http://kariera.mk

Reali ofron njeriun e finaleve për të marrë kampionin e botës

para 2 muajve - Koha.mk

Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale te skuadra e Manchester United, duke e përfshirë sulmuesin uellsian në transferimin e Paul Pogba nga “djajtë” te “los blancos”. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja...

Ronaldinho paralajmëron Barçën

para 2 muajve - Koha.mk

Ronaldinho, një ish-lojtar i Barcelonës shprehet se fitorja 1-0 që skuadra katalanase arriti në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League ndaj Manchester United në “Old Trafford” është një rezultat...

Ronaldinho paralajmëron Barçën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd

para 2 muajve - Lajmi.net

Ronaldinho Gaucho e ka paralajmëruar Barcelonën para ndeshjes kthyese ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjani parë 1 me 0 ndaj Manchester United, gjersa nesër (e marte),...

Interi bën lëvizjen e parë, 60 mln euro për lojtarin që po çmend Francën

para 2 muajve - Koha.mk

Mesfushori Nikolas Pepe po mahnit të gjithë në Francë me fanellën e Lille, duke qenë protagonist edhe në fitoren 5-1 që skuadra e tij arriti ndaj PSG. 32 gola në 68 ndeshje me Lille në dy sezone e bëjnë...

Icardi-Real Madrid, vjen lajmi i fundit nga Spanja

para 2 muajve - OraInfo

Real Madrid do t’i paguajë 110 milionë euro për transferimin e Icardit Mauro Icardi është shumë afër të bëhet lojtar i Real Madridit. Mauro Icardi i ka bërë me dije Interit se dëshiron të largohet në drejtim...

Interi gjen në Francë pasuesin e Icardit

para 2 muajve - SuperSport

Ndonëse Marotta nuk e pranoi drejtpërdrejtë sot, duket se e ardhmja e Mauro Icardit, do të jetë larg Interit dhe sulmuesi argjentinas po bën gati valixhet për t’u larguar në verë. Nga ana tjetër, drejtuesit...

Real Madrid – Icardi, ky është lajmi i fundit nga Spanja

para 2 muajve - Lajmi.net

Mauro Icardi është shumë afër të bëhet lojtar i Real Madridit. Mauro Icardi i ka bërë me dije Interit se dëshiron të largohet në drejtim të Real Madridit. Pasi ia hoqën shiritin e kapitenit dhe ia morën...

Ndeshja kundër Man Utd, zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona

para 2 muajve - OraInfo

Ernesto Valverde ka ftuar 18 lojtarë për përballjen e dytë ndaj ‘Djajve të Kuq’. Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona...

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e fitoi ndeshjen e parë çerekfinale në Old Trafford, me rezultat, 0:1, gjersa...

Valverde i frikësohet Unitedit

para 2 muajve - Koha.mk

Barcelona pret në “Camp Nou” Manchester United për ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, teksa ndeshja e parë në Angli përfundoi 1-0 për skuadrën spanjolle. Për këtë sfidë foli para...

“Ndeshja me PSG na ndihmon, do tentojmë edhe në ‘Camp Now'”

para 2 muajve - Koha.mk

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, foli para medieve në prag të ndeshjes së kthimit me Barcelonën, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. Në ndeshjen e parë United u mund me rezultatin...

Juventus i lë mënjanë përpjekjet për De Ligt

para 2 muajve - Klan Kosova

Skuadra Juventus i ka lënë mënjanë përpjekjet për ta përvetësuar mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt. Kjo për shkak se Juventus ka bërë një marrëveshje me Barcelonën që futbollisti në fjalë të shkojë...

“S’më intereson nëse shënojmë në minutën e 93-të, jemi të përgatitur për kohën shtesë”

para 2 muajve - GazetaBlic

Alexis Sanchez dhe Nemanja Matic kanë lënë anash lëndimet dhe janë të gatshëm për lojë. Ata kanë udhëtuar së bashku me skuadrën për ndeshjen e nesërme me Barcelonën. Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar...

Ronaldinho këshillon Barçën: Nëse United shënon i pari nuk e imagjinoj çfarë do ndodhë

para 2 muajve - Albeu

Ronaldinho , një ish-lojtar i Barcelonës shprehet se fitorja 1-0 që skuadra katalanase arriti në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League ndaj Manchester United në "Old Trafford" është një rezultat...

Juventusi përmes agjentit të Ronaldos kërkon yllin e Benfikës

para 2 muajve - Tetova Sot

Juventusi duket se është një nga ekipet më të interesuara për talentin më të përfolur të momentit, Zhoao Feliks. Në fakt, rruga për të mbërritur te 19-vjecari i Benfikës nuk do të jetë aspak e lehtë pasi...

Solskjaer: Ndeshja me PSG na ndihmon, do tentojmë edhe në "Camp Now"

para 2 muajve - Albeu

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, foli para medieve në prag të ndeshjes së kthimit me Barcelonën , e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. Në ndeshjen e parë United u mund me...

Real Madrid i gatshëm ta ofrojë Balen për Pogban

para 2 muajve - Klan Kosova

Skuadra Real Madrid është e gatshme që të heq dorë nga sulmuesi Gareth Bale. Klubi spanjoll dëshiron që t’ia dorëzojë Manchester United-it sulmuesin Gareth Bale në këmbim të Paul Pogbas, shkruan Goal,...

Reali është i gatshëm të ofrojë lojtarin e finaleve për kampionin e botës

para 2 muajve - Albeu

Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale te skuadra e Manchester United , duke e përfshirë sulmuesin uellsian në transferimin e Paul Pogba nga "djajtë" te "los blancos". Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja...

Valverde i frikësohet United: Nëse i lejon hapësira ato veprojnë dhe janë të fortë

para 2 muajve - Albeu

Barcelona pret në "Camp Nou" Manchester United për ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, teksa ndeshja e parë në Angli përfundoi 1-0 për skuadrën spanjolle. Për këtë sfidë foli para...

Solskjaer e do këtë lojtar te Man Utd

para 2 muajve - GazetaBlic

Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar nga Manchester United që ta transferojnë një mbrojtës gjatë afatit kalimtar të verës. Ole Gunnar Solskjaer e di se pika më e dobët në skuadrën e Manchester United është...

“S’më intereson nëse shënojmë në minutën e 93-të, jemi të përgatitur për kohën shtesë”

para 2 muajve - Tetova Sot

Alexis Sanchez dhe Nemanja Matic kanë lënë anash lëndimet dhe janë të gatshëm për lojë. Ata kanë udhëtuar së bashku me skuadrën për ndeshjen e nesërme me Barcelonën. Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar...

​Reali tjetër sulm për Pogban

para 2 muajve - KosovaPress

Sezoni i dështuar, të cilin Real Madridi do ta mbyllë pa asnjë trofe, ka shtyrë presidentin Florentino Perez për të bërë ndryshime. Fillimisht ai do të largojë disa futbollistë që nuk bëjnë pjesë në planet...

Pogba do Realin, por United kërkon një minierë ari!

para 2 muajve - Flaka

Manchester United nuk ka ndërmend t’ia bëjë të lehtë askujt sa i takon çështjes Pogba. Të paktën diçka të tillë i kanë komunikuar agjentit te tij Mino Raiola drejtuesit e klubit ditët e fundit kur mes...

Pas Ronaldos, Juventus gati ofertën për një tjetër portugez

para 2 muajve - Opinion

Pas Ronaldos, Juventusi po përgatitet marrë një tjetër portugez në skuadrën e saj. Sipas sajtit spanjoll “AS”, bardhezinjtë  do t i paraqesin një ofertë Benfikës, për yllin e tyre Joao Felix. Sipas “AS”,...

Valverde: Nuk i trembemi “Mançesterit”

para 2 muajve - Java News

Trajneri i ekipit të “Barcelonës”, Ernesto Valverde gjatë një konference për mediet u shpreh se nuk është duke menduar për dështimet në sezonet e kaluara të Ligës së Kampionëve. Pasi ka arritur të fitojë...

“Messi është i gatshëm për Manchester Unitedin”

para 2 muajve - InfoShqip

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ashpër...

Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit

para 2 muajve - Koha Jone

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, në një intervistë për “Rai Sport”, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit. “Vlerësimet do të bëhen në momentin...

Juve heq dorë nga Umtiti shkaku i çmimit të lartë?

para 2 muajve - Klan Kosova

Juventus duket se është gati që të heqë dorë nga gara për transferimin e mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti, sipas Calcio Mercato -s. Arsyeja kryesore për një lëvizje të tillë është shuma që katalunasit...

Marotta: Conte trajner fitues, por Spalletti ka dy vite kontratë me Interin

para 2 muajve - Telegrafi

Giuseppe Marotta (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

“Zonja e Vjetër” heqë dorë nga ylli 80 milionësh i Barcelonës

para 2 muajve - OraInfo

Juventusi është gati të tërhiqet nga gara për të nënshkruar mbrojtësin e Barcelonës, Samuel Umtiti, thotë Calcio Mercato. Blaugranët ka vënë një çmim prej 80 milion euro në kokën e francezit, pasi që...

Juventusi gati të shesë Paolo Dybala, për të blerë “Ronaldon e ri”

para 2 muajve - Koha Jone

Joao Feliks është një nga lojtarët më të talentuar të futbollit evropian dhe që premton një karrierë të madhe. 19-vjeçari, i cili cilësohet si “Ronaldo i ri”, po mrekullon me paraqitjet e tij dhe Juventusi...

Solskjaer motivon Manchester United: Në Barcelonë të luajmë si në Paris

para 2 muajve - Koha Jone

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës. Norvegjezit i duhet që ta përgatisë maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do...

Solskjaer e do këtë lojtar te Man Utd

para 2 muajve - Lajmi.net

Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar nga Manchester United që ta transferojnë një mbrojtës gjatë afatit kalimtar të verës. Ole Gunnar Solskjaer e di se pika më e dobët në skuadrën e Manchester United është...

De Gea shpreson te përmbysja: Duhet të bëjmë një ndeshje të madhe ndaj Barcelonës

para 2 muajve - Koha Jone

Portieri i Manchester United, David de Gea, i ka paralajmëruar bashkëlojtarët e vet se ata duhet të përmirësohen, për të mposhtur Barcelonën në Ligën e Kampionëve. United viziton të martën Barcelonën për...

Vjen "Ronaldo i ri"? Juventus gati të shes Dybalan për ta marrë

para 2 muajve - Albeu

Joao Feliks po shkëlqen kohët e fundit dhe shihet si një nga lojtarët që në të ardhmen do të bëhet ndër më të mirët në botë. 19-vjeçari, i cili cilësohet si “Ronaldo i ri”, po mrekullon me paraqitjet e...

Real Madrid e ofron yllin e madh për transferimin e Pogbas

para 2 muajve - Lajmi.net

Real Madrid do ta largojë Gareth Balen në fund të këtij sezoni. Real Madrid i ka bërë me dije Gareth Bales se nuk është në planet e tyre për sezonin e ri. Skuadra spanjolle është duke tentuar ta transferojë...

Man Utd paralajmëron Pogban

para 2 muajve - Koha.net

“Djajtë e Kuq” nuk do ta lejojnë largimin e mesfushorit Manchester United i ka bërë me dije menaxherit të Paul Pogbas, Mino Raiolas, se nuk do ta ketë të lehtë ta largojë lojtarin nga “Old Traffordi”....

Solskjaer: Në Barcelonë do të luajmë si në Paris

para 2 muajve - Telegrafi

Ole Gunnar Solskjaer pas fitores ndaj PSG-së (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Juve, pas dyshes së Benficas

para 2 muajve - Koha.net

“Zonja e Vjetër” kërkon ndihmën e menaxherit të Ronaldos Juventus po synon transferimin e dyshes portugeze, Ruben Dias dhe Joao Fleix. Sipas medieve italiane, drejtuesit e klubit “bardhezi” do t’i shfrytëzojnë...

Juventus shumë afër marrëveshjes me Joao Felix

para 2 muajve - Lajmi.net

Talenti premtues i Benficas, Joao Felix, është lojtari që po vëzhgohet nga shumë skuadra të mëdha evropiane. Forma e lartë e treguar në kampionatin portugez, por edhe në Ligën e Evropës, ka bërë që ai...

Reali i gatshëm të ofrojë lojtarin e finaleve për kampionin e botës

para 2 muajve - InfoShqip

Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale te skuadra e Manchester United, duke e përfshirë sulmuesin uellsian në transferimin e Paul Pogba nga “djajtë” te “los blancos”. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja...

Përgatituni,po ndodh shkëmbimi më i madh

para 2 muajve - OraInfo

Real Madrid do t’i ofrojë Manchester United Gareth Bale në këmbim të transferimit të Paul Pogba, raporton Don Balon. Ylli francez dëshiron të largohet nga Old Trafford për një ekip me aspirata më të...

Juventusi i lë mënjanë përpjekjet për De Ligt

para 2 muajve - Ekonomia Online

Skuadra Juventus i ka lënë mënjanë përpjekjet për ta përvetësuar mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt. Kjo për shkak se Juventus ka bërë një marrëveshje me Barcelonën që futbollisti në fjalë të shkojë...

Messi dhe Dembele të gatshëm kundër “Mançesterit”

para 2 muajve - Lexo

Kapiteni i “Barcelonës”, Lionel Messi e ka rimarrë plotësisht veten pas goditjes që pësoi në fytyrë dhe është në gjendje të luajë në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve kundër “Mançester...

Messi dhe Dembele, të gatshëm kundër “Mançesterit”

para 2 muajve - Java News

Kapiteni i “Barcelonës”, Lionel Messi e ka rimarrë plotësisht veten pas goditjes që pësoi në fytyrë dhe është në gjendje të luajë në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve kundër “Mançester...

AS: Juve do ta shesë Dybalan në Bayern, për t’i hapur rrugë blerjes së talentit Felix

para 2 muajve - Tetova Sot

Juventusi do të takohet për të diskutuar rreth talentit të madh portugez të Benficas, Joao Felix, gjatë kësaj jave, si dhe do ta shesë Paulo Dybalan në Bayern Munich në mënyrë që ta financojë blerjen e...

“Messi është i gatshëm për Manchester Unitedin”

para 2 muajve - Tetova Sot

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ashpër...

Valverde: “Manchester United ka diçka speciale në minutat e fundit”

para 2 muajve - Tetova Sot

Valverde beson se Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë nesër në “Camp Nou” kundër Unitedit të Solskjaerit. Një javë pas fitores 0-1 në “Old Trafford”, Barcelona do të përballet sërish me Manchester...

Marotta shtyn vendimi për të ardhmen e Icardit dhe konfirmon Spallettin!

para 2 muajve - SuperSport

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta në një intervistë për Rai Sport, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit: “Vlerësimet do të bëhen në momentin...

Solskjaer ka gati listën ‘anti – Barca’, shumë risi për udhëtimin në ‘Camp Nou’

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka bërë të ditur listën me emrat që do të udhëtojnë drejt Barcelonës. Manchester United do ta luajë ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së...

Juventus pa dashur zbulon ekipin e ri të Dybalas

para 2 muajve - OraInfo

Juventusi do të takohet për Benfica dhe Portugezin, Joel Felix këtë javë, ndërsa Paulo Dybala mund të bashkohet me Bayern Munich. Sipas AS, drejtori sportiv i Juventus Fabio Paratici do të takohet me agjentin...

Pogba do Realin, por United kërkon një minierë ari!

para 2 muajve - SuperSport

Manchester United nuk ka ndërmend t’ia bëjë të lehtë askujt sa i takon çështjes Pogba. Të paktën diçka të tillë i kanë komunikuar agjentit te tij Mino Raiola drejtuesit e klubit ditët e fundit kur mes...

Ronaldinho vjen me një parashikim të ‘çmendur’ për ndeshjen Barcelona – Manchester United

para 2 muajve - GazetaBlic

Legjenda braziliane dhe ish sulmuesi i Barcelonës mendon se ekipi i Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United ka shanse të fitojë në Camp Nou. Legjenda e Barcelonës, Ronaldinho vlerëson se goli i parë do...

Marotta: Conte trajner fitues, por Spalletti ka dy vite kontratë me Interin

para 2 muajve - Arbresh

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, në një intervistë për Rai Sport, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit. “Vlerësimet do të bëhen në momentin...

Zonja e Vjetër po udhëheq në garën për Felix

para 2 muajve - Klan Kosova

Juventus po udhëheq në garën për transferimin e futbollistit të Benfikës, Joao Felix, sipas raportimeve të Gianluca DiMarzio-s. Felix pritet të largohet nga gjiganti portugez këtë verë, dhe kalimi i tij...

United merr këtë vendim të papritur për Pogban

para 2 muajve - OraInfo

Manchester United do ta bëjë Paul Pogba kapitenin e klubit të tyre për të shmangur interesin nga Real Madrid. Ylli i Francës ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje për kampionët evropianë që po largohet...

Juventus “hap” thesin, 120 milionë euro për yllin portugez

para 2 muajve - Java News

Juventusi po përgatitet të bëjë një merkato të madhe. Sipas sajtit spanjoll “AS”, bardhezinjtë  do t i paraqesin një ofertë Benfikës, për yllin e tyre Joao Felix. Drejtori sportiv i “zonjës” së vjetër,...

Juventus marrveshje me Barcelonën? Këta dy lojtarë janë shkaku

para 2 muajve - Albeu

Juventusi ka bërë kompromis me Barcelonën që të tërheqë interesimin për Matthijs de Ligt – bën të ditur AS. Zonja e Vjetër është ndër klubet e interesuara për shërbimet mesfushorit të talentuar të Ajaxit,...

Barcelona ndalon së kërkuari Joviqin

para 2 muajve - Klan Kosova

Barcelona ka hequr dorë nga gara për transferimin e sulmuesit të Eintracht Frankfurt, Luka Joviq, sipas raportimeve të Mundo Deportivo. Krerët e katalunasve raportohet të kenë shfaqur dyshime për aftësitë...

Real Madridi i gatshëm ta ofrojë Balen për Pogban

para 2 muajve - Ekonomia Online

Skuadra Real Madrid është e gatshme që të heq dorë nga sulmuesi Gareth Bale. Klubi spanjoll dëshiron që t’ia dorëzojë Manchester United-it sulmuesin Gareth Bale në këmbim të Paul Pogbas, shkruan Goal....

Valverde: “Manchester United ka diçka speciale në minutat e fundit”

para 2 muajve - Gazeta Observer

Valverde beson se Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë nesër në “Camp Nou” kundër Unitedit të Solskjaerit. Një javë pas fitores 0-1 në “Old Trafford”, Barcelona do të përballet sërish me Manchester...

Real Madrid i gatshëm ta ofrojë Balen për Pogban

para 2 muajve - Bota Press

Skuadra Real Madrid është e gatshme që të heq dorë nga sulmuesi Gareth Bale. Klubi spanjoll dëshiron që t’ia dorëzojë Manchester United-it sulmuesin Gareth Bale në këmbim të Paul Pogbas, shkruan Goal....

Ankandi për Eriksen, listës i shtohet edhe skuadra italiane

para 2 muajve - Newsport

Chritstian Eriksen është emri më i lakuar në merkato nga shumë skuadra të mëdha Europiane. Mesfushori danez i Tottenham pritet të largohet nga Anglia këtë merkato dhe pas tij janë Real Madrid, Manchester United...

Zyrtare: Manchester United publikon listën e lojtarëve të ftuar në Barcelonë – ka disa risi

para 2 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka bërë udhëtimin në Katalonjë sot në mëngjes – kështu që ata kanë një ditë për t’u përgatitur përpara ndeshjes kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Skuadra e Barcelonës ka...

“Bomba” nga Italia, 120 milionëshi i ka thënë “Po” Juventusit

para 2 muajve - Gazeta Tema

Padyshim që Joao Felix është e ardhmja e futbollit. Talentin e tij e ka treguar dhe vlerat e tij po vihen në pah ndeshje pas ndeshje. Sulmuesi është kthyer në prioritet nga Juventusi, që është gati të...

Valverde: Messi, gati për Unitedin

para 2 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka konfirmuar se Lionel Messi është i gatshëm për ndeshjen që Barça e zhvillon ndaj Manchester Unitedit. “Ai është mirë, në formë perfekte. Është në gjendje të mirë...

Marotta flet për të ardhmen e Icardit

para 2 muajve - GazetaBlic

Beppe Marotta ka refuzuar të konfirmojë nëse Mauro Icardi do të mbetet lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm. Icardi kohët e fundit u kthye në ekipin e parë të Interit pas gjashtë javësh problemeve me...

Chelsea kthen sytë kah Pepe

para 2 muajve - Koha.net

Skuadra e Chelseat është futur në garë për sulmuesin e krahut të Lillet, Nicolas Pepe ka bërë të ditur “Daily Mail” të hënën. Bëhet e ditur se Chelsea tashmë ka nisur negociatat me ekipin francez, të cilit...

Mata: Ne jemi Manchester United, gjithçka është e mundur kundër Barçës

para 2 muajve - GazetaBlic

Juan Mata beson se çdo gjë është e mundur në ndeshjen kthyese mes Barcelonës dhe Manchester United. ‘Djajtë e Kuq’ do të kërkojnë të përmbysin epërsinë e Barçës (1-0) në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve...

Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh

para 2 muajve - OraInfo

Joao Felix do të jetë i lumtur të bashkohet me Juventusin dhe agjenti i tij Jorge Mendes do të takohet me Fabio Paratici para ndeshjes Juve-Ajax për të diskutuar lëvizjen e tij të mundshme në Torino në...

Solskjaer e do këtë lojtar te Man Utd

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar nga Manchester United që ta transferojnë një mbrojtës gjatë afatit kalimtar të verës. Ole Gunnar Solskjaer e di se pika më e dobët në skuadrën e Manchester United është...

AS: Juve do ta shesë Dybalan në Bayern, për t’i hapur rrugë blerjes së talentit Felix

para 2 muajve - Gazeta Observer

Juventusi do të takohet për të diskutuar rreth talentit të madh portugez të Benficas, Joao Felix, gjatë kësaj jave, si dhe do ta shesë Paulo Dybalan në Bayern Munich në mënyrë që ta financojë blerjen e...

Marotta mban pezull Icardin dhe i jep një lajm të mirë Spallettit

para 2 muajve - Koha.mk

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, është tashmë në qendër të vëmendjes, sepse po afron fundi i sezonit dhe për pasojë sytë janë te lëvizjet e klubit zikaltër në merkato. Natyrisht,...

Mediet spanjolle zbulojnë formacionin anti – Man Utd të Valverde

para 2 muajve - Lajmi.net

E gjithë vëmendja e medieve spanjolle është kthyer kah ndeshja e dytë e Barcelonës kundër Manchester United. Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në fazën çerekfinale, Barcelona do ta presë skuadrën e United...

“Bomba” nga Italia, 120 milionëshi i ka thënë “Po” Juventusit

para 2 muajve - Lexo

Foto: Jonathan Moscrop / Lapresse 08/09/2011 Torino Cerimonia d'inaugurazione del Nuovo Stadio Della Juventus Nella foto: Andrea Agnelli Photo: Jonathan Moscrop / Lapresse 08/09/2011 Turin Opening ceremony...

Messi rikuperohet plotësisht, pas goditjes që mori nga Smalling

para 2 muajve - Koha.mk

“Goditja ishte e fuqishme. Pas ditës së ndeshjes dhe gjatë ndeshjes; ishte sikur të ishte goditur nga një kamion”, kështu e përshkroi Ernesto Valverde gjendjen e Lionel Messit të premten e kaluar, pasi...

Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit

para 2 muajve - KosovaPress

“Vlerësimet do të bëhen në momentin e duhur, për ne është një lojtar i rëndësishëm, por përcaktuese do të jetë edhe dëshira e tij”, theksoi Marotta. Më pas ai u ndal të fliste edhe për trajnerin aktual...

Juventusi përmes agjentit të Ronaldos kërkon yllin e Benfikës

para 2 muajve - Alsat-M

Juventusi duket se është një nga ekipet më të interesuara për talentin më të përfolur të momentit, Zhoao Feliks. Në fakt, rruga për të mbërritur te 19-vjecari i Benfikës nuk do të jetë aspak e lehtë pasi...

Solskjaer tregon se si do ta inspirojë skuadrën për ndeshjen ndaj Barcës

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës. Norvegjezit i duhet që ta përgatis maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do...

Scholes: Solskjaer nuk duhet të bëjë këtë gabim

para 2 muajve - GazetaBlic

Paul Scholes beson se Manchester United duhet të përqëndrohet për ta mbajtur Paul Pogba në Old Trafford. E ardhmja e francezit ka qenë në lidhje me Real Madridin në muajt e fundit pas kthimit të Zinedine...

United, dëgjoje Ronaldinhon: Barça futet në telashe në këtë mënyrë

para 2 muajve - Sovrani

Legjenda e Barcelonës, Ronaldinho vlerëson se goli i parë do të jetë kyç, në ndeshjen kthyese ndërmjet Barcelonës dhe Manchester United në Ligën e Kampionëve, transmeton Sovrani.info. Goli i vetëm i Luke...

De Gea: Duhet të përmirësohemi për ta mundur Barcelonën

para 2 muajve - Koha.mk

Portieri i Manchester Unitedit, David de Gea, i ka paralajmëruar bashkëlojtarët e vet se ata duhet të përmirësohen dukshëm për ta mposhtur Barcelonën në Ligën e Kampionëve. Unitedi e viziton të martën...

Pikënisja e “Operacionit Pogba” është 150 milionë euro

para 2 muajve - Lexo

Mino Raiolas, menaxherit të Paul Pogbas, i është bërë me dije nga drejtuesit e Manchester Unitedit se mesfushori francez nuk do të lejohet ta braktisë klubin aq lehtë. Në fakt, gjiganti anglez dëshiron...

Juventusi i ofron Umtitit rrugëdalje nga Barcelona

para 2 muajve - Koha.mk

Samuel Umtiti po përballet me një të ardhme të pasigurt në Barcelonë dhe tani gjiganti i Serie A, Juventus, mund t’i ofrojë një rrugëdalje nga Camp Nou. Forma e lartë e Clement Lenglet dhe zërja e një...

Juventusi mendon ta shesë Dybalan për ta blerë talentin Joao Felix

para 2 muajve - InfoMagazin

Drejtuesit e Juventusit po mendojnë të bëjnë ndryshime të mëdha në skuadër. Joao Felix është një nga lojtarët më të talentuar të futbollit evropian dhe nga ai pritet të bëhet një yll i këtij sporti. 19-vjeçari...

Barcelona – Manchester United, ky është parashikimi i Mourinhos

para 2 muajve - GazetaBlic

Jose Mourinho beson se Barcelona duhet të arrijë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve duke pasur parasysh përparësinë e rezultatit të tyre ndaj Manchester United. Dy gjigandët evropianë do të luajnë...

Juventus nuk ka shpresa për De Ligt, nisin tentimet për Joao Felix

para 2 muajve - Ina

Skuadra e Juventus duket se është pajtuar të heq dorë nga Matthijs De Ligt, i cili duket se veçse është i vendosur që të kalojë tek Barcelona. Qendër mbrojtësi i Ajax Amsterdam ka qenë dëshira e madhe...

Juventusi udhëheq garën për Joao Felix

para 2 muajve - Telegrafi

Joao Felix (Foto: Alex Grimm/Getty Images/Guliver)

Juventusi mendon ta shesë Dybalan për ta blerë talentin Joao Felix

para 2 muajve - KosovaPress

Joao Felix është një nga lojtarët më të talentuar të futbollit evropian dhe nga ai pritet të bëhet një yll i këtij sporti. 19-vjeçari po shkëlqen me paraqitjet e tij te Benfica dhe është skuadra e Juventusit...

Solskjaer motivon Manchester United: Në Barcelonë të luajmë si në Paris

para 2 muajve - KosovaPress

Norvegjezit i duhet që ta përgatisë maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do të jetë e vlefshme për raundin e dytë të fazës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Përveç përgatitjeve...

Deklarata e Marottas mbi të ardhmen e Mauro Icardit

para 2 muajve - Sovrani

Beppe Marotta ka refuzuar të konfirmojë nëse Mauro Icardi do të mbetet lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm, transmeton Sovrani.info. Icardi kohët e fundit u kthye në ekipin e parë të Interit pas gjashtë...

De Gea pret më shumë nga shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Barcës

para 2 muajve - Lajmi.net

Portieri i Manchester United, David de Gea, ka thënë se skuadra duhet përmirësuar shumë për një rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. United do të udhëtojnë drejt ‘Camp Nou’ për të zhvilluar ndeshjen e kthimit...

Tranjeri i Manchester United ?kërcënon? Barcelonën: Përmbysja ndaj PSG na frymëzon

para 2 muajve - Albeu

Ole Gunnar Solskjaer thotë se triumfi i katalanasve në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve nuk ka fort rëndësi, pasi Manchester United do t’i duhet një përpjekje krejt e re për ta “hequr qafe” Barcelonën...

Barcelona ia lë rrugën e lirë Realit që ta transferojë yllin e madh

para 2 muajve - OraInfo

Barcelona është larguar nga gara për të transferuar Luka Joviç, raporton Mundo Deportivo. Klubi është një nga disa skuadrat e mëdha që po luftojnë për yllin e Eintracht Frankfurt, i cili ka tërhequr interes...

Juventus nuk ka shpresa për De Ligt, nisin tentimet për Joao Felix

para 2 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Juventus duket se është pajtuar të heq dorë nga Matthijs De Ligt, i cili duket se veçse është i vendosur që të kalojë tek Barcelona. Qendër mbrojtësi i Ajax Amsterdam ka qenë dëshira e madhe...

Icardi po kërkon të largohet nga Interi

para 2 muajve - Koha.net

Sulmuesi argjentinas Mauro Icardi nuk mendon të qëndrojë gjatë te Interi, siç raportoi gazeta AS të dielën. Icardi ka kontratë me Interin deri në verën e vitit 2021, mirëpo ai ua ka bërë të qartë krerëve...

Barca dorëzohet për Jovic, lojtarin po e presin krahëhapur në Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli i Benfica, i cili aktualisht luan në formë huazimi tek Eintracht Frankfurt, Luka Jovic, po vazhdon të jetë temë kryesore e medieve spanjolle. Ishte fillimisht skuadra e Barcelonës ajo që interesohej...

Barcelona ndalon së kërkuari Joviqin

para 2 muajve - Ekonomia Online

Barcelona ka hequr dorë nga gara për transferimin e sulmuesit të Eintracht Frankfurt, Luka Joviq, sipas raportimeve të Mundo Deportivo. Krerët e katalunasve raportohet të kenë shfaqur dyshime për aftësitë...

United se lëshon lehtë Pogban

para 2 muajve - Klan Kosova

Do të jetë e vështirë që ta blejë dikush. Manchester United ka paralajmëruar se nuk do ta lë lehtë që të largohet mesfushorin Paul Pogba, shkruan Marca, transmeton Klan Kosova. Djajtë e Kuq i kanë thënë...

Juventusi do ta shesë Dybalan për të blerë Felixin

para 2 muajve - Koha.net

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, është duke bërë përpjekje për të transferuar yllin e ri të Benficas, Joao Felix. Madje krerët e Juventusit janë të gatshëm të sakrifikojnë argjentinasin Paulo Dybala...

Zyrtare: Solskjaer publikon listën anti-Barcelona për ndeshjen e nesërme

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester United Ole Solskjaer ka publikuar listën zyrtare të lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00, transmeton...

Mediet spanjolle zbulojnë formacionin anti – Man Utd të Valverde

para 2 muajve - Gazeta Observer

E gjithë vëmendja e medieve spanjolle është kthyer kah ndeshja e dytë e Barcelonës kundër Manchester United. Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në fazën çerekfinale, Barcelona do ta presë skuadrën e United...

Solskjaer tregon se si do ta inspirojë skuadrën për ndeshjen ndaj Barcës

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës. Norvegjezit i duhet që ta përgatis maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do...

Juventusi bën hapin gjigant në merkato, parakalon të gjitha top skuadrat dhe rrëmben superyllin

para 2 muajve - Sovrani

Juventusi kryeson garën për yllin e Benficas Joao Felix, sipas Gianluca DiMarzio. Felix është gati të largohet për një vlerë të madhe këtë verë, me Real Madridin që nuk ka gjasa për shkak të mungesës së...

Pikënisja e “Operacionit Pogba” është 150 milionë euro

para 2 muajve - Gazeta Observer

Mino Raiolas, menaxherit të Paul Pogbas, i është bërë me dije nga drejtuesit e Manchester Unitedit se mesfushori francez nuk do të lejohet ta braktisë klubin aq lehtë. Në fakt, gjiganti anglez dëshiron...

Goli spektakolar, kush është talenti 19-vjeçar që po ‘çmend’ Europën

para 2 muajve - Tetova1

Benfica's Portuguese forward Joao Felix celebrates after scoring a goal during the Portuguese League football match SL Benfica vs Sporting CP at the Luz stadium in Lisbon on August 25, 2018. ( Photo by...

United se lëshon lehtë Pogban

para 2 muajve - Shenja

Manchester United ka paralajmëruar se nuk do ta lë lehtë që të largohet mesfushorin Paul Pogba, shkruan Marca, transmeton Klan Kosova. Djajtë e Kuq i kanë thënë agjentit të futbollistit, Mino Raiola, se...

Juventusi udhëheq garën për Joao Felix

para 2 muajve - Arbresh

Juventusi është duke e udhëhequr garën për nënshkrimin e yllit të Benficas, Joao Felix – raporton Gianluca DiMarzio. Sulmuesi 19-vjeçar pritet të largohet nga kampionit portugez drejt ndonjë klubi të madh,...

United e informon Raiolan mbi të ardhmen e Paul Pogba-s

para 2 muajve - Sovrani

Agjentit të Paul Pogbas i është thënë nga Manchester United se mesfushori nuk do të lejohet të largohet nga Old Trafford lehtë, sipas Marca. Pogba është  gatshëm të bashkohet me Zinedine Zidane në Real...

Icardi po kërkon të largohet nga Interi

para 2 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi argjentinas Mauro Icardi nuk mendon të qëndrojë gjatë te Interi, siç raportoi gazeta AS të dielën. Icardi ka kontratë me Interin deri në verën e vitit 2021, mirëpo ai ua ka bërë të qartë krerëve...

Solskjaer kërcënon hapur Barçën: Jemi gati për një tjetër përmbysje ‘alla PSG’, shikoni këta tre lojtarë që i kemi dhe…

para 2 muajve - Sovrani

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të kthehet në finalen e Ligës së Kampioneve të vitit 1999 për t’a motivuar ekipin kur Manchester United përpiqet të rrëzojë defiçitin e tyre në Barcelonë të martën, transmeton...

Icardi po kërkon të largohet nga Interi

para 2 muajve - Ekonomia Online

Sulmuesi argjentinas Mauro Icardi nuk mendon të qëndrojë gjatë te Interi, siç raportoi gazeta AS të dielën. Icardi ka kontratë me Interin deri në verën e vitit 2021, mirëpo ai ua ka bërë të qartë krerëve...

Marrëveshja ‘e heshtur’ Juventus – Barcelona: Ja pse De Ligt do të shkojë në Camp Nou

para 2 muajve - Sovrani

Juventusi ka dalë me një marrëveshje kompromisi me Barcelonën e cila nënkupton se Matthijs de Ligt do të shkojë në Camp Nou dhe Samuel Umtiti të shkojë në Serie A tek kampionët aktual, raporton As.com....

Juventusi do ta shesë Dybalan për të blerë Felixin

para 2 muajve - Ekonomia Online

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, është duke bërë përpjekje për të transferuar yllin e ri të Benficas, Joao Felix. Madje krerët e Juventusit janë të gatshëm të sakrifikojnë argjentinasin Paulo Dybala...

Felix në hall me femrat: Po më dërgojnë foto dhe…

para 2 muajve - Sovrani

Joao Felix është ndër më të përfolurit në botën e futbollit aktualisht. Talenti 19-vjeçar theu rekordin për golashënuesin më të ri të një het-triku në Europa League, dhe që tani ka filluar të zgjojë interesim...

Icardi vijon shterpësinë, Wanda Nara zhvishet në Instagram

para 2 muajve - Top Channel

Ndërkohë që bashkëshorti i saj futbollist është përfshirë në një debat të pafundëm në ambientin zikaltër, me Icardin që rikthehet si titullar në formacionin e Interit pas plot 8 ndeshjesh në Serie A, ose...

United vjen me transferim të madh, po e rrëmben mesfushorin më të mirë në botë

para 2 muajve - OraInfo

Manchetser United dëshiron të përforcohet për sezonin e ri. Christian Eriksen është një nënshkrimin prioritar për Manchester Unitedin këtë verë, pasi që klubi nga Old Trafford janë gati për të trefishuar...

Nuk ndalet talenti i Benfica-s pas het-trikut në Europa League shënon edhe në kampionat

para 2 muajve - Albeu

Joao Felix ka shënuar gol në ndeshjen që Benfica po e fiton 3-1 ndaj Vitoria de Setubal . 19-vjeçari i talentuar, Joao Felix , ka vazhduar me formën fantastike te Benfica. Pas het-trikut në Europa League...

Icardi “zhbllokohet” në fushë, Wanda Nara zhvishet në Instagram

para 2 muajve - Top Channel

Ndërkohë që bashkëshorti i saj futbollist është përfshirë në një debat të pafundëm në ambientin zikaltër, me Icardin që rikthehet si titullar në formacionin e Interit pas plot 8 ndeshjesh në Serie A, ose...

Icardi “zhbllokohet” në fushë, Wanda Nara dëfren në Instagram

para 2 muajve - Top Channel

Ndërkohë që bashkëshorti i saj futbollist është përfshirë në një debat të pafundëm në ambientin zikaltër, me Icardin që rikthehet si titullar në formacionin e Interit pas plot 8 ndeshjesh në Serie A, ose...

Ylli 75 milionësh refuzon Juventusin

para 2 muajve - OraInfo

Kampioni italian Juventus thuhet se ka pasur një ofertë të refuzuar për yllin e Benficas, Joao Felix. 19-vjeçari ishte subjekt i një oferte prej 75 milionë eurosh nga Juventusi këtë javë, e cila u refuzua...

‘Çmendet’ Man Utd, 130 milionë euro për yllin e Tottenham

para 2 muajve - OraInfo

Man Utd me transferim 130 milionë euro. Manchester United është duke planifikuar të bëjë një transferim të madh në verë. Manchester United po tenton ta transferojë Christian Eriksenin nga Tottenham. ‘Djajtë...

Man Utd me transferim 130 milionë euro nga rivali i Premierligës

para 2 muajve - Lajmi.net

Manchester United është duke planifikuar të bëjë një transferim të madh në verë. Manchester United po tenton ta transferojë Christian Eriksenin nga Tottenham. ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm që të paguajnë...

Juventus ofron yllin e madh dhe para për Joao Felixin

para 2 muajve - Medial

Juventus është duke e kërkuar me ngulm transferimin e Joao Felix. Juventus ka kohë që po e shikon afër progresin e Joa Felix, andaj dëshiron që në verë ta transferojë atë nga Benfica. ‘Zonja e Vjetër’...

Super buxheti i Man.United, 230 mln euro për merkato

para 2 muajve - Medial

Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League. Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar Solskjaer do të ketë në dispozicion...

Icardi e ka gjetur skuadrën e re

para 2 muajve - Medial

Mauro Icardi me shumë gjasë do të largohet nga Interi në afatin kalimtar të kësaj vere. Mauro Icardi ka kohë që po e kërkon largimin nga Inter. Sulmuesi argjentinas është rikthyer te skuadra italiane,...

Interi i tregon “derën” Icardit, ul klauzolën e transferimit

para 2 muajve - GazetaBlic

Një lamtumirë praktikisht e sigurtë, me përjashtim të ndonjë çudie të minutës së fundit, është një marrëdhënie e destinuar të përfundojë me mbylljen e këtij sezoni, pas polemikash dhe kundërshtimesh. Inter...

Juventus po e shet Dybala, po e transferon yllin 100 milionësh

para 2 muajve - OraInfo

Juventusi po përgatitet të shesë Paulo Dybala për të financuar një lëvizje për yllin e Benfica, Joao Felix këtë verë. Kjo është raportuar nga Tuttosport dhe Football Italia, me një tarifë në rajon prej...

Interi i tregon "derën" Icardit, ul klauzolën e transferimit

para 2 muajve - Albeu

Një lamtumirë praktikisht e sigurtë, me përjashtim të ndonjë çudie të minutës së fundit, është një marrëdhënie e destinuar të përfundojë me mbylljen e këtij sezoni, pas polemikash dhe kundërshtimesh. Inter...

Frankfurti zbulon skuadrën ku do t’a shes Joviçin

para 2 muajve - Sovrani

Eintracht Frankfurt do të preferonte të shiste Luka Joviç në Real Madrid para klubeve të tjera në Spanjë këtë verë, sipas AS. Të dy klubet kanë një marrëdhënie të mirë pune, duke parë se shumë lojtarë...

“Çmendet” Juventusi, e do yllin 500 milionësh

para 2 muajve - OraInfo

Nuk është sekret që Juventusi po kërkon të gjejë një qendërmbrojtës për të ardhmen. Përveç kësaj, Bonucci dhe Chiellini nuk po bëhen më të rinj,përcjell ORAinfo. Në javët e fundit, Bianconerët kanë qenë...

Real Madrid nuk e do transferimin e yllit të madh

para 2 muajve - Lajmi.net

Real Madrid është duke menduar për transferimet që do t’i bëjë me të përfunduar ky sezon. Real Madrid është duke u përgatitur të bëjë një mini revolucion në skuadër gjatë afatit kalimtar veror. Skuadra...

Juventus ofron yllin e madh dhe para për Joao Felixin

para 2 muajve - Lajmi.net

Juventus është duke e kërkuar me ngulm transferimin e Joao Felix. Juventus ka kohë që po e shikon afër progresin e Joa Felix, andaj dëshiron që në verë ta transferojë atë nga Benfica. ‘Zonja e Vjetër’...

Super buxheti i Man.United, 230 mln euro për merkato

para 2 muajve - BalkanWeb

Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League. Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar Solskjaer do të ketë në dispozicion...

Rrëfehet Joao Felix: Vajzat më dërgojë foto lakuriq

para 2 muajve - Albeu

Të gjithë projektorët janë të drejtuar nga Joao Felix , talent portugez i lindur në vitin 1999, që ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha në Europë. Sulmuesi i Benficas, i intervistuar nga Rui Maria...

Icardi e ka gjetur skuadrën e re

para 2 muajve - Portalb

Mauro Icardi ka kohë që po e kërkon largimin nga Inter. Sulmuesi argjentinas është rikthyer te skuadra italiane, pas skandalit të shkaktuar muaj më parë, përcjell lajmi.net. Icardi i ka bërë me dije Interit...

Man Utd me transferim 130 milionë euro nga rivali i Premierligës

para 2 muajve - Gazeta Observer

Manchester United është duke planifikuar të bëjë një transferim të madh në verë. Manchester United po tenton ta transferojë Christian Eriksenin nga Tottenham. ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm që të paguajnë...

Juventus “dridh” Barcelonën, po ia merr yllin e madh

para 2 muajve - OraInfo

Juventusi dëshiron të fitojë me shumë tituj. Juventusi po kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm dhe Bianconerët do të dëshironin veçanërisht të forconin departamentin mbrojtës,përcjell ORAinfo. Ëndrra...

Klubet e Mançesterit në betejë për Joao Felix

para 2 muajve - Klan Kosova

Të dy klubet angleze, Manchester City dhe Manchester United, i kanë hyrë betejës për ta përvetësuar sulmuesin portugez, Joao Felix. Për shkak të aftësive sulmuese të 19 vjeçarit, tani ai po konsiderohet...

Shkëlqeu në Europa League, shokon Joao Felix: Vajzat po më dërgojnë foto të zhveshura!

para 2 muajve - GazetaBlic

Joao Felix është një njeri i çastit dhe kjo dëshmohet nga rekordi i tij i fundit në Europa League dhe lista e gjatë e klubeve që po interesohen për të. Ylli i Benficës e gjen veten në radarët e shumë klubeve...

Icardi e ka gjetur skuadrën e re

para 2 muajve - Lajmi.net

Mauro Icardi me shumë gjasë do të largohet nga Interi në afatin kalimtar të kësaj vere. Mauro Icardi ka kohë që po e kërkon largimin nga Inter. Sulmuesi argjentinas është rikthyer te skuadra italiane,...

United parakalon Realin për Eriksenin, kontratë tri herë më të lartë danezit

para 2 muajve - Telegrafi

Christian Eriksen. (Foto: Maja Hitij/Getty Images/Guliver)

Juventusi do të shesë Dybalan për të blerë Felixin

para 2 muajve - Koha.net

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi është duke bërë përpjekje për të transferuar yllin e ri të Benficas, Joao Felix. Madje krerët e Juventusit janë të gatshëm të sakrifikojnë argjentinasin Paulo Dybala...

Kërkohet nga Bayern dhe Arsenal, ylli francez vendos për të ardhmen e tij

para 2 muajve - Lajmi.net

Ylli me pasaportën franceze, i cili ka prejardhje nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe, ka ndarë mendjen e tij për të ardhmen. Pepe i cili ka regjistruar paraqitje fenomenale me skuadrën e Lille, është...

VIDEO/ Reali gjen sulmuesin, ja për kë do paguajë 70 mln euro

para 2 muajve - BalkanWeb

Reali Madridit e ka gjetur sulmuesin e ardhshëm. E sigurt për këtë është e përditëshmja “Marca”. Gazeta shumë pranë klubit madrilen bën të ditur që në faqen e saj të parë se objektivi kryesor i “los blancos”...

Shënoi 3 gola në Europa League, Joao Felix: Femrat ma mbushën telefonin me foto nudo

para 2 muajve - Koha Jone

Joao Felix po shijon momentin e tij më të mirë në karrierë deri tani. Sulmuesi i Benfica shkëlqeu me tre gola ndaj Eintracht Frankfurt për çerekfinalet e Europa League. Në një intervistë në Portugali Felix...

Solskjaer e dëshiron Eriksen në Manchester United

para 2 muajve - Klan Kosova

Skuadra Manchester United është e interesuar që gjatë verës së këtij viti ta përvetësojë mesfushorin danez, Christian Eriksen. Më herët është raportuar se edhe klubi Real Madrid është duke u përpjekur...

Real Madrid nuk e do transferimin e yllit të madh

para 2 muajve - Gazeta Observer

Real Madrid është duke menduar për transferimet që do t’i bëjë me të përfunduar ky sezon. Real Madrid është duke u përgatitur të bëjë një mini revolucion në skuadër gjatë afatit kalimtar veror. Skuadra...

Barcelona hoqi dorë, tani po e kërkon Real Madridi

para 2 muajve - OraInfo

Skuadra e Barcelonës hoqi dorë nga lojtari, ndërsa tani po e kërkon Real Madridi. Luka Jovic është numri 9 i zgjedhur nga Real Madridi për ta përforcuar sulmin sezonin e ardhshëm, sipas të përditshmes...

United duel me Realin për të marrë mesfushorin e Tottenhamit

para 2 muajve - Koha.mk

Shtohen pretendentët për mesfushorin danez Christian Eriksen. Pas Real Madrid, që prej muajsh synon të sjellë në “Bernabeu” 27-vjeçarin, mediat britanike zbulojnë se edhe Manchester United ka hyrë në garë....

Reali gjen sulmuesin, ja për kë do paguajë 70 mln euro

para 2 muajve - Shenja

Reali Madridit e ka gjetur sulmuesin e ardhshëm. E sigurt për këtë është e përditëshmja “Marca”. Gazeta shumë pranë klubit madrilen bën të ditur që në faqen e saj të parë se objektivi kryesor i “los blancos”...

Manchester United në “luftë” me Realin për të marrë mesfushorin e Tottenhemit

para 2 muajve - GazetaBlic

Shtohen pretendentët për mesfushorin danez Christian Eriksen. Pas Real Madrid, që prej muajsh synon të sjellë në “Bernabeu” 27-vjeçarin, mediat britanike zbulojnë se edhe Manchester United ka hyrë në garë....

Icardi nuk do rinovojë me Interin

para 2 muajve - Koha.mk

Mauro Icardi po numëron muajt e fundit me Interin, pasi në fund të këtij sezoni do të largohet nga zikaltrit, pas asaj që ndodhi me shiritin e kapitenit dhe gjithë situatës që e la thuajse për dy muaj...

Mourinho për lojtarin e Unitedit: Ishte si një qen i çmendur!

para 2 muajve - Iliria News

Jose Mourinho nuk mbeti i mahnitur nga paraqitja e Barcelonës në ndeshjen e së mërkurës kundër Manchester Unitedit, në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve, duke thënë se Barcelona nuk ishte...

Solskjaer për Messin: Çfarë plani mund të kesh për ta ndalur njërin prej më të mirëve në botë?

para 2 muajve - Iliria News

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk do të bëjë plan të veçantë për ta ndalur magjistarin e Barcelonës, Lionel Messin, në Ligën e Kampionëve, të cilin e ka lartësuar si njërin prej...

Në Real Madrid e dijnë të gjithë: Ai do të jetë sulmuesi kryesor në sezonin e ri

para 2 muajve - Sovrani

Luka Joviç është Nr.9 i zgjedhur nga Real Madridi për të përforcuar sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm. Pas një vlerësimi tërësor të tregut, klubi ka rënë dakord të bëjë ofertë konkrete për sulmuesin...

Icardi e ka gjetur skuadrën e re

para 2 muajve - Gazeta Observer

Mauro Icardi me shumë gjasë do të largohet nga Interi në afatin kalimtar të kësaj vere. Mauro Icardi ka kohë që po e kërkon largimin nga Inter. Sulmuesi argjentinas është rikthyer te skuadra italiane,...

Solskjaer: West Ham ishin më të mirë, kështu nuk mund të luajmë ndaj Barcës

para 2 muajve - Medial

Solskjaer: West Ham ishin më të mirë, kështu nuk mund të luajmë ndaj Barcës Trjaneri i Manchester United e ka pranuar se skuadra e tij nuk e meritoi maksimalisht fitoren kundër West Ham United. ‘Djajtë...

Klubet e Mançesterit në betejë për Joao Felix

para 2 muajve - Ekonomia Online

Të dy klubet angleze, Manchester City dhe Manchester United, i kanë hyrë betejës për ta përvetësuar sulmuesin portugez, Joao Felix. Për shkak të aftësive sulmuese të 19 vjeçarit, tani ai po konsiderohet...

Sa shumë pretendentë për kartonin e Eriksen…

para 2 muajve - SuperSport

Ole Gunnar Solskjaer paralajmëroi se do të ketë një merkato të rëndësishme në verë me lojtarë që mund të bëjnë diferencën dhe Christian Eriksen është një i tillë. Mesfushori danez është shndërruar në objektivin...

Po e kërkojnë të gjitha klubet, presidenti i Lille konfirmon të ardhmen e Pepe

para 2 muajve - Sovrani

Presidenti i Lille Gerard Lopez, i intervistuar nga Telefoot, shprehet shumë qartë në lidhje me Nicolas Pépé, sulmuesi i krahut i cili po kërkohet nga klubet kryesore të evropës, transmeton Sovrani.info....

Icardi e ka seriozisht, kërkon të largohet nga Interi

para 2 muajve - KosovaPress

Kontrata e sulmuesit argjentinas me Interin përfundon në vitin 2021, por ai e ka bërë të qartë se nuk dëshiron të rinovojë kontratën me klubin Italian. Juventus, Napoli dhe Manchester United janë skuadrat...

Po e kërkojnë të gjitha klubet, presdidenti i Lille konfirmon të ardhmen e Pepe

para 2 muajve - Sovrani

Presidenti i Lille Gerard Lopez, i intervistuar nga Telefoot, shprehet shumë qartë në lidhje me Nicolas Pépé, sulmuesi i krahut i cili po kërkohet nga klubet kryesore të evropës, transmeton Sovrani.info....

United parakalon Realin për Eriksenin, kontratë tri herë më të lartë danezit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Manchester United duket se kanë për qëllim të nënshkruajnë me mesfushorin danez Christian Eriksen. Gjiganti anglez po synon ta ndërtojë një skuadër fituese për edicionin e ri dhe Eriksen është në krye...

Ndeshja Barcelona-United, një emër i madh i arbitrimit do të gjykojë takimin

para 2 muajve - Newsport

Felix Brych do të jetë trajneri që do të arbitrojë ndeshjen e së martës mbrëma mes Barcelonës dhe Manchester United për çerekfinalen e kthimit në Champions League në “Camp Nou”. Kujtojmë që takimi i parë...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Reali

para 2 muajve - Koha.net

Skuadra e Manchester United është e vendosur të mos e lirojë Paul Pogban të largohet drejt Real Madrid. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez...

Ky do të jetë transferi i parë i Solskjaer

para 2 muajve - Insajderi

Trajneri norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer, ka filluar të bëjë planet për sezonin e ardhshëm. Solskjaer para pak javësh u zyrtarizua si trajneri i Manchester United dhe besohet se ai tashmë ka projektuar...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Reali

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester United është e vendosur të mos e lirojë Paul Pogban të largohet drejt Real Madrid. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez...

Solskjaer: West Ham ishin më të mirë, kështu nuk mund të luajmë ndaj Barcës

para 2 muajve - Lajmi.net

Trjaneri i Manchester United e ka pranuar se skuadra e tij nuk e meritoi maksimalisht fitoren kundër West Ham United. ‘Djajtë e kuq’ siguruan tri pikët mbrëmë, falë dy penalltive të akorduara në favor...

Pogba mund të behët kapiten i Manchester United

para 2 muajve - Klan Kosova

Mesfushori Paul Pogba është kandidati kryesor për t’i zënë vendin kapitenit Antonio Valencia. Sipas Mirror, skuadra Manchester United është e gatshme t’i ofrojë 26 vjeçarit këtë pozitë në mënyrë që ta...

Real Madridi e do Pogban, por ja ҫfarë bën Man Utd për ta ndalur atë

para 2 muajve - OraInfo

Real Madrid e do Pogban, por Manchester Unitedi nuk dëshiron ta lirojë atë. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez në ‘Santiago Bernabeu’. Gjithsesi,...

Real Madrid e sheh yllin serb si zëvëndësues ideal për Benzeman

para 2 muajve - Periskopi

Luka Jovic është numri 9 i zgjedhur nga Real Madrid për të përforcuar sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm. Pas një vlerësimi tërësor të tregut, klubi ka rënë dakord ta bëjë yllin serb si prioritetin kryesor....

Real Madrid nuk dëshiron Icardin, madrilenët ndryshojnë objektiv për sulmin

para 2 muajve - Newsport

Real Madrid po mendon për të afruar një sulmues sezonin e ardhsëm. Madrilenë kërkojnë një zëvendësues ideal për Benzeman dhe kanë hedhur sytë nga kampionati gjerman. Ditët e fundit në media është përfolur...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Real Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Manchester United është e vendosur të mos e lirojë Paul Pogban të largohet drejt Real Madrid. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez...

Man Unitedi në kërkim të kapitenit, Pogba apo De Gea?

para 2 muajve - Aktuale

Kapiteni aktual i “Djajve të kuq”, Antonio Valencia, do të largohet në fund të këtij sezoni nga klubi. Kjo ka bërë që trajneri Ole Gunnar Solskjaer të jetë në kërkim të lojtarit të radhës që do ta mbajë...

Mourinho: Barcelona nuk ishte Barcelonë, McTominay në mesfushë ishte si një qen i çmendur

para 2 muajve - PortaliOnline

Jose Mourinho nuk mbeti i mahnitur nga paraqitja e Barcelonës në ndeshjen e së mërkurës kundër Manchester Unitedit, në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve, duke thënë se Barcelona nuk ishte...

Pogba mund të behët kapiten i Manchester United

para 2 muajve - InfoMagazin

Mesfushori Paul Pogba është kandidati kryesor për t’i zënë vendin kapitenit Antonio Valencia. Sipas Mirror, skuadra Manchester United është e gatshme t’i ofrojë 26 vjeçarit këtë pozitë në mënyrë që ta...

Ole në kërkim të kapitenit , Pogba apo De Gea ?

para 2 muajve - PortaliOnline

Kapiteni aktual i “Djajve të kuq”, Antonio Valencia, do të largohet në fund të këtij sezoni nga klubi. Kjo ka bërë që trajneri Ole Gunnar Solskjaer të jetë në kërkim të lojtarit të radhës që do ta mbajë...

Reali i Madridit e kërkon, United ka gati “RRENGUN” për Pogba

para 2 muajve - Newsport

Manchester United është e vendosur të mos e lëshojë, Paul Pogban dhe pritet bëj gjithçka për ta mbajtur në “Old Trafford”. Sipas ‘Mirror’, drejtuesit e “Djajve të Kuq” janë duke menduar që t’i ofrojnë...

Gjiganti anglez “tremb” Realin, shfaq interes për Eriksen

para 2 muajve - Newsport

Reali i Madridit nuk është skuadra e vetme në garë për Christian Eriksen. Sipas asaj që shkruan “Daily Mirror” në garë për talentin danez është futur edhe Manchester United. Frika nga një largim i mundshëm...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Reali

para 2 muajve - Ekonomia Online

Skuadra e Manchester United është e vendosur të mos e lirojë Paul Pogban të largohet drejt Real Madrid. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Reali

para 2 muajve - KosovaPress

Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez në ‘Santiago Bernabeu’. Gjithsesi, duket se skuadra e udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer ka gjetur një...

Man Utd gjen mënyrën se si ta mbrojë Pogban nga Real Madrid

para 2 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester United është e vendosur të mos e lirojë Paul Pogban të largohet drejt Real Madrid. Gjatë javëve të fundit janë rritur në maksimum zërat për kalimin e mundshëm të mesfushorit francez...

Icardi mund t’i bashkohet Realit për një çmim të pabesueshëm

para 2 muajve - InfoMagazin

Mauro Icardi nuk ka pasur një sezon të bujshme në Inter. Argjentinasi është në qendër të një krize të vazhdueshme në klubin italian, njofton Klan Kosova. Sipas asaj që është raportuar nga gazeta spanjolle...

“Çmendet” Juvenusi, ofron 12O milionë për yllin e madh

para 2 muajve - OraInfo

Juventusi po përgatit një ofertë verore prej 120 milionë për yllin e Benfica, Joao Felix, thotë Tuttosport. Ylli 19-vjeçar është një nga yjet të Evropës dhe interesi për të do të rritet vetëm pas sulmit...

Mourinho: Ky mesfushor i United ishte si një qen i çmendur përballë Barcelonës

para 2 muajve - Albeu

Jose Mourinho nuk mbeti i mahnitur nga paraqitja e Barcelonës në ndeshjen e së mërkurës kundër Manchester Unitedit , në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve, duke thënë se Barcelona nuk ishte...

Icardi mund t’i bashkohet Realit për një çmim të pabesueshëm

para 2 muajve - Klan Kosova

Mauro Icardi nuk ka pasur një sezon të bujshme në Inter. Argjentinasi është në qendër të një krize të vazhdueshme në klubin italian, njofton Klan Kosova. Sipas asaj që është raportuar nga gazeta spanjolle...

Huesca e ndal një Barcelonë me mungesa të mëdha

para 2 muajve - Gazeta Observer

Huesca ka arritur ta nxjerrë një barazim pa gola në ndeshjen kundër Barcelonës, e cila u zhvillua sot në stadiumin “El Alcoraz”, në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligës. Barcelona nuk arriti të sigurojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK