http://kariera.mk

Finalja shqiptare e Kupës së Italisë: Strakosha përballë Gjimshitit, cili do të triumfojë?

më 5.2019 - Klan Kosova

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i...

Finalja shqiptare e Kupës së Italisë: Strakosha përballë Gjimshitit, cili do të triumfoj?

më 5.2019 - Klan Kosova

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i...

FOTO/ “Luftë” para finales së Kupës, ultrasit shkatërrojnë makinën e policisë

më 5.2019 - Koha Jone

Finalja e Kupës së Italisë ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme. Pak orë para takimit të “Olimpicos” mes Atalantës dhe Lazios, tifozët e këtyre të fundit janë përplasur me policinë. Shishet dhe grushtat...

Finalja, në Romë po bëhet nami. Tifozët përleshen me policinë!

më 5.2019 - BalkanWeb

Pak ccaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë problem...

Tifozët “luftë” me policinë, para finales së Kupës

më 5.2019 - Opinion

Pak orë para nisjes së finales së për Kupën e Italisë e cila do të luhet mes Atalantës dhe Lazios, tifozët e këtyre të fundit janë përplasur me policinë. Në konfliktet ku nuk munguan goditje me sende të...

Finalja e Kupës, Strakosha sfidon Gjimshitin në “Olimpico”

më 5.2019 - Koha Jone

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Lazio-Atalanta/ Nami në Romë, tifozët përplasen me policinë

më 5.2019 - LajmiFundit

Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë probleme...

Tifozët e Lazios përleshen me policinë para finales së kupës

më 5.2019 - Arbresh

Trazira të mëdha janë shkaktuar nga përleshjet mes tifozëve të Lazios dhe policisë para finales së Kupës së Italisë. Me fillim nga ora 20:45, në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës luhet finalja e Kupës së Italisë...

Finalja e Kupës së Italisë, Strakosha kundër Gjimshitit

më 5.2019 - Insajderi

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios. Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti,...

FORMACIONET/ Derbi shqiptarësh në finale, Strakosha sfidon Gjimshitin

më 5.2019 - Newsport

Mbrëmbjen e sotme do të luhet finalja e Kupës së Italisë. Dy skuadrat finaliste janë Lacio dhe Atalanta. Në këtë finale do të ketë dhe një derbi shqiptarësh mes Strakoshës dhe Gjimshitit e Berishës. Gardiani...

Kupa e Italisë: Finale pa Juventusin, një duel shqiptar në Romë!

më 5.2019 - GazetaBlic

Kupa e Italisë luan sot në mbrëmje aktin final, sepse në “Olimpico” të Romës Atalanta e Lazio përballen në finalen që për herë të parë pas 4 vitesh nuk sheh protagonist Juventusin, triumfues prej 2015....

Kupa e Italisë, sonte finalja Lacio-Atalanta

më 5.2019 - Shenja

Sonte do të mësohet emri i fituesit të trofeut të Kupës së Italisë, pasi finalen e madhe do ta diskutojnë Lacio dhe Atalanta në “Olimpiko” të Romës. Të dyja skuadrat kanë arritur me plot meritë deri në...

Sonte finalja e Kupës Atalanta – Lazio

më 5.2019 - Epoka e Re

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Top Channel

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Sonte finalja e Kupës së Italisë: Atalanta-Lacio

më 5.2019 - Alsat-M

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio. Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi Atalanta ka eliminuar me radhë Kaliarin, Juventusin dhe...

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Aktuale

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

“Pushtohet” stadiumi, numër rekord tifozësh për finalen e Kupës së Italisë

më 5.2019 - Newsport

Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Lazios dhe Atalantas. Interesi ka qenë shumë i lartë nga të dyja kampet, pasi ky trofe i fituar do të ishte padyshim një arritje...

Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun

më 5.2019 - Albeu

Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio . Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri...

Atalanta – Lazio, sonte zhvillohet finalja e Kupës së Italisë

më 5.2019 - GazetaBlic

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun sonte në “Olimpico”

më 5.2019 - SuperSport

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Infokusi

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Sot finalja e Kupës së Italisë, Atalanta - Lazio

më 5.2019 - KosovaPress

Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi bergamaskët kanë eliminuar me radhë Cagliarin, Juventusin dhe Fiorentinën, ndërsa Lazio ka nxjerrë jashtë kompeticionit Novarën, Interin dhe Milanin....

Finalja e Kupës së Italisë, në stadiumin ‘Olimpico’ tre shqiptarë në garë për trofeun

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Sot në mbrëmje në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Lacios dhe Atalantës. Ky është një edicion i veçantë pasi trofeu do të diskutohet nga tre shqiptarë. Dy prej tyre...

Inzaghi: Duam të ngremë trofeun në shtëpi, e ardhmja ime vendoset në fund të sezonit

më 5.2019 - SuperSport

Lazio do të përballet nesër me Atalantën në sfidën finale të Kupës së Italisë, ndërsa tekniku i bardhekaltërve, Simone Inzaghi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp. Ai tha se skuadra është gati...

FOTO/ Një shqiptar shkruan historinë në Kupën e Italisë, FORMACIONET e mundshme të Atalanta-Lazio

më 5.2019 - Newsport

Nesër luhet finalja e madhe e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lazio përballen mes tyre për të shkruar historinë e tyre. Pjesë e këtyre klubeve janë edhe lojtarë të kombëtares shqiptare, të cilët kanë dhënë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK