http://kariera.mk

Konfirmohet: 500 mijë euro premi për futbollistët e Kosovës

para 2 muajve - GazetaBlic

Sekretari gjeneral i FFK-së, Eroll Salihu, ka bërë të ditur se do të ketë premi për futbollistët dhe trajnerët e Kosovës në rast kualifikimi në “Euro 2020”. I ftuar në T7, sekretari gjeneral i Federatës...

Futbollisti i Diosgyorit e ka pritur ftesën e kombëtares së Kosovës

para 2 muajve - Koha.net

Për mesfushorin e Diosgyorit, Florent Hasani, ka qenë e pritshme ftesa nga përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes. Në një intervistë dhënë “Sportit në KTV”, Hasani ka theksuar se kanë...

Eroll Salihu: Fusha po përmirësohet për ndeshjet e Kosovës

para 2 muajve - Arbresh

Sekretari gjeneral i FFK-së, Eroll Salihu, ka bërë të ditur se fusha e stadiumit “Fadil Vokrri”, do të jetë gati për ndeshjet e marsit që Kosova do t’i zhvillonë me Danimarkën dhe Bullgarinë. Ditë më parë,...

500 mijë euro premi për futbollistët e Kosovës

para 2 muajve - Arbresh

Sekretari gjeneral i FFK-së, Eroll Salihu, ka bërë të ditur se do të ketë premi për futbollistët dhe trajnerët e Kosovës në rast kualifikimi në “Euro 2020”. Sekretari gjeneral i Federatës së Futbollit...

Kjo është ndeshja më e rëndësishme për Kosovën sipas Muharrem Sahitit

para 2 muajve - Infokusi

Emocionet e ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës në futboll janë rikthyer. Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ditën e djeshme e ka shpallur listën e futbollistëve për dy takimet e radhës që zhvillohen...

Çallandes Shpalli Listën E Futbollistëve Për Ndeshjet Me Danimarkën Dhe Bullgarinë

para 2 muajve - Fol

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër...

FFK publikon listën e futbollistëve

para 2 muajve - RTV 21

Për takimet me Danimarkën dhe Bullgarinë, Challandes ka ftuar 24 futbollistë Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar sot listën e futbollistëve të ftuar nga selektori Bernard Challandes për dy takimet...

Kosova, rikthime e debutime për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë

para 2 muajve - Top Channel

Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës,...

Bullgaria publikon listën anti-Kosovë

para 2 muajve - Periskopi

Kundërshtari i parë i Kosovës në kualifikimet e Evropianit 2020, Bullgaria ka publikuar listën me të ftuar për ndeshjet e marsit. Bullgaria duket se do të jetë e plotë në këtë ndeshje, pa asnjë mungesë...

Kombëtarja e Kosovës publikon listën për dy ndeshjet e rradhës, Danimarkë dhe Bullgari

para 2 muajve - Albeu

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes , ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Kosova, rikthime e debutime për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë

para 2 muajve - Java News

Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës,...

Kosova publikon lojtarët që do të luajnë në ndeshjen me Danimarkën

para 2 muajve - Ina

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë-Danimarkë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë publike emrat e lojtarëve që janë të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë. Përfaqësuesja...

Kosova, Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve...

Gati për sfidat me Danimarkën dhe Bullgarinë, ja përzgjedhja zvicerane e Kosovës

para 2 muajve - Te Sheshi

Edhe trajneri zviceran i përfaqsueses kosovare, Bernard Challandes publikoi emrat e futbollistëve që ka mbledhur, së pari për një miqëson kundër Danimarkës më 21 mars, e më tej për ndeshjen e parë në kuadër...

​Challandes shpall listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës

para 2 muajve - KosovaPress

Bernard Challandes, ka publikuar emrat e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër Bullgarisë,...

Kosova publikon lojtarët që do të luajnë në ndeshjen me Danimarkën

para 2 muajve - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë-Danimarkë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë publike emrat e lojtarëve që janë të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë. Përfaqësuesja...

ZYRTARE: Kosova publikon listën për Danimarkën dhe Bullgarinë

para 2 muajve - Lajmi.net

Kosova ka publikuar listën zyrtare për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë publike emrat e lojtarëve që janë të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë....

ZYRTARE: Kosova publikon listën ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

para 2 muajve - Lajmi.net

Kosova ka publikuar listën zyrtare për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë publike emrat e lojtarëve që janë të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë....

Challandes publikon listën e të ftuarve për ndeshjet ndaj Danimarkës e Bullgarisë

para 2 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër...

ZYRTARE: Kjo është lista e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

para 2 muajve - Infokusi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë, shkruan Gazeta inFokus. Për herë të parë pjesë e Kombëtares...

ZYRTARE: Kjo është lista e të ftuarve nga Bernard Challandes

para 2 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

ZYRTARE: Kjo është lista e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë, shkruan Gazeta inFokus. Për herë të parë pjesë e Kombëtares...

Kosova kundër Bullgarisë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Infokusi

Trajneri zviceran Bernard Challandes, së shpejti do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet që do të zhvillohen gjatë këtij muaji. Sipas Sportikosovar, në listën që do të publikohet nuk pritet të ketë shumë...

Kosova publikon lojtarët që do të luajnë në ndeshjen me Danimarkën

para 2 muajve - Gazeta Observer

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë-Danimarkë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka bërë publike emrat e lojtarëve që janë të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë. Përfaqësuesja...

Ja lista e të ftuarve për ndeshjet ndaj Danimarkës e Bullgarisë

para 2 muajve - PortaliOnline

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Sfidat ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë, trajneri i Kosovës publikon listën

para 2 muajve - Newsport

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e parë eleminatore EURO 2020. Kosova do të luaj ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë më 21 dhe 25...

Challandes publikon listën e futbollistëve të ftuar

para 2 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër...

Zyrtarizohet lista e Kosovës, njëri ftohet për herë të parë, ndërsa kthehet një yll tjetër

para 2 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Challandesi publikoi listën për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

para 2 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Përfaqësues së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Zyrtare: Kosova publikon listën për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

para 2 muajve - Sovrani

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Zyrtare: Kosova publikon listën për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Zyrtarizohet lista e Kosovës, njëri ftohet për herë të parë, ndërsa kthehet një yll tjetër

para 2 muajve - Gazeta Observer

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të...

Kosova kundër Bullgarisë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Klan Kosova

Trajneri zviceran Bernard Challandes, së shpejti do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet që do të zhvillohen gjatë këtij muaji. Sipas Sportikosovar, në listën që do të publikohet nuk pritet të ketë shumë...

Kosova sulmon Bullgarinë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Koha.net

Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, të enjten (sot) do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet e këtij muaji. Në listën e tij nuk pritet të ketë shumë ndryshime, e aq më pak ndryshime do të ketë...

Kosova kundër Bullgarisë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri zviceran Bernard Challandes, së shpejti do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet që do të zhvillohen gjatë këtij muaji. Sipas Sportikosovar, në listën që do të publikohet nuk pritet të ketë shumë...

Kosova kundër Bullgarisë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Trajneri zviceran Bernard Challandes, së shpejti do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet që do të zhvillohen gjatë këtij muaji. Sipas Sportikosovar, në listën që do të publikohet nuk pritet të ketë shumë...

Kosova sulmon Bullgarinë me ekipin që shkëlqeu ndaj Azerbajxhanit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, të enjten (sot) do ta bëjë publike listën për dy ndeshjet e këtij muaji. Në listën e tij nuk pritet të ketë shumë ndryshime, e aq më pak ndryshime do të ketë...

Challandesin e gëzojnë golat e sulmuesve, por nga ata pret edhe të mbrohen

para 2 muajve - Koha.net

Forma e lojtarëve sulmues të Kosovës që po tregojnë te skuadrat e tyre po e gëzon seleksionuesin e Përfaqësueses, Bernard Challandes. Por ai ngul këmbë se pa mbrojtje të fortë nuk mund të fitohet asnjë...

Përzgjedhësi Bernad Challandes, mund të pensionohet pas Kosovës

para 2 muajve - Koha.net

Bernard Challandes ka kërkuar edhe një herë nga futbollistët e kombëtares së Kosovës të funksionojë si familje. Challandes në një intervistë të gjatë dhënë portalit zviceran “Cooperazione”, ka theksuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK