Vuçiq Serbia nuk do të dërgojë trupa në Kosovë

Vuçiq: Serbia nuk do të dërgojë trupa në Kosovë

para 11 minutave - Shqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të shtunën se “nuk e ka ndër mend ta urdhërojë ushtrinë” të kalojë kufirin me Kosovën dhe se do t’i tërheqë forcat serbe nga ajo pjesë, duke pretenduar se nuk...

Humbja nga Tottenham shpërthen Klopp

Humbja nga Tottenham, shpërthen Klopp

para 11 minutave - Shqip

Liverpooli rezistoi me 9 futbollistë deri në minutën e gjashtë shtesë, por autogoli i Matip i dhuroi fitoren Tottenhamit në një sfidë të zjarrtë dhe të luftuar. Dy kartonë të kuq për Curtis Jones (26’)...

5 këshilla për këmbët e shëndetshme

5 këshilla për këmbët e shëndetshme

para 11 minutave - Shqip

Gjatë muajve të ngrohtë të verës, ne harxhojmë shumë më tepër kohë në këmbë nga shëtitjet, ecja nëpër rërë dhe aktivitete të tjera në natyrë. Duke i kushtuar vëmendjen e këmbëve, mund t’ju ndihmojë të...

U përfol se është ajo në videon intime reagon moderatorja

U përfol se është ajo në videon intime, reagon moderatorja

para 11 minutave - Shqip

Moderatorja e njohur Luana Vjollca ka reaguar pas përhapjes së një videoje intime që besohet se është marrë nga telefoni i çkoduar i Evis Martinaj, i cili figuron prej muajsh i zhdukur. Në një postim në...

Ish kryeministri suedez Çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

Ish-kryeministri suedez: Çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

para 41 minutave - Shqip

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, ka folur lidhur me situatën e krijuar së fundi në Veri, pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Ai në platformën “X” ka shkruar se është...

Njohësit e sigurisë Armët dhe mjetet tjera të konfiskuara në Banjskë mund të përdoren nga Policia e FSK ja

Njohësit e sigurisë: Armët dhe mjetet tjera të konfiskuara në Banjskë mund të përdoren nga Policia e FSK-ja

para 41 minutave - Shqip

Armët dhe mjetet tjera të konfiskuara në Banjskë të Zveçanit, ku la të vdekur rreshterin Afrim Bunjaku, mund të përdorën për nevoja të organeve të rendit, vlerësojnë njohës të fushës. Për t’u përdorur...

Berisha Situata në Veri s është e favorshme që të kryhet regjistrimi i popullsisë

Berisha: Situata në Veri s’është e favorshme që të kryhet regjistrimi i popullsisë

para 41 minutave - Shqip

Kryeshefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Ilir Berisha, i tha Ekonomia Online, se sipas rekomandimeve ndërkombëtare që regjistrimit i popullsisë të jetë i suksesshëm kërkohen disa parakushte. Sipas...

Një javë nga sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Një javë nga sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

para një ore - Shqip

Janë bërë një javë prej kur ndodhi sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Aty mbeti i vrarë rreshteri Afrim Bunjaku, një polic u plagos dhe dy të tjerë u lënduan. Atë ditë, të...

Ish zëdhënësi i NATO s Shea Veriu i përket Kosovës

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Shea: Veriu i përket Kosovës

para 10 orë - Shqip

Zëdhënësi i NATO-s gjatë kohës së luftës në Kosovë, Jamie Shea, është intervistuar këtë të shtunë nga Euronews Albania në lidhje me situatën në veri të Kosovës, ku një grup terrorist i udhëhequr nga Milan...

Kulla Nëse preken kufijtë nis Lufta e Tretë Botërore

Kulla: Nëse preken kufijtë, nis Lufta e Tretë Botërore

para 10 orë - Shqip

Eksperti i Sigurisë Ilir Kulla ka hedhur poshtë çdo mundësi për një ndarje të veriut të Kosovës. I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Kulla theksoi se në rajonin e Ballkanit nuk do të ketë...

Maqedonci Terroristët kishin plan për pushtimin e një pjese të Veriut

Maqedonci: Terroristët kishin plan për pushtimin e një pjese të Veriut

para 11 orë - Shqip

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci ka thënë se Qeveria e Kosovës ka siguruar prova dhe fakte që vërtetojnë se ajo që ndodhi të dielën në Banjskë ishte një plan i mirëorganizuar ushtarak për...

Osmani takohet me komandantin e KFOR it flasin për zhvillimet në vend

Osmani takohet me komandantin e KFOR-it, flasin për zhvillimet në vend

para 13 orë - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim komandantin e KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia dhe shefin EULEX-it, gjeneral major Giovanni Pietro Barbano. Në takim u diskutua lidhur...

Policia e Kosovës sekuestron një tjetër arsenal armësh në Zveçan

Policia e Kosovës sekuestron një tjetër arsenal armësh në Zveçan

para 13 orë - Shqip

Policia e Kosovës, pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në fshatin Banjskë, ka vazhduar kontrollin dhe krehjen e terrenit të asaj zone, e cila ishte shfrytëzuar nga sulmuesit terrorist, më 24 shtator. Të...

Osmani Serbia prapa sulmit terrorist në Veri ndihmohet vazhdimisht nga Putini

Osmani: Serbia prapa sulmit terrorist në Veri, ndihmohet vazhdimisht nga Putini

para 13 orë - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dhënë një intervistë për Channel 4 News, ku presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq e ka quajtur si ish-ministër i propagandës të Sllobodan Millosheviqit. Osmani...

Ambasadori britanik në Beograd Si arritën të hynin me një arsenal të tillë armësh

Ambasadori britanik në Beograd: Si arritën të hynin me një arsenal të tillë armësh?

para 15 orë - Shqip

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Serbi, Edward Ferguson, ka thënë se ka shumë pyetje pa përgjigje, teksa ka folur për sulmin terrorist në veri të Kosovës ku mbeti i vrarë polici, Afrim Bunjaku, tashmë...

30 shtatori Dita Ndërkombëtare e Përkthimit

30 shtatori, Dita Ndërkombëtare e Përkthimit

para 16 orë - Shqip

Dita Ndërkombëtare e Përkthimit shënohet çdo 30 shtator, në shumë vende të botës në nderim të përkthyesit të parë të biblës, i cili konsiderohet si mbrojtës i shenjtë i përkthimit. Kjo është një mundësi...

Turqia zvarrit anëtarësimin e Suedisë në NATO

Turqia zvarrit anëtarësimin e Suedisë në NATO

para 16 orë - Shqip

Përpjekjet e Suedisë për t’iu bashkuar NATO-s po zvarriten, ndërsa parlamenti turk fillon punën këtë të diele pa e përfshirë votimin që do të siguronte zgjerimin e NATO-s, në rend të ditës. Siç njofton...

Përfshirja ruse në Banjskë të Zveçanit në fazën e hetimeve

Përfshirja ruse në Banjskë të Zveçanit, në fazën e hetimeve

para 16 orë - Shqip

Provat e siguruara nga Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës janë pjesërisht të mjaftueshme për të pretenduar përfshirjen ruse në sulmin në Banjskë, thotë për Radion Evropa e Lirë Nuredin Ibishi, njohës...

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Nju Jork për shkak të vërshimeve

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Nju Jork, për shkak të vërshimeve

para 16 orë - Shqip

Në Nju Jork është shpallur gjendje e jashtëzakonshme të shtunën, pasi stuhitë e fuqishme të shiut kanë sjell vërshime të mëdha. Shumë metro, rrugë dhe autostrada janë vërshuar, ndërsa së paku një terminal...

Osmani pret në presidencë ministrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

Osmani pret në presidencë ministrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

para 17 orë - Shqip

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila është edhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim Ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandantin e Forcës...

Hovenier Armatimi i ushtrisë serbe në kufi me Kosovën s është për ushtrime

Hovenier: Armatimi i ushtrisë serbe në kufi me Kosovën s’është për ushtrime

para 17 orë - Shqip

Dje nga Këshilli Kombëtar për Siguri i SHBA-së është ngritur alarmi për rritje të forcave ushtarake të Serbisë në kufi me Kosovën. SHBA ka bërë thirrje drejt Serbisë që t’i tërheqë trupat nga aty dhe Blinken...

Zelensky Ukraina ka nevojë për më shumë armë

Zelensky: Ukraina ka nevojë për më shumë armë

para 17 orë - Shqip

Ukraina, organizatore e konferencës ndërkombëtare të industrisë së mbrojtjes, po përpiqet të shtojë prodhimin e armëve brenda vendit për të luftuar agresionin rus dhe ulur varësinë nga furnizimet e huaja...

Gjermania thirrje Serbisë Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën

para 17 orë - Shqip

Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë kanë reaguar për situatën mes Kosovës dhe Serbisë duke thënë se duhet të shmanget përshkallëzimi i mëtejshëm mes dy shteteve. Gjermania ka thënë se është e rëndësishme...

Kamberi Nëse Vuçiq s e tërheq ushtrinë mund të rikthehet Zona e Sigurisë

Kamberi: Nëse Vuçiq s’e tërheq ushtrinë, mund të rikthehet Zona e Sigurisë

para 21 orë - Shqip

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka shkruar pas telefonatës së djeshme që Sekretari Amerikan, Antony Blinken, i ka bërë kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq. Kamberi thotë se...

Hoxhaj BE ja menjëherë duhet të vendosë sanksione kundër Serbisë

Hoxhaj: BE-ja menjëherë duhet të vendosë sanksione kundër Serbisë

para 21 orë - Shqip

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka kërkuar vendosjen e menjëhershme të sanksioneve ndaj Serbisë, pasi informacioneve të fundit që shteti serb e ka mobilizuar ushtrinë në...

Raportohet për 5 të plagosur nga sulmet ruse në Zaporizhzhia të Ukrainës

Raportohet për 5 të plagosur nga sulmet ruse në Zaporizhzhia të Ukrainës

para 21 orë - Shqip

Të paktën pesë persona mbetën të plagosur nga sulmet ruse në rajonin jugor Zaporizhzhia të Ukrainës. Lajmi është konfirmuat nga Yurii Malashko, kreu i administratës ushtarake të rajonit të Zaporizhzhia...

Borell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

para 21 orë - Shqip

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, i bëri thirrje Serbisë të shtunën ta ndalë menjëherë zhvendosjen e ushtrisë përgjatë kufirit me Kosovën...

Pas mobilizimit ushtarak serb afër kufirit me Kosovën reagon Ambasadori Hovenier

Pas mobilizimit ushtarak serb afër kufirit me Kosovën, reagon Ambasadori Hovenier

para 22 orë - Shqip

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara rreth mobilizimit ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën. Ai ka shpërndarë...

Sllovakët zgjedhin sot mes kandidatit pro rus Fico dhe liberalëve pro perëndimorë

Sllovakët zgjedhin sot mes kandidatit pro-rus Fico dhe liberalëve pro-perëndimorë

para 22 orë - Shqip

Sllovakët kanë filluar të votojnë të shtunën herët në zgjedhjet parlamentare në të cilat pritet një luftë e fortë mes ish-kryeministrit majtist, Roberto Fico – i cili është zotuar t’i ndalë ndihmat ushtarake...

Kurti Provat tregojnë që Serbia qëndron prapa sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit

Kurti: Provat tregojnë që Serbia qëndron prapa sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit

para 23 orë - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se bazuar në dëshmitë e mbledhura, në krye të organizimit të sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit, qëndron shteti...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK