http://kariera.mk

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje

para 4 muajve - Insajderi

E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri...

Patriot Behrami lufton për medalje, nesër vendoset gjithçka në ‘Minsk 2019’

para 4 muajve - GazetaBlic

E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri...

Patriot Behrami lufton për medalje, nesër vendoset gjithçka në ‘Minsk 2019’

para 4 muajve - Tetova Sot

E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri...

Xhudistet kosovare zbresin në vendlindje me medalje

para 4 muajve - Koha.net

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, së bashku me trajneri Driton Kuka, janë rikthyer në Kosovë, pas suksesit të jashtëzakonshëm në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë. Në aeroportin ndërkombëtarë...

Majlinda: Për të arritur majat duhet të keni vetëbesim

para 4 muajve - Flaka

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje

para 4 muajve - Gazeta Observer

E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri...

Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje

para 4 muajve - Arbresh

E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri...

Majlinda zbulon arsyen e festimit të veçantë në palestrën e mbushur me bjellorusë

para 4 muajve - Insajderi

Majlinda Kelmendi e ka shpjeguar arsyen e festimit pasi e siguroi medaljen e artë në Lojërat Evropiane. Xhudistja pejane thotë se i përshëndeti sportistët që po e përkrahnin, të cilët shtyheshin me krejt...

Medalistet e Minskut arritën në Kosovë: Ky është veç fillimi për Lojërat Olimpike

para 4 muajve - Portalb

Pikënisje për Lojërat Olimpike të vitit 2020 e konsiderojnë suksesin e Kosovës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”, dy nga tri fitueset e medaljeve në xhudo, Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, njofton Koha.net....

Arrin në Kosovë, kampionet e xhudos që “korrën” suksese në Lojrat evropiane

para 4 muajve - OraInfo

Është sporti i Xhudos ai që po na bën krenarë dita ditës. Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen...

Arrijnë në Kosovë kampionet e xhudos në botë

para 4 muajve - Aktuale

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Majlinda dhe Nora rikthehen në Kosovë me medalje nga Bjellorusia

para 4 muajve - Koha.mk

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova janë rikthyer në Kosovë, ku u priten nga një numër njerëzish, pas medaljeve të fituara në Lojërat Evropiane Minks 2019 në Bjellorusi gjatë fundjavës. Atyre iu është bërë...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - AlbPortali

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Triumfuesit e xhudos kthejnë trofetë në shtëpi – duke na bërë krenar

para 4 muajve - Klan Kosova

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Triumfuesit e xhudos sjellin trofetë në shtëpi

para 4 muajve - Medial

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Medalistët deklarohen pas triumfit në Lojërat Evropiane Minsk 2019

para 4 muajve - TV21

Ekipi i medaljeve të fituara deri më tani në Lojërat Evropiane Minsk 2019, u kthye në Kosovë. Xhudistja Majlinda Kelmendi tha se po ndjehet mirë që triumfoi në këto Lojëra Evropiane dhe deklaroi se kjo...

Triumfuesit e xhudos kthejnë trofetë në shtëpi – duke na bërë krenar

para 4 muajve - Klan Kosova

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - Zhurnal

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Majlinda Kelmendi: Po kthehem në formën që kam qenë

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi beson se po rikthehet në formën që kishte para lëndimit. Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat e Dyta Evropiane, që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë –...

Driton Kuka: Majlinda po rikthehet fuqishëm, Nora po dominon, Loriana po më emocionon

para 4 muajve - GazetaBlic

Trajneri i xhudos, Driton Kuka është shumë i lumtur me paraqitjen e sportisteve të tij. Kuka ka theksuar se performancat e sportistëve të tij në ‘Minsk2019’ kanë qenë të shkëlqyeshme dhe zbulon se Loriana...

Triumfuesit e xhudos kthejnë trofetë në shtëpi – duke na bërë krenar

para 4 muajve - Medial

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Medalistët deklarohen pas triumfit në Lojërat Evropiane Minsk 2019

para 4 muajve - RTV 21

U kthyen në Kosovë Ekipi i medaljeve të fituara deri më tani në Lojërat Evropiane Minsk 2019, u kthye në Kosovë. Xhudistja Majlinda Kelmendi tha se po ndjehet mirë që triumfoi në këto Lojëra Evropiane...

Majlinda Kelmendi flet për gjestin pas fitores: Ju treguam rusëve se kush jemi!

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi është shprehur mjaft e lumtur që ka fituar medaljen e artë në Lojërat e Dyta Evropiane, që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë. Xhudistja nga Peja mposhti në finale...

Asnjë politikan nuk i priti medalistet evropiane, ja çka thotë Driton Kuka

para 4 muajve - GazetaBlic

Tri xhudistet kosovare që fituan medalje në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë u rikthyen sot në Kosovë. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, Nora Gjakova ka marrë medaljen e argjendtë, ndërsa...

“Fillova në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë” – rrëfimi emocionues i Majlinda Kelmendit

para 4 muajve - Insajderi

Majlinda Kelmendi iu rikthye garave pas një viti larg luftave, shkaku i lëndimeve që kishte pësuar në shpinë dhe në gjunjë. Ajo foli për EOC (Komitetin Olimpik Evropian) për rikthimin fantastik të saj...

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kthehen në Kosovë

para 4 muajve - Albinfo

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova , së bashku me trajneri Driton Kuka, janë rikthyer në Kosovë , pas suksesit të jashtëzakonshëm në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë . Në aeroportin ndërkombëtar...

Medalistët e Minskut kthehen sot në Kosovë

para 4 muajve - Koha.net

Ekipi i medaljeve të fituara deri më tani në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” do të kthehet sot në Kosovë. Trajneri Driton Kuka bashkë me medalisten e artë Majlinda Kelmendi, medalisten e argjendtë Nora...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Medalistët kthehen sot në Kosovë

para 4 muajve - TV21

Ekipi i medaljeve të fituara deri më tani në Lojërat Evropiane Minsk 2019, do të kthehet sot në Kosovë. Trajneri Driton Kuka bashkë me medalisten e artë, Majlinda Kelmendi, medalisten e argjendtë, Nora...

Majlinda kthehet në Kosovë: Mora medaljen që më mungonte

para 4 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Kuka kritikon politikanët: Nuk na pritën në aeroport, ne ju sollëm 3 medalje

para 4 muajve - Ekonomia Online

Xhudistet që e përfaqësuan Kosovën në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” janë kthyer sot në Kosovës, së bashku me medaljet e fituara atje, transmeton Gazeta Metro. Pas rikthimit në Kosovë, trajneri i xhudos,...

Loriana Kuka: Nuk e kam pritur që do të fitoj medalje në Minsk

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes...

Kuka ‘godet’ politikanët: Nuk dolët as me na pritë në aeroport, ne ju sollëm 3 medalje

para 4 muajve - Ekonomia Online

Xhudistet që e përfaqësuan Kosovën në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” janë kthyer sot në Kosovës, së bashku me medaljet e fituara atje, transmeton Gazeta Metro. Pas rikthimit në Kosovë, trajneri i xhudos,...

Medalistët kthehen sot në Kosovë

para 4 muajve - RTV 21

Kosova pret me krenari medalistët Ekipi i medaljeve të fituara deri më tani në Lojërat Evropiane Minsk 2019, do të kthehet sot në Kosovë. Trajneri Driton Kuka bashkë me medalisten e artë, Majlinda Kelmendi,...

Majlinda: Publiku brohorisnin Rusia, pas fitores u ktheva dhe i tregova që ne jemi këtu

para 4 muajve - Gazeta e re

Me të arritur në aeroportin e Prishtinës, kampionia Majlinda Kelmendi është shprehur tejet e gëzuar për faktin se arriti që të marrë medaljen e artë në Lojërat Evropiane që u zhvilluan në Bjellorusi. Madje...

Medalistet kthehen sot në Kosovë

para 4 muajve - GazetaBlic

Tri xhudistet kosovare që fituan medalje në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë do të rikthehen sot në Kosovë. Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë, Nora Gjakova ka marrë medaljen e argjendtë,...

Triumfuesit e xhudos kthejnë trofetë në shtëpi – duke na bërë krenar

para 4 muajve - Infokusi

Ekipi i Kosovës në xhudo ka korrur suksesin e radhës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi. Xhudistja Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në kategorinë 52 kilogram ku mundi rusen Natalia...

Majlinda dhe Nora rikthehen në Kosovë me medalje nga Bjellorusia

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova janë rikthyer në Kosovë, ku u priten nga një numër njerëzish, pas medaljeve të fituara në Lojërat Evropiane Minks 2019 në Bjellorusi gjatë fundjavës. Atyre iu është bërë...

Majlinda Kelmendi zbarkon në Prishtinë, këto janë fjalët e saj pas triumfit në Minsk

para 4 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi ka arritur të mbretëroj në Lojërat Evropianë që po zhvillohen në Minsk të Bjellorusisë. Pejania ka arritur të fitojë medaljen e artë në këtë garë në kategorinë deri në 52 kilogramë, raporton...

Kthehen në Kosovë ata që dridhen Rusinë dhe Bjellorusinë!

para 4 muajve - Arena Ring

Përzgjedhësi Driton Kuka së bashku me vëllaun Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe sot e tëra bota iu rrinë në këmbë. Kur flitet për xhudo, të gjitha...

Majlinda kthehet në Kosovë: Mora medaljen që më mungonte

para 4 muajve - KosovaPress

Kelmendi mposhti në finale deri në atë moment kampionen në fuqi të Evropës, rusen Natalia Kuziutina, për t’u kurorëzuar vet si “Mbretëreshë e Evropës”. Pas kthimit në Kosovë mesditën e sotme, ajo u shpreh...

Majlinda zbulon arsyen e festimit të veçantë në palestrën e mbushur me bjellorusë në “Minsk 2019”

para 4 muajve - Ekonomia Online

Majlinda Kelmendi e ka shpjeguar arsyen e festimit pasi e siguroi medaljen e artë në Lojërat Evropiane. Xhudistja pejane thotë se i përshëndeti sportistët që po e përkrahnin, të cilët shtyheshin me krejt...

Medalistet e Minskut arrijnë në Kosovë

para 4 muajve - Epoka e Re

Pikënisje për Lojërat Olimpike të vitit 2020 e konsiderojnë suksesin e Kosovës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”, dy nga tri fitueset e medaljeve në xhudo, Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova. Dy garueset,...

Majlinda kthehet në Kosovë: E lumtur për medaljen, po kthehem në formën më të mirë

para 4 muajve - Bota Press

Botapress 25 Qeshor- Majlinda Kelmendi është rikthyer në Kosovë, ku e ka komentuar suksesin që e arriti në Lojërat Evropiane, ku e fitoi medaljen e artë. Ajo tregon se me këtë rast po e konfirmon rikthimin...

Majlinda: Për të arritur diçka, duhet të punoni shumë dhe të besoni në veten tuaj

para 4 muajve - PortaliOnline

Ikona e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj...

Kelmendi: Po kthehem gradualisht në formën që kam qenë

para 4 muajve - Arbresh

Në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ është pritur ekipi kosovar i xhudos nga Lojërat Evropiane, Minsk 2019. Një numër i madh qytetarësh e gazetarësh ishin të pranishëm për t’i uruar mirëseardhje Driton...

Nora Gjakova: Ndjenjë shumë e mirë, gjithmonë është kënaqësi me qenë në podium

para 4 muajve - Periskopi

Nora Gjakova është kthyer në Kosovë pas triumfit që pati në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’, ku fito medaljen e argjend, shkruan Periskopi. Me të zbritur në aeroport ajo ka mbajtur një konferencë ku ka...

Loriana Kuka: Kam pritur të fitojë vendin e 5-7, jo të bronztën

para 4 muajve - PortaliOnline

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova, dje, ka shtuar edhe një medalje ...

Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë: Më mungonte kjo medalje, më rriti vetëbesimin

para 4 muajve - Periskopi

Sportistja më e suksesshme në të dyja gjinitë në vendin tonë, Majlinda Kelmendi, sapo është rikthyer në vendin tonë nga Bjellorusia ku mori pjesë në Lojërat Olimpike Evropiane. Ajo ka thënë se kjo ishte...

LORIANA KUKA: NUK KAM PRITUR SE DO TA FITOJ TË BRONZTËN

para 4 muajve - Arena Ring

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova, dje, ka shtuar edhe një medalje ...

MAJLINDA: PËR TË ARRITUR MAJAT DUHET TË KENI VETËBESIM

para 4 muajve - Arena Ring

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Driton Kuka ka një dedikim të veçantë pas triumfit të Lorianës

para 4 muajve - Arena Ring

Kosova ka fituar deri më tani 3 medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Të trija këto medalje janë të fituara në sportin e xhudos nga xhudistet e trajnerit Driton Kuka. Së fundmi ishte Loriana Kuka,...

Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinale

para 4 muajve - Arena Ring

Boksieri i ri nga Kosova, Patriot Behrami ka fituar ndeshjen e radhës dhe ka kaluar në çerekfinale në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019″ Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinale të Lojërave Evropiane që po...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - Republika

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Majlinda: E nisa në një qytet të vogël, tani jam më e mira në botë

para 4 muajve - AlbPortali

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i...

Majlinda Kelmendi rrëfen për suksesin: ia dola falë besimit

para 4 muajve - Te Sheshi

Përfaqësuesja më e denjë e sportit në Kosovë, xhudistja Malinda Kelmendi, ka folur pas fitores së saj të artë në Lojërat Evropiane 2019 që u mbajtën në Minsk të Bjellorusisë. Ajo kujton fillet e dashurisë...

Ekipi kosovar i xhudos kthehet nga Minsku

para 4 muajve - Arbresh

Ekipi i Kosovës në xhudo ka shënuar suksesin e radhës në Lojërat Evropiane, Minsk 2019. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogram pasi mundi rusen Natalia Kuziutina,...

Driton Kuka ka një mesazh për politikanët e Kosovës pas fitores së Majlindës

para 4 muajve - Bota Press

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se nuk ka pritur që në Lojërat Evropiane që po zhvillohen në Minks të Bjellorusisë të fitojë tri medalje. Majlinda Kelmendi fitoi të artën në kategorinë...

Loriana Kuka: Ndjenjë e jashtëzakonshme, nuk prisja të fitoja medalje

para 4 muajve - Periskopi

Loriana Kuka ka thënë se nuk kishte pritur më shumë se vendin e pestë në Lojërat Evrpiane Minks 2019, por është e lumtur që ia doli ta fitojë medaljen e bronztë. Kuka e mposhti gjermanen Luise Malsahn...

Kosova tjetër medalje, Bronx në xhudo për Loriana Kukën

para 4 muajve - Top Channel

Xhudoja vazhdon të jetë sporti më i suksesshëm i Kosovës në arenën ndërkombëtare. Pas të artës së Majlinda Kelmendit dhe të argjendtës së Nora Gjakovës, radha i erdhi medaljes së bronztë të Loriana Kukës...

Atë që s’po e bën politika po e bën sporti, thotë Kuka

para 4 muajve - Koha.net

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se nuk ka pritur që në Lojërat Evropiane që po zhvillohen në Minks të Bjellorusisë të fitojë tri medalje. Majlinda Kelmendi fitoi të artën në kategorinë...

Gjakova tregon se kur e kuptoi se do të jetë medaliste në Minsk

para 4 muajve - Koha.net

Xhudistja Nora Gjakova, e ka cilësuar si të vështirë të fitoren në kampionate të tilla, si ai që po mbahet në Minsk të Bjellorusisë, e ku ajo mori medalje të argjendtë. “Është rrugë më e veçantë. Ishte...

Kelmendi thotë se medalja në Minsk e ka kthyer në top-formë

para 4 muajve - Koha.net

Xhudisjta Majlinda Kelmendi ka shprehur për Sportin në KTV, gëzimin dhe entuziazmin pas triumfit për medaljen që i mungonte. “Është medalja e parë në Lojëra Evropiane, hera e parë që mora pjesë dhe fitova....

Patriot Behrami mposht medalistin e bronztë Olimpik

para 4 muajve - Insajderi

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Behrami triumfoi në kategorinë -69 kg, duke mposhtur medalistin e bronztë në Lojërat...

Patriot Behrami në mesin e tetë boksierëve më të mirë në Lojërat Europiane

para 4 muajve - Klan Kosova

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Europiane “Minsk 2019”. Sportisti kosovar ka triumfuar në kategorinë -69 kilogramë, transmeton...

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk

para 4 muajve - GazetaBlic

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri...

Patriot Behrami mposhti medalistin e bronztë Olimpik

para 4 muajve - RTV 21

Behrami fitoi me rezultat të ngushtë, 3:2 Boksieri kosovar, Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane “Minsk 2019”. Behrami triumfoi në kategorinë...

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk

para 4 muajve - GazetaBlic

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri...

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk

para 4 muajve - Koha.net

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri...

Patriot Behrami mposht medalistin e bronztë Olimpik

para 4 muajve - Flaka

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Behrami triumfoi në kategorinë -69 kg, duke mposhtur medalistin e bronztë në Lojërat...

“Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka janë legjenda të sportit të Kosovës”

para 4 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i futbollit Bylbyl Sokoli mendon që sportistët shqiptarë janë në një zhvillim të hovshëm. Ai ka komentuar suksesin e xhudisteve kosovare në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Majlinda Kelmendi fitoi...

Toni Kuka: Medalja e bronztë e Lorianës i dedikohet familjes Kuka

para 4 muajve - Klan Kosova

Xhudistja Loriana Kuka, ka arritur të marrë medaljen e bronztë duke zënë kështu vendin e tretë në garat e lojërave evropiane në Bjellorusi. Me këtë rast trajneri Driton Kuka, ka shkruar në facebook se...

Kosova e fiton medaljen e tretë – Ky është reagimi emocional i Toni Kukës

para 4 muajve - Insajderi

Driton Kuka ka reaguar pas triumfit të xhudistes Loriana Kuka pas triumfit të saj në Lojërat Evropiane në Minsk. Insporti raporton se xhudistja nga Peja e fitoi medaljen e bronztë pasi e mboshti xhudisten...

Kosova e fiton medaljen e tretë në Minsk – reagimi emocional i Driton Kukës

para 4 muajve - Insajderi

Driton Kuka ka reaguar pas triumfit të xhudistes Loriana Kuka pas triumfit të saj në Lojërat Evropiane në Minsk. Insporti raporton se xhudistja nga Peja e fitoi medaljen e bronztë pasi e mboshti xhudisten...

Boksieri Patriot Behrami arrin çerekfinalen në Minsk

para 4 muajve - Gazeta e re

Boksieri kosovar, Patriot Behrami, ka arritur një fitore të rëndësishme në Lojërat Evropiane të Minskut, duke mposhtur italianin Vincenzo Mangiacapre. Ai tash ka kaluar në çerekfinale të kategorisë deri...

Gashi i premton përkrahje ekipit kosovar

para 4 muajve - RTV 21

Zotohet Gashi I pari i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi u shpreh krenar me triumfin e Kosovës në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë. Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi,...

Loriana Kuka rrëmben medaljen e bronztë

para 4 muajve - Klan Kosova

Xhudoja po i rendit sukseset një pas një. Pas sukseseve të xhudisteve, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, erdhi edhe një sukses tjetër nga lojërat evropiane në Minsk të Bjellorusisë. Loriana Kuka ka rrëmbyer...

Driton Kuka me dedikim të veçantë për medaljen e bronztë të Lorianës

para 4 muajve - Telegrafi

Driton, Loriana dhe Agron Kuka (Foto: Driton Kuka/Facebook)

Fitorja e Lorianës, Driton Kuka nuk përmbahet nga emocionet

para 4 muajve - OraInfo

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Minsk 2019. Trajneri i xhudos, Driton Kuka është parë jashtëzakonisht i emocionuar pasi xhudistja Loriana Kuka fitoi medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane...

LE Minsk: Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë për Kosovën

para 4 muajve - Koha.mk

Loriana Kuka ka arritur të stoliset me medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë. Xhudistja që la Zvicrën për të përfaqësuar Kosovën mundi gjermanen Luise Malzahn në...

Flamuri i Kosovës ngritet sërish në Minsk, Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë

para 4 muajve - OraInfo

Pas Majlinda Kelmendit dhe Nora Xhakovës, edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Loriana Kuka nuk është kthyer duarbosh nga Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja kosovare...

Medalja e bronztë e Kukës i dedikohet familjes së saj

para 4 muajve - RTV 21

Krenari! Trajneri Driton Kuka u shpreh krenar me triumfin e Loriana Kukës në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo mposhti gjermanen Luise Malzahn në kategorinë -78 kilogramë dhe me këtë fitoi të bronztën...

“Medalja i dedikohet familjes Kuka”

para 4 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar deri më tani 3 medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Të trija këto medalje janë të fituara në sportin e xhudos nga xhudistet e trajnerit Driton Kuka. Së fundmi ishte Loriana Kuka,...

Kuka: Medalja për familjen si satisfaksion moral i dashurisë për sportin

para 4 muajve - RTV 21

Krenari! Trajneri Driton Kuka u shpreh krenar me triumfin e Loriana Kukës në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo mposhti gjermanen Luise Malzahn në kategorinë -78 kilogramë dhe me këtë fitoi të bronztën...

Flamuri i Kosovës ngritet sërish në Minsk, Loredana Kuka fiton medaljen e bronztë

para 4 muajve - OraInfo

Pas Majlinda Kelmendit dhe Nora Xhakovës, edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Loriana Kuka nuk është kthyer duarbosh nga Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja kosovare...

Kosova shton një tjetër medalje, triumfon Loriana Kuka

para 4 muajve - Newsport

Kosova fiton një tjetër medalje. Pas Majlinda Kelmendit, tashmë një tjetër sportiste ka triumfuar. Bëhet fjalë për xhidisten Loriana Kuka, e cila ka triumfuar në Lojrëat Olimpikë në Minsk (Bjellorusi),...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

para 4 muajve - Periskopi

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat...

Edhe një medalje tjetër nga Minsku për Kosovën

para 4 muajve - RTV 21

Kuka fitoi të bronztën Xhudistja kosovare, Loriana Kuka fitoi medaljen e bronztë. Loriana mposhti gjermanen Luise Malzahn në kategorinë -78 kilogramë dhe me këtë fitoi të bronztën në Lojërat e Dyta Evropiane...

Edhe një medalje tjetër nga Minsku

para 4 muajve - RTV 21

Kuka fitoi të bronztën Xhudistja kosovare, Loriana Kuka fitoi medaljen e bronztë. Loriana mposhti gjermanen Luise Malzahn në kategorinë -78 kilogramë dhe me këtë fitoi të bronztën në Lojërat e Dyta Evropiane...

S’ka hajgare me sportistet e Driton Kukës, Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat e Dyta Evropiane të Minskut. Loriana Kuka ka mposhtur xhudisten gjermane, Malzhan – në duelin për vendin e tretë, shkruan GazetaBlic....

Fitore e madhe nga Patriot Behramit

para 4 muajve - Epoka e Re

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane “Minsk 2019”. Boksieri nga Kosova triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë...

Patrioti në mesin e 8 boksierëve më të mirë në Minsk

para 4 muajve - Ekonomia Online

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat...

Kosova lë pas shtetet e mëdha, ja kush ka fituar më shumë medalje në ‘Minsk 2019’

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Kosova vazhdon sukses pas suksesi në Lojërat Europiane Minsk 2019. Ditën e sotme Loriana Kuka mori medaljen e bronztë duke pozicionuar Kosovën në vendin e katërt në listën e vendeve medaliste në Lojërat...

​Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

para 4 muajve - KosovaPress

Boksieri ynë triumfoi në kategorinë -69 kg. Ai mposhti medalistin e bronztë në Lojërat Olimpike “Londra 2012”. Me vendim të gjyqtarëve, Behrami fitoi me rezultat të ngushtë, 3:2. Më këtë fitore. Patrioti...

Gashi: Xhudistët elitarë do të mbështeten fuqishëm

para 4 muajve - KosovaPress

Sot në Lojërat Evropiane, Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë, duke u bërë sportistja e tretë që fiton medalje në këto gara. Postimi i Gashit në Facebook: Plot tri medalje në Lojërat Olimpike Minsk...

Kuka mposht medalisten e bronztë evropiane

para 4 muajve - TV21

Loriana Kuka një fitore larg medaljes Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka mposhtur medalisten e bronztë evropiane, gjermanen, Ana Maria Vagner. Kuka mposhti xhudisten gjermane me një super waz-ari, përcjell...

Loriana Kuka një fitore larg medaljes

para 4 muajve - Insajderi

Me një super waz-ari, Loriana Kuka ka mposhtur medalisten e bronztë evropiane, gjermanen, Ana Maria Vagner, më shumë në Insporti.com.

Loriana Kuka vetëm e bronztë

para 4 muajve - PortaliOnline

Pas të artës së Majlinda Kelmendit dhe të argjendtës së Nora Gjakovës radha i erdhi medaljes së bronztë të Loriana Kukës në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Loriana deri te kjo medalje arriti përmes repesazhit,...

Kosova i lë prapa shtetet e mëdha me medalje në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - Tetova Sot

Kosova i ka lënë prapa gjigantët evropianë sa u përket medaljeve të fituara në Lojërat Evropiane. Vendi ynë zë vendin e katërt në listën e vendeve medaliste të “Minsk 2019” me 3 medalje, ndërsa ka prapa...

Loriana Kuka nuk ia del, lufton për medalje të bronztë

para 4 muajve - OraInfo

Po vazhdojnë edhe sot Lojrat Evropine. Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Xhudistja kosovare është mposhtur nga holandezja, mirëpo...

​Një tjetër gjermane përballë Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë

para 4 muajve - GazetaBlic

Loriana Kuka do të luftojë për medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Kuka ka fituar ndeshjen e repesazhit ndaj Vagner dhe tani ka mundësi të luajë për të fituar medaljen e bronztë, përcjell...

Edhe një medalje për Kosovën

para 4 muajve - Infokusi

Ka ardhur edhe medalja e radhës për Kosovën në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Kësaj radhe, xhudistja Loriana Kuka ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në këto lojëra, shkruan KosovaPress. Në meçin...

Gashi: Xhudistët elitarë do të mbështeten fuqishëm

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Sportit, Kujtim Gashi, i është gëzuar tej mase sukseseve të sportistëve tanë të cilet po marrin pjesë në lojrat e dyta olimpike në Minsk të Bjellorusisë. Ai përmes rrjetit social fb është shprehur...

Kosova lë prapa shtetet e mëdha me medalje në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kosova vazhdon të shënojë suksese të mëdha falë sportit të xhudos. Në Lojërat Evropiane Minsk 2019, Kosova ka siguruar tre medalje dhe zë vendin e katërt në listën e vendeve medaliste. Në Lojërat Evropiane...

Kuka mposht medalisten e bronztë evropiane

para 4 muajve - RTV 21

Loriana Kuka një fitore larg medaljes Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka mposhtur medalisten e bronztë evropiane, gjermanen, Ana Maria Vagner. Kuka mposhti xhudisten gjermane me një super waz-ari, përcjell...

Kuka do të përballet me gjermanen Wagner për medaljen e bronztë

para 4 muajve - Telegrafi

Loriana Kuka (Foto: NOC Kosovo/Facebook)

Loriana Kuka fiton edhe një duel, vazhdon rrugëtimin për medaljen e bronztë

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar duelin e repesazhit ndaj Anna Maria Vagner – për të vazhduar garën drejt medaljes së bronztë. Kuka ka fituar me Wazzari ndaj kundërshtarës, Maria Vagner, pasi...

FOTOT: U mposht nga Majlinda Kelmendi, njihuni me xhudisten ruse që trajnon Vladimir Putinin

para 4 muajve - Gazeta Tema

Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, Vladimir Putin, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019. Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda...

Loriana Kuka mposhtet nga nënkampionia e botës, mbetet në garë për të bronztën

para 4 muajve - Telegrafi

Loriana Kukak (Foto: NOC Kosovo/Facebook)

Loriana Kuka fiton luftën e parë, kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - Insajderi

Loriana Kuka e ka nisur mbarë garën e xhudos në Lojërat Evropiane Minsk 2019, më shumë në Insporti.com.

Reagon edhe Driton Kuka: Kosova mbi të gjitha

para 4 muajve - Fakti Ditor

Vërtetim për këtë janë Lojërat Evropiane Minsk 2019, në të cilat ky sport i siguroi tre medalje Kosovës. Majlinda Kelmendi fillimisht doli e artë nga këto lojëra, ndërsa Nora Gjakova fitoi vetëm medaljen...

Loriana Kuka e nisë mbarë – prek çerekfinalen në Minsk

para 4 muajve - Klan Kosova

Xhudistja e Kosovës, Loriana Kuka ka arritur fitore në përballjen saj të parë në Lojërat Evropiane, Minsk 2019. Ajo ka mposhtur Katie Jemina Yeats Broën të Britanisë së Madhe në kategorinë -78 kilogramë,...

Edhe një medalje për Kosovën, Loriana Kuka fiton të bronztën

para 4 muajve - Gazeta e re

Ka ardhur edhe medalja e radhës për Kosovën në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Kësaj radhe, xhudistja Loriana Kuka ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në këto lojëra, shkruan KosovaPress. Në meçin...

Pas triumfit të Lorianës Driton Kuka ka një dedikim të veçantë

para 4 muajve - Periskopi

Kosova ka fituar deri më tani 3 medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Të trija këto medalje janë të fituara në sportin e xhudos nga xhudistet e trajnerit Driton Kuka. Së fundmi ishte Loriana Kuka,...

Kuka mposhti xhudisten britanike

para 4 muajve - Portalb

Loriana Kuka ka arritur ta mposhtë Katie-Jemima Yeats-Brown nga Britania e Madhe. Kuka është duke garuar në peshat -78kg, transmeton Koha.net. Rrethin e parë, Loriana e ka kaluar pa luftë, ndërsa fitorja...

Reagon edhe Driton Kuka: Kosova mbi të gjitha

para 4 muajve - Gazeta Observer

Kosova vazhdon me suksese të jashtëzakonshme në sportin e xhudos. Vërtetim për këtë janë Lojërat Evropiane Minsk 2019, në të cilat ky sport i siguroi tre medalje Kosovës. Majlinda Kelmendi fillimisht doli...

Xhudistja kosovare nga Zvicra i sjell medalje Kosovës

para 4 muajve - Albinfo

Xhudistja kosovare nga Zvicra, Loriana Kuka ka fituar medalje të bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019, përcjell albinfo.ch. Nga Komiteti Olimpik i Kosovës kanë njoftuar se Kuka mposhti gjermanen Luise...

Driton Kuka ka një dedikim të veçantë pas triumfit të Lorianës

para 4 muajve - KosovaPress

Të trija këto medalje janë të fituara në sportin e xhudos nga xhudistet e trajnerit Driton Kuka. Së fundmi ishte Loriana Kuka, ajo e cila fitoi medaljen e bronztë, të tretën për Kosovën pasi para saj kishin...

Kuka fiton medaljen e bronztë, medalja e 3-të për Kosovën në Bjellorusi

para 4 muajve - Fakti Ditor

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo e arriti kësaj përmes Repechage duke mposhtur gjermanen Luise Malzahn, shkruan Indeksonline. Kjo është medalja e 3-të për...

Edhe Loriana Kukafiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - Ekonomia Online

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57 kg. Është kjo medalja e tretë e Kosovës në Lojërat...

Vjen medalja e tretë për Kosovën, Loriana e bronztë në ‘Minsk 2019’

para 4 muajve - Epoka e Re

Kosova e ka fituar edhe medaljen e tretë në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Pas Majlinda Kelmendit që e fitoi të artën dhe Nora Gjakovës që e fitoi të argjendtën, sot Lorina Kuka ia ka siguruar medaljen...

Loriana Kuka kalon në çerekfinale të Lojërave të dyta Evropiane në xhudo

para 4 muajve - Telegrafi

Loriana Kuka (Foto: NOC Kosovo/Facebook)

Edhe një medalje për Kosovën, Loriana Kuka fiton të bronztën

para 4 muajve - KosovaPress

Kësaj radhe, xhudistja Loriana Kuka ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në këto lojëra, shkruan KosovaPress. Në meçin final për vendin e tretë, Kuka mposhti veterënën gjermane Luise Malsahn e cila...

Dramatike: Loriana Kuka fiton ndaj gjermanes në fund, rrëmben medalje

para 4 muajve - Periskopi

Xhudistja kosovare 22 vjeçare nga Peja, Loriana Kuka, ka arritur të rrëmbejë medaljen e bronztë ndaj një xhudisteje gjermane, shkruan Periskopi. Kuka ishte duke humbur deri në fund dhe i duhej ta rrëzonte...

Kuka mposhtet nga holandezia

para 4 muajve - RTV 21

Loriana vazhdon garën për medaljen e bronztë Xhudistja kosovare, Loriana Kuka është mposhtur nga xhudistja hoklandeze, Guusje Steenhuis. Kuka është mposhtur me Ipoon nga Steenhuis, përcjell rtv21.tv ....

Loriana Kuka humb në çerekfinale nga Guusje Stenhuis, mbetet në garë për medaljen e bronztë

para 4 muajve - GazetaBlic

Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Xhudistja kosovare u mposht me Ippon nga holandezja. Loriana vazhdon garën për medaljen e bronztë përmes repesazhit

Kuka mposhti britanezen, kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - RTV 21

Ajo mposhti britanezen në kategorinë -78 kg Loriana Kuka e ka nisur mbarë garën e xhudos në Lojërat Evropiane Minsk. Kuka mposhti britanezen Katie Jemina Yeats Brown në kategorinë -78 kg. Rrethin e parë,...

Ja me kë do të ballafaqohet Loriana Kuka në çerekfinale të Lojërave Evropiane

para 4 muajve - GazetaBlic

Loriana Kuka e ka nisur mbarë garën e xhudos në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti Katie Jemina Yeats Brown të Britanisë së Madhe, me shënim të artë në kategorinë -78 kilogramë. Në çerekfinale...

Xhudistja Kuka mposhti britanezen, kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - RTV 21

Ajo mposhti britanezen në kategorinë -78 kg Xhudistja kosovare, Loriana Kuka mposhti britanezen Katie Jemina Yeats Brown në kategorinë -78 kg. Rrethin e parë, Loriana e ka kaluar pa luftë, ndërsa fitorja...

Super Loriana Kuka, mposht britaniken Katie Brown dhe kalon në çerekfinale

para 4 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e saj drejt medaljes së artë në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Kuka në këto gara garon në kategorinë deri në 78 kilogramë, dhe e ka nisur...

Xhudistja Kuka mposhti britanezen, kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - TV21

Ajo mposhti britanezen në kategorinë -78 kg Ajo mposhti britanezen në kategorinë -78 kg Xhudistja kosovare, Loriana Kuka mposhti britanezen Katie Jemina Yeats Brown në kategorinë -78 kg. Rrethin e parë,...

Kuka mposht xhudisten britanike

para 4 muajve - Koha.net

Loriana Kuka ka arritur ta mposhtë Katie-Jemima Yeats-Brown nga Britania e Madhe. Kuka është duke garuar në peshat -78kg, transmeton koha.net. Rrethin e parë, Loriana e ka kaluar pa luftë, ndërsa fitorja e dërgon në çerekfinale.

Latif Demolli: Patriot Behrami me fitore kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - Epoka e Re

Boksieri nga Kosova, Patriot Behrami do të bokson sonte nga ora 19:15 në kategorinë 64 kg ndaj italianit Mangiacapre Vincenzo. Latif Demolli nga Federata e Boksit të Kosovës ka sqaruar se Patriotit i duhet...

Gashi e vlerëson lart paraqitjen e sportistëve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - RTV 21

“Kosova ka të ardhme të mirë në sport” Sportistët kosovar po vazhdojnë paraqitjet e tyre në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Në kryeqytetin e Bjellorusisë, i pranishëm është edhe ministri për Kulturë, Rini...

​Kujtim Gashi e vlerëson lart paraqitjen e sportistëve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - GazetaBlic

Sportistët kosovar po vazhdojnë paraqitjet e tyre në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Në kryeqytetin e Bjellorusisë, i pranishëm është edhe ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Gashi i cili po përcjellë...

Gashi e vlerëson lart paraqitjen e sportistëve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - TV21

“Kosova ka të ardhme të mirë në sport” Sportistët kosovar po vazhdojnë paraqitjet e tyre në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Në kryeqytetin e Bjellorusisë, i pranishëm është edhe ministri për Kulturë, Rini...

Kujtim Gashi e vlerëson lart paraqitjen e sportistëve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - RTV 21

“Kosova ka të ardhme të mirë në sport” Sportistët kosovar po vazhdojnë paraqitjet e tyre në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Në kryeqytetin e Bjellorusisë, i pranishëm është edhe ministri për Kulturë, Rini...

Një tjetër gjermane përballë Loriana Kukës në luftën për medaljen e bronztë

para 4 muajve - KosovaPress

Pas fitores ndaj gjermanes Anna Wagner, një tjetër gjermane do të jetcë përballë Kukës. Luise Malsahn është bronztë medaliste botërore 2015, nënkampione e Evropës dhe medaliste e bronztë në Lojërat Evropiane...

Humb Loriana Kuka: Mbetet në garë për medalje të bronztë

para 4 muajve - Periskopi

Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Xhudistja kosovare është mposhtur nga holandezja, mirëpo do të vazhdojë garën për medaljen e...

Loriana Kuka mposhtet në çerekfinale

para 4 muajve - Albinfo

Loriana Kuka u mposht n ë gar ë n për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut . Kuka, e cila në këto gara merrte pjesë në kategorinë deri në 78 kilogramë , nuk ka arritur të shkojë më larg sesa...

​Sot luajnë dy sportistë të Kosovës në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - GazetaBlic

Kosova sot do të paraqitet me dy sportist në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Duke filluar nga ora 10:00 do të ndeshet Loriana Kuka në kategorinë (-78 kg). Derisa në boks, Patriot Behrami do të luaj kundër...

Loriana, afër medaljes së bronztë

para 4 muajve - Epoka e Re

Loriana Kuka e ka mposhtur medalisten e bronztë evropiane, gjermanen, Ana Maria Vagner. Kuka fitoi luftën e parë në repesazh, të kategorisë -78 kg, në garat e xhudos në Lojërave Evropiane “Minsk 2019”....

Loriana Kuka fiton edhe një duel, vazhdon rrugëtimin për medaljen e bronztë

para 4 muajve - Gazeta Observer

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar duelin e repesazhit ndaj Anna Maria Vagner – për të vazhduar garën drejt medaljes së bronztë. Kuka ka fituar me Wazzari ndaj kundërshtarës, Maria Vagner, pasi...

Loriana mposht gjermanen Wagner, mbetet në garë për medalje

para 4 muajve - Arbresh

Loriana Kuka ka arritur fitore në përballje me xhudistin gjermane Anna Maria Wagner. Xhudistja pejane ishte më e mirë se rivalja e saj gjermane. Dueli për pozitën e tretë ishte mjaftë i rreptë mes Lorianas...

Loriana Kuka mposht xhudisten gjermane dhe mbetet në garë për medalje

para 4 muajve - KosovaPress

Dueli për pozitën e tretë ishte mjaftë i rreptë mes Lorianas dhe Marian Wagnerit ku deri në fund nuk dihej fituesi. Loriana pati një përparësi pasi kundërshtarja e saj gjermania Anna Maria Wagner ishte...

Loriana nuk kalon nënkampionen e botës, mbetet në garë për të bronztën

para 4 muajve - Ekonomia Online

Loriana nuk kalon nënkampionen e botës, mbetet në garë për të bronztën Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis, në garat e xhudos në Lojërat...

Merr fund ëndrra e Lorianës, kosovarja mposhtet në çerekfinale

para 4 muajve - AlbPortali

Ka marrë fund edhe ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut. Kuka e cila në këto gara merrte pjesë në kategorinë deri në 78 kilogramë, nuk ka arritur të shkojë më larg...

Merr fund ëndrra e Lorianës, kosovarja mposhtet në çerekfinale

para 4 muajve - Fakti Ditor

Ka marrë fund edhe ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut. Kuka e cila në këto gara merrte pjesë në kategorinë deri në 78 kilogramë, nuk ka arritur të shkojë më larg...

Loriana nuk kalon nënkampionen e botës, mbetet në garë për të bronztën

para 4 muajve - Gazeta e re

​Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e Evropës, Guusje Stenhuis. Ajo u mposht me Ippon nga holandezja. Loriana vazhdon garën për medaljen e bronztë përmes repesazhit

Loriana Kuka mposhtet nga Guusje Stenhuis

para 4 muajve - Epoka e Re

Loriana Kuka nuk arriti të kalon nënkampionen e botës, Guusje Stenhuis  dhe tash mbetet në garë për medaljen e bronztë. Loriana Kuka nuk arriti të kalojë nënkampionen e botës dhe dy herë nënkampionen e...

Loriana nuk kalon nënkampionen e botës, mbetet në garë për të bronztën

para 4 muajve - KosovaPress

Xhudistja kosovare u mposht me Ippon nga holandezja. Loriana vazhdon garën për medaljen e bronztë përmes repesazhit Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

Ritëm i lartë i Kosovës në Lojërat Europiane, Kuka prek raundin tjetër

para 4 muajve - Newsport

Sinjale pozitive edhe nga Loriana Kuka. Xhudo Kosovare po përjeton një nga momentet më të mira të saj. Pas dy medaljeve të Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës, Loriana Kuka është afruar akoma dhe më shumë...

Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut

para 4 muajve - Fakti Ditor

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e saj drejt medaljes së artë në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Kuka në këto gara garon në kategorinë deri në 78 kilogramë, dhe e ka nisur...

Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut

para 4 muajve - AlbPortali

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e saj drejt medaljes së artë në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Kuka në këto gara garon në kategorinë deri në 78 kilogramë, dhe e ka nisur...

Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale

para 4 muajve - Epoka e Re

Xhudistja Loriana Kuka e ka nisur mbarë garën e xhudos në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Kuka mposhti Katie Jemina Yeats Brown të Britanisë së Madhe, me shënim të artë në kategorinë -78 kilogramë. Në...

Lorian e nis mbarë, prek çerekfinalen e LE Minsk 2019

para 4 muajve - KosovaPress

Xhudistja jonë mposhti Katie Jemina Yeats Brown të Britanisë së Madhe, me shënim të artë në kategorinë -78 kilogramë. Në çerekfinale Lorin e pret lufta me Guusje Stenhuis të Holandës. I urojmë suksese...

Sot është radha e Lorianës, synohet tjetër medalje e artë në Minsk

para 4 muajve - Shenja

Lojërat Evropiane në Minsk do të vazhdojnë e sot, me Kosovën që ka sytë kah Loriana Kuka. Kuka do të garojë në sportin e xhudos, në kategorinë deri në 78 kilogramë, ku shpresojmë të fitojë medaljen e artë,...

Majlinda e historisë

para 4 muajve - Epoka e Re

Majlinda Kelmendi dhe sporti i xhudos, i udhëhequr nga trajneri Driton Kuka, vazhdojnë të shkruajnë historinë e re për sportin e Kosovës. Pas shumë medaljeve të fituara në turne dhe kampionate të ndryshme...

Sot është radha e Lorianës, synohet tjetër medalje e artë në Minsk

para 4 muajve - Arena Ring

Lojërat Evropiane në Minsk do të vazhdojnë e sot, me Kosovën që ka sytë kah Loriana Kuka. Kuka do të garojë në sportin e xhudos, në kategorinë deri në 78 kilogramë, ku shpresojmë të fitojë medaljen e artë....

Kujtim Gashi e vlerëson lart paraqitjen e sportistëve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

para 4 muajve - KosovaPress

Në kryeqytetin e Bjellorusisë, i pranishëm është edhe ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Gashi i cili po përcjellë nga afër të gjitha paraqitjet e sportistëve kosovar. Ani pse në ditën e dytë,...

Orari i garave të sportistëve tanë në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - Ekonomia Online

Kosova do të përfaqësohet nga dy sportistë sot në ditën e katërt të Lojërave Evropiane “Minsk 2019” në Bjellorusi, Xhudistja Loriana Kuka dhe boks Patriot Behrami do të kërkojnë sonte medalje në Minsk,...

Kosova sot sytë kah Loriana Kuka

para 4 muajve - PortaliOnline

Lojërat Evropiane në Minsk do të vazhdojnë e sot, me Kosovën që ka sytë kah Loriana Kuka. Kuka do të garojë në sportin e xhudos, në kategorinë deri në 78 kilogramë. Garat e xhudos për ditën e tretë do...

Sot luajnë dy sportistë të Kosovës në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - KosovaPress

Duke filluar nga ora 10:00 do të ndeshet Loriana Kuka në kategorinë (-78 kg). Derisa në boks, Patriot Behrami do të luaj kundër italianit, Mangiacapre Vincenzo. Ndeshja çerekfinale do t filloj nga ora...

Sot paraqiten dy sportistë tjerë të Kosovës në Lojërat Evropiane

para 4 muajve - Periskopi

Kosova sot do të paraqitet me dy sportist në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Duke filluar nga ora 10:00 do të ndeshet Loriana Kuka në kategorinë (-78 kg). Derisa në boks, Patriot Behrami do të luaj kundër...

Majlinda Kelmendi ka një dedikim special për triumfin e saj

para 4 muajve - AlbPortali

Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike Evropiane në “Minsk 2019” në Bjellorusi, që ishte dhe e para për Kosovën në dy pjesëmarrjet e saja në Lojërat Evropiane. Xhudistja nga...

Bjellorusia ngre perden e Lojërave, Kosova sot pret medaljet

para 4 muajve - Koha.net

Me një ceremoni madhështore, në frymën e traditës olimpike, janë hapur të premten mbrëma Lojërat e dyta Evropiane. Minsku - kryeqendra e Bjellorusisë, njëri prej shteteve më të izoluara në Evropë - mirëpret...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK