http://kariera.mk

Kovac për transferimin e Perisicit: Nuk ishte opsioni i parë për ne, por as unë nuk isha për Bayernin

para 4 muajve - GazetaBlic

Bayerni para dy dite zyrtarizoi transferimin e kroatit Ivan Perisic. Kampionët gjermanë nuk kishin bërë shumë zhurmë, pasi, tashmë ish-anëtari i Interit, ishte i lidhur me një kalim të mundshëm në ishull,...

Perisic, pas huazimit në Bayern: Kur një klub i tillë të fton, nuk ke pse të mendohesh

para 4 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi anësor Ivan Perisic është i emocionuar për sfidën që e ka para vetes me Bayern Munichun, duke shtuar se është i gatshëm për sezonin e ri falë përgatitjeve të mirë që i pati me Interin këtë verë....

Kovac për transferimin e Perisicit: Nuk ishte opsioni i parë për ne, por as unë nuk isha për Bayernin

para 4 muajve - Zhurnal

Niko Kovac prezantoi sot lojtarin e ri, Ivan Perisicin. Bayern Munich solli kroatin në një hua njëvjeçare për të blerë kontratën. Reporterët e pyetën trajnerin se pse skuadra bavareze e zgjodhi ta huazoj...

Mandzukic mendon rikthimin te Bayern Munich

para 4 muajve - Koha Jone

Nga një kroat te tjetri. Pas zyrtarizimit të Ivan Perisic në formë huazimi, Bayerni është gati që të mirëpresë edhe Mario Mandzukic. Sulmuesi i Juventusit nuk është në planet e Sarrit, ndaj dhe po mendon...

E provon Bayerni, përgaditet rikthimi i papritur në ‘Alianz Arena’

para 4 muajve - Sovrani

Mario Mandzukic mund të bëjë një rikthim në Bundesliga dhe të ribashkohet me ish-klubin Bayern Munich, sipas Gazzetta dello Sport. 33-vjeçari bëri mbi 50 paraqitje për skuadrën gjermane në një magji dy-vjeçare,...

Perisic, pas huazimit në Bayern: Kur një klub i tillë të fton, nuk ke pse të mendohesh

para 4 muajve - Arbresh

Sulmuesi anësor Ivan Perisic është i emocionuar për sfidën që e ka para vetes me Bayern Munichun, duke shtuar se është i gatshëm për sezonin e ri falë përgatitjeve të mirë që i pati me Interin këtë verë....

Bayernit po i rrezikohet dominimi në Bundesligë

para 4 muajve - Koha.net

Nuk është shenjë e një harmonie në skuadër kur në prag të stinorit të ri lojtari më i mirë del dhe kritikon gjithë strategjinë e transferimeve të verës. Por Robert Lewandowski qartë se është ndier se po...

Ja ku po transferohet Mandzukic

para 4 muajve - OraInfo

Mario Mandzukic, dëshiron vetëm kalimin te Bayer Munchen. Për reprezentuesin kroat këtë verë, ka pasur disa oferta, përfshirë edhe skuadra të mëdha evropiane. Skuadra spanjolle Sevilla, është e fundit...

Bayernit po i rrezikohet dominimi në Bundesligë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Nuk është shenjë e një harmonie në skuadër kur në prag të stinorit të ri lojtari më i mirë del dhe kritikon gjithë strategjinë e transferimeve të verës. Por Robert Lewandowski qartë se është ndier se po...

Mandzukic refuzon Sevillën, kërkon transferimin te Bayerni

para 4 muajve - Telegrafi

Mario Mandzukic (Foto: Getty Images)

Perisic, lojtar i Bayern/ Kroati ikën nga Interi për t’u rikthyer në Bundesligë pas 4 vitesh

para 4 muajve - Infokusi

Më në fund është zyrtarizuar kalimi i Ivan Perisic te Bayern-i i Mynihut, fill pasi ditën e hënë përfundoi vizitat mjekësore. Pas 4 sezonesh, sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për...

ZYRTARE: Futbollisti i Interit u transferua në Bayern

para 4 muajve - Portalb

Tashmë është zyrtarisht një lojtar i Bayern Munchen, Ivan Perisiç . Mesfushori kroat u largua nga Inter pas 4 vitesh, duke u kthyer në Bundesligë ku më parë është aktivizuar me Borussia Dortmund dhe Wolfsburg....

Ja pse Perisic s’mund të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit me Bayern

para 4 muajve - Sovrani

Ivan Perisic është lojtari më i ri i Bayern Munich pasi u transferua nga Interi në formë huazimi ditën e martë. Mesfushori kroat rikthehet në Bundesliga pas periudhës së kaluar te Dortmund dhe Werder....

Perisic, lojtar i Bayern/ Kroati ikën nga Interi për t’u rikthyer në Bundesligë pas 4 vitesh

para 4 muajve - Top Channel

Më në fund është zyrtarizuar kalimi i Ivan Perisic te Bayern-i i Mynihut, fill pasi ditën e hënë përfundoi vizitat mjekësore. Pas 4 sezonesh, sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për...

Rikthim në Gjermani, sulmuesi në prag të transferimit. Ja për kë bëhet fjalë…

para 4 muajve - Standard

Mario Mandzukic mund të ishte një futbollist i Manchester United nëse merkato nuk do të mbyllej më 8 gusht. Një gjë të tillë e konfirmuar shumë mediat sportive, por tashmë që dritarja e transferimeve në...

Ivan Perisiç huazohet tek Bayern

para 4 muajve - Klan Kosova

Futbollisti kroat, Ivan Perisiç,ka kaluar tek Bayern Munchen në formë huazimi nga Inter. Marrëveshja mes Bayernit dhe Interit, është arritur para disa ditësh bëjnë të ditur mediat gjermane. Perisiç dje...

Zyrtare: Bayerni e huazon Perisicin nga Interi

para 4 muajve - Tetova Sot

Pas disa javësh spekulime, Bayern Munichu ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për ta huazuar anësorin kroat, Ivan Perisic, për sezonin e ardhshëm. Anësori kroat kishte triumfuar në Bundesligë...

Drejtori i Bayernit e vlerëson lartë punën e Perisic në fushën e lojës

para 4 muajve - GazetaBlic

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka folur para mediave për ardhjen e Ivan Perisic në huazim nga Inter. “Ai do të na ndihmojë menjëherë me përvojën e tij shumë vjeçare që ka. Ai është...

Bayern München huazon Ivan Perisicin

para 4 muajve - Gazeta e re

Bayern München njoftoi se futbollisti 30 vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë. Klubi i Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisic nga klubi italian Inter. Bayern München...

Perisic është zyrtarisht i Bayernit: Dua të fitoj të tre trofetë!

para 4 muajve - Koha Jone

Ivan Perisic është zyrtarisht futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga këtë herë për të mbajtur veshur...

Perisic prezantohet si lojtar i Bayern Munich, befason me fjalët e para

para 4 muajve - OraInfo

Ivan Perisic tashmë së paku një vit do të luajë si i huazuar te Beryn Munichu. Bavarezët kanë siguruar për një vit shërbimet e kroatit, por mundi ta zgjasin bashkëpunimin në rast se vendosin ta blejnë...

Perisiç flet për herë të parë si bavarez

para 4 muajve - Albeu

Ivan Perisic zyrtarisht bëhet lojtar i Bayern Munchen , duke u rikthyer në Bundesligë pas aventurës në vitin 2012 me Borusia Dortmundin. Kroati u shpreh i lumtur që po kthehet në Bundesligë, edhe pse transferimi...

Zyrtare: Perisic prezantohet te Bayern Munichu

para 4 muajve - Insajderi

Ivan Perisic ka kompletuar kalimin e tij nga Interi te Bayern Munichu, në formë të huazimit. Anësori kroat, Ivan Perisic, është lojtari më i fundit që i është bashkuar kampionëve të Bundesligas. Me këtë...

Zyrtarizohet Perisic: Te Bayerni për të fituar gjithçka

para 4 muajve - SuperSport

Mungonte vetëm zyrtarizimi por edhe ai ka ardhur. Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga...

Zyrtare: Bayerni e huazon Perisicin nga Interi

para 4 muajve - Medial

Pas disa javësh spekulime, Bayern Munichu ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Interin për ta huazuar anësorin kroat, Ivan Perisic, për sezonin e ardhshëm. Anësori kroat kishte triumfuar në Bundesligë...

Zyrtare: Perisic bashkohet me Bayernin

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot skuadra e Bayernit e ka bërë të ditur se kanë arritur të firmosin marrëveshje me mesfushorin kroat, Perisic. Kroati mund ta dëshmoj shumë lehtë vetën në Bundesligë pasi që kohë më parë kishte luajtur...

Zyrtare: Perisic bashkohet me Interin

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot skuadra e Bayernit e ka bërë të ditur se kanë arritur të firmosin marrëveshje me mesfushorin kroat, Perisic. Kroati mund ta dëshmoj shumë lehtë vetën në Bundesligë pasi që kohë më parë kishte luajtur...

Zyrtarizohet Perisic: Te Bayerni për të fituar gjithçka

para 4 muajve - Lajm

Mungonte vetëm zyrtarizimi por edhe ai ka ardhur. Ivan Perisic është futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga...

Perisic është zyrtarisht i Bayernit: Dua të fitoj të tre trofetë!

para 4 muajve - Gazeta Observer

Ivan Perisic është zyrtarisht futbollisti më i ri i Bayern Munich. Pas 4 sezonesh sulmuesi kroat është larguar nga Italia duke lënë Interin për t’u rikthyer në Bundesliga këtë herë për të mbajtur veshur...

ZYRTARE/ Merr fund gjthçka, Perisiç bëhet bavarez

para 4 muajve - Newsport

Ivan Perisiç është lojtari më i ri i Bayern Munchen. Sulmuesi i Interit është prezantuar ditën e sotme në klubin bavarez. Pas 4 vitesh qëndrimi te zikaltërit, ai rikthehet sërish të luajë në Bundesligë....

ZYRTARE: Ivan Perisic lojtar i Bayernit. “Dua Championsin”

para 4 muajve - Sovrani

Bayern Munich ka marrë zyrtarisht Ivan Perisic në huazim nga Interi me mundësi të blerjes në fund të sezonit. “Jam shumë i lumtur që kthehem në Gjermani.”, potencoi kroati, transmeton Sovrani.info. Është...

Zyrtare: Perisiqi në Bayern

para 4 muajve - Epoka e Re

Tashme është bërë zyrtare kalimi i Ivan Perisiqit në Bayern Munchen. Kroati është huazuar nga Interi deri më 30 qershor të vitit 2020. Skuadra gjermane ka në opsion të drejtën e blerjes, kurse ai pritet...

Fitore bindëse e Bayern Munichut [Video]

para 4 muajve - Insajderi

Bayern Munichu ka startuar sezonin e ri ditën e sotme ku ka luajtur ndeshjen e parë zyrtare ndaj Energie Cottbus, në Kupën e Gjermanisë. Bavarezët e kanë filluar ndeshjen me formacion të plotë duke mos...

Lewandowski hap “serinë” e golave për këtë sezon, Bayern “kapitullon” me tre gola Cottbusin

para 4 muajve - Newsport

Bayern Munchen ka startuar sezonin e ri ditën e sotme ku ka luajtur ndeshjen e parë zyrtare ndaj Energie Cottbus, në Kupën e Gjermanisë. Bavarezët e kanë filluar ndeshjen me formacion të plotë duke mos...

Bayern Munchen “peshkon” në Itali, fillon negociatat me sulmuesin e Juventus

para 4 muajve - Newsport

Sarri dhe Juventus kanë nxjerr listën e lojtarëve të cilët nuk konsiderohen më pjesë e klubit për sezonin e ardhshëm. Tre prej tyre janë Dybala, Higuain dhe Mandzukic, ky i fundit tashmë e ka pranuar idenë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK