http://kariera.mk

Karan: I kënaqur, por në Shkup pres përkrahjen e publikut

para 7 muajve - Alsat-M

FC Shkupi arriti që të merr barazim të vlefshëm në ndeshjen e parë përballë Pjunikut të Armenisë, në një ndeshje dramatike që deri në fund kishte paqartësi në rezultat. Barazimi 3:3 nxjerr Shkupin favorit...

Të gjitha 10 golat nga Armenia (FC Shkupi dhe Mak. Gj.P.)

para 7 muajve - Alsat-M

Në përballjet e skuadrave nga Maqedonia me ato të Armenisë, në kuadër të takimeve të të para të raundit eliminator në Ligën e Kampionëve u shënuan 10 gola , që I bie mestaraisht të shihen nga 5 gola në...

Shkupi barazoi 3:3 me Pyunik, Bajrami shënoi dy gola

para 7 muajve - TV21

FC Shkupi ka barazuar 3-3 përballë Pyunikut nga Armenia në ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Evropës. Golin e parë e shënuan nikoqirët nga pika e bardhë që në minutën e katërt të ndeshjes. Përgjigja...

Rezultat jo i keq për KF Shkupi si mysafir, gjithçka do të vendoset në Shkup

para 7 muajve - Portalb

Ekipi shqiptar nga Çairi i Shkupit, sot filloi sfidën e tij për t’u kualifikuar në Europa League, njofton Portalb.mk . Pas përgatitjeve që i zhvilluan në Turqi, KF Shkupi udhëtoi për në Armeni që të zhvillon...

FC Shkupi lëshoi 2 gola epërsi ndaj Pjunikut

para 7 muajve - Iliria News

FC Shkupi u ndal në barazim 3-3 kundër Pjunikut në Armeni. Skuadra shkupjane nuk e nisi mirë ndeshjen pasi që u ndëshkua me penaltinë e reazlizuar nga Vardanian. Mirëpo në vazhdim FC Shkupi fillimisht...

FC Shkupi lëshoi 2 gola epërsi ndaj Pjunikut

para 7 muajve - Aktuale

FC Shkupi u ndal në barazim 3-3 kundër Pjunikut në Armeni. Skuadra shkupjane nuk e nisi mirë ndeshjen pasi që u ndëshkua me penaltinë e reazlizuar nga Vardanian. Mirëpo në vazhdim FC Shkupi fillimisht...

FC Shkupi lëshoi 2 gola epërsi ndaj Pjunikut

para 7 muajve - Alsat-M

FC Shkupi u ndal në barazim 3-3 kundër Pjunikut në Armeni. Skuadra shkupjane nuk e nisi mirë ndeshjen pasi që u ndëshkua me penaltinë e reazlizuar nga Vardanian. Mirëpo në vazhdim FC Shkupi fillimisht...

Mbyllet takimi i Evropa Ligës, Shkupi barazon me Pyunik

para 7 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i parë i Evropa Ligës ndërmjet Shkupit dhe skuadrës armene, Pyunik. Skuadra nga Maqedonia Veriore treguan lojë të bukur, por që në fund u befasuna me rezultatin, pasi...

Shkupit i ‘shpëton’ fitorja nga duart, armenët shënojnë dy gola në fund

para 7 muajve - Fakti Ditor

Shkupi nuk ka marrë më shumë se një barazim përballë Pyunik Yerevan në ndeshjen e parë kualifikuese të raundit të parë në Europa League. Skuadra armene barazoi vetëm në minutat e fundit 3-3 në duelin ndaj...

Shkupjanët nuk ndalen, Bjarami shënon super-gol

para 7 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Shkupi – Pyunik, takim ky në kuadër të Evropa Ligës. Golin e tretë edhe të qetësisë për skuadrën e Shkupit e ka shënuar Bajrami në minutën e 60’të të takimit, përcjell GazetaBlic....

Shkupi përmbys rezultatin në Armeni, përfundon pjesa e parë

para 7 muajve - TV21

Ka përfunduar pjesa e parë nga ndeshja, K.F. Pyunik vs F.C. Shkupi. Ndeshja u hap në minutën e katërt kur nga pika e bardhë shënuan nikoqirët. Por nuk mbaroi me kaq, sepse pak minuta më vonë ishte kapiteni...

Mbyllet pjesa e parë, Shkupi në epërsi ndaj skuadrës së Pyunik

para 7 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Shkupi – Pyunik, takim ky në kuadër të Evropa Ligës. Golin e dytë edhe të epërsisë për skuadrën e Shkupit e ka shënuar Ilieski në minutëne e 43’të të takimit, përcjell GazetaBlic....

Shkupit i ‘shpëton’ fitorja nga duart, estonezët shënojnë dy gola në fund

para 7 muajve - LajmiFundit

Shkupi nuk ka marrë më shumë se një barazim përballë Pyunik Yerevan në ndeshjen e parë kualifikuese të raundit të parë në Europa League. Skaudra estoneze barazoi vetëm në minutat e fundit 3-3 në duelin...

FC Shkupi kthehet me barazim nga Armenia edhe pse ishte shumë afër fitores

para 7 muajve - Fakti Ditor

FC Shkupi ka barazuar 3:3 në ndeshjen eparë eliminatore të Liga Europa përballë Pjunikut armen, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, ku të pranishmit në fund dolën...

Shkupit i ikën fitorja nga duart, barazon në udhëtimin armen

para 7 muajve - Arbresh

Skuadra shqiptare që bënë pjesë në elitën e futbollit maqedonas, Shkupi po merr pjesë edhe këtë vit në garat evropiane. Shkupi ka zhvilluar ndeshjen e parë në raundin e parë në Ligën e Evropës në udhëtim...

Pjunik – Shkupi, formacionet zyrtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Shkupit sot do të luajë në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Shkupi do të ketë përballë skuadrën armene, Pjunikut – me të cilën do të përballet nga ora 15:30 në stadiumin ‘Gurmi’, përcjellë...

Surprizohet Shkupi në ndeshjen e parë, fitorja “hidhet në erë” për 5 minuta

para 7 muajve - Newsport

U duk sikur do të mbyllej me një fitore bindëse, por në fakt nuk ka rezultuar e tillë. Shkupi është ndalur në një barazim 3-3 me skuadrën e Pyunik Yerevan të Armenisë. Vendasit kanë kaluar në avantazh...

Bajrami: Të gjithë duhet të besojmë në kualifikim

para 7 muajve - GazetaBlic

FC Shkupi ka zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën me Pjunikun e Armenisë që do të luhet sot në kuadër të eliminatoreve për Liga Europa. “Bardhekaltërit” dje zhvilluan stërvitjen e fundit në terrenin...

Bajrami: Të gjithë duhet të besojmë në kualifikim

para 7 muajve - Alsat-M

FC Shkupi ka zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën me Pjunikun e Armenisë që do të luhet sot në kuadër të eliminatoreve për Liga Europa. “Bardhekaltërit” dje zhvilluan stërvitjen e fundit në terrenin...

Umit Karan: Kemi gjasa për raundin e dytë

para 7 muajve - Alsat-M

Para sfidës me Pjunikun e Armenisë në kuadër të ndeshjes së parë eliminatore të raundit të parë eliminator në Liga Europa, ka folur para mediave tekniku turk i FC Shkupit, Umit Karan. “ Kur e mora ekipin...

“Shkupi” nesër kundër “Pyuni-ut”, flasin Karan dhe Bajrami

para 7 muajve - TV21

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar stërvitjen e parë zyrtare në Gymri të Armenisë, në stadiumin ku edhe do të luhet ndeshja e nesërme në kuadër të xhiros së parë kualifikuese të Ligës së Evropës, ndaj...

“Shkupi” nesër kundër “Pyuni-ut”, flasin Karan dhe Bajrami

para 7 muajve - Flaka

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar stërvitjen e parë zyrtare në Gymri të Armenisë, në stadiumin ku edhe do të luhet ndeshja e nesërme në kuadër të xhiros së parë kualifikuese të Ligës së Evropës, ndaj...

Trajneri Karan dhe kapiteni Bajrami:Pyunik favorit, por futbolli luhet në fushë, do të mundohemi të nxjerrim rezultat pozitiv

para 7 muajve - Lajm

Skuadra e Shkupit sot ka zhvilluar stërvitjen e parë zyrtare në Gymri të Armenisë, në stadiumin ku edhe do të luhet ndeshja e nesërme në kuadër të xhiros së parë kualifikuese të Ligës së Evropës, ndaj...

LIGA EUROPA: EKIPET NISIN AVENTURËN EUROPIANE

para 7 muajve - Klan Macedonia

Tre skuadrat e Maqedonisë së Veriut Shkupi, Akademija Pandev dhe Makedonija Gj.P me ndeshjet e para që në program janë nesër, nisin aventurën e tyre në Ligën Europa të UEFA-s. Skuadra e Çairit FC Shkupi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK