http://kariera.mk

“Dreqërit e vegjel” kuptimi i emrit të kundërshtarëve të sotëm të Ferronikelit

para 7 muajve - Klan Kosova

Ferronikeli ka shënuar fitore me rezultat 1 me 0, ndaj skuadres nga Gjilbraltari Red Lincoln Imps. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të gjysmëfinales së fazës parakualifikuese për...

Van Dijk i pranishëm në “Fadil Vokrri”

para 7 muajve - Insajderi

Në stadiumin “Fadil Vokrri” është duke u zhvilluar ndeshja ndërmjet KF Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, në kuadër të rrethit parakualifikues të Ligës së Kampionëve, më shumë në I nsporti.com.

Feronikeli mund Linkollnin , gati për Santa Koloma

para 7 muajve - Alsat-M

Feronikeli e ka mposhtur me rezultat minimal (1-0) skuadrën e Lincoln Red Imps, në ndeshjen gjysmëfinale e vlefshme për parakualifikimet e Ligës së Kampionëve. Pavarësisht se u mendua një ndeshje e lehtë...

Ferronikeli bën hap të madh drejt Europës (FOTO+VIDEO)

para 7 muajve - Klan Kosova

Ferronikeli arriti të fitojë ndeshjen gjysmëfinale të fazës parakualifikuese në rrugëtimin drejt Champions League përballë skuadrës nga Gjibraltari Red Lincoln Imps. Kampionit të Kosovës nuk iu deshtën...

Hoxha e Rexha kanë besim se Feronikeli do të vazhdojë tutje

para 7 muajve - Koha.net

Mesfushori i Feronikelit, Ylli Hoxha, ka shprehur gëzimin për fitoren e sotme, ndërsa ka shprehur besimin e tij te Feronikeli dhe te bashkëlojtarët e tij, për kalim në rrethin e parë kualifikues në kuadër...

Zeka: Për fitore shkojmë edhe ndaj Santa Colomas

para 7 muajve - Koha.net

Sulmuesi i Feronikelit, Mevlan Zeka ka thënë se pritshmëritë për të ishin më të mëdha, megjithatë ai është ndarë shumë i lumtur për fitoren ndaj Lincolnit. “Është pritë më shumë nga unë, pata një rast...

Ferronikeli bën hap të madh drejt Europës

para 7 muajve - Medial

Ferronikeli arriti të fitojë ndeshjen gjysmëfinale të fazës parakualifikuese në rrugëtimin drejt Champions League përballë skuadrës nga Gjibraltari Red Lincoln Imps. Kampionit të Kosovës nuk iu deshtën...

Ramadani: S’do të ndalemi

para 7 muajve - Koha.net

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani është ndarë shumë i kënaqur për fitoren e sotme ndaj Lincoln Reds Impsit në ndeshjen e parë parakualifikuese për Ligën e Kampionëve. Ramadani thotë se kishte ditur...

Feronikeli fiton ndeshjen e parë parakualifikuese për Ligën e Kampionëve

para 7 muajve - RTV 21

Feronikeli mundi Lincoln Reds Imps Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli ka fituar ndeshjen e parë parakualifikuese për Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Drenasi në stadiumin “Fadil Vokrri” u tregua...

Paraeliminatoret/ Feronikelit i mjaftojnë 3 minuta për të kaluar në finale

para 7 muajve - SuperSport

Feronikeli e ka nisur me këmbë të mbarë eksperiencën në turin paraeliminator të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0, skuadrën nga Gjibraltari të Lincoln Red Imps. Ka mjaftuar një...

Përfundon takimi i Ligës së Kampionëve: Feronikeli e kalon sfidën e parë, Santa Colma ‘barrikada’ e dytë

para 7 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i natës së sotme ndërmjet Feronikelit dhe Lincoln Red, duel ky që u zhvillua në kuadër të paraeliminatorëve në Ligën e Kampionëve. Djelmoshat e teknikut, Rexhepi bën...

Feronikeli në epërsi, shënon super gol Mendurim Hoti

para 7 muajve - Insajderi

Feronikeli ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Lincoln Red Imps, raporton Insporti.com. Golin e ka shënuar Mendurim Hoti në minutën e tretë të ndeshjes, pas një aksioni të bukur. /Insporti.com

Pas vetëm tre minutash Ferronikeli kalon në epërsi

para 7 muajve - Klan Kosova

Pas vetëm tre minutash Ferronikeli ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës nga Gjibraltari Red Lincoln Imps. Pas një aksioni shumë të shpejtë të kampionit të Kosovës në gol e konkretizoj Mendurim Hoti. Ferronikeli...

Pas vetëm tre minutash Ferronikeli kalon në epërsi

para 7 muajve - Klan Kosova

Pas vetëm tre minutash Ferronikeli ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës nga Gjibraltari Red Lincoln Imps. Pas një aksioni shumë të shpejtë të kampionit të Kosovës në gol e konkretizoj Mendurim Hoti. Ferronikeli...

Mbyllet pjesa e parë në “Fadil Vokrri”, Feronikeli të qetë shkojnë në pushim

para 7 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar 45′ minutëshi i parë në takimin e paraeleminatorëve të Ligës së Kampionëve ndërmjet Feronikelit dhe Lincoln Red. Djelmoshat kampion të Kosovës treguan lojë të mirën në këtë...

Fillim i vrullshëm, Feronikeli shënon gol në minutën e tretë

para 7 muajve - OraInfo

Ndeshje e jashtëzakonshme po zhvillon Feronikeli. Feronikeli ka kaluar shumë shpejt në epërsi në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve Që në minutën e 3 ka shënuar një gol të bukur Mendurim Hoti pas një...

Fillim i vrulshëm, Feronikeli shënon gol në minutën e tretë

para 7 muajve - OraInfo

Ndeshje e jashtëzakonshme po zhvillon Feronikeli. Feronikeli ka kaluar shumë shpejt në epërsi në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve Që në minutën e 3 ka shënuar një gol të bukur Mendurim Hoti pas një...

Formacionet zyrtare: Ferronikeli-Lincoln FC

para 7 muajve - Klan Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes, Feronikeli – Lincoln FC. Për ndeshjen e vleshme për parakualifikime të Ligës së Kampionëve, Feronikeli do startoj me formacion 4-4-2. Në formacionin zyrtar...

Vetëm 3 minuta i mjaftojnë Feronikelit të kalojë në epërsi, Hoti nuk fal

para 7 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin e paraeliminatorëve në Ligën e Kampionëve në takimin ndërmjet Feronikelit dhe Lincolm Red. Golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Feronikelit e ka shënuar, Mendurim Hoti...

Feronikeli mund Linkollnin , gati për Santa Koloma

para 7 muajve - Flaka

Feronikeli e ka mposhtur me rezultat minimal (1-0) skuadrën e Lincoln Red Imps, në ndeshjen gjysmëfinale e vlefshme për parakualifikimet e Ligës së Kampionëve. Pavarësisht se u mendua një ndeshje e lehtë...

Formacionet zyrtare Feronikeli – Lincoln Reds

para 7 muajve - Koha.net

Janë bërë publike formacionet zyrtare me të cilat në orën 20:45 do të ballafaqohen në Prishtinë, ekipi i Feronikelit kundër Lincoln Reds Imps. Ndeshja është e vlefshme për parakualifimet për Ligën e Kampioneve....

Historike, FERONIKELI kualifikohet në raundin e parë të Champions League

para 7 muajve - Shenja

Feronikeli është kualifikuar në raundin e parë eleminator të Champions League, duke eleminuar në raundin paraeleminator skuadrën e Lincoln Red Imps me rezultatin minimal 1-0. Kampionët e Superligës së...

Feronikeli-Lincoln, befasi në formacionet zyrtare

para 7 muajve - OraInfo

Janë bërë të ditur formacionet zyrtare të ndeshjes Feronikeli-Lincoln Red Imp. Janë publikuar formacionet zyrtare në gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të raundit preliminar në mes të kampionit...

Liga e Kampionëve, formacionet zyrtare: Feronikeli – Lincoln Red

para 7 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet takimi i parë paraeliminator në kuadër të Ligës së Kampioneve. Skuadra nga Gjilbratari, Lincoln Red ka udhëtuar për në “Fadil Vokrri” ku do të takohet me...

Blick: Sot në Kosovë fillon Champions League

para 7 muajve - Klan Kosova

Gazeta e famshme zvicerane ka shkruajtur lidhur me nisjen dhe pjesëmarrjen e ekipeve kosovare në garën e Ligës së Kampionëve. Blick shkruan edhe për ekipin përfaqësues që drejtohet nga Bernard Challandes,i...

Feronikeli me një gol kalon tutje, e pret kampioni i Andorës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Skuadra nga Drenasi e Feronikelit ka arritur që të shënojë fitore dhe të kalojë tutje në finale të fazës parakualifikuese të Ligës së Kampionëve . Kampioni i Kosovës ka arritur që të shënojë fitore minimale,...

Ramadani: Fitore e rëndësishme, mposhtim edhe Santa Coloman

para 7 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani është ndarë shumë i kënaqur për fitoren e sotme ndaj Lincoln Reds Impsit në ndeshjen e parë parakualifikuese për Ligën e Kampionëve. Ramadani thotë se kishte ditur...

Historike: Feronikeli kualifikohet në raundin e parë të Champions League

para 7 muajve - Albinfo

Feronikeli është kualifikuar në raundin e parë eleminator të Champions League, duke eleminuar në raundin paraeleminator skuadrën e Lincoln Red Imps me rezultatin minimal 1-0, shkruan Newssport. Kampionët...

Ferronikeli bën hap të madh drejt Europës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ferronikeli arriti të fitojë ndeshjen gjysmëfinale të fazës parakualifikuese në rrugëtimin drejt Champions League përballë skuadrës nga Gjibraltari Red Lincoln Imps. Kampionit të Kosovës nuk iu deshtën...

CHAMPIONS: Feronikeli shkruan historinë dhe shkon në finale!

para 7 muajve - Sovrani

Quhet Mendurim Hoti dhe ka shënuar një gol që vlen historinë! Feronikeli e ka nisur rrugëtimin për në Champions me një fitore që ka ardhur pas një avantazhi që në minutën e 3-të të ndeshjes. Skuadra kampione...

​Feronikeli mposht Lincolnin, kualifikohet në finale

para 7 muajve - KosovaPress

Kampioni i Kosovës ka shënuar fitore minimale, e cila ia siguron finalen e cila zhvillohet të premten ndaj skuadrës së San Colomës. Djelmoshat e Zekirija Ramadanit, arritën ta shënonin golin e vetëm në...

Feronikeli fiton me vështirësi, prek finalen e para-eliminatorëve

para 7 muajve - Arbresh

Kampioni i Kosovës Feronikeli ka arritur fitore tepër të vështirë kundër kampionit të Gjilbartarit, Lincoln Red Imps. Goli i Mendurim Hotit doli të jetë vendimtar në këtë ndeshje me Feronikelin i cili...

FC Santa Coloma mund të jetë kundërshtari i radhës për Feronikelin

para 7 muajve - Telegrafi

(Foto: Screenshot/RTk/Twitter)

Van Dijk i pranishëm në “Fadil Vokrri”

para 7 muajve - Arbresh

Në stadiumin “Fadil Vokrri” është duke u zhvilluar ndeshja ndërmjet KF Feronikelit dhe Lincoln Red Imps, në kuadër të rrethit parakualifikues të Ligës së Kampionëve, shkruan Insporti.com. Skuadra kampione...

VIDEO/ Historike, FERONIKELI kualifikohet në raundin e parë të Champions League

para 7 muajve - Newsport

Feronikeli është kualifikuar në raundin e parë eleminator të Champions League, duke eleminuar në raundin paraeleminator skuadrën e Lincoln Red Imps me rezultatin minimal 1-0. Kampionët e Superligës së...

Feronikeli kualifikohet në finale

para 7 muajve - Epoka e Re

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli është kualifikuar në finale të rrethit paraeliminator të Ligës së Kampionëve. “Nikli” e mposhti Lincoln Red Imps me rezultat 1-0, në ndedhjen e zhvilluar...

Feronikeli ngushtë por sigurt mposht rivalin nga Gjibraltari

para 7 muajve - Periskopi

Feronikeli ngushtë por sigurt mposht rivalin nga Gjibraltari Feronikeli ka fituar ndeshjen e parë parakualifikuese për në Champions League kundër Lincoln Red Imps. Skuadra nga Drenasi debutoi në parakualifikime...

Santa Coloma e mposht Tre Pennen

para 7 muajve - RTV 21

Santa Coloma kualifikohet në finale të fazës preliminare të Ligës së Kampionëve Santa Coloma ka triumfuar me rezultat 1-0, ndaj skuadrës së Tre Penne. Skuadra nga Andorra golin e shënimit e arriti në minutën...

FC Santa Coloma pret Feronikelin në finale, nëse kampionët e Kosovës kalojnë…

para 7 muajve - SuperSport

Skuadra kampione e Andorrës, FC Santa Coloma, është finalistja e parë e turneut parakualifikues për Ligën e Kampionëve, që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në ndeshjen gjysmëfinale,...

Santa Coloma finalisti i parë i rrethit parakualifikues të Ligës së Kampionëve

para 7 muajve - Koha.net

Skuadra kampione e Andorrës, FC Santa Coloma është finalistja e parë e turneut parakualifikues për Ligën e Kampionëve që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në ndeshjen gjysmëfinale,...

VIDEO/ Mbyllen 45 minutat e para në Champions League, FERONIKELI pranë mrekullisë

para 7 muajve - Newsport

Mbyllet pjesa e parë në stadiumin Fadil Vokrri. Feronikeli është duke fituar në 45 minutat e para ndaj skuadrës së Lincoln Red Imps me golin e shënuar nga Hoti që në minutën e 3-të. Tashmë mbetet për t’u...

​Përfundon pjesa e parë, Nikli në epërsi

para 7 muajve - KosovaPress

Kampioni i Kosovës ka mbyllur pjesën e parë në epërsi me golin e shënuar nga Mendurim Hoti, qysh në minutën e 3-të të ndeshjes. Nikli gjatë gjithë pjesës së parë bëri lojë më të mirë, duke pasur edhe disa...

Feronikeli e mbyll me epërsi pjesën e parë kundër amatorëve nga Gjibraltari

para 7 muajve - Periskopi

Feronikeli e ka mbyllur me epërsi minimale pjesën e parë kundër skuadrës outsajdere, Lincoln Red Imps. Skuadra nga Drenasi edhe ashtu konsiderohej favorite absolute para ndeshjes, marrë parasysh kualitetin...

Feronikeli – Lincoln, përfundon pjesa e parë

para 7 muajve - Epoka e Re

Feronikeli – Lincoln, përfundoi pjesa e parë Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes parakualifikuese në Ligën e Kampionëve ndërmjet Feronikelit dhe Lincolnit. Kampionia e Kosovës e mbylli pjesën e parë...

Liga e Kampionëve: Santa Colma e mposht me mjaft mund Sp Tre Penne

para 7 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i parë i paraeliminatorëve për Ligën e Kampionëve ndërmjet, Sp Tre Penne – FC Santa Colma. Ky takim u zhvillua në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ e që u zgjodh edhe fituesi...

Feronikeli vs Lincoln Red Imps – favoriti për fitore sipas bastoreve

para 7 muajve - Insajderi

KF Feronikeli sot e zhvillon takimin e parë të rundit parakualifikues të Ligës së Kampionëve. Kampioni i Kosovës sonte debuton në gara ndërkombëtare, ku në ‘Fadil Vokrri’ do të presë skuadrën e Gjibraltarit,...

Feronikeli shënon që në minutën e tretë të ndeshjes

para 7 muajve - Arbresh

Feronikeli ka kaluar shumë shpejt në epërsi në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve Që në minutën e 3 ka shënuar një gol të bukur Mendurim Hoti pas një kundërzbritje të shpejtë të kampionëve të Kosovës....

Shënon Feronikeli

para 7 muajve - Epoka e Re

Feronikelit i kanë mjaftuar vetë tre minuta për të zhbllokuar rezultatin në ndeshjen ndaj Lincolnit. Mendurim Hoti ka shënuar një gol të bukur pas një dëpertimi nga e majta. /Epoka e re/

Sonte në “Fadil Vokrri” Ferronikeli fillon rrugëtimin në kërkim të Champions League

para 7 muajve - Klan Kosova

Sonte me fillim prej orës 20:45, në Prishtinë në Stadiumin “Fadil Vokrri”, Ferronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjilbraltari Lincoln Red Imps FC. Me këtë ndeshje skuadra kampione e Kosovës e fillon...

​As 3 minuta të plotë, Nikli shënon golin e parë

para 7 muajve - KosovaPress

As 3 minuta të plotë nuk iu deshën djelmoshave nga Drenasi për të shënuar golin e parë. Ishte Mendurim Hoti, i cili me një goditje tejet precize la të shtangur portierin kundërshtar. Kujtojmë që nëse Nikli...

Feronikeli tregon dhëmbët qysh në minutën e tretë – kalon në epërsi kundër Lincoln Red Imps

para 7 muajve - Periskopi

Feronikeli ka kaluar në epërsi në ndeshjen parakualifikuese të Champions Leagues kundër Lincoln Red Imps në “Fadil Vokrri”. Kampioni i Kosovës u fut në këtë përballje si favorit absolut, derisa këtë e...

​Fillon ndeshja Feronikeli - Lincoln

para 7 muajve - KosovaPress

Në ndeshjen e dytë takohen Feronikeli - Lincoln Red Ings. Kujtojmë që fituesi i kësaj ndeshje do të takohet në finale me skuadrën e San Colomas, finale e cila zhvillohet ditën e premte. Fituesi i këtij...

Filloi ndeshja Feronikeli –  Lincoln

para 7 muajve - Epoka e Re

Filloi ndeshja në mes Feronikelit dhe Lincoln Red Impsit,e  cila është e vlefshme për rrethit preliminar në Ligën e Kampionëve. Kampioni dhe fituesi i Kupës së Kosovës në Futboll për edicionin 2018/2019,...

Ramiz Lladrovci kërkon fitore nga Feronikeli

para 7 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është i bindur se skuadra e Feronikelit do të dalë triumfuese ndaj Lincolnit. “Dihet, do të dalim fitues, por duhet të jemi bindës në fitore”, ka shkruar...

Formacionet zyrtare: Feronikeli – Lincoln Red

para 7 muajve - Fakti Ditor

Feronikeli do debutojë në Ligën e Kampionëve mbrëmjen e sontme, teksa do përballet me Lincoln Red Imps. Kjo ndeshje është e vlefshme për parakualifikimet e Ligës së Kampionëve, të cilat po mbahen në stadiumin...

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Lincoln

para 7 muajve - Epoka e Re

Janë publikuar formacionet zyrtare në gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të raundit preliminar në mes të kampionit të Kosovës, FC Feronikeli dhe kampionit të Gjilbertarit, Lincoln Red Imps. Kjo...

FORMACIONET/ Vjen momenti i së vërtetës, kampionët e Superligës kërkojnë kualifikimin në Champions League

para 7 muajve - Newsport

Kampionët e Superligës së Kosovgës, Ferinikeli, në orën 20:45, do të zbresë në fushën e lojës, kundër skuadrës së Lincoln Red Imps, e vlefshme për raundin paraeleminator të Champions League. Sfida do të...

​ Formacionet zyrtare Feronikeli – LRI

para 7 muajve - KosovaPress

Në rast se Feronikeli fiton, atëherë do të ndeshet me Santa Colomban që mundi sot Tre Pene në gjysmëfinalen e parë. Trajneri i Feronikelit Zekirja Ramadani ka startuar me formacionin 4-4-2. Loading......

Ky është formacioni i parë i Feronikelit në Ligën e Kampionëve

para 7 muajve - Arbresh

Janë publikuar formacionet zyrtare në gjysmëfinalen e dytë të Ligës së kampionëve të raundit preliminar në mes të kampionit të Kosovës, FC Feronikeli dhe kampionit të Gjilbertarit, Lincoln Red Imps. Feronikeli...

Publikohen formacionet zyrtare nga ndeshja parakualifikuese e Feronikelit për në CL

para 7 muajve - Periskopi

Feronikeli sonte debuton në parakualifikimet e Champions Leagues në “Fadil Vokrri”. Kampioni aktual i Superligës luan ndeshjen e parë preliminare të kompeticionit më prestigjioz të futbollit në Evropë...

Blick: Sot në Kosovë fillon Champions League

para 7 muajve - Arbresh

Gazeta e famshme zvicerane ka shkruajtur lidhur me nisjen dhe pjesëmarrjen e ekipeve kosovare në garën e Ligës së Kampionëve. Blick shkruan edhe për ekipin përfaqësues që drejtohet nga Bernard Challandes,i...

Blick: Sot në Kosovë fillon Champions League

para 7 muajve - Ekonomia Online

Gazeta e famshme zvicerane ka shkruajtur lidhur me nisjen dhe pjesëmarrjen e ekipeve kosovare në garën e Ligës së Kampionëve. Blick shkruan edhe për ekipin përfaqësues që drejtohet nga Bernard Challandes,i...

Santa Coloma finalisti i parë i rrethit parakualifikues të Ligës së Kampionëve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Skuadra kampione e Andorrës, FC Santa Coloma është finalistja e parë e turneut parakualifikues për Ligën e Kampionëve që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në ndeshjen gjysmëfinale,...

Feronikeli e nis sot rrugëtimin për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

para 7 muajve - Zhurnal

Kampioni i Kosovës, Feronikeli do ta nisë sot rrugëtimin për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, si nikoqir i kampionit të Gjibraltarit Lincoln Red Imps në gjysmëfinalen e rundit preliminar në stadiumin...

Santa Coloma kualifikohet në finale

para 7 muajve - Epoka e Re

FC Santa Coloma e ka mposhtur me rezultat të ngushtë skuadrën Tre Penne Galazzano (0-1) dhe në ketë mënyrë është kualifikuar në finale. Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundojë me rezultat të barabartë...

Nga Zelanda në Kosovë për të shënuar golin e fitores, Feronikeli mëson kundërshtarin e ardhshëm nëse fiton sonte

para 7 muajve - Periskopi

Skuadra e Feronikelit do të zbresë sonte në fushë në përballjen e Champions League, gjysmëfinalja e turit paraeliminator, ndaj Lincoln Red Imps (kampioni i Gjibraltarit). Ndeshja do të luhet në “Fadil...

Mbyllet ndeshja në “Fadil Vokrri”, mësohet finalisti i parë i parakualifikueseve të Champions League

para 7 muajve - Newsport

Është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e parakualifikimit në Champions League mes FC Santa Coloma- Tre Penne. Kjo sfidë ka përfunduar me rezultatin 1-0 përk lubin nga Andorra. Goli i vetëm i kësaj sfidë...

Santa Coloma finalisti i parë i parakualifikimeve të Ligës së Kampionve

para 7 muajve - KosovaPress

Skuadra nga Andora, Santa Coloma ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj skuadrës nga San Marino Tre Penne. Golin vendimtar e shenoj Javier Camochu në minuten e 76-të, të takimit. Tashmë Santa Coloma...

Feronikeli sfidon Linkolln Red Limps në premierën evropiane

para 7 muajve - Alsat-M

Skuadra e Feronikelit do të zbresë sot në fushë për përballjen e parë në raundin para eliminator të Ligës së Kampionëve. Kampionët e Kosovës do të kenë përballë një skuadër gjysmë amatore si Linkoln Red...

Sonte në “Fadil Vokrri” Ferronikeli fillon rrugëtimin në kërkim të Champions League

para 7 muajve - Arbresh

Sonte me fillim prej orës 20:45, në Prishtinë në Stadiumin “Fadil Vokrri”, Ferronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjilbraltari Lincoln Red Imps FC. Me këtë ndeshje skuadra kampione e Kosovës e fillon...

Lladrovci: Dihet, do të dalim fitues por duhet të jemi bindës në fitore

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka motivuar skuadrën e Feronikelit para ndeshjes kundër Lincoln Red Imps që do të zhvillohet sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Lladrovci është babai i kapitenit të...

Muhamet Dragusha: Ka ardhur koha që ekipet e Kosovës të tregojnë potencial dhe profesionalizëm

para 7 muajve - Arbresh

Kampioni i Kosovës, Feronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps nē kuadër të fazës preliminare të Ligës së Kampionëve. Në një prononcim për Gazetën Alo, ka folur për këtë përballje...

Gani Sejdiu pret fitoren e Feronikelit në ndeshjen e parë preliminare

para 7 muajve - KosovaPress

Kundërshtari i parë i Niklit në arenën ndërkombëtare është Lincoln Red Imps. Trajneri i mirënjohur kosovar, dhe ish-trajneri i Niklit, Gani Sejdiu para kësaj ndeshje ka deklaruar se skuadra nga Drenasi...

Sonte në “Fadil Vokrri” Ferronikeli fillon rrugëtimin në kërkim të Champions League

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sonte me fillim prej orës 20:45, në Prishtinë në Stadiumin “Fadil Vokrri”, Ferronikeli do të përballet me skuadrën nga Gjilbraltari Lincoln Red Imps FC. Me këtë ndeshje skuadra kampione e Kosovës e fillon...

Kujdes mos parkoni sot ne këtë rrugë të Prishtinës, policia mund ta konfiskojë veturën tuaj

para 7 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 25 qershor – Zhurnal.mk – Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet....

Makina konfiskohet nëse parkoni në këtë pjesë të kryeqytetit

para 7 muajve - Albeu

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet . Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Feronikeli fiton para të majme nëse kalon rrethin e parë parakualifikues në Champions League

para 7 muajve - Periskopi

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli sonte luan në kuadër të parakualifikimeve për në Champions League. Skuadra nga Drenasi përballë do të ketë kampionin e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps me fillim...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës, vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Insajderi

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Kujdes: Vetura juaj do të konfiskohet nëse e parkoni në këtë pjesë të Prishtinës

para 7 muajve - OraInfo

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet. Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Medial

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Infokusi

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Feronikeli synon me fitore të debutojë në Ligën e Kampionëve

para 7 muajve - Epoka e Re

Kastriot Rexha është gati të “bombardojë” portën e kundërshtarëve në Ligën e Kampionëve, Lincoln Red Imps. Sulmuesi shtatlartë pret fitore në këtë ndeshje shumë të rëndësishme për skuadrën nga Drenasi....

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Bota Press

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Gazeta Observer

Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ dhe Policia ka ndërmarrë këtë aksion për shkaqe sigurie, shkruan Indeksonline. Sot do të zhvillohen dy ndeshje gjysmëfinale të rrethit parakualifikues...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Nëse parkoni në këtë pjesë të Prishtinës vetura juaj do të konfiskohet

para 7 muajve - AlbPortali

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Enver Zymberi në Prishtinë, do t’i konfiskohet. Rruga ndodhet në rrethinë të stadiumit...

Champions League ngre sot siparin, Kampionët e Superligës gati të DEBUTOJNË në kompeticionit më të rëndësishëm në EUROPË

para 7 muajve - Newsport

Mbrëmja e sotme do të jetë e veçantë për futbollin shqiptar, pasi kampionët e Kosovës, Feronikeli do të dëgjojë për herë të parë këtë sezon dhe në historinë e saj himnin e UEFA Champions League. Kjo, pasi...

Feronikeli merr vendim të çuditshëm para ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve

para 7 muajve - GazetaBlic

Të martën, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohen dy ndeshje paraeliminatore për Ligën e Kampionëve. Prej orës 15.00 zhvillohet ndeshja Tre Penne (San Marino) – Santa Coloma (Adorra),...

Nuk ka konferencë për media për takimet preliminare

para 7 muajve - RTV 21

Nesër zhvillohen dy ndeshje Nesër (e martë) zhvillohen dy ndeshje të turneut preliminar të Champions League. Së pari nga ora 15:00 do të zhvillohet ndeshja, Tre Penne dhe Santa Coloma, kurse nga ora 20:45,...

Feronikeli vjen me një njoftim të rëndësishëm para ndeshjes në Champions League

para 7 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Feronikelit nesër do të luajë kundër Lincol Red Imps, në kuadër të ndeshjes preliminare të Ligës së Kampionëve. Ndeshja mes Feronikelit dhe Lincoln do të zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin...

Rexha në Evropë në “kualifikimin” e tretë

para 7 muajve - Koha.net

Kastriot Rexha për herë të tretë "siguroi" daljen në Evropë me skuadrat kosovare. Por sulmuesi shtatlartë vetëm për herë të parë do të luajë në kupat evropiane në futboll. Ai pritet ta udhëheqë sulmin...

Nuk ka konferencë për media për takimet preliminare

para 7 muajve - KosovaPress

Së pari nga ora 15:00 do zhvillohet ndeshja, Tre Penne dhe Santa Coloma, kurse nga ora 20:45, do luaj Feronikeli dhe Linkol Red. Por një ditë para këtyre ndeshjeve, skuadra organizatore Feronikeli ka njoftuar...

Rexha në Evropë në “kualifikimin” e tretë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kastriot Rexha për herë të tretë “siguroi” daljen në Evropë me skuadrat kosovare. Por sulmuesi shtatlartë vetëm për herë të parë do të luajë në kupat evropiane në futboll. Ai pritet ta udhëheqë sulmin...

Rexha në Evropë në “kualifikimin” e tretë

para 7 muajve - Arbresh

Kastriot Rexha për herë të tretë “siguroi” daljen në Evropë me skuadrat kosovare. Por sulmuesi shtatlartë vetëm për herë të parë do të luajë në kupat evropiane në futboll. Ai pritet ta udhëheqë sulmin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK