http://kariera.mk

Futbollisti që braktisi Kosovën për Shqipërinë: Kalova depresion, ja pse pranova ftesën e Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Një ndër emrat që ka spikatur në listën e Christian Panuccit sa i përket dy ndeshjeve të radhës për Shqipërinë ka qenë Ardian Ismajli, veç Loret Sadikut. Kuqezinjtë do të grumbullohen për dy sfidat e radhës:...

Ismajli, që la Kosovën për Shqipërinë: Jemi një komb

para 5 muajve - Koha.net

Në listën e fundit të Christian Panuccit, binte në sy emri i Ardian Ismajlit, kapitenit të Shpresave të Kosovës, i cili tashmë do të jetë pjesë e Shqipërisë. Në një intervistë për mediat kroate pas ftesës,...

Ismajli: Jemi një komb

para 5 muajve - Koha.net

Në listën e fundit të Christian Panuccit, binte në sy emri i Ardian Ismajlit, kapitenit të Shpresave të Kosovës, i cili tashmë do të jetë pjesë e Shqipërisë. Në një intervistë për mediat kroate pas ftesës,...

La Kosovën për Shqipërinë, Ismaili: Jemi një komb!

para 5 muajve - Zeri

Në listën e fundit të Christian Panucci, binte në sy emri i Ardian Ismajli, kapitenit të Shpresave të Kosovës, i cili tashmë do të jetë pjesë e Shqipërisë. Në një intervistë për mediat kroate pas ftesës,...

Ardian Ismajli zbulon arsyen pse e la Kosovën për Shqipërinë

para 5 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi Ardian Ismajli ka vendosur të flasë, pas kalimit të tij nga Kosova te Shqipërinë. Ai e pranon që para gjashtë muajsh e kishte marr një telefonatë nga Cristian Panucci dhe mbrojtësi i Hajduk Splitit...

“Kalova depresion, ja pse pranova ftesën e Shqipërisë”

para 5 muajve - Telesport

Një ndër emrat që ka spikatur në listën e Christian Panuccit sa i përket dy ndeshjeve të radhës për Shqipërinë ka qenë Ardian Ismajli, veç Loret Sadikut. Kuqezinjtë do të grumbullohen për dy sfidat e radhës:...

Ismajli: Ja pse zgjodha Shqipërinë, nuk duhet të më kritikoni!

para 5 muajve - SuperSport

Ardian Ismajli ishte një nga dy risitë e trajnerit të kombëtares shqiptare Christian Panucci në listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Skocisë në Nations League dhe miqësoren ndaj Uellsit...

Panucci publikon listën, Kombëtarja Shqiptare gati për dy përballjet e radhës

para 5 muajve - Blitz

Kombëtarja e Shqipërisë po bëhet gati për dy sfidat e nëntorit dhe për këtë ka nisur nga puna në hartimin e listave të lojtarëve, të cilët do të jenë në shërbim të nevojës së trajnerit. Trajneri i kombëtares...

Flet “tradhëtari” i Kosovës: Shqipëria është skuadra më e mirë dhe më garanton më shumë mundësi

para 5 muajve - Newsport

Ardian Ismajli është risia e komëbtares shqiptare për dy ndeshjet që do të luhen në muaj nëntor. Lajmi për afrimin e tij në listën e Panucit bëri jo pak buj dhe në mediat kosovare ku shkuan deri aty sa...

FFK-ja në gjumë, ja çka thotë kryetari i saj për ikjen e Ardian Ismajlit

para 5 muajve - Zeri

Kombëtarja e Shqipërisë vazhdon që të ‘peshkojë’ në Përfaqësuesen e Kosovës. Pas Kastriot Dërmakut i cili në tetor u ftua te Kombëtarja ‘kuq e zi’ pas një eksperience disa ditore te Kosova, së fundmi te...

Ismajli: Ja pse zgjodha Shqipërinë, nuk duhet të më kritikoni!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ardian Ismajli ishte një nga dy risitë e trajnerit të kombëtares shqiptare Christian Panucci në listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Skocisë në Nations League dhe miqësoren ndaj Uellsit...

Ardian Ismajli zbulon arsyen pse e la Kosovën për Shqipërinë

para 5 muajve - Gazeta e re

Mbrojtësi Ardian Ismajli ka vendosur të flasë, pas kalimit të tij nga Kosova te Shqipërinë. Ai e pranon që para gjashtë muajsh e kishte marr një telefonatë nga Cristian Panucci dhe mbrojtësi i Hajduk Splitit...

U largua nga Kosova për Shqipërinë, Ardian Ismajli justifikohet kështu

para 5 muajve - Periskopi

”Dje ishte kapiten i Kosovës, U-21, por do ta vazhdojë karrierën internacionale te Kombëtarja e Shqipërisë” – kështu e ka nisur mediumi kroat, 24sata.hr shkrimin për largimin e Ismajlit nga ”Dardanët”...

Shqipëria mori Dermakun dhe Ismajlin, ja si reagon presidenti i FFK-së

para 5 muajve - Telesport

Shqipëria vazhdon t’i ketë në vëmendje futbollistët e talentuar me rrënjë kosovare. Një proces që ka startuar prej kohësh, për të gjitha kombëtaret kuqezi, por që u duk se do të frenohej disi me njohjen...

Dy risi te Shqipëria

para 5 muajve - Albinfo

Ardian Ismajli dhe Loret Sadiku janë ftuar për herë të parë te Shqipëria Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve kuqezi, të cilët trajneri Cristian Panucci ka vendosur...

Shqipëria vazhdon ‘peshkimin’ te Kosova, reagimi i FFK-së dhe njohësve të futbollit kosovar

para 5 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Shqipërisë vazhdon që të ‘peshkojë’ në Përfaqësuesen e Kosovës, shkruan Insporti.com. Pas Kastriot Dërmakut i cili në tetor u ftua te Kombëtarja ‘kuq e zi’ pas një eksperience disa ditore...

Panuçi zbardh listën ndaj Skocisë dhe Uellsit

para 5 muajve - Alsat-M

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve për përballjet me Skocinë dhe Uellsin, më 17 dhe 20 nëntor. Në listën e trajnerit Kristian Panuçi , bie në sy emri e Ardian Ismajlit,...

Panucci zbardh lojtarët anti-Skoci, dy janë surprizat e mëdha

para 5 muajve - Vizion Plus

Trajneri i kombëtares Christian Panucci publikoi listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë përballë Skocisë në...

Në listën e Panucit kishte emër të ri, njihuni me Sadikun lojtarin që refuzoi De Biazin dhe e kërkonte Liverpooli

para 5 muajve - Newsport

Christian Panucci shpalli listën për dy ndeshjet e rradhës me Skocinë dhe Uellsin, këtë muaj. Në këtë listë kishte një lojtar të ri, që ishte Loret Sadiku. Lojtari luan në kampionatin turk me skuadrën...

Panucci publikon listën, ia merr tre lojtarë Kosovës

para 5 muajve - AlbPortali

Loading... Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka publikuar sot listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e radhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë, kuqezinjtë do...

Zbardhet lista anti-Skoci, Panucci i “rrëmben” Kosovës kapitenin e U21

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve kuqezi, të cilët trajneri Cristian Panucci ka vendosur t’u besojë për dy takimet e muajit nëntor, me Skocinë, në “Loro Boriçi”,...

Panuçi shpall listën e kombëtares për dy ndeshjet e radhës, i marrim një mbrojtës Kosovës

para 5 muajve - Medial

Kombëtarja shqiptare luan këtë muaj dy ndeshjet e radhës. Ndaj Skocisë në datën 17 nëntor ora 20:45 në stadiumin “Loro Borici”, e vlefshme për UEFA Nations League dhe deshja e dytë do të jetë miqësoreja...

ZYRTARE: Loret Sadiku do të luajë përfundimisht për këtë Kombëtare!

para 5 muajve - Zeri

Loret Sadiku i ka hequr të gjitha dilemat, shkruan Zeri.info. Futbollisti kosovar ka vendosur që t’i bashkohet Kombëtares shqiptare pasi dështoi ta kompletonte dokumentacionin për t’iu bashkuar Përfaqësueses...

Zbulohet lista e Kombëtares shqiptare, Panucci i rrëmben Kosovës kapitenin e U-21, vjen edhe Loret Sadiku

para 5 muajve - Medial

Zbulohet lista e Kombëtares shqiptare, Panucci i rrëmben Kosovës kapitenin e U-21, vjen edhe Loret Sadiku Kombëtarja shqiptare vazhdon të ftojë në ekip futbollistë nga Kosova. Kombëtarja shqiptare do të...

Panucci publikon listën, këto janë risitë te Shqipëria

para 5 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Kombëtaren shqiptare, Christian Panucci e ka publikuar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Skocinë, e cila do të zhvillohet më 17 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër,...

Panuçi shpall listën e kombëtares për dy ndeshjet e radhës, i marrim një mbrojtës Kosovës

para 5 muajve - Sot News

Kombëtarja shqiptare luan këtë muaj dy ndeshjet e radhës. Ndaj Skocisë në datën 17 nëntor ora 20:45 në stadiumin “Loro Borici”, e vlefshme për UEFA Nations League dhe deshja e dytë do të jetë miqësoreja...

Shqipëria ia ‘rrëmben’ Kosovës këta dy super-lojtarë!

para 5 muajve - Zeri

Christian Panucci e ka publikuar sot listën e Kombëtares shqiptare për ndeshjen me Skocinë, e cila do të zhvillohet më 17 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ndërsa,...

Zbulohet lista e Kombëtares shqiptare, Panucci i rrëmben Kosovës kapitenin e U-21, vjen edhe Loret Sadiku

para 5 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja shqiptare vazhdon të ftojë në ekip futbollistë nga Kosova. Kombëtarja shqiptare do të ndeshet me Skocinë në datën 17 nëntor në “Loro Boriçi”, takim i vlefshëm për UEFA Nations League. Më pas...

Ismaili lë Kosovën, bashkohet me “kuqezinjtë” e Panuçit

para 5 muajve - Java News

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet që do të luajë Shqipëria me Skocinë dhe Uellsin. Një risi në listën e Panuçit, është Ardian Ismaili,...

Panuçi publikon listën, ka surpriza (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Trajneri i skuadrës së Kombëtares, Christian Panuçi ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës të muajit nëntor, ndaj Skocisë dhe miqësoren me Uellsin. Në këtë listë bie në sy ftesa për Loret Sadikun...

Edhe dy kosovarë tjerë ftohen nga Panucci në Kombëtaren e Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Loret Sadiku dhe Adrian Ismajli janë dy kosovarët më të fundit që janë ftuar në ekipin kombëtar të Shqipërisë nga trajneri Christian Panucci. Pas pak lajmi i plotë.. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Panucci publikon listën për sfidën me Skocinë dhe Uellsin, ja 26 lojtarët

para 5 muajve - Politiko

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullojë për ndeshjen e Ligës së Kombeve me Skocinë dhe për miqësoren me Uellsin,. Kuqezinjtë do të luajnë...

Panucci publikon listën, ia merr tre lojtarë Kosovës

para 5 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka publikuar sot listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e radhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë, kuqezinjtë do ta luajnë...

Loret Sadiku kthehet te Shqipëria

para 5 muajve - Koha.net

Loret Sadiku është kthyer te kombëtarja shqiptare pasi iu pamundësua paraqitja në fanellën e Kosovës. Bunjaki pret nga Shqipëria ta ftojë Sadikun Ai është shëndosh e mirë dhe i gatshëm të luajë, por përfaqësimin...

Panucci zbardh listën për Skocinë dhe Uellsin, ftohet Ardian Ismajli

para 5 muajve - SuperSport

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve kuqezi, të cilët trajneri Cristian Panucci ka vendosur t’u besojë për dy takimet e muajit nëntor, me Skocinë, në “Loro Boriçi”,...

Mbrojtësi Ismajli zgjedh Shqipërinë

para 5 muajve - Koha.net

Mbrojtësi Ardian Ismajli është ftuar nga kombëtarja shqiptare për dy ndeshjet e radhës. Ismajli që mbrojti ngjyrat e përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U21 ka vendosur të mbrojë ngjyrat e Shqipërisë...

Ardian Ismajli e zgjodhi Shqipërinë, kërkon ndihmë në internet, ja çka i ndodhi

para 5 muajve - Periskopi

Kapiteni i Kosovës U-21, Ardian Ismajli ka vendosur që ta përfaqësojë Kombëtaren e Shqipërisë. Ismajli e ka marrë një vendim të tillë ndërkohë që është ftuar nga përzgjedhësi Christian Panucci për dy ndeshjen...

Christian Panucci publikon listën e kombëtares, ja dy prurejt e reja kuqezi

para 5 muajve - Telesport

Christian Panucci, trajneri i kombëtares kuqezi, ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës, të muajit nëntor; ndaj Skocisë dhe Uellsit. E para është ndeshje...

Panuçi publikon listën e kombëtares për dy ndeshjet e rradhës me Skocinë dhe Uellsin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci ka publikuar listën e futbollistëve që do të ketë të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë...

Christian Panucci publikon listën e Kombëtares, ja dy prurjet e reja kuqezi

para 5 muajve - Shenja

Christian Panucci, trajneri i kombëtares kuqezi, ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës, të muajit nëntor; ndaj Skocisë dhe Uellsit. E para është ndeshje...

Shqipëria publikon listën, ia merr tre lojtarë Kosovës

para 5 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka publikuar sot listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e radhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë, kuqezinjtë do ta luajnë...

Skocia publikon listën, vjen me dy mungesa në Shqipëri

para 5 muajve - Telesport

Shqipëria do ta luajë ndeshjen e fundit në grupin e saj, në kuadrin e Ligës së Kombeve, më 17 nëntor, ora 20:45, në “Loro Boriçi”. Shanset për t’u kualifikuar në grupin 1 të Ligës C për kuqezinjtë janë...

Skocia me dy mungesa të mëdha ndaj Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Skocia do të jetë mysafire e Shqipërisë në “Loro Boriçi” më 17 Nëntor, në një sfidë mjaft të rëndësishme, të vlefshme për Ligën e Kombeve. Kur kanë mbetur thuajse 10 ditë nga data e takimit, trajneri i...

Shqipëria publikon listën, shumë emra nga Kosova

para 5 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka publikuar sot listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e radhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë, kuqezinjtë do ta luajnë...

Ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin, Panuçi publikon listën e kombëtares

para 5 muajve - Java News

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci ka publikuar listën e futbollistëve që do të ketë të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës që do të luajë Shqipëria. Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë...

Panucci publikon listën, ftohet ish-reprezentuesi i U-21 të Kosovës

para 5 muajve - KosovaPress

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën me emrat e futbollistëve kuqezi, të cilët trajneri Christian Panucci ka vendosur t’u besojë për dy takimet e radhës, me Skocinë, në Loro Boriçi, më 17...

FOTO/ Panuçi shpall listën e Kombëtares, Myrto UZUNI i bind të gjithë

para 5 muajve - Newsport

Kombëtarja shqiptare në muajin nëntor do të luajë dy ndeshje shumë të rëndësishem, sikurse është ajo në “Loro Boriçi” përballë Skocisë, e vlefshme për Nations League, ndërsa tjetra në “Elasan Arena” miqësore...

Liga e Kombeve/ McLeish publikon listën, Skocia me mungesa në Shkodër

para 5 muajve - Java News

Skocia do të jetë mysafire e Shqipërisë në “Loro Boriçi” në mbrëmjen e 17 Nëntorit, në një sfidë mjaft të rëndësishme, të vlefshme për kompeticionin më të ri të UEFA-s, Ligën e Kombeve, njëkohësisht edhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK