Pamje nga ditëlindja e Diellit djalit të Gresa Behlulit  Ora Info

Pamje nga ditëlindja e Diellit, djalit të Gresa Behlulit – Ora Info

para 3 jave - Bild

Brenda ditëlindjes së Diellit, djalit të Gresa Behlulit. Këngëtarja Gresa Behluli para dy vitesh u bë nënë për herë të parë. Ardhja në jetë e Diellit, ka sjell shumë gëzim në jetën e këngëtares dje të...

Sullivan SHBA është kundër luftimeve në spitalet e Gazës

Sullivan: SHBA është kundër luftimeve në spitalet e Gazës

para 3 jave - Bild

Shtetet e Bashkuara kërkojnë shmangien e luftimeve brenda spitaleve në Rripin e Gazës, të cilat rrezikojnë jetët e civilëve. Uashingtoni i ka shprehur Izraelit qëndrimin e tij lidhur me këtë çështje, tha...

U arratis nga cirku afër Romës autoritetet kapin luanin

U arratis nga cirku afër Romës, autoritetet kapin luanin

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 20:09 | 12 November 2023 Autoritetet kompetente ia dolën të kthenin në një cirk në afërsi të Romës një luan që ishte arratisur dhe endej për orë të tëra në rrugët e Ladispolit dhe...

 Protesta pro Palestinës nuk lejohet  flamuri palestinez shfaqet vetëm pak orë para ndeshjes Kosovë Izrael  Telegrafi

“Protesta pro-Palestinës nuk lejohet”, flamuri palestinez shfaqet vetëm pak orë para ndeshjes Kosovë-Izrael – Telegrafi

para 3 jave - Bild

Policia e Kosovës ka njoftuar se në bashkëpunim dhe koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe akterët relevantë, kanë ndërmarrë masat e nevojshme për mbarëvajtje të ndeshjes Kosova-Izraeli, nga...

Vuçiqi angazhohet në fushatë zgjedhore për një qeveri të veten përmend Kosovën

Vuçiqi angazhohet në fushatë zgjedhore për një qeveri të veten, përmend Kosovën

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 16:07 | 12 November 2023 Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është angazhuar në fushatën zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit atje. Vuçiq sot mori pjesë në një...

Majlinda lajmërohet nga palestra Majku do të pendohet sinqerisht që është ndarë nga ajo  Ora Info

Majlinda lajmërohet nga palestra, Majku do të pendohet sinqerisht që është ndarë nga ajo – Ora Info

para 3 jave - Bild

Majlinda Zeka po vazhdon të jetë një emër tejet i përfolur në publik. U bë e njohur fillimisht si e dashur e reperit të mirënjohur, Majkut, me të cilin ka edhe një djalë shkruan ORAinfo. Majlinda është...

Sekreti më i madh i Hamasit komandanti rikthehet nga vdekja  e inskenoi vdekjen me gjak artificial më 2014 dhe u fsheh në tunele për vite  Telegrafi

Sekreti më i madh i Hamasit, komandanti rikthehet nga “vdekja” – e inskenoi vdekjen me gjak artificial më 2014 dhe u fsheh në tunele për vite – Telegrafi

para 3 jave - Bild

Agjentët izraelitë besojnë se Mohammed Sinwar, njëri prej liderëve të Hamasit, specialitet i të cilit janë rrëmbimet dhe hyrjet nëpër kufijtë e huaj, që në vitin 2014 u shpall i vdekur, në fakt është akoma...

Haradinaj dhe Abbott bëjnë nderime pranë Memorialit të Dëshmorëve Britanikë

Haradinaj dhe Abbott bëjnë nderime pranë Memorialit të Dëshmorëve Britanikë

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 12:18 | 12 November 2023 Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vendosur kurorë lulesh pranë Memorialit të Dëshmorëve Britanikë në sheshin “Edith Durham”, në kujtim të të rënëvë...

Dramë në Rrogozhinë sulmuesi Duamena rrëzohet pa ndjenja dhe dërgohet me urgjencë në spital ndërpritet Egnatia Partizani

Dramë në Rrogozhinë; sulmuesi Duamena rrëzohet pa ndjenja dhe dërgohet me urgjencë në spital, ndërpritet Egnatia-Partizani

para 3 jave - Bild

Ndeshja me e rendesishme e kesaj jave ne futbollin shqiptar Egnatia-Partizani eshte nderprere ne minuten e 24. Shkak eshte bere rrezimi ne fushe pa ndjenja u sulmuesit te rrogozhinasve Duamena. Golashenuesi...

E mbuluar e tëra me dukat  Gresa Behluli është bërë nuse tamam për qejfin e vjehrrës  Ora Info

E mbuluar e tëra me ‘dukat’, Gresa Behluli është bërë nuse tamam për qejfin e vjehrrës – Ora Info

para 3 jave - Bild

Këngëtarja e njohur kosovare, Gresa Behluli, është njëra nga artistet që është shumë e dashur për publikun. Ajo është aktive në muzikë, si me projekte, ashtu edhe me ahengje familjare, përcjell ORAinfo....

Detaje nga vrasja e 53 vjeçarit shqiptar në Ekuador u qëllua me 9 plumba në sy të gruas pasi dërgoi babain e sëmurë në spital

Detaje nga vrasja e 53-vjeçarit shqiptar në Ekuador; u qëllua me 9 plumba në sy të gruas pasi dërgoi babain e sëmurë në spital

para 3 jave - Bild

Subscribe Arjanit Rizaj eshte 53-vjeçari shqiptar që u ekzekutua mbrëmjen e të premtes në Ekuador. Dy persona të paidentifikuar ende nga autoritetet, që po lëviznin me një motor të bardhë, qëlluan në drejtim...

 Tentuan me i zënë Ademin Hamzën e Rifatin  Murtezaj flet për sulmin e 91 ës mbi familjen Jashari

“Tentuan me i zënë Ademin, Hamzën e Rifatin”, Murtezaj flet për sulmin e ’91-ës mbi familjen Jashari

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 22:52 | 11 November 2023 Veprimtari Xhafer Murtezaj ka bërë një rrëfim për Drenicën e njerëzit e rëndësishëm të kësaj komune. Ai ka folur edhe për familjen heroike Jashari, duke...

Vetëm pak javë pas ndarjes nga Ledri Sara bën veprimin që askush nuk e priste nga ajo  Ora Info

Vetëm pak javë pas ndarjes nga Ledri, Sara bën veprimin që askush nuk e priste nga ajo – Ora Info

para 3 jave - Bild

Sara Hoxha është një ndër blogeret më të njohura në vend. Ajo u bë akoma më e njohur pas lidhjes së saj me reperin, Ledri Vula, përcjell ORAinfo. Sara është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime...

Vdes sulmuesi i Egnatias Tragjedi në futbollin shqiptar Duamena u rrëzua papritur në tokë

Vdes sulmuesi i Egnatias/ Tragjedi në futbollin shqiptar, Duamena u rrëzua papritur në tokë

para 3 jave - Bild

Tragjedi e madhe në futbollin shqiptar. Rafael Duamena, sulmuesi i Egnatias vdiq në spital pak minuta pasi u rrëzua pa ndjenja në fushë gjatë ndeshjes kundër Partizanit. 28-vjeçari nga Gana u rrëzua pa...

E zuri pema e ullirit poshtë Humb jetën 45 vjeçari shqiptar në Greqi

E zuri pema e ullirit poshtë/ Humb jetën 45-vjeçari shqiptar në Greqi

para 3 jave - Bild

Një 45-vjeçar shqiptar ka humbur jetën mesditën e kësaj të shtune në Greqi pasi i ra sipër një pemë ulliri. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Apraos në Korfuzin e Veriut. Shqiptari ka qenë duke prerë pemë...

Kajtazi e akuzon Kurtin për tradhëti kombëtare

Kajtazi e akuzon Kurtin për tradhëti kombëtare

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 22:55 | 11 November 2023 Pas publikimit të draft-statutit të Asociacionit nga ish-shefi i AKI-së, ka reaguar gazetari Vehbi Kajtazi, duke e akuzuar kryeministrin e Kosovës Albin...

Armonda shaqet e mërzitur Çfarë ndodhi mes saj dhe Flamurit  Ora Info

Armonda shaqet e mërzitur? Çfarë ndodhi mes saj dhe Flamurit? – Ora Info

para 3 jave - Bild

Flamuri dhe Armonda janë një nga ciftet më të përfolura në rrjete sociale . Martesa e tyre pati bërë bujë për shkak të peshës më të madhe që Armonda kishte përkundër Flamurit. Por së fundmi ajo ka rritur...

Ish kryeinspektori i AKI së paralajmëron gjuajtje të sërishme në drejtim të policisë në veri

Ish-kryeinspektori i AKI-së paralajmëron gjuajtje të sërishme në drejtim të policisë në veri

para 3 jave - Bild

Ish-inspektori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Shkelzen Sopjani, ka paralajmëruar gjuajtje të sërishme në drejtim të Policisë në veri të Mitrovicës. Sopjani ka thënë se situata nuk duket...

Kaltrina Selimi ndryshon komplet ngjyrën e flokëve nuk do ta njihni me këtë pamje të re  Ora Info

Kaltrina Selimi ndryshon komplet ngjyrën e flokëve, nuk do ta njihni me këtë pamje të re – Ora Info

para 3 jave - Bild

Këngëtarja e njohur, Kaltrina Selimi, gjithmonë veçohet për thjeshtësinë që e ka, këtë ajo e ka dëshmuar edhe në ditën e dasmës së saj. Në vitin 2012 Kaltrina i ka dhënë fund beqarisë, duke e kurorëzuar...

Vdekja tragjike e Duamenës FSHF pezullon futbollin shqiptar Të shokuar nga ngjarja e rëndë

Vdekja tragjike e Duamenës/ FSHF pezullon futbollin shqiptar: Të shokuar nga ngjarja e rëndë

para 3 jave - Bild

Nderpriten te gjitha aktivitetet futbollistike ne Shqiperi. Vendimi eshte marre nga federata shqiptare e futbollit pas tragjedise se ndodhur ne stadiumin e Rrogozhines, ku pas nje problemi kardiak, sulmuesi...

 Cili është plani  Izraeli synon infrastrukturën e spitaleve në Gaza  Telegrafi

“Cili është plani?”, Izraeli synon infrastrukturën e spitaleve në Gaza – Telegrafi

para 3 jave - Bild

Lokacionet rreth disa spitaleve në Gazë janë bombarduar në mënyrë intensive ndërsa kanë qenë skena të përplasjeve midis ushtarëve izraelitë dhe militantëve palestinezë. Vonë të premten, Dr. Ghassan Abu...

Deklarata e Kurtit për shkëmbimin e territoreve Haxhiu Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër Thaçit

Deklarata e Kurtit për shkëmbimin e territoreve, Haxhiu: Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër Thaçit

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 20:02 | 11 November 2023 Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se kryeministri Albin Kurti “po hedh gurë” mbi ish-presidentin Hashim Thaçi kudo që i jepet...

Pritja e fëmijës ua ka shtuar dashurinë Kiara e Luizi po duket si dy zogjë të dashuruar  Ora Info

Pritja e fëmijës ua ka shtuar dashurinë, Kiara e Luizi po duket si dy zogjë të dashuruar – Ora Info

para 3 jave - Bild

Kiara Tito është një ndër moderatoret më të njohura dhe më të dashura në shqiptari. Bukuroshja është shumë e përfolur si për jetën e saj profesionale, ashtu edhe për atë private, përcjell ORAinfo. Ajo...

 Armëpushim urgjent në Gaza  Rama mbështet Macron Të mposhtim agjentët e kaosit që duan konflikte kudo edhe në Ballkan

“Armëpushim urgjent në Gaza”/ Rama mbështet Macron: Të mposhtim agjentët e kaosit që duan konflikte kudo, edhe në Ballkan

para 3 jave - Bild

Subscribe Kryeministri Edi Rama I cili mori pjesë në Forumin e Paqes në Paris që kishte në fokus mbledhjen e donacioneve për Gazën, mbështeti fort apelin e bërë nga Presidenti francez Macron për armëpushim...

Duamena dhe tragjedia e paralajmëruar kalvari i problemeve në zemër që nga 2017 si e refuzuan klubet europiane dhe ardhja tek Egnatia

Duamena dhe tragjedia e paralajmëruar; kalvari i problemeve në zemër që nga 2017, si e refuzuan klubet europiane dhe ardhja tek Egnatia

para 3 jave - Bild

Futbolli shqiptar u shokua këtë të shtunë nga një ngjarje e paprecedente në stadiumet tona. Rafael Duamena, kapiteni dhe njëkohësisht golashënuesi I spikatur I Egnatias ndërroi jetë në spitalin e Kavajës...

Ish inspektori i AKI së Burim Ramadani publikon disa pika të draft statutit për Asociacionin

Ish-inspektori i AKI-së, Burim Ramadani publikon disa pika të draft-statutit për Asociacionin

para 3 jave - Bild

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 11 November 2023 Ish-inspektori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Burim Ramadani, ka publikuar disa pika të draft-statutit evropian për Asociacionin....

Adelina Tahiri bën ndryshimin e papritur në pamje s do ta besoni sa bukur po i rri  Ora Info

Adelina Tahiri bën ndryshimin e papritur në pamje, s’do ta besoni sa bukur po i rri – Ora Info

para 3 jave - Bild

Këngëtarja e njohur, Adelina Tahiri vazhdon të mbetët shumë e njohur dhe e dashur për publikun tonë. Ajo është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private, përcjell ORAinfo. Adelina është shumë aktive...

Bie bora e parë në Shqipëri

Bie bora e parë në Shqipëri

para 3 jave - Bild

Rreshjet e para të borës këtë vit në Shqipëri, filluan në Qafë Thore. Lajmin e ka bërë të ditur Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARrSh) përmes një postimi në “Facebook”, ku ndër të tjera shkruajnë “se kjo dëborë...

FBI sekuestroi telefonat e kryetarit të New Yorkut po heton bashkëpunimin me Turqinë  Telegrafi

FBI sekuestroi telefonat e kryetarit të New Yorkut, po heton bashkëpunimin me Turqinë – Telegrafi

para 3 jave - Bild

Agjentët e FBI-së kanë sekuestruar telefonat dhe pajisjet elektronike të kryetarit të qytetit të New Yorkut, Eric Adams, si pjesë e një hetimi federal për financimin e fushatës së tij. Konfiskimet lidhen...

Aksidentohet rëndë Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë vdes shoferi i furgonit me të cilin u ndesh vetura e tij

Aksidentohet rëndë Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, vdes shoferi i furgonit me të cilin u ndesh vetura e tij

para 3 jave - Bild

Aksidentohet rëndë Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, vdes shoferi i furgonit me të cilin u ndesh vetura e tij Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Banozic, është aksidentuar mëngjesin e sotëm. Aksidenti...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK