Borë e madhe në Suharekë kryetari Muharremaj paraqitet nga tereni

Borë e madhe në Suharekë, kryetari Muharremaj paraqitet nga tereni

para 8 muajve - Pika

Pas ditëve të shumta të cilat ngjasonin me verën, në vendin tonë janë kthyer temperaturat e ulëta. Madje në shumë prej komunave sonte ka filluar edhe bora. Reshjet e mëdha të borës mbi Suharekë kanë bërë...

Korridori 8 Grubi Erdhi dita nesër fillojmë me realizimin e ëndrës disadekadëshe

Korridori 8/ Grubi: Erdhi dita, nesër fillojmë me realizimin e ëndrës disadekadëshe

para 8 muajve - Pika

Nesër me hedhjen e gurëthemelit do të fillojnë edhe zyrtarisht punimet për ndërtimin e Korridorit 8-të. Gurthemeli siç ka njoftuar zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi do të hidhet në afërsi...

Organizohet PPBT #3 në Ditën Botërore të Pingpongut

Organizohet PPBT #3 në Ditën Botërore të Pingpongut

para 8 muajve - Pika

Klubi i pingpongut Priping në kuadër të kremtimit të ditës botërore të pingpongut, me datën 23 prill 2023, do të organizojnë turneun e pingpongut për bizneset e regjistruara në Kosovë. Ping Pong Business...

Haradinaj shtron iftar për Bashkësinë Islame të Kosovës

Haradinaj shtron iftar për Bashkësinë Islame të Kosovës

para 8 muajve - Pika

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka shtruar iftar për myftiun Naim Tërnava së bashku me bashkëpunëtorë nga Bashkësia Islame e Kosovës. Haradinaj tha se harmonia dhe...

Klubet optimiste se FFK licencohet në ditët e ardhshme

Klubet optimiste se FFK licencohet në ditët e ardhshme

para 8 muajve - Pika

Rreth 30 klube nga Superliga, Liga e Parë dhe Liga e dytë e Kosovës janë takuar të hënën për të diskutuar rreth mos licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës, çështje kjo që o ua pamundëson atyre...

VIDEO Pronari i Dauti Komerc numëron përfitimet ekonomike që do ti kenë kompanitë me ndërtimin e Korridorit 8 të

VIDEO/ Pronari i “Dauti Komerc” numëron përfitimet ekonomike që do ti kenë kompanitë me ndërtimin e Korridorit 8-të

para 8 muajve - Pika

Vendosja e gurëthemelit për Korridorin 8 që pritet të ndodhë nesër në pikën pagesore Tetovë-Gostivarë e që lidh Maqedoninë e Veriut me Republikën e Shqipërisë është vlerësuar shumë nga të gjithë qytetarët,...

Apeli refuzon kërkesën e Agim Ademit për ndërprerjen e masës së arrestit shtëpiak

Apeli refuzon kërkesën e Agim Ademit për ndërprerjen e masës së arrestit shtëpiak

para 8 muajve - Pika

Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesën e kryetarit të FFK-së, Agim Ademi për ndërprerjen e masës së arrestit shtëpiak. Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kërkesa e tij është hedhur poshtë nga ana e...

Aliu diskuton me përfaqësuesit Instituti të Historisë për konferencën shkencore e monografinë për Ferizajn

Aliu diskuton me përfaqësuesit Instituti të Historisë për konferencën shkencore e monografinë për Ferizajn

para 8 muajve - Pika

Kryetar i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është takuar sot me Skender Lutfiun e Mentor Hasanin nga Instituti i Historisë. Aliu përmes një njoftimi në facebook, ka bërë të ditur se në këtë takim kanë diskutuar...

Në ujërat e Liqenit të Mavrovës janë gjetur mbetje të eshtrave të njeriut

Në ujërat e Liqenit të Mavrovës janë gjetur mbetje të eshtrave të njeriut

para 8 muajve - Pika

SPB Tetovë njofton se dje në ujërat e Liqenit të Mavrovës janë gjetur mbetje të eshtrave të njeriut. “Më datë 02.04.2023 në Njësinë policore-Mavrovë është raportuar se tek vendi i “Kali i Bardhë” në ujërat...

Vritet futbollisti në Spanjë

Vritet futbollisti në Spanjë

para 8 muajve - Pika

Një ngjarje e rëndë e ka goditur futbollin spanjoll. Futbollisti Fransicso J. Naval Perez, më i mirë i njohur si Paco, ka ndërruar jetë pas plagëve që i mori me thikë. Futbollisti i Chipionas, i cili luan...

Lladrovci Prokuroria po akuzon çlirimtarin jo kriminelët që e vranë qytetarin nga fotografia e publikuar si dëshmi

Lladrovci: Prokuroria po akuzon çlirimtarin, jo kriminelët që e vranë qytetarin nga fotografia e publikuar si “dëshmi”

para 8 muajve - Pika

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pas nisjes së gjykimit ndaj krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi. Ai në një postim në Instagram ka...

Publikohen çmimet e reja të derivateve në Maqedoni

Publikohen çmimet e reja të derivateve në Maqedoni

para 8 muajve - Pika

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet rritja gjegjësisht ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës. Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е...

Kovaçevski Maqedonia e Veriut do të dalë fituese pas ndryshimeve kushtetuese

Kovaçevski: Maqedonia e Veriut do të dalë fituese pas ndryshimeve kushtetuese

para 8 muajve - Pika

Kryeministri i RMV-së, Dimitar Kovaçevski sot nga Sllovenia tha se me miratimin e ndryshimeve kushtetuese vendi ynë do të dal edhe më i fortë, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Gjithmonë pas çdo vendimi të...

Shqiptari i Kosovës përkrah Messit në sulm në ekipin ideal të javës

Shqiptari i Kosovës përkrah Messit në sulm në ekipin ideal të javës

para 8 muajve - Pika

Edon Zhegrova ka shpërthyer si një bombë fundjavën që shkoi në futbollin francez. Ylli kosovar e ndihmoi Lillen në fitoren 3:1 ndaj Lorientit pasi i realizoi dy gola për dy minuta në fund të takimit, pak...

Vendosja e gurthemelit për Korridorin 8 Nesër rruga nga Strazha deri në Grupçin të Tetovës do të jetë përkohësisht e bllokuar

Vendosja e gurthemelit për Korridorin 8/ Nesër rruga nga Strazha deri në Grupçin të Tetovës do të jetë përkohësisht e bllokuar

para 8 muajve - Pika

SPB Tetovë njofton qytetarët se nga nesër do të ketë regjim të veçantë të komunikacionit në rrugën nga Strazha deri në Grupçin të Tetovës. “SPB-Tetovë njofton qytetarët se nesër 04.04.2023 (e martë) nga...

Augsburgu vendos ta blejë Berishën ky është çmimi i parave që do t i shpenzojë klubi gjerman

Augsburgu vendos ta blejë Berishën, ky është çmimi i parave që do t’i shpenzojë klubi gjerman

para 8 muajve - Pika

Augsburgu e ka zbuluar vendimin e marrë për Mërgim Berishën. Stefan Reuter, shef ekzekutiv i klubit gjerman ka bërë të ditur se në fund të sezonit, klubi i Bundesligës do ta shfrytëzojë opsionin e blerjes...

Ahmeti për gjykimin në Hagë UÇK ja është një e vërtetë e madhe që për qëllim pati mbrojtjen e dinjitetit të vendit

Ahmeti për gjykimin në Hagë: UÇK-ja është një e vërtetë e madhe që për qëllim pati mbrojtjen e dinjitetit të vendit

para 8 muajve - Pika

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se pamjet nga Haga e kthejnë pas në kohë, duke kujtuar se kështu mblidheshin kudo në Evropë për të protestuar për shkeljet që u bëheshin popullit shqiptar. “Pres...

Historike Autostrada Shkup  Tiranë nis nesër

Historike! Autostrada Shkup – Tiranë nis nesër

para 8 muajve - Pika

Nesër në pikën pagesore Tetovë-Gostivar, do të shënohet solemnisht nisja e projektit historik për shqiptarët por edhe për vet shtetin, duke vendosur gurthemelin e Korridorit 8. Ky projekt është vlerësuar...

Fillon ndërtimi i Korridorit 8 autostrada Shkup  Tiranë nis nesër nga Tetova

Fillon ndërtimi i Korridorit 8, autostrada Shkup – Tiranë “nis” nesër nga Tetova

para 8 muajve - Pika

Ky projekt i rëndësishëm, do të mundësojë lidhjen me komunikacion rrugor modern midis Shkupit me Tiranën, por në mënyrë indirekte, edhe me Prishtinën, kurse rëndësi të jashtëzakonshme ka edhe në planin...

Kovaçevski Iniciativa Ballkani i Hapur jep rezultate po punohet për lëvizjen e lirë të punëtorëve

Kovaçevski: Iniciativa Ballkani i Hapur jep rezultate, po punohet për lëvizjen e lirë të punëtorëve

para 8 muajve - Pika

“Tregtia e përgjithshme mes tre vendeve të Ballkanit të Hapur është rritur me 25 për qind. Tregtia jonë me Serbinë është rritur me 50 për qind që nga themelimi i nismës dhe me 40 për qind shkëmbimi me...

Sigal Prishtina kampione e sezonit të rregullt të Superligës

Sigal Prishtina kampione e sezonit të rregullt të Superligës

para 8 muajve - Pika

Sigal Prishtina ka përfunduar garat e rregullta me fitore dhe si lidere e Prince Caffe Superligës. Bardhekaltrit në ndeshjen e fundit kanë mundur Ponte Prizrenin 71:109 (20:39, 23:19, 14:29, 14:22), në...

Nesër është data historike Vendoset gurthemeli i projektit Korridori 8

Nesër është data historike! Vendoset gurthemeli i projektit Korridori 8

para 8 muajve - Pika

Dita e nesërme, data 4 prill do të jetë historike për shqiptarët e Maqedonisë dhe jo vetëm. Pasi nga nesër do të filloj të realizohet ëndrra e kahmotshme për bashkimin e Maqedonisë,Kosovës dhe Shqiprisë,...

Për rreth një vit raportohen 19 sulme seksuale në shkolla dhe 15 lëndime të rënda trupore

Për rreth një vit raportohen 19 sulme seksuale në shkolla dhe 15 lëndime të rënda trupore

para 8 muajve - Pika

Dhuna në shkolla është një problem serioz që mund të ketë efekte tejet negative mbi nxënësit, mësuesit dhe komunitetin. Ka shumë forma të dhunës që mund të ndodhin në shkolla, duke përfshirë dhunën fizike...

Kthehet dimri ky është parashikimi i motit për këtë javë

Kthehet dimri, ky është parashikimi i motit për këtë javë

para 8 muajve - Pika

Moti dimëror do të rikthehet me temperatura nën zero për disa ditë radhazi, shkruan Prishtina Weather. “Mot dimëror në javën e parë të prillit. Ftohtë e me reshje dëbore. Pritet formim edhe i shtresës...

Ndeshje dramatike në Vushtrri Besa Famgas ndalet në barazim

Ndeshje dramatike në Vushtrri, Besa Famgas ndalet në barazim

para 8 muajve - Pika

Një ndeshje shumë interesante është luajtur të dielën mbrëma në Vushtrri, në një ambient të bukur sportiv dhe para një numri të madh shikuesish. U përballën Vushtrria e Besa Famgas, ndërsa pikët u ndanë...

Prishtina e mbyll si lidere

Prishtina e mbyll si lidere

para 8 muajve - Pika

Sigal Prishtina ka përfunduar garat e rregullta me fitore dhe si lidere e Prince Caffe Superligës. Bardhekaltrit në ndeshjen e fundit kanë mundur Ponte Prizrenin 71:109 (20:39, 23:19, 14:29, 14:22), në...

Ahmeti Lufta e UÇK së ishte e pastër si loti uroj lirim të shpejtë për çlirimtarët

Ahmeti: Lufta e UÇK-së ishte e pastër si loti, uroj lirim të shpejtë për çlirimtarët

para 8 muajve - Pika

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka komentuar ngjarjen e sotme “Marshi për Drejtësi” i cili u mbajt në Prishtinë. Në faqen e tij zyrtare në Facebook, Ahmeti shkruan se lufta e UÇK-së...

Xhemaili asiston Dajaku skuqet Pesë shqiptarë titullarë të Zurich ut

Xhemaili asiston, Dajaku skuqet! Pesë shqiptarë titullarë të Zurich-ut

para 8 muajve - Pika

Zurich ka barazuar me rezultat 2;2 në konak të St. Gallenit, në kuadër të elitës së futbollit Zviceran. Blerim Xhemaili ka asistuar në minutën e 26-të, kur ka shënuar Tosin për epërsinë 0:1 të Zurich-ut....

Qytetarët nga marshi për drejtësi UÇK ja është apartiake ajo është e popullit

Qytetarët nga marshi për drejtësi: UÇK-ja është apartiake, ajo është e popullit

para 8 muajve - Pika

“Marshi për Drejtësi”, mblodhi sot në sheshet e Prishtinës, mijëra qytetarë nga i gjithë vendi. Ata janë shprehur të bindur në pafajësinë e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare, të cilët po mbahen në Hagë....

Ylli e mbyll me fitore sezonin e rregullt

Ylli e mbyll me fitore sezonin e rregullt

para 8 muajve - Pika

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt për klubet nga Suhareka, Golden Eagel Ylli ka arritur ta mposht Bashkimin. Ndeshja e zhvilluar në Suharekë u mbyll me rezultat 77:87. Çereku i parë i takoi kampionëve...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK