http://kariera.mk

Juventus uron Lacion për fitoren e Kupës së Italisë

më 5.2019 - Medial

Lazio fitoi Kupën e shtatë të Italisë pasi mposhti në finale Atalantën me rezultatin 2-0 në ‘Olimpico’. Juventusi, i cili do të jetë kundërshtari i Lacios në Superkupën e italisë verën e ardhshme, përgëzoi...

Juventus uron Lacion për fitoren e Kupës së Italisë

më 5.2019 - BalkanWeb

Lazio fitoi Kupën e shtatë të Italisë pasi mposhti në finale Atalantën me rezultatin 2-0 në ‘Olimpico’. Juventusi, i cili do të jetë kundërshtari i Lacios në Superkupën e italisë verën e ardhshme, përgëzoi...

Lazio dhe Strakosha mposhtin Atalantën e Gjimshitit dhe fitojnë Kupën e Italisë

më 5.2019 - Top Channel

Lazio ka fituar Kupën e Italisë për herë të 7 në histori pasi ka mundur në finalen e Olimpico-s Atalantën me rezultatin 2-0. Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u shënuan...

Lazio dhe Strakosha mposhtin Atalantën dhe fitojnë Kupën e Italisë

më 5.2019 - Top Channel

Lazio ka fituar Kupën e Italisë për herë të 7 në histori pasi ka mundur në finalen e Olimpico-s Atalantën me rezultatin 2-0. Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u shënuan...

Lazio e fitoi Kupën e Italisë, mposht në finale Atalantan

më 5.2019 - Portalb

Lazio ka arritur ta fitojë Kupën e Italisë, duke e mposhtur në finale Atalantan me rezultat 2-0. Pjesa e parë solli pakë nga loja, duke bërë që të dy skuadrat ta studiojnë më shumë lojën e njëra-tjetrës....

Strakosha fiton përballë Gjimshitit (FOTO+VIDEO)

më 5.2019 - Klan Kosova

Kjo skuadër kaltër e zi, finalesite e Kupës së Italisë nuk është INTER. Madje këtu nuk arritën as  Juventus e Milan. Trofeun po e kërkojnë ta fitojnë pikërisht skuadrat që eliminuan këta gjigantë italian,...

Lacio fiton Kupën e Italisë, Strakosha mposht Gjimshtin e Berishën

më 5.2019 - BalkanWeb

Lacio fiton Kupën e Italisë duke mposhtu në finale Atalantën, me Tomas Strakoshën që fiton derbin kuqezi ndaj Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës. Ka qenë një takim i luftuar në “Olimpico të Romës”, por...

Finalja, në Romë po bëhet nami. Tifozët përleshen me policinë!

më 5.2019 - Medial

Pak ccaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë problem...

Mposht Atalantën, Lazio fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Opinion

Lazio ka mposhtur me rezultatin 2-0 Atalantën, duke fituar Kupën e Italisë. Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u shënuan nga Milinkovic-Savic (82′) dhe Correa (90’)....

Triumfon Lazio, Strakosha fiton Kupën e Italisë në “derbin” me Gjimshitin

më 5.2019 - Gazeta Tema

Lazio ka fituar Kupën e Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në fazën grupe të Europa League pasi ka mundur Atalanta-n në finale me rezultatin 2-0. Heronjtë e ndeshjes, e cila dukej se do të shkonte me...

Festojnë Strakosha dhe Tare, Lazio “thyen” Atalantën dhe fiton Kupën e Italisë!

më 5.2019 - SuperSport

Derbin e shqiptarëve në Kupën e Italisë e fitojnë Thomas Strakosha, Valon Berisha, Riza Durmishi dhe Igli Tare. Lazio mposhti 2-0 në stadiumin Olimpico të Romës, Atalantën duke fituar për herë të 7-të...

Lazio fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Koha.net

Lazio ka fituar Kupën e Italisë pas fitores ndaj Atalantas në finale. 0 me 2 ishte rezultati përfundimtar i kësaj finale, transmeton Koha.net. Milinkoviq-Saviq e Correa ishin ata që shënuan golat për Lazion....

Triumfon Lazio, Strakosha fiton Kupën e Italisë në “derbin” me Gjimshitin

më 5.2019 - Gazeta Tema

Lazio ka fituar Kupën e Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në fazën grupe të Europa League pasi ka mundur Atalanta-n në finale me rezultatin 2-0. Heronjtë e ndeshjes, e cila dukej se do të shkonte me...

Notat e futbollistëve: Atalanta – Lazio

më 5.2019 - GazetaBlic

Lazio ka mposhtur Atalantën me rezultat 2-0 për t’u shpallur fitues i “Coppa D’Italia”. Biancoçelestët fituan falë golave të Sergej Milinkovic-Savic dhe Ciro Immobiles në dhjetë minutat e fundit të sfidës,...

VIDEO | Triumf madhështor i Lacios, ngre Kupën në “Olimpico”

më 5.2019 - Shprehja

Lacio ngriti për të shtatën herë në histori trofeun e Kupës së Italisë. Skuadra kryeqytetase festoi në “Olimpico” pasi mundi Atalantën me rezultatin 2 – 0. Skuadra e Inzagit nuk e filloi siç duhet takimin,...

Lazio e Strakoshës fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Shekulli

Lazio është fituesi i Kupës së Italisë në sezonin 2018-2019. Skuadra kryeqytetase mposhti në finale, 2-0 Atalantën, duke e dërguar në 7-të numrin e trofeve të fituar. Pavarësisht lojës së bukur dhe rasteve,...

Lazio fiton Kupën e Italisë, Strakosha triumfon në derbin ndaj Gjimshitit

më 5.2019 - Koha Jone

Lazio është fituese e Kupës së Italisë për sezonin 2018-19, në edicionin e 72-të. Thomas Strakosha ka arritur që të triumfojë me ekipin e tij 2-0 ndaj Atalantës së Gjimshitit. Dy futbollistët e kombëtares...

Vendosin dhjetë minutat e fundit të duelit, Lazio fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - GazetaBlic

Lazio ka mposhtur Atalantën me rezultat 2-0 për t’u shpallur fitues i “Coppa D’Italia”. Biancoçelestët fituan falë golave të Sergej Milinkovic-Savic dhe Ciro Immobiles në dhjetë minutat e fundit të sfidës,...

Finalja shqiptare e Kupës së Italisë: Strakosha përballë Gjimshitit, cili do të triumfojë?

më 5.2019 - Klan Kosova

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i...

Finalja shqiptare e Kupës së Italisë: Strakosha përballë Gjimshitit, cili do të triumfoj?

më 5.2019 - Klan Kosova

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i...

Finalja, në Romë po bëhet nami. Tifozët përleshen me policinë!

më 5.2019 - BalkanWeb

Pak ccaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë problem...

VIDEO/ Strakosha mund Gjimshitin në finale, Lazio fiton Kupën e Italisë ndaj Atalanta-s

më 5.2019 - Java News

Lazio ka fituar Kupën e Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League-s pasi ka mundur Atalanta-n në finale me rezultatin 2-0. Heronjtë e ndeshjes, kanë qenë Sergej Milinkovic-Savic...

Lazio e tre shqiptarëve fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - AlbPortali

Lazio ka triumfuar në Kupën e Italisë, duke mundur në finale Atalantën. Si asnjëherë më parë, për këto dy skuadra aktivizohen pesë futbollistë shqiptarë, derisa në fushë ishin vetëm Berat Gjimshiti për...

Lazio e tre shqiptarëve fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Lazio ka triumfuar në Kupën e Italisë, duke mundur në finale Atalantën. Si asnjëherë më parë, për këto dy skuadra aktivizohen pesë futbollistë shqiptarë, derisa në fushë ishin vetëm Berat Gjimshiti për...

Finalja e Kupës, Strakosha sfidon Gjimshitin në “Olimpico”

më 5.2019 - Koha Jone

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Lazio fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - KosovaPress

Me dy golat nga Sergej Milinkovic-Savic dhe Joaquin Correa i mjaftuan Lazios ta fitojë trofeun e shtatë në Kupën e Italisë dhe njëkohësisht të kualifikohet në fazën grupore të Ligës së Evropës. Mesfushori...

Lazio e Valon Berishës fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Gazeta Observer

Lazio e ka fituar Kupën e Italisë pasi në finale ka mposhtur Atalantën me rezultat minimal 2-0. Skuadra nga kryeqyteti kaloi në epërsi në minutën e 82-të me golin e serbit, Milinkovic-Savic. Golin e dytë...

Lazio fiton Kupën e Italisë, Strakosha triumfon në derbin ndaj Gjimshitit

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Lazio është fituese e Kupës së Italisë për sezonin 2018-19, në edicionin e 72-të. Thomas Strakosha ka arritur që të triumfojë me ekipin e tij 2-0 ndaj Atalantës së Gjimshitit. Dy futbollistët e kombëtares...

Lazio fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Periskopi

Lazio ka fituar Kupën e Italisë, pasi mposhti Atalantan 2-0 të mërkurën mbrëma, në Romë. Golat nga Sergej Milinkovic-Savic (82′) dhe Joaquin Correa (90′) ia siguruan triumfin e shtatë në kompeticion Lazios,...

Atalanta i kthen ”reston” Lacios, Strakosha fitues i Kupës së Italisë

më 5.2019 - Newsport

Atalanta i kthen ”reston” Lacios, Strakosha fitues i Kupës së Italisë (VIDEO) Lacio ka arritur të fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Atalantës në finalen e Kupës së Italisë. Skuadra e Tomas Strakoshës del kështu...

Lazio e tre shqiptarëve fiton Kupën e Italisë

më 5.2019 - Albinfo

Lazio ka triumfuar në Kupën e Italisë, duke mundur në finale Atalantën. Si asnjëherë më parë, për këto dy skuadra aktivizohen pesë futbollistë shqiptarë, derisa në fushë ishin vetëm Berat Gjimshiti për...

LIVE/ Kundërsulm ”vrastar”, Lacio shënon dhe të dytin

më 5.2019 - Newsport

Laci-Atalanta 2-0 ( Sergej 81′, Correa 89′) Finale e Kupës së Italisë 89′ Kundërsulm ”vrastar”, Correa shënon dhe të dytin. 82′ Sergej Milenkovic-Savic hynë në lojë disa minuta më pas dhe me kokë dërgon...

LIVE/ Zhbllokohet finalja, mesfushori serb kalon në avantazh Lacio

më 5.2019 - Newsport

Laci-Atalanta 1-0 ( Sergej 81′) Finale e Kupës së Italisë 82′ Sergej Milenkovic-Savic hynë në lojë disa minuta më pas dhe me kokë dërgon topin në rrjetë. Lacio: Strakosha; Bastos, Acerbi, Luiz Felipe;...

Lazio-Atalanta/ Nami në Romë, tifozët përplasen me policinë

më 5.2019 - LajmiFundit

Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë probleme...

Tifozët e Lazios përleshen me policinë para finales së kupës

më 5.2019 - Arbresh

Trazira të mëdha janë shkaktuar nga përleshjet mes tifozëve të Lazios dhe policisë para finales së Kupës së Italisë. Me fillim nga ora 20:45, në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës luhet finalja e Kupës së Italisë...

Finalja e Kupës së Italisë, Strakosha kundër Gjimshitit

më 5.2019 - Insajderi

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios. Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti,...

FORMACIONET/ Derbi shqiptarësh në finale, Strakosha sfidon Gjimshitin

më 5.2019 - Newsport

Mbrëmbjen e sotme do të luhet finalja e Kupës së Italisë. Dy skuadrat finaliste janë Lacio dhe Atalanta. Në këtë finale do të ketë dhe një derbi shqiptarësh mes Strakoshës dhe Gjimshitit e Berishës. Gardiani...

Kupa e Italisë: Finale pa Juventusin, një duel shqiptar në Romë!

më 5.2019 - GazetaBlic

Kupa e Italisë luan sot në mbrëmje aktin final, sepse në “Olimpico” të Romës Atalanta e Lazio përballen në finalen që për herë të parë pas 4 vitesh nuk sheh protagonist Juventusin, triumfues prej 2015....

Kupa e Italisë, sonte finalja Lacio-Atalanta

më 5.2019 - Shenja

Sonte do të mësohet emri i fituesit të trofeut të Kupës së Italisë, pasi finalen e madhe do ta diskutojnë Lacio dhe Atalanta në “Olimpiko” të Romës. Të dyja skuadrat kanë arritur me plot meritë deri në...

Sonte finalja e Kupës Atalanta – Lazio

më 5.2019 - Epoka e Re

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Top Channel

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Sonte finalja e Kupës së Italisë: Atalanta-Lacio

më 5.2019 - Alsat-M

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio. Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi Atalanta ka eliminuar me radhë Kaliarin, Juventusin dhe...

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Aktuale

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

“Pushtohet” stadiumi, numër rekord tifozësh për finalen e Kupës së Italisë

më 5.2019 - Newsport

Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Lazios dhe Atalantas. Interesi ka qenë shumë i lartë nga të dyja kampet, pasi ky trofe i fituar do të ishte padyshim një arritje...

Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun

më 5.2019 - Albeu

Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio . Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri...

Atalanta – Lazio, sonte zhvillohet finalja e Kupës së Italisë

më 5.2019 - GazetaBlic

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun sonte në “Olimpico”

më 5.2019 - SuperSport

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

më 5.2019 - Infokusi

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio....

Sot finalja e Kupës së Italisë, Atalanta - Lazio

më 5.2019 - KosovaPress

Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi bergamaskët kanë eliminuar me radhë Cagliarin, Juventusin dhe Fiorentinën, ndërsa Lazio ka nxjerrë jashtë kompeticionit Novarën, Interin dhe Milanin....

Finalja e Kupës së Italisë, në stadiumin ‘Olimpico’ tre shqiptarë në garë për trofeun

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Sot në mbrëmje në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Lacios dhe Atalantës. Ky është një edicion i veçantë pasi trofeu do të diskutohet nga tre shqiptarë. Dy prej tyre...

Inzaghi: Duam të ngremë trofeun në shtëpi, e ardhmja ime vendoset në fund të sezonit

më 5.2019 - SuperSport

Lazio do të përballet nesër me Atalantën në sfidën finale të Kupës së Italisë, ndërsa tekniku i bardhekaltërve, Simone Inzaghi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp. Ai tha se skuadra është gati...

FOTO/ Një shqiptar shkruan historinë në Kupën e Italisë, FORMACIONET e mundshme të Atalanta-Lazio

më 5.2019 - Newsport

Nesër luhet finalja e madhe e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lazio përballen mes tyre për të shkruar historinë e tyre. Pjesë e këtyre klubeve janë edhe lojtarë të kombëtares shqiptare, të cilët kanë dhënë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK