http://kariera.mk

Kështu e komentojnë mediet në Shqipëri fitoren e Kosovës

para 8 muajve - Zeri

Mediat shqiptare kanë lavdëruar ekipin e Kosovës pas fitores 3:1 në Ligën e Kombeve ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë tre pikë të reja në Ligën e Kombeve, duke e mundur Maltën në stadiumin...

Arrestohen 11 persona që shitën bileta në tregun e zi për ndeshjen Kosovë-Maltë

para 8 muajve - OraInfo

Shitja e biletave për ndeshjen Kosovë-Maltë krijoji pritje dhe tollovi të madhe, shumë qytetarëve u humbi durimi për çka intervenoi edhe Policia e Kosovës. Përkundër që Federata Futbollistike e Kosovës...

Ndeshja Kosovë-Maltë, Policia arrestoi 11 persona që shitën bileta në tregun e zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Shitja e biletave për ndeshjen Kosovë-Maltë krijoi pritje dhe tollovi të mëdha. Shumë qytetarëve u humbi durimi për çka intervenoi edhe Policia e Kosovës. Përkundër që Federata Futbollistike e Kosovës...

Skenarët për vendin e parë, Shqipëria për pikë në Izrael dhe fitore me Skocinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Fitorja me përmbysje e Izraelit me Skocinë në Haifa ka kthyer ekuilibrin e plotë sa i përket pozicionimit të skuadrave në Grupin A të Ligës D. Pasi është luajtur gjusma e takimeve, të trija skuadrat kanë...

Kosova eliminon Maltën në sfidën e Ligës së Kombeve

para 8 muajve - Alsat-M

Pak minuta tronditje, por shumë karakter dhe klas dhe Kosova ka hequr qafe Maltën, duke fituar 3-1 në sfidën e Ligës së Kombeve luajtur në Prishtinë, të enjten në mbrëmje. Një paraqitje e shkëlqyer në...

Momentet e Kosovës kundër Maltës

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova mbrëmë shënoi fitore prej 3-1 kundër Maltës, derisa biletat për këtë ndeshje ishin shitur brenda pesë orëve Aq shumë njerëz ishin të interesuar për ta parë këtë ndeshje të dytë të Kosovës në Ligën...

Skenarët për vendin e parë, Shqipëria për pikë në Izrael dhe fitore me Skocinë

para 8 muajve - SuperSport

Fitorja me përmbysje e Izraelit me Skocinë në Haifa ka kthyer ekuilibrin e plotë sa i përket pozicionimit të skuadrave në Grupin A të Ligës D. Pasi është luajtur gjusma e takimeve, të trija skuadrat kanë...

Mediat në Shqipëri: Kosova mund të besojë, Kosova mund të ëndërrojë

para 8 muajve - Lajmi.net

Mediat shqiptare kanë lavdëruar ekipin e Kosovës pas fitores 3:1 në Ligën e Kombeve ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë tre pikë të reja në Ligën e Kombeve, duke e mundur Maltën në stadiumin...

Kosova vijon të magjepsë, por Challandes është i shqetësuar

para 8 muajve - Telesport

Pak minuta tronditje, por shumë karakter dhe klas dhe Kosova ka hequr qafe Maltën, duke fituar 3-1 në sfidën e Ligës së Kombeve luajtur në Prishtinë, të enjten në mbrëmje. Një paraqitje e shkëlqyer në...

Ja kur e zhvillon ndeshjen e radhës Kosova në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës më 14 tetor rikthehet sërish për të zhvilluar ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve. Më 14 tetor, ‘Dardanët’ janë mysafir të Ishujve Faroe, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së...

Fitorja e Kosovës, ja çka shkruajnë mediat në Serbi

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë fitoren e radhës në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ kanë mposhtur 3:1 Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Nuk janë të shumta mediet në Serbi që kanë raportuar për fitoren e...

Fitorja spektakolare e Kosovës bënë jehonë edhe në Serbi

para 8 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë fitoren e radhës në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ kanë mposhtur 3:1 Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Nuk janë të shumta mediet në Serbi që kanë raportuar për fitoren e...

Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, ka thënë se Kosova e ka merituar fitoren në përballjen ndaj ekipit të tij. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’,...

Befason trajneri i Maltës me këtë deklaratë

para 8 muajve - Zeri

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, ka thënë se Kosova e ka merituar fitoren në përballjen ndaj ekipit të tij. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’,...

Kur e zhvillon Kosova ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve?

para 8 muajve - Ina

Përfaqësuesja e Kosovës më 14 tetor rikthehet sërish për të zhvilluar ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve. Më 14 tetor, ‘Dardanët’ janë mysafir të Ishujve Faroe, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së...

Fitorja spektakolare e Kosovës bënë jehonë edhe në Serbi

para 8 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë fitoren e radhës në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ kanë mposhtur 3:1 Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Nuk janë të shumta mediet në Serbi që kanë raportuar për fitoren e...

Kur e zhvillon Kosova ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve?

para 8 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës më 14 tetor rikthehet sërish për të zhvilluar ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve. Më 14 tetor, ‘Dardanët’ janë mysafir të Ishujve Faroe, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së...

Fitorja 3:1 e Kosovës, trajneri i Maltës i ‘çon në qiell’ lojtarët kosovarë

para 8 muajve - OraInfo

Trajneri i Maltës, Raymond Farrugia në konferencën e mbajtur sonte pas humbjes nga Kosova 3-1, e ka lavdëruar paraqitjen e Kosovës dhe ka thënë se Kosovën e pret një e ardhme e ndritshme në futboll. Duke...

Challandes e veçon këtë futbollist, zbulon se po i kërkon edhe dy lojtarë në këtë repart

para 8 muajve - Zeri

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, është shprehur shumë i kënaqur pas ndeshjes Kosovë – Maltë e cila përfundoi me shifrat 3:1 Zvicerani e ka lavdëruar mesfushorin e Kosovës, Edon...

Kosova – Malta, ja çfarë ndodhi pas fitores në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova mposhti Maltën me rezultat 3:1 në ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova mposhti Maltën me rezultat 3:1 në duelin  tyre në Ligën e Kombeve. Stadiumi “Fadil Vokrri” sërish krijoi atmosferë...

Statistikat mbresëlënëse të Challandes me Kosovën

para 8 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar edhe fitoren e dytë në Ligën e Kombeve, të pestën nën drejtimin e Bernard Challandes. Trajneri zviceran e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te Kosova. Në gjashtë...

Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

para 8 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, ka thënë se Kosova e ka merituar fitoren në përballjen ndaj ekipit të tij. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’,...

Kosova/Zhegrova premton: Në Ishujt Faroe shkojmë për fitore

para 8 muajve - Java News

Edon Zhegrova, ylli i ri i Kosovës, ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e ardhshme, si mysafire e Ishujve Faroe, shkon për fitore. Sipas tij, Kosova do të sulmojë dhe do të synojë të marrë...

Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

para 8 muajve - Shenja

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, ka thënë se Kosova e ka merituar fitoren në përballjen ndaj ekipit të tij. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’,...

Mediat në Shqipëri: Kosova mund të besojë, Kosova mund të ëndërrojë

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë tre pikë të reja në Ligën e Kombeve, duke e mundur Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me rezultat 3:1. Loading... Rrugëtimi i sigurt dhe pozicioni në vendin e parë në grupin...

Trajneri i Maltës: Kosova ka një të ardhme të ndritshme në futboll

para 8 muajve - Periskopi

Trajneri i Maltës, Raymond Farrugia në konferencën e mbajturpas humbjes nga Kosova 3-1, e ka lavdëruar paraqitjen e Kosovës dhe ka thënë se Kosovën e pret një e ardhme e ndritshme në futboll. Duke bërë...

Fitorja spektakolare e Kosovës bënë jehonë edhe në Serbi

para 8 muajve - AlbPortali

‘Dardanët’ kanë mposhtur 3:1 Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Loading... Nuk janë të shumta mediet në Serbi që kanë raportuar për fitoren e Kosovës në Ligën e Kombeve, shkruan lajmi.net. Por, kjo fitore...

Kur e zhvillon Kosova ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve?

para 8 muajve - AlbPortali

Më 14 tetor, ‘Dardanët’ janë mysafir të Ishujve Faroe, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së katërt në grupin 3 në Ligën e Kombeve. Loading... Ndeshja mes Ishujve Faroe dhe Kosovës luhet në Torshavan,...

Kosova – Malta, ja çfarë ndodhi pas fitores në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova mposhti Maltën me rezultat 3:1 në duelin  tyre në Ligën e Kombeve. Loading... Stadiumi “Fadil Vokrri” sërish krijoi atmosferë fantastike duke mbështetur ekipin drejt një fitoreje të re. Por, festa...

Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke e mundur Maltën 3:1 në Ligën e Kombeve. Loading... Dy gola të Benjamin Kolollit dhe një gol i sulmuesit Vedat Muriqi,...

Zhegrova: Sonte isha i pafat

para 8 muajve - Zeri

Edon Zhegrova ka thënë se sonte ishte i pafat, mirëpo është i lumtur me fitoren e Kosovës. “Normalisht pak i pafat, por tri pikë ishin të rëndësishëm për ne. Të gjithë futbollistët kanë dhënë maksimumin”,...

Malta shumë e dobët, Kosova fiton dhe kryeson grupin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin 3-1 dhe të marrë një tjetër 3-pikësh,...

Kosova në qiellin e shtatë

para 8 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës ka fluturuar në qiellin e shtatë të Grupit 3 në Ligën D të Kombeve. “Dardanët” e kanë përforcuar pozicionin e tyre në vendin e parë me shtatë pikë të tubuara. Zemrat e Kosovës sërish...

Izraeli përmbys Skocinë, Portugalia mposht Poloninë falë Silva-ve

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Portugalia ka mposhtur Poloninë me rezultatin 3-2, edhe pa Kristiano Ronaldon.  Ishin polakët ata që kaluan të parët në avantazh me talentin Piatek, përpara se Andre Silva dhe autogoli i Kamil Glik të...

Kjo është renditja e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Kosova sot ka arritur fitoren e dytë si vendas kundër Maltës me rezultat 3-1, pas fitores kundër Ishujve Faroe një muaj më parë në "Fadil Vokrri". Kosova e nisi në shtator aventurën e saj në Ligën e Kombeve...

Ja kush është lojtari i ndeshjes Kosovë-Maltë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova ka fituar me rezultat 3-1 sonte kundër Maltës, një fitore që e dërgon Kosovën në vendin e parë në grupin e saj Banjamin Kololli shënoi dy gola për t’ia shtuar edhe një tjetër nga Vedat Muriqi, derisa...

Kosovën e pret një e ardhme e ndritshme

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Maltës, Raymond Farrugia në konferencën e mbajtur sonte pas humbjes nga Kosova 3-1, e ka lavdëruar paraqitjen e Kosovës dhe ka thënë se Kosovën e pret një e ardhme e ndritshme në futboll. Duke...

Edon Zhegrova flet pas fitores së Kosovës ndaj Maltës

para 8 muajve - OraInfo

Edon Zhegrova është shprehur shumë i lumtur pas fitores së Kosovës ndaj Maltës. Edon Zhegrova ka thënë se sonte ishte i pafat, mirëpo është i lumtur me fitoren e Kosovës. “Normalisht pak i pafat, por tri...

Zhegrova: Sonte isha i pafat

para 8 muajve - Lajmi.net

Edon Zhegrova është shprehur shumë i lumtur pas fitores së Kosovës ndaj Maltës. Edon Zhegrova ka thënë se sonte ishte i pafat, mirëpo është i lumtur me fitoren e Kosovës. “Normalisht pak i pafat, por tri...

FOTOGALERI: Fitore e lehtë e Kosovës ndaj Maltës

para 8 muajve - Kallxo

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Maltës, të cilën në Prishtinë e mposhti sonte me rezultat 3 me 1, ndeshje e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve. Me këtë fitore, Kosova prin...

Challandes: Loja e Kosovës ishte perfekte

para 8 muajve - Kallxo

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, tha pas ndeshjes me Maltën se loja e lojtarëve të tij ka qenë e mrekullueshme. “Kjo ka qenë lojë perfekte për mua. Është dashur ta përfundojmë...

Kjo është renditja e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova sot ka arritur fitoren e dytë si vendas kundër Maltës me rezultat 3-1, pas fitores kundër Ishujve Faroe një muaj më parë në Fadil Vokrri Kosova e nisi në shtator aventurën e saj në Ligën e Kombeve...

Kosova mbetet lidere e Grupit 3

para 8 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës ka arritur fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen kundër Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Dy golat e Benjamin Kolollit dhe një nga Vedat Muriqi bënë që Kosova të triumfojë 3...

Challandes: Skuadra dhuroi një spektakël të vërtetë

para 8 muajve - Albeu

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë pas ndeshjes se ishte një fitore e madhe dhe e merituar. “Kemi pasur shumë mundësi që të përfundonin më shpejt këtë ndeshje. Por, në pjesën e dytë ja falëm...

Zhegrova: Do të tentoj ti shënoj Ishujve Faroe

para 8 muajve - Gazeta Express

Edon Zhegrova ka folur pas ndeshjes kundër Maltës, duke thënë se ai është ndier shumë mirë me pritjen e tifozëve në Prishtinë Edoni ishte i pafat sonte pasi që dy herë nuk arriti që të shënoi dhe goditi...

Kosova mposhtë Maltën në futboll me rezultat 3-1

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar ndeshja e shumëpritur e futbollit midis kombëtares së Kosovës dhe asaj të Maltës me rezultat prej 3-1. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin e Prishtinës, “Fadil Vokrri” dhe futbollistët kosovarë...

Portugalia mposht edhe Poloninë

para 8 muajve - Telegrafi

Portugalia e ka regjistruar fitoren e radhës në kuadër të Grupit 3 të Ligës A në Ligën e Kombeve duke fituar me rezultat 3-2 në udhëtim te Polonia. Vendasit kaluan të parët në epërsi më golin e Krzysztof...

Zhegrova: Isha i pafat, por rëndësi ka fitorja

para 8 muajve - Zeri

Edon Zhegrova kishte raste mjaft të mira sonte ndaj Maltës dhe madje e goditi edhe shtyllën, por thotë se pavarësisht se ishte i pafat, rëndësi ka fitorja e ekipit, transmeton zeri.info. “Po, personalisht...

Farrugia: Kosova ka një të ardhme të ndritshme në futboll

para 8 muajve - Kallxo

Përzgjedhësi e kombëtares malteze, Raymond Farrugia, tha pas ndeshjes me kombëtaren e Kosovës se nuk ka dyshim që ekipi nikoqir e meritoi të fitonte. “Pa dyshim Kosova e meritoi të fitonte”, tha ai. Farrugia...

Portugalia fiton me përmbysje ndaj Polonisë

para 8 muajve - Albeu

Portugalia ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Polonisë me rezultatin 2-3 në "Stadion Śląski". Ndeshja zhbllokohet në minutën e 18' me golin e Piatek. Ndërsa portugezët barazojnë në minutën e...

Kosova ”fundos” Maltën, forcon kreun e tabelës

para 8 muajve - Ina

Kombëtarja e Kosovës e ka regjistruar fitoren e tretë në kuadëer të Ligës së Kombeve. Skuadra e Bernard Challandes arriti sonte që ta mposhtë Maltën me rezultat solid, 3-1. Në ndeshjen e zhvilluar në ”Fadil...

Zhegrova: Në Ishujt Faroe shkojmë për fitore

para 8 muajve - Koha.net

Edon Zhegrova, ylli i ri i Kosovës, ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e ardhshme, si mysafire e Ishujve Faroe, shkon për fitore. Sipas tij, Kosova do të sulmojë dhe do të synojë të marrë...

Trajneri i Kosovës flet me emocione pas ndeshjes

para 8 muajve - OraInfo

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë pas ndeshjes se ishte një fitore e madhe e Kosovës, të cilët sot e fituan këtë ndeshje si skuadër Challandes ka pasur fjalë të mëdha pas ndeshjes duke thënë...

Liga Kombeve/ Izraeli përmbys Skocinë, Shqipëria përfundon e fundit në grup. Portugalia fiton në transfertë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Janë mbyllur takimet e Ligës së Kombeve të planifikuara për ditën e sotme, ku ndeshja më e rëndësishme ishte ajo mes Polonisë dhe Portugalisë. Të dyja kombëtaret kanë në përbërje 2 nga sulmuesit më në...

Portugalia vazhdon fitoret në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - Gazeta Express

Portugalia shënon edhe fitoren e dytë në Ligën e Kombeve Portugalia ka shënuar fitore në Varshavë sonte duke e mposhtur Poloninë me rezultat 2-3. Portugalia vazhdon të prijë në Grupin 3 te Ligës së Kombeve...

Kosova merr një lajm të keq pas fitores ndaj Maltës

para 8 muajve - OraInfo

Kosova ka fituar në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës me rezultat 4-1. Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë,...

Challandes: Skuadra bëri futboll të bukur

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë pas ndeshjes se ishte një fitore e madhe e Kosovës, të cilët sot e fituan këtë ndeshje si skuadër. Challandes ka pasur fjalë të mëdha pas ndeshjes duke thënë...

Challandes lavdëron Zhegrovën, kërkon edhe dy mbrojtës

para 8 muajve - Koha.net

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes është ndarë i kënaqur me fitoren e sotme ndaj Maltës, megjithatë pati një kërkesë. Kosova e mposhti Maltën sonte me rezultat prej 3 me 1 në Ligën e Kombeve për të...

Malta shumë e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin 3-1 dhe të marrë një tjetër 3-pikësh,...

Ja çfarë thotë Challandes pas fitores ndaj Maltës

para 8 muajve - Zeri

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes është shprehur mjaft i kënaqur me lojën e ekipit të tij ndaj Maltës, pas fitores 3:1, transmeton zeri.info “Pas pjesës së parë, iu thashë se ishte një pjesë e mirë,...

Kosova merr lajmin keq pas fitorës kundër Maltës

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova ka fituar në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Maltës me rezultat 4-1. Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë,...

Sërish shënon Benjamin Kololli ndaj kombëtares Malta

para 8 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi Benjamin Kololli, ka arritur që ta realizoj golin e dytë në ndeshjen e futbollit midis kombëtares së Kosovës dhe asaj të Maltës. Në minutën e 81’, Kololli ka shënuar golin e tij të dytë në këtë...

Kosova e mrekullueshme, fitore me spektakël ndaj Maltës

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova ka shënuar fitore të mrekullueshme ndaj Maltës me rezultat 3-1, pas një paraqitje jashtëzakonisht dominuese në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Një atmosferë impozante e krijuar nga mbi 12...

Challandes: Skuadra bëri futboll të bukur

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë pas ndeshjes se ishte një fitore e madhe e Kosovës, të cilët sot e fituan këtë ndeshje si skuadër Challandes ka pasur fjalë të mëdha pas ndeshjes duke thënë...

Izraeli “përmbys Skocinë, Portugalia triumfon në Poloni, Serbia fiton derbin e Ballkanit

para 8 muajve - SuperSport

Vetëm 3 ditë para se të presë Shqipërinë në Ber Sheva, Izraeli u përball me Skocinë në Haifa, në një sfidë ku triumfoi 2-1 me përmbysje dhe mori 3 pikët e para në kompeticionin e Ligës së Kombeve. Ky rezultat...

Challandes: Futbollistët luajtën mirë, mund të shënonim edhe më shumë gola

para 8 muajve - Lajmi.net

Bernard Challandes është deklaruar pas fitores së Kosovës ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës ka thënë se ai është i lumtur me fitoren 3:2 ndaj Maltës, duke thënë...

Kosova i prin grupit me 7 pikë

para 8 muajve - Kallxo

Kosova ka shënuar fitoren e dytë radhazi në Ligën e Kombeve. Dardanët kanë mposhtur Maltën me rezultat 3:1. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, Kosova kaloi në epërsi e para...

Mposht bindshëm Maltën, Kosova merr fitoren e radhëz në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - Albeu

Kosova ka mposhtur sonte Maltën me rezultatin e përgjithshëm 3-1 në "Fadil Vokrri", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit me golin e shënuar nga Benjamin...

​​Fitore e merituar e Kosovës

para 8 muajve - RTV 21

Kosova ka shënuar sonte fitore të merituar në “Fadil Vokrri” ndaj Maltës, me rezultat 3-1 Golin e tretë e ka shënuar Kololli (81’) pas një pasimi të mirë nga Rashica. Ky ishte goli i dytë i tij në këtë...

Ndeshja Portugali-Poloni, fituesi merret vesh në fund

para 8 muajve - OraInfo

Portugalia e ka mposhtur me shuam vështirësi Poloninë. Portugalia ka shënuar fitore të mundimshme ndaj Polonisë me rezultat 2:3 në Ligën e Kombeve. Polakët kaluan të parët në epërsi me anë të Piatek në...

Kosova e mposht Maltën me rezultat 3-1

para 8 muajve - OraInfo

Edhe një superndeshje e Kosovës. Sonte në “Fadil Vokrri” ishte vetëm një skuadër në fushe, ajo ishte Kosova e cila e ka mundur Maltën me rezultat 3-1. Kololli shënoi dy gola për Kosovën dhe Muriqi një...

Azerbajxhani ndjek Kosovën, fiton ndaj Ishujve Faroe

para 8 muajve - Koha.net

Azerbajxhani ka fituar në xhiron e tretë të Grupit 3 në Ligën D të Ligës së Kombeve, duke ndjekur Kosovën në tabelë. Azerbajxhani ka fituar 0 me 3 si mysafire e Ishujve Faroe, me dy gola të Olivieiras...

Malta shumë e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren

para 8 muajve - SuperSport

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin 3-1 dhe të marrë një tjetër 3-pikësh,...

Ja si duket tabela e grupit të Kosovës

para 8 muajve - Zeri

Kosova ka triumfuar në ndeshjen e tretë të saj në kuadër të grupit 3 të Ligës D të Ligës së Kombeve, shkruan zeri.info Kosova shënoi fitore në shtëpi ndaj Maltës me rezultatin 3:1. Me këtë fitore Kosova...

Polonia – Portugalia, rezultat befasues në fund

para 8 muajve - Lajmi.net

Portugalia e ka mposhtur me shuam vështirësi Poloninë. Portugalia ka shënuar fitore të mundimshme ndaj Polonisë me rezultat 2:3 në Ligën e Kombeve. Polakët kaluan të parët në epërsi me anë të Piatek në...

Izraeli fundos Shqipërinë, Portugalia mposht Poloninë falë Silva-ve

para 8 muajve - Telesport

Një brez i artë po lind te Portugalia. Skuadra pa Cristiano Ronaldo-n duket e freskët dhe plot gjallëri teksa ka mposhtur Poloninë me rezultatin 3-2. Ishin polakët ata që kaluan të parët në avantazh me...

Kosova “mbërthen” vendin e parë, likuidon edhe Maltën

para 8 muajve - Telesport

Kosova mund të besojë! Kosova mund të ëndërrojë! Dardanët fituan me rezultatin 3-1 kundër Maltës. Një ndeshje e vlerësuar në maksimum nga skuadra dhe tifozët. Takimi dhuroi emocione të forta, pasi u shënuan...

Kosova e pandalshme, shënon edhe golin e tretë kundër Maltës

para 8 muajve - Albeu

Kosova ka shënuar edhe golin e tretë kundër Maltës në "Fadil Vokrri". Është përsëri Benjamin Kololli në minutën e 81', pasi ka shënuar golin e dytë personal. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 85'. /albeu.com/

Supermenet e Kosovës e dominojnë Maltën

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe një superndeshje e Kosovës. Sonte në “Fadil Vokrri” ishte vetëm një skuadër në fushe, ajo ishte Kosova e cila e ka mundur Maltën me rezultat 3-1. Kololli shënoi dy gola për Kosovën dhe Muriqi një...

Kosova vazhdon me fitore

para 8 muajve - Zeri

Kosova ka triumfuar në ndeshjen e tretë të saj në kuadër të grupit 3 të Ligës D të Ligës së Kombeve, shkruan zeri.info Kosova shënoi fitore në shtëpi ndaj Maltës me rezultatin 3:1. “Dardanët” dominuan...

Kosova vazhdon me fitore, 3:1 ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova e ka mposhtur Maltën me rezultat, 3:1 në ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur që të fitoj bindshëm  ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë...

Kosova – Malta, edhe një super gol nga Kololli

para 8 muajve - Lajmi.net

Benjamin Kololli shënoi për herë të dytë për epërsinë 3:1 të Kosovës. Kosova ka vulosur fitoren ndaj Maltës në stadiumin “Fadil Vokrri”. Benjamin Kololli shënoi për herë të dytë për epërsinë 3:1 të Kosovës...

Kosova shënon sërish, hetrik i Kolollit

para 8 muajve - OraInfo

Kosova ka shënuar edhe golin e tretë sonte Në minutën e 79’të ka shënuar golin e tretë Kololli, një supergol.

Kosova kalon përsëri në avantazh ndaj Maltës

para 8 muajve - Albeu

Kosova ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Maltës në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar është sulmuesi Vedat Muriqi në minutën e 68'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 72'. /albeu.com/

Kololli i madh, shënon golin e tretë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar edhe golin e tretë sonte Në minutën e 79’të ka shënuar golin e tretë Kololli, një supergol. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kosova fundosë Maltën

para 8 muajve - RTV 21

3 me 1 për Kosovën Benjamin Kololli shënon golin e tretë për Kosovën dhe të dytin personal për këtë ndeshje. Goli u shënua në minutën e 81-të me asistimin e Milot Rashicës. Ndeshja është duke u zhvilluar...

Zhegrova: Do të tentoj ti shënoj Ishujve Faroe

para 8 muajve - Tetova Sot

Edon Zhegrova ka folur pas ndeshjes kundër Maltës, duke thënë se ai është ndier shumë mirë me pritjen e tifozëve në Prishtinë Edoni ishte i pafat sonte pasi që dy herë nuk arriti që të shënoi dhe goditi...

Portugalia vazhdon fitoret në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - Tetova Sot

Portugalia shënon edhe fitoren e dytë në Ligën e Kombeve Portugalia ka shënuar fitore në Varshavë sonte duke e mposhtur Poloninë me rezultat 2-3. Portugalia vazhdon të prijë në Grupin 3 te Ligës së Kombeve...

Kosova shënon edhe një gol për epërsinë 3 me 1

para 8 muajve - Kallxo

Kosova ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen me Maltën, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Për kombëtaren e Kosovës ka shënuar sërish Benjamin Kololli, i cili shënoi edhe golin e parë në këtë ndeshje....

Malta barazon rezultatin ndaj Kosovës

para 8 muajve - Albeu

Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar 1%shtë Agius në minutën e 51' të takimit. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 55'. /albeu.com/

Kosova shënon golin e dytë

para 8 muajve - RTV 21

Goli i Muriqit ka rikthyer Kosovën në epërsi prej 2-1 ndaj Maltës Në minutën e 68, Vedat Muriqi ka shënuar golin e epërsisë për Kosovën. Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve në...

Shpërthen stadiumi “Fadil Vokrri”, goli i dytë nga Kosova

para 8 muajve - Lajmi.net

Veda Muriqi ka shënuar për epërsinë e Kosovës ndaj Maltës me rezultat 2:1. Kosova ka rikthyer epërsinë ndaj Maltës në 2:1 në duelin e tyre në Ligën e Kombeve. Vedat Muriqi më në fund shënoi pas disa rasteve...

Shpërthen “Fadil Vokrri”, Kosova sërish në epërsi

para 8 muajve - OraInfo

Kosova ka shënuar golin e dytë kundër Maltës. Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 68’të duke kaluar përsëri në epërsi.

Barazon Malta

para 8 muajve - Klan Kosova

Malta ka barazuar rezultatin në ndeshjen ndaj Kosovës. Andrei Agius në minutën e 51’ pas një harkimi nga korneri ka arritur të shënojë më kokën dhe të barazojë shifrat në 1-1.

Shpërthen “Fadil Vokrri”, shënon golin e dytë Muriqi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar golin e dytë kundër Maltës Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 68’të duke kaluar përsëri në epërsi. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kosova në epërsi, shënon Muriqi

para 8 muajve - RTV 21

2 me 1 për Kosovën Në minutën e 68, Vedat Muriqi ka shënuar golin e epërsisë për Kosovën. Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve në Stadiumin “Fadil Vokrri”. Ky është takimi i tretë...

Portugalia shënon edhe golin e tretë ndaj Polonisë

para 8 muajve - Albeu

Portugalia ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Polonisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është Bernardo Silva në minutën e 52'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 55'. /albeu.com/

Malta barazon rezultatin

para 8 muajve - RTV 21

Në minutat e parë të pjesës së dytë Kombëtarja e Maltës ka barazuar rezultatin Agius Andrei në minutën e 50’të te ndeshjes ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Gjatë pjesës së parë Kosova veç golit të shënuar,...

Kosova – Malta, gol i befasishëm nga mysafirët

para 8 muajve - Lajmi.net

Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në 1:1. Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në 1:1 në ballafaqimin e Ligës së Kombeve. Disa minuta pas fillimit të pjesës së dytë, mysafirët kanë barazuar...

Malta barazon reazultatin

para 8 muajve - OraInfo

Malta ka barazuar rezultatin në minutën e 50’të te ndeshjes, Ka shënuar Agius Andrei për ta barazuar rezultatin. Ka shënuar Agius Andrei për ta barazuar rezultatin .

Kosova mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Maltës

para 8 muajve - Portalb

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Maltës në Ligën e Kombeve. Ishte Benjamin Kololli ai që i dha epërsinë Kosovës në minutën e 30 pas asistimit nga Valon Berisha, transmeton Koha.net . Kosova...

Malta barazon rezultatin

para 8 muajve - Gazeta Express

Malta ka barazuar rezultatin në minutën e 50’të te ndeshjes Ka shënuar Agius Andrei për ta barazuar rezultatin . /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shënohet goli i dytë ndeshjen Kosova- Malta

para 8 muajve - Kallxo

Në ndeshjen mes kombëtareve të Kosovës dhe Maltës, e vlefshme për Ligën e Kombeve, është shënuar goli i dytë. Rezultati është barazuar në minutën ’51, me golin e Andre Agius. Në pjesën e parë Kosova kaloi...

Kosova me lojë fantastike dhe avantazh prej një goli mbyll pjesën e parë

para 8 muajve - Klan Kosova

Kosova ka mbyllur me epërsi prej një goli pjesën e parë ndaj Maltës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Qysh nga minuta e parë vendasit u treguan shumë më kërkues duke pasur disa raste shënimi, por megjithatë...

Pjesa e parë: Kosova në avantazh ndaj Maltës me performancë dominuese

para 8 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës ka epërsinë ndaj Maltës pas pjesës së parë dhe jo vetëm – djemt tanë kanë dominuar fuqishëm sfidën. Stadiumi për plot me tifozë ju gëzua një performance të mrekullueshme në pjesën...

Kosova e zjarrtë për Maltën

para 8 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja e Kosovës triumfoi me rezultat 3:1 në përballje me Maltën, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të grupit 3 të Ligës së Kombeve në Divizionin C. Mbi...

Challandes: Ka qenë një lojë përfekte

para 8 muajve - KosovaPress

Ai në konferencën e mbajtur për media, ka uruar lojtarët për lojën e mirë që kanë bërë, edhe pse për një moment është shprehur i zemëruar që nuk e kanë përfunduar lojën sa i përket fituesit qysh në pjesën...

Kosova s’ka të ndalur, mban primatin në Grupin 3

para 8 muajve - Shenja

Kosova ka arkëtuar pikët e plota në sfidën e sotme kundër Maltës në Ligën e Kombeve. 3 me 1 ishte rezultati përfundimtar i takimit që u zhvillua në “Fadil Vokrri”, e takimi u dominua nga Kosova që nga...

Portugalia përmbys Poloninë

para 8 muajve - Albeu

Portugalia ka përmbysur Poloninë në "Stadion Śląski". Këtë herë është një shënuar një autogol nga mbrojtësi Kamil Glik në minutën e 43' Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 45'. /albeu.com/

Përfundon pjesa e parë, Kosova në epërsi 1-0

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë- Maltë. Kosova avancon me rezultat të ngushtë 1-0, me golin e Benjamin Kolollit të shënuar në minutën e 30’të Ka përfunduar pjesa e parë e Kosovës me Maltën...

Mbyllet me epërsinë e Kosovës pjesa e parë e ndeshjes me Maltën

para 8 muajve - Kallxo

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes kombëtareve të Kosovës dhe Maltës, e vlefshme për Ligën e Kombeve. “Dardanët” e kanë mbyllur me epërsi minimale pjesën e parë, me golin e shënuar nga Benjamin...

Pjesa e parë, paraqitje shumë e mirë e Kosovës

para 8 muajve - RTV 21

Kosova me dominim të plotë ndaj Maltës Gjatë pjesës së parë Kosova veç golit të shënuar, ka pasur paraqitje shumë të mirë, me dominim të plotë të lojës ndaj Maltës. Goli i Kosovës erdhi në minutën e 30-të,...

Atmosfera para ndeshjes Kosovë – Maltë

para 8 muajve - Klan Kosova

Kronika e publikuar më poshtë tregon për kontrollet që iu bënë stadiumit ”Fadil Vokrri”, pak minuta para nisjes së ndeshjes Kosovë – Maltë. Aty mund të kuptoni edhe pritshmëritë e tifozëve për rezultatin, njofton Klan Kosova.

Benjamin Kololli i jep epërsinë Kosovës

para 8 muajve - Klan Kosova

Kosova ka avancuar në ndeshjen ndaj Maltës. Benjamin Kololli ka shfrytëzuar për mrekulli asistimin e Valon Berishës duke i dhuruar ‘Dardanëve’ golin e parë në ndeshje.

Kosova kalon në epërsi ndaj Maltës

para 8 muajve - Albeu

Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Maltës në "Fadil Vokrri". Ai që ka shënuar është Benjamin Kololli në minutën e 30'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 35'. /albeu.com/

Portugalia barazon rezultatin ndaj Polonisë

para 8 muajve - Albeu

Portugalia ka barazuar rezultatin ndaj Polonisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është sulmuesi Andre Silva në minutën e 32'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 35'. /albeu.com/

Polonia – Portugalia, shënohet goli i dytë

para 8 muajve - Lajmi.net

Portugalia e ka barazuar rezultatin ndaj Polonisë. Portugalia ishte në disavantazh ndaj Polonisë, por ka filluar ta rimarr vetën. Golin e barazimit për portugezët e ka realizuar Andre Silva në minutën e 32’. / Lajmi.net / 

Kosova në epërsi ndaj Maltës, super aksion dhe gol nga Kololli

para 8 muajve - Lajmi.net

Benjamin Kololli konkretizoi me gol një aksion të bukur për epërsinë e merituar të Kosovës. Kosova ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maltës në Ligën e Kombeve. Benjamin Kololli konkretizoi me gol një...

Kosova kalon në avantazh, Kololli çon në qiellin e shtatë dardanët

para 8 muajve - Telesport

Kosova ka zhbllokuar rezultatin kundër Maltës. Sulmuesi Benjamin Kololli ka qenë autori i golit të 1-0. Ekipi kosovar po luan ndeshjen e vlefshme për Ligën D, në grupin 3. Skuadra e Challandes është kryesuese...

Kosova në epërsi, shënon Kololli

para 8 muajve - RTV 21

Benxhamin Kololli ka shënuar golën e parë për Kosovën Në minutën 30-të është shënuar gola e parë  pas një kombinimi të mirë në mes Berishës e Kolollit. Kosova ka pasur shumë raste të mira shënimi, dhe...

Shpërthen “Fadil Vokrri”, shënon golin e dytë Muriqi

para 8 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar golin e dytë kundër Maltës Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 68’të duke kaluar përsëri në epërsi. /GazetaExpress/ Loading...

Polonia – Portugalia, shënohet goli i dytë

para 8 muajve - Lajmi.net

Portugalia e ka barazuar rezultatin ndaj Polonisë. Portugalia ishte në disavantazh ndaj Polonisë, por ka filluar ta rimarr vetën. Golin e barazimit për portugezët e ka realizuar Andre Silva në minutën e 32’. / Lajmi.net / 

Kosova kalon në epërsi ndaj Maltës, çfarë super goli

para 8 muajve - OraInfo

Benjamin Kololli konkretizoi me gol një aksion të bukur për epërsinë e merituar të Kosovës. Kosova ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maltës në Ligën e Kombeve. Benjamin Kololli konkretizoi me gol një...

Formacionet zyrtare të Kosovës dhe Maltës

para 8 muajve - Kallxo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Kosova – Malta që luhet në kuadër të Ligës së Kombeve me fillim nga ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këto janë formacionet e të dy kombëtareve:

Zhbllokohet ndeshja, Polonia kalon në avantazh ndaj Portugalisë

para 8 muajve - Albeu

Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Portugalisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është sulmuesi i Genoas , Piatek në minutën e 18'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 22'. /albeu.com/

Supergol i Kolollit, Kosova kalon në epërsi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Maltës në minutën e 28’të Benxhamin Kololli ka shënuar një gol të bukur pasi që mori një top të bukur nga Valon Berisha. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Kosova në epërsi ndaj Maltës, super aksion dhe gol nga Kololli

para 8 muajve - Lajmi.net

Benjamin Kololli konkretizoi me gol një aksion të bukur për epërsinë e merituar të Kosovës. Kosova ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maltës në Ligën e Kombeve. Benjamin Kololli konkretizoi me gol një...

Shënohet goli i parë në ndeshjen Kosova- Malta

para 8 muajve - Kallxo

Në ndeshjen mes Kosovës dhe Maltës është shënuar goli i parë. Lojtari Benjamin Kololli ka kaluar në epërsi kombëtaren e Kosovës me golin e shënuar në minutën ’31. Mesfushori Kololli shënoi pas asistimit...

Zhegrova: Sonte isha i pafat

para 8 muajve - AlbPortali

Edon Zhegrova ka thënë se sonte ishte i pafat, mirëpo është i lumtur me fitoren e Kosovës. Loading... “Normalisht pak i pafat, por tri pikë ishin të rëndësishëm për ne. Të gjithë futbollistët kanë dhënë...

Nisi ndeshja Kosovë – Maltë

para 8 muajve - Portalb

Ka nisur ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Maltës e vlefshme për Ligën e Kombeve. Në “Fadil Vokrrin” e stërmbushur Kosova është në kërkim të pikëve maksimale për të vazhduar të jetë lider i Grupit 3 në Ligën...

Kemi gol në ndeshjen Poloni – Portugali

para 8 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Poloni – Portugali Sulmuesi i Genoas, Piatek ka shënuar për Poloninë duke kaluar në epërsi në minutën e 18 të ndeshjes. Polonia dhe Portugalia gjenden në Grupin 3...

Polonia – Portugalia, shënohet goli i parë

para 8 muajve - Lajmi.net

Polonia ka kaluar në epërsi ndaj Portugalisë. Golin për Poloninë e ka realizuar Piatek në minutën e 19’. Kujtojmë se Polonia dhe Portugalia janë duke u përballur në kuadër të Ligës së Kombeve. / Lajmi.net/ 

Kosovë – Maltë, ja çfarë ndodhi në minutën e 9-të

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova dhe Malta kanë filluar ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta janë duke zhvilluar takimin e tyre në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja ka filluar me atmosferë fantastike e cila...

Ndeshja Kosovë-Maltë, dardanët bëjnë gjest të madh në minuten e 9-të

para 8 muajve - OraInfo

Kosova dhe Malta kanë filluar ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta janë duke zhvilluar takimin e tyre në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja ka filluar me atmosferë fantastike e cila...

Fillon ndeshja Kosova – Malta

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka filluar ndeshja Kosova- Malta në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ndeshja mes këtyre dy kombëtareve është e vlefshme për kualifikimet në Ligën e Kombeve. Kjo është ndeshja e dyte që Kombëtarja...

Kosovën e pret një e ardhme e ndritshme

para 8 muajve - KosovaPress

Duke bërë krahasimin e lojtarëve të Kosovës dhe atyre të Maltës, ai ka thënë se Kosova ka 8 lojtarë që janë nën moshën 21 vjeçare, kurse 2-3 që janë 19 vjeçar, të cilën moshë nuk e ka kombëtarja e tij,...

Kosova – Malta, zbulohet numri i saktë i tifozëve në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova është duke u përballur me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Përfaqësuesja e Kosovës shihet si favorit në ndeshjen ndaj Maltës. Ndeshja ka startuar në ora 20:45, ndërsa Përfaqësuesja jonë ka filluar...

Shkëlqeu ndaj Maltës, Zhegrova ka një ‘selam’ për Ishujtë Faroe

para 8 muajve - Sovrani

Edon Zhegrova, ylli i ri i Kosovës, ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e ardhshme, si mysafire e Ishujve Faroe, shkon për fitore. Sipas tij, Kosova do të sulmojë dhe do të synojë të marrë...

FOTOGALERI: Nis ndeshja Kosova – Malta

para 8 muajve - Kallxo

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ka filluar ndeshja mes kombëtares së Kosovës dhe asaj të Maltës, e vlefshme për kualifikimet për Ligën e Kombeve. Stadiumi i qytetit është mbushur nga tifozët Dardanë,...

Nis ndeshja Kosovë – Maltë

para 8 muajve - Koha.net

Ka nisur ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Maltës e vlefshme për Ligën e Kombeve. Në “Fadil Vokrrin” e stërmbushur Kosova është në kërkim të pikëve maksimale për të vazhduar të jetë lider i Grupit 3 në Ligën...

Fillon Kosova-Malta, atmosferë impozante në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka filluar ndeshja në mes të Kosovës dhe Maltës. Atmosfera është impozante në “Fadil Vokrri”, më tifozët që kanë zënë pothuajse çdo ulëse të stadiumit. Kosova është në vendin e parë në Grupin 3 të Ligës...

Tifozët e Maltës përkrahin ekipin e tyre ndaj Kosovës nga perëndimi i stadiumit

para 8 muajve - Zeri

Kosova do të luajë kundër Maltës sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan zeri.info Malta do të ketë edhe përkrahjen e tifozëve të vet, që kanë udhëtuar në drejtim të Kosovës për të parë kombëtaren...

​​Formacionet zyrtare Kosovë – Maltë

para 8 muajve - RTV 21

Ndeshja fillon në 20:45 Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillim të ndeshjes mes Kosovës dhe Maltës. Takimi zhvillohet në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ky është takimi i...

Mbushet stadiumi, gjithçka gati për ndeshjen Kosova – Malta

para 8 muajve - Zeri

Kosova do të luajë kundër Maltës sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan zeri.info Stadiumi “Fadil Vokrri” tashmë është mbushur. Tifozët të shumtë janë në përkrahje të Kosovës, ndërsa është edhe një...

Asnjë humbje – Statistikat e jashtëzakonshme të Challandes me Kosovën

para 8 muajve - Periskopi

Shumë prej nesh u befasuan kur Federata e Futbollit të Kosovës emëroi Bernard Challandes në postin e trajnerit të Kosovës. Ani pse në moshë, tekniku zviceran e shtyu pensionimin e tij për ta sfiduar veten...

Kosova merr lajmin keq pas fitorës kundër Maltës

para 8 muajve - AlbPortali

Mirëpo, përkundër fitorës që e mbanë Kosovën në vendin e parë në grupin D të Ligës së Kombeve me 7 pikë, lajmi i keq është se mesfushori kryesor Hekuran Kryeziu do të mungoj në ndeshjen e radhës kundër...

Kosova, fitore dhe spektakël ndaj Maltës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka shënuar fitore të mrekullueshme ndaj Maltës me rezultat 3-1, pas një paraqitje jashtëzakonisht dominuese në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Një atmosferë impozante e krijuar nga mbi 12...

Deklarata e Bernard Challendes pas ndeshjes

para 8 muajve - Periskopi

Trajneri i Kosovës, Bernard Challendes ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Maltës. Ai është shprehur tejet i lumtur me fitoren dhe me lojën që tregoi skuadra, transmeton Periskopi. ”Pas pjesës së parë,...

Challandes: Futbollistët luajtën mirë, mund të shënonim edhe më shumë gola

para 8 muajve - AlbPortali

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës ka thënë se ai është i lumtur me fitoren 3:2 ndaj Maltës, duke thënë se e gjithë ekipi bëri lojë të mirë. Loading... “Pjesë e parë  ishte një pjesë e mirë pasi kishim...

Kosova vazhdon me fitore, 3:1 ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Bota Press

Kosova e ka mposhtur Maltën me rezultat, 3:1 në ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur që të fitoj bindshëm  ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë...

Spektakël në Nations League 21 gola në 6 takime , zbuloni rezultatet përfundimtare

para 8 muajve - Newsport

Kanë përfunduar takimet e vlefshme për Nations League. Plot 21 gola në 6 takime  janë shënuar mbrëmjen e sotme. Bie në sy fitorja e Kosovës përballë Maltës me rezultatin 3-1. Ajo që ishte më e rëndësishme...

Polonia – Portugalia, rezultat befasues në fund

para 8 muajve - AlbPortali

Portugalia ka shënuar fitore të mundimshme ndaj Polonisë me rezultat 2:3 në Ligën e Kombeve. Loading... Polakët kaluan të parët në epërsi me anë të Piatek në minutën e 18’., por që portugezët e barazuan...

​Fitore e merituar e Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Golin e tretë e ka shënuar Kololli (81’) pas një pasimi të mirë nga Rashica. Ky është goli i dytë i tij në këtë ndeshje. Muriqi ka shënuar golin e dytë për Kosovën (68’), dhe ka rikthyer Kosovën në epërsi...

Kosova e dominon dhe e shkatërron Maltën, ja renditja e grupit tani

para 8 muajve - Sovrani

Edhe një superndeshje e Kosovës. Sonte në “Fadil Vokrri” ishte vetëm një skuadër në fushe, ajo ishte Kosova e cila e ka mundur Maltën me rezultat 3-1. Kololli shënoi dy gola për Kosovën dhe Muriqi një...

Kosova vazhdon me fitore, 3:1 ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kosova e ka mposhtur Maltën me rezultat, 3:1 në ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur që të fitoj bindshëm ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë...

Kosova vazhdon me fitore, 3:1 ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur që të fitoj bindshëm  ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Loading... Pjesa e parë përfundoi me golin e shënuar nga Benjamin Kololli në minutën e 30’, pas asistim...

Përfundon ndeshja: Kosova na bënë krenarë – dominon dhe fiton

para 8 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes Kosovës dhe Maltës me rezultat 3:1. Takimi i luajtur në ”Fadil Vokrri” gjatë 90 minutave i takoi ‘Dardanëve’, transmeton Periskopi. Në fraksionin e parë, rrezikoi Edon Zhegrova...

Tifozët e Maltës arrijnë në stadiumin 'Fadil Vokrri'

para 8 muajve - Zeri

Kosova do të përballet sonte me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës do ta filloj sfidën nga ora 20:45 ndaj asaj të Maltës. Malta do të ketë përkrahjen e tifozëve të tyre në stadiumin...

Ndeshja Kosovë-Maltë, mobilizohet Njësia Speciale e Kosovës

para 8 muajve - OraInfo

Forca të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë duke qëndruar rreth stadiumit “Fadil Vokrri”, pak para nisjes së ndeshjes Kosova-Malta, që nis në ora 20:45. Kjo ndeshje futbollistike është e vlefshme...

Kombinohen me “sytë mbyllur”, KOSOVA dhuron spektakël në “Fadil Vokrri” dhe “çmonton” Maltën

para 8 muajve - Newsport

Sapo ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Maltës në “Fadil Vokrri”. Kjo sfidë ishte e vlefshme për Nations League. Vendasit kanë fituar me rezultatin 3-1. Nuk është vetëm rezultati ai që bind për këtë...

Kosova vazhdon me fitore

para 8 muajve - Albinfo

Kosova është lidere e grupit me shtatë pikë të grumbulluara nga tre ndeshje Kosova ka mundur Maltën me rezultat 3:1 në Prishtinë në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan albinfo.ch. Kosova dominoi totalisht...

Polonia kërkon fitore kundër Portugalisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Polonia do të kërkojë sonte fitore kundër Portugalisë në kuadër të Ligës A të Kombeve Pas barazimit kundër Italisë në Itali, Polonia sonte do ta pret në Varshavë kombëtaren e Portugalisë. Polakët hynë...

Tifozët e Maltës arrijnë në stadium, ja ҫfarë po ndodh atje

para 8 muajve - OraInfo

Kosova do të përballet sonte me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës do ta filloj sfidën nga ora 20:45 ndaj asaj të Maltës. Malta do të ketë përkrahjen e tifozëve të tyre në stadiumin...

A jeni gati për ndeshjen? Kjo ndodh sonte për herë të parë në histori të Kosovës

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova ndeshet sonte me Maltën në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta takohen sonte në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës kërkon fitoren e radhës për të përforcuar pozitën e parë në grup. Ky ballafaqim...

Kosova – Malta, edhe një super gol nga Kololli

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova ka vulosur fitoren ndaj Maltës në stadiumin “Fadil Vokrri”. Loading... Benjamin Kololli shënoi për herë të dytë për epërsinë 3:1 të Kosovës në ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Pas një super...

Aksion fenomenal i Kosovës, Kololli shënon golin e tretë për Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Kosovës e ka shënuar edhe golin e tretë përballë Maltës. Pas vazhdimit të dominimit të lojës, dhe një aksioni të bukur, Kosova e ka gjetur edhe njëherë rrjetën. Ishte sërish Benjamin Kololli,...

Përsëri Kololli, përsëri Kosova

para 8 muajve - Periskopi

Kosova ka arritur të gjejë edhe golin e tretë dhe të sigurisë ndaj Maltës. Pas asistit nga Milot Rashica, i pandalshmi Benjamin Kololli realizoi për golin e tretë. Ndiqeni golin e tretë./Periskopi/ pic.twitter.com/KxlvetzHvR...

Shpërthen stadiumi “Fadil Vokrri”, goli i dytë nga Kosova

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Veda Muriqi ka shënuar për epërsinë e Kosovës ndaj Maltës me rezultat 2:1. Kosova ka rikthyer epërsinë ndaj Maltës në 2:1 në duelin e tyre në Ligën e Kombeve. Vedat Muriqi më në fund shënoi pas disa rasteve...

Shënon sërish Kololli

para 8 muajve - KosovaPress

Golin e tretë e ka shënuar Kololli (81’) pas një pasimi të mirë nga Rashica. Ky është goli i dytë i tij në këtë ndeshje. Muriqi ka shënuar golin e dytë për Kosovën (68’), dhe ka rikthyer Kosovën në epërsi...

Tifozët e Maltës arrijnë në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova do të përballet sonte me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës do ta filloj sfidën nga ora 20:45 ndaj asaj të Maltës. Malta do të ketë përkrahjen e tifozëve të tyre në stadiumin...

Ndeshja mes Kosovës dhe Maltës, befasi në formacionet zyrtare

para 8 muajve - OraInfo

Kosova dhe Malta kanë publikuar formacionet zyrtare. Risi te Kosova është se ka startuar Edon Zhegrova para Rashicës dhe Valon Berisha, i cili për disa muaj ishte i lënduar Bernard Challandes ka publikuar...

Kosova ka shënuar golin e dytë kundër Maltës

para 8 muajve - Bota Press

Kosova ka shënuar golin e dytë kundër Maltës Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 68’të duke kaluar përsëri në epërsi. https://www.televizioni.tv/upload/videos/2018/10/KHx2GjobQFp7rCEBm6rw_11_a9f1dcb81337e177b9a656d8653881fd_video...

Formacionet zyrtare Kosova – Malta

para 8 muajve - Klan Kosova

Me fillim nga ora 20:45 sonte zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Maltës, njofton Klan Kosova. Me këtë rast, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike listat e lojtarëve me të cilët do të startojnë...

Kosovë – Maltë, ja çfarë është duke ndodhur një orë para ndeshjes

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova takohet sonte me Maltën në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta takohen sonte në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës kërkon fitoren e radhës për të përforcuar pozitën e parë në grup. Edhe sonte...

Rikthehet epërsia e Kosovës ndaj Maltës, ja kush ka realizuar…

para 8 muajve - Sovrani

Kosova e ka rikthyer epërsinë prej 1 goli ndaj Maltës (2-1) me golin e Vedat Muriqit në minutën e 68′, transmeton Sovrani.info. Goli: Facebook Twitter Google Plus

Malta publikon 11-shen startuese kundër Kosovës

para 8 muajve - Klan Kosova

Me fillim nga ora 20:45 sonte zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Maltës, njofton Klan Kosova. Me këtë rast, trajneri i Maltës ka bërë publike listën prej 11 lojtarëve më të cilët do të startojë ndeshjen...

Atmosferë e zjarrtë nga “Dardanët” para sfidës ndaj Maltës

para 8 muajve - Koha.net

Kosova do të përballet me Maltën në ndeshjen e tretë në Ligën e Kombeve. E për atmosferë të zjarrtë duket se do të kujdesen sërish tifo-grupi “Dardanët”, transmeton Koha.net. Para stadiumit “Fadil Vokrri”...

Kosova sërish në epërsi, shënon Muriqi

para 8 muajve - KosovaPress

Malta ka arritur që ta barazojë rezultatin në pjesën e dytë. Goli erdhi pas një ekzekutimi të kornerit, ndërsa i pambuluar ishte Agius (51’), i cili shënoi me kokë. Ky ishte rasti i vetëm I Maltës. Gjatë...

Kosova – Malta, gol i befasishëm nga mysafirët

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në 1:1. Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në 1:1 në ballafaqimin e Ligës së Kombeve. Disa minuta pas fillimit të pjesës së dytë, mysafirët kanë barazuar...

Formacioni zyrtar i Kosovës kundër Maltës

para 8 muajve - Kallxo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Kosova – Malta që luhet në kuadër të Ligës së Kombeve me fillim nga ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këto janë formacionet e të dy kombëtareve:

Publikohen formacionet zyrtare, starton Zhegrova e Valon Berisha

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova dhe Malta kanë publikuar formacionet zyrtare. Risi te Kosova është se ka startuar Edon Zhegrova para Rashicës dhe Valon Berisha, i cili për disa muaj ishte i lënduar Bernard Challandes ka publikuar...

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Lajmi.net

Ka mbetur më pak se dy orë nga starti i ndeshjes, Kosovë – Maltë. Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ndeshja që do të startoj në ora 20:45, do të zhvillohet në kuadër të...

Kosova – Malta, gol i befasishëm nga mysafirët

para 8 muajve - AlbPortali

Malta ka barazuar rezultatin ndaj Kosovës në 1:1 në ballafaqimin e Ligës së Kombeve. Loading... Disa minuta pas fillimit të pjesës së dytë, mysafirët kanë barazuar rezultatin. Andrei Agius shënoi me kokë...

Polonia – Portugalia, shënohet goli i dytë

para 8 muajve - AlbPortali

Portugalia ishte në disavantazh ndaj Polonisë, por ka filluar ta rimarr vetën. Loading... Golin e barazimit për portugezët e ka realizuar Andre Silva në minutën e 32’. / Lajmi.net /  AlbPortali: Nëse...

Kombatarja e Kosovës mbërrin në stadiumin “Fadil Vokrri

para 8 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës ka mbërritur para pak çastesh në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Pas pak ata do të fillojnë nxehjet derisa pritet që edhe të publikohen formacionet zyrtare. Kosova sot zhvillon...

Shënon Malta, barazohet rezultati

para 8 muajve - KosovaPress

Goli erdhi pas një ekzekutimi të kornerit, ndërsa i pambuluar ishte Agius (51’), i cili shënoi me kokë. Ky ishte rasti i vetëm i Maltës. Gjatë pjesës së parë Kosova veç golit të shënuar, ka pasur paraqitje...

Kosova mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Maltës

para 8 muajve - Bota Press

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Maltës në Ligën e Kombeve. Ishte Benjamin Kololli ai që i dha epërsinë Kosovës në minutën e 30 pas asistimit nga Valon Berisha, transmeton Koha.net. Kosova...

Hapen dyert e stadiumit, pamje para fillimit të ndeshjes

para 8 muajve - RTV 21

Tifozët “Dardanë” Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Maltën, sonte në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke filluar nga ora 20:45. Në disa...

Lojtarët e Maltës dalin në fushë për tu “njoftuar” me terrenin

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova do të përballet sonte me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Dyert e stadiumit janë hapur për tifozët, për ndeshjen që do të startoj në ora 20:45. Kombëtarja e Maltës ka arritur në stadiumin “Fadil...

Pjesa e parë, paraqitje shumë e mirë e Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Goli i Kosovës erdhi në minutën e 30-të, pas një kombinimi të mirë në mes Berishës e Kolollit dhe shënoi Kololli. Kosova ka pasur shumë raste të mira shënimi, rastet më të mira i pati Muriqi, i cili nuk...

Spektakël dhe gola në 45 minuta, KOSOVA luan një futboll të “çmendur” ndaj Maltës

para 8 muajve - Newsport

Sapo ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kosovës dhe Maltës. Në 45 minuta Zhegrova me shokë kanë dhuruar spektakël, duke zhvilluar një futboll të jashtëzakonshëm gjatë gjithë kohës. Fraksioni i...

Kosova në epërsi ndaj Maltës

para 8 muajve - Albinfo

Kosova ka zhbllokuar rezultatin kundër Maltës. Anësori Benjamin Kololli ka qenë autori i golit të 1:0. Ai realizoi në minutën e 30-të, shkruan albinfo.ch. Kosova po luan ndeshjen e vlefshme për Ligën D,...

Pjesa e parë: Kosova po fiton, Zhegrova si Messi

para 8 muajve - Periskopi

Ka përfunduar edhe pjesa e parë mes Kosovës dhe Maltës. ‘Dardanët’ janë duke udhëhequr pas golit të Benjamin Kolollit në minutën e 30′, teksa ndeshja është duke u dominuar tërësisht nga tanët. Edon Zhegrova...

Kosova në epërsi ndaj Maltës, vjen goli i parë nga Kololli

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Benjamin Kololli konkretizoi me gol një aksion të bukur për epërsinë e merituar të Kosovës. Kosova ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maltës në Ligën e Kombeve. Benjamin Kololli konkretizoi me gol një...

Aksion alla – Barcelona, Kosova në epërsi ndaj Maltës

para 8 muajve - Sovrani

Kosova e ka gjetur golin e avantazhit ndaj Maltës me golin e Kolollit në minutën e 30′ pas një aksioni fenomenalt të kombëtares kosovare, shkruan Sovrani.info. Ndiqeno aksionin dhe golin fantastik: Facebook Twitter Google Plus

Kosova në epërsi, shënon Kololli

para 8 muajve - KosovaPress

Goli i Kosovës erdhi në minutën e 30-të, pas një kombinimi të mirë në mes Berishës e Kolollit. Kosova ka pasur shumë raste të mira shënimi, dhe ai më i miri ishte i Muriqit, i cili nuk arriti ta mposht...

Shënon Kosova, në këmbë i gjithë stadiumi

para 8 muajve - Periskopi

Kosova ka arritur ta gjejë golin në minutën e 30′ të takimit. Lojtari më në super-formë, Benjamin Kololli ka arritur të shënojë teksa pranoi asistin e Valon Berishës. Kosova është duke fituar me rezultat...

Kosova në epërsi ndaj Maltës, super aksion dhe gol nga Kololli

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maltës në Ligën e Kombeve. Loading... Benjamin Kololli konkretizoi me gol një aksion të bukur për epërsinë e merituar të Kosovës, përcjell “lajmi.net”. Kosova...

Kosovë – Maltë, ja çfarë ndodhi në minutën e 9-të

para 8 muajve - Bota Press

Kosova dhe Malta kanë filluar ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta janë duke zhvilluar takimin e tyre në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja ka filluar me atmosferë fantastike e cila...

Polonia – Portugalia, shënohet goli i parë

para 8 muajve - AlbPortali

Golin për Poloninë e ka realizuar Piatek në minutën e 19’. Loading... Kujtojmë se Polonia dhe Portugalia janë duke u përballur në kuadër të Ligës së Kombeve. / Lajmi.net/  AlbPortali: Nëse shtypni reklamat...

Migjen Basha flet për përballjen me Izraelin në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - Albeu

Migjen Basha ishte një dy nga lojtarët e përfaqësueses kuqezi që dolën në konferencë për shtyp mesditën e sotme nga ambientet e resortit Tropikal në Durrës. Mesfushori i Arisit të Selanikut komentoi ndeshjen...

Malta 'kallë' Prishtinën

para 8 muajve - Zeri

Nga Malta kanë udhëtuar disa tifozë për ta përkrahur kombëtaren e tyre, në ndeshjen kundër Kosovës, e cila vlen për grupin D në Ligën e Kombeve. Duke kënduar e duke kërcyer këta tifozë po argëtohen në...

Kosova po bënë paraqitje të mirë

para 8 muajve - KosovaPress

Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve në Stadiumin “Fadil Vokrri”. Kosova pati dy raste të mira shënimi, një goditje në port nga Zhegrova, e cila u prit nga portieri dhe një goditje...

Kosovë – Maltë, ja çfarë ndodhi në minutën e 9-të

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova dhe Malta janë duke zhvilluar takimin e tyre në kuadër të Ligës së Kombeve. Loading... Ndeshja ka filluar me atmosferë fantastike e cila u bë edhe më shumë e tillë në minutën e 9-të. I gjithë stadiumi...

Kosovë – Maltë, ja çfarë ndodhi në minutën e 9-të

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kosova dhe Malta kanë filluar ballafaqimin e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova dhe Malta janë duke zhvilluar takimin e tyre në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja ka filluar me atmosferë fantastike e cila...

Atmosfera e tifozëve të Maltës para ndeshjes me Kosovën

para 8 muajve - Klan Kosova

Pak para se të hapen dyert e stadiumit “Fadil Vokrri” për hyrjen e tifozëve, një grup me përkrahës të ekipit të Maltës janë parë nëpër sheshet e kryeqytetit duke kënduar këngë për kombëtaren e tyre. Në...

Mësohet numri i saktë i tifozëve të pranishëm në ”Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Bota Press

Kanë mbetur edhe pak minuta para fillimit të ndeshjes, Kosovë – Maltë. Tifozët tashmë kanë zënë vendet e tyre në stadiumin, ”Fadil Vokrri”, dhe përkrahja e tyre është masive. Tashmë është mësuar edhe numri...

Kosova – Malta, zbulohet numri i saktë i tifozëve në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës shihet si favorit në ndeshjen ndaj Maltës. Loading... Ndeshja ka startuar në ora 20:45, ndërsa Përfaqësuesja jonë ka filluar mjaftë mirë ndeshjen, raporton “lajmi.net”. Tashmë është...

​Spektakli i Dardanëve

para 8 muajve - KosovaPress

Tifozët e Kosovës të njohur si Dardanët kanë paraqitur spektakël në mbështetje e Kosovës ndaj Maltës. Të kujtojmë se për të përcjell ndeshjen e sotme të Ligës së Kombeve, ka pasur një interesim të madh...

Ja numri i saktë i tifozëve në ‘Fadil Vokrri’ për ndeshjen Kosovë – Maltë

para 8 muajve - Sovrani

Ka filluar ndeshja e Ligës së Kombeve, Kosovë – Maltë. Tifozët tashmë kanë zënë vendet e tyre në stadiumin, ”Fadil Vokrri”, dhe përkrahja e tyre është masive. Tashmë është mësuar edhe numri i saktë i tifozëve...

Mësohet numri i saktë i tifozëve të pranishëm në ”Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Periskopi

Ka filluar ndeshja mes Kosovës dhe Maltës. Tifozët tashmë kanë zënë vendet e tyre në stadiumin, ”Fadil Vokrri”, dhe përkrahja e tyre është masive. Tashmë është mësuar edhe numri i saktë i tifozëve që gjenden...

Fillon ndeshja Kosovë – Maltë

para 8 muajve - KosovaPress

Ky është takimi i tretë i Ligës së Kombeve, nga dy takimet e para Kosova ka 4 pikë, me një fitore dhe një barazim. Kosova është kryesuese e Grupit 3 të Ligës D, raporton KosovaPress. Temat: Kosova Malta...

Tifozët e Maltës "pushtojnë" sheshin e Prishtinës

para 8 muajve - Gazeta Express

Dardanët sot nuk do të jenë tifozët e vetëm në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Sonte duke filluar nga ora 20:45 zhvillohet ndeshja në mes të Kosovës dhe Maltës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë....

Tifozja e ëmbël e Kosovës gati për ndeshjen e sotme

para 8 muajve - RTV 21

Tifozët e Dardanëve janë përgatitur për lojën Sonte do të zhvillohet loja në mes të Përfaqësueses së Kosovës dhe Kombëtares së Maltës. Ndeshja fillon nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë....

Atmosferë e zjarrtë nga “Dardanët” para sfidës ndaj Maltës

para 8 muajve - Bota Press

Kosova do të përballet me Maltën në ndeshjen e tretë në Ligën e Kombeve. E për atmosferë të zjarrtë duket se do të kujdesen sërish tifo-grupi “Dardanët”, transmeton Koha.net. Para stadiumit “Fadil Vokrri”...

Polonia me statistika të frikshme, a do të ndalet nga Portugalia?

para 8 muajve - Lajmi.net

Polonia dhe Portugalia do të ballafaqohen me njëra tjetrën në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kjo është xhiroja e dytë e kësaj faze. Vlen të cekët që portugezët futën në këtë takim pa super  yllin...

Liga e Kombeve: Kërkohet fitorja e dytë!

para 8 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Maltës (20.45) Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, sonte do të jetë nikoqir i ndeshjes Kosovë-Maltë, e vlefshme për grupin e tretë të Divizonit D në Ligën e Kombeve./ 21Media

Edhe tifozët maltez rehatohen në stadiumin ”Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Periskopi

Edhe tifozët maltez kanë arritur të hyjnë në stadium, të cilët janë të pakët në numër. Gjatë tërë ditës së sotme, maltezët kanë qëndruar rrugëve të Prishtinës duke kënduar e festuar. Ndeshja Kosovë – Maltë...

Liga e Kombeve: Kërkohet fitorja e tretë!

para 8 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Maltës (20.45) Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, sonte do të jetë nikoqir i ndeshjes Kosovë-Maltë, e vlefshme për grupin e tretë të Divizonit D në Ligën e Kombeve./ 21Media

Panucci shpreson në fitore ndaj Izraelit

para 8 muajve - Telegrafi

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes ndaj Jordanisë, trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka thënë se mendon që skuadra është një situatë normale, duke parë vështirësitë që janë për momentin me aktivizimin...

Pak para ndeshjes, tifozët kosovarë e ‘kallin’ atmosferën

para 8 muajve - Periskopi

Tifozët kosovarë kanë filluar tanimë të  afrohen afër stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në mbështetje të Kosovës ndaj Maltës. Me fishekzjarre të shumta dhe brohoritje të ndryshme “Dardanët” po krijojnë...

​Formacionet zyrtare Kosovë – Maltë

para 8 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ky është takimi i tretë i Ligës së Kampionëve, nga dy takimet e para Kosova ka 4 pikë, me një fitore dhe një barazim. Këto...

Tifozët e Maltës arrijnë në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës do ta filloj sfidën nga ora 20:45 ndaj asaj të Maltës. Loading... Malta do të ketë përkrahjen e tifozëve të tyre në stadiumin “Fadil Vokrri, raporton “lajmi.net”. Rreth 25 tifozë...

Kosovë – Maltë, ja çfarë është duke ndodhur një orë para ndeshjes

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova dhe Malta takohen sonte në Ligën e Kombeve. Loading... Përfaqësuesja e Kosovës kërkon fitoren e radhës për të përforcuar pozitën e parë në grup. Edhe sonte njësoj si në duelin e shkuar ndaj Ishujve...

Formacioni zyrtar i Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Edhe trajneri Bernard Challendes ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen ndaj Maltës, që luhet sonte me fillim nga ora 20:45. Kosova vjen pas një barazimi dhe një fitore, me Azerbajxhanin respektivisht...

Formacionet zyrtare, Kosovë – Maltë

para 8 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë sonte ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve, e vlefshme për Grupin 3 në Ligën D. Stadiumi, ”Fadil Vokrri” në Prishtinë është nikoqir i ndeshjes së sontme ndërmjet...

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në stadiumin “Fadil Vokrri”. Loading... Ndeshja që do të startoj në ora 20:45, do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve, raporton “lajmi.net”. Djelmoshat e Përfaqësueses...

Malta publikon formacionin ‘anti-Kosovë’

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës sonte do ta zhvillojë takimin e tretë sa i përket fazës së grupeve në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ do ta kenë një kundërshtar tejet të lehtë në letër, por në fushë gjithçka është e...

Tifozët e Maltës shëtisin nëpër Prishtinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Sonte Kombëtarja e Kosovës në Futboll zhvillon ndeshjen kundër Maltës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet. Interesim për të shikuar këtë ndeshje përveç shumë kosovarëve kanë...

Lojtarët e Maltës dalin në fushë për tu “njoftuar” me terrenin

para 8 muajve - AlbPortali

Dyert e stadiumit janë hapur për tifozët, për ndeshjen që do të startoj në ora 20:45. Loading... Kombëtarja e Maltës ka arritur në stadiumin “Fadil Vokrri”, para përballjes me Kosovën, raporton “lajmi.net”....

Kosova do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të presë Maltën në sfidën e tretë të në Gripin 3 të Ligës D në Nations League. Një tjetër shans i artë për “Dardanët” për të ndjekur ëndrrën...

Malta kundërshtari i Kosovës që nuk ka fituar në gjashtë ndeshjet e fundit

para 8 muajve - Telegrafi

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në letër në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për fitore në vitin 2018. Në...

Liga e Kombeve/ Elseid Hysaj: Do ia dalim në sfidën me Izraelin

para 8 muajve - Java News

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në fushë ditën e diel për të luajtur sfidën në Ligën e Kombeve përballë skuadrës së Izraelit. Për këtë takim ka folur edhe mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, i cili...

Tifozët e Maltës ia hedhin këngës dhe valles para ndeshjes me Kosovën

para 8 muajve - Kallxo

Rreth 20 tifozë të kombëtares së Maltës janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” para ndeshjes Kosova – Malta e cila do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Tifozët maltezë,...

Basha flet për përballjen me Izraelin, tregon se kë e votoi për kapiten

para 8 muajve - Gazeta Express

Migjen Basha ishte një dy nga lojtarët e përfaqësueses kuqezi që dolën në konferencë për shtyp mesditën e sotme nga ambientet e resortit Tropikal në Durrës. Mesfushori i Arisit të Selanikut komentoi ndeshjen...

‘Dardanët’: Ja ku dhe kur mund t’i merrni biletat për ndeshjen Kosova – Malta!

para 8 muajve - Zeri

“Dardanët” kanë dalë me njoftimin e fundit rreth biletave për ndeshjen Kosova – Malta, shkruan Zeri.info. Tifozët e Kosovës i kanë informuar tifozët e anëtarësuar se ku dhe kur mund të pajisen me bileta...

Zbulohet formacioni i Kosovës ndaj Maltës

para 8 muajve - OraInfo

Kosova sonte luan ndeshje tejet të rëndësishme sa i përket Ligës së Kombeve. Përballë do ta ketë Maltën, e cila me të arritur në Prishtinë ishin të entuizazmuar për ndeshjen që do luhet në stadiumin ”Fadil...

Polonia me statistika të frikshme, a do të ndalet nga Portugalia?

para 8 muajve - AlbPortali

Kjo është xhiroja e dytë e kësaj faze. Vlen të cekët që portugezët futën në këtë takim pa super  yllin CR7. Loading... Mirëpo, edhe më e frikshme se kjo, për portugezët po duket statistika e polakëve....

Tifozët e Maltës vizitojnë kryeqytetin para ndeshjes në ”Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kombëtarja e Kosovës është sonte nikoqir i Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Futbollistët e Maltës kanë arritur në Prishtinë gjatë ditës së djeshme. Ndërsa, gjatë ditës së sotme, edhe tifozët maltez...

Basha: Ndaj Izraelit si një finale, hedhim hapin drejt kualifikimit

para 8 muajve - Albeu

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit . Në fjalën e tij, mesfushori tha se të dielën do të jetë si një finale pasi varen fatet...

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

para 8 muajve - Zeri

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Hysaj: Nuk çmendemi nëse Panucci na e ndryshon pak taktikën

para 8 muajve - Telesport

Elsied Hysaj është zgjedhur njëri nga zëvendëskapitenët e kombëtares. Ai ka dalë në konferencë për shtyp mesditën e sotme, ku ka folur për barazimin e djeshëm ndaj Jordanisë, në “Elbasan Arena”, ku vetë...

Hysaj: Rikthehemi te fitorja ndaj Izraelit

para 8 muajve - Albeu

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit që luhet këtë të premte. Mbrojtësi që aktivizohet me Napolin në Serie A, tha se skuadra luajti...

Statistikat e frikshme të Kosovës para ndeshjes me Maltën!

para 8 muajve - Zeri

5 ndeshje, 4 fitore, një barazim dhe asnjë humbje – Bernard Challandes ia ka ndërruar fytyrën kombëtares së Kosovës. “Dardanët” do të kërkojnë sonte fitoren e dytë në Ligën e Kombeve në “Fadil Vokrri”,...

Basha: Duhet të japim maksimumin kundër Izraelit

para 8 muajve - Medial

Nga rezidenca e kombëtares në Durrës, mesditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy “senatorë” kuqezinj, Elseid Hysaj dhe Migjen Basha. Ky i fundit ka nënvizuar në fjalën e tij: “A mund të vazhdojë...

Kombëtarja, prag-Izraeli, Hysaj dhe Basha: Të bashkuar ia dalim

para 8 muajve - Gazeta Tema

Skuadra përfaqësuese e futbollit tashmë ka nisur përgatitjet e saj për ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Izraelit. Përballja zyrtare eleminatore e së djelës, e cila do të ketë një rëndësi të jashtëzakonshme...

U la rezervë nga Panucci, ja çfarë thotë Hysaj

para 8 muajve - Lajmi.net

Në konferencën e sotme për shtyp para mediave, para ndeshjes me Izraelin, ishte mbrojtësi Elseid Hysaj, tashmë kapiteni i dytë i Kombëtares, dhe futbollisti i Napolit foli për këtë sfidë mjaft të rëndësishme...

Migjen Basha flet për ndeshjen Izrael – Shqipëri

para 8 muajve - Lajmi.net

Pas barazimit në miqësore me Jordaninë, tashmë vëmendja është e gjitha tek Izraeli, dhe në konferencën e sotme për shtyp para mediave, doli kapiteni i tretë i Kombëtares, Migjen Basha, ku foli për ambientin...

Nuk do ta besoni kur ka fituar për herë të fundit Malta!

para 8 muajve - Zeri

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve – të paktën në letër. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për triumf në vitin...

Barazimi në miqësore më Jordaninë, Panucci dhe Mavraj: ja pse do fitojmë me Izraelin

para 8 muajve - Te Sheshi

Trajneri italian i kombëtares shqiptare Cristian Panucci, beson te fitorja me Izraelin pas pak ditësh në fushën e këtij të fundit. Edhe pse sërish nuk pati fitore, në përballjen miqësore me fqinjin e Izraelit,...

Hysaj: Nuk çmendemi në lojë, kur Panucci na e ndryshon pak taktikën

para 8 muajve - Telesport

Elsied Hysaj është zgjedhur njëri nga zv.kapitenët e kombëtares. Ai ka dalë në konferencë për shtyp mesditën e sotme, ku ka folur për barazimin e djeshëm ndaj Jordanisë, në “Elbasan Arena”, ku vetë nuk...

Basha: Ndeshja ndaj Izraelit është si finale, ja si duhet të luajmë

para 8 muajve - Telesport

Nga rezidenca e kombëtares në Durrës, mesditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy “senatorë” kuqezinj, Elseid Hysaj dhe Migjen Basha. Ky i fundit ka nënvizuar në fjalën e tij: “A mund të vazhdojë...

Hysaj: Nuk çmendemi me një ndryshim skeme, e kuptoj pse Panucci…

para 8 muajve - SuperSport

Hysaj ishte një nga mungesat e mëdha të Shqipërisë në sfidën miqësore ndaj Jordanisë por mbrojtësi i Napolit dhe njëkohësisht zëvendëskapiteni i ekipit kombëtar do të rikthehet në formacionin titullar...

Formacioni i mundshëm, Kosova – Malta: Mbrojtja nuk ndryshon, kthehet Valon Berisha

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova do të përballet sonte me Maltën në ndeshjen e tretë të grupit 3 në Ligën D. Pas një fitoreje dhe një barazimi, djelmoshat e Bernard Challandes, kërkojnë të vazhdojnë me ritmin e njëjtë. Trajneri...

Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit

para 8 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës sonte zhvillon ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve, ku takohet me Maltën. Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u përballur...

Basha: Në Izrael na duhet vetëm fitorja, ja kë zgjodha kapiten!

para 8 muajve - SuperSport

Migjen Basha ishte një dy nga lojtarët e përfaqësueses kuqezi që dolën në konferencë për shtyp mesditën e sotme nga ambientet e resortit Tropikal në Durrës. Mesfushori i Arisit të Selanikut komentoi ndeshjen...

Tifozët e Maltës vizitojnë kryeqytetin para ndeshjes në ”Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës është sonte nikoqir i Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Futbollistët e Maltës kanë arritur në Prishtinë gjatë ditës së djeshme. Ndërsa, gjatë ditës së sotme, edhe tifozët maltez...

A do respektohet Fadil Vokrri në minutën e 9?

para 8 muajve - Periskopi

Populli kosovar mezi po e pret ndeshjen ndaj Maltës, e cila luhet sonte me fillim nga ora 20:45. Interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm, duke parë edhe mënyrën se si rrodhën gjërat gjatë shitjeve të biletave,...

“Momente delikate për Italinë”

para 8 muajve - Gazeta Express

Pash fishkëllimave të mbrëmshme të tifozëve italianë në Genoa në ndeshjen miqësore mes Italisë dhe Ukrainës, e cila përfundoi pa fitues, dhe Lorenzo Pellegrini e ka quajtur moment delikat. Italia kaloi...

Mancini: Ky është problemi i madh i Italisë sime

para 8 muajve - Lajmi.net

Roberto Mancini është deklaruar i zhgënjyer me barazimin e Italisë me Ukrainën në përballjen miqësore të zhvilluar në ‘Luigi Ferraris’. Kombëtarja e Italisë nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim...

Situatë qesharake me votimin për kapitenin në kombëtare

para 8 muajve - Telesport

Shiriti i kapitenit gati-gati po kthehet në çështje në ekipin kombëtar, mund të quhet një çështje. Në fakt, veç lojës së dobët, rezultateve, paqartësisë në skemën e përdorur, polemikave dhe replikave me...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Maltës

para 8 muajve - Periskopi

Kosova sonte luan ndeshje tejet të rëndësishme sa i përket Ligës së Kombeve. Përballë do ta ketë Maltën, e cila me të arritur në Prishtinë ishin të entuizazmuar për ndeshjen që do luhet në stadiumin ”Fadil...

U la rezervë nga Panucci, ja çfarë thotë Hysaj

para 8 muajve - AlbPortali

Shqipëria pas barazimit 0-0 me Jordaninë, tani do të takohet me Izraelin në Ligën e Kombeve. Loading... Panuçi tha se e kurseva Hysajn, pasi kishte shumë ndeshje. E keni ndjerë peshën e këtyre minutave?...

Migjen Basha flet për ndeshjen Izrael – Shqipëri

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja Shqiptare barazoi 0-0 me Jordaninë në miqësoren e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’. Loading... Ju bind Kombëtarja, që mund të vazhdojë me suksese? Sigurisht që po, me këtë skuadër mund të bëjmë...

Mancini: Ky është problemi i madh i Italisë sime

para 8 muajve - Shenja

Roberto Mancini është deklaruar i zhgënjyer me barazimin e Italisë me Ukrainën në përballjen miqësore të zhvilluar në ‘Luigi Ferraris’. Kombëtarja e Italisë nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim...

Mavraj kapiten i Shqipërisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kur erdhi në fillim te kuqezinjtë, Panucci tha se shiritin e kapitenit të Shqipërisë do ta mbajë lojtari që ka më shumë ndeshje me Kombëtaren. Por pas më tepër se një viti, pas që shiriti po shëtiste më...

Barazuam me Jordaninë, por fituam Grezdën dhe Uzunin

para 8 muajve - Telesport

Kristian Panucci pati mundësi, që në prag të ndeshjes zyrtare me Izraelin, të zhvillonte një takim miqësor, atë të një dite më parë me Jordaninë, për të provuar lojtar të rinj në skuadër por edhe për të...

Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u përballur me Kosovën në ndeshjen që fillon nga ora 20:45. Loading... Kjo sfidë e gjen në një formë të mirë Kosovën,...

Hysaj i del në mbrojtje PANUCCIT: Bëri mirë që s’më aktivizoi… Balaj dhe Manaj? Na mungojnë sulmuesit e tjerë

para 8 muajve - Newsport

Elseid Hysaj ka dalë në konferencë për shtyp para ndeshjes së Kombëtares kundër Izraelit. Mbrojtësi i djathtë i kuqezinjve nuk u aktivizua dje kundër Jordanisë, megjithatë sipas tij ishte zgjedhje e duhur...

Barazimi që frikëson, Migjen BASHA bën liderin: Të jemi të përqëndruar

para 8 muajve - Newsport

Dy futbollistët e Kombëtares sonë Elseid Hysaj dhe Migjen Basha sapo dolën në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Jordaninë. Të dy futbollistët folën për sfidën e ardhshme me Izraelin. Basha, i cili...

Dardanët kërkojnë fitoren e radhës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës do të përballet sonte me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë prej orës 20:45 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve. Bernard Challandes dëshiron që ta vazhdojë...

E habitshme, se si bastet e vënë koeficientin për Kosovën

para 8 muajve - Medial

I madh dhe i vogël janë në këmbë në Kosovë, në pritje të ndeshjes së rëndësishme, kundër Maltës, e cila zhvillohet në kuadër të xhiros së tretë të grupit 3 të Ligës së Kombeve në Divizionin D. Djelmoshat...

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Mancini i zhgënjyer pas barazimit me Ukrainën

para 8 muajve - KosovaPress

Roberto Mancini është i zhgënjyer, sepse skuadra e tij nuk ia doli të realizonte rastet që iu dhanë kundër Ukrainës dhe në fund iu desh të kënaqej vetëm me barazim 1-1. “Ishte një mëkat që nuk fituam,...

Mancini: Ky është problemi i madh i Italisë sime

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e Italisë nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim përballë Ukrainës që drejtohet nga Andriy Shevchenko. Loading... Trajneri Roberto Mancini, pas ndeshjes ka thënë se dështimi për të...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 8 muajve - Lajmi.net

Bernard Challandes ka thënë se Kosova ka respekt të madh për Maltën, por jo edhe frikë. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme...

Roberto Mancini, “i ngopur” me Italinë që nuk fiton ndeshje

para 8 muajve - Telesport

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, tha se është i lodhur nga mungesa e fitores së kombëtares italiane, teksa “thatësira” në këtë drejtim u shtri në pesë ndeshje radhazi, kundër Ukrainës. Goli i minutës...

FOTO/ Vjen ndeshja HISTORIKE, ultrasit shqiptarë bëjnë ritualin e VEÇANTË

para 8 muajve - Newsport

Kosova përballet sot me Maltën për ndeshjen e tretë të Ligës së Kombeve në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës. Tifogrupi i përfaqësueses së Kosovës “Dardanët” do të kryejnë ritualin e...

Mancini befason pas barazimit të Italisë nga Ukrina

para 8 muajve - OraInfo

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini, ka thënë se është i lodhur me mosfitoret, pasi skuadra e tij barazoi në ndeshjen miqësore ndaj Ukrainës. Goli i Federico Bernardeschit në minutën e 55’...

Mancini i ngopur me mosfitoret e Italisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini, ka thënë se është i lodhur me mosfitoret, pasi skuadra e tij barazoi në ndeshjen miqësore ndaj Ukrainës. Goli i Federico Bernardeschit në minutën e 55’...

Malta ka ardhur në Kosovë për fitore

para 8 muajve - Koha.net

Vlerësime të larta për Kosovën dha seleksionuesi i Maltës, Ray Farrugia, të mërkurën. Tha se Kosovën, pas katër apo pesë vjetësh e sheh një nga top ekipet e botës. Por tash për tash si është dhe me kualitetin...

Izrael-Skoci, kuqezinjtë duan “x”, Portugalia për mbyllur llogaritë në Poloni

para 8 muajve - SuperSport

Shqipëria do të luajë të dielën në Beer Sheva sfidën e tretë të Nations League përballë Izraelit, rezultati i së cilës mbetet shumë i rëndësishëm për objektivat e kuqezinjve në Grupin A të Ligës C. Mundësitë...

Për fitoren e dytë

para 8 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar të mërkurën mbrëma stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën, të cilën do ta zhvillojë sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, Liga D, shkruan sot Gazeta "Zeri" Futbollistët...

Kosova kërkon fitoren e radhës, pret Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova dëshiron ta vazhdojë rrugën e saj në Ligën e Kombeve, ku përballë kësaj radhe do të jetë Malta. Të besuarit e Bernard Challandes kanë një fitore dhe një barazim, ku me katër pikë udhëheqin grupin...

PANUCCI “dridhet” para IZRAELIT, largohen 3 lojtarë

para 8 muajve - Newsport

Kombëtarja jonë ka zbritur menjëherë në fushë pas barazimit të djeshëm me Jordaninë. Megjithatë, në dispozicion të teknikut Christian Panucci nuk kanë qenë të gjithë futbollistët. Mavraj, Xhimshiti, Gavazaj...

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat....

Përzgjedhësi i Maltës, Farrugia: Kosova brenda pesë viteve do të ketë top-kombëtare

para 8 muajve - Telegrafi

Përzgjedhësi i Kombëtare së Maltës, Ray Farrugia në konferencë për medie ka folur për ndeshjen me Kosovën. Ai i ka lartësuar futbollistët e Kosovës, por njëkohësisht ka thënë se Kosova nuk do ta ketë të...

Ora 20:45, Kosova do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

para 8 muajve - SuperSport

Në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të presë Maltën në sfidën e tretë të në Gripin 3 të Ligës D në Nations League. Një tjetër shans i artë për “Dardanët” për të ndjekur ëndrrën...

Ujkani kërkon respekt dhe kujdes ndaj Maltës

para 8 muajve - Lajmi.net

Samir Ujkani ka kërkuar vëmendjen e plotë të lojtarëve të Kosovës në sfidën ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë...

Poloni-Portugali do të jetë një ndeshje e veçantë për Robert Lewandowski

para 8 muajve - Medial

Polonia e vendit të dytë, pas një barazimi 1-1 të marrë në fushën e Italisë, në ndeshjen e parë të Nations League, do të presë Portugalinë kryesuese të Grupit 3 të Ligës A. Trajneri Jerzy Brz?czek ka marrë...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 8 muajve - Lajmi.net

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Kosova kërkon fitoren e radhës, pret Maltën në stadiumin Fadil Vokrri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kosova dëshiron ta vazhdojë rrugën e saj në Ligën e Kombeve, ku përballë kësaj radhe do të jetë Malta. Të besuarit e Bernard Challandes kanë një fitore dhe një barazim, ku me katër pikë udhëheqin grupin...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 8 muajve - Bota Press

Bernard Challandes ka thënë se Kosova ka respekt të madh për Maltën, por jo edhe frikë. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë për Ligën e Kombeve. Loading... Trajneri zviceran i Kosovës në konferencën...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 8 muajve - Sovrani

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Malta ka ardhur në Kosovë për fitore

para 8 muajve - Ekonomia Online

Vlerësime të larta për Kosovën dha seleksionuesi i Maltës, Ray Farrugia, të mërkurën. Tha se Kosovën, pas katër apo pesë vjetësh e sheh një nga top ekipet e botës. Por tash për tash si është dhe me kualitetin...

Italia e Mançinit dështon sërish , barazon me Ukrainën 0-0

para 8 muajve - Java News

Roberto Mancini nuk po arrin që ta përmirësojë Italinë. Ata kanë barazuar me Ukrainën me rezultat 1-1. Të dielën Italia është mysafirë i Polonisë, ndeshje kjo e Ligës së Kombeve Italia ka vazhduar me rezultatet...

‘Dardanët’ duan fitore përballë Maltës

para 8 muajve - Albinfo

Kosova sonte do të ndeshet me Maltën në Prishtinë. Interesimi është i madh, derisa të gjitha biletat janë shitur në kohë rekorde Sonte Kosova do të ndeshet me Maltën në Ligën e Kombeve në stadiumin “Fadil...

Ujkani kërkon respekt dhe kujdes ndaj Maltës

para 8 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve. Loading... Kapiten Ujkani, që në konferencë për shtyp u paraqit me...

Si lidere e grupit, Kosova pret në “Fadil Vokrri”, kombëtaren e Maltës

para 8 muajve - Bota Press

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 8 muajve - AlbPortali

Kështu ka deklaruar Ray Farrugia, trajneri i Kombëtares së Maltës të mërkurën në konferencën për shtyp të mbajtur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Loading... Pikërisht në këtë stadium, sot rikthehen emocionet...

Shevchenko nuk është i kënaqur nga barazimi kundër Italisë…

para 8 muajve - Telesport

Italia ka barazuar 1-1 kundër Ukrainës, në miqësoren e luajtur në Genoa dhe ka marrë komplimentet e Andriy Shevchenko, trajneri i Ukrainës, ish-sulmuesi i famshëm në Serie A me fanellën e Milan. “Italia...

Shqipëri-Jordani, s’ka gola në testin para Izraelit

para 8 muajve - Ina

Ka përfunduar pa gola miqësorja e luajtur në “Elbasan Arena” ndaj Jordanisë. Një ndeshje test për kuqezinjtë, në prag të përballjes me Izraelin për Ligën e Kombeve Kuqezinjtë janë treguar më këmbëngulës...

Italia, Mancini tregon përse është i mërzitur…

para 8 muajve - Telesport

Italia nuk ka shkuar përtej barazimit në shtëpi kundër Ukrainës. Trajneri i “axurrëve”, Roberto Mancini, priste fitoren, prandaj është i mërzitur. “Rezultati nuk vjen sepse për momentin nuk po i bëjmë...

Shqipëri – Jordani përfundon pa gola

para 8 muajve - Kallxo

Ka përfunduar miqësorja ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë, e cila është zhvilluar në “Elbasan Arena”. Ndeshja ka filluar nga ora 20:00. Në këtë ndeshje trajneri Christian Panucci ka provuar plotë 17 lojtarë....

Mavraj: I gëzuar që u zgjodha kapiten i Shqipërisë

para 8 muajve - Telegrafi

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Christian Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje. Qendërmbrojtësi tregoi një formë...

“Shiriti është kënaqësi dhe përgjegjësi, falënderoj shokët për besimin”

para 8 muajve - Lajmi.net

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje. Qendërmbrojtësi tregoi një formë dukshëm më...

Grezda: Ishte penallti, shpresoj ndaj Izraelit të jetë gjithçka ndryshe

para 8 muajve - Telegrafi

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Mavraj: Shiriti është kënaqësi dhe përgjegjësi, falënderoj shokët për besimin

para 8 muajve - Gazeta Express

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje. Qendërmbrojtësi tregoi një formë dukshëm më...

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam ndaj Jordanisë

para 8 muajve - Telegrafi

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në Elbasan Arena, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat....

Malta synon fitore ndaj Kosovës

para 8 muajve - Koha.net

Futbollistët e Maltës e kanë shijuar barin e stadiumit “Fadil Vokrri”, për herë të parë dhe të fundit para ndeshjes kundër Kosovës. Trajneri i Maltës, Rey Farrugia, deklaroi në konferencën për media se...

Grezda: Duam fitoren ndaj Izraelit

para 8 muajve - Albeu

Eros Grezda ishte një nga më të mirë t për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër . Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Italia “harron” të fitojë, Ukraina i merr një pikë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Italia ka “harruar” të fitojë dhe pas barazimit 1-1 në miqësoren e zhvilluar në Gjenova ndaj Ukrainës, trajneri Roberto Mancini ka vërtetë arsye për t’u shqetësuar. Në sfidën përballë skuadrës së drejtuar...

Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

para 8 muajve - Zeri

Kombëtarja Shqiptare është dashur të pajtohet me barazim 0-0 në sfidën miqësore ndaj Jordanisë. Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten vetëm...

Italia dështon përsëri të fitojë, vetëm barazim ndaj Ukrainës

para 8 muajve - Albeu

Italia ka dështuar përsëri të marrë një rezultat pozitiv. Ata sonte barazuan me Ukrainën me rezultat 1-1 në "Stadio Luigi Ferraris". Azzurrët kaluan të parët në avantazh me golin e Federico Gernardeschit...

Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

para 8 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja Shqiptare është dashur të pajtohet me barazim 0-0 në sfidën miqësore ndaj Jordanisë. Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten vetëm...

Çka po ndodh me Italinë e Mancinit, ky është rezultati final me Ukrahinën

para 8 muajve - OraInfo

Roberto Mancini nuk po arrin që ta këndell Italinë. Ata sonte kanë barazuar me Ukrainën me rezultat 1-1. Të dielën Italia është mysafirë i Polonisë, ndeshje kjo e Ligës së Kombeve Italia ka vazhduar me...

Votimi brenda grupit, zbulohen 3 kapitenët e Shqipërisë

para 8 muajve - SuperSport

Kur erdhi në fillim te kuqezinjtë, Panucci tha se shiritin e kapitenit të Shqipërisë do ta mbajë lojtari që ka më shumë ndeshje me Kombëtaren. Por pas më tepër se një viti, pas që shiriti po shëtiste më...

Bernardeschi nuk mjafton, Italia “harron” të fitojë

para 8 muajve - SuperSport

Italia ka “harruar” të fitojë dhe pas barazimit 1-1 në miqësoren e zhvilluar në Gjenova ndaj Ukrainës, trajneri Roberto Mancini ka vërtetë arsye për t’u shqetësuar. Në sfidën përballë skuadrës së drejtuar...

Shqipëria asesi të fitojë, barazon me Jordaninë

para 8 muajve - Klan Kosova

Shqipëria nuk ka mundur të nxjerrë më shumë se një barazim pa gola në miqësoren kundër Jordanisë në ‘Elbasan Arena’. Djelmoshat ‘Kuq e Zi’ ishin më të mirë me disa raste shënimi por goli mungoi, njofton...

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

para 8 muajve - Gazeta Express

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam, dhamë maksimumin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat....

Prapë dështon Italia e Mancinit

para 8 muajve - Medial

Roberto Mancini nuk po arrin që ta këndell Italinë. Ata sonte kanë barazuar me Ukrainën me rezultat 1-1. Të dielën Italia është mysafirë i Polonisë, ndeshje kjo e Ligës së Kombeve Italia ka vazhduar me...

Panucci deklarohet pas barazimit me Jordaninë

para 8 muajve - Lajmi.net

Trajneri Christian Panucci foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes, ku u shpreh: E dominuam takimin, por loja nuk ishte brilante… Kemi pasur 5-6 raste për të shënuar. Kur gjendesh përballë skuadrës që...

Mavraj: Nder të mbaj shiritin e Kombëtares

para 8 muajve - Albeu

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj në fund të ndeshjes foli për ndeshjen e zhvilluar kundër Jordanisë. • E prisje të zgjidheshe kapiten? "Një nder kaq i madh nuk pritet asnjëherë. Jam i nderuar, por...

Habit Panucci: I kënaqur nga djemtë, mëkat që nuk fituam!

para 8 muajve - Telesport

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në përfundim të ndeshjes së barazuar me Jordaninë, komentoi ndeshjen për RTSH Sport, duke u ndalur sidomos te paraqitja e të tijëve: “Djemve nuk mund të kërkoj...

Italia dhe Ukraina ndahen baras

para 8 muajve - Lajmi.net

Italia dhe Ukraina kanë luajtur barazim 1:1 në miqësoren e zhvilluar në stadiumin ‘Luigi Ferraris’. Kombëtarja e drejtuar nga Roberto Mancini, edhe pse cilësohej favorite në këtë përballje, nuk ka arritur...

Italia bën një vit pa fituar, ndalet edhe nga Ukraina

para 8 muajve - Telesport

Italian vazhdon ecurinë pa fitore teksa nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj Ukrainës. Statistikat i jepnin avantazh Italisë ndaj Ukrainës, me Azzurri-t që nuk kishin humbur asnjëherë në shtatë...

Prapë dështon Italia e Mancinit

para 8 muajve - Gazeta Express

Roberto Mancini nuk po arrin që ta këndell Italinë. Ata sonte kanë barazuar me Ukrainën me rezultat 1-1. Të dielën Italia është mysafirë i Polonisë, ndeshje kjo e Ligës së Kombeve Italia ka vazhduar me...

Mavraj: Shiriti është kënaqësi dhe përgjegjësi, falënderoj shokët për besimin

para 8 muajve - SuperSport

Mërgim Mavraj është kapiteni i Shqipërisë, i zgjedhur me votat e vetë lojtarëve, pasi Panucci hoqi dorë nga “shiriti shëtitës” te lojtari me më shumë ndeshje. Qendërmbrojtësi tregoi një formë dukshëm më...

Grezda: Nuk isha në maksimum, duam fitore në Izrael

para 8 muajve - SuperSport

Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu mohua edhe një 11-metërsh i pastër. Ndonëse vjen pas një dëmtimi të gjatë, sulmuesi...

Panucci: Merituam fitore, Jordania u mbrojt me 10 lojtarë

para 8 muajve - Koha.net

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas barazimit të sotëm ndaj Jordanisë, ka thënë se kishin 5-6 raste për të shënuar, merituan fitoren, por ishte problem për të shënuar, pasi ishin 10...

Ndeshja Ukrainë-Itali, po ndodh ‘ҫmenduria’

para 8 muajve - OraInfo

Pas golit të avantazhit të Italisë ka reaguar Ukraina Ata kanë barazuar rezultatin në minutën e 62 me anë të Ruslan Malinovsky.

Panucci: Meritonim të fitonim ndeshjen

para 8 muajve - Albeu

Trajneri Christian Panucci në përfundim të ndeshjes tha se ishin të pafat përpara portës. • E dominuam takimin, por loja nuk ishte brilante… "Kemi pasur 5-6 raste për të shënuar. Kur gjendesh përballë...

Ukraina barazon rezultatin kundër Italisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas golit të avantazhit të Italisë ka reaguar Ukraina Ata kanë barazuar rezultatin në minutën e 62 me anë të Ruslan Malinovsky. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ukraina i përgjigjet Italisë me një super-gol

para 8 muajve - Zeri

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e Italisë ndaj Ukrainës. Mysafirët kanë arritur të barazojnë në 1:1 rezultatin ndaj Italisë. Është Malinovsky që ka shënuar për 1:1 në minutën e 62’ të ndeshjes.

Panuçi: Kishim vështirësi për të shënuar, dëmtimet na kushtëzuan

para 8 muajve - Gazeta Tema

Trajner i Shqipërisë, Kristian Panuçi tha se është shumë optimist për ndeshjen kundër Izraelit, duke parë paraqitjen që skuadra e tij bëri në miqësoren kundër Jordanisë. Për mikrofonat e “RTSH Sport”,...

Paunucci: Më vjen keq që nuk fituam, lojtarët dhanë maksimumin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat....

Shqipëri-Jordani, s’ka gola në testin para Izraelit

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ka përfunduar pa gola miqësorja e luajtur në “Elbasan Arena” ndaj Jordanisë. Një ndeshje test për kuqezinjtë, në prag të përballjes me Izraelin për Ligën e Kombeve Kuqezinjtë janë treguar më këmbëngulës...

Votimi brenda grupit, zbulohen 3 kapitenët e Shqipërisë

para 8 muajve - Shenja

Kur erdhi në fillim te kuqezinjtë, Panucci tha se shiritin e kapitenit të Shqipërisë do ta mbajë lojtari që ka më shumë ndeshje me Kombëtaren. Por pas më tepër se një viti, pas që shiriti po shëtiste më...

Kjo është deklarata e trajnerit të Kosovës për ndeshjen me Maltën

para 8 muajve - Zeri

Bernard Challandes ka thënë se e ka studiuar mirë lojën e Maltës, të cilën e konsideron të rrezikshme në kundërsulme, por edhe të kujdesshme në repartin defanziv para ndeshjes së nesërme në Ligën e Kombeve,...

Ukraina i përgjigjet Italisë me një super-gol

para 8 muajve - Lajmi.net

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e Italisë ndaj Ukrainës. Mysafirët kanë arritur të barazojnë në 1:1 rezultatin ndaj Italisë. Është Malinovsky që ka shënuar për 1:1 në minutën e 62’ të ndeshjes. /Lajmi.net/

Shqipëria dështon përsëri, ja ҫfarë ndodhi në ndeshjen kundër Jordanisë

para 8 muajve - OraInfo

Shqipëria nuk ka arritur të tregojë asgjë në ndeshjen kundër Jordanisë. Ata kanë barazuar në Elbasan Arena me rezultat 0-0, derisa nuk ishin në gjendje që rastet e shumta ti konvertojnë në gola. Paraqitjet...

Nuk ka fitues, Shqipëria dhe Jordania barazojnë pagola në "Elbasan Arena"

para 8 muajve - Albeu

Shqipëria dhe Jordania ka barazuar pagola në ndeshjen miqësore ndaj Jordanisë në " Elbasan Arena ". Pavarësisht rasteve të shumta, kuqezinjtë e Panuccit nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës. Një barazim...

Shqipëria barazon në miqësoren me Jordaninë

para 8 muajve - Telegrafi

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira. Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Djelmoshat e Christian Panuccit ishin më të mirë,...

Italia shënon kundër Ukrainës

para 8 muajve - Gazeta Express

Italia ka shënuar golin e parë kundër Ukrainës Bernardeschi ka shënuar golin e parë për italianët, pasi që goditjen e tij të fuqishme nuk ishte në gjendje që ta mbronte portieri i Ukrainës. Goli është...

Shqipëria “ngec” ndaj Jordanisë, barazim pa gola në Elbasan Arena

para 8 muajve - Vizion Plus

Shqipëria nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 0-0 në sfidën e sotme ndaj Jordanisë, në Elbasan Arena. Gjatë ndeshjes kuqëzinjtë e teknikut Panuçit patën disa raste për shënim, por nuk arritën...

Shqipëria ndahet baras në miqësoren me Jordaninë

para 8 muajve - Koha.net

Shqipëria nuk ka arritur të shënojë fitore ndaj Jordanisë në miqësoren e zhvilluar sonte në “Elbasan Arena”. Edhe pse Shqipëria pati posedim të plotë të topit, mbi 70 për qind, por nuk arriti që të gjejë...

Challandes e Ujkani optimistë për sfidën ndaj Maltës

para 8 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Kosovës e ka kryer seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, një ditë para përballjes me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Para se të niste stërvitja, përzgjedhësi i Kosovës,...

Shqipërisë i mungon vetëm goli, Grezda e Mavraj “ngrohin” Panuccin

para 8 muajve - SuperSport

Shqipëria nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë, të luajtur në “Elbasan Arena”, por kuqezinjtë i dhanë një përgjigje mjaft të mirë trajnerit Panucci, në prag të ndeshjes...

Shqipëria zhgënjen sërish, barazon me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’

para 8 muajve - Lajmi.net

Ka zhgënjyer sërish Shqipëria e trajnerit Christian Panucci. Kombëtarja Shqiptare nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në miqësoren ndaj Jordanisë. Sfida e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’ ka përfunduar...

Shqipëri “memece”, Jordania na bën zap

para 8 muajve - Telesport

Miqësoret rrallë merren seriozisht, por Shqipëria po e tepron, sepse ka kohë që nuk fitojmë lehtësisht as ndeshje me rivalë modestë. Sot jemi ndalur te barazimi 0-0 në Elbasan nga Jordania dhe ishte një...

Shqipëria dështon përsëri, barazon me Jordaninë

para 8 muajve - Gazeta Express

Shqipëria nuk ka arritur të tregojë asgjë në ndeshjen kundër Jordanisë. Ata kanë barazuar në Elbasan Arena me rezultat 0-0, derisa nuk ishin në gjendje që rastet e shumta ti konvertojnë në gola Paraqitjet...

Zhgënjen Kombëtarja, djemtë e Panuçit nuk fitojnë dot as përballë modestëve të Jordanisë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja shqiptare vijon paraqitjet e saj zhgënjyese edhe në sfidat miqësore përballë rivalëve modest duke mos e shijuar ende fitoren. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri italian Kristian Panuçi, nuk...

Shqipëri – Jordani, mbyllet kështu ndeshja!

para 8 muajve - Zeri

Është mbyllur ndeshja ndërmjet Kombëtares Shqiptare dhe Jordanisë, e cila ka përfunduar pa gola, 0:0, shkruan Zeri.info. Kuqezinjtë e kanë dominuar lojën dhe kanë krijuar disa raste, në pjesën e parë me...

Italia bën një vit pa fituar, ndalet edhe nga Ukraina

para 8 muajve - Shenja

Italian vazhdon ecurinë pa fitore teksa nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 ndaj Ukrainës. Statistikat i jepnin avantazh Italisë ndaj Ukrainës, me Azzurri-t që nuk kishin humbur asnjëherë në shtatë...

Direkt: Uzuni ndalet nga shtylla, ende bardhësi në Elbasan

para 8 muajve - Telesport

MIQËSORE Shqipëri – Jordani    0-0 Shqipëria : Berisha, Lila, Gjimshiti, Manaj, Grezda (Balaj 46′), Xhaka (Ndoj 46′), Mavraj (Dermaku 54′), Binaku (Lenjani 61′), Mihaj (Veseli 7′), Ramadani (Uzuni 46′),...

Jordania me fat, Veseli shumë afër golit

para 8 muajve - Albeu

Shqipëria dhe Jordania po zhvillojnë ndeshjen miqësore në "Elbasan Arena". Në minutën e 64′ Veseli nga shumë pranë zonës herën e parë del huq, ndërsa në momentin e dytë topi ndalet nga portieri. Ndeshja...

Shitja e biletave në të ‘zezën’, reagon ashpër lojtari i Kosovës

para 8 muajve - OraInfo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

“Shiriti është kënaqësi dhe përgjegjësi, falënderoj shokët për besimin”

para 8 muajve - AlbPortali

Qendërmbrojtësi tregoi një formë dukshëm më të mirë tashmë që prej një muaji stërvitet dhe luan me grekët e Arisit, ndërsa theksoi se skuadra është gati për ndeshjen me Izraelin. Loading... Si u ndjeve...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 8 muajve - Gazeta Express

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Panucci: Më vjen keq që nuk fituam, lojtarët dhanë maksimumin

para 8 muajve - Shenja

Pas barazimit pa gola me Jordaninë në “Elbasan Arena”, trajneri u shpreh se nuk ka asnjë fjalë për lojtarët që zbritën në fushën e lojës, duke u shprehur se lojtarët dhanë maksimumin dhe zbatuan urdhrat....

Shqipëria barazon me Jordaninë. Panuçi: Meritonim te fitonim

para 8 muajve - Java News

Për të ardhur keq, por djemtë e Panuçit nuk shkuan më shumë se barazimi me ekipin inferior të Jordanisë. Të 90 minutat janë mbyllur në 0-0 miqësorja mes Shqipërisë dhe Jordanisë e zhvilluar në “Elbasan...

FOTOGALERI: Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën

para 8 muajve - Kallxo

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën. KALLXO.com ka përcjellë nga afër stërvitjen e Kombëtares të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në stërvitje...

Biletat shiten në tregun e zi, Ujkani reagon ashpër

para 8 muajve - Albeu

Ditën e sotme në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së Kosovës me Maltën, përpara gazetarëve u gjendën trajneri Challand dhe ish-portieri i Kombëtares Shqiptare tani i Kosovës , Samir Ujkani . Ajo...

Shqipëria barazon në miqësoren me Jordaninë

para 8 muajve - Shenja

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira. Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Djelmoshat e Christian Panuccit ishin më të mirë,...

Përfundon në barazim pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Jordanisë

para 8 muajve - Albeu

Ka përfunduar pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Jordanisë në "Elbasan Arena". Skuadra që pasur raste të pastra është ajo e Panuccit që me Grezdë, Manajn dhe Xhaka nuk i shfrytëzuan siç duhej mundësitë për...

Shqipëri-Jordani, mbyllet pa gola pjesa e parë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ka përfunduar pa gola 45 minutëshi i parë i miqësores që luhet në “Elbasan Arena” ndaj Jordanisë. Një përballje që shihet si test për kuqezinjtë, në prag të ndeshjes me Izraelin për Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë...

Shtatë futbollistë nga Kosova në ndeshjen Shqipëri – Jordani

para 8 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja Shqiptare po zhvillon sfidën miqësore me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’. Pjesa e parë e kësaj ndeshje nuk ka dhuruar gola, gjë që ka bërë që kombëtaret të shkojnë në pushimin e pjesës së parë...

Direkt: Shqipëri dominuese, por shpërdorojmë shumë

para 8 muajve - Telesport

MIQËSORE Shqipëri – Jordani    0-0 PUSHIMI I NDESHJES – Shqipëria kontrolloi miqësoren kundër Jordanisë, por nuk gjeti dot golin. Lojë e mirë, meritonim të paktën një gol, por gabuam jo pak dhe ndoshta...

Shqipëria – Jordania, kështu u mbyll pjesa e parë

para 8 muajve - Zeri

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë me rezultat, 0:0, shkruan Zeri.info. Kuqezinjtë bënë lojë më të mirë në “Elbasan Arena” dhe e merituan golin, por nuk ia...

Reagimet e medieve në Shqipëri pas barazimit të kuqezinjve me Jordaninë

para 8 muajve - AlbPortali

Sfida që u zhvillua në ‘Elbasan Arena’ nuk tërhoqi numër të madh të tifozëve, duke bërë që të shiten vetëm rreth 1500 bileta. Loading... Paraqitja e Shqipërisë ndaj një kundërshtari modest sikurse Jordania,...

Panucci deklarohet pas barazimit me Jordaninë

para 8 muajve - Sovrani

Trajneri Christian Panucci foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes, ku u shpreh: E dominuam takimin, por loja nuk ishte brilante… Kemi pasur 5-6 raste për të shënuar. Kur gjendesh përballë skuadrës që...

Grezda rrëzohet brenda në zonë, arbitri nuk jep penallti

para 8 muajve - Albeu

Shqipëria po luan ndaj Jordanisë në "Elbasan Arena". Në minutën e 25′ Grezda del i vetëm dhe rrëzohet në zonë, ndërsa arbitri kosovar nuk është i këtij mendimi. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 30'. /albey.com/

Biletat në tregun e zi, vjen reagimi i ashpër i kapitenit Ujkani

para 8 muajve - OraInfo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Panucci deklarohet pas barazimit me Jordaninë

para 8 muajve - AlbPortali

E dominuam takimin, por loja nuk ishte brilante… Loading... Kemi pasur 5-6 raste për të shënuar. Kur gjendesh përballë skuadrës që mbrohet. U rreshtuan 10 lojtarë për të mbrojtur. Ramë në konfuzionin e...

Shqipëria humbet një rast të artë ndaj Jordanisë

para 8 muajve - Albeu

Shqipëria ka humbur një rast të artë ndaj Jordanisë në "Elbasan Arena". Ishte Grezda i cili e humbi atë mundësi për të kaluar skuadrën e tij në avantazh, pasi ndodhej 5 metra larg portës. Ndeshja po zhvillohet...

Nuk po këndellet Italia, barazon sonte ndaj Ukrainës

para 8 muajve - Sovrani

Roberto Mancini nuk po arrin që ta këndell Italinë. Ata sonte kanë barazuar me Ukrainën me rezultat 1-1. Që nga kualifikimet ku Italia do të shënonte fitoren e fundit kundër Shqipërisë, Azzurri nuk janë...

Kosova gati për Maltën, Challandes thotë se ka besim në lojtarët e tij

para 8 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, është deklaruar para ndeshjes me Maltën. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën. Trajneri Challandes ka thënë se ka...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 8 muajve - Zeri

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

​Italia barazon kundër Ukrainës

para 8 muajve - KosovaPress

Takimi ka përfunduar me rezultat 1-1 dhe ishin të parët italianët që shënuan përmes Bernarde (55’), por shpejt erdhi përgjigjja e Ukrainës, që barazoi rezultatin me golin e shënuar nga Malinovsky (62’),...

Italia dhe Ukraina ndahen baras

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e drejtuar nga Roberto Mancini, edhe pse cilësohej favorite në këtë përballje, nuk ka arritur të mposht Ukrainën e Andriy Shevchenkos. Loading... Luhej minuta e 55’ kur Federico Bernardeschi...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 8 muajve - Lajmi.net

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Flet KAPITENI i ri i Kombëtares: Ja për kë votova unë, ç’flasim me trajnerin s’ju përket juve

para 8 muajve - Newsport

Pas ndeshjes mes Kombëtares dhe Jordanisë të mbyllur në barazim 0-0 ka folur për mediat edhe kapiteni i ri i skuadrën mërgim Mavraj. I zgjedhur në këtë rol nga votat e shokëve të skuadrës para ndeshjes,...

Trajneri i Kombëtares së Kosovës nuk e publikon ekipin startues ndaj Maltës

para 8 muajve - Kallxo

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes në konferencën për shtyp nuk e ka prezantuar ekipin startues për ndeshjen e nesërme me Maltën, e vlefshme për Ligën e Kombeve. “Natyrisht që unë nuk...

Kosovë-Maltë, vendasit mund të fitojnë edhe me 10 lojtarë

para 8 muajve - Telesport

Kosova dhe Malta do të ndeshen për herë të parë në historinë e tyre në atë që do të jetë një ndeshje e vlefshme për javën e tretë të Ligës D të Nations League. Do të jetë një përballje mes vendit të parë...

Poloni-Portugali do të jetë një ndeshje e veçantë për Robert Lewandowski

para 8 muajve - Telesport

Polonia e vendit të dytë, pas një barazimi 1-1 të marrë në fushën e Italisë, në ndeshjen e parë të Nations League, do të presë Portugalinë kryesuese të Grupit 3 të Ligës A. Trajneri Jerzy Brzęczek ka marrë...

Miqësorja me Jordaninë, publikohet formacioni i Shqipërisë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, që do të luhet në “Elbasan Arena”, trajneri Panucci ka ndarë mendjen edhe për 11-en e lojtarëve që do të...

Ndeshja mes Italisë dhe Ukrainës, befasi në formacionet zyrtare

para 8 muajve - OraInfo

Pas paraqitjes jo të mirë në Ligën e Kombeve në dy ndeshjet e para ku barazoi kundër Polonisë dhe humbi kundër Portugalisë, Italia sot do të kërkojë këndellje në një miqësore. Roberto Mancini deri me tani...

Barazimi me Jordaninë, GREZDA e pranon: Nuk bëmë ndeshje të mirë, ja situata me trajnerin

para 8 muajve - Newsport

Pas barazimit të sotëm pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë ka folur për mediat edhe futbollisti i Kombëtares Eros Grezda. Lojtari i RAngers në Skoci pranoi për Supersport se nuk zhvilloi një ndeshje të...

Italia kërkon këndellje kundër Ukrainës, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas paraqitjes jo të mirë në Ligën e Kombeve në dy ndeshjet e para ku barazoi kundër Polonisë dhe humbi kundër Portugalisë, Italia sot do të kërkojë këndellje në një miqësore Roberto Mancini deri me tani...

Christian Panuçi “driblon” barazimin: E merituam fitoren, ja pse nuk luajti HYSAJ

para 8 muajve - Newsport

Christian Panuçi pas barazimit 0-0 me Jordaninë është shprehur se luanin përballë jë skuadre që mbrohej me 10 lojtarë, mirëpo nga rastet që krijuan e meritonin fitoren. “Kemi pasur 5-6 raste për të shënuar....

Ukraina i përgjigjet Italisë me një super-gol

para 8 muajve - AlbPortali

Mysafirët kanë arritur të barazojnë në 1:1 rezultatin ndaj Italisë. Loading... Është Malinovsky që ka shënuar për 1:1 në minutën e 62’ të ndeshjes. /Lajmi.net/ AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet...

Shqipëria zhgënjen sërish, barazon me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja Shqiptare nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në miqësoren ndaj Jordanisë. Loading... Sfida e zhvilluar në ‘Elbasan Arena’ ka përfunduar baras 0-0. Shqipëria pas katër ditëve rikthehet...

Kosova favorite absolute ndaj Maltës, sipas bastoreve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kosova do të zhvillojë ndeshjen e tretë të Ligës së Kombeve. Kombëtarja jonë do të luaj kundër Maltës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë i cili do të jetë i stërmbushur. Si kryesues i grupit, Kosova...

Panucci: Merituam fitore, por Jordania u mbrojt me 10 lojtarë

para 8 muajve - KosovaPress

“U shfuqizuam pak nga lëndimet, Ramadani që u lëndua, Xhimshiti që po ashtu kishte lëndime, dhe nuk ishte planifikuar që të luante minutat e plotë, por kemi katër ditë kohë për rikuperim”, tha ai. Për...

Panucci: Merituam fitore, por Jordania u mbrojt me 10 lojtarë

para 8 muajve - KosovaPress

“U shfuqizuam pak nga lëndimet, Ramadani që u lëndua, Xhimshiti që po ashtu kishte lëndime, dhe nuk ishte planifikuar që të luante minutat e plotë, por kemi katër ditë kohë për rikuperim”, tha ai. Për...

Ujkani: Organizimi i shitjes së biletave nuk është në rregull

para 8 muajve - Kallxo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Shqipëria publikon formacionin zyrtar për ndeshjen kundër Jordanisë

para 8 muajve - OraInfo

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, që do të luhet në “Elbasan Arena”, trajneri Panucci ka ndarë mendjen edhe për 11-shen e lojtarëve që do...

​Shqipëri vetëm barazim ndaj Jordanisë

para 8 muajve - KosovaPress

Edhe pse Shqipëria pati posedim të plotë të topit, mbi 70 përqind, por nuk arriti që të gjejë portën kundërshtare, duke shpërdoruar shumë raste të mira shënimi. Drejtësinë e ndau arbitri nga Kosova Genc...

Vetëm barazim për Shqipërinë

para 8 muajve - Albinfo

Ndeshja në Elbasan përfundoi pa gola Shqipëria ka barazuar pa gola me Jordaninë në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Christian Panucci befasoi fillimisht, duke lënë në bankën...

Para ndeshjes ndaj Izraelit, Shqipëria barazon në miqësore ndaj Jordanisë

para 8 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira. Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Djelmoshat e Christian Panuccit ishin më të mirë,...

Formacionet zyrtare: Shqipëria për triumf ndaj Jordanisë

para 8 muajve - Telegrafi

Në “Elbasan Arena”, Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen miqësore kundër Jordanisë. Kjo sfidë është një test i kuqezinjve para sfidës së të dielës kundër Izraelit, të vlefshme për Ligën e Kombeve....

Ujkani thotë se edhe lojtarët kanë mbetur pa bileta

para 8 muajve - Koha.net

Interesimi i madh i tifozëve për ta shikuar ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Maltës ka lënë pa bileta edhe futbollistët e përfaqësueses kosovare. Portieri i Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për media ka...

VIDEO/ Shqipëria nuk bind, skuadra e Christian Panuçit “ngec” me Jordaninë

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Ky është formacioni zyrtar i Shqipërisë kundër Jordanisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, që do të luhet në “Elbasan Arena”, trajneri Panucci ka ndarë mendjen edhe për 11-shen e lojtarëve që do...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 8 muajve - Zeri

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në...

Shqipëri-Jordani, publikohen formacionet zyrtare

para 8 muajve - Zeri

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme në orën 20:00 miqësoren me Jordaninë në “Elbasan Arena”. Ndërkohë, janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes. Po ashtu si edhe në ndeshjet e fundit, Panucci...

Shqipëri – Jordani, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Lajmi.net

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes miqësore Shqipëri – Jordani. Kombëtarja Shqiptare sonte me fillim nga ora 20:00, zhvillon miqësoren e radhës kundër Jordanisë në ‘Elbasan Arena’. Trajneri Panucci...

Shqipëri – Jordani, ky fakt po i shqetëson të gjithë

para 8 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja Shqiptare në ‘Elbasan Arena’ pret Kombëtaren e Jordanisë për ndeshje miqësore. Ndeshja mes Shqipërisë dhe Jordanisë fillon nga ora 20:00. Të dy kombëtaren kanë mbërritur në stadium, për t’u...

Shtatë futbollistë nga Kosova në ndeshjen Shqipëri – Jordani

para 8 muajve - AlbPortali

Pjesa e parë e kësaj ndeshje nuk ka dhuruar gola, gjë që ka bërë që kombëtaret të shkojnë në pushimin e pjesës së parë me rezultat 0-0. Loading... Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka...

Miqësorja me Jordaninë, publikohet formacioni i Shqipërisë

para 8 muajve - SuperSport

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, që do të luhet në “Elbasan Arena”, trajneri Panucci ka ndarë mendjen edhe për 11-shen e lojtarëve që do...

Lojtarët e Kombëtares zgjedhin Mërgim Mavrajn si kapiten, Lila zëvendës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Do të jetë Mërgim Mavraj kapiteni i përhershëm i Kombëtares së Shqipërisë, pasi ky është vendimi që kanë marrë futbollistët e skuadrës kuqezi. Trajneri Panuçi tha në konferencën e djeshme se çështja e...

Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën. Stërvitja është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në stërvitje kanë qenë prezentë të gjithë lojtarët...

LIVE/ 15 minuta nga fundi, Kombëtarja “ngec” ndaj Jordanisë

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Ekskluzive/ Mbledhje te Shqipëria, zgjidhet kapiteni përfundimtar!

para 8 muajve - Telesport

Kombëtarja e Shqipërisë po përgatitet të zbresë në fushë në miqësoren përballë Jordanisë, teksa një lajm i rëndësishëm vjen nga grumbullimi në Elbasan, ku edhe do të luhet ndeshja. Sipas asaj që mëson...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 8 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në...

Shtatë futbollistë nga Kosova në ndeshjen Shqipëri – Jordani

para 8 muajve - Sovrani

Kombëtarja Shqiptare po zhvillon sfidën miqësore me Jordaninë në ‘Elbasan Arena’. Pjesa e parë e kësaj ndeshje nuk ka dhuruar gola, gjë që ka bërë që kombëtaret të shkojnë në pushimin e pjesës së parë...

Miqësorja Shqipëri-Jordani, publikohen formacionet zyrtare

para 8 muajve - Shenja

Në orën 20:00 miqësoren me Jordaninë në “Elbasan Arena”. Ndërkohë, janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes. Po ashtu si edhe në ndeshjet e fundit, Panucci ka befasuar me ndryshimet e shumta në formacion,...

LIVE/ Starton pjesa e dytë, vetëm 45 minuta për të gjetur një… gol

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Ndeshja ndaj Jordanisë, testi i fundit i Shqipërisë para Izraelit

para 8 muajve - Telegrafi

Nga ora 20:00 në “Elbasan Arena”, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, pret të marrë disa përgjigje shumë të rëndësishme nga futbollistët kuqezi, për t’i pasur më pas idetë e qarta për...

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë Shqipëri-Jordani

para 8 muajve - KosovaPress

Edhe pse Shqipëria pati posedim të plotë të topit, mbi 70 përqind, nuk arriti që të gjejë portën kundërshtare, duke shpërdoruar shumë raste të mira shënimi. Shqipëria e zhvillon lojën e sotme si test para...

LIVE/ Mbyllet pjesa e parë në “Elbasan Arena”, SHQIPËRIA “harron” të çojë topin në rrjetë

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Panucci: Nëse nuk fitojmë ndaj Izraelit do të jetë katastrofë

para 8 muajve - Telegrafi

Trajneri i Kombëtares kuqezi, Christian Panucci, ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore kundër Jordanisë, e cila zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Strategu italian kërkoi vlerësim...

LIVE/ Shqipëria “mbyll” Jordaninë në portë, kuqezinjtë kërkojnë penallti dhe arbitri merr vendimin

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

LIVE/ Humb rast flagrant para portës, Eros GREZDA nuk e shtyn topin në rrjetë

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Kosova gati për Maltën, Challandes thotë se ka besim në lojtarët e tij

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën. Loading... Trajneri Challandes ka thënë se ka studiuar paraqitjen e Maltës, kombëtare të cilën e sheh të rrezikshme në kundërsulme....

LIVE/ Humbin rast flagrant para portës, Eros GREZDA nuk e shtyn topin në rrjetë

para 8 muajve - Newsport

Shqipëri – Jordani 0 – 0 SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab,...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 8 muajve - AlbPortali

“Për neve është kënaqësi e madhe kur ka interesim të madh nga tifozët. Organizimi i shitjes së biletave nuk është në rregull, nuk e meriton populli këtë trajtim. Duhet zgjidhje më e mirë. Po e shohim në...

Ujkani thotë se edhe lojtarët kanë mbetur pa bileta

para 8 muajve - Ekonomia Online

Interesimi i madh i tifozëve për ta shikuar ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Maltës ka lënë pa bileta edhe futbollistët e përfaqësueses kosovare. Portieri i Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për media ka...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Jordani

para 8 muajve - Sovrani

Në “Elbasan Arena”, Kombëtarja e Shqipërisë zhvillon ndeshjen miqësore kundër Jordanisë. Kjo sfidë është një test i kuqezinjve para sfidës së të dielës kundër Izraelit, të vlefshme për Ligën e Kombeve....

Shqipëri – Jordani, formacionet zyrtare

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja Shqiptare sonte me fillim nga ora 20:00, zhvillon miqësoren e radhës kundër Jordanisë në ‘Elbasan Arena’. Loading... Trajneri Panucci ka zgjedhur këtë njëmbëdhjetëshe startuese për këtë ndeshje:...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 8 muajve - AlbPortali

Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve. Loading... ‘Dardanët’ në dy ndeshjet e para kanë grumbulluar katër pikë...

Kombëtarja, Jordania prova gjenerale para Izraelit

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Jordania si provë gjenerale para transfertës më Izraelin në Beer Sheva. Sot, në orën 20:00, më “Elban Arena”, trajneri Christian Panucci pret të marrë disa përgjigje shumë të rëndësishme nga futbollistët...

Malta shpreson në rezultat pozitiv ndaj Kosovës

para 8 muajve - Albinfo

Agius ka thënë se ‘krahët janë dobësia më e madhe e Kosovës dhe aty do të tentojnë t’i sulmojnë për t’u larguar së paku me një pikë nga Prishtina. Malta është e fundit në tabelë, me vetëm një pikë, derisa...

‘Malta mund t’i marrë pikë Kosovës’

para 8 muajve - Zeri

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius, e ka cilësuar ekipin e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë në stadiumin...

Mbrojtësi i Maltës, Agius: Kosova favorite e grupit, por mund të marrim pikë

para 8 muajve - Telegrafi

Andrei Agius, njëri ndër lojtarët kryesor të Maltës, beson që mund ta dalin me rezultatin pozitiv nga ndeshja me kundër Kosoës. Ekipi ka arritur nga ishujt në Prishtinë përpara ndeshjes që zhvillohet nesër....

Testi i "fundit" për Panuccin? Si do t?i rreshtojë ai kuqezinjtë

para 8 muajve - Albeu

Kombëtarja shqiptare do të përballet sot me Jordaninë në “Elbasan Arena”. Edhe pse është një ndeshje miqësore, fitorja është tepër e rëndësishme për "kuqezinjtë", pasi vijnë nga një humbje me Islandën....

Shqipëria përballë Jordanisë, prova gjenerale para ndeshjes me Izraelin në Ligën e Kombeve

para 8 muajve - Telegrafi

Sot (e mërkurë) në orën 20:00, në “Elbasan Arena”, trajneri Christian Panucci pret të marrë disa përgjigje shumë të rëndësishme nga futbollistët kuqezi, përballë Jordanisë në miqësore. Stërvitjen e fundit,...

Futbollistët e Maltës të entuziazmuar para ndeshjes me Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Maltës ka arritur gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Malta është mysafire e Kosovës nesër në kuadër të ndeshjes së tretë në Ligën e Kombeve. Ndeshja do të zhvillohet...

Formacioni i kombëtares shqiptare për miqësoren me Jordaninë

para 8 muajve - Zeri

Shqipëria do të luajë sot në “Elbasan Arena”, miqësoren me Jordaninë, 4 ditë para përballjes me Izraelin në Ligën e Kombeve. Ky është një test miqësor për Kuqezinjtë e Christian Panuccit, për të parë gjendjen...

Kombëtarja e Maltës arrin në Prishtinë, akomodohet në hotel

para 8 muajve - Telegrafi

Kundërshtari i radhës i Kosovës për Ligën e Kombeve është Malta dhe ka arritur në Prishtinë. Malta vjen e motivuar pas një barazimi me Azerbajxhanin 1-1 në shtëpi. Ata janë parë në hotelin ‘Swiss Diamond’...

“Ringjallja” e Italisë vjen vetëm me fitore, axurrët të marrin “hakun” e Shqipërisë

para 8 muajve - Newsport

Perveçse miqësores së Kombëtares shqiptare sot luhet dhe miqësorja mes Italisë dhe Ukrainës  në orën 20:45. Pas dy rezultateve zhgënjyese në Nations League, barazimi 1-1 me Poloninë dhe humbja 1-0 me Portugalinë,...

Kombëtarja e Maltës arrin në Prishtinë, akomodohet në hotel

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kundërshtari i radhës i Kosovës për Ligën e Kombeve është Malta dhe ka arritur në Prishtinë. Malta vjen e motivuar pas një barazimi me Azerbajxhanin 1-1 në shtëpi. Ata janë parë në hotelin “Swiss Diamond”...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në miqësoren me Jordaninë

para 8 muajve - Periskopi

Shqipëria do ta zhvillojë sot miqësoren ndaj Jordanisë, katër ditë para ndeshjes me Izraelin në Ligën e Kombeve. Kombëtarja shqiptare është nikoqir i Jordanisë në ”Elbasan Arena”, teksa katër ditë më vonë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK