http://kariera.mk

Çfarë lajmi për milanistët, ylli i skuadrës pranë rinovimit

para 8 muajve - Shprehja.com

Skuadra e Milanit duket në një periudhë shumë të mirë dhe përveç afrimeve me bujë, bordi drejtues po punon edhe në rinovimin e yjeve të skuadrës. Emri më i rëndësishëm i Milanit është padiskutim spanjolli...

Chelsea interesohet për mesfushorin e Milan

para 8 muajve - GazetaBlic

FC Chelsea ka huazuar Tiemoue Bakayoko te Milan deri në fund të sezonit. Klubi italian ka të drejtë blerje në qershor për 24-vjeçarin, i cili kohët e fundit është kthyer në një lojtar kyç të kuqezinjve....

Gattuso po “prek” ëndrrën e Champions Legaue, vjen deklarata që i bën për vete rossonerët

para 8 muajve - OraInfo

Trajneri i Milanit, Rino Gattuso foli me Sky Sport pas ndeshjes Milan-Cagliari (3-0) . Timonieri i rossonerëve është ndarë i kënaqur me skuadrën e tij dhe tregon se cili ka qenë çelësi i suksesit përcjell...

Chelsea duan Kessie në marrëveshjen për Bakayoko-n

para 8 muajve - Klan Kosova

Chelsea do të kërkojnë nga Milani që ta përfshijnë edhe Franck Kessie0n në ndonjë marrëveshje nga e cila Tiemoue Bakayoko do të transferohej në mënyrë permanente te Kuq e Zinjtë, raporton Daily Star. Bakayoko...

S’po ia do me Milanin, ja kush pritet të largohet nga “San Siro”

para 8 muajve - OraInfo

Milan e mposhti Cagliarin 3-0 dje dhe u kthye në vendin e 4 në renditjen e Serie A. Një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rossonerëve, Hakan Calhanoglu po kalon një periudhë të vështirë dhe ende nuk ka...

Statistikat: Paqueta si Kaka, Piatek si … Balotelli

para 8 muajve - Gazeta Tema

Lucas Paquetá si Kaká. Tani për tani ështe ende herët për një krahasim pasi do të ishte përtej çdo logjike, por statistikat e thonë qartë: ish lojtari i skuadrës së Flamengos është mesfushori i parë brazilian...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - InfoShqip

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Përgatitet Milan! Ja sfidat që e presin në muajin shkurt

para 8 muajve - OraInfo

Fitorja e djeshme kundër Cagliarit mund të hapë një cikël të ri fitues për Milanin, i cili ka rifituar vendin e katërt dhe mund ta ruajë atë nëse fiton ndeshjet e radhës përcjell ORAinfo. Ekipi i Gennaro...

Chelsea interesohet për mesfushorin e Milan

para 8 muajve - Sovrani

FC Chelsea ka huazuar Tiemoue Bakayoko te Milan deri në fund të sezonit. Klubi italian ka të drejtë blerje në qershor për 24-vjeçarin, i cili kohët e fundit është kthyer në një lojtar kyç të kuqezinjve....

“Armata e kuqezi po kthehet”, ky është lojtari që nuk ndalet kurrë

para 8 muajve - OraInfo

Milan tani është një ekip i vërtetë. Ekipi po korrë suksese në krahasim me pasiguritë e një muaji më parë. Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá kanë ringjallur MIlanin duke i dhënë një siguri të madhe përcjell...

Për këtë lojtar të Milanit goli mbetet “tabu”

para 8 muajve - OraInfo

Hakan Calhanoglu në muajt e fundit ka qenë zhgënjyes. Pas sezonit të përgjithshëm pozitiv, prisnim një formë cilësore nga ana e tij. Por kjo nuk ka ndodhur përcjell ORAinfo. Megjithatë, Gennaro Gattuso...

Jo vetëm Piatek dhe Paqueta, ja kush dha maksimumin mbrëmë për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan mundi Cagliari 3-0 dje në San Siro në ndeshjen e Serie A të raundit dhe u kthye në vendin e katërt në renditje. Kuqezinjtë kanë pasur një performancë pozitive në përgjithësi, e sidomos shkëlqyen...

Chelsea duan Kessie në marrëveshjen për Bakayoko-n

para 8 muajve - Ekonomia Online

Chelsea do të kërkojnë nga Milani që ta përfshijnë edhe Franck Kessie0n në ndonjë marrëveshje nga e cila Tiemoue Bakayoko do të transferohej në mënyrë permanente te Kuq e Zinjtë, raporton Daily Star. Bakayoko...

Leonardo gjen transferin e ri të verës, ai është një super lojtar

para 8 muajve - OraInfo

Gjiganti italian Milan synon të nënshkruajë me një lojtar të krahut të majtë gjatë tregut të transferimit të janarit, por përfundimisht, nuk u gjet asnjë i përshtatshëm dhe i disponueshëm që do të kishte...

Milan, të kujtohet Kaka-Sheva!? Paqueta-Piatek duken si një shëmbëlltyrë

para 8 muajve - BalkanWeb

Lucas Paqueta si Kaka. Për momentin as që kanë të krahasuar, nuk ka asnjë logjikë, vetëm ngjashmëri në statistika. Ish futbollisti i Flamengos është mesfushori i parë brazilian i cili shënon në Serie A...

Milan, të kujtohet Kaka-Sheva!? Paqueta-Piatek duken si një shëmbëlltyrë

para 8 muajve - Koha Jone

Lucas Paqueta si Kaka. Për momentin as që kanë të krahasuar, nuk ka asnjë logjikë, vetëm ngjashmëri në statistika. Ish futbollisti i Flamengos është mesfushori i parë brazilian i cili shënon në Serie A...

Milan në Champions League? Elliott harxhoi një “mal me para”

para 8 muajve - OraInfo

Rossonerët nuk heqin dorë nga Champions League. Duke pritur për ndeshjen e madhe në Bergamo javën e ardhshme, rossonerët nuk patën problem me Cagliari të riftoi vendin e 4 në Seria A,përcjell ORAinfo....

Bakayoko-Kessie, afër shkëmbimit

para 8 muajve - Epoka e Re

Tiemoue Bakayoko vazhdon të dhurojë paraqitje pozitive dhe drejtuesit e Milanit kanë vendosur të blejnë kartonin e mesfushorit në fund të sezonit. Çdo gjë është e përcaktuar në formulën e huazimit dhe...

Ky është stili i futbollit që e pëlqen Gattuso, atë lojtar ai e ka në skuadër

para 8 muajve - OraInfo

Ricardo Rodriguez , pas ndeshjes me Milan-Cagliari që përfundoi me rezultat, 3-0 foli me mikrofonin Sky Sport. Performanca e tij dukej e mjaftueshme në fazën mbrojtëse përcjell ORAinfo. “Unë gjithmonë...

Ky është blerja e dytë më e shtrenjtë e Korporatës Elliottt te Milan

para 8 muajve - OraInfo

Lucas Paqueta la futbollin brazilian për t”iu bashkuar Seria A, saktësisht MIlanit. Transferimi i brazilianit nga Flamengo në San Siro ka qenë i njohur që një kohë dhe u përmbyll me një marrëveshje prej...

Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

para 8 muajve - Top Channel

Milani fitoi 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duke u rikthyer në vendin e katërt në Serinë A, pozicion që e humbi të enjten, pasi Lazio fitoi 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë zhbllokuan takimin që në minutën...

Pas ndeshjes me Cagliarin, Milani merr lajmin e madh

para 8 muajve - OraInfo

Milani po kalo nëpër formë të mirë. Rossonerët kanë marrë lajm të mirë, pasi që javën e ardhshme, Milan do të ketë në dispozicion në radhët e tij Cristian Zapata, një mbrojtës i mirë i lënduar në ndeshjen...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - Telegrafi

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Paqueta dhe Piatek frymëzojnë Milanin

para 8 muajve - GazetaBlic

Lucas Paquetá, dhe Krzysztof Piatek, ishin të dy në shënjestër së bashku ku shënua për fitoren e Milanit, kështu që’Kuqe e zinjtë’ e grisi Cagliarin për të mbajtur vendin e katërt. Milani mbetet shumë...

Gattuso me deklaratë të madhe pas fitores së Milanit

para 8 muajve - Lajmi.net

Gennaro Gattuso është deklaruar pas fitores së madhe ndaj Cagliarit. Milan e mposhti 3 me 0 Cagliarin në kuadër të Serie A, ndërsa Gennaro Gattuso është shprehur tejet i lumtur. “Luajtëm mirë dhe mund...

Vjen goli i parë i Paquetas, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Lajm

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Shënuan fitore të madhe, ky ishte futbollisti që “dha shpirtin” në fushë për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Shënohet për Milanin pas fitores ndaj Cagliarit, dhe pa ndonjë dështim këtë herë. Gazzetta dello Sport shpërblen në veçanti Krzysztof Piatek, përsëri protagonist dhe më së miri në fushën e San Siros. Vlerësohet...

Gattuso: Ky është Milani që dua

para 8 muajve - Koha.mk

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

Piatek flet pas fitores ndaj Cagliarit, shikoni se me sa entuziazëm flet ‘El Pistolero’

para 8 muajve - GazetaBlic

Piatek po kalon në formë të mirë tek skuadra e Milanit, pas transferit nga Genoa. Piatek arrit të shënoi dhe në ndeshjen e mbrëmshme që Milani e luajti ndaj Cagliarit e që pikërisht sulmuesi i ri arriti...

Chelsea nuk heqë dorë nga ylli i Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të shihte qëndrimin e Tiemoue Bakayoko përgjithmonë për ekipin e Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo. Bakayoko,...

Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

para 8 muajve - Ina

Milani fitoi 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duke u rikthyer në vendin e katërt në Serinë A, pozicion që e humbi të enjten, pasi Lazio fitoi 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë zhbllokuan takimin që në minutën...

Milan i falet Piatek dhe Paquetas, Juventus nuk di të ndalet

para 8 muajve - Vizion Plus

Milan ka mposhtur në shtëpi ekipin e Cagliari me rezultatin 3 me 0 falë golave të shënuar nga Paqueta dhe Piatek. Kuqezinjëve I mjaftuan vetëm 13 minuta lojë për të parë veten në avantazhë falë një autogoli...

Shënoi sërish gol, kjo deklaratë e Piatek ka ‘çuar peshë’ Serie A

para 8 muajve - OraInfo

U transferuar në afatin e janarit në Milan. Sulmuesi polka, Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Polaku u transferua në Serie A...

Gattuso: Ky është Milan-i që dua, nga ai pres më shumë

para 8 muajve - GazetaBlic

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

Milan për Champions, Piatek bën premtimin e madh!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Polaku u transferua në Serie A vetëm gjatë verës së kaluar nga Craiova, nuk u ndal së shënuari...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - InfoMagazin

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Infokusi

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Gattuso: Ky është Milani që dua

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - Arbresh

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rikthehet në zonën ‘Champions’

para 8 muajve - BalkanWeb

Milani ka mposhtur Cagliarin në San Siro me rezultatin e pastër 3-0 në ndeshjen e xhiros së 23-të të Serie A. Rosonerët ishin të detyruar të merrnin tre pikët e plota për t’u pozicionuar në vendin e katërt...

Paqueta-gol, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

para 8 muajve - Telegrafi

Milani arriti fitore në Serie A ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Golat për vendasit i shënuan Luca Ceppitelli (13′, autogol), Lucas Paqueta (22′) dhe Krzysztof Piatek (62′). Sipas WhoScored më i miri në...

Piatek zbulon objektivin e vështirë!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Piatek dëshiron të shënojë, të shënojë dhe vetëm të shënojë. Krzysztof Piatek ka shënuar sërish për Milanin. Ai realizoi në fitoren 3-0 ndaj Cagliarit, goli i katërt ky në tri ndeshje si titullar me Kuqezinjtë...

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

para 8 muajve - Telegrafi

Milani i është kthyer fitores në Serie A pas barazimeve ndaj Romës dhe Napolit, kuqezinjtë fituan ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Skuadra nga Milani ishte dukshëm më e mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë...

“Bomberi” i Milanit vjen me deklaratë epike pas golit të katërt për rossonerët

para 8 muajve - OraInfo

Krzysztof Piatek, shënoi golin e tij të katërt në tre ndeshjet e para me Milanin dhe nuk ka ndërmend të ndalojë . Ai erdhi në Serie A gjatë verës nga Craiova, nuk mundi të shfaqte vetën në Genoa dhe më...

Milan 3:0 Cagliari, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan e ka mposhtur Cagliarin në javën e 23-të në Serie A. Milan fitoi 3 me 0 ndaj Cagliarit në kuadër të Serie A-së. Lojtarët më të dalluar të ndeshjes ishin, Lucas Paqueta dhe Franck Kessie, që morën...

Publikohen notat e lojtarëve Milan-Cagliari

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka arritur të shënoi fitore të merituar në ‘San Siro’ ku arriti ta mposhtë skuadrën e Cagliarit me rezultat të thellë 3:0. Milani po këndellët dhe me këtë fitore hynë në zonën e ngushtë...

Rossonerët në “ankth”, ja kush mund ta rrëmbejë pozitën e katërt Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Lucas Paquetá dhe Krzysztof Piatek ishin padyshim heronj të Milanit sonte. Rossonerët e mposhtën Cagliarin me rezultat 3-0, për të mbajtur vendin e katërt përcjell ORAinfo. Ekipi kuqezi mbetet shumë ...

Piatek i pandalshëm, Milan fiton me spektakë ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka mposhtur sonte Cagliarin me rezultatin 3-0 në "San Siro". Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën e 13', ndërsa Lucas Pauqeta e dyfishoi epërsinë në minutën...

Milan “prek” Champions League!! Të gjithë po e duan “bomberin” Piatek

para 8 muajve - OraInfo

Ekipi i Gennaro Gattusos sot ka arritur një fitore të madhe. Milani rigjen fitoren në kampionat pas barazimeve ndaj Napolit dhe Romës. Kuqeiznjtë kanë fituar 3-0 ndaj Cagliarit, duke u ngjitur në vendin...

Milani u kthehet fitoreve, mposht thellë Cagliarin

para 8 muajve - Koha.net

Pas dy barazimeve rresht, Milani u është kthyer fitoreve duke mposhtur Cagliarin në xhiron e 23-të në Serie A me rezultat 3 me 0. Ceppitelli realizoi autogol për ta hapur serinë e golave në minutën e 13-të....

Këndellet Milani, shkëlqejnë Paqueta e Piatek

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani ka marrë pikët e plota në San Siro ndaj Cagliarit, duke triumfuar 3-0. Pas barazimit 1-1 me Romën, Milani i Gattuson i është rikthyer fitoreve në Serie A, shkruan Gazeta Express. Kuqezinjtë kanë...

Vjen goli i parë i Paquetas, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - SuperSport

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Milan vazhdon me formë të lartë në Serie A

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan po vazhdon me fitore në Serie A. Milan e ka mposhtur Cagliarin në kuadër të javës së 23-të në Serie A me rezultat, 3:0. Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rimerr vendin e katërt, Piatek shënon sërish

para 8 muajve - Koha Jone

Milani rigjen fitoren në kampionat pas barazimeve ndaj Napolit dhe Romës. Kuqeiznjtë kanë fituar 3-0 ndaj Cagliarit, duke u ngjitur në vendin e katërt që të dërgon në Champions League. Kuqezinjtë do të...

Milan shënon edhe golin e tretë ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Cagliarit në "San Siro". Ai që ka shënuar është sulmuesi polak, Krzysztof Piatek në minutën e 62'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 67'. /albeu.com/

Piatek i mrekullueshëm

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani ka shënuar sërish dhe po fiton 3-0 ndaj Cagliarit Milani i Gennaro Gattuson po duket një skaudër krejtësisht tjetër ndaj Cagliarit, pasi ka arrit të shënojë edhe një tjetër gol në ndeshjen që po...

‘El pistolero’ shënon golin e radhës për skuadrën e Milanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Milan-Cagliari, ndeshje kjo e rëndësishme në kuadër të Seria A-së. Golin e tretë në këtë takim e ka shënuar sulmuesi i sa po ardhur në Milan, Piatek në minutën e 64′ të takimit...

“Shpërthen San Siro”! Piatek shënon gol të “çmendur” për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan aktualisht po luan kundër Cagliarit në Serie A italiane. Ekipi i Rino Gattuso ka një kryesim 3-0 ndaj rivalëve të tyre. Sulmuesi Piatek sapo shënoi golin e katër në fanellë të rossonerëve në minutën...

Milan po fiton ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Shekulli

Milan po fiton deri në këto momente ndaj Caglarit. Ekipi milanez është në avantazh të dy golave. Për kuq e zinjtë, shënuan gola Ceppitelli dhe Paqueta. Milan po luan më mirë në fushë dhe po dominon. Në...

E dhimbshme, ja kujt ia dedikoi golin Paqueta

para 8 muajve - OraInfo

Milani është duke fituar me rezultat 2-0 kundër Cagliarit. Golin e dytë në këtë ndeshje e shënoi Lucas Paqueta në minutën e 22-të të ndeshjes. Ky është goli i parë i brazilianit me fanellën rosonere. Ai...

Ajo çfarë ka arritur sot me golin që shënoi Paqueta, është thjeshtë Madhështore

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan aktualisht po luan kundër Cagliarit në Serie A italiane, pasi ekipi i Rino Gattuso ka një kryesim 2-0 ndaj rivalëve të tyre. Lucas Paqueta sapo shënoi golin e parë në fanellë të rossonerëve pasi...

Milan dyfishon rezultatin ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka dyfishuar rezultatin ndaj Cagliarit në "San Siro". Ai që ka shënuar është mesfushori brazilian , Lucas Paqueta në minutën e 22'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 27'. /albeu.com/

“Dridhet San Siro”, Milan po ia terron Cagliarit

para 8 muajve - OraInfo

Milanit i duhet gjithsesi tri pikë. Në San Siro, Milan është duke fituar 2-0 ndaj ekipit mysafir përcjell ORAinfo. Ishin mysafirët që shënuan pëmes një autogoli që realizoi Luca Ceppitelli në minutën e...

Milan kalon në avantazh ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka kaluar në avantazh ndaj Cagliarit në "San Siro". Është shënuar një autogol nga Luca Ceppitelli në minutën e 13'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 18'. /albeu.com/

Paqueta shënon golin e parë me fanellën e Milanit

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani është duke fituar 2-0 ndaj Cagliarit në San Siro Pas 23 minutave lojë në San Siro, Milani i Gennaro Gattusos ka arritur të realizojë 2 gola dhe po fiton 2-0, shkruan Gazeta Express. Për 1-0 shënoi...

Paqueta dyfishon epërsinë ndaj skuadrës së Cagliarit

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës së Cagliarit në takimin e vlefshëm  për xhiron e 23 në Seria A. Golin e dytë në këtë takime shënoj Paqueta në minutën e 20′ me një goditje nga afërsia...

Milan kalon në epërsi ndaj Cagliarit, autogol qesharak

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës së Cagliarit në takimin e vlefshëm  për xhiron e 23 në Seria A. Golin e parë këtë takim erdhi si dhuratë për Milanin pas një ngatërrese me portierin...

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

para 8 muajve - Telegrafi

Milani dëshiron t’i kthehet fitoreve në Serie A pas dy barazimeve, por që kjo të ndodhë ata duhet të triumfojnë ndaj Cagliarit. Kuqezinjtë janë favorit pasi luajnë në San Siro, por edhe se kundërshtarët...

Suso: “Më këtë lojtar kuptohemi me sy”

para 8 muajve - OraInfo

Ylli i Milanit, Suso zbulon se nuk ka nevojë për të folur në fushë me Lucas Paqueta, pasi ata e kuptojnë njëri-tjetrin. Kuqezinjtë e dinë se një fitore ndaj Cagliarit në natën e së dielës do t’i çojë ata...

Ja cili yll e do me zemër Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko, është shumë i gatshëm për të nënshkruar një lëvizje të përhershme te rossonerëve, duke lënë Chelsean në verë përcjell ORAinfo. Bakayoko me të vërtetë ka duruar kohë...

Formacionet zyrtare: Milan-Cagliari

para 8 muajve - GazetaBlic

Milani so me fillim nga ora 20:30 e pret në shtëpi skuadrën e Cagliarit ndeshje kjo e rëndësishëm për xhiron e 23 në Seria A. Skuadra e Milanit hynë në këtë takim me një bilanc dukshëm të mirë pas ardhjes...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rimerr vendin e katërt, Piatek shënon sërish

para 8 muajve - Shenja

Milani ka shënuar një fitore bindëse në kampionat duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 3-0 në San Siro të dielën mbrëma. Ishte autogoli i Luca Ceppitelli në minutën e 13′ ai që ia lehtësoi punën kuqezinjëve....

Befasi, ja me çfarë formacioni ka startuar sot Gattuso kundër Cagliarin

para 8 muajve - OraInfo

Milani duhet të mundë Cagliarin për të rimarrë vendin e katërt, kështu që rossonerët shpresojnë që Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá të vazhdojnë formën e tyre të mirë. Presioni është në, sepse romët,...

Milan – Cagliari, të pazëvendësueshëm Paqueta e Piatek

para 8 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Milanit e Cagliarit Milani dhe Cagliari do të përballen në “San Siro” nga pra 20:30, sfidë e vlefshme për xhiron e 23 në Serie A, shkruan Gazeta Express....

Milani ultimatum Gattusos

para 8 muajve - Koha.mk

Milani do ta mbajë Gennaro Gattuson si trajner në sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Sipas gazetës “Corriere della Sera”, trajneri e di se e ardhmja e tij varet...

Milan – Cagliari, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan dhe Cagliari kanë publikuar formacionet zyrtare. Milan dhe Cagliari do të përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Ndeshja që starton në ora 20:30, do të zhvillohet në San Siro, raporton...

Piatek sfidon veten me një objektiv madhor: Dua të…

para 8 muajve - Sovrani

Krzysztof Piatek shënoi golin e tij të katërt në tre ndeshjet e Milanit dhe nuk ka ndërmend të ndalojë, transmeton Sovrani.info. Ai erdhi në Serie A gjatë verës nga Craiova, nuk ndalej së shënuari në Genoa...

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

para 8 muajve - Arbresh

Milani i është kthyer fitores në Serie A pas barazimeve ndaj Romës dhe Napolit, kuqezinjtë fituan ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Skuadra nga Milani ishte dukshëm më e mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë...

Milan vazhdon me formë të lartë në Serie A

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milan po vazhdon me fitore në Serie A. Milan e ka mposhtur Cagliarin në kuadër të javës së 23-të në Serie A me rezultat, 3:0. Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën...

Milani ultimatum Gattusos

para 8 muajve - Koha.net

Milani do ta mbajë Gennaro Gattuson si trajner në sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Sipas gazetës “Corriere della Sera”, trajneri e di se e ardhmja e tij varet...

Piatek i shënon edhe Cagliarit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milani ka trefishuar rezultatin kundër Cagkiarit. Golin e tretë në këtë ndeshje e shënoi Piatek në minutën e 62-të. Ky është goli i katërt i polakut në tri ndeshje si startues.

Milan nuk lejon befasi, fiton kundër Cagliari

para 8 muajve - KosovaPress

Golat për ekipin fitues i shënuan Ceppitelli autogol në minutën 13, Paqueta ‘221 dhe Piatek ’62. Pas kësaj fitore, e dhjeta në këtë sezon, Milan ngritet në pozitën e katërt, e cila çon në Ligën e Kampionëve,...

Milani me fitore dhe spektakël për t’u rikthyer në vendin e katërt

para 8 muajve - Sovrani

Milani ka shënuar një fitore bindëse në kampionat duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 3-0 në San Siro të dielën mbrëma, transmeton Sovrani.info. Ishte autogoli i Luca Ceppitelli në minutën e 13′ ai që...

Piatek shënon golin e tretë për Milanin

para 8 muajve - Sovrani

Milani e ka siguruar tashmë fitoren ndaj Cagliarit pasi ka realizuar edhe golin e tretë me anë të sulmuesit polak Piatek, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

“Milani i vjetër po rikthehet”

para 8 muajve - OraInfo

Ish-ylli i Milanit Dejan Saviçeviç, tani president i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, foli për La Gazzetta Dello Sport për Rossonerët përcjell ORAinfo. “Së paku Milan po investon në italianë, ata...

Paqueta shënon golin e parë për Milanit, e dedikon për Sala

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milani ka dyfishuar rezultatin në ndeshjen kundër Cagliarit. Golin e dytë në këtë ndeshje e shënoi Lucas Paqueta në minutën e 22-të të ndeshjes. Ky është goli i parë i brazilianit me fanellën rosonere....

Tifozët e Milanit të “dashuruar” pas këtij futbollisti

para 8 muajve - OraInfo

Nuk është sekret që Krzysztof Piatek ka pasur një fillim mahnitës në aventurën e tij në Milan, duke shënuar tre gola në tre paraqitje (dy nga fillimi). Tifozët e Rossonerëve, prandaj, tashmë kanë rënë...

Chelsea e dëshiron me çdo kusht në skuadër yllin e Milanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë, Franck Kessien, në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të, Tiemoue Bakayokos, nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Shènohet goli i dytë në Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani po tregohet skuadër efektive përballë Cagliarit dhe tani ka realizuar edhe golin e dytë me anë të brazilianit Paqueta, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Ka gol në Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani ka kaluar në epërsi ndaj Cagliarit në minutën e 13′ pas devijimit të goditjes së Susos nga mbrojtësi mysafir, transmeton Sovrani.info. https://streamja.com/Breg Facebook Twitter Google Plus

Piatek i shkon rossnerët me lajmin e fundit

para 8 muajve - OraInfo

Ylli i Milanit, Krzysztof Piatek ka shënuar kundër 12 klubeve të ndryshme këtë sezon, por Cagliari është një nga ekipet që polaku nuk ka shënuar. Sulmuesi vetëm filloi të punojë në futbollin italian gjashtë...

Milan-Gattuso, vjen lajmi i shumëpritur

para 8 muajve - OraInfo

Gennaro Gattuso është trajneri i ekipit të Milanit, e ky ekip I ka vendosur kusht trajnerit të vazhdojë ende detyrën. Gennaro Gattuso do të jetë trajner i Milan në sezonin e ardhshëm vetëm në rast se ai...

Bëhuni gati rossonerë! Milan po e bën shkëmbimin më të madh ndonjëherë

para 8 muajve - OraInfo

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të bënte Tiemoue Bakayoko përgjithmonë pjesë të ekipi të parë të Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo. Bakayoko,...

Milan ultimatum për Gattuson

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan i ka vendosur një kusht trajnerit Gennaro Gattuso, për ta vazhduar detyrën e trajnerit. Gennaro Gattuso do të jetë trajner i Milan në sezonin e ardhshëm vetëm në rast se ai siguron kualifikimin në...

FORMACIONET ZYRTARE/ MILANI ka ”detyrim” fitoren, rrezikohet Champions League

para 8 muajve - Newsport

Milani do të luajë ndeshjen e fundit për javën e 23-të në SERIE A përballë Cagliarit. Një ndeshje e rëndësihme për kuqezinjt pas fitoreve të rivalëve të tyre për zonën Champions. Skuadra e Gatuzos po kalon...

Gjyqtari ia fsheh topin Agueros

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sergio Aguero tashmë është pronar i 11-të topave të Premierligës. Ylli argjentinas shënoi hetrik në ndeshjen kundër Chelseas, duke u bërë futbollisti me më shumë tregolësh të shënuar në ligën angleze....

Formacionet zyrtare, Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani i Gennaro Gattusos do të kërkojë të vazhdojë ecurinë e rezultateve pozitive edhe sonte ndaj Cagliarit në kampionat, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare: Milan: G Donnarumma; Calabria,...

Milan – Cagliari, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milani e pret Cagliarin në ndeshjen e xhiros së 23-të të Serie A. Rosonerët nuk duhet të lëshojnë pikë në San Siro për të qëndruar në objektiva që është vendi i katërt. Këto janë formacionet zyrtare: Milan...

Saviçeviç: Ju tregoj forcën e Milanit, CR7 më ka surprizuar! Italia ka një problem madhor

para 9 muajve - Shprehja.com

Dejan Saviçeviç ishte një nga lojtarët më të talentuar të viteve ’90. Malazezi fitoi Champions Ligën me Milanin në vitin 1994. Kuqezinjtë e Kapelos shkatërruan Barcelonën e Krujfit 4-0 dhe Saviçeviç shënoi...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 8 muajve - Tetova Sot

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Ndodh e papritura! Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mëdhenjë

para 9 muajve - OraInfo

Milani e Chelsea duket se do bëjnë një shkëmbim. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko. Bakayoko i cili ishte i jashtëzakonshëm me Monacon...

Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mesfushës?

para 9 muajve - Lajmi.net

Chelsea dhe Milan duket se do të shkëmbejnë dy lojtarët e repartit të mesfushës. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko, shkruan ‘Daily...

Chelsea kërkon Kessien nga Milani në marrëveshjen për Bakayokon

para 9 muajve - Telegrafi

Chelsea thuhet se dëshiron që Milani të përfshijë Franck Kessien në marrëveshjen për transferimin e Timeoue Bakayokos. Bakayoko erdhi si një premtim i madh nga Monaco, por nuk arriti të përmbushë pritshmëritë...

Chelsea nuk heq dorë, e do me ҫdo kusht yllin e Milanit

para 9 muajve - OraInfo

Chelsea duket se nuk e ka ndërmend të heq dorë prej synimeve të veta. Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 9 muajve - Gazeta Express

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Suso: Gattuso është trajneri i duhur për Milanin

para 9 muajve - RTV 21

Gattuso nuk e ka të qëndrushme karrigen nën drejtimin e Milan për shkak të rezultateve të paqëndrueshme Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se...

Milani e befason Gattuson, ky është ultimatumi për teknikun kuqezi

para 8 muajve - Sovrani

Milani do të konfirmojë Gennaro Gattuson në stol për sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve, raportojnë mediat italiane, transmeton Sovrani.info. Sipas gazetës Corriere...

Rashica nuk ka të ndalur, shënon përsëri

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milot Rashica ka shënuar gol pas 5 minutash kundër Augsburgut. Futbollisti i përfaqësuesës së Kosovës po dëshmon formën më të mirë prej se është transferuar te Werder Bremen. Ky është goli i dytë në Bundesligë...

Suso me deklaratë të papritur për Gattuson, cili do të jetë reagimi i tij?

para 9 muajve - OraInfo

Suso ka bërë një deklaratë të madhe për trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuson. Ai e ka mbështetur trajnerin. Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson...

Susso mbështet Gattuson: Është trajneri i duhur

para 9 muajve - Lajmi.net

Ylli i Milan, Suso, ka mbështetur trajnerin e skuadrës Gennaro Gattuso. Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se ata duhet të vazhdojnë të punojnë...

Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mesfushës

para 9 muajve - Ekonomia Online

Chelsea dhe Milan duket se do të shkëmbejnë dy lojtarët e repartit të mesfushës. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko, shkruan ‘Daily...

Suso tregon aftësitë e Gattusos si trajner

para 9 muajve - GazetaBlic

Është njëri nga lojtarët më të mirë të Milanit, ani pse javëve të fundit nuk është në formën e tij më të mirë. Fjala është për fantazistin spanjoll, Suso, i cili vazhdon të jetë njëri nga më të rëndësishmit...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Suso: Gattuso është trajneri i duhur për Milanin

para 9 muajve - KosovaPress

Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se ata duhet të vazhdojnë të punojnë si skuadër për të siguruar vendin e katërt. Gara për një vend që dërgon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK