http://kariera.mk

Moviola/ Penalltia e gabuar për Vllazninë, por në fillim i mohohet një tjetër

para 9 muajve - Panorama

Një ndeshje me shumë raste të diskutueshme, ajo mes Vllaznisë dhe Flamurtarit, ku Sokoli dhe të tijtë gabuan dhe ndikuan drejtpërdrejt në rezultat. Rasti i penalltisë së akorduar ishte më flagranti, por...

Masakrohet “Loro Boriçi”, luhen 3 ndeshje për 7 ditë

para 9 muajve - Panorama

Në fillim Kosova, pastaj Shqipëria dhe dje Vllaznia. “Loro Boriçi” ka mirëpritur 3 ndeshje brenda një jave dhe shihej qartazi që fusha ishte në një gjendje të rënduar, jashtë standardeve që ka qenë. Të...

Partizani bën kthesën, vjen fitorja e parë nën drejtimin e Julianos

para 9 muajve - Sot News

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të çmendur që kishte gjithçka në “Niko Dovana”, gola, kartonë të kuq, episode e penallti të...

Çfarë nuk u transmetua dje në medie nga “Niko Dovana”, ultrasit e kuq injorojnë keq ekipin pas takimit, durrsakët sulmojnë të kuqtë…

para 9 muajve - Newsport

Në takimin që u luajt dje mes Teutës dhe Partizanit shumë ngjarje të rënda kanë ndodhur, duke filluar nga gjakosje të lojtarëve në fushë, në rastin konkret Renaldo Kalari, kartona të kuq, kontestime nga...

VIDEO/ Mbrojtësi befason tifozët korçarë: Në dhjetor largohem nga Skënderbeu

para 9 muajve - Syri

Pas fitores me Laçin ka folur për mediat Bajram Jashanica. Mbrojtësi i Skënderbeut tha se është shumë i kënaqur që morën tre pikë sot. Jashanica foli dhe për të ardhmen e tij, për të cilën tha se në dhjetor...

Mbrojtësi befason tifozët korçarë: Në dhjetor largohem nga Skënderbeu

para 9 muajve - Syri

Pas fitores me Laçin ka folur për mediat Bajram Jashanica. Mbrojtësi i Skënderbeut tha se është shumë i kënaqur që morën tre pikë sot. Jashanica foli dhe për të ardhmen e tij, për të cilën tha se në dhjetor...

Partizani dhe Skënderbeu nuk lëshojë pikë

para 9 muajve - GazetaBlic

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Partizan dhe Skënderbeu nuk lëshojë pikë

para 9 muajve - GazetaBlic

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Partizani gjen golin dhe fitoren e parë. Skënderbeu mposht Laçin

para 9 muajve - Top Channel

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Eglentin Gjoni, mbrojtësi i Laçit për Syri.net: Ndaj Skëndërbeut na mungoi fati

para 9 muajve - Syri

Skëndërbeu ka mposhtur Laçi me rezultatin 2-1 në Korçë duke ruajtur kreun me 13 pikë, +3 nga Kukësi, ndërsa Laçi ndodhet në vendin e gjashtë me 6 pikë. Një një intervistë për Syri.net mbrojtësi shtatlartë...

Deklarata e pabesueshme e trajnerit të Teutës: Partizanit ja dhuruam vetë fitoren

para 9 muajve - Syri

Tekniku i durrsakëve, Gugash Magani, u shpreh i kënaqur me lojën e ekipit të tij, dhe u shpreh se ia dhuruan vetë fitoren Partizanit. Pjesë e punës sonë është gëzimi dhe hidhërimi. Skuadra bëri një lojë...

Trajneri Ilir Daja ka këto kritika ndaj Skënderbeut

para 9 muajve - Syri

U luajt në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Korçarët fituam me mjaft vështirësi 2-1, ku duhet theksuar se kurbinasit humbën një penallti për të...

Magani: Partizanit ia dhuruam ndeshjen, goli i Latif ishte i rregullt

para 9 muajve - Panorama

Tekniku i durrsakëve, Gugash Magani, u shpreh i kënaqur me lojën e ekipit të tij, dhe u shpreh se ia dhuruan fitoren ekipit të Partizanit. Në deklaratat pas ndeshjes ai kishte dyshime edhe për golin e...

Partizani merr fitoren e parë, thyen Teutën, ok Skënderbeu e Kukësi

para 9 muajve - Shqiptarja

Partizani më në fund merr fitoren e parë në kampionat. Në javën e 5-të kryeqytetasit fituan me përmbysje 2-1 ndaj Teutës në Durrës. Superligën e kryeson Skënderbeu që mposhti Laçin 2-1 në Korçë. Fitojnë...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të çmendur që kishte gjithçka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 9 muajve - Ina

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 9 muajve - SuperSport

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Shehi heroi i Skënderbeut, korçarët vuajnë për të marrë 3 pikët kundër laçit

para 9 muajve - BalkanWeb

Skënderbeu ka fituar me shumë mundime edhe pse 2 nga 3 golat e ndeshjes me Laçin janë shënuar nga kurbinasit. Korçarët në sfidën e luajtur në stadiumin “Skënderbeu” kanë mundur me rezultatin 2-1 skuadrën...

MOVIOLA/ Lushnja-Kukësi, Hamiti i mohon penalltinë lushnjarëve

para 9 muajve - Newsport

Në stadiumin “Roza Haxhiu” përfundoi me shifrat 0-2 ndeshja mes Lushnjes dhe Kukësit, ku triumfuan verilindorët. Në këtë takim, gjyqtari Hamiti gaboi duke i mohuar një penallti verdhejeshilëve. Rasti i...

Superliga, Partizani më në fund gjen fitore. Fiton edhe Skënderbeu përballë Laçit

para 9 muajve - NOA

Partizani më në fund ka marrë fitoren e parë në “Superligën Shqiptare”, duke mundur vendasit e Teutës me rezultatin 1-2. Kanë qenë durrsakët ata që kanë kaluar të parët në avantazh me anë të Dostit në...

FOTO/ Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 9 muajve - Syri

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur SYRI.net . Partizani arrin fitoren...

Partizani merr frymë lirshëm për herë të parë, bie Teuta në “Niko Dovana”

para 9 muajve - BalkanWeb

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

Teuta përmbyset brenda ndaj Partizanit, Demat marrin fitoren e parë

para 9 muajve - Albeu

Partizani ka marrë fitoren e parë në 5 ndeshjet në kampionat, dhe këtë e ka marrë në "Niko Dovana" ndaj Teutës me shifrat 2-1. Të parë t në avantazh kalojnë durrësakët falë golit të mesfushorit të Albi...

Kukësi fiton në transfertë, Kamza bën surprizën në Gjirokastër

para 9 muajve - Top Channel

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

Skënderbeu i “falet” Shehit, korçarët kalojnë Laçin 2-1

para 9 muajve - SuperSport

Krijon raste, shpërdoron shumë, dominon kundërshtarin por rrezikon të lejë pikë në Korçë skuadra e Skënderbeut që duhet t’i falet Shehit monumental që edhe pse me 40 vite mbi supe, arrin të rezultojë vendimtar...

Partizani fiton me përmbysje 3 pikët e para, Teuta shpërdoron avantazhin dhe e mbyll me 9 lojtarë

para 9 muajve - Panorama

Është mbyllur me fitoren e miqve sfida mes Teutës dhe Partizanit. Ishin vendasit ata që shënuan të parët, me Dostin, por pas një penalltie të humbur të Lenës, Partizani shënoi me Trashin dhe Sukajn dhe...

Skënderbeu i “falet” Shehit, korçarët kalojnë Laçin 2-1

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Krijon raste, shpërdoron shumë, dominon kundërshtarin por rrezikon të lejë pikë në Korçë skuadra e Skënderbeut që duhet t’i falet Shehit monumental që edhe pse me 40 vite mbi supe, arrin të rezultojë vendimtar...

Laçi i hap punë Skënderbeut, Shehi është hero

para 9 muajve - Syri

U luajt në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Korçarët fituam me mjaft vështirësi 2-1, ku duhet theksuar se kurbinasit humbën një penallti për të...

Shehi bën heroin, Skënderbeu merr një fitore të vuajtur ndaj Laçit

para 9 muajve - Panorama

MINUTE PAS MINUTE Përfundon takimi, Skënderbeu-Laçi 2-1. 93′ Gripshi nxjerr të lirë sulmuesin Soue, i cilin gjuan por reagon në mënyrë të shkëlqyer Selmani. 90+1′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë. 90′...

Përmbysje e madhe e Partizanit ndaj Teutës, fitorja e parë për Iulianon

para 9 muajve - Syri

U luajt në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit, shkruan SYRI.net . Të kuqtë fituan me rezultatin  2-1, duke marrë tripikëshin e parë në këtë...

Skënderbeu fiton ndaj Laçit dhe merr kreun

para 9 muajve - Albeu

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të fitojë përballë Laçit me rezultatin 2-1 në Korçë. Ujqërit e Dëborës e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë autogolit të shënuar nga mbrojtësi Ademir në minutën e 27'....

LIVE/ Nika humbet penallti, Shehi i mohon Laçit golin e barazimit

para 9 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

SKANDAL/ Përgjaket stadiumi i Lushnjës, gurë dhe shishe në drejtim të pankinës kuksiane

para 9 muajve - Newsport

Ditën e sotme u inagurua stadiumi i rikonstruktuar “Roza Haxhiu”. Kjo ishte ndeshja e parë që lushnjarët kanë luajtur në shtëpi, por nuk ka kaluar pa incidente. Shefi i klubit të Kukësit, Jonuz Hallaci...

“Ultras Guerrils” japin mesazhin: Fanella më e rëndë se “loja” juaj

para 9 muajve - Newsport

Gjatë ndeshjes së sotme Teuta-Partizani, në Durrës, ishin të pranishëm në stadium dhe tifogrupi i famshëm i kryeqytetasve “Ultras Guerrils”. Tifogrupi i të kuqëve e ka postuar mesazhin dhe në rrejtet sociale,...

LIVE/ Çfarë po ndodh në ‘Niko Dovana’, sulmuesi i njohur nuk fal nga 11 metra

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Skënderbeu përsëri në avantazh, Jashanica shënon me kokë

para 9 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

Partizani arrin fitoren e parë, mund Teutën në transfertë

para 9 muajve - Java News

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 9 muajve - Tetova Sot

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur Partizani arrin fitoren e parë në këtë...

LIVE/ Barazohen shifrat në Korçë, Lushkja shtang Skënderbeun

para 9 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

LIVE/ Skënderbeu-Laçi, surprizë në Korçë, shokohen tifozët

para 9 muajve - Syri

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Në minutën e 28-të ish-mbrojtësi brazilian i Skënderbeut, Ademir Soza, shkakton një autogol...

LIVE/ Fillon pjesa e dytë në Durrës, të dyja ekipet kërkojnë fitoren

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Pjesa e parë/ Partizani shënon golin e parë në Durrës, Skënderbeu në avantazh falë autogolit të Laçit

para 9 muajve - BalkanWeb

Në këto momente kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të fundit të javës së 5-të të kampionatit shqiptar. Partizani me shumë fat ka arritur ta mbyllë pjesën e parë me rezultatin e barabartë 1-1....

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në transfertë, Kamza surprizë në Gjirokastër

para 9 muajve - Koha Jone

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Pas 405 minutash Partizani gjen rrugën e rrjetës

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

VIDEO/ Skënderbeu-Laçi, lojtari i kurbinasve e dërgon topin në rrjetë

para 9 muajve - Syri

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Në minutën e 28-të ish-mbrojtësi brazilian i Skënderbeut, Ademir Soza, shkakton një autogol...

Kukësi reagon pas humbjes me Skënderbeun

para 9 muajve - ABC News

Kukësi arriti një fitore të rëndësishme në Superligë dhe mbeti sërish në pretendime. Skuadra e trajnerit Milinkoviç, gjithsesi, nuk e pati aspak të lehtë në Lushnje. Kampionët janë sërish aty. Kuksianët...

LIVE/ Ademir shkakton autogol, Skënderbeu kalon në avantazh ndaj Laçit

para 9 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

Superliga, Kukësi fiton në transfertë surprizon  Kamza, shkodranët 1:1

para 9 muajve - Shqiptarja

Pas zhvillimeve sportive të kombëtares sonë, Superliga është rkthyer me ndeshjet e radhës ku skuadra verilindore e Kukësit ka marrë 3 pikët në transfertë me Lushnjen, ndërsa Kamza ka fituar në transfertë...

VIDEO/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Teuta në avantazh ndaj Partizanit, Lena humbet edhe një penallti

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

Lushnja mposhtet minimalisht nga Kukësi

para 9 muajve - Albeu

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

LIVE/ Teuta kalon në avantazh përballë Partizanit, Dosti befason me një gol mjaft të bukur

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Paqe mes Vllaznise dhe Flamurtarit

para 9 muajve - SuperSport

Vllaznia dhe Flamurtari ndanë nga një pikë të mërzitshme në “Loro Borici”, ku golat e Busic dhe Gocajt ishin të vetmet momente për t’u evidentuar në një sfidë që u luajt me kujdes të tepruar, nga frika...

LIVE/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 9 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkon të vazhdojë formën e mirë

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në Lushnjë, Kamza arrin suksesin e parë

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkojnë të vazhdojnë formën e mirë

para 9 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Video/ Në Teuta-Partizani ndodh gjithçka, nga golat , penalltitë dhe kartonat e kuq. Partizani më në fund e bën “sefte”

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida në “Niko Dovana”, të Durrësit mes Teutës dhe Partizanit. Një ndeshje që dhuroi plot emocione që kishin kohë që mungonin në Superligën shqipatre. Ndeshja u luajt në një ritëm dhe rivalitet...

“Heroi” Shehi shpëton Skënderbeun, Laçi nuk arrinë të marrë pikë në Korçë

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida mes Skënderbeut dhe Laçit në Korçë, me rezultatin 2-1. Vendasit arritën të kalojnë të parët në avantazh që në minutën e 27′, pas një autogoli të Ademir Souza. Pjesa e parë përfundoi...

Skënderbeu kap kreun e tabelës

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të fitojë përballë Laçit me rezultatin 2-1 në Korçë. Ujqërit e Dëborës e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë autogolit të shënuar nga mbrojtësi Ademir në minutën e 27′....

FOTO/ Skënderbeu me ‘tredhëmbësh’ ndaj Laçit

para 9 muajve - Syri

Ekipi i Skënderbeut sot pret Laçin në Korçë. Ndeshja është e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore. Për këtë takim që luhet në orën 17:00 ekipi korçar ka zyrtarizuar 11-shen startuese. Në...

Kukësi cinik fiton në Lushnje

para 9 muajve - SuperSport

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 9 muajve - Koha Jone

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë të vështirë. Kampionaët e shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

Ka ‘paqe’ në “Loro Boriçi”, Vllaznia dhe Flamurtari ndajnë pikët

para 9 muajve - BalkanWeb

Në “Loro Boriçi” Vllaznia ka zhvilluar sot takimin e javës së 5 të Superligës ku është përballur me Flamurtarin. Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu nuk ka shkuar dot më shumë se një barazim 1-1 kundër...

Kukësi fiton, por tekniku serb duket i pakënaqur për këtë arsye

para 9 muajve - Syri

Pas fitores 2-0 në transfertë me Lushnjën ka folur për mediat dhe trajneri i Kukësit, Milinkoviç. Serbi tha se ekipi i tij mund të luante dhe më mirë, por nuk doli në lojën e vet. Trajneri tha se problemi...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Kamza thyen Luftëtarin në Gjirokastër

para 9 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Luftëtari ndan pikët me Kamzën

para 9 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

LIVE/ Ka sërish penallti në Teuta-Partizani, këtë herë është gol

para 9 muajve - Newsport

Është minuta e 78-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe ekipi i të kuqve ka kaluar në avantazh me anë të një 11 metërshi. Ishte një penallti e fituar pas një prekje topi me dorë në zonën e Teutës...

Live/ Sërish Teuta në dominim, Partizani “i frikësuar” nuk arrin të dalë në sulm

para 9 muajve - Newsport

Po mbyllet minuta e 75-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe për momentin nuk kemi fitues. Rezultati është fiksuar në shifrat 1-1 që në pjesën e parë. Sërish në këto minuta është parë një iniciativë...

Pjesa e dytë fillon me gol në Korçë, hesht stadiumi

para 9 muajve - Newsport

Skuadra e Laçit ka arritur të barazojë shifrat në Korçë. Ishte Lushkja ai që i çoi shifrat në 1-1. Pas një aksioni të Laçit, vendasit tregohen të pavëmendshëm, Lushkja përfiton dhe çon topin në rrjetë...

Live/ Kundërpërgjigjet Skënderbeu, mbrojtësi rikthen avantazhin

para 9 muajve - Newsport

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të shënojë golin e dytë në Korçë. Jashanica kaloi në avantazh vendasit pas një goditje nga këndi. Skënderbeu 2-1 Laçi.

Live/ Në Durrës bie ritmi, ekipet në pritje të njëri tjetrit

para 9 muajve - Newsport

Ka startuar pjesa e dytë e takimit mes Teutës dhe Partizanit. Në këto momente po luhet minuta e 60-të e takimit dhe shifrat janë ato që u vendosën në pjesën e parë, 1-1. Në këto momente të pjesës së dytë...

Tifozët “e djegin”, ndalet ndeshja Teuta-Partizani

para 9 muajve - Newsport

Me fillimin e pjesës së dytë në Durrës, mes Teutës dhe Partizanit, tifozët vendas kanë hedhur fishekzjarre në ajër. Për disa sekonda, në stadium u krijua një atmosferë e veçantë. Ndeshja u ndal për pak,...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë mjaft të vështirë. Kampionët e Shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushnja-Kukësi. Ja rezultati...

para 9 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

Guri dhe Alijev nderojnë Kukësin në transfertë. Lushnja nuk di të fitojë

para 9 muajve - Panorama

Në qytetin e Lushnjes, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjes dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit gjenden...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushja-Kukësi. Ja rezultati...

para 9 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

LIVE/ Kukësi shënon dy herë brenda pak minutash, Guri e Alijev zhbllokojnë ndaj Lushnjës

para 9 muajve - Panorama

Në qytetin e Lushnjes, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjes dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit gjenden...

Live/ Në Durrës gjyqtari “lë” Partizanin në disavantazhin e një goli

para 9 muajve - Newsport

Po luhet në një ritëm të lartë ndeshja mes Teutës dhe Partizanit ku rastet e shumta sidomos nga ekipi durrsak nuk po mungojnë. Sërish ka qenë Teuta që ka shënuar falë Shkallës por pozicioni i tij ka qenë...

VIDEO/ Mbyllet me gol pjesa e dytë në Durrës, festë kryeqytetase në stadiumin “Niko Dovana”

para 9 muajve - Newsport

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë mes Teutës dhe Partizanit në Durrës. Një ndeshje që gjatë 45 minutave të para është luajtur në një  ritëm shumë të lartë sidomos nga ana e durrsakëve. Në fillim...

Live/ Partizani “pa busullë”, Teuta “padrone” e fushës

para 9 muajve - Newsport

Në takimin Teuta-Partizani po luhet minuta e 35-të e takimit. Aktualisht kryesojnë durrsakët falë një goli të Dostit nga goditja e dënimit. Për tu theksuar gjatë këtyre minutave është edhe humbja e një...

VIDEO/ Nijas Lena “çon peshë” tifozët e Partizanit, gëzojnë të kuqtë në “Niko Dovana”

para 9 muajve - Newsport

Minuta e 23-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit ka sjellur një tjetër episod në këtë ndeshje. Në këtë minutë është akorduar penallti në favor të durrsakëve. Por rezultati ka mbetur i pandryshuar pasi...

VIDEO/ Një gol “vulos” pjesën e parë në Korçë, Souza mjafton për Skënderbeun

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë në Korçë, mes Skënderbeut dhe Laçit, me rezultatin 1-0. Vendasit dominuan takimin, duke rrezikuar disa herë  në pjesën e parë, por pa arritur të realizojnë vetë. Në minutën e...

Lajmi i fundit/ Shënon futbollisti i Laçit në Korçë, por gëzon Skënderbeu

para 9 muajve - Newsport

Ka ndryshuar rezultati në Korçë, në sfidën Skënderbeu-Laçi. Bardhekuqtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 27′. Ishte lojtari i Laçit, Ademir, ai që shënoi një autogol dhe çoi në avantazh korçarët. Skënderbeu 1-0 Laçi.

Lajmi i fundit/ Kalojnë 20 minutat e para në Korçë, ç’po ndodh në Skënderbeu-Laçi

para 9 muajve - Newsport

Kanë kaluar 20′ minutat e sfidës që po zhvillohet në Korçë, mes Skënderbeut dhe Laçit dhe rezultati është ende 0-0. Skuadra e Skëdnerbeut e ka nisur vrullshëm sfidën, teksa ka tentuar të shënojë që në...

LIVE/ Kukësi shënon dy herë brenda pak minutash, Guri e Alijev zhbllokojnë ndaj Lushnjës

para 9 muajve - Panorama

Në qytetin e Lushnjes, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjes dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit gjenden...

LIVE/ Lushnja-Kukësi, vijnë dy gola të shpejtë

para 9 muajve - Syri

Kukësi ka zhbllokuar rezultatin pasi po kryeson 2-0 ndaj Lushnjës në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 58’ ishte mesfushori Sidrit Guri që realizoi një supergol,...

LIVE/ Vllaznia barazon rezultatin, Gocaj tregohet i saktë nga pika e bardhë

para 9 muajve - BalkanWeb

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE/ Kukësi kalon në avantazh. Guri shënon golin e parë të sfidës

para 9 muajve - Panorama

Në qytetin e Lushnjes, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjes dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit gjenden...

LIVE/ Vetëm nga një traversë për të dyja ekipet, Lushnja dhe Kukësi e mbyllin pa gola të parën

para 9 muajve - BalkanWeb

Në qytetin e Lushnjës, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjës dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit gjenden...

VIDEO/ Vllaznia merr penallti pas ndërhyrjes jashtë zone. Ja çfarë ekzekutimi...

para 9 muajve - Syri

Vllaznia ka barazuar shifrat 1-1 përball Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 49’vendasit fitojnë një penallti shumë të dyshimtë pasi vlonjatet pretendojnë...

LIVE/ Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 9 muajve - BalkanWeb

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE / Vllaznia barazon rezultatin, Gocaj tregohet i saktë nga pika e bardhë

para 9 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

Magani për fitore ndaj Partizanit, zbulohet formacioni i durrsakëve

para 9 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga ndeshja Teuta-Partizani, janë publikuar formacionet e të dyja skuadrave. Trajneri i Teutës, Gugash Magani ka hedhur në fushë një formacion, ku mbizotrojnë mesfushorët...

Pretendoi 11-metërsh kundër Kukësit, sulmuesi i Lushnjës shpërthen ndaj gjyqtarit: Më mirë t’i fryejë klarinetës

para 9 muajve - Newsport

Mikel Canka ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë sot ndaj Lushnjës. Sulmuesi i njohur myzeqar pati një rast për të shënuar, por pas goditjes së topit me kokë, sfera u ndal nga dora e mbrojtësit të...

VIDEO/ Një supergol zhbllokon sfidën në Durrës, hesht trajneri i Partizanit

para 9 muajve - Newsport

Po luhet në Durrës ndeshja midis Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 18-të të takimit ekipi durrsak ka kaluar në avantazh me anë të Dostit. Mesfushori ka realizuar një “perlë” nga një goditje dënimi prej...

Live/ Në Durrës “zverdhën” lojtarët

para 9 muajve - Newsport

Ka startuar ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Ndeshja që ka filluar në orën  17:00 dhe që po luhet në stadiumin “Niko Dovana”, në Durrës është në minutën e 15-të të saj. Deri në këto momente nuk ka pasur...

Live/ Fillon gjithçka në “Niko Dovana”, skuadrat shfaqen agresive që në start (minutë pas minute në newsport.al)

para 9 muajve - Newsport

1′ Fillon gjithçka në “Niko Dovana” Teuta – Partizani Teuta: Moçka, Beqja Hrkaç, Shkalla, Hakaj, Hila, Lena, Dosti, Çyrbja, Dediç, Latif. Trajner: Gugash Magani Partizani: Hoxha, Progni, Krasniqi, Atanda,...

VIDEO/ Përfundon pjesa e parë Lushnja-Kukësi, ja rezultati...

para 9 muajve - Syri

Kanë përfunduar 45 minutat e para për ndeshjet e javës së 5-të të Superligës shqiptare. Befasia pa dyshim mban emrin e Kukësit që ka barazuar pa gola ndaj Lushnjës e cila ishte më kërkuese duke vendosur...

LIVE / Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 9 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE/ Flamurtari kalon në avantazh ndaj Vllaznisë

para 9 muajve - Syri

Flamurtari ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Vllaznisë në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në Superligën Shqiptare. Në minutën e 16’ ishte sulmuesi Tomislav Busic ai i cili shënoi për miqtë. © SYRI.net...

LIVE / Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 9 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

Lajmi i fundit/ Polemika në Lushnje, specialistët njëzëri : Ishte penallti

para 9 muajve - Newsport

Pati polemika pa fund gjatë ndeshjes Lushnja-Kukësi ku pati disa momente të dyshimta gjatë takimit. Pas ndeshjes trajneri Artan Bano i Lushnjes u shpreh shumë i indinjuar për mënyrën si se trajtohet ekipi...

Milinkoviç flet pas fitores: Nuk bëmë lojën që duhet, ky është problemi jonë

para 9 muajve - Newsport

Pas fitores me Lushnjen ka folur për mediat dhe trajneri i Kukësit, Milinkoviç. Serbi tha për “Supersport” se ekipi mund të luante dhe më mirë, por nuk doli në lojën e tij. Trajneri tha se problemi i Kukësit,...

Lajmi i fundit/ Formacioni zyrtar i sfidës, Skënderbeu me tredhëmbësh ndaj Laçit

para 9 muajve - Newsport

Ekipi i Skënderbeut sot pret në Korçe ekipin e Laçit. Ndeshja është e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore. Për këtë takim që luhet në orën 17:00 ekipi korçar ka zyrtarizuar 11-shen startuese...

LIVE / Vllaznia kërkon të bëjë kthesën e madhe, Flamurtari për të mbajtur ecurinë pozitive

para 9 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

Lushnja inaguron stadiumin me humbje, nuk arrin të ndalë kampionët në fuqi

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida mes Lushnjes dhe Kukësit, në “Roza Haxhiu”, me rezultatin 0-2. Të dyja skuadrat e fillojnë mirë takimin, por nuk arrijnë dot të shënojnë në pjesën e parë. Në minutën e 22′ lojtari i...

LIVE/ Super ndeshje në Lushnjë, dy gola për dy minuta

para 9 muajve - Newsport

Kukësi po luan kundër Lushnjës, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Kampionët e Shqipërisë kanë arritur të kalojnë në avantazh me Sidrit Gurin, i cili në minutën e 58-të çon topin në rrjetë....

VIDEO/ Luftëtari “bie” në Gjirokastër, grushti i portierit Miraka nderon Kamzën

para 9 muajve - Newsport

Luftëtari – Kamza 1-2 Ndeshja Luftëtari – Kamza ka përfunduar në barazim 1-1. Ky takim ishte i vlefshëm për javën e pestë të Supëriores. Fillimisht janë miqtë që kalojnë në avantazh me Stevan Raçiç në...

Live/ Ekipet e “fjetura”, në Shkodër po “fiton” mërzia

para 9 muajve - Newsport

Vazhdon në shifrat 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja që po luhet në stadiumin “Loro Boriçi”, ende nuk po duket se gjen fituesin e saj. Pas 2 golave , nga një për secilin ekip në pjesën...

Live/ Tifozët në “koma”, në Shkodër ende ka “paqe”

para 9 muajve - Newsport

Po luhet minuta e 60-të në sfidën Vllaznia-Flamurtari dhe takimi është “mbërthyer” në shifrat 1-1 që në pjesën e parë. Ndeshja në pjesën e dytë ka filluar me një ritëm jo shumë të lartë nga ana e të dy...

Video/Vllaznia dhe Flamurtari “paqe” mes tyre, mbyllet në barazim në Shkodër

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar në shifrat 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës nuk ka nxjerrë fitues në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Ndeshja në...

Fillon vrullshëm pjesa e dytë, ka karton të kuq në Lushnja-Kukësi

para 9 muajve - Newsport

Sapo ka filluar pjesa e dytë në “Roza Haxhiu” mes Lushnjes dhe Kukësit dhe rezultati është ende 0-0. Kjo pjesë e dytë ka nisur keq për verdhejeshilët, të cilët kanë mbetur me 10 lojtarë. Portieri Spaho...

LIVE/ Lojtari i Kukësit prek topin me dorë, vendimi i gjyqtarit ngre në këmbë të gjithë lushnjarët

para 9 muajve - Newsport

Lushnja po luan kundër Kukësit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Rezultati vijon të jetë 0-0, por në minutën e 35-të, pati një rast të dyshimtë në zonën e Kukësit. Sulmuesi i Lushnjës,...

VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë, lojtari i Lushnjës largohet me ambulancë nga stadiumi

para 9 muajve - Newsport

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 pjesa e parë e ndeshjes mes Lushnjës dhe Kukësit. Një sfidë e luftuar nga të dy skuadrat, por duhet thënë që myzeqarët kanë qenë më këmbëngulës. Këtë fraksion loje Kukësi...

VIDEO/ Përfundon me gol pjesa e parë në Shkodër, Duro i kërkon llogari gjyqtarit

para 9 muajve - Newsport

Është mbyllur pjesa e parë e takimit mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës është mbyllur në barazim në pjesën e parë 1-1. Ishin vlonjatët që kaluan në avantazh...

LIVE/ Zhbllokohet rezultati në Gjirokastër, ish-sulmuesi i Partizanit hesht stadiumin “Luftëtari”

para 9 muajve - Newsport

Kamza ka arritur të kalojë në avantazh në minutën e 15-të kundër Luftëtarit, me anë të Stevan Raçiç. Ish-sulmuesi i Partizanit shfrytëzon bukur një top të mbetur në zonë duke zhbllokuar shifrat e takimit....

Live/ Në Shkodër, mungojnë tifozat, mungojnë edhe rastet për gol në fushë

para 9 muajve - Newsport

Në ndeshjen Vllaznia-Flamurtari që po luhet në “Loro Boriçi”, të qytetit të Shkodrës, rezultati është në shifrat 0-0. Ka kaluar minuta e 15-të e takimit dhe shifrat nuk kanë ndryshuar.  Atmosfera e vakët...

Live/ 10 minuta nga fundi, ç’po ndodh në Shkodër me Vllazninë

para 9 muajve - Newsport

Minuta e 30-të luhet në takimin Vllaznia-Flamurtari, në qytetin e Shkodrës. Kryesojnë vlonjatët falë golit të kroatit Busic në minutën e 17-të të takimit. Ndeshja nuk ka pasur raste të mirëfillta goli...

LIVE/ Lushnja i gëzohet traversës, befasohet Kukësi

para 9 muajve - Newsport

Lushnja – Kukësi 0 -0 Lushnja: Spaho, Ruço, Xhafa, Marku, Mone, Branica, Gava, Papa, Pepa, Canka, Sefa. Trajner: Artan Bano Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Hoxha, Alla, Rrumbullaku, Et’hemi, Musolli, Kërkotiç,...

LIVE/ Starton ndeshja, Lushnja dhe Kukësi në kërkim të pikëve

para 9 muajve - Newsport

Lushnja – Kukësi 0 -0 Lushnja: Spaho, Ruço, Xhafa, Marku, Mone, Branica, Gava, Papa, Pepa, Canka, Sefa. Trajner: Artan Bano Kukësi: Koliçi, Hallaçi, Hoxha, Alla, Rrumbullaku, Et’hemi, Musolli, Kërkotiç,...

Zbulohen formacionet zyrtare, Cungu dhe Duro me surpriza

para 9 muajve - Newsport

Vllaznia do të luajë kundër Flamurtarit në kuadër të javës së pestë të Superiores. Ky takim do të startojë në orën 14:00, ndërkohë disa minuta para startit janë publikuar formacionet zyrtare. Vllaznia:...

Lushnja – Kukësi, zbulohen formacionet zyrtare, Milinkoviç me ndryshime të shumta

para 9 muajve - Newsport

Lushnja do të luajë sot kundër Kukësit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ky takim do të startojë në orën 14:00, ndërkohë që tashmë janë bërë zyrtare formacionet zyrtare. Ekipi i drejtuar...

Lika: Flamurtari i frikshëm në transferta, klubi të gjejë zgjidhje për ultrasit

para 9 muajve - Panorama

Kapiteni i Vllaznisë, Gilman Lika, e cilëson të frikshëm në transfertë kundërshtarin e radhës, Flamurtarin. Në konferencën e djeshme për shtyp, mesfushori shkodran i bëri apel klubit që të gjejë gjuhën...

Tek Lushnja kthehet buzëqeshja e dikurshme, gjithçka gati për sfidën kundër Kampionëve

para 9 muajve - Albeu

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë në forcë. Përballë do të kenë Kukësin, por ky fakt nuk...

Lushnja në këmbë, 4 mijë tifozë në stadium për të thyer Kukësin

para 9 muajve - Panorama

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë në forcë. Përballë do të kenë Kukësin, por ky fakt nuk...

Lushnja përballë tifozëve, trajneri Bano dhe Milinkoviç vendosin për formacionet

para 9 muajve - Newsport

Lushnja do të luajë sot kundër Kukësit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për ecurinë e të dy ekipeve, megjithatë për myzeqarët është më e veçantë duke...

Kukësi në provë përballë Lushnjes, 4 mijë tifozë në “Roza Haxhiu” “trembin” verilindorët

para 9 muajve - Newsport

24 orë para zhvillimit të takimit mes Lushnjes dhe Kukësit që luhet sot në orë 14:00, verdhejeshilët kanë marrë “ok” nga Komisioni i Licensimit. Tashmë janë instaluar kabinat e transmetimit, është montuar...

Kukësi tregon “muskujt” përballë Lushnjes: Objektivi, 3 pikët

para 9 muajve - Newsport

Verilindorët, nën drejtimin e trajnerit Mladen Milinkoviç udhëtojnë sot drejt Lushjes për të luajtur takimin e javës së pestë të Superligës. Trajneri serb ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe...

Dy mungesa te Kukësi bëjnë me dhimbje “koke” trajnerin serb

para 9 muajve - Newsport

Kukësi sot udhëton sot drejt Lushnjes për të luajtur takimin e javës së pestë të Superligës. Edhe pse  në teori thuhet që kampionët nuk do e kenë të vështirë, në praktikë punët për trajnerin Mladen Milinkoviç...

Iuliano, Partizani dhe “Ultras Guerrils”, cfarë pritet të ndodhë sot në “Niko Dovana”

para 9 muajve - Newsport

Sot, në orën 17:00, Teuta do ndeshet me Partizanin në kuadër të javës së pestë të kampionatit të Superligës. Të kuqtë nën drejtimin e Mark Iulianos i kanë qëllimet e qarta, nga ky takim kërkojnë tre pikëshin....

Vjen Laçi te...Daja, trajneri: Duam tri pikët

para 9 muajve - Top Channel

Skënderbeun dhe Laçin e ndajnë 4 pikë në renditjen e Kategorisë Superiore, por në kampin korçar shpresojnë që kjo e enjte do të shtojë hendekun. Trajneri Ilir Daja vlerësoi kurbinasit, por kërkoi nga skuadra...

Ilir Daja: Ndaj Laçit, për fitore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Laçin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korçës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Ndryshime në formacion, Iuliano i beson “veteranëve”, vijon eksperimenti në mbrojtje

para 9 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e nesërme midis Teutës dhe Partizanit, është zbuluar formacioni që me gjasë do të hedhë në fushë Iuliano. Italiani ka vendosur sërish që të eksperimentojë në mbrojtje,...

Skënderbeu me mungesa kundër Laçit, zbulohet formacioni i mundshëm

para 9 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga sfida mes Skënderbeut dhe Laçit, është zbuluar formacioni që me gjasë do të hedhë në fushë Ilir Daja. Trajneri do të ketë disa mungesa për ditën e nesërme, ku Gavazaj, Sahiti...

Daja e bën të qartë: Ndaj Laçit dua vetëm fitore

para 9 muajve - Albeu

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Lacin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korcës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Milinkoviç: Partizani është pretendent për titullin, tifozët e Lushnjës do të na i vështirësojnë fitoren

para 9 muajve - Panorama

Trajneri i Kukësit, Mladen Milinkoviç, foli sot në konferencës për shtyp të programuar në prag të sfidës ndaj Lushnjës. Numri një i stolit të skuadrës verilindore ka besim se ekipi do të dale me 3 pikë...

Milinkoviç: Partizani është pretendent për titullin, tifozët e Lushnjës do të na e bëjnë më të vështirë fitoren

para 9 muajve - Panorama

Trajneri i Kukësit, Mladen Milinkoviç, foli sot në konferencës për shtyp të programuar në prag të sfidës ndaj Lushnjës. Numri një i stolit të skuadrës verilindore ka besim se ekipi do të dale me 3 pikë...

Daja motivon Skënderbeun: Laçi i rëndësishëm sa Kukësi dhe Partizani

para 9 muajve - Panorama

Trajneri i Skënderbet, Ilir Daja doli sot në një konferenc për shtyp, ku foli në prag të ndeshjes së javës së 5-të ndaj Laçit. Tekniku tiranas deklaroi se skuadra e tij do të jetë e përqendruar vetëm tek...

Milinkovic: Në Lushnje e vështirë, por duam fitore

para 9 muajve - SuperSport

Kukësi synon ti kthehet serisë së fitoreve prej sfidës së javës së pestë të kampionatit në fushën e Lushnjes. Objektivi janë tre pikët për të mos humbur terren nga rivalët e kreut, megjithatë trajneri...

Daja: Ndaj Lacit per fitore

para 9 muajve - SuperSport

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Lacin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korcës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Lajmi i fundit/ Skënderbeu e konfirmon, nesër tre mungesa kundër Laçit

para 9 muajve - Newsport

Skuadra e Skënderbeut ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e nesërme kundër Laçit. Korçarët kanë kryer seancën e fundit stërvitore, para ndeshjes së javës së pestë. Klubi ka konfirmuar dhe mungesat...

Besar Musolli, 3515 km udhëtim për një fitore në Lushnjë

para 9 muajve - Panorama

Kukësi luan një transfertë sa të lehtë në letër, aq edhe të vështirë në fushën e blertë, pasi lushnjarët kërkojnë me çdo kusht pikë mbas nisjes së dobët që kanë bërë këtë kampionat. Në katër takime, lushnjarët...

Skendërbeu, Daja: Me Laçin duhet të tregojmë kujdes

para 9 muajve - Lajme.al

Trajneri i Skëndërbeut Ilir Daja, ka folur në konferencën për shtyp për duelin e nesërm kundër Lait. Tekniku i bardhekuqëve u shpreh se kjo pauzë ka qenë positive për ekipin e tij, ndërsa theksoi se ndaj...

Kapiteni Lena: Partizanin të mos ta shohim si emër të madh, duam fitore në shtëpi

para 9 muajve - Panorama

Kapiteni i Teutës, Nijaz Lena, ka besim se skuadra e tij do të mposhtë në “Niko Dovana” Partizanin dhe do të rikthehet te fitorja. “Prej dy javësh ne jemi duke u përgatitur për këtë ndeshje. Është një...

Daja nuk e nënvlerëson Laçin: Njësoj si Partizani dhe Kukësi, me pikët e tyre fitojmë kampionatin

para 9 muajve - Newsport

Ilir Daja ka dalë në konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes kundër Laçit. Trajneri i Skënderbeut deklaroi para mediave: “Pas këtij pushimi, që e kishim të nevojshëm, mendoj se duhet të kapim ritmin...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 9 muajve - Albeu

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Lushnja nuk e tremb trajnerin e Kukësit, Milinkoviç: Keni harruar Partizanin, kam vendosur për Bakajn dhe Gurin

para 9 muajve - Newsport

Trajneri i Kukësit, Mlladen Milinkoviç ka dalë në konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes kundër Lushnjës. Tekniku i kampionëve deklaroi: “Në radhë të parë ne shikojmë ekipin tonë. Akoma s’mund të...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Artan Bano: Me Kukësin, premiera e parë në “Roza Haxhiu”, për t’u fituar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA KATEGORIA SUPERIORE/ Ja si e ka përgatitur trajneri skuadrën e Lushnjës, për ndeshjen e javës së 5-të me kampionët Nesër nisin ndeshjet e Kategorisë Superiore, dhe java e pestë e saj sjell...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 9 muajve - SuperSport

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 9 muajve - SuperSport

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Vllaznia-Flamurtari, rikthen Duron në Shkodër

para 9 muajve - SuperSport

Vitet kalojnë por sfida Vllaznia-Flamurtarit vazhdon të mbetet një nga përballjet më të forta të futbollit shqiptar. Dy shkolla të ndryshme futbolli që kanë frymëzuar breza të tërë këtë të enjte do të...

10 ditë pushim, Gilman Lika zbulon përgatitjet: Kemi zhvilluar seanca shtesë, ja ç’u them tifozëve shkodranë

para 9 muajve - Newsport

Nesër, Vllaznia do të presë në “Loro Boriçi” Flamurtarin, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Para këtij takimi ka dalë në konferencë para mediave, mesfushori i njohur Gilman Lika. Ky i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK