http://kariera.mk

Lojërat Olimpike Dimërore, Italia fiton medaljet e para

para 11 muajve - Opinion

Sportistët Ariana Fontana dhe Frederico Pellegrino kanë fituar medaljet e para për Italinë. Ariana Fontana fitoi medaljen e artë në garën e patinazhit të shpejtësisë 500m për femra duke e ndalur kohën...

Italia fiton medaljet e para në PyeongChang

para 11 muajve - Albeu

Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike Dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë...

Italia fiton medaljet e para në PyeongChang

para 11 muajve - Gazeta Express

​Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë...

Italia fiton medaljet e para në PyeongChang

para 11 muajve - Tetova Sot

​Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë...

Italia fiton medaljet e para në PyeongChang

para 11 muajve - Sovrani

Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë...

Amerikani Shaun White, medalje ari në snowboarding

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Amerikani Shaun White fitoi sot medaljen e artë olimpike në snowboarding, e treta në karrierën e tij, falë një gare mjeshtërore në Olimpiadën Dimërore të Piong Çangut në Korenë e Jugut. 31 vjeçari White...

PyeongChang 2018, Gjermania ruan kryesimin me medalje të fituara

para 11 muajve - Shenja

Në ditën e pestë të edicionit të 23-të të Lojërave Olimpike Dimërore, Gjermania deri më tani ka fituar shtatë medalje ari, dy argjendi dhe tri bronzi, duke e ruajtur kështu vendin në majën e renditjes...

PyeongChang 2018, Gjermania ruan kryesimin me medalje të fituara

para 11 muajve - AlbPortali

Në ditën e pestë të edicionit të 23-të të Lojërave Olimpike Dimërore, Gjermania deri më tani ka fituar shtatë medalje ari, dy argjendi dhe tri bronzi, duke e ruajtur kështu vendin në majën e renditjes...

Shon Uajt , arkëton medaljen e tretë olimpike

para 11 muajve - Alsat-M

Snoubordisti i njohur amerikan, Shon Uajt ka fituar medaljen e artë Lojrat Olimpike në Pjongçang të Koresë së Jugut. Ai arriti ta fitoj këtë medalje pas një aksidenti brutal që pati disa muaj më parë....

Italia fiton medaljet e para në PyeongChang

para 11 muajve - Koha.net

Italia fiton medaljet e para në Lojërat Olimpike dimërore të Pyeongchangut. Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë...

Italia fiton medaljet e para në Olimpiandën Dimërore

para 11 muajve - RTV 21

Italia fiton medaljet e para në Lojërat Olimpike dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë garë...

Olimpiada Dimërore, Italia fiton medaljet e para

para 11 muajve - KosovaPress

Në garën e patinazhit të shpejtësisë 500 m për femra, Ariana Fontana i dha medaljen e artë vendit të saj, duke e fituar këtë garë me 42.5 sekonda, për të lënë në vendin e dytë holandezen Van Kerkhof, e...

LOD 2018, HIRSHER KAMPION OLIMPIK NË KOMBINIM

para 11 muajve - TV21

Hirsher me medalje të artë në lojërat olimpike dimërore Skiatori më i mirë botëror Marsel Hirsher, ka fituar titullin e kampionit olimpik në disiplinën kombinim alpin. Për austriakun 28-vjeçar, ishte kjo...

​LOD 2018, Hirsher kampion olimpik në kombinim

para 11 muajve - RTV 21

Hirsher me medalje të artë në lojërat olimpike dimërore Skiatori më i mirë botëror Marsel Hirsher, ka fituar titullin e kampionit olimpik në disiplinën kombinim alpin. Për austriakun 28-vjeçar, ishte kjo...

Shteti që ka fituar më së shumti medalje në PyeongChang 2018

para 11 muajve - Insajderi

Gjermania është shteti që ka fituar më së shumti medalje të arta deri tani në Olimpiadën dimërore “PyeongChang 2018”. Kurse, sa i përket totalit, ekipi olimpik me më së shumti medalje është Norvegjia....

LOD 2018, Hirsher kampion olimpik në kombinim

para 11 muajve - TV Koha

Skiatori më i mirë botëror Marsel Hirsher, ka fituar titullin e kampionit olimpik në disiplinën kombinim alpin. Për austriakun 28-vjeçar, ishte kjo medalja e dytë olimpike pas asaj të argjendtës të fituar...

LOD 2018, Hirsher kampion olimpik në kombinim

para 11 muajve - Alsat-M

Skiatori më i mirë botëror Marsel Hirsher, ka fituar titullin e kampionit olimpik në disiplinën kombinim alpin. Për austriakun 28-vjeçar, ishte kjo medalja e dytë olimpike pas asaj të argjendtës të fituar...

Marcel Hirscher shkruan historinë, fiton medaljen e parë të artë olimpike

para 11 muajve - Lajm

Kampioni austriak Marcel Hirscher, pas 120 podiumeve në Kupën e Botës, 55 fitoreve dhe 6 titujve, pas 3 medaljeve të arta në Kampionatet Botërore dhe një argjendi në Olimpiadë, më në fund ia doli mbanë...

LOD 2018, Hirsher kampion olimpik në kombinim

para 11 muajve - KosovaPress

Për austriakun 28-vjeçar, ishte kjo medalja e dytë olimpike pas asaj të argjendtës të fituar fituar në Soçi. Në kohë të njëjtë ishte kjo medalja e parë e artë të cilën skia-torët austriak e fituan pas...

Mes fituesve të ditës së dytë edhe një 17-vjeçar në Lojërat Dimërore

para 11 muajve - Koha.net

Në Lojërat Olimpike Dimërore u dhanë të tjera medalje. Në garën e 15 km të skiatlonit në “Cross Country” për meshkuj dominoi Norvegjia, që zuri të 3 vendet e para të kësaj gare. Medalja e artë i shkoi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK