http://kariera.mk

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Grand Prix Budapest

para 6 muajve - Telegrafi

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, nuk ka arritur të kalojë në finale të Grand Prixit, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Kjo pasi ajo u mposht në këtë fazë të garës nga xhudistja japoneze, Hiromi Endo....

Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - Kallxo

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi i nisi garat me fitore në Grand Prixit të xhudos, kategoria 48 kilogramë, të cilat  po mbahen në Zagreb të Kroacisë. Distria mposhti në çerekfinale argjentinasen, Paula...

Krasniqi fiton të bronztën në Budapest

para 6 muajve - Koha.net

Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Prix të Budapestit. Krasniqi të premten në kategorinë deri në 48 kilogramë e mposhti me wazzari belgen Anne Sophie Jura. Për Kosovën kjo...

Distria Krasniqi pëson në gjysmëfinale, lufton për të bronztën në Budapest

para 6 muajve - Gazeta Express

Në Çmimin e Madh të Budapestit xhudistja Distria Krasniqi ka pësuar humbje nga japonezja Hiromi Endo në gjysmëfinale. Megjithatë, ajo ende ka gjasë që të rrëmbejë medalje në kategorinë 48 kilogramë, pasi...

Distria Krasniqi lufton për të bronztën në Hungari

para 6 muajve - Klan Kosova

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka humbur në gjysmëfinalae të Grand Prix të Budapestit. Ajo humbi pas 10 minutash luftë kundër japonezes Hiromi Endo, kurse do të luftojë për medalje të bronztë në...

Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale në Budapest

para 6 muajve - Klan Kosova

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Ajo  mposhti në çerekfinale argjentinasen, Paula Pareto, në kategorinë deri...

Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - Infokusi

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi po vazhdon me suksese. Xhudistja, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit. Kjo arritje e xhudistes së re vjen në garën që po mbahet në...

Distria Krasniqi pëson humbje në gjysmëfinale

para 6 muajve - Infokusi

Në Çmimin e Madh të Budapestit xhudistja Distria Krasniqi ka pësuar humbje nga japonezja Hiromi Endo në gjysmëfinale. Megjithatë, ajo ende ka gjasë që të rrëmbejë medalje në kategorinë 48 kilogramë, pasi...

Distria Krasniqi pëson në gjysmëfinale, lufton për të bronztën në Budapest

para 6 muajve - Koha.net

Në Çmimin e Madh të Budapestit xhudistja Distria Krasniqi ka pësuar humbje nga japonezja Hiromi Endo në gjysmëfinale. Megjithatë, ajo ende ka gjasë që të rrëmbejë medalje në kategorinë 48 kilogramë, pasi...

Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale të Grand Prix

para 6 muajve - Telegrafi

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi po vazhdon me suksese. Kosova po vazhdon me sukseset e saj në sportin e xhudos. Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit....

Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - RTV 21

Krasniqi mboshti argjentinasen, Paula Pareto Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi i nisi garat me fitore në Grand Prixit të xhudos, kategoria 48 kilogramë, të cilat  po mbahen në Zagreb të Kroacisë. Distria...

Vazhdon suksesi i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - Gazeta Express

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi po vazhdon me suksese. Xhudistja, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit. Kjo arritje e xhudistes së re vjen në garën që po mbahet në...

Krasniqi fiton të bronztën në Budapest

para 6 muajve - Ekonomia Online

Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Prix të Budapestit. Krasniqi të premten në kategorinë deri në 48 kilogramë e mposhti me wazzari belgen Anne Sophie Jura. Për Kosovën kjo...

Distria Krasniqi lufton për bronzë në Gran Prix turne – këtu e shikoni LIVE

para 6 muajve - Insajderi

Distria Krasniqi ka arritur deri në gjysmëfinale të Grand Prix turneut të Budapestit në xhudo. Krasniqi në gjysmëfinale u mund nga japonezja Endo, pasi në çerekfinale ishte më e mirë sesa kampionia aktuale...

Vazhdon suksesi i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - Ekonomia Online

Xhudistja, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit. Kjo arritje e xhudistes së re vjen në garën që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Distria mposhti në çerekfinale argjentinasen,...

Xhudistet testojnë formën para Botërorit

para 6 muajve - Koha.net

Ndonëse pa tre garuesit kryesorë, Kosova synon medalje në garën e ardhshme të nivelit të lartë në xhudo, atë Grand Prix në Budapest të Hungarisë. Turneu në Budapest nis të premten (sot), ndërsa Kosovën...

Xhudistet testojnë formën para Botërorit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ndonëse pa tre garuesit kryesorë, Kosova synon medalje në garën e ardhshme të nivelit të lartë në xhudo, atë Grand Prix në Budapest të Hungarisë. Turneu në Budapest nis të premten (sot), ndërsa Kosovën...

3 xhudistet kosovare garojnë në Grand Prixin e Budapestit

para 6 muajve - RTV 21

Xhudistet kosovare drejt Budapestit Distria Krasniqi, Fjolla Kelmendi dhe Loriana Kuka, do  të garojnë në Grand Prixin e Budapestit, që do të mbahet prej të premtes deri të dielën. Distria dhe Fjolla do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK