http://kariera.mk

Trajneri i Shqipërisë i komenton rezultatet e Kosovës

para 12 muajve - Zhurnal

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë U-21, Alban Bushi, e pranon se Kosova ka ekip mjaft të mirë. Kosova U-21 tashmë e kryeson grupin kualifikues për “Euro 2021”, në të cilin bën pjesë edhe Shqipëria U-21,...

“Blick”: A do të kualifikohet Kosova në Evropian?

para 12 muajve - RTV 21

Suksesi i Kosovës në futboll po vazhdon Kombëtarja e Kosovës në futboll me paraqitjet e saj vazhdimisht po e tërheq vëmendjen e të gjithëve. Gazeta më e lexuar zvicerane “Blick” pas fitores historike të...

Bushi: Bullari dhe Broja nuk janë ende gati për kombëtaren A

para 12 muajve - Koha Jone

Trajneri i kombëtares Shpresa Alban Bushi doli paraditen e sotme në një konferencë për shtyp për të analizuar barazimin në sfidën kualifikuese ndaj Turqisë si dhe dy fitoret në 2 miqësoret e zhvilluara...

Bushi: Bullari dhe Broja nuk janë ende gati për kombëtaren A, Superioria prodhon!

para 12 muajve - SuperSport

Trajneri i kombëtares Shpresa Alban Bushi doli paraditen e sotme në një konferencë për shtyp për të analizuar barazimin në sfidën kualifikuese ndaj Turqisë si dhe dy fitoret në 2 miqësoret e zhvilluara...

Mediumi i njohur pyet nëse Kosova do të kualifikohet në Evropian, shumica votojnë me “PO”

para 12 muajve - Iliria News

Magazina e njohur zvicerane “Blick” e ka shtruar një pyetje për ndjekësit e saj në Facebook nëse Kosova do të kualifikohet në Kampionat Evropian. Dhe, në bazë të votave, shumica e tifozëve mendojnë se...

Xhaka vs Rashica në ‘Fadil Vokrri’, Graniti e ka një mesazh të rëndësishëm

para 12 muajve - Insajderi

Më 15 qershor në Prishtinë do të zbarkojnë yjet shqiptare të futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica. Dy futbollistët nga Kosova që janë duke arritur suksese në arenën ndërkombëtare, do të vijnë në Prishtinë...

Gazeta zvicerane pyet lexuesit: A do të kualifikohet Kosova në Evropian?

para 12 muajve - Insajderi

Gazeta e njohur zvicerane, Blick, ka pyetur lexuesit e saj nëse mendojnë se Kosova do të kualifikohet në Kampionatin Evropian. Në Zvicër i është kushtuar vëmendje e madhe Bernard Challandesit, trajnerit...

Talenti i Shqipërisë: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Fakti Ditor

Edhe këtu djaloshi nuk zhgënjeu, pasi zgjidhi i vetëm miqësoren e parë ndaj Uellsit, me dy gola në fitoren 2-1 dhe shënoi një tjetër gol në miqësoren e dytë ndaj uellsianëve, ndonëse të dy takimet i nisi...

Talenti i Shqipërisë: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - AlbPortali

Edhe këtu djaloshi nuk zhgënjeu, pasi zgjidhi i vetëm miqësoren e parë ndaj Uellsit, me dy gola në fitoren 2-1 dhe shënoi një tjetër gol në miqësoren e dytë ndaj uellsianëve, ndonëse të dy takimet i nisi...

Lirimi eci lirshëm nëpër mbrojtjen turke

para 12 muajve - Koha.net

Duke shfrytëzuar asetin e tij kryesor, shpejtësinë, Lirim Kastrati ishte i pandalshëm të hënën mbrëma, në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Turqisë. Përfaqësuesja U-21 e Kosovës në futboll fitoi 3:1 ndeshjen...

Broja: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - GazetaBlic

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

VIDEO/ Alban BUSHI qorton Kombëtaren: Ne i dhurojmë golat, ju tregoj objektivin tonë më të madh

para 12 muajve - Newsport

Trajneri i kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi, në konferencën e tij për mediat, pas ndeshjes me Turqinë, e vlefshme për eleminatoret e Europianit, por gjithashtu edhe pas fitores 3-1 ndaj Uellsit në...

Kosova pritet të ngritet në këtë pozitë në renditjen e FIFA-s pas fitores historike

para 12 muajve - Insajderi

Kombëtarja e Kosovës pritet që të ketë ngritjen më të madhe në historinë e saj, që prej pranimit në UEFA e FIFA, në ranglistën botërore të FIFA-s. Kosova të hënën mbrëma shënoi fitore historike, në udhëtim...

Kthimi triumfal i kapitenit Rashkaj

para 12 muajve - Koha.net

Kur miqësoret me klube mesatare evropiane ishin luks për përfaqësuesen e Kosovës, Anel Rashkaj ishte gjithnjë në dispozicion. Ishte në dispozicion edhe kur përfaqësuesja nisi etapë të re - të luajë miqësore...

Challandes rrëfehet: Ende nuk e kam statujën në ‘Fadil Vokrri’

para 12 muajve - Insajderi

Trajneri zviceran, Bernard Challandes është ende i pamposhtur që prej ardhjes në postin e kryetrajnerit të Përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë për gazetën e njohur zvicerane Le Matin , Challandes...

Rashani i dha vulë serisë impresive të Kosovës, të nisur edhe nga ai

para 12 muajve - Koha.net

Një gol me shumë fat kishte shënuar Elbasan Rashani në ndeshjen kur iu kthye fati Kosovës. Më 13 nëntor 2017 në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës në futboll po luante miqësoren...

Broja: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Arbresh

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Broja: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Arbresh

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Talenti i Shqipërisë synon skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Ekonomia Online

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Broja: Synoj skuadrë e pare të Chelseat

para 12 muajve - Arbresh

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Kthimi triumfal i kapitenit Rashkaj

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kur miqësoret me klube mesatare evropiane ishin luks për përfaqësuesen e Kosovës, Anel Rashkaj ishte gjithnjë në dispozicion. Ishte në dispozicion edhe kur përfaqësuesja nisi etapë të re – të luajë miqësore...

Rashani i dha vulë serisë impresive të Kosovës, të nisur edhe nga ai

para 12 muajve - Ekonomia Online

Një gol me shumë fat kishte shënuar Elbasan Rashani në ndeshjen kur iu kthye fati Kosovës. Më 13 nëntor 2017 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës në futboll po luante miqësoren...

Broja: Fanella kuqezi më emocionon, synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Gazeta Tema

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Broja: Fanella kuqezi më emocionon, synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - SuperSport

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Talenti kuqezi: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

para 12 muajve - Arbresh

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në Londër,...

Kosova temë e shumë mediave botërore, ‘The Guardian’ me shkrim emocionues

para 12 muajve - OraInfo

Shumë media botërore i kanë dhënë hapsirë Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje prej nëntë ngjarjeve kryesore të kualifikimeve të Kampionatit...

Spikati me U-21, rrëfehet talenti i Çelsit: Kam idhull Ronaldon, gjakun e kam këtu në Shqipëri dhe luaj me qejf për Kombëtaren

para 12 muajve - Newsport

Armando Broja ishte një nga lojtarët që spikati në ndy ndeshjet miqësore ndaj Uellsit. Sulmuesi 17-vjeçar aktivizohet te Çelsi U-18 dhe është një nga lojtarët kyç të skuadrës së tij. Karrierën e ka nisur...

Shënoi golin e parë zyrtar me KOMBËTAREN, Cikalleshi “fjalë zemre” në rrjetet sociale

para 12 muajve - Newsport

Cikalleshi pas përfundimit të ndeshjes me Moldavinë është shfaqur shumë i kënaqur, në ndryshim nga ndeshja me Islandën. Vetë lojtari u shpreh ne profilin e tij ne Instagram: ” Një emocion i papërshkrueshëm...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup

para 12 muajve - Zhurnal

Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për...

The Guardian ka fjalë të mëdha për Përfaqësuesen e Kosovës

para 12 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është duke lënë gjurmë në futbollin eveopian. Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën...

Gazeta e madhe sllovene: Arritja historike në Sofje e Kosovës së rilindur

para 12 muajve - Arbresh

Gazeta e përditshme me ndikim në Slloveni “Dnevnik” e ka quajtur historike fitores dramatike me rikthim të Kosovës ndaj Bullgarisë të hënën në Sofje, duke e përshkruar ekipin kombëtar verdhekaltër si të...

Historia e “Dardanëve” e mahnit mediumin anglez

para 12 muajve - Arbresh

Një artikull i veçantë për Kosovën është publikuar në uebsajtin zyrtar të Dream Team, me bazë në Britani të Madhe. Tekstin e plotë mund të lexoni në vazhdim. A dëshiron ndokush ta dëgjojë një histori motivuese?...

Grupi H, Franca rimerr kreun me spektakël, Mbappe vendos rekord

para 12 muajve - Koha Jone

Disfata kundër Turqisë ishte thjeshtë një hap fals, një mbrëmje jo për kampionët e Botës të cilët rikthehen të rimarrin kreun e grupit H pas një “pokeri” golash kundër modestëve të Andorra. Deschamps kishte...

Grupi H, Franca rimerr kreun me spektakël, Mbappe vendos rekord

para 12 muajve - Medial

Disfata kundër Turqisë ishte thjeshtë një hap fals, një mbrëmje jo për kampionët e Botës të cilët rikthehen të rimarrin kreun e grupit H pas një “pokeri” golash kundër modestëve të Andorra. Deschamps kishte...

Grupi H, Franca rimerr kreun me spektakël, Mbappe vendos rekord

para 12 muajve - BalkanWeb

Disfata kundër Turqisë ishte thjeshtë një hap fals, një mbrëmje jo për kampionët e Botës të cilët rikthehen të rimarrin kreun e grupit H pas një “pokeri” golash kundër modestëve të Andorra. Deschamps kishte...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për...

Kombëtarja U21, fiton sfidat miqësore me Uellsin

para 12 muajve - Top Channel

Pas sfidës me Turqinë të mbyllur me barazimin 2-2, kombëtarja shqiptare e U21 zhvilloi dy ndeshje miqësore me Uellsin duke i fituar që të dyja. Nëse në ndeshjen e parë, kuqezinjtë e Alban Bushit fituan...

Guardian: Kosova e kënaq publikun, lufton për së paku vendin e dytë në grup

para 12 muajve - Ekonomia Online

Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian, e ka vlerësuar Kosovën si Kombëtaren që e kënaq më së shumti publikun me lojën e saj në fushën e futbollit, si dhe shkruan se “Dardanët” do të luftojnë për...

Kosova – Turqia, pamje nga incidenti në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

para 12 muajve - Insajderi

Një incident ka ndodhur mbrëmë gjatë momenteve të fundit të ndeshjes Kosova – Turqia. Kombëtarja e Kosovës U21 dhe Turqia U21 u ndeshën në ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të kualifikueseve për Evropianin U-21...

Situata në grupin tonë/ Islanda që na mundi rihapi garën, gjithçka vendoset në shtator

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria arriti të merrte një fitore të rëndësishme ndaj Islandës me rezultatin e pastër 2-0 duke hyrë edhe njëherë në garë për një vend për në Europianin e vitit të ardhshëm. Kuqezinjtë e drejtuar nga...

Fitorja e Kosovës ndaj Bullgarisë tremb Anglinë

para 12 muajve - Koha.net

Mediumi i madh britanik, “The Guardian”, ka botuar një artikull ku flet për 4 pikat kyçe të kombëtares angleze të futbollit. Ndër të tjera ka zgjedhur edhe përballjen me Kosovën dhe thotë se është e çuditshme...

UEFA: Rashica dhe Kosova, kombinim i zjarrtë

para 12 muajve - Iliria News

Paraqitja e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Bullgarisë nuk i la vetëm kosovarët të mahnitur me yllin e Werder Bremenit, por edhe UEFA-n që e lavdëroi futbollistin përmes një postimi në llogarinë zyrtare...

FOTO+VIDEO/ 3 pikë shprese por mbrojtja kuqezi të bën me zemër!

para 12 muajve - Medial

3 pikë për të mbajtur të ndezur shpresën, 3 pikë për të rritur moralin brenda grupit, 3 pikë për tifozët, praktikisht një fitore që erdhi në momentin e duhur, një fitore që i shërben shumë dhe trajnerit...

Rastet dhe golat e fitores së Kosovës U21 ndaj Turqisë U21

para 12 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Kosovës U21 dje kishte shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Turqisë U21 në kualifikimet për Evropian. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë të martën...

FOTO+VIDEO/ 3 pikë shprese por mbrojtja kuqezi të bën me zemër!

para 12 muajve - BalkanWeb

3 pikë për të mbajtur të ndezur shpresën, 3 pikë për të rritur moralin brenda grupit, 3 pikë për tifozët, praktikisht një fitore që erdhi në momentin e duhur, një fitore që i shërben shumë dhe trajnerit...

Komentimi i çmendur i komentatorit arab pas golit të Rashanit ndaj Bullgarisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndaj Bullgarisë me 10 qershor me rezultatin 2-3, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020. Kosova arriti të fitoi në minutat e fundit...

Shpresat mposhtin sërish Uellsin, Broja goleadori i ri i kuqezinjve

para 12 muajve - Lajm

Kombëtarja Shqiptare U21 ka fituar edhe miqësoren e dytë përballë Uellsit, e zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit. Kuqezinjtë e Alban Bushit e nisën mjaft mirë ndeshjen...

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

para 12 muajve - Lajm

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e tribunave,...

Momenti i “Dardanëve”, Kosova U21 mposht bindshëm Turqinë

para 12 muajve - Lajm

Kosova U21 ka arritur të mposhtë bindshëm Turqinë, me rezultatin 3-1, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj grupmoshe....

Video që tregon shpejtësinë marramendëse të Lirim Kastratit

para 12 muajve - Insajderi

Lirim Kastrati ka mahnitur të pranishmit në ‘Fadil Vokrri’ me paraqitjen e tij kundër Turqisë U21. Mbrëmë, Kosova U21 shënoi fitore 3:1 ndaj Turqisë U21 në kualifikueset e Evropianit U21, transmeton Insporti...

Mbappe: Tani s’është koha për të folur për Real Madridin

para 12 muajve - Zhurnal

Kylian Mbappe nuk ishte në humor për të folur për spekulimet se ai mund të transferohet në Real Madrid, pas fitores së Francës kundër Andorrës në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020. Ylli francez...

EURO U21, Kosova mposhti Turqinë në shtëpi

para 12 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nën moshën 21-vjeç (U21) e ka mposhtur Turqinë U21 me rezultatin 3-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Evropianin U21,...

Yjet e ardhshëm të Kosovës

para 12 muajve - Albinfo

Kosova U21 të martën mbrëma ka mundur Turqinë U-21 me rezultat 3:1. Kjo ishte një fitore e madhe për Dardanët e rinj. “Jam shumë i lumtur me këtë fitore, përgëzoj lojtarët për një ndeshje fantastike të...

UEFA nuk ka të ndalur, ja çfarë ka përgatitur për Rashicën

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës arriti që të bëjë historinë duke shënuar fitore të rëndësishme ndaj Bullgarisë me rezultat përfundimtar 2:3. Me golin e shënuar nga Rashica, Muriqi dhe Rashani, ‘Dardanët’ arritën...

Shqipëria fitoi ndeshjen ndaj Moldavisë

para 12 muajve - Portalb

Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll ka fituar ndeshjen përballë ekipit të Moldavisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën eliminatore të kampionatit “EURO 2020”, raporton Anadolu Agency (AA). Sfida e radhës...

Zvicerani Challandes – trajneri që e bëri Kosovën të ëndërrojë

para 12 muajve - Insajderi

Pas njohjes zyrtare të FIFA-s më 2016, ekipi kombëtar i Kosovës humbi nëntë nga dhjetë ndeshjet kualifikuese. Pastaj vjen Bernard Challandes. Kosova festoi të hënën në Sofje të Bullgarisë. Elbasan Rashani...

Faktet që dëshmojnë rritjen e madhe të Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

Në 14 ndeshje ka shkuar seria e Kosovës pa humbje. E 14-ta vlerësohet bindshëm më e rëndësishmja deri më tash. Të hënën mbrëma në Sofje, përfaqësuesja e Kosovës në futboll fitoi 3:2 ndaj Bullgarisë në...

Zvicerani Challandes e bën Kosovën të ëndërrojë

para 12 muajve - Albinfo

Pas njohjes zyrtare të FIFA-s më 2016, ekipi kombëtar i Kosovës humbi nëntë nga dhjetë ndeshjet kualifikuese. Pastaj vjen Bernard Challandes Kosova festoi të hënën në Sofje të Bullgarisë. Elbasan Rashani...

Cikalleshi-Ramadani i japin frymarrje Shqipërisë, kuqezinjtë rikthehen tek fitorja kundër Moldavisë!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Pas disfatës së pësuar kundër Islandës, Shqipëria është rikthyer tek rezultati pozitiv duke marrë një tre pikësh të artë në takimin e zhvilluar sot në Elbasan Arena kundër Moldavisë. Të besuarit e trajnerit,...

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Moldavi me rezultatin 2-0. Të gjithë rastet e ndeshjes dhe golat me VIDEO

para 12 muajve - Gazeta Tema

-Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje...

Challandes i bashkohet festës së Kosovës U21 – pamje nga zhveshtorja

para 12 muajve - Insajderi

Bernard Challandes e ka shikuar nga afër festën e Kombëtares së Kosovës U21, pas fitores ndaj Turqisë. Kosova U21 shënoi fitoren e dytë në grup në kuadër të kualifikime për Kampionatin Evropian U21, shkruan...

Prekazi: Koha është duke punuar për futbollin kosovar

para 12 muajve - RTV 21

Kosova mundi Turqinë Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 – 1.

Çfarë goli në minutat shtesë! Shqipëria mposht Moldavinë

para 12 muajve - Medial

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ndeshja u dominua nga vendasit, të cilët...

Prognoza e Bylbyl Sokolit për Kosovën: A do të kualifikohet në Euro 2020!

para 12 muajve - GazetaBlic

Trajneri kosovar, Bylbyl Sokoli ka thënë se Kosova ka shënuar një ngritje të madhe në lojën e saj dhe ka të gjitha elementet për të siguruar kualifikimin në Euro 2020. Ai thotë se kishte qenë optimist...

Kosova U21 e para në grup, mund Turqinë

para 12 muajve - Alsat-M

Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë. Një ndeshje e vendosur nga golat...

Sokoli: Kosova ka cilësi për të arritur Evropianin, vendimtare përballjet me Çekinë

para 12 muajve - Koha.net

Trajneri kosovar, Bylbyl Sokoli ka thënë se Kosova ka shënuar një ngritje të madhe në lojën e saj dhe ka të gjitha elementet për të siguruar kualifikimin në Euro 2020. Ai thotë se kishte qenë optimist...

Madheshtore: Edhe kuq e zinjtë shënojnë fitore, mundin Moldavinë 2 me 0

para 12 muajve - Bota Press

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ndeshja u dominua nga vendasit, të cilët...

Kuqezinjtë i kthehen fitores, Shqipëria mposht 2-0 Moldavinë

para 12 muajve - Medial

Shqipëria merr një fitore të rëndësishme përballë Moldavisë në ndeshjen e katërt të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë e teknikut Reja kanë arritur të mposhtin miqtë me rezultatin 2 me 0 Moldavinë...

Fitore e 3 pikë me Moldavinë, por sa vuajtje për të gjetur golin

para 12 muajve - BalkanWeb

Një fitore e rëndësishme sa një edicion! Kështu mund të cilësohet suksesi ndaj Moldavisë, një sukses i vuajtur, që erdhi vetëm në pjesën e dytë, por që në fund vlen tre pikë dhe lejon Shqipërinë të ëndërrojë,...

Prekazi: Koha po punon për futbollin e Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1. Pas ndeshjes në konferencë për shtyp u paraqit trajneri i kombëtares së Kosovës U21, Rafet Prekazi. Prekazi falënderoi lojtarët, të...

Franca poker në Andorra

para 12 muajve - Albeu

Kampioni i Botës, Franca e ka mundur me rezultat 0-4 Andorran duke marrë kryesimin në Grupin H, pas humbjes befasuese kundër Turqisë në Turqi javën e kaluar Franca i është kthyer fitoreve sonte pasi që...

Kosova po bën “namin”, ky është reagimi nga Xhaka

para 12 muajve - OraInfo

Edhe Granit Xhaka, iu ka gëzuar shumë fitores së Kosovës kundër Bullgarisë. Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë...

Kosova U-21 mposht Turqinë 3 me 1 në “Fadil Vokrri”

para 12 muajve - Koha.mk

Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021....

Kjo është renditja tabelare në grupin H pas fitores së Shqipërisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultat 2-0. “Kuq e zinjtë” ishin për një nuancë më të mirë, megjithëse nuk ishin konkretë para portës kundërshtare, shkruan GazetaBlic . Gjithsesi, synimi ishte të...

Shqipëria mposht Moldavinë 2:0

para 12 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë 2:0 në ndeshjen e zhvilluar sonte në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë fituan në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020, duke shkuar në 6 pikë pas katër ndeshjeve të para. Pjesa...

Shqipëria mposht Moldavinë dhe ndjek ëndrrën për në ‘Euro 2020’

para 12 muajve - Koha Jone

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ndeshja u dominua nga vendasit, të cilët...

Pas fitore së madhe kundër Turqisë, selektori Prekazi “shpërthen” me deklaratë

para 12 muajve - OraInfo

Kosova u 21, ka arritur fitore të madhe sonte kundër Turqisë. Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shpreshur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai deklaroi që Kosova ka kualitet dhe pas disa...

Kuqezinjtë bëjnë detyrën përballë Moldavisë

para 12 muajve - Albeu

Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020. Kuqezinjtë e kanë mposhtur ekipin moldav me rezultat 2:0, në ndeshjen e zhvilluar sonte në "Elbasan Arena"....

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

para 12 muajve - Koha.mk

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e tribunave,...

Këto janë fjalët e Edy Reyas pas fitores ndaj Moldavisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultat 2-0. “Kuq e zinjtë” ishin për një nuancë më të mirë, megjithëse nuk ishin konkretë para portës kundërshtare, shkruan GazetaBlic . Gjithsesi, synimi ishte të...

Çfarë goli në minutat shtesë! Shqipëria mposht Moldavinë

para 12 muajve - Sot News

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ndeshja u dominua nga vendasit, të cilët...

Shqipëria mposht Moldavinë në Elbasan

para 12 muajve - Opinion

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë mbrëmjen e së martës në “Elbasan Arana”. Dy gola të Sokol Cikalleshit në minutën e 65 dhe Ylber Ramadanit në minutën e 92 i dhanë 3 pikë djemve të Edy Rejas. Me fitoren...

Shqipëria mposhtë Moldavinë, Reja i gëzohet fitores së parë

para 12 muajve - Aktuale

Trajneri Edy Reja ka shijuar fitoren e parë si trajneri i Shqipërisë, pasi ‘kuq e zinjtë’ fituan 2-0 kundër Moldavisë. Sokol Cikalleshi realizoi në pjesën e dytë pas asistimit të Odise Roshit. Ndërsa në...

Shqipëria me lojë të zbehtë mposhtë Moldavinë, ja ku pozicionohet tani

para 12 muajve - OraInfo

Kombëtarja kuqezi me shumë mund ka mposhtur Moldavinë. Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Moldavinë 2:0 në ndeshjen kualifikuese të Evropianit 2020 Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë,...

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

para 12 muajve - SuperSport

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e tribunave,...

Cikalleshi-Ramadani i japin frymarrje Shqipërisë, kuqezinjtë rikthehen tek fitorja kundër Moldavisë!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Pas disfatës së pësuar kundër Islandës, Shqipëria është rikthyer tek rezultati pozitiv duke marrë një tre pikësh të artë në takimin e zhvilluar sot në Elbasan Arena kundër Moldavisë. Të besuarit e trajnerit,...

Kuqezinjtë i kthehen fitores, Shqipëria mposht 2-0 Moldavinë

para 12 muajve - Vizion Plus

Shqipëria merr një fitore të rëndësishme përballë Moldavisë në ndeshjen e katërt të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë e teknikut Reja kanë arritur të mposhtin miqtë me rezultatin 2 me 0 Moldavinë...

Reja gjen formulën e golave, mban gjallë shpresën për Europianin

para 12 muajve - Koha Jone

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit, u mbyll me 2-0 për të kuqtë. Ishte Sokol Cikalleshi që shënoi golin e parë për kuq e zinjtë, duke ndezur atmosferën...

Mbyllet takimi Shqipëri-Moldavi, mësoni rezultatin përfundimtar

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes së sotme, Shqipëri-Moldavi. Vendasit kanë shënuar fitore të pastër me rezultat 2-0, shkruan GazetaBlic . Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani ishin realizatorët...

Kosova U-21 mposht Turqinë 3 me 1 në “Fadil Vokrri” (FOTO+VIDEO)

para 12 muajve - Klan Kosova

Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021....

Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë ”shpërthejnë” me 2 gola

para 12 muajve - Koha Jone

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit, u mbyll me 2-0 për të kuqtë. Ishte Sokol Cikalleshi që shënoi golin e parë për kuq e zinjtë, duke ndezur atmosferën...

Gol në lojën shtesë në duelin Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka vulosur fitoren ndaj Moldavisë. Ramadani ka shënuar në lojën shtesë, për rezultatin 2-0, shkruan GazetaBlic. Përderisa kanë mbetur edhe dy minuta deri te fundi i ndeshjes, kuq e zinjtë e Reyas...

Fotolajm/ Vizitor special në “Elbasan Arena”

para 12 muajve - Top Channel

Granit Xhaka ndjek nga afër ndeshjen Shqipëri-Moldavi, së bashku me të atin Ragip Xhaka dhe vëllain Agon Xhaka. Top Channel

Granit Xhaka krenar me paraqitjet e Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

Pas fitores së madhe kundër Turqisë, Kosova “marshon” drejt Euro 2021

para 12 muajve - OraInfo

Futbollistët kosovarë, me hapa të sigurtë po marshojnë drejtë Evropës. Kosova U21 ka bilancë të 100 për qind në eliminatore për Euro 2021, ku nga dy ndeshje ka dy fitore Kosova U21 e Rafet Prekazit ka...

EURO 2020/Shqipëria ka mposhtur Moldavinë 2-0, rikthehet besimi

para 12 muajve - Lexo

Në sekondat e fundit të ndeshjes, Shqipëria ka gjetur dhe golin e dytë me Ramadanin. Shqipëria ka luajtur më mirë dhe me shumë besim, por traineri Reja ka bërë diferencën me ndërrimet e bëra. Skuadra kuqezi...

Kosova e mposht bindshëm Turqinë dhe e rrëmben kreun në grup

para 12 muajve - Koha.mk

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka vazhduar ecurinë e përkryer duke e mposhtur 3:1 Turqinë U21 në Prishtinë dhe tani është lider i Grupit 3 kualifikues për Kampionatin Evropian U21. Golat nga Arbenit Xhemajli,...

Kosova mundi Turqinë në grupmoshat U21

para 12 muajve - RTV 21

Edhe një fitore për Kosovën në futboll Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U21 ka shënuar fitore ndaj Turqisë U21 me rezultat përfundimtar 3 me 1.

Momenti i “Dardanëve”, Kosova U21 mposht bindshëm Turqinë

para 12 muajve - SuperSport

Kosova U21 ka arritur të mposhtë bindshëm Turqinë, me rezultatin 3-1, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj grupmoshe....

Shqipëria trondit moldavët në Elbasan Arena

para 12 muajve - Sot News

Minuta e 65-të e ndeshjes dhe më në fund Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë. Ka shënuar Sokol Cikalleshi pas një inkursuoni në të majtë të Odise Roshit,  dy ndërrimet fituese të trajnerit Reja.

LIVE/Shqipëri-Moldavi, goli i Cikalleshit ndez kuqezinjtë

para 12 muajve - Koha Jone

Po luhet në Elbasan ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit. Aktualisht ndeshja është 1-0 për të kuqtë. Kuqezinjtë kërkojnë të rikthehen te fitorja pas humbjes...

Gjashtë pikë në dy ndeshje, kjo është renditja tabelare në grupin e Kosovës U21

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para afro gjysmë ore dueli i mbrëmjes së sotme mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21. Vendasit kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë kombëtares me traditë, shkruan GazetaBlic . Takimi...

Shqipëri-Moldavi/ Shënon gol Cikalleshi, kuqezinjtë në avantazh

para 12 muajve - Shekulli

Në minutën e 65-të të ndeshjes, Shqipëria shënon gol. Goli është shënuar nga Sokol Cikalleshi pas një inkursioni në të majtë të Odise Roshit. Dy ndërrimet fituese të trajnerit Reja japin efekt. Minuta...

​​Shqipëria mposht Moldavinë

para 12 muajve - Shenja

Shqipëria ka shënuar sonte fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen kualifikuese për Evropianin 2020. Ndeshja e zhvilluar në Elbasan Arena, përfundoi me rezultat 2-0. Golin e parë e shënoi Sokol Cikalleshi (66’),...

Kosova mund Turqinë në grupmoshat U21

para 12 muajve - RTV 21

Edhe një fitore për Kosovën në futboll Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U21 ka shënuar fitore ndaj Turqisë U21 me rezultat përfundimtar 3 me 1.

Shqipëria në avantazh, Cikalleshi tund rrjetën e Moldavisë

para 12 muajve - Opinion

Shqipëria ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Moldavisë në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Europian. Në minutën e 66’ Cikalleshi arriti të dërgoj topin rrjetë, pas një gabimi të portierit të Moldavisë...

Shqipëri-Moldavi, pjesa e parë mbyllet pa gola

para 12 muajve - Top Channel

Ka përfunduar pjesa e parë në ‘Elbasan Arena’ e ndeshjes Shqipëri-Moldavi, me një rezultat pa gola. Kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja kanë dominuar lojën, por nuk kanë mundur që të shënojnë në portën...

Shpërthen festa në ‘Elbasan Arena!’ Kombinimi Roshi-Cikalleshi, kuqezinjtë kalojnë në avantazh

para 12 muajve - Standard

Shqipëria luan sot ndeshjen e katërt në grupin kualifikues H, të vlefshme për eliminatoret e EURO 2020. Në “Elbasan Arena”, kuqezinjtë presin Moldavinë, në një sfidë ku kërkohet me patjetër fitorja, për...

Më në fund vjen goli i parë në takimin Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka shënuar më në fund golin e parë kundër Moldavisë. U deshë të pritej minuta e 66-të, që “kuq e zinjtë” e Edy Reyas të realizojnë golin e epërsisë, shkruan GazetaBlic . Sokol Cikalleshi realizoi...

Nuk ndalet Kosova: Mposht bindshëm Turqinë, e rrëmben kreun në grup

para 12 muajve - OraInfo

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka vazhduar ecurinë e përkryer duke e mposhtur 3:1 Turqinë U21 në Prishtinë dhe tani është lider i Grupit 3 kualifikues për Kampionatin Evropian U21. Golat nga Arbenit Xhemajli,...

LIVE/Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë shënojnë golin e parë

para 12 muajve - Koha Jone

Po luhet në Elbasan ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit. Aktualisht ndeshja është 1-0 për të kuqtë. Kuqezinjtë kërkojnë të rikthehen te fitorja pas humbjes...

Kosova ia “terron” Turqisë dhe bëhet lidere në grup

para 12 muajve - OraInfo

Edhe Kombëtarja e Kosovës U-21, po shkëlqen me paraqitjen e tyre. Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka vazhduar ecurinë e përkryer duke e mposhtur 3:1 Turqinë U21 në Prishtinë dhe tani është lider i Grupit...

Mbyllet gjithçka në “Fadil Vokrri” – Turqia U21 “kopjon” Bullgarinë, mposhtet nga “Dardanët”

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes së sotme mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21. Vendasit kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë kombëtares me traditë, shkruan GazetaBlic . Takimi u...

Mirlind Daku: Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit, shënova kundër Turqisë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku realizoi gol në fitoren e Kosovës 3-1 kundër Turqisë, për grupmoshat U21. Ish lojtari i Llapit tha se kjo ishte si rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të...

Mbyllet gjithçka në “Fadil Vokrri” – Turqia U21 “kopjon” Bullgarinë, mposhtet nga “Dardanët” e rinj

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes së sotme mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21. Vendasit kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë kombëtares me traditë, shkruan GazetaBlic . Takimi u...

Shqipëri-Moldavi/ Mbyllet pjesa e parë, dominojnë kuqezinjtë

para 12 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e sotme Shqipëria luan ndeshjen e katërt në grupin kualifikues H, të vlefshme për eliminatorët e EURO 2020. Në “Elbasan Arena”, kuqezinjtë presin Moldavinë, në një sfidë ku kërkohet me patjetër...

EURO 2020/Shqipëria ka mposhtur Moldavinë 2-0, rikthehet besimi

para 12 muajve - Java News

Në sekondat e fundit të ndeshjes, Shqipëria ka gjetur dhe golin e dytë me Ramadanin. Shqipëria ka luajtur më mirë dhe me shumë besim, por traineri Reja ka bërë diferencën me ndërrimet e bëra. Skuadra kuqezi...

Shqipëri-Moldavi, “digjet” pjesa e parë

para 12 muajve - Koha Jone

Po luhet në Elbasan ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit. Aktualisht ndeshja është 0-0. Kuqezinjtë kërkojnë të rikthehen te fitorja pas humbjes me Islandën....

Granit Xhaka krenar me paraqitjet e Kosovës

para 12 muajve - Tetova Sot

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

Shënohet goli i tretë në duelin Kosovë – Turqi, mësoni kush ka kaluar në epërsi

para 12 muajve - GazetaBlic

Kosova ka rikthyer gjithçka në favor të vetin. Djelmoshat verdhë e kaltër shënuan përmes Mirlin Dakut, shkruan GazetaBlic . Daku realizoi një gol fenomenal, për t’i dërguar në delirium tifozët vendas....

Shqipëri-Moldavi, pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura

para 12 muajve - Opinion

Kombëtarja shqiptare po luan sot në mbrëmje sfidën e radhës së eliminatoreve të Euro 2020 ndaj Moldavisë. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur...

Mbyllet pjesa e parë në “Elbasan Arena”, mësoni rezultatin në takimin Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit Shqipëri – Moldavi. 45 minutëshi i parë i takimit të vlefshëm për kualifikimet në EURO 2020, u mbyll ashtu siç edhe i’a filloi, pra 0-0, shkruan GazetaBlic...

Shqipëria mposht 2-0 Moldavinë: Ja çfarë thotë trajneri i kuqëzinjve

para 12 muajve - 24 ore

Shqipëria fitoi 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020. Pas takimit ka folur edhe trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja ku u shpreh i kënaqur me lojën dhe fitoren....

Elbasan, luhet ndeshja Shqipëri-Moldavi

para 12 muajve - Koha Jone

Po luhet në Elbasan ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e katërta në grupin H eliminator të Europianit. Aktualisht ndeshja është 0-0. Kuqezinjtë kërkojnë të rikthehen te fitorja pas humbjes me Islandën....

Gol në fillim të pjesës së dytë në takimin Kosovë U21 – Turqi U21

para 12 muajve - GazetaBlic

Turqia ka arritur të barazoi shifrat në 1-1 në duelin ndaj Kosovës. Dervisol realizoi pas asistimit të Yuksel, shkruan GazetaBlic . Djelmoshat e Prekazit nuk arritën ta mbajnë për shumë gjatë epërsinë,...

Shenon Shqiperia, Cikalleshi gjen golin me Moldavine

para 12 muajve - Java News

Shqiperia gjen golin pas shume kohesh, dhe autor i tij eshte Cikalleshi. Jemi ne avantazh me Moldavine 1-0.

Kosova U21 dhuron spektakël në “Fadil Vokrri” kundër turqve, merr kryesimin e Grupit

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të...

Nis sfida ndaj Moldavisë, Kombëtarja do fitoren e dytë në grup

para 12 muajve - BalkanWeb

Ka startuar në këto çaste në “Elbasan Arena” ndeshja e katërt në grupin H për Shqipërinë, ajo ndaj Moldavisë. Skuadra kuqezi kërkon suksesin e dytë në grup, ndërsa Edi Reja fitoren e parë në drejtimin...

Elbasan/Granit Xhaka në stadium: Të ringrihet shpejt Shqiperia, tregon të ardhmen e Taulantit…

para 12 muajve - Java News

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

Kosova e mposht bindshëm Turqinë dhe e rrëmben kreun në grup

para 12 muajve - Infokusi

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka vazhduar ecurinë e përkryer duke e mposhtur 3:1 Turqinë U21 në Prishtinë dhe tani është lider i Grupit 3 kualifikues për Kampionatin Evropian U21. Golat nga Arbenit Xhemajli,...

Sfida Shqipëri-Moldavi/ Kombëtarja do fitoren e dytë në grup

para 12 muajve - Standard

Ka startuar në këto çaste në “Elbasan Arena” ndeshja e katërt në grupin H për Shqipërinë, ajo ndaj Moldavisë. Skuadra kuqezi kërkon suksesin e dytë në grup, ndërsa Edi Reja fitoren e parë në drejtimin...

Shqipëri – Moldavi, mbyllet pjesa e parë

para 12 muajve - Tetova Sot

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kombëtares shqiptare dhe Moldavisë, e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020. Skuadrat nuk arritën të shënonin në 45 minutat e parë Kombëtarja shqiptare...

Gol në çastet e fundit të pjesës së parë në “Fadil Vokrri”, ky është rezultati i takimit Kosovë U21 – Turqi U21

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit Kosovë U21 – Turqi U21. 45 minutëshi i parë i kësaj sfide, u mbyll me epërsinë e të kaltërve, pra 1-0, shkruan GazetaBlic . Djelmoshat e Rafet Prezakit...

Daku me gol fantastik e kthen epërsinë e Kosovës ndaj Turqisë

para 12 muajve - Infokusi

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka kthyer epërsinë kundër Turqisë U21 në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian U21, e cila po zhvillohet momentalisht në Prishtinë. Mirlind Daku shënoi një gol...

“Dardanët” po shkruajnë histori, kualifikimi i tyre në evropian i mundshëm

para 12 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës, është duke lënë gjurmë në futbollin evropian. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, këmbëngul se synimi i Kombëtares dardane për t’u kualifikuar në Kampionatin...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Direkt ndeshja Shqipëri-Moldavi

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje...

Kosova-Bullgaria synojnë rritje të bashkëpunimit ekonomik

para 12 muajve - RTV 21

Veseli merr pjesë në shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtes...

Vëllezërit Xhaka në "Elbasan Arena", 1 në fushë 2 në stadium

para 12 muajve - Albeu

Granit Xhaka ka udhëtuar drejt Elbasanit për ta përkrahur vëllain e vet, Taulantin, në ndeshjen e Shqipërisë kundër Moldavisë, i cila do të zhvillohet sonte në Elbasan Arena . Kombëtarja kuqezi është nikoqire...

Surpriza në prag të ndeshjes Shqipëri-Moldavi, kush është i ftuari special i kombëtares

para 12 muajve - Medial

Na ndan vetëm një orë nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eleminatoret e Euro 2020-të. Edhe mesa duket i ftuari special i kësaj ndeshje është futbollisti i Arsenalit dhe njëkohësisht...

Kuqezinjtë rehabilitohen: fitore 2-0 përballë Moldavisë

para 12 muajve - Te Sheshi

Pas humbjes me Islandën, kombëtarja shqiptare ka regjistruar një fitore rehabilituese me Moldavinë në “Elbasan Arena”, duke bërë që të rifutet në lojë për kualifikimin në “Euro 2020”. Cikalleshi e Ramadani...

Kosova U21 fiton bindshëm Turqinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Kosova U21 ka arritur të mposhtë bindshëm Turqinë, me rezultatin 3-1, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj grupmoshe....

Shqipëria mposhti Moldavinë

para 12 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Ndeshja u dominua nga vendasit, të cilët...

Luan kombëtarja, tifozët specialë në “Elbasan Arena”

para 12 muajve - Koha Jone

Shqipëria luan mbrëmjen e sotme takimin e katërt për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë presin në “Elbasan Arena” një kombëtare modeste si ajo e Moldavisë, por kjo nuk i lejon që të jetë e qetë në marrjen...

​Prekazi: Koha është duke punuar për futbollin kosovar

para 12 muajve - KosovaPress

Pas ndeshjes në konferencë për shtyp u paraqit trajneri i kombëtares së Kosovës U21, Rafet Prekazi. Prekazi falënderoi lojtarët, të cilët kanë dhënë maksimumin në këtë ndeshje. "Jam shumë i lumtur me këtë...

Franca demolon Andorrën

para 12 muajve - Periskopi

Kampioni i Botës, Franca e ka mundur me rezultat 0-4 Andorran duke marrë kryesimin në Grupin H, pas humbjes befasuese kundër Turqisë në Turqi javën e kaluarFranca i është kthyer fitoreve sonte pasi që...

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

para 12 muajve - Gazeta e re

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e tribunave,...

Në 10 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, Kosova e Bullgaria synojnë rritje të bashkëpunimit ekonomik

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtes zyrtare për shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Shqipëria mban gjallë shpresat për kualifikim, mposht Moldavinë

para 12 muajve - Periskopi

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e tribunave,...

Rashica përballë Xhakës në ndeshjen e yjeve për nder të çlirimit të Kosovës

para 12 muajve - Klan Kosova

Milot Rashica dhe Granit Xhaka deri më tani asnjëherë nuk ka rastisur të jenë përballë njëri-tjetrit. Por të dy do ta bëjnë këtë në një ndeshje të veçantë. Më 15 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në...

Shqipëri-Moldavi 2-0, kombëtarja e Rejës gjen fitoren

para 12 muajve - LajmiFundit

Shqiperia arriti fitore ne ndeshjen me Moldavine. Kombetarja shqiptare kaloi në avantazh në minutën 66 në ndeshjen ndaj Moldavise në ‘Elbasan Arena’. Sokol Cikalleshi shënoi golin e parë për kuq e zinjtë,...

Shqipëria feston kundër Moldavisë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Golat e Cikalleshit dhe Ramadanit, i dhuruan fitoren e parë tekniku...

Minuta e 15-të në stadiumin “Fadil Vokrri”, mësoni rezultatin në duelin Kosovë U21 – Turqi U21

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka kaluar një çerek ore lojë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Rezultati ende është ai i fillimit, pra 0-0, shkruan GazetaBlic . Të dyja skuadrat po luajnë qetë dhe kujdesshëm, duke e analizuar kundërshtarin....

Mbyllet takimi Shqipëri-Moldavi, mësoni rezultatin përfundimtar

para 12 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes së sotme, Shqipëri-Moldavi.Vendasit kanë shënuar fitore të pastër me rezultat 2-0, shkruan GazetaBlic. Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani ishin realizatorët...

Ylli i Kosovës pasi i shënoi Turqisë: ‘Allahu ma shpërbleu pasi agjërova në Ramazan’

para 12 muajve - Periskopi

Sulmuesi i Kombëtares U21 të Kosovës, Mirlind Daku ishte në mesin e realizatorëve në fitoren 3-1 të “Dardanëve” kundër Turqisë U21. Djelmoshat e Rafet Prekazit rrëmbyen primatin në Grupin 3, pasi mposhtën...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë...

​Shqipëria mposht Moldavinë

para 12 muajve - KosovaPress

Ndeshja e zhvilluar në Elbasan Arena, përfundoi me rezultat 2-0. Golin e parë e shënoi Sokol Cikalleshi (66’), raporton KosovaPress. Kurse goli i dytë erdhi në minutat e fundit të ndeshjes nga Ylber Ramadani....

Shqipëria fiton 2 me 0 ndaj Moldavisë, Edy Reja regjistron fitoren e parë

para 12 muajve - Arbresh

Edy Reja ka gjetur fitoren në takimin e dytë si trajner te kombëtarja shqiptare. Shqipëria mposhti me rezultat 2 me 0 ekipin kombëtar të Moldavisë në takimin e zhvilluar si nikoqir në “Elbasan Arena” në...

Kosova U-21 fiton përballë Turqisë, merr kreun e grupit në eliminatore

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kosova U-21 fitoi përballë bashkëmoshatarëve të Turqisë në eliminatoret e Kampionatit Europian për 21-vjeçarët. “Dardanët” e vegjël triumfuan me rezultatin 3-1 në ndeshjen e rëndësishme që u zhvillua në...

Gol në lojën shtesë në duelin Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - Gazeta Observer

Shqipëria ka vulosur fitoren ndaj Moldavisë.Ramadani ka shënuar në lojën shtesë, për rezultatin 2-0, shkruan GazetaBlic.Përderisa kanë mbetur edhe dy minuta deri te fundi i ndeshjes, kuq e zinjtë e Reyas...

Granit Xhaka në Elbasan për Shqipërinë: Sot shpresoj të fitojmë, e ardhmja e Taulantit…

para 12 muajve - Gazeta Tema

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

Granit Xhaka në Elbasan për Shqipërinë: Sot shpresoj të fitojmë, e ardhmja e Taulantit…

para 12 muajve - SuperSport

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

U-21: Kosova – Turqia, mbyllet pjesa e parë me avantazhin e “Dardanëve të rinj”

para 12 muajve - Infokusi

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës U-21 dhe Turqisë U-21, e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2021. “Dardanët” e rinj po avancojnë 1:0 pas 45 minutave të parë Përfaqësuesja U-21...

Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë vetëm për fitore: Formacionet zyrtare

para 12 muajve - Albeu

Shqipëria kërkon t’i rikthehet fitores në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian kundër Moldavisë sonte në Elbasan. Kombëtarja kuqezi është nikoqire e Moldavisë në...

Mediumi zviceran: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

para 12 muajve - Flaka

Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike kundër Bullgarisë në ndeshjen e së hënës kualifikuese për Kampionatin...

Mysafir special në stadiumin “Elbasan Arena”, mësoni kush ka shkuar ta përcjellë duelin Shqipëri-Moldavi

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Shqipërisë sonte e pret në Elbasan Arena kombëtaren e Moldavisë, në kuadër të kualifikimeve për Evropian. Pas humbjes me Islandën, djelmoshat e Edy Reyas do të mundohen me çdo kusht t’u rikthehen...

Goli nga Sokol Cikalleshi kundër Moldavisë

para 12 muajve - Arbresh

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë kundër Moldavisë. Kombëtarja shqiptare ka shënuar për 1 me 0 në ndeshjen si nikoqir në “Elbasan Arena” kundër Moldavisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian...

Presidenti i FFK-së: Djemtë tonë të artë po e shkruajnë historinë, kualifikimi s’është më vetëm ëndërr

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, këmbëngul se synimi i Kombëtares dardane për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian nuk është më vetëm një ëndërr, sepse beson se djemtë, sic...

Shqipëri – Moldavi 1-0

para 12 muajve - Gazeta Observer

Shqipëria ka shënuar më në fund golin e parë kundër Moldavisë.U deshë të pritej minuta e 66-të, që “kuq e zinjtë” e Edy Reyas të realizojnë golin e epërsisë, shkruan GazetaBlic. Sokol Cikalleshi realizoi...

Prekazi pas fitores me Turqinë: Pas 4-5 vitesh do të jetë një ‘mini Kroaci’

para 12 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shpreshur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai deklaroi që Kosova ka kualitet dhe pas disa vitesh do të jetë si Kroacia. “Ne jemi kombë që kemi kualitet...

Mediumi zviceran: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

para 12 muajve - Flaka

Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike kundër Bullgarisë në ndeshjen e së hënës kualifikuese për Kampionatin...

​Shqipëria kalon në epërsi

para 12 muajve - KosovaPress

Golin e shënoi Sokol Cikalleshi (66’), raporton KosovaPress. Ndeshja është duke u zhvilluar në Elbasan Arena. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

‘Dardanët’ gjunjëzojnë turqit në ‘Fadil Vokrri’

para 12 muajve - Gazeta Observer

Kosova U21 ka shënuar fitore të madhe 3-1 kundër Turqisë U21 në kualifikimet për kampionatin evropian të vitit 2021. Skuadra e Rafet Prekazit gjatë tërë kohës ishte më e mirë dhe krijoi shumë më tepër...

Mirlind Daku shënon për Kosovën, “Dardanët” sërish përpara

para 12 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka kaluar sërish në epërsi kundër Turqisë në ndeshjen e grupmoshave U21 që po zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri. Sulmuesi Mirlind Daku realzoi me kokë, 18 minuta pa përfunduar koha e rregullt....

Shikoni reagimin e Bernard Challandes pasi Kosova U21 i kallëzon Turqisë si luhet futbolli [Video]

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja U21 e Kosovës në futboll ka arritur edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2021”. Djelmoshat e Rafet Prekazit triumfuan me rezultat 3-1, dhe tani kryesojnë Grupin 3...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - Shenja

Shqipëria kërkon t’i rikthehet fitores në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian, që zhvillon sonte kundër Moldavisë në Elbasan. Shqipëria vjen nga një humbje ndaj...

Formacionet zyrtare/ Befason Reja, ndryshon gjysmën e skuadrës

para 12 muajve - SuperSport

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Shqipëri-Moldavi, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-ës, që do të luhet sonte në orën 20:45, në stadiumin “Elbasan Arena”.’ Trajneri i kuqezinjve Edi Reja...

Shqipëri-Moldavi publikohen formacionet zyrtare. Edi Reja me ndryshime në të tre repartet!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”. Trajneri Edi Reja ka publikuar formacionin zyrtare ku ndryshe...

Kosova mposht Turqinë, merr kryesimin e grupit

para 12 muajve - KosovaPress

Djelmoshat e Rafet Prekazit e nisin më mirë ndeshjen duke pasur disa raste të mira shënimi, por golin nuk arritën ta gjenin deri në minutat shtesë të pjesës së parë. Ishte Arbenit Xhemajli i cili shënoi...

‘Dardanët’ e rinj mposhtin Turqinë

para 12 muajve - Epoka e Re

Kosova U21 ka shënuar fitore bindëse në Fadil Vokrri ndaj Turqisë U21, për t’u bërë edhe lider i grupit. Kosova shënoi fitore prej 3 me 1 në përballjen e sotme në një ndeshje shumë të bukur para tifozëve...

Challandes tregoi se si i motivoi futbollistët: Ju fola për luftën, vuajtjet e prindërve të tyre, pastaj ata luajtën me zemër

para 12 muajve - Koha.mk

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, nuk di për humbje prej se është në krye të Kosovës. Edhe barazimit që skuadra e tij i ka marr, ka qenë shpesh më e mirë se sa kundërshtari. Trajneri zviceran...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Moldavi

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Shqipërisë sonte e pret në Elbasan Arena kombëtaren e Moldavisë, në kuadër të kualifikimeve për Evropian. Pas humbjes me Islandën, djelmoshat e Edy Reyas do të mundohen me çdo kusht t’u rikthehen...

Kosova U21 mposhtë Turqinë në “Fadil Vokrri”

para 12 muajve - Arbresh

Kosova U21 ka siguruar një fitore mjaftë të rëndësishme mbrëmjen e sotme (e martë). Djelmoshat e grupmoshave U21 kanë fituar me rezultat 3 me 1 në ndeshjen e zhvilluar si nikoqir kundër Turqisë U21 në...

Kosova fantastike, e mposht Turqinë dhe del e para në grup

para 12 muajve - Albinfo

Kosova U-21 e ka mundur Turqinë me rezultat 3:1 në Prishtinë, që ishte e dyta nga dy ndeshje të zhvilluara Pas Kosovës A, me paraqitje fantastike ka vazhduar edhe Kosova U-21. Djelmoshat e rinj kanë mundur...

Pas fitores së Kosovës, shkruajnë mediat zvicerane

para 12 muajve - OraInfo

Fitorja e Kosovës është komentuar edhe nga mediat zvicerane. Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike...

E jashtëzakonshme Kosova U21, ia palon Turqisë në sy të Challandesit – kryeson grupin

para 12 muajve - Periskopi

Pas fitores heroike të Kombëtares A të Kosovës në futboll, të hënën mbrëma, edhe grupmosha U21 ka vazhduar me paraqitje brilante. Djelmoshat e Rafet Prekazit mposhtën Turqinë me rezultat 3-1, në kuadër...

Shqipëria – Moldavia, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Shqipërisë sonte e pret në Elbasan Arena kombëtaren e Moldavisë, në kuadër të kualifikimeve për Evropian. Ndeshja nis në ora 20:45, transmeton Koha.net. Formacionet zyrtare janë këto:

Kosovë – Turqi, formacionet zyrtare

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas fitores si mysafire e Andorrës, tani djelmoshat “verdhë e kaltër” pritet ta kenë një test mjaft serioz. Kosova U21 e pret Turqinë U21, në duelin e dytë të fazës kualifikuese për evropianin e vitit...

“U kall Bullgaria!”, komentatori shpërthen te goli i fitores

para 12 muajve - Sovrani

“Goooooooooool!”, një britmë e gjatë, një ulërimë që ndoshta është dëgjuar deri në kufi me Kosovën, aty ku populli i Dardanisë ka festuar si i çmendur në një mbrëmje të madhe për djemtë e Challandes, që...

Reja bën 4 lëvizje, ja formacioni i mundshëm

para 12 muajve - Koha.mk

Reja bën katër ndry shime, por skema mbetet e njëjtë: 3-5-2. Kuqezinjtë kanë pasur praktikisht vetëm një seancë në dispozicion për të përgatitur ndeshjen me Moldavinë, që do të luhet sot në orën 20:45...

Fitorja historike e Kosovës në Sofje

para 12 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka arritur fitore historike si mysafire e Bullgarisë me rezultat 3:2, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Triumfi i “Dardanëve”, që ishte i pari në kualifikime për...

Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe Çekisë – Kush ka gjasa më të mëdha për kualifikim?

para 12 muajve - Tetova Sot

Gjërat tashmë kanë filluar të biejnë në vendin e vetë dhe gradualisht po kuptohet se cilat kombëtare do të luftojnë për dy pozitat e para në grupin A. Pozita këto që sigurojnë kompeticionin më të madh...

LIVE/ Starton pjesa e dytë mes Shqipërisë dhe Moldavisë

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri – Moldavi 0 – 0 / Eleminatore Euro 2020-të Shqipëria: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Ramadani, Sadiku, Uzuni, Mavraj, Kaçe, Abrashi. Trajneri Edy Reja. Moldavia: Koselev, Jardan, Efros,...

Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Turqia U21

para 12 muajve - Koha.net

Pas fitores së thellë ndaj Andorës përfaqësuesja e Kosovës U21 sot do të ketë një test të vërtetë ndaj Turqisë U21. Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimin në Evropianin U21, transmeton Koha.net....

Si i motivoi lojtarët e Kosovës, trajneri Challandes: Ju fola për luftën dhe vuajtjet e prindërve të tyre!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët...

​Kosova rikthen epërsinë

para 12 muajve - KosovaPress

Në minutën e 72-të ishte Mirlind Daku ai i cili shënoi me kokë, duke lënë të shtangur portierin kundërshtar. Kur kanë mbetur edhe 15 minuta deri në përfundim të ndeshjes tashmë Kosova synon ta ruajë këtë...

Kosova në epërsi kundër Turqisë: Kallet stadiumi, tifozët brohorasin një zëri ‘KOSOVA’ [Video]

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës U21 në futboll ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë U21 në “Fadil Vokrri”, të martën mbrëma në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2021”. Djelmoshat e Rafet Prekazit fillimisht...

Shqipëri – Moldavi, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri – Moldavi. Në stadiumin ‘Elbasan Arena’, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, Shqipëria po zhvillohen e xhiros së katërt të fazës së grupeve....

VIDEO/ Shqipëri “e vakët” në 45 minuta, Reja “në kërkim” të formulës së golit

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri – Moldavi 0 – 0 / Eleminatore Euro 2020-të Shqipëria: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Ramadani, Sadiku, Uzuni, Mavraj, Kaçe, Abrashi. Trajneri Edy Reja. Moldavia: Koselev, Jardan, Efros,...

Kosova kaloi në epërsi por turqit barazuan shpejtë në pjesën e dytë

para 12 muajve - Gazeta Observer

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh kundër Turqisë në ndeshjet kualifikuese të kampionatit evropian 2021 për grupmoshën U21. “Dardanët” shënuan në fund të pjesës së parë përmes Arbenit Xhemajlit....

Granit Xhaka flet më në fund e komenton triumfin e Kosovës

para 12 muajve - Periskopi

Mesfushori kosovar i Zvicrës, Granit Xhaka më në fund i ka komentuar sukseset e Kombëtares së Kosovës në futboll. “Dardanët” arritën fitore historike mbrëmë me rezultat 3-2 kundër Bullgarisë, duke i dërguar...

Granit Xhaka: Jam krenar për Shqipërinë dhe Kosovën

para 12 muajve - LajmiFundit

Granit Xhaka është i ftuar special në ‘Elbasan Arena’ për të ndjekur nga shkallët e stadiumit duelin ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë. Në një prononcim për “Supersport” Xhaka u shpreh se në një ndeshje...

Shqipëria synon vetëm fitore ndaj Moldavisë, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Tetova Sot

Shqipëria kërkon t’i rikthehet fitores në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian kundër Moldavisë sonte në Elbasan. Kombëtarja kuqezi është nikoqire e Moldavisë në...

Granit Xhaka: Jam krenar për Shqipërinë dhe Kosovën, hera e parë që shikoj…

para 12 muajve - Fakti Ditor

Granit Xhaka është i ftuar special në ‘Elbasan Arena’ për të ndjekur nga shkallët e stadiumit duelin ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë. Në një prononcim për “Supersport” Xhaka u shpreh se në një ndeshje...

LIVE/ Prekje e pastër e topit më dorë, i gjithë stadiumi kërkon penallti, arbitri merr vendimin

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri – Moldavi 0 – 0 / Eleminatore Euro 2020-të Shqipëria: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Ramadani, Sadiku, Uzuni, Mavraj, Kaçe, Abrashi. Trajneri Edy Reja. Moldavia: Koselev, Jardan, Efros,...

Sonte në “Fadil Vokrri” Kosova U-21 përballë Turqisë

para 12 muajve - Klan Kosova

Kosova U-21 do të zhvilloj sonte ndeshjen përballë Turqisë, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2021 për kategorinë deri në moshën 21 vjeçare. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë...

Fillon pjesa e dytë dhe Turqia barazon rezultatin

para 12 muajve - KosovaPress

Vetëm 13 sekonda i janë dashur skuadrës së Turqisë për të barazuar rezultatin. Turqit shënuan me anë të Halil Dervisoglu pas një gabimi në mesfushë nga futbollistët e Kosovës. Mbetet te shihet reagimi...

Publikohet formacioni zyrtar i Shqipërisë përballë Moldavisë, Reja bën ndryshime!

para 12 muajve - Lexo

Janë publikuar formacionet zyrtare në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Edi Reja ka zgjedhur të luajë me skemën taktike 4-3-3. Tekniku italian ka ndryshuar...

Granit Xhaka e komenton fitoren e Kosovës

para 12 muajve - Fakti Ditor

Mesfushori i Arsenalit që luan për Zvicrën, ndodhet në ‘Elbasan Arena’, për të parë nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë. Në një prononcim për Super Sport para ndeshjes, Xhaka ka komentuar paraqitjet...

Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe Çekisë – Kush ka gjasa më të mëdha për kualifikim?

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjërat tashmë kanë filluar të biejnë në vendin e vetë dhe gradualisht po kuptohet se cilat kombëtare do të luftojnë për dy pozitat e para në grupin A. Pozita këto që sigurojnë kompeticionin më të madh...

Kosova nuk ka të ndalur, mbyllë pjesën e parë me epërsi kundër Turqisë

para 12 muajve - Gazeta Observer

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh kundër Turqisë në ndeshjet kualifikuese të kampionatit evropian 2021 për grupmoshën U21. “Dardanët” shënuan në fund të pjesës së parë përmes Arbenit Xhemajlit....

LIVE/ Elseid HYSAJ “shtang” Moldavinë, shfaqet rrezikshëm Shqipëria

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri – Moldavi 0 – 0 / Eleminatore Euro 2020-të Shqipëria: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Ramadani, Sadiku, Uzuni, Mavraj, Kaçe, Abrashi. Trajneri Edy Reja. Moldavia: Koselev, Jardan, Efros,...

Kosova në epërsi kundër Turqisë pas pjesës së parë – shikoni golin

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës U21 e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 1-0 kundër Turqisë U21, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2021”. “Dardanët” ishin më dominues në ndeshje, duke rrezikuar disa herë, me Lirim...

Përballja me Moldavinë në “Elbasan Arena”, fitorja e kuqezinjëve është një detyrim

para 12 muajve - Java News

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje sfidën e radhës së eliminatoreve të Euro 2020 ndaj Moldavisë. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur...

Fitorja është një detyrim, sot në “Elbasan Arena” përballja me Moldavinë

para 12 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje sfidën e radhës së eliminatoreve të Euro 2020 ndaj Moldavisë. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur...

Reja kërkon fitoren e parë, Shqipëria me ndryshime në formacion ndaj Moldavisë!

para 12 muajve - Koha.mk

Ndaj Moldavisë për të kthyer faqe dhe për të arritur fitoren e parë të epokës Reja. Shqipëria sfidon sot në mbrëmje në Elbasan Arena, Moldavinë që në miqësoren e fundit të zhvilluar në vitin 2012 në Qemal...

UEFA përgëzon ekipin e Kosovës, 14 ndeshje pa humbje

para 12 muajve - Top Channel

Mbrëmjen e së hënës, Kosova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme për kualifikueset e Euro 2020 teksa mposhti në Sofje skuadrën bullgare me rezultatin 3-2 në një sfidë ku në një moment skuadra e Challandes...

Granit Xhaka në Elbasan për Shqipërinë: Sot shpresoj të fitojmë, e ardhmja e Taulantit…

para 12 muajve - Gazeta Observer

Mesfushori i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka është sonte në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-es. Në një intervistë...

“Kalli flakë” në minutat e fundit Bullgarinë, Rashani rikujton edhe një herë atë moment

para 12 muajve - OraInfo

Kosova mbrëmë “dridhi” Bullgarinë duke ia rrëmbyer tri pikë shumë të rëndësishme. Elbasan Rashani e ka postuar një fotografi në Instagram përmes së cilës e ka kujtuar natën magjike mbrëmë, ku u bë hero...

LIVE/ Starton ndeshja në Elbasan, Shqipëria gati për të rikthyer shpresën dhe besimin

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri – Moldavi 0 – 0 / Eleminatore Euro 2020-të Shqipëria: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Ramadani, Sadiku, Uzuni, Mavraj, Kaçe, Abrashi. Trajneri Edy Reja. Moldavia: Koselev, Jardan, Efros,...

Presidenti i FFK-së Agim Ademi: Kualifikimi në evropian nuk është vetëm ëndërr

para 12 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, këmbëngul se synimi i Kombëtares dardane për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian nuk është më vetëm një ëndërr, sepse beson se djemtë, sic...

Fitorja detyrim, sot në “Elbasan Arena” përballja me Moldavinë

para 12 muajve - Koha Jone

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje sfidën e radhës së eliminatoreve të Euro 2020 ndaj Moldavisë. Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur...

Presidenti i FFK-së: Djemtë tonë të artë po e shkruajnë historinë, kualifikimi s’është më vetëm ëndërr

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, këmbëngul se synimi i Kombëtares dardane për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian nuk është më vetëm një ëndërr, sepse beson se djemtë, sic...

Xhaka në Elbasan në përkrahje të Shqipërisë

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Shqipërisë sonte zhvillon ndeshje me fillim nga ora 20:45 në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, kundër Moldavisë në Elbasan. Një mysafir i veçantë është në stadium – ylli kosovar i Arsenalit,...

Formacionet Shqipëri - Moldavi

para 12 muajve - KosovaPress

Shqipëria vjen nga një humbje ndaj Islandës në ndeshjen e fundit dhe i duhet rrëmbimi i pikëve të plota ndaj Moldavisë, për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Euro 2020. Moldavia, në anën tjetër,...

Granit Xhaka në përkrahje të vëllait kuqezi

para 12 muajve - Arbresh

Granit Xhaka ka udhëtuar drejt Elbasanit për ta përkrahur vëllain e vet, Taulantin, në ndeshjen e Shqipërisë kundër Moldavisë, i cila do të zhvillohet sonte në Elbasan Arena. Kombëtarja kuqezi është nikoqire...

Një ditë pas fitores historike të Kosovës, reagon Granit Xhaka

para 12 muajve - Insajderi

Mesfushori shqiptar nga Kosova, Granit Xhaka është prezent në ‘Elbasan Arena’ për të shikuar ndeshjen Shqipëri – Moldavi, në kuadër të eliminatoreve “Euro2020”, shkruan Insporti.com. Xhaka pasi ka përfunduar...

Kosova drejt një suksesi historik

para 12 muajve - Infokusi

Në maj të vitit 2016 ëndrra u bë realitet. Kosova u bë zyrtarisht anëtari i 55 i UEFA-s. Tashmë kanë kaluar vetëm 3 vite dhe dardanët mund të quhen ende të “rinj”, por një kundërshtar i denjë dhe mjaft...

UEFA përgëzon ekipin e Kosovës, 14 ndeshje pa humbje

para 12 muajve - Tetova1

Mbrëmjen e së hënës, Kosova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme për kualifikueset e Euro 2020 teksa mposhti në Sofje skuadrën bullgare me rezultatin 3-2 në një sfidë ku në një moment skuadra e Challandes...

Granit Xhaka në ‘Elbasan Arena’, i jep zemër Shqipërisë dhe Taulantit

para 12 muajve - AlbPortali

‘Kuqezinjtë’ në ‘Elbasan Arena’ presin Moldavinë, në ndeshjen e vlefshme për grupin H, shkruan lajmi.net. Në tribunat e ‘Elbasan Arena’ për të mbështetur Shqipërinë është edhe Granit Xhaka. Futbollisti...

Granit Xhaka në ‘Elbasan Arena’, i jep zemër Shqipërisë dhe Taulantit

para 12 muajve - Fakti Ditor

‘Kuqezinjtë’ në ‘Elbasan Arena’ presin Moldavinë, në ndeshjen e vlefshme për grupin H, shkruan lajmi.net. Në tribunat e ‘Elbasan Arena’ për të mbështetur Shqipërinë është edhe Granit Xhaka. Futbollisti...

Xhaka: Jam krenar me Kosovën dhe Shqipërinë

para 12 muajve - Albinfo

Familja Xhaka, edhe pse e ndarë mes Zvicrës dhe Shqipërisë, kurrë nuk i ka munguar përkrahja për kombëtaren kuqezi. Granit Xhaka, që ka zgjedhur të përfaqësojë ngjyrat e Zvicrës, bashkë me Agon Xhakën,...

Kosovë-Turqi: Ajo që kanë bërë fansat në minutën e nëntë të ndeshjes është brilante

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës U21 është duke u ndeshur aktualisht në “Fadil Vokrri” me Turqinë U21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të të rinjëve. Djelmoshat e Rafet Prekazit do të mundohen...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Mundësitë e Kosovës për t’u kualifikuar në EURO 2020

para 12 muajve - Portalb

Reprezentacioni i Kosovës për herë të parë merr pjesë në kualifikimet për kampionatin evropian. Përkundër kësaj, ajo nuk po luan si fillestar. Kosova ka 14 ndeshje zyrtare radhazi pa humbje, duke arritur...

Trajneri i Çekisë e “çon në qiellin e shtatë” Përfaqësuesen e Kosovës

para 12 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës, po përjeton ditë të mira në futbollin evropian. Trajneri i Republikës së Çekisë, Jaroslav Silhavy, është i vetëdijshëm për cilësitë dhe aftësitë e rivalit të vet në Grupin A kualifikues...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Vizita, Kosova, Shqipëria dhe Taulanti – Granit Xhaka flet për gjithçka nga Elbasani

para 12 muajve - Sovrani

Shqipëria do të luajë ndaj Moldavisë për ndeshjen e katërt të kualifikueseve të Euro 2020. Për këtë ndeshje do të ketë edhe një tifoz special në shkallët e stadiumit “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për Granit...

Fillon ndeshja Kosoë U21 - Turqi U21

para 12 muajve - KosovaPress

Në stadiumin "Fadil Vokrri" përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Turqisë. Kosova është futur në fushë për vetëm një rezultat dhe ajo është fitorja, kjo vërtetohet edhe me faktin se trajneri Prekazi...

Trajneri i Çekisë e “çon në qiellin e shtatë” Përfaqësuses e Kosovës

para 12 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës, po përjeton ditë të mira në futbollin evropian. Trajneri i Republikës së Çekisë, Jaroslav Silhavy, është i vetëdijshëm për cilësitë dhe aftësitë e rivalit të vet në Grupin A kualifikues...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Kosovë-Turqi: Kjo është atmosfera në ‘Fadil Vokrri’

para 12 muajve - Periskopi

Kosova U21 zhvillon ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian kundër Turqisë U21 sonte, me fillim nga ora 20:00. Djelmoshat e Rafet Prekazit do të kërkojnë të vazhdojnë me ecurinë e mirë të rezultateve,...

Shqipëria U-21 shkëlqen ndaj Uellsit, talenti i Çelsit s’ndalet!

para 12 muajve - BalkanWeb

Kombëtarja e moshave e drejtuar nga Alban Bushi ka fituar edhe përballjen e dytë në sfidën e luajtur kundër Uellsit në “Niko Dovana” të Durrësit. 21-vjeçarët kuqezinj kanë tronditur bashkëmoshatarët e...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - KosovaPress

“Në këndvështrimin aktual të këtij 10 vjeçari, vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes të Kosovës dhe Bullgarisë është përshkuar si një rrugëtim i përbashkët, ku në procese të rëndësishme, Kosova ka...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

para 12 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Bullgarisë,...

Kosovë – Turqi, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Gazeta Observer

Nga ora 20:00 Kosova U21 do të zhvilloj ndeshjen e dytë kualifikuese për kampionatin evropian 2021 kundër Turqisë. Kombëtarja e drejtuar nga trajneri Rafet Prekazi fitoi ndeshjen e parë në vizitë te Andorra...

Granit XHAKA flet si kuqezi: Kam udhëtuar 4 orë për të parë Shqipërinë, ju tregoj si del ndeshja

para 12 muajve - Newsport

Granit Xhaka, për Supersport, i pranishëm në Elbasan Arena është shprehur se është shumë i lumtur për Shqipërinë dhe Kosovën. “Është hera e parë që jam këtu në Elbasan Arena të ndjek vëllain tim. Krenar...

Formacionet Shqipëri-Moldavi, Reja befason me disa ndryshime

para 12 muajve - Albinfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Moldavi, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020, që do të luhet sonte në orën 20:45, në stadiumin “Elbasan Arena”. Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja...

Kosova drejt një suksesi historik

para 12 muajve - Infokusi

Në maj të vitit 2016 ëndrra u bë realitet. Kosova u bë zyrtarisht anëtari i 55 i UEFA-s. Tashmë kanë kaluar vetëm 3 vite dhe dardanët mund të quhen ende të “rinj”, por një kundërshtar i denjë dhe mjaft...

Të gjithë po flasin për ata, Kosova drejt një suksesi historik

para 12 muajve - Infokusi

Në maj të vitit 2016 ëndrra u bë realitet. Kosova u bë zyrtarisht anëtari i 55 i UEFA-s. Tashmë kanë kaluar vetëm 3 vite dhe dardanët mund të quhen ende të “rinj”, por një kundërshtar i denjë dhe mjaft...

Kambëtarja e shpresave fantastike përballë Uellsit

para 12 muajve - Albeu

Shqipëria U-21 ka fituar dhe ndeshjen e dytë miqësore ndaj Uellsit me rezultatin 3-1. Sfidë kjo e luajtur në stadiumin "Niko Dovana", të Durrësit. Djemtë e Bushit fituan më me lehtësi se sfidën e parë...

Shpresat mposhtin sërish Uellsin, Broja goleadori i ri i kuqezinjve

para 12 muajve - SuperSport

Kombëtarja Shqiptare U21 ka fituar edhe miqësoren e dytë përballë Uellsit, e zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit. Kuqezinjtë e Alban Bushit e nisën mjaft mirë ndeshjen...

SRF: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

para 12 muajve - Illyria

Gjenevë (Zvicër), 11 qershor 2019 – Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur atë ekip të krahasueshëm, pas fitores historike kundër Bullgarisë në ndeshjen...

Kërkesë nga Zvicra që të ndërtohet një statujë e Challandesit në Kosovë

para 12 muajve - Koha.mk

Triumfi historik i “Dardanëve” kundër Bullgarisë të hënën mbrëma nuk ka shpëtuar pa u koimentuar edhe nga gazeta prestigjioze zvicerane, “Blick”.  Një artikull i tërë i është kushtuar Kombëtares kosovare,...

U 21, Shqipëria mposht sërish Uellsin!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Vetëm 2 ditë më parë, Shqipëria U21 arriti të merrte një fitore në ndeshjen miqësore që luajti ndaj Uellsit duke fituar me rezultatin 2-1. Sot kuqezinjtë e vegjël zhvilluan një tjetër ndeshje miqësore...

E BUJSHME/ Mysafir special për Kombëtaren, Granit XHAKA në Elbasan Arena

para 12 muajve - Newsport

Këtë mbrëmje, në Elbasan Arena do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eleminatoret e Euro 2020-të. Në tribunën kryesore për ta parë këtë ndeshje është edhe Granit Xhaka, vëllai...

Shqipëri-Moldavi: Publikohen formacionet zyrtare

para 12 muajve - Periskopi

Shqipëria pret në shtëpi Moldavinë, të martën mbrëma me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Pas tri ndeshjeve të luajtura, Shqipëria aktualisht pozicionohet në vendin e katërt...

Portieri i Bullgarisë: Niveli i lojtarëve të Kosovës e bëri dallimin

para 12 muajve - Tetova Sot

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të mëdha....

Shpresat ia marrin dorën Uellsit, e mundin sërish në miqësore

para 12 muajve - Koha Jone

Shqipëria U-21 ka fituar dhe ndeshjen e dytë miqësore ndaj Uellsit me rezultatin 3-1. Bullari zhbllokoi rezultatin që në minutën e 8-të, ndërkohë 6 minuta më pas Mala do të dyfishonte rezultatin. Bushi...

Çekia i frikësohet Kosovës së mrekullueshme

para 12 muajve - Tetova Sot

Më 7 shtator çekët do të jenë mysafirë të Kosovës në Prishtinë. Derisa Mali i Zi dhe Bullgaria i kanë humbur thuajse të gjitha gjasat për kualifikim në “Euro 2020”, pasi i kanë fituar vetëm nga dy pikë...

​Kosova U21 – Turqi U21, formacionet zyrtare

para 12 muajve - KosovaPress

Kosova e udhëhequr nga trajneri, Rafet Prekazi hyn në këtë ndeshje për tri pikë të mëdha, tri pikë të cilat do ta bënin lidere të grupit A. Ndërkaq turqit ditë më parë janë shprehur se në Kosovë kanë udhëtuar...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

para 12 muajve - Tetova Sot

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ndeshje....

FORMACIONET ZYRTARE/ Shqipëria kërkon fitoren ndaj Moldavisë, Edy REJA i befason të gjithë

para 12 muajve - Newsport

Shqipëria do të luaj ndeshjen e radhës për eleminatoret përballë Moldavinë. Pas humbjes ndaj Islandës, skuadra shqiptare kërkon fitoren për të mbajtur gjallë shpresat e kualifikimit. Trajneri Reja ka zgjedhur...

Formacionet zyrtare, Kosovë U21 – Turqi U21

para 12 muajve - Arbresh

Kosova U21 dhe Turqia U21 kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e martë). Takimi mes dy kombëtareve zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian...

FORMACIONI I MUNDSHËM/ Edi REJA ndryshon “kartat”, Shqipëri “fluturuese” ndaj Moldavisë

para 12 muajve - Newsport

Berisha, mavraj, beseli ismajli, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Xhaka, Basha, Ramadani, Sadiku, Balaj apo Uzuni Në orën 20:45 minuta, kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen ndaj Moldavisë në Elbasan Arena. Sikurse...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

para 12 muajve - Zhurnal

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ndeshje....

Skandal: Flamuri i Serbisë gjatë himnit të Kosovës

para 12 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore historike duke fituar me përmbysje kundër Bullgarisë, ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” të Bullgarisë, më shumë në Insporti.com.

Sonte në “Fadil Vokrri” Kosova U-21 përballë Turqisë

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kosova U-21 do të zhvilloj sonte ndeshjen përballë Turqisë, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2021 për kategorinë deri në moshën 21 vjeçare. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë...

Challandes tregoi se si i motivoi futbollistët: Ju fola për luftën, vuajtjet e prindërve të tyre, pastaj ata luajtën me zemër

para 12 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, nuk di për humbje prej se është në krye të Kosovës. Edhe barazimit që skuadra e tij i ka marr, ka qenë shpesh më e mirë se sa kundërshtari. Trajneri zviceran...

Kosova në mediat e huaja pas fitores historike

para 12 muajve - Albinfo

Fitorja e parë e Kosovës në kuadër të kualifikimeve të “Euro 2020”, është komentuar edhe nga mediat rajonit, si dhe ato të botës, duke e quajtur mrekulli triumfin e “Dardanëve”. “Fitore e çmendur e Kosovës...

Rashica vazhdon qëndrimin në Kosovë për këtë arsye

para 12 muajve - Insajderi

Më 15 qershor në Prishtinë do të zbarkojnë yjet shqiptare të futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica, për të zhvilluar një ndeshje miqësore për nder të 20-vjetorit të çlirimit të kryeqytetit, më shumë në Insporti.com.

Tifozët bullgarë tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës, ja për cilin bëhet fjalë!

para 12 muajve - Alsat-M

Gazeta bullgare e sportit, Sportal.bg, raporton se tifozët e Kombëtares së Bullgarisë kanë gjetur ngushëllim për disfatën e së enjtes kundër Kosovës, duke u tallur me sulmuesin Atdhe Nuhiu, për format...

Challandes i motivoi futbollistët duke u kujtuar të kaluarën e rëndë të popullit kosovarë

para 12 muajve - Koha Jone

Bernard Challandes ka gjetur një mënyrë origjinale për të motivuar futbollistët e Kosovës, të cilët janë të etur nga dëshira e madhe për të bërë krenar një popull të tërë përmes rezultateve pozitive në...

Shqipëria fiton 3-1 ndaj Uellsit në miqësoren e dytë

para 12 muajve - KosovaPress

Pjesa e parë e ndeshjes ka dalë me rezultatin 2-0, golat për kuqezinjtë i kanë shënuar Bullari në minutën e 8-të dhe Mala në minutën e 15-të. Pjesa e dytë ka folur sërish për kombëtaren tonë ku sulmuesi...

Challandes nuk ka kohë për festë, ja çfarë bën një ditë pas fitores

para 12 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes nuk ka kohë të festojë fitoren ndaj Bullgarisë. Vetëm një ditë pas ndeshjes, ai ka vendosur të jetë i pranishëm në një ndeshje tjetër të futbollit,...

Çekia i frikësohet Kosovës së mrekullueshme

para 12 muajve - Zhurnal

Më 7 shtator çekët do të jenë mysafirë të Kosovës në Prishtinë. Derisa Mali i Zi dhe Bullgaria i kanë humbur thuajse të gjitha gjasat për kualifikim në “Euro 2020”, pasi i kanë fituar vetëm nga dy pikë...

Portieri i Bullgarisë: Niveli i lojtarëve të Kosovës e bëri dallimin

para 12 muajve - Zhurnal

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të mëdha....

Tifozët bullgarë tallen me sulmuesin e Kosovës, kjo është arsyeja

para 12 muajve - OraInfo

Kosova mbrëmë mposhti Bullgarinë me rezultat 3 me 2. Tifozët bullgarë e kanë gjetur një ngushëllim qeshrak pas disfatës që pësuan nga Kosova në Sofje, e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian...

Challandes lavdëron Rashicën, por thotë se fitorja ka qenë ekipore

para 12 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është treguar i matur në deklaratat e tij në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Bullgarinë, më shumë në Insporti.com.

Shqipëria shkatërron Uellsin, kuqezinjtë dominojnë dhe rikthejnë shpresën

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri U 21 – Uells U 21 / 3-1 / MIQËSORE Ditën e sotme në stadiumin Niko Dovana të Durrësit është luajtur një ndeshje miqësore mes Shqipërisë dhe Uellsit për moshat U-21. Kjo sfidë ka përfunduar me...

Golashënuesi i Bullgarisë: Futbollistët e Kosovës ishin më të përgatitur

para 12 muajve - Lexo

Qendërmbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Christian Dimitrov, beson se ai dhe skuadra e tij e humbën ndeshjen kundër Kosovës pasi që “Dardanët” kishin qenë më të përgatitur fizikisht për atë ndeshje....

Trajneri i Çekisë: Kosova është kundërshtari më i fortë, shiko ku ishin dhe ku janë

para 12 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Çekisë me gjasë do të jenë dy rivalët më të fortë për pozitën e dytë në Grupin A në kualifikimet për “Euro 2020”. Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, “Dardanët” kanë grumbulluar...

14 ndeshje pa humbje, UEFA lëvdon Kosovën: Këta djem meritojnë respekt

para 12 muajve - Fakti Ditor

ërfaqësuesja e Kosovës fitoi dje 3-2 në Bullgari, duke u konfirmuar si skuadra më në formë në Europë. Kjo për faktin e thjeshtë se si askush tjetër në kontinent, ajo sapo ka regjistruar ndeshjen e 14-të...

Shqipëria leksion Uellsit në 45 minuta, lojtari i PARTIZANIT “bën ligjin” në pjesën e parë

para 12 muajve - Newsport

Shqipëri U-21 – Uells U-21, 2-0 / MIQËSORE Në Niko Dovana të Durrësit po luhet ndeshja miqësore Shqipëri-Uells, për moshat U-21. Sapo është mbyllur pjesa e parë dhe kuqezinjtë po fitojnë bindshëm me rezultatin...

Kërkesë nga Zvicra që të ndërtohet një statujë e Challandesit në Kosovë

para 12 muajve - Periskopi

Triumfi historik i “Dardanëve” kundër Bullgarisë të hënën mbrëma nuk ka shpëtuar pa u koimentuar edhe nga gazeta prestigjioze zvicërane, “Blick”. Një artikull i tërë i është kushtuar Kombëtares kosovare,...

Çekia i frikësohet Kosovës së mrekullueshme

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Më 7 shtator çekët do të jenë mysafirë të Kosovës në Prishtinë. Derisa Mali i Zi dhe Bullgaria i kanë humbur thuajse të gjitha gjasat për kualifikim në “Euro 2020”, pasi i kanë fituar vetëm nga dy pikë...

Ja si e shpjegon humbjen portieri i Bullgarisë

para 12 muajve - Epoka e Re

Portieri i Bullgarisë, Nikolay Mihaylov, e komentoi disfatën me rezultat 3-2 kundër Kosovës, duke thënë se dallimin në këtë ndeshje e bëri niveli i lojtarëve të Kosovës të cilët luajnë për klube të mëdha....

Tifozët bullgarë tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

para 12 muajve - Periskopi

Gazeta bullgare e sportit, Sportal.bg, raporton se tifozët e Kombëtares së Bullgarisë kanë gjetur ngushëllim për disfatën e së enjtes kundër Kosovës, duke u tallur me sulmuesin Atdhe Nuhiu, për format...

Kështu iu gëzua Leonora Jakupi fitores së Kosovës mbrëmë

para 12 muajve - Zhurnal

Mbrëmë u zhvillua takimi mes Bullgarisë dhe Kosovës në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje.Kosova ka arritur të marrë tre pikë nga ky takim, duke e mposhtur Bullgarinë me rezultat 2-3, shkruan GazetaBlic.Fitore...

Kështu iu gëzua Leonora Jakupi fitores së Kosovës mbrëmë

para 12 muajve - GazetaBlic

Mbrëmë u zhvillua takimi mes Bullgarisë dhe Kosovës në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje. Kosova ka arritur të marrë tre pikë nga ky takim, duke e mposhtur Bullgarinë me rezultat 2-3, shkruan GazetaBlic...

Kjo është tabela e grupit të Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

Kosova ka vazhduar me formën e mrekullueshme. Sot ka arritur të marrë tri pikët e plota në Bullgari duke fituar 2 me 3. Pas dy barazimeve, kjo ishte fitorja e parë në eliminatoret për “Euro 2020”. Në Grupin...

Kosova e mrekullueshme, fiton në Bullgari

para 12 muajve - Koha.net

Kosova ka vazhduar formën e mrekullueshme. Ka arritur të marrë tri pikë të plota midis Bullgarisë duke fituar 2 me 3. Një gol i fundit i Elbasan Rashanit në sekondat e fundit të ndeshjes i dha tri pikët...

Bullgaria në epërsi ndaj Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

59’ – Kosova merr iniciativën në kërkim të barazimit. 55’ – Gol. Bullgaria në epërsi. Zëvendësuesi Dimitrov shënon me kokë pas një harkimi nga rivënia këndore. 54’ – Bullgaria rrezikon “Dardanët” duke...

Live: Bullgari – Kosovë

para 12 muajve - Koha.net

Ka nisur në Sofje ndeshja mes Bullgarisë dhe Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK