Moti në ditën e parë të tetorit

Moti në ditën e parë të tetorit

para 17 minutave - ACTV

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në ditën e parë të muajit tetor, moti do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vranët. “Të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët....

Horoskopi për datën 1 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 tetor nga Russell Grant

para 47 minutave - ACTV

Dashi Shqetësimi juaj është i tillë që nuk ka gjasa të dëshironi të qëndroni në një vend për shumë kohë. Do të ketë më shumë kënaqësi nga lëvizja midis një vendi dhe tjetrit. Edhe pse nuk ka gjasa të bëni...

Çfarë kanë parashikuar yjet për shenjat e zodiakut

Çfarë kanë parashikuar yjet për shenjat e zodiakut

para 9 orë - ACTV

Çfarë kanë parashikuar yjet për shenjat e zodiakut DASHI Gjatë orëve në vijim, kushtojini vëmendje marrëdhënieve tuaja me të tjerët, si në familje ashtu edhe në punë. Jeni vërtet në baza luftarake, gati...

40 mijë banesa bosh në Tiranë taksa nuk i vret pronarët

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

para 10 orë - ACTV

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në një rritje të çmimit në treg. Tirana ka një stok të madh apartamentesh bosh,...

Miliona turistët një flluskë sapuni Bumi turistik dështon të sjellë bum ekonomik

Miliona turistët një flluskë sapuni: Bumi turistik dështon të sjellë bum ekonomik

para 10 orë - ACTV

Prodhimi i Brendshëm Bruto në Shqipëri u rrit me 3.23% në terma realë, në tremujorin e dytë të këtij viti ndërsa deklaratat e qeverisë për bum turistik me rritje mbi 50% në numrin e turistëve apo në numrin...

 Janë të mirë  Luizi habit fansat publikon foto

“Janë të mirë“/ Luizi habit fansat, publikon foto

para 12 orë - ACTV

Çifti i njohur, Luizi dhe Kiara, kanë vendosur që këtë fundjavë t’ia dedikojnë njëri-tjetrit, duke u nisur për një udhëtim. Përmes një postimi të bërë në profilin e saj të Instagramit, Kiara ka treguar...

Arbana Osmani mund t i bindë të gjithë përveç këtij personi

Arbana Osmani mund t’i bindë të gjithë, përveç këtij personi

para 12 orë - ACTV

Arbana ka aftësi shumë të mira bindëse e këtë e kemi parë edhe në spektaklet që ajo ka drejtuar, por kur vjen puna te familja është dikush që moderatorja nuk e bind dot. Ai është pikërisht djali i saj,...

Çfarë e bashkon Luiz Ejllin dhe Kitën Publikohen foto të reja nga Në kuadër të dashurisë

Çfarë e bashkon Luiz Ejllin dhe Kitën? Publikohen foto të reja nga “Në kuadër të dashurisë”

para 12 orë - ACTV

Prej muajsh ka qenë në qendër të vëmendjes të të gjithëve. Tashmë më në fund pritjes i erdhi fundi dhe më në fund është publikuar trajleri i “Në kuadër të dashurisë”. Premiera do të prezatohet më 9 tetor...

A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t u ndjerë mirë

A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t’u ndjerë mirë?

para 13 orë - ACTV

Gjumi i mjaftueshëm është thelbësor për një shëndet të mirë Dihet se një cikël i plotë gjumi gjatë natës duhet të jetë shtatë deri në tetë orë, por shpesh është e pamundur që ta plotësoni këtë normë dhe...

Osmani mirëpret vendimin e NATO s për të shtuar numrin e ushtarëve në kuadër të KFOR it

Osmani mirëpret vendimin e NATO-s për të shtuar numrin e ushtarëve në kuadër të KFOR-it

para 13 orë - ACTV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia dhe shefin EULEX-it, gjeneral major Giovanni Pietro Barbano, me të cilët ka biseduar...

Euro në rritje apo në zbritje Ja raporti i Bankës së Shqipërisë

Euro në rritje apo në zbritje? Ja raporti i Bankës së Shqipërisë

para 13 orë - ACTV

Muaji gusht regjistroi rekord në depozitat në valutë në bankat shqiptare, teksa arritën një vlerë totale në 7.1 miliardë euro. Sipas Bankës së Shqipërisë stoku i kursimeve në euro u rrit me 4.2% në këtë...

Pas Air Albania edhe stadiumi i Vlorës me kullë Opozita në këshillin bashkiak kritika Karamele me helm të anulohet projekti

Pas “Air Albania” edhe stadiumi i Vlorës me kullë/ Opozita në këshillin bashkiak kritika: Karamele me helm, të anulohet projekti

para 13 orë - ACTV

Pas “Air Albania” edhe stadiumi i Vlorës me kullë/ Opozita Këshilli Bashkiak i Vlorës i ka hapur rrugën ndërtimit të stadiumit të ri “Flamurtari”. Zhvillimi përfshin hapësirën aktuale të stadiumit, pallatin...

FOTOT Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Nju Jork shkak rreshjet e shumta

FOTOT/ Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Nju Jork, shkak rreshjet e shumta

para 13 orë - ACTV

Reshjet e ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Nju Jorkut, duke bllokuar qarkullimin e mjeteve dhe trenave për motive sigurie. Guvernatori Kathy Hochul vendosi të shpallë gjendjen...

Foto nga superhëna e fundit e plotë e vitit ja pse quhet hëna e korrjes

Foto nga superhëna e fundit e plotë e vitit, ja pse quhet “hëna e korrjes”

para 14 orë - ACTV

Superhëna e plotë e fundit për vitin 2023 arriti kulmin të premten mbrëma, e quajtur edhe “ hëna e korrjes”, pasi është hëna e parë e plotë pas ekuinoksit të vjeshtës, që shënon fundin e verës dhe fillimin...

Shtëpia në Hormovë që të kthen qindra shekuj pas

Shtëpia në Hormovë që të kthen qindra shekuj pas

para 14 orë - ACTV

Nga Piro Nase/ Një pikë ujë… Gdhendi një gur ndër shekuj Guri me të cilin krenohet Naim Kokona është një ndër 1500 objektet e ndryshme që ka ekspozuar në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Hormovë të...

Osmani Kosova do të veprojë në partneritet me aleatët në mbrojtje të integritetit dhe sovranitetit

Osmani: Kosova do të veprojë në partneritet me aleatët në mbrojtje të integritetit dhe sovranitetit

para 15 orë - ACTV

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, kolonel Gazmend Hoxha, me të...

Sonte nis Më lër të flas  Në sezonin e katërt rubrika për talentet me çmim 10 mijë euro

Sonte nis “Më lër të flas”! Në sezonin e katërt rubrika për talentet me çmim 10 mijë euro

para 15 orë - ACTV

Donald & Romeo Veshaj, binjakët më të përfolur të momentit, rikthehen në një tjetër sezon televiziv, me “Më lër të flas”. Çdo të shtunë mbrëma, me një një larmi temash, të ftuar VIP, lojëra dhe performanca...

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

para 16 orë - ACTV

Pas ushqimit të skuqur, pothuajse të gjithë e zhysim tiganin me yndyrë në ujë të nxehtë Pas disa minutash e lajmë me ujë të ngrohtë, por ekspertët thonë se kjo është e gabuar. Kombinimi i ujit të nxehtë...

Ndryshon skema për llogaritjen e pensionit për vitet e punës në ish Kooperativa dhe pas 94 shtohen përfituesit Ja formula që do përdoret

Ndryshon skema për llogaritjen e pensionit për vitet e punës në ish-Kooperativa dhe pas ’94, shtohen përfituesit! Ja formula që do përdoret

para 17 orë - ACTV

Krahas rritjes së pensioneve, këtë vit qeveria ka rritur edhe koeficientet mbi bazën e të cilëve llogaritet masa e pensionit për ata që dalin rishtaz. radhe pension11 Kjo sjell automatikisht ndryshim të...

 Na ndihmojnë fëmijët  Rritja e çmimeve të ushqimeve pensionistët ndjejnë më shumë inflacionin

“Na ndihmojnë fëmijët”/ Rritja e çmimeve të ushqimeve, pensionistët ndjejnë më shumë inflacionin

para 17 orë - ACTV

Rritja e çmimeve të ushqimeve bazë duket se ka ndikuar ndjeshëm edhe tek qytetarët lezhjanë të cilët i kanë rralluar blerjet e tyre në tregun ushqimor. Ashtu siç mund të duket edhe nga pamjet, numri i...

Këngëtari i njohur Do të jap 500 milionë dollarë për bamirësi fëmijët e mi nuk kanë nevojë për to

Këngëtari i njohur: Do të jap 500 milionë dollarë për bamirësi, fëmijët e mi nuk kanë nevojë për to

para 18 orë - ACTV

Mick Jagger ka lënë të kuptohet se ai do të preferonte ta linte pasurinë e tij prej 500 milionë dollarësh, për bamirësi dhe jo për fëmijët e tij. Bëhet fjalë për të ardhurat nga shitja e katalogut të Rolling...

Java e 11 të e shtatzënisë Bebja juaj mund të gogësijë të thithë dhe të gëlltisë në mitër kurse ju përgatiteni për urth

Java e 11-të e shtatzënisë: Bebja juaj mund të gogësijë, të thithë dhe të gëlltisë në mitër, kurse ju përgatiteni për urth

para 18 orë - ACTV

Java e 11-të e shtatzënisë sjell urth, por edhe gjëra shumë interesante në të cilat ekografia mund të regjistrojë beben tuaj Në javën e 11-të, nënat duhet të përgatiten për urthin dhe kapsllëkun, për të...

Këngëtarja kosovare Një shtëpi e kam blerë falë fitimeve nga TikTok

Këngëtarja kosovare: Një shtëpi e kam blerë falë fitimeve nga “TikTok”

para 20 orë - ACTV

Linda Halimi, këto ditë është kthyer nga Amerika në Kosovë. Artistja ka një hapësirë të dedikuar të kohës së saj në TikTok, ku shpesh kyçet live për të diskutuar tema nga më të ndryshmet me ndjekësit e...

Hoxhaj Nëse BE dëshiron të mbetet e besueshme ajo duhet të vendosë sanksione kundër Serbisë

Hoxhaj: Nëse BE dëshiron të mbetet e besueshme, ajo duhet të vendosë sanksione kundër Serbisë

para 21 orë - ACTV

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se nëse BE-ja dëshiron të mbetet e besueshme, ajo duhet të vendosë sanksione kundër Serbisë menjëherë. Përmes një reagimi në rrjetin social X, nënkryetari...

Petritsch për zhvillimet në Kosovë BE ja dhe SHBA ja t i detyrojnë palët t i kthehen dialogut

Petritsch për zhvillimet në Kosovë: BE-ja dhe SHBA-ja t’i detyrojnë palët t’i kthehen dialogut

para 21 orë - ACTV

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka deklaruar se aktualisht në Kosovë mbretëron “bindshëm kriza më të rrezikshme” që nga shpallja e pavarësisë në vitin 2008 dhe se gjërat mund të dalin lehtësisht...

Reportazhi i The Financial Times  Shqipëria eksploroni atraksionet e xhevahirit ballkanik

Reportazhi i “The Financial Times”: Shqipëria, eksploroni atraksionet e xhevahirit ballkanik

para 21 orë - ACTV

Peizazhet e egra e të rrëmujshme të Shqipërisë u izoluan nga bota gjatë një epoke 46-vjeçare komuniste, kur ata që udhëtonin drejt Korfuzit mund të shihnin vetëm brigjet e saj të errëta dhe të habiteshin,...

Të investosh në vendlindje I riu kthen në bujtinë shtëpinë e fëmijërisë në Berat

Të investosh në vendlindje/ I riu kthen në bujtinë shtëpinë e fëmijërisë në Berat

para 22 orë - ACTV

Emigrimi masiv brenda dhe jashtë vendit është kthyer në një realitet të dhimbshëm në Shqipëri. Gjithnjë e më shumë të rinjtë synojnë të shkojnë drejt kryeqytetit apo jashtë vendit për arsye dhe nevoja...

Befason klubi shqiptar thyen çdo tabu  zgjedh një femër si zëvendëstrajnere Reagimi Erdha të ndihmoj ekipin

Befason klubi shqiptar, thyen çdo “tabu”, zgjedh një femër si zëvendëstrajnere! Reagimi: Erdha të ndihmoj ekipin

para 22 orë - ACTV

Befasojnë në Peqin. Shkumbini thyen çdo lloj “tabuje” dhe merr një femër si zv.trajnere. Jemi mësuar që t’i shohim vajzat rëndom në gjykimin e ndeshjeve të meshkujve, por kurrë në stafin e një ekipi dhe...

Supë me kos dhe lëng mishi

Supë me kos dhe lëng mishi

para 22 orë - ACTV

Me siguri kjo është supa më e thjeshtë që mund të keni bërë ndonjëherë. Përgatitja e saj nuk ju merr shumë kohë dhe mund ta bëni atë në minutat e fundit para se të shtroni tryezën e ngrënies për vaktin...

Kongresisti amerikan Torres Serbia t i tërheq trupat nga kufiri po përshkallëzon situatën

Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

para 23 orë - ACTV

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar ndaj dislokimit të madh të trupave të Serbisë përgjatë kufirit me Kosovën. Torres në një postim në X shkruan se është i alarmuar me këtë dislokim të madh...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK