http://kariera.mk

Ajax shpallet kampion i Hollandës, titulli i 34 në histori

më 5.2019 - Medial

Nuk ia doli të shkonte në finale të Ligës së Kampioneve por u shpall kampion i Haollandës për herë të 34-t në histori. Ajax ka mundur 4-1 ekipin e Graafschapin në transfertë dhe ka ngritur lart trofeun...

Ajaxi shpallet kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dy trofe

më 5.2019 - RTV 21

Sezoni i Ajaxit për t’u mbajtur në mend Ajaxi e ka përmbyllur sezonin duke e fituar titullin e parë në Ligë që prej vitit 2014, pasi e mposhti De Graafschapin me rezultat 4:1 në ditën finale të kampionatit....

PSG do të tentojë transferimin e Firminos

më 5.2019 - Telegrafi

Roberto Firmino (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

Ajax shpallet kampion i Hollandës, titulli i 34 në histori

më 5.2019 - BalkanWeb

Nuk ia doli të shkonte në finale të Ligës së Kampioneve por u shpall kampion i Haollandës për herë të 34-t në histori. Ajax ka mundur 4-1 ekipin e Graafschapin në transfertë dhe ka ngritur lart trofeun...

Ajax harron zhgënjimin në Champions, shpallet kampion i Holandës

më 5.2019 - Top Channel

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme në...

Ajax harron zhgënjimin në Champions, shpallet kampion i Holandës

më 5.2019 - Ina

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme në...

Zbulohet paga e majme e Griezmannit tek Barcelona

më 5.2019 - OraInfo

Duket se skuadrës së Barcelonës do t’i bashkohet Antoine Griezmann. Kjo do të ndodh në qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze...

Neymari e dëshiron Coutinhon te PSG

më 5.2019 - Portalb

Ylli brazilian, Neymar, u ka kërkuar drejtuesve të Paris Saint-Germainin që ta blejnë Philippe Coutinhon. Sulmuesi 27-vjeçar po mundohet ta bindë kampionin francez ta transferojë bashkëkombësin e tij,...

Ajax shpallet kampion

më 5.2019 - Albeu

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme në...

Neymari e dëshiron Coutinhon te PSG

më 5.2019 - Telegrafi

Philippe Coutinho dhe Neymar (Foto: Buda Mendes/Getty Images/Guliver)

Nuk ia doli në Evropë, Ajax shpallet kampion në Holandë

më 5.2019 - OraInfo

Skuadra e Ajaxit është shpalluar kampion në Holandë. Skuadra nga Amsterdami përfundoi në vendin e parë në Eredevise me 86 pikë, tri pikë më shumë se PSV. Në ndeshjen e fundit, katër herë kampionët e Evropës...

Real Madridi kërkon t’i bëjë me klube të reja 14 lojtarët, prej tyre shumë yje

më 5.2019 - Telegrafi

Real Madrid. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

“Griezmanni nuk është zëvendësues i Coutinhos te Barça”

më 5.2019 - Koha.net

Antoine Griezmann nuk do ta zëvendësojë Philippe Coutinhon te Barcelonës në fund të këtij sezoni, sipas agjentit të yllit brazilian. Coutinho ka dështuar të tregojë formën e lart te Barça që nga transferimi...

Ajaxi shpallet kampion i Holandës për edicionin 2018/2019

më 5.2019 - GazetaBlic

Skuadra e famshme holandeze, Ajax është shpallur kampion i Holandës për herë të parë pas vitit 2014. Kryeqytetasit mposhtën De Graafschap me rezultat 1-4 për t’u shpallur kështu kampion i vendit të Beneluksit,...

Ajaxi i yjeve të rinj, zyrtarisht kampion i Holandës për herë të 34-t!

më 5.2019 - SuperSport

Ajaxi i Amsterdamit bën “double” dhe mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. Harkëtarët fituan zyrtarisht titullin kampion në Eredivisie për herë të 34-t në historinë e tyre, një rekord...

Ajaxi shpallet kampion, ia dedikon Nourit

më 5.2019 - Koha.net

Ajaxi është shpallur kampion i Holandës. Ky është titulli i 34 që përkon edhe me numrin e ish-yllit të kësaj skuadre, Appie Nouri, transmeton Koha.net. E këtë titull Ajaxi ia ka dedikuar Nourit, i cili...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - GazetaBlic

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Sky Sports: Griezmann në Barcelonë për 124 milionë euro

më 5.2019 - Iliria News

Barcelona do ta blejë Antoine Griezmannin duke e paguar klauzolën e tij të lirimit prej 124 milionë euro, pasi dje sulmuesi francez e njoftoi Atletico Madridit se do të largohet në fund të sezonit. Në...

Mësohet klubi i ri i Griezmann, pas largimit nga Atletico Madridi

më 5.2019 - InfoShqip

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore. Edhe pse vitin e kaluar...

Në verë pritet të jetë një afat kalimtar i bujshëm

më 5.2019 - Klan Kosova

Afati kalimtar i verës pritet të jetë interesant sa i përket lëvizjeve të lojtarëve në drejtim të klubeve tjera. Emrat si: Hazard, Griezmann, Di Maria, Sane, dhe shumë lojtarë të tjerë do ta madhështojnë...

Kjo nuk pritej! Pogba merr ofertë ‘marramendëse’ nga Barcelona

më 5.2019 - OraInfo

Duket se Paul Pogba është një lojtar shumë i kërkuar. Sezoni 2018/2019 nuk ka qenë aspak i mirë për Paul Pogban te Manchester United. Mesfushori francez ka disa muaj që është lidhur me një largim të mundshëm...

Ajaxi shpallet kampion i Holandës, dy trofe këtë sezon

më 5.2019 - Arbresh

Ajaxi e ka përmbyllur një sezon të paharrueshëm duke e fituar titullin e parë në Ligë që prej vitit 2014, pasi e mposhti 4:1 De Graafschapin në ditën finale të kampionatit. Skuadra e Erik ten Hag, i cili...

Interi dhe Juventusi në bisedime me Sanchezin

më 5.2019 - KosovaPress

Interi dhe Juventusi kërkojnë të bëjnë ndryshime në fazën e sulmit për sezonin e ardhshëm. Është Alexis Sanchez i Manchester United ai që pëlqehet nga drejtuesit e të dy skuadrave. Gazetari i njohur italian...

Gazeta franceze e zbulon pagën e majme të Griezmannit në Barcelonë

më 5.2019 - Arbresh

Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës në qershor dhe të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2024, me një pagë vjetore prej 17 milionë euro, sipas gazetës prestigjioze franceze “L’Equipe”. Gazeta...

Real Madrid i ”fiksuar” pas Pogbas, gati 150 milionë euro

më 5.2019 - Newsport

Paul Pogba është larg Manchester United. Mesfushori francez e ka mbyllur aventurën e tij me ”djajtë e kuq” dhe po shikon mundësinë e largimit. Real Madrid është skuadra më e interesuar, por nuk ngelet...

De Jong thërret De Ligt te Barcelona: Vendimi i takon atij, do të ishte bukur nëse do të luanim sërish bashkë

më 5.2019 - Newsport

De Jong ka mbyllur aventurën e tij me Ajax me trofeun e kampionatit. Mesfushori holandez do të transferoet te Barcelona dhe kjo tashmë është zyrtare. Por, nëse De Jong ka zgjedhur të ardhmen e tij, kapiteni...

Griezmann po largohet, këta janë lojtarët që Atletico i kërkon për ta zëvendësuar

më 5.2019 - KosovaPress

Antoine Griezmann dje ka njoftuar se do të largohet në përfundim të stinorit nga Ateltico Madridi dhe destinacioni i tij më i mundshëm mbetet Barcelona. Duke e ditur se po humbasin njërin prej sulmuesve...

Aleksis Sançez pranë rikthimit në Itali, agjenti takohet me dy drejtues klubesh

më 5.2019 - Shprehja

Aventura e Aleksis Sançez te Mançester Junajtid ka rezultuar një dështim i paimagjinueshëm. Sulmuesi kilian u bë lojtari më i paguar në Premier League në janarin e 2018-ës, kur “Djajtë e Kuq” transferuan...

Neymari e thërret Coutinhon në PSG

më 5.2019 - GazetaBlic

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon. Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho. Gazeta Sport, raporton...

De Jong fton De Ligt te Barcelona: Vendimi i takon atij, do të ishte bukur nëse do të luanim sërish bashkë

më 5.2019 - Newsport

De Jong ka mbyllur aventurën e tij me Ajax me trofeun e kampionatit. Mesfushori holandez do të transferoet te Barcelona dhe kjo tashmë është zyrtare. Por, nëse De Jong ka zgjedhur të ardhmen e tij, kapiteni...

Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG

më 5.2019 - Tetova Sot

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon. Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho. Gazeta Sport, raporton...

Atletico Madrid e dëshiron Dybalan si zëvendësim të Griezmannit

më 5.2019 - Telegrafi

Paulo Dybala . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Presidenti i La Ligas i bindur: Messi lojtari më i mirë i historisë

më 5.2019 - Albeu

La Liga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje që u ndan shumë shpërblime për njerëzit që kanë ndikuar në rritjet e futbollit spanjoll. Lionel Messi ishte një nga...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - Tetova Sot

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Griezmann “përzë” Coutinhon nga Barça? Agjenti i brazilianit sqaron gjithçka

më 5.2019 - Koha.mk

Largimi i Griezmann nga Atlético Madrid ka çuar në thashetheme të pafundme se cili do të jetë destinacioni i tij i ardhshëm. Shkuarja e mundshme e francezit te Barcelona mund të vërë në situatë delikate...

Ajaxi, kampion i Holandës

më 5.2019 - Epoka e Re

Ky është titulli i 34 që përkon edhe me numrin e ish-yllit të kësaj skuadre, Appie Nouri. E këtë titull Ajaxi ia ka dedikuar Nourit, i cili kishte pësuar lëndime në tru, dhe një kohë kishte qëndruar në...

Sky Sports: Griezmann në Barcelonë për 124 milionë euro

më 5.2019 - Tetova Sot

Barcelona do ta blejë Antoine Griezmannin duke e paguar klauzolën e tij të lirimit prej 124 milionë euro, pasi dje sulmuesi francez e njoftoi Atletico Madridit se do të largohet në fund të sezonit. Në...

Pyetet ku do transferohesh, Barça apo PSG? Ja reagimi i Griezmannit

më 5.2019 - Lexo

Antoine Griezmann e ka konfirmuar largimin nga Atletico Madrid. Barcelona e Leo Messit është skuadra që po përflitet se do të marrë shërbimet e kampionit të botës. Mëngjesin e sotëm shumë tifozë dhe gazetarë...

Ajax shpallet kampion i Holandës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ajax është shpallur kampion i Holandës pas pesë vitesh. Kampionati elitar i Holandës ka një kampion të ri në sezonin 2018/2019. Është skuadra e Ajax që me fitore 1:4 në udhëtim te Graafschap, ka siguruar...

Atletico piketon 3 emra për të zëvendësuar të larguarin Griezmann

më 5.2019 - Albeu

Antoine Griezmann nuk do të jetë më pjesë e "Los Colchoneros", kështu që Ateltico Madridi ka nisur nga puna, duke përpiluar një listë me kandidatë potencialë që do të mbushnin boshllëkun e madh që krijon...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm (SKEMA)

më 5.2019 - InfoMagazin

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Ajax e mbyll me fitore, shpallet zyrtarisht kampion në Holandë

më 5.2019 - Newsport

Ajax është shpallur zyrtarisht kampion në Holland. Skuadra e drejtuar nga Ten Hag ka fituar edhe në ndeshjen e fundit në trasnfertë ndaj Graafschap me rezultatin 1-4. Ajax e kishte mbyllur ç ështjen e...

Griezmann largohet nga Atletico Madrid, Barcelona “josh” francezin

më 5.2019 - Opinion

Antoine Griezmann do të largohet nga Atletico Madrid në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga vetë francezi përmes një videoje në “Twitter. Griezmann francezi falënderoi tifozët për dashurinë e treguar...

Coutinho po rikthehet në Serie -A dhe tifozët e Interit do t’a shikojnë me neveri tek sa luan atje

më 5.2019 - Sovrani

Philippe Coutinho dhe Barcelona, një marrëdhënie që mund të përfundojë shumë shpejt. Në fakt, tashmë në verë, nëse nuk duhet të ketë surpriza, atëherë do të ketë një lamtumirë për brazilianin, transmeton...

Arsyeja pse Liverpooli nuk dëshiron asesi që Barça ta shesë Coutinhon

më 5.2019 - Periskopi

Disfata turpëruese e Barcelonës kundër Liverpoolit në gjysmëfinale të Champions Leagues, duket të jetë vetëm fillimi i një vere shumë, shumë të gjatë. Një vit pasi pësoi një humbje të ngjashme kundër Romës...

​Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG

më 5.2019 - RTV 21

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho. Gazeta Sport, raporton...

Lamtumira e Griezmann, Atletico piketon “yjet” për ta zëvendësuar

më 5.2019 - SuperSport

Antoine Griezmann nuk do të jetë më pjesë e “Los Colchoneros”, kështu që Ateltico Madridi ka nisur nga puna, duke përpiluar një listë me kandidatë potencialë që do të mbushnin boshllëkun e madh që krijon...

​Neymar dëshiron që Coutinho t’i bashkohet PSG-së

më 5.2019 - RTV 21

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho. Gazeta Sport, raporton...

Neymar insiston te PSG për Coutinho-n

më 5.2019 - Klan Kosova

Neymar po tenton që ta bindë klubin e tij, Paris Saint-Germain, që ta transferojë bashkëkombësin e tij, Philippe Coutinho, pohon Sport. Dyshja braziliane gëzojnë një shoqëri të ngushtë dhe janë të etur...

Coutinho, pasardhës i Hazardit në Chelsea?

më 5.2019 - InfoMagazin

Futbollisti brazilian ka zhgënjyer me të madhe me paraqitjet e tij në Barcelonë Philippe Coutinho ishte transferuar në Barcelonë si yll i madh nga Liverpooli, Mirëpo, futbollisti brazilian ka zhgënjyer...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - Alsat-M

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

‘GODET’ Barcelona, transferon tri bishat qe po e ‘çmendin’ gjithë botën

më 5.2019 - OraInfo

Barcelona pritet të bëjë kërdi në tregun e transferimeve të verës. Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë...

11-shja e Barcelonës që mund të dominojë europën vitin tjetër

më 5.2019 - Koha.mk

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - InfoShqip

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Detaje të reja/ Ja sa po i kushton Griezmann Barcelonës

më 5.2019 - Sovrani

Barcelona do ta blejë Antoine Griezmannin duke e paguar klauzolën e tij të lirimit prej 124 milionë euro, pasi dje sulmuesi francez e njoftoi Atletico Madridit se do të largohet në fund të sezonit. Në...

E bëri namin te Ajaxi, ja ku po transferohet De Beek

më 5.2019 - OraInfo

Barcelona dhe Real Madrid janë vendosur të luftojnë për nënshkrimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek, raporton Mundo Deportivo. 22-vjeçari holandez ka shënuar 17 gola këtë sezon dhe ka luajtur...

Çfarë po ndodhë kështu? Tjetër zhvillim befasues mbi të ardhmen e De Ligt

më 5.2019 - Sovrani

Matthijs de Ligt ka vënë Barcelonën në lëvizje, raporton Mundo Deportivo. Mbrojtësi holandez do të largohet nga Ajaxi në fund të sezonit, por ende nuk ka marrë një vendim për klubin e tij të ardhshëm,...

Ish-futbollisti i Atleticos ‘masakron’ Griezmannin

më 5.2019 - Koha.mk

Antoine Griezmann vendosi të largohet nga Atletico Madrid një vit pasi rinovoi kontratën me “Los Cholchoneros”. Një lajm i bujshëm që ndezi të gjithë opinionin sportiv në Spanjë. Në lidhje me këtë lëvizje...

Griezmann njoftoi largimin, Atletico Madrid gjen menjëherë zëvendësuesin

më 5.2019 - Newsport

Atletico Madrid është hedhur mënjëherë në sulm për të gjetur zëvendësuesin e Antonie Griezmann. Sikurse raporton Corriere del Mezzogiorno, kampionët e Europa League janë të interesuar për anësorin e Napolit,...

PSG i prish punë Barcelonës, i ofron Griezmann-it 17 milion euro në sezon

më 5.2019 - Albeu

Njoftimi i Antoine Griezmann për lamtumirën e tij ndaj Atletico Madrid në fund të sezonit, ashtu siç pritej në garë pas tij tashmë përvec Barcelonës është future së fundmi dhe Paris Saint Germain. Mediat...

Kush mund ta ndalë Barcelonën e sezonit të ardhshëm?

më 5.2019 - InfoShqip

Barcelona kërkon me çdo kusht rikthimin e lavdisë evropiane sezonin e ardhshëm, pas katër viteve mungesë. Për këtë arsye priten blerje të fuqishme. ‘Bluagranasit’ e zyrtarizuan muaj më herët blerjen e...

Reali e do me çdo kusht Pogban

më 5.2019 - RTV 21

Ylli francez mund të transferohet në Santiago Bernabeu Paul Pogba ka pasur një tjetër sezon zhgënjyes me Manchester United dhe largimi i tij nga Anglia duket i pashmangshëm. Nuk mungojnë ofertat për kampionin...

Griezmann largohet nga Atletico, Barcelona shumë afër transferimit të tij

më 5.2019 - Koha.mk

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore. Edhe pse vitin e kaluar...

Neymar në Real Madrid: Arsyet për të besuar te mision i pamundur

më 5.2019 - InfoMagazin

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Ndryshon formacioni dhe pozita e Messit në fushë, ja Barcelona e edicionit të ri

më 5.2019 - Sovrani

Kampioni më i ri i La Liga-s, Barcelona pritet që për sezonin e ardhshëm të paraqitet para rivalëve me një fytyrë tjetër pas blerjeve të reja që do të konkretizohen gjatë merkatos verore, transmeton Sovrani.info....

Ndryshon formacioni dhe pozita e Messit në fushë, ja Barcelona e sezonit të ri

më 5.2019 - Sovrani

Kampioni më i ri i La Liga-s, Barcelona pritet që për sezonin e ardhshëm të paraqitet para rivalëve me një fytyrë tjetër pas blerjeve të reja që do të konkretizohen gjatë merkatos verore, transmeton Sovrani.info....

Griezmann, lamtumirë Atleticos pas 5 sezonesh

më 5.2019 - Top Channel

Rrugët mes Antoine Griezmann dhe Atletico Madrid do të ndahen në fund të sezonit. Sulmuesi francez zyrtarizoi largimin e tij nga “Los Colchoneros”, duke ua komunikuar atë edhe drejtuesve të klubit dhe...

11-shja e Barcelonës që mund të dominojë europën vitin tjetër

më 5.2019 - GazetaBlic

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Po vjen Griezmann? Lajmërohet agjenti i Coutinho-s

më 5.2019 - Sovrani

Antoine Griezmann nuk do të zëvendësojë Philippe Coutinhon në Barcelonë në fund të sezonit, sipas agjentit të brazilianit, transmeton Sovrani.info. Pavarësisht nga një fillim inkurajues për jetën në Barça,...

VIDEO/ Tifozët e Ajax, një lamtumirë emocionuese për De Jong

më 5.2019 - Medial

Frenki De Jong do të luajë ndeshjen e fundit për Ajax Amsterdam, ndërsa duke nisur nga sezoni i ardhshëm e pret një aventurë e re përkrah Lionel Messi te Barcelona. Përpara lamtumirës zyrtare, tifozët...

Dybala – Griezmann: Shkëmbimi më i mirë i mundshëm

më 5.2019 - GazetaBlic

Atletico Madrid njofton se ka vendosur që ta transferojë Paulo Dybala për të zëvendësuar Antoine Griezmann – pasi sulmuesi francez zbuloi se do të largohet nga klubi këtë verë. Griezmann ka ndërmend të...

Barcelona përgatit ofertë marramendëse për Pogbën

më 5.2019 - Aktuale

Barcelona është duke u përgatitur për t’ia ofruar Manchester Unitedit 150 milionë euro për transferimin e mesfushorit Paul Pogba gjatë afatit kalimtar të verës. Mesfushori francez Paul Pogba raportohet...

FOTO/ Do ta kishte frikë çdo kundërshtar! Formacioni i Barçës me blerjet e mëdha

më 5.2019 - Lexo

Barcelona është gati për të bërë një merkato të madhe. Pas afrimit të De Jongut, tashmë është radha e Antoine Griezmann i cili pritet të nënshkruajë me Barcelonën. Mbrëmjen e sotme “ylli” francez zyrtarizoi...

Sulmuesi i njohur i thotë lamtumirë Atletico-s, e ardhmja te Barça ose PSG

më 5.2019 - Medial

Sulmuesi Antoine Griezmann largohet nga Atletiko Madrid. Pas 5 viteve të kaluar si yll i skuadrës 28 vjeçari ka komunikuar largimin në fund të sezonit për të nisur një sfidë të re. Francezi nuk ka zbuluar...

Barcelona paguan për De Ligt, por mbrojtësi bën “të vështirin”

më 5.2019 - Medial

Pas Frenki De Jong, Barcelona është gati të rrëmbejë një tjetër yll të sezonit fantastik të Ajax Amsterdam. Matthijs De Ligt prej kohësh mban vendin e parë në listën e blerjeve të klubit “blaugrana”, që...

Neymar po e nxit PSG-në ta blejë Coutinhon

më 5.2019 - Klan Kosova

Philippe Coutinho mund të kalojë këtë verë në Paris Saint-Germain. Për këtë është duke u angazhuar shumë ylli i parisienëve, Neymar i cili është duke provuar që t’i bindë drejtuesit e klubit që të nënshkruajnë...

Lajm i keq, Real Madridin e pret ‘ferri’ në shortin e Champions Leagues

më 5.2019 - Lexo

Real Madridin e pret “ferri” në shortin për sezonin e ri të Champions Leagues. Dështimi në La Liga, Kupë dhe Champions League, detyron “Los Blancos” që edicionin e ri të pozicionohen në vazon e dytë, shkruan...

VIDEO/ Tifozët e Ajax, një lamtumirë emocionuese për De Jong

më 5.2019 - BalkanWeb

Frenki De Jong do të luajë ndeshjen e fundit për Ajax Amsterdam, ndërsa duke nisur nga sezoni i ardhshëm e pret një aventurë e re përkrah Lionel Messi te Barcelona. Përpara lamtumirës zyrtare, tifozët...

Sulmuesi i njohur i thotë lamtumirë Atletico-s, e ardhmja te Barça ose PSG

më 5.2019 - Indeks.mk

Sulmuesi Antoine Griezmann largohet nga Atletiko Madrid. Pas 5 viteve të kaluar si yll i skuadrës 28 vjeçari ka komunikuar largimin në fund të sezonit për të nisur një sfidë të re. Francezi nuk ka zbuluar...

Atletico në sulm për 3 super yje pas largimit të Griezmann

më 5.2019 - Koha Jone

Antoine Griezmann nuk do të jetë pjesë e Atletico Madrid në sezonin ardhshëm. Francezi ka informuar drejtuesit e klubit dhe tifozët se nuk do të jetë më pjesë e klubit “Los Colchoneros”. Në këtë mënyrë...

11-shja e Barçës për vitin e ardhshëm me transferet e verës i çmend fansat

më 5.2019 - Periskopi

Barcelona u eleminua në mënyrë sensacionale nga Champions League në gjysmëfinale, pasi ndeshjen e parë e kishte fituar me rezultat 3-0 kundër Liverpoolit. “Të Kuqtë” e Jurgen Kloppit arritën të bëjnë atë...

Barcelona paguan për De Ligt, por mbrojtësi bën “të vështirin”

më 5.2019 - BalkanWeb

Pas Frenki De Jong, Barcelona është gati të rrëmbejë një tjetër yll të sezonit fantastik të Ajax Amsterdam. Matthijs De Ligt prej kohësh mban vendin e parë në listën e blerjeve të klubit “blaugrana”, që...

De Ligt tek Barcelona – Ja cili klub anglez po e kërkon holandezin

më 5.2019 - GazetaBlic

Një mori klubesh janë të prirur që të firmosin me kapitenin Ajax, Matthijs de Ligt. De Ligt – si 19 vjeçar, luajti një rol kyç për skuadrën e Ajaxit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe me këtë tregoi...

Paul Pogba drejt “galaktikëve”

më 5.2019 - Top Channel

Kontrata e 26-vjeçarit, Paul Pogba, kushton mbi 150 milionë paund, një shumë që do të trembte çdo klub. Por ky nuk është rasti i Real Madrid, që shpesh herë ka treguar se paratë nuk janë një problem. Mediat...

Paul Pogba drejt “galaktikëve”

më 5.2019 - Indeks.mk

Kontrata e 26-vjeçarit, Paul Pogba, kushton mbi 150 milionë paund, një shumë që do të trembte çdo klub. Por ky nuk është rasti i Real Madrid, që shpesh herë ka treguar se paratë nuk janë një problem. Mediat...

Atletico pas Dybalas

më 5.2019 - Indeks.mk

Skuadra e Atletico Madridit edhe zyrtarisht ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala. "Marca" raporton të mërkurën se Atletico është i gatshëm të paguajë rreth 90 milionë...

“Të lutem ik”, Man.United paguan që Sanchez të largohet

më 5.2019 - Neshesh

Alexis Sanchez është një nga lojtarët më të paguar në Premier League, i transferuar me shumë bujë nga Barcelona te Man.United por aventura e tij te “djajtë e kuq” ka rezultuar një dështim total. Dy dëmtime...

Unitedi detyrohet t’i paguajë Sanchezit edhe 15 milionë euro

më 5.2019 - Telegrafi

Alexis Sanchez (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Pse largimi i Gareth Bale do të jetë i vështirë për Realin?

më 5.2019 - Fakti Ditor

Sa i përket Zinedine Zidane, ai dëshiron largimin e uellsianit sa më shpejt të jetë e mundur, veçanërisht përpara udhëtimit të para sezonit të klubit në Los Anxhelos, por ende nuk ka oferta në tavolinë...

Pse largimi i Gareth Bale do të jetë i vështirë për Realin?

më 5.2019 - AlbPortali

Sa i përket Zinedine Zidane, ai dëshiron largimin e uellsianit sa më shpejt të jetë e mundur, veçanërisht përpara udhëtimit të para sezonit të klubit në Los Anxhelos, por ende nuk ka oferta në tavolinë...

10 futbollistë që vlejnë 100 mln euro, zbuloni të ardhmen e tyre

më 5.2019 - Medial

Fill pas transferimit të Neymar te PSG, merkato ka ndryshuar rrënjësisht, klauzolat në kontratë janë thjeshtë detaje dhe shifra. Tregu i transferimeve pritet të jetë sërish shumë i nxehtë pasi të shumë...

“Të lutem ik”, Man.United paguan që Sanchez të largohet

më 5.2019 - BalkanWeb

Alexis Sanchez është një nga lojtarët më të paguar në Premier League, i transferuar me shumë bujë nga Barcelona te Man.United por aventura e tij te “djajtë e kuq” ka rezultuar një dështim total. Dy dëmtime...

Atletico pas Dybalas

më 5.2019 - Koha.net

Skuadra e Atletico Madridit edhe zyrtarisht ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala. "Marca" raporton të mërkurën se Atletico është i gatshëm të paguajë rreth 90 milionë...

Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG

më 5.2019 - KosovaPress

Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho. Gazeta Sport, raporton që Neymar ka biseduar me pronarin Nasser Al Khelaifi të cilit i ka kërkuar...

Presidenti i La Liga-së: Messi është lojtari më i mirë në histori të kampionatit spanjoll

më 5.2019 - AlbPortali

Lionel Messi ishte një nga fituesit e çmimit, por ai nuk mori pjesë në gala, megjithëse Javier Tebas nuk mban aspak inat. Loading... ‘’Ai ka qenë pak i prekur nga ato çfarë kanë ndodhur ditëve të fundit,...

Presidenti i La Liga-së: Messi është lojtari më i mirë në histori të kampionatit spanjoll

më 5.2019 - Fakti Ditor

Lionel Messi ishte një nga fituesit e çmimit, por ai nuk mori pjesë në gala, megjithëse Javier Tebas nuk mban aspak inat. ‘’Ai ka qenë pak i prekur nga ato çfarë kanë ndodhur ditëve të fundit, prandaj...

Kush mund ta ndalë Barcelonën e sezonit të ardhshëm?

më 5.2019 - Fakti Ditor

‘Bluagranasit’ e zyrtarizuan muaj më herët blerjen e mesfushorit të Ajax, Frenkie de Jong, i cili cilësohet si një nga talentët më premtues në futboll. Antoine Griezmann, që njoftoi largimin nga Atletico...

Kush mund ta ndalë Barcelonën e sezonit të ardhshëm?

më 5.2019 - AlbPortali

‘Bluagranasit’ e zyrtarizuan muaj më herët blerjen e mesfushorit të Ajax, Frenkie de Jong, i cili cilësohet si një nga talentët më premtues në futboll. Loading... Antoine Griezmann, që njoftoi largimin...

Tifozët e Realit zgjedhin mesfushorin që dëshirojnë ta transferojnë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Superylli i Manchester United Paul Pogba, mesfushori ofanziv i Tottenham Christian Eriksen, mjeshtri i Ajaxit Donny van de Beek dhe orkestruesi i Juventusit Miralem Pjanic janë disa nga emrat në listën...

Tifozët e Realit zgjedhin mesfushorin që dëshirojnë ta transferojnë

më 5.2019 - AlbPortali

Superylli i Manchester United Paul Pogba, mesfushori ofanziv i Tottenham Christian Eriksen, mjeshtri i Ajaxit Donny van de Beek dhe orkestruesi i Juventusit Miralem Pjanic janë disa nga emrat në listën...

United gati që ta paguajë Sanchezin 12 milionë vetëm të mos luajë

më 5.2019 - Klan Kosova

Manchester United do të mund të detyrohet që ta paguajë Alexis Sanchezin 12 milionë funta në mënyrë që ai të luajë për një klub tjetër në sezonin e ardhshëm. Mirror raporton se Inter është i interesuar...

Historia po vjen drejt fundit: Barcelona duhet të vendosë për Griezmannin

më 5.2019 - Iliria News

Thënia “Koha i shëron plagët” po vërtetohet në Barcelonë, ku drejtuesit kanë filluar të mendojnë sërish për mundësinë e transferimit të Antoine Griezmannit nga Atletico Madridi. Turpërimi i katalonasve...

Bale – Real Madrid, po ndodh diçka e pabesueshme

më 5.2019 - Fakti Ditor

Bale ka qenë i lidhur me një largim nga Bernabeu këtë verë, pas rënies së formës, me Zinedine Zidane që nuk e sheh si pjesë e planeve për sezonin e ardhshëm. Uellsiani nuk ka qenë i grumbulluar fare me...

Bale – Real Madrid, po ndodh diçka e pabesueshme

më 5.2019 - AlbPortali

Bale ka qenë i lidhur me një largim nga Bernabeu këtë verë, pas rënies së formës, me Zinedine Zidane që nuk e sheh si pjesë e planeve për sezonin e ardhshëm. Loading... Uellsiani nuk ka qenë i grumbulluar...

Barcelona gati të blerë Griezmann për 120 milion euro

më 5.2019 - Albeu

Barcelona ka vendosur të paguajë klauzolën e lirimit të Antoine Griezman i cili dje u largua nga Atletico Madrid. Francezi tani kërkohet nga Barcelona e cila është e gatshme të pagaujë 120 milion euro...

Atletico gjen zëvendësuesin e Griezmann

më 5.2019 - Fakti Ditor

Ky i fundit e konfirmoi dje largimin nga ‘Los Colchoneros’, me Barcelonën që pritet të paguajë klauzolën e lirimit të tij, edhe pse në momentet e fundit ka dalur në skenë PSG. Sipas Gazzetta dello Sport,...

Atletico gjen zëvendësuesin e Griezmann

më 5.2019 - AlbPortali

Ky i fundit e konfirmoi dje largimin nga ‘Los Colchoneros’, me Barcelonën që pritet të paguajë klauzolën e lirimit të tij, edhe pse në momentet e fundit ka dalur në skenë PSG. Loading... Sipas Gazzetta...

U KRY! De Ligt arrin marrëveshje me skuadrën gjigante

më 5.2019 - OraInfo

Barcelona ka rënë dakord për një tarifë me Ajax për ta transferuar Matthijs de Ligt. Holandezi është mbrojtur si një objektiv për skuadrat Paris Saint-Germain, Juventus, Bayern Munich, Liverpool dhe Barca...

Reali e do me çdo kusht Pogban

më 5.2019 - Gazeta e re

Ylli francez mund të transferohet në Santiago Bernabeu. Paul Pogba ka pasur një tjetër sezon zhgënjyes me Manchester United dhe largimi i tij nga Anglia duket i pashmangshëm. Nuk mungojnë ofertat për kampionin...

10 futbollistë që vlejnë 100 mln euro, zbuloni të ardhmen e tyre

më 5.2019 - BalkanWeb

Fill pas transferimit të Neymar te PSG, merkato ka ndryshuar rrënjësisht, klauzolat në kontratë janë thjeshtë detaje dhe shifra. Tregu i transferimeve pritet të jetë sërish shumë i nxehtë pasi të shumë...

Barcelona mbetet me “gishta në gojë”, kjo është fanella e re e Coutinhos

më 5.2019 - OraInfo

Chelsea dëshiron ta transferojë Philippe Coutinho në dritaren e transferimit të verës. Blutë besohet se janë kthyer te braziliani për një zëvendësim për Eden Hazard të lidhur me Real Madridin, kalimi i...

Bale e refuzon Tottenhamin

më 5.2019 - Klan Kosova

Gareth Bale nuk e do rikthimin në Tottenham Hotspur. Uellsiani nuk po do që të kthehet në Angli dhe ka shprehur gatishmërinë që zgjidhje të gjejë te Real Madridi, aty ku luan prej vitesh. Sipas Mirror...

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - Gazeta e re

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Griezmanni konfirmon largimin nga Atletico Madrid

më 5.2019 - Epoka e Re

Antoinne Griezmann ka vendosur përfundimisht të largohet nga Atletico Madrid në fund të sezonit dhe vendimin e tij ua ka bërë të ditur fillimisht drejtuesve të klubit dhe më pas tifozërisë madrilene, nëpërmjet...

Bale refuzon huazimin te Tottenhami, detyrimisht e do qëndrimin te Reali

më 5.2019 - Telegrafi

Gareth Bale (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

më 5.2019 - KosovaPress

Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë publikisht marrëveshjet me lojtarë të rinj, akoma pa u hapur merkato. I fundit që lajmëroi largimin ishte Antoine Griezmann,...

Neymar i bën thirrje PSG:Transferojeni këtë lojtar

më 5.2019 - OraInfo

Neymar e do Coutinhon te PSG. Neymar po përpiqet të bindë skuadrën e tij Paris Saint-Germain për të transferuar, Philippe Coutinho, përcjell ORAinfo. Dyshja braziliane ka një miqësi të ngushtë dhe është...

Barcelona i vendos çmim Philippe Coutinhos

më 5.2019 - Arbresh

Barcelona është vendosur për të shitur mesfushorin Philippe Coutinho këtë verë për 100 milionë euro. Siç duket, një si lloj loje shahu ka nisur mes klubit katalunas dhe reprezentuesve të brazilianit, ku...

Dybala në Atletico Madrid si zëvendësues i Griezmannit

më 5.2019 - GazetaBlic

Atletico Madrid po synon transferimin e sulmuesin e Juventusit – Paulo Dybala si zëvendësues të Antoine Griezmann që po largohet. Griezmann konfirmoi mbrëmë se ai do të largohet nga Atletico dhe Barcelona...

11-shja e Barcelonës që mund të dominojë Europën vitin tjetër

më 5.2019 - Sovrani

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth merkatos, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera. Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë...

Zbulohet sa do të jetë rroga e Antoine Griezmann te Barcelona

më 5.2019 - Fakti Ditor

Pas 5 vitesh tek Atletico e Madridit, Antoine Griezmann i ka dhënë dje “lamtumirën” klubit madrilen dhe tifozëve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, francezi pas diskutimit me presidencën e klubit,...

Zbulohet sa do të jetë rroga e Antoine Griezmann te Barcelona

më 5.2019 - AlbPortali

Pas 5 vitesh tek Atletico e Madridit, Antoine Griezmann i ka dhënë dje “lamtumirën” klubit madrilen dhe tifozëve. Loading... Përmes një videoje në rrjetet sociale, francezi pas diskutimit me presidencën...

Griezman gati valixhet, firmos për Barcelonën?!

më 5.2019 - Alsat-M

Antoan Grizman ka lajmëruar largimin e tij nga Atletiko Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona pritet të zyrtarizohet së shpejti. Edhe Atletico Madrid ka publikuar një njoftim të shkurtër,...

Griezmann njofton zyrtarisht largimin nga Atletico e Madridit

më 5.2019 - SuperSport

Antoinne Griezmann ka vendosur të largohet nga Atletico e Madridit në fund të sezonit dhe vendimin e tij ua ka bërë të ditur fillimisht drejtuesve të klubit dhe më pas tifozërisë madrilene, nëpërmjet një...

Reali e do me çdo kusht Pogban

më 5.2019 - KosovaPress

Paul Pogba ka pasur një tjetër sezon zhgënjyes me Manchester United dhe largimi i tij nga Anglia duket i pashmangshëm. Nuk mungojnë ofertat për kampionin e botës, por ekipi më i interesuar për të mbetet...

United i ofron lojtarit të tij para të “majme” për të luajtur në ekip tjetër

më 5.2019 - OraInfo

Manchester United, mund të jetë i detyruar të paguajë Alexis Sanchez 12 milionë funte për të luajtur për një ekip tjetër në sezonin e ardhshëm. Mirror raporton se Interi është në kërkim të Kilianit ,por...

Barcelona ofron 120 milion euro për blerjen e Griezmann

më 5.2019 - LajmiFundit

Barcelona ka vendosur të paguajë klauzolën e lirimit të Antoine Griezman i cili dje u largua nga Atletico Madrid. Francezi tani kërkohet nga Barcelona e cila është e gatshme të pagaujë 120 milion euro...

“Dridhet” Reali, PSG po ia merr tre futbollistë

më 5.2019 - OraInfo

Paris Saint-Germain po e shikon Toni Kroosin si një përgjigje të mundshme ndaj problemeve të mesfushës së klubit, sipas Le Parisien. Klubi ka qenë në kërkim të një zëvendësimi për Thiago Motta që prej...

“Faleminderit për gjithçka”, Griezmann konfirmon largimin nga At. Madrid!Mediat spanjole e çojnë te Barcelona

më 5.2019 - Lajm

Antoine Griezmann ka lajmëruar largimin e tij nga Atletico Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona të zyrtarizohet së shpejti. Edhe Atletico Madrid ka publikuar një njoftim të shkurtër, ku...

“Të lutem ik”, Man.United paguan që Sanchez të largohet

më 5.2019 - Tetova1

Alexis Sanchez është një nga lojtarët më të paguar në Premier League, i transferuar me shumë bujë nga Barcelona te Man.United por aventura e tij te “djajtë e kuq” ka rezultuar një dështim total. Dy dëmtime...

Solskjaer i pakënaqur me paraqitjet e gjysmës së lojtarëve të Unitedit

më 5.2019 - Telegrafi

Ole Gunnar Solskjaer dhe Marcus Rashford (Foto: Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

Griezmann, lamtumirë Atleticos pas 5 sezonesh

më 5.2019 - Sovrani

Rrugët mes Antoine Griezmann dhe Atletico Madrid do të ndahen në fund të sezonit. Sulmuesi francez zyrtarizoi largimin e tij nga “Los Colchoneros”, duke ua komunikuar atë edhe drejtuesve të klubit dhe...

Griezmann konfirmon largimin nga Atletico

më 5.2019 - Klan Kosova

Antonio Griezmann ka njoftuar se do të largohet nga Atletico Madrid-i në fund të këtij sezoni, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Ai ka konfirmuar largimin e tij pas pesë vjetësh nga Atletico përmes...

Manchester United paguan gjysëm e rrogës së Sanchez nëse Inter e do

më 5.2019 - InfoMagazin

Alexis Sanchez-Inter, një tjetër mundësi për një bashkim që mund të arrihej edhe më parë, në dy raste (para kalimit të kilenit nga Udinese tek Barcellona e para trasnferimit Barça-Manchester United). Agjenti...

Neymar po e nxit PSG-në ta blejë Coutinhon

më 5.2019 - Ekonomia Online

Philippe Coutinho mund të kalojë këtë verë në Paris Saint-Germain. Për këtë është duke u angazhuar shumë ylli i parisienëve, Neymar i cili është duke provuar që t’i bindë drejtuesit e klubit që të nënshkruajnë...

Barcelona në sulmin final për de Ligt

më 5.2019 - GazetaBlic

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Griezmann po largohet nga Atletico, Barcelona shumë afër transferimit të tij

më 5.2019 - Periskopi

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore. Edhe pse vitin e kaluar...

Griezmann njofton zyrtarisht largimin nga Atletico e Madridit

më 5.2019 - Lajm

Antoinne Griezmann ka vendosur të largohet nga Atletico e Madridit në fund të sezonit dhe vendimin e tij ua ka bërë të ditur fillimisht drejtuesve të klubit dhe më pas tifozërisë madrilene, nëpërmjet një...

Unitedi detyrohet t’i paguajë Sanchezit edhe 15 milionë euro

më 5.2019 - Ekonomia Online

Pasi e mbylli sezonin në vendin e gjashtë të Ligës Premier, Manchester Unitedi po përballet tani me disa lojtarë që nuk kanë luajtur edhe shumë, e që kërkojnë kompensim për këtë gjë. Alexis Sanchez ka...

Griezmann po largohet nga Atletico, Barcelona shumë afër transferimit të tij

më 5.2019 - KosovaPress

Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore. Edhe pse vitin e kaluar nënshkroi kontratë pesëvjeçare me pagë vjetore 25 milionë euro, superylli francez tani ka njoftuar edhe zyrtarisht...

“Kantieri” Atletico Madrid, mbetet me 2 mbrojtës dhe pa Griezmann

më 5.2019 - Sovrani

Atletico Madrid dhe Diego Simeone do të kenë punë të madhe këtë sezon dhe një plan i mirëmenduar po përgatitet në klubin madrilen. Antoine Griezmann zyrtarizoi se do të largohet në fund të këtij sezoni,...

PSG-ja, 210 milionë euro për tre lojtarë të Realit

më 5.2019 - Epoka e Re

PSG-ja është duke u interesuar për tre kampionë në largim nga Reali i Madridit. Plani është për të shpenzuar 210 milionë euro për t’i transferuar në kryeqytetin francez, Gareth Balen, Iscon dhe Toni Kroosin....

”Faleminderit për gjithçka”/ Griezmann konfirmon largimin nga Atletico, pritet kalimi tek Barça

më 5.2019 - Lexo

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave spanjole. Edhe pse vitin e kaluar...

Griezmann shpall largimin: me shumë dhimbje, lamtumirë Atletico!

më 5.2019 - Te Sheshi

Sulmuesi francez Antoine Griezmann do të largohet nga Atletico Madrid në fund të këtij sezoni, konfirmoi lojtari. Informacioni u botua gjithashtu nga Ateltico me profilin e saj Twitter. Griezmann i falënderoi...

Atletico gjen zëvendësuesin e Griezmann

më 5.2019 - Ekonomia Online

Atletico Madrid po thuhet se ka shënjestruar yllin e Juventusit, Paulo Dybala si zëvendësim i të larguarit Antoine Griezmann. Ky i fundit e konfirmoi dje largimin nga ‘Los Colchoneros’, me Barcelonën që...

”Faleminderit për gjithçka”/ Griezmann konfirmon largimin nga Atletico, pritet kalimi tek Barça

më 5.2019 - Java News

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave spanjole. Edhe pse vitin e kaluar...

Dhjetë transferimet e kësaj vere, ku secili kushton mbi 100 milionë euro

më 5.2019 - InfoMagazin

Këtë verë, klubet e mëdha si Real Madrid, Manchester United dhe Real Madrid priten të përforcohen si asnjëherë më parë, andaj rekordet e tyre në këtë drejtim nuk do të ishin një befasi, shkruan Zëri.info....

Bale – Real Madrid, po ndodh diçka e pabesueshme

më 5.2019 - Ekonomia Online

Agjenti i Gareth Bale këmbëngul se lojtari i tij është ‘mirë’ në Real Madrid pavarësisht spekulimeve në rritje se ai do të largohet nga klubi në verë. Bale ka qenë i lidhur me një largim nga Bernabeu këtë...

Griezmann konfirmon largimin: Kanë qenë 5 vite të mrekullueshme

më 5.2019 - Medial

Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madridi përmes një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit në Twitter. Edhe pse e kishte rinovuar kontratën e re pesëvjeçare në verën...

Atletico pas Dybalas, e shohin si zëvendësues të Griezmann

më 5.2019 - Arbresh

Atletico thuhet se ka si shënjestër për transferim e Dybalas si një zëvendësues të Antoine Griezmann. Griezmann konfirmoi vonë gjatë mbrëmjes së kaluar se do të largohet nga Atletico Madridi ndërkohë që...

Barcelona në sulmin final për De Ligt

më 5.2019 - InfoMagazin

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Gareth Bale “refuzon” rikthimin në Tottenham

më 5.2019 - Arbresh

Gareth Bale raportohet se do të refuzojë rikthimin në Tottenham për shkak se nuk e ka me nxitim transferimin në Premierë Ligë. Koha e uellsianit në Real Madrid duket të jetë afër fundit pasi Zinedine Zidane...

Presidenti i La Ligës godet Ronaldon: Messi, më i miri në histori të ligës spanjolle

më 5.2019 - Ekonomia Online

La Liga e festoi përvjetorin e 90-të të themelimit mbrëmjen e së martës në stadiumin RCDE në një ngjarje ku iu dhanë mirënjohje një numri të njerëzve që kanë ndikuar në futbollin spanjoll gjatë kësaj kohe....

Presidenti i La Ligës godet Ronaldon: Messi, më i miri në histori të ligës spanjolle

më 5.2019 - Sovrani

La Liga e festoi përvjetorin e 90-të të themelimit mbrëmjen e së martës në stadiumin RCDE në një ngjarje ku iu dhanë mirënjohje një numri të njerëzve që kanë ndikuar në futbollin spanjoll gjatë kësaj kohe....

Mungesa në Champions, Pogba largohet nga United

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Mungesa në UEFA Champions League mund të sjellë një revolucion të madh te Manchester United. “Djajtë e kuq” e humbën mundësinë për të qënë në garën më të rëndësishme të planetit dhe në merkaton e verës...

Eden Hazard në Real Madrid: Dështon transferimi i ëndërruar i belgut?

më 5.2019 - Arbresh

Eden Hazardi ka frikë që bllokimi i Chelseas për të bërë transferime do të shkatërrojë ëndrrën e tij për transferim për 100 milionë funta te Real Madridi. Suspendimi nga FIFA për dy merkato është dërguar...

L’Equipe: Messi në pritje të Griezmann

më 5.2019 - Arbresh

Njoftimi nga Antoine Griezmann se do të largohet nga Atletico Madridi në fund të sezonit konfirmoi informatat e raportuara që një kohë rreth tij. FC Barcelona dhe PSG duket se janë dy skuadrat që do të...

Barcelona në sulmin final për de Ligt

më 5.2019 - Gazeta Observer

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

“Messi është lojtari më i mirë në histori të La Ligas”

më 5.2019 - Arbresh

La Liga festoi 90 vjetorin mbrëmjen e së martës në stadiumin RCDE në një event ku u ndanë çmime të ndryshme për shumë njerëz që kishin ndikim gjatë kësaj kohe në futbollin spanjoll. Lionel Messi ishte...

Mësohet klubi i ri i Griezmann, pas largimit nga Atletico Madridi

më 5.2019 - Ina

Antoine Griezmann konfirmoi mbrëmjen e së martës se do të largohet nga Atletico Madridi në përfundim të këtij sezoni. Klubi i tij i ri do të jetë Barcelona, sipas mediave botërore. Edhe pse vitin e kaluar...

Griezmann largohet nga Atletico Madridi

më 5.2019 - RTV 21

Griezmann  do të largohet në fund të këtij sezoni Antoine Griezmann i ka njoftuar drejtuesit e Atletico Madridit se do të largohet në fund të këtij sezoni. Sulmuesi francez nuk ka zbuluar  se ku do të...

LAJMI I FUNDIT: Griezmann i thotë “PO” Barcelonës

më 5.2019 - OraInfo

Griezmann do ta vesh fanellën e Barcelonës. Antoine Griezmann ka lajmëruar largimin e tij nga Atletico Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona- të zyrtarizohet së shpejti. Raportet këtë javë...

Evra zbulon, ylli i madh po largohet nga “Old Trafford”

më 5.2019 - OraInfo

Pogba me shumë gjasë do të luajë në kampionatin spanjoll. Paul Pogba, do të largohet nga Manchester United këtë verë, thotë Patrice Evra, ndërsa Alexis Sanchez akuzohet se ka zhgënjyer në Old Trafford...

Kjo është deklarata emocionuese e Griezmannit pas konfirmimit që do të largohet nga Atletico

më 5.2019 - GazetaBlic

Antoine Griezmann do ta luajë ndeshjen e tij të fundit me Atletico Madridit të shtunën pasi që tashmë e ka informuar klubin dhe bashkëlojtarët e tij se do të largohet gjatë kësaj vere, raporton “Marca”....

Lajm “bombë”, Coutinho kthehet në Liverpool

më 5.2019 - OraInfo

Coutinho mund ta bëjë një kthim dramatik në Liverpool Liverpool duhet të eksplorojë mundësinë e rikthimit të Philippe Coutinho, thotë Phil Thompson. Ish-kapitenin i Reds zbulon se braziliani mund të vesh...

E BUJSHME/ Greizmann informon Atleticon se do largohet

më 5.2019 - Albeu

Antoine Griezmann do të luajë ndeshjen e tij përfundimtare me Atletico Madrid të shtunën, pas njoftimit të klubit dhe shokëve të tij se ai do të largohet nga klubi këtë verë. Francezi gjatë një takimi...

Griezmanni konfirmon largimin nga Atletico

më 5.2019 - Koha.net

Ylli francez, Antoine Griezmann ka konfirmuar se do të largohet nga Atletico Madridi. Raportohet se klauzolën e tij prej 125 milionë euro është e gatshme që ta paguajë Barcelona, transmeton Koha.net. Përmes...

Griezmann vendos – Barcelona skuadra e vetme për të

më 5.2019 - GazetaBlic

Antoine Griezmann do të luajë të shtunën në Valencian kundër Levantes ndeshjen e tij të fundit me Atletico Madrid. Ylli francez Antoine Griezmann, do të largohet nga Atletico Madrid këtë verë. ‘Marca’...

Neymar te Real Madrid, arsyet për të besuar te misioni i pamundur

më 5.2019 - Gazeta Tema

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Patrice Evra tregon se e kishte refuzuar Realin për të qëndruar te Unitedi

më 5.2019 - Telegrafi

Patrice Evra (Foto: Matthias Hangst/Getty Images/Guliver)

Mungesa në Champions, Pogba largohet nga United

më 5.2019 - Koha Jone

Mungesa në UEFA Champions League mund të sjellë një revolucion të madh te Manchester United. “Djajtë e kuq” e humbën mundësinë për të qënë në garën më të rëndësishme të planetit dhe në merkaton e verës...

ZBULOHET më në fund, ja kur Hazard prezantohet si lojtar i Realit

më 5.2019 - OraInfo

Real Madrid njofton zyrtarisht se do ta nënshkruajë Eden Hazard një ditë pas ndeshjes së fundit të sezonit të Chelseas. Futbollisti belg konfirmoi se kjo do të jetë sezona e tij përfundimtare në Stamford...

Evra i bindur se Pogba do të largohet nga United

më 5.2019 - Albeu

Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës vetëm sa po rriten. Ish-mbrojtësi i Djajve të Kuq, Patrice Evra , është i bindur se bashkëkombësi i tij nuk do të qëndrojë më te...

Gareth Bale mund të huazohet te Tottenham për 13 milion euro

më 5.2019 - Albeu

Real Madridi i ka bërë ftesë klubit anglez, Tottenham Hotspur, që ta transferojë anësorin Gareth Bale gjatë afatit kalimtar verior. The Sun raporton se Spursave iu është bërë një ofertë që të nënshkruajnë...

Gareth Bale – Tottenham: 13 milionë euro janë në pyetje

më 5.2019 - GazetaBlic

Real Madridi i ka bërë ftesë klubit anglez, Tottenham Hotspur, që ta transferojë anësorin Gareth Bale gjatë afatit kalimtar verior. The Sun raporton se Spursave iu është bërë një ofertë që të nënshkruajnë...

Gafa/ Drejtori sportiv ia thotë “troç” homologut italian: De Ligt është në kontakt me …

më 5.2019 - Koha Jone

Matthijs de Ligt do të largohet nga Ajax këtë verë. Gjithsesi, e ardhmja e tij mbetet e pasigurt, me Barcelonën që duket se është destinacioni më i mundshëm. Aktualisht, holandezi ka hedhur poshtë një...

Aventura e Neymar te Real Madrid mund të besohet

më 5.2019 - Java News

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Neymar te Real Madrid, arsyet për të besuar te misioni i pamundur

më 5.2019 - Lexo

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Njeriu që shkroi historinë me Barçën mund të ulet në stolin e klubit katalanas

më 5.2019 - Koha.mk

Skuadra e Barcelonës ka futur në listën e trajnerëve kandidatë për të drejtuar klubin “blaugrana” sezonin e ardhshëm një legjendë të saj. Bëhet fjalë për trajnerin holandez Ronald Koeman, që aktualisht...

PSG bën gati 210 milionë euro për 3 yjet e Realit

më 5.2019 - Koha Jone

PSG është gati për të bërë revolucionin e radhës në merkato. Klubi i drejtuar nga Nasser Al-Khelaifi sipas “le Parisien” është gati për të transferuar tre yje nga skuadra e Real Madrid. Plani është për...

Reali nuk përmbahet, siguron një tjetër “galaktik” pas Hazard dhe Pogba

më 5.2019 - Koha.mk

Real Madrid, sipas “Don Balon”, ka siguruar yllin e tretë për sezonin e ardhshëm pas Hazard (do të zyrtarizohet pas finales së Europa League) dhe Pogba (transferimi i tij në Madrid është pothuajse i sigurt...

Atletico Madrid projekton të ardhmen me Griezmann, priten dy goditje “big” në sulm!

më 5.2019 - SuperSport

Atletico Madrid planifikon të ardhmen  me Antoine Griezman. Pavarësisht zërave të shumtë që flisnin për një kalim të francezit tek Barcelona, Los Colchoneros po përgatiten që sezonin e ardhshëm ta nisin...

Mediat, Reali siguron edhe yllin e tretë “galaktikë”

më 5.2019 - Alsat-M

Sipas të përditshme “Don Balon”, Real Madridi ka siguruar yllin e tretë për sezonin e ardhshëm pas Hazardit dhe Pogba-s. Bëhet fjalë për Kristian Eriksenin, i cili ka refuzuar rinovimin e kontratës me...

Evra i bindur se Pogba nuk do të qëndrojë te Unitedi

më 5.2019 - Telegrafi

(Foto: Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

Vetëm Chelsea pas Coutinhos, por problemi mbetet tek FIFA

më 5.2019 - Telegrafi

Philippe Coutinho . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Ajax tenton një “vjedhje” nga PSV, lufta nis për një deklaratë

më 5.2019 - Koha.mk

Ajax dhe PSV janë dy klubet më të mëdha në Holandë, rrjedhimisht edhe dy klubet me rivalitetin dhe inatin më të madh mes tyre. Ky sezon po shkon drejt fundit, të dy skuadrat po rivalizojnë për titullin...

Evra i bindur: Pogba do të largohet nga United

më 5.2019 - Tetova Sot

Mesfushori francez do të ndërrojë përsëri skuadër gjatë verës. Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës sa shkojnë e rriten. Ish-mbrojtësi i “Djajve të Kuq”, Patrice Evra...

E bleu 100 milionë, Reali sot po e jep huazim yllin e madh

më 5.2019 - OraInfo

Real Madrid janë të gatshëm të huazojnë Gareth Bale te Tottenhamin për një pagesë prej 10 milionë funtesh , pohon Mirror. Komiteti i transferimit të Spurs njoftohet se po diskuton marrëveshjen e kredisë,...

Mediat, Matijs De Ligt është i Barcelonës

më 5.2019 - Tetova Sot

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do të...

“Faleminderit për gjithçka”, Griezmann konfirmon largimin nga Atletico Madrid!

më 5.2019 - Sovrani

Antoine Griezmann ka lajmëruar largimin e tij nga Atletico Madrid dhe pritet që transferimi i tij te Barcelona- të zyrtarizohet së shpejti. Raportet këtë javë kanë sugjeruar se Barcelona është gati të...

E BUJSHME/ “Tërmet” në futbollin europian, ylli konfirmon largimin nga klubi i madh

më 5.2019 - Newsport

Antoine Griezmann nuk do të jetë më pjesë e Atletico Madridit për vitet e tjera. Vetë ylli francez e konfirmoi lajmin e papritur nëpërmjet një video-je të postuar në faqen zyrtare të klubit spanjoll, ku...

Spekulohet se Unitedi e ka refuzuar ofertën e parë të Realit për Pogban

më 5.2019 - Telegrafi

Paul Pogba (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

Luftë e madh në Holandë për titull dhe Bergvijn

më 5.2019 - Alsat-M

Ajaksi dhe PSV Aind’Hoveni janë dy klubet më të mëdha në Holandë, të cilët përpos rivalitetin , kanë edhe inatin e madhe mes tyre. Të dy skuadrat po rivalizojnë për titullin kampion deri në ditën e fundit...

Valverde po largohet nga Barcelona – Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë atë

më 5.2019 - GazetaBlic

Barcelona dhe Ernesto Valverde do të ndajnë rrugët në fund të sezonit. Eliminimi i papritur nga Liga e Kampionëve duke u përmbysur nga Liverpool, ka bërë që drejtuesit e Barcelonës të mendojnë për një...

Tottenham dëshiron huazimin e Bale

më 5.2019 - RTV 21

Reali është i gatshëm që ta lejoj huazimin për 13 milionë euro Gareth Bale duket se i ka ditët e numëruara te skuadra e Real Madridit, pasi nuk është në planet e Zinedin Zidanes. Tottenham dëshiron rikthimin...

Griezmann largohet nga Atletico Madridi

më 5.2019 - Bota Press

Antoine Griezmann e ka informuar Atletico Madridin se do të largohet në fund të këtij sezoni. Sulmuesi francez nuk ka treguar se ku do të shkojë, por tashmë është e qartë se ai do ta luajë ndeshjen e fundit...

Griezmann informon Atleticon se po largohet

më 5.2019 - Gazeta Observer

Të shtunën kundër Valencias, Antoine Griezmann zhvillon ndeshjen e fundit të tij me fanellën e Atletico Madrid . Ylli francez ka pasur një takim gjatë ditës me Diego Simeonen dhe Miguel Angel Gil Marin...

PSG zbraz Realin, 210 mln euro për tre lojtarë

më 5.2019 - Medial

PSG zhgënjeu sërish të triumfoj në Champions League, sërish u larguan me turp, duke i detyruar drejtuesit e klubit të nisin një tjetër revolucion në fund të këtij sezoni. Sipas “Le Parisien”, Nasser Al-Khelaifi...

“Kanë qenë pesë vite të mrekullueshme” – Griezmann konfirmon largimin

më 5.2019 - Arbresh

Antoine Griezmann ka konfirmuar largimin nga Atletico Madridi në një video të postuar në faqen zyrtare të klubit në Twtter. Ylli i Francës nënshkroi kontratë pesë vjeçare me klubin gjatë verës së kaluar,...

Betejë spanjolle për yllin e Ajaxit

më 5.2019 - Tetova Sot

Barcelona dhe Real Madridi do të luftojnë për shërbimet e mesfushorit të talentuar të Ajaxit, Donny van de Beek, sipas Mundo Deportivos. Holandezi i ka shënuar 17 gola këtë sezon për Ajaxin de ka luajtur...

Antoine Griezmann vendos për largim nga Atletico

më 5.2019 - Arbresh

Antoine Griezmann i ka treguar zyrtarëve të Atleticos se dëshiron të largohet këtë verë. Sipas një raporti nga Marca , sulmuesi ka njoftuar bashkëlojtarët dhe trajnerin Diego Simeone për vendimin e tij...

Neymar në Real Madrid: Arsyet për të besuar te mision i pamundur

më 5.2019 - Tetova Sot

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Hazard Te Real Madridi, Zyrtarizimi Çështje Ditësh

më 5.2019 - Gazeta Liria

Eden Hazard së shpejti pritet të zyrtarizohet si lojtari më i ri i Real Madridit. Kalimi i yllit belg të Chelseat, Hazard te Real Madridi thuhet se tashmë është çështje e ditëve. Sipas mediumit francez...

Bale mund të huazohet te Tottenhami për 11.5 milionë euro

më 5.2019 - Telegrafi

Gareth Bale (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Neymar e fton Coutinhon t’i bashkohet atij në PSG

më 5.2019 - Arbresh

Neymar raportohet se dëshiron t’i ndihmojë Philippe Coutinhos që t’i jap fund ankthit të tij në Barcelonë duke e bindur bind atë që t’i bashkohet atij në Paris Saint Germain. Coutinho u transferua në Camp...

PSG bën gati 210 milionë euro për 3 yjet e Realit

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

PSG është gati për të bërë revolucionin e radhës në merkato. Klubi i drejtuar nga Nasser Al-Khelaifi sipas “le Parisien” është gati për të transferuar tre yje nga skuadra e Real Madrid. Plani është për...

PSG ofron 210 milion euro për 3 yjet e Real Madridit

më 5.2019 - InfoShqip

Një lajm bombë vjen këtë mengjes nga Le Parisien teksa kjo gazetë bën me dije se PSG është e gatshme të ofrojë 210 për 3 yjet e Realit. Bale Kross dhe Isco janë nën shënjestër nga drejtuesit e PSG dhe...

Bale mund të huazohet tek finalisti i Championsit

më 5.2019 - Tetova Sot

Spurs” i kanë bërë gati 11.5 milionë euro për ta rikthyer futbollistin uellsian Ylli uellsian nuk bën pjesë në planet e trajnerit Zinedine Zidane për sezonin e ardhshëm. Prandaj, “Los Blancos” po shikojnë...

Juventus i do tri lojtarët e Barcelonës

më 5.2019 - Telegrafi

Barcelona(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Coutinho, pasardhës i Hazardit në Chelsea?

më 5.2019 - Tetova Sot

Futbollisti brazilian ka zhgënjyer me të madhe me paraqitjet e tij në Barcelonë Philippe Coutinho ishte transferuar në Barcelonë si yll i madh nga Liverpooli, Mirëpo, futbollisti brazilian ka zhgënjyer...

Matuidi e fton yllin e madh t”i bashkohet Juventusit

më 5.2019 - OraInfo

Blaise Matuidi, dëshiron të që bashkëlojtari i tij francez, Paul Pogba, që të bashkohet me Juventusin. Mesfushori i Manchester United po lidhet me një largim veror nga Manchester United, i cili u bashkua...

Pogba tek Juventusi? Kampioni i botës i bën thirrje publike mesfushorit

më 5.2019 - Newsport

Paul Pogba e ka shumë të paqartë të ardhmen e tij tek Manchester United. Klubet që duan të marrin janë shumë, mirëpo në garë është edhe Juventusi, skuadër, ku francezi kaloi disa sezone të mrekullueshme....

“Man Unitedi, në krizë si Liverpooli dhe Milani”

më 5.2019 - Tetova Sot

Manchester Unitedi është paralajmëruar nga Patrice Evra se rënia e tyre nga majat e futbollit do të rezultojë në kriza të ngjashme me atë që e përjetuan Milani e Liverpooli, pasi që francezi beson se në...

Chelsea shënjestron Coutinho-n

më 5.2019 - Klan Kosova

Shefat e Barcelonës po presin një interesim nga Chelsea për futbollistin e tyre, Philippe Coutinho, shkruan Goal. Ky medium ka marrë vesh që edhe pse braziliani dëshiron që të mbetet në Camp Nou, pavarësisht...

Neymar te Real Madrid, arsyet për të besuar te misioni i pamundur

më 5.2019 - Sovrani

Siç qëndrojnë gjërat, një transferim i Neymar te Real Madrid nuk do të ndodhë këtë verë…vetëm nëse lojtari e kërkon me forcë. Kjo është mënyra e vetme që PSG të pranojë shitjen e yllit braziliani. Presidenti...

Bale pranon largimin, ka një kërkesë të fundit për Zidane

më 5.2019 - Sovrani

E ardhmja e sulmuesit uellsian Gareth Bale është gjithnjë e më shumë larg skuadrës së Real Madrid. 29-vjeçari, që luan që prej vitit 2013 me skuadrën “merengues”, është dorëzuar në betejën me trajnerin...

PSG zbraz Realin, 210 mln euro për tre lojtarë

më 5.2019 - BalkanWeb

PSG zhgënjeu sërish të triumfoj në Champions League, sërish u larguan me turp, duke i detyruar drejtuesit e klubit të nisin një tjetër revolucion në fund të këtij sezoni. Sipas “Le Parisien”, Nasser Al-Khelaifi...

Betejë spanjolle për yllin e Ajaxit

më 5.2019 - Lexo

Barcelona dhe Real Madridi do të luftojnë për shërbimet e mesfushorit të talentuar të Ajaxit, Donny van de Beek, sipas Mundo Deportivos. Holandezi i ka shënuar 17 gola këtë sezon për Ajaxin de ka luajtur...

Barça dhe Reali në “luftë” për Van de Beek

më 5.2019 - Arbresh

Bazuar në një raport së fundmi nga Mundo Deportivo , rivalët në La Liga – Barcelona dhe Real Madridi janë të vendosur për të luftuar këtë verë për nënshkrimin me mesfushorin Donny van de Beek nga gjiganti...

Lojtarët e Atletico Madridit e dinë se Griezmann do të largohet

më 5.2019 - Lexo

Skuadra e Atletico Madridit nuk po e fsheh faktin se Antoine Griezmann mund të largohet nga klubi këtë verë. Lojtarët e Atleticos janë të trishtuar tashmë pas largimit të kapitenit Diego Godin dhe janë...

Dybala, Isco e Raktic, të gjithë sakrifikohen për Pogba

më 5.2019 - BalkanWeb

Paul Pogba dhe Man.United janë drejt një divorci të sigurt në fund të sezonit, krisja ndërmjet palëve është totale, për më tepër që United nuk arriti të siguroj një vend në Champions League. Në këto kushte...

Lojtarët e Atletico Madridit e dinë se Griezmann do të largohet

më 5.2019 - Tetova Sot

Skuadra e Atletico Madridit nuk po e fsheh faktin se Antoine Griezmann mund të largohet nga klubi këtë verë. Lojtarët e Atleticos janë të trishtuar tashmë pas largimit të kapitenit Diego Godin dhe janë...

Pogba apo Eriksen? Real Madrid bën zgjedhjen përfundimtare

më 5.2019 - Newsport

Real Madrid në merkaton e verës pritet që të bëjë ndryshime edhe në repartin e mesfushës. Sikurse raporton Tuttosport, madrilenët kanë zgjedhur që të transferojnë Christian Eriksen dhe të anashkalojnë...

PSG, Neymar do yllin 160 milionë euro

më 5.2019 - Sovrani

Neymar do Philippe Coutinho-n te PSG. Sipas “L’Equipe”, marrëdhënia e mirë që ekziston mes dy brazilianëve do ta ndihmonte klubin francez të siguronte yllin e Barcelona-s. Menaxheri i Coutinho-s, Kia Joorbachian,...

Barcelona i bashkohet garës për Paul Pogban

më 5.2019 - Arbresh

Barcelona raportohet t’i jetë bashkuar rivalit të përbetuar – Real Madridit në garën për shërbimet e yllit që kërkon largimin nga Manchester United, Paul Pogbas. Thashethemet pretendojnë se fituesi i Kampionatit...

Në Spanjë e bëjnë të sigurt, Griezmann ka firmosur me ekipin e ri

më 5.2019 - BalkanWeb

Në Spanjë e bëjnë të sigurt, Antoine Griezmann ka firmosur për Barcelonën, madje zbulojnë edhe detaje nga kontrata e re me klubin blaugrana. Biondi francez pritet të firmos zyrtarisht në fund të sezonit...

Real nuk përmbahet, siguron një tjetër “galaktik” pas Hazard dhe Pogba

më 5.2019 - Sovrani

Real Madrid, sipas “Don Balon”, ka siguruar yllin e tretë për sezonin e ardhshëm pas Hazard (do të zyrtarizohet pas finales së Europa League) dhe Pogba (transferimi i tij në Madrid është pothuajse i sigurt...

Barcelona rikthen intersimin për Pogban

më 5.2019 - Telegrafi

Paul Pogba(Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

PSG përcjell Kroos, Isco dhe Bale

më 5.2019 - Klan Kosova

Paris Saint-Germain po synon që ta transferojë Toni Kroos në afatin kalimtar veror, sipas raportimeve të Le Parisien. Klubi është vënë në kërkim të një zëvendësimi për Thiago Motta-n e pensionuar, dhe...

Bale mund të huazohet tek finalisti i Championsit

më 5.2019 - Iliria News

“Spurs” i kanë bërë gati 11.5 milionë euro për ta rikthyer futbollistin uellsian Gareth Bale do të largohet përfundimisht nga Real Madridi gjatë kësaj vere, shkruan Gazeta Express. Ylli uellsian nuk bën...

Njeriu që shkroi historinë me Barçën mund të ulet në stolin e klubit katalanas

më 5.2019 - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka futur në listën e trajnerëve kandidatë për të drejtuar klubin “blaugrana” sezonin e ardhshëm një legjendë të saj. Bëhet fjalë për trajnerin holandez Ronald Koeman, që aktualisht...

Dhjetë lojtarë që mund të kushtojnë mbi 100 milionë euro këtë verë

më 5.2019 - Iliria News

Eden Hazardi, Gareth Bale, Paul Pogba e Antoine Griezmanni janë disa prej lojtarëve që mund të shiten gjatë afatit kalimtar të kësaj vere për shuma nëntëshifrore. Shumë nga klubet më të mëdha të Evropës...

Dy trajnerët e njohur që mund të zëvendësojnë Valverden te Barcelona

më 5.2019 - Fakti Ditor

Eliminimi i papritur nga Liga e Kampionëve duke u përmbysur nga Liverpool, ka bërë që drejtuesit e Barcelonës të mendojnë për një emër të ri për bankinë. Katalanët janë duke konsideruar dy emra për të...

Dy trajnerët e njohur që mund të zëvendësojnë Valverden te Barcelona

më 5.2019 - AlbPortali

Eliminimi i papritur nga Liga e Kampionëve duke u përmbysur nga Liverpool, ka bërë që drejtuesit e Barcelonës të mendojnë për një emër të ri për bankinë. Loading... Katalanët janë duke konsideruar dy emra...

Barcelona: Ja sa kushton Coutinho

më 5.2019 - Fakti Ditor

Skuadra katalane ka vendosur në shitje yllin brazilian, Philippe Coutinho. Mediet në Spanjë raportojnë se Barcelona ka ndarë mendjen, për të vendosur në shitje Coutinhon, që në vitin 2018 u transferua...

Shorti i Ligës së Kampionëve, lajm shumë i keq për Real Madridin

më 5.2019 - OraInfo

Nuk duket një lajm aspak i mirë për skuadrën e Real Madridit. Real Madridin e pret një short i “ferrit” në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. Pas një sezoni pa fituar asnjë nga tre titujt kryesorë,...

Barcelona: Ja sa kushton Coutinho

më 5.2019 - AlbPortali

Skuadra katalane ka vendosur në shitje yllin brazilian, Philippe Coutinho. Loading... Mediet në Spanjë raportojnë se Barcelona ka ndarë mendjen, për të vendosur në shitje Coutinhon, që në vitin 2018 u...

Shorti i Ligës së Kampionëve, lajm katastrofal për Real Madridin

më 5.2019 - OraInfo

Nuk duket një lajm aspak i mirë për skuadrën e Real Madridit. Real Madridin e pret një short i “ferrit” në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. Pas një sezoni pa fituar asnjë nga tre titujt kryesorë,...

“Të gjithë e dimë pse Sanchez erdhi te United, por askush nuk guxon ta thotë”

më 5.2019 - Fakti Ditor

Ylli kilian në afatin kalimtar të vitit 2018, nga Arsenal kaloi te Manchester United, për t’u bërë lojtari më i paguar në Angli. Edhe pse transferimi i Sanchez bëri shumë bujë të madhe, Sanchez ‘Old Trafford’...

“Të gjithë e dimë pse Sanchez erdhi te United, por askush nuk guxon ta thotë”

më 5.2019 - AlbPortali

Ylli kilian në afatin kalimtar të vitit 2018, nga Arsenal kaloi te Manchester United, për t’u bërë lojtari më i paguar në Angli. Loading... Edhe pse transferimi i Sanchez bëri shumë bujë të madhe, Sanchez...

Ish-lojtari i Liverpoolit: Coutinho duhet të kthehet në Anfield

më 5.2019 - Telegrafi

Philippe Coutinho(Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Reali i gjen zgjidhje Bales, e huazon te kjo skuadër

më 5.2019 - Fakti Ditor

E ardhmja e Gareth Bale nuk do të jetë në ‘Santiago Bernabeu’ te Real Madrid. Uellsiani nuk kishte një sezon aspak të mirë te Real Madrid, dhe trajneri Zinedine Zidane nuk po llogarit në shërbimet e tij....

Pas eliminimit nga Liverpooli, më në fund flet Messi

më 5.2019 - OraInfo

Pas eliminimit nga Liverpooli, duket se Messi ka vendosur të thyej heshtjen. Eliminimi në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve kanë lënë shije të keqe te ‘Katalanasit’. Një vit më parë ata pësuan të njëjtin...

Reali i gjen zgjidhje Bales, e huazon te kjo skuadër

më 5.2019 - AlbPortali

E ardhmja e Gareth Bale nuk do të jetë në ‘Santiago Bernabeu’ te Real Madrid. Loading... Uellsiani nuk kishte një sezon aspak të mirë te Real Madrid, dhe trajneri Zinedine Zidane nuk po llogarit në shërbimet...

Zbulohet plani i PSG-së, rrëmben tre yje te Real Madridi

më 5.2019 - Arbresh

PSG duket se është duke përgatitur të kryej një rrëmbim te Real Madridi. Le Parisien raporton se kampioni i Ligës 1 është duke kërkuar tre lojtarë te Madridi derisa synojnë të përmirësojnë skuadrën e tyre...

Griezmann – Barcelona, vjen lajmi i madh

më 5.2019 - OraInfo

Duket se Antoine Griezmann po largohet nga Atletico Madrid, e kjo nuk po fshihet më. Në dhomat e zhveshjes tashmë e dinë që Diego Godin nuk do të jetë më pjesë e ekipit, ndërsa rrugën e njëjtë mund ta...

De Ligt krejt afër Barcelonës

më 5.2019 - Klan Kosova

Barcelona është afër transferimit të yllit të Ajaksit, matthijs de Ligt, ka marrë vesh Goal. Mbrojtësi është lidhur me një transfeirm te kampioniu spanjoll, pasi këtij klubi iu bashkua edhe bashkëlojtari...

Tottenhami afër huazimit të Balet

më 5.2019 - Koha.net

Gareth Bale pritet të kthehet te skuadra e Tottenhamit, por në formë huazimi, ka shkruar të martën gazeta britanike "Daily Mirror". Uellsiani Bale do të largohet nga Real Madridi këtë verë, pasi nuk bën...

Evra i bindur: Pogba do të largohet nga United

më 5.2019 - Infokusi

Mesfushori francez do të ndërrojë përsëri skuadër gjatë verës. Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës sa shkojnë e rriten. Ish-mbrojtësi i “Djajve të Kuq”, Patrice Evra...

Lista “e artë”, ja kush janë 10 lojtarët që vlejnë më shumë se 100 milionë euro

më 5.2019 - Newsport

Çmimet e merkatos për lojtarët kanë shkuar në shifra shumë të larta dhe një klub përpara se ta transferojë një futbollist, atëherë duhet të mendohet mirë përsa i përket “arkës” që kanë në dispozicion....

‘Godet’ PSG, i merr tre lojtarët kryesor të Real Madridit

më 5.2019 - OraInfo

Duket se skuadra e Real Madridit do t’i humb tre lojtarët kryesor. Paris Saint-Germain po përgatitet për transferime të mëdha në verë, teksa synon tre lojtarë të Realit. Sipas të përditshmes franceze Le...

Ajax tenton një “vjedhje” nga PSV, lufta nis për një deklaratë

më 5.2019 - Sovrani

Ajax dhe PSV janë dy klubet më të mëdha në Holandë, rrjedhimisht edhe dy klubet me rivalitetin dhe inatin më të madh mes tyre. Ky sezon po shkon drejt fundit, të dy skuadrat po rivalizojnë për titullin...

Hazard shumë shpejt “mbret”

më 5.2019 - Klan Kosova

Kalimi i Eden Hazard ne Real Madrid raportohet se është pothuajse punë e kryer. Belgu pritet që të largohet nga Chelsea në drejtim të Bernabeut për 86 milionë funta, sipas L’Equipe, transmeton Klan Kosova....

PSG në përcjellje të treshes së Realit

më 5.2019 - Klan Kosova

Paris Saint-Germain e ka vënë në shënjestër mesfushorin e Real Madrid, Tony Kroos. Me të ata duan që t’i zgjidhin problemet që kanë me mesfushën që prej pensionimit të Thiago Motta-s, shkruan Le Parisien,...

“Man Unitedi, në krizë si Liverpooli dhe Milani”

më 5.2019 - Lexo

Manchester Unitedi është paralajmëruar nga Patrice Evra se rënia e tyre nga majat e futbollit do të rezultojë në kriza të ngjashme me atë që e përjetuan Milani e Liverpooli, pasi që francezi beson se në...

‘Shpërthen’ Evra: Pogba do të largohet, Sanchez erdhi veç për para!

më 5.2019 - GazetaBlic

Paul Pogba do të jetë një nga lojtarët e parë që do të largohet nga Manchester United këtë verë, sipas legjendës së Old Trafford, Patrice Evra. ‘Djajtë e Kuq’ përfunduan një sezon të mjerueshëm në vendin...

Jo vetëm De Jong, Barcelona pranë akordit me super lojtarin e Ajax-it

më 5.2019 - Koha Jone

Barcelona është shumë pranë një tjetër goditje të madhe në merkato. Klubi blaugrana është në detajet e fundit për transferimin e Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën...

Patrice Evra: Refuzova Real Madridin për qëndrim në Man Unitd

më 5.2019 - Arbresh

Patrice Evra ka zbuluar se ka refuzuar kalimin në Real Madrid për të qëndruar në Manchester United gjatë karrierës së tij. Evra thotë se refuzuar transferimin te Real Madridi në vitin 2018 duke favorizuar...

GOAL: Ja kur pritet prezantimi i De Ligt të Barcelona

më 5.2019 - OraInfo

Matthijs De Ligt gjatë verës do të largohet nga Ajax. Përderisa marrëveshja e plotë nuk është kompletuar ende, Barcelona shpreson se do të arrijë ta zyrtarizojë Matthijs De Ligtin si futbollist të saj...

Barcelona e pret ofertën e Chelseat për Coutinhon

më 5.2019 - Telegrafi

Philippe Coutinho(Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

Dhjetë lojtarë që mund të kushtojnë mbi 100 milionë euro këtë verë

më 5.2019 - Lexo

Eden Hazardi, Gareth Bale, Paul Pogba e Antoine Griezmanni janë disa prej lojtarëve që mund të shiten gjatë afatit kalimtar të kësaj vere për shuma nëntëshifrore. Shumë nga klubet më të mëdha të Evropës...

Evra: Pogba do të largohet verës, Sanchez erdhi vetëm për para

më 5.2019 - Albeu

Ish-mbrojtësi i Manchester United Patrice Evra , beson se Paul Pogba do të largohet nga "Djajtë e kuq" këtë verë, ndërsa akuzoi Alexis Sanchezin se u transferua vetëm për para në Old Trafford. E ardhmja...

Bale drejt Spurs

më 5.2019 - Klan Kosova

Gareth Bale nuk është i dëshiruar më në Real Madrid. Andaj uellsiani ka shumë gjasë që të rikthehet te ish skuadra Tottenham Hotspur, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova. Spurs janë të gatshëm që ta...

E KRYER/ De Ligt tek Barcelona, ja shifra e transferimit

më 5.2019 - Newsport

Matthijs de Ligt do të jetë lojtari më i ri i skuadrës së Barcelonës. Sikurse raporton prestigjozja Marca, palët kanë avancuar në bisedime dhe tashmë gjuithçka është vetëm një hap larg marrëveshjes. Gjithçka...

Mediat në Francë: PSG ofron 210 milion euro për 3 yjet e Realit

më 5.2019 - Albeu

Një lajm bombë vjen këtë mengjes nga Le Parisien teksa kjo gazetë bën me dije se PSG është e gatshme të ofrojë 210 për 3 yjet e Realit . Bale Kross dhe Isco janë nën shënjestër nga drejtuesit e PSG dhe...

Revolucion total në Madrid, Reali zyrtarizon skarcimet e para

më 5.2019 - BalkanWeb

Në një sezon ku pak nga pak po tejkalojnë çdo limit negativ e vetmja gjë që po mendojnë në shtëpinë e Reali është revolucioni. Përjashto Zinedine Zidane, i vetmi i paprekshëm, pjesa tjetër e ekipit është...

Evra i bindur: Pogba do të largohet nga United

më 5.2019 - KosovaPress

Spekulimet se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United gjatë verës sa shkojnë e rriten. Ish-mbrojtësi i “Djajve të Kuq”, Patrice Evra është i bindur se bashkëkombësi i tij nuk do të qëndrojë me...

Chelsea interesohet për Coutinho-n

më 5.2019 - RTV 21

Janë drejtuesit e Blaugranave të cilët janë të prirur për ta shitur këtë verë Drejtuesit e Chelsea-s kanë shprehur interesim për Philipe Coutnho, si zëvendësues i Eden Hazard i cili tanimë shihet si lojtar...

Gazeta e Madridit zbulon super përforcimin e Barcelonës

më 5.2019 - Fakti Ditor

Matthijs De Ligt është pranë transferimit te Barcelona. E përditshmja sportive madrilene “Marca” shkruan se qendërmbrojtësi i Ajaxit do të jetë përforcim i ri i gjigantit katalan, gjatë afatit kalimtar...

Gazeta e Madridit zbulon super përforcimin e Barcelonës

më 5.2019 - AlbPortali

Matthijs De Ligt është pranë transferimit te Barcelona. Loading... E përditshmja sportive madrilene “Marca” shkruan se qendërmbrojtësi i Ajaxit do të jetë përforcim i ri i gjigantit katalan, gjatë afatit...

Coutinho, pasardhës i Hazardit në Chelsea?

më 5.2019 - Lexo

Futbollisti brazilian ka zhgënjyer me të madhe me paraqitjet e tij në Barcelonë. Philippe Coutinho ishte transferuar në Barcelonë si yll i madh nga Liverpooli. Mirëpo, futbollisti brazilian ka zhgënjyer...

Lajm katastrofal për Real Madridin, e pret ‘ferri’ në shortin e Ligës së Kampionëve

më 5.2019 - Fakti Ditor

Pas një sezoni pa fituar asnjë nga tre titujt kryesorë, La Liga, Ligën e Kampionëve dhe Copa del Rey, Real Madridin e pret një rrezik i madh në shortin e fazës së grupeve të garës elite evropiane më 29...

Lajm katastrofal për Real Madridin, e pret ‘ferri’ në shortin e Ligës së Kampionëve

më 5.2019 - AlbPortali

Pas një sezoni pa fituar asnjë nga tre titujt kryesorë, La Liga, Ligën e Kampionëve dhe Copa del Rey, Real Madridin e pret një rrezik i madh në shortin e fazës së grupeve të garës elite evropiane më 29...

PSG-ja mund t’ia marrë tre yje Real Madridit

më 5.2019 - Shenja

Duket se skuadra e Real Madridit do t’i humb tre lojtarët kryesor. Paris Saint-Germain po përgatitet për transferime të mëdha në verë, teksa synon tre lojtarë të Realit. Sipas të përditshmes franceze Le...

Messi thyen heshtjen, flet pas eliminimit nga Liverpool

më 5.2019 - Fakti Ditor

Një vit më parë ata pësuan të njëjtin kapitullim, por përballë kishin Romën. Nga këto humbje, edhe Leo Messi e ka përjetuar rëndë. Ylli argjentinas teksa largohej nga aeroporti i Liverpoolit, u kritikua...

PSG ‘peshkon’ te Reali, i merr tre lojtarët kryesorë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Sipas të përditshmes franceze Le Parisien, kampionet e Ligue 1 janë të interesuar për shërbimet e Gareth Bale, Toni Kroos dhe Iscos. Thuhet se oferta e PSG për treshen në fjalë do të jetë rreth 180 milionë...

Messi thyen heshtjen, flet pas eliminimit nga Liverpool

më 5.2019 - AlbPortali

Një vit më parë ata pësuan të njëjtin kapitullim, por përballë kishin Romën. Nga këto humbje, edhe Leo Messi e ka përjetuar rëndë. Loading... Ylli argjentinas teksa largohej nga aeroporti i Liverpoolit,...

PSG ‘peshkon’ te Reali, i merr tre lojtarët kryesorë

më 5.2019 - AlbPortali

Sipas të përditshmes franceze Le Parisien, kampionet e Ligue 1 janë të interesuar për shërbimet e Gareth Bale, Toni Kroos dhe Iscos. Loading... Thuhet se oferta e PSG për treshen në fjalë do të jetë rreth...

10 transferimet e kësaj vere, secili mund t’i kalojë 100 milionë eurot

më 5.2019 - Infokusi

Merkatoja e kësaj vere në futboll pritet të ketë lëvizje të bujshme, me shuma të mëdha parash. Fakti që disa top-klube do të përfshihen në projekte reformuese (Real Madrid, Manchester United, Bayern Munich…),...

Barcelona në sulmin final për de Ligt, zyrtarizimi…

më 5.2019 - SuperSport

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Ideja e çmendur e ish-kapitenit: Liverpool duhet ta rikthejë Coutinho-n

më 5.2019 - GazetaBlic

Liverpool duhet të eksplorojë mundësinë e rikthimit të Philippe Coutinho, thotë Phil Thompson, me ish-kapitenin e “Reds” që beson se kjo marrëveshje me Barcelonën ka në themel “rrahje zemre”. Ndërkombëtari...

Mediat, Matijs De Ligt është i Barcelonës

më 5.2019 - Alsat-M

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do të...

De Ligt shpreh dëshirën për të veshur fanellën e Barcelonës

më 5.2019 - Albeu

Barcelona po avancon bisedimet kapitenin e Ajax-it Mathijs De Ligt . Me udhëtimin në Holandë të premten e kaluar nga të drejtuesve të Barcelonës De Ligt i shprehu dëshirën për të veshur fanellën e Barcelonës...

Tottenham mendon rikthimin e Bale

më 5.2019 - InfoMagazin

Tottenham është cilësuar si destinacioni i mundshëm i Gareth Bale në fund të këtij sezoni. Fakti është i kryer: Zidane nuk e sheh pjesë të formacionit sulmuesin dhe ka kërkuar që të nxirret në merkato....

De Ligt – Barcelona, ky është lajmi i fundit

më 5.2019 - Alsat-M

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i mundshëm ka...

Investimi i PSG, 210 milionë euro për 3 “yje” të Realit

më 5.2019 - SuperSport

PSG është gati të ndërhyjë fuqishëm në merkato për revolucionin e radhës në epokën e Al-Khelaifit. Sheiki arab, pronar i klubit parizien, është gati të hapë thesin, për tre kampionë në largim nga Reali...

Barcelona rikthen intersimin për Pogban

më 5.2019 - Arbresh

Tashmë është bërë e ditur se Paul Pogba do të largohet nga Manchester United, ndërsa është duke pritur oferta nga Real Madridi dhe Barcelona, që ka kohë që i duan shërbimet e tij. Mesfushori francez është...

Tottenham i kërkon Bale-n, paraqet ofertë qesharake tek Real Madridi

më 5.2019 - Infokusi

Tottenham është cilësuar si destinacioni i mundshëm i Gareth Bale në fund të këtij sezoni. Fakti është i kryer: Zidane nuk e sheh pjesë të formacionit sulmuesin dhe ka kërkuar që të nxirret në merkato....

Nëse ndodh kjo, shkarkohet Valverde

më 5.2019 - OraInfo

Ernesto Valverde mund të shkarkohet nga Barcelona me një kusht. Edhe pse e fitoi titullin e kampionit me Barcelonën në La Liga, e ardhmja e trajnerit Ernesto Valverde nuk është e sigurtë. Sipas gazetarit...

Messi flet për herë të parë rreth humbjes nga Liverpool: ‘’Dhemb më shumë se çdo herë’

më 5.2019 - PortaliOnline

Eliminimi shokues i Barcelonës nga Liverpool në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve kanë lënë shije të keqe te ‘Katalanasit’. Një vit më parë ata pësuan të njëjtin kapitullim, por përballë kishin Romën....

Barcelona në cep të nënshkrimit me De Ligt

më 5.2019 - Klan Kosova

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i përafërt  ka...

PSG e do Iscon, Balen dhe Kroosin nga Real Madridi

më 5.2019 - Telegrafi

Gareth Bale dhe Toni Kroos(Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Mediat, edhe Matijs De Ligt është i Barcelonës

më 5.2019 - Tetova1

Sipas ueb portalit të mirënjohur, Goal.com, skuadra e Barcelonës është pranë nënshkrimit me yllin e Ajaksit, Matijs de Ligt. Ai duket se do të ndjekë bashkëlojtarin e tanishëm, Frenki de Jong, që do të...

Ish-lojtari i Liverpoolit: Coutinho duhet të kthehet në Anfield

më 5.2019 - Sovrani

Ish-lojtari i Liverpoolit, Phil Thompson, ka thënë se Philippe Coutinho duhet të rikthehet në Anfield Road, pasi e njeh filozofinë dhe lojën e skuadrës edhe pse u largua në mënyrë të turpshme në vitin...

Zbulohen detaje të reja për skuadrën e re të De Ligt

më 5.2019 - OraInfo

Konfirmohet se Barcelona është shumë afër transferimit të yllit të Ajaxit, Matthijs de Ligt. Barcelona është shumë afër të nënshkruajë me yllin e ri të Ajax Matthijs de Ligt, ka konfirmuar uebi i besueshëm...

De Ligt gjithmonë e më afër Barcelonës

më 5.2019 - Infokusi

Barcelona po avancon bisedimet kapitenin e Ajax-it Mathijs De Ligt. Me udhëtimin në Holandë të premten e kaluar nga të drejtuesve të Barcelonës De Ligt i shprehu dëshirën për të veshur fanellën e Barcelonës...

Barcelona në sulmin final për de Ligt, zyrtarizimi…

më 5.2019 - Lajm

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Revolucion total në Madrid, Reali zyrtarizon skarcimet e para

më 5.2019 - Lexo

Në një sezon ku pak nga pak po tejkalojnë çdo limit negativ e vetmja gjë që po mendojnë në shtëpinë e Reali është revolucioni. Përjashto Zinedine Zidane, i vetmi i paprekshëm, pjesa tjetër e ekipit është...

Hazard shumë shpejt “mbret”

më 5.2019 - InfoMagazin

Kalimi i Eden Hazard ne Real Madrid raportohet se është pothuajse punë e kryer. Belgu pritet që të largohet nga Chelsea në drejtim të Bernabeut për 86 milionë funta, sipas L’Equipe. Gjithçka pritet që...

De Ligti në gjurmët de Jong, Barcelona pritet të zyrtarizojë transferimin e tij në ditët në vijim

më 5.2019 - Java News

Marrëveshja e plotë nuk është kompletuar ende, por Barcelona shpreson se do të arrijë ta zyrtarizojë Matthijs De Ligtin si futbollist të saj gjatë ditëve në vazhdim. Qendërmbrojtësi holandez ka qenë i...

Tottenham mendon rikthimin e Bale

më 5.2019 - KosovaPress

Fakti është i kryer: Zidane nuk e sheh pjesë të formacionit sulmuesin dhe ka kërkuar që të nxirret në merkato. Klubi londinez është parë si një alternativë nga Real Madridi, mirëpo në drejtim të tyre ka...

VIDEO/ De Jong përcillet në mënyrë fantastike nga tifozët e Ajax

më 5.2019 - Lexo

Emocione të jashtëzakonshme, krenari e dyanshme dhe e pafund, patjetër edhe lot. Frenkie De Jong dhe e dashura e tij, Mikky Kiemeney, mbetën të mrekulluar nga “lamtumira”, që i kishin rezervuar tifozët....

Tottenham i kërkon Bale-n, paraqet ofertë qesharake tek Real Madridi

më 5.2019 - Sovrani

Tottenham është cilësuar si destinacioni i mundshëm i Gareth Bale në fund të këtij sezoni. Fakti është i kryer: Zidane nuk e sheh pjesë të formacionit sulmuesin dhe ka kërkuar që të nxirret në merkato....

Chelsea interesohet për Coutinho-n

më 5.2019 - Infokusi

Drejtuesit e Chelsea-s kanë shprehur interesim për Philipe Coutnho, si zëvendësues i Eden Hazard i cili tanimë shihet si lojtar i Real Madridi-t. Mediet e huaja raportojnë se edhe pse Coutinho dëshiron...

Messi kërkon largimin e Valverde, zgjedh trajnerin e ri të Barcelonës

më 5.2019 - Lexo

Lionel Messi mezi po e pret fundin e sezonit, kjo u duk qartë edhe në duelin kundër Getafes. Argjentinasi ka udhëhequr Barcelonën këtë sezon drejt titullit në La Liga, por dështoi sërish në Champions League...

PSG në përcjellje të treshes së Realit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Paris Saint-Germain e ka vënë në shënjestër mesfushorin e Real Madrid, Tony Kroos. Me të ata duan që t’i zgjidhin problemet që kanë me mesfushën që prej pensionimit të Thiago Motta-s, shkruan Le Parisien,...

PSG kërkon ti rrëmbejë 3 yje Real Madridit

më 5.2019 - KosovaPress

Sheiku arab, pronar i klubit parisien, është gati të hapë thesin për tre kampionë në largim nga Reali i Madridit. Plani është për të shpenzuar 210 milionë euro për të transferuar në kryeqytetin francez...

Barcelona në sulmin final për de Ligt, zyrtarizimi…

më 5.2019 - Fakti Ditor

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Barcelona në sulmin final për de Ligt, zyrtarizimi…

më 5.2019 - AlbPortali

Barcelona ka një plan konkret për të bërë pjesë të saj Mathiijs De Ligt. Delegacioni “blaugrana”, që vizitoi Amsterdamin javën e kaluar, kishte për qëllim arritjen e një marrëveshjeje me klubin holandez...

Evra: Pogba do të largohet verës, Sanchezi erdhi vetëm për para

më 5.2019 - Sovrani

Ish-mbrojtësi i krahut të majtë të Manchester Unitedit, Patrice Evra, beson se Paul Pogba do të largohet nga “Djajtë e kuq” këtë verë, ndërsa e akuzoi Alexis Sanchezin se dështoi në Old Trafford pasi u...

De Ligt gjithmonë e më afër Barcelonës

më 5.2019 - KosovaPress

Me udhëtimin në Holandë të premten e kaluar nga të drejtuesve të Barcelonës De Ligt i shprehu dëshirën për të veshur fanellën e Barcelonës raporton Mundo Deportivo, gazetë e cila ndodhet pranë klubit katalanas....

Chelsea identifikon zëvendësuesin e Hazard, është lojtari i Barcës

më 5.2019 - Ekonomia Online

Barcelona po përgatitet të pranojë ofertë nga Chelsea për Philippe Coutinhos, i cili shihet si zëvendësues i Eden Hazard. Goal ka kuptuar se edhe pse Coutinho dëshiron të mbetet në “Camp Nou” pas një sezoni...

Liverpooli e la me pasoja, Messi më i lënduar se kurrë më parë

më 5.2019 - Periskopi

Lionel Messi akoma nuk e ka kapërdirë eliminimin nga Liga e Kampionëve Liverpooli para një jave e eliminoi Barcelonë nga Liga e Kampionëve pasi bëri një rikthim që do të mbahet mend gjatë në futboll. Anglezët...

Konfirmohet: Barcelona shumë afër transferimit të yllit të Ajax

më 5.2019 - InfoMagazin

Barcelona është shumë afër të nënshkruajë me yllin e ri të Ajax Matthijs de Ligt, ka konfirmuar uebi i besueshëm Goal. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një kalim larg Holandës, me Barcelonën që duket opsioni...

Chelsea interesohet për Coutinho-n

më 5.2019 - KosovaPress

Mediet e huaja raportojnë se edhe pse Coutinho dëshiron të qëndrojë në Camp Nou, janë drejtuesit e Blaugranave të cilët janë të prirur për ta shitur këtë verë. Braziliani nuk ka lënë përshtypje të mëdha...

“Pogba i bën lojtarët e Man Unitedit më të dobët”

më 5.2019 - Ekonomia Online

Paul Pogba bën që lojtarët përreth tij në Manchester United të jenë më të dobët, thotë Liam Rosenior, edhe pse ai beson se francezi është futbollist i klasit botëror, që përshtatet me një stil tjetër të...

“Pogba i bën lojtarët e Man Unitedit më të dobët”

më 5.2019 - Sovrani

Paul Pogba bën që lojtarët përreth tij në Manchester United të jenë më të dobët, thotë Liam Rosenior, edhe pse ai beson se francezi është futbollist i klasit botëror, që përshtatet me një stil tjetër të...

Barcelona në cep të nënshkrimit me De Ligt

më 5.2019 - Ekonomia Online

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i përafërt  ka...

Revolucioni i Real Madrid, si do dukej formacioni i sezonit të ardhshëm

më 5.2019 - Gazeta Observer

Real Madrid është duke kaluar sezonin më të dobët të shekullit XXI. Los Blancos shkarkuan dy trajnerë brenda një sezoni, derisa rikthyen në stol francezin Zinedine Zidane. Ky i fundit ka paralajmëruar...

Konfirmohet: Barcelona shumë afër transferimit të yllit të Ajax

më 5.2019 - Gazeta Observer

Barcelona është shumë afër të nënshkruajë me yllin e ri të Ajax Matthijs de Ligt, ka konfirmuar uebi i besueshëm Goal. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një kalim larg Holandës, me Barcelonën që duket opsioni...

Konfirmohet: Barcelona shumë afër transferimit të yllit të Ajax

më 5.2019 - Arbresh

Barcelona është shumë afër të nënshkruajë me yllin e ri të Ajax Matthijs de Ligt, ka konfirmuar uebi i besueshëm Goal. Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një kalim larg Holandës, me Barcelonën që duket opsioni...

Alexis Sanchez u kërkon falje tifozëve të Unitedit

më 5.2019 - Koha.net

Alexis Sanchez u ka kërkuar falje tifozëve të Manchester Unitedit pas sezonit dëshpërues me “Djajtë e Kuq”. Kiliani iu bashkua Unitedit në janar të vitit 2018 nga Arsenali, por ka ngecur të gjejë formën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK