Tetë orë gjumë në natë shmangin rrezikun e diabetit

Tetë orë gjumë në natë shmangin rrezikun e diabetit

i ri - Bota Sot

Gjumi i rregullt mund të ketë efekte kundër diabetit. Në fakt një studim i ri i publikuar në revistën Sleep Health tregon se gjumi shumë pak ose shumë i gjatë lidhet me diabetin e tipit 2. Studimi përfshiu...

Profesori amerikan jep detaje se çka parasheh asociacioni tregon nëse do të duhet pranuar pa njohje nga Serbia

Profesori amerikan ‘jep detaje’ se çka parasheh asociacioni, tregon nëse do të duhet pranuar pa njohje nga Serbia

i ri - Bota Sot

Kanë mbajtur pak takime gjatë këtij viti, e shumë tensione në mes palëve, por dialogu Kosovë – Serbi vazhdon të jetë kryetema e bisedave të zyrtarëve perëndimorë në takimet e tyre si në Kosovë, ashtu edhe...

Aksidentohet në vendin e punës një 45 vjeçar në Elbasan

Aksidentohet në vendin e punës një 45-vjeçar në Elbasan

i ri - Bota Sot

Në spitalin rajonal Elbasan është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore shtetasi, një punëtor 45 vjeçar, banues në fshatin Petresh. Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se 45-vjeçari është dëmtuar...

Berisha Rama nuk largohet me votë por vetëm me mosbindje civile 90 përqind e investimeve vidhen

Berisha: Rama nuk largohet me votë, por vetëm me mosbindje civile. 90 përqind e investimeve vidhen

i ri - Bota Sot

Në mbyllje të tryezës së organizuar për të diskutuar buxhetin e vitit që vjen, kryetari i opozitës, Sali Berisha, tha se Edi Rama largohet vetëm me mosbindje civile. “Në diskutimet tuaja del qartë drama...

 Puna u reklamua në Tik Tok  Dy shqiptarët dënohen për fermën e kanabisit me qindra bimë

“Puna u reklamua në Tik-Tok”/ Dy shqiptarët dënohen për fermën e kanabisit me qindra bimë

i ri - Bota Sot

Dy burra që vepruan si “kopshtarë” për një fermë të madhe kanabisi në një restorant “të braktisur”, ndërsa puna ishte reklamuar në TikTok. Artan Haka, 38 vjeç dhe Juljan Sulaj, 25 vjeç, u zbulua se jetonin...

Gërkovska Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

Gërkovska: Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

i ri - Bota Sot

Analizë e hollësishme e gjetjeve nga raporti i fundit i Komisionit Evropian në pjesën e vlerësimit të situatës me korrupsionin në Maqedoninë e Veriut, ishte pikë kryesore e seancës së sotme të Organit...

Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin tuaj

Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin tuaj

i ri - Bota Sot

Apple dëshiron të parandalojë situatat, kur të tjerët shikojnë mbi supe ndërsa përdorni telefonin tuaj celular. Së fundmi, “molla nga Cupertino” ka paraqitur dy patenta me të cilat planifikon të zgjidhë...

Në një grup në Europian me Shqipërinë Italia mendon për miqësoret e marsit

Në një grup në Europian me Shqipërinë, Italia mendon për miqësoret e marsit

i ri - Bota Sot

Italia do të fillojë përgatitjet për Europianin e verës së ardhshme, pas një fushate kualifikuese mjaft të vështirë. Grupi i Euro 2024 për Axurrët duket sa interesant aq edhe kompleks, pasi ekipi i Spalletit...

Duka Me të vërtetë nuk donim të luanim kundër Italisë

Duka: Me të vërtetë nuk donim të luanim kundër Italisë

i ri - Bota Sot

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave atje. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “La Politica...

Naim Murseli ishte në rrezik jete kjo është fotoja

Naim Murseli ishte në rrezik jete, kjo është fotoja

i ri - Bota Sot

Emri i Naim Murselit është lakuar shumë ditët e fundit, si shkak i vrasjes së bashkëshortes së tij. Ai meqë kishte dhënë para për ta vrarë bashkëshorten e tij, me vendim të gjykatës, ndodhet në Burgun...

Plas skandali seksual në pallatin Mbretëror

Plas skandali seksual në pallatin Mbretëror

i ri - Albeu

Familja mbretërore e Spanjës është përfshirë në një dramë të vërtetë. Ish-kunati i mbretëreshës Letizia ka deklaruar se ka patur një marrëdhënie me të përpara se ai të martohej me motrën e saj, Telma Ortiz....

Rrëfimi tronditës i të atit të Naim Murselit Minutat e para pasi mësuam mbi ngjarjen

Rrëfimi tronditës i të atit të Naim Murselit: Minutat e para pasi mësuam mbi ngjarjen

i ri - Albeu

Babai i Naim Mureselit tregon për mediat në Kosovë për momentin e rëndë kur mori lajmin për vrasjen e Liridona Ademajt. Ai rrëfeu se sapo ka hyrë në shtëpi në Suedi, djali i tij i dytë e ka thirrur për...

Dëmtimet te Real Madrid kthehen në epidemi

Dëmtimet te Real Madrid kthehen në “epidemi”

i ri - Albeu

Lista e dëmtimeve te Real Madrid vazhdon të rritet. ‘Los Blancos’ kanë humbur tashmë shtatë lojtarë, duke vuajtur jo pak. I fundit që bashkohet në infermierinë e klubit mbretëror është mbrojtësi, Dani...

I përlotur i ati i Naim Murselit thotë se do të kishtë mbaruar vetë punë me të birin nëse do ta dinte

I përlotur, i ati i Naim Murselit thotë se do të kishtë “mbaruar vetë” punë me të birin nëse do ta dinte…

i ri - Albeu

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetarin e Nacionales, Vullnet Krasniqi, në të cilën ka rrëfyer për rastin e Liridona Ademajt, e vrarë para pak ditësh nga bashkëshorti i...

Dhjetor 1926 kur Ludovig Naraçi mbajti të parin koncert recital në Shqipër

Dhjetor 1926, kur Ludovig Naraçi mbajti të parin koncert recital në Shqipër...

i ri - BalkanWeb

Në 3 dhjetorin e 1926-ës në teatrin Nacional të Kohës në Tiranë mbahet i pari koncert recital. Ludovig Naraçi mbërrin nga Austria me profesorin e konservatorit të Vjenës Emanuel Scharfberg. 97 vite më...

Irani miraton kodin e rreptë të veshjes ashpërson rregullat për nëpunëset

Irani miraton kodin e rreptë të veshjes, ashpërson rregullat për nëpunëset ...

i ri - BalkanWeb

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, e ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve të rrepta islamike të veshjes, e në veçanti...

 Ta dija që e bëri djali im nuk do ishte gjallë sot  Babai i Naim Murselit

“Ta dija që e bëri djali im nuk do ishte gjallë sot”/ Babai i Naim Murselit...

i ri - BalkanWeb

Babai i Naim Mureselit tregon për mediat në Kosovë për momentin e rëndë kur mori lajmin për vrasjen e Liridona Ademajt. Ai rrëfeu se sapo ka hyrë në shtëpi në Suedi, djali i tij i dytë e ka thirrur për...

Rasti 14 vjeçarja Caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin kryesor për vrasje që ndodhet në arrati

Rasti 14-vjeçarja- Caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin kryesor për vrasje që ndodhet në arrati

i ri - Alsat-M

Për të dyshuarin i cili ndodhet në arrati, me procedurë urgjente është lëshuar Urdhri për kryerjen e hetimeve për vepra penale – Rrëmbim nga neni 141 dhe Vrasje nga neni 123 i Kodit Penal. Prokurori publik...

Rrëfim i babait të Naim Murselit flet për fëmijët dhe ka një mesazh për familjen e Liridonës

Rrëfim i babait të Naim Murselit, flet për fëmijët dhe ka një mesazh për familjen e Liridonës

i ri - Alsat-M

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ekskluzive për gazetarin e Nacionales, Vullnet Krasniqi, në të cilën ka rrëfyer për rastin e Liridona Ademajt, e vrarë para pak ditësh nga bashkëshorti i...

Babai i Naim Murselit Me pasë ditë që e ka bo djali jem ai sot s do të ishte gjallë  Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

Babai i Naim Murselit: Me pasë ditë që e ka bo djali jem, ai sot s’do të ishte gjallë – Liridonën e kam dashtë ma shumë se çikat e mia

i ri - Telegrafi

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka rrëfyer detaje nga dita kritike kur mori vesh se djali i tij është arrestuar si i dyshuar për vrasjen e bashkëshortës së tij, Liridona Ademaj. “Dua me iu garantu një...

Bellingham fiton çmimin Golden Boy për vitin 2023

Bellingham fiton çmimin “Golden Boy” për vitin 2023

i ri - Telegrafi

Jude Bellingham është shpallur fitues i çmimit “Golden Boy” për vitin 2023 pas paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme për Real Madridin dhe Anglinë. Ky çmim i cili ndahet nga gazeta prestigjioze Tuttosport...

Shtëpia e Bardhë Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

i ri - Telegrafi

Zyrtarja e Shtëpisë së Bardhë, Shalanda Young, paralajmëroi sot në një letër Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve, republikanin Mike Johnson dhe drejtuesit e Kongresit, se Shteteve të Bashkuara po i mbarojnë...

Gërkovska Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

Gërkovska: Institucionet kompetente ta bëjnë detyrën e tyre që të kemi sistem rezistent ndaj korrupsionit

i ri - Telegrafi

Analizë e hollësishme e gjetjeve nga raporti i fundit i Komisionit Evropian në pjesën e vlerësimit të situatës me korrupsionin në Maqedoninë e Veriut, ishte pikë kryesore e seancës së sotme të Organit...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kod të rreptë të veshjes për nëpunëset civile

i ri - Top Channel

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, e ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve të rrepta islamike të veshjes, e në veçanti...

Përçarja e SYRIZA s në Greqi Krijohet grupi i ri parlamentar  E ardhmja na përket neve

Përçarja e SYRIZA-s në Greqi/ Krijohet grupi i ri parlamentar, “E ardhmja na përket neve”

i ri - Top Channel

11 deputetet e dy grupeve që janë shkëputur dhe larguar para disa ditësh nga partia më e madhe opozitare SYRIZA dhe kanë krijuar një grup të ri parlamentar, janë mbledhur pasditen e së hënës dhe kanë shpallur...

Emrat e rinj të përfolur së fundmi për të qenë pjesë e BBV3

Emrat e rinj të përfolur së fundmi për të qenë pjesë e “BBV3″

i ri - Top Channel

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve...

Për tensionin dhe organizmin ushqimet e pasura me kalium që duhet të hani më shpesh

Për tensionin dhe organizmin, ushqimet e pasura me kalium që duhet të hani më shpesh

i ri - Top Channel

Kaliumi është një nga ushqyesit më të nevojshëm për shëndetin e organizmit. Ai ruan ekulibrat e elektroliteve, u vjen në ndihmë muskujve dhe mban nën kontroll tensionin e gjakut. Marrja e sasive të mjaftueshme...

Qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim SHSSH i largon pas denoncimit të Fiks Fare

Qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim, SHSSH i largon pas denoncimit të Fiks Fare

i ri - Top Channel

Menjëherë pas trajtimit të problematikës së qendrës ku ishin strehuar gratë e dhunuara dhe nuk kishin ushqim për foshnjat e tyre nga emisioni Fiksi Fare, Shërbimi Social Shtetëror vendosi t’i largojë nga...

LONDER – BM përcakton paketën për të frenuar migracionin legal

i ri - Shqipmedia

Për tensionin dhe organizmin ushqimet e pasura me kalium që duhet të hani më shpesh

Për tensionin dhe organizmin, ushqimet e pasura me kalium që duhet të hani më shpesh

i ri - Shqipmedia

Më tepër

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK