Osmani për sulmin në Turqi Solidaritet i plotë me Erdoganin shërim të shpejtë policëve

Osmani për sulmin në Turqi: Solidaritet i plotë me Erdoganin, shërim të shpejtë policëve

para 9 minutave - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke shprehur solidaritet të plotë me homologun e saj turk. Osmani përmes një postimi në “X” ka uruar shërim të shpejtë për policët...

Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi VIDEO

Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)

para 9 minutave - Gazeta10

Turqia u trondit nga sulm terrorist mëngjesin e kësaj të diele në Ankara, ku një kamikaz hodhi veten në erë dhe një tjetër u neutralizua nga forcat e sigurisë teksa mësynë godinën e Ministrisë së Brendshme...

E vranë veterinerin dhe ia morën veturën detaje nga organizimi i sulmit terrorist në Turqi

E vranë veterinerin dhe ia morën veturën, detaje nga organizimi i sulmit terrorist në Turqi

para 36 minutave - Gazeta10

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga sulmi terrorist që tronditi mëngjesin e kësaj të diele Ankaranë, ku një kamikaz hodhi veten në erë dhe një tjetër u neutralizua nga forcat e sigurisë teksa mësynë...

Momenti i sulmit pranë Parlamentit në Turqi

Momenti i sulmit pranë Parlamentit në Turqi

para 36 minutave - Gazeta10

Shpërthimi i fuqishëm që ndodhi mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë parlamentit turk, ku më pas do të fillonte mbledhja për mandatin e ri parlamentar, është karakterizuar nga Ministria e Brendshme turke...

Kurti I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Turqi

Kurti: I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Turqi

para 36 minutave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit me bombë në Turqi, duke thënë se ndihet i trishtuar pas këtij lajmi. Ai përmes një postimi në “X”, u shpreh se ndjehet i lehtësuar kur kuptoi...

Sulm me bombë para Parlamentit turk njëri prej sulmuesve hidhet në erë Video

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë (Video)

para 36 minutave - Gazeta10

Sot rreth orës 9:30 dy persona të panjohur kanë aktivizuar një mjet shpërthyes në kryeqytetin turk, Ankara. Nga ky shpërthim i fuqishëm nuk ka civilë të lënduar, ndërsa nga policia turke kanë bërë të ditur...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK së në emision Situata ishte e rëndë për mua pasi kam familjarë në Mitrovicë

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

para 2 orë - Gazeta10

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër të flas”. Ajo ka zgjedhur që në fund të emisionit, të bëjë një recitim të Marshit të UÇK-së, të interpretuar...

Pas sulmit terrorist në veri të Kosovës raportohet se Vuçiqi do të takohet me Putinin

Pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, raportohet se Vuçiqi do të takohet me Putinin

para 2 orë - Gazeta10

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka ndërmend të takohet me presidentin rus Vladimir Putin këtë muaj, në margjinat e forumit “Belt and Road”, i cili do të mbahet në Kinë, raporton Demostat, duke u thirrur...

Nesër mbahet takim i përbashkët i Kurtit me kryetarët e komunave

Nesër mbahet takim i përbashkët i Kurtit me kryetarët e komunave

para 2 orë - Gazeta10

Nesër në orën 10:00, kryeministri Kurti do të takohet me kryetarët e komunave, MAPL’në dhe ministritë tjera të linjës. Takimi do të mbahet nga ora 10:00 në ndërtesën e Qeverisë. “Ministria e Administrimit...

Një person gjendet pa shenja jete në Prishtinë

Një person gjendet pa shenja jete në Prishtinë

para 4 orë - Gazeta10

Një person është gjetur pa shenja jete te Përroi i Njelmët dje në Prishtinë. “HETIM MBI VDEKJEN – Përroi i Njelmët, Prishtinë 30.09.2023 – 05:40. Është raportuar se një person është i shtrirë në rrugë....

Sot varrosen tre terroristët serbë që u vranë në Banjskë

Sot varrosen tre terroristët serbë që u vranë në Banjskë

para 4 orë - Gazeta10

Tre pjesëtarët serbë të grupit që kreu sulmin terrorist të dielën në Banjskë, do të varrosen sot, raporton portali serb Kosovo Online. Trupat e tyre u morën dje nga familjarët nga Instituti i Mjekësisë...

Një javë nga sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë

Një javë nga sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë

para 5 orë - Gazeta10

Janë bërë një javë prej kur ndodhi sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit. Aty mbeti i vrarë rreshteri Afrim Bunjaku, një polic u plagos dhe dy të tjerë u lënduan. Atë ditë, të...

Zjarri me 114 viktima në dasmë çifti jep detaje Tavani filloi të shkrihej  u deshën vetëm pak sekonda

Zjarri me 114 viktima në dasmë, çifti jep detaje: Tavani filloi të shkrihej – u deshën vetëm pak sekonda

para 5 orë - Gazeta10

Çifti nga Iraku i cili përjetoi tragjedinë në dasmën e tyre, pasi një zjarr i cili dyshohet që u shkaktua nga fishekzjarret, vrau më shumë se 100 nga të ftuarit, u deklarua se nuk mund të jetojnë më në...

Sot mbahet vrapimi për ndërgjegjësimin ndaj kancerit të gjirit merr pjesë Përparim Rama me bashkëshorten

Sot mbahet vrapimi për ndërgjegjësimin ndaj kancerit të gjirit, merr pjesë Përparim Rama me bashkëshorten

para 5 orë - Gazeta10

Në orën 11:00 në sheshin “Ibrahim Rugova” do të mbahet vrapimi për shëndetein, për ndërgjegjësimin ndaj sëmundjes së kancerit. Në këta aktivitet do të marrë pjesë edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama...

Moti në ditën e parë të tetorit

Moti në ditën e parë të tetorit

para 5 orë - Gazeta10

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në ditën e parë të muajit tetor, moti do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius,...

E dhimbshme Ky është i riu që vdiq pasi u lëndua në vendin e punës në Prizren e zuri pakoja me qeramika FOTO

E dhimbshme: Ky është i riu që vdiq pasi u lëndua në vendin e punës në Prizren, e zuri pakoja me qeramika (FOTO)

para 6 orë - Gazeta10

Një punëtor në Prizren ka vdekur në vendin e punës pasi i ra në kokë një pako me qeramika. Këtë lajm për Gazeta10 e ka konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënësi në Policinë e Kosovës për rajonin e Prizrenit. Personi...

ShBA ja një hap afër që ta shmangë mbylljen e qeverisë

ShBA-ja një hap afër që ta shmangë mbylljen e qeverisë

para 14 orë - Gazeta10

Në më pak se 10 orë përpara mbylljes së qeverisë amerikane, Dhoma e Përfaqësuesve ka arritur një marrëveshje për financim afatshkurtër, i cili do të sigurojë fonde për qeverinë deri në mes të nëntorit....

Prizren Vdes një punëtor e zë pakoja me qeramika

Prizren: Vdes një punëtor, e zë pakoja me qeramika

para 14 orë - Gazeta10

Një punëtor në Prizren ka vdekur në vendin e punës pasi i ra në kokë një pako me qeramika. Këtë lajm për Gazeta10 e ka konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënësi në Policinë e Kosovës për rajonin e Prizrenit. Personi...

Ministri i Mbrojtjes për Grupin e Radojiçiqit U duk sulm terrorist por ishte plan për pushtimin e një pjesë të veriut

Ministri i Mbrojtjes për Grupin e Radojiçiqit: U duk sulm terrorist, por ishte plan për pushtimin e një pjesë të veriut

para 15 orë - Gazeta10

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci ka thënë se Qeveria e Kosovës ka siguruar prova dhe fakte që vërtetojnë se ajo që ndodhi të dielën në Banjskë ishte një plan i mirëorganizuar ushtarak për...

 Veriu i përket Kosovës KFOR i nuk duhet ta marrë kontrollin  Flet ish zëdhënësi i NATO s

“Veriu i përket Kosovës, KFOR-i nuk duhet ta marrë kontrollin” – Flet ish-zëdhënësi i NATO-s

para 16 orë - Gazeta10

Zëdhënësi i NATO-s gjatë kohës së luftës në Kosovë, Jamie Shea, është intervistuar këtë të shtunë nga Euronews Albania në lidhje me situatën në veri të Kosovës, ku një grup terrorist i udhëhequr nga Milan...

Tottenhami mposht me autogol Liverpoolin pa dy lojtarë

Tottenhami mposht me autogol Liverpoolin pa dy lojtarë

para 16 orë - Gazeta10

Tottenham Hotspuri ka shënuar fitore të vështirë ndaj Liverpoolit që ndeshjen e mbylli pa dy futbollistë. Londinezët fituan krejt në fund të ndeshjes me rezultat 2:1. Curtis Jones u ndëshkua me të kuq...

Leipzigu e Bayerni ndajnë pikët

Leipzigu e Bayerni ndajnë pikët

para 16 orë - Gazeta10

Leipzigu dhe Bayern Munichu kanë ndarë pikët në xhiron e gjashtë të sezonit në Bundesligë. Ekipet barazuan 2:2. Në pjesën e parë dy gola i realizoi Leipzigu e në të dytën Bayerni. Lois Openda dhe Castello...

Milani fiton ndaj Lazios

Milani fiton ndaj Lazios

para 16 orë - Gazeta10

Milani ka mposhtur Lazion 2:0 për të vazhduar formën e mirë në Serie A. Skuadra kuqezi shënoi dy gola në pjesën e dytë, përmes Christian Pulisicit dhe Noah Okaforit, për fitoren e gjashtë nga shtatë ndeshje...

KB Bashkimi merr fitoren e dytë radhazi në Prince Caffe Superligë mposht KB Vëllaznimin

KB Bashkimi merr fitoren e dytë radhazi në Prince Caffe Superligë, mposht KB Vëllaznimin

para 16 orë - Gazeta10

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë radhazi në Prince Caffe Superligë, kurse Vëllaznimi pësoi humbjen e dytë. Prizrenasit fituan me shifrat 98:89 (20:20, 21:25, 35:15, 22:29). Në fakt, çereku i parë ishte...

Real Madridi i tregon Gironas se kush është mbreti në La Liga

Real Madridi i tregon Gironas se kush është ‘mbreti’ në La Liga

para 16 orë - Gazeta10

Real Madrid ka shënuar fitore me rezultat 3-0 në udhëtim ndaj Gironas duke rimarrë kreun e tabelës në elitën e futbollit spanjoll. Në dhjetë minutat e parë të ndeshjes, iniciativa i takoi vendasve të cilët...

Trepça fiton bindshëm derbin me Prishtinën

Trepça fiton bindshëm derbin me Prishtinën

para 16 orë - Gazeta10

Trepça e ka fituar me rezultat të lartë derbin ndaj Sigal Prishtinës. Të shtunën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Trepça fitoi me rezultat 78:66. Ndeshja i takoi xhiros së dytë të Superligës...

Ministri britanik i gëzohet shtimit të trupave të KFOR it në Kosovë kërkon shtensionim të situatës

Ministri britanik i gëzohet shtimit të trupave të KFOR-it në Kosovë, kërkon shtensionim të situatës

para 16 orë - Gazeta10

Ministri i Britanisë së Madhe për Çështje Evropiane, Leo Docherty, është shprehu i kënaqur që forcat e Mbretërisë së Bashkuar po e forcojnë KFOR-in në Kosovë. Sipas Docherty, shtimi i trupave të KFOR-it...

Maqedonci Dislokimi i ushtrisë serbe në kufi mesazh i politikës së Vuçiqit  deshën ta pushtojnë një pjesë të veriut

Maqedonci: Dislokimi i ushtrisë serbe në kufi, mesazh i politikës së Vuçiqit – deshën ta pushtojnë një pjesë të veriut

para 16 orë - Gazeta10

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonici tha se dislokimi i ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën është një mesazh i politikës së Aleksandad Vuçiqit. Maqedonci tha se gjendja e sigurisë në territorin e Kosovës...

Kush duhet ta ketë kontrollin në veri Osmani Policia është reaguesja e parë KFOR i i treti

Kush duhet ta ketë kontrollin në veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR-i i treti

para 16 orë - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dhënë një intervistë për Channel 4 News, ku ka thënë se Policia e Kosovës është reaguesja e parë në veri të Kosovës. Ajo është pyetur për propozimin që KFOR-i ta...

Vuçiq Serbia s do të çojë forca ushtarake në Kosovë

Vuçiq: Serbia s’do të çojë forca ushtarake në Kosovë

para 17 orë - Gazeta10

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka qëllim që të urdhërojë futjen e forcave ushtarake të Serbisë brenda territorit të Kosovës, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK