Hungaria bllokon paketën e mbështetjes prej rreth 18 miliardë eurove të BE së për Ukrainën

Hungaria bllokon paketën e mbështetjes prej rreth 18 miliardë eurove të BE-së për Ukrainën

para një ore - Desk.al

Hungaria ka vënë veton ndaj paketës së propozuar të ndihmës financiare prej rreth 18 miliardë eurove të Bashkimit Evropian për Ukrainën për vitin 2023. Në vend të sigurimit të mbështetjes unanime për ndihmën...

Marrëdhëniet midis dy vendeve Pas Samitit të BE Rama takim me homologun grek Mitsotakis

Marrëdhëniet midis dy vendeve/ Pas Samitit të BE, Rama takim me homologun grek, Mitsotakis

para një ore - Desk.al

Kryeministri Edi Rama priti në një takim homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë greke mbërriti në Tiranë në kuadër të samitit të be-ballkani por qëmdroi më gjatë [për të zhvilluar takimin...

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra mediat serbe të pakënaqura

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra, mediat serbe të pakënaqura

para 3 orë - Desk.al

Një flamur i madh shqiptar është shfaqur në stadiumin ku po luajnë Zvicra e Suedia. Po ashtu ka tifozë me fanella të Shqipërisë dhe simbole tjera shqiptare. Kjo po i pengon mediat në Serbi. “Sikur të mos...

Portugalia tenis me Zvicrën Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

para 7 orë - Desk.al

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa shume histori. Portugezet ishin te paret qe zhbllokuan rezultatin...

SHBA Nuk i inkurajojmë sulmet e Ukrainës ndaj Rusisë

SHBA: Nuk i inkurajojmë sulmet e Ukrainës ndaj Rusisë

para 7 orë - Desk.al

Shtetet e Bashkuara nuk po e mundësojnë apo inkurajojnë Ukrainën të sulmojë përtej kufijve të saj, tha Departamenti Amerikan i Shtetit, pasi Ukraina demonstroi një aftësi të re të dukshme për të depërtuar...

Portugalia me një këmbë në çerekfinale luzitanët shënojnë 2 gola për 4 minuta

Portugalia me një këmbë në çerekfinale, luzitanët shënojnë 2 gola për 4 minuta

para 8 orë - Desk.al

Portugalia me një këmbë në çerekfinale, luzitanët shënojnë 2 gola për 4 minuta A R 06.12.2022 321 Less than a minute Portugalia është me një këmbë në çerekfinale. Luzitanët kanë shënuar dy gola të shpejtë...

Rikthehen tensionet në Veri Akte vandale dhe të shtëna me armë Reagojnë Osmani dhe Vuçiç

Rikthehen tensionet në Veri/ Akte vandale dhe të shtëna me armë. Reagojnë Osmani dhe Vuçiç

para 12 orë - Desk.al

Ndërkohë që në Tiranë zhvillohej samiti i BE me Ballkanin Perëndimor, mes të cilëve ishin edhe liderët e Kosovës dhe Serbisë, situata në veri të Mitrovicës është tensionuar sërish. Policia e Kosovës konfirmoi...

Nuk ka fitues Marok Spanjë shkon në shtesa

Nuk ka fitues, Marok-Spanjë shkon në shtesa

para 13 orë - Desk.al

Ka përfunduar pa gola sfida mes Marokut dhe Spanjës. Tani ekipet ndo t’i drejtohen shtesave me nga 15 minuta, dhe nëse rezultati nuk ndryshon ndeshja do të shkojë drejt penalltive. Ndërkohë, sa i përket...

 Paralizohet sistemi shëndetësor në Britani mbi 10 mijë punonjës paralajmërojnë protesta për kushte më të mira pune

“Paralizohet” sistemi shëndetësor në Britani, mbi 10 mijë punonjës paralajmërojnë protesta për kushte më të mira pune

para 13 orë - Desk.al

Më shumë se 10,000 punonjës në Angli dhe Uells do të protestojnë më 21 dhe 28 dhjetor, për rritje pagash dhe kushte më të mira pune, sipas një deklaratë të sindikatës. Sindikata tha se anëtarët e saj,...

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler: Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

para 13 orë - Desk.al

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler, të cilës i dëshiroi shumë suksese në detyrën e re....

I merret nënshtetësia Onyshchenkos Grubi Jemi vatër e vlerave proeuropiane nuk do tolerohet shkelja e parimeve

I merret nënshtetësia Onyshchenkos/ Grubi: Jemi vatër e vlerave proeuropiane, nuk do tolerohet shkelja e parimeve

para 16 orë - Desk.al

Në seancën e sotme të Qeverisë është miratuar vendimi për marrjen e nënshtetësisë së oligarkut ukrainas, Oleksandr Onyshchenko. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Bekteshi ndihmon mbi 300 shkolla për furnizim me rrymë

Bekteshi ndihmon mbi 300 shkolla për furnizim me rrymë

para 16 orë - Desk.al

Mbi 300 shkolla ndihmohen për furnizim me rrymë, këtë e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik Belteshi. Postimi i plotë i Bekteshit: “Nga gjithsej 474 shkolla publike fillore dhe të mesme të regjistruara...

 Big Brother VIP Kosova  këto janë 15 banorët shqiptarë të shtëpisë së famshme FOTO LAJM

“Big Brother VIP Kosova”, këto janë 15 banorët shqiptarë të shtëpisë së famshme (FOTO LAJM)

para 17 orë - Desk.al

Mbrëmë ka filluar reality-show “Big Brother VIP Kosova”, nën moderimin e Alaudin Hamitit dhe aktores, Jonida Vokshi, ku përkrah tyre janë opinionistët Olti Curri dhe Afërdita Paqarada. Në natën e parë...

Samiti BE Ballkani Perendimor Grubi Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

Samiti BE-Ballkani Perendimor, Grubi: Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

para 17 orë - Desk.al

Samiti Bashkimi Europian-Ballkani Perëndimor që po zhvillohet për herë të parë ka kthyer Tiranën në kryqytet europian për 24 orë. Liderët europianë janë pritur nga kryeministri Edi Rama dhe më pas secili...

DOKUMENTI Qëlloi Berishën Gert Shehu me probleme mendore del epikriza Ja mjekimet që përdor

DOKUMENTI/ Qëlloi Berishën, Gert Shehu me probleme mendore, del epikriza: Ja mjekimet që përdor

para 17 orë - Desk.al

31 vjeçari Gert Shehu qëlloi me grusht në fytyrë kreun e PD Sali Berisha. Pas incidentit, ai u shoqërua në selinë e PD, ku më pas e mori policia në ambientet e komisariatit numër 1 për ta transportuar...

Samiti BE  Ballkani Perendimor Ahmeti Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

Samiti BE – Ballkani Perendimor/ Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

para 17 orë - Desk.al

Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka përshëndetur sot Samitin mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të organizuar në Tiranë. Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën e integrimit të vendeve...

Nëse Brazili shpallet kampion Riçarlison me pamjet e flokut si Ronaldo

Nëse Brazili shpallet kampion, Riçarlison me pamjet e flokut si Ronaldo

para 18 orë - Desk.al

Brazil’s Richarlison celebrates after scoring his side’s third goal during the World Cup round of 16 soccer match between Brazil and South Korea, at the Education City Stadium in Al Rayyan, Qatar, Monday,...

Borrell thirrje për Kosovën dhe Serbinë nga Tirana Të hyjnë në bisedime serioze

Borrell thirrje për Kosovën dhe Serbinë nga Tirana: Të hyjnë në bisedime serioze

para 19 orë - Desk.al

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Joseph Borrell në një prononcim për mediat drejtëpërdrejtë nga samiti i BE-së dhe Ballkanit Perendimor ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të hyjnë në bisedime serioze....

Rama i ulet në gjunjë Kryeministrit të Luksemburgut

Rama i ulet në gjunjë Kryeministrit të Luksemburgut

para 19 orë - Desk.al

Një detaj i veçantë u konstatua sot ndërsa Kryeministri shqiptar Edi Rama, po priste liderët evropianë për Samitin e BE në Tiranë. Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel ka bërë Edi Ramën që t’i ulet...

Një rënie e ndjeshme në Wall Street

Një rënie e ndjeshme në Wall Street

para 19 orë - Desk.al

Aksionet e Wall Street ranë të hënën pasi presionet inflacioniste në SHBA nuk u zbutën aq shpejt sa kishin shpresuar investitorët, duke ngritur pikëpyetje se deri ku Fed do të rrisë normat e interesit....

Kriteret ekonomike në Agjendën e skriningut bilateral me Komisionin Europian

Kriteret ekonomike në Agjendën e skriningut bilateral me Komisionin Europian

para 21 orë - Desk.al

Dje në Bruksel përpara përfaqësuesve të Komisionit Evropian Sekretarja shtetërore në SÇE dhe Zëvendës kryenegociatore me BE-në Znj.Drita Abdiu –Halili bashkë me ministrin e financave Fatmir Besimi hapën...

Bexheti Janë bërë punë të mira nga ky ekzekutiv

Bexheti: Janë bërë punë të mira nga ky ekzekutiv

para 21 orë - Desk.al

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21, tha se nga ky ekzekutiv janë bërë edhe punë të mira dhe se janë realizuar projekte në të gjitha komunat apo...

Ademi dënon sulmin fizik ndaj futbollistëve të KF Bashkimit dhe tifozëve Ilirët

Ademi dënon sulmin fizik ndaj futbollistëve të KF Bashkimit dhe tifozëve “Ilirët”

para 21 orë - Desk.al

E dënoj ashpër sulmin fizik ndaj futbollistëve të KF Bashkimit dhe tifozëve “Ilirët” gjatë ndeshjes së djeshme në lagjen Aerodrom, në Shkup. Akte të tilla huliganizmi nëpër stadiume, për qëllime të ndryshme...

Video Bllokohet bulevardi Dëshmorët e Kombit Unaza e lirë për lëvizjen e automjeteve

Video- Bllokohet bulevardi Dëshmorët e Kombit/ Unaza e lirë për lëvizjen e automjeteve

para 22 orë - Desk.al

Samiti BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet sot në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë bllokuar ose është devijuar trafiku I lëvizjes. Vizion Plus...

FIFA Procedurë jo ndaj Zvicrës por ndaj Serbisë

FIFA: Procedurë jo ndaj Zvicrës, por ndaj Serbisë!

para 23 orë - Desk.al

Serbia’s goalkeeper Marko Dmitrovic, second from left, argues with Switzerland’s Granit Xhaka during the World Cup group G soccer match between Serbia and Switzerland, in Doha, Qatar, Friday Dec. 2, 2022....

Itali Popullsia bie nën 59 milionë

Itali: Popullsia bie nën 59 milionë

para një dite - Desk.al

Popullsia e Italisë ka rënë nën 59 milionë dhe vendi po plaket shumë më shpejt se vendet e tjera anëtare të Bashkimit Evropian, sipas statistikave kombëtare të agjencisë Istat të publikuara sot. Një popullsi...

Merrnin lekë dhe ndryshonin gjobat Arrestohet polici në Tiranë procedohet kolegia e tij Emrat

Merrnin lekë dhe ndryshonin gjobat/ Arrestohet polici në Tiranë, procedohet kolegia e tij (Emrat)

para një dite - Desk.al

Një efektiv policie është arrestuar dhe një tjetër efektive është proceduar në gjëndje të lirë pasi akuzohen për shpërdorim detyre dhe falsifikim kompjuterik. Sipas burimeve, mësohet se në pranga ka rënë...

Trajneri i Zvicrës zbulon planin për ta ndalur Ronaldon

Trajneri i Zvicrës zbulon planin për ta ndalur Ronaldon

para një dite - Desk.al

Pasi e eliminuan Serbinë, Zvicra tani ka një tjetër objektiv të madh, ta eliminojë edhe Portugalinë dhe të kalojë në çerekfinale të Kupës së Botës. Ndryshe nga loja kundër Serbisë, kur Yakin dukej i tensionuar,...

Përmbytjet vranë 14 persona gjatë ceremonisë së pagëzimit në Afrikën e Jugut

Përmbytjet vranë 14 persona gjatë ceremonisë së pagëzimit në Afrikën e Jugut

para një dite - Desk.al

Të paktën 14 trupa janë nxjerrë nga lumi Jukskei në Johanesburg, ku përmbytjet rrëmbyen besimtarët gjatë fundjavës, tha një zyrtar. Robert Mulaudzi, zëdhënës i Shërbimeve të Menaxhimit të Emergjencave...

 Vdekje vdekje vdekje  Nesturi Berisha po radikalizon protestën

“Vdekje, vdekje, vdekje”/ Nesturi: Berisha po radikalizon protestën

para një dite - Desk.al

Analisti Plator Nesturi komentoi në Quo Vadis, protestën e opozitës të organizuar në të njëjtën ditë me samitin e BE që do të mbahet në Tiranë. Nesturi u shpreh se kreu i PD, Berisha po e shtyn protestën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK