http://kariera.mk

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

para 6 muajve - Gazeta Express

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në kontroll....

Mbrojti penalltin, ky është reagimi i Aro Muriq

para 6 muajve - OraInfo

Gardiania i portës së Kombëtares së Kosovës ka folur pas humbjes nga Anglia. Arijanet Muriq, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së...

Gareth Southgate: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke ngritur epërsinë...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

VIDEO/ Duka analizon Grupin H: Do ta luajmë deri në fund

para 6 muajve - BalkanWeb

Fitorja ndaj Islandës konfirmoi dhe një herë se kur të gjithë bëhen bashkë, lojtarë, trajner, tifozë, Shqipëria mund të arrijë gjëra pozitive. Armand Duka shijon këtë sukses që mban në lojë kuqezinjtë...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - TV21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur...

VIDEO/ Duka analizon Grupin H: Do ta luajmë deri në fund

para 6 muajve - Medial

Fitorja ndaj Islandës konfirmoi dhe një herë se kur të gjithë bëhen bashkë, lojtarë, trajner, tifozë, Shqipëria mund të arrijë gjëra pozitive. Armand Duka shijon këtë sukses që mban në lojë kuqezinjtë...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - RTV 21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur kështu penalltinë e 15-të të tij. Portieri i Kosovës...

Kjo nuk u pa në TV, e zbulojnë mediat britanike

para 6 muajve - Albeu

Një moment interesant ka ndodhur gjatë rastit të penalltisë të Harry Kane. Kane e ka humbur penalltinë, pasi Aro Muric ka pritur goditjen e tij, mirëpo mediat angleze kanë ‘kapur; një moment tjetër qesharak....

Armand Duka : Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon

para 6 muajve - Shenja

Këtë herë nuk ka preferuar të flasë përpara mediave por ka dhënë një mesazhet në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale. Armand Duka presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vlerësuar skuadrën...

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

para 6 muajve - Gazeta Express

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna. Anglia...

Duka: Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon!

para 6 muajve - Koha Jone

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit nw njw postim nw rrjetet sociale, ka vlerësuar skuadrën për paraqitjen në ndeshjen ndaj Islandës duke theksuar se ai gjithmonë te këta djem. Shqipëria...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve të Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Tifozët kosovarë kishin qenë në humor të mirë, teksa këndonin e vallëzonin në...

Anglezët të mahnitur: Kosovarët, tifozët më të mirë mysafirë për atmosferë

para 6 muajve - Lajm

Ndeshje spektakulare luajtën Anglia dhe Kosova me tetë gola në Sauthempton (5-3), ndërsa përfaqësuesja e Kosovës kishte mbështetje të madhe dhe “Albionët krenar” përjetuan dicka që se mbajnë mend. Rreth...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Medial

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

VIDEO/ Shqipëria ndez grupin H, pret dhurata nga Franca

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ndez Grupin H duke u futur në garë për një biletë në “Euro2020”. Fitorja ndaj Islandës përzien dhe një herë kartat me kuqezinjtë të cilët shpresojnë në një tjetër mrekulli, mbi të gjitha shpresojnë...

VIDEO/ Shqipëria ndez grupin H, pret dhurata nga Franca

para 6 muajve - Medial

Shqipëria ndez Grupin H duke u futur në garë për një biletë në “Euro2020”. Fitorja ndaj Islandës përzien dhe një herë kartat me kuqezinjtë të cilët shpresojnë në një tjetër mrekulli, mbi të gjitha shpresojnë...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 6 muajve - Medial

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Reagon Southgate pas ndeshjes me Kosovën: Jam i shqetësuar nga gabimet qesharake të Anglisë!

para 6 muajve - Standard

Gareth Southgate tha se ishte e shqetësuar me gabimet qesharake, të çmendura dhe themelore që e shqetësuan fitoren e Anglisë ndaj Kosovës, ndërsa përshëndeti Raheem Sterling për një shfaqje “të pandalshme”...

Mesazhi i presidentit, Duka: Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon

para 6 muajve - SuperSport

Këtë herë nuk ka preferuar të flasë përpara mediave por ka dhënë një mesazhet në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale. Armand Duka presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vlerësuar skuadrën...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 6 muajve - BalkanWeb

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore e cila mban gjallë ëndrrën për kualifikim në Euro 2020, edhe pse finalja e vërtetë...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 6 muajve - Gazeta Express

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 6 muajve - Medial

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 6 muajve - Lajm

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 6 muajve - Lexo

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Medial

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Lajm

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Sovrani

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 6 muajve - TV21

Super Kosova! Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 6 muajve - RTV 21

Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe tifozët kosovarë...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Muriqi: I shënuam 3 gola Anglisë, nuk është pak, 2 ndeshjet e ardhshme deçizive

para 6 muajve - SuperSport

Ashtu si ndaj Republikës Çeke edhe ndaj Anglisë, Vedat Muriqi ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë për Kosovën. Këtë herë sulmuesi shtatlart spikati me 2 asiste dhe 1 gol. Në prononcimin e tij për...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Medial

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve ‘Dardan’

para 6 muajve - GazetaBlic

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

para 6 muajve - SuperSport

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e golit...

“Ne mund t’i pranojmë 10 gola, por jo të dorëzohemi”, deklarata qe motivoi lojtarët në zhveshtore

para 6 muajve - OraInfo

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim pas ndeshjes, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas pjesës...

VIDEO/ Festa pas fitores, kjo është brohoritma e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes

para 6 muajve - Lexo

Shqipëria fitoi me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena” me Islandën, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në Grupin H eliminator të “EURO 2020”, Gëzimi i kuqezinjve është i ligjshëm, teksa në videon e mëposhtme...

Venozi: Kur bëhen bashkë dy Ilirë, fiton edhe Shqipëria…

para 6 muajve - Standard

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar me rezultatin me 4 me 2 përballë Islandës në ndeshjen e luajtur në ‘Elbasan Arena’. Në stadium këtë herë ishte edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ka festuar...

Shqipëria mposht Islandën me rezultatin 4 me 2

para 6 muajve - Koha Jone

Shqipëria rikthehet në garë për tu kualifikuar për në kampionatin europian. Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

FOTO-LAJM: Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 6 muajve - Flaka

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe foto nga atmosfera në stadium

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

VIDEO/ Episod i pakëndëshëm në ndeshjen Angli-Kosovë, Muriqi e Berisha ”sherr” për të gjuajtur penalltinë

para 6 muajve - Newsport

Kosova nuk arriti të merrte një rezultat pozitiv ditën e djeshme ndaj Anglisë. Rekordi prej 15 ndeshje pa humbje u thye ditën dje pasi Anglia fitoi ndaj Kosovës me rezultatin 5-3. Edhe pse kalon të parët...

Fitorja e çmendur ndaj Islandës, reagimi i presidentit Armand Duka i emocionon të gjithë

para 6 muajve - Sot News

Reagimi i parë në përfundim të ndeshjes së "çmendur" në "Elbasan Arena" ku Shqipëria fitoi 4-2, ka ardhur nga kreu i FSHF-së, Armand Duka. Ai shkruan se ishte i bindur se kombëtarja kuqezi do t'i kalonte...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Polici anglez me plisin shqiptar në kokë feston me dardanët

para 6 muajve - PortaliOnline

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Fitore me poker dhe spektakël, Shqipëria shkruan ”historinë” ndaj Islandës

para 6 muajve - Newsport

Ditën e djeshme Shqipëria morri një fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Një fitore që do të futet në histori pasi kurrë më parë kombëtarja shqiptare nuk kishte arritur të fitonte një ndeshje zyrtare,...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Sovrani

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Periskopi

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Aliti pas ndeshjes me Anglinë: Kemi kualitet, mund ta bëjmë ëndrrën realitet

para 6 muajve - Sovrani

Fidan Aliti ka folur pas humbjes së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Anglisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion...

Challandes: Krenarë me lojën e futbollistëve, treguam se kush jemi

para 6 muajve - Ina

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën e...

Kosova pësoi humbje nga anglezët, por treguan se nuk mposhten lehtë

para 6 muajve - Ina

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

Shqipëria shkatërron Islandën, Meta feston si i ‘çmendur’

para 6 muajve - Top Channel

Shipëria bëri një ndeshje të shkëlqyer duke mundur 4-2 Islandën. Si i çmendur ka festuar fitoren e Kombëtares Shqiptare edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta. Festën dhe gëzimin e tij Meta e ka ndarë...

Southgate flet për gjasat që Kosova ka për kualifikim në Euro 2020

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i kombëtarës angleze, Gareth Southgate, ka folur për media pas takimit me Kosovën. Southgate tha se kanë pritur një lojë të vështirë me ekipin tonë, por që ndeshja doli të ishte më e vështirë me...

Meta: Fitore shqiponjash në Elbasan Arena

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të shënoi fitore në ndeshjen ndaj Islandës. Kuq e zinjtë triumfiuan me rezultat 4 me 2. I lumtur për këtë fitore u shpreh presidenti shqiptar, Ilir Meta, i cili këtë...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Koha.mk

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Challandes zbulon se çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes ka zbuluar se i kishte nxitur lojtarët e Kosovës pas pushimit mes pjesëve që të vazhdonin të luftonin kundër Anglisë, me gjithë se po humbnin 5:1 pas 45 minutave të parë. Kosova i pranoi...

Muriqi: Jam i lumtur vetëm për 45 minutat e dytë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi i ekipit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për media pas ndeshjes me Anglinë. Muriqi ka thënë se e dinin para lojës që Anglia ishte shumë e fortë, pasi që kishte pësuar vetëm një herë në tre...

Kosova merr një lajm të tmerrshëm pas humbjes nga Anglia!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës ka humbur nga Anglia në Southampton me rezultatin 5:3. Kosova është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia e Gareth Southgate – në ndeshjen e zhvilluar për kualifikime në kampionatin...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Aktuale

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim

para 6 muajve - Albeu

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Duka: Djemtë kishin nevojë për këtë dashuri dhe sot na e shpërblyen

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, me anë të një shkrimi në Facebook ka uruar lojtarët e kombëtares për një ndeshje shumë të bukur ndaj Islandës. “Unë isha i bindur se të gjithë,...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Shqipëria shënon fitore, rikthen shpresën për kualifikim

para 6 muajve - Sinjali

Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore bindëse në “Elbasan Arena” ndaj Islandës. Djemtë e drejtuar nga Edi Reja, shënuan fitore prej 4-2. Kastriot Dermaku gjendet i vetëm në zonë dhe shënoi me kokë për...

Berisha e Muriqi deklarohen pas ndeshjes, “treguam zemrën në pjesën e dytë”

para 6 muajve - Koha.net

Dyshja e Kosovës që dhanë tre gola ndaj Anglisë janë deklaruar pas humbjes 5 me 3. Valon Berisha, që shënoi dy herë nga loja ndaj Anglisë, ka thënë se megjithëse Anglia është shumë e fortë, Kosova e tregoi...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Challandes reagon pas ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Insajderi

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se nuk ka qenë i kënaqur me pjesën e parë të skuadrës në ndeshjen me Anglinë, por është shprehur i kënaqur me reagimin e futbollistëve kosovarë. Nganjëherë...

Super fitorja e Kombëtares, reagon Rama (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

Këto janë përballjet e muajit tetor në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje kualifikuese për Euro 2020 në muajin tetor. “Dardanët” do ta presin Malin e Zi në shtëpi më 14 tetor, kurse kundërshtari direkt për pozitën e dytë, Republika...

Kane i mposht 14 portierë në penallti, pastaj njoftohet me Arijanet Muriqin

para 6 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Anglisë Harry Kane sonte nuk ia doli të shënojë gol nga penalltia në portën e Kosovës. Ishte Arijanet Muriqi ai i cili ndaloi topin që të mos futej në portë në minutën 65-të. Paraprakisht Kane...

Kjo është pozita aktuale e Kosovës në grupin A

para 6 muajve - GazetaBlic

Humbja e sotme ndaj Anglisë ia ka humbur Kosovës vendin e dytë në renditjen tabelore, që e mbante pas fitores ndaj Çekisë në Prishtinë. Fitorja e kësaj të fundit me rezultat 3 me 0, si mysafir ndaj Malit...

Kjo nuk u pa në TV shqiptar, mediat angleze zbulojnë momentin e çuditshëm!

para 6 muajve - GazetaBlic

Një moment interesant ka ndodhur gjatë rastit të penalltisë të Harry Kane. Kane e ka humbur penalltinë, pasi Aro Muric ka pritur goditjen e tij, mirëpo mediat angleze kanë ‘kapur; një moment tjetër qesharak,...

Angli – Kosovë, ky është “dështimi” i ndeshjes

para 6 muajve - Insajderi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Në ndeshjen...

Kështu duket tabela pas ndeshjeve të sotme

para 6 muajve - Insajderi

Kosova ka pësuar humbje në udhëtim te Anglia me rezultat 3:5, ndërsa Republika e Çekisë ka fituar si mysafire e Malit të Zi me shifrat 3:0. Kjo ka bërë që Kosova të zbresë në pozitën e tretë, me 8 pikë,...

Challandes merr përgjegjësinë pas humbjes nga Anglia

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro 2020

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Tifozi më i zjarrtë në Elbasan Arena, Presidenti i papërmbajtshëm pas fitores së kuqezinjve

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka ndjekur ‘live’ përballjen e sotme Shqipëri-Islandë që përfundoi 4 me 2 për kuqezinjtë. Si një prej tifozëve më të zjarrtë të Kombëtares, gëzimi i Kreut të Shtetit...

Flet Muriqi, këto janë fjalët e Muriqit pas përfundimit të ndeshjes

para 6 muajve - OraInfo

Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Sulmuesi qëndror i kombëtarës së Kosovës, njëherësh pjesë edhe e ekipit Fenerbahçe, ka deklaruar se kombëtarja e Kosovës ka ardhur për të marrë tre pikë nga...

Foto/ Rama dhe Meta festojnë fitoren e kombëtares: Shqiponjat…

para 6 muajve - Opinion

Kombëtarja shqiptare e futbollit ju kthye mbrëmjen e sotme fitores në stadiumin “Elbasan Arena”. Shqipëria ka mundur me rezultatin 4-2 Islandën në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Ndeshjen plot...

EURO 2020: Shqipëria fiton ndeshjen me Islandën, Kosova mposhtet nga Anglia

para 6 muajve - Anadolu Agency

Elbasan/Prishtinë Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar ndeshjen me Islandën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në Futboll "EURO 2020", raporton Anadolu Agency (AA). Ndeshja e zhvilluar në...

Kosova humbet me dinjitet me Anglinë

para 6 muajve - Medial

Kosova humbi 3-5 me Anglinë në eliminatoret për Europianin 2020, por takimi ka qenë mbresëlënës. Pjesa e parë e përballjes së luajtur në Sauthempton k a nisur në mënyrën më të pabesueshme , por është mbyllur...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 6 muajve - Telegrafi

Bernard Challandes (Foto: FFK-Kosova)

Fitore e madhe, lojtarët e kombëtares festojnë si të çmendur

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria arriti një fitore të madhe ditën e sotme përballë një kundërshtari direkt si Islanda. Plot 4 gola si asnjëjherë më parë në një ndeshje zyrtare djemt e Edy Rejas ja dolën “Elbasan Arena”. Pas...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Kjo është renditja aktuale në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Humbja e sotme ndaj Anglisë ia ka humbur Kosovës vendin e dytë në renditjen tabelore, që e mbante pas fitores ndaj Çekisë në Prishtinë. Fitorja e kësaj të fundit me rezultat 3 me 0, si mysafir ndaj Malit...

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika Çeke...

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar fitore me rezultat 4:2 ndaj Islandës, në ndeshjen e vlefshme për Grupin H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. Kastriot Dërmaku (33′), Elseid Hysaj (52′),...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

“Shqipet”, ja si e feston kryeministri Rama fitoren e Kombëtares me Islandën

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama është mes shqiptarëve që i bashkohen festës së Kombëtares pas fitores 4-2 me Islandën në Elbasan Arena. Këtë festë kreu i qeverisë ka zgjedhur ta ndajë edhe me ndjekësit në “Facebook”....

Challandesi i pakënaqur me pjesën e parë, por i lumtur me rikthimin në pjesën e dytë

para 6 muajve - Koha.net

Bernard Challandesit nuk i ka pëlqyer pjesa e parë në ndeshjen kundër Anglisë, megjithatë ai është shprehur i lumtur me atë që kombëtarja e Kosovës ka treguar në pjesën e dytë “Nganjëherë ne e humbëm topin...

Challandes flet pas disfatës nga Anglia

para 6 muajve - OraInfo

Pas disfatës nga Anglia, ka folur Bernard Challandes. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë që e zhvilluan futbollistët e tij. ‘’Nuk...

Shqipëria fiton bindshëm ndaj Islandës

para 6 muajve - Klan Kosova

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me katër gola ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Pritja e Muriqit prish serinë e jashtëzakonshme të Anglisë

para 6 muajve - Koha.net

Pritja e mrekullueshme e Arijanet Muriqit në gjuajtjen e penaltisë nga Harry Kane i ka dhënë fund serisë së jashtëzakonshme të Anglisë me penaltitë. Muriqi priti penaltinë e sulmuesit të Tottenhamit në...

Konflikti tek penalltia mes Muriqit dhe Berishës, ja çka thotë Valoni!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova humbi nga Anglia me rezultatin 5-3. Megjithatë, kombëtarja e Kosovës e befasoi Anglinë me tre gola, raporton GazetaBlic. Vedat Muriqi dhe Valon Berisha kishin një konflikt të vogël tek rasti i penalltisë,...

Kjo deklaratë e trajnerit të Kosovës do t’i bëjë kosovarët ta duan edhe më shumë

para 6 muajve - Sinjali

Bernard Challandes, përkundër që ka befasuar të gjithë me lojë tejet të mirë ndaj Anglisë, ai ka marrë përgjegjësin për humbjen ndaj Anglisë. Kosova e pësoi humbjen e parë pas plot dy vjetëve dhe të parën...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - Alsat-M

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 6 muajve - Top Channel

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium Top Channel

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - SuperSport

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Presidenti: Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ndoqi sot në stadiumi “Elbasan Arena” ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, e cila përfundoi me rezultatin 4-2. Në një mesazh në Facebook, në përfundim të ndeshjes, Presidenti Meta...

Kuqezinjtë dhuruan spektakël në ‘Elbasan Arena’, reagon kryeministri Rama

para 6 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

FOTO/ Ja si e feston presidenti Meta fitoren e Kombëtares: Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta i bashkohet festës së Kombëtares pas fitores 4-2 me Islandën në Elbasan Arena. Këtë festë Presidenti Meta ka zgjedhur ta ndajë edhe me ndjekësit në “Facebook” Statusi: Fitore shqiponjash...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Shqipëria ia jep katër gola Islandës, “çmenden” në festë shqiptarët

para 6 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar dy gola të shpejtë, për katër minuta, për ta dërguar në 4 me 2 rezultatin kundër Islandës. Odise Roshi realizoi golin e epërsisë për 3 me 2 në minutën e 79′. Lajmi i plotë

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Bashke

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Kështu duket grupi i Kosovës pas humbjes ndaj Anglisë

para 6 muajve - Sinjali

Kombëtarja e Kosovës në futboll nuk ka rrugë tjetër për kualifikime në Euro2020 nga ky grup vetëm duke mposhtur Çekinë dhe Malin e Zi. Humbja e Kosovës e ka zbritur kombëtaren tonë në vendin e 3-të prapa...

Shqipëri fantastike, katër gola për të harruar Francën

para 6 muajve - Koha.mk

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Kuqezinjtë “harrojnë” Francën dhe bindin ndaj Islandës, Hysaj “e bën sefte”

para 6 muajve - SuperSport

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të vuajtur me rezultatin 4-2, që u komplikua kryesisht...

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 6 muajve - Medial

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi...

GUXIM, DINJITET DHE KRENARI: ANGLIA -KOSOVA 5:3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova në ndeshjen e sontme kundër Anglisë nuk është dorëzuar për asnjë moment përballë emrave si Harry Kane apo Raheem Sterling dhe Sancho. As përfundimi i pjesës së parë me rezultat 5 me 1 nuk i zbrapsi...

Këto janë përballjet e muajit tetor në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje kualifikuese për Euro 2020 në muajin tetor. “Dardanët” do ta presin Malin e Zi në shtëpi më 14 tetor, kurse kundërshtari direkt për pozitën e dytë, Republika...

Kjo nuk u pa në TV shqiptar, mediat angleze zbulojnë momentin e çuditshëm!

para 6 muajve - Tetova Sot

Një moment interesant ka ndodhur gjatë rastit të penalltisë të Harry Kane. Kane e ka humbur penalltinë, pasi Aro Muric ka pritur goditjen e tij, mirëpo mediat angleze kanë ‘kapur; një moment tjetër qesharak....

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - TV21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Medial

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Medial

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. BURIMI:

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Medial

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan Kombëtares...

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u shënuan nga Dermaku (32), Hysaj (52), Roshi (79)...

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

4-2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Top Channel

Falë goditjes së Sokol Cikalleshit, Shqipëria kaloi në avantazh 4-2 ndaj Islandës. Top Channel

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

GUXIM, DINJITET DHE KRENARI: ANGLIA -KOSOVA 5:3

para 6 muajve - Medial

22:43, 10 Shtator 2019 Kosova në ndeshjen e sontme kundër Anglisë nuk është dorëzuar për asnjë moment përballë emrave si Harry Kane apo Raheem Sterling dhe Sancho. As përfundimi i pjesës së parë me rezultat...

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Aktuale

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Kosova nuk reziston, “rrëzohet” në Angli

para 6 muajve - Opinion

Pas 15 ndeshjeve pa humbur, Kosova është mposhtur mbrëmjen e sotme nga Anglia me rezultatin 5-3, duke bërë që “Tre luanët” të mbajnë kryesimin në gupin A. Valon Berisha kaloi Kosovën në avantazh që në...

6 gola të shënuar: Shqipëria shënon fitore të rëndësishme

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës. Kjo fitore mbanë Shqipërinë ende në garë për kualifikime. Shqipëria ishte më e mirë që nga fillimi i pjesës së parë të ndeshjes por golin e gjeti në...

‘Shqiponjat’ e përfunduan detyrën me sukses, Islanda mbesin të habitur

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me “poker” ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa e...

Ndeshje e çmendur: Kosova humbë ndaj Anglisë, por i tregon forcën e pabesueshme

para 6 muajve - Sinjali

Kosova ka humbur përballjen më të vështirë të Grupit A kualifikues për “Euro 2020”, duke u mposhtur nga Anglia 5 me 3. Kjo humbje vije pas 15 ndeshjeve pa pësuar asnjë disfatë. Pjesa e parë ishte shumë...

Shqipëria mban gjallë Europianin, mposht Islandën me rezultatin 4-2

para 6 muajve - Shekulli

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës

para 6 muajve - Albeu

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me " poker " ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 6 muajve - RTV 21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë mirë e filluan ndeshjen, duke kaluar në...

Fitore e çmendur, Shqipëria mposht Islandën

para 6 muajve - Sot News

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm. Golat e Dermakut, Hysajt,...

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Fitore karakteri! Shqipëria bën autokritikë, “shkërmoq” Islandën…

para 6 muajve - Standard

Fitore karakteri! Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 6 muajve - TV21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë...

Aro Muric i jashtëzakonshëm – pret penalltinë e Kane

para 6 muajve - Insajderi

Aro Muric është shndërruar në hero ndaj Anglisë, duke pritur penalltinë e sulmuesit anglez, Harry Kane. Anglia kishte mundësin të shënonte edhe golin e gjashtë ndaj Kosovës, por këtë herë Muric ua mohoi....

Ky është goli i Muriqit nga pika e bardhë

para 6 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi e ka shënuar golin e tretë kundër Anglisë. Lojatari kosovar ka shënuar nga penalltia, shkruan Insajderi. insajderi.com

Shqipëria mposht Islandën në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria ka mposhtur me rezultatin 4-2 Islandën në stadiumin “Elbasan Arena”, e cila luhet në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me mbrojte të mirë dhe kundërsulme...

4:2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium.

Shpërthën “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e tretë

para 6 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin. Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara. 

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 6 muajve - Vizion Plus

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

E pabesueshme! Cikalleshi e çon ndeshjen në 4-2

para 6 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

Nuk kishte ndodhur kurrë: Shikoni pritjen spektakolare të penalltisë së Kane nga Muric

para 6 muajve - Albeu

Harry Kane nuk ka mundur të shënojë ndaj Kosovës golin e gjashtë të anglezëve për shkak se Arianet Muric ia priti gjuatjen. Kjo është hera e parë që Kanë humb një penallti dhe kjo i ka ndodhur para portierit...

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

2-2, Islanda barazon rezultatin

para 6 muajve - Top Channel

Pas golit të Elseid Hysajt ka shënuar sërish Islanda. Top Channel

Shqipëria në avantazh, shënon golin e katërt

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur nga Vedat Muriqi.

Valoni fantastik – shënon edhe golin e dytë

para 6 muajve - Insajderi

Valon Berisha duket sonte të jetë me fat. Menjëherë pasi ka nisur pjesa e dytë, ai ka shënuar edhe golin e dytë fantastik, shkruan Insajderi. insajderi.com

Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt.

para 6 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon golin e tretë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin . Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Gazeta Express

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Anglia nuk realizon penallti, Muriç ndal gjuajtjen e Kane

para 6 muajve - Koha.mk

Kane nuk ka arritur të shënojë nga pika e bardhë. Gjuajtjen e tij arriti ta ndalë portieri Muriç duke ngelur kështu rezultati 5-3, informon gazeta KOHA.

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

Roshi e Cikalleshi të pandalshëm, Shqipëria e tregon veten në ‘Elbasan Arena’

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i pestë në takimin Shqipëri – Islandë. Roshi dhe Cikalleshi shënuan për epërsinë 4:2, shkruan GazetaBlic. Shqipria po tregon lojë të bukur edhe në këto momenete e fundit të takimit, Stadiumi Elabasa Arena merr ‘flakë’.

Penalltia e Harry Kane-it mbrohet nga Muric

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht...

Aro Muriq mbron penalltinë e Harry Kane

para 6 muajve - Klan Kosova

Në minutën e 65-të u akordia penallti për Anglinë. Nga pika e bardhë nuk u tregua i saktë Harry Kane. Golin ia mohoi portieri Aro Muriq.

2-1, Shqipëria përmbys rezultatin

para 6 muajve - Top Channel

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1. Top Channel

Anglia 5, Kosova 2. Valon Berisha shënon sërish

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më...

KOSOVA NUK LESHON/ Muriqi i pret penalltinë Kane-t, ai nuk u beson syve

para 6 muajve - Albeu

Harry Kane nuk ka mundur të shënojë ndaj Kosovës golin e gjashtë të anglezëve për shkak se Arianet Muriqi ia priti gjuatjen . Anglezët fituan një penallti pas ndërhyrjes së lehtë në zonë, për të cilën gjyqtari dha penallti .

Roshi shënon gol, Shqipëria në avantazh

para 6 muajve - Shekulli

Po luhet në “Elbasan Arena” takimi mes Shqipërisë dhe Islandës i vlefshëm për raundin e gjashtë të grupit H të kualifikueseve të Euro 2020. Aktualisht rezultati është 3-2 për tanët.

Challandes: Krenar me futbollistët e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 6 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon 2 gola të tjerë

para 6 muajve - Sot News

Goli spektakolar i Odise Roshit rikthen Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës. Por nuk mjaftoi me kaq, në minutën e 82-të “Elbasan Arena” shpërthen në festën kuqezinj, pasi Cikalleshi shënoi një tjetër gol....

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 6 muajve - Infokusi

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Shqipëria në avantazh, shënon golin e tretë ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 6 muajve - Sinjali

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Challandes: Krenar me futbollistë e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 6 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Berisha surprizë e bukur, shënon edhe golin e dytë kundër Anglisë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova ka reaguar, duke shënuar golin e dytë në Southempton. Ekipi kosovar realizoi gol sërish me anë të Berishës. Ky gol e dërgon rezultatin 5:2. Berisha shënoi edhe golin e parë ndaj Anglisë, në minutën e parë.

Shënon përsëri Kosova, golashënues Muriqi

para 6 muajve - Koha.mk

Pas dy asistimeve, ka shënuar më në fund Muriqi për 5-3. Sulmuesi shtatlartë golin e tij e shënoi nga pika e bardhë. Gol, i cili ka rikthyer kështu shpresat e kosovarëve, informon gazeta Koha.

Muriç mbrojti penalltinë

para 6 muajve - RTV 21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi përsëri autori i golit të parë, Valon Berisha...

Murici pret penalltinë e Kane, kjo definitivisht është e pabesueshme

para 6 muajve - GazetaBlic

Aro Muric e ka pritur penalltinë, po, po e ka pritur penalltinë! Ai e ka pritur penalltinë e një prej sulmuesve më të mirë në botë, Harry Kane, raporton GazetaBlic. Muric e ka pritur penalltinë e Harry...

“Dardanët” nuk dorëzohen/ Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, dy gola ndaj Anglisë

para 6 muajve - Standard

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Muriç mbrojti penalltinë – RTV21

para 6 muajve - TV21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi...

Pjesa e dytë/ Kosova i shënon dy gola Anglisë

para 6 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Shqipëri-Islandë/ Festa kuqezi e golit të parë

para 6 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Tetova Sot

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Barazohet përsëri rezultati në "Elbasan Arena"

para 6 muajve - Albeu

Shumë gola në pak minutat të pjesës së parë mes Shqipërisë dhe Islandës . Pas barazimit të Islandës dhe golit të dytë të Shqipërisë, miqtë kanë arritur të barazojnë përsëri më Sigthorsson në minutë e 58’.

Festë në “Elbasan Arena”! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, shënon dy gola ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Gol pas goli, Islanda rikthehet kundër Shqipërisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i katër në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigthorsson në minutën e 58’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i...

Nuk ndalet Kosova, shënon dy gola të shpejtë ndaj Anglisë

para 6 muajve - OraInfo

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Angli – Kosovë. Në fillim të kësaj pjese Kosova shënoi dy gola të shpejtë, shkruan ORAinfo. Goli i parë u shënua në pjesën e dytë u shënua nga Valon Berisha. Ndërsa nga...

Kosova pranon autogol, ndëshkohet Challandes

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe golin e tretë ndaj Anglisë pas një autogoli të mbrojtësit të krahut të djathtë, Mërgim Vojvoda. Vlen të theksojmë se gjyqtari i ndeshjes nuk e ndaloi ndeshjen, përkundër...

Shqipëria shënon golin e dytë ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Kosova realizoi 3 gola në ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Sinjali

Në ndeshjen më të madhe deri tani Kombëtarja e Kosova realizoi 3 gola. Me të rikthyer në pjesën e dytë të lojës ishte Valon Berisha, ai që tundi portën angleze duke shënuar golin e dytë për Kosovën. Pastaj...

Sancho shënon golin e dytë: Anglia – Kosova 5:1

para 6 muajve - Klan Kosova

Është sërish Jadon Sancho ai që shënuar në portën e Arianit Muriqit. Goli i pestë erdhi në fund të pjesës së parë.

Anglia mund Kosovën, paraqitje dinjitoze e “Dardanëve”

para 6 muajve - Flaka

Anglia ka fituar përballjen kundër Kosovës, me rezultat 5-3, të martën mbrëma në stadiumin e Southamptonit. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ u ballafaquan në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020,...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Kosova e filloi pjesën e dytë me dy gola

para 6 muajve - RTV 21

Rezultati 5-3 Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes, ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi përsëri autori i golit të parë, Valon Berisha në minutën e 49-të të ndeshjes....

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 6 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

U rikthyem o burra, Vedat Muriqiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

para 6 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi ka shënuar golin e tretë për kombëtaren e Kosovës. Vedat Muriqi ka shënuar gol në minutën e 54’të nga pika e bardhë e penalltisë, raporton GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 5-3. FORCA, FORCA, FORCA!

Të papërmbajtshëm… Gooool Shqipëria! Hysaj shënon golin e parë me fanellën e Kombëtares

para 6 muajve - Standard

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Shqipëria e pandalshme, Hysaj nuk i fal islandezët

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e tretë dhe të epërsisë për Kombëtaren e Shqipërisë e ka shënuar, Hysaj në minutën e 52’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

Goli i tretë i Anglisë, autogol i Mërgim Vojvodës

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia është në epërsi prej 3 me 1 ndaj Kosovës. Goli i tretë i Anglisë u shënua në minutën e 38-të. I pafat ishte Mërgim Vojvoda i cili shënoi në portën e gabuar.

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 3-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda. Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar...

Shqipëri-Islandë/ Kuqezinjtë në avantazh, shënon Dermaku

para 6 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë

para 6 muajve - Albeu

Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Islanda ka arritur të barazojë rezultatin përballë Shqipërisë. Është ylli i ekipit Sigurdsson që ka shënuar në minutën e 47’.

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express.

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Berishaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

para 6 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar sërish ndaj Anglisë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Anglisë – për të ngushtuar sado pak epërsinë e Anglisë, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Kosovën...

Fillon pjesa e dytë dhe Islanda shënon kundër Shqipërisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigurdsson në minutën e 47’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - TV21

Shqipëria 1:0 Islanda Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot...

Gol edhe në ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Insajderi

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë e Islandës, e vlefshme për kualifikimet në EURO 2020. Kuqezinjtë kanë kaluar në epërsi në minutën e 33-të me anë të Kastriot Dërmakut. Lajmi i plotë

Sancho shënon golin e dytë: Anglia 5 Kosova 1

para 6 muajve - Klan Kosova

Është sërish Jadon Sancho ai që shënuar në portën e Arianit Muriqit. Goli i pestë erdhi në fund të pjesës së parë.

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 6 muajve - Portalb

Kastriot Dermaku ka kaluar Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Dermaku realizoi me kokë për 1 me 0 në minutën e 32-të. Këto ishin formacionet fillestare:

Çka po ndodh me Kosovën, Anglia shënon dy gola të shpejtë për 5-1

para 6 muajve - Koha.mk

Ka vazhduar rënia e lojës tek futbollistët kosovarë bën të ditur gazeta Koha. Fillimisht në minutën e 44 Sancho shënoi për 4-1, ndërsa i njëjti futbollist një minutë më vonë shënoi për 5-1. Njëherit me...

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e tetë

para 6 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - RTV 21

Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot Dermaku në minutën...

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 6 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

Kosova i jep fund serisë pa humbje – mposhtet nga Anglia

para 6 muajve - Infokusi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Skuadra jonë...

Gjithçka rreth lojës “së çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Anglia shkatërron Kosovën për 45 minuta

para 6 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Anglia shënon 5 gola në 45 minuta, Vojvoda shënon autogol

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

​Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - Shenja

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Koha.mk

Anglia ka thelluar epërsinë kundrejt Kosovës, por kësaj radhe me anë të autogolit të Vojvodës, bën të ditur gazeta Koha. https://clips.clippit.tv/bydgay/360.mp4

Gjithçka rreth lojës se “çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

​​Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë ndaj Islandës, me rezultat 1-0. Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’). Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Goli i tretë i Anglisë, autogol i Mërgim Vojvodës

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia është në epërsi prej 3 me 1 ndaj Kosovës. Goli i tretë i Anglisë u shënua në minutën e 38-të. I pafat ishte Mërgim Vojvoda i cili shënoi në portën e gabuar.

Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

para 6 muajve - Ina

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi...

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 6 muajve - RTV 21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë të ndeshjes, Kosova mori 5 gola nga Anglia, ndërsa...

Anglia kalon në avantazh, 2-1

para 6 muajve - Top Channel

Sterling e nxjerr Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Kjo ndeshje ka qenë e fortë dhe plot gola që në minutat e para. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe...

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express.

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Angli – Kosovë, ky është rezultati

para 6 muajve - OraInfo

5 me 1 është rezultati i pjesës së parë në ndeshjes Angli – Kosovë. ‘Dardanët’ e nisën më mirë këtë ndeshje, duke realizuar me Valon Berishën (1’) pas një gabimi të mbrojtjes vendase. Gjithsesi, pas pësimit...

Përfundon pjesa e parë, Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Aktuale

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Angli – Kosovë që po zhvillohet në Southampton. Anglia është në epërsi me rezultat 5-1 kundër Dardanëve.

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 6 muajve - TV21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Medial

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia e kthen në stërvitje, shënohet GOLI i katërt

para 6 muajve - Albeu

U duk se Kosova do të prekte ëndrrën sonte ndaj Anglisë me golin e Berishës që u shtangu të gjithë por nuk po ndodh kështu. Jadon Sancho ka shënuar golin e katërt duke e çuar rezultatin final në 4-1 për...

Anglia 5, Kosova 3, Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 6 muajve - Shenja

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Infokusi

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 6 muajve - BalkanWeb

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Infokusi

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të.

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Tetova Sot

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. > > Loading...

Anglia shkatërron Kosovën, u shënon 5 gola në 45 minutat e para

para 6 muajve - Koha Jone

Duhet të ishte një provë e vështirë dhe e tillë po rezulton transferta ndaj Anglisë për Kosovën, që ka pësuar 3 gola të tjerë, teksa e ka mbyllur pjesën e parë në shifrat 5-1. Në minutën e 38-të, Sancho...

Shënohet goli i pestë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Është shënuar edhe goli i pestë në ndeshjen Angli – Kosovë. Anglia ka arritur të dyfishoj epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e shënuar nga Mërgim Vojvoda. Gjatë këtij aksioni Fidan Aliti u lëndua mirëpo...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Medial

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

Anglia përmbys dardanët, Kane shënon golin e dytë

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e shtatë

para 6 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

Kosova pësoi golin e tretë

para 6 muajve - RTV 21

Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa, në minutën e parë për...

4-1

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia shënon sërish, sërish dhe sërish. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e katërt për Anglinë e ka shënuar Jadon Sancho. Sancho ka shënuar...

Autogol nga Vojvoda, Anglia dyfishon epërsinë

para 6 muajve - OraInfo

Sërish gol në ndeshjen Angli – Kosovë. Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të.

Kosova pësoi golin e tretë

para 6 muajve - TV21

Anglia 3, Kosova 1 Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa,...

Anglia – Kosova, shënohet goli i dytë

para 6 muajve - Insajderi

Është shënuar goli i dytë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për GrupinA kualifikues për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Pas epërsisë së Kosovës që në minutën e parë, kur shënoi Valon...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Sotme po luhet në Elbasan Arena ndeshja Shqipëri-Island, e vlefshme për kualifikueset e europianit. Shqipëria ka mundur që të kaloi në avantazh në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 6 muajve - Medial

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Krenari “luanësh”, Anglia përmbys dardanët, Kane shënon të dytin

para 6 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express.

Shënon Kane, Anglia përmbys rezultatin

para 6 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesja e Anglisë ka përmbysur rezultatin në favorin e saj, bën të ditur gazeta KOHA. Me golin e Kane në minutën 20-të, anglezët kaluan në epërsi me 2-1. Vlen të përmendet se asisutes i golit të...

Autogol nga Vojvoda, 3-1

para 6 muajve - GazetaBlic

Mërgim Vojvoda ka shënuar autogol në takimin Angli – Kosovë. Fair Play nuk u respektua në takimin Angli – Kosovë dhe këtë e shfrytëzoi kombëtarja vendase, raporton GazetaBlic. Fidan Aliti pësoi një dëmtim...

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës – Dermaku shënon gol fantastik

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e parë dhe të epërsisë për kombëtare shqiptare e ka shënuar, Dermaku në minutën e 33’të takimit, shkruan GazetaBlic. Ish-lojtari i Kosovës u gjet shumë...

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Tetova Sot

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

“Dardanët” nuk e lënë vetë kombëtaren

para 6 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës kanë udhëtuar në Southampton për ta mbështur Kosovën në përballjen e shumëpritur Angli – Kosovë. Me brohoritje të ndryshme “Dardanët” po krijojnë atmosferë...

Ky është goli fantastik i Valon Berishës

para 6 muajve - Insajderi

Vetëm 45 sekonda pasi ka nisur loja – Kosova ka shënuar ndaj Anglisë. Golin fantastik e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti nga Vedat Muriqi, shkruan Insajderi. insajderi.com

Kosova spektakolare, shënon edhe të tretin përballë Anglisë

para 6 muajve - Tetova1

Kosova është duke u mposhtur 5-3 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020 përballë Anglisë Përfaqësuesja kosovare kaloi në avantazh e para. Pas një gabimi në mbrojtje të anglezëve Valon Berisha...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Shënon Kosova që në minutat e para kundër Anglisë

para 6 muajve - Top Channel

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Muriqi kap një pasim të gabuar të Anglisë, që ishte nisur për Maguire, dhe ia kalon Berishës në të majtë, i cili shënon menjëherë. Top Channel

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta, fatsjellësi i Kombëtares Kuq e Zi

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta eshte cilesuar sot nga tifozeria e pranishme ne stadiumin Elbasan Arena si fatsjellesi i Kuq e Zinjve. Tre dite me pare Presidenti Meta ishte i pranishem ne Prishtine ne ndeshjen Kosove...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Tetova Sot

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë. Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Kosova në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë. Golin e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi për rezultatin 0:1. /Insporti.com/

Anglia barazon rezultatin, shënon Sterling

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 6 muajve - Medial

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

KA GOL/ Anglia përmbys Kosovën në pak minuta

para 6 muajve - Albeu

Anglia ka kthyer rezultatin në pak minuta në favor të saj në ndeshjen me Kosovën . Golit të Berishës i është përgjigjur fillimisht Sterling duke barazuar rezultatin dhe tani, Harry Kane.

Anglia barazon rezultatin

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Ndeshje e çmendur Angli-Kosovë, shënohen 3 gola për 18 minuta lojë

para 6 muajve - Standard

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha. Reagon...

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

Po ndodh ‘ҫmenduria’, shënohet edhe goli i tretë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon edhe më tej ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi...

FOTO/ Momenti i festimit të golit, Armand DUKA i kthen shpinën presidentit META

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri fiton ndaj Islandës me rezultatin 4-2, duke bërë autokritikë për lojën e zhvilluar me Francën. Një ndeshje fantastike e kuqezinjve, të cilët emocionuan çdokënd me ndeshjen e sotme. Pas thirrjes...

FOTO/ Shqipëria fiton ndaj Islandës, reagon Edi RAMA

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria ka fituar ndaj Islandës, me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena”. Ky reagim i kuqezinjve ka “ngrohur” zemrat e tifozëve, të cilët mbetën disi të zhgënjyer nga ajo ndeshje e pak...

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - TV21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve...

“Në pjesën e dytë luajtëm me zemër”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dyshja e Kosovës që dhanë tre gola ndaj Anglisë janë deklaruar pas humbjes 5 me 3. Valon Berisha, që shënoi dy herë nga loja ndaj Anglisë, ka thënë se megjithëse Anglia është shumë e fortë, Kosova e tregoi...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 6 muajve - RTV 21

2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën shënoi Valon...

Barazon Anglia

para 6 muajve - Koha.mk

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e përfaqësueses së Kosovës, bën të ditur gazeta Koha. Me golin e Sterling, Anglia ka barazuar në minutën e tetë rezultatin në 1-1. https://clips.clippit.tv/dnxqbz/360.mp4

Anglia barazon rezultatin

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Goli më i shpejtë në historinë e futbollit shënohet nga Kosova ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova po luan në Angli. Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet...

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 6 muajve - TV21

2-1 për Anglinë 2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

2-1 është rezultati aktual i ndeshjes Angli-Kosovë . Në minutat e parë të ndeshjes Kosova ishte në epërsi. Golin e  parë e shënoi Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi. Por më pas Anglia barazoi rezultatin...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Medial

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

Shqipëri-Islandën, më shumë se 8 mijë tifozë në "Elbsasan Arena"

para 6 muajve - Albeu

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena ’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Për këtë ndeshje janë shitur afërsisht...

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Kosova përballë Anglisë, dardanët mbushin rrugët e Southampton

para 6 muajve - BalkanWeb

Ka nisur në stadiumin e Southampton sfida ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Të dyja ekipet përballen bashkë në një situatë të pazakontë. Anglia është në krye të grupit A, ndërsa Kosova është e dyta, ashtu...

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Berishës

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të,...

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish gol në Angli-Kosovë

para 6 muajve - Sot News

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Challandes: Jam krenar me skuadrën time

para 6 muajve - KosovaPress

Anglia e mundi Kosovën 5:3 të martën në Southampton, duke e forcuar vendin e parë në Grupin A. Kombëtarja kosovare bie në pozitën e tretë në grup me një pikë më pak se Republika e Çekisë, pas humbjes ndaj...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Shënohet goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi...

Kane dhe 2-1!

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Anglia barazoi rezultatin

para 6 muajve - RTV 21

Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi për Anglinë...

Nis sfida/ Shqipëri, vetëm fitorja të bën punë ndaj Islandës!

para 6 muajve - BalkanWeb

Humbja e rëndë me Francën duhet lënë pas sepse në këto çaste luhet takimi ndaj Islandës dhe praktikisht shanset e fundit të Shqipërisë për të shpresuar një vend në Europianin e vitit 2020. Edi Reja për...

Challandes: Treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 6 muajve - Arbresh

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët...

Anglia barazoi rezultatin – RTV21

para 6 muajve - TV21

Rezultati 1-1 Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi...

Kosova i shënon gol për 36 sekonda Anglisë

para 6 muajve - Opinion

Sot luhet ndeshja Angli- Kosovë të cilat janë kryesuesit e Grupit A. Ndeshja ka nisur me ritme të shpejta, pasi u deshën vetëm 36 sekonda që kosova të kalonte në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Challandes: Nuk jam i kënaqur me pjesën e parë, unë ju thashë të provojmë…

para 6 muajve - Ekonomia Online

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Valon Berisha ka barazuar një rekord 16-vjeçar që mbahej pikërisht nga Southgate sa ishte futbollist

para 6 muajve - Periskopi

Valon Berisha shënoi gol pas vetëm 34 sekondave sonte, në përballjen e Kombëtares së Kosovës kundër Anglisë në “St Mary’s”. Mesfushori kosovar shënoi dy gola në humbjen 5-3 të “Dardanëve”, derisa në rastin...

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Etiketa: gol kosova shenon Burimi: https://www.balkanweb.com/

Nis sfida/ Shqipëri, vetëm fitorja të bën punë ndaj Islandës!

para 6 muajve - Medial

Humbja e rëndë me Francën duhet lënë pas sepse në këto çaste luhet takimi ndaj Islandës dhe praktikisht shanset e fundit të Shqipërisë për të shpresuar një vend në Europianin e vitit 2020. Edi Reja për...

Kosova i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Anglia barazon menjëherë ndaj Kosovës, shënon Sterling

para 6 muajve - Koha Jone

Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Kosovës, pasi Anglia ka vendosur menjëherë baraspeshën me Sterling, që shënon me kokë brenda zonë pas një goditje nga këndi.

Kjo është gjendja momentale e tabelës në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Kosova pësoi disfatë 5-3 nga Anglia dhe kjo ka bërë që ‘Dardanët’ të zbresin në pozitën e tretë në grupin A. Kjo pasi Çekia mori fitore të madhe 3-0 në udhëtim te Mali i Zi, çka bën që ndeshja në Pragë...

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 6 muajve - TV21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha...

Vjen goli i dytë në takimin Angli – Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Anglisë ka reaguar shpejtë ndaj Kosovës. Pas një dalje të gabuar të Aro Muricit, Sterling ka shënuar me kokë në portën e Kosovës, raporton GazetaBlic. Sterling ka shënuar në minutën e shtatë...

Challandes flet pas ndeshjes, tregon pse humbën nga Anglia

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri zviceran ka marrë përgjegjësinë për humbjen e parë pas 15 ndeshjeve Kosova pësoi humbje pas 15 ndeshjeve në garat zyrtare, por ishte një humbje që dhemb pak, sepse pësoi nga Anglia 5:3, shkruan...

GOOOL! Kosova shtang Anglinë

para 6 muajve - Albeu

Kosova e ka nisur me gol në Wembley. Valon Berisha ka shënuar që në minutën e parë duke shtangur anglezët . Vijon..

Kosova shënon që minutën e parë kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Goli u realizua nga Valon Berisha.

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 6 muajve - RTV 21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha në minutën e parë të ndeshjes./ 21Media

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

E pabesueshme/ Kosova shënon pas 30 sekondash ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë sfidën ndaj Anglisë, duke kaluar në avantazh që në minutën e parë me Valon Berishën.

Challandes: Krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbjen e imja

para 6 muajve - PortaliOnline

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Kosova ia ‘terron’ Anglisë, shënon super-gol

para 6 muajve - OraInfo

Po zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Që në sekondat e parë të kësaj ndeshje Kosova kaloi në epërsi, shkruan ORAinfo. Goli u shënua nga Valon Berisha. Rezultati vazhdon të jetë 1 me 0 në favor të Kosovës. /ORAinfo/

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 6 muajve - Aktuale

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

para 6 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar golin e parë në takimin Angli – Kosovë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Anglisë, raporton GazetaBlic. Valon Berisha ka  realizuar ndaj Anglisë në minutën...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbje është e imja

para 6 muajve - Epoka e Re

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Challandes tregon çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim për Supersport, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas...

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - RTV 21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve për Europianin...

LIVE/ Starton dueli në “Elbasan Arena”, Shqipëria sfidon Islandën

para 6 muajve - Koha Jone

Në “Elbasan Arena” ka startuar ndeshja e kombëtares sonë ndaj Islandës, e cila do të jetë vendimtare për fatin e kuqezinjve për një biletë në “Euro 2020”. Skuadra e drejtuar nga Reja luan shanset e fundit,...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij

para 6 muajve - Bota Press

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3.Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter.Challandes thekson se ne duhet...

Mbyllet pjesa e parë Angli-Kosovë me këtë rezultat

para 6 muajve - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Meta i veshur kuq e zi: Nga kafja e lagjes, gati për Elbasan Arena

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Gazeta Express

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

Shqipëria deklason Islandën, arkëton 3 pikë

para 6 muajve - PortaliOnline

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 6 muajve - Standard

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. Ja a tmosfera para ndeshjes, ndërsa shihet se  shkallët e stadiumit...

Kuqezinjtë fituan bindshëm ndaj Islandës, Duka thumbon ‘kritikët’: Isha i bindur se do kthjelloheshin dhe do t’i jepnin dashuri Kombëtares

para 6 muajve - Newsport

Presidenti i FSHF Arman Duka uron kuqezinjtë për fitoren e sotme ndaj Islandës me rezultatin e thellë 4 me 2. Duka na ka lënë pa thumbuar “ata që u kthyen kundër Kombëtares pas humbjes me Francën”, duke...

Para ndeshjes, Challandes kërkoi ‘lojë të çmendur’ dhe atë e mori, këto janë fjalët e tij pas ndodhive të sontme

para 6 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë...

Kosova po e “terrorizon” Anglinë

para 6 muajve - Infokusi

Përballja e shumëpritur Angli – Kosovë ka filluar me një entuziazëm shumë të madhë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Ishte Valon Berisha ai i cili shënoi...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Flaka

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Formacionet zyrtare/ Angli-Kosovë, përballja për vendin e parë në grup

para 6 muajve - BalkanWeb

Anglia dhe Kosova i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që zhvillohet në kuadër të Grupit A, do të fillojë në ora 20:45 në stadiumin ‘St. Mary’s...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

"Dardanët" pushtojnë Southampton

para 6 muajve - Albeu

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton , ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

VIDEO+FOTO/ Elbasani vishet kuq e zi, ndizet atmosfera në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - BalkanWeb

Kombëtarja e Shqipërisë ka marrë të gjitha udhëzimet e teknikut italian, Edi Reja, për sfidën e sotme ndaj përfaqësuese së Islandës. Djemtë e Kombëtares janë më të motivuar se kurrë , ndërsa duket se kanë...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

Mirë se vini në komentimin e drejtpërdrejt të ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës.

Formacionet zyrtare/ Angli-Kosovë, përballja për vendin e parë në grup

para 6 muajve - Medial

Anglia dhe Kosova i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që zhvillohet në kuadër të Grupit A, do të fillojë në ora 20:45 në stadiumin ‘St. Mary’s...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, Loading...

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - InfoMagazin

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

​Shënohet goli i katërt në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Tetova1

Është shënuar edhe goli i katërt në ndeshjen Angli – Kosovë. Anglia ka arritur të dyfishoj epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e shënuar nga Mërgim Vojvoda.Gjatë këtij aksioni Fidan Aliti u lëndua mirëpo...

Angli-Kosovë 4-1

para 6 muajve - Infokusi

Angli-Kosovë 4-1

Shqipëri-Islandë, një mbrojtës kalon kuqezinjtë në avantazh

para 6 muajve - Lexo

Në “Elbasan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës Në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi Kastriot Dermaku kalon kuqezinjtë në avantazh.

Vjen goli i parë në “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e epërsisë ndaj Islandës

para 6 muajve - Shenja

Shqipëria tani është në epërsi prej një goli ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në “Elbasan Arena”. Golin e parë për Shqipërinë e shënoi Kastriot Dermaku në minutën e 33. /SHENJA/

Shqipëria shënon fitore, rikthen shpresën për kualifikim

para 6 muajve - KosovaPress

Djemtë e drejtuar nga Edi Reja, shënuan fitore prej 4-2. Kastriot Dermaku gjendet i vetëm në zonë dhe shënoi me kokë për t’i kaluar në avantazh kuqezinjtë.  Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë,...

Lojë dramatike në Angli, Kosova humbi (5:3)por nuk u korit

para 6 muajve - PortaliOnline

Kosova humbi në Angli me rezultat 5:3, por mund të thuhet se nuk u korit. Në pjesën e parë të lojës Anglia ishte më e mirë dhe të gjitha golat i shënoi në atë pjesë. Në fakt Kosova avansoi qysh në minmutën...

Meta i veshur kuq e zi: Nga kafja e lagjes, gati për Elbasan Arena

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

AUTOGOL në përballjen Angli-Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

AUTOGOL në përballjen Angli-Kosovë

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

para 6 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai që hapi serinë e...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - Fol

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Meta: Duke pritur ndeshjen te kafja e lagjes

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta ka postuar një foto para fillimit të ndeshjes ku shkruan: Nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Sovrani

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandën Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

Formacionet zyrtare të takimit Angli-Kosovë, befasi në zgjedhjet e Challandes

para 6 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ekipeve të Kosovës dhe Anglisë para takimit mes tyre, që do të zhvillohet sonte në Saint Mary’s Stadium të Southamptonit. Edhe në këtë takim, Kombëtarja dardane nuk...

Kosova mbyll serinë e 15 ndeshjeve pa humbje, por jep 3 gola midis Anglisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka humbur sfidën e parë pas 16 ndeshjesh. Anglia fitoi me rezultatin 5-3, ndaj Dardanëve. Valon Berisha në sekondën 35-të, shënoi për epërsinë fillestare të Kosovës. Më pas pësuan golat e Anglisë...

Kosova nuk gjunjëzohet, ia shënon tre gola Anglisë në shtëpi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova e ka përjetuar humbjen e parë pas dy viteve. ‘Dardanët’ kanë pësuar disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon anglezëve...

VIDEO+FOTO/ Elbasani vishet kuq e zi, ndizet atmosfera në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Medial

ELBASAN Kombëtarja e Shqipërisë ka marrë të gjitha udhëzimet e teknikut italian, Edi Reja, për sfidën e sotme ndaj përfaqësuese së Islandës. Djemtë e Kombëtares janë më të motivuar se kurrë , ndërsa duket...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - RTV 21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë – RTV21

para 6 muajve - TV21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Shqipëri – Islandë, këto janë formacionet zyrtare

para 6 muajve - OraInfo

Shqipëria dhe Islanda do të luajnë sonte në kuadër të kualifikuesve ‘Euro 2020’. Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje...

Super Shqipëria, e mposht Islandën

para 6 muajve - Albinfo

Kuqezinjtë kanë shënuar një fitore të rëndësishme përballë Islandës Shqipëria ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kualifikimet për Euro 2020, shkruan albinfo.ch. Kuqezinjtë triumfuan 4:2 përballë...

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Gazeta Observer

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandës. Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena. Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

Kosova mundet nga Anliga, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - Gazeta e re

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angli. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Medial

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Anglia i kundërpërgjigjet me dy gola Kosovës

para 6 muajve - Shenja

Nuk shkoi më shumë se shtatë minuta, Anglia i përgjigjët Kosovës dhe barazon rezultatin. Raheem Sterling në minutën e 8 të ndeshjes shënon golin e barazimit. Ndërsa në minutën e 19 Harry Kane rrit epërsinë...

Humbje e bukur: Luftuam si të çmendur dhe dolëm kryelartë kundër Anglisë

para 6 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur me rezultat dinjitoz 5-3, si mysafire e Anglisë, të martën mbrëma në Southampton. Valon Berisha na dërgoi në qiellin e shtatë të gjithëve kur shënoi pas vetëm...

Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - KosovaPress

Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi Kosovën në epërsi qysh në minutën e parë në ndeshje, epërsi e cila nuk zgjati shumë....

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandën Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

VIDEO/ Spektakël dhe gola, Shqipëria rikthen shpresën e kualifikimit

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 6 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Tetova1

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1. Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka...

Kosova humbet, por nuk koritet në Angli

para 6 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka pësuar humbje pas plotë 15 ndeshjeve pa humbje. “Dardanët” janë mposhtur në ndeshjen e zhvilluar “St. Mary’s Stadium” nga Anglia me rezultat 5-3, por nuk janë koritur,...

Ky është formacioni i kombëtares shqiptare përballë Islandës

para 6 muajve - Ina

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 6 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra njerëz kanë dalë në rrugë për...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 6 muajve - Koha Jone

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “Koha Jone” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se ...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, Loading...

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 6 muajve - Gazeta e re

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Barazon Anglia

para 6 muajve - Flaka

Anglia shumë shpjet ka barazuar rezultatin në duel me Kosovën. Sterling (8’) shënoi për të barazuar shifrat në 1-1, pasi që në minutën e parë ‘Dardanët’ kishin kaluar në epërsi me golin e Valon Berishës....

Ky do të jetë formacioni i djelmoshave që të luajnë përballë Anglisë (LISTA)

para 6 muajve - Ina

Kosova tashmë ka gati formacionin që do të zbarkojë në stadiumin St Mary’s në Southampton në përballjen me Anglinë për kualifikueset Euro 2020. Kosova synon ta ruajë ecurinë prej 15 ndeshjeve pa humbje,...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 6 muajve - BalkanWeb

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se ...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Kosova shënon gol ë minutë të parë, Anglia barazon shumë shpejt

para 6 muajve - Lexo

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria, shënohen 2 gola për 4 minuta

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shqipëria rikthen avantazhin

para 6 muajve - KosovaPress

Pas golit të Elseid Hysajt, i cili e riktheu avantazhin e Shqipërisë, kishte shënuar sërish Islanda duke e shpënë rezultatin në 2-2. Golin e parë për shqipërinë e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’), raporton...

LIVE/ Odise ROSHI hesht kritikët, vjen goli numër 5 në Elbasan

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 3 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula,...

Shënohet edhe goli i dytë, Angli-Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Është shënuar edhe goli dytë në ndeshjen Angli-Kosvë. Anglezet kanë barazuar rezultatin, duke shënuar vetëm pak minuta para golit të parë, të bërë nga Valon Bërisha. Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli...

Publikohen formacionet/ Reja rreshton një tjetër Kombëtare, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 6 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Goooool: Kosova kalon në epërsi kundër Anglisë në minutën e parë!

para 6 muajve - Lajm

Berisha ka shenuar gol në minutën e parë të ndeshjes dhe ka sjellur Kosovën në epërsi 1:0 kundër Anglisë.

6 ndryshime ndaj Islandës, Reja rreshton një tjetër Kombëtare

para 6 muajve - BalkanWeb

Edi Reja ka vendosur të ndryshoj më shumë se 50% të formacionit që zbriti në fushë ndaj Francës dhe kësaj radhe shpreson të ndreqë shumë nga telashet që u vunë re në 90 minutëshin ndaj kampionëve të botës,...

Kosova ndëshkon Anglinë që në minutën e parë

para 6 muajve - Shenja

Kosova si mysafir ndëshkon Anglinë në shtëpi të vet. Ishte Valon Berisha i cili shfrytëzoi një mundësi të mirë që në minutën e parë të ndeshjes dhe i solli golin e epërsisë Kosovës në minutën e parë të...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tre ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Harry Kane dështon nga pika e bardhë kundër Aro Muric

para 6 muajve - Arbresh

Aro Muric ka bërë një pritje të jashtëzakonshme në ndeshjen kundër Anglisë. Portieri i Kosovës ka arritur të ndalë goditjen nga pika e bardhë përballë njërit nga sulmuesit më të mirë në botë – Harry Kanes,...

Goool shënon Kosova, Berisha në minutën e parë shënon gol historik

para 6 muajve - Tetova1

Lajmi fundit ka shenuar gol Kosova ne perballjen e saj me Angline, ne minuten e pare ka go.ditur pas nje gabimi amat.oresk te Anglezeve ka sht.rytezuar Berisha i coli menjeher ne kund.ersulm ka shenuar...

Kosova i shënon dy gola për dy minuta Anglisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova e ka ngushtuar epërsinë e Anglisë në 5-3 në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020. Valon Berisha ka arritur që ta shënoi golin e tij të dytë në ndeshje në minutën e 49-të, e që Vedat Muriqi sërish...

Angli-Kosovë: Dalin formacionet zyrtare

para 6 muajve - Klan Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli-Kosovë. Bernard Challandes ka vendosur të zbarkoj me këtë 11-she në St Mary Stadium në Southampton. Muriq, Hadergjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Voca,...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Medial

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Publikohen formacionet, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 6 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Top Channel

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Aro Muric fantastik, pret penalltinë

para 6 muajve - KosovaPress

Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë që Kosova arriti të shënoj dy gola të shpejtë në pjesën...

Kombëtarja e Kosovës arrin në stadiumin ‘St Mary’s’

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh kombëtarja e Kosovës ka arritur në stadiumin St Mary’s, për të zhvilluar ndeshjen e kualifikimeve për ‘Euro 2020’ kundër Anglisë. Pra, Challandes së bashku me djelmoshat e tij sapo kanë...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 6 muajve - Medial

ELBASAN Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet...

Portjeri i Kosovës, Aro Muric mbrojti golin e Kane

para 6 muajve - Bota Press

Aro Muric e ka pritur penalltinë, po, po e ka pritur penalltinë!Ai e ka pritur penalltinë e një prej sulmuesve më të mirë në botë, Harry Kane, raporton Botapress.Muric e ka pritur penalltinë e Harry Kane...

Atmosfera e “Dardanëve” para stadiumit ku do të luhet ndeshja Angli-Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Rreth një orë para fillimit të ndeshjes historike të Kosovës kundër Anglisë, tifozët e Kosovës të cilët kanë shkuar në qytetin e Southamptonit për t’i mbështetur futbollistët tanë, kanë krijuar një atmosferë...

Muric ia palon Harry Kane, pret penalltinë dhe e mban Kosovën në lojë

para 6 muajve - Periskopi

Aro Muric ka pritur penalltinë e Harry Kane në minutën e 64-t. Besar Halimi e shkaktoi 11-metërshin në dëm të Kosovës, por Muric në mënyrë fenomenale e priti përpjkjen e Harry Kane. Shikoni pritjen e tij...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Koha.mk

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Periskopi

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Angli – Kosovë, ndryshime të mëdha në formacionet startuese

para 6 muajve - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të...

Super aksion nga Shqipëria, shënon Hysaj

para 6 muajve - Albinfo

Kapiteni ka shënuar golin e parë në fanellën kuqezi Shqipëria sërish ka kaluar në epërsi ndaj Islandës, shkruan albinfo.ch. Fillimisht ishte Dermaku, i cili kaloi Shqipërinë në epërsi, por më pas mysafirët...

Shënon edhe Vedat Muriqi, rezultati 5-3

para 6 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka nisur mirë pjesën e dytë dhe ka shënuar dy gola ndaj Anglisë. Fillimisht shënoi Berisha për 5-2, kurse Vedat Muriqi shënoi nga penalltia për rezultatin 5-3. Loja...

Angli-Kosovë, fomacionet zyrtare: Muslija në vend të Zhegrovës (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Ndryshim skeme dhe 5 lojtarë, del formacioni zyrtar, si do luajë Shqipëria kundër Islandës

para 6 muajve - Sot News

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Publikohen formacionet zyrtare të Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Standard

Edi Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Kombëtarja shqiptare e udhëhequr nga tekniku, Reja do ta pret në stadiumin ‘Elbasan Arena’ përfaqësuesen e Islandës,...

Kosova befason Anglinë edhe në pjesën e dytë

para 6 muajve - Arbresh

“Dardanët” janë duke u treguar të paparashikueshëm kundër Anglisë mbrëmjen e sotme (e martë). Valon Berisha ka shënuar sërish në ndeshjen kundër Anglisë. Mesfushori kosovar i Lazios ka realizuar edhe gjatë...

LIVE/ S’kanë fund golat në Elbasan, topi shkon sërish në rrjetë

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi,...

2-1, Shqipëria kalon në avantazh

para 6 muajve - Arbresh

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1.

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Medial

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare/ Reja bën surpriza në mesfushë dhe sulm, ndërron gjysmën e skuadrës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë...

1-1, Islanda barazon ndaj Shqipërisë

para 6 muajve - Periskopi

Është barazuar rezultati mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo e fundit e ka shpënë rezultatin në 1-1. Shpërndaje në:

Kosova shënon edhe dy gola kundër Anglisë

para 6 muajve - Albinfo

Goli i pare u shenua nga Valon Berisha, ndersa i dyti ishte penallti per Kosoven ku shenoi Vedat Muriqi. Tashme rezultati mes Anglisw dhe Kosovws eshte 5:3

Formacionet Angli-Kosovë

para 6 muajve - TV21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë...

Publikohet formacioni, si do të luaj Shqipëria kundër Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria do të luaj mbrëmjen e sotme në stadiumin “Elbasan Arena” kundër Islandës. Mësohet se lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi,...

Berisha shënon golin e dytë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ka shënuar golin e dytë personal dhe të dytin për Kosovën në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “St. Mary’s Stadium”.  Aktualisht rezultati është 5-2. Për anglezët...

Formacionet zyrtare Angli-Kosovë, Zhegrova jashtë

para 6 muajve - Sinjali

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Kosova do të paraqitet me formacionin e njëjtë sikund ndaj Çekisë, me përjashtim të...

Berisha “mashtron” mbrojtjen angleze, shënon golin e dytë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka shënuar golin e dytë në ndeshjen kundër Anglisë. Golin e dytë e realizoi Valon Berisha në minutën e 49-të të ndeshjes. Asistues për Valonin edhe kësaj radhe ishte Vedat Muriqi. https://www.dailymotion.com/video/x7ktxwq

E FUNDIT/ Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare: Plot ndryshime te kuqezinjtë

para 6 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës, Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Ndizet atmosfera në Southampton

para 6 muajve - Koha.net

Ka nisur të ndizet atmosfera në Southampton, pak para ndeshjes mes Anglisë e Kosovës në kualifikimet për Euro 2020. Shumë tifozë të Kosovës kanë nisur këngët në përkrahje të “Dardanëve”, para ndeshjes...

Zbulohen formacionet zyrtare, Kosova sfidon Anglinë me formacion sulmues

para 6 muajve - Koha Jone

Sonte në mbrëmje shqiptarët do të shohin edhe Kosovën, që do të sfidojë Anglinë në “St Mary” të Southamptonit. Pas fitoreje jetike ndaj Republikës Çeke, dardanët e Bernard Challandes edhe pse me mungesa...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Islanda i përgjigjet menjëherë Shqipërisë në pjesën e dytë

para 6 muajve - Arbresh

Islanda ka barazuar gjithçka me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes kundër Shqipërisë. Mysafirët në “Elbasan Arena” kanë shënuar për 1 me 1 pas vetëm dy minutave lojë në pjesën e dytë të ndeshjes në kuadër...

LIVE/ SPEKTAKOLARE! Hysaj shënon golin e parë në karrirë, super asist nga Manaj

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 1 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47′ / Hysaj 52′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli...

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një...

Nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale ku nga kafja e lagjes, ai është gati për ndeshjen me Islandën. Paradite në stadiumin e Elbasanit shkoi edhe kryeministri...

Formacionet Angli-Kosovë

para 6 muajve - RTV 21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”....

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një orë e gjysmë para fillimit të sfidës...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Këto janë përbërjet:

LIVE/ Starton pjesa e dytë në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Francës

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Kombëtarja e Anglisë arrin në stadiumin e Southamptonit

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020. Challandes ka një sfidë të vështirë sot, por do të mundohet...

Shqipëri-Islandë/ Meta: Gati për në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta do të mbështesë kombëtaren shqiptare në ndeshjen që do të luhet në “Elbasan Arena” përballë Islandës. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit teksa po konsumon një kafe, shkruan...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Anglisë

para 6 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Shqipëria fiton pjesën e parë ndaj Islandës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar pjesën e parë të ndeshjes kualifikuese ndaj Islandës (1-0). Kuqezinjtë kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Kastriot Dermaku. Ky i fundit shënoi në minutën e 32-të,...

​Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 6 muajve - KosovaPress

Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’), raporton KosovaPress. Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës së Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga ndeshja...

Perfundon pjesa e pare: Anglia 5:1

para 6 muajve - Albinfo

Anglia është duke fituar 5:1 kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të Ndërsa, Anglia...

Kosova po luan hapur, pranon golin e pestë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sancho ka shënuar edhe golin e tij të dytë personal të pestin për Anglinë në përballje me Kosovën. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ po ballafaqohen në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020, transmeton...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Sovrani

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

Përfundon pjesa e parë, Anglia e fortë për Kosovën

para 6 muajve - KosovaPress

Kombëtarja e Anglisë është duke avancuar me rezultat 5:1, pas përfundimit të pjesës së parë. Ishte Valon Berisha që shënoi për Kosovën qysh në minutën e parë. Mirëpo epërsia e Kosovës nuk zgjati më shumë...

Pjesa e parë: Anglia 5 – 1 Kosova

para 6 muajve - Arbresh

Pavarësisht një fillimi të jashtëzakonshëm duke gjetur golin e epërsisë pas vetëm 34 sekondave, gjërat nuk shkuan mirë tutje për Kosovën kundër Anglisë. Kombëtarja jonë arriti të kalojë në avantazh qysh...

Anglia e fiton bindshëm pjesën e parë ndaj Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Anglia e ka fituar bindshëm pjesën e parë të ndeshjes ndaj Kosovës (5-1). Kosova shënoi e para në minutën e parë nëpërmjet Valon Berishës, por vendasit u rikthyen duke shënuar pesë gola. Sterling e barazoi...

Mbyllet pjesa e parë: Pësuam pesë e shënuam një, në intervalin e dytë luftohet për fytyrë

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Shënon Dermaku, Shqipëria në epërsi

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria ka kaluar në epërsi kundër Islandës që po zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Golin e parë në ndeshje e shënoi Kastrot Dermaku në minutën e 363-të të ndeshjes. Kjo është ndeshje shumë e...

Foto/ Ilir Meta vishet kuq e zi, gati për të mbështetur Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Formacionet zyrtare: Angli – Kosovë

para 6 muajve - Shenja

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 6 muajve - Lexo

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se...

VIDEO/ 45 minuta pozitive në Elbasan, Shqipëria “gjunjëzon” Islandën

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express

Këtë moment Vojvoda nuk do ta harroj për gjithë jetën

para 6 muajve - Bota Press

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të. VIDEO

Shënohet goli i katërt në ndeshjen Angli - Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Anglia ka arritur të dyfishoj epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e shënuar nga Mërgim Vojvoda. Gjatë këtij aksioni Fidan Aliti u lëndua mirëpo lojtarët e kombëtares angleze nuk e ndalën lojën dhe për këtë...

Shqipëria po fiton ndaj Islandës

para 6 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku me kokë Shqipëria ka kaluar në epërsi ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Golin në minutën e 33-të, e ka shënuar Kastriot Dermaku...

Shqipëria në epërsi kundër Islandës

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria ka shënuar për 1 me 0 në ndeshjen kundër Islandës mbrëmjen e sotme (e martë). Kombëtarja shqiptare ka gjetur golin e epërsisë në takimin si nikoqir në “Elbasan Arena” në kuadër të ndeshjeve kualifikuese...

Meta vishet kuq e zi, gati për të mbështetur Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria me superskemë, Dermaku dërgon topin në rrjetë

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 20’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

FOTO/ Angli-Kosovë, formacionet zyrtare. ‘Dardanët’ për një tjetër mrekulli

para 6 muajve - Lexo

Në “St. Mary” të Southampton do të përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova, bën të ditur Syri.net. Me 15 ndeshje pa humbur, “Dardanët” shkojnë në Angli me moralin e lartë, për të...

Presidenti Meta nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta në rrjetin social facebook, shfaqet larg politikës. Dhe pak ore na ndajnë nga sfida e futbollit shqiptar dhe nuk mund të mungonte nje status nga vet Presidenti i cili ka qenë gjithmone...

Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - KosovaPress

Sulmuesi I Tottenhamit, Harry Kane ka shënuar golin e parë personal dhe të dytin për Anglinë. Një aksion mirë i ndërtuar nga Sterling dhe Kane me një goditje precize arriti ta mposhtë Aro Muric. Kujtojmë...

Anglia përmbys rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Anglia ka arritur të realizojë dy gola duke përmbysur kështu rezultatin kundër Kosovës. “Tre Luanët” kanë shënuar për 2 me 1 në ndeshjen si nikoqir në stadium St. Mary’s në kuadër të kualifikimeve për...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës (2-1). Kosova shënoi e para, por vendasit reaguan shpejtë dhe shënuan dy gola. Golashënues i dytë p[ër Anglinë ishte Harry Kane, në minutën e 19-të. /Epoka e re/

Kane dhe 2-1!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18-të...

Anglezët në epërsi

para 6 muajve - Bota Press

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës.Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton Botapress.Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Ndeshja Angli-Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

LIVE/ Shqipëria nuk ndalet, Rei Manaj gjuan shtyllën

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 0 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson, Hermannsson,...

Shqipëri trego se sa “vlen”, ndaj Islandës me 5 ndryshime në formacion

para 6 muajve - Koha.mk

Është koha për të reaguar. Islanda nuk është ndoshta kundërshtari më i mirë në këto momente por sot Shqipëria duhet të tregojë se sa vlen për të mbajtur gjallë ëndrrën Euro 2020 që nga një mision i arritshëm...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare. Ja 11 kuqezinjtë e përzgjedhur nga Edi Reja

para 6 muajve - Lexo

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Tetova Sot

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Ende ka kaluar dhjetë minuta lojë janë shënuar dy gola në ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. “Tre Luanët” janë përgjigjur menjëherë pas golit befasues nga skuadra e Bernard Challandes në minutën e parë...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Bota Press

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të.

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

E pabesueshme/ Kosova shënon në Angli golin më të shpejtë të histori

para 6 muajve - Fakti Ditor

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Shënon Anglia, barazohet rezultati

para 6 muajve - KosovaPress

Kombëtarja angleze ka barazuar rezultatin në minutën e 7 të ndeshjes. Pas një harkimi të mirë nga goditja e këndit, ishte Sterling i cili u gjend më së miri në 16 metërshin e Kosovës, për të shënar me...

Barazohet rezultati në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova ka shënuar gol vetëm pas një minute lojë në ndeshjen ndaj Anglisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Kjo nuk e ka demoralizuar kombëtaren angleze, pasi arritën të...

Anglia barazon menjëherë rezultatin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vetëm shtatë minuta ka zgjatur epërsia e Kosovës ndaj Anglisë. Raheem Sterling ka barazuar gjithçka në minutën e tetë.

Rikthehen shpejt anglezët, e barazojnë me anë të Sterling – dalje katastrofale nga Murici

para 6 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Anglisë ka barazuar rezultatin kundër Kosovës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet “Euro 2020”. Ishte një dalje e gabuar nga portieri Arijanet Murici, pasi bëri një dalje të gabuar në rastin...

Fillon ndeshja Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - KosovaPress

Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës së Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga ndeshja me Francën, trajneri italian Edi Reja ka bërë ndryshime në...

E pabesueshme, Kosova në epërsi

para 6 muajve - KosovaPress

Kosova ka arritur të kalojë në epërsi qysh në minutën e 2-të të ndeshjes më anë të Valon Berishës. Një gabim nga lojtarët anglez, dhe superasistimi i Muriqit e bëri të lehtë që Berisha të shënoj përballë...

E jashtëzakonshme: Kosova i shënon Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova ka befasuar të gjithë duke gjetur golin e epërsisë qysh në minutën e parë mbrëmjen e sotme (e martë). “Dardanët” kanë shënuar për 0 me 1 në ndeshjen kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për...

Gooool, Kosova në epërsi kundër Anglisë

para 6 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Valon Berisha në minutën e parë Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë në udhëtim dhe ka shënuar qysh në minutën e parë, shkruan albinfo.ch. Golin e ka shënuar Valon Berisha pas asistimit nga Vedat Muriqi.

Kosova në epërsi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e parë të ndeshjes. Valon Berisha realizoi pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve.

Kosova shënon gol

para 6 muajve - Bota Press

Sapo ka nisur ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës dhe që në minutat e para Kosova ka shënuar gol. Goli tejet befasues u shënua nga Valon  Berisha. Botapress do ju mbaj të informuar.

E pabesueshme, Kosova shënon ndaj Anglisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova ka shënuar gol vetëm pas një minute lojë në ndeshjen ndaj Anglisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Harry Kane gaboi në pasim, kurse Muriqi përfitoi duke e rrëmbyer...

50 sekonda, Kosova i shënon Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka kaluar në persi në ndeshjen kundër Anglisë. E golin e ka dhënë mesfushori Valon Berisha.

Fillon ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Kjo është ndeshja e parë në mes të këtyre dy kombëtareve. Kosova është në një seri prej 15 ndeshjeve, pa humbje ndërsa Anglia ka 3 vite që nuk ka pësuar në një ndeshje eliminatore për kampionatin Evropian....

Fillon ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në stadiumin St. Mary’s ka nisur. Takimi i shumëpritur për “Dardanët” ndaj kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit sapo ka filluar, shkruan portali arbresh.info....

Filloi ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka filluar ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2020” në mes Anglisë dhe Kosovës. Kjo ndeshje është vlerësuar nga të dyja kombëtarët si më e rëndësishmja në Grupin A, pasi përcakton edhe...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Sot krejt Kosova i ka sytë kah ky djalosh

para 6 muajve - Gazeta Express

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me 9...

Atmosferë gjigande rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Bota Press

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Vetëm 8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Periskopi

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

E VEÇANTË/ Injorojnë biletat e FSHF-së, tifozët mbushin ballkonet për Kombëtaren

para 6 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë pak minuta më vonë ndeshjen ndaj Islandës. Pas humbjes ndaj Francës, kuqezinjtë  do të luajnë një ndeshje të rëndësishme për të mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm...

FOTO/ Armand DUKA mes tifozëve, presidenti ka një mesazh para ndeshjes

para 6 muajve - Newsport

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, pas thirrjeve për mbështetjen e kombëtares, tashmë ndodhet në Elbasan Arena për të ndjekur nga afër ndeshjen e kuq e zinjve. Duka në këto ditë të vështira të kombëtares,...

Challandes e ‘qon peshë’ Anglinë me këtë deklaratë

para 6 muajve - OraInfo

Anglia dhe Kosova do të luajnë sonte në kuadër të kualifikimeve ‘Euro 2020’. Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020 kundër...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Sot krejt Kosova i ka sytë kah ky djalosh

para 6 muajve - Medial

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me 9...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

para 6 muajve - Gazeta Express

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me 9...

Tifozët shqiptarë ”pushtojnë” Anglinë, zbulohet numri i të pranishmëve në sfidën e Kosovës

para 6 muajve - Newsport

Kosova do të luajë sot një ndeshje të rëndësishme ndaj Anglisë. Pas fitores së arritur ndaj Çekisë, të besuarit e Challandes do të provojnë sërish të bëjnë një tjetër surprizë. Skuadra kosovare do të ketë...

8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”

para 6 muajve - Koha.mk

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Shikoni si priten futbollistët e Kosovës nga fansat jashtë stadiumit në Southampton

para 6 muajve - Periskopi

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e ndeshjes tepër të rëndësishme mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kosovës që luhet në “St Mary’s”. “Dardanët” ndeshen me “Tre Luanët” në kuadër të Grupit...

Formacionet zyrtare: Angli-Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020”. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton.

Shqipëri-Islandë, “braktiset” kombëtarja, atmosferë e vakët në Elbasan

para 6 muajve - Vizion Plus

Elbasani rikthehet të jetë kryeqendra e futbollit shqiptar, të paktën për një natë, teksa sot në mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena” do të zhvillohet sfida midis Kombëtares shqiptare dhe asaj të Islandës....

Formacionet Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - KosovaPress

Ndryshe nga ndeshja me Francën, trajneri italian Edi Reja ka bërë ndryshime në emra, ndërkohë që skema është e njëjta me atë që u aplikua edhe në Francë. Strakosha do të jetë mes shtyllave të portës, ndërkohë...

Ndeshja Kosovë- Angli, Kosova i ka sytë kah ky djalosh

para 6 muajve - Infokusi

Të martën prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me...

Formacionet zyrtare Shqipëri-Islandë, Reja me 6 ndryshime

para 6 muajve - Albinfo

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen kundër Islandës Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Islandë, që fillon nga ora 20:45 në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Në...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova është mysafir i Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Trajneri Bernard Challandes, në ndeshjen kundër Tre Luanëve ka bërë dy ndryshime. Ai nga minuta e parë ka inkuadruar Valon Berishën...

Shqipëri-Islandë: Publikohen formacionet zyrtare, mungon Mavraj

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

para 6 muajve - Medial

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me 9...

Ja formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë

para 6 muajve - PortaliOnline

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Anglia dhe Kosova kanë zbuluar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjes mbrëmjen e sotme (e martë). Ndeshja mes tyre zhvillohet në stadiumin St. Mary’s në Southampton të Anglisë dhe të dy skuadrat kombëtare...

Formacionet Angli-Kosovë, Challandes me disa ndryshime

para 6 muajve - Albinfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes, Anglia-Kosova Pak minuta më parë janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020, shkruan albinfo.ch....

Formacionet zyrtare, Shqipëria – Islanda

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria synon të rikthehet kundër Islandës me rezultat pozitiv mbrëmjen e sotme (e martë). Kombëtarja shqiptare pësoi ndoshta disfatën më të rëndë në ndeshjet kualifikuese në kuadër të Kampionatit Evropian...

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

Rice: Mund t’i shënojmë 3-4 gola kundër Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Declan Rice ka thënë se Anglia është e vetëdijshme për kualitetet e Kosovës. Mirëpo, ai beson në forcën e skuadrës së tij dhe thotë se mund të shënojnë tre ose katër gola. Kosova është mysafire e Anglisë...

Sot Shqipëri-Islandë/ Interes i vakët në Elbasan Arena

para 6 muajve - Flaka

Janë drejt fundit përgatitjet për ndeshjen Shqipëri-Islandë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në Elbasan Arena. Në një lidhje direkte me gazetaren e Top Channel, Bruna Kercyku shprehet se ka një interes...

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - KosovaPress

Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin e tyre e ka zënë Berisha dhe Muslija. Muric, Hadergjonaj,...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Këto janë përbërjet: Facebook Twitter Google Plus

FORMACIONET/ Kosova sfidon Anglinë, gati për spektakël në “St Mary’s Stadium”

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Trajneri Challandes ka hedhur në fushën e lojës lojtarët që do të startojnë...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Anglia dhe Kosova kanë zbuluar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjes mbrëmjen e sotme (e martë). Ndeshja mes tyre zhvillohet në stadiumin St. Mary’s në Southampton të Anglisë dhe të dy skuadrat kombëtare...

Aliti: Nuk i frikësohemi Anglisë, kemi respekt për ta

para 6 muajve - Koha.mk

Futbollisti i Kosovës, Fidan Aliti që bëri një paraqitje të jashtëzakonshme kundër Çekisë, pret të njëjtën lojë edhe ndaj anglezëve. “Ishte një ndeshje e mirë e skuadrës ndaj Çekisë. E dimë çfarë skuadre...

Shqipëri-Islandë, ja formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Shiko: ‘Dardanët’ krijojnë atmosferë të jashtëzakonshme në rrugët e Southamptonit para ndeshjes

para 6 muajve - Periskopi

Një grup i madh “Dardanësh” kanë vërshuar rrugët e Southamptonit para ndeshjes mes Kombëtares së Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, raporton Periskopi. Përkrahja pritet të...

Mesazhi i veçantë nga tifozi kosovar në Angli para ndeshjes së shumëpritur

para 6 muajve - Arbresh

Kanë mbetur më pak se dy orë deri në fillimin e ndeshjes së shumëpritur mes Anglisë dhe Kosovës. Dy kombëtaret do të përballen për herë të parë mes tyre në stadiumin St. Mary’s të Southamptonit në kuadër...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Tetova Sot

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

FOTO/ Ilir META gati për Kombëtaren, presidenti ka një mesazh nga kafja e lagjes

para 6 muajve - Newsport

Sot, në orën 20:45 në “Elbasan Arena” do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Në stadium do të jetë edhe presidenti Ilir Meta. Me anë të një foto të...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, Presidenti Meta: Gati për “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Sonte në mbrëmje në Elbasan Arena luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook Presidenti Meta përshëndet të gjithë tifozët Kuq e Zi Ja postimi i plotë: Nga kafja e...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

para 6 muajve - Tetova Sot

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me 9...

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës , ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “ Elbasan Arena ” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e...

Rama ndjek stërvitjen e kombëtares: Kur fitojnë mbajnë radhë …

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i pranishëm në resortin “Tropical”, ku kombëtarja e drejtuar nga Edoardo Reja, po zhvillon përgatitjet e fundit për ndeshjen kualifikuese të “Euro 2020” kundër...

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi përpara ndeshjes

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Shqipërinë e tradhtojnë tifozët, ja sa bileta janë shitur deri me tani!

para 6 muajve - OraInfo

Shqipëria sonte do të luaj kundër Islandës në kuadër të kualifikimeve ‘Euro 2020’. Atmosfera që rrethon ekipin Kombëtarë nuk është pozitive, ky është një fakt, por ndaj Islandës është një sfidë që përfaqësuesja...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 6 muajve - Gazeta Express

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Interesim i pakët, FSHF josh tifozët me oferta, ja sa bileta janë shituar?

para 6 muajve - BalkanWeb

Atmosfera që rrethon ekipin Kombëtarë nuk është pozitive, ky është një fakt, por ndaj Islandës është një sfidë që përfaqësuesja ka me shumë nevojë se kurrë për lojtarin e 12-të. Federata Shqiptare e Futbollit...

Aliti: Nuk kemi frikë, por kemi respekt ndaj Anglisë

para 6 muajve - Alsat-M

Kombëtarja e Kosovës para sfidës me Kombëtaren e Anglisë, ka energji pozitive dhe të gjithë futbollistët e presin këtë duel me entuziazëm, megjithëse janë të vetëdijshëm se “Tre Luanët” janë në nivel krejt...

Interesim i pakët, FSHF josh tifozët me oferta, ja sa bileta janë shitur?

para 6 muajve - Medial

Atmosfera që rrethon ekipin Kombëtarë nuk është pozitive, ky është një fakt, por ndaj Islandës është një sfidë që përfaqësuesja ka me shumë nevojë se kurrë për lojtarin e 12-të. Fshf Biletat Federata Shqiptare...

Kryeministri Rama vizitë të papritur Kombëtares, poston foton dhe jep mesazhin për të gjithë shqiptarët

para 6 muajve - Sot News

Të gjithë pranë ekipit Kombëtar në momente të vështira. Ky ishte mesazhi i kreut të Federatës së Futbollit, Armand Duka, drejtuar mbi të gjithëve tifozëve “VIP”, atyre që kanë qenë të privilegjuar në çdo...

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës, ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e sotme...

Ndeshja ndaj Islandës, ja sa bileta janë shitur për të parë Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Newsport

Sonte në mbrëmje, në orën 20:45 luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Ajo që pritej me shumë interes ishte prezenca e tifozëve në “Elbasan Arena”. Sikurse...

Meta anashkalon axhendën për Kombëtaren, Rama vizitë surprizë

para 6 muajve - Opinion

Sot të gjithë janë me sytë nga Kombëtarja, ndërkohë që djemtë kuqezi po kalojnë një moment të vështirë pas humbjes me Francën. Pas mesazhit të kreut të FSHF-së, Armando Duke se të gjithë duhet të jenë...

Dardanët dekorojnë rrugët në Angli

para 6 muajve - Klan Kosova

Kanë mbetur edhe pak orë para ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Për ta parë këtë përballje, mijëra tifozë nga mbarë bota kanë udhëtuar drejt qytetit Southampton, ku do të zhvillohet...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 6 muajve - Medial

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Anglia është 24 herë më e vlefshme se Kosova

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do të përballet mbrëmjen e sotme (e martë) si mysafirë kundër Anglisë. Ndeshja e shumëpritur për “Dardanët” do të luhet në stadiumin St. Mary’ në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian...

Tifozët e Kosovës fillojnë grumbullimin para stadiumit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nga ora 20:45, Kosova do të luaj kundër Anglisë në stadiumin “St Mary’s” të Southamptonit. Në këtë ndeshje pritet të jenë rreth 4000 tifozë shqiptar, 2000 në ulëset e rezervuara për “Dardanët” dhe 2000...

Ky mund të jetë formacioni i Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Portalb

Kombëtarja e Kosovës sonte pritet të përballet me atë të Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Të dy skuadrat do të përballen në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar...

Ky mund të jetë formacioni i Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës sonte pritet të përballet me atë të Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian të vitit 2020. Të dy skuadrat do të përballen në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar...

Talenti i Anglisë i frikësohet Kosovës: Do e kemi të vështirë, por mund të shënojmë 3 ose 4 gola

para 6 muajve - Albeu

Talenti i Anglisë Declan Rice i trembet Kombëtares së Kosovës. Ai ka deklaruar se Kosova ka mjaft cilësi brenda skuadrës, por gjithashtu tha se Kombëtarja angleze e ka luksin të mposhtë cilëndo skuadër...

GRUPI H/ Matematika mban në lojë Shqipërinë, Franca e Turqia zbresin për 3 pikë

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria gjendet në një situatë kritike jo vetëm në aspektin psikologjik por dhe në shifra. Tabloja e grupit H përpara sfidës kundër Islandës nuk është aspak e favorshme teksa ekipi kuqezi sheh 3 ekipet...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 6 muajve - Infokusi

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 6 muajve - Albinfo

Është diçka për të cilën Gareth Southgate është shumë i vetëdijshëm, por mund t’i zë njerëzit e tjerë në befasi. Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 6 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

Sfida e sotme me Islandën, Rama takon futbollistët kuqezi në Durrës

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Ekipi i drejtuar nga Edy Reja është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Gazeta Express

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 6 muajve - TV21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 6 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës...

Pamje të tifozëve kosovar në Angli

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sonte Kosova do të luaj kundër Anglisë, duke filluar nga ora 20:45. Tifozët kosovar kanë filluar përgaditjet për këtë lojë, ku edhe pritet që numri i “Dardanëve” të jetë i madh. Këtu janë disa foto të...

Southgate: Përballja me Kosovën, sfida më e vështirë deri tash

para 6 muajve - InfoShqip

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Medial

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Kështu duket stadiumi ku do të luhet ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”. Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 6 muajve - Sovrani

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”.Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

Sot Shqipëri-Islandë/ Interes i vakët në Elbasan Arena

para 6 muajve - Top Channel

Janë drejt fundit përgatitjet për ndeshjen Shqipëri-Islandë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në Elbasan Arena. Në një lidhje direkte me gazetaren e Top Channel, Bruna Kercyku shprehet se ka një interes...

Dardanët dekorojnë rrugët në Angli

para 6 muajve - Sovrani

Kanë mbetur edhe pak orë para ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Për ta parë këtë përballje, mijëra tifozë nga mbarë bota kanë udhëtuar drejt qytetit Southampton, ku do të zhvillohet...

Formacioni i Kosovës kundër Anglisë

para 6 muajve - Koha.mk

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Shqipërisë

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Challandes: Po të ndodhte kjo, do ta lija punën te Kosova

para 6 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

“Dardanët” bëjnë atmosferë rrugëve të Londrës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Tifozët kosovar i kanë vërshuar rrugët e Anglisë, para se të fillojë ndeshja në orën 20:45. Në disa fotografi të publikuara shihen tifozët kosovarë me fanellat e kombëtares dhe pankarta me emrin e Kosovës....

Rice: Mund t’i shënojmë 3-4 gola kundër Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Declan Rice është optimist për Anglinë para ndeshjes kundër Kosovës. Declan Rice ka thënë se Anglia është e vetëdijshme për kualitetet e Kosovës. Mirëpo, ai beson në forcën e skuadrës së tij dhe thotë...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka plot ndryshime

para 6 muajve - OraInfo

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm. Sot në orën 20:45 Shqipëria pret në “Elbasan Arena” përfaqësuesen e Islandës në ndeshjen vendimtare për fatet e kualifikimit në Euro...

Edi Rama ??kap? edhe Kombëtarën, pjesë e stërvitjes pak orë para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në seancën stërvitore që po kryen Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, përpara ndeshjes që ka në mbrëmje me Islandën në ‘’Elbasan Arena”. Mësohet se pas stërvitjes...

Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Shteti i shkatërruar nga lufta që po kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Challandes: Duhet ta lë punën nëse them se s’mund ta mposhtim Anglinë

para 6 muajve - Koha.mk

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 6 muajve - Gazeta e re

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

PREKËSE/ Dikur luanin kundër ushtarëve anglez, sot luajnë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Albeu

Sonte Kosova do të luaj kundër kombëtares së Anglisë, në kuadër të kualifikimeve për "Euro 2020". Por nuk është hera e parë që djemtë e Kosovës luajnë kundër britanikëve, kjo pasi që në një foto të publikuar...

Armand Duka kritikoi politikanët se nuk mbështesin Kombëtaren, Kryeministri RAMA direkt në “aksion”

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja  e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e radhës në Elbasan |Arena ndaj ekipit të Islandës, Ekipi kombëtar nuk është duke kaluar një moment të mirë pas humbjes me Francës dhe paraqitjes së dobët të...

Armand Duka kritikoi politikanët se nuk mbështesin Kombëtaren, Kryeministri Rama takon futbollistët kuq e zi para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja  e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e radhës në Elbasan |Arena ndaj ekipit të Islandës, Ekipi kombëtar nuk është duke kaluar një moment të mirë pas humbjes me Francës dhe paraqitjes së dobët të...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Gazeta Express

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Zbulohet formacioni ‘surprizues’ i Shqipërisë kundër Islandës!

para 6 muajve - Standard

Sot në orën 20:45 Shqipëria pret në “Elbasan Arena” përfaqësuesen e Islandës në ndeshjen vendimtare për fatet e kualifikimit në Euro 2020. Pas humbjes 4-1 përballë Francës, trajneri Edi Reja ka zgjedhur...

Challandes me dy ndryshime në formacionin e Kosovës për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Insajderi

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.mk

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Southgate: Kosova, rivali më i madh i Anglisë në garë për t’u kualifikuar në Euro 2020

para 6 muajve - Lajm

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Angli – Kosovë, kështu duket stadiumi pak orë para ndeshjes

para 6 muajve - Arbresh

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Medial

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Meta kërkon mbështetje për kombëtaren: Topi është i rrumbullakët…

para 6 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta ka vendosur te mbështese nga afër Shqiperinë në ndeshjen që do të ketë këtë mbrëmje në Elbasan Arena kundër Islandës. Ai tha nëpërmjet një postimi në facebook se nuk kishte ndërmend...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Sovrani

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 6 muajve - KosovaPress

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë

para 6 muajve - Bashke

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin “Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. “Nuk kisha në plan të shkoja sot...

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë

para 6 muajve - Alsat-M

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.net

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

5 ndryshime në formacion, ja si do të luajë Shqipëria ndaj Islandës

para 6 muajve - Shekulli

Pas disfatës ndaj Francës, trajneri Edi Reja do të hedhë në fushë një kombëtare me fytyrë të re ndaj Islandës. Një humbje sot në “Elbasan Arena” do të shkelmonte një herë e mirë ëndrrën për kualifikim...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdoj serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.net

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Media e njohur e sportit: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes vjen me dy ndryshime kundër Anglisë (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. "Dardanët" do të jenë transfertë ndaj kombëtares angleze në oren 20:45, në stadiumin...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

para 6 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë pa humbje

para 6 muajve - Epoka e Re

Sot do të luhet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke vlerësuar...

Southgate vlerëson Kosovën: Janë rivali jonë më i fortë në grup

para 6 muajve - SuperSport

Gareth Southgate vlerëson maksimalisht Kosovën. Trajneri i Anglisë në konferencën për shtyp para sfidës ndaj dardanëve nënvizoi se Kosova është rivali më i fortë që ka Anglia në grupin A kualifikues të...

Ilir Meta: Le të marrim shembull tifozët e Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes pas fitores së jashtëzakonshme ndaj Çekisë. Djelmoshat e Challandes arritën edhe një fitore të madhe, duke bërë kështu një hap gjigant drejt...

1900 tifozë kosovarë në Angli

para 6 muajve - Arbresh

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje. Indeksonline mëson se 1900 tifozë shqiptarë do të jenë të vendosur prapa portës.Jo vetëm kaq. Mbi 2000 tifozë...

Mijëra tifozë shqiptarë në përkrahje të Kosovës sonte në stadium

para 6 muajve - Periskopi

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje. Prania e mijëra tifozëve shqiptarë është sinjal i fuqishëm se Kosova e vogël por me zemër të madhe nuk do...

Formacionet e mundshme Kosovë-Angli

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

1 900 tifozë kosovarë në Angli

para 6 muajve - Arbresh

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje. Indeksonline mëson se 1900 tifozë shqiptarë do të jenë të vendosur prapa portës.Jo vetëm kaq. Mbi 2000 tifozë...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Challandes: Nuk kemi frikë, por Anglia është superfuqi

para 6 muajve - SuperSport

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes foli me doza optimiste edhe para ndeshjes shumë të vështirë ndaj Anglisë. Në konferencën për shtyp nga ambientet e stadiumit të Southampton ku do të luhet ndeshja...

“Sot në “Elbasan Arena” me Kuqezinjtë!” Presidenti mesazh mbështetës para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin “Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. “Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin dhe Vojvodën

para 6 muajve - Koha.mk

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

1 900 tifozë kosovarë në Angli

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje. Indeksonline mëson se 1900 tifozë shqiptarë do të jenë të vendosur prapa portës. Jo vetëm kaq. Mbi 2000 tifozë...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Zhurnal

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Meta kërkon mbështetje për kombëtaren: Topi është i rrumbullakët…

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka vendosur te mbështese nga afër Shqiperinë në ndeshjen që do të ketë këtë mbrëmje në Elbasan Arena kundër Islandës. Ai tha nëpërmjet një postimi në facebook se nuk kishte ndërmend...

Shqipëri trego se sa “vlen”, ndaj Islandës me 5 ndryshime në formacion

para 6 muajve - Lajm

Është koha për të reaguar. Islanda nuk është ndoshta kundërshtari më i mirë në këto momente por sot Shqipëria duhet të tregojë se sa vlen për të mbajtur gjallë ëndrrën Euro 2020 që nga një mision i arritshëm...

Southgate para ndeshjes: I njoh mirë Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Zhurnal

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Shqipëri-Islandë/ Presidenti i jep ‘zemër’ kombëtares: Tifozët kërkojnë vetëm fitore, por mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Standard

“Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm...

Formacioni i mundshëm i Kosovës kundër Anglisë, këto janë dy ndryshimet

para 6 muajve - OraInfo

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë. Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët”...

Ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i kuqezinjve

para 6 muajve - Koha.mk

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Futbollistët që duhen ndjekur te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - Sovrani

Kosova do të mundohet ta vazhdojë serinë pa humbje, ku deri më tani nuk ka pësuar në 15 takimet e fundit. “Dardanët” do të ballafaqohen gjatë mbrëmjes së sotme me Anglinë, me fillim në ora 20:45 në stadiumin...

Sonte zhvillohet ndeshja Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Epoka e Re

Në kohë të njëjtë me ndeshjen Angli – Kosovë do të zhvillohet edhe ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Kjo përballje i takon Grupi H dhe zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë pas humbjes...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Gazeta e re

Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena” në orën 20:45, transmeton KosovaPress....

Shqipëri-Islandë/ Presidenti jep mesazhin e fortë: Tifozët kërkojnë vetëm fitore, por mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Standard

“Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm...

‘Topi është i rrumbullakët’/ Meta mesazh për tifozët kuq e zi para sfidës Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta duke lënë për pak çaste angazhimet politike, është ndalur tek takimi i sotëm i futbollit Shqipëri-Islandë, ku konfirmoi se do të jetë i pranishëm në “Elbasan Arena”. Përmes një postimi...

Ndeshja me Islandën, Presidenti Meta: Të mbështesim kuqezinjtë, mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin ”Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Edhe pse siç e tregon përmes një postimi në facebook...

Futbollistët që duhen ndjekur te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do të mundohet ta vazhdojë serinë pa humbje, ku deri më tani nuk ka pësuar në 15 takimet e fundit. “Dardanët” do të ballafaqohen gjatë mbrëmjes së sotme me Anglinë, me fillim në ora 20:45 në stadiumin...

Southgate para ndeshjes: I njoh Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Insajderi

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Trajneri i Anglisë: Vërehet qartë pasioni i futbollistëve të Kosovës, ndeshja më e vështirë për ne

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate është ndalur në një konferencë për media të flas për Kosovën, ndaj së cilës do të luajë të martën mbrëma. Në pyetjet e gazetarëe nëse kjo do të jetë ndeshja...

Kosova sot e luan ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Insajderi

Sot do të luhet super përballja ndërmjet kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kosovës Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv....

Kosova kërkon mrekullinë e 16-të, në Angli për të vazhduar ëndrrën

para 6 muajve - SuperSport

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja fillon në orën 20:45 Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena”...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - TV21

Ndeshja fillon në orën 20:45 Ndeshja fillon në orën 20:45 Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet...

Formacionet e mundshme: Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Në “St. Mary’s Stadium” zhvillohet ndeshja kualifikuese në mes Anglisë dhe Kosovës. Kjo ndeshje i takon grupit A dhe fillon nga ora 20:45.

"Dardanët" apo "Tre luanët", ndeshja historike për Kosovën

para 6 muajve - Albeu

Kosovën sonte e pret një ndeshje mjaftë e vështirë në transfertë Anglisë. "Dardanët" po ashtu edhe "Tre Luanët" e kanë harruar se çfarë është humbja, Kosova ka një ecuri prej 15 ndeshjesh pa humbje ndërsa...

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë në ndeshjen ndaj Islandës

para 6 muajve - GazetaBlic

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Aktuale

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Kombëtarja e Shqipërisë do të tentojë të marrë tri pikë sot në ndeshjen kundër Islandës, me shpresën që t’i kthehen garës, e cila e dërgon më Euro 2020. Ndeshja do të zhvillohet sonte me fillim nga ora...

Trajneri i Anglisë me fjalë të mëdha për tre futbollistët e Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka pasur fjalë të mirë në konferencën para ndeshjes me Kosovën për Besart Celinën, Vedat Muriqin dhe Mërgim Vojvodën. Këtë të fundit ai e ka cilësuar si mbrojtës me aftësi...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Klan Kosova

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Dikur luanin kundër ushtarëve anglez kurse sot luajnë kundër kombëtares angleze

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sonte Kosova do të luaj kundër kombëtares së Anglisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro2020. Por nuk është hera e parë që djemtë e Kosovës luajnë kundër britanikëve, kjo pasi që në një foto të publikuar...

Shqipëri trego se sa “vlen”, ndaj Islandës me 5 ndryshime në formacion

para 6 muajve - SuperSport

Është koha për të reaguar. Islanda nuk është ndoshta kundërshtari më i mirë në këto momente por sot Shqipëria duhet të tregojë se sa vlen për të mbajtur gjallë ëndrrën Euro 2020 që nga një mision i arritshëm...

Sot ndeshja vendimtare për kualifikim ndaj Islandës, zbuloni kush pritet të jetë formacioni i kombëtares

para 6 muajve - Sot News

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Top Channel

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Kosova kërkon mrekullinë e 16-të, në Angli për të vazhduar ëndrrën

para 6 muajve - Shenja

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja e Shqipërisë do të tentojë të marrë tri pikë sot në ndeshjen kundër Islandës, me shpresën që t’i kthehen garës, e cila e dërgon më Euro 2020. Ndeshja do të zhvillohet sonte me fillim nga ora...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Arbresh

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Tifozët shqiptarë nisen nga Zvicra për ta përkrahur Kosovën

para 6 muajve - Albinfo

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A Tifozët shqiptarë janë mobilizuar nga Zvicra për ta përkrahur Kosovën në ndeshjen e sotme kundër Anglisë....

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë (FOTO/VIDEO)

para 6 muajve - Klan Kosova

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

Shqipëria synon fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Koha.mk

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Ndeshja ndaj Islandës, ja formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Koha Jone

Kuqezinjtë do të zbresin sot në fushën e ”Elbasan Arena” në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë në...

‘Dardanët’, të gatshëm për ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova në krye me trajnerin zviceran Bernard Challandes sonte e zhvillon ndeshjen ndaj Anglisë e cila është më e rëndësishmja në histori të “Dardanëve”. Ecuria prej 15 ndeshjeve pa humbje dhe fitorja në...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Meta këshillon tifozët: Mos u mërzisni me kombëtaren se edhe Brazili humbi 7-1, unë se kisha në plan, por …

para 6 muajve - Lexo

Kombëtarja është në tranzicion dhe Presidenti kërkon që të mos kritikohet për humbjen në Francë, por të mbështetet sonte në ndeshjen përballë Islandës në ‘Elbasan Arena’. Kreu i shtetit thotë se nuk e...

Presidenti Meta kritikon tifozët kuq-e-zi se e duan kombëtaren si interesxhinj: Iu mban ligjëratë dhe përmend Kosovën

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë një status në profilin e tij në Facebook në formë ligjërate ku shprehet për futbollin dhe tifozërinë në përgjithësi. Ai ka thënë se ka ndërruar...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Ky pritet të jetë formacioni i kombëtares në ndeshjen ndaj Islandës

para 6 muajve - Lexo

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Ndeshja me Islandën, Presidenti Meta: Të mbështesim kuqezinjtë, mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin ”Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Edhe pse siç e tregon përmes një postimi në facebook...

Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Shqipëria pret Islandën në një ndeshje ku nevojitën vetëm tri pikë

para 6 muajve - Arbresh

Islanda nuk është ndoshta kundërshtari më i mirë në këto momente, por sot Shqipëria duhet të tregojë se sa vlen për të mbajtur gjallë ëndrrën Euro 2020 që nga një mision i arritshëm në momentin e hedhjes...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Medial

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Formacionet e mundshme Kosovë-Angli

para 6 muajve - Periskopi

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Kosova përballet sot me Anglinë

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja fillon nga ora 20:45 Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshja do të fillojë nga ora 20:45 në “St....

Kosova përballet sot me Anglinë

para 6 muajve - TV21

Ndeshja fillon nga ora 20:45 Ndeshja fillon nga ora 20:45 Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshja do të...

Media angleze: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - Periskopi

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - KosovaPress

Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë se shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj kombëtares së Anglisë, transmeton KosovaPress. “Shumica e skuadrës së Kosovës...

“Dardanët” apo “Tre luanët”, ndeshja historike për Kosovën

para 6 muajve - Fakti Ditor

Pa dyshim se Kosovën sonte e pret një ndeshje mjaftë e vështirë si mysafirë i Anglisë, mirëpo presim që djelmoshat tanë të triumfojnë. “Dardanët” po ashtu edhe “Tre Luanët” e kanë harruar se çfarë është...

Kosovë – Angli, me këtë formacion pritet ta nis ndeshjen Challandes

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45, në stadiumin Southamptonit, i cili kapacitet prej 32505 ulësesh. Bernard Challendes, trajneri i përfaqësueses sonë, pritet të...

Trajneri i Anglisë: Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme

para 6 muajve - Periskopi

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Kosovë – Angli, me këtë formacion pritet ta nisë ndeshjen Challandes

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45, në stadiumin Southamptonit, i cili kapacitet prej 32505 ulësesh. Bernard Challendes, trajneri i përfaqësueses sonë, pritet të...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Ndeshje historike, sonte “Dardanët” përballen me “Tre Luanët”

para 6 muajve - Sinjali

Sonte në orën 20:45, do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin e Southampton. Kosova dhe Anglia do të luajnë ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2020. Dje lojtarët e përfaqësueses...

Southgate me respekt maksimal: Jam i impresionuar nga Kosova

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri i Anglisë ka folur vetëm fjalë të mëdha për Kosova, duke u shprehur se është i impresionuar me formën e Dardanëve Kosova sonte zhvillon ndeshjen më të madhe që nga pranimi në UEFA dhe FIFA. Dardanët...

Pikë kthese ndaj Islandës, Meta konfirmon prezencën në stadium: Nuk kisha në plan të shkoja, le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot një prej takimeve më delikate në grupin kualifikues të Euro 2020 atë ndaj Islandës. Një kundërshtar mjaft cinik, me nordikët që e kanë fituar ndeshjen e vajtjes...

Southgate para ndeshjes: I njoh Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Sot super-ndeshja: “Tre luanët” e Anglisë, përballë 11 “luanëve” të Kosovës

para 6 muajve - PortaliOnline

Sot do të luhet super përballja mes kombëtares së Anglisë dhe Kosovës. Sot do të luhet super përballja mes kombëtares së Anglisë dhe Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - KosovaPress

Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena” në orën 20:45, transmeton KosovaPress. “Kuq e Zitë”, ndeshjen e kaluar u turpëruan në “Stade de France” duke humbur nga France me rezultat 4-1. Islanda është...

Kosova sot e luan ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Arbresh

Sot do të luhet super përballja ndërmjet kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kosovës Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv....

Shqipëria sonte synon fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO 2020

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Sot super ndeshja Angli-Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv. Anglia nuk e ka provuar shijen e hidhur të humbjes në ndeshjet kualifikuese që nga tetori...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin, Mërgim Vojvodën!

para 6 muajve - Gazeta Express

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin, Mërgim Vojvodën!

para 6 muajve - Medial

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Gazeta Express

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Dardanët të gatshëm, Challandes shpreson të gjejë zgjidhje për t’i ndalur “Tre Luanët”

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës ka mbërritur sot pasdite në Southampton, derisa në mbrëmje e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në “St.Mary’s Stadium” para ndeshjes me Kombëtaren e Anglisë, e cila luhet nesër...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Medial

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Trajneri i Anglisë thotë fjalë të mëdha për Kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”. Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje....

Përballjen me Kosovën Anglia e cilëson si sfidën më të vështirë deri më tani!

para 6 muajve - Sinjali

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Challandes: Nuk do të jetë e lehtë, mirëpo ne jemi Kosova

para 6 muajve - Shenja

Nesër përfaqësuesja e futbollit të Kosovës përballet me Anglinë në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-të, transmeton Shenja. Seleksionuesi Bernard Challandes në një konferencë...

Southgate: Përballja me Kosovën, sfida më e vështirë deri tash

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Southgate pret lojë të vështirë ndaj Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Trajneri i Anglisë: “Do të jetë ndeshje e madhe, Kosova do të ketë shumë tifozë në stadium”

para 6 muajve - Gazeta Express

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për humbje....

Southgate befason me fjalët për Kosovën, tregon a do të luajë Kane titullar

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas vetëm 24 orëve, Anglia e Kosova do të zbresin në fushën e “St Mary’s” për të përballur në ndeshjen e grupit A të kualifikueseve të Evropianit. Në prag të kësaj përballjeje, selektori Bernard Challandes...

Trajneri i Kosovës befason: Nëse them që humbim, duhet ta lë punën

para 6 muajve - Sinjali

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej jepte dorëheqje nga posti i trajnerit të Kosovës nëse do të thoshte se nuk mund ta fitojë ndeshjen kundër Anglisë....

Challandes flet për disa lojtarë të Anglisë, zbulon se cilën skuadër angleze e mbështet

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë nesër ndeshjen më të madhe që prej pranimit në instancat më të larta të futbollit botëror – FIFA dhe UEFA. “Dardanët” do të përballen me Anglinë në kuadër të eliminatoreve...

Southgate befason me fjalët për Kosovën, tregon a do të luajë Kane titullar

para 6 muajve - Insajderi

Pas vetëm 24 orëve, Anglia e Kosova do të zbresin në fushën e “St Mary’s” për të përballur në ndeshjen e grupit A të kualifikueseve të Evropianit. Në prag të kësaj përballjeje, selektori Bernard Challandes...

Kosova nis stërvitjet e fundit nën reshjet e shiut para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka nisur stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme me Anglinë. Në “St Mary’s Stadium”, Bernard Challandes do t’i ketë në dispozicion gjithë lojtarët e grumbulluar, përveç mungesave që tashmë...

Southgate: Kosova ka rezultatin më të mirë aktualisht në Evropë

para 6 muajve - KosovaPress

Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate ka thënë se pret përballje më të vështirë se ajo e fundjavës me Bullgarinë. “Jam i impresionuar me Kosovën. Do të jetë stil ndryshe i lojës....

Challandes tregon cili është misioni i Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - OraInfo

Një ditë para ndeshjes, përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur për ndeshjen me Anglinë. Challandesi e konsideron Anglinë si një nga kombëtaret...

Challandes i veçon këta lojtarë të Anglisë para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Challandes ka veçuar lojtarë si Sancho,...

Southgate: Kosova më ka impresionuar, është rivali ynë kryesor për në Europian

para 6 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka vlerësuar jashtë mase Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në nesërme. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një detyrë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit,...

Challandes: Nuk i frikohemi Anglisë, nuk do të mbyllemi

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se është i vetëdijshëm për kundërshtarin e nesërm në kualifikime për Euro 2020. “Nuk jam i marrë. Frikë nuk është fjala e duhur, nuk mund...

Challandes tregon lojtarët e rrezikshëm të Anglisë dhe se për cilin klub bën tifo

para 6 muajve - Gazeta e re

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur edhe për shumë gjëra. Ai e ka falënderuar homologun e tij Gareth Southgate, i cili tregoi respekt ndaj Kosovës...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. “Frikë nuk është fjala e duhur ta përdorim,...

Lojtarët e Kosovës zhvillojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës janë duke zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme me Anglinë. Kosova dhe Anglia takohen nesër në Southampton, me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Challandes në konferencë për shtyp: Anglia më e forta në botë sipas meje, jemi të lumtur që luajmë me ta

para 6 muajve - Telegrafi

Bernard Challandes (Foto: FFK-Kosova)

Fidan Aliti për ndeshjen kundër Anglisë: Nuk kemi frikë nga askush

para 6 muajve - Klan Kosova

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka thënë se me vetëbesimin që lojtarët kanë pasur në fitoren kundër Çekisë, duhet të luhet edhe ndaj Anglisë nesër. “Është nivel tjetër dhe cilësi tjetër,...

Challandes: Duhet ta lë punën nëse them se s’mund ta mposhtim Anglinë

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

Aliti: Nuk ia kemi frikën Anglisë, por kemi respekt për ta!

para 6 muajve - Gazeta Express

Fidan Aliti, mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media me trajnerin Bernard Challandes, para ndeshjes së nesërme me Anglinë. “Ishte një ndeshje e mirë, jo vetëm unë, por...

Challandes: Nëse them që në Angli nuk shkojmë për fitore më duhet ta ndryshoj profesionin

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se Kosova nesër zhvillon ndeshjen kundër kombëtares më të fortë në botë. “Ne jemi Kosova. Kemi ndeshje kundër një prej ekipeve më të mira...

Befason mbrojtësi i Kombëtares, kjo është porosia e tij para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka thënë se me vetëbesimin që lojtarët kanë pasur në fitoren kundër Çekisë, duhet të luhet edhe ndaj Anglisë nesër. “Është nivel tjetër dhe cilësi tjetër,...

Challandes: Nuk jam budalla, e di çka mund të bëjë Anglia, por ne jemi Kosova

para 6 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka dhënë deklaratën e fundit në konferencë për medie para ndeshjes kundër Anglisë. “Dardanët” ndeshen me “Tre Luanët” në kuadër të Grupit...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. “Frikë nuk është fjala e duhur ta përdorim,...

Ylli i Kosovës: Nuk kemi frikë nga Anglia

para 6 muajve - GazetaBlic

Ylli i kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti thekson se ai dhe bashkëlojtarët e tij nuk kanë frikë nga Anglia. Kombëtarja e Kosovës luan ndaj Anglisë nesër nga ora 20:45 në St Mary’s në Southampton, përcjellë...

Aliti: Nuk ia kemi frikën Anglisë, por kemi respekt për ta!

para 6 muajve - Tetova Sot

Fidan Aliti, mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media me trajnerin Bernard Challandes, para ndeshjes së nesërme me Anglinë. “Ishte një ndeshje e mirë, jo vetëm unë, por...

Challandes i veçon këta lojtarë të Anglisë para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Challandes ka veçuar lojtarë si Sancho,...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. “Frikë nuk është fjala e duhur ta përdorim,...

Trajneri i Anglisë: “Do të jetë ndeshje e madhe, Kosova do të ketë shumë tifozë në stadium”

para 6 muajve - Bota Press

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për humbje....

Aliti flet para ndeshjes me Anglinë: Nuk ia kemi frikën askujt

para 6 muajve - InfoMagazin

Qendër mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka dhënë komentet e tij para ndeshjes Angli – Kosovë. Kombëtarja Dardane luan në udhëtim kundër Anglisë, në ndjekje të ëndrrës për Kampionatin Evropian. Para kësaj...

Stërvitja e fundit e Anglisë para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia ka përfunduar stërvitjen e fundit para ndeshjes të martën me Kosovën. Trajneri i “Tre Luanëve”, Gareth Southgate, siç bën të ditur faqja zyrtare e Anglisë, kishte në dispozicion të gjithë 23 lojtarët...

Ja parashikimi i Challandesit për ndeshjen ndaj Anglisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se e di sa e vështirë do të jetë përballja me Anglinë, por ka shprehur besimin në lojën e lojtarëve të tij. “Jemi Kosova dhe jemi këtu për...

Aliti: Nuk kemi frikë ndaj Anglisë, por vetëm respekt

para 6 muajve - Epoka e Re

Fidan Aliti, mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media me trajnerin Bernard Challandes, para ndeshjes së nesërme me Anglinë. “Ishte një ndeshje e mirë, jo vetëm unë, por...

Paraqitja e Challandesit në konferencë “pushton” mediat në Angli

para 6 muajve - Koha.net

Paraqitje e përzgjedhësit të Kosovës në futboll, Bernard Challandesit, para ndeshjes me Çekinë, ka pushtuar mediat në Angli, një ditë para përballjes mes dy kombëtareve në rrugën për “Euro 2020”. Challandesi...

Challandes në konferencë për shtyp: Anglia më e forta në botë sipas meje, jemi të lumtur që luajmë me ta

para 6 muajve - Arbresh

Një ditë para ndeshjes, përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur për ndeshjen me Anglinë. Challandesi e konsideron Anglinë si një nga kombëtaret...

Southgate: Kosova, rivali më i madh i Anglisë në garë për t’u kualifikuar në Euro 2020

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve...

Trajneri i Anglisë: Kosova është rivalja jonë kryesore, shpresojmë…

para 6 muajve - Opinion

Gareth Southgate, trajneri i Anglisë, ka vlerësuar kombëtaren e Kosovës, duke u shprehur se është një nga rivalet kryesore për anglezët. Në përballjen e ditës së nesërme mes dy skuadrave, Southgate shprehet...

Paraqitja e Challandesit në konferencë “pushton” mediat në Angli

para 6 muajve - Infokusi

Paraqitja e përzgjedhësit të Kosovës në futboll, Bernard Challandesit, para ndeshjes me Çekinë, ka pushtuar mediat në Angli, një ditë para përballjes mes dy kombëtareve në rrugën për “Euro 2020”. Challandesi...

Dardanët zbresin në tokën e "Tre luanëve" (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kosova nesër është mysafire e Anglisë në ndeshjen e xhiros së pestë të kualifikimeve për Euron 2020 që do të zhvillohet në stadiumin "St Mary’s" në Southampton. Futbollistët e Kombëtares kanë arritur në...

Southgate: Kundër Kosovës, Anglinë e pret ndeshja më e vështirë

para 6 muajve - OraInfo

Neser do të luhet ndeshja ndërmjet kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët”...

Challandes: Nuk jam budalla, e di çka mund të bëjë Anglia, por ne jemi Kosova

para 6 muajve - Periskopi

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka dhënë deklaratën e fundit në konferencë për medie para ndeshjes kundër Anglisë. “Dardanët” ndeshen me “Tre Luanët” në kuadër të Grupit...

Trajneri i Anglisë “i trembet” Kosovës, Southgate: Do përballem me skuadër të vështirë, jam i impresionuar nga dardanët

para 6 muajve - Newsport

Nesër në mbrëmje, Kosova do të luajë në transfertë ndaj Anglisë, ndeshje e vlefshme për Euro 2020-të. Në konferencën e dhënë për mediat, trajneri i “3 Luanëve”, Gareth Southgate është shprehur se do të...

Southgate: Kosova, rivali më i madh i Anglisë në garë për t’u kualifikuar në Euro 2020

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Stadiumi favorizon Kosovën… Maqedonia kishte marrë rezultat pozitiv në Southampton!

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas shumë viteve, Anglia ka ndërruar lokacion për një ndeshje futbollistike në shtëpi. Kombëtarja e Anglisë nuk do të luajë në Wembley ndaj Kosovës, por në stadiumin e Southamptonit, St Mary’s, përcjellë...

Live: Shikoni stërvitjen e kombëtares së Anglisë para duelit me Kosovën

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Anglisë nesër do të luajë ndaj Kosovës. Anglia dhe Kosova do të ballafaqohen me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020, raporton GazetaBlic . Lojtarët...

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës kanë arritur në Angli

para 6 muajve - OraInfo

Lojtarët e Kosovës tashmë kanë arritur në Angli. Futbollistët e Kombëtares së Kosovës kanë zbarkuar në Angli, për ta zhvilluar ndeshjen e nesërme kundër ‘Tre Luanëve’. Skuadra e Bernard Challandes luan...

Gjithçka gati për ndeshjen Kosovë

para 6 muajve - TV21

Nesër përballen Kosova dhe Anglia Nesër përballen Kosova dhe Anglia Nesër me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin e Southampton. Kosova dhe Anglia do të...

Kosova mbërrin në Angli

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës para pak çastesh ka mbërritur në Angli. Nesër me fillim nga ora 20:45 do të luaj përballë një nga Kombëtaret më të forta në Evropë Anglisë, në stadiumin St Mary në Southampton. Dardanët...

Gjithçka gati për ndeshjen Kosovë – Angli

para 6 muajve - RTV 21

Nesër përballen Kosova dhe Anglia Nesër me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin e Southampton. Kosova dhe Anglia do të luajnë ndeshjen e parë kualifikuese...

Trajneri i Anglisë: Sfida me Kosovën njëra prej më të vështirave

para 6 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Kombëtarja e Kosovës niset për në Angli

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar për në Angli, ku nesër me datë 10 shtator do të përballet me gjigandin evropian të futbollit Anglinë. Ndeshja do të luhet në stadiumin St Mary në Southampton, dhe do të...

Pamje nga momenti kur kontigjenti i Kosovës zbarkon në Angli para ndeshjes së nesërme

para 6 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka zbarkuar në Britaninë e Madhe. “Dardanët” luajnë nesër me fillim nga ora 20:45 në “St Mary’s” në ndeshjen kualifikuese për “Euro 2020”. Aktualisht në grupin ‘A’, kryeson...

Flet Southgate, ja fjalët e tij për Kosovën

para 6 muajve - Sovrani

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Kombëtarja arrinë në Angli

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Angli, ku do ta luajë ndeshjen e radhës në kualifikimet për evropianin e vitit 2020. Ekipi i Gazetës inFokus ka treguar se të gjithë kanë mbërritur mirë dhe se do të...

KOSOVA APO ANGLIA, CILA DO TA VAZHDOJË SERINË PA HUMBJE?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova dhe Anglia do të luajnë ndeshjen e parë kualifikuese për në Euro 2020. Të dyja skuadrat janë duke kaluar në një formë tejet të lartë, ndërsa të dyja vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve të arritura...

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Angli

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova nesër është mysafire e Anglisë në ndeshjen e xhiros së pestë të kualifikimeve për Euron 2020 që do të zhvillohet në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. Futbollistët e Kombëtares kanë arritur në...

Trajneri i Anglisë për Kosovën: Ata janë testi më i vështirë i sezonit, jam i impresionuar me atë që kam parë

para 6 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka thënë disa fjalë interesante për Kosovën në prag të ndeshjes së nesërme. “Dardanët” u shkojnë “Tre Luanëve” nesër mbrëma me fillim nga ora 20:45, në...

Kosova arrin në Angli, nesër takimi historik

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova nesër është mysafire e Anglisë në ndeshjen e xhiros së pestë të kualifikimeve për Euron 2020 që do të zhvillohet në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. Futbollistët e Kombëtares kanë arritur në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK