http://kariera.mk

Nga Spanja e bëjnë të sigurt, Correa edhe më pranë Milanit

para 4 muajve - Koha Jone

Angel Correa vetëm një hap larg firmës me Milanin. Sipas spanjolles AS, menaxheri i 24-vjeçarit do të zbarkojë sot në Milani për të diskutuar detajet e kontratës me drejtuesit kuqezi. “Djalli” është gati...

“Tërmet” te Milani, po ia marrin yllin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Edhe një herë në para-sezon, falë dëmtimit të Theo Hernandez, Ricardo Rodriguez është mbrojtësi i Milanit me kohën më të madhe të lojës (334 minuta). Përvoja, profesionalizmi dhe njohuritë taktike janë...

Merr fund “telenovela” këtë fanellë do ta vesh Suso

para 4 muajve - OraInfo

Sipas Gianluca Di Marzio, AC Milan po mbyll nënshkrimin e Angel Correa, pasi agjenti i këtij të fundit do të arrijë në Milano për të zhbllokuar negociatat. Për sulmuesin argjentinas, kuqezinjtë mbeten...

Leonardo e lë pa fjalë Milanin, po ia merr yllin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Paris Saint-Germain, thuhet se ka bërë një përpjekje për të nënshkruar portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma. Ndërsa spekulimet e shpeshta në lidhje me të ardhmen e Neymar po mbizotërojnë titujt në...

Milani gati të firmosë me yllin e Atletico Madrid

para 4 muajve - Albeu

Milan është shumë pranë firmës me argjentinasin e Atletico Madrid, Angel Correa. Sipas asaj që shkruan sportivja spanjolle "AS", agjenti i lojtari do të jetë sot në Milano për të diskutuar me dirigjencën...

Milan në festë, po e transferon super-futbollistin

para 4 muajve - OraInfo

Milan është afër transferimit të madh. Milan godet sërish dhe është shumë pranë finalizmit të atij që ishte objektivi më I rëndësishëm në merkaton e verës. Pritet vetëm zyrtarizimi, por mediat italiane...

Mungojnë vetëm firmat, Milan godet sërish në merkaton e verës

para 4 muajve - BalkanWeb

Milan godet sërish dhe është shumë pranë finalizmit të atij që ishte objektivi më I rëndësishëm në merkaton e verës. Pritet vetëm zyrtarizimi, por mediat italiane dhe ato spanjolle e bëjnë të sigurt transferimin...

Angel Correa, më pranë firmës me Milanin

para 4 muajve - SuperSport

Angel Correa vetëm një hap larg firmës me Milanin. Sipas spanjolles AS, menaxheri i 24-vjeçarit do të zbarkojë sot në Milani për të diskutuar detajet e kontratës me drejtuesit kuqezi. “Djalli” është gati...

Milani pranë firmës me Angel Correan

para 4 muajve - Fakti Ditor

Angel Correa është vetëm një hap larg firmës me Milanin. Sipas spanjolles “AS”, menaxheri i 24-vjeçarit do të zbarkojë sot në Milano për të diskutuar detajet e kontratës me drejtuesit kuqezi. “Djalli”...

Milani gati të firmosë me yllin e Atletico Madrid

para 4 muajve - InfoShqip

Milan është shumë pranë firmës me argjentinasin e Atletico Madrid, Angel Correa. Sipas asaj që shkruan sportivja spanjolle “AS”, agjenti i lojtari do të jetë sot në Milano për të diskutuar me dirigjencën...

AC Milan ia vendos çmimin Rodriguez, ja cila skuadër e kërkon atë

para 4 muajve - Indeks.mk

Sipas edicionit të sotëm të ‘La Repubblica’, Ricardo Rodriguez ka përfunduar në radarin e Schalke 04, të cilët po kërkojnë të sjellin sa më shpejt atë në Gjermani. Mbrojtësi zviceran, i cili iu bashkua...

AC Milan ia vendos çmimin Rodriguez, ja cila skuadër e kërkon atë

para 4 muajve - GazetaBlic

Sipas edicionit të sotëm të ‘La Repubblica’, Ricardo Rodriguez ka përfunduar në radarin e Schalke 04, të cilët po kërkojnë të sjellin sa më shpejt atë në Gjermani. Mbrojtësi zviceran, i cili iu bashkua...

Rodriguez transferohet në Schalke

para 4 muajve - OraInfo

Ricardo Rodriguez pritet të largohet nga Milan gjatë kësaj vere. Ai pritet të transferohet të gjiganti gjerman, Schalke. La Repubblica raporton se Ricardo Rodriguez ka përfunduar në radarin e Schalke 04,...

Dështoi tranferimi i tij te Monaco, Andre Silva pëlqehet nga Valencia

para 4 muajve - SuperSport

Te Milani pritet të ketë ende largime dhe afrime deri në mbylljen zyrtare të merkatos. Një prej emrave që mbetet në listën e të padëshiruarve është Andre Silva, i cili pak ditë më parë dështoi të transferohej...

E përzë Milani, ja ku po transferohet Silva

para 4 muajve - OraInfo

Andre Silva, do të largohet nga Milano dhe ka vetëm çështje ditësh. Disa javë më parë, Jorge Mendes pati një takim me Boban dhe Maldini, dhe në përfundim të takimit, ai premtoi të gjente klientin e tij...

Mungojnë vetëm firmat, Milan godet sërish në merkaton e verës

para 4 muajve - Shenja

Milan godet sërish dhe është shumë pranë finalizmit të atij që ishte objektivi më I rëndësishëm në merkaton e verës. Pritet vetëm zyrtarizimi, por mediat italiane dhe ato spanjolle e bëjnë të sigurt transferimin...

Correa drejt Milanit

para 4 muajve - KosovaPress

“Djalli” është gati të shpenzojë 40 milionë euro për kartonin e futbollistit, ndërsa Atletico Madridi kërkon 55 milionë. Udhëtimi i Augustin Jimenez në Milano do të shërbejë për një zgjidhje të ndërmjetme...

Nis festa te Milan, agjenti i yllit të madh zbarkon në Itali

para 4 muajve - OraInfo

Agjenti i Angel Correa sot do të arrijë në Itali, pasi ai përpiqet të ndërmjetësojë një marrëveshje midis Atletico Madrid dhe Milano. Tashmë ishte raportuar në Argjentinë që përfaqësuesi Agustin Jimenez...

E fundit nga Italia: Agjenti i Correa sot arrin në Milan

para 4 muajve - GazetaBlic

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano të portalit italian ‘Calciomercato.com’, agjenti i Angel Correa do të jetë sot në Milan, i gatshëm që të finalizoj marrëveshjen me klubin italian. Bisedimet midis Atletico...

Tronditen rossonerët, Milan pranon ta shesë yllin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Milan, pranon ta shesë yllin e madh PSG mbetet shumë interes për Gigio Donnarumma, i cili sipas Boban është në mesin e tre portierëve më të mirë në botë, përcjell ORAinfo. Sipas Corriere Della Sera, portieri...

Mediat në Itali: AC Milan do ta shesë Donnarumma vetëm për një ofertë të mirë

para 4 muajve - GazetaBlic

Paris SG janë shumë të interesuar që të firmosin me Gigio Donnarumma, i cili sipas Boban është në mesin e tre portierëve më të mirë në botë. Sipas Corriere Della Sera, portieri i Milanit do të shitej vetëm...

Isco-Milan, vjen lajmi “bombë” i mëngjesit

para 4 muajve - OraInfo

AC Milan dëshiron të transferojë Isco nëse Gianluigi Donnarumma të largohet. Kalimi i fundit i Kevin Trapp në Eintracht Frankfurt do të thotë gjigandët e Ligue 1 që ata janë në treg për një portier të...

E bujshme, e ardhmja e Andre Silva-s është në Spanjë, ja detajet

para 4 muajve - GazetaBlic

Andre Silva do të largohet nga Milani dhe kjo është vetëm çështje ditësh. Disa javë më parë, Jorge Mendes pati një takim me Boban dhe Maldini, dhe në përfundim të takimit, ai premtoi se klienti i tij do...

Suso mund të qëndrojë edhe nëse Correa vjen në Milan

para 4 muajve - Gazeta Observer

AC Milan do të shpejtojë negociatat për Angel Correa me Atletico Madrid. Blerja e këtij të fundit të Rodrigo është çelësi, pasi kuqezinjtë kanë më shumë interes për të marrë një zbritje. Përveç dy të përmendurve...

Andre Silva nuk ka vend te Milani, Valencia hidhet në sulm

para 4 muajve - Albeu

Valencia tashmë ka filluar kërkimin e tyre për të zëvendësuar Rodrigon, i cili është në prag të përfundimit të një transferimi në Atletico Madrid . Në listën e dëshirave të transferimeve të drejtorit...

Andre Silva, 99% largohet nga Milani

para 4 muajve - GazetaBlic

U ble për 40 milionë euro, por nuk përmbushi as pritshmëritë më të vogla. Andre Silva, zbarkoi nga Porto në Milan në vitin 2017, me premisat e njërit prej sulmuesve më të mirë në botë, por që nuk arriti...

Punë e kryer! Milan po e transferon yllin 55 milionësh

para 4 muajve - OraInfo

Angel Correa, tani është i lirë të bashkohet me Milanin për 55 milion € pasi Atletico Madrid raportohet se ra dakord një marrëveshje 60 milion € për sulmuesin e Valencia, Rodrigo Moreno. Media spanjolle...

Milan pranë nënshkrimit me Correan, arrin akordin me Atletico Madrid

para 4 muajve - Vizion Plus

Milan është gjithmonë e më pranë nënshkrimit me sulmuesin e Atletico Madrid, Angel Correa. Sipas mediave spanjolle, Atletico ka mbyllur marrëveshjen me Valencian për transferimin e sulmuesit Rodrigo për...

Rodrigo drejt Atletico Madridit, Correa afër Milanit

para 4 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Valencias, Rodrigo është shumë pranë transferimit në Atletico Madrid. Spanjolli ka refuzuar të trajnohet me klubin e tij, duke kërkuar largimin sa me shpejt që të jetë e mundur. Dy klubet janë...

Rodrigo një hap larg Atleticos

para 4 muajve - RTV 21

Rodrigo në Atletico Sulmuesi i Valencias, Rodrigo është shumë pranë transferimit në Atletico Madrid. Spanjolli ka refuzuar të trajnohet me klubin e tij, duke kërkuar largimin sa me shpejt që të jetë e...

Rodrigo një hap larg Atleticos

para 4 muajve - TV21

Sulmuesi i Valencias, Rodrigo është shumë pranë transferimit në Atletico Madrid. Spanjolli ka refuzuar të trajnohet me klubin e tij, duke kërkuar largimin sa me shpejt që të jetë e mundur. Dy klubet janë...

Milan pranon ta shesë Donnaruman, po e tranferon njërin nga yjet e Realit

para 4 muajve - OraInfo

Milan nuk e ka ndërmend të ndalet. Milani raportohet se është i gatshëm ta shesë portierin Gianluigi Donnarumma në Paris Saint-Germain, me shpresën se do të mundë t’i investojë paratë e fituara në transferimin...

Rodrigo Moreno te Atletico Madrid, Valencia arkëton 55 mln euro

para 4 muajve - Flaka

Atletico realizon një tjetër goditje të madhe në sulm. Los Colchoneros kanë arritur akordin me Valencian për transferimin e sulmuesit të kombëtares spanjolle Rodrigo Moreno në kryeqytetin spanjoll. Rodrigo...

Milan ofron te gjigantit i madh Silvan

para 4 muajve - OraInfo

Sulmuesi i Milanit, Andre Silva raportohet se i është ofruar Valencias si një zëvendësim për Rodrigo Moreno të lidhur me një kalim te Atletico Madrid. Mediat spanjolle e konsiderojnë transferimin e Rodrigos...

Milan “çon peshë” Seria A, po e transferon yllin 70 milionësh

para 4 muajve - OraInfo

Mediat portugeze zbulojnë se Milano është në negociata për mesfushorin e KP Sporting, Bruno Fernandes, por një marrëveshje prej 70 milion €. Sporting kishte shpresuar ta shiste atë te Manchester United,...

Milani shumë pranë akordit me Atleticon për Correa-n

para 4 muajve - Koha Jone

Angel Correa është gjithnjë e më pranë Milanit. Kuqezinjtë kanë arritur akordin me futbollistin pre gati një muaji, por dështimi i transferimit të Andres Silvës te Monaco frenoi lëvizjen. Nga Spanja vijnë...

Milan jep lajmin e madh

para 4 muajve - OraInfo

Gianluigi Donnarumma, duket se ka gjasa të qëndrojë në Milano këtë sezon pasi pala italiane është e vendosur që ta mbajë atë. Edhe pse portieri 20-vjeçar ka qenë i kërkuar nga Paris Saint-Germain, oferta...

Dyshja e njohur largohet gjatë verës nga Milan

para 4 muajve - OraInfo

Tregu i transferimeve të AC Milan vazhdon, pasi kuqezinjtë po vazhdojnë negociatat me Atletico Madrid për Angel Correa. Gjithashtu raportohet se Milan janë ende të interesuar për blerjen e një mesfushori...

Rodrigo Moreno te Atletico Madrid, Valencia arkëton 55 mln euro

para 4 muajve - SuperSport

Atletico realizon një tjetër goditje të madhe në sulm. Los Colchoneros kanë arritur akordin me Valencian për transferimin e sulmuesit të kombëtares spanjolle Rodrigo Moreno në kryeqytetin spanjoll. Rodrigo...

Manchester Unitedit e kërkoi gjithë verën, tani po transferohet në Milan

para 4 muajve - OraInfo

Bruno Fernandes pritet të largohet gjatë verës nga Sportingu. Ylli portugez, ka gëzuar vëmendje të madhe gjatë kësaj merkatoje, duke u lidhur ngushtë me një kalim të mundshëm tek Man United, thashetheme...

Rodrigo një hap larg Atleticos

para 4 muajve - KosovaPress

Spanjolli ka refuzuar të trajnohet me klubin e tij, duke kërkuar largimin sa me shpejt që të jetë e mundshme. Dy klubet janë duke biseduar lidhur me fatin e futbollistit dhe marrëveshja mund të arrihet...

Rodrigo Moreno përforcim i radhës i Atletico Madridit

para 4 muajve - Zhurnal

Rodrigo Moreno brenda javës do të jetë lojtari më i ri i skuadrës së Atletico Madridit. Klubi “rojiblanco” raportohet se ka arritur një marrëveshje me Valencian, e cila pritet të arkëtojë rreth 55 milionë...

PSG ofron 50 milionë euro për Donnarumman, ky është vendimi i fundit i Milanit

para 4 muajve - OraInfo

PSG janë duket insistuar në transferimin e portieri të Milanit, Gianluigi Donnarumma gjatë kësaj verë. Skuadra e Ligue 1 është pa portier pasi Gianluigi Buffon u largua nga klubi në një transferim të lirë...

Donnarumma sakrifikohet për transferimet e reja të Milanit

para 4 muajve - Zhurnal

Milan thuhet se janë gatshëm ta shesin, Gianluigi Donnarumman te PSG, duke shpresuar të riinvestojnë në Real Madrid për transferimin e Iscos ose James Rodriguezit. Sipas La Gazzetta dello Sport dhe Corriere...

Milani, i gatshëm ta sakrifikojë Donnarumman për Jamesin ose Iscon

para 4 muajve - Tetova Sot

Milani raportohet se është i gatshëm ta shesë portierin Gianluigi Donnarumma në Paris Saint-Germain, me shpresën se do të mundë t’i investojë paratë e fituara në transferimin e njërit prej dy futbollistë...

Atletico Madridi i bën gati 60 milionë euro për Rodrigon

para 4 muajve - Tetova Sot

Atletico Madridi është shumë afër ta kompletojë transferimin e yllit të Valencias, Rodrigo Moreno, për 60 milionë euro. Burimet të afërta me njerëzit që po i zhvillojnë negociatat mes dy klubeve kanë zbuluar...

Milani sakrifikon Donnarumman për Rodriguezin apo Iscon

para 4 muajve - Koha.net

Milani ësht i gatshëm të shes portierin italian Gianluigi Donnarumma te Paris Saint-Germaini dhe po shpreson të investoj ato para për të transferuar James Rodriguezin apo Iscon nga Real Madridi, raporton...

Zbulohet prapaskena, Milan po e transferon dyshen fantastike të Realit

para 4 muajve - OraInfo

Milan ende nuk e ka mbyllur kuleten. Largimi i Gianluigi Donnarummas nga ‘San Siro’ mund të jetë edhe festë për tifozët ‘Kuq e Zi’. Kjo pasi drejtuesit e Milan po e shqyrtojnë mundësinë qe me paratë e...

Milani përgatit goditjen e madhe të merkatos

para 4 muajve - Lexo

Emri i yllit portugez Bruno Fernandes është rishfaqur në radarin e Milanit. Sipas “Rai Sport”, Jorge Mendes, agjenti i mesfushorit, po punon për të sjellë lojtarit e Sporting Lisbonës te kuqezinjtë, nëse...

Andre Silva transferohet në La Liga

para 4 muajve - Ekonomia Online

Andre Silva raportohet se i është ofruar Valencias si një zëvendësim i Rodrigo Moreno, që është i lidhur me Atletico Madridin. Mediet në Spanjë e konsiderojnë transferimin e Rodrigos te Atletico Madrid...

Dyshja e njohur largohet gjatë verës nga Milan

para 4 muajve - Sovrani

Tregu i transferimeve të AC Milan vazhdon, pasi kuqezinjtë po vazhdojnë negociatat me Atletico Madrid për Angel Correa. Gjithashtu raportohet se Milan janë ende të interesuar për blerjen e një mesfushori...

Correa i lirë, Milani e pret me dyer hapur

para 4 muajve - GazetaBlic

Angel Correa tani është i lirë të bashkohet me Milanin për 55 milionë euro, pasi raportohet se Atletico Madridi kanë rënë dakord për një marrëveshje 60 milionë eurosh me sulmuesin e Valencia, Rodrigo Moreno....

Milan merr lajmin e madh për Correan

para 4 muajve - OraInfo

Angel Correa tani është i lirë të bashkohet me Milanin për 55 milionë euro pasi Atletico Madrid raportohet se ra dakord një marrëveshje 60 milionë euro për sulmuesin e Valencia, Rodrigo Moreno. Raportet...

Milani përgatit goditjen e madhe të merkatos

para 4 muajve - Sovrani

Emri i yllit portugez Bruno Fernandes është rishfaqur në radarin e Milanit. Sipas “Rai Sport”, Jorge Mendes, agjenti i mesfushorit, po punon për të sjellë lojtarit e Sporting Lisbonës te kuqezinjtë, nëse...

Milan e lë të lirë Donnarumman për t’i transferuar dy lojtarë cilësor

para 4 muajve - GazetaBlic

Milani raportohet se është i gatshëm ta shesë portierin Gianluigi Donnarumma në Paris Saint-Germain, me shpresën se do të mundë t’i investojë paratë e fituara në transferimin e njërit prej dy futbollistë...

Milan kërkon 50 milionë euro për Donnarumma

para 4 muajve - Alsat-M

Gianluigi Donnarumma edhe më parë ka shprehur dëshiron të qëndroj tek klubi rosoner. Edhe pse 20 vjeçari është duke u kërkuar me ngulm nga PSG, drejtuesit rosoner nuk e kanë ndërmend ta lënë të lirë. PSG...

Plani i Milanit për të transferuar Iscon

para 4 muajve - OraInfo

Milan thuhet se janë gati të shesin Gianluigi Donnarumma te PSG, duke shpresuar të riinvestojë në një nga lojtarët e Real Madridit, Iscon ose James Rodriguez. Sipas La Gazzetta dello Sport dhe Corriere...

Milani nis bisedimet me Sportingun për Fernandesin

para 4 muajve - Arbresh

Mediat portugeze raportojnë se kuqezinjtë kanë nisur negociatat për mesfushorin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandesit, por për një marrëveshje prej 70 milionë eurosh duket e pamundur. Sporting kishte...

Milani sakrifikon Donnarumman për Rodriguezin apo Iscon

para 4 muajve - Ekonomia Online

Milani ësht i gatshëm të shes portierin italian Gianluigi Donnarumma te Paris Saint-Germaini dhe po shpreson të investoj ato para për të transferuar James Rodriguezin apo Iscon nga Real Madridi, raporton...

Donnarumma sakrifikohet për transferimet e reja të Milanit

para 4 muajve - Arbresh

Milan thuhet se janë gatshëm ta shesin, Gianluigi Donnarumman te PSG, duke shpresuar të riinvestojnë në Real Madrid për transferimin e Iscos ose James Rodriguezit. Sipas La Gazzetta dello Sport dhe Corriere...

Milan kërkon 50 milionë euro për Donnarumma

para 4 muajve - Infokusi

Gianluigi Donnarumma edhe më parë ka shprehur dëshiron të qëndroj tek klubi rosoner. Edhe pse 20 vjeçari është duke u kërkuar me ngulm nga PSG, drejtuesit rosoner nuk e kanë ndërmend ta lënë të lirë. PSG...

Donnarumma – Isco – James/ Çfarë po ndodhë te Milani?

para 4 muajve - Sovrani

Milan thuhet se janë gati të shesin Gianluigi Donnarumma te PSG, duke shpresuar të riinvestojë në dyshen e Real Madriit Isco ose James Rodriguez, transmeton Sovrani.info. Sipas La Gazzetta dello Sport...

Milan kërkon 50 milionë euro për Donnarumma

para 4 muajve - KosovaPress

Edhe pse 20 vjeçari është duke u kërkuar me ngulm nga PSG, drejtuesit rosoner nuk e kanë ndërmend ta lënë të lirë. PSG kishte ofruar 20 milionë euro dhe Alphonse Areloa, por duket se kjo ofertë është refuzuar...

Milan kërkon 50 milionë euro për Donnarumma

para 4 muajve - Periskopi

Gianluigi Donnarumma edhe më parë ka shprehur dëshiron të qëndroj tek klubi rosoner. Edhe pse 20 vjeçari është duke u kërkuar me ngulm nga PSG, drejtuesit rosoner nuk e kanë ndërmend ta lënë të lirë. PSG...

Milani vendos kontaktet me Correa, ja detajet e ofertës

para 4 muajve - Koha.mk

Gjiganti italianë i Serie A-së, AC Milan kanë vendosur kontakte me Angel Correa të Atletico Madrid, raporton ‘Tuttosport’. ‘Rosonerët’ po mundohen që ta forcojnë edhe me tej skuadrën në këtë merkato duke...

Befason Milan, po shet këta tre lojtarë

para 4 muajve - OraInfo

Milan ka vendosur të lë të lirë tre lojtarë. Ata ende janë duke kërkuar sulmues të dytë, por për ta bërë këtë milanistët duhet të shesin disa lojtarë që të blejnë të tjerë. Angel Correa mbetet synimi i...

AC Milan, tre yje në shitje

para 4 muajve - Medial

AC Milan ende nuk e kanë përfunduar tregun e transferëve. Ata ende janë duke kërkuar sulmues të dytë, por për ta bërë këtë milanistët duhet të shesin disa lojtarë që të blejnë të tjerë Angel Correa mbetet...

AC Milan, tre yje në shitje

para 4 muajve - Tetova Sot

AC Milan ende nuk e kanë përfunduar tregun e transferëve. Ata ende janë duke kërkuar sulmues të dytë, por për ta bërë këtë milanistët duhet të shesin disa lojtarë që të blejnë të tjerë Angel Correa mbetet...

Donnarumma drejtë largimit, Milan vendos çmimin për gardianin e tyre

para 4 muajve - Newsport

Milani nuk dëshiron të heqë dorë nga Gigio Donnarumma, por përballë një oferte shumë të rëndësishme gjërat mund të ndryshojnë. Shitja e Donnarummës do ti jepte Milanit më shumë mundësi në merkato për afrimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK