http://kariera.mk

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Zvicër, Demhasaj shënon dy herë në portën e Baselit

më 5.2019 - Telegrafi

Shkelqim Demhasaj (Luzern) gegen Cedric Zesiger (GC) (Martin Meienberger/freshfocus)

​​​​​​Nata e shqiptarëve në kampionatin zviceran

më 5.2019 - GazetaBlic

Baseli e ka mposhtur Luzernin me rezultat 3-2, në ndeshjen e zhvilluar në kampionatin zviceran. Në këtë ndeshje shkëlqyen përfaqësuesit e Kosovës, Shkelqim Demhasaj dhe Edon Zhegrova tek Luzerni, kurse...

​​​​​​Nata e shqiptarëve në kampionatin zviceran

më 5.2019 - Alsat-M

Baseli e ka mposhtur Luzernin me rezultat 3-2, në ndeshjen e zhvilluar në kampionatin zviceran. Në këtë ndeshje shkëlqyen përfaqësuesit e Kosovës, Shkelqim Demhasaj dhe Edon Zhegrova tek Luzerni, kurse...

Shkëlqim Demhasaj shënon dy gola për tre minuta ndaj Baselit (FOTO+VIDEO)

më 5.2019 - Klan Kosova

Reprezentuesi kosovar, Shkëlqim Demhasaj ka rikthyer në lojë skuadrën e tij, Luzern kundër Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës. Demhasaj ka shënuar dy gola të shpejt brenda tre minutave, për rezultatin...

Sa shumë gola kosovarë në Zvicër, Demhasaj shkëlqen ndaj Baselit!

më 5.2019 - SuperSport

Derbin e shqiptarëve në Zvicër e fituan Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti. Baseli mposhti 3-2 Luzernin, në një sfidë ku Xhaka u aktivizua nga stoli që në pjesën e parë ndërkohë që Albian Ajeti, kosovari që...

Baseli jep një lajm shumë të mirë për Zhegrovën

më 5.2019 - OraInfo

Duket se Zhegrova ka marrë një lajm mjaftë të mirë. Baseli luan me Luzernin në ndeshjen e xhiros së 34-të të Superligës së Zvicrës. Edon Zhegrova do të luaj nga minuta e parë në këtë ndeshje. Kjo është...

3 ndeshje, 5 gola nga futbollistët shqiptarë

më 5.2019 - Albinfo

Arlind Ajeti, Shkëlqim Demhasaj, Bastien Toma dhe Benjamin Kololli shënuan të mërkurën mbrëma Futbollistët shqiptarë edhe një herë janë treguar shumë të rëndësishëm dhe vendimtarë në skuadrën ku luajnë,...

Sulmuesi i Kosovës shënon dy gola për tre minuta ndaj Baselit

më 5.2019 - Arbresh

Reprezentuesi kosovar, Shkëlqim Demhasaj ka rikthyer në lojë skuadrën e tij, Luzern kudnër Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, shkruan Insporti. Demhasaj ka shënuar dy gola të shpejt brenda tre...

Nota e Edon Zhegrovës, zhvilloi 90 minuta të plotë

më 5.2019 - Arbresh

Edon Zhegrova ishte titullar sonte në fitoren e Baselit 3:2 ndaj Luzernit, shkruan Insporti.com. Zhegrova zhvilloi plotë 90 minuta dhe ishte një ndër më të mirët për skuadrën e Baselit. Reprezentuesi kosovar...

Nota e Edon Zhegrovës, zhvilloi 90 minuta të plotë

më 5.2019 - Insajderi

Edon Zhegrova ishte titullar sonte në fitoren e Baselit 3:2 ndaj Luzernit. Zhegrova zhvilloi plotë 90 minuta dhe ishte një ndër më të mirët për skuadrën e Baselit, më shumë në Insporti.com.

​Nata e shqiptarëve në kampionatin zviceran

më 5.2019 - KosovaPress

Në këtë ndeshje shkëlqyen përfaqësuesit e Kosovës, Shkelqim Demhasaj dhe Edon Zhegrova tek Luzerni, kurse tek Baseli ka shkëlqyer përfaqësuesi i Shqipërisë, Albian Ajeti. Dy golat e sulmuesit të Kombëtares...

Nuk ka të ndalur ylli kosovar, shënon dy herë brenda tre minutave në Zvicër

më 5.2019 - Periskopi

Reprezentuesi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Shkëlqim Demhasaj ka treguar formë fantastike për Luzernin, në ndeshjen kundër Baselit në Zvicër. Ai ka shënuar dy herë brenda tre minutave, derisa skuadra...

Momenti kur Zhegrova “trullos” dy kundërshtarë me këtë lëvizje

më 5.2019 - Insajderi

Edon Zhegrova nisi ndeshjen si titullar sonte ndaj Luzernit, ndeshje e cila ende është duke u zhvilluar. Basel është duke e fituar këtë ndeshje me rezultat 3:2, por kishte epërsi prej tre golave, më shumë në Insporti.com.

Basel – Luzern, ylli kosovar shënon supergol

më 5.2019 - Arbresh

Basel ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Luzernit. Me të filluar pjesa e dytë Basel ka arritur të shënojë edhe golin e tretë. Golin e ka shënuar sulmuesi Albian Ajeti në minutën e 47-të, për rezultatin...

Zhegrova nga minuta e parë kundër Luzernit

më 5.2019 - Gazeta Observer

Baseli sonte luan me Luzernin në ndeshjen e xhiros së 34-të të Superligës së Zvicrës. Edon Zhegrova do të luaj nga minuta e parë në këtë ndeshje. Kjo është vetëm ndeshja e dytë e yllit të Kosovës që starton nga minuta e parë.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK