http://kariera.mk

Trasferimi i lojtarëve të mitur, FIFA gjobit Manchester Cityn

para 4 muajve - BalkanWeb

Komiteti disiplinor i FIFA-s ka dënuar Manchester Cityn për transferimet ndërkombëtare të lojtarëve të mitur, por pala angleze ka shpëtuar me një gjobë. City është  gjobitur me  rreth 339,000 euro. “Komiteti...

Theu rregullat me futbollistët minorenë, Man. City ia hedh vetëm me gjobë

para 4 muajve - SuperSport

Manchester City i ka shpëtuar pezullimit të merkatos nga FIFA për shkelje të rregullave sa i përket nënshkrimit me lojtarët minorenë. Citizens kanë përfituar nga rregullat e reja disiplinore, që nuk ekzistonin...

FIFA dënon Manchester Cityn

para 4 muajve - Aktuale

Manchester City i është shmangur ndalesës për transfere për thyerjen e rregullave në nënshkrimin e lojtarëve të rinj – por është dënuar më 340 mij funte. Gjigantët nga Etihad është pritur që të dënohet...

FIFA jep lajmin ‘katastrofal’ për Manchester Cityn

para 4 muajve - OraInfo

Një lajm shumë i keq ka ardhur për skuadrën e Manchester Cityt. Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, ka dënuar Manchester Cityn për shkelje të rregullave për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare....

Transferimi i lojtarëve, FIFA dënon Manchester City

para 4 muajve - Opinion

Manchester City është dënuar nga FIFA, pasi ka shkelur rregullat për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare. Në ndryshim nga skuadrat si: Barcelona, Ateltico Madrid dhe së fundi Chelsea, Manchester...

Zyrtare: Dënohet Manchester Cityn

para 4 muajve - Albeu

Manchester City i është shmangur ndalesës për transfere për thyerjen e rregullave në nënshkrimin e lojtarëve të rinj – por është dënuar më 340 mij funte Gjigantët nga Etihad është pritur që të dënohet...

ZYRTARE: FIFA dënon Man Cityn

para 4 muajve - GazetaBlic

Manchester City është dënuar nga shtëpia numër një e futbollit botëror për shkak të thyerjes së rregullave në transferimin e lojtarëve të rinjë. Kështu ka njoftuar FIFA përmes faqes zyrtare, shkruan GazetaBlic...

Zyrtare: FIFA dënon Manchester Cityn

para 4 muajve - Medial

Manchester City i është shmangur ndalesës për transfere për thyerjen e rregullave në nënshkrimin e lojtarëve të rinj – por është dënuar më 340 mij funte Gjigantët nga Etihad është pritur që të dënohet...

FIFA dënon City-in për shkeljen e rregullores së transferimeve të lojtarëve

para 4 muajve - Koha Jone

Manchester City ja hedh me një gjobë pas shkeljes së rregullores për nënshkrimin me futbollistë të moshës nën 18 vjeç. Vendimi ka ardhur pak minuta më parë nga FIFA që ka dalë edhe me një deklaratë zyrtare...

City gjobitet nga FIFA

para 4 muajve - Koha.net

Manchester City është gjobitur me 370 mijë franga zvicerane pasi ka pranuar se ka shkelur rregullat e FIFA-s për transferimet ndërkombëtare dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare. FIFA ka thënë...

FIFA me dorë “të hekurt”, pas Chelsea dënohet dhe Manchester City

para 4 muajve - Newsport

Kampionët e Premier League, u përballën me një dënim  nga FIFA këtë të martë për shkelje të rregullave të Fair Play Financiar. Kampionët e Premier League pritet të dënohen më shumë se një vit ng FIFA për...

FIFA me dorë “të hekurt”, pas Chelsea dënohet dhe Manchester City nga Fair Play Financiar

para 4 muajve - Newsport

Kampionët e Premier League, u përballën me një dënim  nga FIFA këtë të martë për shkelje të rregullave të Fair Play Financiar. Kampionët e Premier League pritet të dënohen më shumë se një vit ng FIFA për...

FIFA me dënim edhe për Man City për transferimin e të miturve

para 4 muajve - Gazeta Observer

Manchester City është shpallur fajtor nga FIFA për shkeljen e rregullave për transferimin e lojtarëve të moshës nën 18 vjeç, njoftoi të martën organi drejtues i futbollit botëror. Kampionët e Premier League...

Zyrtare: Dënohet Manchester City

para 4 muajve - Fakti Ditor

Manchester City i është shmangur ndalesës për transfere për thyerjen e rregullave në nënshkrimin e lojtarëve të rinj – por është dënuar më 340 mij funte Gjigantët nga Etihad është pritur që të dënohet...

E FUNDIT: Man City shmang pezullimin, ja gjoba që do të paguajë!

para 4 muajve - Sovrani

Manchester City është gjobitur 340,000 euro për shkeljen e rregullave për sa i përket transferimeve ndërkombëtare dhe regjistrimit të lojtarëve nën moshën 18 vjeç, ka lajmëruar FIFA. City është shpallur...

City gjobitet nga FIFA

para 4 muajve - Ekonomia Online

Manchester City është gjobitur me 370 mijë franga zvicerane pasi ka pranuar se ka shkelur rregullat e FIFA-s për transferimet ndërkombëtare dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare. FIFA ka thënë...

Man City i shpëton dënimit nga FIFA pavarësisht se ishte fajtor

para 4 muajve - Arbresh

Manchester City ka arritur t’i shmanget dënimit me bllokim të transferimeve pavarësisht shpalljes fajtor nga FIFA. City është gjobitur me 370 mijë franga zvicerane, shifër që është e barabartë me 340 mijë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK