http://kariera.mk

Real Madrid – PSG, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjigantin francez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Real Madrid dhe Paris Saint-Germain do të përballen në...

Porto – Liverpool, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Klan Kosova

Gjiganti anglez luan në udhëtim, ndaj skuadrës së njohur portugeze, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Porto dhe Liverpool do të përballen në kuadër...

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-PSG

para 11 muajve - Gazeta Tema

Do të luhet mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e rradhës të fazës së 1/16 të “Uefa Champions League”. Real Madrid-PSG është super sfida e mbrëmjes së sotme që do luhet në “Santiago Bernabeu”. Nje duel që pritet...

ZYRTARE: Ky lojtar i Liverpoolit debuton sonte në Champions League

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit sonte takohet me Porton me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Ky duel do të jetë special për mbrojtësin...

ZYRTARE: Ky lojtar i Liverpoolit debuton sonte me anglezët në Champions League

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit sonte takohet me Porton me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Ky duel do të jetë special për mbrojtësin...

Tifozët e Real Madridit i bëjnë një pritje madhështore ekipit para duelit me PSG

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit sonte do të takohet me PSG-në. Ky takim zhvillohet me fillim nga ora 20:45, në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Pak para fillimit të takimit,...

Zbulohet koreografia e tifozëve të Real Madridit, ja çfarë do të shpalosin ata sonte

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit sonte do të takohet me PSG-në me fillim nga ora 20:45, në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leagues. Tifozët e Real Madridit sonte janë përkujdur që t’i japin kurajo të madhe...

Formacionet zyrtare: Real Madrid - PSG

para 11 muajve - Albeu

Real Madrid përballet sonte me skuadrën e PSG në "Santiago Bernabeu", ndeshje e vlefshme për 1/16 e UEFA Champions League. Madrilenët duan me patjetër fitoren në këtë takim, nëse do të donin të vazhdonin...

Formacionet zyrtare: Porto – Liverpool

para 11 muajve - Lajmi.net

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Porto dhe Liverpool takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon prej orës 20:45....

Formacionet zyrtare: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Lajmi.net

Takimi fillon në terminin e zakonshëm, prej 20:45. Real Madridi pret PSG-në në ndeshjen e shumëpritur në “Bernabeu”. Tani dy ekipet kanë zbuluar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Takimi fillon...

Formacionet zyrtare: Porto – Liverpool

para 11 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Porto – Liverpool Porto dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje...

Real Madrid – PSG, formacionet zyrtare me shumë ndryshime

para 11 muajve - GazetaBlic

Ndeshja më e mirë në Champions League sonte zhvillohet në Santiago Bernabeu. Real Madridi pret skuadrën e PSG-së me fillim nga ora 20:45, në ndeshjen që do zhvillohet në kuadër të raundit të 16’të të Champions...

Porto – Liverpool, formacionet zyrtare

para 11 muajve - GazetaBlic

Liverpooli takohet sonte me Porton me fillim nga ora 20:45. Ky takim zhvillohet në “Estadio Dragao”, në kuadër të raundit të 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Pak para fillimit të takimit,...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real Madrid – PSG Real Madrid dhe PSG kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje...

Sonte vazhdojnë ndeshjet e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - RTV 21

Pjesa pranverore e sezonit ka nisur edhe në Ligën e Kampionëve të Evropës në Futboll Mbrëmë janë zhvilluar dy takimet e para të fazës eleminimit direkt dhe janë arritur këto rezultate: Basel- Manchester...

“Juventusi nuk do ta fitojë Champions Leaguen, përderisa në portë është Buffon”

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish sulmuesi i Bayern Munichut, Mario Basler, ka thënë se Gianluigi Buffon duhet të tërhiqet në fund të sezonit. Ai gjithashtu ‘sulmoi’ portierin e Juventusit duke thënë se ka ardhur koha që ai të pensionohet,...

"Juventus nuk e fiton kurrë Championsin, sa të ketë në portë Buffonin"

para 11 muajve - Albeu

Ish-futbollisti gjerman, Mario Basler , ka kritikuar Gianluigi Buffonin pasi ai dështoi ta ndalte një gjuajtje të lirë nga Christian Eriksen duke i mundësuar Tottenham Hotspurit që ta barazonte rezultatin...

Ish-futbollisti gjerman, Basler: Juve nuk do ta fitojë kurrë LK-në me Buffon, ai duhet të pensionohet

para 11 muajve - Telegrafi

Ish-futbollisti gjerman, Mario Basler, e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se Juventusi nuk do të mund ta fitojë Ligën e Kampionëve derisa ai është në portë. 40-vjeçari dështoi ta ndalte një gjuajtje...

Neymar Jr në vitin 2019 tek Real Madrid

para 11 muajve - Albeu

Sipas gazetës spanjolle, Mundo Deportivo çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi vetëm dy vite pasi braktisi Barcelonën për Paris Saint-Germainin. Synimi...

Përballja mes Realit dhe PSG, sfida që përcakton fatin e të dy trajnerëve

para 11 muajve - Albeu

Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze me eliminim direkt në UEFA Champions League Fati i dy trajnerëve Zinedine Zidane dhe Unai Emery mund të vendoset në përballjen ndërmjet Real...

Buffon vjen me një deklaratë të madhe, tregon se kur do të pensionohet

para 11 muajve - GazetaBlic

Legjenda e Juventusit dhe Italisë, Gianluigi Buffon ka folur në lidhje me të ardhmen e tij. Portieri i skuadrës së Juventusit, Buffon ka folur sërish për pensionimin e tij, shkruan GazetaBlic Ai deklaroi...

Ronaldo iu bën thirrje fansave

para 11 muajve - Klan Kosova

Topi i Artë, Cristiano Ronaldo, ka kërkuar mbështetjen e pakusht të tifozëve të Real Madridit në ndeshjen që kampioni aktual evropian e zhvillon sonte ndaj Paris Saint-Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve....

Formacionet zyrtare: Porto – Liverpool

para 11 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën e kampionëve ndërmjet Porto dhe Liverpool, shkruan infokusi. Porto dhe Liverpool takohen sonte me fillim nga ora 20:45. Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet...

Real Madrid vs PSG – formacionet zyrtare të të dyja ekipeve

para 11 muajve - Lajm

Gjithçka gati për të filluar. Ndeshja e shumë pritur tashmë është më pak se 1 orë larg. Në Santiago Bernabeu, vendin mitik të Madrilenëve, zbret Paris Saint-Germain për të tentuar diçka iluzioniste, akoma...

Real – PSG, përballje që vendosin fatin e dy trajnerëve

para 11 muajve - Ina

Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze të Ligës së Kampionëve Fati i dy trajnerëve Zinedine Zidane dhe Unai Emery mund të vendoset në përballjen ndërmjet Real Madridit dhe PSG-së...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real Madrid – PSG Real Madrid dhe PSG kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje...

Formacionet zyrtare: Porto – Liverpool

para 11 muajve - Tetova Sot

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Porto – Liverpool Porto dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje...

​Neymar, te Reali në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - RTV 21

Viti 2019 pritet të jetë me plot zhvillime për Realin e Madridit Atëherë, Cristiano Ronaldo do të jetë plot 34 vjeç, e sigurisht që ndryshimi në repartin e sulmit të “Los Blancos”-ve është i pritshëm....

Ylli i PSG-së në dyshim për ndeshjen ndaj Real Madridit

para 11 muajve - GazetaBlic

Ndeshja më e mirë në Champions League sonte zhvillohet në Santiago Bernabeu. Real Madridi pret skuadrën e PSG-së me fillim nga ora 20:45, në ndeshjen që do zhvillohet në kuadër të xhiros së 16’të të Champions...

Neymar, te Reali në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - RTV 21

Viti 2019 pritet të jetë me plot zhvillime për Real Madridin Cristiano Ronaldo do të jetë plot 34 vjeç, e sigurisht që ndryshimi në repartin e sulmit të “Los Blancos”-ve është i pritshëm. Por, ajo që bën...

Real – PSG, përballje që vendosin fatin e dy trajnerëve

para 11 muajve - Gazeta Express

​Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze të Ligës së Kampionëve Fati i dy trajnerëve Zinedine Zidane dhe Unai Emery mund të vendoset në përballjen ndërmjet Real Madridit dhe PSG-së...

“Juventusi nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve pa u pensionuar Buffoni”

para 11 muajve - Zhurnal

Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohet sepse nuk është më në nivelin më të lartë. Buffon, tani 40-vjeçar, dështoi ta ndalë...

Neymar në Real Madrid më 2019

para 11 muajve - Zhurnal

Superylli brazilian do të transferohet në Real Madrid në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos. Sipas mediumit spanjoll, çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi...

Dy super rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë sonte në duelin ndaj PSG-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit sonte do të takohet me PSG-në me fillim nga ora 20:45. Ky takim zhvillohet në kuadër të raundit të 16’të të Champions League, shkruan GazetaBlic Kjo ndeshje do të jetë mjaft ‘speciale’...

Kur Zidane luante përkah dhe kundër yjeve të sotme

para 11 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, trajnoi këtë skuadër drejt dy titujve të Ligës së Kampionëve, me në krye Cristiano Ronaldon. Por mbi 10 vjet më parë, ish Topi i Artë kishte luajtur përkah Sergio...

Legjenda gjermane: Buffonit i ka ikur koha, duhet të pensionohet

para 11 muajve - Albeu

Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohet sepse nuk është më në nivelin më të lartë. Buffon, tani 40-vjeç, dështoi të ndalte...

Formacioni zyrtar i PSG-së kundër Realit

para 11 muajve - Infokusi

Real Madridi dhe PSG-ja takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Unai Emery ka bërë të ditur formacionin që do të përballet me skuadrën parisiane. Real Madrid dhe PSG takohen sonte...

Formacioni zyrtar i Realit kundër PSG-së

para 11 muajve - Infokusi

Real Madridi dhe PSG-ja takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Zinedine Zidane ka bërë të ditur formacionin që do të përballet me skuadrën parisiane. Real Madrid dhe PSG takohen...

Real Madridi dhe PSG-ja, të gatshëm për betejë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ta...

Emery flet për shkëmbimin Ronaldo – Neymar

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin brazilian...

Emery flet për shkëmbimin Ronaldo – Neymar

para 11 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin brazilian në skuadër....

“Juventusi nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve pa u pensionuar Buffoni”

para 11 muajve - Gazeta Express

Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohet sepse nuk është më në nivelin më të lartë. Buffon, tani 40-vjeçar, dështoi ta ndalë...

Neymar te Reali i Madridit, por në 2019-ën

para 11 muajve - Gazeta Tema

Neymar do të mbajë veshur fanellën e Realit të Madridit por jo në sezonin e ardhshëm por duke filluar që nga vera e vitit 2019-të, është e bindur për këtë gazeta katalane El Mundo Deportivo. Sipas gazetës...

Ja formacionet zyrtare: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Bota Press

anë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real Madrid – PSG Real Madrid dhe PSG kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje...

BBC nuk është e kompletuar, publikohen formacionet e ndeshjes Real-PSG

para 11 muajve - Periskopi

Real Madridi dhe Paris Sain-Germaini zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat e fuqishme evropiane do të paraqiten para tifozëve në Santiago Bernabeu për të matur...

Ish-futbollisti gjerman, Basler: Juve nuk do ta fitojë kurrë LK-në me Buffon, ai duhet të pensionohet

para 11 muajve - Almakos

Ish-futbollisti gjerman, Mario Basler, e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se Juventusi nuk do të mund ta fitojë Ligën e Kampionëve derisa ai është në portë. 40-vjeçari dështoi ta ndalte një gjuajtje...

Parashikim: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Telegrafi

Real Madridi do ta presë Paris Saint – Germainin në Santiago Bernabeu ku do të zhvillohet dueli më i madh i kësaj xhiroje. Reali s’ka çka të humbë, kurse PSG ka shumë për të treguar. Vendi: Santiago Bernabeu,...

Neymar në Real Madrid më 2019

para 11 muajve - Tetova Sot

Superylli brazilian do të transferohet në Real Madrid në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos. Sipas mediumit spanjoll, çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi...

Real Madrid – PSG, ja cilën skuadër e favorizojnë bastoret

para 11 muajve - Infokusi

Real Madridi dhe PSG-ja takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Padyshim se kjo do të jetë një super përballje kur kemi parasysh numrin e yjeve që kanë të dyja skuadrat. Sipas...

“Juventusi nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve pa u pensionuar Buffoni”

para 11 muajve - Tetova Sot

Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohet sepse nuk është më në nivelin më të lartë. Buffon, tani 40-vjeçar, dështoi ta ndalë...

Neymar në Real Madrid më 2019

para 11 muajve - Gazeta Express

Superylli brazilian do të transferohet në Real Madrid në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos. Sipas mediumit spanjoll, çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi...

Real – PSG, përballje që vendosin fatin e dy trajnerëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze të Ligës së Kampionëve Fati i dy trajnerëve Zinedine Zidane dhe Unai Emery mund të vendoset në përballjen ndërmjet Real Madridit dhe PSG-së...

“Çmenduri” ja për sa minuta janë shitur biletat për ndeshjen Real Madrid – PSG

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot zhvillohen edhe dy ndeshje tjera në Ligën e Kampionëve. Skuadra kampione e Evropës Real Madrid e pret skuadrën franceze PSG, shkruan Gazeta Blic Ndërkohë në Portugali, Porto e pret skuadrën e famshme...

Neymar te Reali i Madridit, por në 2019-ën!

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Neymar do të mbajë veshur fanellën e Realit të Madridit por jo në sezonin e ardhshëm por duke filluar që nga vera e vitit 2019-të, është e bindur për këtë gazeta katalane El Mundo Deportivo. Sipas gazetës...

Golashënuesit më të mirë në Champions League, ‘zhduket’ Messi

para 11 muajve - Indeks.mk

Champions League është rikthyer në fazën më interesante. Pavarësisht momentit jo të mirë që po kalon në kampionat, Cristiano Ronaldo kryeson listën e golashënuesve të këtij sezoni në kompeticionin më të...

Juventusi, mes tabuve e problemeve në Ligën e Kampioneve

para 11 muajve - RTV 21

Juventusi ia komplikoi jo pak gjërat vetes për kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampioneve Në sfidën e zhvilluar në “Allianz Stadium” ndaj Tottenham Hotspur, “Zonja e Vjetër” hodhi poshtë avantazhin...

Neymar, te Reali në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - Portalb

Viti 2019 pritet të jetë me plot zhvillime për Realin e Madridit. Atëherë, Cristiano Ronaldo do të jetë plot 34 vjeç, e sigurisht që ndryshimi në repartin e sulmit të “Los Blancos”-ve është i pritshëm....

Skedina e mbrëmjes: Këto janë parashikimet për super-ndeshjet që zhvillohen sonte

para 11 muajve - Sovrani

Gjatë mbrëmjes së sontme do të zhvillohen disa ndeshje interesante, duke veçuar ato të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Sytë e të gjithëve do të jenë kah ndeshjet mes Portos e Liverpoolit dhe...

Neymar te Reali i Madridit, por në 2019-ën!

para 11 muajve - Gazeta e re

Neymar do të mbajë veshur fanellën e Realit të Madridit por jo në sezonin e ardhshëm por duke filluar që nga vera e vitit 2019-të, është e bindur për këtë gazeta katalane El Mundo Deportivo. Sipas gazetës...

Porto – Liverpool, kompanitë e basteve tregojnë fituesin e ndeshjes

para 11 muajve - Sovrani

Sonte zhvillohet ndeshja e parë e fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve mes Portos dhe Liverpoolit. Dhe në bazë të koeficientëve të publikuar nga kompanitë e basteve, favorit për këtë ndeshje...

Neymar në Real Madrid më 2019

para 11 muajve - Tetova Sot

Superylli brazilian do të transferohet në Real Madrid në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos. Sipas mediumit spanjoll, çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madridi...

Parashikim për përballjen e Kampionëve

para 11 muajve - Infokusi

Real Madrid dhe PSG, përballen sonte në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’ në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Duke pasur parasysh peshën e madhe të kësaj përballjeje është mëse e ditur se kjo...

Neymar te Real Madrid, në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - Lajmi.net

Sipas medies katalanase, “O Ney” synon të bëhet numri 1 i botës duke luajtur në La Liga, kampionati më i përshtatshëm për karakteristikat e tij. Viti 2019 pritet të jetë me plot zhvillime për Realin e...

Zbulohet plani, Neymar te Reali në 2019-ën

para 11 muajve - Java News

Ylli brazilian Neymar do të transferohet te Real Madridi në vitin 2019, sipas Mundo Deportivos. Çdo gjë është e planifikuar në mënyrë të përkryer për kalimin e Neymarit në Real Madrid vetëm dy vite pasi...

Ronaldo mesazh motivimi tifozëve para ndeshjes me PSG-në

para 11 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo iu ka bërë thirrje tifozëve të Real Madridit t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit. Ambiciet e Real Madridit për t’a fituar titullin...

Real Madridi sonte përballet me PSG-në

para 11 muajve - RTV 21

Të dy skuadrat të gatshme për betejë Sonte duke filluar nga ora 20:45 në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi do të jetë nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los...

Real Madrid – PSG, kompanitë e basteve ‘zgjedhin’ fituesin

para 11 muajve - Sovrani

Sonte zhvillohet super-përballja, ku Real Madridi do jetë nikoqir i skuadrës së Paris Saint-Germainit në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-tës në Ligën e Kampionëve. Kompanitë e basteve kanë publikuar...

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshëm për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave

para 11 muajve - Zhurnal

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ta...

Emery i përgjigjet me klas pyetjes për kalimin e Neymarit tek Reali

para 11 muajve - Albeu

Unai Emery nuk e mendon të ardhmen e Neymarit larg PSG, madje edhe kur pyetet përgjigja e tij është Neymar i PSG. Në konferencë për mediat para ndeshjes së Championsit, spanjolli dha një përgjigje diplomatike...

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshëm për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave

para 11 muajve - Aktuale

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ta...

Neymar, te Reali në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - KosovaPress

Por, ajo që bën më shumë bujë është zbulimi i të përditshmes spanjolle, “Mundo Deportivo”, sipas së cilës Neymar, braziliani që aktualisht luan me PSG-në pas kalimit atje prej 222 milionë eurosh nga Barcelona...

Kritika për paraqitjen, Buffon duhet ta lërë futbollin

para 11 muajve - Te Sheshi

Barazimi i mbrëmjes të së martës mes Juventusit dhe Totenhemit në një të tetat e Champions League-s është shoqëruar me kritika për portierin legjendar të torinezëve. Mendimi i një pjese të mirë të opinionit...

Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm

para 11 muajve - Telegrafi

Ndeshja më e fortë e fazës së 1/16 të finales do të zhvillohet mes Real Madridit dhe PSG-së. Të dy klubet kanë lojtarë të jashtëzakonshëm në formacionet e tyre, yje që pëlqehen në mbarë botën. Por nëse...

Parashikim: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Almakos

Real Madridi do ta presë Paris Saint – Germainin në Santiago Bernabeu ku do të zhvillohet dueli më i madh i kësaj xhiroje. Reali s’ka çka të humbë, kurse PSG ka shumë për të treguar. Vendi: Santiago Bernabeu,...

Emery flet për shkëmbimin Ronaldo – Neymar

para 11 muajve - Medial

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin brazilian në skuadër....

Tottenham “kockë” e fortë për Juventusin

para 11 muajve - Vizion Plus

Juventus dhe Tottenham u ndane me barazim 2 me 2 ne sfidën e parë të 1/8 të Uefa Champions League. Përballja e transmetuar në Tring ishte spektakolare sidomos në pjesën e parë. Italianët kaluan shume shpejt...

Real Madridi dhe PSG-ja, të gatshëm për betejë

para 11 muajve - Medial

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ta...

Real Madrid po e pret këtë përgjigje nga Neymar

para 11 muajve - GazetaBlic

“Los Blancos” presin përgjigje pozitive nga braziliani, në lidhje me blerjen e tij nga Paris Saint-Germain. Real Madrid është optimist për transferimin e Neymarit. Mediat spanjolle shkruajnë se “Los Blancos”...

Gjithçka që duhet të dini për super ndeshjen mes Real Madridit dhe PSG-së

para 11 muajve - Periskopi

Tradita kundër modernitetit. 12 Champions kundër sfidës për trofeun e parë të tillë. Nga mbretërit dhe aspiruesit kalon historia magjepsëse e kësaj nate. PSG-ja u themelua në vitin 1970. Deri atëherë,...

Allegri e pranon: Nuk jemi favorit, nuk mund te jemi gjithnje ne finale

para 11 muajve - Vizion Plus

Ndryshe nga tensioni që përjetoi në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe fytyra e vrenjtur në fund të sfides kur u fut me shpejtësi në dhomat e zhveshjes, trajneri i Juventusit Allegri u duk më i qetë në...

Tifozët e Real Madridit festojnë pas këtij lajmi për Neymarin

para 11 muajve - Lajmi.net

"Los Blancos" presin përgjigje pozitive nga braziliani, në lidhje me blerjen e tij nga Paris Saint-Germain. Real Madrid është optimist për transferimin e Neymarit. Mediat spanjolle shkruajnë se “Los Blancos”...

Ndeshje Championsi, ja si duhet t`i luani këto ndeshje sonte nëse dëshironi të bëhuni me euro

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot nga ora 20:45 zhvillohen dy super ndeshje në Ligën e Kampionëve Në stadiumin “Santiago Bernabeu” takohen dy skuadrat e forta evropiane, Real Madrid- PSG. Kjo ndeshje pritet të jetë shumë atraktive...

Neymar, te Reali në vitin 2019 për “Topin e Artë”

para 11 muajve - Infokusi

Viti 2019 pritet të jetë me plot zhvillime për Realin e Madridit. Atëherë, Cristiano Ronaldo do të jetë plot 34 vjeç, e sigurisht që ndryshimi në repartin e sulmit të “Los Blancos”-ve është i pritshëm....

Lojtarët që kanë luajtur për Realin dhe PSG

para 11 muajve - Albeu

Në dy dekadat e fundit ka pasur njëtransferim të vazhdueshëm të lojtarëve që kanë luajtur për të dy skuadrat që përballen nesër në Champions League. Vetëm 6 lojtarë kanë luajtur për Madridin dhe PSG, dy...

Neymar parealajmëron duelin e sontëm me Realin me një video speciale

para 11 muajve - Sovrani

Kanë mbetur edhe pak orë tek tek startimi i njërës nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni ndërmjet Real Madridit dhe Paris – Saint – Germain që luhet në ‘Santiago Bernabeu’ me fillim nga ora 20:45,...

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshme për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave

para 11 muajve - Gazeta Express

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ta...

Emery: Ky Paris është shumë më ndryshe nga ai me Barcelonën vjet

para 11 muajve - Albeu

Në konferencën përpara mediave në prag ndeshjen Real Madrid – PSG, tekniku Unai Emery foli për domethënien e kësaj përballje, për përgaditjen e skuadrës, sezonin e PSG, Neymar, Cristianon, Bernabeun dhe...

“Juventusi nuk e fiton Championsin derisa aty është Buffon

para 11 muajve - Sovrani

Ish-reprezentuesi gjerman Mario Basler godet rëndë Gianluigi Buffonin duke thënë se: “Juventusi nuk do të jetë në gjendje të fitojë Ligën e Kampionëve me të në skuadër”, transmeton Sovrani.info. 40-vjeçari...

Ja çfarë thotë Emery, për shkëmbimin Neymar – Ronaldo

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin brazilian në skuadër....

Tifozët e Real Madridit votojnë formacionin për ndeshjen ndaj PSG-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Tifozët e Real Madridit kanë lënë jashtë skuadrës sulmuesin francez, Karim Benzema. Tifozët e Real Madridit kanë votuar në një sondazh nga “Marca” për formacionin e preferuar të tyre për ndeshjen ndaj...

Sot ndeshja, prapaskenat në prag të supersfidës Real Madrid-PSG

para 11 muajve - Lajme.al

Real Madrid, kampion i Europës në fuqi, do të presë Paris Saint-Germain në një nga ndeshjet më interesante për 1/8-t e finaleve të Champions League ku tifozët mund të shijojnë klas, cilësi futbollistësh,...

Reali e ka harruar shijen e humbjes në Bernabeu prej 3 sezonesh

para 11 muajve - Albeu

Rikthehet Champions League në Bernabeu . Real Madridi do të luajë sonte përballë tifozëve të tyre ndaj PSG-së, një vend që ekipi Madrilen nuk di për humbje për një kohë të gjatë. Duhet të rikthehemi në...

Champions,sonte supersfida Real- PSG, në fushë dhe Liverpool

para 11 muajve - Shqiptarja

Sonte bota ndalet. Luhet në “Santiago Bernabeu” Real Madrid-PSG, ndeshja e parë e fazës së 1/8 të Champions League. Ky është dueli më i shumëpritur i kësaj faze dhe Bernabeu do të jetë i mbushur plot....

Juventus – Tottenham, do të befasoheni nga futbollisti më i dobët i ndeshjes

para 11 muajve - Lajmi.net

. Juventus humbi avantazhin e dy golave duke barazuar 2:2 me Tottenham Hotspur në ndeshjen e tyre të parë në fazën eliminatore në Ligën e Kampionëve. Por, mediat italiane kanë identifikuar fajtorin për...

Juventus dhe Totenhem barazuan në Torino, Siti shkatërroi Bazelin

para 11 muajve - TV Koha

Juventusi dhe Totenhemi luajtën baraz në ndeshjen e parë në 1/8 e finales në Ligën e kampionëve, pasi ndeshja në Torino përfundoi me rezultatin 2:2. Dy ekipet luajtën ndeshje spektakolare pasi nikoqirët...

Emery flet për shkëmbimin Ronaldo – Neymar

para 11 muajve - Gazeta Express

. Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin brazilian në...

Formacionet e mundshme, Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Telegrafi

Ndeshja e shumëpritur mes Real Madridit dhe PSG do ta zhvillojë aktin e parë sonte(e mërkurë) në Santiango Bernabeu. Prej se është hedhur shorti në Ligën e Kampioënve para dy muajsh, kjo ishte përballje...

Para ndeshjes me PSG, Ronaldo kërkon përkrahjen e tifozëve përmes videos

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Cristiano Ronaldo iu bëri thirrje tifozëve të Real Madrid, t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit në “Santiago Bernabeu” në Ligë të Kampionëve....

Notat e lojtarëve Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Zhurnal

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në Ligën e Kampionëve Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është cilësuar si futbollisti më i mirë i kësaj ndeshje, ku...

Ja kur Neymar i thotë ‘tung’ PSG-së dhe ikën drejt Real Madridit

para 11 muajve - Sovrani

‘Mundo Deportivo’ ka mjaft material për ne këtë mëngjes: ata pohojnë se ylli i Paris Saint-Germain Neymar do të bashkohet me Real Madridin … por në vitin 2019, transmeton Sovrani.info. Ideja është se 26-vjeçari...

Bernardeschi zbulon problemin në ndeshjen ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Lajmi.net

Federico Bernardeschi nuk pajtohet se barazimi 2:2 ndaj Tottenham Hotspur ishte rezultat i drejtë. Federico Bernardeschi këmbëngul se Juventusi “meritoi të fitoj dhe është i bindur se torinezët shkojnë...

Ronaldo mesazh tifozëve para ndeshjes ndaj PSG-së, iu kërkon përkrahje të pakushtëzuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo iu ka bërë thirrje tifozëve të Real Madridit t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit në “Santiago Bernabeu” në Ligë të Kampionëve. Ambiciet...

Marrota thyen ëndërrat e tifozëve për blerjen e Kane

para 11 muajve - Albeu

Lajmi që ka bërë më shumë bujë në këtë fillim-javë, ishte ai i ofertës së Juventusit prej 250 milionë eurosh, për të sjellë në Torino sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane. Gjithsesi, i pari që e...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot nga ora 20-45 zhvillohet super derbi evropian, Real Madrid – PSG. Kjo ndeshje e cila ka zgjuar interesim të jashtëzakonshëm luhet në stadiumin “Santiago Bernabeu”, shkruan Gazeta Blic Real Madrid në...

Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm

para 11 muajve - Almakos

Ndeshja më e fortë e fazës së 1/16 të finales do të zhvillohet mes Real Madridit dhe PSG-së. Të dy klubet kanë lojtarë të jashtëzakonshëm në formacionet e tyre, yje që pëlqehen në mbarë botën. Por nëse...

Para ndeshjes me PSG, Ronaldo kërkon përkrahjen e tifozëve përmes videos

para 11 muajve - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo iu bëri thirrje tifozëve të Real Madrid, t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit në “Santiago Bernabeu” në Ligë të Kampionëve. Ambiciet...

Neymar – Real Madrid, lajmi i fundit nga “Marca”

para 11 muajve - Lajmi.net

. Neymar vazhdon të jetë objektiv i madh i Real Madridit për sezonin e ri. “Marca” shkruan se sulmuesi i Paris Saint-Germain do të vendosë me zemër në lidhje në lidhje me kalimin në Santiago Bernabeu....

Zbulohen formacionet: Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Politiko

Sot në orën 20:45 Reali i Madridit do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Paris Saint-Germain në ndeshjen e vlefshme për Champions League. Mediat spanjolle kanë publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Sonte, Real Madrid-PSG: Tradita kundër modernitetit

para 11 muajve - Lajm

Tradita kundër modernitetit. 12 Champions kundër sfidës për trofeun e parë të tillë. Nga mbretërit dhe aspiruesit kalon historia magjepsëse e kësaj nate. PSG-ja u themelua në vitin 1970. Deri atëherë,...

Totenhemi neutralizon Juventusin në Torino, Siti bën “shëtitje” me Bazelin

para 11 muajve - Sot News

Liga e Kampioneve u kthye me duelet me eliminim direkt, ku në këtë mbrëmje hapëse të serisë së ndeshjeve në 1/8 e finales kulmoi me duelin gjigant midis Juventusit dhe Totenhemin, një ndeshje spektakolare...

Real Madrid – PSG, formacionet e super përballjes

para 11 muajve - Infokusi

Real Madrid e pret sonte në Santiago Bernabeu në kuadër të Ligës së Kampionëve skuadrën franceze PSG, shkruan infokusi. Të dyja skuadrat tanimë kanë publikuar formacionet e kësaj supersfide e cila fillon...

Sonte dy super ndeshje në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Infokusi

Sot (e mërkurë) do të zhvillohen edhe dy super ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Dy përballje mjaft interesante, ku natyrisht që vëmendja më e madhe është në ‘Santiago Bernabeu’,...

Zidane: Nuk kam çfarë të tregoj ndaj PSG-së

para 11 muajve - Ina

“Nuk do të tentojmë të ndryshojmë atë që njerëzit mendojnë për ne, vetëm do të tentoj të bëj atë që është pasioni im dhe të përgatis të gjitha gjërat që mund t’i kontrollojmë”, tha Zidane Trajneri i kampionit...

Kane shpjegon problemin kundër Juventusit

para 11 muajve - Ina

Harry Kane ka analizuar ndeshjen ndaj Juventusit. Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane ka thënë se skuadra e tij e filloi keq ndeshjen ndaj Juventusit por u rikthye mirë duke barazuar 2:2 në Torino në duelin...

City “shqepi” Baselin, Tottenhami “ngrin” Juven

para 11 muajve - Lajm

Skuadrat angleze hodhën një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinalet e Champions Leagues, me rezultatet pozitive që koleksionuan në ndeshjet e para, në transfertë. Kështu Manchester...

Golashënuesit më të mirë në Champions League, ‘zhduket’ Messi

para 11 muajve - Tetova Sot

Champions League është rikthyer në fazën më interesante. Pavarësisht momentit jo të mirë që po kalon në kampionat, Cristiano Ronaldo kryeson listën e golashënuesve të këtij sezoni në kompeticionin më të...

Juventusi, mes tabuve e problemeve në Ligën e Kampioneve

para 11 muajve - KosovaPress

Në sfidën e zhvilluar në “Allianz Stadium” ndaj Tottenham Hotspur, “Zonja e Vjetër” hodhi poshtë avantazhin 2-0 të krijuar në 9 minutat e para, për të barazuar sfidën me londinezët në 2-2. Ndeshja e kthimit...

Troket Real – PSG: “AS” jep arsyet për suksesin e pritshëm të madrilenëve

para 11 muajve - Te Sheshi

Real i Madridit – PSG është mbase çifti që tërheq më shumë vëmendjen në një të tetat e Champions League-s. Në kryeqytetin spanjoll përplasen sonte fituesit në fuqi të aktivitetit me pretendentët kryesorë...

Kane shpjegon problemin kundër Juventusit

para 11 muajve - Lajmi.net

. Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane ka thënë se skuadra e tij e filloi keq ndeshjen ndaj Juventusit por u rikthye mirë duke barazuar 2:2 në Torino në duelin e tyre të parë në fazën eliminatore të Ligës...

Festojnë tifozët e Realit, ja lajmet e fundit për Neymar

para 11 muajve - Newsport

Real Madrid është optimist për transferimin e Neymarit. Mediat spanjolle shkruajnë se “Los Blancos” presin përgjigje pozitive nga braziliani, në lidhje me blerjen e tij nga Paris Saint-Germain. Neymar...

Real Madrid – PSG, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

para 11 muajve - Lajmi.net

Real Madrid dhe PSG takohen sonte në Santiago Bernabeu. Real Madrid dhe Paris Saint-Germain ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Mediat spanjolle kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. REAL...

Formacionet e mundshme, Real Madrid – PSG

para 11 muajve - Almakos

Ndeshja e shumëpritur mes Real Madridit dhe PSG do ta zhvillojë aktin e parë sonte(e mërkurë) në Santiango Bernabeu. Prej se është hedhur shorti në Ligën e Kampioënve para dy muajsh, kjo ishte përballje...

Pochettino: Tottenhami duhet të fitonte ndaj Juves

para 11 muajve - Java News

Mauricio Pochettino ka përgëzuar lojtarët e tij të Tottenham Hotspurit në barazimin 2 me 2 ndaj Juventusit, duke pohuar se ekipi e meritoi fitoren.Londinezët pësuan dy gola në nëntë minutat e parë të takimit,...

Ronaldo iu drejtohet tifozëve para ballafaqimit të vështirë me PSG-në

para 11 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo iu ka bërë thirrje tifozëve të Real Madridit t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit në “Santiago Bernabeu” në Ligë të Kampionëve....

Pochettino: E dominuam Juventusin, merituam më shumë se barazim

para 11 muajve - BalkanWeb

Mauricio Pochettino ka thënë se Tottenhami e ka dominuar Juventusin në të shumtën e kohën në ndeshjen që u mbyll 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë brenda 10 minutave, por Harry Kane dhe Christian Eriksen...

Emery – Real Madridit: Nuk jemi ata që ishim kundër Barcelonës, sa i përket BBC -së…

para 11 muajve - Sovrani

Kujtimet e hidhura nga përmbyesja e madhe që na e shkaktoi Barcelona na kan shërbyer si motivim për sfidën me Real Madridin, thotë trajneri i Paris – Saint – Germain, Unai Emery, transmeton Sovrani.info....

Xhaka më i vlerësuari te Baseli

para 11 muajve - Albinfo

Taulant Xhaka u vlerësua me notën 6.8 Baseli pësoi humbje 4:0 nga Manchester City, megjithatë, Taulant Xhaka bëri një ndeshje mjaft të mirë, shkruan albinfo.ch. Madje, ai ishte futbollisti me notën më...

Real – Psg, formacionet e mundshme

para 11 muajve - Sovrani

Sonte me fillim nga ora 20:45 në Santiago Bernabeu zhvilloet dueli i parë i dy gjigantëve evropian Real Madrid – Paris – Saint Germain në Ligën e Kampionëve. Ja formacionet e mundshme: Real Madrid: Navas;...

Zidane: Nuk kam çfarë të tregoj ndaj PSG-së

para 11 muajve - Gazeta e re

“Nuk do të tentojmë të ndryshojmë atë që njerëzit mendojnë për ne, vetëm do të tentoj të bëj atë që është pasioni im dhe të përgatis të gjitha gjërat që mund t’i kontrollojmë”, tha Zidane Trajneri i kampionit...

Allegri “sheh” ëndrra: Mëkat që nuk fituam, por do kalojmë në çerekfinale

para 11 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij, por jo edhe me rezultatin 2-2 ndaj Tottenhamit por ai shprehet se Juventus do të arrij kualifikimin në...

Manchester City i pamëshirshëm për Baselin

para 11 muajve - Ina

Manchester City pothuajse e ka siguruar kualifikimin në çerekfinalen e Champions League në futboll. Kampioni i Zvicrës, Baseli, nuk ishte rival i denjë karshi liderit të Premier Leagues, Manchester City,...

Dramë në Torino, Juve baras me Tottenhamin

para 11 muajve - Ina

Juventusi dhe Tottenhami dhuruan spektakël në “Allianz Stadium” në Torino, sfidë e cila përfundoi baras (2:2), në ndeshjen e parë të tetës së finales së Champions League në futboll. Nga një pjesë i takoi...

Pochettino: E dominuam Juventusin, merituam më shumë se barazim

para 11 muajve - Telegrafi

Mauricio Pochettino ka thënë se Tottenhami e ka dominuar Juventusin në të shumtën e kohën në ndeshjen që u mbyll 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë brenda 10 minutave, por Harry Kane dhe Christian Eriksen...

Allegri: U desh të menaxhojmë më mirë epërsinë, kemi gjithçka që na nevojitet të kalojmë në fazën tjetër

para 11 muajve - Telegrafi

Sipas Massimiliano Allegrit, Juventusi e kishte në dorë mundësinë që të menaxhonte më mirë lojën dhe të kalonte tutje. Bianconerët e nisën shkëlqyeshëm ndeshjen duke shënuar dy herë brenda 10 minutave....

Kane: Treguam karakterin tonë, morë rezultat shumë të mirë

para 11 muajve - Telegrafi

Harry Kane ka thënë se skuadra ka treguar karakterin e Tottenhamit pasi ishin duke humbur 2-0, dhe e riktheu rezultatin në 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë dhe humbi penallti, ndërsa Kane dhe Christian...

Juventus bën “vetvrasje” në shtëpi, Siti kalon në çerekfinale

para 11 muajve - Alsat-M

Kampionët e Italisë barazuan 2-2 me Totenhamin në “Juventus Stadium”, edhe pse ishin në kryesim 2-0 dhe pjesa e parë e takimit përfundoi me rezultatin 2-1. Kampionët e Italisë e panë veten shumë shpejt...

Harry Kane: Treguam karakterin e duhur të skuadrës

para 11 muajve - Albeu

Harry Kane ka thënë se skuadra ka treguar karakterin e duhur pasi ishin duke humbur 2-0, dhe u rikthyen në 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë dhe humbi një penallti, ndërsa Kane dhe Christian Eriksen,...

Bernardeschi: Keq që nuk fituam, besojmë në ndeshjen kthyese

para 11 muajve - Telegrafi

Federico Bernardeschi ka thënë se Juventusi e ka merituar fitoren në përballjen me Tottenhamin ku rezultati përfundimtar doli të jetë 2-2. Bianconerët ishin në avantazh 2-0 në 10 minutat e parë të ndeshjes,...

Pochettino: Ne e dominuam ndeshjen ndaj Juventusit

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino thotë se Tottenhami dominoi ndaj Juventusit në barazimin 2-2 në UEFA Champions League. "Ne dominuam ndaj Juves për pjesën më të madhe të lojës, duke luajtur...

Pochettino: Tottenhami e meritoi fitoren ndaj Juves

para 11 muajve - Koha.net

Mauricio Pochettino ka përgëzuar lojtarët e tij të Tottenham Hotspurit në barazimin 2 me 2 ndaj Juventusit, duke pohuar se ekipi e meritoi fitoren. Londinezët pësuan dy gola në nëntë minutat e parë të...

Notat e lojtarëve, Basel 0-4 Manchester City: Gundogan yll, Xhaka më i vlerësuari te vendasit

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City ka arritur të marrë një fitore të pritur, por të madhe përballë Baselit në Ligën e Kampionëve. Fitorja 4-0 e shpien me një këmbë Cityn në çerekfinale të kësaj garë, por për këtë duhet të...

Notat e lojtarëve: Juventus 2-2 Tottenham, Buffon me vlerësimin më të ulët

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi dhe Tottenham Hotspur kanë luajtur baras (2-2) në ndeshjen e parë të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Nga vlerësimi i skuadrave sa i përket notës mesatare, Bianconerët janë vlerësuar...

Allegri: Mëkat që nuk fituam, por kemi gjithçka për të kaluar në çerekfinale

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij, por jo me rezultatin 2-2 ndaj Spursave. Por, ai nuk është i shqetësuar, sepse beson se ka lojtarët e duhur...

Notat e futbollistëve: Basel – Man City

para 11 muajve - Lajmi.net

. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. City fitoi me rezultat të thellë, 4:0. Golat...

Manchester City shkatërron Baselin

para 11 muajve - Opinion

Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin...

Bernanrdeschi: Ne merituam të fitonim ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Albeu

Anësori italian, Federico Bernardeschi këmbëngul se Juventusi "meritoi të fitoj dhe është i bindur se torinezët shkojnë për fitore në ndeshjen e dytë. "Duke qenë në këtë presion gjithçka pritet që të jetë...

Emery: PSG-ja ka mësuar nga humbja me Barcelonën

para 11 muajve - Koha.net

Unai Emery, ka pohuar se Paris Saint-Germaini mund të tregojë se sa larg ka arritur në ndeshjen kundër Real Madridit që prej humbjes së famshme nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Parisienët siguruan...

Pep Guardiola vjen me një deklaratë interesante pas fitores ndaj Basel

para 11 muajve - GazetaBlic

Ekipi i Manchester Cityt ka fituar me rezultatin 0-4 ndaj Baselit. Gundogan x2, Silva dhe Aguero kanë shënuar për fitoren e Manchester Cityt, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të takimit, Pep Guardiola...

Allegri optimist për ndeshjen e ardhshme ndaj Tottenham

para 11 muajve - GazetaBlic

Massimiliano Allegri beson se Juventus ka mundësi që të kalojë në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij,...

Juventus barazon me Tottenham

para 11 muajve - Klan Kosova

Zonaj e Vjetër ka barazuar me skuadrën angleze, megjithëse udhëhiqte me dy gola në fillim të takimit, duke lënë gjithçka të hapur për sfidën e dytë ​Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen...

Allegri: Luajtëm mirë, kemi gjithçka na duhet për të kaluar në çerekfinale

para 11 muajve - Gazeta Express

​Massimiliano Allegri beson se Juventus ka mundësi që të kalojë në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij,...

Gundogan zhvilloi një ndeshje perfekte ndaj Basel, kjo është deklarata e tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Ekipi i Manchester Cityt ka fituar me rezultatin 0-4 ndaj Baselit. Gundogan x2, Silva dhe Aguero kanë shënuar për fitoren e Manchester Cityt, shkruan GazetaBlic. Pas duelit, Ilkay Gundon ka folur për media,...

City shkatërron Basel

para 11 muajve - Klan Kosova

Qytetarët janë treguar të pamëshirshëm në udhëtimin e tyre në Zvicër, duke u shënuar vendasve plot katër gola Manchester City ka mposhtur Basel me rezultat të thellë 4:0, në ndeshjen e 1/16 të të finales...

City me një këmbë në çerekfinale, e nëpërkëmb Baselin në ndeshjen e parë

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Baseli me rezulta 4-0. Ishte kjo ndeshja e parë e rrethit të parë të fazës së eleminimit direkt. Ndeshja filloi me dominim të madh të Cityt që...

Notat e futbollistëve: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Lajmi.net

Gonzalo Higuain, futbollisti i ndeshjes. Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar në ndeshjen e parë në Torino. Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Vendësit shënuan dy gola të shpejtë në...

Trajneri i Tottenhamit godet keq Juventusin me deklaratën e tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Takimi mes Juventusit dhe Tottenhamit ka përfunduar me rezultatin 2-2 Higuain shënoi dy gola për Juventusin, kurse Kane dhe Eriksen shënuan për Tottenham, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të takimit...

Juventus - Tottenham, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2-2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në UEFA Champions League Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është cilësuar si futbollisti më i mirë i kësaj ndeshje,...

“Juventus meritoi të fitonte”

para 11 muajve - Gazeta Express

​Anësori anglez i Juventusit, Federico Bernardeschi beson se skuadra e tij është dashur të fitonte ndaj Tottenhamit Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë ndërmjet tyre në kuadër të...

City bën “shëtitje” në Zvicër, mposht me “poker” Baselin

para 11 muajve - Medial

FC Basel është dukur i pashpresë teksa Manchester City i ka shkatërruar me rezultatin 4-0 në St. Jakob-Park duke mos i lënë asgjë fatit për ndeshjen e kthimit. Skuadra e Pep Guardiola-s është 99% në çerekfinale...

Barazim me gola në Torino, “feston” Tottenham

para 11 muajve - Medial

Mbyllet në barazim 2-2 sfida e parë për 1/8-t e finaleve me Juventus dhe Tottenham, luajtur në Torino. Kampionët e Italisë shënuan dy gola në tetë minutat e para, por anglezët reaguan duke shmangur humbjen...

Eriksen flet pas takimit me Juventusit, vjen me fjalë të mëdha për ekipin e tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka barazuar sot ndaj Tottenhamit me rezultatin 2-2. Ky rezultat është mjaft rezultat pozitiv për skuadrën angleze, pasi dy golat e shënuar si mysafir vlejnë shumë, shkruan GazetaBlic...

Juventus frenohet nga Totenham, Baseli i Xhakës i dobët përballë Manchester City

para 11 muajve - NOA

Skuadra e Juventusit është ndaluar në një barazim përballë Totenhemit në takimin e parë të 1/8 së Ligës së Kampionëve. Takimi i luajtur në Torino përfundoi me rezultatin e barbartë 2-2. “Zonja e Vjetër”...

Harry Kane flet pas ndeshjes me Juventusit, ‘thumbon’ rëndë ekipin italian

para 11 muajve - GazetaBlic

Takimi mes Juventusit dhe Tottenhamit ka përfunduar me rezultatin 2-2 Higuain shënoi dy gola për Juventusin, kurse Kane dhe Eriksen shënuan për Tottenham, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të ndeshjes,...

Barazim spektakolar mes Juventusit dhe Tottenhamit

para 11 muajve - Opinion

Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar në ndeshjen e parë në Torino. Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Vendësit shënuan dy gola të...

Festival golash në Allianz Stadium, Juventus dhe Tottenham bëjnë paqe në ndeshjen e parë

para 11 muajve - Albeu

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:-22 në ndeshjen e parë të 1/16 të UEFA Champions League. Gonzalo HIguain ishte i papërmbajtshëm në dhjetë minutat e para duke shënuar të dy golat për skuadrën e tij....

City fiton, Tottenham nxjerr një barazim

para 11 muajve - RTV 21

Sonte në kuadër të Ligës së kampionëve u zhvilluan 2 ndeshje Në ndeshjen e parë Manchester City dominoi plotësisht kundër Baselit, duke fituar me rezultat 4 me 0. Golin e parë e shënoi mesfushori gjerman...

City ‘shkatërron’ Baselin, Totenham ‘ngrin’ Juven

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Skuadrat angleze hodhën një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinalet e Champions Leagues, me rezultatet pozitive që koleksionuan në ndeshjet e para, në transfertë. Kështu Manchester...

Flet Di Maria/ Reali transformohet kur luan në Champions League

para 11 muajve - Standard

“Për Real Madrid, Champions League është Champions League. Është tërësisht ndryshe nga La Liga, nga Kupa e Mbretit, është shumë e ndryshme. Kur këndohet himni i Champions League, Real transformohet, futbollistët...

Champions,Juve hap fals kundër Tottenham,City 'dërrmon' Bazelin

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas pauzës dy mujore, UEFA Champions League është rikthyer me dy ndeshje spektakolare. Juventus-Tottenham dhe Bazel-Manchester City ishin sfidat e luajtura mbrëmjen e kësaj të marte. Një spektakël më vete...

Manchester City – Basel, kjo është nota e Taulant Xhakës

para 11 muajve - GazetaBlic

Ekipi i Manchester Cityt ka fituar me rezultatin 0-4 ndaj Baselit. Gundogan x2, Silva dhe Aguero kanë shënuar për fitoren e Manchester Cityt, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të ndeshjes, ‘Whoscored’...

Manchester City shpartallon Baselin e Xhakës

para 11 muajve - Albeu

Manchester City ka shpartalluar Baselin e Taulant Xhakës me shifrat 4-0 në "St. Jakob Park", ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Mysafirët ishin dominues nga minuta e parë, duke vërtetuar...

Notat e lojtarëve Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Express

​Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në Ligën e Kampionëve Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është cilësuar si futbollisti më i mirë i kësaj ndeshje, ku...

Juventus – Tottenham, notat e lojtarëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Takimi mes Juventusit dhe Tottenhamit ka përfunduar me rezultatin 2-2 Higuain shënoi dy gola për Juventusin, kurse Kane dhe Eriksen shënuan për Tottenham, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të ndeshjes,...

City me një këmbë në çerekfinale të “Championsit”

para 11 muajve - Koha.net

Manchester City ka mposhtur Baselin me rezultat 4 me 0 për t’iu afruar çerekfinales së “Ligës së Kampionëve” që në ndeshjen e parë. Ilkay Gundogan realizoi dy gola dhe dy të tjerë i realizuan Sergio Aguero...

Barazim i artë i Tottenhamit ndaj Juves

para 11 muajve - Koha.net

Tottenham Hotspur ka siguruar një barazim të artë në ndeshjen kundër Juventusit duke realizuar dy gola si mysafir në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. “Zonja e Vjetër” realizoi dy gola për...

​City deklason Baselin, pranë çerekfinales së Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar fitore të thellë prej 0:4 ndaj Baselit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve Skuadra angleze Manchester City është shumë pranë kalimit në çerekfinale të Ligës së kampionëve,...

Champions League/ Spektakël në Torino, Tottenhami ndal hapin e Juventusit. Man City hipotekon kualifikimin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Një mbërmje magjike u zhvillua sot në dy takimet e para të fazës së 1/16 të kompeticionit të “Uefa Champions League”, ku spikati super sfida mes Juventusit dhe Tottenhamit e zhvilluar në “Juventus Stadium”...

Baras në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Express

​Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Tottenham ka arritur që të barazojë 2:2 ndaj Juevntusit, skuadër e cila ishte duke fituar 2:0 pas nëntë...

City shkatërron Baselin, pothuajse siguron çerekfinalen

para 11 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin...

Barazim spektakolar mes Juventusit dhe Tottenhamit

para 11 muajve - Lajmi.net

Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar në ndeshjen e parë në Torino. Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Vendësit shënuan dy gola të...

Manchester City deklason Baselin, me një hap në raundin tjetër

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka fituar ndaj Baselit. Ekipi i Manchester Cityt ka fituar me rezultatin 0-4 ndaj Baselit, shkruan GazetaBlic Gundogan x2, Silva dhe Aguero kanë shënuar për fitoren e Manchester...

Juventus barazon ndaj Tottenham në Allianz Stadium

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventus ka barazuar në takimin ndaj Tottenham. Takimi mes Juventusit dhe Tottenhamit ka përfunduar me rezultatin 2-2, shkruan GazetaBlic Higuain shënoi dy gola për Juventusin, kurse Kane dhe Eriksen shënuan...

Super Eriksen, Tottenham barazon rezultatin ndaj Juves

para 11 muajve - Albeu

Tottenham ka barazuar rezultatin ndaj Juventusit në "Allianz Stadium". Është mesfushori danez, Christian Eriksen që merr një goditje afër zonës së 16-të metërshit, duke e finalizuar poshtë në trekëndëshin...

Man City shkatërron Baselin

para 11 muajve - Lajmi.net

Përsëri ka realizuar Ilkay Gundogan. Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt. Përsëri ka realizuar Ilkay Gundogan. Rezultati është 4:0 për Cityn. / Lajmi.net/

Kane shënon për Tottenham

para 11 muajve - Klan Kosova

Harry Kane ka shënuar gol për Tottenham në minutën e 35-të të takimit, për të ngushtuar epërsinë e Juventus në 2-1. Interesante

Super derbi, Tottenham barazon rezultatin

para 11 muajve - RTV 21

Tottenham po zhvillojnë një superndeshje, duke arritur të përmbysin epërsinë e Juventus-it Skuadra italiane shënoi 2 gola brenda 10 minutave në pjesën e parë, dhe dukej se gjithçka po shkonte mirë për...

Eriksen shënon supergol nga gjuajtja e lirë

para 11 muajve - Gazeta Express

Tottenham ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Ligës së kampionëve. Golin e ka shënuar danezi Christian Eriksen nga gjuajtja e lirë në minutën e 72’ Bëje LIKE dhe...

Çfarë super goli nga Eriksen, ia bën bajat futbollin Buffoni

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Tottenhamit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Juventusit. Golin e barazimit për Tottenhamin e shënoi mesfushori, Christian Eriksen në minutën e 72’të të ballafaqimit, shkruan GazetaBlic Rezultati...

City nuk ka të ndalur, shënon golin e katërt

para 11 muajve - RTV 21

Ndeshja e sotme po del të jetë një makth për Basel-in Siç e filloi pjesën e parë, ashtu e filloi edhe të dytën skuadra e Pep Guardiolës, duke vazhduar avazin e golave e duke ngritur epërsinë në hiç më...

Manchester City nuk ka të ndalur, shënon edhe golin e katërt ndaj Baselit

para 11 muajve - Albeu

Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Baselit të Xhakës në "St. Jakob Park". Autori i golit është Ilkay Gundogan në minutën e 53'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 55'-të. /albeu.com/

City nuk ka të ndalur, Gundogan shënon për 0:4

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar për 0:4 ndaj Baselit, ku sërish golashënues ishte mesfushori gjerman Ilkay Gundogan Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Juventus shënon dy gola të shpejtë ndaj Tottenham

para 11 muajve - Klan Kosova

Gonzalo Higuain ka shënuar dy gola të shpejtë në mintuat dy dhe nëntë, në përballjen e Ligës së Kampionëve ndaj Tottenham. Interesante

Pochettino: E dominuam Juventusin, merituam më shumë se barazim

para 11 muajve - Almakos

Mauricio Pochettino ka thënë se Tottenhami e ka dominuar Juventusin në të shumtën e kohën në ndeshjen që u mbyll 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë brenda 10 minutave, por Harry Kane dhe Christian Eriksen...

Penallti për Juventusin, “skandal” nga Higuain

para 11 muajve - Lajmi.net

. Juventusi ka humbur rast ideal për të shënuar golin e tretë ndaj Tottenhamit. Kampioni italian shpërdoroi një penallti. Gonzalo Higuain nuk arriti të kompletojë het-trikun. Ai dështoi nga pika e bardhë,...

Penallti për Juventuin, Higuain dështon

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventus ka mundur të shënoi golin e tretë ndaj Tottenhamit, por nga pika e bardhë ka dështuar Gonzalo Higuain, që ka goditur vetëm shtyllën. Pjesa e parë mbyllet me rezultat 2:1 për italianët Bëje LIKE...

Penallti tjetër në takimin Juventus – Tottenham, e pabesueshme ku shkoi topi i Higuain

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka lëshuar një mundësi të artë në duelin ndaj Tottenham. Ekipi i Juventusit ka fituar penallti në minutën e 45 të takimit, mirëpo kësaj radhe Gonzalo Higuain nuk e dërgoi topin në...

Zgjohet Tottenham, shkurton diferencat ndaj Juventusit

para 11 muajve - Albeu

Tottenham është zgjuar më në fund ku ka shënuar golin e parë ndaj Juventusit në "Allianz Stadium". Goli është shënuar nga Harry Kane në minutën e 35'-të ku ka shkurtuar diferencat e ndeshjes. Ndeshja po...

Allegri: U desh të menaxhojmë më mirë epërsinë, kemi gjithçka që na nevojitet të kalojmë në fazën tjetër

para 11 muajve - Almakos

Sipas Massimiliano Allegrit, Juventusi e kishte në dorë mundësinë që të menaxhonte më mirë lojën dhe të kalonte tutje. Bianconerët e nisën shkëlqyeshëm ndeshjen duke shënuar dy herë brenda 10 minutave....

Buffon bën mrekullinë ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Gazeta Express

Tottenham ka mundur të shëno ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve me golin e Harry Kane, por pritja e anglezit nga afërsia është ndalur nga portieri Gianluigi Buffon. Juventus pas 45 minutave është duke...

Reagon Tottenham, shënon me Harry Kane

para 11 muajve - Lajmi.net

Tani rezultati është 2:1. Tottenham ka shënuar ndaj Juventusit. Goli u realizua nga Harry Kane. Tani rezultati është 2:1. / Lajmi.net/

Harry Kane ngushton epërsinë

para 11 muajve - RTV 21

Sulmuesi anglez vazhdon me super-formën e tij Pas një deklasimi të Tottenham-it në 10 minuata e para, kur Juventus arriti të shënojë 2 gola, klubi anglez është rikthyer në lojë, shkruan rtv21.tv. Është...

Manchester City po shkatërron Baselin, shënon tre gola për nëntë minuta

para 11 muajve - Albeu

Manchester City po shkatërron Baselin duke i shënuar tre gola për nëntë minuta në "St. Jakob Park". Goli i parë u shënua nga Ilkay Gundogan në minutën e 14'-të. Pas katër minutash është anësori portugez,...

City po e turpëron Baselin, Aguero shtang portierin

para 11 muajve - Ina

Manchester City ka shënuar tre gola për 23 minuta në ndeshjen ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i fundit u shënua nga sulmuesi argjentinas Sergio Aguero /Express/ Komentet komentet

Reagon Tottenham, shënon Kane

para 11 muajve - Gazeta Express

​Tottenham ka shënuar për 2:1 ndaj Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin për anglezët e ka shënuar sulmuesi Harry Kane Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Harry Kane e bën horë Buffonin, e kalon dhe shënon super gol

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Tottenhamit ka ngushtuar epërsinë ndaj Juventusit. Ekipi i Pochettinos ka realizuar në minutën e 36’të të takimit për 2-1, shkruan GazetaBlic Golin e parë për Tottenham e shënoi Harry Kane. Ja goli

City shënon golin e parë ndaj Baselit

para 11 muajve - Ina

Manchester City ka shënuar golin e parë ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve, me golin e mesfushorit gjerman, Ilkay Gundogan. /Express/ Komentet komentet

Ende pa nisur mirë loja, shpèrthen Higuan

para 11 muajve - Ina

Juventusi e ka gjetur shumë shpejtë golin e avantazhit ndaj Tottenhamit me golin e Gonzalo Higuain që ka shënuar në minutën e dytë të ndeshjes, transmeton Sovrani.info. Komentet komentet

City po shkelin nëpër Basel, Aguero me golin e radhës

para 11 muajve - RTV 21

Manchester City po dominojnë tërësisht ndeshjen e tyre kundër zviceranëve Skuadra e Baselit nuk po mund të mbahet aspak kundër gjigantëve anglezë. Ilkay Gundogan e Bernardo Silva shënuan 2 gola të shpejtë...

Kane: Treguam karakterin tonë, morë rezultat shumë të mirë

para 11 muajve - Almakos

Harry Kane ka thënë se skuadra ka treguar karakterin e Tottenhamit pasi ishin duke humbur 2-0, dhe e riktheu rezultatin në 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë dhe humbi penallti, ndërsa Kane dhe Christian...

Çmendet Juventus, shënon edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Albeu

Juventus ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit në "Allianz Stadium". Edhe këtë herë është po ai, Gonzalo Higuain që shënon nga pika e bardhë e penalltisë. Brenda nëntë minutazh Juve e sheh veten...

City tregon dominimin, 2 gola të shpejtë kundër Basel-it

para 11 muajve - RTV 21

Sonte në Ligën e Kampionëve po shënohen gola herët në ndeshje Juventus shënoi 2 gola brenda 10 minutave kundër Tottenham-it, e tani edhe Manchester City e bëri të njëjtën kundër Basel-it, duke shënuar...

City po e turpëron Baselin, Aguero shtang portierin

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar tre gola për 23 minuta në ndeshjen ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i fundit u shënua nga sulmuesi argjentinas Sergio Aguero Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Super super gol nga Sergio Aguero

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt është duke shkatërruar Baselin. Ekipi anglez ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Baselit në minutën e 22’të të takimit, me anë të Sergio Agueros, shkruan GazetaBlic Rezultati...

Silva dyfishon epërsinë e City

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar për 0:2 ndaj Baselit, ku golashënues kësaj radhe ishte anësori portugez, Bernanrdo Silva në minutën e 18’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

“Çmendet” Manchester City, shënon sërish ndaj Baselit

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Baselit. Ekipi i Manchester Cityt ka gjetur golin e dytë në këtë ballafaqim në minutën e 18’të të takimit, me anë të mesfushorit, Bernardo Silva,...

Vetëm dy minuta i mjaftojnë Juves për të kaluar në avantazh ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Albeu

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Tottenhamit në "Allianz Stadium". Goli është shënuar nga sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain në minutën e dytë. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 4'-të. /albeu.com/

Juventus ia ‘terron’ Tottenham-it për 10 minuta lojë

para 11 muajve - RTV 21

Derbi i natës së sotme filloi me një bombë qysh në minutën e dytë Juventus dhe Tottenham po përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje shumë e fortë me dy skuadra shumë në formë. Ndeshja...

City shënon golin e parë ndaj Baselit

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar golin e parë ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve, me golin e mesfushorit gjerman, Ilkay Gundogan Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Manchester City shënon ndaj Basel, shikoni golin e Gundogan

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka kalur në epërsi ndaj Baselit. Golin e epërsisë për ‘Citizens’ e ka shënuar  mesfushorit, Ilkay Gundogan në minutën e 14’të të takimit, shkruan GazetaBlic Rezultati aktual i takimit është 0-2 Ja goli

Basel – Man City, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Klan Kosova

Gjiganti anglez udhëton në Zvicër, për të zhvilluar ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Basel dhe Manchester City do të përballen në kuadër të xhiros së...

Penallti për Juventusin

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventus ka shënuar për 2:0 ndaj Tottenham Hotspur, me golin e dytë të shënuar nga Gnzalo Higuain. Argjentinasi kësaj radhe shënoi nga pika e bardhë në minutën e 9’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga...

Super-skemë dhe super-gol nga Juventus

para 11 muajve - Lajmi.net

Juve ka kaluar në epërsi me golin e Gonzalo Higuain. Juventus ka zhbllokuar shifrat ndaj Tottenhamit. Juve ka kaluar në epërsi me golin e Gonzalo Higuain. Ai realizoi që në minutën e dytë. /Lajmi.net/...

Penallti në takimin Juventus – Tottenham, ja çfarë bën Higuain

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka arritur të shënoj edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit. Ekipi i Allegrit ka fituar penallti në minutën e 8’të të takimit, shkruan GazetaBlic Sulmuesi, Gonzalo Higuain e ka marrë përsipër...

Juventus – Tottenham, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Klan Kosova

Zonja e Vjetër pret në tempullin e saj gjigantin anglez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Juventus dhe Tottenham Hotspur do të përballen në kuadër...

Mjaftojnë dy minuta për të parë gol në ndeshjen Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventus ka kaluar pas dy minutave në epërsi ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Golin e epërsisë e ka shënuar sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain, duke shfrytëzuar një pasim fenomenal të Miralem...

Higuain shënon super gol ndaj Tottenhamit pas vetëm dy minutave lojë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka kaluar në epërsi ndaj Tottenham. Ekipi i Juves ka shënuar në minutën e dytë të takimit, pas golit të Gonzalo Higuain, shkruan GazetaBlic Rezultati aktual i takimit është 1-0 Ja goli

Notat e lojtarëve, Basel 0-4 Manchester City: Gundogan yll, Xhaka më i vlerësuari te vendasit

para 11 muajve - Almakos

Manchester City ka arritur të marrë një fitore të pritur, por të madhe përballë Baselit në Ligën e Kampionëve. Fitorja 4-0 e shpien me një këmbë Cityn në çerekfinale të kësaj garë, por për këtë duhet të...

VIDEO/ Direkt ndeshja Juventus-Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Tema

Do të luhen mbrëmjen e sotme ndeshjet e fazës së 1/16 të “Uefa Champions League”. Sfida më e fortë e mbrëmjes së sotme do të jetë ajo që do luhet në “Juventus Stadium”, mes Juventusit dhe Tottenhamit....

Formacionet zyrtare/ Xhaka titullar, luan si qendërmbrojtës përballë milionerëve të City-t

para 11 muajve - BalkanWeb

“Champions League” është rikthyer me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. Bazel pasi kaloi grupin së bashku me Manchester United, sonte pret në shtëpi miliarderët e Manchester City. Në...

Në Torino pa fitues, Juventusi dhe Totenhemi ndahen me barazim

para 11 muajve - Shenja

Juventusi dhe Totenhemi janë ndarë me barazim 2:2 në ndeshjen e parë të fazës me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve të futbollit evropian. Skuadra e Alegrit ishte më afër fitores në natës e sotme, duke...

Formacionet zyrtare/ Juventus me 5 mungesa, Pochetino me Lamela-n nga minuta e parë

para 11 muajve - BalkanWeb

“Champions League” është rikthyer sonte me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. Në Torino Juventusi do të masë forcat me anglezët e Tottenham të cilët premtojnë të jenë një “kockë” shumë...

Marquinhos vjen me deklaratën e vitit për Neymarin para duelit me Realin

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e PSG-së nesër takohet me Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ me fillim nga ora 20:45, në kuadër të raundit të 16’të të Champions League. Para këtij takimi, Marquinhos ka folur në konferencën...

City deklason Baselin – VIDEO

para 11 muajve - Infokusi

Skuadra e Man Cityt e ka mposhtur me lehtësi skuadrën e Baselit, shkruan infokusi. E pafuqishme ishte skuadra zvicerane përballë skuadrës fabtastike të Pep Guardiolas. 0:4 pëfundoi ky takim i cili në tërsi...

Emery ‘kërcënon’ Real Madridin, kjo është deklarata e tij para takimit

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e PSG-së nesër takohet me Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ me fillim nga ora 20:45, në kuadër të raundit të 16’të të Champions League. Para fillimit të këtij dueli trajneri i PSG-së, Unay Emery...

Ja çfarë ndodhi herën e fundit kur Tottenham u ballafaqua me një ekip italian

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Tottenhamit sonte takohet me Juventusin në Allianz Stadium me fillim nga ora 20:45. Ekipi i Pochettinos është duke vizituar pas një kohe të gjatë Italinë, shkruan GazetaBlic Hera e fundit kur...

​City deklason Baselin, pranë çerekfinales së Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester City ka shënuar fitore të thellë prej 0:4 ndaj Baselit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve Skuadra angleze Manchester City është shumë pranë kalimit në çerekfinale të Ligës së kampionëve,...

Baras në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Tottenham ka arritur që të barazojë 2:2 ndaj Juevntusit, skuadër e cila ishte duke fituar 2:0 pas nëntë...

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Java News

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Tottenham ka arritur që të barazojë 2:2 ndaj Juventusit, skuadër e cila ishte duke fituar 2:0 pas nëntë...

Formacionet zyrtare: Basel - Manchester City

para 11 muajve - Albeu

Baseli pret sonte në "St. Jakob Park" skuadrën e Manchester Cityt , ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Baseli i Xhakas do të tentojnë që të befasojnë anglezët e Cityt sonte në ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Aktuale

Janë publikuar formacionet zyrtare të duelit të Ligës së Kampionëve ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit i cili starton nga ora 20:45, transmeton SOvrani.info. Ja formacionet: Juventus: Buffon; De Sciglio,...

Formacionet zyrtare: Juventus - Tottenham

para 11 muajve - Albeu

Juventus do të përballet sonte me anglezët e Tottenham Hotspur, ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Torinezët duan me patjetër fitoren që të bëjnë hapin e madh drejt çerekfinales. Londinezët...

SONTE 2 NDESHJE TË LIGËS SË KAMPIONËVE

para 11 muajve - TV21

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, rundi i 16të i eliminimeve Me fillim nga ora 20:45 sonte do të zhvillohen 2 ndeshje të Ligës së Kampionëve. Basel do ta presë në shtëpi Manchester City-n, në ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Lajmi.net

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Juventusi dhe Tottenhami takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon prej...

Eriksen shënon supergol kundër Juves nga gjuajtja e lirë

para 11 muajve - Java News

Tottenham ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin e ka shënuar danezi Christian Eriksen nga gjuajtja e lirë në minutën e 72’

Juventus nuk di për humbje në 26 ndeshjet e fundit në shtëpi

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventus dhe Tottenham takohen sonte me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të fazës së 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Juventusi është i pamposhtur në 26 ndeshje...

​Formacioni i kombinuar Real – PSG, dominojnë spanjollët

para 11 muajve - Gazeta Express

Real Madrid dhe PSG do të takohen nesër në Santiago Bernabeu në kuadër të Ligës së Kampionëve Ndeshja kryesore e fazës së 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve do të zhvillohet ndërmjet Real Madridit dhe...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Tottenham Juventus dhe Tottenham kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve....

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Koha.net

Liga e Kampionëve rikthehet me ndeshjen Juventus – Tottenham Hotspur në kuadër të 1/16 të finales në garën evropiane. Këto janë formacionet zyrtare: Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini,...

Formacionet zyrtare: Basel – Manchester City

para 11 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Basel – Manchester City Basel dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve....

Juventus – Tottenham, formacionet zyrtare me shumë befasira

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventus dhe Tottenham takohen sonte me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të fazës së 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Pak para fillimit të takimit, dy skuadrat...

Lajm fantastik për Taulant Xhakën para takimit me Manchester City

para 11 muajve - GazetaBlic

Basel dhe Manchester City do përballen sonte me fillim nga ora 20:45. Dy ekipet do të zhvillojnë ndeshjen e vleshme për fazën e 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic Në radhët e Baselit ka startuar...

Formacionet zyrtare: Basel – Man City

para 11 muajve - Lajmi.net

. Baseli takohet me Manchester Cityn sonte në Ligën e Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Basel: Man City: Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph, Fernandinho,...

Sonte 2 ndeshje të Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - RTV 21

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, rundi i 16të i eliminimeve Me fillim nga ora 20:45 sonte do të zhvillohen 2 ndeshje të Ligës së Kampionëve. Basel do ta presë në shtëpi Manchester City-n, në ndeshjen...

Pochettino: E dominuam Juventusin

para 11 muajve - Sovrani

Mauricio Pochettino tha për televizionin italian dhe atë anglez se Tottenhami “dominonte Juventusin për shumicën e ndeshjes” në barazimin 2-2 të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. “Ne e dominuam...

Taulant Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tani luaj në Champions League

para 11 muajve - Opinion

Emri Xhaka është me nam të mirë në klubin zviceran të futbollit, Basel. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Buffon bën mrekullinë ndaj Tottenhami

para 11 muajve - Tetova Sot

Tottenham ka mundur të shëno ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve me golin e Harry Kane, por pritja e anglezit nga afërsia është ndalur nga portieri Gianluigi Buffon. Juventus pas 45 minutave është duke fituar 2:1

Penallti për Juventuin, Higuain dështon

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventus ka mundur të shënoi golin e tretë ndaj Tottenhamit, por nga pika e bardhë ka dështuar Gonzalo Higuain, që ka goditur vetëm shtyllën. Pjesa e parë mbyllet me rezultat 2:1 për italianët

Buffon shpëton Juven që fiton 2-1 pjesën e parë, Tottenham zgjohet

para 11 muajve - Java News

Tottenham ka mundur të shënoj ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve me golin e Harry Kane, nderkohe ne nje rast tjeter pritja e anglezit nga afërsia është ndalur nga portieri Gianluigi Buffon. Juventus...

Kryeministri i Spanjës: Nuk dua që Real Madridi të nënshkruajë me Neymarin

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Spanjës dhe tifozi i Real Madridit, Mariano Rajoy, nuk dëshiron që klubi që ai e pëlqen të nënshkruajë me Neymarin. Shumë tifozë, por edhe lojtarë të Real Madridit i kanë hapur rrugën një...

Allegri vjen me deklaratën më të çuditshme pas ndeshjes me Tottenhamin

para 11 muajve - Sovrani

Massimiliano Allegri e mban Juventusin “të ketë gjithçka që duhet për të përparuar” në Ligën e Kampionëve, pavarësisht një barazimi 2-2 me Tottenhamin, transmeton Sovrani.info. Bardhezinjtë kishin një...

Në Torino pa fitues, Juventusi dhe Totenhemi ndahen me barazim

para 11 muajve - AlbPortali

Juventusi dhe Totenhemi janë ndarë me barazim 2:2 në ndeshjen e parë të fazës me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve të futbollit evropian. Skuadra e Alegrit ishte më afër fitores në natës e sotme, duke...

Sulmuesi i njohur i Portos në dyshim për ndeshjen ndaj Liverpool

para 11 muajve - GazetaBlic

Sulmi i Portos, Vincent Aboubakar mund të mungojë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. Sulmuesi nga Kameruni nuk u trajnua me pjesën tjetër të skuadrës të martën për shkak të një dëmtimi...

​Zidane e pranon: Guti-n e shoh trajner të ardhshëm te Real Madridit

para 11 muajve - RTV 21

Të dy këta legjenda të Real Madrid-it Trajneri i skuadrës së Real Madridit, Zinedine Zidane në takimin e rregullt me gazetarë para ndeshjes së nesërme me PSG-në, në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka deklaruar...

City po e turpëron Baselin, Aguero shtang portierin

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester City ka shënuar tre gola për 23 minuta në ndeshjen ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i fundit u shënua nga sulmuesi argjentinas Sergio Aguero

Reagon Tottenham, shënon Kane

para 11 muajve - Tetova Sot

​Tottenham ka shënuar për 2:1 ndaj Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin për anglezët e ka shënuar sulmuesi Harry Kane

Vjen reagimi i Kane pas barazimit 2-2 me Juventusin

para 11 muajve - Sovrani

Harry Kane pranon se Tottenham Hotspur “mund të ishte përulur keq” kur ishin 2-0 në disavantazh ndaj Juventusit pas 10 minutash, por rikthimi në 2-2 “tregon karakterin e skuadrës”, transmeton Sovrani.info....

Basel – Manchester City 0:4, Xhaka me notën më të lartë të skuadra zvicrane

para 11 muajve - Periskopi

Manchester City ka arritur të marrë një fitore të pritur, por të madhe përballë Baselit në Ligën e Kampionëve. Fitorja 4-0 e shpien me një këmbë Cityn në çerekfinale të kësaj garë, por për këtë duhet të...

Penallti për Juventusin

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventus ka shënuar për 2:0 ndaj Tottenham Hotspur, me golin e dytë të shënuar nga Gnzalo Higuain. Argjentinasi kësaj radhe shënoi nga pika e bardhë në minutën e 9’

City po e shkatërron Baselin në shtëpinë e vet, zvicerianët në dizavantazh 0-3

para 11 muajve - Java News

Manchester City ka shënuar sërish dhe rezultati është 0:3 ndaj Baselit, ku golashënuesit janë Gundogan, Bernando Silva në minutën e 18’ dhe Aguero në minutën e 26.

5 arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG në UEFA Champions League

para 11 muajve - Albeu

Për një klub që ka një kohë të vështirë për të fituar kundër PSG , titulli është mjaft i hapur, apo jo? Real Madrid po kalon një nga momentet më të vështira në këto 8 vitet e fundit. Një ndeshje, ata humbën...

Champions League: Totenham barazon Juven në Torino, City “xhiro” në Bazel

para 11 muajve - Te Sheshi

Champions League ka rifilluar nën shenjën e skuadrave britanike. Në ditën e parë të turit eleminator, Totenham ka dalë i pamundur nga Torino, edhe pse Juventus e pa veten në avantazh të dyfishtë brenda...

Silva dyfishon epërsinë e City

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester City ka shënuar për 0:2 ndaj Baselit, ku golashënues kësaj radhe ishte anësori portugez, Bernanrdo Silva në minutën e 18’

Juventus çmendet pas sulmuesit anglez, ofron 250 milionë euro për të

para 11 muajve - Albeu

Lajmin e konfirmojnë mediat spanjolle . “Don Balon” lëshon bombën dhe ndez supersfidën mes Juventusit dhe Tottenhamit. Siç shkruan gazeta spanjolle , bardhezinjtë po mendojnë seriozisht të afrojnë sulmuesin...

Kryeministri i Spanjës del kundër Neymarit

para 11 muajve - Lajmi.net

. Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, nuk dëshiron që Real Madridi të transferojë Neymarin. Ai i beson shumë treshes së Realit, BBC, përcjellë “Lajmi.net”. “Nuk do të isha i lumtur nëse Neymar do të...

Zidane tregon trajnerin e ardhshëm të Real Madridit

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit nesër do takohet me PSG-në me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Champions League, shkruan GazetaBlic Pak para duelit me PSG-në, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur...

Mjaftojnë dy minuta për të parë gol në ndeshjen Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventus ka kaluar pas dy minutave në epërsi ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Golin e epërsisë e ka shënuar sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain, duke shfrytëzuar një pasim fenomenal të Miralem Pjanic

Juventus nuk mbahet, Higuain e kalon në avantazh për 2 minuta

para 11 muajve - Java News

Shenja të mira për ekipin e Torinos. Juventus ka kaluar pas dy minutave në epërsi ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Golin e epërsisë e ka shënuar sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain, duke shfrytëzuar...

Juventus 2-2 Tottenham, nota e tmerrshme e Buffon

para 11 muajve - Sovrani

Sfida e parë ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit e zhvilluar të martën në ‘Juventus Arena ka përfunduar me rezultatin 2-2, transmeton Sovrani.info. Një rikthim senzacional i anglezëve pasi fillimisht ishin...

Tottenham dominoi Juventusin, kthehet në Londër me epërsi të madhe

para 11 muajve - Periskopi

Juventus dhe Tottenham luajtën sot në kuadër të qerekfinalës së Champions Ligës. Ndeshja përfundoi 2:2, gjë që është një barazim shumë i madh për Tottenhamin, pasi që golat si mysafir vlejnë më shumë,...

City shkatërron Basel

para 11 muajve - Fakti Ditor

Qytetarët janë treguar të pamëshirshëm në udhëtimin e tyre në Zvicër, duke u shënuar vendasve plot katër gola 22:39, 13 Shkurt 2018 Manchester City ka mposhtur Basel me rezultat të thellë 4:0, në ndeshjen...

Baseli pëson nga Manchester City

para 11 muajve - Albinfo

Taulant Xhaka ka luajtur nga fillimi, derisa Albian Ajeti ka hyrë në lojë në minutën e 71-të Kampioni i Zvicrës, Baseli nuk ka arritur t’i bëjë ballë liderit të Premierligës, Manchester Cityt, duke pësuar...

Manchester City e kryen punën që në ndeshjen e parë ndaj Baselit

para 11 muajve - Sovrani

Manchester City ka shënuar fitore të thellë prej 0:4 ndaj Baselit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze Manchester City është shumë pranë kalimit në çerekfinale të Ligës së kampionëve,...

Marcelo kërkon nga shokët e skuadrës mos fokusohen vetëm tek Neymar

para 11 muajve - Albeu

Marcelo ishte lojtari që e shoqëroi trajnerin në sallën e konferencave për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj PSG-së. "Përballemi me një ndeshje me një motivim shumë të madh. E dimë se cfarë është për...

‘Bomba’ nga Italia: Juventusi 250 mln euro për sulmuesin që e kërkon gjithë Europa

para 11 muajve - Fakti Ditor

Neymar shumë shpejt mund të bëhet blerja e dytë më e shtrenjtë në histori të futbollit pasi Juventusi po përgatit një ‘bombë’ të madhe në merkato. Besojeni ose jo, por drejtues të “Zonjës së Vjetër” po...

Bazel-City, formacionet zyrtare, Xhaka luan nga minuta e parë

para 11 muajve - Java News

Basel dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Shqiptari Taulant Xhaka është mes 11 lojtarëve të formacionit të Baselit....

Costa paralajmëron rivalët e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Lajmi.net

“Jemi në Champions League dhe duam ta fitojmë. Do të ishte një ëndërr e bërë realitet, një ëndërr që e kam pasur që në fillimet e karrierës sime“. Douglas Costa beson që Juventusi mund ta fitojë Ligën...

Ja sa tifozë të PSG-së do të jenë prezent në Santiago Bernabeu

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit nesër pret PSG-në me fillim nga ora 20:45 në Santiago Bernabeu, për ta zhvilluar takimin e fazës së 16’të të Champions Leagues. Megjithatë, PSG nuk do të jetë vetëm në Santiago...

Rikthim sensacional i Tottenhamit ndaj Juves, City shkatërron Baselin e Xhakës

para 11 muajve - KosovaPress

“Zonja e Vjetër” dhe ‘Spurs’ kanë luajtur baras 2-2, të martën në Torino, në sfidën e parë të 1/8 së finales të Champions Leagues. Torinezët furishëm e nisen lojën dhe brenda nëntë minutave shënuan dy...

I shpërblehet loja më e bukur e Tottenhamit, barazohet rezultati

para 11 muajve - Periskopi

Pas një loje mjaft të bukur të Tottenhamit ndaj Juventusit, e cila po udhëheqte me rezultat prej 2:0 që nga minuta e nëntë, londinezët kanë barazuar rezultatin me anë të Kane dhe Eriksenit. Higuain ndez...

Zidane e pranon: Këtë lojtar e shoh trajner të Realit

para 11 muajve - RTV 21

Zidane tha se kjo është ëndrra e të gjithëve Trajneri i skuadrës së Real Madridit, Zinedin Zidane në takimin e rregullt me gazetarë para ndeshjes së nesërme me PSG-në, në kuadër të Ligës së Kampionëve,...

Di Maria analizon Realin: Transformohet kur luan në Champions League

para 11 muajve - Tetova Sot

“Për Real Madrid, Champions League është Champions League. Është tërësisht ndryshe nga La Liga, nga Kupa e Mbretit, është shumë e ndryshme. Kur këndohet himni i Champions League, Real transformohet, futbollistët...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Tottenham Juventus dhe Tottenham kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo...

Formacionet zyrtare: Basel – Manchester City

para 11 muajve - Tetova Sot

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Basel – Manchester City Basel dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve....

EUROGOL: Tottenhami barazon gjithçka

para 11 muajve - Sovrani

Tottenhami ka barazuar gjithçka ndaj Juventusit në minutën e 82′ pas një eurogoli nga gjuajtja e lirë e Eriksen, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Basel – Manchester City

para 11 muajve - Shenja

Baseli pret sonte në “St. Jakob Park” skuadrën e Manchester Cityt, ndeshje e vlefshme për 1/16 e finales së UEFA Champions League. Këto janë formacionet zyrtare: Basel XI: Vaclik; Lacroix, Xhaka, Suchy;...

Juventus-Tottenham, publikohen formacionet zyrtare

para 11 muajve - Java News

Juventus dhe Tottenham kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje do të startojë në orën 20:45. Italianët paraqiten me 5 mungesa...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Shenja

Liga e Kampionëve rikthehet me ndeshjen Juventus – Tottenham Hotspur në kuadër të 1/16 të finales në garën evropiane. Këto janë formacionet zyrtare: Juventus: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex...

Zidane flet për Paris Saint Germain

para 11 muajve - Tetova Sot

Zinedine Zidane u shfaq para mediave në “Valdebebas”, në pritje të ndeshjes jetike, që Real Madridi do të luajë të mërkurën kundër PSG-së. Me çfarë mentaliteti do të përballet ekipi juaj me Champions-in?...

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë,  pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit. ‘Zonja e...

Pesë arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Për një klub që ka një kohë të vështirë për të fituar kundër PSG , titulli është mjaft i hapur, apo jo? Real Madrid po kalon një nga momentet më të vështira në këto 8 vitet e fundit. Një ndeshje, ata humbën...

Zidane kërkon të gjithë tifozët në anën e madrilenëve kundër PSG-së

para 11 muajve - Albeu

Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj PSG në kuadër të Champions League. Kjo ishte intervista e tij e plotë. "Shkojmë të mendojmë së pari për ndeshjen e...

Tottenham mposht Juventusin për 11-tshen e më të mirëve në sfidën e sotme (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Juventusi do të presë Tottenhamin për ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Nëse duhet të marrësh formacionin më të mirë të të dyja skuadrave do të ishin shtatë lojtarë të Tottenhamit. Kjo pasi...

PSG i trembet Real Madridit, shikoni vendimin e tyre para ndeshjes së madhe

para 11 muajve - GazetaBlic

Paris Saint-Germain kanë dërguar autobusin e tyre në Madrid për të transportuar lojtarët e tyre për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Lojtarët dhe stafi i PSG-së, të cilët do...

Kryeministri i Spanjës nuk e dëshiron Neymarin në Real

para 11 muajve - Gazeta Express

​Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy është shprehur kundër transferimit të Neymarit në Real Madrid Që një kohë të gjatë sulmuesi braziliani i PSG-së, Neymar është i lidhur me një kalim të mundshëm në...

Gonzalo Higuain huq penaltin

para 11 muajve - Periskopi

Juventus ka mundur të shënoi golin e tretë ndaj Tottenhamit, por nga pika e bardhë ka dështuar Gonzalo Higuain, që ka goditur vetëm shtyllën. Pjesa e parë mbyllet me rezultat 2:1 për italianët. Kjo është huqja e argjentinasit

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

para 11 muajve - Ina

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë,  pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit. ‘Zonja e...

Këto ekipe mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve, sipas kompanive të basteve

para 11 muajve - GazetaBlic

Magjia e Champions Leagues rikthehet sonte me fillim nga ora 20:45. Me t’u rikthyer Championsi, kompanitë e basteve kanë zbuluar favoritët për ta fituar këtë kompeticion, shkruan GazetaBlic Sipas kompanive...

Basel 0-3 City, statistikat e pjesës së parë

para 11 muajve - Sovrani

Manchester City ka shkuar i qetë në pushimin mes dy pjesëve pasi e ka epërsinë e tre golave ndaj Baselit pasi kanë shënuar Gundogan, Silva dhe Aguero, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Ylli i PSG-së mungon ndaj Real Madridit

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit nesër pret PSG-në me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së 16’të të Champions League. Dy skuadrat kanë publikuar listat e lojtarëve të ftuar për këtë ballafaqim, shkruan GazetaBlic...

Mbyllen me 6 gola pjesët e para në Champions League, derbi “bomberash” në Torino ndërsa City “dërrmon” Xhakën

para 11 muajve - Newsport

Janë mbyllur pjesët e para në takimet Champions League mes Juventus-Totthenham dhe Basel-Manchester City. Në të dy takimet ka pasur gola dhe spektakël ku në total janë shënuar plot 6 gola. Në Torino pjesa...

Harry Kane ngushton epërsinë e Juventusit

para 11 muajve - Periskopi

Pas epërsisë së shpejt të Juventusit prej 2:0, kur Higuain shënoi dy gola në dhjetë minutat e parë, loja e italianëve ra. Dhe Harry Kane arriti të shënoj pas një iniciative të londinezëve. Harry Kane ka...

Ndeshje e çmendur Juventus-Totenhem

para 11 muajve - AlbPortali

Ndeshje e cmendur në Torino mes italianëve të Juventus dhe anglezëve të Totenhemit transmeton Faktiditor.ch Dhjetë minutat e para ishin ferr për Totenhenim duke pranuar dy gola nga Higuain që më pas humbi...

Ndeshje e çmendur Juventus-Totenhem

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ndeshje e cmendur në Torino mes italianëve të Juventus dhe anglezëve të Totenhemit transmeton Faktiditor.ch Dhjetë minutat e para ishin ferr për Totenhenim duke pranuar dy gola nga Higuain që më pas humbi...

Kane turpëron Buffonin dhe hesht Torinon

para 11 muajve - Sovrani

Harru Kane e ka ngushtuar epërsinë e Juventusit në 2-1 pas e tejkaloi Buffoni dhe shënoi në portën e zbrazët, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Lajm fantastik për Taulant Xhakën para takimit me Manchester City

para 11 muajve - Bota Press

Lajm fantastik për Taulant Xhakën para takimit me Manchester City Basel dhe Manchester City do përballen sonte me fillim nga ora 20:45. Dy ekipet do të zhvillojnë ndeshjen e vleshme për fazën e 16’të të...

Shikoni pritjen mjeshtërore të Buffonit

para 11 muajve - Periskopi

Juventus është duke fituar me rezultat 2:0 kundër Tottenhamit. Dhe pas atyre dy golave loja e tyre ka ndryshuar tempo. Është Tottenham që po luan më mirë se Juventusi. Në një rast vet me portier Harry...

Real Madrid – PSG, ja çfarë thotë Zidane

para 11 muajve - Infokusi

Zinedine Zidane është optimist para duelit në Santiago Bernabeu ndaj Paris Saint-Germain. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha si ajo e së mërkurës ndaj Paris...

Edhe një gol në Basel – City

para 11 muajve - Sovrani

Manchester City tashmë e ka shënuar edhe golin e tretë në ballafaqim me Baselin përmes Sergio Agueros në minutën e 23′, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Dy gola të shpejtë në Basel – City

para 11 muajve - Sovrani

Manchester City ka shënuar dy gola brenda katër minutave ndaj Baselit përmes Gundogan 14′ dhe Bernardo Silva 18′, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Manchester City shpartallon Baselin e Taulant Xhakës

para 11 muajve - Periskopi

Basel dhe Manchester City janë duke luajtur në kuadër të qerekfinalës të Ligës së Kampionëve. Dhe është duke fituar me rezulta 3:0. Manchester City ka kaluar në epërsi me anë të Ilkay Gundogan në minutën...

VIDEO/ Juventus e nis me gol, Higuan-it i mjaftojnë 2 minutë për të ndëshkuar Tottenham

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

“Champions League” është rikthyer sonte me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. Në Torino Juventusi do të masë forcat me anglezët e Tottenham të cilët premtojnë të jenë një “kockë” shumë...

Juventusi i ‘përgjysmuar’ kundër Tottenham, Allegri bën gati formacionin

para 11 muajve - BalkanWeb

“Uefa Champions League” rikthehet sonte pas gati dy muaj pushim me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. City i Guardiolës duket mjaft i favorizuar në përballjen kundër Bazel dhe si rrjedhojë...

Ky është Juventus, brenda nëntë minutave i shënon dy gola Tottenhamit

para 11 muajve - Periskopi

Juventus ka shënuar edhe golin e dytë kundër Tottenhamit, përsëri është Gonzalo Higuain. Kësaj here argjentinasi shënoi nga penalltia, kur Davies bëri faul në zonën e rrëzikshme për Juventusin. Higuain...

‘Çmendet’ Higuain, 2-0

para 11 muajve - Sovrani

Nuk ka të ndalur Juventusi. Gonzalo Higuain e ka dyfishuar epërsinë ndaj Tottenhamit në 2-0 pasi ka shënuar nga pika e bardhë, transmeton Svrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Spanjë, kryeministri nuk e do Nejmarin te Reali i Madridit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në kuadër të 50-vjetorit të saj e përditshmja spanjolle As ka intervistuar kryeministrin e vendit Mariano Rajoy, i cili është një tifoz i zjarrtë i klubit mbretëror, Realit tw Madridit. E në vigjilje të...

Higuain ndez stadiumin, shënon gol që në minutën e dytë

para 11 muajve - Periskopi

Juventus dhe Tottenham janë duke luajtur në kuadër të qerekfinalës të Ligës së Kampionëve. Higuain ka shënuar për Juventusin që në minutën e dytë. Një top i bukur nga Miralem Pjaniç gjeti Higuainin përball...

Ende pa nisur mirë loja, shpèrthen Higuan

para 11 muajve - Sovrani

Juventusi e ka gjetur shumë shpejtë golin e avantazhit ndaj Tottenhamit me golin e Gonzalo Higuain që ka shënuar në minutën e dytë të ndeshjes, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Marcelo mesazh skuadrës: Ka folur me Neymar, ja çfarë duhet të bëjmë ne

para 11 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i krahut të majtë te Real Madridi Marcelo ka folur para gazetarëve për ndeshjen e nesërme me Paris – Saint – Germain në kuadër të fazës 1/16 të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. Ai...

ZYRTARE: Kjo është lista e Zidanit për ndeshjen kundër Paris Saint-Germain

para 11 muajve - GazetaBlic

Real Madrid do të jetë kryesisht të kompletuar në përjashtim të mbrojtësit Dani Carvajal. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Paris...

Taulant Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tash luaj në Champions League

para 11 muajve - Zhurnal

Emri Xhaka është me nam të mirë në klubin zviceran të futbollit, Basel. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Juventus-Tottenham, formacionet

para 11 muajve - KosovaPress

Formacioni i Juventus: Buffon, De Sciglio, Chiellini, Benatia, Pjaniç, Khedira, Higuain, Costa, Sandro, Madzukic, Bernarderschi. Formacioni i Tottenham: Lloris, Vertonghen, Sanchez, Kane, Lamela, Dier,...

Historia e Taulant Xhakës: E kam nisur si mbledhës topash dhe tani luaj në “Champions League”

para 11 muajve - Gazeta Tema

Vëllezrit Xhaka, Taulanti dhe Graniti, kanë bërë një karrierë të sukseshme në kampionatin zviercian tek Baseli. Granit Xhaka tashmë ndodhet tek një nga ekipet dhe kampionatet më të forta në Botë, Arsenali,...

Juventus – Tottenham, formacionet zyrtare

para 11 muajve - AlbPortali

Zonja e Vjetër pret në tempullin e saj gjigantin anglez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Loading... 19:30, 13 Shkurt 2018 Juventus dhe Tottenham...

Formacionet zyrtare: Basel – Manchester City

para 11 muajve - AlbPortali

Baseli pret sonte në “St. Jakob Park” skuadrën e Manchester Cityt, ndeshje e vlefshme për 1/16 e finales së UEFA Champions League. Loading... Këto janë formacionet zyrtare: Basel XI: Vaclik; Lacroix, Xhaka,...

Kryeministri i Spanjës: Nuk dua që Real Madridi të nënshkruajë me Neymarin

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Spanjës dhe tifozi i Real Madridit, Mariano Rajoy, nuk dëshiron që klubi që ai e pëlqen të nënshkruajë me Neymarin. Shumë tifozë, por edhe lojtarë të Real Madridit i kanë hapur rrugën një...

ZYRTARE: Lista e Real Madridit për ndeshjen kundër Paris Saint-Germain

para 11 muajve - Lajmi.net

Real Madrid do të jetë kryesisht të kompletuar në përjashtim të mbrojtësit Dani Carvajal. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Paris...

Analiza dhe parashikimi për përballjen e madhe Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Infokusi

Juventus dhe Tottenham do të takohen sonte me fillim nga ora 20:45 në Torino për ndeshjen e parë të Play Off-it të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi. Spurs kanë udhëtuar në këtë ndeshje pas një fitoreje...

Formacionet zyrtare/ Juventus me 5 mungesa, Pochetino me Lamela-n nga minuta e parë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

“Champions League” është rikthyer sonte me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. Në Torino Juventusi do të masë forcat me anglezët e Tottenham të cilët premtojnë të jenë një “kockë” shumë...

Basel – Man City, formacionet e skuadrave

para 11 muajve - Infokusi

Janë pulblikuar formacionet e skuadrave Basel dhe Man City për sfiden e kampionëve, shkruan infokusi. Takimi në fjalë zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45. Formacionet e skuadrave: CITY: Ederson, Walker,...

Formacionet zyrtare Basel-City, Xhaka titullar

para 11 muajve - Periskopi

Baseli takohet me Manchester Cityn sonte në Ligën e Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, për takimin i cili fillon në ora 20:45.

Juventus – Tottenham, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Fakti Ditor

Zonja e Vjetër pret në tempullin e saj gjigantin anglez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube 19:30, 13 Shkurt 2018 Juventus dhe Tottenham Hotspur do...

Basel – Man City, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Fakti Ditor

Gjiganti anglez udhëton në Zvicër, për të zhvilluar ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube 19:39, 13 Shkurt 2018 Basel dhe Manchester City do të përballen...

Analizë dhe parashikim për përballjen Basel-Man City

para 11 muajve - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillohet sfida e ligës së kampionëve ndermjet Baselit dhe Man Cityt. Skuadra zvicërane do të përballet me skuadrën e Pep Guardiolas e cila po e përjeton një formë të lartë...

“Sfida me PSG-n, ndeshje e sezonit”

para 11 muajve - RTV 21

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal e pranon se përballja me PSG-n është ndeshja e sezonit për skuadrën e tij këtë sezon të garave “Los Blancos” të mërkurën mbrëma ballafaqohen me PSG-n në kuadër...

Zidan e pranon – Guti më zëvendëson!?

para 11 muajve - Alsat-M

Trajneri i skuadrës së Real Madrid Zinedin Zidan në takimin e rregullt me gazetarë para ndeshjes së nesërme me PSG-në, në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka pranuar se cili trajner do ta kishte zëvendësuar...

Real Madrid-PSG, mediat e huaja ndërtojnë formacionin e “frikshëm” të dy ekipeve

para 11 muajve - Newsport

Nesër në orën 20:45 në “Santiago Bernabeu” të Madridit luhet një nga ndeshjet më të forta të Champions League mes Real Madrid dhe PSG. Rekordmenët e Europës do vihen përballë atyre që këtë sezon pretendojnë...

Basel – Manchester City, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Sovrani

Baseli dhe Manchester City takohen në ndeshjen e parë e rrethit të 1/8 të Ligës së Kampionëve, shkruan indeksonline. Ndeshja do të luhet në “St. Jakob Park” dhe fillon në orën 20:45. Këto janë formacionet...

Zidane: Nuk kam çfarë të tregoj ndaj PSG-së

para 11 muajve - Shenja

Trajneri i kampionit aktual evropian të Real Madrid-it, Zinedine Zidane deklaroi se në prag të ndeshjes së nesërme në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve kundër Paris Saint – Germain, nuk ka çfarë...

Taulant Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tash luaj në Champions League

para 11 muajve - Tetova Sot

Emri Xhaka është me nam të mirë në klubin zviceran të futbollit, Basel. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të duelit të Ligës së Kampionëve ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit i cili starton nga ora 20:45, transmeton SOvrani.info. Ja formacionet: Juventus: Buffon; De Sciglio,...

Juventus me formacion super sulmues ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Lajmi.net

Massimiliano Allegri në stërvitjen e fundit ka provuar Federico Bernardeschin në sulmin prej katër dhe vetëm dy mesfushorë. Juventus do të luajë me formacion sulmues ndaj Tottenham Hotspur sonte në Ligën...

Juventus-Tottenham, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Periskopi

Liga e Kampionëve rikthehet me ndeshjen Juventus – Tottenham Hotspur në kuadër të 1/16 të finales në garën evropiane. Këto janë formacionet zyrtare: Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini,...

Kryeministri i Spanjës nuk e dëshiron Neymarin në Real

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy është shprehur kundër transferimit të Neymarit në Real Madrid Që një kohë të gjatë sulmuesi braziliani i PSG-së, Neymar është i lidhur me një kalim të mundshëm në Real...

Rikthehet Champions League, zyrtarizohen formacionet e supersfidës Juventus-Totthenham

para 11 muajve - Newsport

Në orën 20:45 në “Allianz Stadium” të Torinos do luhet një nga sfidat më të nxehta të këtij raundi në Champions League mes Juventusit dhe Totthenham. Për këtë supersfidë që vë përballë futbollin italian...

Chiellini iu lutet bashkëlojtarëve: Mos më lini të vetëm përballë Kane, më ndihmoni

para 11 muajve - Sovrani

Qendërmbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, thotë se do të duhet të angazhohet i gjithë ekipi i Juventusit për të ndaluar sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, në ndeshjen e parë të 1/16-të të Ligës...

Formacioni më i mirë i përballjes Real - PSG (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Reali i Madridit dhe PSG do të përballen për fazën e 1/16 të Champions Leagues. Agjencia e njohur e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin e kombinuar mes të dy skuadrave. Ndonëse pariesjenët duken...

Xhaka vjen me një deklaratë emocionuese para takimit me Manchester Cityn

para 11 muajve - GazetaBlic

Taulant Xhaka ka dhënë intervistë për faqen zyrtare të UEFA-së. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tash luaj në Champions League

para 11 muajve - Lajmi.net

. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë, vëllai i tij i madh, Taulanti, ende i qëndron besnik klubit të...

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

para 11 muajve - Almakos

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë,  pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit. ‘Zonja e...

Zidane: Nuk kam çfarë të tregoj ndaj PSG-së

para 11 muajve - AlbPortali

Trajneri i kampionit aktual evropian të Real Madrid-it, Zinedine Zidane deklaroi se në prag të ndeshjes së nesërme në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve kundër Paris Saint – Germain, nuk ka çfarë...

Flet Zidane para duelit me PSG

para 11 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane është optimist para duelit në Santiago Bernabeu ndaj Paris Saint-Germain. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha si ajo e së mërkurës ndaj Paris...

Taulant Xhaka për UEFA-n: Nisa si mbledhës topash, tash luaj në Champions League

para 11 muajve - Gazeta Express

Emri Xhaka është me nam të mirë në klubin zviceran të futbollit, Basel. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Ja sa tifozë të PSG-së do të jenë prezent në Santiago Bernabeu

para 11 muajve - Bota Press

Skuadra e Real Madridit nesër pret PSG-në me fillim nga ora 20:45 në Santiago Bernabeu, për ta zhvilluar takimin e fazës së 16’të të Champions Leagues.Megjithatë, PSG nuk do të jetë vetëm në Santiago Bernabeu,...

Allegri: Higuain është më i mirë se Kane

para 11 muajve - Koha.net

Trajneri i Juventusit, Massimilano Allegri, ka thënë se nuk do të pranonte një ndërrim të Gonzalo Higuainit me sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, nëse do t’i ofrohej mundësia. Duke folur para përballjes...

Real Madrid – Paris Saint-Germain, ja çfarë thotë Zidane

para 11 muajve - Lajmi.net

Zinedine Zidane është optimist para duelit në Santiago Bernabeu ndaj Paris Saint-Germain. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha si ajo e së mërkurës ndaj Paris...

“Championsi i takon Juventusit”

para 11 muajve - Sovrani

Douglas Costa insiston se Juventus e meriton trofeun e Champions League duke shtuar se për të do të ishte një ëndërr e bërë realitet. Bardhezinjtë nuk e kanë fituar trofeun që në 1996, dhe kanë humbur...

Harry Kane “frika” e Juventusit, Taulant Xhaka kundër “yjeve” të City-t

para 11 muajve - Lajm

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të zhvillohet...

Kryeministri spanjoll habit për kalimin e Neymarit tek Reali i Madridit

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, gjatë një interviste për të përditshmen spanjolle “AS”, tha se nuk do ndihet i lumtur me transferimin e mundshëm të Neymartit tek Real Madrid. “Neymar me fanellën e...

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar nga Real Madridi dhe PSG

para 11 muajve - Shenja

Para super duelit që zhvillohet nesër me Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve, Goal ka publikuar 11-shën më të mirë të kombinuar nga të dyja skuadrat. Në këtë formacion dominojnë...

Spanjë, kryeministri nuk e do Nejmarin te Reali i Madridit

para 11 muajve - Gazeta e re

Në kuadër të 50-vjetorit të saj e përditshmja spanjolle As ka intervistuar kryeministrin e vendit Mariano Rajoy, i cili është një tifoz i zjarrtë i klubit mbretëror, Realit tw Madridit. E në vigjilje të...

Tri formacionet interesante që mund t’i aplikonte Reali nëse vjen Neymar

para 11 muajve - Sovrani

Spekulimet e shumta se Neymar mund t’i bashkohet Real Madridit verën e ardhshme po vazhdojnë të rriten dita e ditës, transmeton Sovrani.info. Dihet se braziliani është një sulmues anësor, por duke parë...

Parashikim: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi do të rifillojë aventurën evropiane drejt një finaleje tjetër ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Tottenhamit. Vendi: Allianz Stadium, Torino Koha: E martë, 13 shkurt – 20:45 Lajmet rreth ekipeve...

Zidan e pranon – Guti më zëvendëson!?

para 11 muajve - Tetova Sot

Trajneri i skuadrës së Real Madrid Zinedin Zidan në takimin e rregullt me gazetarë para ndeshjes së nesërme me PSG-në, në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka pranuar se cili trajner do ta kishte zëvendësuar...

Zidane e pranon: Guti-n e shoh trajner të ardhshëm te Real Madridit

para 11 muajve - KosovaPress

“Si trajner të ardhshëm të Real Madridit, e shoh Gutin. Ai është i gatshëm për të marrë skuadrën. Po përgatitet ta drejtojë skuadrën. Guti është fëmijë i skuadrës dhe kjo është ëndërr e të gjithëve”, ka...

Zidane flet para ndeshjes ndaj PSG-së

para 11 muajve - Lajm

Zinedine Zidane është optimist para duelit në “Santiago Bernabeu” ndaj Paris Saint-Germain të vlefshme për fazën e 1/16 në Champions League. Trajneri i Real Madridit ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha...

Allegri në telashe, këta dy yje nuk luajnë përballë Tottenham Hotspur

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot nga ora 20:45, në “Juventus Stadium” zhvillohet ndeshja e parë e 1/8 së finales në mes të Juventusit dhe Tottenham Hotspur. Para takimit trajneri Allegri ka marrë një lajm të keq, shkruan “Calciomerkato”,...

Champions League/ Juventusi pret Tottenhemin, Xhaka kundër “yjeve” të City-t

para 11 muajve - Gazeta Tema

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të zhvillohet...

Guti: Dua ta shoh Neymarin në Real Madrid

para 11 muajve - Zhurnal

Ish-ylli i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin tek i bashkohet Cristiano Ronaldos në “Santiago Bernabeu”. Neymar u largua nga Barcelona për Paris Saint-Germainin për një shumë rekord në vlerë...

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve

para 11 muajve - Zhurnal

Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje në 1/8 e finales të kësaj gare. Manchester City do të luajë në udhëtim ndaj Baselit, ndërsa Juventusi do të jetë...

Zidane analizon kundërshtarin e nesërm… PSG -në

para 11 muajve - Sovrani

Zinedine Zidane u shfaq para mediave në “Valdebebas”, në pritje të ndeshjes jetike, që Real Madridi do të luajë të mërkurën kundër PSG-së. Me çfarë mentaliteti do të përballet ekipi juaj me Champions-in?...

​Carvajal e pranon: Sfida me PSG-n, ndeshje e sezonit

para 11 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal e pranon se përballja me PSG-n është ndeshja e sezonit për skuadrën e tij këtë sezon të garave. “Los Blancos” të mërkurën mbrëma ballafaqohen me PSG-n në kuadër...

Rikthehet sonte Champions League, Juventus me formacion sulmues ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Newsport

Juventus do të luajë me formacion sulmues ndaj Tottenham Hotspur sonte në Champions League. Mediat italiane raportojnë se trajneri Massimiliano Allegri në stërvitjen e fundit ka provuar Federico Bernardeschin...

Cristiano Ronaldo është vigani i Champions League

para 11 muajve - Klan Kosova

Disa prej futbollistëve më të mirë në botë do të zënë vend në Santiago Bernabeu të mërkurën mbrëma, ku Reali i Madridit e pret Paris Saint-Germain, por asnjëri prej tyre nuk mund të krahasohet me Cristiano...

Të gjitha që duhet t’i dini për ndeshjen e zjarrtë që luhet sot mes Juventusit dhe Tottenhamit

para 11 muajve - Periskopi

Juventus dhe Tottenham ndeshen për herë të parë, derisa normalisht Juventus është skuadra më me përvojë në këtë përballje. “Zonja e Vjetër” ka një ecuri prej 6 ndeshjeve pa humbje përball skuadrave nga...

Zidane flet para ndeshjes ndaj PSG-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Zinedine Zidane është optimist para duelit në “Santiago Bernabeu” ndaj Paris Saint-Germain të vlefshme për fazën e 1/16 në Champions League. Trajneri i Real Madridit ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha...

“Dua ta shoh Neymarin të bashkohet me Ronaldon te Real Madrid”

para 11 muajve - BalkanWeb

Ish-futbollisti i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin të bashkohet me Cristiano Ronaldon te kampionët europianë. Neymar e la Barcelonën për PSG-në verën e kaluar, për një shifër rekord prej...

Të gjitha që duhet t’i dini për ndeshjen e zjarrtë sonte mes Juventusit dhe Tottenhamit

para 11 muajve - Periskopi

Juventus dhe Tottenham ndeshen për herë të parë, derisa normalisht Juventus është skuadra më me përvojë në këtë përballje. “Zonja e Vjetër” ka një ecuri prej 6 ndeshjeve pa humbje përball skuadrave nga...

E Veçantë/ Dikur mblidhte topa pas porte, sot luan në Champions League…Taulant Xhaka emocionon me intervistën e tij

para 11 muajve - Newsport

Taulant Xhaka ka dhënë përpara ndeshjes ndaj United një intervistë për faqen zyrtare të UEFA-s. Edhe pse dikur së bashku me vëllanë e tij Granitin luanin të dy për Bazelin, duket se vetëm Taulanti  i ka...

Zidane – Emery, cili prej tyre do të shkarkohet?

para 11 muajve - Lajmi.net

. Zinedine Zidane apo Unai Emery, njëri prej tyre do të mbetet pa punë në rast të eliminimit nga Liga e Kampionëve. Mediat spanjolle shkruajnë se dueli Real Madrid – Paris Saint-Germain, do të jetë vendimtar...

Trajneri zbulon gjithçka: ‘Neymar tek Reali, Ronaldo...’

para 11 muajve - Syri

Ish-lojtari i Real Madridit, Guti dëshiron të shohë Neymarin të luajë me fanellën e “Los Blancos”. Guti i cili është trajner i të rinjve në Real nuk është i sigurt se dëshiron ta shohë Neymarin duke e...

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar nga Real Madridi dhe PSG

para 11 muajve - AlbPortali

Para super duelit që zhvillohet nesër me Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve, Goal ka publikuar 11-shën më të mirë të kombinuar nga të dyja skuadrat. Loading... Në këtë formacion...

Zidane flet para ndeshjes ndaj PSG-së

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Zinedine Zidane është optimist para duelit në “Santiago Bernabeu” ndaj Paris Saint-Germain të vlefshme për fazën e 1/16 në Champions League. Trajneri i Real Madridit ka thënë se mirëpret ndeshjet...

Legjenda e Real Madrid: E dua Neymarin tek Real Madrid

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-ylli i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin tek i bashkohet Cristiano Ronaldos në “Santiago Bernabeu”. Neymar u largua nga Barcelona për Paris Saint-Germainin për një shumë rekord në vlerë...

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar nga Real Madridi dhe PSG

para 11 muajve - Sovrani

Para super duelit që zhvillohet nesër me Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve, Goal ka publikuar 11-shën më të mirë të kombinuar nga të dyja skuadrat. Në këtë formacion dominojnë...

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve.

para 11 muajve - Gazeta Express

Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje në 1/8 e finales të kësaj gare. Manchester City do të luajë në udhëtim ndaj Baselit, ndërsa Juventusi do të jetë...

Guti: Dua ta shoh këtë futbollist në Real Madrid

para 11 muajve - Lajmi.net

. Guti ka ftuar Real Madridin ta transferojë sulmuesin e Paris Saint-Germain, Neymar. Ish mesfushori i “Los Blancos” dëshiron ta shehë ish yllin e Barcelonës duke luajtur për ekipin nga Santiago Bernabeu....

Deklarata senzacionale e Xhakës: Ja çfarë bëja para se të bëhesha profesionist

para 11 muajve - Sovrani

Emri Xhaka është me nam të mirë në klubin zviceran të futbollit, Basel. Dikur Taulant dhe Granit Xhaka veshën së bashku fanellën kuq e kaltër, derisa Graniti, 25-vjeçar, tani luan për Arsenalin në Premierligë,...

Guti: Dua ta shoh Neymarin në Real Madrid

para 11 muajve - Gazeta Express

Ish-ylli i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin tek i bashkohet Cristiano Ronaldos në “Santiago Bernabeu”. Neymar u largua nga Barcelona për Paris Saint-Germainin për një shumë rekord në vlerë...

Zidane flet para ndeshjes ndaj PSG-së

para 11 muajve - Fakti Ditor

Zinedine Zidane është optimist para duelit në “Santiago Bernabeu” ndaj Paris Saint-Germain të vlefshme për fazën e 1/16 në Champions League. Trajneri i Real Madridit ka thënë se mirëpret ndeshjet e mëdha...

Kryeministrit spanjoll, tifoz i Realit, nuk i pëlqen që Neymar të veshë fanellën e madrilienëve

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, në një intervistë për gazetën spanjolle “AS”, pranoi se normalisht është duke i përcjell informacionet rreth ndeshjes Real Madrid – PSG. Si një tifoz i “Los Blancos”...

Chiellini kërkon ndihmën e shokëve: Nuk e mbaj dot vetëm Kanen

para 11 muajve - Albeu

Giorgio Chiellini i trembet rivalit të sotëm anglez Harry Kane, për të cilin e shikon shumëtë vështirë situatën e izolimit të tij në zonë aty ku ai do kërkojë të dënojë zonjën e vjetër. Ai para ndeshjes...

Kryeministrit spanjoll, tifoz i Realit, nuk i pëlqen që Neymar të veshë fanellën e Realit

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, në një intervistë për gazetën spanjolle “AS”, pranoi se normalisht është duke i përcjell informacionet rreth ndeshjes Real Madrid – PSG. Si një tifoz i “Los Blancos”...

Chiellini: Kane është në një nivel me Messin, Ronaldon dhe Neymarin

para 11 muajve - Medial

Ylli i Tottenhamit Harry Kane ka qenë në të njëjtin nivel me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymarin në vitet e fundit, sipas mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini. Kane i ka shënuar të paktën...

Basel – City: Formacionet e mundshme, në dyshim Sane

para 11 muajve - Telegrafi

Kthehet Liga e Kampionëve dhe fillon rruga drejt finales së Kievit. Në stadiumin St. Jakob-Parkil do të jetë një ndeshje interesante, Baseli i ndihmuar nga publiku vendas do të përpiqet të bëjë të pamundurën...

Chiellini: Kane është në një nivel me Messin, Ronaldon dhe Neymarin

para 11 muajve - Zhurnal

Ylli i Tottenhamit Harry Kane ka qenë në të njëjtin nivel me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymarin në vitet e fundit, sipas mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini. Kane i ka shënuar të paktën...

Allegri: Juventusi është rritur në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Zhurnal

Max Allegri mendon se Juventusi tani ka më shumë vetëbesim në Ligë të Kampionëve. Juventusi e ka arritur finalen e garës më të madhe evropiane për klube në tri vitet e fundit dhe sonte përballet me Tottenhamin...

Juventus-Tottenham, kompanitë e basteve ‘zgjedhin’ fituesin

para 11 muajve - Syri

Sot në orën 20:45 Juventusi do të presë në Torino skuadrën e Tottenhamit në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16 të Champions Leagues. Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët ku ajo që bie në sy...

Dybala, ylli i munguar i supersfidës Juventus - Tottenham

para 11 muajve - Albeu

Paulo Dybala është mungesa e madhe e supersfidës së sotme ku Tottenham Hotspur do të vizitojë Juventusin në Torino . Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të kthehet...

Juventus-Tottenham nis 1/8 e Champions, në fushë edhe City

para 11 muajve - Shqiptarja

Champions League rikthehet sonte me fazën më të bukur atë me eliminim direkt. Juventus pret në Torino një nga skuadrat më në formë në Angli Tottenham në fazën e 1/8. Një duel i vështirë por që sheh bardhezinjtë...

Juve – Tottenham: Formacioni i mundshëm, edhe Lichtsteiner i shtohet listës së mungesave

para 11 muajve - Telegrafi

Liga e Kampionëve është kthyer, objektivi i madh i Juventusit për tash e disa vite. Gara më e madhe për klube në botë vjen në momentin më të mirë për Zonjën e Vjetër, ata së fundmi kanë fituar ndaj Fiorentinës...

CITY dhe JUVENTUS favoritë, ja si vlerësohen në baste ndeshjet e Champions League

para 11 muajve - Newsport

Sonte, do të luhen dy ndeshje të Champions League. Manchester City do të udhëtojë në transfertë për t’u përballur me Baselin, ndërsa Juventus do të presë në Itali skuadrën e Tottenham. Kompanitë e basteve...

‘Kane në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon’, -Deklarata e bujshme nga...

para 11 muajve - Syri

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka befasuar me deklaratën e tij pasi ka thënë se sulmuesi i Tottenhamit Harry Kane është në të njëjtin nivel me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymarin....

Parashikim: Juventus – Tottenham

para 11 muajve - Almakos

Juventusi do të rifillojë aventurën evropiane drejt një finaleje tjetër ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Tottenhamit. Vendi: Allianz Stadium, Torino Koha: E martë, 13 shkurt – 20:45 Lajmet rreth ekipeve...

Dybala nuk luan ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Telegrafi

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për duelin rrethit të eleminimit direkt ndaj Tottenhamit. Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të kthehet...

Taulant Xhaka kundër “yjeve” të City-t

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot nga 20:25 luhet deri Juventus – Tottenham Hotspur, ndeshja kryesor e kësaj nate Ndërkohë sfida tjetër e kësaj faze të Championsit do të zhvillohet po në orën 20:45, në “St. Jakob-Park”, mes Baselit...

Juventus – Tottenham, formacionet e mundshme

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot nga ora 20-45 në “Juventus Stadium” luhet deri i madh evropian, ku takohen zonja e vjetër nga Torino, Juventus dhe skuadra simpatike angleze Tottenham Mediat angleze dhe ato italiane kanë dalur me...

Taulanti thotë se do ta kenë shumë vështirë ndaj Manchester Cityt

para 11 muajve - Albinfo

“Kam folur me Granitin. Ai ka luajtur kundër tyre në Premier Ligë dhe më informoi se do të jetë tepër e vështirë, pasi ata lëvizin shumë. Më tha se duhet të besoj dhe të luaj fort, sepse në futboll nuk...

Juventus – Tottenham, formacionet e skuadrave

para 11 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet për superpërballjen e cila do të zhvillohet në stadiumin e Torinos ‘Allianz Stadium’ ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit. Ky takim zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve,...

Xhaka me Baselin sfidon ‘yjet’ e Manchester Cityt

para 11 muajve - Syri

Taulant Xhaka me Baselin do të presin sonte Manchester Cityn në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16 të Champions Leagues. Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, ku ajo që bie...

Taulanti thotë se do të kenë shumë vështirë ndaj Manchester Cityt

para 11 muajve - Albinfo

“Kam folur me Granitin. Ai ka luajtur kundër tyre në Premier Ligë dhe më informoi se do të jetë tepër e vështirë, pasi ata lëvizin shumë. Më tha se duhet të besoj dhe të luaj fort, sepse në futboll nuk...

Basel – Manchester City, formacionet e skuadrave

para 11 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet për superpërballjen ndërmjet Basel dhe Manchester City. Ky takim zhvillohet në kuadër të Ligës së  Kampionëve, e cila rikthehet në këtë javë, pas një pauze prej më shumë se një...

“Kane është në një nivel me Messin, Ronaldon dhe Neymarin”

para 11 muajve - Gazeta Express

. Ylli i Tottenhamit Harry Kane ka qenë në të njëjtin nivel me Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymarin në vitet e fundit, sipas mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini. Kane i ka shënuar të...

Champions/ Juve përballë Totenhemit, “Zonja” josh Harry Kane me 250 mln euro

para 11 muajve - Sot News

Liga e Kampioneve do të klthehet sot në mbrëmje meë ndeshjet e saj në kuadër të 16-tave, ose siç njihet ndryshe në 1/8 e finales. Padiskutim që ndeshja më e rëndësishme mbrëmjen e kësaj të marte është...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

para 11 muajve - BalkanWeb

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane ka luftuar me formën këtë...

Higuain – Kane, ja kë e zgjedh Allegri

para 11 muajve - Ina

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka thënë se preferon argjentinasin para anglezit në rolin e numrit 9. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka zgjedhur Gonzalo Higuainin para Harry Kane...

Xhaka sfidon super yjet e Guardiolës

para 11 muajve - Ina

Taulant Xhaka me Baselin ndeshet sonte me Manchester Cityn në Ligën e Kampionëve. Basel dhe Man City ndeshen sonte në duelin e tyre të parë në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Mediat angleze kanë...

Allegri: Juventusi është rritur në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Max Allegri mendon se Juventusi tani ka më shumë vetëbesim në Ligë të Kampionëve. Juventusi e ka arritur finalen e garës më të madhe evropiane për klube në tri vitet e fundit dhe sonte përballet me Tottenhamin...

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, sot zhvillohen dy superndeshje

para 11 muajve - Infokusi

Emocionet e Ligës së Kampionëve rikthehen sonte me dy super përballje shkruan infokusi. Sonte do të zhvillohen dy ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve për këtë vit. Pas tre muajsh pushim, sonte në program...

Skedina e ditës: Kompanitë e basteve jepin parashikimet e tyre për super-ndeshjet që zhvillohen sot

para 11 muajve - Sovrani

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa ndeshje interesante, duke veçuar ato të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Përveç atyre, sot zhvilloet edhe një ndeshje në Ligën e Evropës dhe disa të...

Higuain – Kane, ja kë e zgjedh Allegri

para 11 muajve - Lajmi.net

. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka zgjedhur Gonzalo Higuainin para Harry Kane në prag të duelit me Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve. Allegri ka thënë se preferon argjentinasin para...

Xhaka sfidon super yjet e Guardiolës

para 11 muajve - Lajmi.net

. Basel dhe Man City ndeshen sonte në duelin e tyre të parë në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”. Basel:...

Juventus – Tottenham, formacionet e super ndeshjes në Torino

para 11 muajve - Lajmi.net

. Juventus pret Tottenhamin sonte në ndeshjen e parë të fazës eliminatore në Ligën e Kampionëve. “Tuttosport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”. JUVENTUS (4-3-3): Buffon;...

Carvajal e pranon: Sfida me PSG-n, ndeshje e sezonit

para 11 muajve - KosovaPress

“Los Blancos” të mërkurën mbrëma ballafaqohen me PSG-n në kuadër të Champions League-s. Madrilenët opsion të vetëm në këtë sezon e kanë pikërisht trofeun e Championsit, pasi që më herët janë eliminuar...

Juventus – Tottenham, kompanitë e basteve ‘zgjedhin’ fituesin

para 11 muajve - Sovrani

Sonte në orën 20:45 Juventusi do të presë në Torino skuadrën e Tottenhamit në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-tës në Ligën e Kampionëve. Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët ku ajo që bie...

Basel – City: Formacionet e mundshme, në dyshim Sane

para 11 muajve - Almakos

Kthehet Liga e Kampionëve dhe fillon rruga drejt finales së Kievit. Në stadiumin St. Jakob-Parkil do të jetë një ndeshje interesante, Baseli i ndihmuar nga publiku vendas do të përpiqet të bëjë të pamundurën...

Zidane – Emery, cili prej tyre do të shkarkohet?

para 11 muajve - Periskopi

Real Madrid – Paris Saint-Germain, do të jetë vendimtar për fatin e trajnerëve. Zinedine Zidane apo Unai Emery, njëri prej tyre do të mbetet pa punë në rast të eliminimit nga Liga e Kampionëve. Mediat...

E thotë një legjendë: Dua ta shoh Neymarin veshur me këtë fanellë, përkrah këtij super-ylli

para 11 muajve - Sovrani

Edhe ish-futbollisti i Real Madridit, Guti, së fundmi i është bashkuar atyre që po e dëshirojnë transferimin e Neymarit në Madrid. Guti nuk është nga ata që e dëshirojnë Neymarin si zëvendësues të Ronaldos,...

Juve – Tottenham: Formacioni i mundshëm, edhe Lichtsteiner i shtohet listës së mungesave

para 11 muajve - Almakos

Liga e Kampionëve është kthyer, objektivi i madh i Juventusit për tash e disa vite. Gara më e madhe për klube në botë vjen në momentin më të mirë për Zonjën e Vjetër, ata së fundmi kanë fituar ndaj Fiorentinës...

“Dua ta shoh Neymarin të bashkohet me Ronaldon te Real Madrid”

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-futbollisti i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin të bashkohet me Cristiano Ronaldon te kampionët europianë. Neymar e la Barcelonën për PSG-në verën e kaluar, për një shifër rekord prej...

Dybala nuk luan ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Almakos

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për duelin rrethit të eleminimit direkt ndaj Tottenhamit. Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të kthehet...

Formacionet e mundshme për super-përballjen sonte mes Juventusit dhe Tottenhamit, mungesa të mëdha tek italianët

para 11 muajve - Sovrani

Sonte rikthehet gara më e fortë në botë për klube, Liga e Kampionëve, ku sonte do të zhvillohen dy ndeshje. Sfida më interesante për sonte pritet të jetë ajo mes Juventusit dhe Tottenhamit, shkruan Sovrani.info...

Liga e Kampionëve: Baseli i Xhakës sfidon liderin e Premier Ligës, formacionet e mundshme

para 11 muajve - Sovrani

Sonte rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, ku na presin këto dy përballje interesante. Njëra nga to është sfida mes Baselit dhe Manchester City, shkruan Sovrani.info Skuadra e Taulant Xhakës do ta...

Katastrof për Juventusin, këta janë lojtarët që do të mungojnë sonte ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Sovrani

Sonte rikthehet në aksion gara më e fortë në botë për klube, Liga e Kampionëve. Ndeshja më interesante sonte pritet të jetë ajo mes Juventusit dhe Tottenhamit, shkruan Sovrani.info Kjo për faktin që të...

Sonte rikthehet edhe Europa League, zhvillohet kjo ndeshje interesante

para 11 muajve - Sovrani

Përveç ndeshjeve që zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve, do të zhvillohet edhe një ndeshje interesante në Ligën e Evropës. Lexo gjithashtu: Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, sonte na presin...

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, sonte na presin këto dy super-ndeshje

para 11 muajve - Sovrani

Për të gjithë tifozët e futbollit është lajm i mirë, pasi që sonte rikthehet në aksion liga më e fortë për klube. Bëhet fjalë për Ligën e Kampionëve që rikthehet me dy ndeshje interesante sonte në fazën...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

para 11 muajve - Telegrafi

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve. Skuadra Zinedine Zidanes ka luftuar me formën këtë...

Kane: Chiellini është një mbrojtës i mahnitshëm

para 11 muajve - Albeu

Harry Kane i Tottenham Hotspur e ka cilësuar Juventusin si kundërshtar të vështirë, ashtu sikurse edhe mbrojtësin e tyre Giorgio Chiellini. Tottenhami janë mysafirë të Juventusit në ndeshjen e parë të...

Allegri refuzon transferimin e Kane: Ai është i fortë, por zgjedh Higuainin

para 11 muajve - Gazeta Express

. Allegri mohon thashethemet për Kane, thotë se preferon Higuainin para anglezit. Don Balon raportoi sot se Juventusi po përgatitet të thyejë rekordin e transferimeve verën e ardhshme, me plot 250 milionë...

Allegri: Kane i fortë, por zgjedh Higuainin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Don Balon raportoi sot se Juventusi po përgatitet të thyejë rekordin e transferimeve verën e ardhshme, me plot 250 milionë euro për sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane. Ky lajm ndezi menjëherë...

Chiellini: Nuk mund ta ndal vet Kanen, goditja që i kam shkaktuar nuk ka qenë e qëllimshme

para 11 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka pranuar se nuk mund ta ndalë i vetëm sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane. Të martën mbrëma në Torino, Bianconerët dhe Spursat zhvillojnë ndeshjen e parë...

Kane: Chiellini mbrojtës i madh, ndeshje e vështirë ndaj Juves

para 11 muajve - Telegrafi

Harry Kane i Tottenham Hotspur e ka cilësuar Juventusin si kundërshtar të vështirë, ashtu sikurse edhe mbrojtësin e tyre Giorgio Chiellini. Tottenhami janë mysafirë të Juventusit në ndeshjen e parë të...

Frikë nga Kane/ Nuk mund ta ndal vetëm, Chiellini alarmon Juventusin

para 11 muajve - Standard

Juventusi dhe Tottenhami përballen të martën në Torino në orën 20:45 në kuadër të 1/16-ave të Champions League. Mbrojtësi i “Zonjës së Vjetër”, Giorgio Chiellini, duke treguar se çfarë sulmuesi është Harry...

Luan nesër me Juventusin, trajneri i Tottenhamit tregohet i guximshëm

para 11 muajve - Syri

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, nuk i frikësohet kampionëve të Italisë. Ai ka thënë para ndeshjes me Juventusin se skuadra e tij ka ardhur në Itali për fitore dhe do të japin gjithçka në fushë...

Lajm i keq për Juventusin para ndeshjes me Tottenham

para 11 muajve - Medial

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen e nesërmen që Juventusi e zhvillon ndaj Tottenham Hotspur. Argjentinasi ka stërvitur me skuadrën pas një lëndimi që kishte në muskuj, por pritej...

Juventusi 250 milionë për Kane

para 11 muajve - Klan Kosova

Neymar mund të mos jetë edhe për shumë kohë blerja më e shtrenjtë në futbollin botëror, pas kalimit nga Barça për te Parisi verën e kaluar për 222 milionë euro. Por, cila është tratativa që pritet të rrezikojë...

Pochettino nuk i frikësohet Juventusit: Do të kërkojmë fitoren

para 11 muajve - Gazeta Express

. Pochettino dëshiron fitore në Torino kundër Juventusit. Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, nuk i frikësohet Zonjës së Vjetër. Ai ka thënë para ndeshjes me Juventusin se skuadra e tij ka ardhur...

Allegri: “Vetëm Real Madridi është më i mirë se Juventusi”

para 11 muajve - Gazeta Express

Allegri beson se Juventusi mund të shkojë larg këtë edicion në Champions. Finalisti i edicionit të kaluar, Juventusi, do të përballet në 1/16 të Champions League me Tottenhamin. Allegri shpreson ta kalojë...

”Neymar do ta fitoj Topin e Artë”

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish lojtari i Real Madridit dhe Brazilit tashmë në pension, Julio Baptista, mendon se Neymari u largua nga Barcelona për ta fituar Topin e Artë, çmim të cilin nuk do të kishte mundur ta ngritë në qiell...

Allegri: Nuk duhet të pësojmë gol ndaj Tottenhamit

para 11 muajve - Albeu

Massimiliano Allegri beson se Juventusi i tij do të tregohet i fortë në mbrojtje dhe kërkon që të mos pësoj gol në ndeshjen e parë ndaj Tottenhami në "Allianz Stadium". Bianconerët kanë arritur dy herë...

Kane e paralajmëron Juventusin

para 11 muajve - Gazeta Express

Kane e ka paralajmëruar Juventusin se Tottenhami do të bëjë gjithçka që është e mundur për të siguruar biletën për çerekfinale të Champions League. Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në 1/16 të Ligës...

Allegri: “Juve favorit kundër Tottenham? Është 50-50”

para 11 muajve - Gazeta Express

. Juve nuk është favorit, sfida kundër Tottenhamit është 50-50, insiston Allegri. Max Allegri ka thënë se duhet të jenë të fokusuar dhe të luajnë mirë për 180 minuta kundër Tottenhamit nëse duan të sigurojnë...

Pochettino: Është e mrekullueshme për ta parë Dybala-n në fushë

para 11 muajve - RTV 21

Menaxheri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino ka pranuar admirimin e tij për sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala Juventus dhe Tottenham do të takohen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Argjentinasi pësoi...

Chiellini frikësohet nga Kane: Nuk mund ta ndal dot i vetëm

para 11 muajve - Syri

Juventusi dhe Tottenhami përballen të martën në Torino në orën 20:45 në kuadër të 1/16-ave të Champions League. Mbrojtësi i “Zonjës së Vjetër”, Giorgio Chiellini, duke treguar se çfarë sulmuesi është Harry...

Baptista: Neymar do ta fitoj Topin e Artë

para 11 muajve - Albeu

Ish lojtari i Real Madridit dhe Brazilit tashmë në pension, Julio Baptista , mendon se Neymari u largua nga Barcelona për ta fituar Topin e Artë, çmim të cilin nuk do të kishte mundur ta ngritë në qiell...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

para 11 muajve - Almakos

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve. Skuadra Zinedine Zidanes ka luftuar me formën këtë...

Chiellini: “Kane? Nuk mund ta ndali i vetëm”

para 11 muajve - Gazeta Express

. Chiellini beson se rreziku kryesor në Juventus Stadium kundër Tottenham do të jetë Harry Kane. Juventusi dhe Tottenhami përballen të martën në Torino nga ora 20:45 në kuadër të 1/16 të Champions League....

Allegri grumbullon lojtarët për sfidën me Tottenhamin, konfirmohet mungesa e madhe

para 11 muajve - Syri

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin. U raportua ditë më parë se numri 10 i “Zonjës së Vjetër” do t’ia dalë mban me shqetësimin muskulor që ka, por edhe zyrtarisht ai nuk...

Pochettino: Tottenham nuk mund të krahasohet me Juventusin

para 11 muajve - Ina

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka thënë se nuk mund të krahasohen me Juventusin, pasi ata kanë fituar gjithçka. Ai ishte i pranishëm në konferencë për shtyp, ndërsa ka folur për shumë...

Zyrtare: Dybala nuk luan kundër Tottenham, këta janë lojtarët e ftuar

para 11 muajve - Gazeta Express

. Dybala nuk ka arritur të rikuperohet për sfidën që Juventusi e zhvillon të martën me Tottenhamin. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin. U raportua ditë më parë se 10-i i...

Lajm i mirë për Tottenham, nuk luan ylli i Juventusit

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Dybala nuk ka arritur të rikuperohet për sfidën që Juventusi e zhvillon të martën me Tottenhamin. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin. U raportua ditë më parë...

Lajm i mirë për Tottenham, nuk luan ylli i Juventusit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Dybala nuk ka arritur të rikuperohet për sfidën që Juventusi e zhvillon të martën me Tottenhamin. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin. U raportua ditë më parë se 10-i i Zonjës...

Chiellini: Nuk mund ta ndal vet Kanen, goditja që i kam shkaktuar nuk ka qenë e qëllimshme

para 11 muajve - Almakos

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka pranuar se nuk mund ta ndalë i vetëm sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane. Të martën mbrëma në Torino, Bianconerët dhe Spursat zhvillojnë ndeshjen e parë...

Zyrtare: Dybala nuk luan kundër Tottenham, këta janë lojtarët e ftuar

para 11 muajve - Tetova Sot

Dybala nuk ka arritur të rikuperohet për sfidën që Juventusi e zhvillon të martën me Tottenhamin. Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, nuk është gati për Tottenhamin. U raportua ditë më parë se 10-i i Zonjës...

Chiellini: “Kane? Nuk mund ta ndali i vetëm”

para 11 muajve - Infokusi

Chiellini beson se rreziku kryesor në Juventus Stadium kundër Tottenham do të jetë Harry Kane. Juventusi dhe Tottenhami përballen të martën në Torino nga ora 20:45 në kuadër të 1/16 të Champions League....

Chiellini: “Kane? Nuk mund ta ndali i vetëm”

para 11 muajve - Tetova Sot

Chiellini beson se rreziku kryesor në Juventus Stadium kundër Tottenham do të jetë Harry Kane. Juventusi dhe Tottenhami përballen të martën në Torino nga ora 20:45 në kuadër të 1/16 të Champions League....

Higuain apo Kane? Alegri jep këtë përgjigje para duelit së Championsit

para 11 muajve - Tetova Sot

Ditën e nesërme, Champions League do të rikthehet të dhurojë emocionet e mesjavës, në fazën e saj me eliminim direkt. Që ditën e martë, do të zhvillohet një sfidë e madhe, si ajo mes Juventusit dhe Totenhemit....

Allegri: Nuk duhet të pranojmë gol, Higuain më i fortë se Kane

para 11 muajve - Almakos

Max Allegri beson se Juventusi i tij do të tregohet i fortë në mbrojtje dhe kërkon që të mos pësoj gol në ndeshjen e parë. Bianconerët kanë arritur dy herë finalen në tri vite, ndërsa ndeshja me Spurs...

Allegri flet për afrimin e Kane: Nuk kemi vend për sulmues tjetër, zgjedh Higuainin

para 11 muajve - Newsport

Don Balon raportoi sot se Juventusi po përgatitet të thyejë rekordin e transferimeve verën e ardhshme, me plot 250 milionë euro për sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane. Ky lajm ndezi menjëherë...

Pochetino ka frikë nga “Zonja e Vjetër”

para 11 muajve - Periskopi

Pochettino dëshiron fitore në Torino kundër Juventusit. Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, nuk i frikësohet Zonjës së Vjetër. Ai ka thënë para ndeshjes me Juventusin se skuadra e tij ka ardhur...

Carvajal e vlerëson Neymarin si të pandalshëm

para 11 muajve - Koha.net

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, ka thënë se nuk ka mënyrë për të ndalur sulmuesin brazilian të Paris Saint-Gemainit, Neymar. Ai shpreson që braziliani të jetë në një natë të keqe kur Reali do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK