Një tjetër “goditje”! Politikani anti-ukrainas Robert Fico fiton zgjedhjet në Sllovaki

para 25 minutave - Pressonline

Partia majtiste e ish-kryeministrit, Roberto Fico, i ka fituar zgjedhjet parlamentare të së shtunës në Sllovaki, pas një fushate pro-ruse dhe mesazheve anti-amerikane, kur janë numëruar pothuajse të gjitha...

“Kosovën e kisha amanet nga Nënë Tereza”, koreografja shqiptare tregon bisedën që pati me Bill Clinton

para 25 minutave - Pressonline

Koreografja Angjelina Nika, e ftuar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi” kujtoi një bisedë të zhvilluar disa vite më parë me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. Angjelina e ka falenderuar… Koreografja...

Rina Balaj provokon në pozat e reja në bikini

Rina Balaj provokon në pozat e reja në bikini

para 52 minutave - Pressonline

Rina Balaj provokon në pozat e reja në bikini Këngëtarja e njohur, Rina Balaj, është shumë aktive në muzikë dhe në në rrjete sociale. Së fundmi, Rina ka mahnitur fansat me disa fotografi në Instagram....

Mediet serbe të indinjuar me koreografinë e  Torcidës

Mediet serbe të indinjuar me koreografinë e “Torcidës”

para 52 minutave - Pressonline

Një koreografi nga tifozët mitrovicas “Torcida” ishte në palestrën “Minatori”, në lidhje me ngjarjet e fundit në veriun e Kosovës, ku fatkeqësisht mbeti i vrarë një polic i Republikës së Kosovës, por që...

Shakira dhe Pique vazhdojnë të kenë diçka të përbashkët!

para 52 minutave - Pressonline

Krahas fëmijëve, këngëtarja dhe ish-futbollisti, vazhdojnë të kenë një kompleks me tre shtëpi, që ende nuk po shitet kjo pasi nuk gjejnë dot blerës. Mësohet se kostoja llogaritet në 15 milionë euro për...

Efi shtrohet në spital  njofton largimin nga rrjetet sociale

Efi shtrohet në spital, njofton largimin nga rrjetet sociale!

para 52 minutave - Pressonline

Këtë mëngjes Efi ka njoftuar largimin nga rrjetet sociale për pak kohë, me një foto nga spitali. Ish-banorja e “BBV” ka treguar se ndodhet e shtruar në spital pasi do të operohet për apandesit. “Meqenëse...

Sulm me bombë para Ministrisë së Brendshme në Ankara  Yerlikaya  Njëri prej terroristëve hodhi veten në erë

Sulm me bombë para Ministrisë së Brendshme në Ankara, Yerlikaya: Njëri prej terroristëve hodhi veten në erë

para 52 minutave - Pressonline

Një shpërthim është dëgjuar para godinës së Gjysmëhënës së Kuqe të Ministrisë së Punëve të Brendshme, pasuar nga të shtëna me armë zjarri. “Dy terroristë që erdhën me një automjet para portës së Drejtorisë...

Thashethemet për “ndarje” nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova

para 52 minutave - Pressonline

Kreatorja e njohur, Blerina Kllokoqi Rugova, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Prive” ku ka folur për jetën profesionale dhe atë personale. Blerina është pyetur edhe për marrëdhënien… Kreatorja e...

Investime milionëshe për sigurinë kibernetike në Maqedoninë e Veriut

para 3 orë - Pressonline

Institucionet e Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të jenë në shënjestër të sulmeve kibernetike. Për t’iu kundërvënë atyre, autoritetet kanë bërë hapa, duke forcuar softuerët. Nga Qendra nacionale për përgjigje...

Lipjani, “qendra” e derbit te Anamoravës

para 3 orë - Pressonline

Lipjani nuk ka skuadër në Superligën e Kosovës në futboll. Por e ka stadiumin që shpesh është qendër e rëndësishme e Superligës. Stadiumi “Sami Kelmendi” në Lipjan është i vetmi në të cilin do të luhen...

“Shtator i zi”në Suedi/ 12 viktima, shpërthen sërish dhuna e bandave

para 3 orë - Pressonline

12 viktima! Ky është bilanci i hidhur i “shtatorit të zi” në Suedi. Dhuna e bandave ka shpërthyer sërish. Së fundmi një 18 vjeçar u vra në një qendër sportive në jug të Stokholmit, në një kohë që aty po...

Shkëlqen Shaqiri, ylli shqiptar protagonist te Chicago Fire

para 3 orë - Pressonline

Xherdan Shaqiri ka vazhduar të jetë protagonist në elitën e futbollit amerikan MLS të skuadra e tij Chicago Fire. Chicago ka luajtur në udhëtim te New York Red Bull dhe kanë marrë një fitore të madhe me...

Familja e Tupac Shakur reagon pasi policia arrestoi një person nën dyshimin për vrasjen e tij

Familja e Tupac Shakur reagon pasi policia arrestoi një person nën dyshimin për vrasjen e tij

para 3 orë - Pressonline

Duane ‘Keffe D’ Davis u arrestua në një shëtitje pranë shtëpisë së tij në periferi të Las Vegas të Henderson të premten. Ai më pas u akuzua nga një juri e Nevadas për vrasje të hapur me përdorimin e armës...

Arsimi në gjuhën shqipe në Veles  Si u gjallëruan përsëri narrativët etnocentrikë në media

Arsimi në gjuhën shqipe në Veles: Si u gjallëruan përsëri narrativët etnocentrikë në media?

para 3 orë - Pressonline

Shkruan: SEFER TAHIRI Cila është historia e problemit të mësimit shqip në nivel të mesëm në Veles? Pse drejtoria e Gjimnazit “Koço Racin” dhe Këshilli i Komunës së këtij qyteti miratuan vendimin për moslejimin...

Sa ka kushtuar veshja e Bora Zemanit në Dancing With The Stars

Sa ka kushtuar veshja e Bora Zemanit në Dancing With The Stars?

para 3 orë - Pressonline

Bora Zemani do të prezantojë për të dytën herë spektaklin më të madh të kërcimit, Dancing With The Stars. Pak ditë më parë u publikua edhe spoti i ideuar në… Bora Zemani do të prezantojë për të dytën herë...

DJ Geek zëvendëson Dafina Zeqirin me Loredana Zefin?

para 3 orë - Pressonline

DJ Geek pas shkëputjes edhe nga ana profesionale me Dafina Zeqirin, duket se në vijim do ta vazhdojë karrierën e tij si dj i Loredana Zefit. Po e lexuat mirë! Burime për “Prive” bëjnë me dije se Geek është...

Shpërthim dhe të shtëna me armë para Ministrisë së Brendshme në Ankara  Yerlikaya  Njëri prej terroristëve hodhi veten në erë

Shpërthim dhe të shtëna me armë para Ministrisë së Brendshme në Ankara, Yerlikaya: Njëri prej terroristëve hodhi veten në erë

para 3 orë - Pressonline

Një shpërthim është dëgjuar para godinës së Gjysmëhënës së Kuqe të Ministrisë së Punëve të Brendshme, pasuar nga të shtëna me armë zjarri. “Dy terroristë që erdhën me një automjet para portës së Drejtorisë...

Interpretimi rrëqethës i  Marshit të UÇK së   Fifi përlotet me dedikimin për policin e vrarë

Interpretimi rrëqethës i ‘Marshit të UÇK-së’, Fifi përlotet me dedikimin për policin e vrarë

para 4 orë - Pressonline

Këngëtarja e njohur, Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër të flas”. Në fund të emisionit Fifi recitoi Marshin e UÇK-së. Ajo këtë interpretim ia ka… Këngëtarja e njohur, Fifi, ka qenë e...

Migrimi ka shkaktuar mungesë të kuadrove në sektorin publik dhe privat

Migrimi ka shkaktuar mungesë të kuadrove në sektorin publik dhe privat

para 4 orë - Pressonline

Largimi i të rnjëve është një nga dukuritë shqetësuese me të cilat po përballet vendi prej vitesh. Madje në mesin e atyre që po largohen nga vendi janë edhe të punësuarit në administratën publike dhe shtetërore....

Shpërthim i fuqishëm dhe të shtëna me armë pranë Parlamentit turk në Ankara

para 4 orë - Pressonline

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin turk, Ankara. Disa media turke raportojnë se shpërthimi është përcjellë me disa shtëna armësh. Shkaku i shpërthimi...

Midis Perëndimit dhe Rusisë

Midis Perëndimit dhe Rusisë

para 4 orë - Pressonline

Shkruan: Destan Jonuzi Kundrejt regjimit brutal 11-vjeçar të Nikolla Gruevskit, ish-lideri socialdemokrat Zoran Zaev ishte i vërtetë, ai besonte në vlerat perëndimore të cilat i përvetësoi dhe krijoi një...

Industria e prodhimit të çelikut në Europë në rrezik?

para 5 orë - Pressonline

Çeliku ende prodhohet si para 150 vjetësh. Në furrnalta tradicionale përpunohet në çelik rreth 70% e hekurit. Gjatë këtij procesi çlirohet një sasi e madhe dioksid karboni – rreth 2 tonë dioksid karbonik....

Industria e prodhimit të çelikut në Europë në rrezik?

para 5 orë - Pressonline

Çeliku ende prodhohet si para 150 vjetësh. Në furrnalta tradicionale përpunohet në çelik rreth 70% e hekurit. Gjatë këtij procesi çlirohet një sasi e madhe dioksid karboni – rreth 2 tonë dioksid karbonik....

Albano Bogdo ofendon rëndë Alban Ramosajn: I ka ** motrën Donaldi në BB

para 5 orë - Pressonline

Albano Bogdo këtë sezon të ri televiziv ka ardhur në një rol të ri, këtë herë si moderator. Aktori i humorit pas mbylljes së “Klanifornia-s” ka kaluar në “Vision Plus” me një emision tijin të quajtur “Albano...

Si reagoi familja e Tupac, pas arrestimit të autorit që dyshohet se e vrau?

para 7 orë - Pressonline

Familja e legjendës së ‘hip-hop’, Tupac Shakur ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të një personi të dyshuar për vrasjen e tij, ngjarje e ndodhur në vitin 1996. I arrestuari është personi i identifikuar...

Ç’ndodhi?! Policia ‘troket’ në shtëpinë e Britney Spears

para 7 orë - Pressonline

Një ‘aksion’ i papritur i papritur i policisë ka ndodhur sot në banesën e këngëtares së famshme Britney Spears. Shkak është bërë një video që këngëtarja ka publikuar pak ditë më parë, ku shfaqej duke kërcyer...

UT drejt “greminës”, bie me 200 vende në klasifikimin e universiteteve

para 8 orë - Pressonline

Na ishte dikur Universiteti i Tiranës, por me sa duket tani nuk ka ngelur më asgjë. Universiteti më i vjetër dhe më i madh publik në vend e ka humbur misionin e dikurshëm për shkak se nuk po përballon...

Blero publikon foton intime me të dashurën në përvjetorin e parë të lidhjes

Blero publikon foton intime me të dashurën në përvjetorin e parë të lidhjes

para 8 orë - Pressonline

Blero Muharremi duket se më në fund ka gjetur qetësi në jetën e tij private. Ai ditën e sotme (e shtunë) feston përvjetorin e parë të marrëdhënies së re. Kështu të paktën ka lënë të nënkuptohet me një...

“Lutem që ti të rikthehesh”/ Fero i kërkon falje publike Arbenitës

para 9 orë - Pressonline

Arbenita Ismajli dhe ish-reperi Fero kanë qenë së fundmi kryefjalë e mediave, pas largimit të këtij të fundit nga muzika dhe përkushimit në fenë Islame. Pasi më parë Arbenita ironizoi një rikthim, Fero...

Kush është Noelia Voigt: Miss USA 2023 që po thyen barrierat?

para 9 orë - Pressonline

Miss Utah Noelia Voigt është kurorëzuar Miss USA 2023, duke fituar titullin gjatë konkursit të zhvilluar në Grand Sierra Resort në Reno, Nevada. Fitorja e Voigt erdhi pasi ajo tejkaloi konkurrentët e tjerë,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK