http://kariera.mk

Ndeshja më e madhe e vitit/ Dueli Federer-Nadal luhet sot

para 7 muajve - Top Channel

Rafael Nadal dhe Roger Federer do të duelojnë sot përballë njëri-tjetrin në gjysmë finalen e Wimbledon. Dueli i tyre vjen pas 11 viteve kur ato u përballën në finalen e 2008. Mediat botërore e kanë cilësuar...

Wimbledon/ Nadal vs Federer rikthehen pas 11 vitesh

para 7 muajve - Top Channel

Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, kompeticion...

Wimbledon/ Nadal vs Federer rikthehen pas 11 vitesh

para 7 muajve - Flaka

Klasikja e tenisit botëror, mes Rafael Nadal dhe Roger Federer, rikthehet për këtë vit. Këtë radhë dy tenistët që së bashku kanë 38 tituj “Grand Slami”, do të luajnë në gjysmëfinale të Wimbledonit, kompeticion...

TENIS/ Dominim spanjoll në Wimbledon, Nadal kalon në gjysmëfinale

para 7 muajve - Newsport

Për herë të parë ne historinë e Wimbledon, do të kemi dy spanjollë në gjysmëfinale, Rafael Nadal i bashkohet kështu patriotit të tij Roberto Bautista.  Në turin tjetër Nadal do të ndeshet në një finale...

Wimbledon, kualifikohen 3 të mëdhenjtë, Federer sfidon Nadal në gjysmëfinale

para 7 muajve - SuperSport

Vitet kalojnë por ligjin në tenisin e meshkujve vazhdojnë ta bëjnë ende ata të 3. Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic u kualifikuan për në fazën gjysmëfinale të Wimbledon, slamit më të rëndësishëm...

Gjysmëfinalja në Wimbledon, Federer kundër Nadal

para 7 muajve - GazetaBlic

Roger Federer ka thënë se do të jetë kënaqësi për të, të përballet me armikun e moçëm, Rafael Nadal, në barin e Wimbledonit dhe ka premtuar se nuk do ta ndryshojë qasjen për shkak të ballafaqimit me spanjollin....

Federer në gjysmëfinale të Wimbledon

para 7 muajve - Klan Kosova

Roger Federer ka kaluar në gjysmëfinale të Ëimbledon-it pasi ka fituar ndaj Key Nishikorit me rezultat 3:1 në sete. Zviceranit iu deshën pak më shumë se dy orë e gjysmë për ta mundur numrin shtatë në ranglistën...

Wimbledon, kualifikohen 3 të mëdhenjtë, Federer sfidon Nadal në gjysmëfinale

para 7 muajve - Shenja

Vitet kalojnë por ligjin në tenisin e meshkujve vazhdojnë ta bëjnë ende ata të 3. Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic u kualifikuan për në fazën gjysmëfinale të Wimbledon, slamit më të rëndësishëm...

Roger Federer me rekord të ri kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit

para 7 muajve - GazetaBlic

Roger Federer është kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit pasi mposhti japonezin, Kei Nishikori 3-1 me sete. Tetë herë fituesi i këtij turneu prestigjioz fitoi tre sete nga 6-1,6-4,6-4 dhe humbi setin...

Bautista-Agut kalon në gjysmëfinale të Wimbledon-it

para 7 muajve - Klan Kosova

Roberto Bautista-Agut ka mposhtur në çerekfinale të Wimbledon-it, Guido Pella. Spanjolli arriti të fitojë me rezultat 3:1 në sete në një meç që zgjati më shumë se tre orë. Ai në gjysmëfinale do të ketë...

Gjokoviq në gjysmëfinale të Wimbledon

para 7 muajve - Klan Kosova

Novak Gjokoviq ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Wimbledon-it. Ai në çerekfinale ka arritur ta mposhtë tenistin David Goffin me rezultat të pastër prej 3:0 në sete. Kampioni në fuqi  i kësaj...

Wimbledon: Bëhuni gati për një super gjysmëfinale, Federer-Nadal

para 7 muajve - Infokusi

Roger Federer dhe Rafael Nadal do të takohen në Wimbledon për herë të parë që prej vitit 2008, pasi të dy tenistët e arritën gjysmëfinalen e turneut të sivjetmë të grand slamit më prestigjioz në tenis....

Federer kualifikohet në gjysmëfinale, zvicerani fitore historike në Wimbledon

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Roger Federer është kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit pasi mposhti japonezin, Kei Nishikori. Tetë herë fituesi i këtij turneu prestigjioz fitoi tre sete nga 6-1,6-4,6-4 dhe humbi setin e parë...

Federer në gjysmëfinale të Wimbledonit dhe thyen rekord të ri

para 7 muajve - Gazeta Observer

Roger Federer është kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit pasi mposhti japonezin, Kei Nishikori 3-1 me sete. Tetë herë fituesi i këtij turneu prestigjioz fitoi tre sete nga 6-1,6-4,6-4 dhe humbi setin...

TENIS/ Djokovic në gjysmëfinale te Wimbledon, kërkon të përsërisë suksesin e vitit të kaluar

para 7 muajve - Newsport

Numri një i botës, Novak Djokovic dhe kampioni në fuqi i Wimbledon ka ka luar në gjysëmfinalen e turneut . Ai do të kërkojë ta fitojë komprticionin siç bëri dhe vitin e kaluar. Në çerekfinale ai ka mposhtur...

TENIS/ Djokovic në gjysëmfianale te Wimbledon, kërkon të përsërisë suksesin e vitit të kaluar

para 7 muajve - Newsport

Numri një i botës, Novak Djokovic dhe kampioni në fuqi i Wimbledon ka ka luar në gjysëmfinalen e turneut . Ai do të kërkojë ta fitojë komprticionin siç bëri dhe vitin e kaluar. Në çerekfinale ai ka mposhtur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK