Moti për sot në Maqedoninë e Veriut

Moti për sot në Maqedoninë e Veriut

i ri - Populli

Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 30 gradë. Në Shkup me...

Aliu Shqetësues është largimi i të rinjve

Aliu: Shqetësues është largimi i të rinjve

para 12 orë - Populli

Largimi i të rnjëve është një nga dukuritë shqetësuese me të cilat po përballet vendi prej vitesh. Madje në mesin e atyre që po largohen nga vendi janë edhe të punësuarit në administratën publike dhe shtetërore....

RMV do të përballet me ndotje të ajrit

RMV do të përballet me ndotje të ajrit

para 12 orë - Populli

Maqedonia e Veriut edhe gjatë vjeshtës dhe dimrit të këtij viti do të përballet me ndotjen e ajrit, bazuar në mungesën e masave të institucioneve për përballje me të. Shkupi dhe Tetova, viteve të fundit...

 Ligji për amnisti  Spasovski është kundër

“Ligji për amnisti”, Spasovski është kundër

para 15 orë - Populli

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot deklaroi se nuk është i nevojshëm miratimi i ligjit për amnisti dhe se zbatimi i tij nuk do ta ndryshojë gjenden me mbingarkimin në burgje. “ Qëndrimi...

Lëvizja Besa pyetje Ahmetit dhe Kovaçevskit për Ballkanin e Hapur

Lëvizja Besa pyetje Ahmetit dhe Kovaçevskit për “Ballkanin e Hapur”

para 15 orë - Populli

Lëvizja Besa ka drejtuar sot pyetje drejt kreut të qeverisë Dimitar Kovaçevski dhe partnerit të tij, Ali Ahmeti, në lidhje me çështjen e “Ballkanit të Hapur”, përcjell KlanM. “Po bëhet një javë që kur...

Pendarovski Jemi me fat që ne Mali i Zi dhe Shqipëria jemi në NATO

Pendarovski: Jemi me fat që ne, Mali i Zi dhe Shqipëria jemi në NATO

para 17 orë - Populli

Prania e pesë mijë ushtarëve të NATO-s në Kosovë është garanci se kriza nuk do të përhapet në rajon. Është mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, në mënyrë që të parandalohet...

Studentët do t i marrin nga 140 denarë nga e hëna

Studentët do t’i marrin nga 140 denarë nga e hëna

para 18 orë - Populli

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) informon se studentët të cilët kanë plotësuar kushtet sipas thirrjes publike fillojnë të shfrytëzojnë të drejtën për subvencionimin e racionit për studentë . Me...

Edi Rama të shpallet NON GRATA në Kosovë

Edi Rama të shpallet “NON GRATA” në Kosovë!

para 20 orë - Populli

Profesori Enver Bytyçi ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në lidhje me zhvillimet e fundit të veri. Ai kritikoi disa politikabë, analistë të cilët po i mbrojnë...

Serbia do ta vrasë Radojiçiqin e thotë ky zyrtar i lartë

Serbia do ta vrasë Radojiçiqin, e thotë ky zyrtar i lartë

para 21 orë - Populli

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, mendon se Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin, kriminelin që udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit. Ai ka parashikuar se Serbia do ta...

Kapela e Michael Jackson shitet për bamirësi

Kapela e Michael Jackson shitet për bamirësi

para 21 orë - Populli

Ajo kapele ikonë, e mbajtur nga “mbreti i popit” në një nga momentet e paharrueshme të karrierës së tij, u hodh në ankand nga kompania Lemon Auction, duke arritur një çmim mbresëlënës shitjeje prej rreth...

Mesazh i ri përmbajtja e vjetër nga Bullgaria për RMV në

Mesazh i ri, përmbajtja e vjetër nga Bullgaria për RMV-në

para 23 orë - Populli

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Maria Gabriel i dërgoi Maqedonisë një mesazh të ri me përmbajtje të vjetër. “Bullgaria e shpalli qartë qëndrimin e saj për çështjen...

KE RMV ja të rrisë përpjekjet për parandalim të korrupsionit

KE: RMV-ja të rrisë përpjekjet për parandalim të korrupsionit

para 23 orë - Populli

Maqedonia e Veriut duhet të rrisë përpjekjet për të parandaluar korrupsionin, duke përmirësuar funksionimin e sistemit të përgjithshëm për të rritur konkurrencën, pajtueshmërinë dhe profesionalizimin....

Kurti ka kërkuar ndihmën e SHBA ve kundër planeve të Serbisë

Kurti ka kërkuar ndihmën e SHBA-ve kundër planeve të Serbisë!

para një dite - Populli

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin për siguri kombëtare në Shtetet e Bashkuara, Jake Sullivan. Teksa ka falënderuar zyrtarin e lartë amerikan për mbështetjen e...

Irak  Çifti po kërcente restoranti mori flakë dhe

Irak / Çifti po kërcente, restoranti mori flakë dhe…

para një dite - Populli

Dalin pamjet nga zjarri i frikshëm që përfshiu sallën e një restoranti ku po mbahej një ceremoni martesore në Irak, ku humbën jetën tragjikisht 114 persona. Videoja fillon me pamjet e të porsamartuarve...

Rama i bashkohet thirrjes së SHBA së të deeskalohet situata në kufirin Kosovë Serbi

Rama i bashkohet thirrjes së SHBA-së, të deeskalohet situata në kufirin Kosovë-Serbi

para një dite - Populli

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X (dikur Twitter) Rama i bëri thirrje Kosovës...

Moti për ditën e sotme në RMV

Moti për ditën e sotme në RMV

para një dite - Populli

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 16,...

Bujar Osmani në tetor del para drejtësisë për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Bujar Osmani në tetor del para drejtësisë për keqpërdorim të detyrës zyrtare

para një dite - Populli

Në muajin tetor, Bujar Osmani do të duhet të paraqitet para organeve të ndjekjes penale lidhur me akuzat për keqpërdorim të detyrës zyrtare lidhu me një marrëveshje të arritur për kartelat dixhitale, ndërsa...

Gazetarët po largohen nga Alsat M

Gazetarët po largohen nga “Alsat-M”

para një dite - Populli

Sot bëhet gazetari i tretë që ikën nga televizioni kombëtar Alsat. Pas prezentuesit Valbon Bexhetit dhe prezenteuses Zejxhane Osmanit sot iku edhe gazetari Mefail Ismaili. Mefail Ismaili thekson se nuk...

Bullgaria ka mundësi të paraqesë kërkesa të reja ndaj RMV së

Bullgaria ka mundësi të paraqesë kërkesa të reja ndaj RMV-së

para një dite - Populli

Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut për herë të parë nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Bullgaria të paraqesë kërkesa të reja në procesin e integrimit të saj në Bashkimin Evropian. Ministri...

Garda e vjetër politike pranë rikthimit

Garda e vjetër politike pranë rikthimit

para një dite - Populli

Njohësi i çështjeve politike, Petar Arsovski, për gazetën KOHA, ka deklaruar se në Ballkan liderët asnjëherë nuk pensionohen. Siç tha ai, ata gjithmonë qëndrojnë në skenën politike Zenel MIFTARI Shkup,...

Ja sa persona janë punësuar në MEY Energy  flet Shefqet Demirovski

Ja sa persona janë punësuar në “MEY Energy”, flet Shefqet Demirovski

para një dite - Populli

2 vjet zgjati ndërtimi i centralit fotovoltaik që konsiderohet të jetë më i madh në rajon. Drejtori i kompanisë investuese “MEY energy”, Shefqet Demirovski në “10 minuta” në TV21 bëri të ditur se: “Kjo...

Fillon zbatimi i projektit për pagesë elektronike në autostradën Shkup Tetovë

Fillon zbatimi i projektit për pagesë elektronike në autostradën Shkup -Tetovë

para një dite - Populli

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore njofton se nga dita e hënë do të fillojnë punët ndërtimore dhe të instalimit në stacionin pagesor në Gllumovë. “Gjatë realizimit të punëve ndërtimore, stacionin...

Garë e nxehtë në FRASH  dega Tetovë

Garë e nxehtë në FRASH – dega Tetovë

para një dite - Populli

Në degën e ASH në Tetovë të dielën FRASH do të organizojë Kuvendin e 3, informon POPULLI.mk . Sipas kryetarit të degës, Flakron Bexheti në postimin e tij në rrjete sociale Kuvendi do të organizohet më...

CR7 vendimtar në fitoren e gjashtë të Al Nassr

CR7 vendimtar në fitoren e gjashtë të Al-Nassr

para një dite - Populli

Al-Nassr ka regjistruar fitoren e gjashtë radhazi në Ligën Profesionale Saudite. Skuadra e drejtuar nga Luis Castro fitoi sonte në udhëtim ndaj Al-Taee, në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë. Ndeshja...

LD Bujar Osmani ka kohë për pazare me Gruevskin por jo për Kosovën

LD: Bujar Osmani ka kohë për pazare me Gruevskin, por jo për Kosovën

para një dite - Populli

Pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, menjëherë reaguan liderët e shteteve demokratike, por edhe qendrat botërore të vendosjes, të cilat shprehën shqetësimin për një skenar kobzi që do të mund ta trazonte...

 Rasti në Onkologji  është miratuar përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend

“Rasti në Onkologji”, është miratuar përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend

para një dite - Populli

Rashela Mizrahi nga grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së do të kryesojë Komisionin Hetimor për skandalin në Klinikën Universitare për Radioterapi dhe Onkologji, sipas vendimit të Komisionit parlamentar për...

 Ligji për amnisti  Kriminelët jashtë burgjet përplot

“Ligji për amnisti” / Kriminelët jashtë, burgjet përplot!

para një dite - Populli

Ligji i gjashtë për amnisti në Maqedoninë e Veriut, është në përpunim e sipër. Burgjet janë ende të mbipopulluara, me kushte çnjerëzore, kurse risocializimi dhe rehabilitimi i të burgosurve ka ngecje për...

Kush është Milan Radojiçiq serbi i lindur në Gjakovë

Kush është Milan Radojiçiq, serbi i lindur në Gjakovë ?

para një dite - Populli

Nënkryetari i Listës Serbe, partisë politike të komunitetit serb në Kosovë, Milan Radoiçiç, i cili besohet se ka marrë pjesë në vrasjen e një polici të Kosovës, për shumë ka qenë i lidhur me afera të shumta...

Promovohet MEY Energy  Kovaçevski Jo rastësisht na quajnë vend i diellit

Promovohet “MEY Energy”, Kovaçevski: Jo rastësisht na quajnë vend i diellit

para një dite - Populli

“MEY Energy”, ka ndërtuar centralin fotovoltaik për prodhim të energjisë elektrike në Novaci, ku është promovuar sot nga autoritetet e vendit. Kryeministri Dimitar Kovaçevski bëri të ditur se kjo kompani...

Nëntë shtetas të Turqisë u ndaluan në Aeroportin e Shkupit

Nëntë shtetas të Turqisë u ndaluan në Aeroportin e Shkupit!

para një dite - Populli

MPB njofton se dje ka ndaluar nëntë shtetas të Turqisë për shkak të dyshimit se kanë falsifikuar dokumente të udhëtimit. Me datë 28.09.2023, në ora 20:00 në vendkalimin kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK