http://kariera.mk

Anglezi në “gëzim e hidhërim” me Kosovën

para 6 muajve - TV21

Kameramani anglez në vitet e 97-ta xhironte luftën e Kosovës, ndërsa mbrëmë ndeshjen me Anglinë Chris James është një kamerman që gjatë viteve 1997 ka xhiruar luftën e Kosovës, ndërsa të martën mbrëma...

Anglezi në “gëzim e hidhërim” me Kosovën

para 6 muajve - RTV 21

Kameramani anglez në vitet e 97-ta xhironte luftën e Kosovës, ndërsa mbrëmë ndeshjen me Anglinë Chris James është një kamerman që gjatë viteve 1997 ka xhiruar luftën e Kosovës, ndërsa të martën mbrëma...

Kamermani anglez në “gëzim e hidhërim” me Kosovën

para 6 muajve - TV21

Kameramani anglez në vitet e 97-ta xhironte luftën e Kosovës, ndërsa mbrëmë ndeshjen me Anglinë Kameramani anglez në vitet e 97-ta xhironte luftën e Kosovës, ndërsa mbrëmë ndeshjen me Anglinë Chris James...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, dje ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Aktuale

Kameramani i televizionit ITV Football, Chris James, nuk kishte nevojë t’i lexonte ata artikuj për të mësuar rreth historisë së “Dardanëve”. Kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Medial

22 vjet pasi kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë xhiroi ndeshjen e Kombëtares së Kosovës kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”. Ndeshja mes Anglisë...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - BalkanWeb

22 vjet pasi kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë xhiroi ndeshjen e Kombëtares së Kosovës kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”. Ndeshja mes Anglisë...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Lajm

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, ishte paraprirë nga shumë histori për luftën në Kosovë në fund të viteve të 90-ta dhe rolin e Britanisë së Madhe...

22 vite më parë filmoi gjendjen e Kosovës, dje kameramani filmoi ndeshjen ndaj Anglisë

para 6 muajve - Albeu

Kosova luajti mbrëmjen e djeshme një sfidë tepër të rëndësishme ndaj Anglisë në të cilën humbi, por shënoi tre gola. Ndeshja u zhvillua në stadiumin "St, Marys", në Sauthempton dhe një ndër kameramanët...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen e vështirë në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - InfoShqip

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”....

Kameramani anglez në ndeshjen e mbrëmshme, ishte edhe në luftën e Kosovës në vitin 1997

para 6 muajve - Koha.mk

Kameramani anglez, Chris James, përveq që ishte kameraman në ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës ndaj Anglisë, ishte gjithashtu në Kosovë në frontin e luftës në vitin 1997. Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Infokusi

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, ishte paraprirë nga shumë histori për luftën në Kosovë në fund të viteve të 90-ta dhe rolin e Britanisë së Madhe...

Kameramani anglez para 22 vjetësh e xhiroi luftën në Kosovë, dje ndeshjen

para 6 muajve - PortaliOnline

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, ishte paraprirë nga shumë histori për luftën në Kosovë në fund të viteve të 90-ta dhe rolin e Britanisë së Madhe...

Kameramani anglez në dy momente historike të Kosovës – “1997 në vijën e frontit, 2019 me kombëtaren”

para 6 muajve - Insajderi

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Gazeta Express

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”....

Historia e kameramanit anglez që dikur xhiroi luftën, ndërsa mbrëmë ndeshjen e Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Chris James nuk e kishte përgatitur mbrëmë për herë të parë kamerën e tij për t’i gjiruar kosovarët. Ai ishte mbrëmë kameraman në ndeshjen Angli – Kosovë. Por James ka një histori interesante me Kosovën. 24...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Derveni

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Twitter një...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vitesh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovë s"> Kosovë s duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, dje ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Gazeta e re

Kameramani i televizionit ITV Football, Chris James, nuk kishte nevojë t’i lexonte ata artikuj për të mësuar rreth historisë së “Dardanëve”. Kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Medial

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”....

Kameramani anglez – Më 1997 xhironte luf tën e Kosovës, të martën ndeshjen ndaj Anglisë

para 6 muajve - Tetova1

Kameramani Chris James ka një histori më shumë se 20-vjeçare me popullin e Kosovës. Ndeshja e të martës mbrëma mund të themi se ishte vëllazërore, shkaku i afërsive dhe dashurisë së dy popujve mes tyre....

Kameramani anglez që filmoi Kosovën në dy histori

para 6 muajve - GazetaBlic

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

REALITETE/ Dje dhe sot: kameramani britanik krahason Kosovën e mbrëmshme me atë të 97-ës

para 6 muajve - Te Sheshi

“Kamera është mjeti më i mirë që ngrin momentin dhe gjallëron realitetin”, thoshte dikur publicisti George Bernard Shaw, dhe kjo shprehje i shkon shumë situatave. Duke e vlerësuar pamjen që shohim në TV,...

Kameramani anglez në 1997 xhironte luftën e Kosovës, mbrëmë ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Albinfo

Chris James është kamermani i cili ka një histori të veçantë, ai gjatë viteve 1997 ka xhiruar luftën e Kosovës, ndërsa të martën mbrëma pas 22 vite, James ka xhiruar ndeshjen ndaj Anglisë. Në ndeshjen...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Epoka e Re

22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë, në stadiumin “St.Mary’s”....

Kameramani anglez që filmoi Kosovën në dy histori

para 6 muajve - KosovaPress

Ai ka publikuar në Twitter një foto të Jamesit duke marrë imazhe vija e frontit në luftën e Kosovës më 1997, e një tjetër nga ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. “1997 në vijën e frontit...

Kameramani anglez në ndeshjen e mbrëmshme, ishte edhe në luftën e Kosovës në vitin 1997

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kameramani anglez, Chris James, përveq që ishte kameraman në ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës ndaj Anglisë, ishte gjithashtu në Kosovë në frontin e luftës në vitin 1997. Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

Historia e kameramanit anglez: Para 22 vjetësh e xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shtator – 22 vjet pasi e kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë e xhiroi Kombëtaren e Kosovës duke e zhvilluar një ndeshje kundër Anglisë,...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Twitter një...

Kameramani anglez që filmoi Kosovën në dy histori

para 6 muajve - Sovrani

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Tëitter një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK