Mbyllja e Qeverisë amerikane shmanget në çastin e fundit

Mbyllja e Qeverisë amerikane shmanget në çastin e fundit

para 9 minutave - Euronews

Qeveria e Shteteve të Bashkuara e ka shmangur mbylljen federale, pasi Dhoma e Përfaqësuesve dhe Senati u pajtuan për një marrëveshje financimi afatshkurtër të shtunën. Një projektligj i cili e mban të...

 Leart Haxhiu planifikoi ta ekzekutonte  merret në mbrojtje prokurorja e SPAK

“Leart Haxhiu planifikoi ta ekzekutonte”, merret në mbrojtje prokurorja e SPAK

para 9 minutave - Euronews

Merret në mbrojte prokurorja SPAK Doloreza Musabelliu, pas dëshmisë së Artan Tafanit se Leart Haxhiu, po planifikonte t’i bënte atentat. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se kreu i SPAK Altin...

Dëshmia e Tafanit Gazetari Haxhiu po planifikonte të ekzekutonte prokuroren e SPAK

Dëshmia e Tafanit/ Gazetari: Haxhiu po planifikonte të ekzekutonte prokuroren e SPAK

para 9 minutave - Euronews

Gazetari Eni Ferhati i ftuar në Euronews Albania, ka zbardhur detaje të dëshmisë së Artan Tafanit, të penduarit të drejtësisë që çoi në zbardhjen e disa vrasjeve. Tafani sipas Ferhatit ka dëshmuar se Leart...

Rrjedhja e gazit në Shkozë në pranga 3 persona mes tyre administratori i subjektit

Rrjedhja e gazit në Shkozë, në pranga 3 persona, mes tyre administratori i subjektit

para 9 minutave - Euronews

Shkelën rregullat mbi lëndët plasëse dhe djegëse, dhe si pasojë u dëmtua një tub i cili shkaktoi rrjedhje gazi, në një karburant, vihen në pranga administratori, menaxheri dhe një punonjës. Specialistët...

VIDEO Pamje kur serbët ikin nga në Banjska lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur

VIDEO/Pamje kur serbët ikin nga në Banjska, lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur

para një ore - Euronews

Është bërë publike një tjetër video nga sulmi terrorist në Banjskë të veriut mëngjesin e 24 shtatorit, ku një polic kosovar mbeti i vrarë ndërsa u vranë dhe tre sulmues serbë. Në pamje shihen pjesëtarët...

Sulm me bombë para Ministrisë së Brendshme në Turqi plagosen 2 policë

Sulm me bombë para Ministrisë së Brendshme në Turqi, plagosen 2 policë

para një ore - Euronews

Një shpërthim është dëgjuar para godinës së Gjysmëhënës së Kuqe të Ministrisë së Punëve të Brendshme, në Turqi pasuar nga të shtëna me armë zjarri. Ministri i Punëve të Brendshme Ali Yerlikaya raportoi...

Banda e Haxhisë sot para togave të zeza blindohet Gjykata e Prokuroria e Elbasanit

Banda e Haxhisë, sot para togave të zeza, blindohet Gjykata e Prokuroria e Elbasanit

para një ore - Euronews

Sot do të jepet masa e sigurisë për të arrestuarit në kuadër të operacionit “Never Forget”. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se policia ka blinduar Gjykatën dhe Prokurorinë e Elbasanit. Bashkëpunëtori...

 Tetori Rozë  Zonja e Parë e Shqipërisë Moment për reflektim

“Tetori Rozë”, Zonja e Parë e Shqipërisë: Moment për reflektim

para 2 orë - Euronews

Zonja e Parë e Shqipërisë, Armanda Begaj, i bashkohet “Tetorit Rozë” , në ndihmë të grave dhe vajzave që vuajnë nga kanceri i gjirit si pjesë e përpjekjes mbarëbotërore të sensibilizimit për kujdesin shëndetësor....

Tetori rozë Koçiu Përfitoni nga programi mamografisë falas në të gjithë vendin

Tetori rozë/ Koçiu: Përfitoni nga programi mamografisë falas në të gjithë vendin

para 2 orë - Euronews

Në nisje të muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu u është drejtuar me një videomesazh të gjitha grave dhe vajzave. Në këtë videomesazh...

Sllovaki Partia populiste fiton votat por ka nevojë për aleatë për koalicion

Sllovaki/ Partia populiste fiton votat por ka nevojë për aleatë për koalicion

para 3 orë - Euronews

Një parti populiste pro-Moskës e udhëhequr nga ish-kryeministri Robert Fico ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë, me pothuajse të gjitha votat e numëruara. Partia Smer-SSD kishte një epërsi të...

Ushtria amerikane kap një drejtues të Shtetit Islamik në Siri

Ushtria amerikane kap një drejtues të Shtetit Islamik në Siri

para 3 orë - Euronews

Forcat e Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara kryen një bastisje në pjesën veriore të Sirisë më 28 shtator duke kapur Mamduh Ibrahim al-Haji Shaykh, drejtues i organizatës terroriste të vetëquajtur...

Dhoma e Përfaqësuesve miraton një buxhet afatshkurtër masa kalon në Senat

Dhoma e Përfaqësuesve miraton një buxhet afatshkurtër, masa kalon në Senat

para 3 orë - Euronews

Dhoma e Përfaqësuesve, e kontrolluar nga republikanët, miratoi një projektligj për një buxhet afatshkurtër, që mund të shmang mbylljen e pjesshme të qeverisë amerikane, nëse miratohet në Senat. Nëse merr...

 Serbia ka nisur tërheqjen nga kufiri  gjenerali  Banjska  agresion ushtarak

“Serbia ka nisur tërheqjen nga kufiri”, gjenerali: “Banjska”, agresion ushtarak

para 13 orë - Euronews

Gjenerali Dedë Prenga tha në emisionin Review në Euronews Albania se ngjarja e ndodhur në Banjskë në 24 shtator nuk ishte sulm terrorist por agresion ushtarak. Ai u shpreh se afrimi i ushtrisë serbe në...

Paralajmërimi i ish gjeneralit Duhet të armatosemi dhe ne Serbia po përgatit diçka

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

para 14 orë - Euronews

Ish-ministri i Brendshëm, dhe ish-gjenerali Sandër Lleshaj tha në emisionin Review në Euronews Albania se Kosova duhet të vijojë rrugëtimin e vet si shtet i pavarur i njohur nga mbi 100 shtete, pa u shqetësuar...

 KFOR të marrë Veriun  Lleshaj kundër Ramës E përcakton NATO jo aktorët lokalë

“KFOR të marrë Veriun”- Lleshaj kundër Ramës: E përcakton NATO, jo aktorët lokalë

para 14 orë - Euronews

Ish- gjenerali Sandër Lleshaj, ka dalë kundër deklaratave të kryeministrit Rama që KFOR të marrë nën kontroll Veriun e Kosovës. I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Lleshaj nënvizoi se rritjen...

Sandër Lleshaj kritika KFOR it Duhet të kishte bërë një kontroll më të mirë

Sandër Lleshaj kritika KFOR-it: Duhet të kishte bërë një kontroll më të mirë

para 14 orë - Euronews

Ish-gjenerali Sandër Lleshaj ka analizuar në emisionin Revieë në Euroneës Albania, situatën në veri të Kosovës. Lleshaj nuk i kurseu kritikat për KFOR-in kur tha se misioni i NATO-s duhet të bënte një...

 Serbia është armatosur rëndë  Lleshaj E ka detyrë kushtetuese të rimarrë Kosovën

“Serbia është armatosur rëndë”, Lleshaj: E ka detyrë kushtetuese të rimarrë Kosovën

para 14 orë - Euronews

Ish-ministri i Brendshëm, dhe ish-gjenerali Sandër Lleshaj tha në emisionin Review në Euronews Albania se ajo që ndodhi të dielën në Banjskë është vetëm një hap përshkallëzimi në në atë që shkruhet në...

Ministri i Kosovës Sulmi plan i mirëfilltë ushtarak për pushtim gradual

Ministri i Kosovës: Sulmi, plan i mirëfilltë ushtarak për pushtim gradual

para 15 orë - Euronews

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci tha në një intervistë për emisionin Review në Euronews Albania se qeveria e Kosovës ka siguruar prova dhe fakte që vërtetojnë se ajo që ndodhi të dielën në...

Kulla Nuk ka ndarje të Kosovës harrojeni Nis Lufta e III Botërore

Kulla: Nuk ka ndarje të Kosovës, harrojeni! Nis Lufta e III Botërore

para 15 orë - Euronews

Eksperi i Sigurisë Ilir Kulla ka hedhur poshtë çdo mundësi për një ndarje të veriut të Kosovës. I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Kulla theksoi se në rajonin e Ballkanit nuk do të ketë më...

Taksa e pronës bëhet më e shtrenjtë shifra që do të paguajnë qytetarët për banesat

Taksa e pronës bëhet më e shtrenjtë, shifra që do të paguajnë qytetarët për banesat

para 15 orë - Euronews

Të ardhurat nga taksa mbi pasuritë e paluajtshme dhe transaksionet e kryera arrijnë deri në 57 mln euro me kursin e sotëm. Në vitet 2021-2022, arkëtimet kanë qenë në të njëjtin nivel. Në ndarjen sipas...

40 mijë banesa bosh në Tiranë taksa nuk i vret pronarët

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

para 15 orë - Euronews

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në një rritje të çmimit në treg. Tirana ka një stok të madh apartamentesh bosh,...

 Trupa në kufi mesazh i Vuçiç  flet për Euronews ministri i Mbrojtjes në Kosovë

“Trupa në kufi, mesazh i Vuçiç”, flet për Euronews ministri i Mbrojtjes në Kosovë

para 15 orë - Euronews

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci tha në një intervistë për emisionin Review në Euronews Albania se dislokimi i ushtrisë serbe në kufirin me Kosovës është një mesazh i Aleksandër Vuçiç ndaj...

I shpëtoi atentatit me eksploziv arrestohet me pistoletë në makinë miku i Rrumit

I shpëtoi atentatit me eksploziv, arrestohet me pistoletë në makinë miku i “Rrumit”

para 15 orë - Euronews

Policia e Durrësit ka arrestuar Aldi Mustafën, person me precedentë të mëparshëm penal. Pak muaj më parë Mustafës iu bë atentat me lëndë plasëse në makinë në zonën e Shkozetit, nga ku shpëtoi pa lëndime....

Ushtria serbe afër Kosovës Kulla Le ta provojnë prapë Ja çfarë do t u ndodhë

Ushtria serbe afër Kosovës, Kulla: Le ta provojnë prapë! Ja çfarë do t’u ndodhë

para 15 orë - Euronews

Eksperti i sigurisë, Ilir Kulla, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Kulla tha se shtimi i forcave të ushtrisë serbe...

 Numri është më i madh  Kulla Nga burimet që kam ja sa serbë vdiqën në Basnjkë

“Numri është më i madh”- Kulla: Nga burimet që kam, ja sa serbë vdiqën në Basnjkë

para 15 orë - Euronews

Eksperi i sigurisë Ilir Kulla ka deklaruar se numri i terroristëve serbë që kanë humbur jetën në Kosovë është 7 ose 8. I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Kulla tha se nga burimet që ai ka,...

Taksa e ndërtesës sa paguan Shqipëria dhe rajoni

Taksa e ndërtesës, sa paguan Shqipëria dhe rajoni

para 16 orë - Euronews

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në një rritje të çmimit në treg. Qeveria thotë se detyrimet për pronarët e shtëpive...

Zjarri me 114 viktima në Irak flet çifti Jemi të mpirë s mund të jetojmë më këtu

Zjarri me 114 viktima në Irak, flet çifti: Jemi të mpirë, s’mund të jetojmë më këtu

para 16 orë - Euronews

Çifti në Irak, dasma e të cilëve përfundoi në një tragjedi pasi zjarri vrau 114 të ftuarit e tyre, kanë fokur pas ngjarjes së rëndë Revan, 27 vjeç, dhe nusja, Haneen, 18 vjeçe, i mbijetuan zjarrit, i cili...

VIDEO Makina çan murin dhe përfundon në rajonin e policisë

VIDEO| Makina çan murin dhe përfundon… në rajonin e policisë

para 16 orë - Euronews

Një shofer po përballet me akuza të shumta, duke përfshirë terrorizmin pasi e futi makinën e tij përmes një muri në një stacion policie në shtetin amerikan të Nju Xhersit. Oficerët thonë se ai hyri në...

Çmimi i banesave u dyfishua në 20 vite në Tiranë

Çmimi i banesave u dyfishua në 20 vite në Tiranë

para 16 orë - Euronews

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në një rritje të çmimit në treg. Në vitin 2003, një apartament në Tiranë mund të...

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën reagon qeveria Kurti

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën, reagon qeveria Kurti

para 16 orë - Euronews

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, të shtunën, ka treguar se lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të Kosovës janë bërë në tri drejtime, një në pjesën e kufirit verior të Kosovës, e dy të tjera në...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK