http://kariera.mk

Champions League/ Napoli i Hysajt e nis me humbje, Real e Manchester City fitojnë me goleadë

para 8 muajve - BalkanWeb

Kanë përfunduar 8 sfidat e mbrëmjes së sotme në katër grupet e “Champions League”. … FC Porto 1 – 3 Besiktas 11-Riccardo, 13-Talisca, 28-Tosun, 86-Babel Feyenoord 0 – 3 Manchester City 2-Stones, 10-Aguerro,...

Liverpooli nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Sevillas në Anfield

para 8 muajve - Telegrafi

Liverpooli nuk arriti më shumë se një barazim 2-2 ndaj Sevillas në Ligën e Kampionëve. Reds ishim më të mirë në këtë takim, por shpërdoruan shumë. Ndeshja filloi me golin e Wissam Ben Yedder në minutën...

Rikthehet Ronaldo, Reali e nis mbrojtjen e titullit me fitore

para 8 muajve - Telegrafi

Real Madrid ka filluar me fitore të mbrojë titullin e kampionit të Ligës së Kampionëve. Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve të vetë në Santiago Bernabeu kundër Apoel me rezultat të thellë prej 3-0....

Live Champions League/ Ronaldo rikthehet me dopietë, Sevillia rikthen baraspeshën në ‘Amfield’

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Ronaldo shënon golin e dytë ndaj APOEL

para 8 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo ka shënuar të dytin gol për Real Madrid në përballjen me APOEL, në ndeshjen që luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve. Interesante

Live Champions League/ Ronaldo rikthehet me dopietë, Liverpul përmbys Sevillia-n

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Kampioni s’ka si e nisë ndryshe

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Real Madridit e ka nisur me fitore aventurën e re në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18. Kampioni aktual mposhti 3 me 0 APOEL-in në “Santiago Bernabeu”, shkruan IndeksOnline. Tri golat për...

Vetëm barazim për Liverpoolin

para 8 muajve - Gazeta Express

​Liverpooli ka barazuar 2:2 me Sevillan në “Anfield”. Liverpooli e ka nisur me barazim aventurën në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 2:2 me Sevillan në “Anfield”, shkruan Gazeta Express. Salah (37’) dhe...

Kampioni e nisi me fitore në Champions, shkëlqeu Ronaldo

para 8 muajve - Gazeta Express

​Real Madridi e ka mposhtur 3:0 Apoelin në “Santiago Bernabeu”. Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 në shtëpi Apoelin, shkruan Gazeta Express....

Tottenhami i fortë për Dortmundin

para 8 muajve - Gazeta Express

​Tottenhami e ka mposhtur 3:1 Dortmundin. Tottenhami e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:1 në “Wembley” Borussia Dortmundin. Son (4’), Harry Kane (15’ dhe 60’) shënuan...

Liverpooli e Sevilla ndahen baras

para 8 muajve - Koha.net

Liverpooli dhe Sevilla kanë barazuar në ndeshjen e parë të Grupit E në Ligën e Kampionëve. Ekipet barazuan me rezultat 2 me 2. Ben Yedder kaloi Sevillën në epërsi në fillim të takimit, para se Firmino...

Ronaldo udhëheq kampionin në fitoren e parë në “Champions”

para 8 muajve - Koha.net

Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola për të udhëhequr Real Madridin në drejt fitores së parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Kampioni evropian fitoi 3 me 0 ndaj APOEL-it. Ronaldo shënoi dy gola,...

Reali e fillon me fitore, barazon Liverpooli

para 8 muajve - Zeri

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj APOEL Nicosias me rezultatin 3:0, raporton zeri.info Cristiano Ronaldo (12’, 51’) dhe Sergio Ramos (61’) ishin golashënuesit e madrilenëve. Liverpooli ka barazuar 2-2...

Tottenhami mposht Dortmundin

para 8 muajve - Koha.net

Tottenhami ka mposhtur Dortmundin në ndeshjen e parë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Londinezët fituan me rezultat 3 me 1. Harry Kane shënoi dy herë, ndërsa goli tjetër i Tottenhamit u shënua nga Son...

Liverpool-Sevilla, rezultat i papritur

para 8 muajve - Lajmi.net

. Liverpool ka dështuar në shtëpi ndaj Sevillas. “The Reds” nuk arritën më shumë se një barazim, 2:2. Golat për L’Pool i shënuan Roberto Firmino dhe Mohamed Salah. Ndërkohë, për mysafirët realizuan Ben...

Real Madridi dhe Tottenhami i fitojnë ndeshjet e para

para 8 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi e ka deklasuar APOEL-in, duke e mundur 3:0. Golat për Realin i realizuan Cristiano Ronaldo (2) dhe Sergio Ramos. Në ndeshjen tjetër, Tottenhami mundi Dortmundin 3:1. Për londinezët shënuan...

Liverpooli ndanë pikët me Sevillan

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Liverpoolit ka ndarë pikët me ekipin e Sevillas, pas barazimit 2 me 2 në “Anfield”, shkruan IndeksOnline. Ndeshja e parë në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve mes klubit anglez...

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në 8 ndeshjet

para 8 muajve - Portalb

Janë mbyllur pjesët e para në Ligën e Kampionëve. Më poshtë i keni rezultatet komplete.

Live Champions League/ Ronaldo rikthehet me dopietë, Sevillia rikthen baraspeshën në ‘Amfield’

para 8 muajve - Koha Jone

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Liverpool – Sevilla, vjen goli i barazimit

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Sevillas ka barazuar rezultatin për 2 me 2 kundër Liverpoolit. Golin e barazimit e shënoi J. Correa në minutën e 72-të, shkruan IndeksOnline. Angel Correa GOAL HD - Liverpool 2-2 Sevilla 13... by soccerhub3651

Sevilla barazon gjithçka ndaj Liverpoolit

para 8 muajve - Gazeta Express

Sevilla ka shokuar vendasit, duke barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Liverpoolit në “Anfield”. Joaquin Correa shënoi golin e barazimit në minutën e 72’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Sevilla barazon gjithçka ndaj Liverpoolit

para 8 muajve - Zeri

Sevilla ka shokuar vendasit, duke barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Liverpoolit në “Anfield”. Joaquin Correa shënoi golin e barazimit në minutën e 72’të.

Liverpool-Sevilla, gol befasues

para 8 muajve - Lajmi.net

. Joaquin Correa barazon rezultatin. Liverpool-Sevilla 2:2.

Ramos shënon supergol për Realin

para 8 muajve - GazetaBlic

Sergio Ramos ka realizuar për epërsinë 3-0 të Real Madridit ndaj Apoelit.

Real Madrid – APOEL, golat nuk ndalen

para 8 muajve - Lajmi.net

. Tani shënon Sergio Ramos. Reali avancon 3:0 ndaj APOEL-it.

Liverpooli në epërsi ndaj Sevillas, shënon Salah

para 8 muajve - Telegrafi

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Sevillas me rezultat 2-1. Mohamed Salah shënoi në minutën e 37-të pas një devijimi. Golin tjetër për Reds e shënoi Roberto Firmino në minutën e 21-të pas asistimit nga...

Live Champions League/ Manchester City i pamëshirshëm, Liverpul përmbys Sevillia-n

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Ramos shënon gol të bukur

para 8 muajve - Gazeta Express

Real Madridi ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Apoelit. Për 3:0 shënoi Sergio Ramos në mënyrë akrobatike në minutën e 62’të. Sergio Ramos Super Goal HD - Real Madrid_t3-0... by taftadarka2016 Bëje LIKE...

Vjen edhe goli i radhës nga Real Madridi

para 8 muajve - Zeri

Real Madridi ka shënuar edhe golin e tretë kundër APOEL me anë të Sergio Ramos në minutën e 61-të. ​

City po e shkatërron Feyenoordin

para 8 muajve - Gazeta Express

. City po fiton 4:0 ndaj Feyenoordit. Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Feyenoordit. Për 4:0 shënoi mbrojtësi, Jon Stones, që ishte goli i dytë personal në këtë ndeshje. /Express/ Bëje...

Ronaldo shënon, Real në epërsi ndaj APOEL

para 8 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo ka kaluar Real Madridin në epërsi ndaj APOEL, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve. Interesante

Live Champions League/ Spektakël në “Wembley”, Manchester City i pamëshirshëm

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Real Madrid – Apoel, shënohet goli i dytë

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Real Madridit ka shënuar golin e dytë kundër Apoelit. Golashënues edhe njëherë ishte Cristiano Ronaldo. Ylli portugez shënoi për 2 me 0 në minutën e 51-të, nga pika e bardhë e penalltisë, shkruan...

Ronaldo shënon tjetër gol për Realin

para 8 muajve - Zeri

Real Madridi ka shënuar edhe golin e dytë Apoelit. Për 2:0 shënoi sërish Cristiano Ronaldo. Ai realizoi nga penaltia në minutën e 51’të.

Penallti për Realin, çfarë bëri Ronaldo?

para 8 muajve - Lajmi.net

. Përsëri Cristiano Ronaldo. Real Madridi po fiton 2:0 ndaj APOEL-it.

Kane kthen avantazhin e Spurs

para 8 muajve - Klan Kosova

Harry Kane ka tundur rrjetën e Borussia Dortmund në minutën e 15-të të takimit për ta kthyer epërsinë e Tottenham.

Ronaldo shënon tjetër gol për Realin

para 8 muajve - Gazeta Express

Reali po fiton 2:0 ndaj Apoelit në "Santiago Bernabeu". Real Madridi ka shënuar edhe golin e dytë Apoelit. Për 2:0 shënoi sërish Cristiano Ronaldo. Ai realizoi nga penaltia në minutën e 51’të. /Express/...

Live Champions League/ Spektakël në “Wembley”, City shënon dy herë brenda 8 minutash

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Penallti për Realin, ja çfarë bëri Ronaldo

para 8 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka dyfishuar epërsinë e Realit ndaj Apoelit, në minutën e 50 të takimit nga penalltia.

Barazon Dortmund

para 8 muajve - Klan Kosova

Andriy Yarmolenko ka shënuar gol për të barazuar rezultatin në përballjen Tottenham – Borussia Dortmund. Interesante

Live Champions League/ Spektakël në “Wembley”, City shënon dy herë brenda 8 minutash

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Tottenham në epërsi ndaj Dortmund

para 8 muajve - Klan Kosova

Heung-Min Son ka shënuar gol në minutën e katërt të takimit për t’i dhënë epërsinë Tottenham në përballjen me Borussia Dortmund. Interesante

Ronaldo kalon Realin në epërsi ndaj Apoelit

para 8 muajve - Telegrafi

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit me rezultat 1-0. Goli erdhi nga Cristiano Ronaldo në minutën e 12-të pas asistimit nga Gareth Bale. Me këtë gol CR7 i bie që ka shënuar në ndeshjen hapëse...

Penalti për Liverpoolin, e pabesueshme çfarë bëri Firmino

para 8 muajve - Gazeta Express

. Liverpooli ka mundur të thellojë epërsinë ndaj Sevillas, por Roberto Firmino dështoi nga penaltia në fund të pjesës së parë. Ndeshja vazhdon të jetë 2:1 në të mirë të vendasve. Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Champions League/ Mbyllen pjesët e para, mesatare e lartë golash

para 8 muajve - Koha Jone

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të grupeve të Champions League që po luhen mbrëmjen e sotme. Shtatë nga tetë ndeshjet që po luhen kanë patur gola, ndërsa 0-0 është mbërthyer vetëm Maribor-Spartak...

Sevilla befason Liverpoolin në minutat e parë

para 8 muajve - Telegrafi

Sevilla ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit me rezultat 0-1 në Ligën e Kampionëve. Goli erdhi nga Wissam Ben Yedder në minutën e pestë të takimit. Ndeshja është e vlefshme për fazën e grupeve. / Telegrafi /

Champions League/ Mbyllen pjesët e para, mesatare e lartë golash

para 8 muajve - Syri

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të grupeve të Champions League që po luhen mbrëmjen e sotme, bën të ditur SYRI.net. Shtatë nga tetë ndeshjet që po luhen kanë patur gola, ndërsa 0-0 është...

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në 8 ndeshjet

para 8 muajve - Lajmi.net

. Janë mbyllur pjesët e para në Ligën e Kampionëve. Më poshtë i keni rezultatet komplete.

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 8 muajve - Portalb

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Rezultatet e pjesëve të para të të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të para në grup të katër grupeve të fundit në Ligën e Kampionëve. Më poshtë keni të gjitha rezultateve pas 45 minutave të para:

Live Champions League/ Reali kërkon kthimin te fitoret, Tottenham të thyejë mallkimin “Wembley”

para 8 muajve - BalkanWeb

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Penallti për Liverpoolin, katastrofë nga Firmino

para 8 muajve - Lajmi.net

. Roberto Firmino humb penalltinë. Liverpool-Sevilla mbetet 2:1.

Liverpooli e përmbys Sevillan, shënon Salah

para 8 muajve - GazetaBlic

Mohamed Salah ka shënuar për epërsinë 2:1 të Liverpoolit ndaj Sevillas, në minutën e 37.

Liverpool – Sevilla, shënohet goli i tretë

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Liverpoolit ka kaluar në epërsi për herë të parë sonte kundër Sevillas për 2 me 1. Golin e shënoi mesfushori Mohamed Salah në minutën e 37-të, shkruan IndeksOnline. Mohamed Salah Goal HD - Liverpool...

Liverpooli përmbysi Sevillan

para 8 muajve - Gazeta Express

Liverpooli ka përmbysur rezultatin ndaj Sevillas dhe po fiton 2:1. Mohamed Salah kaloi në epërsi ekipin e Klopp në minutën e 37’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpooli kalon në epërsi ndaj Sevillas

para 8 muajve - Zeri

Liverpooli është duke udhëhequr ndaj Sevillës 2-1 falë golit të Mohamed Salah në minutën e 37-të.

Super-gol nga Salah

para 8 muajve - Lajmi.net

. Liverpooli kalon në epërsi ndaj Sevillas me golin e Mohamed Salah.

Goli i dytë në ndeshjen Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - GazetaBlic

Roberto Firmino ka shënuar për 1:1, duke barazuar rezultatin për Liverpoolin, në minutën e 21 të takimit.

VIDEO/ Shënohet goli më i bukur i mbrëmjes në sfidën Tottenham – Dortmund

para 8 muajve - Syri

Për 15 minuta janë shënuar tre gola në ndeshjen Tottenham – Dortmund. Anglezët po udhëheqin 2-1. Të parët në epërsi shënuan vendasit përmes Son në minutën e 4-t. Barazoi Andriy Yarmolenko në minutën e...

Nuk ndalet Manchester City

para 8 muajve - Gazeta Express

City po fiton 3:0 ndaj Feyenoordit. Manchester City ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Feyenoordit. Sulmuesi, Gabriel Jesus, shënoi për 3:0 në minutën e 25’të. /Express/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Liverpool – Sevilla, shënohet tjetër gol

para 8 muajve - Zeri

Liverpooli ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sevillas në “Anfield”. Për 1:1 shënoi Roberto Firmino në minutën e 21’të.

Ronaldo kalon Realin në epërsi

para 8 muajve - Zeri

Reali po fiton 1:0 ndaj Apoelit në "Bernabeu". Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të.

Të gjithë ndalen për pozitë jashtë loje, por goli pranohet

para 8 muajve - Lajmi.net

. Gabriel Jesus ngritë epërsinë e Manchester Cityt ndaj Feyenoordit në 3:0.

Live Champions League/ Spektakël në “Wembley”, City shënon dy herë brenda 8 minutash

para 8 muajve - Koha Jone

Sezoni i ri i “Champions League” startoi dje në mbrëmje me katër grupe që luajtën ndeshjet e para, ndërsa sonte është radha e sfidave të tjera për të kompletuar xhiron e parë ndër 6 të tilla që ka faza...

Liverpooli barazon rezultatin

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Liverpoolit ka barazuar rezultatin kundër Sevillas në 1 me 1. Golin e barazimit e shënoi sulmuesi brazilian, Firminho në minutën e 21-të, shkruan IndeksOnline Roberto Firmino GOAL HD - Liverpool 1-1 Sevilla... by fhdlive

Liverpool – Sevilla, shënohet tjetër gol

para 8 muajve - Gazeta Express

Liverpooli ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sevillas në “Anfield”. Për 1:1 shënoi Roberto Firmino në minutën e 21’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpool-Sevilla, goli i dytë

para 8 muajve - Lajmi.net

. Roberto Firmino barazon rezultatin në ndeshjen Liverpool-Sevilla (1:1).

Reali në epërsi, shikoni çfarë goli ka shënuar Ronaldo

para 8 muajve - GazetaBlic

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të.

Tre të shpejtë në takimin Tottenham – Dortmund

para 8 muajve - GazetaBlic

Tottenhami është duke e mundur Dortmundin me epërsinë 2:1 pas 15 minutave lojë, me golat e Son dhe Harry Kane. Për mysafirët shënoi Yarmolenko. https://my.mixtape.moe/gluaoo.mp4

Manchester City shënon tjetër gol

para 8 muajve - Gazeta Express

. Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë Feyenoordit. Sergio Aguero shënoi për 2:0 në minutën e 10’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ronaldo nis me gol sezonin e ri të Ligës së Kampionëve

para 8 muajve - Koha.net

Cristiano Ronaldos i janë dashur vetëm 12 minuta në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve për të gjetur golin. Ylli i Real Madridit shënoi ndaj Apoelit në xhiron e parë të Grupit H. Portugezi shënoi pas...

Tottenham – Dortmund, shënohen tre gola të shpejtë

para 8 muajve - Gazeta Express

Tottenhami po fiton 2:1 ndaj Dortmundit. Për 15 minuta janë shënuar tre gola në ndeshjen Tottenham – Dortmund. Të parët në epërsi shënuan vendasit përmes Son në minutën e 4’. Barazoi Andriy Yarmolenko...

Feyenoord-Man City, goli i dytë

para 8 muajve - Lajmi.net

. Sergio Aguero dyfishon epërsinë e Manchester Cityt ndaj Feyenoordit.

Ronaldo kalon Realin në epërsi

para 8 muajve - Gazeta Express

. Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të. Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1-0... by Jek09Pre Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ronaldo kalon Realin në epërsi

para 8 muajve - Indeks online

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e parë për Real Madridin kundër Apoelit. Ylli portugez shënoi për 1 me 0 në minutën e 12-të, shkruan IndeksOnline Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1... by livgol

Liverpool-Sevilla, goli i papritur

para 8 muajve - Lajmi.net

. Sevilla ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në ndeshjen që po zhvillohet në “Anfield” me golin e Wissam Ben Yedder.

Reali në epërsi, shënon super-Ronaldo

para 8 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo ka kaluar Real Madridin në epërsi ndaj APOEL-it.

Sevilla befason Liverpoolin, kalon në epërsi

para 8 muajve - GazetaBlic

Wissam Ben Yedder ka shënuar për epërsinë 1-0 të Sevillas ndaj Liverpoolit në Anfield, në minutën e 5 të takimit.

Sevilla shokon Liverpoolin pas pesë minutave lojë ​​

para 8 muajve - Gazeta Express

Sevilla ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në ndeshjen që po zhvillohet në "Anfield". Për 0:1 shënoi Wissam Ben Yedder në minutën e pestë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Champions League/ Janë luajtur vetëm 5 minuta shënohen 3 gola

para 8 muajve - Syri

Kanë filluar ndeshjet e mbetura për javën e parë të Chamions League ku në 5 minutat e para janë shënuar 3 gola. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

VIDEO/ Champions League/ Ja në cilën sfidë shënohet goli i parë i mbrëmjes

para 8 muajve - Syri

Do të luhen sonte tetë ndeshje të vlefshme për grupet e Champions League, shkruan SYRI.net . Goli i parë i mbrëmjes vjen menjëherë, ku zhbllokohet sfida që po luhet në Holandë mes Fejnordit dhe Manchester...

Liverpool – Sevilla, vjen goli i parë

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Sevillas ka shënuar për 1 me 0 në “Anfield” kundër Liverpoolit. Golin në minutën e 5-të e shënoi Yedder, shkruan IndeksOnline. Wissam Ben Yedder  GOAL HD - Liverpool 0-1... by fhdlive

Ka gol në ndeshjen Feyenoord – Manchester City

para 8 muajve - Gazeta Express

. Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Feyenoordit me golin e mbrojtësit, Jone Stones, i cili realizoi në minutën e tretë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Champions League/ Ja në cilën sfidë shënohet goli i parë i mbrëmjes

para 8 muajve - Syri

Do të luhen sonte tetë ndeshje të vlefshme për grupet e Champions League, shkruan SYRI.net . Goli i parë i mbrëmjes vjen menjëherë, ku zhbllokohet sfida që po luhet në Holandë mes Fejnordit dhe Manchester...

Karikatura e ditës

para 8 muajve - Gazeta Express

Messi është pjesë e karikaturës së ditës. “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës ku personazhi kryesor është ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” shkëlqeu ndaj Juventusit...

138 portierët “viktima” të Messit

para 8 muajve - RTV 21

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Formacionet startuese: Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Telegrafi

Liverpool pas disa vjetësh mungese rikthehet në Ligën e Kampionëve. The Reds para shikuesve të vetë do të mirëpres skuadrën e Sevillas, e cila e kishte mposhtur në finalen e Ligës së Evropës. Tashmë te...

Real Madrid – APOEL, golat nuk ndalen

para 8 muajve - Infokusi

Tani shënon Sergio Ramos. Reali avancon 3:0 ndaj APOEL-it.

Formacionet zyrtare: Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Liverpoolit e Sevillas. Liverpooli dhe Sevilla do të përballen në “Anfield” nga ora 20:45. “Të Kuqtë” do të nisin aventurën në Ligën e Kampionëve kundër...

Formacionet zyrtare: Feyenoord – Manchester City

para 8 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Feyenoord e Manchester City. Feyenoord dhe Manchester City do të përballen në stadiumin “De Kuip” nga ora 20:45. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Liverpoolit e Sevillas. Liverpooli dhe Sevilla do të përballen në “Anfield” nga ora 20:45. “Të Kuqtë” do të nisin aventurën në Ligën e Kampionëve kundër...

City po e shkatërron Feyenoordin

para 8 muajve - Tetova Sot

City po fiton 4:0 ndaj Feyenoordit. Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Feyenoordit. Për 4:0 shënoi mbrojtësi, Jon Stones, që ishte goli i dytë personal në këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare: Feyenoord – Manchester City

para 8 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Feyenoord e Manchester City. Feyenoord dhe Manchester City do të përballen në stadiumin “De Kuip” nga ora 20:45. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin...

Ramos shënon gol të bukur

para 8 muajve - Tetova Sot

Real Madridi ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Apoelit. Për 3:0 shënoi Sergio Ramos në mënyrë akrobatike në minutën e 62’të.

Liverpool-Sevilla, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Lajmi.net

. Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare. Liverpool: Karius, Gomez, Matip, Lovren, Moreno, Wijnaldum, Can, Henderson, Mane, Firmino. Sevilla: Pas pak.

Formacionet zyrtare: Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Indeks online

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes Liverpool – Sevilla, e cila pritet të filloj nga ora 20 e 45, shkruan IndeksOnline. Liverpool: Karius, Gomez, Lovren, Matip, Moreno, Wijnaldum, Can, Henderson,...

Ronaldo shënon tjetër gol për Realin

para 8 muajve - Infokusi

Reali po fiton 2:0 ndaj Apoelit në “Santiago Bernabeu”. Real Madridi ka shënuar edhe golin e dytë Apoelit. Për 2:0 shënoi sërish Cristiano Ronaldo. Ai realizoi nga penaltia në minutën e 51’të. Etiketa: RMA

Penalti për Liverpoolin, e pabesueshme çfarë bëri Firmino

para 8 muajve - Tetova Sot

Liverpooli ka mundur të thellojë epërsinë ndaj Sevillas, por Roberto Firmino dështoi nga penaltia në fund të pjesës së parë. Rezultati vazhdon të jetë 2:1 në të mirë të vendasve.

Nuk ndalet Manchester City

para 8 muajve - Tetova Sot

City po fiton 3:0 ndaj Feyenoordit. Manchester City ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Feyenoordit. Sulmuesi, Gabriel Jesus, shënoi për 3:0 në minutën e 25’të.

Liverpooli përmbysi Sevillan

para 8 muajve - Tetova Sot

Liverpooli ka përmbysur rezultatin ndaj Sevillas dhe po fiton 2:1. Mohamed Salah kaloi në epërsi ekipin e Klopp në minutën e 37’të.

Liverpooli përmbysi Sevillan

para 8 muajve - Infokusi

Liverpooli ka përmbysur rezultatin ndaj Sevillas dhe po fiton 2:1. Mohamed Salah kaloi në epërsi ekipin e Klopp në minutën e 37’të.

U dëmtua në Barcelonë, Juventusi sqaron gjendjen e lojtarit

para 8 muajve - Syri

Juventusi ka konfirmuar se dëmtimi i Mattia De Sciglios, të cilin e pësoi në humbjen 3-0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve,  nuk është serioz. Mbrojtësi italian shfaqi disa probleme në fund të pjesës...

Nuk ndalet Manchester City

para 8 muajve - Infokusi

City po fiton 3:0 ndaj Feyenoordit. Manchester City ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Feyenoordit. Sulmuesi, Gabriel Jesus, shënoi për 3:0 në minutën e 25’të.

Ronaldo kalon Realin në epërsi ndaj Apoelit

para 8 muajve - Almakos

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit me rezultat 1-0. Goli erdhi nga Cristiano Ronaldo në minutën e 12-të pas asistimit nga Gareth Bale. Me këtë gol CR7 i bie që ka shënuar në ndeshjen hapëse...

Ronaldo kalon Realin në epërsi

para 8 muajve - Infokusi

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të.

Sevilla shokon Liverpoolin pas pesë minutave lojë ​​

para 8 muajve - Infokusi

Sevilla ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në ndeshjen që po zhvillohet në “Anfield”. Për 0:1 shënoi Wissam Ben Yedder në minutën e pestë.

Ka gol në ndeshjen Feyenoord – Manchester City

para 8 muajve - Infokusi

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Feyenoordit me golin e mbrojtësit, Jone Stones, i cili realizoi në minutën e tretë.

Karikatura e ditës

para 8 muajve - Infokusi

Messi është pjesë e karikaturës së ditës. “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës ku personazhi kryesor është ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” shkëlqeu ndaj Juventusit...

Real Madrid mposht Apoelin, ja rezultati

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit ka mposhtur Apoelin me rezultatin 3-0, shkruan Sovrani.info Golat për Real Madridin i shënuan, Ronaldo x2 dhe Sergio Ramos. Facebook Twitter Google Plus

Mbyllen takimet e Ligës së Kampionëve, ja rezultatet

para 8 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar të gjitha takimet e zhvilluara sot në kuadër të fazës së Ligës së Kampionëve, raporton Sovrani.info Këto janë rezultatet finale të takimeve: Porto – Besiktas 1-3 Feynoord – Manchester City...

Tottenham i tregon forcën Dortmundit

para 8 muajve - Insajderi

Tottenhami e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:1 në “Wembley” Borussia Dortmundin. Son (4’), Harry Kane (15’ dhe 60’) shënuan për vendasit, ndërsa golin e vetëm për...

Rakitiq: Jemi në formë të mirë

para 8 muajve - RTV 21

Mesfushori kroat realizoi golin e dytë në fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit Starti perfekt i Barcelonës në sezonin e ri vazhdon edhe më tutje. Skuadra katalanase ka fituar katër ndeshjet e para ku ka...

Real Madrid e nis për mrekulli

para 8 muajve - Arbresh

Real Madrid ka filluar me fitore të mbrojë titullin e kampionit të Ligës së Kampionëve. Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve të vetë në Santiago Bernabeu kundër Apoel me rezultat të thellë prej 3-0....

Manchester City deklason Feynoordin

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester Cityt ka deklasuar ekipin holandez, Feynoord, pasi ka mposhtur me rezultatin e thellë 0-4, raporton Sovrani.info Golat në këtë takim u shënuan nga Jones x2, Jesus dhe Aguero./Sovrani.info...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - GazetaBlic

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

Juventusi me komunikatë zyrtare për De Sciglion

para 8 muajve - Gazeta Express

Lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është shumë serioz. Juventusi ka konfirmuar se lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është serioz, të cilin e pësoi në humbjen 3:0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve, transmeton...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij!

para 8 muajve - Koha Jone

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Feyenoord – Manchester City, ky ekip pëson debakël, shikoni golin e katërt

para 8 muajve - Arbresh

Skuadra holandeze Feyenoord dhe Manchester City takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka kaluar në epërsi 1:0 në minutën e tretë me golin e shënuar nga Stones. Aguero (2’) e shtoi në 2:0...

Karikatura e ditës: Messi – Buffon

para 8 muajve - GazetaBlic

Barcelona fitoi bindshëm 3-0 përballë Juventusit ku në një formë të shkëlqyer ishte Lionel Messi që tashmë mposhti një tjetër portier. Listës së gjatë të 138 portierëve që “ylli” argjentinas u ka shënuar...

Sevilla shënon në ‘Anfield’

para 8 muajve - Insajderi

Sevilla ka befasuar vendasit, duke barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Liverpoolit në “Anfield”. Joaquin Correa shënoi golin e barazimit në minutën e 72’të. Sevilla ishte në epërsi në minutën e katërt, por...

Liverpool – Sevilla, shënohet goli i katërt

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Sevillas ka barazuar rezultatin ndaj Liverpoolit në 2-2, pas golit  të Correas në minutën e 72 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Champions League/ Mbyllen pjesët e para, mesatare e lartë golash

para 8 muajve - AlbPortali

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të grupeve të Champions League që po luhen mbrëmjen e sotme, bën të ditur SYRI.net. Loading... Shtatë nga tetë ndeshjet që po luhen kanë patur gola, ndërsa...

VIDEO/ Të gjithë mendjen tek Zappacosta, por ju nuk keni parë supergolin e Pedros

para 8 muajve - Koha Jone

Mbrojtësi italian i Chelseas, Zappacosta mbrëmjen e djeshme ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions Leagues. Por në krahun tjetër edhe Pedro shënoi një mrekulli të vërtetë gjatë golit të parë...

Liverpool – Sevilla, barazohet gjithçka

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Ben Yedder W realizon për spanjollët për shifrat 0:1. Liverpool i barazon 1;1 shifrat me Roberto...

Real Madrid – APOEL, rrebesh golash

para 8 muajve - Arbresh

Real Madrid dhe APOEL takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Cristiano Ronaldo e zhbllokon ndeshjen me golin e realizuar në minutën e 12-të. Real Madrid...

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 8 muajve - Top Channel

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

138 portierë 'viktima' të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 8 muajve - Zeri

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Katastrofë për Juventusin, dëmtohet blerja e bujshme

para 8 muajve - Koha Jone

Një lajm i hidhur vjen për Juventusin. Mattia De Sciglio raportohet e ka ndrydhur kyçin e këmbës gjatë humbjes 3-0 të Juventusit ndaj Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Champions...

FOTO/ Karikatura e ditës: Messi-Buffon

para 8 muajve - Koha Jone

Barcelona fitoi bindshëm 3-0 përballë Juventusit ku në një formë të shkëlqyer ishte Lionel Messi që tashmë mposhti një tjetër portier. Listës së gjatë të 138 portierëve që “ylli” argjentinas u ka shënuar...

Formacionet zyrtare: Feyenoord – Manchester City

para 8 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Feyenoord e Manchester City. Feyenoord dhe Manchester City do të përballen në stadiumin “De Kuip” nga ora 20:45. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin F të Ligës së Kampionëve,

Gol fantastik në takimin Real Madrid – APOEL

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Apoelit, pas golit të Sergio Ramosit në minutën e 61 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Harry Kane i pandalshëm, shënon përsëri

para 8 muajve - Sovrani

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dortmundit, me anë të Harry Kane në minutën e 60 të takimit, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 3-1 në të mirë të Tottenhamit. Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Juve thotë se lëndimi i De Sciglios nuk është serioz

para 8 muajve - Telegrafi

Juventus ka qetësuar tifozët për lëndimin e Mattia De Sciglios ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Zonja e Vjetër ka njoftuar se lojtari nuk ka pësuar lëndim serioz, por nuk kanë dhënë ndonjë datë për...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Liverpoolit e Sevillas. Liverpooli dhe Sevilla do të përballen në “Anfield” nga ora 20:45. “Të Kuqtë” do të nisin aventurën në Ligën e Kampionëve kundër...

Tottenham – Borussia Dortmund, nuk ndalen golat në pjesën e dytë

para 8 muajve - Arbresh

Tottenham dhe Borussia Dortmund takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve, transmeton arbresh.info. Tottenham po fiton me shifrat 3:1 me golin e realizuar nga...

Real Madrid – APOEL, ku mbeti topi pas goditjes së penalltisë nga Ronaldo?

para 8 muajve - Arbresh

Real Madrid dhe APOEL takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Cristiano Ronaldo e zhbllokon ndeshjen me golin e realizuar në minutën e 12-të. Real Madrid...

Mbyllen pjesët e para të Championsit, Dortmundi në vështirësi, Liverpuli arrin të kthejë rezultatin

para 8 muajve - Newsport

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të Champions League. Kështu Liverpuli i ka kthyer rezultatin Seviljas dhe kryeson me rezultatin 2-1, ndërsa Dortmundi po humbet ndaj Totenhamit me rezultatin 2-1

Penallti në takimin Real Madrid – Apoel, ja çfarë bën Ronaldo

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit ka dyfishuar rezultatin ndaj Apoelit në 2-0, pas golit të Ronaldos nga pika e bardhë e penalltisë, raporton Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 8 muajve - Ina

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton Gazeta...

Neymar e ka një mesazh për Barcelonën dhe Real Madridin

para 8 muajve - Lajmi.net

. Neymar beson shumë te skuadra e tij. Braziliani thekson që PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. “Kemi një skuadër fantastike dhe nëse vazhdojmë kështu, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve”,...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij

para 8 muajve - GazetaBlic

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Champions League/ Mbyllen pjesët e para, mesatare e lartë golash

para 8 muajve - Fakti Ditor

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të grupeve të Champions League që po luhen mbrëmjen e sotme, bën të ditur SYRI.net. Shtatë nga tetë ndeshjet që po luhen kanë patur gola, ndërsa 0-0 është...

Liga e Kampionëve: Rezultatet në pjesët e para në tetë ndeshjet

para 8 muajve - Arbresh

Po zhvillohen ndeshjet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, transmeton arbresh.info. Pjesët e para mbyllen me këto rezultate. /arbresh.info/

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 8 muajve - Gazeta Express

. Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton...

Shikoni statistikat fenomenale të Ronaldos me Real Madridin në Champions League

para 8 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka shënuar para pak minutash ndaj Apoelit për t’i dhënë epërsinë Real Madridit, raporton Sovrani.info Cristiano Ronaldo po kalon momente fantastike me Realin. Ylli portugez që nga transferimi...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij!

para 8 muajve - Syri

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Përfundojnë pjesët e para të takimeve të Ligës së Kampionëve, ja rezultatet

para 8 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të Champions Leagues që kanë filluar nga ora 20:45 dhe po zhvillohen në kuadër të fazës së grupeve, raporton Sovrani.info Këto janë rezultatet pas 45 minutave...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - Gazeta Express

. Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi...

Liverpool – Sevilla, ku mbeti topi pas goditjes së penalltisë?

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Ben Yedder W realizon për spanjollët për shifrat 0:1. Liverpool i barazon 1;1 shifrat me Roberto...

Liverpool përmbys Sevillen

para 8 muajve - Insajderi

Liverpool ka arritur ta përmbysë rezultatin kundër Sevillas qysh në pjesën e parë. Sevilla ishte duke avancuar qysh në minutën e pestë përmes Ben Yedder, por Liverpool arriti ta përmbys rezultatin me dy...

Liverpool – Sevilla, shikoni golin e tretë

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Ben Yedder W realizon për spanjollët për shifrat 0:1. Liverpool i barazon 1;1 shifrat me Roberto...

Super gol në takimin Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Sovrani

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Sevillas pas golit të, Salah në minutën e 37 të takimit, transmeton Sovrani.info Rezultati aktual i takimit është 2-1. Facebook Twitter Google Plus

Lojtari i Kombëtares debuton sot në Champions League, në fushë që nga minuta e parë

para 8 muajve - Newsport

Lojtari më i ri i Kombëtares Shqiptare, Valon Ahmedi do të bëjë sot, debutimin në kompeticionin më të rëndësishëm për klube, Champions League. Skuadra e Ahmedit, Maribor do të luajë sot kundër Spartakut...

Tottenham – Borussia Dortmund, assesi të ndalen golat

para 8 muajve - Arbresh

Tottenham dhe Borussia Dortmund takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve, transmeton arbresh.info. Për 15 minuta janë shënuar tre gola në ndeshjen Tottenham...

Jesus nuk ndalet, shënon ndaj Feynoord

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Feynoordit, me anë të sulmuesit, Gabriel Jesus, raporton Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Feyenoord – Manchester City, ndeshje me shumë gola

para 8 muajve - Arbresh

Skuadra holandeze Feyenoord dhe Manchester City takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka kaluar në epërsi 1:0 në minutën e tretë me golin e shënuar nga Stones. Aguero (2’) e shtoi në 2:0...

Spektakël në ndeshjen Tottenham – Dortmund, shënohen tre gola të shpejtë

para 8 muajve - Periskopi

Tottenhami po fiton 2:1 ndaj Dortmundit. Për 15 minuta janë shënuar tre gola në ndeshjen Tottenham – Dortmund. Të parët në epërsi shënuan vendasit përmes Son në minutën e 4’. Barazoi Andriy Yarmolenko...

Reali në epërsi, shikoni çfarë goli ka shënuar Ronaldo

para 8 muajve - Bota Press

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të.

Liverpool – Sevilla, reagon Liverpool, shikoni golin

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Ben Yedder W realizon për spanjollët për shifrat 0:1. Liverpool i barazon 1;1 shifrat me Roberto...

Gol në takimin Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Livrerpoolit ka barazuar rezultatin ndaj Sevillas në 1-1, pas golit të Firminos në minutën e 21 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Ky është lëndimi që De Sciglio e pësoi në ndeshje ndaj Barcelonës

para 8 muajve - GazetaBlic

Raportohet se Mattia De Sciglio e ka ndrydhur nyjën gjatë humbjes së Juventusit 3-0 ndaj Barcelonës në Ligë të Kampionëve. Sipas Gazzetta dello Sport, lëndimi i De Sciglio do të vlerësohet sot pasdite,...

Edhe një gol në takimin Feynoord – Manchester City

para 8 muajve - Sovrani

Manchester City ka dyfishuar rezultatin ndaj Feynoordit, pas golit të Agueros në minutën e 10 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Nuk ndalen golat në takimin Tottenham – Dortmund

para 8 muajve - Sovrani

Golat në takimin Tottenham – Dortmund nuk e kanë ndërmend të ndalen. Rezultati aktual është 2-1 për Tottenhamin. Golat në këtë takim i shënuan Son, Yarmelenko dhe Harry Kane. Ja goli i Kane: Facebook Twitter Google Plus

Liverpool – Sevilla, shokohen anglezët

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Ben Yedder W realizon për spanjollët për shifrat 0:1. /arbresh.info/

Reali në epërsi, shikoni çfarë goli ka shënuar Ronaldo

para 8 muajve - Periskopi

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit. Për 1:0 shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 12’të.

Liverpooli shokohet në mes të Anfield

para 8 muajve - Periskopi

Sevilla ka kaluar në epërsi prej 1-0, në duel me Liverpoolin. Golin për mysafirët nga Spanja e shënoi Wissam Ben Yedder, në minutën e pestë. / Periskopi

Real Madrid – APOEL, si zakonisht, Cristiano Ronaldo

para 8 muajve - Arbresh

Real Madrid dhe APOEL takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Cristiano Ronaldo e zhbllokon ndeshjen me golin e realizuar në minutën e 12-të. /arbresh.info/

Ronaldo kalon Realin në epërsi

para 8 muajve - Insajderi

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit me rezultat 1-0. Goli erdhi nga Cristiano Ronaldo në minutën e 12-të pas asistimit nga Gareth Bale. Me këtë gol Ronaldo i bie që ka shënuar në ndeshjen hapëse...

VIDEO/ Të gjithë mendjen tek Zappacosta, por ju nuk keni parë supergolin e Pedros

para 8 muajve - Syri

Mbrojtësi italian i Chelseas, Zappacosta mbrëmjen e djeshme ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions Leagues. Por në krahun tjetër edhe Pedro shënoi një mrekulli të vërtetë gjatë golit të parë...

Europa League starton me disa përballje interesante

para 8 muajve - SuperSport

Europa League nis rrugëtimin e gjatë dhe të vështirë të këtij sezoni që do të transmetohet eksluzivisht në paketën Supersport. E enjtja e parë e fazës starton me disa sfida interesante në 12 grupe. Në...

Gol në takimin Real Madrid – Apoel

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në epërsi ndaj Apoelit pas golit të, Cristiano Ronaldos, shkruan Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Neymar: Kemi ekip të mirë, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - Medial

Super ylli Brazilian, Neymar JR beson se PSG-ja këtë sezon mund ta fitojë Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me fitore dhe me një goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve pasi mposhti me rezultat...

Gol në takimin Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Sevillas ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit pas 5 minutave lojë, me anë të Ben Yedden, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Tottenham – Borussia Dortmund, gol, gol, gol

para 8 muajve - Arbresh

Tottenham dhe Borussia Dortmund takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve, transmeton arbresh.info. Son Heung-Min e kalon ekipin anglez në avantazh me shifrat 1:0. /arbresh.info/

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 8 muajve - Tetova Sot

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton Gazeta...

Liverpool nuk reziston më shumë se katër minuta kundër Sevilles

para 8 muajve - Insajderi

Liverpool nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në Champions League, pasi ka pësuar gol qysh në minutën e katërt. Ben Yedder, ka kaluar Sevillen në epërsi si mysafir i Liverpoolit. Të kuqtë kishin arritur...

Gol në takimin Feynoord – Manchester City

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester Cityt ka kaluar në epërsi ndaj Feynoordit pas vetëm 3 minutave lojë, me golin e Stones, shkruan Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Gol në takimin Tottenham – Dortmund

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Tottenhamit ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit pas vetëm 4 minutave lojë, me anë të Son, shkruan Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Fillojnë takimet e Championsit

para 8 muajve - Sovrani

Të gjitha ndeshjet e Champions Leagues kanë filluar. Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të fazës së grupeve. Sovrani.info do t’ju mbajë të informuar për ndryshime të rezultateve. Facebook Twitter Google Plus

Feyenoord – Manchester City, ndeshja nis me gol

para 8 muajve - Arbresh

Skuadra holandeze Feyenoord dhe Manchester City takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka kaluar në epërsi 1:0 në minutën e tretë me golin e shënuar nga Stones. /arbresh.info/

Ronaldo është gati për Champions

para 8 muajve - Gazeta Express

. Ronaldo është gati për Ligën e Kampionëve. Real Madridi do të nisë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve sonte kundër Apoelit në “Santiago Bernabeu”. Pas pothuajse një muaj, Cristiano Ronaldo, pritet...

Juventusi me komunikatë zyrtare për De Sciglion

para 8 muajve - Tetova Sot

Lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është shumë serioz. Juventusi ka konfirmuar se lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është serioz, të cilin e pësoi në humbjen 3:0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve, transmeton...

Real Madridi ka harruar të humb në Champions League, shikoni ecurinë fantastike të tyre

para 8 muajve - Sovrani

Real Madrid dhe Apoel do të takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions League, shkruan Sovrani.info Skuadra e Real Madridit në 22 ndeshjet e fundit në fazën e grupeve...

Champions League, sonte sfidat Real-APOEL, Totenham-Dortmund

para 8 muajve - Shqiptarja

Champions League vijon edhe mbrëmjen e sotme me sfida të tjera interesante. Përballje të veçanta premton Grupi H, ku Reali Madrid pret në stadiumin e tyre Santiago Bernabeu, Qipriotët e  APOEL Nicosia....

138 portierët “viktima” të Messit

para 8 muajve - Gazeta e re

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Ja çfarë ndodhi herën e fundit kur Reali u takua me Apoelin

para 8 muajve - Sovrani

Pas pak minutash do të fillojë takimi i fazës së grupeve, Real Madrid – Apoel, shkruan Sovrani.info Edhe në të kaluarën këto dy skuadra janë përballur me njëra tjetrën. Në të dy takimet e zhvilluar rezultati...

Salah i gatshëm për sfidën ndaj Sevillës

para 8 muajve - RTV 21

Egjiptiani ka stërvitur sot në mëngjes në Mewlod Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah ka stërvitur sot në mëngjes më ekipin e Liverpoolit, pasi që dje ai nuk ishte në seancën stëvitore të klubit nga Anfieldi...

ZYRTARE/ Katastrofë për Juventusin, dëmtohet blerja e bujshme

para 8 muajve - Syri

Një lajm i hidhur vjen për Juventusin. Mattia De Sciglio raportohet e ka ndrydhur kyçin e këmbës gjatë humbjes 3-0 të Juventusit ndaj Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Champions...

138 portierët “viktima” të Messit

para 8 muajve - KosovaPress

Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian pas 315 minutash me dygolëshin, duke e çuar në 138...

Barcelona – Juventus, fantastike çfarë ka bërë Dembele

para 8 muajve - Lajmi.net

. Ousmabe Dembele la përshtypje të mira në debutimin e tij te skuadra e Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përforcimi i ardhur nga Borussia Dortmund luajti si titullar në fitoren 3:0 ndaj Juventusit të...

Juventusi me komunikatë zyrtare për De Sciglion

para 8 muajve - Infokusi

Lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është shumë serioz. Juventusi ka konfirmuar se lëndimi i Mattia De Sciglios nuk është serioz, të cilin e pësoi në humbjen 3:0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve, transmeton...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - Infokusi

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

FOTO/ Karikatura e ditës: Messi-Buffon

para 8 muajve - Syri

Barcelona fitoi bindshëm 3-0 përballë Juventusit ku në një formë të shkëlqyer ishte Lionel Messi që tashmë mposhti një tjetër portier. Listës së gjatë të 138 portierëve që “ylli” argjentinas u ka shënuar...

Messi i tregoi Buffonit se pse është baba në futboll

para 8 muajve - Indeks online

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Messi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Gianluigi Buffon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte...

Leipzig – Monaco, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Sovrani

Leipzig dhe Monaco do të ndeshen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Ja formacionet: Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare, Liverpool – Sevilla

para 8 muajve - Arbresh

Liverpool dhe Sevilla takohen sonte në Ligën e Kampionëve në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve. Janë publikuar edhe formacionet zyrtare. /arbresh.info/ Liverpool: Karius; Gomez, Lovren, Matip,...

Së bashku me Buffonin, numri i portierëve që Messi u ka shënuar është i jashtëzakonshëm

para 8 muajve - Albeu

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Messi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Gianluigi Buffon . “ Pleshti ” nuk kishte arritur ta mposhte...

Edhe Bufon në listën e të ndëshkuarve, Mesi u ka shënuar 138 portierëve

para 8 muajve - BalkanWeb

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Mesi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Xhanluixhi Bufon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte...

Liverpool – Sevilla, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Sovrani

Liverpooli dhe Sevilla do të takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions League, shkruan Sovrani.info Dy skuadrat kanë bërë të ditura formacionet zyrtare: Liverpool:...

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 8 muajve - Infokusi

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton Gazeta...

Messi u ka shënuar 138 portierëve gol, Buffon futet në listë

para 8 muajve - Telegrafi

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Messi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Gianluigi Buffon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte...

Si ndihesh pa Messin dhe Suarez? Përgjigja e Neymarit është e pabesueshme

para 8 muajve - Syri

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Neymar e ka një mesazh për Barcelonën dhe Real Madridin

para 8 muajve - Infokusi

Neymar beson shumë te skuadra e tij. Braziliani thekson që PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. “Kemi një skuadër fantastike dhe nëse vazhdojmë kështu, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve”,...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 8 muajve - Infokusi

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

Juve thotë se lëndimi i De Sciglios nuk është serioz

para 8 muajve - Almakos

Juventus ka qetësuar tifozët për lëndimin e Mattia De Sciglios ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Zonja e Vjetër ka njoftuar se lojtari nuk ka pësuar lëndim serioz, por nuk kanë dhënë ndonjë datë për...

Ky është lëndimi që mbrojtësi i Juventus e pësoi në ndeshje ndaj Barcelonës

para 8 muajve - Gazeta Express

. Raportohet se Mattia De Sciglio e ka ndrydhur nyjën gjatë humbjes së Juventusit 3-0 ndaj Barcelonës në Ligë të Kampionëve. Sipas Gazzetta dello Sport, lëndimi i De Sciglio do të vlerësohet sot pasdite,...

Edhe Bufon në listën e të ndëshkuarve, Mesi u ka shënuar 138 portierëve

para 8 muajve - Lajm

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Mesi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Xhanluixhi Bufon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte...

ZYRTARE: Juventusi me komunikatë për lëndimin e De Sciglios

para 8 muajve - Infokusi

uventusi ka dalë me njoftim zyrtar për lëndimin e Mattia De Siglios. “Zonja e Vjetër” në komunikatë për media ka thënë se mbrojtësi italian nuk ka pësuar lëndim serioz, në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Barcelonës....

Ronaldo është gati për Champions

para 8 muajve - Infokusi

Ronaldo është gati për Ligën e Kampionëve. Real Madridi do të nisë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve sonte kundër Apoelit në “Santiago Bernabeu”. Pas pothuajse një muaj, Cristiano Ronaldo, pritet...

Valverde revolucion tek Barcelona

para 8 muajve - Sovrani

Shumë tifozë të Barcelonës pas largimit të Enriques dhe Neymarit filluan të dyshojnë se ekipit katalunas po i vie fundi dhe se nuk do të jetë më Barcelona e dikurshme. Por jo është Valverde ai i cili po...

Lukaku i lumtur për fitoren ndaj Baselit

para 8 muajve - Albeu

Romelu Lukaku është shprehur i lumtur pas fitores ndaj Baselit . Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. “Jam i ngazëllyer me këtë fitore. Të gjithë po punojnë shumë fort. Është një...

​“Messi është nga një planet tjetër”

para 8 muajve - RTV 21

​“Messi nga një planet tjetër” Barcelona e mposhti mbrëmë ‘Zonjën e Vjetër’ me rezultat 3-0, në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve, në ‘Camp Nou’, ndërsa Messi kishte shënuar dy nga golat...

Barcelona – Juventus, fantastike çfarë ka bërë Dembele

para 8 muajve - Infokusi

Ousmane Dembele ka shkëlqyer ndaj Juventusit. Ousmabe Dembele la përshtypje të mira në debutimin e tij te skuadra e Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përforcimi i ardhur nga Borussia Dortmund luajti si...

Neymar ‘godet’ me këtë deklaratë

para 8 muajve - Arbresh

Ylli i futbollit botëror, Neymar, është i bindur se skuadra e tij e re Paris Saint Germain, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Ai ka thënë se PSG e ka një skuadër fantastike. “Nëse...

Rakitiq: Jemi në formë të mirë

para 8 muajve - KosovaPress

Starti perfekt i Barcelonës në sezonin e ri vazhdon edhe më tutje. Skuadra katalanase ka fituar katër ndeshjet e para ku ka realizuar 12 gola dhe nuk ka pranuar ende asnjë. Të martën Barça shkeli Juventusin,...

Neymar flet për Cavanin dhe Mbappen, ja çfarë thotë

para 8 muajve - Sovrani

Sulmuesi i PSG-së, Neymar ka folur pas fitorës së ekipit francez ndaj Celticut me rezultatin e thellë 5-0, shkruan Sovrani.info Lojtari ka lavdëruar dy bashkëlojtarët e tij, Cavani dhe Mbappe, ku tha:...

Ky është lëndimi që mbrojtësi i Juventus e pësoi në ndeshje ndaj Barcelonës

para 8 muajve - Infokusi

Raportohet se Mattia De Sciglio e ka ndrydhur nyjën gjatë humbjes së Juventusit 3-0 ndaj Barcelonës në Ligë të Kampionëve. Sipas Gazzetta dello Sport, lëndimi i De Sciglio do të vlerësohet sot pasdite,...

​Për Tottenhami-n, ndeshja me Dortmund shihet si ‘finale’

para 8 muajve - 10minuta

Menaxheri i Tottenham, Mauricio Pochettino e ka vlerësuar ndeshjen me Borussia Dortmund, si një ndeshje të rëndësisë së veçantë. Sezoni i kaluar la shumë për të dëshiruar për nën-kampionët anglezë, pasi...

FOTO/ Karikatura e ditës: Messi-Buffon

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Barcelona fitoi bindshëm 3-0 përballë Juventusit ku në një formë të shkëlqyer ishte Lionel Messi që tashmë mposhti një tjetër portier. Listës së gjatë të 138 portierëve që “ylli” argjentinas...

Ylli i Liverpoolit nuk luan përballë Sevillas

para 8 muajve - GazetaBlic

Ylli egjiptian ka munguar në stërvitjen e djeshme të skuadrës. Liverpooli kthehet në Ligën e Kampionëve dhe në ndeshjen e parë skuadra e Jurgen Klopp e pret Sevillan në Anfield. Por trajneri gjerman ka...

ZYRTARE: Juventusi shkruan për lëndimin e De Sciglios, tregon se a është serioz

para 8 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i Juventusit, Mattia De Sciglio u dëmtua mbrëmë në ndeshjen Barcelona – Juventus, shkruan Sovrani.info Klubi italian, Juventus ka dalë me një komunikatë zyrtare për lëndimin e tij, i cili ka...

Kthehet “perandori” i Champions-it, kthehen edhe golat me Ronaldon…

para 8 muajve - Lajm

Mbëmjen e sotme vijon Champions-i me fazën e grupeve, ndërkohë që rikthehet “perandori”, dominuesi i madh i kompeticionit. Mos të flasim për Real Madridin, i cili është në nivel klubi me 12 fitore të kësaj...

Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

para 8 muajve - Portalb

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të...

‘Mos e krahasoni Dybalanë me Messin’, -Deklarata e legjendës së Juventusit

para 8 muajve - Koha Jone

Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në një tjetër nivel. Në një intervistë për “Gazzette dello Sport”, legjenda e Juventusi nënvizon se krahasimet...

Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër 0 shares Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

para 8 muajve - Portalb

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të...

VIDEO/ Messi një jashtëtokësor, këto statistika po frikësojnë Ronaldon

para 8 muajve - Koha Jone

Lionel Messi po tregon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon të ri. Jo vetëm në La Liga, sulmuesi argjentinas dëshmoi se është lojtari më i mirë në botë edhe në përballjen në “Camp Nou” kundër Juventusit...

Ronaldo i gatshëm për Champions League

para 8 muajve - Sovrani

Real Madrid sonte takohet me Apoelin me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i gatshëm për këtë takim....

Presidenti i Romës i palumtur

para 8 muajve - Gazeta Express

. Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

FOTO/ Karikatura e ditës: Messi-Buffon

para 8 muajve - Fakti Ditor

Barcelona fitoi bindshëm 3-0 përballë Juventusit ku në një formë të shkëlqyer ishte Lionel Messi që tashmë mposhti një tjetër portier. Listës së gjatë të 138 portierëve që “ylli” argjentinas u ka shënuar...

ZYRTARE/ Katastrofë për Juventusin, dëmtohet blerja e bujshme

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Një lajm i hidhur vjen për Juventusin. Mattia De Sciglio raportohet e ka ndrydhur kyçin e këmbës gjatë humbjes 3-0 të Juventusit ndaj Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në...

Messi u ka shënuar 138 portierëve gol, Buffon futet në listë

para 8 muajve - Almakos

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Messi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Gianluigi Buffon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte...

ZYRTARE/ Katastrofë për Juventusin, dëmtohet blerja e bujshme

para 8 muajve - Fakti Ditor

Një lajm i hidhur vjen për Juventusin. Mattia De Sciglio raportohet e ka ndrydhur kyçin e këmbës gjatë humbjes 3-0 të Juventusit ndaj Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Champions...

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me këto super-ndeshje

para 8 muajve - TV Koha

Pas ndeshjeve të mbrëmshme ku nuk munguan golat, spektakli dhe gjithçka tjetër, Liga e Kampionëve vazhdon sot me duele të tjera interesante që vijnë nga grupet E,F,G dhe H, shkruan Sovrani.info. Ndeshet...

Për Tottenhami-n, ndeshja me Dortmund shihet si ‘finale’

para 8 muajve - KosovaPress

Sezoni i kaluar la shumë për të dëshiruar për nën-kampionët anglezë, pasi u eleminuan në grupet e Ligës së Kampionëve, në një grup i cili në fillim nuk u duk i vështirë, me Monaco, Leverkusen dhe CSKA...

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 8 muajve - Infokusi

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Liverpool me mungesë ndaj Sevillës

para 8 muajve - Politiko

Lajme të këqija vijnë për Liverpool pasi që transferi i ri i kësaj skuadre, Mohammed Salah, do t’i mungojë në ndeshjen e së mërkurës mbrëma ndaj Sevillës në Ligën e Kampionëve. Ai ishte larguar nga qendra...

Ronaldo, fantastik në stërvitjen e Real Madridit

para 8 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo duket në top formë para ndeshjes me APOEL-in në Ligën e Kampionëve. Etiketa: CR7

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 8 muajve - Infokusi

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Neymar përgjigjet në pyetjen se si ndihet te PSG pa Messin e Suarezin

para 8 muajve - Indeks online

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Liverpool me mungesë ndaj Sevillës

para 8 muajve - Klan Kosova

Lajme të këqija vijnë për Liverpool pasi që transferi i ri i kësaj skuadre, Mohammed Salah, do t’i mungojë në ndeshjen e së mërkurës mbrëma ndaj Sevillës në Ligën e Kampionëve. Ai ishte larguar nga qendra...

Presidenti i Romës i palumtur

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

Mbappe mbrëmë theu një rekord që vështirë se do të thyehet gjatë viteve të ardhshme

para 8 muajve - Albeu

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe . Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të...

Edhe një lajm i keq për Juventusin pas humbjes nga Barcelona

para 8 muajve - Lajmi.net

. Juventus ka marrë një lajm të keq pas humbjes 3:0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Mbrojtësi Mattia De Sciglio ka pësuar një lëndim dhe do t’ju nënshtrohet testeve mjekësore pas rikthimit në Itali....

Valverde: Mposhtëm finalistët

para 8 muajve - Zeri

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde e festoi fitoren 3-0 ndaj Juventusit duke thënë se mposhtën finalistët e edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve, transmeton zeri.info Barcelona ishte eliminuar...

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 8 muajve - Lajmi.net

Real Madrid pritet të luajë me Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale në sulm ndaj APOEL-it në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 8 muajve - Lajmi.net

.

Vjen një lajm i keq për Liverpoolin pak para ndeshjes me Sevillën

para 8 muajve - Sovrani

Liverpooli e fillon sonte rrugëtimin në Uefa Champions League me ndeshjen e vështirë kundër Sevillës në ‘Anfield Road’ nga ora 20:45. Por, trajneri gjerman Jurgen Klopp ka marrë lajme të këqija vetëm pak...

VIDEO/ Messi një jashtëtokësor, këto statistika po frikësojnë Ronaldon

para 8 muajve - Syri

Lionel Messi po tregon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon të ri. Jo vetëm në La Liga, sulmuesi argjentinas dëshmoi se është lojtari më i mirë në botë edhe në përballjen në “Camp Nou” kundër Juventusit...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 8 muajve - Aktuale

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Messi jashtëplanetar këtë sezon, statistika e golave që dëshmon se ai është lideri i Barcës

para 9 muajve - Telegrafi

Lionel Messi po tregon formë jo normale në sezonin e ri. Jo vetëm në La Liga, Messi dëshmoi supremacinë edhe ndaj Juventusit në Camp Nou. Messi shënoi plot dy gola ndaj Juventusit dhe ishte pranë hettrikut...

Shikojeni 7 minuta përmbledhje se si Messi e shkatërroi Juventusin

para 9 muajve - GazetaBlic

Leo Messi mbrëmë ka qenë lojtari më i mirë në fushë përballë Juventusit. Messi i cili nuk kishte shënuar kurrë gol përballë “Zonjës së vjetër” mbrëmë realizoi dy gola fantastik shkruan Gazeta Blic. Për...

Rakitic, ky motor i mesfushës së Barcelonës, shikoni statistikat ndaj Juventusit

para 8 muajve - Sovrani

Sezoni i kaluar ishte dëshpërues për mesfushorin kroat Ivan Rakitic tek Barcelona nën drejtimin e Luis Enriques. Si pasojë e mosaktivizimit, Rakitic kishte humbur në masë të madhe vetëbesimin, por ardhja...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 9 muajve - Zhurnal

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Allegri: Bëmë ndeshje të mirë, u dënuam 30 sekonda pa u mbyllur pjesa e parë

para 9 muajve - Zhurnal

Max Allegri ka folur pas humbjes kundër Barcelonës me rezultat 3-0. Blaugranat shënuan tri herë, me Leo Messi dy herë dhe një herë me Ivan Rakiticin. “Djelmoshat bën ndeshje të mirë, por kur ke rast duhet...

Zbulohen formacionet: Real Madrid-Apoel. Mungesë e madhe në sulm

para 9 muajve - Syri

Sot në orën 20:45 Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e APOEL-in në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e grupeve në Champions League. Trajneri Zinedine Zidane ka marrë lajmin e shkëlqyer...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 9 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Rakitic: Jemi në formë të mirë

para 9 muajve - Zhurnal

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, u shpreh shumë i kënaqur pas demolimit të Juventusti. Barcelona e shkatërroi Juventusin me rezultat 3-0 falë një paraqitje dominuese. Ishte Messi ai që shënoi dy...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 9 muajve - Zhurnal

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Rakitic: Jemi në formë të mirë

para 9 muajve - Telegrafi

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, u shpreh shumë i kënaqur pas demolimit të Juventusti. Barcelona e shkatërroi Juventusin me rezultat 3-0 falë një paraqitje dominuese. Rakitic shënoi golin e dytë...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 9 muajve - Telegrafi

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Performanca fantastike e Messit ndaj Juventusit

para 8 muajve - Medial

Argjentinasi ka qenë mbrëmë lojtari më i mirë kundër Juventusit ku edhe shënoi dy gola për ti dhënë fitoren skuadrës së tij, Barcelonës. Messi kurrë nuk kishte shënuar gol ndaj “Zonjës së Vjetër” ndërsa...

Pas humbjes nga Barcelona, vjen edhe një lajm ‘tronditës’ për Juventusin

para 8 muajve - Sovrani

Mbrëmja e së martës ishte një natë aspak e mirë për Massimiliano Allegrin dhe skuadrën e tij Juventusin. ‘Bianconerët’ u mposhtën nga Barcelona me rezultat 3-0 në ‘Camp Nou’ në ndeshjen e parë të fazës...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 9 muajve - Gazeta Express

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Lojtari i Juventusit: Messi është i pabesueshëm

para 9 muajve - GazetaBlic

Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga njëplanet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Super Messi kundër Juventusit, ja çfarë ndodhi në Itali

para 9 muajve - Lajmi.net

. Lionel Messi shkëlqeu kundër Juventusit duke realizuar dy gola në fitoren 3:0. Kurse, mediat italiane e kanë përshkruar si “jashtëtokësore” paraqitjen e tij ndaj “Bianconerëve”, përcjell “lajmi.net”....

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 9 muajve - Telegrafi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Barcelona Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit...

Super Messi, tetë gola në start të edicionit

para 8 muajve - Infokusi

Lionel Messi vazhdon të jetë i njëjti, jashtëtokësor në fushë. Ylli i Barcelonës e ka nisur edhe një edicion të frikshëm duke qenë i pakapshëm për kundërshtarët. Forma e tij u tregua edhe mbrëmë ndaj Juventusit...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 9 muajve - Telegrafi

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Allegri: Bëmë ndeshje të mirë, u dënuam 30 sekonda pa u mbyllur pjesa e parë

para 9 muajve - Telegrafi

Max Allegri ka folur pas humbjes kundër Barcelonës me rezultat 3-0. Blaugranat shënuan tri herë, me Leo Messi dy herë dhe një herë me Ivan Rakiticin. “Djelmoshat bën ndeshje të mirë, por kur ke rast duhet...

Neymar përgjigjet në pyetjen se si ndihet te PSG pa Messin e Suarezin

para 8 muajve - Infokusi

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Çfarë Messi, tetë gola në start të edicionit

para 9 muajve - Indeks online

Lionel Messi vazhdon të jetë i njëjti, jashtëtokësor në fushë. Ylli i Barcelonës e ka nisur edhe një edicion të frikshëm duke qenë i pakapshëm për kundërshtarët. Forma e tij u tregua edhe mbrëmë ndaj Juventusit...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 8 muajve - Infokusi

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Edhe një lajm i keq për Juventusin pas humbjes nga Barcelona

para 8 muajve - Infokusi

Juventus ka humbur mbrojtësin Mattia De Sciglio. Juventus ka marrë një lajm të keq pas humbjes 3:0 nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Mbrojtësi Mattia De Sciglio ka pësuar një lëndim dhe do t’ju nënshtrohet...

Çfarë bëri Xhaka në “Old Trafford”?

para 8 muajve - Infokusi

Taulant Xhaka ka bërë paraqitje shumë të mirë ndaj Manchester Unitedit në humbjen e Baselit 3:0, duke u notuar si më i miri te zviceranët. Etiketa: taulant xhaka

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me këto super-ndeshje

para 9 muajve - Ina

Pas ndeshjeve të mbrëmshme ku nuk munguan golat, spektakli dhe gjithçka tjetër, Liga e Kampionëve vazhdon sot me duele të tjera interesante që vijnë nga grupet E,F,G dhe H, shkruan Sovrani.info. Ndeshet...

Ylli i Juventusit: Messi është nga një planet tjetër

para 9 muajve - Ina

Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga një planet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Këto janë fjalët e trajnerit të Barcelonës pas fitores ndaj Juventusit

para 9 muajve - Gazeta Express

. Valverde: E kemi mposhtur finalistin e vitit të kaluar Ernesto Valverde e ka festuar fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit të martën mbrëma si një fillim të ri në Ligë të Kampionëve. Trajneri i “Blaugrana”...

‘Shpërthen’ Valverde, ja çfarë thotë për Messin

para 9 muajve - TV Koha

Trajneri i Barcelonës, Valverde ka folur për media pas fitorës bindëse ndaj Juventusit me rezultatin 3-0. Ai lavdëroi skuadrën për përformancën, por në veçanti, Leo Messin. “Messi ka zhvilluar një ndeshje...

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, shkëlqen Leo Mesi

para 9 muajve - Ina

Barça mposht “Zonjën” italiane 3-0, ka fitore të thella edhe për PSG-në e Çelsin. Bajerni e Junajtid bëjnë detyrën, kurse Roma barazon me Atletikon U luajtën dje ndeshjet e para në grupe të UEFA Champions...

Salah në dyshim për ndeshjen ndaj Sevillas

para 8 muajve - KosovaPress

Liverpooli kthehet në Ligën e Kampionëve dhe në ndeshjen e parë skuadra e Jurgen Klopp e pret Sevillan në Anfield. Por trajneri gjerman ka telashe para këtij takimi, pasi që Mohamed Salah nuk ka stërvitur...

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 8 muajve - Infokusi

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it (FOTO) Etiketa: Real Madrid

Futbollistit i Juves : ‘Leo Messi është nga një tjetër planet’

para 8 muajve - Infokusi

Futbollisti , Rodrigo Bentancur tha se Leo Messi është nga një tjetër planet pasi Juventusi humbi 3-0 ndaj Barcelonës në Ligën  e Kampionëve, transmeton ORAinfo. Ishte një fillim i befasishëm për 20-vjeçarin...

Ylli i Juventusit: Messi është nga një planet tjetër

para 9 muajve - Gazeta Express

. Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga një planet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Presidenti i Romës i palumtur

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, shkëlqen Leo Mesi

para 9 muajve - Sot News

Barça mposht “Zonjën” italiane 3-0, ka fitore të thella edhe për PSG-në e Çelsin. Bajerni e Junajtid bëjnë detyrën, kurse Roma barazon me Atletikon U luajtën dje ndeshjet e para në grupe të UEFA Champions...

‘Shpërthen’ Valverde, ja çfarë thotë për Messin

para 8 muajve - Infokusi

Trajneri i Barcelonës, Valverde ka folur për media pas fitorës bindëse ndaj Juventusit me rezultatin 3-0. Ai lavdëroi skuadrën për përformancën, por në veçanti, Leo Messin. “Messi ka zhvilluar një ndeshje...

Statistikat e frikshme të sulmit të Barcelonës

para 8 muajve - Infokusi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

“Messi nga një planet tjetër”

para 8 muajve - KosovaPress

Barcelona e mposhti mbrëmë ‘Zonjën e Vjetër’ me rezultat 3-0, në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve, në ‘Camp Nou’, ndërsa Messi kishte shënuar dy nga golat e ‘Katalanëve’, raporton KosovaPress....

Real Madrid – APOEL, formacionet e ndeshjes në Bernabeu

para 9 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ndeshet sonte me APOEL-in në Ligën e Kampionëve, këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Champions League/ 16 skuadra zbresin në fushë, zbuloni përballjet interesante të mbrëmjes së sotme

para 8 muajve - Newsport

Sot, do të luhen tetë takimet e tjera të fazës së grupeve në Champions League. 16 skuadra zbresin në fushë në orën 20:45. Në sy bien përballjet Liverpul – Sevilja apo Dortmund – Totenhem. Ashtu si mbrëmjen...

Neymar për Mbappen: Do të përmirësohet edhe më shumë

para 8 muajve - 10minuta

Vazhdon forma e mirë e talentit 19-vjeçar të PSG-së. Pas fitores së thellë prej 5:0 ndaj Celticut në Ligën e Kampionëve, Paris Saint-Germain u ka dërguar një mesazh të fortë skuadrave tjera të mëdha evropiane....

Neymar për Mbappen: Do të përmirësohet edhe më shumë

para 8 muajve - KosovaPress

Pas fitores së thellë prej 5:0 ndaj Celticut në Ligën e Kampionëve, Paris Saint-Germain u ka dërguar një mesazh të fortë skuadrave tjera të mëdha evropiane. E prirë nga treshja e sulmit, Neymar-Cavani-Mbappe,...

Messi jashtëplanetar këtë sezon, statistika e golave që dëshmon se ai është lideri i Barcës

para 9 muajve - Almakos

Lionel Messi po tregon formë jo normale në sezonin e ri. Jo vetëm në La Liga, Messi dëshmoi supremacinë edhe ndaj Juventusit në Camp Nou. Messi shënoi plot dy gola ndaj Juventusit dhe ishte pranë hettrikut...

Shikojeni çfarë kanë bërë pas ndeshjes Messi dhe Buffon

para 9 muajve - Lajmi.net

.

Real “injoron” APOEL-in, zbulohet formacioni i madrilenëve

para 8 muajve - Newsport

Real Madrid do të luajë sonte kundër APOEL-it në kuadër të fazës së grupeve në Champions League. “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme të këtyre dy ekipeve. Në sy bie që kampionët e Spanjës...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 9 muajve - Almakos

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

para 8 muajve - Sovrani

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të...

Barcelona “hakmerret” ndaj Juventusit

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona ka triumfuar 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League, duke u hakmarrë disi për atë eliminim të vjetshëm nga ky kompeticion në gjysmëfinale ndaj kampionëve...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 9 muajve - Almakos

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 9 muajve - Almakos

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Lexo po ashtu: Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23...

Barazim në Romë, Chelsea deklason Qarabagun

para 9 muajve - Gazeta e re

Roma dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta, Azpiliqueta,...

Barça 23 ndeshje pa humbje në grupe, por shikoni sa gola ka shënuar

para 9 muajve - Sovrani

Duket se trajneri Ernesto Valverde ka gjetur rrugën e duhur për t’a stabilizuar Barcelonën përkundër largimeve dhe thashethemeve të shumta gjatë merkatos verore. Të martën katalanasit e nisën me fitore...

Kylian Mbappe ka vendosur një rekord unik në Champions

para 9 muajve - Gazeta e re

Paris Saint-Germain ka fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B të Champions League. Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic dhe kanë marrë një fitore bindëse në transfertë. Sukses ky që ka ardhur falë...

Buffon: Messi është shumë më i mirë se Ronaldo

para 9 muajve - Gazeta e re

Buffon mbrëmë i pranoi dy gola nga Lionel Messi, në ndeshjen ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, që përfundoi me fitore të blaugranëve 3-0. Pas ndeshjes, Buffon dhe Messi u përshëndeten në mënyrë miqësore...

E mposhti me lehtësi Juventusin, ja çfarë thotë Valverde

para 9 muajve - Sovrani

Ernesto Valverde e festoi triumfin 3-0 të Barcelonës ndaj Juventusit në fillimin e maratonës në Ligën e Kampionëve. Pas ndeshjes, ai u shpreh tejet i lumtur për faktin se skuadra e tij e ka mposhtur finalistin...

“Lionel Messi nga një planet tjetër”

para 9 muajve - Arbresh

Rodrigo Bentancur ka thënë se Lionel Messi është “nga një planet tjetër” pas disfatës së Juventusit 3 me 0 ndaj Barcelonës, ku shkëlqeu ylli argjentinas. Ishte një fillim befasues për mesfushorin 20 vjeçarin,...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 9 muajve - Insajderi

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje

para 9 muajve - Insajderi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 9 muajve - Bota Press

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Liverpool – Sevilla, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Sovrani

Pas një periudhe të gjatë kohore skuadra angleze Liverpool i rikthehet sot garë më prestigjoze Europiane, Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info. Trajneri gjerman Jurgen Klopp vazhdon të ketë dyshime...

Pas humbjen Allegri thotë se zhvilluan ndeshje të mirë

para 9 muajve - Insajderi

Max Allegri ka folur pas humbjes kundër Barcelonës me rezultat 3-0. Blaugranat shënuan tri herë, me Leo Messi dy herë dhe një herë me Ivan Rakiticin. “Djelmoshat bën ndeshje të mirë, por kur ke rast duhet...

Ky është ylli i Juventusit që mbeti i ‘shtangur’ nga Messi: Ai është nga një tjetër planet

para 9 muajve - Sovrani

Barcelona doli triumfuese me rezultat të pastër 3-0 në ndeshjen e parë të fazës së grupeve ndaj kampionëve të Italisë, Juventusit, transmeton Sovrani.info. Ajo që i befasoi të gjithë në formacionin e ‘Zonjës...

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me këto super-ndeshje

para 9 muajve - Sovrani

Pas ndeshjeve të mbrëmshme ku nuk munguan golat, spektakli dhe gjithçka tjetër, Liga e Kampionëve vazhdon sot me duele të tjera interesante që vijnë nga grupet E,F,G dhe H, shkruan Sovrani.info. Ndeshet...

Goleada në Champions, Barcelona “hakmerret” ndaj Juventusit

para 9 muajve - Top Channel

Barcelona ka triumfuar 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League, duke u hakmarrë disi për atë eliminim të vjetshëm nga ky kompeticion në gjysmëfinale ndaj kampionëve...

Barcelona deklasoi Juventusin

para 9 muajve - Alsat-M

Ylli argjentinas realizoi dy gola në fitoren e pastër 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit. E udhëhequr nga një Lionel Messi në formën më të mirë, Barcelona ka shkatërruar Juventusin duke e mposhtur 3:0 në...

Çfarë bëri Xhaka në “Old Trafford” sonte?

para 9 muajve - Lajmi.net

Taulant Xhaka ka bërë paraqitje shumë të mirë ndaj Manchester Unitedit në humbjen e Baselit 3:0, duke u notuar si më i miri te zviceranët.

Mbappe arrin rekordin historik në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe ka filluar aventurën e tij të re me PSG-në në mënyrën më të mirë të mundshme. Ai në debutimin e tij me ekipin francez në Champions ka shënuar gol ndaj Celtic. 18 vjeçari ka hyrë në histori...

Manchester United 3–0 Basel, notat e lojtarëve

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester United e ka mposhtur Baselin me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu Romelu Lukaku që shënoi një herë duke o notuar me notën 8.6. Paraqite të mirë kishte edhe Young që mori notën 8.5. Taulant...

Notat e lojtarëve – Celtic 0:5 PSG, godet trinomi i tmerrit

para 9 muajve - Telegrafi

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Befason Allegri pas humbjes nga Barcelona

para 9 muajve - Gazeta Express

. Allegri ka vetëm fjalë të mira për lojtarët, pavarësisht humbjes 3:0 në “Camp Nou”. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ndeshja mund të kishte përfunduar me një tjetër rezultat, nëse...

Mbappe i shpëton për mrekulli agresionit të tifozit skocez që futet në fushë për ta goditur

para 9 muajve - Syri

Në stadiumin e Celticut ndodhi një incident i shëmtuar në sfidën Celtic-PSG, e fituar nga francezët me shifrat e thella 5-0, shkruan SYRI.net . Një tifoz u fut në fushë për të goditur sulmuesin e PSG-së,...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore

para 9 muajve - Telegrafi

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në. Idetë e qarta për parizienët u shfaqën...

Historike, askush si Mbappe

para 9 muajve - Gazeta Express

Mbappe ka debutuar me gol për PSG-në në Ligën e Kampionëve. Talenti francez, Kylian Mbappe, ka debutuar me gol në Ligën e Kampionëve me fanellën e PSG-së, ku edhe theu një rekord historik. 18 vjeçari barazoi...

Allegri: Messi ndëshkon kur ka hapësirë, Buffon është më i miri në botë

para 9 muajve - Indeks online

Massimiliano Allegri ka folur pas humbjes kundër Barcelonës në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, transmeton IndeksOnline Kampioni i Italisë u mposht 3 me 0 nga Barcelona në “Camp Nou”....

Ja sa gola i ka shënuar Messi në Ligën e Kampionëve, i duhen edhe kaq për ta arritur Ronaldon

para 9 muajve - GazetaBlic

Leo Messi ka shënuar golin e 96-të në Ligën e Kampionëve. Ylli i Barcelonës, Leo Messi, shkëlqeu në ndeshjen ndaj Juventusit, duke shënuar dy gola në fitoren 3:0, shkruan Gazeta Blic Me dy golat e shënuar...

Barça tregon klasin ndaj Juventus

para 9 muajve - Klan Kosova

Të përzgjedhurit e Ernesto Valverde u treguan më të fortë se ata të Massimiliano Allegri, duke fituar me plot meritë sfidën e parë të këtij edicioni të Champions Barcelona ka mposhtur Juventus me rezultat...

Messi fundos Juventus

para 9 muajve - Klan Kosova

Lionel Messi ka shënuar golin e tij të dytë dhe të tretin të Barcelonës në përballjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj Juventus. Interesante

Chelsea shkatërron Qarabagun, Roma dhe Atletico ndahen baras

para 9 muajve - Telegrafi

Chelsea ka shkatërruar Qarabagun duke e mposhtu me rezultat 6-0. Ndeshjen e nisi Pedro me gol që në minutën e 7-të. Pas tij shënoi edhe Zappacosta në minutën e 30-të, rezultat me të cilën u mbyll pjesa...

Hakmerret Barca, nënshtron Juven në Camp Nou

para 9 muajve - Telegrafi

Barcelona është treguar skuadër tepër e fortë për Juventusin në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma në Camp Nou. Katalunasit fituan me rezultat 3-0 përballë...

Champions League. Nuk ka surpriza fitojnë ekipet pretendente

para 9 muajve - Koha Jone

Kane perunduar ndeshjet e para te fazes se grupeve te “Uefa Champions League” te cilat u zhvilluan mbremjen e sotme. Ne takimin kryesore Barcelona arriti qe te dominoje perballe ekipit te Juventusit. Katalanasit...

Chelsea e Unitedi fitojnë pa mund në ?Champions?

para 9 muajve - Albeu

Chelsea ka poshtëruar Qarabagun me gjashtë gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, ndersa Manchester Unitedi mposhti 3 me 0 Baselin në Old Trafford. Golat për Chelsean i realizuan Pedro, Zapacosta,...

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 9 muajve - Syri

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Messi i shënoi Buffonit për herë të parë në karrierë

para 9 muajve - Zeri

Lionel Messi nuk i kishte shënuar kurrë më parë gol Gianluigi Buffonit, shkruan zeri.info. Mirëpo, ylli argjentinas e theu tabunë sonte, duke shënuar dy herë ndaj portierit legjendar italian, të cilin...

Vlerësimet e lojtarëve: Xhaka më i miri në fushë ndaj Manchester Unitedit

para 9 muajve - GazetaBlic

Taulant Xhaka ishte ndër më të mirët në fushë për Baselin, ndaj Manchester Unitedit. Baseli i Taulant Xhakës u mposht me rezultat të thellë 3:0 nga Manchester Unitedi në “Old Trafford”, përcjell Gazeta...

Messi theu ‘tabunë’, ja nota që u vlerësua ‘pleshti’ pas dopjetës që i shënoi Juventusit

para 9 muajve - Syri

Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur me rezultatin e pastër 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu...

Live “Champions League”/ Barcelona shpërfytyron Juventusin, Chelsea i shënon 5 Qarabag-ut të Agollit

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Roma ? Atletico Madrid ndahen në paqe

para 9 muajve - Albeu

Roma dhe Atletico kanë barazuar 0:0 në “ Olimpico ”. Roma dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët pasi barazuan 0:0 në “ Olimpico ”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Dyja klubet...

Live “Champions League”/ Shpërfytyrohet Juventusi, Barcelona udhëheq 3-0

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Champions League,Chelsea dhuron spektakël,PSG shënon 5, bie Juve

para 9 muajve - Shqiptarja

Kanë përfunduar ndeshjet e para të grupeve në Champions League, ku nuk ka munguar spektakli nga skuadrat e mëdha. Chelsea ka mposhtur miqtë e Qarabag, duke u shënuar 6 gola. Skuadra nga Azebajxhan nuk...

Barcelona – Juventus, kjo është nota marramendëse e Messit

para 9 muajve - Gazeta Express

. Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës 3:0 ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express....

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e katër grupeve të para në Ligën e Kampionëve. Fitoren më të thellë e shënoi Chelsea, me rezultat 6:0, derisa Barcelona e fitoi kryendeshjen me Juventusin, me rezultat...

PSG-ja e pandalshme, shkëlqyen Neymar e Mbappe

para 9 muajve - Albeu

PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve. Në këtë ndeshje shkëlqyen treshja sulmuese, Edinson Cavani , Neymar...

Man United – Basel, kjo është nota e Taulant Xhakës

para 9 muajve - Gazeta Express

. Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin në “Old Trafford”. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë...

Rakitiq dyfishon avantazhin e Barçës

para 9 muajve - Klan Kosova

Ivan Rakitiq ka shënuar golin e dytë për Barcelonën në përballje me Juventus, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Interesante

Rakitic e dyfishon epërsinë për Barcën

para 9 muajve - Telegrafi

Barcelona e ka realizuar edhe golin e dytë kundër Juventusit në Camp Nou. Katalunasit e kanë nisur në mënyrë të rrezikshme fraksionin e dytë dhe kanë arritur ta dyfishojnë epërsinë. Lionel Messi vazhdon...

Live “Champions League”/ Barcelona dyfishon ndaj Juves, Te Paris SG shënon i gjithë sulmi

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Taulant Xhaka zhvillon 90 minuta ndaj Manchester United, FC Basel fillon me humbje në Champion League

para 9 muajve - Radio Vala

Manchester, me 12 Shtator 2017 Kampioni i Zvicrës, FC Basel është mundur 3:0 nga Manchester United në ndeshjen e parë të sezonit 2017/2018 në Champions League, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Fellaini,...

VIDEO/ Barcelona shkatërron Juventusin

para 9 muajve - Syri

Barcelona ka mposhtur me rezultatin 3-0 Juventusin, duke u hakmarrë për eliminimin e vitit të kaluar. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për...

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 9 muajve - Syri

U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net . Mbrëmja e sotme nuk pati shumë suprriza, me ekipet pretendente që fituan pastër....

Lukaku shënon golin e dytë të Unitedit

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi e ka shënuar edhe golin e dytë kundër Baselit. Djajtë e Kuq po shkojnë drejt fitores në ndeshjen që po zhvillohet në Old Trafford. Daley Blind dhuroi një harkim të bukur në zonë, të...

Live “Champions League”/ Barcelona dyfishon shifrat, pas Messi-t shënon edhe Rakitiç,

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Neymari e Mbappe debutojnë me gola për PSG-në në “Champions”

para 9 muajve - Koha.net

Transferimet e reja të Paris Saint-Germainit, Neymar dhe Kylian Mbappe ishin në listën e shënuesve në fitoren e lartë që parisienët e arritën ndaj Celticut në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve....

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 9 muajve - Aktuale

Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

PSG-ja e frikshme, shkëlqyen Neymar e Mbappe

para 9 muajve - Aktuale

Paris Saint Germaini e ka mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun...

Nuk ka fitues në ndeshjen Roma – Atletico Madrid

para 9 muajve - Gazeta Express

. Roma dhe Atletico Madridi kanë barazuar 0-0 në “Olimpico”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Manchester United shkelë Baselin

para 9 muajve - Lajmi.net

. Manchester United e ka nisur me fitore këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq fituan 3:0 ndaj Baselit. Golat për Unitedin i realizuan Fellaini, Lukaku dhe Rashford. Për mysafirët luajti kosovari Taulant Xhaka.

Barazim në Romë, Chelsea deklason Qarabagun

para 9 muajve - Lajmi.net

. Roma dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta, Azpiliqueta,...

PSG e pandalshme edhe në Champions, shkëlqejnë “MCN”

para 9 muajve - GazetaBlic

PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve. Në këtë ndeshje shkëlqyen treshja sulmuese, Edinson Cavani, Neymar...

Barcelona merr hak kundër Juventusit

para 9 muajve - Albeu

Barcelona ka mundur Juventusin me rezultat 3 me 0 në Camp Nou, për t’u hakmarrë për eliminimin nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar. Në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen e parë të grupeve ishte Leo...

Man United i fortë për Baselin e Taulant Xhakës

para 9 muajve - Gazeta Express

​Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën...

Chelsea e Unitedi fitojnë me lehtësi në “Champions”

para 9 muajve - Koha.net

Chelsea ka poshtëruar Qarabagun me gjashtë gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, derisa Manchester Unitedi mposhti 3 me 0 Baselin në Old Trafford. Golat për Chelsean i realizuan Pedro, Zapacosta,...

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 9 muajve - Gazeta Express

​Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

PSG-ja e frikshme, shkëlqyen Neymar e Mbappe

para 9 muajve - Gazeta Express

Paris Saint Germaini e ka mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 9 muajve - Gazeta Express

​Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Barça deklason Juven, fitojnë bindshëm skuadrat e mëdha

para 9 muajve - Zeri

Barcelona e ka deklasuar Juventusin, të cilin e ka mposhtur me rezultat 3:0, në ndeshjen e zhvilluar sonte, shkruan zeri.info. Lionel Messi ka qenë i pandalshëm për Bianconeri duke shënuar dy gola, ndërsa...

Barcelona shkatërron Juventusin

para 9 muajve - Aktuale

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin ndaj Gianluigi Buffon.

Barcelona shkatërron Juventusin

para 9 muajve - Lajmi.net

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin...

Mbappe, Neymar dhe Cavani sulmi i frikshëm, fiton PSG-ja

para 9 muajve - Indeks online

Sulmi i Paris Saint Germain me Mbappen, Neymarin dhe Cavanin është vërtetë i fuqishëm. Këtë e konfirmon edhe fitorja e PSG-së kundër Celticut në Skoci, shkruan IndeksOnline. Parisi mposhti 5 me 0 kampionin...

Barcelona merr hak kundër Juventusit

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës merr hak kundër kampionit të Italisë, Juventus. Klubi i Barcelonës e mposhti me rezultat befasues Juventusin në “Camp Nou” 3 me 0, shkruan IndeksOnline. Golat për ekipin e Valverdes...

Barcelona e frikshme për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 9 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka shënuar fitore të thellë ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve. Barcelona e mposhti Juventusin në ndeshjen e parë të sezonit të Ligës së Kampionëve, me rezultatin e thellë 3:0 në “Camp Nou,...

Barça i hakmerret Juves

para 9 muajve - Koha.net

Barcelona ka mposhtur Juventusin me rezultat 3 me 0 në Camp Nou, për t’u hakmarrë për eliminimin nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar. Në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen e parë të grupeve ishte...

Neymar ia bën sefte me PSG në Champions

para 9 muajve - Klan Kosova

Neymar ka shënuar golin golin e tij të parë në fanellën e Paris Saint-Germain, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Interesante

Messi i jep epërsinë Barcelonës

para 9 muajve - Klan Kosova

Lionel Messi i ka dhënë epërsinë Barcelonës në përballjen me Juventus, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Interesante

REZULTATET/ Mbyllen pjesët e para të ndeshjeve të “Uefa Champions League”

para 9 muajve - Gazeta Tema

Mbremjen e sotme ka startuar kompeticioni i “Uefa Champions League”, ku jane luajtur pjeset e para te ndeshjeve te para te fazes se grupeve. Sfida kryesore mes Barcelones dhe Juventusit u mbyll me rezultatin...

Live “Champions League”/ Messi shënon në fundin e pjesës së parë, Juve në disavantazh

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Chelsea-Qarabag, dy gola të shpejtë

para 9 muajve - Lajmi.net

Realizojnë Bakayoko dhe Batshuayi. Chelsea po e shkatërron Qarabagun 5:0.

Nuk ndalet Barcelona, nuk ndalet Leo Messi

para 9 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 3:0 shënoi Leo Messi në minutën e 69’të, që ishte goli i dytë për të në këtë ndeshje. Bëje LIKE dhe...

Live “Champions League”/ Messi në fundin e pjesës së parë, Juventus në disavantazh

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Messi shënon super-gol ndaj Juventusit

para 9 muajve - Lajmi.net

Përsëri Leo Messi shënon ndaj Juventusit. Barcelona po fiton 3:0.

Fellaini ka shënuar me kokë për Unitedin

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi e ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen kundër Baselit. Në ndeshjen që zhvillohet në Old Trafford, Djajtë e Kuq e gjetën rrjetën në minutën e 35-të. Një lëvizje e mirë e Ashley Young,...

Mbappe dhe Cavani shënojnë për PSG-në

para 9 muajve - Telegrafi

Kylian Mbappe po përshtat mjaft mirë te PSG dhe ka arritur të shënojë në Ligën e Kampionëve. Mbappe arriti të shënojë në minutën e  34-të pas asistimit të Neymar. Pas tij shënoi edhe Cavani nga pika e...

Live “Champions League”/ Pas Neymar edhe Mbappe, debutim me gol për yjet e Paris SG

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Fantastik Messi

para 9 muajve - Indeks online

Lionel Messi ka shënuar golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e Barcelonës kundër Juventusit. Argjentinasi shënoi një super gol në minutën e 68-të, shkruan IndeksOnline Lionel Messi Goal HD...

Chelsea po e shkatërron Qarabagun, shënon edhe Bakayoko

para 9 muajve - Gazeta Express

. Chelsea ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Qarabag. Për 4:0 realizoi mesfushori i transferuar nga Monaco, Tiemoue Bakayoko , në minutën e 71’të. Tiemoue Bakayoko GOAL HD - Chelsea 4-0 Qarabag... by...

Barcelona – Juventus, vjen edhe goli i tretë

para 9 muajve - Zeri

Barcelona e ka shënuar edhe golin e tretë në duel me Juventusin, shkruan zeri.info. Për gjigantin katalunas në minutën e 68-të ka realizuar Lionel Messi, për të cilin ky ishte goli i dytë personal, pasi...

Leo Messi ngrit në këmbë “Camp Noun”, shënon tjetër gol spektakolar

para 9 muajve - GazetaBlic

Leo Messi ka realizuar për epërsinë 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 69 të takimit.

Chelsea nuk ndalet, shënon golin e tretë

para 9 muajve - GazetaBlic

Cesar Azpilicueta ka shënuar për epërsinë 3:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 55 të takimit.

Nuk ndalet Chelsea

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e tretë në mbrëmje kundër Qarabag. Golin e tretë e realizoi mbrojtësi spanjoll, Cesar Azpilicueta. Cesar Azpilicueta Goal HD - Chelsea 3-0 Qarabag... by footballtvvideos

Chelsea shënon sërish ndaj Qarabagut

para 9 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Qarabag. Për 3:0 realizoi Cesar Azpilicueta në minutën e 55’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

I mrekullueshmi Messi, shënon Rakitic

para 9 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 2:0 shënoi Ivan Rakitic në minutën e 56’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Barcelona – Juventus, vjen edhe goli i dytë

para 9 muajve - Zeri

Barcelona e ka shënuar edhe golin e dytë në duel me Juventusin, shkruan zeri.info. Për gjigantin katalunas në minutën e 56-të ka shënuar Ivan Rakitic pas iu kthye topi pas një gjuajtjeje të Lionel Messit....

Barcelona – Juventus, shënohet goli i dytë

para 9 muajve - GazetaBlic

Ivan Rakitic ka shënuar për epërsinë 2-0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 56 të takimit.

Barcelona-Juventus, goli i dytë

para 9 muajve - Lajmi.net

. Ivan Rakitic dyfishon epërsinë e Barcelonës ndaj Juventusit.

Manchester United shënon golin e dytë

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar golin e dytë kundër Basel. Realizator i golit për rezultatin 2 me 0 ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi në minutën e 53-të, shkruan IndeksOnline. Romelu Lukaku Goal...

Barcelona shënon të dytin

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e dytë kundër kampionit të Serie A-së, Juventus. Golin për 2 me 0 e shënoi mesfushori kroat, Ivan Rakitic, shkruan IndeksOnline. Ivan Rakitic Goal HD - Barcelona 2-0 Juventus... by fififilive

Nuk ndalet Man United, shënon edhe Lukaku

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 2:0 shënoi sulmuesi Romelu Lukaku me të filluar pjesa e dytë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 9 muajve - Koha Jone

Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League.

Man Utd – Basel, goli i dytë

para 9 muajve - Lajmi.net

. Romelu Lukaku dyfishon epërsinë e Manchester United ndaj Baselit.

Goli i dytë në takimin Manchester United – Anderlecht

para 9 muajve - GazetaBlic

Romelu Lukaku ka shënuar për 2-0, në minutën e 53.

Live “Champions League”/ Neymar-it i mjaftojnë 19 minuta, vjen goli i parë me Paris SG

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, me gol e nisin Bayern e Chelsea

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Messi thyen “mallkimin”, vendos një rekord personal ndaj Juventusit

para 9 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi më në fund ia ka dalur. Futbollisti argjentinas ka shënuar në takimin ndaj Juventusit për të zhbollkuar rezultatin në 1-0. Kësaj radhe goli i tij ishte i veçantë, pasi më në fund ai arrinë...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 9 muajve - Syri

Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, në fushë Barca, Juve, Manchester United

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Live “Champions League”/ Messi në fundin e pjesës së parë, Juventus në disavantazh

para 9 muajve - Koha Jone

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, katër grupe luajnë ndeshjet e para

para 9 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Barcelona – Juventus, vjen goli i parë

para 9 muajve - Zeri

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit me rezultat 1:0 falë golit të shënuar nga Lionel Messi në minutën e fundit të pjesës së parë, shkruan zeri.info. Ylli argjentinas bashkëveproi mjaft mirë me...

Kështu u mbyllën pjesët e para të ndeshjeve të Championsit

para 9 muajve - Zeri

Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Manchester United po udhëheq ndaj Baselit me rezultat minimal, 1:0, falë golit të Marouane Fellainit....

Manchester United në epërsi me golin e Fellainit

para 9 muajve - GazetaBlic

Marouane Fellaini ka shënuar për epërsinë 1:0 të Unitedit ndaj Anderlechtit, në minutën e 35 të takimit.

Messi i shënon gol Juventusit

para 9 muajve - Aktuale

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Champions League/ Rezultatet e pjesëve të para, shënohen 11 gola në 8 stadiume

para 9 muajve - Syri

Nisi sot faza e grupeve e Ligës së Kampioneve me 8 ndeshjet e para, njofton SYRI.net . Sapo u mbyllën pjesët e para, ku ekipet pretendente po fitojnë me kundërshtarë modest. Në pjesët e para janë shënuar...

VIDEO/ Messi ‘gjunjëzon’ Buffon

para 9 muajve - Syri

Lionel Messi më në fund ka arritur që t’i shënoj gol Buffon-it . Këtë e ka bërë në ndeshjen që po luhet për fazën e grupeve të sezonit 2017/18 në Champions League. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga...

Barcelona – Juventus, shënohet goli i parë

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e epërsisë kundër Juventusit. Golin për 1 me 0 e shënoi “kush tjetër" pos Lionel Messit në minutën e 45-të, shkruan IndeksOnline Lionel Messi Goal HD - Barcelona 1-0 Juventus... by Jek09Pre

​Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 9 muajve - RTV 21

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e para.Mediat...

Super gol nga Messi, Barcelona ndëshkon Juventusin

para 9 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka shënuar super gol për epërsinë 1:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e fundit të pjesë së parë.

Barcelona – Juventus, vjen goli i parë

para 9 muajve - Zeri

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit me rezultat 1:0 falë golit të shënuar nga Lionel Messi në minutën e fundit të pjesës së parë, shkruan zeri.info. Ylli argjentinas bashkëveproi mjaft mirë me...

Messi i shënon gol Juventusit

para 9 muajve - Gazeta Express

. Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të. Lionel Messi Goal HD - Barcelona 1-0 Juventus... by Goals_online...

Celtic-PSG, ‘lind’ treshja e frikshme në Europë

para 9 muajve - Koha Jone

PSG po udhëheq bindshëm në fushën e Celtic Glasgow, duke fituar deri në këto momente të pjesës së parë me rezultatin 3-0, shkruan SYRI.net. Neymar-Mbappe-Cavani janë autorët e golave për ekipin francez....

Messi thyen mallkimin Buffon, Barca në epërsi

para 9 muajve - Lajmi.net

. Barcelona zhbllokon sfidën ndaj Juventusit me golin e Leo Messit, i cili realizoi për herë të parë në karrierë ndaj Gianluigi Buffon.

Celtic-PSG, ‘lind’ treshja e frikshme në Europë

para 9 muajve - Syri

PSG po udhëheq bindshëm në fushën e Celtic Glasgow, duke fituar deri në këto momente të pjesës së parë me rezultatin 3-0, shkruan SYRI.net. Neymar-Mbappe-Cavani janë autorët e golave për ekipin francez....

Neymar i pandalshëm, nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - Albeu

Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celticut . Braziliani ka arritur të shënojë në portën e Celticut që në minutën e 20-të....

PSG-ja e frikshme, shënon edhe Cavani

para 9 muajve - Gazeta Express

. Paris Saint Germaini ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Celticut. Për 3:0 shënoi sulmuesi, Edinson Cavani, nga penaltia në minutën e 40’të, duke kompletuar kështu treshen sulmuese, pasi më parë shënuan...

Man Utd-Basel, zhbllokohet sfida

para 9 muajve - Lajmi.net

Marouane Fellaini kalon Manchester Unitedin në epërsi ndaj Baselit.

Penallti për PSG-në, çfarë bëri Cavani?

para 9 muajve - Lajmi.net

. Radha e Edinson Cavanit. Celtic-PSG 0:3.

Unitedi në epërsi kundër Baselit

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Manchester Unitedit ka ardhur deri te goli kundër Baselit. Realizatori i golit për 1 me 0 ishte mesfushori belg, Fellaini në minutën e 35-të, shkruan IndeksOnline Marouane Fellaini Super Goal...

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 1:0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Manchester United ka kaluar në epërsi...

Chelsea – Qarabag, shënohet goli i dytë

para 9 muajve - Indeks online

Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë kundër Qarabag. Golin për 2 me 0 e shënoi Zappacosta në minutën e 29-të, shkruan IndeksOnline Davide Zappacosta GOAL HD - Chelsea 2-0 Qarabag... by taraskorytko1

Transferimi i ri i Chelseat shënon gol spektakolar

para 9 muajve - Gazeta Express

. Chelsea po fiton 2:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”, shkruan Gazeta Express. Për 2:0 shënoi transferimi...

VIDEO/ Celtic-PSG, nuk ka surprizë, ja kush e shënon golin e parë

para 9 muajve - Koha Jone

Zhbllokohet sfida që po luhet në Skoci mes Celtic dhe PSG. Në minutën e 19-të është blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar, i cili kalon skuadrën franceze në avantazh.

Chelsea-Qarabag, shënohet goli i vitit

para 9 muajve - Lajmi.net

. Chelsea dyfishon epërsinë ndaj Qarabag me golin e Zapacostas.

Historike, askush si Mbappe

para 9 muajve - Infokusi

Mbappe ka debutuar me gol për PSG-në në Ligën e Kampionëve. Talenti francez, Kylian Mbappe, ka debutuar me gol në Ligën e Kampionëve me fanellën e PSG-së, ku edhe theu një rekord historik. 18 vjeçari barazoi...

Befason Allegri pas humbjes nga Barcelona

para 9 muajve - Infokusi

Allegri ka vetëm fjalë të mira për lojtarët, pavarësisht humbjes 3:0 në “Camp Nou”. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ndeshja mund të kishte përfunduar me një tjetër rezultat, nëse...

Vëllezërit Xhaka e ‘kallin’ me ‘I Zoti i shpisë o tu rritë nera’’, Taulanti gati ta mposhtë Manchesterin

para 9 muajve - Aktuale

Vëllezërit, Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen duke e ‘kallë’ atmosferën...

VIDEO/ Celtic-PSG, nuk ka surprizë, ja kush e shënon golin e parë

para 9 muajve - Syri

Zhbllokohet sfida që po luhet në Skoci mes Celtic dhe PSG. Në minutën e 19-të është blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar, i cili kalon skuadrën franceze në avantazh. /SYRI.net/ Bëje LIKE...

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 9 muajve - Gazeta Express

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Neymar shënon golin e parë për PSG-në në Champions

para 9 muajve - Lajmi.net

. Neymar kalon PSG-në në epërsi ndaj Celticut.

Gol i bukur nga Neymar, PSG në epërsi

para 9 muajve - GazetaBlic

Neymar ka shënuar për epërsinë 1-0 të PSG ndaj Celticut, në minutën e 19.

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Klan Kosova

Barcelona dhe Juventus do të përballen sonte në kuadër të xhiros së parë të ndeshjeve të grupeve në Ligën e Kampionëve. Trajnerët e të dy skuadrave pritet të dalin në fushën e blertë me formacionet më...

Shënohet gol i bukur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Aktuale

Chelsea po fiton 1:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Goli u shënua nga Pedro Rodriguez në minutën e pestë

Chelsea-Qarabag, gol i bukur

para 9 muajve - Lajmi.net

. Pedro Rodriguez ka kaluar Chelsean në avantazh ndaj Qarabagut.

Shënohet goli i parë në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - Indeks online

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Golin për 1 me 0 për Blutë e Londrës kundër Qarabag e shënoi Pedro në minutën e 6-të, shkruan IndeksOnline Pedro Rodriguez...

Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 9 muajve - Tetova Sot

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Shënohet gol i bukur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Gazeta Express

. Chelsea po fiton 1:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Goli u shënua nga Pedro Rodriguez në minutën e pestë,...

Gol i çmendur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - GazetaBlic

Pedro Rodriguez ka shënuar për epërsinë 1:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 5-të të takimit.

Nuk ka fitues në ndeshjen Roma – Atletico Madrid

para 9 muajve - Tetova Sot

Roma dhe Atletico kanë barazuar 0:0 në “Olimpico”. Roma dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët pasi barazuan 0:0 në “Olimpico”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Dyja klubet...

Manchester United 3–0 Basel, notat e lojtarëve

para 9 muajve - Almakos

Manchester United e ka mposhtur Baselin me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu Romelu Lukaku që shënoi një herë duke o notuar me notën 8.6. Paraqite të mirë kishte edhe Young që mori notën 8.5. Taulant...

Formacionet dhe statistikat e super sfidës Barsa-Juve

para 9 muajve - Aktuale

Ai duhet të bëjë Guardiolën dhe Luis Enrique. Në vitin e tyre të parë si trajnerë të Barcelonës, “Santpedor” dhe “Asturian” arritën tripletën. Sfida imponuese është ende një rrugë e gjatë për Valverde,...

VIDEO/ Taulant Xhaka sfidon sot Manchesterin, Graniti e përcjell me këngë shqiptare

para 9 muajve - Syri

Vëllezërit Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen në makinë me këngën ‘I...

Mësohet arsyeja pse Agolli nuk do të luaj kundër Chelseat

para 9 muajve - Indeks online

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli nuk është në formacionin e klubit nga Azerbajxhani, Qarabag, shkruan IndeksOnline. Takimi mes Chelseat dhe Qarabag do të zhvillohet sonte nga ora 20...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus, derbi i xhiros së parë në fazën grupore

para 9 muajve - Telegrafi

Camp Nou është arena ku do të vihen përballë gjigantët e futbollit evropian, Barcelona dhe Juventus. Skuadra që i mposhti Bianconerët në finalen e vitit 2015 është vënë përballë nënkampionit të sezonit...

Formacionet bazë: Unitedi kërkon ta festojë me fitore ndaj Baselit kthimin në LK

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Notat e lojtarëve – Celtic 0:5 PSG, godet trinomi i tmerrit

para 9 muajve - Almakos

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 9 muajve - Tetova Sot

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Man United i fortë për Baselin e Taulant Xhakës

para 9 muajve - Tetova Sot

​Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën...

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 9 muajve - GazetaBlic

Manchester United dhe Basel takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, do të luajë nga fillimi për Baselin ndaj “Djajve të Kuq”. Më poshtë i keni...

Sonte ishte nata e Messit

para 9 muajve - Lajm

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore

para 9 muajve - Almakos

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në. Idetë e qarta për parizienët u shfaqën...

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 9 muajve - Tetova Sot

Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

PSG-ja e frikshme, shkëlqyen Neymar e Mbappe

para 9 muajve - Tetova Sot

Paris Saint Germaini e ka mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun...

Sfida Barcelona-Juventus, njihuni me formacionet zyrtare

para 9 muajve - NOA

Barcelona-Juventus, është sfida më e rendësishme në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve në mbrëmjen e stme. Takimi do të luhet në orën 20:45 në stadium “Cam Nou”. Takimi është i vlefshëm për grupin...

Formacionet zyrtare: Celtic – PSG

para 9 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Celticut e PSG-së. Celtic dhe PSG do të përballen në “Celtic Park” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare: Celticu pret yjet e PSG-së

para 9 muajve - Telegrafi

Celticu ka një përballje të vështirë në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, pasi e pret Paris Saint Germainin e përforcuar. Dy përforcimet e mëdha të PSG-së, Neymar dhe Kylian Mbappe,...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea e Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës dhe Juventusit. Barcelona dhe Juventusi do të përballen në “Camp Nou” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve,...

Barcelona e frikshme për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona ka shënuar fitore të thellë ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve. Barcelona e mposhti Juventusin në ndeshjen e parë të sezonit të Ligës së Kampionëve, me rezultatin e thellë 3:0 në “Camp Nou,...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea – Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare të takimit të tyre në Ligën e Kampionëve. Barcelona e Juventus përballen në “Camp Nou”, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve, përcjell Gazeta...

FOTO/ Barcelona-Juventus, formacionet zyrtare me surpriza nga të dy ekipet

para 9 muajve - Syri

Barcelona dhe Juventusi do të përballen në “Camp Nou” në orën 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve. Ousmane Dembele do të debutojë për Barcelonën në kompeticionin europian....

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës dhe Juventusit. Barcelona dhe Juventusi do të përballen në “Camp Nou” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Basel

para 9 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Man Utd – Basel, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Basel takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave. Manchester United: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Blind, Matic, Pogba,...

Barcelona-Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Lajmi.net

Barcelona dhe Juventus takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave. Barcelona : Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta;...

FOTO/ Roma-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Skuadra italiane dhe ajo spanjolle do të përballen në “Olimpico” në orën 20:45. Kjo është ndeshja më e rëndësishme e Grupit...

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net. Mbrëmja e sotme nuk pati shumë surpriza, me ekipet pretendente që fituan...

Manchester United – Basel, formacionet

para 9 muajve - Indeks online

Dy klubet kanë bërë publike formacionet e ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20 e 45, shkruan IndeksOnline. United: De Gea, Young, Smalling, Lindelöf, Blind, Matić, Pogba, Mata,...

Rakitic e dyfishon epërsinë për Barcën

para 9 muajve - Almakos

Barcelona e ka realizuar edhe golin e dytë kundër Juventusit në Camp Nou. Katalunasit e kanë nisur në mënyrë të rrezikshme fraksionin e dytë dhe kanë arritur ta dyfishojnë epërsinë. Lionel Messi vazhdon...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Indeks online

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes më interesante të mbrëmjes, Barcelona – Juventus, shkruan IndeksOnline. Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Dembele,...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Basel

para 9 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Formacionet zyrtare: Celtic – PSG

para 9 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Celticut e PSG-së. Celtic dhe PSG do të përballen në “Celtic Park” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan...

Qarabag debuton në Champions, Ansi Agolli jep mbështetjen e tij nga...

para 9 muajve - Syri

Qarabag i Ansi Agollit do të debutojë sonte për herë të parë në Champions League. Kjo është hera e parë që skuadra azerbajxhanase merr pjesë në këtë kompeticion. Agolli ka uruar shokët e tij të ekipit...

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 9 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Roma dhe Atletico Madridi do të përballen në “Olimpico” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së...

Befason Allegri pas humbjes nga Barcelona

para 9 muajve - Sovrani

Allegri ka vetëm fjalë të mira për lojtarët, pavarësisht humbjes 3:0 në “Camp Nou”. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ndeshja mund të kishte përfunduar me një tjetër rezultat, nëse...

Messi i shënon gol Juventusit

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Befason Allegri pas humbjes nga Barcelona

para 9 muajve - Periskopi

Allegri ka vetëm fjalë të mira për lojtarët, pavarësisht humbjes 3:0 në “Camp Nou”. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ndeshja mund të kishte përfunduar me një tjetër rezultat, nëse...

‘Shpërthen’ Valverde, ja çfarë thotë për Messin

para 9 muajve - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Valverde ka folur për media pas fitorës bindëse ndaj Juventusit me rezultatin 3-0. Ai lavdëroi skuadrën për përformancën, por në veçanti, Leo Messin. “Messi ka zhvilluar një ndeshje...

Mbappe dhe Cavani shënojnë për PSG-në

para 9 muajve - Almakos

Kylian Mbappe po përshtat mjaft mirë te PSG dhe ka arritur të shënojë në Ligën e Kampionëve. Mbappe arriti të shënojë në minutën e  34-të pas asistimit të Neymar. Pas tij shënoi edhe Cavani nga pika e...

Messi i shënon gol Juventusit

para 9 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Kjo që arriti Mbappe është historike

para 9 muajve - Arbresh

Mesfushori francez, Kylian Mbappe, ka debutuar me gol në Ligën e Kampionëve me fanellën e PSG-së, ku edhe theu një rekord historik. 18 vjeçari barazoi Patrick Kluivertin me 7 gola të shënuara në Ligën...

Mbappe bën historinë, kalon Patrick Kluivertin dhe vendos një tjetër rekord

para 9 muajve - Newsport

Talenti francez, Kylian Mbappe, ka debutuar me gol në Ligën e Kampionëve me fanellën e PSG-së, ku edhe theu një rekord historik. 18 vjeçari barazoi Patrick Kluivertin me 7 gola të shënuara në Ligën e Kampionëve...

Video/ Super mbrëmje në Champions League, ndiqni 28 golat dhe rastet e ndeshjeve

para 9 muajve - Newsport

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e para në fazën e grupeve për mbrëmjen e sotme në Champions League. Përveç fitores së madhe të Barcelonës ndaj Juventusit, ekipet e mëdha kanë fituar me goelada ndeshjet...

HISTORIKE: Shikoni super rekordin e Mbappes

para 9 muajve - Sovrani

Kylian Mbappe ka filluar aventurën e tij të re me PSG-në në mënyrën më të mirë të mundshme, shkruan Sovrani.info Ai në debutimin e tij me ekipin francez në Champions ka shënuar gol ndaj Celtic. 18 vjeçari...

A do të thyhet super rekordi i Real Madridit në Champions League?

para 9 muajve - Ina

Skuadra e Real Madridit fillon sezonin e ri të Champions Leagues nesër me fillim nga ora 20:45, pasi takohet me Apoel në fazën e grupeve të këtij kompeticioni evropian, shkruan Sovrani.info Ekipi i Zidane...

Të gjithë sytë sonte te PSG/ Në fushë Cavani, Mbappé dhe Neymar

para 9 muajve - Mapo

Të gjithë sytë janë sot të drejtuar te PSG. Mbappé, Neymar dhe Cavani kanë bërë premierën e tyre në kampionatin francez me 12 gola të shënuar në 5 javë, por në Champions League luhet një muzikë tjetër....

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 1:0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Manchester United ka kaluar në epërsi...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 9 muajve - Fakti Ditor

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League? Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League.

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 9 muajve - Infokusi

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes.

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 9 muajve - Fakti Ditor

U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net. Mbrëmja e sotme nuk pati shumë surpriza, me ekipet pretendente që fituan pastër....

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu...

Kane paralajmëron Dortmundin e Realin

para 9 muajve - Ina

Kane nuk ua ka frikën Realit e Dortmundit. Harry Kane mendon se Tottenhami nuk është inferior ndaj Real Madridit dhe Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve dhe u ka dërguar sinjale se do të luftojnë...

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Ronaldo “turpëron” shokët në stërvitje

para 9 muajve - Lajmi.net

. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve.

Kane paralajmëron Dortmundin e Realin

para 9 muajve - Gazeta Express

. Kane nuk ua ka frikën Realit e Dortmundit. Harry Kane ka kërkuar nga Tottenhami që të luajë stil të frikshëm derisa ekipi i tij po përgatitet për t’u përballur me dy klubet elitë në Ligën e Kampionëve....

VIDEO/ Taulant Xhaka sfidon sot Manchesterin, Graniti e përcjell me këngë shqiptare

para 9 muajve - Opozita

Vëllezërit Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen në makinë me këngën ‘I...

Man United – Basel, kjo është nota e Taulant Xhakës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin në “Old Trafford”. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë...

Paris Saint Germain – Celtic, shikoni notat

para 9 muajve - Arbresh

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Barcelona – Juventus, kjo është nota marramendëse e Messit

para 9 muajve - Periskopi

Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës prej 3:0 ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Argjentinasi shënoi dy gola në këtë takim, në minutat 45 dhe 69. Ai u vlerësua me notën 9.3. / Periskopi

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - Bota Press

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e katër grupeve të para në Ligën e Kampionëve.Fitoren më të thellë e shënoi Chelsea, me rezultat 6:0, derisa Barcelona e fitoi kryendeshjen me Juventusin, me rezultat...

Mesazhi i Agollit për tifozët e Qarabag në prag të përballjes me Chelsean

para 9 muajve - Gazeta Tema

Qarabag sot luan një ndeshje të madhe në Champions League kundër Chelsea, por fatkeqësisht lojtari ynë i kombëtares, Ansi Agolli, i cili aktivizohet me ekipin nga Azerbajxhani, nuk do të jetë gati, sepse...

Barcelona 3-0 Juventus, notat lojtarëve

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Messi u vlerësua si më i miri në ndeshje me notën 9.7.

PSG e ‘frikshme’ me Neymarin dhe Mbappen

para 9 muajve - Insajderi

Paris Saint Germaini e ka mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun...

Ronaldo i gatshëm për Champions

para 9 muajve - Albeu

Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin, shkruan Gazeta Express. Katër herë fituesi i “Topit të Artë” duket se është në formë të lartë dhe i...

Vëllezërit Xhaka e ‘kallin’ me ‘I Zoti i shpisë o tu rritë nera’’, Taulanti gati ta mposhtë Manchesterin

para 9 muajve - Zeri

Vëllezërit, Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen duke e ‘kallë’ atmosferën...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Celtic – PSG, notat e lojtarëve

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e PSG ka fituar ndaj Celticut me rezultatin e thellë 0-5. Dy lojtarët e rinj të ekipit francez, Neymar dhe Mbappe kanë shkëlqyer në këtë takim, shkruan Sovrani.info Golat në këtë duel u shënuan...

Barcelona – Juventus, notat e lojtarëve

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur Juventusin me rezultatin 3-0, në ndeshjen që u zhvillu në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Golat në këtë takim u shënuan nga Messi...

Bayern dhe PSG pa probleme

para 9 muajve - Arbresh

Klubi francez Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Kylian Mbappe vazhdoi pozitivisht duke debutuar me gol në minutën e 34 me...

Barcelona me Messin në formë i hakmerret Juventusit

para 9 muajve - Insajderi

Barcelona është treguar skuadër e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke shënuar dy gola derisa golin tjetër e shënoi Ivan Rakitic në minutën...

Mbappe dhe Neymar shkëlqejnë në fitorën e PSG-së

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e PSG ka fituar ndaj Celticut me rezultatin e thellë 0-5. Dy lojtarët e rinj të ekipit francez, Neymar dhe Mbappe kanë shkëlqyer në këtë takim, shkruan Sovrani.info Golat në këtë duel u shënuan...

Barça i hakmerret Juventusit, deklason ekipin italian në ‘Camp Nou’

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur Juventusin me rezultatin 3-0, në ndeshjen që u zhvillu në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Golat në këtë takim u shënuan nga Messi...

Granit Xhaka e përkrah vëllain me këngën “I zoti shpisë o tu rritë nera”

para 9 muajve - RTV 21

Sonte Taulant Xhaka luan kundër Manchesterit Futbollisti i njohur shqiptar Granit Xhaka është nisur për ta përkrahur vëllain e tij, Taulantin i cili sonte luan për Beselin kundër Manchester United. Graniti...

Juventusi beson në De Sciglion dhe Bentancurin

para 9 muajve - Gazeta Express

. De Sciglio dhe Bentancur pritet të startojnë ndaj Barcelonës. Juventus pritet të startojë me Mattia De Sciglio dhe Rodrigo Bentancur me formacionin 4-3-3 sonte ndaj Barcelonës. Ndeshja do të zhvillohet...

Roma baras, Chelsea me gjashtë gola

para 9 muajve - Arbresh

Skuadra e Romë dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola 0:0. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta,...

Barcelona e turpëron Juventusi

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin ndaj Gianluigi Buffon.

VIDEO/ A është Ronaldo gati të luajë? Shihni çka bërë në stërvitje

para 9 muajve - Syri

Cristiano Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji ylli portugez do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real...

Celtic – PSG, gol në fund dhe rezultat i thellë

para 9 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG nuk ndalet. Po fiton 5:0, derisa golin e fundit e shënoi Edinson Cavani. /arbresh.info/

Manchester United – Basel, gol në fund të ndeshjes

para 9 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Manchester e mbyll ndeshjen duke e realizuar golin e tretë për 3:0 me anë të Rashfordit (85). /arbresh.info/

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea e Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Barça me 3 sulmues kundër Juves, Alegri i beson Higuainit

para 9 muajve - Gazeta Tema

Sonte në mbrëmje starton edhe eventi më i rëndësishëm futbollistik në Europë, Champions League, por e gjithë vëmendja është përqendruar tek “finalja” Barcelona-Juventus. Një e ndeshje e vlefshme për një...

Kane nuk u frikësohet yjeve të Realit e Dortmundit

para 9 muajve - Koha.net

Harry Kane ka kërkuar nga Tottenhami që të luajë stil të frikshëm derisa ekipi i tij po përgatitet për t’u përballur me dy klubet elitë në Ligën e Kampionëve. Sivjet ekipi i Mauricio Pochettinos do të...

Chelsea – Qarabag, gjashtë plus

para 9 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea po fiton 5:0. Realizojnë Bakayoko dhe Batshuayi dy herë për 6:0. /arbresh.info/

Messi po bën debakël, shënon supergol individual

para 9 muajve - Periskopi

Leo Messi ka realizuar për epërsinë 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 69 të takimit.

Barcelona-Juventus, formacionet zyrtare me surpriza nga të dy ekipet

para 9 muajve - Tetova Sot

Barcelona dhe Juventusi do të përballen në “Camp Nou” në orën 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve. Ousmane Dembele do të debutojë për Barcelonën në kompeticionin europian....

Roma-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Skuadra italiane dhe ajo spanjolle do të përballen në “Olimpico” në orën 20:45. Kjo është ndeshja më e rëndësishme e Grupit...

Messi dhuron një tjetër super gol

para 9 muajve - Insajderi

Lional Messi ka shënuar edhe një herë në sfidën kundër Juventusit. Messi golin e dytë personal dhe të tretin për Barcelonën e shënojë pas një kundërsulmi të shpejt. Iniesta i dha një asistim të cilin Messi...

Messi i pandalshëm, shënon përsëri

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Juventusit, me anë të super sulmuesit, Leo Messi në minutën e 69 të takimit, shkruan Sovrnai.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Ronaldo i gatshëm për Champions, turpëron dy lojtarë në stërvitje

para 9 muajve - Gazeta Express

Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin,...

Chelsea s’ndalet, shënon golin e tretë

para 9 muajve - Periskopi

Cesar Azpilicueta ka shënuar për epërsinë 3:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 55 të takimit.

Barcelona – Juventus, edhe 20 minuta, Messi e poshtëron Juventusin me këtë gol

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi nuk ka të ndalur. E poshtëron Juventusin me magjinë e tij duke e realizuar edhe...

Messi i pafat, shtylla i mohon një super gol

para 9 muajve - Sovrani

Lionel Messit ishte shumë afër të shënonte një super gol ndaj Juventusit, por shtylla u bë aleat i portierit, Buffon. Skuadra e Barcelonës aktualisht është duke fituar me rezultatin 2-0, me golat e Messit...

Rikthehet Liga e Kampionëve

para 9 muajve - Ina

Sonte zhvillohen ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve. Me fillim prej orës 20:45 zhvillohen tetë ndeshjet e para nga Grupet A, B, C dhe D. Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi...

Manchester United – Basel, shikoni golin e radhës

para 9 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Romelu Lukaku dyfishon epërsinë (2:0) e Manchester United ndaj Baselit. /arbresh.info/

Chelsea – Qarabag, gola me bollëk

para 9 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë për 2:0 në minutën e 32-të me Zappacostan. Chelsea...

Edhe një gol në takimin Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka dyfishuar rezultatin ndaj Juventusit në 2-0, pas golit të Ivan Rakitic në minutën e 56 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

E Mërkura e Champions kulmon me Liverpool-Sevilla

para 9 muajve - SuperSport

Në Uefa Champions League e Mërkura është dita e grupeve, E, F, G dhe H. Sot debutojnë kampionët në fuqi të Realit të Madridit, edhe pse vëmendja më e madhe do të jetë në Anfield Road. Në grupin E, luhet...

Manchester United – Basel, shënohet goli i dytë (VIDEO()

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester Unitedit ka dyfishuar rezultatin ndaj Baselit pas golit të, Romelo Lukakut në minutën e 53 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, nuk ndalen golat

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Barcelona...

Barcelona – Juventus, Messi në element, kësaj radhe nuk ka gol, por…

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Barcelona...

“Mos e krahasoni Dybalan me Messin”

para 9 muajve - GazetaBlic

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve. Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e...

Barça me 3 sulmues kundër Juves, Alegri i beson Higuainit

para 9 muajve - Tetova Sot

Sonte në mbrëmje starton edhe eventi më i rëndësishëm futbollistik në Europë, Champions League, por e gjithë vëmendja është përqendruar tek “finalja” Barcelona-Juventus. Një e ndeshje e vlefshme për një...

Barcelona – Juventus, Messi e theu mallkimin

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Leo Messi...

Messi thyen ”mallkimin”, vendos një rekord personal pas përfundimit të pjesës së parë

para 9 muajve - Sovrani

Lionel Messi më në fund ia ka dalur. Futbollisti argjentinas ka shënuar në takimin ndaj Juventusit për të zhbollkuar rezultatin në 1-0. Kësaj radhe goli i tij ishte i veçantë, pasi më në fund ai arrinë...

Formacionet bazë: Unitedi kërkon ta festojë me fitore ndaj Baselit kthimin në LK

para 9 muajve - Almakos

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus, derbi i xhiros së parë në fazën grupore

para 9 muajve - Almakos

Camp Nou është arena ku do të vihen përballë gjigantët e futbollit evropian, Barcelona dhe Juventus. Skuadra që i mposhti Bianconerët në finalen e vitit 2015 është vënë përballë nënkampionit të sezonit...

Përfundojnë pjesët e para të takimeve të Ligës së Kampionëve, shikoni rezultatet

para 9 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar pjesët e para të të gjitha takimeve të Champions Leagues që kanë filluar nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Këto janë të gjitha rezultatet pas 45 minutave të para: Facebook Twitter Google Plus

Video/ Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 9 muajve - Newsport

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Selltikut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi golin e parë për PSG në minutën e 19-të të takimit.

“Shpërthen” Camp Nou, shënohet goli i parë tek Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Periskopi

Barcelona po avanson me rezultat 1-0, ndaj Juventusit. Golin e vetëm për vendasit e shënoi super futbollisti, Leo Messi./ Periskopi

Gol në takimin Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit, pas golit të Lionel Messit në minutën e 45 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, Messi e zhbllokon ndeshjen me super-gol

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. /arbresh.info/

Barcelona kalon në epërsi

para 9 muajve - Gazeta e re

Lionel Messi ka kaluar Barcelonën në epërsi, me golin e tij në minutën e 45-të, shkruan Gazeta e Re.

Debutim ëndërrash për lojtarin e Chelseat, shënon super gol ndaj Qarabag

para 9 muajve - Sovrani

Lojtari i Chelseat, Davide Zappacosta ka debutuar në mënyrë perfekte për skuadrën e Chelseat, pasi ka arritur të gjejë golin në sfidën ndaj Qarabagut në minutën e 30 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja...

Taulant Xhaka pëson gol, shënon Man Unitedi

para 9 muajve - Periskopi

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në 1-0. Golin për United e shënoi Marouane Fellaini, pas një harkimi të saktë nga Ashley Young. / Periskopi

Celtic – PSG, penallti në minutën, çka ndodhi

para 9 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG vazhdon me gola. Vjen goli i tretë për 3:0 i shënuar nga penalltia në minutën e 40-të i shënuar nga...

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 9 muajve - Insajderi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për rezultatin 1 me 0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Kujtojmë se në këtë ndeshje...

Fellaini kalon Manchester Unitedin në epërsi

para 9 muajve - Gazeta e re

Fellaini ka kaluar Manchester Unidetin në epërsi, pas një asitimi nga Young, në minutën e 35-të.

Gol në takimin Manchester United – Basel

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit pas 35 minutave lojë. Golin për anglezët e ka shënuar, Fellaini i cili u inkuadrua në ndeshje pas lëndimit të Pogbas, shkruan Sovrani.info Ja...

Celtic – PSG, goli i radhës shënohet nga Mbappe

para 9 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG vazhdon me gola. Në minutën e 34-të shënon Mbappe për 2:0. /arbresh.info/

Kane paralajmëron Dortmundin e Realin

para 9 muajve - Tetova Sot

Kane nuk ua ka frikën Realit e Dortmundit. Harry Kane mendon se Tottenhami nuk është inferior ndaj Real Madridit dhe Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve dhe u ka dërguar sinjale se do të luftojnë...

Juventusi beson në De Sciglion dhe Bentancurin

para 9 muajve - Tetova Sot

De Sciglio dhe Bentancur pritet të startojnë ndaj Barcelonës në “Camp Nou”. Juventus pritet të startojë me Mattia De Sciglio dhe Rodrigo Bentancur me formacionin 4-3-3 sonte ndaj Barcelonës. Ndeshja do...

Mbappe dyfishon epërsinë e PSG-së

para 9 muajve - Insajderi

Transferi i fundit i PSG-së Kylian Mbappe ka realizuar golin e tij të parë me PSG-në në Champions League dhe të dytin të skuadrës së tij kundër Celtic-ut. Goli i Mbappes erdhi pas një asistimi të Neymar-it...

Chelsea – Qarabag, shënohet goli i dytë

para 9 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë për 2:0 në minutën e 32-të me Zappacostan. /arbresh.info/

Zappacosta shënon super gol për Chelsean

para 9 muajve - Gazeta e re

Chelsea ka dyfishuar epërsinë ndaj Qarabagut, me Zappacostan i cili ka shënuar një eurogol, shkruan Gazeta e Re.

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes.

Neymar kalon PSG-në në epërsi

para 9 muajve - Insajderi

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celtic-ut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’ të ndeshjes. Goli erdhi pas një kundërsulmi të francezëve ku Rabiot...

Neymar vazhdon shkëlqimin, shënon supergol

para 9 muajve - Periskopi

Paris Saint-Germain ka kaluar në epërsi në duelin me Celtic. Goli u shënua nga nga sulmuesi brazilian Neymar. / Periskopi

Celtic – PSG, Neymar e hap llogarinë

para 9 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG e realizon golin e parë me Neymarin në minutën e 19-të. /arbresh.info/

Neymar kalon Parisin në epërsi

para 9 muajve - Gazeta e re

Neymar ka kaluar PSG-në në epërsi, pas një asistimi nga Rabiot në minutën e 19-të, ndaj Celticit.

Neymar shënon gol ndaj Celtic

para 9 muajve - Sovrani

Super sulmuesi i PSG-së, Neymar Junior ka kaluar në epërsi ekipin e tij ndaj Celtic pas 19 minutave lojë, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Shënohen golat e parë të mbrëmjes, skuadra e Hasit dhe Ansi Agollit pësojnë në 10 minuta

para 9 muajve - Newsport

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës i kanë shënuar golin e parë skuadrës së Ansi Agollit. Ndërkohë goli i parë në natën e parë të...

Katastrofë për Hasin, ekipi i tij pëson edhe golin e dytë

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Besnik Hasit, Olympiakos ka pësuar edhe golin e dytë në takimin ndaj Sportingut, që po zhvillohet në kuadër të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Për vetëm 13 minuta, ekipi i tij pësoi dy...

Gol fenomenal në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Periskopi

Pedro Rodriguez ka shënuar për epërsinë 1:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 5-të të takimit.

Champions League rikthehet në ‘Stamford Bridge’ me një gol tejet të bukur

para 9 muajve - Insajderi

Një korner i shkurtuar për Chelsean në minutën e pestë e ka zënë në befasi skuadrën debutuese në Champions League, Qarabag. Ish-futbollisti i Barcelonës Pedro, ka kaluar në epërsi skuadrën londineze më...

Gol i shpejtë në takimin Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat ka kaluar në epërsi ndaj Qarabagut pas golit të Pedros, në monutën e 5 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Chelsea – Qarabag, vjen goli

para 9 muajve - Arbresh

Skuadra e Chelseas është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea ka kaluar në epërsi 1:0 në minutën e pestë me Pedron. /arbresh.info/

Kane paralajmëron Dortmundin e Realin

para 9 muajve - Infokusi

Kane nuk ua ka frikën Realit e Dortmundit. Harry Kane mendon se Tottenhami nuk është inferior ndaj Real Madridit dhe Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve dhe u ka dërguar sinjale se do të luftojnë...

Fillojnë takimet e Championsit

para 9 muajve - Sovrani

Të gjitha takimet e parapara për tu zhvilluar sot në kuadër të fazës së grupeve të Champions League kanë startuar. Sovrani.info do t’ju mbajë të informuar për ndryshimet e rezultateve. Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Bota Press

Barcelona dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare të takimit të tyre në Ligën e Kampionëve. Barcelona e Juventus përballen në “Camp Nou”, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve. Ernesto Valverde...

A është Ronaldo gati të luajë? Shihni çka bërë në stërvitje

para 9 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji ylli portugez do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real...

Taulanti gati ta mposhtë Manchesterin, Graniti e “djeg” me këngë shqiptare

para 9 muajve - Newsport

Vëllezërit, Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen në makinë  me këngën...

Juventusi beson në De Sciglion dhe Bentancurin

para 9 muajve - Infokusi

De Sciglio dhe Bentancur pritet të startojnë ndaj Barcelonës në “Camp Nou”. Juventus pritet të startojë me Mattia De Sciglio dhe Rodrigo Bentancur me formacionin 4-3-3 sonte ndaj Barcelonës. Ndeshja do...

Chelsea-Qarabag, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen, Chelsea-Qarabag, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të filloj në orën 20:45.

Manchester United-Basel: Formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndëshjen Manchester United-Basel, që zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja fillon në orën 20:45.

Vëllezërit Xhaka e ‘kallin’ me ‘I Zoti i shpisë o tu rritë nera’’

para 9 muajve - Infokusi

Vëllezërit, Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen duke e ‘kallë’ atmosferën...

Chelsea – Qarabag, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Medial

Skuadra e Chelseat pret Qarabagun në Stamford Bridge me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të grupit C të Ligës së Kampionëve. Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill (c);...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Janë publikuar edhe formacionet zyrtare. /arbresh.info/ Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique,...

Formacionet zyrtare: Barcelona –Juventus

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona-Juventus, që zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të filloj nga ora 20:45, dhe do të zhvillohet në “Camp Nou”.

Formacionet e mundshme: Barcelona – Juventus

para 9 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

Xhaka nga minuta e parë kundër Manchester United

para 9 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Chelsea – Qarabag, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat pret Qarabagun në Stamford Bridge me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të grupit C të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen,...

Barcelona – Juventus, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Zeri

Sonte prej orës 20:45 zhvillohet super sfida e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit, raporton zeri.info Këto janë formacionet e mundshme: BARCELONA (4-3-3):...

Ronaldo i gatshëm për Champions, turpëron dy lojtarë në stërvitje

para 9 muajve - Infokusi

Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin,...

Superndeshja Barcelona – Juventus: Formacionet zyrtare

para 9 muajve - Periskopi

Barcelona dhe Juventusi ndeshen sonte në ndeshjet e tyre hapëse të sezonit të ri në Ligën e Kampionëve, shkruan Periskopi. Të dyja skuadrat startojnë me formacionet e tyre më të forta. Barcelona: Ter Stegen;...

Formacionet zyrtare: Barcelona- Juventus

para 9 muajve - Insajderi

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare në ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 e vlefshme për grupet në Ligën e Kampionëve. Barcelona ka befasuar duke startuar e transferin...

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Sovrani

Ndeshja ndërmjet Manchester Unitedit dhe Baselit do të fillojë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Manchester United: Basel: pas pak.....

LIGA E KAMPIONËVE KTHEHET ME SFIDAT E PARA TË FAZËS SË GRUPEVE, SPIKAT PËRBALLJA BARÇA-JUVE

para 9 muajve - TV21

Liga e kampionëve kthehet sonte dhe nesër me sfidat e para të fazës së grupeve Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike,...

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 9 muajve - Periskopi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Roma dhe Atletico Madridi do të përballen në “Olimpico” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 9 muajve - Infokusi

Man Utd dhe Basel ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik;...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Sovrani

Barcelona dhe Juventus takohen me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Këto janë formacionet zyrtare të ekipeve: Barcelona: Ter Stegen; Semedo,...

Xhaka e “frikëson” Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 9 muajve - GazetaBlic

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Celtic-PSG, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Celtic-PSG, që zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, nga ora 20:45, shkruan Gazeta e Re. PSG, në këtë ndeshje do të luaj me treshen e sulmit, Mbappe-Cavani-Neymar....

Celtic – PSG, ja formacionet zyrtare

para 9 muajve - Sovrani

Celticu dhe PSG takohen sonte me fillim nga ora 20:45 në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Skuadrat kanë bërë të ditura formacionet zyrtare: Celtic: pak pak… Paris Saint...

Celtic – PSG, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. Tashmë janë zbuluar edhe formacionet zyrtare. Celtic: Paris Saint Germainit: Areola; Dani Alves, Thiago...

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen, Roma- Atletico Madrid, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të luhet nga ora 20:45, në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Kane nuk frikësohet nga Real Madridi, ja çfarë thotë për ekipin e Zidane

para 9 muajve - Sovrani

Super sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane nuk i frikësohet aspak Real Madridit dhe Borussia Dortumndit, shkruan Sovrani.info Skuadra nga Anglia do të ketë rivalë të grupit H, ekipet si: Dortmund, Real Madrid...

Barça me 3 sulmues kundër Juves, Alegri i beson Higuainit

para 9 muajve - Top Channel

Sonte në mbrëmje starton edhe eventi më i rëndësishëm futbollistik në Europë, Champions League, por e gjithë vëmendja është përqendruar tek “finalja” Barcelona-Juventus. Një e ndeshje e vlefshme për një...

Kane paralajmëron Dortmundin e Realin

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kane nuk ua ka frikën Realit e Dortmundit. Harry Kane mendon se Tottenhami nuk është inferior ndaj Real Madridit dhe Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve dhe u ka dërguar sinjale se do të luftojnë...

Foto/ Qarabag bën historinë dhe debuton në Champions League, Agolli: Jam i entuziasmuar, gjithmonë Qarabag

para 9 muajve - Newsport

Qarabag i Ansi Agollit do të debutojë sonte për herë të parë në Champions League. Kjo është skuadra e vetme që ka marrë ndonjëherë pjesë në këtë kompeticion. Agolli ka uruar shokët e tij të ekipit për...

Ronaldo i ‘uritur’ për të luajtur, shikoni çfarë ju bën shokëve në stërvitje

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit nesër takohet me Apoelin në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Cristiano Ronaldo do t’i rikthehet ekipit në dispozicion...

Legjenda e Juventusit vjen me një deklaratë ‘shokuese’ drejtuar Dybalas

para 9 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se nuk duhet krahasuar asessi  Lionel Messin  me Paulo Dybala të Juventusit, përcjell ORAinfo. Numri 10 i Bianconerëve ka filluar sezonin në mahnitëse, me shtatë...

A do të thyhet super rekordi i Real Madridit në Champions League?

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit fillon sezonin e ri të Champions Leagues nesër me fillim nga ora 20:45, pasi takohet me Apoel në fazën e grupeve të këtij kompeticioni evropian, shkruan Sovrani.info Ekipi i Zidane...

Dybala e pranon: Nuk mund të luaj në një skuadër me Messin

para 9 muajve - Syri

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore në sfidën e parë të fazës së grupeve në Champions League....

Vëllezërit Xhaka e ‘kallin’ me ‘I Zoti i shpisë o tu rritë nera’’, Taulanti gati ta mposhtë Manchesterin

para 9 muajve - Bota Press

Vëllezërit, Granit e Taulant Xhaka në asnjë moment nuk i kanë harruar tranditat shqiptare. Këtë e dëshmuan edhe njëherë me një video të fundit të publikuar në Instastrory ku shihen duke e ‘kallë’ atmosferën...

Starton sot Championsi, Agolli, Xhaka dhe Hasi me sfida ”bombë”

para 9 muajve - GazetaBlic

Do të startojë sot në mbrëmje kompeticioni më i famshëm për klube në Europë, Champions League. Ditën e sotme do të luajnë dhe skuadrat e legjonarëve tanë, Ansi Agolli, Taulant Xhaka, si dhe e trajnerit...

Allegri dëshiron që afati kalimtar të shkurtohet

para 9 muajve - Zeri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri thotë se Serie A duhet të bëj ashtu siç veproi Premierliga angleze, transmeton zeri.info Italia duhet ta shkurtoj afatin kalimtar të verës ashtu siç bëri liga...

Formacionet, Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Gazeta Express

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

Champions Leage rikthen super ndeshjen Barcelona-Juventus

para 9 muajve - Insajderi

Dy skuadra spanjolle Barcelona dhe Atletico Madrid do të rivalizohen sot nga dy skuadra Italiane, Juventus dhe Roma, në ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve për sezonin e ri. Barcelona do të kërkojë...

Xhaka e "frikëson" Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 9 muajve - Indeks online

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Manchester pret Baselin, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Albeu

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme . Manchester...

​Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 9 muajve - Gazeta e re

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve. Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e...

Ronaldo, me rekorde titanike në Ligën e Kampionëve

para 9 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo ka mundësinë që t’i shtojë rekordet e tij në Ligën e Kampionëve pasi që kjo garë rikthehet këtë mesjavë. Ai ka katër tituj të Ligës së Kampionëve, një me Manchester United dhe tre me...

Sonte fillon Liga e Kampionëve, Barça-Juve ndeshja kryesore

para 9 muajve - Shenja

Sonte starton sezoni i ri 2017/18 në Ligën e Kampionëve evropian. Në program të natës së parë janë ndeshjet e grupeve A, B, C, dhe D, ku në fushë do të zbresin ekipe pretendente dhe që në start do të ketë...

Rikthehet Liga e Kampionëve

para 9 muajve - Albinfo

Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi i Barcelonës dhe Juventusit në kuadër të Grupit D Sonte zhvillohen ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve. Me fillim prej orës 20:45 zhvillohen...

Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 9 muajve - KosovaPress

Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e para. Mediat në Itali kanë nisur ta krahasojnë 23-vjeçarin me Lionel Messin dhe kjo gjë nuk...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 9 muajve - Lajmi.net

. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik; Lang, Suchy, Akanji, Riveros Galeano; Xhaka, Die;...

Legjenda e Juventusit vjen me një deklaratë ‘shokuese’ drejtuar Dybalas

para 9 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se nuk duhet krahasuar asessi  Lionel Messin  me Paulo Dybala të Juventusit, përcjell ORAinfo. Numri 10 i Bianconerëve ka filluar sezonin në mahnitëse, me shtatë...

Barcelona-Juventus, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Gazeta e re

Sot me fillim nga ora 20:45, do të luhet super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Gazeta e njohur italiane, Sport Mediaset, ka publikuar...

Xhaka: Baseli mund ta befasojë Manchester Unitedin

para 9 muajve - Medial

Lojtari i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lavdëruar ish klubin e tij Baselin duke thënë se Manchester Unitedi nuk do ta ketë të lehtë. Në vitin 2011 Xhaka ishte pjesë e Baselit kur e eliminuan nga Liga e Kampionëve,...

Formacionet e mundshme: United-Basel. Taulant Xhaka titullar

para 9 muajve - Syri

Manchester United do të nis aventurën e saj në Champions League, duke pritur në “Old Trafford” skuadrën e Baselit të Taulant Xhakës. Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtjen...

Barça – Juve: Formacionet e mundshme

para 9 muajve - Infokusi

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Nga minuta...

A do ta thyejë Messi super rekordin e Ronaldos?

para 9 muajve - Sovrani

Sot fillon edicioni i ri i kompeticionit më të madh të futbollit, ai i Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Dihet se rekordin për shënimin e më së shumti golave në këtë kompeticion për një sezon e mban...

Celtic – PSG: Formacionet e mundshme

para 9 muajve - Infokusi

Rikthehet Liga e Kampionëve, rikthehet netët magjike e garës më të madhe evropiane për klube. Në mesin e klubeve është edhe Paris Saint Germai, kandidat serioz për të fituar këtë kompeticion. Por, ndeshjen...

Xhaka e “frikëson” Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 9 muajve - Infokusi

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Nis me përballje gjigantësh

para 9 muajve - Zeri

Sonte starton kompeticioni më prestigjioz evropian - Liga e Kampionëve, e cila që në xhiron e parë të fazës së grupeve do të na sjellë duele interesante. Sonte do të përsëritet finalja e vitit 2015 dhe...

Ky është formacioni i frikshëm i PSG-së përballë Celtic

para 9 muajve - GazetaBlic

Sot në mbrëmje starton sezoni i ri 2017/18 në UEFA Champions League. PSG do të nisë aventurën e saj këtë sezon në një përballje në transfertë kundër Celtic në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, shkruan...

‘Mos e krahasoni Dybalanë me Messin’, -Deklarata e legjendës së Juventusit

para 9 muajve - Syri

Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në një tjetër nivel. Në një intervistë për “Gazzette dello Sport”, legjenda e Juventusi nënvizon se krahasimet...

Barcelona e Juventusi luajnë tjetër sfidë të madhe të Championsit në “Kamp Nou”

para 9 muajve - ABC News

Barcelona dhe Juventusi luajnë sot një ndeshje të madhe në “Kamp Nou”. Liga e Kampionëve fillon me një nga klasiket më të mëdha të futbollit europian Nëse futbolli vlen kaq shumë, është sidomos për këto...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 9 muajve - Infokusi

Man Utd dhe Basel ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik;...

Celtic-PSG. Super formacion: Mbappe, Neymar, Cavani synojnë triumfin në Champions

para 9 muajve - Syri

Sot në mbrëmje starton sezoni i ri 2017/18 në UEFA Champions League. PSG do të nisë aventurën e saj këtë sezon në një përballje në transfertë kundër Celtic në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, shkruan...

Barça me 3 sulmues kundër Juves, Alegri i beson Higuainit

para 9 muajve - Infokusi

Sonte në mbrëmje starton edhe eventi më i rëndësishëm futbollistik në Europë, Champions League, por e gjithë vëmendja është përqendruar tek “finalja” Barcelona-Juventus. Një e ndeshje e vlefshme për një...

Barça-Juve, grupet e Champions nisin sonte me një super përballje

para 9 muajve - Shqiptarja

Erdhi momenti,sonte në mbrëmje starton faza e grupeve e Champions League me ndeshjet e grupeve A,B,C dhe D.Dueli që spikat është ai i grupit D mes Barcelonës dhe Juventusit që do të luhet në “Camp Nou”.Katalanasit...

​“Mos e krahasoni Dybala me Messin”

para 9 muajve - Gazeta Express

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili do...

Xhaka ka një mesazh për United para duelit me Baselin

para 9 muajve - Sovrani

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Sonte fillon Liga e Kampionëve, Barça-Juve ndeshja kryesore

para 9 muajve - AlbPortali

Sonte starton sezoni i ri 2017/18 në Ligën e Kampionëve evropian. Në program të natës së parë janë ndeshjet e grupeve A, B, C, dhe D, ku në fushë do të zbresin ekipe pretendente dhe që në start do të ketë...

Celtic – PSG: Formacionet e mundshme, Emery nga minuta e parë me dyshen 300 milionëshe

para 9 muajve - Telegrafi

Rikthehet Liga e Kampionëve, rikthehet netët magjike e garës më të madhe evropiane për klube. Në mesin e klubeve është edhe Paris Saint Germai, kandidat serioz për të fituar këtë kompeticion. Por, ndeshjen...

Formacionet e mundshme për finalen e parakohshme

para 9 muajve - Albeu

Barcelona do tw tentojw hakmarrjen ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Keto janw formacionet e mundshme : Barcellona (4-3-3): ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi,...

Formacionet, Celtic – PSG

para 9 muajve - Aktuale

PSG të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar në udhëtim me Celtic. Trajneri Unai Emery do të nis sezonin e ri të Ligës së Kampionëve në udhëtim ndaj Celtic, skuadër të cilën...

Man Utd – Basel: Formacionet e mundshme, Xhaka titullar

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme. Manchester...

Barça – Juve, Allegri befason me këtë lojtar në formacion

para 9 muajve - Sovrani

Juventusi do të jetë mysafir i Barcelonës sonte në ‘Camp Nou në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Uefa Champions League. Me një numër të madh të mungesave si Mandzukic, Khedira, Marchisio dhe Cuadrado,...

Barça – Juve: Formacionet e mundshme, sfida e madhe Messi – Dybala

para 9 muajve - Zhurnal

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Nga minuta...

Formacionet, United – Basel

para 9 muajve - Aktuale

Manchester United do të nis aventurën e saj në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Old Trafford skuadrën e Baselit. Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtje, por në mesfushë...

FOTO/ Zbulohen formacionet: Barcelona-Juventus. 5 mungesa të mëdha

para 9 muajve - Syri

Sot në mbrëmje rikthehet “magjia” në UEFA Champions League. Barcelona do të presë në “Camp Nou” Juventusin në në ndeshjen e vlefshme për Grupin D. "Sport.es" ka publikuar formacionet e mundshme ku ajo...

Barça – Juve: Formacionet e mundshme, sfida e madhe Messi – Dybala

para 9 muajve - Telegrafi

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Nga minuta...

Liga e Kampionëve kthehet me sfidat e para të fazës së grupeve, spikat përballja Barça-Juve

para 9 muajve - RTV 21

Liga e kampionëve kthehet sonte dhe nesër me sfidat e para të fazës së grupeve Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike,...

Sot, rikthehet Champions League. Luhet Barcelona-Juventus

para 9 muajve - Syri

Sot në mbrëmje rikthehet “magjia” në UEFA Champions League. Pa dyshim e gjithë vëmendja do të përqendrohet në “Camp Nou” pasi Barcelona do të luajë kundër Juventusit në ndeshjen e vlefshme për Grupin D,...

Formacionet, Barcelona – Juventus

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

Dybala: Ja pse nuk mund të luaj bashkë me Messin

para 9 muajve - Sovrani

Sonte do të luajnë kundër njëri-tjetrit në Ligën e Kampionëve, por një e ardhme që mund t’i shohë së bashku në një ekip Paulo Dybalan dhe Lionel Messin duket vetëm një imagjimatë. Kështu së paku ka lënë...

Starton sot Championsi, Agolli, Xhaka dhe Hasi me sfida ”bombë”

para 9 muajve - Newsport

Do të startojë sot në mbrëmje kompeticioni më i famshëm për klube në Europë, Champions League. Ditën e sotme do të luajnë dhe skuadrat e legjonarëve tanë, Ansi Agolli, Taulant Xhaka, si dhe e trajnerit...

​Formacionet, Celtic – PSG

para 9 muajve - Gazeta Express

PSG të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar në udhëtim me Celtic Trajneri Unai Emery do të nis sezonin e ri të Ligës së Kampionëve në udhëtim ndaj Celtic, skuadër të cilën...

​Formacionet, Roma – Atletico

para 9 muajve - Gazeta Express

Atletico Madrid të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar me Romën në Olimpico Të dy skuadrat do të jenë me formacionet më të mirë, për të synuar kështu një fillim të mirë...

​Formacionet, Chelsea – Qarabag

para 9 muajve - Gazeta Express

Chelsea të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Stamford Bridge skuadrën e Ansi Agollit, Qarabag Trajneri italian, Antonio Conte e ka konfirmuar se as këtë takim Eden Hazard...

“Mos e krahasoni Dybala me Messin”

para 9 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel. Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili...

​Formacionet, United – Basel

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United do të nis aventurën e saj në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Old Trafford skuadrën e Baselit Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtje, por në mesfushë...

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 9 muajve - Ina

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 9 muajve - Ina

“Sport.es” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes Barcelona – Juventus në Ligën e Kampionëve. Comments comments

Barça me tre sulmues kundër Juves, ky është formacioni i mundshëm

para 9 muajve - KosovaPress

Një e ndeshje e vlefshme për një finale, ku katalanasit janë më të favorizuar, jo për shkak të formës së tyre, por pasi ndeshjen e parë të Champions ata do e luajnë në shtëpi. Rreshtimi 4-4-2 është skema...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 9 muajve - Infokusi

“Sport.es” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes Barcelona – Juventus në Ligën e Kampionëve. Etiketa: Barcelona

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 9 muajve - Infokusi

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’. Etiketa: Juventus

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 9 muajve - Infokusi

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 9 muajve - Ina

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’. Comments comments

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 9 muajve - Lajmi.net

.

Celtic – PSG: Formacionet e mundshme, Emery nga minuta e parë me dyshen 300 milionëshe

para 9 muajve - Almakos

Rikthehet Liga e Kampionëve, rikthehet netët magjike e garës më të madhe evropiane për klube. Në mesin e klubeve është edhe Paris Saint Germai, kandidat serioz për të fituar këtë kompeticion. Por, ndeshjen...

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 9 muajve - Lajmi.net

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 9 muajve - Lajmi.net

.

Man Utd – Basel: Formacionet e mundshme, Xhaka titullar

para 9 muajve - Almakos

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme. Manchester...

Flet legjenda e Juventusit: Mos e krahasoni Dybala me Messin

para 9 muajve - Sovrani

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili do...

Barça – Juve: Formacionet e mundshme, sfida e madhe Messi – Dybala

para 9 muajve - Infokusi

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Nga minuta...

Barça – Juve: Formacionet e mundshme, sfida e madhe Messi – Dybala

para 9 muajve - Almakos

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Nga minuta...

Dembele me bashkëlojtarët përgatiten për ndeshjen ndaj Juves

para 9 muajve - Arbresh

Barcelona ishte në stërvitje dje (e hënë) derisa kryenin përgatitjet për ndeshjen e tyre ndaj Juventusit. Lojtari i ri Ousmane Dembele do të bëjë paraqitjen e tij të parë si startues për gjigantin katalunas...

Juventus me pesë mungesa, Barcelona favorizohet nga bastet

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA LIGA E KAMPIONEVE/ Sot dhe nesër luhen sfidat e para në grupe, veçohen përplasjet në Spanjë dhe në Itali Sot në mbrëmje në “Kamp Nou”, rikthehet “magjia” e Ligës së Kampioneve, ku Barcelona...

Formacionet e mundshme, Celtic – PSG

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra skoceze Celtic do të jetë kundërshtari i parë që do t’a testojë skuadrën e super përforcuar franceze Paris – Saint – Germain në grupin B të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info. Formacioni...

Sonte ndeshja Barcelonë-Juventus

para 9 muajve - Insajderi

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Ndeshja...

Barcelona e re në Ligën e Kampionëve, Valverde, Dembele, Paulinho…

para 9 muajve - Sovrani

Sot me ndeshjen kundër Juventusit fillon rrugëtimi i vështirë i Ernesto Valverdes me timonin në duar të një skuadre e cila është e detyruar të kap majat e këtij kompeticioni. Si asnjëherë më parë, brenda...

Man UTD – Basel, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Sovrani

Jose Mourinho rikthehet në të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve me skuadrën e tij Manchester United, dhe kundërshtari i parë në grupin A është skuadra zvicerane Baseli. Këto janë formacionet e mundshme...

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me sfidat e para të fazës së grupeve, spikat përballja Barça-Juve

para 9 muajve - KosovaPress

Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike, pasi që të dy skuadrat synojnë që të kalojnë gjithë rrugën e këtyre garave,...

Barcelona – Juventus, formacionet e mundshme

para 9 muajve - Sovrani

Barcelona do t’a pres sonte Juventusin në ndeshjen e parë të grupit C e cila zhvillohet në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 20:45. Skuadra italiane vjen në këtë takim me mungesa të mëdha pasi nuk mund të llogorisë...

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 9 muajve - Gazeta Monitor

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’.

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 9 muajve - Ina

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

Sfidë e vështirë për Xhakën e Baselin

para 9 muajve - Albinfo

Baseli do të jetë mysafir i Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve Të martën fillon faza e grupeve në Ligën e Kampionëve, garës më prestigjioze për klube, shkruan albinfo.ch. Kampioni i Zvicrës, Baseli...

Juventusi me shumë mungesa ndaj Barcelonës

para 9 muajve - KosovaPress

Në prag të ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve për këtë edicion, Juventusi po ballafaqohet me lëndime të shumta. ‘Zonja e Vjetër’ ka udhëtuar drejt Barcelonës ku do të ndeshet nesër në Camp Nou me katalansit...

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 9 muajve - Arbresh

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK