Kurti viziton policin e plagosur Predha ishte e një granate dore që e hodhën kriminelët e orkestruar nga Serbia

Kurti viziton policin e plagosur: Predha ishte e një granate dore që e hodhën kriminelët e orkestruar nga Serbia

para një jave - Top Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar policin e plagosur Alban Rashiti, i cili mbeti i plagosur sot në veri. Kurti ka thënë se polici ishte plagosur në krahërorin e majtë, transmeton Telegrafi....

Granata dore e zollë detaje nga sulmi në veri ku mbeti i vrarë një polic

Granata dore e zollë, detaje nga sulmi në veri ku mbeti i vrarë një polic

para një jave - Top Shqip

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme (e diel) është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është dhënë nga kryeministri Albin Kurti përmes rrjeteve sociale. Ngjarja...

Sulm me granatë dore në shtëpinë e një serbi në Gjilan

Sulm me granatë dore në shtëpinë e një serbi në Gjilan

para një jave - Top Shqip

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se orët e para të 22 shtatorit është hedhur granatë dore në oborrin e një serbi në fshatin Ranilluk. Në raportin 24-orësh të Policisë, të publikuar më 23 shtator, është...

Avokatja italiane bënte magji të zezë për të vrarë klienten e moshuar që të trashëgonte pasurinë fotot

Avokatja italiane bënte ‘magji të zezë’ për të vrarë klienten e moshuar, që të trashëgonte pasurinë (fotot)

para një jave - Top Shqip

Një avokate është dënuar në Itali pasi ka përdorur magji vudu duke tentuar të vriste klienten e saj në mënyrë që të trashëgonte pasurinë e shtëpinë e saj. Dënimi i pazakontë është konfirmuar edhe pse deri...

Kartelet meksikane të drogës punëdhënësi i pestë më i madh në vend thotë studimi fotot

Kartelet meksikane të drogës, punëdhënësi i pestë më i madh në vend, thotë studimi (fotot)

para një jave - Top Shqip

Grupet e krimit të organizuar kanë rreth 175,000 anëtarë dhe mënyra më e mirë për të reduktuar dhunën është reduktimi i i anëtarësisë së tyre të re, thuhej sot në një studim nga vendi. Kjo shifër i bën...

Mary Camaj i bashkohet Vatrës

Mary Camaj i bashkohet Vatrës

para një jave - Top Shqip

Mary Camaj i bashkohet Federatës Pan-Shqiptare të Amerikës VATRA. Mary Camaj ka diplomë Bachelor në Studime Ndërkombëtare, Shkenca Politike, Biznes, dhe Spanjisht në Manhattan College. Aty ka bërë prezantime...

Armenët e larguar nga shtëpitë prej konfliktit strehohen në bazën ruse gjatë negocjatave fotot

Armenët e larguar nga shtëpitë prej konfliktit, strehohen në bazën ruse gjatë negocjatave (fotot)

para një jave - Top Shqip

Armenë etnikë të zhvendosur nga zonat e luftuara në Nagorno-Karabak ishin mbledhur sot në bazën Stepanakert të forcave paqeruajtëse ruse, duke shpresuar të merrnin ndihma bazë dhe siguri nga luftimet....

Rriten shpresat për një përmirësim të marrëdhënieve Turqi Izrael

Rriten shpresat për një përmirësim të marrëdhënieve Turqi-Izrael

para një jave - Top Shqip

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u takuan në Nju Jork, ndërsa po marrin pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Siç njofton...

Dhimbjet e lindjes në shpinë Kur shfaqen dhe si dallohen

Dhimbjet e lindjes në shpinë: Kur shfaqen dhe si dallohen?

para një jave - Top Shqip

Shtatzënia është një ndër shkaktarët kryesorë të dhimbjeve në shpinë te femra Gjatë atyre nëntë muajve boshti juaj kurrizor duhet patjetër të përshtatet në mënyrë që të përballojë peshën e mitrës dhe bebes....

Çfarë ndodh me nënën dhe foshnjën nëse presioni i gjakut është i ulët gjatë shtatzënisë

Çfarë ndodh me nënën dhe foshnjën nëse presioni i gjakut është i ulët gjatë shtatzënisë

para një jave - Top Shqip

Shtatzënat anemike kanë një rrezik më të lartë – si të reagojnë Te shumë gra, gjatë shtatzënisë presioni i gjakut ulet pak, kjo nuk ndikon ndjeshëm në mirëqenien e përgjithshme, por një rënie e ndjeshme...

Ukraina përparime në betejën në Bakhmut

Ukraina, përparime në betejën në Bakhmut

para një jave - Top Shqip

Drejtuesit ushtarak të Ukrainës thanë se përdorimi i armatimeve të rënda të dërguara nga Perëndimi po i ndihmon trupat ukrainase të bëjnë përparim në betejën e ashpër në qytetin e Bakhmutit, duke shkaktuar...

Pacolli lobon për Kosovën në New York

Pacolli lobon për Kosovën në New York

para një jave - Top Shqip

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka qëndruar në New York këto ditë ku ka zhvilluar takime të shumta të nivelit të lartë, në kuadër të sesionit vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....

 Dritë në fund të tunelit  Pochettino jep lajmin e madh për Brojën

“Dritë në fund të tunelit”, Pochettino jep lajmin e madh për Brojën

para një jave - Top Shqip

“Dritë në fund të tunelit”, Pochettino jep lajmin e Armando Broja është gjithnjë e më pranë rikthimit në fushë. Pas më shumë se 9 muajsh kohë rikuperimi nga dëmtimi i rëndë që pësoi në dhjetor të vitit...

Gruaja vjedh makinën e policisë me bashkëshortin e prangosur në sediljen e pasme në SHBA fotot

Gruaja vjedh makinën e policisë, me bashkëshortin e prangosur në sediljen e pasme në SHBA (fotot)

para një jave - Top Shqip

28 vjeçarja Amber Watford, raportohet se është futur në makinën e policisë dhe është larguar me të kur oficerët nuk e kishin mendjen, teksa kishin ndaluar një tjetër shofer. Çështja komplikohet pasi në...

Qeverisë i kërkohet që të mos e dëmtojë pozicionin e Kosovës në dialog

Qeverisë i kërkohet që të mos e dëmtojë pozicionin e Kosovës në dialog

para një jave - Top Shqip

Profesori universitar, Dorajet Imeri, përmend disa raste kur BE-ja ka treguar qasje asimetrike në dialogun Kosovë-Serbi, porse thotë se kjo nuk duhet të nxisë reagime të pamatura të Qeverisë. “Unë konsideroj...

Lavrov hedh poshtë planin për paqen në Ukrainë

Lavrov hedh poshtë planin për paqen në Ukrainë

para një jave - Top Shqip

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha të shtunën se plani i propozuar për paqen në Ukrainë, si dhe propozimet e fundit të OKB-së për të ringjallur marrëveshjen e Detit të Zi për grurin, të ishin të...

Pesë ushqime kundër tensionit të ulët

Pesë ushqime kundër tensionit të ulët

para një jave - Top Shqip

Tensioni i ulët i gjakut është një sëmundje shqetësuese por që merr një vëmendje të pamjaftueshme në krahasim me hipertensionin. Nivelet e duhura të tensionit duhet të jenë 120/80 mm Hg. Sipas të dhënave,...

Qindra emigrantë kalojnë kufirin drejt SHBA përmes lumit Rio Grande e telave me gjemba fotot

Qindra emigrantë kalojnë kufirin drejt SHBA përmes lumit Rio Grande e telave me gjemba (fotot)

para një jave - Top Shqip

Në pikën kufitare Eagle Pass, në Texas dhjetra emigrantë filmoheshin sot duke kaluar përmes lumit Rio Grande që ndan SHBA me Meksikën, për t’u përballur më pas me një mur gjigant telash me gjemba. “Do...

Berisha thotë se ka sinkronizim Kurti Vuçiq BE të dështojë dialogu kërkon hetim nga CIA dhe Kongresi Amerikan

Berisha thotë se ka sinkronizim Kurti-Vuçiq-BE të dështojë dialogu, kërkon hetim nga CIA dhe Kongresi Amerikan

para një jave - Top Shqip

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ka folur në lidhje me dështimin e procesit të dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel. Berisha tha se ka dyshime personale se ka një sinkronizim mes kryeministrit...

Osmani shpreson që shtetet islamike ta njohin Kosovën

Osmani shpreson që shtetet islamike ta njohin Kosovën

para një jave - Top Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje gjitha shteteve të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OIC) që ta njohin pavarësinë e Kosovës Këtë thirrja Osmani e ka bërë gjatë një takimi që...

 Jo mbreti im  Pallati i Buckinghamit u pushtua nga një grup antimonarkistë që u paraqitën si turistë

“Jo mbreti im”, Pallati i Buckinghamit “u pushtua” nga një grup antimonarkistë që u paraqitën si turistë

para një jave - Top Shqip

Pallati i Buckinghamit “u pushtua” sot nga një grup antimonarkistë që u paraqitën si turistë që të lejoheshin që të hynin. Ata u rreshtuan veshën secili nga një bluzë që mbante një shkronjë dhe kur u rreshtuan...

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

para një jave - Top Shqip

Ata do të quhen “anëtarë kandidatë të zgjerimit“ dhe do të marrin pjesë në përgatitjet e opinioneve dhe qëndrimeve të këtij komiteti si dhe në seancat plenare, të cilat në fokus do ta kenë procesin e zgjerimit....

Aligatori 4m i gjatë kapet me trupin e pajetë njerëzor që merrte në kanal në Florida fotot

Aligatori 4m i gjatë kapet me trupin e pajetë njerëzor që merrte në kanal në Florida (fotot)

para një jave - Top Shqip

Një aligator gjigant është kapur dje nga autoritetet në Florida, SHBA teksa merrte me vete në kanalin ujor trupin e pajetë të një banori vendas. Dëshmitarët panë fillimisht zvarranikun thuajse 4 metra...

Tri këshilla se si të dukeni e rregulluar në punë pa u munduar shumë

Tri këshilla se si të dukeni e rregulluar në punë pa u munduar shumë

para një jave - Top Shqip

Përfundimisht, taktika më e mirë që çdo mëngjes të dukeni e rregulluar, por pa u munduar shumë 1. Përgatitni rrobat në mbrëmje para se të shkoni të flini gjumë A e keni shikuar prognozën e motit? A do...

Fjalimi i Vuçiqit në OKB analistët Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

para një jave - Top Shqip

Ditë më parë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një fjalim në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, i ka akuzuar vendet e perëndimit se kanë “shkelur brutalisht” Kartën e Kombeve të Bashkuara dhe...

Norvegjia arreston ish komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arreston ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

para një jave - Top Shqip

Policia në Norvegji e ka arrestuar ish-komandantin e grupit mercenar Wagner, nën dyshimet se ai ka tentuar ta kalojë ilegalisht kufirin për t’u kthyer në Rusi, pasi ka kërkuar azil në Norvegji, më herët...

Lajçaku e njofton nënsekretarin e OKB së për zhvillimet në dialog

Lajçaku e njofton nënsekretarin e OKB-së për zhvillimet në dialog

para një jave - Top Shqip

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka takuar në New York nënsekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Operacionet e Paqes, Jean-Pierre Lacroix. Përmes një postimi në Twitter, ai ka njoftuar se...

Serbia kishte pretenduar se disa shtete ç njohën Kosovën Osmani takon liderët e tyre  konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete ‘ç’njohën’ Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

para një jave - Top Shqip

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar liderë të shumtë në dy edicionet e fundit të javës së nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Takimi i fundit...

Abdixhiku Zgjedhjet në degët e LDK së në kryeqytet janë shenjë e një ndryshimi të madh që po vjen

Abdixhiku: Zgjedhjet në degët e LDK-së në kryeqytet janë shenjë e një ndryshimi të madh që po vjen

para një jave - Top Shqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se kanë përfunduar zgjedhjet edhe në 8 nëndegë në Prishtinë. Abdixhiku thotë se zgjedhjet në kryeqytet janë shenjë e një ndryshimi...

Emigrantët e gomoneve të vendosen në hotele me të paktën 3 yje  urdhëron ministria e brendshme britanike teksa ironizohet nga mediat fotot

Emigrantët e gomoneve ‘të vendosen në hotele me të paktën 3-yje’, urdhëron ministria e brendshme britanike, teksa ironizohet nga mediat (fotot)

para një jave - Top Shqip

Ministria e brendshme britanike duket se i ka urdhëruar nënkontraktorëve të çështjeve të emigrantëve se ata duhet të strehohen në hotele me të paktën 3-yje, teksa mediat vendase ankoheshin për absurditetin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK