http://kariera.mk

Zidane ia bën me dije Perezit, e do këtë lojtar në “Santiago Bernabeu”

para 2 muajve - OraInfo

Mesfushori i Lyon, Nabil Fekir është subjekt i interesimit nga Real Madrid, thonë të përditshmet spanjolle. Zinedine Zidane i ka kërkuar klubit të nënshkruajë francezin kur fillon një punë rindërtimi...

Pas rikthimit tek Reali, Zinedin Zidane ka dy fjalë për Cristiano Ronaldon

para 2 muajve - Medial

Zinedin Zidan është gati në debutimin e tij të ri në stolin e Real Madridit, por pavarësisht impenjimeve me “Los Blancos”, francezi nuk harron të përkëdhelë ish-lojtarin e tij, Kristiano Ronaldon, që të...

Nis festa në Madrid, Zidane po e sjellë yllin e madh

para 2 muajve - OraInfo

Kthimi i Zinedine Zidane në Real Madrid ka bërë që klubi të vendosë interesin e tyre në Neymar, raporton AS. Ish-sulmuesi i Barcelonës, i cili aktualisht është në Paris Saint-Germain, ka qenë prej kohësh...

Real Madrid i cakton çmimin James Rodriguez

para 2 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ka caktuar çmimin për yllin e skuadrës, James Rodriguez. Rodriguez, i cili aktualisht luan me skuadrën e Bayern Munich, ku është i huazuar, duket se nuk do të vazhdojë rrugëtimin në ‘Allianz...

Perez shokon, pranon ta shesë yllin 50 milionësh

para 2 muajve - OraInfo

Real Madrid është i gatshëm të shesë lojtarin James Rodriguez për 50 milion euro këtë verë, nëse ai kthehet nga Bayern Munich, thotë El Confidencial. Kolumbiani është duke hyrë në muajt e fundit të një...

Zidane jep lajmin e madh për Iscon e Marcelon

para 2 muajve - Koha.mk

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se Isco dhe Marcelo janë “të gatshëm për të luajtur”, pavarësisht se janë ndaluar të luajnë nga Santiago Solari. Isco u la jashtë skuadrës pas humbjen katastrofale...

“Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Madrid”

para 2 muajve - Tetova Sot

Legjenda e Interit, Christian Vieri, nuk beson se Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madridit. Pas kthimit të Zinedine Zidane, janë rritur spekulimet për një kthim të mundshëm në Real Madrid edhe...

Zidane flet për situatën e Bale

para 2 muajve - Medial

Rikthimi i Zinedine Zidane tek Real Madrid ishte një befasi në vete, dhe kësaj befasie disa iu gëzuan disa të tjerë jo. Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin...

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane jep lajmin e madh për Iscon e Marcelon

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se Isco dhe Marcelo janë “të gatshëm për të luajtur”, pavarësisht se janë ndaluar të luajnë nga Santiago Solari. Isco u la jashtë skuadrës pas humbjen katastrofale...

Bayern nuk po vendos për James Rodriguezin, e ardhmja e tij ende në diskutim

para 2 muajve - GazetaBlic

Real Madridi nuk e ka në plan ta rikthejë James Rodriguezin në skuadër. Kolumbiani që është i huazuar që dy vjet te Bayern Munich, pritet të shitet nga klubi madrilen, shkruan GazetaBlic. Drejtuesit e...

“Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Madrid”

para 2 muajve - Gazeta Observer

Legjenda e Interit, Christian Vieri, nuk beson se Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madridit. Pas kthimit të Zinedine Zidane, janë rritur spekulimet për një kthim të mundshëm në Real Madrid edhe...

Bayern Munichu i pavendosur rreth Rodriguezit

para 2 muajve - Koha.net

Real Madridi nuk e ka në plan ta rikthejë James Rodriguezin në skuadër. Kolumbiani që është i huazuar që dy vjet te Bayern Munich, pritet të shitet nga klubi madrilen. Drejtuesit e klubit të Real Madridit,...

PSG e dënon Mbappen me 180 mijë euro, Madridi po e vëzhgon situatën

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kylian Mbappe duhet të paguajë për papërgjegjësinë më 28 tetor të vitit 2018. Sipas asaj që raporton AS, para ndeshjes PSG-Marseille, Mbappe dhe Adrien Rabiot arritën me vonesë kur trajneri, Thomas Tuchel,...

Në konferencën e parë pas kthimit në Madrid, Zidane pyetet për Mbappen e Neymarin – kështu reagon!

para 2 muajve - Gazeta Observer

Zinedine Zidane ka thënë se nuk është koha për të folur për transferime kur është pyetur nëse Neymar Junior dhe Kylian Mbappe janë në listën e ngushtë të francezit. Trajneri francez doli gjatë ditës së...

Zidane: Isco thjesht dëshiron të luajë futboll, asgjë tjetër

para 2 muajve - Tetova Sot

Zinedine Zidane ka këmbëngulur se do të llogarisë në lojtarin e padëshirueshëm deri tani në Real Madrid, Iscon, duke thënë se mesfushori spanjoll vetëm dëshiron të luajë futboll dhe asgjë tjetër. Zidane...

Zidane: E admiroj Ronaldon, Isco dhe Marcelo duan të luajnë

para 2 muajve - Koha Jone

Zinedine Zidane është gati për të drejtuar për herë të parë Real Madridin në duelin e parë që nga rikthimi përballë Celta Vigos. Zidane e nisi konferencën për shtyp pikërisht me një koment për Cristiano...

E frikshme për gjithë Europën! Super formacioni me 7 blerjet e Zidanes te Reali

para 2 muajve - Lexo

Zinedine Zidane është rikthyer te Reali i Madridit me qëllimin për të ndërtuar një ndër skuadrat më të fortë në Europë që do ta kishte frikë çdo kundërshtar. Trajneri francez do të bëjë disa ndryshime...

Zidane flet për situatën e Bale

para 2 muajve - Lajmi.net

Rikthimi i Zinedine Zidane tek Real Madrid ishte një befasi në vete, dhe kësaj befasie disa iu gëzuan disa të tjerë jo. Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin...

Zidane: Ronaldon e admiroj, Isco dhe Marselo vuan vetëm të luajnë

para 2 muajve - SuperSport

Zinedine Zidane është gati për të drejtuar Realin e Madridit nga pankina, në këtë rikthim të tij te “Los Blancos”, ndërsa testi i parë do të jetë pikërisht nesër në “Santiago Bernabeu”, përballë Celta...

Zbehet interesimi i Real Madridit për Neymarin

para 2 muajve - Klan Kosova

Sipas AS, skuadrës spanjolle Real Madrid, i është zbehur interesimi për sulmuesin brazilian Neymar. Kjo për shkak të emërimit të Zinedine Zidane si menaxher i kësaj skuadre, shkruan Goal, transmeton Klan...

PSG e dënon Mbappen me 180 mijë euro, Madridi po e vëzhgon situatën

para 2 muajve - Tetova Sot

Kylian Mbappe duhet të paguajë për papërgjegjësinë më 28 tetor të vitit 2018. Sipas asaj që raporton AS, para ndeshjes PSG-Marseille, Mbappe dhe Adrien Rabiot arritën me vonesë kur trajneri, Thomas Tuchel,...

Punë e kryer, ky është ekipi i ri i Rodriguez

para 2 muajve - OraInfo

James Rodriguez nuk do të jetë më pjesë e Bayern Munchen. Anësori kolumbian, James Rodriguez, ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid pas përfundimit të këtij sezoni. 26 vjeçari është afër përfundimit...

Ja çfarë thotë Zidane për golat e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Lexo

Zinedine Zidane ka thënë se nuk është befasuar aspak nga paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madrid. Trajneri francez që me Ronaldon te Real Madrid ka fituar të gjithë tituj, është pyetur për...

Zinedin Zidan fjalë-mjaltë për Ronaldon: E admiron!

para 2 muajve - BalkanWeb

Zinedin Zidan është gati në debutimin e tij të ri në stolin e Real Madridit, por pavarësisht impenjimeve me “Los Blancos”, francezi nuk harron të përkëdhelë ish-lojtarin e tij, Kristiano Ronaldon, që të...

Bale shpreson ta mbyllë karrierën te gjiganti spanjoll

para 2 muajve - Koha.net

Gareth Bale dëshiron të pensionohet si futbollist i Real Madridit, pavarësisht spekulimeve të mediave se ai do të largohet nga gjiganti spanjoll. Kështu ka bërë të ditur menaxheri i tij, Jonathan Barnett,...

Zidane thotë se Marcelo dhe Isco janë “të gatshëm”

para 2 muajve - Arbresh

Zinedine Zidane ka zbuluar se Marcelo dhe Isco janë “të gatshëm për të luajtur” pavarësisht se nuk janë shfrytëzuar nga Santiago Solari . Dyshja në Real Madrid ishin detyruar të qëndrojnë jashtë skuadrës...

Zinedine Zidane befason me deklaratën e tij të fundit për Iscon

para 2 muajve - Ina

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tashmë ka filluar të mendojë për transferime të reja. Ai ka këmbëngulur se do të llogarisë në lojtarin e padëshirueshëm deri tani në Real Madrid, Iscon, duke thënë...

Zidane nuk është i interesuar ta dëgjojë për këtë lojtar

para 2 muajve - OraInfo

James Rodriguez ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid këtë verë. Kolumbiani është afër përfundimit të kredisë së tij dyvjeçare me Bayern Munich, dhe shumë prej tyre pritet që marrëveshja të bëhet e...

Përfundon “telenovela”, këtë fanellë do ta vesh Bale

para 2 muajve - OraInfo

Agjenti i Gareth Bale ka shfaqur poshtë spekulimet për lidhjen e uellisanit me Real Madridit, duke zbuluar se klienti i tij dëshiron të dalë në pension në Bernabeu përcjell ORAinfo. “Ai [Bale] dëshiron...

PSG e dënon Mbappen me 180 mijë euro!

para 2 muajve - Sovrani

Kylian Mbappe është dënuar me 180 mijë euro nga Paris Saint Germain. Skuadra franceze i ka vënë këtë dënim me kërkesë të trajnerit Thomas Tuchel. Mbappe ishte ftuar në një konsultim nga trajneri gjerman,...

Zinedine Zidane befason me deklaratën e tij të fundit për Iscon

para 2 muajve - OraInfo

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tashmë ka filluar të mendojë për transferime të reja. Ai ka këmbëngulur se do të llogarisë në lojtarin e padëshirueshëm deri tani në Real Madrid, Iscon, duke...

Zidane i jep fund ëndrrës së Neymarit për të luajtur në Bernabeu

para 2 muajve - Aktuale

Zinedine Zidane dëshiron të sjellë në ‘Santiago Bernabeu’ një yll nga Ligue 1, por nuk bëhet fjalë për Neymar. Trajneri francez ka marrë për të dytën herë drejtimin e Real Madridit, dhe ka filluar të punojë...

Zinedine Zidane befason me deklaratën e tij të fundit për Iscon

para 2 muajve - InfoMagazin

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tashmë ka filluar të mendojë për transferime të reja. Ai ka këmbëngulur se do të llogarisë në lojtarin e padëshirueshëm deri tani në Real Madrid, Iscon, duke thënë...

Zinedin Zidan: “Duam të ftojmë të gjitha 11 ndeshje”

para 2 muajve - Alsat-M

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. “ Kanë mbetur edhe 11 ndeshje deri në fund të kampionatit. Lojtarët janë të...

Ronaldo, Isco, Mbappe, Neymar, Bale - Zidane i prek të gjitha në konferencë

para 2 muajve - Koha.net

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Zidane pyetjet për golat e Ronaldos kundër Atleticos, befason me përgjigjen

para 2 muajve - OraInfo

I pyetur se ҫfarë mendon për golat e Ronaldos kundër Atleticos, Zidane është përgjigjur. Ai ka thënë se nuk është befasuar aspak nga paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madrid. Portugezi të...

Menaxheri i Bale: Gareth dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid

para 2 muajve - Tetova Sot

Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit, ka thënë menaxheri i tij Jonathan Barnett. Riemërimi i francezit...

James Rodriguez zgjedh skuadrën për sezonin e ri

para 2 muajve - Tetova Sot

James Rodriguez mund të kthehet në ‘Santiago Bernabeu’ këtë verë. Anësori kolumbian, James Rodriguez, ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid pas përfundimit të këtij sezoni. 26 vjeçari është afër përfundimit...

Drejtori sportiv i Juves u premton tifozëve

para 2 muajve - Tetova Sot

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, u ka thënë tifozëve bardhezi se ai do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta blerë Kylian Mbappen. Ylli i PSG-së është bërë ndër lojtarët më të kërkuar...

Përgjigja e shkurtër e Zidanes kur pyetet për golat e CR7 kundër Atleticos

para 2 muajve - Lajmi.net

Zinedine Zidane ka thënë se nuk është befasuar aspak nga paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madrid. Portugezi të martën kishte një natë të paharruar, ku me tre gola të bukur dërgoi Juventusin...

Zidane flet për situatën e Bale

para 2 muajve - Sovrani

Rikthimi i Zinedine Zidane tek Real Madrid ishte një befasi në vete, dhe kësaj befasie disa iu gëzuan disa të tjerë jo. Lojtarët si Isco Alarcon janë ata që presin që të rifitojnë një vend në formacionin...

Neymar apo Mbappe? Ja cilin preferon Real Madrid

para 2 muajve - Tetova Sot

Real Madrid po përgatitet që të bëjë një merkato të madhe gjatë verës. Dy emrat kryesorë në listën e dëshirave të Real Madrid janë Kylian Mbappe dhe Neymar JR. Që nga rikthimi i Zinedine Zidane, Eder Militao...

Zidane në konferencën e parë për shtyp pas rikthimit flet për gjendjen e Iscos dhe Marcelos

para 2 muajve - Telegrafi

Zinedine Zidane (Foto by Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Mbappe gjobitet nga PSG, arrin me vonës në një mbledhje ekipore

para 2 muajve - Arbresh

Paris Saint Germaini ka gjobitur sulmuesin Kylian Mbappe për arritjen me vonesë në një takim ekipor. Ai dhe lojtari tjetër Adrien Rabiot janë ndëshkuar të dy me nga 150 mijë funta, transmeton portali arbresh.info....

Bayern Munichu i pavendosur rreth Rodriguezit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Real Madridi nuk e ka në plan ta rikthejë James Rodriguezin në skuadër. Kolumbiani që është i huazuar që dy vjet te Bayern Munich, pritet të shitet nga klubi madrilen. Drejtuesit e klubit të Real Madridit,...

Jose Mourinho reagon pas rikthimit të Zidanes në Real Madrid

para 2 muajve - InfoShqip

Zinedine Zidane është rikthyer në Real Madrid këtë javë duke zëvendësuar trajnerin e shkarkuar Santiago Solari si dhe duke i dhënë fund spekulimeve rreth rikthimit të Mourinhos. Portugezi ishte shkarkuar...

Flet Zidane: E admiroj Ronaldon, Isco dhe Marcelo duan të luajnë

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Zinedine Zidane është gati për të drejtuar për herë të parë Real Madridin në duelin e parë që nga rikthimi përballë Celta Vigos. Zidane e nisi konferencën për shtyp pikërisht me një koment për Cristiano...

Ronaldo, Isco, Mbappe, Neymar, Bale – Zidane i prek të gjitha në konferencë

para 2 muajve - Infokusi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Zidane flet për Ronaldon, Iscon, Mbappen, Neymarin dhe Balen

para 2 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Zidane: Isco thjesht dëshiron të luajë futboll, asgjë tjetër

para 2 muajve - Lexo

Zinedine Zidane ka këmbëngulur se do të llogarisë në lojtarin e padëshirueshëm deri tani në Real Madrid, Iscon, duke thënë se mesfushori spanjoll vetëm dëshiron të luajë futboll dhe asgjë tjetër. Zidane...

Bale shpreson ta mbyllë karrierën te gjiganti spanjoll

para 2 muajve - Ekonomia Online

Gareth Bale dëshiron të pensionohet si futbollist i Real Madridit, pavarësisht spekulimeve të mediave se ai do të largohet nga gjiganti spanjoll. Kështu ka bërë të ditur menaxheri i tij, Jonathan Barnett,...

Bale dëshiron ta mbyllë karrierën te Reali

para 2 muajve - Indeks.mk

Uellsiani Gareth Bale nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Real Madridi, pasi synimi i tij është ta mbyllë karrierën aktive në "Santiago Bernabeu". Kështu, ka deklaruar menaxheri i tij, Jonathan...

James kthehet në Real Madrid

para 2 muajve - Iliria News

Ylli i Bayern Munich mund të kthehet në Santiago Bernabeu këtë verë. James Rodriguez me shumë gjasë do të kthehet në Real Madridin verën që vjen, transmeton Gazeta Express. Kolumbiani është në fund të...

Paratici: Juventusi do të bëjë gjithçka për ta transferuar Mbappen

para 2 muajve - Iliria News

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, u ka thënë tifozëve të kampionit italian se ai do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta blerë Kylian Mbappen. Sulmuesi i ri i PSG-së është bërë ndër lojtarët...

Menaxheri i Bale: Gareth dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid

para 2 muajve - Iliria News

Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit, ka thënë menaxheri i tij Jonathan Barnett. Riemërimi i francezit...

Bale dëshiron ta mbyllë karrierën te Reali

para 2 muajve - Koha.net

Uellsiani Gareth Bale nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Real Madridi, pasi synimi i tij është ta mbyllë karrierën aktive në "Santiago Bernabeu". Kështu, ka deklaruar menaxheri i tij, Jonathan...

Ronaldo, Isco, Mbappe, Neymar, Bale – Zidane i prek të gjitha në konferencë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

PSG-ja dënon Mbappen, mësoni arsyen

para 2 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe është gjobitur ashtu siç ka ndodhur me Adrien Rabiot më 28 tetor të vitit të kaluar. Të dy lojtarë u paraqitën pak minuta me vonesë në diskutimin para ndeshjes me Marseille, që përfundoi...

Ronaldo, Isco, Mbappe, Neymar, Bale – Zidane i prek të gjitha në konferencë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Konferenca e fuqishme e Zidane: Nga titulli i La Ligas tek Ronaldo, Isco, Mbappe e Neymar…

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Konferenca e fuqishme e Zidane: Nga titulli i Las Ligas tek Ronaldo, Isco, Mbappe e Neymar…

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka dalë në konferencën e tij të parë për shtyp, pas rikthimit në “Santiago Bernabeu”. I qeshur, i qetë dhe i sigurt, siç ishte shfaqur gjithmonë, gjatë eksperiencës...

Zidane: Isco thjesht dëshiron të luajë futboll, asgjë tjetër

para 2 muajve - Gazeta Observer

ROMA - FEBRUARY 17: Coach of Real Madrid Zinedine Zidane looks on during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between AS Roma and Real Madrid CF at Stadio Olimpico on February 16, 2016...

A do ta sjellë Zidane Neymarin te Real Madridi, trajneri jep përgjigjen e ‘madhe’

para 2 muajve - OraInfo

Zinedine Zidane tashmë ka filluar të mendojë për transferimet e reja. Ai dëshiron të sjellë në ‘Santiago Bernabeu’ një yll nga Ligue 1, por nuk bëhet fjalë për Neymar. Trajneri francez ka marrë për të...

Drejtori sportiv i Juves u premton tifozëve Mbappen

para 2 muajve - Albeu

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, u ka thënë tifozëve bardhezi se ai do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta blerë Kylian Mbappen . Ylli i PSG-së është bërë ndër lojtarët më të kërkuar...

Bale çdo herë e më afër largimit, menaxheri zbulon të ardhmen

para 2 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane u rikthye në stolin e Real Madridit, një yll i fushës së blertë mund të largohet që aty. Mediat spanjolle e shohin të paevitueshëm këtë “reaksion” shkak-pasojë, ku Gareth Bale është protagonist....

Bale çdo herë e më afër largimit, menaxheri zbulon të ardhmen

para 2 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane u rikthye në stolin e Real Madridit, një yll i fushës së blertë mund të largohet që aty. Mediat spanjolle e shohin të paevitueshëm këtë “reaksion” shkak-pasojë, ku Gareth Bale është protagonist....

Zidane i jep fund ëndrrës së Neymarit për të luajtur në Bernabeu

para 2 muajve - Lajmi.net

Zinedine Zidane dëshiron të sjellë në ‘Santiago Bernabeu’ një yll nga Ligue 1, por nuk bëhet fjalë për Neymar. Trajneri francez ka marrë për të dytën herë drejtimin e Real Madridit, dhe ka filluar të punojë...

Pas Ronaldos, drejtori i Juventusit synon të transferojë këtë super sulmues

para 2 muajve - Lexo

Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici tha se do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta blerë Kylian Mbappen. Sulmuesi i ri i PSG-së momentalisht është i dyti pas Lionel Messit në listën e golashënuesve...

Porto "makineri" parash, 800 mln fitime nga shitjet në një dekadë

para 2 muajve - Albeu

Eder Militao tashmë është zyrtarisht pjesë e Realit të Madridit. 21-vjeçari pas vetëm një sezoni do të largohet nga Porto , teksa ka firmosur për Los Blancos deri në vitin 2025 duke u bërë kështu blerja...

“Bomba” e mëngjesit: Bale merr vendim për Real Madridin

para 2 muajve - Ina

Menaxheri i Gareth Bale, ka thwnw se lojtari dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid. Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane...

Nëse Bayerni nuk e blen, Reali do ta shes Jamesin për 50 milionë euro

para 2 muajve - Telegrafi

James Rodriguez (Foto by Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Bomba” e mëngjesit: Bale merr vendim për Real Madridin

para 2 muajve - OraInfo

Menaxheri i Gareth Bale, ka thwnw se lojtari dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid. Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane...

Mourinho: Reali bëri mirë për rikthimin e Zidane

para 2 muajve - RTV 21

Mourinho e ka komentuar rikthimin e francezit Trajneri portugez ka qenë një prej kandidatëve për të marrë drejtimin e skuadrës madrilene. Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë...

Zidane rikthehet, Bale drejt largimit? Menaxheri zbulon gjithçka

para 2 muajve - Infokusi

Zinedine Zidane u rikthye në stolin e Real Madridit, një yll i fushës së blertë mund të largohet që aty. Mediat spanjolle e shohin të paevitueshëm këtë “reaksion” shkak-pasojë, ku Gareth Bale është protagonist....

PSG e dënon Mbappen

para 2 muajve - Infokusi

Kylian Mbappe është gjobitur ashtu siç ka ndodhur me Adrien Rabiot më 28 tetor të vitit të kaluar. Të dy lojtarë u paraqitën pak minuta me vonesë në diskutimin para ndeshjes me Marseille, që përfundoi...

James Rodriguez zgjedh skuadrën për sezonin e ri

para 2 muajve - Lajmi.net

James Rodriguez mund të kthehet në ‘Santiago Bernabeu’ këtë verë. Anësori kolumbian, James Rodriguez, ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid pas përfundimit të këtij sezoni. 26 vjeçari është afër përfundimit...

Zidane merr dhuratën e parë, vjen një mbrojtës nga Porto

para 2 muajve - Klan Kosova

Zinedine Zidane nuk humbet kohë dhe kryen goditjen e parë në merkato. Kështu shkruajnë mediat spanjolle, sipas të cilave Real Madrid ka arritur një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Eder Militao....

James kthehet në Real Madrid

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ylli i Bayern Munich mund të kthehet në Santiago Bernabeu këtë verë. James Rodriguez me shumë gjasë do të kthehet në Real Madridin verën që vjen. Kolumbiani është në fund të huazimit të tij dyvjeçar me...

Bale dëshiron ta mbyllë karrierën te Reali

para 2 muajve - Ekonomia Online

Uellsiani Gareth Bale nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Real Madridi, pasi synimi i tij është ta mbyllë karrierën aktive në “Santiago Bernabeu”. Kështu, ka deklaruar menaxheri i tij, Jonathan...

Menaxheri i Bale: Gareth dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid

para 2 muajve - Gazeta Observer

Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit, ka thënë menaxheri i tij Jonathan Barnett. Riemërimi i francezit...

Nabil Fekir në Real Madrid me kërkesën e Zidane

para 2 muajve - Sovrani

Mesfushori i Lyon Nabil Fekir është subjekt i interesimit nga Real Madrid, sipas të përditshme franceze, transmeton Sovrani.info. Zinedine Zidane i ka kërkuar klubit të nënshkruajë me francezin kur fillon...

Zidane i jep fund ëndrrës së Neymarit për të luajtur në Bernabeu

para 2 muajve - Gazeta Observer

Zinedine Zidane dëshiron të sjellë në ‘Santiago Bernabeu’ një yll nga Ligue 1, por nuk bëhet fjalë për Neymar. Trajneri francez ka marrë për të dytën herë drejtimin e Real Madridit, dhe ka filluar të punojë...

Mourinho: Zidane zgjedhja e duhur për Realin

para 2 muajve - Infokusi

Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Realit të Madridit edhe pse në fund presidenti i Los Blancos Florentino Perez vendosi të rikthente personin që i fali suksese...

Pas Zidane, tani Realit po i rikthehet një superyll

para 2 muajve - Sovrani

James Rodriguez ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid këtë verë, transmeton Sovrani.info. Kolumbiani është afër përfundimit të kredisë së tij dyvjeçare me Bayern Munich, dhe shumë prej tyre presin...

Menaxheri i Bale: Gareth dëshiron ta përfundojë karrierën në Real Madrid

para 2 muajve - Arbresh

Gareth Bale dëshiron të luajë gjatë gjithë karrierës së tij në Real Madrid, përkundër kthimit të Zinedine Zidane në postin e trajnerit, ka thënë menaxheri i tij Jonathan Barnett. Riemërimi i francezit...

Agjenti i Bale: Kjo është e ardhmja e klientit tim

para 2 muajve - Sovrani

Agjenti i Gareth Bale ka hedhur poshtë spekulimet për lidhjen e eellsianit me një lëvizje larg Real Madridit, duke pretenduar se klienti i tij dëshiron të dalë në pension në Bernabeu, transmeton Sovrani.info....

Zidane merr dhuratën e parë, vjen një mbrojtës nga Porto

para 2 muajve - Top Channel

Zinedine Zidane nuk humbet kohë dhe kryen goditjen e parë në merkato. Kështu shkruajnë mediat spanjolle, sipas të cilave Real Madrid ka arritur një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Eder Militao....

Zidane merr dhuratën e parë, vjen një mbrojtës nga Porto

para 2 muajve - Ekonomia Online

Zinedine Zidane nuk humbet kohë dhe kryen goditjen e parë në merkato. Kështu shkruajnë mediat spanjolle, sipas të cilave Real Madrid ka arritur një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Eder Militao....

Isco flet pas largimit të Solarit, ka një mesazh interesant për Zidanin

para 2 muajve - Koha.mk

Isco ka mirëpritur rikthimin e Zinedine Zidane, pasi ai beson se francezi është i duhuri për stolin e Real Madridit. Isco thotë se rikthimi i Zizou është një lajm i mirë për të gjithë lojtarët dhe tifozët...

Befason Real, ja kë zgjedh mes Neymar e Mbappe

para 2 muajve - OraInfo

Ja cilin preferon Real Madrid Real Madrid po përgatitet që të bëjë një merkato të madhe gjatë verës. Dy emrat kryesorë në listën e dëshirave të Real Madrid janë Kylian Mbappe dhe Neymar JR. Që nga rikthimi...

Neymar apo Mbappe? Ja cilin preferon Real Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Real Madrid po përgatitet që të bëjë një merkato të madhe gjatë verës. Dy emrat kryesorë në listën e dëshirave të Real Madrid janë Kylian Mbappe dhe Neymar JR. Që nga rikthimi i Zinedine Zidane, Eder Militao...

Isco flet pas largimit të Solarit, ka një mesazh interesant për Zidane!

para 2 muajve - GazetaBlic

Isco ka mirëpritur rikthimin e Zinedine Zidane, pasi ai beson se francezi është i duhuri për stolin e Real Madridit. Isco thotë se rikthimi i Zizou është një lajm i mirë për të gjithë lojtarët dhe tifozët...

Neymar apo Mbappe? Ja cilin preferon Real Madrid

para 2 muajve - Flaka

Real Madrid po përgatitet që të bëjë një merkato të madhe gjatë verës. Dy emrat kryesorë në listën e dëshirave të Real Madrid janë Kylian Mbappe dhe Neymar JR. Që nga rikthimi i Zinedine Zidane, Eder Militao...

Tifozët e Juventusit nuk ndalen, kërkojnë Mbappe

para 2 muajve - Albeu

Duket se kualifikimi i Juventusit ndaj Atletikos ka sjellë një ndjenjë të madhe vetbesimi dhe një furtunë entusiazmi, jo vetëm te lojtarët, por edhe te tifozët . Siç raportojnë mediat pranë kampionëve...

Stoli i Realit një “llavë” , 13 trajner në 16 vite

para 2 muajve - Koha Jone

Shkarkimi dhe rikthimi i trajnerëve është kthyer në modë te Reali i Madridit. Vetëm pak ditë më parë klubi madrilen zyrtarizoi në krye të skuadrës, Zinedine Zidane. Francezi, i cili e drejtoi ekipin 13...

Porto “makineri” parash, 800 mln fitime nga shitjet në një dekadë!

para 2 muajve - SuperSport

Eder Militao tashmë është zyrtarisht pjesë e Realit të Madridit. 21-vjeçari pas vetëm një sezoni do të largohet nga Porto, teksa ka firmosur për Los Blancos deri në vitin 2025 duke u bërë kështu blerja...

​Mourinho: Reali bëri mirë për rikthimin e Zidane

para 2 muajve - KosovaPress

Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Real Madridit edhe pse në fund presidenti Florentino Perez vendosi të rikthente personin që i fali suksese madhore të njëpasnjëshme,...

Zidane ka gati transferin e dytë te Real Madrid

para 2 muajve - Tetova Sot

Zinedine Zidane ka filluar t’i bëjë transferimet e para te Real Madrid. Real Madrid e transferoi sot Eder Militaon nga Porto, ndërsa është shumë afër ta bëjë edhe një. Zidane ka kërkuar nga Real Madrid...

Zidane ka filluar me punën, befason me transferimit e dytë te Real Madrid

para 2 muajve - OraInfo

Real Madridi duket se do të bëhet edhe me një lojtar të ri. Skuadra e transferoi sot Eder Militaon nga Porto, ndërsa është shumë afër ta bëjë edhe një. Zidane ka kërkuar nga Real Madrid që ta transferojë...

Zyrtare: Militao 6 vite tek Reali

para 2 muajve - InfoMagazin

Klubi portugez do të përfitojë 50 milionë euro Reali i Madrit që tani ka nisur të mendoj për edicionin e ri 2019/20. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te skuadra mbretërore...

Agjenti i Bejl: Largimi nga Reali? Të shohim ç’do bëjë Zidan

para 2 muajve - BalkanWeb

Ardhja e Zinedin Zidan në krye të Real Madridit ka tronditur të ardhmen e Gareth Bejlit, sulmuesit uellsian, që në këtë sezon ka dështuar të udhëheqë “Los Blancos” në mungesë të CR7 dhe që është vërshëllyer...

Zidane ka gati transferin e dytë te Real Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Zinedine Zidane ka filluar t’i bëjë transferimet e para te Real Madrid. Real Madrid e transferoi sot Eder Militaon nga Porto, ndërsa është shumë afër ta bëjë edhe një. Zidane ka kërkuar nga Real Madrid...

‘Godet’ Juventusi, po bën transferimin që nuk e priste askush

para 2 muajve - OraInfo

Duket se skuadra e Juventusit do të bëjë një super-transferim. Juventus e di se duhet t’i bëjë disa transferime për sezonin e ri, duke e ditur se skuadra e tyre po plaket. ‘Zonja e Vjetër’ është e interesuar...

Zidane e do Fekirin te Reali

para 2 muajve - Koha.net

Real Madridi po synon të transferojë gjatë verës yllin e Lyonit, Nabil Fekir. Sipas “Daily Record”, trajneri Zinedine Zidane ka kërkuar nga krerët e klubit që të transferojnë francezin që u kërkua nga...

Juventus me transferim rekord për sezonin e ri

para 2 muajve - Lajmi.net

Juventus është duke planifikuar të bëjë një transferim të madh gjatë afatit kalimtar veror. Juventus e di se duhet t’i bëjë disa transferime për sezonin e ri, duke e ditur se skuadra e tyre po plaket....

Zidane: Ma transferoni këtë lojtar nëse dëshironi trofe!

para 2 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane i ka kërkuar Real Madridit të nënshkruajë francezin, Nabil Fekir në merkaton e verës. Zidane u rikthye tek skuadra e Real Madridit dhe tashmë po synon të ri-ndërtojë ekipin madrilen, përcjell...

Zidane, gati blerja e dytë te Real Madrid

para 2 muajve - Flaka

Zinedine Zidane ka filluar t’i bëjë transferimet e para te Real Madrid. Real Madrid e transferoi sot Eder Militaon nga Porto, ndërsa është shumë afër ta bëjë edhe një. Zidane ka kërkuar nga Real Madrid...

Isco: Rikthimi i Zidanes i mirë për të gjithë

para 2 muajve - Arbresh

Derisa kanë mbetur edhe 11 ndeshje në La Liga Santander para përfundimit të sezonit, mesfushori Isco ka lënë të kuptohet se tranzicioni në epokën e re të Zinedine Zidanes tashmë ka nisur te Real Madridi....

Juventusi synon Mbappen

para 2 muajve - Koha.net

Juventusi “do të bëjë gjithçka” që të transferojë Kylian Mbappen, sipas “Tuttosportit”. Sipas raportimit, drejtori sportiv Fabio Paratic u ka premtuar tifozëve se ai do të bëjë çmos që të transferojë yllin...

Mourinho: Zidane zgjedhja e duhur për Realin

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Realit të Madridit edhe pse në fund presidenti i Los Blancos Florentino Perez vendosi të rikthente personin që i fali suksese...

ZYRTARE: MILITAO GJASHTË VITE TE REALI

para 2 muajve - Ina

Klubi portugez do të përfitojë 50 milionë euro Reali i Madrit që tani ka nisur të mendoj për edicionin e ri 2019/20. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te skuadra mbretërore...

Mourinho: Zidane zgjedhja e duhur për Realin, nuk jam i zhgënjyer

para 2 muajve - SuperSport

Emri i tij u përfol shumë si kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Realit të Madridit edhe pse në fund presidenti i Los Blancos Florentino Perez vendosi të rikthente personin që i fali suksese...

Këtë super-lojtar do ta largojë të parin Zidane

para 2 muajve - OraInfo

Zinedine Zidane është kthyer në Real Madrid pas largimit para nëntë muajve. Ai në herën e parë si trajner i Real Madridit kishte shënjestruar disa lojtarë që nuk janë në planet e tij. Gareth Bale është...

800 milionë euro, shifra e çmendur e ngjit Porton në majën e Europës

para 2 muajve - GazetaBlic

Transferimi i Militao te Real Madridi do të dërgojë 50 milionë euro në arkën e Porto. Në dekadën e fundit, klubi portugez është bërë një “makinë e vërtetë” për të bërë para me shitjet e talenteve të tij,...

ZYRTARE: MILITAO GJASHTË VITE TE REALI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Klubi portugez do të përfitojë 50 milionë euro Reali i Madrit  që tani ka nisur  të mendoj  për  edicionin e ri  2019/20. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te skuadra...

Ky pritet të jetë transferim i parë i Real Madridit pas rikthimit të Zidanes

para 2 muajve - Infokusi

Zinedine Zidane është rikthyer në Madrid për të bërë një revolucion të ri, shkruan Gazeta inFokus. Ish fituesi i kampionatit botëror më Francën thuhet se ka arritur marrëveshje me transferimin e parë për...

Zidane befason me largimin e parë nga Real Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Rikthimi i Zinedine Zidanes te Real Madrid ka bërë që disa lojtarë ta mendojnë të ardhmen e tyre. Zinedine Zidane në herën e parë si trajner i Real Madridit kishte shënjestruar disa lojtarë që nuk janë...

Mourinho flet për herë të parë për rikthimin e Zidanes te Real Madrid

para 2 muajve - Tetova Sot

Jose Mourinho është deklaruar për herë të parë pas emërimit të Zinedine Zidane në krye të Real Madridit. Trajneri portugez ka qenë alternativa e parë për të zëvendësuar Santiago Solarin, por në fund Perez...

Manchester United-Real Madrid, projektohet shkëmbimi i bujshëm

para 2 muajve - Newsport

Manchester United ka nisur të mendojë për merkaton e verës. Skuadra angleze ka vënë në krye të listës së dëshirave, Gareth Bale. Sulmuesi uellsian nuk po kalon një moment të mirë në Madrid dhe tashmë me...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - Tetova Sot

Klubi madrilen ka nisur qysh tash të mendojë për edicionin e ri. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te Real Madridi po punojnë për të krijuar një ekip më të fortë për...

Skuadra që fitoi 800 milionë euro nga shitjet e futbollistëve

para 2 muajve - Tetova Sot

Transferimi i Militao te Real Madridi do të dërgojë 50 milionë euro në arkën e Portos. Në dekadën e fundit, klubi portugez është bërë një “makinë e vërtetë” për të bërë para me shitjet e talenteve të tij,...

Zgjodhën Zidanen para tij, Mourinho ka diçka për të thënë

para 2 muajve - OraInfo

Jose Mourinho ka folur pas rikthimit të Zinedine Zidanes në Real Madrid. Ai e ka përshkruar kthimin e Zinedine Zidane në pozitën e trajnerit të Real Madridit si gjënë më të përsosur për të tri palët, madje...

Dridhet bota e futbollit, ja ku po transferohet Mbappe

para 2 muajve - Alsat-M

Kylian Mbappe pritet të largohet nga PSG gjatë verës. E interesim të madh për transferimin e tij ka shfaqur gjiganti italian, Juventus. Sipas Tuttosport, tani drejtuesit e ‘Zonës së Vjetër’ kanë nisur...

Marcelo tregon se çfarë po ndodhë mes tij dhe Ramosit

para 2 muajve - Lajmi.net

Është rikthyer atmosfera e mirë në kampin e Real Madridit. Rikthimi i Zinedine Zidanes te Real Madridit, ka ndikuar që harmonia në mes lojtarëve të rikthehet në nivelin më të mirë. Marcelo ka bërë të ditur...

Ylli i Real Madridit nuk është në planet e Zidanes

para 2 muajve - Infokusi

Zinedine Zidane është rikthyer në stolin e mbretërve nga Madridi, shkruan Gazeta inFokus. Rikthimi I Zidanes ka bërë që disa nga lojtarët aktual të mendojnë të ardhmen. Gareth Bale nuk është në planet...

Arrihet akordi, Zidane bën goditjen e parë

para 2 muajve - Albeu

Zinedinë Zidane u rikthye tek Reali më synimin për të fituar sërish së bashku trofe. Kshtu për sezonin e ardhshëm Reali po synon të përforcohet, teksa së fundmi ka arritur akordin me mbrojtësin e Portos...

Kjo është skuadra që fitoi 800 milionë euro nga shitjet e futbollistëve

para 2 muajve - Gazeta Liria

Transferimi i Militao te Real Madridi do të dërgojë 50 milionë euro në arkën e Portos. Në dekadën e fundit, klubi portugez është bërë një “makinë e vërtetë” për të bërë para me shitjet e talenteve të tij,...

ZYRTARE: Real Madrid ‘bombardon’ me transferimin e parë për Zidanen

para 2 muajve - Medial

Ka ardhur transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ kanë konfirmuar se kanë arritur marrëveshje me Porton, për transferimin e Eder Militao në ‘Santiago Bernabeu’. Në njoftimin...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - RTV 21

21-vjeçari brazilian ka nënshkruar kontratë për gjashtë vite me Realin Klubi madrilen ka nisur qysh tash të mendojë për edicionin e ri. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit,...

Zidane e do Fekirin te Reali

para 2 muajve - Ekonomia Online

Real Madridi po synon të transferojë gjatë verës yllin e Lyonit, Nabil Fekir. Sipas “Daily Record”, trajneri Zinedine Zidane ka kërkuar nga krerët e klubit që të transferojnë francezin që u kërkua nga...

Mourinho nuk zhgënjehet nga kthimi i Zidane në Real Madrid

para 2 muajve - GazetaBlic

Megjithëse ‘Specila One’ duhej të ishte pasuesi i Santiago Solarit në Real Madrid, José Mourinho nuk është i zhgënjyer nga vendimi i Merenguesit për të zgjedhur Zinedine Zidane në vend të tij. “Mendoj...

Zidane e bën blerjen e parë te Real Madrid

para 2 muajve - OraInfo

Arrihet marrëveshja, Zinedine Zidane e blen lojtarin e parë. Vetëm tri ditë pasi u emërua trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane e ka blerë përforcimin e parë të skuadrës së tij. Qendërmbrojtësi brazilian...

Jose Mourinho reagon pas rikthimit të Zidanes në Real Madrid

para 2 muajve - Arbresh

Zinedine Zidane është rikthyer në Real Madrid këtë javë duke zëvendësuar trajnerin e shkarkuar Santiago Solari si dhe duke i dhënë fund spekulimeve rreth rikthimit të Mourinhos. Portugezi ishte shkarkuar...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - Alsat-M

Klubi madrilen ka nisur qysh tash të mendojë për edicionin e ri. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te Real Madridi po punojnë për të krijuar një ekip më të fortë për...

Militao do të jetë i nënshkruari i parë i Zidanit në Madrid

para 2 muajve - Klan Kosova

Menaxheri Zinedine Zidane është i gatshëm që ta nënshkruajë mbrojtësin brazilian Eder Militao. Nëse kjo ndodhë atëherë futbollisti Militao do të jetë i pari që nënshkruan kontratë me Real Madridin nën...

Zidane kryen transfertën e parë pas rikthimit te Real Madrid

para 2 muajve - Politiko

Tani që Zinedine Zidane është emëruar në stolin e Real Madridit francezi ka sjellë përforcimin e parë në kuadër të projektit “Galaktikët II”. Tashmë është zyrtare. Militao do të luajë në Real Madrid për...

Zidane merr “dhuratën” e parë si trajner i Realit

para 2 muajve - Alsat-M

Zinedine Zidane sapo është kthyer te Real Madridi dhe e ka gjetur që tani përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. Braziliani Eder Militao transferohet te klubi madrilen për 50 milionë euro, sa është...

Real Madrid zyrtarizon goditjen e parë për Zidane në merkato

para 2 muajve - Koha Jone

Tri ditë, 72 orë: Kaq kohë i është dashur Zinedine Zidane për të bërë goditjen e parë në merkato për sezonin e ardhshëm. Klubi madrilen ka zyrtarizuar afrimin e Eder Militaos, mbrojtësi i cili d të mbërrijë...

Reali bën “dhuratën” e parë për Zidane, blen mbrojtësin e Portos

para 2 muajve - SuperSport

Zinedine Zidane nuk humbet kohë dhe kryen goditjen e parë në merkato. Kështu shkruajnë mediat spanjolle, sipas të cilave Real Madrid ka arritur një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Eder Militao....

Zyrtare: Zidane na njofton me transferin e parë për ‘Mbretërit’

para 2 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane ka përfunduar nënshkrimin e tij të parë për magjinë e tij të dytë për Los Blancos. Kampionët evropianë sapo kanë konfirmuar kapjen prej 50 milionë eurosh të mbrojtësit të Portos, Éder Militão,...

Mourinho flet për rikthimin e Zidane te Reali: Nuk jam i zhgënjyer

para 2 muajve - Koha Jone

Rikthimi i Zinedine Zidane “është perfekt për Real Madrid”. Këto janë fjalët e Jose Mourinhos. Trajneri portugez në një intervistë për “El Chiringuito Tv” ka komentuar veprimin e Florentino Perez për të...

Militao do t'i bashkohet Realit në verë

para 2 muajve - Koha.net

Mbrojtësi i Portos, Eder Militao do të jetë transferimi i parë i Real Madridit në afatin kalimtar të verës, raporton gazeta Marca të enjten. Krerët e Real Madridit janë optimist se marrëveshja do të arrihet...

ZYRTARE: Real Madrid ‘bombardon’ me transferimin e parë për Zidanen

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka ardhur transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ kanë konfirmuar se kanë arritur marrëveshje me Porton, për transferimin e Eder Militao në ‘Santiago Bernabeu’. Në njoftimin...

Zidane mbledh skuadrën rreth vetes dhe iu jep këtë mesazh lojtarëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane mbikqyri sesionin e tij të parë të trajnimit që kur u kthye në klub të mërkurën në mëngjes dhe filloi me një bisedë me lojtarët e tij në qendër të fushës. Kishte...

Zyrtare: Zidane bën transferimin e parë te Reali

para 2 muajve - Periskopi

Real Madrid ka njoftuar nënshkrimin e Eder Militao nga Porto për një kontratë deri në vitin 2025. Qendërmbrojtësi i Brazilit bashkohet me Los Blancos pasi klubi përmbushi klauzolën e blerjes prej 50 milion...

Zidane nuk humb kohë: Real Madrid zyrtarizon Militao nga Porto

para 2 muajve - Gazeta Observer

Tre ditë, 72 orë: aq i është dashur Zinedine Zidane për të vënë nën kontratë goditjen e parë në merkato për Real Madrid, për sezonin 2019/20. Klubi në fakt ka zyrtarizuar akordin me Eder Militao, mbrojtës...

Arrihet marrëveshja, Zidane blen lojtarin e parë

para 2 muajve - Lexo

Vetëm tri ditë pasi u emërua trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane e ka blerë përforcimin e parë të skuadrës së tij. Qendërmbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të bëhet zyrtarisht pjesë e...

Zbulohet se çfarë i tha Zidane skuadrës së Real Madridit në sesionin e parë të trajnimit me ta

para 2 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane i premtoi lojtarëve të Real Madridit se do të kalojnë një sezon të bukur me ta. Zidan u zyrtarizuar të hënën si trajneri i Realit pas humbjes tupëruse nga Ajaxi në Ligëne Kampionëve, ku...

Juventusi po përgatitet të bëjë gjithçka për të sjellë sulmuesin fantastik të Paris Saint-Germain në Torino

para 2 muajve - GazetaBlic

Juventus shpresojnë të sigurojnë një marrëveshje për sulmuesin e Paris Saint-Germain Kylian Mbappe. 20-vjeçari nënshkroi për kampionët e Ligës 1 për 154 milionë funte në verën e vitit 2017, fillimisht...

Zidane nuk humb kohë: Real Madrid zyrtarizon Militao nga Porto

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Tre ditë, 72 orë: aq i është dashur Zinedine Zidane për të vënë nën kontratë goditjen e parë në merkato për Real Madrid, për sezonin 2019/20. Klubi në fakt ka zyrtarizuar akordin me Eder Militao, mbrojtës...

Zidane befason me largimin e parë nga Real Madrid

para 2 muajve - Arbresh

Rikthimi i Zinedine Zidanes te Real Madrid ka bërë që disa lojtarë ta mendojnë të ardhmen e tyre. Zinedine Zidane në herën e parë si trajner i Real Madridit kishte shënjestruar disa lojtarë që nuk janë...

Reali ia sheh hairin eliminimit të Atletico Madridit

para 2 muajve - Telegrafi

Real Madrid (Foto by Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Dridhët bota e futbollit, Mbappe transferohet në Juventus

para 2 muajve - OraInfo

Kylian Mbappe pritet të largohet nga PSG gjatë verës. E interesim të madhë për transferimin e tij ka shfaqur gjiganti italian, Juventus. Sipas Tuttosport, tani drejtuesit e ‘Zonës së Vjetër’ kanë nisur...

Mourinho flet për herë të parë për rikthimin e Zidanes te Real Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho është deklaruar për herë të parë pas emërimit të Zinedine Zidane në krye të Real Madridit. Trajneri portugez ka qenë alternativa e parë për të zëvendësuar Santiago Solarin, por në fund Perez...

Zidane befason me largimin e parë nga Real Madrid

para 2 muajve - Gazeta Observer

Zinedine Zidane në herën e parë si trajner i Real Madridit kishte shënjestruar disa lojtarë që nuk janë në planet e tij. Gareth Bale është njërin ndër lojtarët që në afatin e verës pritet të largohen....

Marcelo tregon se çfarë po ndodhë mes tij dhe Ramosit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rikthimi i Zinedine Zidanes te Real Madridit, ka ndikuar që harmonia në mes lojtarëve të rikthehet në nivelin më të mirë. Marcelo ka bërë të ditur se ata tani janë si një familje dhe se po punojnë për...

Një mal me para, kaq do t'i kushtojë Real-it rikthimi i Zidane

para 2 muajve - Albeu

Transferimi i parë i Zinedine Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit . Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’...

Zgjodhën Zidanen para tij, Mourinho ka diçka për të thënë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jose Mourinho ka folur pas rikthimit të Zinedine Zidanes në Real Madrid. Ai e ka përshkruar kthimin e Zinedine Zidane në pozitën e trajnerit të Real Madridit si gjënë më të përsosur për të tri palët, madje...

Transferimi i parë i Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit

para 2 muajve - Medial

Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ po përgatiten për një verë revolucionare në tregun e transferimeve. Dështimet në...

Juventus do të bëjë gjithçka për të transferuar yllin e PSG-së

para 2 muajve - Lajmi.net

Juventusi është skuadra e fundit që ka hyrë në garë për të transferuar talentin e PSG-së, Kylian Mbappe. Kylian Mbappe, po konsiderohet talenti më premtues në futboll, dhe lista e skuadrave që po kërkojnë...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - Infokusi

Klubi madrilen ka nisur qysh tash të mendojë për edicionin e ri. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te Real Madridi po punojnë për të krijuar një ekip më të fortë për...

Zyrtare: Real Madrid bën goditjen e parë në merkato

para 2 muajve - Shenja

Ekipi i Realit të Madridit ka kthyer sytë kah sezoni i ardhshëm. Pas rikthimit në bankinë të Zinedin Zidan, klubi madrilen, në faqen e saj zyrtare ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e...

Zidane mbledh skuadrën rreth vetes dhe iu jep këtë mesazh lojtarëve

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane mbikqyri sesionin e tij të parë të trajnimit që kur u kthye në klub të mërkurën në mëngjes dhe filloi me një bisedë me lojtarët e tij në qendër të fushës, transmeton...

Dridhet bota e futbollit, ja ku po transferohet Mbappe

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kylian Mbappe pritet të largohet nga PSG gjatë verës. E interesim të madh për transferimin e tij ka shfaqur gjiganti italian, Juventus. Sipas Tuttosport, tani drejtuesit e ‘Zonës së Vjetër’ kanë nisur...

Marcelo tregon se çfarë po ndodhë mes tij dhe Ramosit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Është rikthyer atmosfera e mirë në kampin e Real Madridit. Rikthimi i Zinedine Zidanes te Real Madridit, ka ndikuar që harmonia në mes lojtarëve të rikthehet në nivelin më të mirë. Marcelo ka bërë të ditur...

Pas Ronaldos, Juventusi e tronditë edhe njëherë Real Madridin në merkato

para 2 muajve - Sovrani

Juventusi thuhet se dëshiron të nënshkruajë me Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit, transmeton Sovrani.info. Mbappe, 20 vjeç, po shijon një fushatë të mirë në Paris, duke gjetur pjesën...

Zidane me transfer të madh në Real Madridit, kushton 50 milionë euro

para 2 muajve - OraInfo

Transferimi i parë i Zinedine Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit. Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’...

ZYRTARE: Real Madridi prezanton blerjen e parë

para 2 muajve - Sovrani

Real Madrid ka njoftuar nënshkrimin e Eder Militao nga Porto për një kontratë deri në vitin 2025, transmeton Sovrani.info. Qendërmbrojtësi i Brazilit bashkohet me Los Blancos duke përmbushë klauzolën e...

‘Ia zuri vendin si rrufe’, Mourinho komenton kalimin e Zidane në Real Madrid

para 2 muajve - Sovrani

Jose Mourinho ka përshkruar ribashkimin e Zinedine Zidane dhe Real Madridit si diçka perfekte, transmeton Sovrani.info. Duke trajnuar gjigantët spanjollë në mes 2010 dhe 2013, Mourinho ishte lidhur me...

Zidane me transfer 50 milionësh, ja kush do të zbarkojë në ‘Bernabeo’

para 2 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ po përgatiten për një verë revolucionare në tregun e transferimeve. Dështimet në...

Transferimi i parë i Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit

para 2 muajve - Lajmi.net

Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ po përgatiten për një verë revolucionare në tregun e transferimeve. Dështimet në...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - Gazeta e re

Klubi madrilen ka nisur qysh tash të mendojë për edicionin e ri. Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te Real Madridi po punojnë për të krijuar një ekip më të fortë për...

Militao do t’i bashkohet Realit në verë

para 2 muajve - InfoMagazin

Mbrojtësi i Portos, Eder Militao do të jetë transferimi i parë i Real Madridit në afatin kalimtar të verës, raporton gazeta Marca të enjten. Krerët e Real Madridit janë optimist se marrëveshja do të arrihet...

Real Madridi zyrtarizon blerjen e parë për sezonin tjetër

para 2 muajve - KosovaPress

Pasi kanë mbetur jashtë çdo objektivi që kishin në fillim të stinorit, te Real Madridi po punojnë për të krijuar një ekip më të fortë për sezonin e ardhshëm. Rikthimi i Zinedine Zidane në stol, ka kthyer...

ZYRTARE/ Arrihet akordi, javën tjetër Real Madrid prezanton blerjen më të shtrenjtë në histori të klubit

para 2 muajve - Newsport

Real Madrid zyrtarizon lojtarin më të ri. Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin Eder Militao, i cili tashmë është pjesë e skuadrës së Portos. Sikurse raporton “Marca”, akordi mes klubeve është arritur për një...

ZYRTARE: Real Madrid ‘bombardon’ me transferimin e parë për Zidanen

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ka ardhur transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ kanë konfirmuar se kanë arritur marrëveshje me Porton, për transferimin e Eder Militao në ‘Santiago Bernabeu’. Në njoftimin...

Mourinho komenton rikthimin e Zidanes te Reali

para 2 muajve - Gazeta Observer

Zinedine Zidane bëri një rikthim të mençur në Real Madrid, duke ia pamundësuar Jose Mourinhos, i cili ka miratuar këtë veprim. Portugezi e ka përshkruar rikthimin e francezit te madrilenët si një lëvizje...

E KRYER/ Arrihet akordi, javën tjetër Real Madrid prezanton blerjen më të shtrenjtë në histori të klubit

para 2 muajve - Newsport

Javën e ardhshme Real Madrid do të zyrtarizojë lojtarin më të ri. Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin Eder Militao, i cili tashmë është pjesë e skuadrës së Portos. Sikurse raporton “Marca”, akordi mes klubeve...

E KRYER/ Arrihet akordi, javën tjetër Real Madrid prezanton blerjen 50 milionë euroshe

para 2 muajve - Newsport

Javën e ardhshme Real Madrid do të zyrtarizojë lojtarin më të ri. Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin Eder Militao, i cili tashmë është pjesë e skuadrës së Portos. Sikurse raporton “Marca”, akordi mes klubeve...

Mourinho komenton rikthimin e Zidanet te Reali

para 2 muajve - Arbresh

Zinedine Zidane bëri një rikthim të mençur në Real Madrid, duke ia pamundësuar Jose Mourinhos, i cili ka miratuar këtë veprim. Portugezi e ka përshkruar rikthimin e francezit te madrilenët si një lëvizje...

Vijnë konfirmime: Ja blerja e parë e Zidane në Real Madrid

para 2 muajve - Sovrani

Nëse kthimi i Zinedine Zidane ishte pjesa e parë në bashkim për Real Madrid, atëherë nënshkrimi i qendërmbrojtësit Eder Militao do të jetë i dyti, transmeton Sovrani.info. ‘Los Blancos’ do të shikojnë...

Ramos e Benzema vendosën veto kundër rikthimit të Mourinhos

para 2 muajve - Gazeta Observer

Skuadra e Real Madridit shkaku i rezultateve të dobëta ka bërë që të ndërrohet shkarkohet Santiago Solari. Zinedine Zidane u kthye në vendin e suksesit, por shumë pranë rikthimit ishte edhe Jose Mourinho....

Transferimi i parë i Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ po përgatiten për një verë revolucionare në tregun e transferimeve. Dështimet në...

Transferimi i parë i Zidanes do t’i kushtojë 50 milionë euro Real Madridit

para 2 muajve - Arbresh

Mbrojtësi brazilian i Portos, Eder Militao, do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane te Real Madrid. ‘Los Blancos’ po përgatiten për një verë revolucionare në tregun e transferimeve. Dështimet në...

Tuchel nuk shqetësohet nga komentet e Perezit: “Të gjithë i dëshirojnë Mbappen e Neymarin”

para 2 muajve - Koha.net

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, thotë se nuk shqetësohet nga komentet e presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, i cili ka folur për qëllimet e klubit për të marrë Kylian Mbappen e Neymarin në...

Tuchele nuk shqetësohet nga komentet e Perezit: “të gjithë i dëshirojnë Mappen e Neymarin”

para 2 muajve - Koha.net

Thomas Tuchele thotë se nuk shqetësohet nga komentet e presidentit Perez të Real Madridit, ku përfolet qëllimi për të marr Kylian Mbappen e Neymarin në radhët e tyre, duke insistuar se “të gjithë i dëshirojnë”...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK