http://kariera.mk

Trepça’89 – Vëllaznimi, dueli i parë i barazhit?!

më 5.2019 - GazetaBlic

Sipas të gjitha gjasave pritet një duel mes çiftit gjysmëfinal të Kupës së Kosovës. Nëse gjërat rrjedhin deri në fund ashtu siç edhe pritet, gjakovarët do ta kenë përballë Trepçën’89 në duelin më të rëndësishëm...

Mësohet se kur do të zhvillohet ‘finalja’ Feronikeli – Prishtina

më 5.2019 - OraInfo

Tashmë është mësuar se kur do të zhvillohet ndeshja mes Feronikelit dhe Prishtinës. ‘Finalja’ e madhe mes Feronikelit dhe Prishtinës që do të përcaktojë kampionin e Kosovës, luhet ditën e diel, me fillim...

Feronikeli fiton derbin e Superligës

më 5.2019 - RTV 21

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 3-1 Feronikeli e ka mposhtur Llapin me rezultat 3-1, në ndeshjen e parafundit të zhvilluar në Superligën e Kosovës.

Ja kur zhvillohet ndeshja që do ta vendos kampionin e ri të Kosovës

më 5.2019 - GazetaBlic

Feronikeli dhe Prishtina do të përballen mes vete në atë që titullohet si finalja e edicionit 2018/2019. Ashtu si në vitin e kaluar, njëri nga finalistët është Prishtina, së cilës i konvenon vetëm fitorja,...

Lladrovci përgëzon Feronikelin pas fitores ndaj Llapit, për Prishtinën thotë se s’kanë gjasa në Drenas

më 5.2019 - Periskopi

Pas fitores se Feronikelit ndaj Llapit me rezultat 3-1 ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci Lladrovci i ka falënderuar llapjanët për lojë korrekte, ka përgëzuar futbollistët,...

Ramiz Lladrovci pas fitores ndaj Llapit ‘kërcënon’ Prishtinën

më 5.2019 - Infokusi

Pas fitores se Feronikelit ndaj Llapit me rezultat 3-1 ka reaguar edhe kryetari i Komës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, shkruan Gazeta inFokus. Lladrovci i ka falënderuar llapjanët për lojë korrekte, ka...

Fitojnë Feronikeli e Prishtina, finale e madhe për titullin

më 5.2019 - SuperSport

Titulli i IPKO Superligës së Kosovës do të vendoset në finalen e madhe, mes Feronikelit dhe Prishtinës, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Në javën e parafundit të kampionatit, si kryesuesit nga Drenasi ashtu...

Kjo është renditja tabelare në Superligë pas ndeshjeve të sotme

më 5.2019 - GazetaBlic

Kanë përfunduar para pak çastesh duelet e ditës së sotme në IPKO Superligë. Si për koincidencë, të katër duelet dolën ashtu siç u parashikuan, shkruan GazetaBlic . Feronikeli fitoi si mysafir i Llapit...

Zbulohet orari i javës së fundit në Superligë, ja kur zhvillohet “finalja” Feronikeli – Prishtina

më 5.2019 - Infokusi

Pas përfundimit të javës së 31-të, është zbuluar edhe orari i javës së fundit të elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Të gjitha ndeshjet zhvillohet të dielën nga ora 16:00, përfshirë këtu...

Feronikeli – Prishtina, finalja e madhe për titull kampion

më 5.2019 - Koha.net

Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për kampionin...

Këto janë fjalët e teknikut Josa, pasi arriti të triumfojë kundër Trepçës ’89

më 5.2019 - GazetaBlic

Përkundër paralajmërimeve se disa zyrtarë të UEFA-s do t’i inspektojnë disa ndeshje të kësaj xhiroje në Superligë dhe Ligë të Parë – po mendohet se parashikimet dolen të sakta. Llapi luajti me gjysmë zemër...

Prishtina shënon fitore ndaj Trepҫës’89, kërkon titullin në ndeshjen ndaj Feronikelit

më 5.2019 - OraInfo

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes FC Prishtinës dhe Trepҫës’89, ku Prishtina shënoi fitore me rezultat 3:0. Kryeqytetasit kanë arritur të shënojnë fitore në ndeshjen e fundit në stadiumin e tyre në sezonin...

Këto janë fjalët e teknikut Jose, pasi arriti të triumfojë kundër Trepçës ’89

më 5.2019 - GazetaBlic

Përkundër paralajmërimeve se disa zyrtarë të UEFA-s do t’i inspektojnë disa ndeshje të kësaj xhiroje në Superligë dhe Ligë të Parë – po mendohet se parashikimet dolen të sakta. Llapi luajti me gjysmë zemër...

Feronikeli 90 minuta larg titullit

më 5.2019 - OraInfo

Ekipi nga Drenasi është 90 minuta nga triumfi në Superligën e Kosovës. Feronikeli e ka mundur bindshëm 3:1 Llapin në një ndeshje derbi, duke iu ofruar shumë pranë titullit kampion në Superligë një javë...

“Po tallemi me UEFA-n” – Parashikimet dolën të sakta, Llapi ia “fal” tre pikë Feronikelit

më 5.2019 - GazetaBlic

Përkundër paralajmërimeve se disa zyrtarë të UEFA-s do t’i inspektojnë disa ndeshje të kësaj xhiroje në Superligë dhe Ligë të Parë, skuadrat kosovare po vazhdojnë të tallen me UEFA-n. Llapi luajti me gjysmë...

Drenica e Ballkani ndajnë pikët, Flamurtari mposht Dritën

më 5.2019 - Koha.net

Drenica e Ballkani kanë barazuar me rezultat prej 1 me 1, derisa Drita ka pësuar në shtëpi humbje nga Flamurtari me rezultat prej 1 me 2. Tahiri i kishte dhënë epërsinë Drenicës në minutën e 39, derisa...

Flamurtari mposht Dritën dhe ‘mbijeton’ në Superligë – Drenica dhe Ballkani mbyllet ashtu siç u parashikua

më 5.2019 - GazetaBlic

Para pak çastesh kanë përfunduar dy takimet e parapara për ditën e sotme – e që u zhvilluan me fillim nga ora 16:00. Drita nuk arriti të bëj asgjë – përveç se një goli të shënuar. Ndërsa skuadra e Flamurtarit...

Më në fund shënon Prishtina, Feronikeli thëllon rezultatin ndaj Llapit

më 5.2019 - OraInfo

Janë shënuar tre gola të shpejt në dy ndeshjet kryesore të xhiros së 32-të në Superligën e Kosovës. Prishtina pas shumë vuajtjeve, ka gjetur golin e epërsisë 1:0 ndaj Trepçës ’89, me anë të Makenda. Makenda...

Zhbllokohet sfida në kryeqytet, kjo skuadër ka kaluar në epërsi

më 5.2019 - GazetaBlic

Prishtina ka kaluar në epërsi ndaj Trepçës’89 me rezultat 1-0. Mankenda ka realizuar vetëm tre minuta pas fillimit të pjesës së dytë, shkruan GazetaBlic . Ky është goli i dytë që është shënuar në pjesët...

Rexha nuk fal – shënon golin e qetësisë për skuadrën e Feronikelit

më 5.2019 - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Llapi – Feronikeli, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të xhiros së 32’të në Superligën e Kosovës në futboll. Golin e tretë dhe të qetësisië për skuadrën e Ferobnikelit...

Vjen edhe goli i tretë në Podujevë, mësoni kush ka shënuar

më 5.2019 - GazetaBlic

Feronikeli ka kaluar në epërsi me golin e Mendurim Hotit në minutën e 55-të. Pas një aksioni të zgjatur e që nuk premtonte shumë, Hoti me një gjuajte nga distanaca realizoi bukur për epërsinë e dytë të...

Josa shokon me deklaratën për Feronikelin para finales së madhe

më 5.2019 - Infokusi

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar  Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin e Kosovës...

Vjen goli i dytë në takimin Drita – Flmaurtari, ja cila skuadër ka shënuar

më 5.2019 - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në takimin Drita – Flamurtari, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të xhiros së 32’të në Superligën e Kosovës në futboll. Golin e parë dhe të barazimit për skuadrën e Flamurtari e ka...

Shumë tifozë të Llapit e lëshuan stadiumin: E akuzojnë Batatinën për lëshim të ndeshjes

më 5.2019 - Infokusi

Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta...

Përfundon 45-minutëshi i parë në kryeqytet, mësoni rezultatin në duelin Prishtina-Trepça’89

më 5.2019 - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë edhe në duelin e vetëm që filloi me vonesë, Prishtina-Trepça’89. Ky fraksion u mbyll ashtu siç edhe i’a filloi, pra 0-0, shkruan GazetaBlic . Megjithëse vendasit...

Batatina: Do ta bëjmë “Zahir Pajazitin” “Camp Nou” për kundërshtarët

më 5.2019 - Infokusi

Llapi ka pësuar disfatë nga Feronikeli me rezultat 3-1 dhe e ka mbyllur sezonin në stadiumin “Zahir Pajaziti”, pasi ndeshjen e fundit e u luan në udhëtim të Flamurtari, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshjes...

Feronikeli luan ndeshjen vendimtare ndaj Llapit për titull, formacionet zyrtare

më 5.2019 - Telegrafi

Foto:(Llapi vs Feronikeli/Facebook - LLapi)

Shënohen dy gola të shpejtë në Podujevë

më 5.2019 - GazetaBlic

Shënohen dy gola të shpejtë në takimin Llapi-Poduejvë. Fillimisht Feronikeli ka kaluar në epërsi me golin e Arbër Prekazit në minutën e 18-të, para se tre minuta më pas Alidema të barazoi shifrat, shkruan...

Shënohet goli i parë në takimin Drita – Flamurtari

më 5.2019 - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin Drita -Feronikeli, duel i cili po zhvillohet në kuadër të xhiros së 32’të në Superligën e Kosovës në futboll. Golin e parë dhe të epërsisë për skaudrën e Dritës e ka shënuar,...

Formacionet zyrtare: Prishtina – Trepça ’89

më 5.2019 - Telegrafi

Foto:(Prishtina vs Trepça '89/prishtinafc.com)

Renditja e Superligës pëson ndryshime pas ndeshjeve të sotme

më 5.2019 - Infokusi

Kanë përfunduar katër takimet e parapara të zhvillohet ditën e mërkurën në elitën e futbollit kosovar, të cilat i takojnë xhiros së 32-të, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli ka mposhtur Llapin në Podujevë...

Superliga – Ja si rreshtohet Llapi ndaj skuadrës së Feronikelit

më 5.2019 - GazetaBlic

Kanë mbetur vetëm edhe dy javë deri në mbylljen e sezonit të Superligës së Kosovës në futboll për vitin 2018-19. Gara për titullin kampion dhe gara për ti ikur barazhit është ende e hapur – ku sot duhet...

Prishtina – Trepça’89 – Formacionet zyrtare

më 5.2019 - GazetaBlic

Kanë mbetur vetëm edhe dy javë deri në mbylljen e sezonit të Superligës së Kosovës në futboll për vitin 2018-19. Gara për titullin kampion dhe gara për ti ikur barazhit është ende e hapur – ku sot duhet...

Formacionet zyrtare Llapi – Feronikeli dhe Prishtina - Trepça ‘89

më 5.2019 - Koha.net

Sot prej orës 16:00, Llapi pret në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë Feronikelin,  ndërsa Prishtina në stadiumin "Fadil Vokrri" Trepçën '89, në kuadër të xhiros së parafundit të kampionatit të Kosovës...

Formacionet zyrtare Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Koha.net

Sot prej orës 16:00, Llapi pret në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë Feronikelin, në kuadër të xhiros së parafundit të kampionatit të Kosovës në Futboll. Ekipet tashmë kanë zbuluar formacionet zyrtare:

Llapi – Feronikeli dhe Prishtina – Trepça 89, mbyllen me këto rezultate

më 5.2019 - Infokusi

Feronikeli dhe Prishtina kanë shënuar fitore ndaj Llapit përkatësisht Trepçës dhe tashmë fituesi i titullit vendoset në xhiron e fundit ku takohen pikërisht këto dy skuadra, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli...

Superliga me super tolerime, nga dallaveret e sotme e pësojnë Gjilani e 89’shi

më 5.2019 - Periskopi

Tri nga katër ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës në futboll po dyshohen se janë kurdisur, derisa kampionati po shkon drejt përfundimit. Pati dyshime të hershme se ndeshjet e ditës së sotme...

Mbyllen ndeshjet, Drenica – Ballkani dhe Drita – Flamurtari

më 5.2019 - Infokusi

Kanë përfunduar dy takimet e para të ditës së sotme në Superligë, shkruan Gazeta inFokus. Drenica dhe Ballkani i kanë ndarë pikët duke luajtur baras 1-1 në duelin e zhvilluar në stadiumin “Bajram Aliu”...

Tabela dhe golashënuesit pas ndeshjeve të sotme

më 5.2019 - Insajderi

Feronikeli është fitues i kryendeshjes në Podujevë ndaj Llapit si mysafir me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit “Zahir Pajaziti”, më shumë në Insporti.com.

Josa shokon me deklaratën për Feronikelin para finales së madhe

më 5.2019 - Insajderi

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar Ipko Supërligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin...

Feronikeli po e shkatërron Llapin midis Podujevës

më 5.2019 - Infokusi

Llapi dhe Feronikeli po zhvillojnë aktualisht duelin e vlefshëm për javën e 32-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli ka shënuar dy gola për shtatë minuta për rezultatin 3-1./Gazeta inFokus/

Zhbllokohet rezultati në “Fadil Vokrri”

më 5.2019 - Infokusi

Prishtina dhe Trepça ’89 po luajnë momentalisht në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të javës së 32-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus. Prishtina ka kaluar në epërsi në minutën e 48′ me golin e realizuar...

Rezultatet pas pjesëve të para në Superligë

më 5.2019 - Infokusi

Në kuadër të javës së 32-të në Superligë po zhvillohen katër ndeshje, shkruan Gazeta inFokus. Pas 45 minutave të parë këto janë rezultatet e arritura: Llapi 1-1 Feronikeli Prishtina 0-0 Trepça ’89 Drenica...

Batatina: Vitin e ardhshëm stadiumi i Llapit do të jetë si “Camp Nou”

më 5.2019 - Arbresh

Llapi është mposhtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” nga Feronikeli me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së parafundit të Superligës. Tahir Batatina ka thënë se fajtor i kësaj humbje është morali i dobët...

Rezultatet pas pjesëve të para në Superligë

më 5.2019 - Infokusi

Në kuadër të javës së 32-të në Superligë po zhvillohen katër ndeshje, shkruan Gazeta inFokus. Pas 45 minutave të parë këto janë rezultatet e arritura: Llapi 1-1 Feronikeli Prishtina 0-0 Trepça ’89 Drenica...

Drenica – Ballkani, kjo skuadër kalon në epërsi

më 5.2019 - Infokusi

Drenica dhe Ballkani po zhvillojë  takimin e tyre në kuadër të javës së 32-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Drenica ka kaluar në avantazh me golin e shënuar nga Hysen Tahiri në...

Për dy minuta dy gola në duelin, Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Infokusi

Llapi dhe Feronikeli po luajnë aktualisht duelin e vlefshëm për javën e 32-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli kaloi i pari në epërsi në minutën e 18′ me golin e shënuar nga Arbër Prekazi,...

Bastoret e heqin nga ‘loja’ ndeshjen, Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - GazetaBlic

Sezoni 2018/19 i Superligës së Kosovës ka sjellur një sindrom të ri, atë të kurdisjeve të ndeshjeve. Kompania më e madhe e basteve ‘bet365’ e ka hequr opsionin për ta luajtur ndeshjen mes Llapit dhe Feronikelit,...

Për dy minuta dy gola në duelin, Llapi – Feroniekli

më 5.2019 - Infokusi

Llapi dhe Feronikeli po luajnë aktualisht duelin e vlefshëm për javën e 32-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli kaloi i pari në epërsi në minutën e 18′ me golin e shënuar nga Arbër Prekazi,...

Batatina flet pas humbjes – Dua që kjo skuadër të jetë kampion, do të rikthehemi fuqishëm

më 5.2019 - Insajderi

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka deklaruar se arsyeja e humbjes ishte motivimi më i madh i skuadrës së Feronikelit për këtë takim. Batatina deklaroi për Supersport Kosova se rasti i Valmir Veliut ka...

Premtimi i Batatinës: Stadiumi i Llapit do të jetë si ‘Camp Nou’

më 5.2019 - Periskopi

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka dhënë një deklaratë interesante pas humbjes kundër Feronikelit, të mërkurën pasdite. Llapi u mposht në terren të vetë nga lideri Feronikeli, me rezultat 3-1, derisa...

11 gola në 4 ndeshje në Superligën e Kosovës, titulli vendoset në finalen e madhe

më 5.2019 - Newsport

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 32 në Superligën e Kosovës. Duket se gjithçka do të vendoset në javën e fundit të kampionatit. Në total janë shënuar 11 gola. Feronikeli nuk e ka diskutuar aspak fitoren...

Formacionet zyrtare: Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Infokusi

Llapi dhe Feronikeli takohen në kuadër të javës së 32-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë dhe nisë nga ora 16:00. Formacionet zyrtare:

Valmir Veliu pritet nga tifrozët llapjanas para ndeshjes Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Arbresh

Futbollisti i Llapit, Valmir Veliu, ishte lëndua në ndeshjen e fundit ndaj skuadrës së Prishtinës, ku me urgjencë ishte dërguar në spital. Veliu kishte humbur ndjenjat dhe u nevojit ndërhyrja e mjekëve...

Llapi – Feronikeli gjykohet nga 6 gjyqtarë

më 5.2019 - GazetaBlic

Sot do të zhvillohet ndeshja derbi e kësaj jave, mes Llapit dhe Feronikelit. Feronikeli është duke luftuar për titullin e kampionit ndërsa Llapi pas humbjes që ka pësuar javën e kaluar ka zbehur gjasat...

Titulli mbetet i hapur, 4 gola në 45 minuta në ndeshjet e Superligës së Kosovës

më 5.2019 - Newsport

Janë mbyllur pjesët e para në 4 ndeshjet e Superligës së Kosovës. Deri më tani janë shënuar 4 gola. Drenica po fiton minimalisht 1-0 ndaj Ballkanit, kurse Drita po ashtu 1-0 ndaj Flamurtarit. Dy ndeshjet...

Tifozët e Llapit i kërkojnë Batatinës: Lëshoja lojën Feronikelit

më 5.2019 - OraInfo

Tifozët e Llapit nuk duan që Prishtina të shpallet Kampionë në Superligë. Me humbjen ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, skuadra e Llapit pothuajse i ka humbur gjasat për titull të kampionit. Llapi ishte...

Brenda tre minutave shënohen dy gola në derbin Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Fakti Ditor

Po vazhdon të zhvillohet një ndeshje shumë interesante në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë. Feronikeli në minutën e 19’ të takimit kaloi në epërsi 0-1 me golin e shënuar nga Arbër Prekazi, pas një...

Brenda tre minutave shënohen dy gola në derbin Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - AlbPortali

Po vazhdon të zhvillohet një ndeshje shumë interesante në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë. Loading... Feronikeli në minutën e 19’ të takimit kaloi në epërsi 0-1 me golin e shënuar nga Arbër Prekazi,...

Gjiganti i basteve i bindur se Llapi-Feronikeli është e kurdisur

më 5.2019 - Periskopi

Kurdisja e ndeshjeve në Superligë është një fenomen me të cilin futbolli kosovar përballet për çdo sezon. Dyshimet për kurdisje ngriten zakonisht në përfundim të edicionit, atëherë kur klubet kanë më shumë...

Ajo që ka bërë Llapi për futbollistin e lënduar rëndë para ndeshjes së sotme është klas i pastër

më 5.2019 - Periskopi

Skuadra e Llapit i ka kushtuar tribut të veçantë futbollistit të lënduar, Valmir Veliut, para ndeshjes kundër Feronikelit, të mërkurën. Kujtojmë se Veliaj ishte protagonist i një episodi të frikshëm javën...

Katër përballje të ‘nxehta’ zhvillohet sot në Superligë

më 5.2019 - Infokusi

Java e 32-të e elitës së futbollit kosovar nisë sot me katër përballje mjaftë të nxehta, shkruan Gazeta inFokus. Dueli me vëmendjen me të madhe zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, aty...

Emocionuese: Gjest i jashtëzakonshëm i Llapit për Valmir Veliu

më 5.2019 - Insajderi

Reprezentuesi kosovar, Valmir Veliu sot nuk do të jetë i gatshëm për skuadrën e Llapit në derbin ndaj Feronikelit, shkruan Insporti.com. Veliu pësoi një lëndim të frikshëm në kokë pas përplasjes me Diar...

Batatina konfirmon mungesat për duelin ndaj Feronikelit

më 5.2019 - GazetaBlic

Llapi ende nuk i ka mbyllur llogaritë, pasi që shpreson deri në fund të arrij pozitën e dytë të renditjes tabelare. Për të arritur drejt këtij objektivi llapjanët duhet të përballen fillimisht me Feronikelin...

Superliga (live)

më 5.2019 - Epoka e Re

Kanë filluar katër ndeshjet e javës së parafundit në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Derbi i kësaj xhiro është duke u zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë në mes Llapit dhe Feronikelit....

Priten emocione dhe spektakël, ja 4 ndeshjet që luhen sot në Superligë

më 5.2019 - Newsport

Sot, në orën 16:00 do të kemi 4 përballje shumë interesante në Superligën e Kosovës. Drenica pret Ballkanin, Drita pret Flamurtarin. Padyshim që vëmendja më e madhe do të jetë në takimin Llapi – Feronikeli...

Formacionet zyrtare, Prishtina – Trepça ’89

më 5.2019 - Arbresh

Prishtina dhe Trepça ’89 kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre pasditen e sotme (e mërkurë). Dy skuadrat kosovare kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin në stadiumin “Fadil...

Formacionet zyrtare Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Ekonomia Online

Sot prej orës 16:00, Llapi pret në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë Feronikelin, në kuadër të xhiros së parafundit të kampionatit të Kosovës në Futboll. Ekipet tashmë kanë zbuluar formacionet zyrtare:

Superliga e Kosovës: Katër përballje interesante na presin sot

më 5.2019 - Periskopi

Superliga e Kosovës rikthehet sot (e mërkurë) me ndeshjet e javës së parafundit të edicionit. Plot katër përballje na presin sot, me Drenicën që i shkon në udhëtim Ballkanit, ndërsa Drita pret në shtëpi...

Kompania e basteve e fshin nga sistemi ndeshjen Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Insajderi

Ndeshja më e diskutuar e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës dhe ndoshta e gjithë kampionatit, është ajo ndërmjet Llapit e Feronikelit. Pritjet janë që Llapi të mos japë më të mirën nga kjo ndeshje,...

Tahir Batatina nuk ua plotëson dëshirën “Legjendave” për ndeshjen kundër Feronikelit

më 5.2019 - Arbresh

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Llapi do të jetë nikoqir para shikuesve të vetë në Zahir Pajaziti të skuadrës së Feronikelit. Llapjanët më vetëm...

Javë interesante në Superligë

më 5.2019 - RTV 21

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 16:00 Java e parafundit e elitës së futbollit tonë nis sot me katër sfida shumë të rëndësishme për titull e mbijetesë. Lideri i klasifikimit, Feronikeli, luajti në...

Rikthehet Superliga, spikat derbi Llapi-Feronikeli

më 5.2019 - GazetaBlic

IPKO Superliga e Kosovës do të vijë sot me 3 nga takimet e javës së parafundit, ku në fushë do të zbresin 3 skuadrat që mbajnë vendet e para të renditjes dhe pretendojnë të ngrenë lart titullin kampion....

A do të luajë me juniorë, Batatina godet Legjendat

më 5.2019 - KosovaPress

Lideri i klasifikimit, Feronikeli, luajti në udhëtim te Llapi që tashmë ka humbur gjasat për titullin kampion. Tifozët e Llapit, Legjendat, kanë kërkuar që ekipi të dalë në fushë me ekipin junior. Tahir...

Derbi në Podujevë me shumë peshë para “superfinales”

më 5.2019 - Koha.net

Ndonëse ka humbur hapin për titull të kampionit, Llapi megjithatë mund të ketë ndikimin e vet të madh në garën për të parin në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Llapi të mërkurën (sot, 16:00) në stadiumin...

Sot zbresin në fushë kryesueset, spikat Llapi-Feronikeli

më 5.2019 - SuperSport

IPKO Superliga e Kosovës do të vijë sot me 3 nga takimet e javës së parafundit, ku në fushë do të zbresin 3 skuadrat që mbajnë vendet e para të renditjes dhe pretendojnë të ngrenë lart titullin kampion....

“Legjendat” kërkojnë që Llapi të luajë me ekipin junior ndaj Feronikelit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Llapi do të jetë nikoqir para shikuesve të vetë në Zahir Pajaziti të skuadrës së Feronikelit. Llapjanët më vetëm...

Miftaraj: Presim fitore ndaj Trepçës ‘89

më 5.2019 - Epoka e Re

Mesfushori Diar Miftaraj, ka thënë se Prishtina është e përgatitur dhe se pret fitore të padiskutueshme në ndeshjen ndaj Trepçës ‘89. Ndeshja në mes kryeqytetasve dhe skuadrës nga Mitrovica zhvillohet...

Llapi kërkon fitore për vend të dytë, ‘Nikli’ për titull

më 5.2019 - Epoka e Re

Trajneri Tahir Batatina ka paralajmëruar se Llapi kërkon fitore ndaj Feronikelit për të mbetur në garë për pozitën e dytë në tabelë. Skuadra e Llapit, pas humbjes në minutat e fundit në derbin ndaj Prishtinës,...

Kampionati drejt fundit, Federata zbulon gjyqtarët e takimeve kyçe të SUPERIORES

më 5.2019 - Newsport

Superliga kosovare luan këtë mesjavë javën e 32-të të saj. Pasditen e sotme, Ipko Superliga luhen 4 takime, ku spikat ai i “Zahir Pajazitit” mes Llapit dhe Feronikelit. E duke parë edhe rëndësinë e kësaj...

E gjithë vëmendja në Llapi – Feronikeli, Prishtina për fitore ndaj Trepçës ’89

më 5.2019 - Insajderi

Xhiroja e parafundit e elitës së futbollit kosovar nis sot me katër sfida shumë të rëndësishme për titull e mbijetesë. Lideri i klasifikimit, Feronikeli, luan në udhëtim te Llapi që tashmë është dorëzuar...

Javë interesante në Superligë, nxehtë në Prishtinë e Podujevë

më 5.2019 - KosovaPress

Lideri i klasifikimit, Feronikeli, luajti në udhëtim te Llapi që tashmë ka humbur gjasat për titullin kampion. “Prishtina nuk bëhet kampion”, deklaratat e Tahir Batatinës dhe kërkesat e tifozëve të Llapit...

Derbi në Podujevë me shumë peshë para “superfinales”

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ndonëse ka humbur hapin për titull të kampionit, Llapi megjithatë mund të ketë ndikimin e vet të madh në garën për të parin në Ipko Superligën e Kosovës në futboll. Llapi të mërkurën (sot, 16:00) në stadiumin...

Superiorja vjen sot me 4 SUPERDUELE, vendoset sot skuadra që bie nga KATEGORIA

më 5.2019 - Newsport

Superliga kosovare rikthehet sërish në fushë, ku ditën e sotme do të luajë 4 takimet e javës së 32-të të saj. 90 minutëshi që pritet më me interes është ai i “Zahir Pajazitit” në Podujevë, ku Llapi kërkon...

Tifozët e Llapit, Batatinës: Lëshoja lojën Feronikelit

më 5.2019 - Periskopi

Me humbjen ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, skuadra e Llapit pothuajse i ka humbur gjasat për titull të kampionit. Llapi ishte në garë për titull me Prishtinën dhe Feronikeli, por humbja e pësuar në...

Tifozët e Llapit i kërkojnë Batatinës t’ia hapë portën Feronikelit

më 5.2019 - Arbresh

Me humbjen ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, skuadra e Llapit pothuajse i ka humbur gjasat për titull të kampionit. Llapi ishte në garë për titull me Prishtinën dhe Feronikeli, por humbja e pësuar në...

Futbollisti që u përplas me Veliun, ka disa fjalë për talentin llapjan

më 5.2019 - Infokusi

Futbollisti i Prishtinës, Diar Miftaraj që u përplas me talentin e Llapit, Valmir Veliu ka thënë për faqen zyrtare të klubit të Prishtinës se ende e ndjen atë përplasje fatkeqe, shkruan Gazeta inFokus....

Diar Miftaraj flet pas përplasjes së frikshme me Valmir Veliun: Jam shumë i lumtur që është mirë

më 5.2019 - Arbresh

Mesfushori i Prishtinës, Diar Miftaraj, ka folur para ndeshjes me Trepçën ’89, duke e kujtuar rastin që i ndodhi me Valmir Veliun, i cili pas përplasjes kokë me kokë shkoi në spital. Mesfushori i “heshtur”...

Fazliu: Duam fitore në ‘Zahir Pajaziti’

më 5.2019 - Epoka e Re

Astrit Fazliu ka konfirmuar se Feronikeli edhe ndaj Llapit do ta kërkojë fitoren në Podujevë. Një nga futbollistët kryesorë të Feronikelit në këtë kampionat, Astrit Fazliu, ka thënë për “Epokën e re” se...

Caktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros se 32-të në Superligë

më 5.2019 - Infokusi

Janë caktuar gjyqtarët që do ti drejtojnë ndeshjet e javë së 32-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja derbi e kësaj xhiro ndërmjet Llapit dhe Feronikelit, me marrëveshje të...

Llapjanët kërkojnë t’i lëshohet loja Feronikelit për inati të Prishtinës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Nesër zhvillohet ndeshja e xhiros së parafundit të Superligës së Kosovës në futboll. Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo në mes të Llapit dhe Feronikelit që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”...

Kjo skuadër ka me së shumti fitore dy xhiro pa përfunduar sezoni i Superligës

më 5.2019 - Infokusi

Kanë mbetur edhe dy javë deri në përfundimin e sezonin 2018/19 në Superligë e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli e Prishtina janë dy skuadrat që kërkojnë titullin, pasi distanca mes...

Tahir Lushtaku flet para ndeshjes me Ballkanin, tregon objektivin

më 5.2019 - Infokusi

Drenica është nikoqire e Ballkanit në duelin e vlefshëm për javën e 32-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj të mërkurën...

Këto super ndeshje zhvillohen nesër në Superligë

më 5.2019 - Infokusi

Xhiroja e 32-të në elitën e futbollit kosovar nisë të mërkurën më tri ndeshjet mjaftë interesant, shkruan Gazeta inFokus. Derbi i kësaj jave zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, aty ku...

Sulmuesi i Trepçës ‘89 ka një mesazh para sfidës me Prishtinën

më 5.2019 - Infokusi

Trepça ‘89 që akoma nuk e ka siguruar mbetjen në Superligë pa barazh, të mërkurën takohet me Prishtinës që po lufton për titull, shkruan Gazeta inFokus. Ky duel zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në...

Ja kush e referon derbin Llapi – Feronikeli

më 5.2019 - Gazeta Observer

Soccer referee Federata e Futbollit të Kosovës ka caktuar gjyqtarët për javën e 32-të të Superligës. Ndeshjen kryesore të javës mes Llapit dhe Feronikelit do ta referoj Tefik Maloku. Ndërsa Prishtina –...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK