http://kariera.mk

Icardi ia bën “terr” Interit, e do vetëm këtë skuadër

para 4 muajve - OraInfo

Inter me kënaqësi do ta shiste Mauro Icardi te Roma për 45 milion € plus Edin Dzeko, është raportuar, por Mauro Icardi e do Juventusin. Sulmuesi vazhdon luftën e tij të ftohtë me klubin, pasi ai ishte...

Interi i ndryshon çmimin Icardit, argjentinasi një hap afër largimit nga “Meazza”

para 4 muajve - GazetaBlic

Çdo ditë e më tepër po flitet për të. Fjala është për “telenovelën” Icardi, që edhe pse po zhvillohen episodat e fundit, fundi as nuk po i duket për së afërmi, shkruan GazetaBlic . Përderisa një numër...

Interi i ndryshon çmimin Icardit

para 4 muajve - Albeu

Sipas raportimeve nga Corriere Della Sera, Interi i ka vendosur një çmim të ri Mauro Icardit , pasi sulmuesi argjentinas është i destinuar të largohet këtë verë. Juventus, Napoli dhe Roma janë të interesuar...

INTER dhe ROMA arrijnë akordin për shkëmbimin midis DZEKO dhe ICARDI

para 4 muajve - Newsport

SportItalia, sjell azhornimet e fundit të merkatos dhe ka hedhur dritë mbi zhvillimet e reja nga transferta e Dzeko dhe Icardi. Dy sulmuesit të përfolur gjatë gjithë merkatos deri më tani, duket se gjithçka...

Pas Juventus e Romës, edhe gjigandët francez në kërkim të Icardit

para 4 muajve - Vizion Plus

Mauro Icardi ka shpallur “divorcin” me klubin zikaltër dhe se shumë shpejt pritet që të nisë një aventurë të re. Sipas Sky Sport, në kërkim të shërbimeve të sulmuesit argjentinas është vënë Juventus, ndërsa...

Tango argjentinase/ As me Higuain as me Dybala-n, Ronaldo kërkon ta “kërcejë” me Icardin

para 4 muajve - Koha Jone

Dybala, Higuain, Icardi. Tre tre janë sulmues, të një nga gjeneratave më të mira amerikano-jugore dhe të destinuar për të lënë gjurmë në Torino. Cili nga të tre do të kërcejë tankon me Ronaldon? Kjo është...

Roma afër Lovren e Rugani

para 4 muajve - Aktuale

Skuadra italiane, Roma, është në mision për të përforcuar fazën defensive. Roma janë në bisedime me Liverpool, për shërbimet e Dejan Lovren, si dhe me Juventus për Daniele Rugani. Raportimet e bëra sot...

Roma gjen pasardhësin e Dzeko -s te Napoli

para 4 muajve - Sovrani

Sipas raporteve nga Corriere Dello Sport, Roma i ka vënë syrin Arkaduisz Milik të Napolit, teksa Dzeko vazhdon të insistojë për një transferim tek Interi. Megjithatë, Ujqërit i kanë dhënë një afat të fundit...

Interi kërkon 40 milionë euro plus Dzekon për Icardin

para 4 muajve - KosovaPress

Interi po kërkon 40 milionë euro plus Edin Dzekon për të shitur argjentinasin, transmeton KosovaPress. Icardi nuk ka vend në ekipin e parë të “neurazurët”, mirëpo nuk e kanë plan ta shesin nëse nuk pranohet...

Rugani pritet të zyrtarizohet te Roma

para 4 muajve - Koha.net

Mbrojtësi italian Daniele Rugani është pranë transferimit te Roma nga Juventusi. Rugani pritet të huazohet për pesë milionë euro, ndërsa skuadra romane do të ketë edhe obligim për të blerë mbrojtësin verën...

Roma, në epërsi ndaj Juves e Napolit për Icardin

para 4 muajve - Tetova Sot

“Giallorossi” e udhëheqin garën për sulmuesin argjentinas të Interit, i cili megjithatë do ta pëlqente transferimin në Juventus Mauro Icardi ëshë futbollisti më i kërkuar në Itali, Argjentinasi pritet...

Dybala nuk është i dëshiruar më në Torino, Juventus po synon ta shes të ekipi i njohur

para 4 muajve - OraInfo

Paulo Dybala nuk është i dëshiruar më në Torino. Gazeta italiane e sportit Tuttosprot raporton se Juventus presin që PSG të transferojë sulmuesin argjentinas Paulo Dybala gjatë kësaj vere, përcjell ORAinfo....

Roma kërkon qëndërmbrojtës, Rugani një hap larg

para 4 muajve - SuperSport

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca vazhdon të kërkojë një mbrojtës. Pas Lovren nga Liverpool, emri që po fiton më tepër kuotë së fundmi është ai i Daniele Ruganit. Mbrojtësi pritet të largohet nga Juventus,...

ICARDI pranë Napolit, Roma prish planet e argjentinasit me Dzekon

para 4 muajve - Newsport

Mauro Icardi ka hequr dorë nga opsioni për t’u transferuar te Juventus. Sipas asaj që shkruan “Corriere della Sera”, sulmuesi argjentinasi ka vendosur që të mos t’i bashkohet kampionëve të Italisë. 26-vjeçari...

Roma bën përpjekjen e fundit për Higuainin

para 4 muajve - OraInfo

Drejtorët sportivë të Juventus dhe Roma, Fabio Paratici dhe Gianluca Petrachi, u takuan dje në lidhje me marrëveshjet e mundshme për të dërguar sulmuesin argjentinas Gonzalo Higuain dhe qendërmbrojtësin...

Rugani pritet të zyrtarizohet te Roma

para 4 muajve - Ekonomia Online

Mbrojtësi italian Daniele Rugani është pranë transferimit te Roma nga Juventusi. Rugani pritet të huazohet për pesë milionë euro, ndërsa skuadra romane do të ketë edhe obligim për të blerë mbrojtësin verën...

Rugani pritet të zyrtarizohet te Roma

para 4 muajve - Ekonomia Online

Mbrojtësi italian Daniele Rugani është pranë transferimit te Roma nga Juventusi. Rugani pritet të huazohet për pesë milionë euro, ndërsa skuadra romane do të ketë edhe obligim për të blerë mbrojtësin verën...

Icardi e thotë qartë: Dua të transferohem vetëm te kjo skuadër

para 4 muajve - OraInfo

Juventus, skuadra e vetme që pëlqehet nga Icardi. Ylli argjentinas, Mauro Icardi, gjendet para një udhëkryqi të madh, ku duhet të zgjedh me kujdes për të ardhmen e karrierës së tij. Ardhja e Antonio Conte...

Icardi dëshiron transferimin vetëm te Juventusi

para 4 muajve - Shenja

Roma dhe Monaco janë duke insistuar në transferimin e sulmuesit Mauro Icardi, por raportohet se argjentinasi dëshiron vetëm kalimin te Juventusi. Mediat në Itali gjatë gjithë ditës së djeshme raportuan...

Mbrojtësi i Juventusit arrin marrëveshje me Romën

para 4 muajve - KosovaPress

Juventusi do të kishte preferuar që ta shiste lojtarin në ndonjë klub anglez, por nuk arriti asnjë marrëveshje para mbylljes së afatit kalimtar në Premier ligë. Tani, duket se Roma është destinacioni i...

Icardi e do veç Juventusin

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ylli argjentinas, Mauro Icardi, gjendet para një udhëkryqi të madh, ku duhet të zgjedh me kujdes për të ardhmen e karrierës së tij. Ardhja e Antonio Conte në stolin e Inter, ka bërë që Icardi të mbetet...

Roma prin në garë për shërbimet e Icardi, para Napolit

para 4 muajve - Medial

Roma është në garë para Napolit për të nënshkruar me sulmuesin e Interit, Mauro Icardi Giallorossi janë duke vazhduar presionin në skuadrën milanezë për të marrë Icardin, raporton Sky Sports sot. Ata sot...

Roma tregohet e vendosur për Higuainin, po ndodh transferi i madh

para 4 muajve - OraInfo

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin. Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain....

Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

para 4 muajve - Aktuale

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin. Juventusi do të kishte preferuar që ta shiste...

Mbrojtësi i Juventusit arrin marrëveshje me Romën

para 4 muajve - Albeu

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin Juventusi do të kishte preferuar që ta shiste...

Juventus dhe Roma afër arritjes se një marrëveshje me Ruganin

para 4 muajve - Medial

Juventusi dhe Roma janë afër arritjes se një marrëveshje që do ta dërgonte mbrojtësin italian 25 vjeçar, Daniele Rugani duke luajtur për klubin e kryeqytetin Juventusi do të kishte preferuar që ta shiste...

Ancelotti thuhet se e ka telefonuar Icardin që të kalojë te Napoli

para 4 muajve - Koha.mk

Tashmë është bërë e ditur se Mauro Icardi e dëshiron largimin nga Interi në këtë afat kalimtar. Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të luajë më te Nerazzurët, derisa po e preferon kalimin te Juventusi, mirëpo...

Godet” Roma, ofertë 30 milion euro për lojtarin e Juventus

para 4 muajve - Newsport

Roma vazhdon të avancoj me bisedimet në merkato dhe një prej tyre është Daniele Rugani, mbrojtësi i Juventus, tashmë i “divorcuar” me klubin bardhezi. Roma është e gatshme të plotësoj kërkesën e Juventus...

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

para 4 muajve - Tetova Sot

Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain. Sipas Sportitalia dhe Tuttomercatoweb, Giallorossët...

Dybala gjithnjë e më afër PSG

para 4 muajve - Koha.mk

PSG e kanë kuptuar se janë duke e humbur yllin kryesor të skuadrës, Neymar JR, i cili sot është parë në zyrat e Barcelonës. Kampionët e Ligue 1 e dinë se humbja e Neymar është e madhe dhe tashmë do të...

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

para 4 muajve - Telegrafi

Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Shkëmbimi Icardi-Dzeko, marrëveshja drejt finalizimit

para 4 muajve - SuperSport

Një shkëmbim për të kënaqur të gjitha palët. Mauro Icardi tek Roma dhe Edin Dzeko tek Interi. Argjentinasi po jeton si “i divorcuar” brenda në shtëpi dhe e ardhmja e tij mund të jetë kudo, por jo tek skuadra...

Roma po ia rrëmben Juventusit këta dy lojtarë

para 4 muajve - OraInfo

Kanë nisur bisedimet në mes të dy gjigantëve nga Serie A. Drejtuesit e skuadrës së Romës do të udhëtojnë drejt Torinos për takuar drejtuesit e Juventusit, lidhur me transferimin e dy lojtarëve. Skuadra...

Ancelotti thuhet se e ka telefonuar Icardin që të kalojë te Napoli

para 4 muajve - Aktuale

Tashmë është bërë e ditur se Mauro Icardi e dëshiron largimin nga Interi në këtë afat kalimtar. Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të luajë më te Nerazzurët, derisa po e preferon kalimin te Juventusi, mirëpo...

Icardi dëshiron ti bashkohet Romës

para 4 muajve - Medial

Romelu Lukaku është në Inter dhe ka numrin e Icardit, kështu që argjentinasi dëshiron që të largohet sa më parë për në ndonjë ekip në Serie A Fillimisht të gjithë thanë se ai është duke dëshiruar një kalim...

Dybala në PSG?

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas Gazeta delo Sport, pas dështimit të kalimit të tij në Manchester United ose  Tottenham, tash parisienët janë favoritët kryesorë për të nënshkruar me Dybala, ikja e të cilit nga Torino është më se...

Ancelotti kontakton Icardin për një transferim te Napoli

para 4 muajve - Koha.net

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti dëshiron që ta ketë në radhët e veta sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi, i cili më nuk është në planet e Interit. Corriere Dello Sport raporton se Ancelotti e ka telefonuar...

“Tronditet” Inter, Icardi dëshiron të luajë te kjo skuadër

para 4 muajve - OraInfo

Mauro Icardi, është ende i interesuar të bashkohet me rivalët e ligës Juventus. Ndërkombëtar Argjentinasi është kërkuar që të largohet nga klubi nga menaxheri i ri Antonio Conte se nuk është në planet...

Dybala gjithnjë e më afër PSG-së

para 4 muajve - Telegrafi

Paulo Dybala (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Roma po takohet me Juven për Higuainin dhe Ruganin

para 4 muajve - InfoShqip

Roma thuhet se është vendosur të takojë Juventusin të martën me qëllimin për të rënë dakord për marrëveshjet me Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuain. Sipas Sportitalia dhe Tuttomercatoweb, Giallorossët...

Largohet nga Juventusi, transferohet atje ku pak kush e mendonte

para 4 muajve - OraInfo

Sulmuesi i Juventusit, Stephy Mavididi, raportohet se është afër bashkimit me skuadrën e Serie B, Benevento. Sipas Nicolo Schira të Gazzetta dello Sport, bisedimet janë duke vazhduar midis Benevento dhe...

Dybala – PSG, Juve po e pret ofertën e francezëve

para 4 muajve - Medial

Paulo Dybala mund të transferohet në Paris Saint-Germain gjatë kësaj vere. Juventusi është duke e pritur ofertën e kënaqshme nga gjiganti francez Paulo Dybala nuk pranoi të transferohej në Tottenham, por...

Dybala gjithnjë e më afër PSG

para 4 muajve - GazetaBlic

Skudra e Paris Saint Germain është gjithnjë e më afër transferimit të Paulo Dybala. PSG e kanë kuptuar se janë duke e humbur yllin kryesor të skuadrës, Neymar JR, i cili sot është parë në zyrat e Barcelonës....

Punë e kryer! Ja ku po transferohet Dybala

para 4 muajve - OraInfo

Sipas Rai Sport, agjenti i Paulo Dybala është parë sot në Paris, mes thashethemeve që lidhin klientin e tij me PSG. Për më tepër, Juve duan ta shesin lojtarin , përcjell ORAinfo. Ndoshta, ishte një mundësi...

Dybala edhe më afër PSG-së

para 4 muajve - Tetova Sot

Paulo Dybala është edhe më afër Paris Saint-Germain pasi që agjenti i sulmuesit do të takohet me Juventusin të hënën PSG tani konsiderohet si favorit për të nënshkruar me Dybala pasi që kalimi i tij në...

Dybala – PSG, Juve po e pret ofertën e francezëve

para 4 muajve - Tetova Sot

Paulo Dybala mund të transferohet në Paris Saint-Germain gjatë kësaj vere. Juventusi është duke e pritur ofertën e kënaqshme nga gjiganti francez Paulo Dybala nuk pranoi të transferohej në Tottenham, por...

Icardi dëshiron ti bashkohet Romës

para 4 muajve - Tetova Sot

Romelu Lukaku është në Inter dhe ka numrin e Icardit, kështu që argjentinasi dëshiron që të largohet sa më parë për në ndonjë ekip në Serie A Fillimisht të gjithë thanë se ai është duke dëshiruar një kalim...

Ancelotti thuhet se e ka telefonuar Icardin që të kalojë te Napoli

para 4 muajve - Sovrani

Tashmë është bërë e ditur se Mauro Icardi e dëshiron largimin nga Interi në këtë afat kalimtar. Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të luajë më te Nerazzurët, derisa po e preferon kalimin te Juventusi, mirëpo...

Interi gati ofertën e re për Dzekon

para 4 muajve - KosovaPress

“Neurazurët” po shpresojnë që 33-vjeçari të luajë përkrah Romelu Lukakut në sulm, transmeton KosovaPress. Interi është i gatshëm të paguajë 18 milionë euro dhe ka mundësi që edhe argjentinasi Mauro Icardi...

Shkëmbimi i bujshëm në merkato, Inter dhe Roma shumë pranë akordit

para 4 muajve - BalkanWeb

Edin Dzeko tek Inter dhe Mauro Icardi te Roma. Një skenar I përfolur gjatë merkatos së verës, por që me kalimin e ditëve po bëhet realitet. Dy klubet janë në kontakte të vazhdueshme dhe pas shitjes së...

Ancelotti telefonon Icardi, por pengesë mbetet… Juventusi

para 4 muajve - Gazeta Tema

Mauro Icardi është “telenovela” kryesore e merkatos së futbollit në Itali, kësaj vere. I përjashtuar nga projekti i trajnerit Antonio Conte, ish-kaipteni zikaltër duhet sistemuar diku, në këmbim të një...

Dybala gjithnjë e më afër PSG

para 4 muajve - Sovrani

PSG e kanë kuptuar se janë duke e humbur yllin kryesor të skuadrës, Neymar JR, i cili sot është parë në zyrat e Barcelonës. Kampionët e Ligue 1 e dinë se humbja e Neymar është e madhe dhe tashmë do të...

Shkëmbimi i bujshëm në merkato, Inter dhe Roma shumë pranë akordit

para 4 muajve - Medial

Edin Dzeko tek Inter dhe Mauro Icardi te Roma. Një skenar I përfolur gjatë merkatos së verës, por që me kalimin e ditëve po bëhet realitet. Dy klubet janë në kontakte të vazhdueshme dhe pas shitjes së...

Ancelotti kontakton Icardin për një transferim te Napoli

para 4 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti dëshiron që ta ketë në radhët e veta sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi, i cili më nuk është në planet e Interit. Corriere Dello Sport raporton se Ancelotti e ka telefonuar...

Interi nuk ndalet në merkato, ka gati një super shkëmbim me Romën

para 4 muajve - Koha Jone

Edin Dzeko tek Inter dhe Mauro Icardi te Roma duket gjithnjë e më shumë një shkëmbim i mundshëm. Prej javësh tratativat mes dy klubeve vijojnë dhe falë shitjes së Ivan Perisic te Bayern Munich, mund të...

Icardi, objektivi i Juventusit

para 4 muajve - Medial

Në një apo tjetër mënyrë, duket se Icardi do të përfundojë në Juventus. Sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport”, Mauro Icardi është objektivi numër një për sulmin e “Zonjës së Vjetër”, pasi të largohet...

Ancelotti kontakton Icardin për një transferim te Napoli

para 4 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti dëshiron që ta ketë në radhët e veta sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi, i cili më nuk është në planet e Interit. Corriere Dello Sport raporton se Ancelotti e ka telefonuar...

Ancelotti telefonon Icardin

para 4 muajve - Lexo

Mauro Icardi është “telenovela” kryesore e merkatos së futbollit në Itali, kësaj vere. I përjashtuar nga projekti i trajnerit Antonio Conte, ish-kaipteni zikaltër duhet sistemuar diku, në këmbim të një...

Roma me ultimatum: Ditë vendimtare sot për të ardhmen e Dzekos

para 4 muajve - Albeu

Bisedimet mes Romës dhe Interit për shkëmbimin mes Edin Dzekos dhe Icardit janë drejt fundit. Boshnjaku i cili ka qenë gati për ca kohë të përqafojë Antonio Conten mund ta shohë të ardhmen të marrë formë...

U KRY! Icardi arrin marrëveshje me gjigantin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti ka folur në telefon me Mauro Icardi të Interit për ta bindur atë të transferohet në Stadio San Paulo. Menaxheri italian ka besim se ka përfunduar një marrëveshje për...

Icardi ndërron mendje, pranon ofertën e Romës

para 4 muajve - Epoka e Re

Ivan Perisiqi do t’i bashkohet Bayern Munchen, kurse rrugën e largimit nga Interi do ta ndjek edhe Mauro Icardi. Sulmuesi argjentinas kishte refuzuar ofertën për të kaluar në skuadrën e Romës, pasi ishte...

Brenda 24 orëve, ylli i madh zbarkon te Inter

para 4 muajve - OraInfo

Conte e do me çdo kusht Dzekon. Sipas Sport Mediaset, Edin Dzeko mund të transferohej në Inter brenda 24 orëve të ardhshme nëse Roma bie dakord ta shesë atë, përcjell ORAinfo. Inter është duke përgatitur...

Interi bën ofertën e fundit për Dzekon

para 4 muajve - Lexo

Interi është në kërkim të një sulmuesi tjetër, pasi transferoi lojtarin e Man.Utd, Romelu Lukaku. Sipas mediave italiane, Edin Dzeko është objektivi kryesor i “Nerazzurri” për ta kompletuar fazën e sulmit....

Icardi, objektivi i Juventusit

para 4 muajve - Arbresh

Në një apo tjetër mënyrë, duket se Icardi do të përfundojë në Juventus. Sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport”, Mauro Icardi është objektivi numër një për sulmin e “Zonjës së Vjetër”, pasi të largohet...

E ardhmja e Dybalas larg Juventusit, agjentët e lojtarit mbërrijnë në Torino

para 4 muajve - Newsport

E ardhja e Dybala pritet të jetë larg Juventusit. Sulmues argjentinas duket se nuk është në planet e trajnerit Sarri dhe drejtuesit kërkojnë ta shesin në mënyrë që të përfitojnë të ardhura nga shitja e...

Icardi, objektivi i Juventusit

para 4 muajve - Sovrani

Në një apo tjetër mënyrë, duket se Icardi do të përfundojë në Juventus. Sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport”, Mauro Icardi është objektivi numër një për sulmin e “Zonjës së Vjetër”, pasi të largohet...

E fundit: PSG e gatshme të shpenzojë milionat, agjent i Dybala-s ndodhet në Paris

para 4 muajve - GazetaBlic

Sipas Rai Sport, agjenti i Paulo Dybala është parë sot në Paris, mes thashethemeve që lidhin klientin e tij me PSG. Për më tepër, Juve duan ta shesin lojtarin. Ndoshta kjo do të jetë një mundësi për të...

Dybala gjithnjë e më larg Juventusit, agjenti i argjentinasit përfundon në Paris

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

E ardhmja e Dybala duket se është e destinuar të jetë larg Juventusit, duke qenë se sulmuesi argjentinas e sheh veten të kërcënuar për një vend në formacionin e Sarrit. Klubi duket se nuk ka në plan ta...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK