http://kariera.mk

Sterling zbulon një detaj interesant për ndeshjen me Kosovën

para 6 muajve - Insajderi

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. më shumë në Insporti

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Angli – Kosovë, ky ishte veprimi i çuditshëm nga Edon Zhegrova

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë është mposhtur nga Anglia me rezultatin 5:3. Në këtë duel, për dallim me takimin nga Çekia, Bernard Challandes kishte bërë dy zëvendësime, raporton GazetaBlic. Elbasan Rashani...

Befason Sterling: Sancho m?u përgjërua t?i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 6 muajve - Albeu

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 6 muajve - Gazeta Express

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 6 muajve - Medial

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Sterling: Ky ishte plani im dhe i Sanchos për takimin ndaj Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Jadon Sancho shënoi dy golat e tij të parë në Angli – me një ndihmë të vogël nga Raheem Sterling pas një plani një natë më parë. Jadon Sancho shijoi një natë të paharrueshme ndërsa Anglia mundi Kosovën...

Mos e fëlliqni edhe futbollin

para 6 muajve - Medial

Ata që besuan qysh në fillim – nuk gabuan. Sukseset e djemve të Kombëtares së Kosovës po i demantojnë poseduesit e “licencave të patriotizmi”. Tash po thonë se janë krenarë me ata, për të cilët dikur hezitonin...

Edhe ky lojtar do t’i mungojë Kosovës ndaj Malit të Zi

para 6 muajve - RTV 21

Halimi nuk do të luaj kundër Malit të Zi Kosova dje ka pësuar humbjen e parë në fazën kualifikuese për Euro2020. Ishte Anglia skuadra që mposhti Dardanët me rezultatin 5-3. Mirëpo kjo nuk ishte humbja...

Edhe ky lojtar do t’i mungojë Kosovës ndaj Malit të Zi

para 6 muajve - TV21

Halimi nuk do të luaj kundër Malit të Zi Halimi nuk do të luaj kundër Malit të Zi Kosova dje ka pësuar humbjen e parë në fazën kualifikuese për Euro2020. Ishte Anglia skuadra që mposhti Dardanët me rezultatin...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi Anglisë...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 6 muajve - GazetaBlic

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 6 muajve - Medial

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

Nga puthja e zjarret e Anitës e Ramushit e deri tek ‘fitorja’ e Kosovës ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Momente magjike na sollën mbrëmë futbollistët e kombëtares tonë. Një ëndërr e cila po bëhej realitet, Kosova po luante në fushën e blertë kundër Anglisë. Loja nisi me gol ndaj Anglisë. Në minutat e parë...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 6 muajve - Medial

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Faktet më interesante të ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Express

Goli i shpejtë i Valon Berishës, tri golat e Kosovës, rekordi i 100 për qindtë i Anglisë në kualifikime e shumë gjëra të tjera që ndodhën gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës mbetën në mendjen...

Mediumi anglez: Kosova e frikësoi Anglinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Faktet më interesante nga ndeshja Anglia – Kosova

para 6 muajve - GazetaBlic

Fitorja e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3 është karakterizuar nga disa fakte shumë interesante. Anglia i ka shënuar 14 gola në tri ndeshjet në shtëpi për kualifikimet për Kampionat Evropian (tri fitore,...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 6 muajve - Infokusi

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

Muriç: Do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 6 muajve - Tetova Sot

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

para 6 muajve - Tetova Sot

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në kontroll....

KOMBËTARJA E KOSOVËS: HUMBJE ME SHIJE FITOREJE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Kosova mbrëmë ka pësuar humbje 5:3 në ndeshjen ndaj Anglisë. Megjithatë kjo ndeshje është cilësuar historike dhe lojtarët e Kosovës kanë marrë lavdata për paraqitjen e mirë kundër Anglisë. Djemtë e Kosovës...

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

para 6 muajve - Gazeta Express

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në kontroll....

Faktet më interesante të ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Medial

Goli i shpejtë i Valon Berishës, tri golat e Kosovës, rekordi i 100 për qindtë i Anglisë në kualifikime e shumë gjëra të tjera që ndodhën gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës mbetën në mendjen...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Mediumi anglez: ‘Tre Luanët’ kishin frikë nga Kosova

para 6 muajve - GazetaBlic

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Muriç: Do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 6 muajve - Gazeta Express

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Mediumi angleze: ‘Tre Luanët’ kishin frikë nga Kosova

para 6 muajve - GazetaBlic

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Besar Halimi mungon ndaj Malit të Zi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova dje ka pësuar humbjen e parë në fazën kualifikuese për Euro2020. Ishte Anglia skuadra që mposhti Dardanët me rezultatin 5-3. Mirëpo kjo nuk ishte humbja e vetme për kombëtaren e Kosovës. Është mesfushori...

Ku gaboi Anglia gjatë ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - GazetaBlic

Declan Rice ka analizuar fitoren e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3. Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët,...

Mediumi anglez: Kosova e frikësoi Anglinë

para 6 muajve - Medial

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Florent Hadergjonaj vjen me një mesazh emocionues

para 6 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi i kombëtare së Kosovës, Florent Hadergjonaj ishte fantastik dje në takimin kundër Anglisë. Hadergjonaj së bashku me djelmoshat e tjerë u mposhtë nga Anglia me rezultat përfundimtar në 5:3, por...

Sterling befason të gjthë: Ai mu lut t’i ndihmoja që t’i shënojë gol Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 6 muajve - Infokusi

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Mos e fëlliqni edhe futbollin

para 6 muajve - Insajderi

Ata që besuan qysh në fillim – nuk gabuan. Sukseset e djemve të Kombëtares së Kosovës po i demantojnë poseduesit e “licencave të patriotizmi”. Tash po thonë se janë krenarë me ata, për të cilët dikur hezitonin...

Ky është premtimi i Muricit për tifozët e Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq ka bërë një reagim të ri pas takimit me Anglinë. Arijanet Muriq, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares...

Mbrojti penalltin, ky është reagimi i Aro Muriq

para 6 muajve - OraInfo

Gardiania i portës së Kombëtares së Kosovës ka folur pas humbjes nga Anglia. Arijanet Muriq, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së...

Anglia nuk i kishte pësuar tre gola që nga viti 2007

para 6 muajve - Portalb

Kur bëhet fjalë për ndeshje konkurruese, Kombëtarja e Kosovës del se është e para që ka realizuar tre gola kundër asaj të Anglisë që nga viti 2007. Përballja midis dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Gareth Southgate: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke ngritur epërsinë...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

para 6 muajve - Gazeta Express

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna. Anglia...

Faktet më interesante të ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Lexo

Goli i shpejtë i Valon Berishës, tri golat e Kosovës, rekordi i 100 për qindtë i Anglisë në kualifikime e shumë gjëra të tjera që ndodhën gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës mbetën në mendjen...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Sterling për ndeshjen me Kosovën: Ndaj tyre unë…

para 6 muajve - Sovrani

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - TV21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - RTV 21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur kështu penalltinë e 15-të të tij. Portieri i Kosovës...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve të Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Tifozët kosovarë kishin qenë në humor të mirë, teksa këndonin e vallëzonin në...

Ndeshja Angli-Kosovë është karakterizuar me disa fakte shumë interesante

para 6 muajve - PortaliOnline

Fitorja e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3 është karakterizuar nga disa fakte shumë interesante. -Anglia i ka shënuar 14 gola në tri ndeshjet në shtëpi për kualifikimet për Kampionat Evropian (tri...

Mos e fëlliqni edhe futbollin

para 6 muajve - Gazeta Express

Ata që besuan qysh në fillim – nuk gabuan. Sukseset e djemve të Kombëtares së Kosovës po i demantojnë poseduesit e “licencave të patriotizmi”. Tash po thonë se janë krenarë me ata, për të cilët dikur hezitonin...

Duka: Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon!

para 6 muajve - Koha Jone

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit nw njw postim nw rrjetet sociale, ka vlerësuar skuadrën për paraqitjen në ndeshjen ndaj Islandës duke theksuar se ai gjithmonë te këta djem. Shqipëria...

VIDEO/ Shqipëria ndez grupin H, pret dhurata nga Franca

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ndez Grupin H duke u futur në garë për një biletë në “Euro2020”. Fitorja ndaj Islandës përzien dhe një herë kartat me kuqezinjtë të cilët shpresojnë në një tjetër mrekulli, mbi të gjitha shpresojnë...

Komenti fantastik i tifozit anglez në Twitter për lojën e Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Loja e Kosovës është admiruar edhe nga tifozët e Anglisë. Paraqitja e Kosovës në humbjen 5:3 nga Anglia ka filluar të lavdërohet nga të gjithë. Pas mediave prestigjioze sportive, edhe tifozët anglezë janë...

Ky është komenti epik i një tifozi anglez për Kosovën

para 6 muajve - GazetaBlic

Ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Kosovës dhe Kombëtares së Anglisë u lavdërua edhe nga tifozët anglez. ‘Dardanët’ humbë në udhëtim nga Tre Luanët me rezultatin final në 5:3, shkruan GazetaBlic. Përkundër rezultatit,...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Medial

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

VIDEO/ Shqipëria ndez grupin H, pret dhurata nga Franca

para 6 muajve - Medial

Shqipëria ndez Grupin H duke u futur në garë për një biletë në “Euro2020”. Fitorja ndaj Islandës përzien dhe një herë kartat me kuqezinjtë të cilët shpresojnë në një tjetër mrekulli, mbi të gjitha shpresojnë...

Edhe ky lojtar do ti mungojë Kosovës ndaj Malit të Zi

para 6 muajve - KosovaPress

Ishte Anglia skuadra që mposhti Dardanët me rezultatin 5-3. Mirëpo kjo nuk ishte humbja e vetme për kombëtaren e Kosovës. Është mesfushori Besart Halimi ai i cili pritet t’i mungon Kosovës për sfidën e...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett e ka përgëzuar Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë. Sipas ambasadorit Kosnett, në sport dhe në shumë...

Ky është komenti fantastik i tifozit anglez për lojën e Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Komenti fantastik i tifozit anglez për lojën e Kosovës. Loja e Kosovës është admiruar edhe nga tifozët e Anglisë. Paraqitja e Kosovës në humbjen 5:3 nga Anglia ka filluar të lavdërohet nga të gjithë. Pas...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 6 muajve - Gazeta Express

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Florent Hadëgjonaj ka një falënderim special një ditë pas ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - KosovaPress

Ishte kjo një ndeshje mjaft interesante ku nuk munguan atmosfera, angazhimi, aksionet e bukura dhe golat. Edhe përkundër humbjes Kombëtarja e Kosovës tregoi një paraqitja fantastike, sidomos në pjesën...

Faktet më interesante nga ndeshja Anglia – Kosova

para 6 muajve - Arbresh

Fitorja e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3 është karakterizuar nga disa fakte shumë interesante. -Anglia i ka shënuar 14 gola në tri ndeshjet në shtëpi për kualifikimet për Kampionat Evropian (tri...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Anglia nuk i kishte pësuar tre gola që nga viti 2007

para 6 muajve - Klan Kosova

Kur bëhet fjalë për ndeshje konkurruese, Kombëtarja e Kosovës del se është e para që ka realizuar tre gola kundër asaj të Anglisë që nga viti 2007. Përballja midis dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Mos e fëlliqni edhe futbollin

para 6 muajve - Sovrani

Shkruan: Imer Mushkolaj Ata që besuan qysh në fillim – nuk gabuan. Sukseset e djemve të Kombëtares së Kosovës po i demantojnë poseduesit e “licencave të patriotizmi”. Tash po thonë se janë krenarë me ata,...

Reagon Southgate pas ndeshjes me Kosovën: Jam i shqetësuar nga gabimet qesharake të Anglisë!

para 6 muajve - Standard

Gareth Southgate tha se ishte e shqetësuar me gabimet qesharake, të çmendura dhe themelore që e shqetësuan fitoren e Anglisë ndaj Kosovës, ndërsa përshëndeti Raheem Sterling për një shfaqje “të pandalshme”...

Mediumi anglez: Kosova e frikësoi Anglinë

para 6 muajve - Bota Press

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Mesazhi i presidentit, Duka: Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon

para 6 muajve - SuperSport

Këtë herë nuk ka preferuar të flasë përpara mediave por ka dhënë një mesazhet në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale. Armand Duka presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vlerësuar skuadrën...

Trajneri i Anglisë nuk kursen elozhet: Kosova ka shanse të shkojë në Europian!

para 6 muajve - Lexo

Trajneri Gareth Southgate nuk ka kursyer kritikat ndaj lojtarëve të Anglisë. Në një reagim për mediat, Southgate nuk ka kursyer elozhet edhe për përfaqësuesen e Kosovës e cila sipas tij ka mundësi reale...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha.net

Kosova mbrëmë ka pësuar humbje 5:3 në ndeshjen ndaj Anglisë. Ndërsa sot nuk ka munguar as urimi i ambasadës amerikane të Kosovës rreth kësaj ndeshje. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”,...

Armand Duka : Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon

para 6 muajve - Shenja

Këtë herë nuk ka preferuar të flasë përpara mediave por ka dhënë një mesazhet në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale. Armand Duka presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vlerësuar skuadrën...

Rice: Ky ishte problemi kryesor i Anglisë kundër Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Declan Rice ka analizuar fitoren e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3. Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët,...

KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore e cila mban gjallë ëndrrën për kualifikim në Euro 2020, edhe pse finalja e vërtetë...

Faktet më interesante të ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Goli i shpejtë i Valon Berishës, tri golat e Kosovës, rekordi i 100 për qindtë i Anglisë në kualifikime e shumë gjëra të tjera që ndodhën gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës mbetën në mendjen...

Mediumi anglez: Kosova e frikësoi Anglinë

para 6 muajve - Sovrani

Mediumi anglez, GiveMeSport, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës, të titulluar “Pesë gjëra që i mësuam nga ndeshja Angli 5:3 Kosovë”. Anglia shënoi fitore...

Ambasada Amerikane përgëzon Dardanët për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë e ka përgëzuar Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë. Sipas kësaj ambasade, në sport dhe në shumë fusha të tjera, Kosova po tregohet...

Anglezët të mahnitur: Kosovarët, tifozët më të mirë mysafirë për atmosferë

para 6 muajve - Lajm

Ndeshje spektakulare luajtën Anglia dhe Kosova me tetë gola në Sauthempton (5-3), ndërsa përfaqësuesja e Kosovës kishte mbështetje të madhe dhe “Albionët krenar” përjetuan dicka që se mbajnë mend. Rreth...

Tifozët anglez lavdërojnë Kosovën, ia kujtojnë Anglisë nëntorin

para 6 muajve - GazetaBlic

Fitorja 5:3 e Anglisë u la në plan të dytë nga të gjithë, pas paraqitjes mbresëlënëse të Kosovës, që shënuan plot tri herë ndaj një fuqie botërore. Madje, edhe vet tifozët anglez lavdëruan jashtë mase...

Rice: Ky ishte problemi kryesor i Anglisë kundër Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Declan Rice ka analizuar fitoren e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3. Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët,...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Ambasada Amerikane uron Kosovën për lojën e zhvilluar kundër Anglisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “St Mary’s Stadium”, Kosova pësoi humbje me rezultat...

Ambasada amerikane fjalë të mëdha për Kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Kosova mbrëmë ka pësuar humbje 5:3 në ndeshjen ndaj Anglisë. Ndërsa sot nuk ka munguar fjalët inkurajuese të ambasadës amerikane për ekipin e Kosovës rreth kësaj ndeshje. Nëpërmjet një postimi në rrjetin...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 6 muajve - Medial

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Kurioziteti: Kosova barazon rekordin kroat që mbahej prej 12 vitesh ndaj Anglisë!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Humbja e Kosovës ndaj Anglisë me rezultatin 5-3 sigurisht që ndërpret  ecurinë fantastike të Dardanëve, me 15 ndeshje pa humbje (zyrtare dhe miqësore). Megjithatë, edhe Anglia me tri golat e pësuar në...

Veprimi i Valon Berishës pas golit e cila u censurua nga mediat

para 6 muajve - Gazeta e re

Kosova dje ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angli, -shkruan Gazeta e Re. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat...

Pas ndeshjes me Anglinë, lojtari anglez ia dhuroi një fansi atletet

para 6 muajve - TV21

Videoja u bë virale Videoja u bë virale Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me rezultat 5:3. Pas përfundimit të ndeshjes kundër Kombëtares së Kosovës, futbollisti i Anglisë,...

Pas ndeshjes me Anglinë, lojtari anglez ia dhuroi një fansi atletet

para 6 muajve - RTV 21

Videoja u bë virale Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me rezultat 5:3. Pas përfundimit të ndeshjes kundër Kombëtares së Kosovës, futbollisti i Anglisë, Raheem Sterling ia...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Medial

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

para 6 muajve - Arbresh

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në kontroll....

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

“Duhet të jeni krenarë!”, trajneri i Anglisë mbush me elozhe Kosovën dhe pranon se luajti me kundërsulme!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes së fituar 5-3 ndaj Kosovës, analizoi këtë paraqitje të ekipit të tij, por nuk harroi t’i thurte elozhe edhe djemve të Challandes. “Ishte super atmosferë!...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 6 muajve - TV21

Super Kosova! Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe...

Southgate: Në mbrojtje ishim katastrofë, Kosova ka potencial

para 6 muajve - SuperSport

Trajneri i Gareth Southgate në konferencën për shtyp pas ndeshjes ndaj Kosovën të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultatin 5-3 u shfaq i kënaqur për marrjen e tre pikëve por jo për lojën që zhvilloi skuadra...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 6 muajve - RTV 21

Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe tifozët kosovarë...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Muric: Krenar me skuadrën, do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 6 muajve - Periskopi

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Muriqi: I shënuam 3 gola Anglisë, nuk është pak, 2 ndeshjet e ardhshme deçizive

para 6 muajve - SuperSport

Ashtu si ndaj Republikës Çeke edhe ndaj Anglisë, Vedat Muriqi ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë për Kosovën. Këtë herë sulmuesi shtatlart spikati me 2 asiste dhe 1 gol. Në prononcimin e tij për...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Medial

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve ‘Dardan’

para 6 muajve - GazetaBlic

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

para 6 muajve - SuperSport

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e golit...

“Ne mund t’i pranojmë 10 gola, por jo të dorëzohemi”, deklarata qe motivoi lojtarët në zhveshtore

para 6 muajve - OraInfo

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim pas ndeshjes, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas pjesës...

Reja: Skuadra po rritet dhe kjo fitore na ndihmon, por nuk do jemi gjithmonë me fat

para 6 muajve - Albeu

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për mikrofonin e “Supersport” pas fitores me Islandën, ku u shpreh se ishte shumë i kënaqur me fitoren, por për të nuk është arritur asgjë Ai shprehet se gabimet e...

Venozi: Kur bëhen bashkë dy Ilirë, fiton edhe Shqipëria…

para 6 muajve - Standard

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar me rezultatin me 4 me 2 përballë Islandës në ndeshjen e luajtur në ‘Elbasan Arena’. Në stadium këtë herë ishte edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ka festuar...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 6 muajve - Lajm

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Shqipëria mposht Islandën me rezultatin 4 me 2

para 6 muajve - Koha Jone

Shqipëria rikthehet në garë për tu kualifikuar për në kampionatin europian. Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke...

Southgate: Në mbrojtje ishim katastrofë, Kosova ka potencial

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i Gareth Southgate në konferencën për shtyp pas ndeshjes ndaj Kosovën të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultatin 5-3 u shfaq i kënaqur për marrjen e tre pikëve por jo për lojën që zhvilloi skuadra...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Lajm

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Tifozët anglezë lavdërojnë paraqitjen e Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Paraqitja e Përfaqësueses së Kosovës në humbjen ndaj Anglisë është duartrokitur nga të gjithë, sidomos nga tifozët anglezë. Kosova u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia, por humbja mbeti në plan të dytë,...

Trajneri i Anglisë për Kosovë: Duhet të jeni krenarë!

para 6 muajve - Tetova1

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

Komenti fantastik i tifozit anglez në Twitter për lojën e Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Loja e Kosovës është admiruar edhe nga tifozët e Anglisë. Paraqitja e Kosovës në humbjen 5:3 nga Anglia ka filluar të lavdërohet nga të gjithë. Pas mediave prestigjioze sportive, edhe tifozët anglezë janë...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkruar një status pas përfundimit të lojës Angli – Kosovë. Ai ka thënë se djemtë tanë kanë luajtur shumë, derisa edhe më të mirët humbin ndonjëherë....

Trajneri i Anglisë: Kosova duhet të jetë krenare me skuadrën që ka

para 6 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur pas fitores 5-3 kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Ai në një intervistë për “Supersport” ka thënë se Kosova duhet të jetë krenar me skuadrën...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Sovrani

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Kosnett pas lojës me Anglinë, “Kosova po tregon që në sport e fusha tjera është e gatshme për liga të mëdha”

para 6 muajve - Infokusi

Për lojën e së mërtës në futboll të Kosovës si mysafir në Angli, e cila përfundoi me rezultat 5 me 3, ka shkruar edhe kryediplomati amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Ambasadori i shtetit më të fuqishëm...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Fitorja e çmendur ndaj Islandës, reagimi i presidentit Armand Duka i emocionon të gjithë

para 6 muajve - Sot News

Reagimi i parë në përfundim të ndeshjes së "çmendur" në "Elbasan Arena" ku Shqipëria fitoi 4-2, ka ardhur nga kreu i FSHF-së, Armand Duka. Ai shkruan se ishte i bindur se kombëtarja kuqezi do t'i kalonte...

VIDEO/ Festa pas fitores, kjo është brohoritma e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes

para 6 muajve - Lexo

Shqipëria fitoi me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena” me Islandën, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në Grupin H eliminator të “EURO 2020”, Gëzimi i kuqezinjve është i ligjshëm, teksa në videon e mëposhtme...

Ambasada amerikane uron Kosovën

para 6 muajve - KosovaPress

Ndërsa sot nuk ka munguar as urimi i ambasadës amerikane të Kosovës rreth kësaj ndeshje. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada amerikane ka shkruar se Kosova është duke e dëshmuar...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

para 6 muajve - Shenja

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola. Megjithatë,...

FOTO-LAJM: Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 6 muajve - Flaka

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe foto nga atmosfera në stadium

Anglia nuk i kishte pësuar tre gola që nga viti 2007

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kur bëhet fjalë për ndeshje konkurruese, Kombëtarja e Kosovës del se është e para që ka realizuar tre gola kundër asaj të Anglisë që nga viti 2007. Përballja midis dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Ambasade amerikane uron Kosovën

para 6 muajve - KosovaPress

Ndërsa sot nuk ka munguar as urimi i ambasadës amerikane të Kosovës rreth kësaj ndeshje. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada amerikane ka shkruar se Kosova është duke e dëshmuar...

VIDEO/ Episod i pakëndëshëm në ndeshjen Angli-Kosovë, Muriqi e Berisha ”sherr” për të gjuajtur penalltinë

para 6 muajve - Newsport

Kosova nuk arriti të merrte një rezultat pozitiv ditën e djeshme ndaj Anglisë. Rekordi prej 15 ndeshje pa humbje u thye ditën dje pasi Anglia fitoi ndaj Kosovës me rezultatin 5-3. Edhe pse kalon të parët...

Ambasada Amerikane përgëzon Dardanët për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Periskopi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë e ka përgëzuar Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë. Sipas kësaj ambasade, në sport dhe në shumë fusha të tjera, Kosova po tregohet...

Kjo është gjendja në grupin e Kosovës

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian. Kosova me këtë humbje mbetet në kuotën e 8 pikëve duke u renditur...

Trajneri i Anglisë: Duhet të jeni krenarë me Kosovën

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se duhet të jeni krenarë me këtë ekipin e Kosovës. Mbrëmë Kosova është mundur nga Anglia me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Polici anglez me plisin shqiptar në kokë feston me dardanët

para 6 muajve - PortaliOnline

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë, në përkrahje të djemve tanë në humbje e fitore

para 6 muajve - Shprehja.com

“Edhe më të mirët humbin ndonjëherë”, ka shkruar Thaçi përcjellë lajmi.net. Gjithashtu Thaçi është shprehur se djemtë e Kosovës kanë luajtur shumë mirë dhe nuk janë dorëzuar. Edhe më të mirët humbin ndonjëherë....

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Sovrani

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 6 muajve - Periskopi

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Reagimet e disa nga mediat ndërkombëtare pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

para 6 muajve - Sovrani

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola. Megjithatë,...

Trajneri anglez: Kosova duhet të jetë krenare me ekipin e saj, ka të ardhme të ndritur

para 6 muajve - PortaliOnline

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton,...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

Hysaj: Akoma nuk po e besoj që kam shënuar

para 6 muajve - Gazeta Express

Elseid Hysaj shënoi golin e tij të parë me Kombëtaren, falë një aksioni mjaft të bukur, ndërsa në përfundim të ndeshjes nuk i fshehu emocionet si për topin e çuar në rrjetë, ashtu edhe për fitoren e kuqezinjve....

Shqipëria shkatërron Islandën, Meta feston si i ‘çmendur’

para 6 muajve - Top Channel

Shipëria bëri një ndeshje të shkëlqyer duke mundur 4-2 Islandën. Si i çmendur ka festuar fitoren e Kombëtares Shqiptare edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta. Festën dhe gëzimin e tij Meta e ka ndarë...

Kosova ia bënë Anglisë atë që ia kishte bërë edhe Kroacia

para 6 muajve - Gazeta Express

Me fitoren prej 5:3, Anglia ia ka ndërprerë serinë Kosovës prej 15 ndeshjeve pa humbje. Mirëpo, edhe Kosova i ka shkaktuar dëme ekipit të “Tre Luanëve”. Me dy gola të Valon Berishës dhe një të Vedat Muriqit,...

Southgate flet për gjasat që Kosova ka për kualifikim në Euro 2020

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i kombëtarës angleze, Gareth Southgate, ka folur për media pas takimit me Kosovën. Southgate tha se kanë pritur një lojë të vështirë me ekipin tonë, por që ndeshja doli të ishte më e vështirë me...

Trajneri i Anglisë: Ndeshje shumë bizare me plot gabime

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - TV21

Thaçi deklaroi se do të përkrahë futbollistët në humbje dhe fitore Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas humbjes së kombëtares së Kosovës nga Anglia u shpreh se futbollistët e Kosovës nuk u dorëzuan asnjëherë....

Hadërgjonaj: Për këtë fanellë duhet të luftojmë si familje

para 6 muajve - Insajderi

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj është shprehur pas ndeshjes me Anglisë se duhet të jemi krenarë me paraqitjen tonë. “Po besoj, që planin e kena pas që mos të mbrohemi. Kjo nuk ka ndodhur...

Hadërgjonaj: I shënuam tre gola, mendoj se kemi dalë faqebardhë

para 6 muajve - Gazeta Express

Florent Hadërgjonaj e ka analizuar lojën e Kosovës në humbjen nga Anglia me rezultat 3:5. Futbollisti kosovar thotë se “Dardanët” bënë lojë të mirë dhe dolën faqebardhë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - RTV 21

Thaçi deklaroi se do të përkrahë futbollistët në humbje dhe fitore Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas humbjes së kombëtares së Kosovës nga Anglia u shpreh se futbollistët e Kosovës nuk u dorëzuan asnjëherë....

Muriqi: Ai që nuk hyn për fitore nuk është serioz

para 6 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi edhe sonte ishte ndër futbollistët më të dalluar në Përfaqësuesen e Kosovës. Sulmuesi shtatlartë është shprehur i kënaqur vetëm me pjesën e dytë, ndërsa beson që në ndeshjet e ardhshme Kosova...

Trajneri i Anglisë flet pas fitores ndaj Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

“Ndeshje bizare” e ka cilësuar takimin kundër Kosovës, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër...

Challandes zbulon se çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes ka zbuluar se i kishte nxitur lojtarët e Kosovës pas pushimit mes pjesëve që të vazhdonin të luftonin kundër Anglisë, me gjithë se po humbnin 5:1 pas 45 minutave të parë. Kosova i pranoi...

Muriqi: Jam i lumtur vetëm për 45 minutat e dytë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi i ekipit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për media pas ndeshjes me Anglinë. Muriqi ka thënë se e dinin para lojës që Anglia ishte shumë e fortë, pasi që kishte pësuar vetëm një herë në tre...

Challandes: Krenarë me lojën e futbollistëve, treguam se kush jemi

para 6 muajve - Ina

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën e...

Duka: Djemtë kishin nevojë për këtë dashuri dhe sot na e shpërblyen

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, me anë të një shkrimi në Facebook ka uruar lojtarët e kombëtares për një ndeshje shumë të bukur ndaj Islandës. “Unë isha i bindur se të gjithë,...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

para 6 muajve - Ina

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Kosova pësoi humbje nga anglezët, por treguan se nuk mposhten lehtë

para 6 muajve - Ina

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Challandes reagon pas ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Insajderi

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se nuk ka qenë i kënaqur me pjesën e parë të skuadrës në ndeshjen me Anglinë, por është shprehur i kënaqur me reagimin e futbollistëve kosovarë. Nganjëherë...

Meta: Fitore shqiponjash në Elbasan Arena

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të shënoi fitore në ndeshjen ndaj Islandës. Kuq e zinjtë triumfiuan me rezultat 4 me 2. I lumtur për këtë fitore u shpreh presidenti shqiptar, Ilir Meta, i cili këtë...

Këto janë përballjet e muajit tetor në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje kualifikuese për Euro 2020 në muajin tetor. “Dardanët” do ta presin Malin e Zi në shtëpi më 14 tetor, kurse kundërshtari direkt për pozitën e dytë, Republika...

Angli – Kosovë, ky është “dështimi” i ndeshjes

para 6 muajve - Insajderi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Në ndeshjen...

Kështu duket tabela pas ndeshjeve të sotme

para 6 muajve - Insajderi

Kosova ka pësuar humbje në udhëtim te Anglia me rezultat 3:5, ndërsa Republika e Çekisë ka fituar si mysafire e Malit të Zi me shifrat 3:0. Kjo ka bërë që Kosova të zbresë në pozitën e tretë, me 8 pikë,...

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Gazeta Express

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika Çeke...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Koha.mk

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar fitore me rezultat 4:2 ndaj Islandës, në ndeshjen e vlefshme për Grupin H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. Kastriot Dërmaku (33′), Elseid Hysaj (52′),...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Southgate: Kosova mund të shkojë në “Euro 2020”, duhet të jeni krenarë për ekipin tuaj

para 6 muajve - Koha Jone

Anglia fitoi 5-3 ndaj Kosovës në një ndeshje spektakolare. Trajneri i “Tre Luanëve”, Southgate është shprehur se ndeshja ishte fantastike ndërkohë që vlerësoi “Dardanët”. ”Një ndeshje fantastike me të...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i kënaqur me paraqitjen e Kosovës në ndeshjen me Anglinë. Ndeshja përfundoi me rezultat 5 me 3 në favor të Anglisë. Thaçi me këtë rast tha se edhe më...

Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 6 muajve - Top Channel

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium Top Channel

Shqipëria ia jep katër gola Islandës, “çmenden” në festë shqiptarët

para 6 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar dy gola të shpejtë, për katër minuta, për ta dërguar në 4 me 2 rezultatin kundër Islandës. Odise Roshi realizoi golin e epërsisë për 3 me 2 në minutën e 79′. Lajmi i plotë

Southgate: Ndeshje bizare

para 6 muajve - Koha.mk

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate.  Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi...

Kane i mposht 14 portierë në penallti, pastaj njoftohet me Arijanet Muriqin

para 6 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Anglisë Harry Kane sonte nuk ia doli të shënojë gol nga penalltia në portën e Kosovës. Ishte Arijanet Muriqi ai i cili ndaloi topin që të mos futej në portë në minutën 65-të. Paraprakisht Kane...

Challandes merr përgjegjësinë pas humbjes nga Anglia

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro 2020

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Tifozi më i zjarrtë në Elbasan Arena, Presidenti i papërmbajtshëm pas fitores së kuqezinjve

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka ndjekur ‘live’ përballjen e sotme Shqipëri-Islandë që përfundoi 4 me 2 për kuqezinjtë. Si një prej tifozëve më të zjarrtë të Kombëtares, gëzimi i Kreut të Shtetit...

4-2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Top Channel

Falë goditjes së Sokol Cikalleshit, Shqipëria kaloi në avantazh 4-2 ndaj Islandës. Top Channel

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Trajneri i Anglisë: Kosova duhet të jetë krenare me skuadrën që ka

para 6 muajve - Albeu

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur pas fitores 5-3 kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Ai në një intervistë për “Supersport” ka thënë se Kosova duhet të jetë krenar me skuadrën...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Spektakël mes 8 golash, Berisha e Muriqi nuk i mjaftojnë Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Zhurnal

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të anglezëve,...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 6 muajve - Telegrafi

Bernard Challandes (Foto: FFK-Kosova)

Hysaj: Nuk e besoja që shënova

para 6 muajve - Koha.mk

Kapiteni i Kombëtares në ndeshjen e sotme, shënoi edhe një gol, ndërsa në intervistën për “Supersport” tregoi se nuk po i besohej që kishte shënuar. Çfarë ndryshoi sot? Loja që bëmë ishte krejt ndryshe...

Muriçi, portieri i Dardanëve, mposht Kejnin nga pika e penalltisë

para 6 muajve - Top Channel

Barklej fitoi një penallti për Kosovën në minutën e 63-të dhe Kejn merr përsipër ta realizojë. Por një pritje fantastike e portierit Muriçi të Kosovës vazhdon t’i japë shpresa ekipit të Dardanëve. Top Channel

“Shqipet”, ja si e feston kryeministri Rama fitoren e Kombëtares me Islandën

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama është mes shqiptarëve që i bashkohen festës së Kombëtares pas fitores 4-2 me Islandën në Elbasan Arena. Këtë festë kreu i qeverisë ka zgjedhur ta ndajë edhe me ndjekësit në “Facebook”....

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Koha.mk

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Kosova merr një lajm të tmerrshëm pas humbjes nga Anglia!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës ka humbur nga Anglia në Southampton me rezultatin 5:3. Kosova është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia e Gareth Southgate – në ndeshjen e zhvilluar për kualifikime në kampionatin...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Aktuale

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Trajneri i Anglisë i befasuar me lojën e Kosovës, ka fjalë të mëdha për skuadrën tonë

para 6 muajve - OraInfo

Sonte u zhvillua ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Edhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur i befasuar me ndeshjen ndaj Kosovës. ‘Tre Luanët’ shënuan fitore 5-3 ndaj ‘Dardanëve’, por këta të...

Ky është goli i Muriqit nga pika e bardhë

para 6 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi e ka shënuar golin e tretë kundër Anglisë. Lojatari kosovar ka shënuar nga penalltia, shkruan Insajderi. insajderi.com

Shqipëria fiton bindshëm ndaj Islandës

para 6 muajve - Klan Kosova

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me katër gola ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Kosova pëson disfatë dhe humb rekordin

para 6 muajve - Alsat-M

Kosova nuk ia ka dalë që të ruaj rekordin e pathyeshmërisë, e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. “Dardanët” u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3. Një takim emocionues që dhuroi spektakël nga të...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim

para 6 muajve - Albeu

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Southgate: Kosova ka mundësi të shkojë në Evropian, duhet të jeni krenar me ekipin tuaj!

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka një ekip shumë të mirë dhe zbulon se ‘Dardanët’ kanë shanse të mira për t’u kualifikuar në Evropian. Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5-3,...

Trajneri i Anglisë: Ndeshje shumë bizare me plot gabime

para 6 muajve - Medial

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton,...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - Alsat-M

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Kosova një krenari, shënon dy gola në pjesë të dytë, gjithçka mbyllet 5:3

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova ka dhuruar një ndeshje shumë të mirë në Southempton, duke e mbyllur sfidën me rezultatin e përgjithshëm 5:3. Ekipi i Kosovës e nisi shumë mirë ndeshjen, teksa Berisha shënoi gol për ta, mirëpo gjithçka...

2-2, Islanda barazon rezultatin

para 6 muajve - Top Channel

Pas golit të Elseid Hysajt ka shënuar sërish Islanda. Top Channel

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Berisha e Muriqi deklarohen pas ndeshjes, “treguam zemrën në pjesën e dytë”

para 6 muajve - Koha.net

Dyshja e Kosovës që dhanë tre gola ndaj Anglisë janë deklaruar pas humbjes 5 me 3. Valon Berisha, që shënoi dy herë nga loja ndaj Anglisë, ka thënë se megjithëse Anglia është shumë e fortë, Kosova e tregoi...

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur nga Vedat Muriqi.

Valoni fantastik – shënon edhe golin e dytë

para 6 muajve - Insajderi

Valon Berisha duket sonte të jetë me fat. Menjëherë pasi ka nisur pjesa e dytë, ai ka shënuar edhe golin e dytë fantastik, shkruan Insajderi. insajderi.com

Shqipëri fantastike, katër gola për të harruar Francën

para 6 muajve - Koha.mk

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Super fitorja e Kombëtares, reagon Rama (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

Spektakël mes 8 golash, Berisha e Muriqi nuk i mjaftojnë Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Koha.mk

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të anglezëve,...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Gazeta Express

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

GUXIM, DINJITET DHE KRENARI: ANGLIA -KOSOVA 5:3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova në ndeshjen e sontme kundër Anglisë nuk është dorëzuar për asnjë moment përballë emrave si Harry Kane apo Raheem Sterling dhe Sancho. As përfundimi i pjesës së parë me rezultat 5 me 1 nuk i zbrapsi...

Kjo është pozita aktuale e Kosovës në grupin A

para 6 muajve - GazetaBlic

Humbja e sotme ndaj Anglisë ia ka humbur Kosovës vendin e dytë në renditjen tabelore, që e mbante pas fitores ndaj Çekisë në Prishtinë. Fitorja e kësaj të fundit me rezultat 3 me 0, si mysafir ndaj Malit...

Barazohen shifrat në ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Insajderi

Shqipëra ka pësuar gol në fillim të pjesës së dytë nga Islanda, raporton Insporti.com. Me të filluar pjesa e dytë, një gabim në mbrojtje i kushtoi me gol kuqezinjve. Golin e barazimit e shënoi mesfushori Sigurdsson. Lajmi i plotë

Vedat Muriqi thotë se në Angli shkuan për fitore

para 6 muajve - Sinjali

Vedat Muriqi edhe sonte ishte ndër futbollistët më të dalluar në kombëtaren e Kosovës. Sulmuesi është shprehur i kënaqur vetëm me pjesën e dytë, ndërsa beson që në ndeshjet e ardhshme Kosova të shënojë...

2-1, Shqipëria përmbys rezultatin

para 6 muajve - Top Channel

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1. Top Channel

Anglia 5, Kosova 2. Valon Berisha shënon sërish

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më...

Reja: I lumtur nga fitorja, por u përgjumëm dhe pësuam dy gola

para 6 muajve - Koha Jone

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja është shprehur mëse i kënaqur me fitoren ndaj Islandës, por dhe për formacionin që hodhi në fushën e lojës. Strategu italian kritikoi mbrojtjen për dy golat e pësuar....

Flet Muriqi, këto janë fjalët e Muriqit pas përfundimit të ndeshjes

para 6 muajve - OraInfo

Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Sulmuesi qëndror i kombëtarës së Kosovës, njëherësh pjesë edhe e ekipit Fenerbahçe, ka deklaruar se kombëtarja e Kosovës ka ardhur për të marrë tre pikë nga...

Foto/ Rama dhe Meta festojnë fitoren e kombëtares: Shqiponjat…

para 6 muajve - Opinion

Kombëtarja shqiptare e futbollit ju kthye mbrëmjen e sotme fitores në stadiumin “Elbasan Arena”. Shqipëria ka mundur me rezultatin 4-2 Islandën në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Ndeshjen plot...

EURO 2020: Shqipëria fiton ndeshjen me Islandën, Kosova mposhtet nga Anglia

para 6 muajve - Anadolu Agency

Elbasan/Prishtinë Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar ndeshjen me Islandën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në Futboll "EURO 2020", raporton Anadolu Agency (AA). Ndeshja e zhvilluar në...

Kosova humbet me dinjitet me Anglinë

para 6 muajve - Medial

Kosova humbi 3-5 me Anglinë në eliminatoret për Europianin 2020, por takimi ka qenë mbresëlënës. Pjesa e parë e përballjes së luajtur në Sauthempton k a nisur në mënyrën më të pabesueshme , por është mbyllur...

Fitore e madhe, lojtarët e kombëtares festojnë si të çmendur

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria arriti një fitore të madhe ditën e sotme përballë një kundërshtari direkt si Islanda. Plot 4 gola si asnjëjherë më parë në një ndeshje zyrtare djemt e Edy Rejas ja dolën “Elbasan Arena”. Pas...

Kosova në mesin e superfuqive që i realizuan tri gola në një ndeshje Anglisë

para 6 muajve - Koha.net

Pak superfuqi botërore kanë arritur të shënojnë tre gola në një ndeshje të vetme ndaj Anglisë. “Tre Luanët” që renditen në vendin e katërt të ranglistës botërore, sot fituan 5 me 3 ndaj Kosovës në rrugën...

Kjo është renditja aktuale në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Humbja e sotme ndaj Anglisë ia ka humbur Kosovës vendin e dytë në renditjen tabelore, që e mbante pas fitores ndaj Çekisë në Prishtinë. Fitorja e kësaj të fundit me rezultat 3 me 0, si mysafir ndaj Malit...

Shqipëria shënon golin e katërt me super Cikalleshin

para 6 muajve - Klan Kosova

Spektakël në “Elbasan Arena” Shqipëria ka arritur të shënoje dhe golin e katërt dhe të sigurisë përballë Islandës. Është Cikalleshi që ka tronditur rrjetën në minutën e 83-të por meritë patën dhe Memushaj me Roshin. 

Tifozët anglezë tallen me Kosovën, kjo është kënga e tyre pas golit të pestë

para 6 muajve - Insajderi

Tifozët anglezë janë tallur me futbollistët e Kosovës pas golit të pestë të shënuar nga Anglia ndaj Kosovës, në ndeshjen që po zhvillohet momentalisht në Saint Mary’s Stadium. Pas golit të shënuar nga...

Tifozët anglezë tallen me Kosovën, kjo është kënga e tyre pas golit të pestë

para 6 muajve - Insajderi

Tifozët anglezë janë tallur me futbollistët e Kosovës pas golit të pestë të shënuar nga Anglia ndaj Kosovës, në ndeshjen që po zhvillohet momentalisht në Saint Mary’s Stadium. Pas golit të shënuar nga...

Hysaj: Akoma nuk po e besoj që kam shënuar, bëmë ndeshje krejt tjetër

para 6 muajve - SuperSport

Elseid Hysaj shënoi golin e tij të parë me Kombëtaren, falë një aksioni mjaft të bukur, ndërsa në përfundim të ndeshjes nuk i fshehu emocionet si për topin e çuar në rrjetë, ashtu edhe për fitoren e kuqezinjve....

Challandesi i pakënaqur me pjesën e parë, por i lumtur me rikthimin në pjesën e dytë

para 6 muajve - Koha.net

Bernard Challandesit nuk i ka pëlqyer pjesa e parë në ndeshjen kundër Anglisë, megjithatë ai është shprehur i lumtur me atë që kombëtarja e Kosovës ka treguar në pjesën e dytë “Nganjëherë ne e humbëm topin...

Hysaj: Ende nuk besoj se kam shënuar, vazhdojmë me kokën lart

para 6 muajve - Koha Jone

Kapiteni i kombëtares, Elseid Hysaj, është shprehur shumë i kënaqur me fitoren e sotme ndaj Islandës, ndërkohë që konfirmoi daljen nga fusha për shkak të një dëmtimi. “Loja që bëmë ishte krejt ndryshe...

Trajneri i Anglisë flet pas ndeshjes, vjen me një deklaratë të çuditshme!

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate theksoi se ekipi i tij luajti një lojë të mirë – por gabimet janë të shumta dhe të dukshme. Kombëtarja e Anglisë ka mposhtur Kosovën me rezultatin 5-3, për të fituar...

Challandes flet pas disfatës nga Anglia

para 6 muajve - OraInfo

Pas disfatës nga Anglia, ka folur Bernard Challandes. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë që e zhvilluan futbollistët e tij. ‘’Nuk...

Shpërthën “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e tretë

para 6 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin. Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara. 

Shqipëri-Islandë/ Festa kuqezi e golit të parë

para 6 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Çmendet “Elbasan Arena”, shënon Roshi, Shqipëri-Islandë 3-2

para 6 muajve - BalkanWeb

Minuta e 79-të dhe tifozët shqiptarë po shikojnë një ndeshje për infarkt, teksa kuqezinjtë kanë kaluar sërish në epërsi. Ka qenë Odise Roshi, i sapofutur në lojë, që ka gjuajtur dhe topi i devijuar nga...

Kuqezinjtë përsëri në epërsi, shënon rezervisti Roshi

para 6 muajve - Koha.mk

Ndeshje fantastike në Elbasan. Për herë të tretë kombëtarja e Shqipërisë kalon në epërsi (3-2). Autor i golit ishte Roshi, në minutën e 80, informon gazeta KOHA. Cekim, Roshi në lojë u inkuadrua në pjesën...

Konflikti tek penalltia mes Muriqit dhe Berishës, ja çka thotë Valoni!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova humbi nga Anglia me rezultatin 5-3. Megjithatë, kombëtarja e Kosovës e befasoi Anglinë me tre gola, raporton GazetaBlic. Vedat Muriqi dhe Valon Berisha kishin një konflikt të vogël tek rasti i penalltisë,...

Kjo deklaratë e trajnerit të Kosovës do t’i bëjë kosovarët ta duan edhe më shumë

para 6 muajve - Sinjali

Bernard Challandes, përkundër që ka befasuar të gjithë me lojë tejet të mirë ndaj Anglisë, ai ka marrë përgjegjësin për humbjen ndaj Anglisë. Kosova e pësoi humbjen e parë pas plot dy vjetëve dhe të parën...

Kosova nuk përkulet, Muriç një hero, i pret penalltinë Kejnit

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova po dhuron spektakël gjatë pjesës së dytë. Anglia fitoi një penallti, të cilën e ka marrë përsipër ta realizojë Herry Kejn. Mirëpo, sulmuesi anglez ka humbur penalltinë përballë Muriç. Ishte Muriç...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - SuperSport

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Presidenti: Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ndoqi sot në stadiumi “Elbasan Arena” ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, e cila përfundoi me rezultatin 4-2. Në një mesazh në Facebook, në përfundim të ndeshjes, Presidenti Meta...

Kuqezinjtë dhuruan spektakël në ‘Elbasan Arena’, reagon kryeministri Rama

para 6 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

FOTO/ Ja si e feston presidenti Meta fitoren e Kombëtares: Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta i bashkohet festës së Kombëtares pas fitores 4-2 me Islandën në Elbasan Arena. Këtë festë Presidenti Meta ka zgjedhur ta ndajë edhe me ndjekësit në “Facebook” Statusi: Fitore shqiponjash...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Bashke

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Kështu duket grupi i Kosovës pas humbjes ndaj Anglisë

para 6 muajve - Sinjali

Kombëtarja e Kosovës në futboll nuk ka rrugë tjetër për kualifikime në Euro2020 nga ky grup vetëm duke mposhtur Çekinë dhe Malin e Zi. Humbja e Kosovës e ka zbritur kombëtaren tonë në vendin e 3-të prapa...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Hysaj: Akoma nuk më besohet që kam shënuar gol

para 6 muajve - Albeu

Kapiteni i Kombëtares në ndeshjen e sotme, shënoi edhe një gol, ndërsa në intervistën për “Supersport” tregoi se nuk po i besohej që kishte shënuar . Çfarë ndryshoi sot? Loja që bëmë ishte krejt ndryshe...

Kuqezinjtë “harrojnë” Francën dhe bindin ndaj Islandës, Hysaj “e bën sefte”

para 6 muajve - SuperSport

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të vuajtur me rezultatin 4-2, që u komplikua kryesisht...

Southgate deklarohet pas ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Koha.net

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 6 muajve - Medial

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

Këto janë përballjet e muajit tetor në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje kualifikuese për Euro 2020 në muajin tetor. “Dardanët” do ta presin Malin e Zi në shtëpi më 14 tetor, kurse kundërshtari direkt për pozitën e dytë, Republika...

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - TV21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u...

Pas 12 viteve Anglisë i tregohet forca nga Kosova, këtë nuk ia kishte bërë askush

para 6 muajve - Sinjali

Për 12 vite me radhë Anglisë nuk i kishte shënuar askush tre gola në shtëpinë e “Tre Luanëve”. Këtë gjë e bënë sonte futbollistët kosovarë. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në një...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Medial

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. BURIMI:

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Medial

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan Kombëtares...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Medial

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Shqipëri-Islandë/ Kuqezinjtë në avantazh, shënon Dermaku

para 6 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 3-1

para 6 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda. Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar...

Spektakël mes 8 golash, Berisha e Muriqi nuk i mjaftojnë Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Shekulli

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të anglezëve,...

Shqipëria mposhti Islandën

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u shënuan nga Dermaku (32), Hysaj (52), Roshi (79)...

Kuqezinjtë ia dalin para tifozëve dhe rihapin garën, Shqipëria shfryn me gola ndaj Islandës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku ka mundur me rezultatin 4-2 skuadrën e Islandës . Kuqezinjtë kanë bërë autokritikë për humbjen e pak ditëve më parë në Francë,...

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express.

GUXIM, DINJITET DHE KRENARI: ANGLIA -KOSOVA 5:3

para 6 muajve - Medial

22:43, 10 Shtator 2019 Kosova në ndeshjen e sontme kundër Anglisë nuk është dorëzuar për asnjë moment përballë emrave si Harry Kane apo Raheem Sterling dhe Sancho. As përfundimi i pjesës së parë me rezultat...

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Aktuale

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Gol edhe në ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Insajderi

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë e Islandës, e vlefshme për kualifikimet në EURO 2020. Kuqezinjtë kanë kaluar në epërsi në minutën e 33-të me anë të Kastriot Dërmakut. Lajmi i plotë

Kosova nuk reziston, “rrëzohet” në Angli

para 6 muajve - Opinion

Pas 15 ndeshjeve pa humbur, Kosova është mposhtur mbrëmjen e sotme nga Anglia me rezultatin 5-3, duke bërë që “Tre luanët” të mbajnë kryesimin në gupin A. Valon Berisha kaloi Kosovën në avantazh që në...

6 gola të shënuar: Shqipëria shënon fitore të rëndësishme

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës. Kjo fitore mbanë Shqipërinë ende në garë për kualifikime. Shqipëria ishte më e mirë që nga fillimi i pjesës së parë të ndeshjes por golin e gjeti në...

Mesazhi i tifozit kosovar për Anglinë

para 6 muajve - Sinjali

Një ndeshje shumë interesante u zhvillua sot ndërmjet Anglisë dhe Kosovës e cila mori vëmendje jashtëzakonisht të madhe.  Edhe pse Anglia doli fituese në këtë ndeshje duke shënuar 5 gola kundër Kosovës,...

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e tetë

para 6 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

‘Shqiponjat’ e përfunduan detyrën me sukses, Islanda mbesin të habitur

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me “poker” ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa e...

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 6 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Anglia i prish rekordin Kosovës, Dardanët dalin me kokën lart nga fusha

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova nuk ia ka dalë në mbrëmjen e sotme të ruaj rekordin e pathyeshmërisë e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. Dardanët u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3. Një takim emocionues që dhuroi spektakël...

Ndeshje e çmendur: Kosova humbë ndaj Anglisë, por i tregon forcën e pabesueshme

para 6 muajve - Sinjali

Kosova ka humbur përballjen më të vështirë të Grupit A kualifikues për “Euro 2020”, duke u mposhtur nga Anglia 5 me 3. Kjo humbje vije pas 15 ndeshjeve pa pësuar asnjë disfatë. Pjesa e parë ishte shumë...

Shqipëria mban gjallë Europianin, mposht Islandën me rezultatin 4-2

para 6 muajve - Shekulli

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës

para 6 muajve - Albeu

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me " poker " ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Berisha surprizë e bukur, shënon edhe golin e dytë kundër Anglisë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova ka reaguar, duke shënuar golin e dytë në Southempton. Ekipi kosovar realizoi gol sërish me anë të Berishës. Ky gol e dërgon rezultatin 5:2. Berisha shënoi edhe golin e parë ndaj Anglisë, në minutën e parë.

Mesazhi i tifozit kosovar që u bë viral në Angli

para 6 muajve - Koha.net

Kosova sonte është mposhtur 5-3 si mysafire në Angli, në një ndeshje mjaft interesante ku nuk munguan golat, drama dhe paraqitja e mirë, sidomos në pjesën e dytë. Por, përveç ndeshjes, anglezëve u ka lënë...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 6 muajve - RTV 21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë mirë e filluan ndeshjen, duke kaluar në...

Fitore e çmendur, Shqipëria mposht Islandën

para 6 muajve - Sot News

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm. Golat e Dermakut, Hysajt,...

Shënon përsëri Kosova, golashënues Muriqi

para 6 muajve - Koha.mk

Pas dy asistimeve, ka shënuar më në fund Muriqi për 5-3. Sulmuesi shtatlartë golin e tij e shënoi nga pika e bardhë. Gol, i cili ka rikthyer kështu shpresat e kosovarëve, informon gazeta Koha.

Fitore karakteri! Shqipëria bën autokritikë, “shkërmoq” Islandën…

para 6 muajve - Standard

Fitore karakteri! Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai...

Spektakël mes 8 golash, Anglia mori një fitore ndaj Kosovës

para 6 muajve - Standard

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të anglezëve,...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 6 muajve - TV21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë...

Shqipëria mposht Islandën në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria ka mposhtur me rezultatin 4-2 Islandën në stadiumin “Elbasan Arena”, e cila luhet në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me mbrojte të mirë dhe kundërsulme...

4:2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium.

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Anglia kalon në avantazh, 2-1

para 6 muajve - Top Channel

Sterling e nxjerr Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Kjo ndeshje ka qenë e fortë dhe plot gola që në minutat e para. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe...

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 6 muajve - Vizion Plus

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express.

Anglia përmbys rezultatin ndaj Kosovës [video]

para 6 muajve - Insajderi

Anglia ka përmbysur rezultatin ndaj Kosovës, pasi Harry Kane ka realizuar në minutën e 20-të të sfidës për të dërguar “Tre Luanët” në epërsi, 2-1. Golin e parë të takimit e realizoi Kosova përmes Valon...

E pabesueshme! Cikalleshi e çon ndeshjen në 4-2

para 6 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

Shqipëria në avantazh, shënon golin e katërt

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt.

para 6 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon golin e tretë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin . Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara.

MAGJIKE/ Shqipëria shënon golin e katërt me super Cikalleshin

para 6 muajve - Albeu

Spektakël në “Elbasan Arena” Shqipëria ka arritur të shënoje dhe golin e 4 dhe të sigurisë për ballë Islandës. Është Cikalleshi që ka tronditur rrjetën në minutën e 83’ por meritë patën dhe Memushaj me Roshin.

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e shtatë

para 6 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 6 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

Kosova po dhuron spektakël!!! Muriç një hero, i pret penalltinë Kejnit

para 6 muajve - Standard

Kosova po dhuron spektakël gjatë pjesës së dytë. Anglia fitoi një penallti, të cilën e ka marrë përsipër ta realizojë Herry Kejn. Mirëpo, sulmuesi anglez ka humbur penalltinë përballë Muriç. Ishte Muriç...

Roshi e Cikalleshi të pandalshëm, Shqipëria e tregon veten në ‘Elbasan Arena’

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i pestë në takimin Shqipëri – Islandë. Roshi dhe Cikalleshi shënuan për epërsinë 4:2, shkruan GazetaBlic. Shqipria po tregon lojë të bukur edhe në këto momenete e fundit të takimit, Stadiumi Elabasa Arena merr ‘flakë’.

Penalltia e Harry Kane-it mbrohet nga Muric

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht...

Anglia – Kosova, shënohet goli i dytë

para 6 muajve - Insajderi

Është shënuar goli i dytë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për GrupinA kualifikues për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Pas epërsisë së Kosovës që në minutën e parë, kur shënoi Valon...

Goli i tretë i Anglisë, autogol i Mërgim Vojvodës

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia është në epërsi prej 3 me 1 ndaj Kosovës. Goli i tretë i Anglisë u shënua në minutën e 38-të. I pafat ishte Mërgim Vojvoda i cili shënoi në portën e gabuar.

Roshi shënon gol, Shqipëria në avantazh

para 6 muajve - Shekulli

Po luhet në “Elbasan Arena” takimi mes Shqipërisë dhe Islandës i vlefshëm për raundin e gjashtë të grupit H të kualifikueseve të Euro 2020. Aktualisht rezultati është 3-2 për tanët.

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express.

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon 2 gola të tjerë

para 6 muajve - Sot News

Goli spektakolar i Odise Roshit rikthen Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës. Por nuk mjaftoi me kaq, në minutën e 82-të “Elbasan Arena” shpërthen në festën kuqezinj, pasi Cikalleshi shënoi një tjetër gol....

Emocione të forta në “Elbasan Arena”, peshë zemrat e tifozëve shqiptarë! Cikalleshi shënon golin e katërt

para 6 muajve - Standard

Shqipëria ka një test të vështirë sot me Islandën. Përveçse kundërshtarët janë të rrezikshëm, kuqezinjtë vijnë pas një humbjeje zhgënjyese në Francë. Ama këtë herë, për Kombëtaren nuk ka vend për “të qarë”...

Shqipëria në avantazh, shënon golin e tretë ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Ky është goli fantastik i Valon Berishës

para 6 muajve - Insajderi

Vetëm 45 sekonda pasi ka nisur loja – Kosova ka shënuar ndaj Anglisë. Golin fantastik e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti nga Vedat Muriqi, shkruan Insajderi. insajderi.com

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 6 muajve - Sinjali

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 6 muajve - Portalb

Kastriot Dermaku ka kaluar Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Dermaku realizoi me kokë për 1 me 0 në minutën e 32-të. Këto ishin formacionet fillestare:

Çka po ndodh me Kosovën, Anglia shënon dy gola të shpejtë për 5-1

para 6 muajve - Koha.mk

Ka vazhduar rënia e lojës tek futbollistët kosovarë bën të ditur gazeta Koha. Fillimisht në minutën e 44 Sancho shënoi për 4-1, ndërsa i njëjti futbollist një minutë më vonë shënoi për 5-1. Njëherit me...

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 6 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

Portieri i Dardanëve mposht Kejnin nga pika e penalltisë

para 6 muajve - Aktuale

Barklej fitoi një penallti për Kosovën në minutën e 63-të dhe Kejn merr përsipër ta realizojë. Por një pritje fantastike e portierit Muriçi të Kosovës vazhdon t’i japë shpresa ekipit të Dardanëve.

Kosova në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë. Golin e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi për rezultatin 0:1. /Insporti.com/

Muriç mbrojti penalltinë

para 6 muajve - RTV 21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi përsëri autori i golit të parë, Valon Berisha...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Koha.mk

Anglia ka thelluar epërsinë kundrejt Kosovës, por kësaj radhe me anë të autogolit të Vojvodës, bën të ditur gazeta Koha. https://clips.clippit.tv/bydgay/360.mp4

“Dardanët” nuk dorëzohen/ Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, dy gola ndaj Anglisë

para 6 muajve - Standard

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Muriç mbrojti penalltinë – RTV21

para 6 muajve - TV21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi...

Pjesa e dytë/ Kosova i shënon dy gola Anglisë

para 6 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Goli i tretë i Anglisë, autogol i Mërgim Vojvodës

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia është në epërsi prej 3 me 1 ndaj Kosovës. Goli i tretë i Anglisë u shënua në minutën e 38-të. I pafat ishte Mërgim Vojvoda i cili shënoi në portën e gabuar.

Kosova ekip i parë që realizon tre gola si mysafirë ndaj Anglisë që nga viti 2007

para 6 muajve - Koha.net

Kosova është bërë ekipi i parë që i ka realizuar tre gola si mysafirë ndaj kombëtares së Anglisë në 12 vjetët e fundit. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në një ndeshje, ishte përballja...

RIKTHEHET KOSOVA/ Muriqi shënon të tretin

para 6 muajve - Albeu

U duk se gjithçka mori fund për Kosovën pjesën e parë, por dardanët janë rikthyer në lojë përmes dy golave të shpejt në pjesën e dytë. Më parë shënoi Berisha, ndërsa sëfundmi ka shënuar edhe Muriqi përmes...

Barazohet përsëri rezultati në "Elbasan Arena"

para 6 muajve - Albeu

Shumë gola në pak minutat të pjesës së parë mes Shqipërisë dhe Islandës . Pas barazimit të Islandës dhe golit të dytë të Shqipërisë, miqtë kanë arritur të barazojnë përsëri më Sigthorsson në minutë e 58’.

Nuk përmbahet Shqipëria, kalon përsëri në avantazh

para 6 muajve - Albeu

Pjesa e dytë nisi keq për Shqipërinë që pësuan gol vetëm dy minuta pasi startojë pjesa e dytë. Mirëpo kuqezinjtë arrin të gjejnë menjeherë forcë dhe të kalojë sërish në avantazh falë një aksioni fantastik...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 6 muajve - BalkanWeb

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Rikthehet fuqishëm/ Kosova shtang Anglinë

para 6 muajve - Sot News

U duk se gjithçka mori fund për Kosovën pjesën e parë, por dardanët janë rikthyer në lojë përmes dy golave të shpejt në pjesën e dytë. Më parë shënoi Berisha, ndërsa sëfundmi ka shënuar edhe Muriqi përmes...

Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, shënon dy gola ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Gol pas goli, Islanda rikthehet kundër Shqipërisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i katër në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigthorsson në minutën e 58’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i...

Nuk ndalet Kosova, shënon dy gola të shpejtë ndaj Anglisë

para 6 muajve - OraInfo

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Angli – Kosovë. Në fillim të kësaj pjese Kosova shënoi dy gola të shpejtë, shkruan ORAinfo. Goli i parë u shënua në pjesën e dytë u shënua nga Valon Berisha. Ndërsa nga...

Shqipëria shënon golin e dytë ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Kosova realizoi 3 gola në ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Sinjali

Në ndeshjen më të madhe deri tani Kombëtarja e Kosova realizoi 3 gola. Me të rikthyer në pjesën e dytë të lojës ishte Valon Berisha, ai që tundi portën angleze duke shënuar golin e dytë për Kosovën. Pastaj...

Shqipëria kalon përsëri në avantazh, Hysaj shënon golin e dytë

para 6 muajve - Shekulli

Pjesa e dytë nisi keq për Shqipërinë që pësuan gol vetëm dy minuta pasi startojë pjesa e dytë. Mirëpo kuqezinjtë arrin të gjejnë menjëherë forcë dhe të kalojë sërish në avantazh falë një aksioni fantastik...

Të papërmbajtshëm… Gooool Shqipëria! Hysaj shënon golin e parë me fanellën e Kombëtares

para 6 muajve - Standard

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

U rikthyem o burra, Vedat Muriqiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

para 6 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi ka shënuar golin e tretë për kombëtaren e Kosovës. Vedat Muriqi ka shënuar gol në minutën e 54’të nga pika e bardhë e penalltisë, raporton GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 5-3. FORCA, FORCA, FORCA!

Shqipëria e pandalshme, Hysaj nuk i fal islandezët

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e tretë dhe të epërsisë për Kombëtaren e Shqipërisë e ka shënuar, Hysaj në minutën e 52’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë

para 6 muajve - Albeu

Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Islanda ka arritur të barazojë rezultatin përballë Shqipërisë. Është ylli i ekipit Sigurdsson që ka shënuar në minutën e 47’.

Shënon Kane, Anglia përmbys rezultatin

para 6 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesja e Anglisë ka përmbysur rezultatin në favorin e saj, bën të ditur gazeta KOHA. Me golin e Kane në minutën 20-të, anglezët kaluan në epërsi me 2-1. Vlen të përmendet se asisutes i golit të...

Berishaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

para 6 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar sërish ndaj Anglisë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Anglisë – për të ngushtuar sado pak epërsinë e Anglisë, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Kosovën...

Fillon pjesa e dytë dhe Islanda shënon kundër Shqipërisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigurdsson në minutën e 47’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - TV21

Shqipëria 1:0 Islanda Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - RTV 21

Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot Dermaku në minutën...

Anglia shkatërron Kosovën për 45 minuta

para 6 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Anglia barazon rezultatin, shënon Sterling

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Anglia shënon 5 gola në 45 minuta, Vojvoda shënon autogol

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Anglia barazon rezultatin

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

​​Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Shqipëria e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë ndaj Islandës, me rezultat 1-0. Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’). Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

para 6 muajve - Ina

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi...

Barazon Anglia

para 6 muajve - Koha.mk

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e përfaqësueses së Kosovës, bën të ditur gazeta Koha. Me golin e Sterling, Anglia ka barazuar në minutën e tetë rezultatin në 1-1. https://clips.clippit.tv/dnxqbz/360.mp4

Shqipëria e mbyll në avantazh, Kosova shpartallohet nga Anglia

para 6 muajve - Vizion Plus

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë përballë Islandës me rezultatin 1 me 0. Kombëtarja shqiptare në ndryshim, nga ndeshja me Francën tregoi një tjetër fytyrë përballë Islandës duke menaxhuar...

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 6 muajve - RTV 21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë të ndeshjes, Kosova mori 5 gola nga Anglia, ndërsa...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 6 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Gazeta Express

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Meta i veshur kuq e zi: Nga kafja e lagjes, gati për Elbasan Arena

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Anglia barazon rezultatin

para 6 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Përfundon pjesa e parë, Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Aktuale

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Angli – Kosovë që po zhvillohet në Southampton. Anglia është në epërsi me rezultat 5-1 kundër Dardanëve.

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 6 muajve - TV21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë...

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Kosova përballë Anglisë, dardanët mbushin rrugët e Southampton

para 6 muajve - BalkanWeb

Ka nisur në stadiumin e Southampton sfida ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Të dyja ekipet përballen bashkë në një situatë të pazakontë. Anglia është në krye të grupit A, ndërsa Kosova është e dyta, ashtu...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Medial

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia e kthen në stërvitje, shënohet GOLI i katërt

para 6 muajve - Albeu

U duk se Kosova do të prekte ëndrrën sonte ndaj Anglisë me golin e Berishës që u shtangu të gjithë por nuk po ndodh kështu. Jadon Sancho ka shënuar golin e katërt duke e çuar rezultatin final në 4-1 për...

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Berishës

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të,...

Euro 2020/ Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Sot News

Një Shqipëri ndryshe në 45 minutat e para ajo kundër Islandës në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë u treguan të sigurt në prapavijë dhe krijues ën aksionet sulmuese. Islandezët u përpoqën që të bënin presing,...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Anglia shkatërron Kosovën, u shënon 5 gola në 45 minutat e para

para 6 muajve - Koha Jone

Duhet të ishte një provë e vështirë dhe e tillë po rezulton transferta ndaj Anglisë për Kosovën, që ka pësuar 3 gola të tjerë, teksa e ka mbyllur pjesën e parë në shifrat 5-1. Në minutën e 38-të, Sancho...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Medial

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

Anglia përmbys dardanët, Kane shënon golin e dytë

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Kosova pësoi golin e tretë

para 6 muajve - RTV 21

Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa, në minutën e parë për...

Autogol nga Vojvoda, Anglia dyfishon epërsinë

para 6 muajve - OraInfo

Sërish gol në ndeshjen Angli – Kosovë. Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të.

4-1

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia shënon sërish, sërish dhe sërish. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e katërt për Anglinë e ka shënuar Jadon Sancho. Sancho ka shënuar...

Kosova pësoi golin e tretë

para 6 muajve - TV21

Anglia 3, Kosova 1 Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa,...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Opinion

Sotme po luhet në Elbasan Arena ndeshja Shqipëri-Island, e vlefshme për kualifikueset e europianit. Shqipëria ka mundur që të kaloi në avantazh në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 6 muajve - Medial

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Krenari “luanësh”, Anglia përmbys dardanët, Kane shënon të dytin

para 6 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës – Dermaku shënon gol fantastik

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e parë dhe të epërsisë për kombëtare shqiptare e ka shënuar, Dermaku në minutën e 33’të takimit, shkruan GazetaBlic. Ish-lojtari i Kosovës u gjet shumë...

Autogol nga Vojvoda, 3-1

para 6 muajve - GazetaBlic

Mërgim Vojvoda ka shënuar autogol në takimin Angli – Kosovë. Fair Play nuk u respektua në takimin Angli – Kosovë dhe këtë e shfrytëzoi kombëtarja vendase, raporton GazetaBlic. Fidan Aliti pësoi një dëmtim...

Florent Hadërgjonaj: I shënuam tre gola, mendoj se kemi dalë faqebardhë

para 6 muajve - Tetova Sot

Florent Hadërgjonaj e ka analizuar lojën e Kosovës në humbjen nga Anglia me rezultat 3:5. Futbollisti kosovar thotë se “Dardanët” bënë lojë të mirë dhe dolën faqebardhë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin...

Formacionet zyrtare të takimit Angli-Kosovë, befasi në zgjedhjet e Challandes

para 6 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ekipeve të Kosovës dhe Anglisë para takimit mes tyre, që do të zhvillohet sonte në Saint Mary’s Stadium të Southamptonit. Edhe në këtë takim, Kombëtarja dardane nuk...

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 6 muajve - Medial

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

KA GOL/ Anglia përmbys Kosovën në pak minuta

para 6 muajve - Albeu

Anglia ka kthyer rezultatin në pak minuta në favor të saj në ndeshjen me Kosovën . Golit të Berishës i është përgjigjur fillimisht Sterling duke barazuar rezultatin dhe tani, Harry Kane.

Ndeshje e çmendur Angli-Kosovë, shënohen 3 gola për 18 minuta lojë

para 6 muajve - Standard

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha. Reagon...

Po ndodh ‘ҫmenduria’, shënohet edhe goli i tretë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon edhe më tej ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi...

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - TV21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve...

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 6 muajve - RTV 21

2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën shënoi Valon...

Goli më i shpejtë në historinë e futbollit shënohet nga Kosova ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova po luan në Angli. Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet...

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 6 muajve - TV21

2-1 për Anglinë 2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

2-1 është rezultati aktual i ndeshjes Angli-Kosovë . Në minutat e parë të ndeshjes Kosova ishte në epërsi. Golin e  parë e shënoi Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi. Por më pas Anglia barazoi rezultatin...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Medial

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish GOL në Angli-Kosovë

para 6 muajve - Albeu

Barazohet shumë shpejt rezultati në ndeshjet Angli-Kosovë. Reagim i shpejtë i nikoqirëve, të cilët shënojnë përmes Raheem Sterling. Më parë, Berisha kishte kaluar Kosovën në avantazh që në minutën e dytë...

Shqipëri-Islandën, më shumë se 8 mijë tifozë në "Elbsasan Arena"

para 6 muajve - Albeu

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena ’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Për këtë ndeshje janë shitur afërsisht...

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish gol në Angli-Kosovë

para 6 muajve - Sot News

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Shënohet goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi...

Kane dhe 2-1!

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Anglia barazoi rezultatin

para 6 muajve - RTV 21

Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi për Anglinë...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Thaçi edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar ndeshjen fantastike ndërmjet  Anglisë dhe Kosovës. Thaçi në një postim në profilin e tij në facebook ka thënë se djemtë tanë luajtën shumë mirë, shkruan...

Anglia barazoi rezultatin – RTV21

para 6 muajve - TV21

Rezultati 1-1 Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi...

Kosova i shënon gol për 36 sekonda Anglisë

para 6 muajve - Opinion

Sot luhet ndeshja Angli- Kosovë të cilat janë kryesuesit e Grupit A. Ndeshja ka nisur me ritme të shpejta, pasi u deshën vetëm 36 sekonda që kosova të kalonte në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Tetova1

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Etiketa: gol kosova shenon Burimi: https://www.balkanweb.com/

Kosova i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Challandes: Krenar me futbollistët e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 6 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

Anglia barazon menjëherë ndaj Kosovës, shënon Sterling

para 6 muajve - Koha Jone

Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Kosovës, pasi Anglia ka vendosur menjëherë baraspeshën me Sterling, që shënon me kokë brenda zonë pas një goditje nga këndi.

Thaçi edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar ndeshjen fantastike ndërmjet  Anglisë dhe Kosovës. Thaçi në një postim në profilin e tij në facebook ka thënë se djemtë tanë luajtën shumë mirë, shkruan...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 6 muajve - Infokusi

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 6 muajve - TV21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha...

Vjen goli i dytë në takimin Angli – Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Anglisë ka reaguar shpejtë ndaj Kosovës. Pas një dalje të gabuar të Aro Muricit, Sterling ka shënuar me kokë në portën e Kosovës, raporton GazetaBlic. Sterling ka shënuar në minutën e shtatë...

Kosova shënon që minutën e parë kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Goli u realizua nga Valon Berisha.

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 6 muajve - RTV 21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha në minutën e parë të ndeshjes./ 21Media

Challandes: Krenar me futbollistë e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 6 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

E pabesueshme/ Kosova shënon pas 30 sekondash ndaj Anglisë

para 6 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë sfidën ndaj Anglisë, duke kaluar në avantazh që në minutën e parë me Valon Berishën.

Kosova ia ‘terron’ Anglisë, shënon super-gol

para 6 muajve - OraInfo

Po zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Që në sekondat e parë të kësaj ndeshje Kosova kaloi në epërsi, shkruan ORAinfo. Goli u shënua nga Valon Berisha. Rezultati vazhdon të jetë 1 me 0 në favor të Kosovës. /ORAinfo/

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

para 6 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar golin e parë në takimin Angli – Kosovë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Anglisë, raporton GazetaBlic. Valon Berisha ka  realizuar ndaj Anglisë në minutën...

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 6 muajve - Aktuale

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - RTV 21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve për Europianin...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Top Channel

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 6 muajve - Tetova Sot

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Festë në “Elbasan Arena”! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 6 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Thaçi uron Kosovën në ndeshjen ndaj Anglisë: E denjë për t’i sfiduar në fushën e gjelbër

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova e Vogël dhe Anglia e madhe ndjehet krenare me kombëtaren tonë, shkruan Insajderi. Thaçi përmes Facebook ka thënë se shteti anglez njehet krenar që...

"Dardanët" pushtojnë Southampton

para 6 muajve - Albeu

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton , ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Anglia mund Kosovën, paraqitje dinjitoze e “Dardanëve”

para 6 muajve - Flaka

Anglia ka fituar përballjen kundër Kosovës, me rezultat 5-3, të martën mbrëma në stadiumin e Southamptonit. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ u ballafaquan në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020,...

Angli-Kosovë, supersfida për kreun e grupit, zbardhen formacionet zyrtare

para 6 muajve - Sot News

Kosova, plot 14 ndeshje radhazi pa humbje, luan sot përballë Anglisë, gjigantit të futbollit kontinental, në misionin historik për të marshuar drejt ëndrrës së kualifikimit në Euro 2020. Nga ana tjetër...

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Tetova Sot

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Infokusi

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale ku nga kafja e lagjes, ai është gati për ndeshjen me Islandën. Paradite në stadiumin e Elbasanit shkoi edhe kryeministri...

6 ndryshime ndaj Islandës, Reja rreshton një tjetër Kombëtare

para 6 muajve - BalkanWeb

Edi Reja ka vendosur të ndryshoj më shumë se 50% të formacionit që zbriti në fushë ndaj Francës dhe kësaj radhe shpreson të ndreqë shumë nga telashet që u vunë re në 90 minutëshin ndaj kampionëve të botës,...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tre ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Fiton edhe Shqipëria, mposht Islandën me rezultat 4-2

para 6 muajve - Shenja

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Kosova i jep fund serisë pa humbje – mposhtet nga Anglia

para 6 muajve - Infokusi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Skuadra jonë...

Spektakël mes 8 golash, Berisha e Muriqi nuk i mjaftojnë Kosovës përballë Anglisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të anglezëve,...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Gjithçka rreth lojës “së çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

Meta: Duke pritur ndeshjen te kafja e lagjes

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta ka postuar një foto para fillimit të ndeshjes ku shkruan: Nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

Prishtinë a Southampton? Dardanët ‘djegin’ atmosferën në Angli!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Angli-Kosovë: Dalin formacionet zyrtare

para 6 muajve - Klan Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli-Kosovë. Bernard Challandes ka vendosur të zbarkoj me këtë 11-she në St Mary Stadium në Southampton. Muriq, Hadergjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Voca,...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - RTV 21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga...

​Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - Shenja

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë – RTV21

para 6 muajve - TV21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Gjithçka rreth lojës se “çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

Shqipëri – Islandë, këto janë formacionet zyrtare

para 6 muajve - OraInfo

Shqipëria dhe Islanda do të luajnë sonte në kuadër të kualifikuesve ‘Euro 2020’. Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje...

Goli i parë për Kombëtaren, Hysaj: Ende nuk po besoj se kam shënuar

para 6 muajve - Arbresh

Elseid Hysaj shënoi golin e tij të parë me Kombëtaren e Shqipërisë, falë një aksioni mjaft të bukur, ndërsa në përfundim të ndeshjes nuk i fshehu emocionet si për topin e çuar në rrjetë, ashtu edhe për...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Koha.mk

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 6 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra...

Ky është formacioni i kombëtares shqiptare përballë Islandës

para 6 muajve - Ina

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Anglia 5, Kosova 3, Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 6 muajve - Shenja

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Infokusi

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Infokusi

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të.

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 6 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra njerëz kanë dalë në rrugë për...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Tetova Sot

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. > > Loading...

Presidenti Thaçi: Përtej dëshirës së dyanshme për të fituar, Anglia ndjehet krenare që na ka ndihmuar të rritemi

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në prag të ndeshjes së Kombëtares së Kosovës, ka thënë se Anglia ndjehet krenare që e ka ndihmuar shtetin më të ri për tu përfaqësuar deri në këtë nivel. Thaçi  këtë koment...

Southgate, tifozëve kosovar: Duhet të jeni krenarë me ekipin tuaj

para 6 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

Ky do të jetë formacioni i djelmoshave që të luajnë përballë Anglisë (LISTA)

para 6 muajve - Ina

Kosova tashmë ka gati formacionin që do të zbarkojë në stadiumin St Mary’s në Southampton në përballjen me Anglinë për kualifikueset Euro 2020. Kosova synon ta ruajë ecurinë prej 15 ndeshjeve pa humbje,...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Muriçi, portieri i Dardanëve, mposht Kejnin nga pika e penalltisë

para 6 muajve - Flaka

Barklej fitoi një penallti për Kosovën në minutën e 63-të dhe Kejn merr përsipër ta realizojë. Por një pritje fantastike e portierit Muriçi të Kosovës vazhdon t’i japë shpresa ekipit të Dardanëve. Top Channel

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 6 muajve - Tetova Sot

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Publikohet lista, Muriqi e deklason Kane

para 6 muajve - OraInfo

Anglia dhe Kosova do të luajnë sonte në kuadër të kualifikueseve ‘Euro 2020’. Luftë e zjarrtë do të jetë sonte për çdo top nga kosovarët në ndeshjen kundër Kombëtares së Anglisë, e cila starton nga ora...

“Dardanët” nuk e lënë vetë kombëtaren

para 6 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës kanë udhëtuar në Southampton për ta mbështur Kosovën në përballjen e shumëpritur Angli – Kosovë. Me brohoritje të ndryshme “Dardanët” po krijojnë atmosferë...

Kosova spektakolare, shënon edhe të tretin përballë Anglisë

para 6 muajve - Tetova1

Kosova është duke u mposhtur 5-3 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020 përballë Anglisë Përfaqësuesja kosovare kaloi në avantazh e para. Pas një gabimi në mbrojtje të anglezëve Valon Berisha...

Publikohen formacionet/ Reja rreshton një tjetër Kombëtare, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 6 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Tetova Sot

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë. Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Medial

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Publikohen formacionet, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 6 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Formacionet zyrtare/ Reja bën 6 ndryshime, Kosova vetëm 3

para 6 muajve - SuperSport

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës eliminatore përballë Islandës, në orën 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa trajneri Edi Reja ka ndarë mendjen edhe për formacionin me të cilin do të kërkojë fitoren....

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

Kombëtarja e Kosovës arrin në stadiumin ‘St Mary’s’

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh kombëtarja e Kosovës ka arritur në stadiumin St Mary’s, për të zhvilluar ndeshjen e kualifikimeve për ‘Euro 2020’ kundër Anglisë. Pra, Challandes së bashku me djelmoshat e tij sapo kanë...

Southgate: Kosova ka potencial të shkojë në Euro 2020

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

Atmosfera e “Dardanëve” para stadiumit ku do të luhet ndeshja Angli-Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Rreth një orë para fillimit të ndeshjes historike të Kosovës kundër Anglisë, tifozët e Kosovës të cilët kanë shkuar në qytetin e Southamptonit për t’i mbështetur futbollistët tanë, kanë krijuar një atmosferë...

Dardanët ‘pushtojnë’ Southamptonin, të entuziazmuar para ndeshjes

para 6 muajve - Koha.mk

Rreth 1600 tifozë kosovarë kanë mbërritur në Southampton për ta parë nga afër ndeshjen e sontme, e cila fillon nga ora 20:45. ‘Dardanët’ tani duket se janë mbledhur afër stadiumin, ku kanë mbetur edhe...

Angli – Kosovë, ndryshime të mëdha në formacionet startuese

para 6 muajve - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të...

Angli-Kosovë, fomacionet zyrtare: Muslija në vend të Zhegrovës (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Ndryshim skeme dhe 5 lojtarë, del formacioni zyrtar, si do luajë Shqipëria kundër Islandës

para 6 muajve - Sot News

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Formacionet zyrtare/ Reja me 6 ndryshime sonte ndaj Islandës

para 6 muajve - Koha Jone

Shqipëria do të përpiqet që të marrë veten sonte në mbrëmje nga humbja e rëndë ndaj Francës. Kuqezinjtë do të sfidojnë Islandën në “Elbasan Arena” me synimin për të qëndruar në garë për një vend në “Euro...

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

Publikohen formacionet zyrtare të Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 6 muajve - Standard

Edi Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Kombëtarja shqiptare e udhëhequr nga tekniku, Reja do ta pret në stadiumin ‘Elbasan Arena’ përfaqësuesen e Islandës,...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Medial

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Foto/ Ilir Meta vishet kuq e zi, gati për të mbështetur Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare/ Reja bën surpriza në mesfushë dhe sulm, ndërron gjysmën e skuadrës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë...

Formacionet Angli-Kosovë

para 6 muajve - TV21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë...

Publikohet formacioni, si do të luaj Shqipëria kundër Islandës

para 6 muajve - Opinion

Shqipëria do të luaj mbrëmjen e sotme në stadiumin “Elbasan Arena” kundër Islandës. Mësohet se lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi,...

Southgate flet pas fitores ndaj Kosovës, ishte ndeshje bizare

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Formacionet zyrtare Angli-Kosovë, Zhegrova jashtë

para 6 muajve - Sinjali

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Kosova do të paraqitet me formacionin e njëjtë sikund ndaj Çekisë, me përjashtim të...

Trajneri i Anglisë: Duhet të jeni krenar për skuadrën tuaj

para 6 muajve - Periskopi

Edhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur i befasuar me ndeshjen ndaj Kosovës. ‘Tre Luanët’ shënuan fitore 5-3 ndaj ‘Dardanëve’, por këta të fundit zhvilluan një ndeshja fantastike. Southgate...

E FUNDIT/ Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare: Plot ndryshime te kuqezinjtë

para 6 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës, Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

BBC shkruan për tifozin kosovar: I qerasi të gjithë anglezët me birra!

para 6 muajve - GazetaBlic

Janë të shumtë në numër tifozët kosovarë – të cilët ndodhen në Southampton. Kosova dhe Anglia sonte takohen në St Mary’s me fillim nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes për kualifikimeve për kampionatin...

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një...

Trajneri i Anglisë, Southgate: Kosova mund të shkojë në Euro 2020

para 6 muajve - Arbresh

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka gjasa për kualifikim në Euro 2020. Pas fitores 5 me 3 ndaj kombëtares sonë, trajneri i “Tre Luanëve” ka lavdëruar skuadrën e Bernard Challandes duke...

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një orë e gjysmë para fillimit të sfidës...

Formacionet Angli-Kosovë

para 6 muajve - RTV 21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”....

Presidenti Thaçi: Përtej dëshirës së dyanshme për të fituar, Anglia ndjehet krenare që na ka ndihmuar të rritemi

para 6 muajve - Medial

19:17, 10 Shtator 2019 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në prag të ndeshjes së Kombëtares së Kosovës, ka thënë se Anglia ndjehet krenare që e ka ndihmuar shtetin më të ri për tu përfaqësuar deri në këtë...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Kombëtarja e Anglisë arrin në stadiumin e Southamptonit

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020. Challandes ka një sfidë të vështirë sot, por do të mundohet...

Southampton ‘pushtohet’ nga tifozët kosovar

para 6 muajve - OraInfo

Ndeshja Kosovë – Angli do të zhvillohet sonte. Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600 tifozë...

Shqipëri-Islandë/ Meta: Gati për në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta do të mbështesë kombëtaren shqiptare në ndeshjen që do të luhet në “Elbasan Arena” përballë Islandës. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit teksa po konsumon një kafe, shkruan...

Southgate: Kosova ka potencial të kualifikohet

para 6 muajve - KosovaPress

Anglia e mundi sonte Kosovën 5:3 në Southampton, në garat kualifikuese për Euro 2020. Ai tha se Kosova ka potencial të kualifikohet, ndërsa i porositi lojtarët që të jenë të kënaqur me ekipin e tyre. I...

FOTO/ Shqipëria fiton ndaj Islandës, reagon Edi RAMA

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria ka fituar ndaj Islandës, me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena”. Ky reagim i kuqezinjve ka “ngrohur” zemrat e tifozëve, të cilët mbetën disi të zhgënjyer nga ajo ndeshje e pak...

FOTO/ Momenti i festimit të golit, Armand DUKA i kthen shpinën presidentit META

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri fiton ndaj Islandës me rezultatin 4-2, duke bërë autokritikë për lojën e zhvilluar me Francën. Një ndeshje fantastike e kuqezinjve, të cilët emocionuan çdokënd me ndeshjen e sotme. Pas thirrjes...

“Në pjesën e dytë luajtëm me zemër”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dyshja e Kosovës që dhanë tre gola ndaj Anglisë janë deklaruar pas humbjes 5 me 3. Valon Berisha, që shënoi dy herë nga loja ndaj Anglisë, ka thënë se megjithëse Anglia është shumë e fortë, Kosova e tregoi...

Southgate: Kosova ka mundësi të shkojë në Evropian, duhet të jeni krenar me ekipin tuaj!

para 6 muajve - Bota Press

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka një ekip shumë të mirë dhe zbulon se ‘Dardanët’ kanë shanse të mira për t’u kualifikuar në Evropian.Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5-3,...

Mbyllet pjesa e parë Angli-Kosovë me këtë rezultat

para 6 muajve - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 6 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

UEFA: Këta janë tifozët kosovarë!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë

para 6 muajve - Arbresh

Në St. Mary’s të Britanisë së Madhe është zhvilluar sonte (e martë) ndeshja Angli – Kosovë. Tre Luanët i kanë shkaktuar humbjen e parë Kosovës së pamposhtur prej 15 ndeshjesh, shkruan portali arbresh.info....

Kosova po e “terrorizon” Anglinë

para 6 muajve - Infokusi

Përballja e shumëpritur Angli – Kosovë ka filluar me një entuziazëm shumë të madhë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Ishte Valon Berisha ai i cili shënoi...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Flaka

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Challandes: Jam krenar me skuadrën time

para 6 muajve - KosovaPress

Anglia e mundi Kosovën 5:3 të martën në Southampton, duke e forcuar vendin e parë në Grupin A. Kombëtarja kosovare bie në pozitën e tretë në grup me një pikë më pak se Republika e Çekisë, pas humbjes ndaj...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon epërsinë në 5:1

para 6 muajve - Shenja

Ndonëse Kosova e pa veten në avantazh që në minutën e parë, megjithatë Anglia është rikthyer menjëherë në lojë. Fillimisht Stërling barazoi shifrat në 1:1, ndërsa më pas Kejn shënon për 2:1. Disa minuta...

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, Loading...

Challandes: Treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 6 muajve - Arbresh

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët...

Thaçi: Edhe më të mirët humbin ndonjëherë!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkruar një status pas përfundimit të lojës Angli – Kosovë. Ai ka thënë se djemtë tanë kanë luajtur shumë, derisa edhe më të mirët humbin ndonjëherë....

Mesazhi i tifozit kosovar që u bë viral në Angli

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova sonte është mposhtur 5-3 si mysafire në Angli, në një ndeshje mjaft interesante ku nuk munguan golat, drama dhe paraqitja e mirë, sidomos në pjesën e dytë. Por, përveç ndeshjes, anglezëve u ka lënë...

Angli-Kosovë 4-1

para 6 muajve - Infokusi

Angli-Kosovë 4-1

Hadërgjonaj: I shënuam tre gola, mendoj se kemi dalë faqebardhë

para 6 muajve - Bota Press

Florent Hadërgjonaj e ka analizuar lojën e Kosovës në humbjen nga Anglia me rezultat 3:5. Futbollisti kosovar thotë se “Dardanët” bënë lojë të mirë dhe dolën faqebardhë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin...

Challandes: Nuk jam i kënaqur me pjesën e parë, unë ju thashë të provojmë…

para 6 muajve - Ekonomia Online

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Shqipëri-Islandë, një mbrojtës kalon kuqezinjtë në avantazh

para 6 muajve - Lexo

Në “Elbasan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës Në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi Kastriot Dermaku kalon kuqezinjtë në avantazh.

Vjen goli i parë në “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e epërsisë ndaj Islandës

para 6 muajve - Shenja

Shqipëria tani është në epërsi prej një goli ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në “Elbasan Arena”. Golin e parë për Shqipërinë e shënoi Kastriot Dermaku në minutën e 33. /SHENJA/

E gjithë Anglia po flet për të, po shënon si i çmendur: Këto janë fjalët e Muriqit pas ndeshjes së sontme

para 6 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte doli kryelartë nga stadiumi i Southamptonit, pavarësisht se u mposht me rezultat 5-3. Ishte një paraqitje spektakolare nga “Dardanët”, me Valon Berishën që shënoi...

Hadërgjonaj: Duhet me qenë krenar se çfarë fanelle po mbajmë veshur

para 6 muajve - Periskopi

Mbrojtësi i Kosovës, Florent Hadërgjonaj ka theksuar se motivimi ishte në nivelin e duhur pas debaklit që pësuan në pjesën e parë. Ai ka zbuluar fjalët që u thanë pas përfundimit të pjesës së parë në dhomën...

AUTOGOL në përballjen Angli-Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

AUTOGOL në përballjen Angli-Kosovë

Kjo është gjendja momentale e tabelës në grupin e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Kosova pësoi disfatë 5-3 nga Anglia dhe kjo ka bërë që ‘Dardanët’ të zbresin në pozitën e tretë në grupin A. Kjo pasi Çekia mori fitore të madhe 3-0 në udhëtim te Mali i Zi, çka bën që ndeshja në Pragë...

Meta i veshur kuq e zi: Nga kafja e lagjes, gati për Elbasan Arena

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Mesazhi rrënqethës i tifozit kosovar: Falë juve, ne sot luajmë ndaj jush!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Ndeshja me Anglinë, Kosova ka një tifoz special

para 6 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600...

Challandes flet pas ndeshjes, tregon pse humbën nga Anglia

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri zviceran ka marrë përgjegjësinë për humbjen e parë pas 15 ndeshjeve Kosova pësoi humbje pas 15 ndeshjeve në garat zyrtare, por ishte një humbje që dhemb pak, sepse pësoi nga Anglia 5:3, shkruan...

Meta vishet kuq e zi, gati për të mbështetur Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta pas një dite intensive dhe takime me Komisionin e Venecias, ka shpërndarë një foto i veshur kuq e zi, ku thotë se është gati për të ndjekur sfidën mes Shqipërisë dhe Islandës, sfidë...

Challandes: Krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbjen e imja

para 6 muajve - PortaliOnline

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Trajneri i Anglisë, Southgate: Ishte një ndeshje vërtetë e çuditshme

para 6 muajve - Arbresh

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar “vërtetë të çuditshme” ndeshjen kundër Kosovës mbrëmjen e sotme (e martë). Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5 me 3 në takimin në kuadër të ndeshjeve kualifikuesve...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbje është e imja

para 6 muajve - Epoka e Re

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Challandes tregon çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim për Supersport, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas...

Presidenti Meta nga kafja e lagjes: Gati për “Elbasan Arena”!

para 6 muajve - Standard

Presidenti Ilir Meta në rrjetin social facebook, shfaqet larg politikës. Dhe pak ore na ndajnë nga sfida e futbollit shqiptar dhe nuk mund të mungonte nje status nga vet Presidenti i cili ka qenë gjithmone...

Edi REJA analizon ndeshjen me Islandën: Prisja të na dominonin, jam i kënaqur se shikoj shpirt skuadre

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri fiton ndaj Islandës duke bërë autokritikë për lojën e zhvilluar me Francën. Një ndeshje fantastike e kuqezinjve, të cilët emocionuan çdokënd me ndeshjen e sotme. Trajneri Edi Reja pas ndeshjes...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij

para 6 muajve - Bota Press

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3.Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter.Challandes thekson se ne duhet...

Anglezët kalojnë në epërsi

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi i Anglisë ka kaluar në epërsi. Në minutën e ‘19të, anglezët kanë kaluar në epërsi ndaj Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret “Euro 2020”, shkruan Gazeta inFokus. Ishte Harry Kane ai i...

Anglia i kundërpërgjigjet me dy gola Kosovës

para 6 muajve - Shenja

Nuk shkoi më shumë se shtatë minuta, Anglia i përgjigjët Kosovës dhe barazon rezultatin. Raheem Sterling në minutën e 8 të ndeshjes shënon golin e barazimit. Ndërsa në minutën e 19 Harry Kane rrit epërsinë...

Shqipëria deklason Islandën, arkëton 3 pikë

para 6 muajve - PortaliOnline

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Angli – Kosovë, ja sa tifozë kosovar do të jenë sonte në stadium

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia dhe Kosova takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Ndeshja mes ‘Dardanëve’ dhe ‘Tre Luanëve’ zhvillohet në St Mary’s Stadium në Southampton, raporton...

Kuqezinjtë fituan bindshëm ndaj Islandës, Duka thumbon ‘kritikët’: Isha i bindur se do kthjelloheshin dhe do t’i jepnin dashuri Kombëtares

para 6 muajve - Newsport

Presidenti i FSHF Arman Duka uron kuqezinjtë për fitoren e sotme ndaj Islandës me rezultatin e thellë 4 me 2. Duka na ka lënë pa thumbuar “ata që u kthyen kundër Kombëtares pas humbjes me Francën”, duke...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - Tetova1

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1. Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka...

Southgate flet pas fitores ndaj Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Para ndeshjes, Challandes kërkoi ‘lojë të çmendur’ dhe atë e mori, këto janë fjalët e tij pas ndodhive të sontme

para 6 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë...

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Sovrani

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, Loading...

Anglezet kalojnë në epërsi

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi i Anglisë ka kaluar në epërsi

Ambasada britanike në Kosovë: Çfarë loje fantastike nga dy ekipet

para 6 muajve - Arbresh

Në St. Mary’s të Britanisë së Madhe është zhvilluar sonte (e martë) ndeshja Angli – Kosovë. Tre Luanët i kanë shkaktuar humbjen e parë Kosovës së pamposhtur prej 15 ndeshjesh, shkruan portali arbresh.info....

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Fakti Ditor

Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh, që u vlerësua si shumë...

Southgate deklarohet pas ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Periskopi

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Barazon Anglia

para 6 muajve - Flaka

Anglia shumë shpjet ka barazuar rezultatin në duel me Kosovën. Sterling (8’) shënoi për të barazuar shifrat në 1-1, pasi që në minutën e parë ‘Dardanët’ kishin kaluar në epërsi me golin e Valon Berishës....

Kosova shënon gol ë minutë të parë, Anglia barazon shumë shpejt

para 6 muajve - Lexo

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - InfoMagazin

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Kosova pëson disfatë dhe humb rekordin

para 6 muajve - Fol

Kosova nuk ia ka dalë që të ruaj rekordin e pathyeshmërisë, e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. “Dardanët” u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3. Një takim emocionues që dhuroi spektakël nga të...

Mesazhi emocionues i tifozit kosovar që po shpërndahet në Angli

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Tifozë të shumtë kosovarë kanë udhëtuar për në Southampton ku Kosova u përball me Anglinë në ndeshjen për kualifikime në Euro 2020. Një nga tifozët e Kosovës ka shkuar me një mesazh,...

Këto janë statistikat Angli 5 – 3 Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

Kosova pësoi disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon anglezëve 3+ gola si mysafir që nga Kroacia (2-3) në vitin 2007 Futbollistët...

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

para 6 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai që hapi serinë e...

“Nuk e besoj akoma që shënova gol”, kapiteni Hysaj flet pas ndeshjes ndaj Islandës: Ju tregoj pse më nxorri nga fusha trajneri Reja

para 6 muajve - Newsport

Shqipëria mori një fitore fantastike ndaj Islandës me rezultatin 4-2. Kapiteni Hysaj ishte një nga më të mirët në fushën e lojës dhe autori i një goli fantastik. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, Hysaj...

Shqipëria me fitore bindëse ndaj Islandës

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria është kthyer nga disfata e thellë 4 me 1 ndaj Francës duke mposhtur bindshëm rivalin e sotëm (e martë). Kombëtarja shqiptare ka mposhtur me rezultat 4 me 2 kombëtaren e Islandës në ndeshjen e...

Shënohet edhe goli i dytë, Angli-Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Është shënuar edhe goli dytë në ndeshjen Angli-Kosvë. Anglezet kanë barazuar rezultatin, duke shënuar vetëm pak minuta para golit të parë, të bërë nga Valon Bërisha. Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 6 muajve - Fol

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Goooool: Kosova kalon në epërsi kundër Anglisë në minutën e parë!

para 6 muajve - Lajm

Berisha ka shenuar gol në minutën e parë të ndeshjes dhe ka sjellur Kosovën në epërsi 1:0 kundër Anglisë.

Kosova ndëshkon Anglinë që në minutën e parë

para 6 muajve - Shenja

Kosova si mysafir ndëshkon Anglinë në shtëpi të vet. Ishte Valon Berisha i cili shfrytëzoi një mundësi të mirë që në minutën e parë të ndeshjes dhe i solli golin e epërsisë Kosovës në minutën e parë të...

Tifozët e Kosovës dhe të Anglisë bëhen bashkë për disa birra para ndeshjes

para 6 muajve - Koha Jone

Tifozët e Kosovës dhe ata të Anglisë janë bërë së bashku pak orë para ndeshjes së sotme, duke treguar se atmosfera do të jetë mëse miqësore. Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Dardanët janë duke...

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Sovrani

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandën Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

Super Kosova, Valon Berisha shënon gol të bukur ndaj Anglisë

para 6 muajve - Infokusi

Valon Berisha ka pasur drejt portës së ekipit të Anglisë. Ai dha golë në minutat e parë të lojës./Gazeta inFokus/

Kosova mbyll serinë e 15 ndeshjeve pa humbje, por jep 3 gola midis Anglisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka humbur sfidën e parë pas 16 ndeshjesh. Anglia fitoi me rezultatin 5-3, ndaj Dardanëve. Valon Berisha në sekondën 35-të, shënoi për epërsinë fillestare të Kosovës. Më pas pësuan golat e Anglisë...

Kosova nuk gjunjëzohet, ia shënon tre gola Anglisë në shtëpi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova e ka përjetuar humbjen e parë pas dy viteve. ‘Dardanët’ kanë pësuar disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon anglezëve...

Super Shqipëria, e mposht Islandën

para 6 muajve - Albinfo

Kuqezinjtë kanë shënuar një fitore të rëndësishme përballë Islandës Shqipëria ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kualifikimet për Euro 2020, shkruan albinfo.ch. Kuqezinjtë triumfuan 4:2 përballë...

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Gazeta Observer

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandës. Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena. Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

Kosova ia theu një rekord 12 vjeçar Anglisë me paraqitjen fantastike

para 6 muajve - Periskopi

Kosova është bërë ekipi i parë që i ka realizuar tre gola si mysafirë ndaj kombëtares së Anglisë në 12 vjetët e fundit. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në një ndeshje, ishte përballja...

Kosova mundet nga Anliga, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - Gazeta e re

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angli. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai...

Humbje e bukur: Luftuam si të çmendur dhe dolëm kryelartë kundër Anglisë

para 6 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur me rezultat dinjitoz 5-3, si mysafire e Anglisë, të martën mbrëma në Southampton. Valon Berisha na dërgoi në qiellin e shtatë të gjithëve kur shënoi pas vetëm...

Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 6 muajve - KosovaPress

Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi Kosovën në epërsi qysh në minutën e parë në ndeshje, epërsi e cila nuk zgjati shumë....

Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandën Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′),...

VIDEO/ Spektakël dhe gola, Shqipëria rikthen shpresën e kualifikimit

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

Spektakël ne Southampton, Anglia-Kosova 5:3

para 6 muajve - Albinfo

Kosova është mundur nga Anglia, me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Southampton. Fillimi i lojës në mes Kosovës dhe Anglisë nisi me golën e shpejtë të parë nga Valon...

Angli-Kosovë, Pacolli bën gati “çekun e bardhë” për mrekullinë

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova do të tentojë mrekullinë në një ndeshje që e sheh përballë Anglisë në sfidën që do të zhvillohet prej orës 20:45 në stadiumin “St’Mary” të Sauthemptonit. Ecuria e jashtëzakonshme e përfaqësueses...

Para ndeshjes mediat angleze transmetojnë dokumentare me pamje nga lufta në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Edhe pak minuta kanë mbetur në fillimin e ndeshjes ndërmjet Anglisë-Kosovës. E mediat angleze kanë zgjedhur një formë interesante për të treguar se kush janë “Dardanet”, shkruan Gazeta inFokus. Dokumentare...

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 6 muajve - Gazeta e re

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”

para 6 muajve - Koha.mk

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Shqipëri-Islandë: Çmenden në festë shqiptarët, Cikalleshi shënon golin e katërt

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria ka një test të vështirë sot me Islandën. Përveçse kundërshtarët janë të rrezikshëm, kuqezinjtë vijnë pas një humbjeje zhgënjyese në Francë. Ama këtë herë, për Kombëtaren nuk ka vend për “të qarë”...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria, shënohen 2 gola për 4 minuta

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

LIVE/ Odise ROSHI hesht kritikët, vjen goli numër 5 në Elbasan

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 3 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula,...

Nuk dorëzohet Kosova, ngushton rezultatin ndaj Anglisë -Muriqi mbron penalltinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë. ‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e dytë...

Anglia nuk ka pësuar 3 gola brenda qe 12 vjet, e bëri Kosova

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova është bërë ekipi i parë që i ka realizuar tre gola si mysafirë ndaj kombëtares së Anglisë në 12 vjetët e fundit. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në një ndeshje, ishte përballja...

Aro Muric fantastik, pret penalltinë

para 6 muajve - KosovaPress

Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë që Kosova arriti të shënoj dy gola të shpejtë në pjesën...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Anglisë

para 6 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - Periskopi

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Shënon edhe Vedat Muriqi, rezultati 5-3

para 6 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka nisur mirë pjesën e dytë dhe ka shënuar dy gola ndaj Anglisë. Fillimisht shënoi Berisha për 5-2, kurse Vedat Muriqi shënoi nga penalltia për rezultatin 5-3. Loja...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Shenja

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës eliminatore përballë Islandës, në orën 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa trajneri Edi Reja ka ndarë mendjen edhe për formacionin me të cilin do të kërkojë fitoren....

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

LIVE/ S’kanë fund golat në Elbasan, topi shkon sërish në rrjetë

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi,...

2-1, Shqipëria kalon në avantazh

para 6 muajve - Arbresh

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1.

Kosova befason Anglinë edhe në pjesën e dytë

para 6 muajve - Arbresh

“Dardanët” janë duke u treguar të paparashikueshëm kundër Anglisë mbrëmjen e sotme (e martë). Valon Berisha ka shënuar sërish në ndeshjen kundër Anglisë. Mesfushori kosovar i Lazios ka realizuar edhe gjatë...

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur...

Formacionet zyrtare: Angli – Kosovë

para 6 muajve - Shenja

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Rice: Mund t’i shënojmë 3-4 gola kundër Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Declan Rice ka thënë se Anglia është e vetëdijshme për kualitetet e Kosovës. Mirëpo, ai beson në forcën e skuadrës së tij dhe thotë se mund të shënojnë tre ose katër gola. Kosova është mysafire e Anglisë...

1-1, Islanda barazon ndaj Shqipërisë

para 6 muajve - Periskopi

Është barazuar rezultati mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo e fundit e ka shpënë rezultatin në 1-1. Shpërndaje në:

Kosova shënon edhe dy gola kundër Anglisë

para 6 muajve - Albinfo

Goli i pare u shenua nga Valon Berisha, ndersa i dyti ishte penallti per Kosoven ku shenoi Vedat Muriqi. Tashme rezultati mes Anglisw dhe Kosovws eshte 5:3

Berisha shënon golin e dytë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ka shënuar golin e dytë personal dhe të dytin për Kosovën në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “St. Mary’s Stadium”.  Aktualisht rezultati është 5-2. Për anglezët...

Angli-Kosovë, Pacolli bën gati “çekun e bardhë” për mrekullinë

para 6 muajve - Medial

Kosova do të tentojë mrekullinë në një ndeshje që e sheh përballë Anglisë në sfidën që do të zhvillohet prej orës 20:45 në stadiumin “St’Mary” të Sauthemptonit. Ecuria e jashtëzakonshme e përfaqësueses...

LIVE/ SPEKTAKOLARE! Hysaj shënon golin e parë në karrirë, super asist nga Manaj

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 1 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47′ / Hysaj 52′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli...

Islanda i përgjigjet menjëherë Shqipërisë në pjesën e dytë

para 6 muajve - Arbresh

Islanda ka barazuar gjithçka me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes kundër Shqipërisë. Mysafirët në “Elbasan Arena” kanë shënuar për 1 me 1 pas vetëm dy minutave lojë në pjesën e dytë të ndeshjes në kuadër...

Fansat anglezë u tallen brutalisht me Kosovën pas golit të pestë

para 6 muajve - Periskopi

Tifozët anglezë janë tallur me futbollistët e Kosovës pas golit të pestë të shënuar nga Anglia ndaj Kosovës, në ndeshjen që po zhvillohet momentalisht në Saint Mary’s Stadium. Pas golit të shënuar nga...

Aliti: Nuk i frikësohemi Anglisë, kemi respekt për ta

para 6 muajve - Koha.mk

Futbollisti i Kosovës, Fidan Aliti që bëri një paraqitje të jashtëzakonshme kundër Çekisë, pret të njëjtën lojë edhe ndaj anglezëve. “Ishte një ndeshje e mirë e skuadrës ndaj Çekisë. E dimë çfarë skuadre...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

LIVE/ Starton pjesa e dytë në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Francës

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

FOTO/ Angli-Kosovë, formacionet zyrtare. ‘Dardanët’ për një tjetër mrekulli

para 6 muajve - Lexo

Në “St. Mary” të Southampton do të përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova, bën të ditur Syri.net. Me 15 ndeshje pa humbur, “Dardanët” shkojnë në Angli me moralin e lartë, për të...

Shqipëria fiton pjesën e parë ndaj Islandës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar pjesën e parë të ndeshjes kualifikuese ndaj Islandës (1-0). Kuqezinjtë kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Kastriot Dermaku. Ky i fundit shënoi në minutën e 32-të,...

Perfundon pjesa e pare: Anglia 5:1

para 6 muajve - Albinfo

Anglia është duke fituar 5:1 kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të Ndërsa, Anglia...

Kosova po luan hapur, pranon golin e pestë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sancho ka shënuar edhe golin e tij të dytë personal të pestin për Anglinë në përballje me Kosovën. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ po ballafaqohen në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020, transmeton...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 6 muajve - Sovrani

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Andin Lokaj: Ky lojtar do të shënojë gol ndaj Anglisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova sonte do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë, ku pritet të jetë një takim me plotë emocion për tifozët ‘Dardan’. Pra takimi Kosovë – Angli do të startoj nga ora 20:45, shkruan GazetaBlic....

Ndeshja Angli-Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

Përfundon pjesa e parë, Anglia e fortë për Kosovën

para 6 muajve - KosovaPress

Kombëtarja e Anglisë është duke avancuar me rezultat 5:1, pas përfundimit të pjesës së parë. Ishte Valon Berisha që shënoi për Kosovën qysh në minutën e parë. Mirëpo epërsia e Kosovës nuk zgjati më shumë...

Pjesa e parë: Anglia 5 – 1 Kosova

para 6 muajve - Arbresh

Pavarësisht një fillimi të jashtëzakonshëm duke gjetur golin e epërsisë pas vetëm 34 sekondave, gjërat nuk shkuan mirë tutje për Kosovën kundër Anglisë. Kombëtarja jonë arriti të kalojë në avantazh qysh...

Anglia e fiton bindshëm pjesën e parë ndaj Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Anglia e ka fituar bindshëm pjesën e parë të ndeshjes ndaj Kosovës (5-1). Kosova shënoi e para në minutën e parë nëpërmjet Valon Berishës, por vendasit u rikthyen duke shënuar pesë gola. Sterling e barazoi...

Shënon Dermaku, Shqipëria në epërsi

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria ka kaluar në epërsi kundër Islandës që po zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Golin e parë në ndeshje e shënoi Kastrot Dermaku në minutën e 363-të të ndeshjes. Kjo është ndeshje shumë e...

Mbyllet pjesa e parë: Pësuam pesë e shënuam një, në intervalin e dytë luftohet për fytyrë

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare. Ja 11 kuqezinjtë e përzgjedhur nga Edi Reja

para 6 muajve - Lexo

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Tetova Sot

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

VIDEO/ 45 minuta pozitive në Elbasan, Shqipëria “gjunjëzon” Islandën

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express

Këtë moment Vojvoda nuk do ta harroj për gjithë jetën

para 6 muajve - Bota Press

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të. VIDEO

Thaçi: Djemtë tanë, Kosovën e bëjnë krenare

para 6 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, lidhur me derbin Angli-Kosovë ka thënë se të dyja vendet ndihen krenare. Kjo pasi që, Anglia ndihet krenare për Kosovën se sa është rritur, shkruan Gazeta...

Shënohet goli i katërt në ndeshjen Angli - Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Anglia ka arritur të dyfishoj epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e shënuar nga Mërgim Vojvoda. Gjatë këtij aksioni Fidan Aliti u lëndua mirëpo lojtarët e kombëtares angleze nuk e ndalën lojën dhe për këtë...

Shqipëria po fiton ndaj Islandës

para 6 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku me kokë Shqipëria ka kaluar në epërsi ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Golin në minutën e 33-të, e ka shënuar Kastriot Dermaku...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria me superskemë, Dermaku dërgon topin në rrjetë

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 20’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Andin Lokaj: Ky do të jetë rreziku kryesor i Kosovës ndaj Anglisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Komentatori i njohur kosovar, Andin Lokaj beson se Harry Kane bashkë me Sterlingun do të jenë rreziku kryesor i kombëtares sonë në ndeshjen e sotme. Lokaj beson se Harry Kane do t’i shkaktojë shumë telashe...

Përmbyset rezultati, Anglia 2-1 Kosova

para 6 muajve - Sovrani

Anglia ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, teksa ka gabuar mesfusha dhe mbrojtja e “Dardanëve”. I zakonshmi Harry Kane ka goditur brenda zone dhe portieri Muric e ka pësuar poshtë këmbëve. Facebook Twitter Google Plus

Kane kalon Anglinë në epërsi

para 6 muajve - KosovaPress

Sulmuesi I Tottenhamit, Harry Kane ka shënuar golin e parë personal dhe të dytin për Anglinë. Një aksion mirë i ndërtuar nga Sterling dhe Kane me një goditje precize arriti ta mposhtë Aro Muric. Kujtojmë...

Anglia përmbys rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Anglia ka arritur të realizojë dy gola duke përmbysur kështu rezultatin kundër Kosovës. “Tre Luanët” kanë shënuar për 2 me 1 në ndeshjen si nikoqir në stadium St. Mary’s në kuadër të kualifikimeve për...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës (2-1). Kosova shënoi e para, por vendasit reaguan shpejtë dhe shënuan dy gola. Golashënues i dytë p[ër Anglinë ishte Harry Kane, në minutën e 19-të. /Epoka e re/

Anglezët në epërsi

para 6 muajve - Bota Press

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës.Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton Botapress.Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Kane dhe 2-1!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18-të...

LIVE/ Shqipëria nuk ndalet, Rei Manaj gjuan shtyllën

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 0 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson, Hermannsson,...

Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Ende ka kaluar dhjetë minuta lojë janë shënuar dy gola në ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. “Tre Luanët” janë përgjigjur menjëherë pas golit befasues nga skuadra e Bernard Challandes në minutën e parë...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Bota Press

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të.

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

E pabesueshme/ Kosova shënon në Angli golin më të shpejtë të histori

para 6 muajve - Fakti Ditor

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Shënon Anglia, barazohet rezultati

para 6 muajve - KosovaPress

Kombëtarja angleze ka barazuar rezultatin në minutën e 7 të ndeshjes. Pas një harkimi të mirë nga goditja e këndit, ishte Sterling i cili u gjend më së miri në 16 metërshin e Kosovës, për të shënar me...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës...

Barazohet rezultati në ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova ka shënuar gol vetëm pas një minute lojë në ndeshjen ndaj Anglisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Kjo nuk e ka demoralizuar kombëtaren angleze, pasi arritën të...

Anglia barazon menjëherë rezultatin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vetëm shtatë minuta ka zgjatur epërsia e Kosovës ndaj Anglisë. Raheem Sterling ka barazuar gjithçka në minutën e tetë.

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 6 muajve - Albeu

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës , ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “ Elbasan Arena ” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e...

Aliti: Nuk kemi frikë, por kemi respekt ndaj Anglisë

para 6 muajve - Alsat-M

Kombëtarja e Kosovës para sfidës me Kombëtaren e Anglisë, ka energji pozitive dhe të gjithë futbollistët e presin këtë duel me entuziazëm, megjithëse janë të vetëdijshëm se “Tre Luanët” janë në nivel krejt...

E pabesueshme, Kosova në epërsi

para 6 muajve - KosovaPress

Kosova ka arritur të kalojë në epërsi qysh në minutën e 2-të të ndeshjes më anë të Valon Berishës. Një gabim nga lojtarët anglez, dhe superasistimi i Muriqit e bëri të lehtë që Berisha të shënoj përballë...

LIVE/ Starton ndeshja në “Elbasan Arena”, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 0 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson, Hermannsson,...

E jashtëzakonshme: Kosova i shënon Anglisë në minutën e parë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova ka befasuar të gjithë duke gjetur golin e epërsisë qysh në minutën e parë mbrëmjen e sotme (e martë). “Dardanët” kanë shënuar për 0 me 1 në ndeshjen kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për...

Gooool, Kosova në epërsi kundër Anglisë

para 6 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Valon Berisha në minutën e parë Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë në udhëtim dhe ka shënuar qysh në minutën e parë, shkruan albinfo.ch. Golin e ka shënuar Valon Berisha pas asistimit nga Vedat Muriqi.

Kosova në epërsi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e parë të ndeshjes. Valon Berisha realizoi pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve.

E pabesueshme, e pabesueshmeeee – JEMI NË EPËRSI pas vetëm 50 sekondave

para 6 muajve - Periskopi

E papërshkrueshme. Kemi kaluar në epërsi kundër Anglisë në Southampton pas vetëm 50 sekondave lojë. Vedat Muriqi ka asistuar në mënyrë brilante për Valon Berishën, i cili ka shënuar nga afërsia. Shikoni...

50 sekonda, Kosova i shënon Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka kaluar në persi në ndeshjen kundër Anglisë. E golin e ka dhënë mesfushori Valon Berisha.

Rama ndjek stërvitjen e kombëtares: Kur fitojnë mbajnë radhë …

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i pranishëm në resortin “Tropical”, ku kombëtarja e drejtuar nga Edoardo Reja, po zhvillon përgatitjet e fundit për ndeshjen kualifikuese të “Euro 2020” kundër...

Fillon ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Kjo është ndeshja e parë në mes të këtyre dy kombëtareve. Kosova është në një seri prej 15 ndeshjeve, pa humbje ndërsa Anglia ka 3 vite që nuk ka pësuar në një ndeshje eliminatore për kampionatin Evropian....

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi përpara ndeshjes

para 6 muajve - GazetaBlic

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Filloi ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka filluar ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2020” në mes Anglisë dhe Kosovës. Kjo ndeshje është vlerësuar nga të dyja kombëtarët si më e rëndësishmja në Grupin A, pasi përcakton edhe...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Fakti Ditor

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës...

Atmosferë gjigande rrugëve të Southampton

para 6 muajve - Bota Press

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Vetëm 8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Periskopi

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

Kryeministri Rama vizitë të papritur Kombëtares, poston foton dhe jep mesazhin për të gjithë shqiptarët

para 6 muajve - Sot News

Të gjithë pranë ekipit Kombëtar në momente të vështira. Ky ishte mesazhi i kreut të Federatës së Futbollit, Armand Duka, drejtuar mbi të gjithëve tifozëve “VIP”, atyre që kanë qenë të privilegjuar në çdo...

FOTO/ Armand DUKA mes tifozëve, presidenti ka një mesazh para ndeshjes

para 6 muajve - Newsport

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, pas thirrjeve për mbështetjen e kombëtares, tashmë ndodhet në Elbasan Arena për të ndjekur nga afër ndeshjen e kuq e zinjve. Duka në këto ditë të vështira të kombëtares,...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte pësuar...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Meta anashkalon axhendën për Kombëtaren, Rama vizitë surprizë

para 6 muajve - Opinion

Sot të gjithë janë me sytë nga Kombëtarja, ndërkohë që djemtë kuqezi po kalojnë një moment të vështirë pas humbjes me Francën. Pas mesazhit të kreut të FSHF-së, Armando Duke se të gjithë duhet të jenë...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Thaçi: Sa herë që djemtë tanë luajnë, Kosovën gjithmonë e bëjnë krenare

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi të publikuar në faqen e tij zyrtare Facebook ka thënë se edhe Anglia e madhe sot ndjehet krenare me kombëtaren tonë. “Kosova e vogël...

Statistikat e Shqipëri-Islandë / Për të fituar mjafton të shënojmë të parët. Por gjejmë rrjetën vetëm në 5 minutat e fundit

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ndeshja e sotme në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Islandës do të jetë përballja e 7 mes këtyre dy përfaqësueseve, me bilancin që për momentin është plotësisht në favor të nordikëve, të cilët kanë fituar...

Tifozët shqiptarë ”pushtojnë” Anglinë, zbulohet numri i të pranishmëve në sfidën e Kosovës

para 6 muajve - Newsport

Kosova do të luajë sot një ndeshje të rëndësishme ndaj Anglisë. Pas fitores së arritur ndaj Çekisë, të besuarit e Challandes do të provojnë sërish të bëjnë një tjetër surprizë. Skuadra kosovare do të ketë...

8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

Reja bën skuadrën nga e para, ja formacioni kuqezi ndaj Islandës

para 6 muajve - BalkanWeb

Jo vetëm disa ndryshime siç zbuloi në konferencën zyrtare për mediat, pasi Edi Reja do të zbresë në fushë nga minuta e parë kundër Islandës me një formacion thuajse të ri nga ai që luajti të shtunën në...

Sot Shqipëri-Islandë/ Interes i vakët në Elbasan Arena

para 6 muajve - Flaka

Janë drejt fundit përgatitjet për ndeshjen Shqipëri-Islandë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në Elbasan Arena. Në një lidhje direkte me gazetaren e Top Channel, Bruna Kercyku shprehet se ka një interes...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 6 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

GRUPI H/ Matematika mban në lojë Shqipërinë, Franca e Turqia zbresin për 3 pikë

para 6 muajve - BalkanWeb

Shqipëria gjendet në një situatë kritike jo vetëm në aspektin psikologjik por dhe në shifra. Tabloja e grupit H përpara sfidës kundër Islandës nuk është aspak e favorshme teksa ekipi kuqezi sheh 3 ekipet...

Formacionet zyrtare Shqipëri-Islandë, Reja me 6 ndryshime

para 6 muajve - Albinfo

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen kundër Islandës Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Islandë, që fillon nga ora 20:45 në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Në...

Tifozi i Kosovës me mesazh falënderimi për Anglinë

para 6 muajve - Periskopi

Tifozët që kanë udhëtuar drejt Anglisë për ta përkrahur Kombëtaren e Kosovës, kanë marrë me vete edhe disa parulla me mesazhe interesante. Njëri ndër ta, i cili është marrë në pyetje edhe nga mediet angleze,...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kosova është mysafir i Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Trajneri Bernard Challandes, në ndeshjen kundër Tre Luanëve ka bërë dy ndryshime. Ai nga minuta e parë ka inkuadruar Valon Berishën...

Konfirmohet: Vedat Muriqi superior ndaj Harry Kane, publikohen statistikat që e dëshmojnë këtë

para 6 muajve - Periskopi

Luftë e zjarrtë do të jetë sonte për çdo top nga kosovarët në ndeshjen kundër Kombëtares së Anglisë, e cila starton nga ora 20:45. Pritet shumë nga Vedat Muriqi, i cili ka qenë një prej sulmuesve më në...

Shqipëri-Islandë: Publikohen formacionet zyrtare, mungon Mavraj

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Ja formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë

para 6 muajve - PortaliOnline

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Tetova Sot

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Formacionet Angli-Kosovë, Challandes me disa ndryshime

para 6 muajve - Albinfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes, Anglia-Kosova Pak minuta më parë janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020, shkruan albinfo.ch....

​Thaçi: Sa herë që djemtë tanë luajnë, Kosovën gjithmonë e bëjnë krenare

para 6 muajve - KosovaPress

“Kosova e vogël dhe Anglia e madhe sot ndjehen krenare me kombëtaren tonë. Përtej dëshirës së dyanshme për të fituar, Anglia ndjehet krenare që na ka ndihmuar të rritemi, të forcohemi dhe të përfaqësohemi...

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

Talenti i Anglisë i frikësohet Kosovës: Do e kemi të vështirë, por mund të shënojmë 3 ose 4 gola

para 6 muajve - Albeu

Talenti i Anglisë Declan Rice i trembet Kombëtares së Kosovës. Ai ka deklaruar se Kosova ka mjaft cilësi brenda skuadrës, por gjithashtu tha se Kombëtarja angleze e ka luksin të mposhtë cilëndo skuadër...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Gazeta Express

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 6 muajve - KosovaPress

Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin e tyre e ka zënë Berisha dhe Muslija. Muric, Hadergjonaj,...

Tifozët e Kosovës e “bllokojnë” rrugën rreth stadiumit të Southamptonit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Jo vetëm në Prishtinë tifozët e Kosovës krijojnë atmosferë kur luan Kosova. Dardanët janë prezent gjithandej ku luan Kombëtarja, madje edhe në cepin e Anglisë në Southampton. Shumë tifozë janë mbledhur...

FORMACIONET/ Kosova sfidon Anglinë, gati për spektakël në “St Mary’s Stadium”

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Trajneri Challandes ka hedhur në fushën e lojës lojtarët që do të startojnë...

Thaçi: Përtej dëshirës së dyanshme për të fituar, Anglia ndjehet krenare që na ka ndihmuar të rritemi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në prag të ndeshjes së Kombëtares së Kosovës, ka thënë se Anglia ndjehet krenare që e ka ndihmuar shtetin më të ri për tu përfaqësuar deri në këtë nivel. Thaçi  këtë koment...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

Shqipëri-Islandë, ja formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Mesazhi i veçantë nga tifozi kosovar në Angli para ndeshjes së shumëpritur

para 6 muajve - Arbresh

Kanë mbetur më pak se dy orë deri në fillimin e ndeshjes së shumëpritur mes Anglisë dhe Kosovës. Dy kombëtaret do të përballen për herë të parë mes tyre në stadiumin St. Mary’s të Southamptonit në kuadër...

FOTO/ Ilir META gati për Kombëtaren, presidenti ka një mesazh nga kafja e lagjes

para 6 muajve - Newsport

Sot, në orën 20:45 në “Elbasan Arena” do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Në stadium do të jetë edhe presidenti Ilir Meta. Me anë të një foto të...

Thaçi: Kosova e vogël e Anglia e madhe ndjehen krenare me kombëtaren tonë

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi para lojës së futbollit mes Kosovës dhe Anglisë ka thënë se të dy vendet ndjehen krenare me vendin tonë. Sipas tij, Anglia njihet krenare që na ka ndihmuar të rritemi,...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, Presidenti Meta: Gati për “Elbasan Arena”

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Sonte në mbrëmje në Elbasan Arena luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook Presidenti Meta përshëndet të gjithë tifozët Kuq e Zi Ja postimi i plotë: Nga kafja e...

Thaçi: Kosova e vogël e Anglia e madhe ndjehen krenare me kombëtaren tonë

para 6 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi para lojës së futbollit mes Kosovës dhe Anglisë ka thënë se të dy vendet ndjehen krenare me vendin tonë. Sipas tij, Anglia njihet krenare që na ka ndihmuar të rritemi,...

Sfida e sotme me Islandën, Rama takon futbollistët kuqezi në Durrës

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Ekipi i drejtuar nga Edy Reja është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

para 6 muajve - Medial

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte pësuar...

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 6 muajve - Tetova Sot

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës, ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e sotme...

Supersfida Angli-Kosovë, analizë dhe parashikim në "kokë"

para 6 muajve - Albeu

Sot në mbrëmje Kosova do të luajë ndeshjen më të rëndësishem të vitit atë ndaj Anglisë në transfertë, ndeshja e cila do të zhvillohet në stadiumin e Southampton "St Mary’s" në orën 20:45. Në prag të sfidës,...

Sot Shqipëri-Islandë/ Interes i vakët në Elbasan Arena

para 6 muajve - Top Channel

Janë drejt fundit përgatitjet për ndeshjen Shqipëri-Islandë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në Elbasan Arena. Në një lidhje direkte me gazetaren e Top Channel, Bruna Kercyku shprehet se ka një interes...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 6 muajve - TV21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 6 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Challandes: Po të ndodhte kjo, do ta lija punën te Kosova

para 6 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

“Euro2020”/ Islanda sfida që duhet fituar, statistikat kundër Shqipërisë

para 6 muajve - BalkanWeb

“Islanda do të tregoj shumë për të ardhmen në “Euro2020”, është ndeshja më deçizive e cila duhet fituar me çdo kusht”, kështu u shpreh Edi Reja në konferencën zyrtare për shtyp në vigjilje të sfidës kundër...

Statistikat e sfidës së sotmes mes Shqipërisë dhe Islandës

para 6 muajve - Koha Jone

Sfida e mbrëmjes së sotme mes Shqipërisë dhe Islandës, do të jetë dueli i 7-të mes të dyja kombëtareve. Islandezët deri më tani kanë arritur që të marrin 4 fitore, ndërkohë që kuqezinjtë fituar në 2 raste,...

Haradinaj: Me ju në çdo fitore e çdo sfidë!

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova sot përballet me Anglinë në kuadër të kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Me fillim nga ora 20:45, djelmoshat kosovarë do ta kenë ndoshta testin më seriozë që nga pranimi në shtëpinë...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Medial

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Formacioni i Kosovës kundër Anglisë

para 6 muajve - Koha.mk

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Kështu duket stadiumi ku do të luhet ndeshja Angli – Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”. Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse...

Kosova me një tifoz special për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600 tifozë kosovarë kanë mbërritur në Southampton për ta...

“Euro2020”/ Islanda sfida që duhet fituar, statistikat kundër Shqipërisë

para 6 muajve - Medial

“Islanda do të tregoj shumë për të ardhmen në “Euro2020”, është ndeshja më deçizive e cila duhet fituar me çdo kusht”, kështu u shpreh Edi Reja në konferencën zyrtare për shtyp në vigjilje të sfidës kundër...

Shteti i shkatërruar nga lufta që po kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - Insajderi

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Ndeshja Angli-Kosovë, Pacolli kujton kohën e luftës

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, ka thënë se sot Kombëtarja e Kosovës dhe e Anglisë zhvillojnë ndeshjen e tyre kualifikuese për Euro 2020. Ai ka vlerësuar se Kosova është kundërshtarë...

Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Gazeta Express

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Challandes me dy ndryshime në formacionin e Kosovës për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Insajderi

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Challandes: Duhet ta lë punën nëse them se s’mund ta mposhtim Anglinë

para 6 muajve - Koha.mk

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka plot ndryshime

para 6 muajve - OraInfo

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm. Sot në orën 20:45 Shqipëria pret në “Elbasan Arena” përfaqësuesen e Islandës në ndeshjen vendimtare për fatet e kualifikimit në Euro...

Ndeshja Angli-Kosovë, Pacolli kujton kohën e luftës

para 6 muajve - Medial

12:31, 10 Shtator 2019 Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, ka thënë se sot Kombëtarja e Kosovës dhe e Anglisë zhvillojnë ndeshjen e tyre kualifikuese për Euro 2020. Ai ka vlerësuar...

Edi Rama ??kap? edhe Kombëtarën, pjesë e stërvitjes pak orë para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në seancën stërvitore që po kryen Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, përpara ndeshjes që ka në mbrëmje me Islandën në ‘’Elbasan Arena”. Mësohet se pas stërvitjes...

Haradinaj parashikon ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se e do fitoren në ndeshjen e sotshme të Kosovës kundër Anglisë, përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Ekipi kombëtar i Kosovës...

Reja me 5 ndryshime ndaj Islandës, ja 11-shja që do të hedhë sonte në fushë

para 6 muajve - Koha Jone

Trajneri Edoardo Reja do të bëjë shumë ndryshime në formacionin ndaj Islandës mbrëmjen e sotme, pasi kuqezinjtë bënë një paraqitje shumë të dobët ndaj Francës. Strategu italian paralajmëroi 5 ndryshime...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.mk

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Southgate: Përballja me Kosovën, sfida më e vështirë deri tash

para 6 muajve - InfoShqip

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Pacolli ka një premtim të madh për lojtarët e kombëtares

para 6 muajve - Ina

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli premtoi sot se do shpërblej lontarët e kombëtares së Kosovë nëse shënonnë rezultat pozitiv me Anglinë. “Mirëmëngjes miq. Sot është një...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Iliria News

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Haradinaj parashikon ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Iliria News

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se e do fitoren në ndeshjen e sotshme të Kosovës kundër Anglisë, përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Ekipi kombëtar i Kosovës...

Zbulohet formacioni ‘surprizues’ i Shqipërisë kundër Islandës!

para 6 muajve - Standard

Sot në orën 20:45 Shqipëria pret në “Elbasan Arena” përfaqësuesen e Islandës në ndeshjen vendimtare për fatet e kualifikimit në Euro 2020. Pas humbjes 4-1 përballë Francës, trajneri Edi Reja ka zgjedhur...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Koha.mk

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Kosovarët nuk do të jenë të vetëm në Southampton

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova do të ketë përkrahje të madhe edhe sonte në udhëtim ndaj Anglisë. Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin St. Mary’s në Southampton me fillim nga ora 20:45. Anglia dhe Kosova nuk janë përballur kurrë...

Pamje të tifozëve kosovar në Angli

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sonte Kosova do të luaj kundër Anglisë, duke filluar nga ora 20:45. Tifozët kosovar kanë filluar përgaditjet për këtë lojë, ku edhe pritet që numri i “Dardanëve” të jetë i madh. Këtu janë disa foto të...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Medial

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Haradinaj parashikon rezultatin e ndeshjes Kosovë-Angli

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj , ka bërë të ditur se e do fitoren në ndeshjen e sotshme të Kosovës kundër Anglisë, përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Ekipi kombëtar i Kosovës...

Meta kërkon mbështetje për kombëtaren: Topi është i rrumbullakët…

para 6 muajve - Medial

Presidenti Ilir Meta ka vendosur te mbështese nga afër Shqiperinë në ndeshjen që do të ketë këtë mbrëmje në Elbasan Arena kundër Islandës. Ai tha nëpërmjet një postimi në facebook se nuk kishte ndërmend...

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë

para 6 muajve - Alsat-M

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

Pacolli premton “mirënjohje” në rast të një rezultati pozitiv të Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, është shprehur i emocionuar në prag të ndeshjes së sotme që Kosova e zhvillon kundër Anglisë. Ai madje ka premtuar “mirënjohje” për lojtarët, pa e sqaruar më tej se...

“Sot në “Elbasan Arena” me Kuqezinjtë!” Presidenti mesazh mbështetës para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin “Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. “Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”.Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

Shqipëri-Islandë, Reja vjen me 6 ndryshime (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Edi Reja ka menduar një ndryshim thuajse total të skuadrës për ndeshjen ndaj Islandës në krahasim me atë që u pa në fushën e lojës ndaj Francës. Ndryshime që përveç portës , prekin çdo repart tjetër të...

Haradinaj parashikon ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Medial

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se e do fitoren në ndeshjen e sotshme të Kosovës kundër Anglisë, përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Ekipi kombëtar i Kosovës...

Strategu Haradinaj: “Zor e kemi me Anglinë”

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova sot përballet me Anglinë në kuadër të kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Me fillim nga ora 20:45, djelmoshat kosovarë do ta kenë ndoshta testin më seriozë që nga pranimi në shtëpinë...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Shqipërisë

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë

para 6 muajve - Bashke

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.net

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Rice: Mund t’i shënojmë 3-4 gola kundër Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Declan Rice është optimist për Anglinë para ndeshjes kundër Kosovës. Declan Rice ka thënë se Anglia është e vetëdijshme për kualitetet e Kosovës. Mirëpo, ai beson në forcën e skuadrës së tij dhe thotë...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdoj serinë e saj pa humbje

para 6 muajve - Koha.net

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Southgate para ndeshjes: I njoh Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Insajderi

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin dhe Vojvodën

para 6 muajve - Koha.mk

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

Kosova sot e luan ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Insajderi

Sot do të luhet super përballja ndërmjet kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kosovës Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv....

Shkëlqimi dhe rënia e kapitenit Mërgim Mavraj

para 6 muajve - Shekulli

Ish-kapiteni i kombëtares, Rudi Vata deklaroi se duhet të tërhiqej nga skuadra që pësoi katër gola në Stade dë France, ndërsa trajneri Reja deklaroi se kapiteni nuk do të ketë vend në formacionin që do...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Zhurnal

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Southgate para ndeshjes: I njoh mirë Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Zhurnal

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Media e njohur e sportit: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes vjen me dy ndryshime kundër Anglisë (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. "Dardanët" do të jenë transfertë ndaj kombëtares angleze në oren 20:45, në stadiumin...

Ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i kuqezinjve

para 6 muajve - Koha.mk

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Southgate vlerëson Kosovën: Janë rivali jonë më i fortë në grup

para 6 muajve - SuperSport

Gareth Southgate vlerëson maksimalisht Kosovën. Trajneri i Anglisë në konferencën për shtyp para sfidës ndaj dardanëve nënvizoi se Kosova është rivali më i fortë që ka Anglia në grupin A kualifikues të...

Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Express

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Kosova merr një lajm fantastik para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - OraInfo

Lajm fantastik për Kosovën para ndeshjes me Anglinë. Kosova do të ketë përkrahje të madhe edhe sonte në udhëtim ndaj Anglisë. Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin St. Mary’s në Southampton me fillim...

Pacolli u premton Dardanëve “mirënjohje” nëse nuk mposhten në Angli

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, u ka premtuar djelmoshave të Kombëtares së Kosovës, “mirënjohje”, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen me Anglinë. Sipas tij, sot Kosova luan...

‘Topi është i rrumbullakët’/ Meta mesazh për tifozët kuq e zi para sfidës Shqipëri-Islandë

para 6 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta duke lënë për pak çaste angazhimet politike, është ndalur tek takimi i sotëm i futbollit Shqipëri-Islandë, ku konfirmoi se do të jetë i pranishëm në “Elbasan Arena”. Përmes një postimi...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Top Channel

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Ilir Meta: Le të marrim shembull tifozët e Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes pas fitores së jashtëzakonshme ndaj Çekisë. Djelmoshat e Challandes arritën edhe një fitore të madhe, duke bërë kështu një hap gjigant drejt...

Mediat britanike të sigurta: Kështu do të rreshtohet Anglia ndaj Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Challandes: Nuk kemi frikë, por Anglia është superfuqi

para 6 muajve - SuperSport

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes foli me doza optimiste edhe para ndeshjes shumë të vështirë ndaj Anglisë. Në konferencën për shtyp nga ambientet e stadiumit të Southampton ku do të luhet ndeshja...

Anglia me tre ndryshime në formacion kundër Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Gareth Southgate pritet të fillojë me Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell dhe Jadon Sanchon kundër Kosovës. Anglia në ndeshjen e tyre të katërt të kualifikueseve për Euro 2020 vjen pas fitores bindëse...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Medial

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Meta kërkon mbështetje për kombëtaren: Topi është i rrumbullakët…

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka vendosur te mbështese nga afër Shqiperinë në ndeshjen që do të ketë këtë mbrëmje në Elbasan Arena kundër Islandës. Ai tha nëpërmjet një postimi në facebook se nuk kishte ndërmend...

Southgate: Kosova, rivali më i madh i Anglisë në garë për t’u kualifikuar në Euro 2020

para 6 muajve - Lajm

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen...

Shqipëri-Islandë/ Presidenti i jep ‘zemër’ kombëtares: Tifozët kërkojnë vetëm fitore, por mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Standard

“Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm...

Formacioni i mundshëm i Kosovës kundër Anglisë, këto janë dy ndryshimet

para 6 muajve - OraInfo

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë. Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët”...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 6 muajve - Gazeta e re

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

“Euro2020”/ Islanda sfida që duhet fituar, statistikat kundër Shqipërisë

para 6 muajve - InfoMagazin

“Islanda do të tregoj shumë për të ardhmen në “Euro2020”, është ndeshja më deçizive e cila duhet fituar me çdo kusht”, kështu u shpreh Edi Reja në konferencën zyrtare për shtyp në vigjilje të sfidës kundër...

Shqipëria me ndryshime në përbërje në kërkim të fitores vendimtare

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Eddy Reja ka paralajmëruar ndryshime në formacion për duelin eliminator të "Euro 2020" kundër Islandës. Në konferencën e mbajtur për shtyp të martën,...

Lajm i jashtëzakonshëm për Kosovën para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova sot përballet me Anglinë në kuadër të kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Me fillim nga ora 20:45, djelmoshat kosovarë do ta kenë ndoshta testin më seriozë që nga pranimi në shtëpinë...

Armand Duka kritikoi politikanët se nuk mbështesin Kombëtaren, Kryeministri RAMA direkt në “aksion”

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja  e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e radhës në Elbasan |Arena ndaj ekipit të Islandës, Ekipi kombëtar nuk është duke kaluar një moment të mirë pas humbjes me Francës dhe paraqitjes së dobët të...

Sot ndeshja ndaj Islandës, ky pritet të jetë formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Klan Kosova

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Shqipëri-Islandë/ Presidenti jep mesazhin e fortë: Tifozët kërkojnë vetëm fitore, por mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Standard

“Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm...

Armand Duka kritikoi politikanët se nuk mbështesin Kombëtaren, Kryeministri Rama takon futbollistët kuq e zi para ndeshjes me Islandën

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja  e Shqipërisë do të luaj ndeshjen e radhës në Elbasan |Arena ndaj ekipit të Islandës, Ekipi kombëtar nuk është duke kaluar një moment të mirë pas humbjes me Francës dhe paraqitjes së dobët të...

Pacolli për lojën Kosovë-Angli: Në rast fitoreje ose barazimi do kujdesem për një “mirënjohje” për djemtë tanë

para 6 muajve - Klan Kosova

Behgjet Pacolli, ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, ka thënë se sot është një ditë e madhe pasi Kombëtarja e Kosovës do të luajë me atë të Anglisë. “Mirëmëngjes miq. Sot është një ditë e madhe! Kombëtarja...

Ndeshja me Islandën, Presidenti Meta: Të mbështesim kuqezinjtë, mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin ”Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Edhe pse siç e tregon përmes një postimi në facebook...

Pacolli për lojën e Kosovës me Anglinë: Në rast fitoreje ose barazimi do ketë “mirënjohje” për djemtë

para 6 muajve - Klan Kosova

Behgjet Pacolli, ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, ka thënë se sot është një ditë e madhe pasi Kombëtarja e Kosovës do të luajë me atë të Anglisë. “Mirëmëngjes miq. Sot është një ditë e madhe! Kombëtarja...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

para 6 muajve - Sovrani

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte pësuar...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

para 6 muajve - Arbresh

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte pësuar...

Ky është premtimi i Behgjet Pacollit për futbollistët e Kosovës nëse kthehen të pamposhtur nga Anglia

para 6 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, u ka premtuar djelmoshave të Kombëtares së Kosovës, “mirënjohje”, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen me Anglinë. Sipas tij, sot Kosova luan...

“Bëjmë ndryshime dhe mposhtim Islandën”

para 6 muajve - Koha.mk

Trajneri Edi Reja doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Islandën, që do të luhet nesër në mbrëmje në “Elbasan Arena” dhe njoftoi se skuadra është gati për të ndryshuar faqe dhe për të...

“Dardanët” kanë një njoftim për tifozët që janë në Angli

para 6 muajve - KosovaPress

Vendi i takimit do të jetë Pubi “Queens Arms” në Londër, deri në orën 14:00. Po ashtu kanë treguar se në autobus janë edhe 10 vende të lira, për ata persona që ju bashkohen në vendin e takimit. Loading......

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë (FOTO/VIDEO)

para 6 muajve - Klan Kosova

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton Klan...

Kosova kërkon mrekullinë e 16-të, në Angli për të vazhduar ëndrrën

para 6 muajve - SuperSport

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja fillon në orën 20:45 Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena”...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Gazeta Express

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Angli – Kosovë, kështu duket stadiumi pak orë para ndeshjes

para 6 muajve - Arbresh

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - TV21

Ndeshja fillon në orën 20:45 Ndeshja fillon në orën 20:45 Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet...

"Dardanët" apo "Tre luanët", ndeshja historike për Kosovën

para 6 muajve - Albeu

Kosovën sonte e pret një ndeshje mjaftë e vështirë në transfertë Anglisë. "Dardanët" po ashtu edhe "Tre Luanët" e kanë harruar se çfarë është humbja, Kosova ka një ecuri prej 15 ndeshjesh pa humbje ndërsa...

Shqipëria synon fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Koha.mk

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Aktuale

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë në ndeshjen ndaj Islandës

para 6 muajve - GazetaBlic

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Sinjali

Kombëtarja e Shqipërisë do të tentojë të marrë tri pikë sot në ndeshjen kundër Islandës, me shpresën që t’i kthehen garës, e cila e dërgon më Euro 2020. Ndeshja do të zhvillohet sonte me fillim nga ora...

Trajneri i Anglisë me fjalë të mëdha për tre futbollistët e Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka pasur fjalë të mirë në konferencën para ndeshjes me Kosovën për Besart Celinën, Vedat Muriqin dhe Mërgim Vojvodën. Këtë të fundit ai e ka cilësuar si mbrojtës me aftësi...

Mesazhi i Hadergjonaj për ndeshjen me Anglinë

para 6 muajve - Epoka e Re

Futbollisti Florent Hadergjonaj luajti gjatë gjithë ndeshjes në fitoren e Kosovës ndaj Çekisë (2-1). Mbrojtësi nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka bërë me dije se futbollistët “Dardanë” janë gati për...

Kosova përballet sonte me sfidën e madhe në Angli për EURO 2020

para 6 muajve - Gazeta Express

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Sot ndeshja vendimtare për kualifikim ndaj Islandës, zbuloni kush pritet të jetë formacioni i kombëtares

para 6 muajve - Sot News

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

Të vazhdohet seria e takimeve pa humbje edhe kundër Anglisë

para 6 muajve - Koha.mk

Kosova do të ketë ballafaqimin më të vështirë të mundshëm në kualifikimet për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të luajnë sonte kundër kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit...

Statistika, analizë dhe parashikim: Anglia – Kosova

para 6 muajve - Arbresh

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Britania e Madhe. Kosova do të mundohet të vazhdojë serinë pa humbje gjersa anglezët janë favoritë në takimin për kualifikueset e evropianit të...

Futbollisti i Anglisë: Do ta kemi vështirë kundër Kosovës, por mund t’ua shënojmë tri apo katër gola

para 6 muajve - Sovrani

Futbollisti i ri i talentuar i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se skuadra angleze është e vetëdijshme për cilësinë e Kombëtares së Kosovës, mirëpo shtoi se Anglia e ka cilësinë për ta mposhtur cilëndo skuadër...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 6 muajve - KosovaPress

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Medial

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Ndeshja ndaj Islandës, ja formacioni i Kombëtares

para 6 muajve - Koha Jone

Kuqezinjtë do të zbresin sot në fushën e ”Elbasan Arena” në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë në...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin “Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. “Nuk kisha në plan të shkoja sot...

Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Sot ndeshja Angli-Kosovë, Behgjet Pacolli kujton kohën e luftës

para 6 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka kujtuar se sot Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Anglisë do e zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Përmes një fotografie të postuar në Facebook,...

Shi dhe atmosferë e mirë – Kosova mbrëmë zhvilloi stërvitjen e fundit

para 6 muajve - Sinjali

Kosova ka mbërritur gjatë pasdites së djeshme në Southampton, derisa në mbrëmje e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në “St.Mary’s Stadium” para ndeshjes me e Anglinë, e cila luhet sot me fillim...

Moisi Dalipi:Sot ballafaqimi me “Hirushja” islandeze

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

“Hirushja “ islandeze dhe ballafaqimet me Shqipërinë Nga Moisi Dalipi Pasi kemi lënë pas tre ditëve ndeshjen me Francën me atë rezultat 4-1 që na vendos aty ku ishim në vendin e katërt në klasifikimin...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

para 6 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta mund ta mposhtë Anglinë e të vazhdojë serinë pa humbje

para 6 muajve - Epoka e Re

Sot do të luhet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke vlerësuar...

Sonte përballja e madhe në mes të Anglisë dhe Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Kosova përballet sonte me sfidën e madhe në Angli për EURO 2020. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Formacionet e mundshme Kosovë-Angli

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - InfoMagazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Medial

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Trajneri i Anglisë: Vërehet qartë pasioni i futbollistëve të Kosovës, ndeshja më e vështirë për ne

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate është ndalur në një konferencë për media të flas për Kosovën, ndaj së cilës do të luajë të martën mbrëma. Në pyetjet e gazetarëe nëse kjo do të jetë ndeshja...

Kosova përballet sot me Anglinë

para 6 muajve - RTV 21

Ndeshja fillon nga ora 20:45 Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshja do të fillojë nga ora 20:45 në “St....

Kosova përballet sot me Anglinë

para 6 muajve - TV21

Ndeshja fillon nga ora 20:45 Ndeshja fillon nga ora 20:45 Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshja do të...

Futbollistët që duhen ndjekur te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - Sovrani

Kosova do të mundohet ta vazhdojë serinë pa humbje, ku deri më tani nuk ka pësuar në 15 takimet e fundit. “Dardanët” do të ballafaqohen gjatë mbrëmjes së sotme me Anglinë, me fillim në ora 20:45 në stadiumin...

Sonte zhvillohet ndeshja Shqipëri – Islandë

para 6 muajve - Epoka e Re

Në kohë të njëjtë me ndeshjen Angli – Kosovë do të zhvillohet edhe ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Kjo përballje i takon Grupi H dhe zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë pas humbjes...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Gazeta e re

Shqipëria do të provojë t’i fitojë tri pikë sot kundër Islandës me shpresën që t’i kthehen garës e cila e dërgon në Euro 2020. Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena” në orën 20:45, transmeton KosovaPress....

Sot lojën Angli – Kosovë mund ta ndiqni direkt në qendër të Prishtinës

para 6 muajve - Infokusi

Sot, prej orës 20 e 45 luhet loja më e vështirë e më e rëndësishme e Kosovës. Ekipi i kombëtarës së Kosovës ka udhëtuar për në Southampton ku do të ndeshet me njërin prej ekipeve më të forta në botë, Anglinë,...

Kosova kërkon mrekullinë e 16-të, në Angli për të vazhduar ëndrrën

para 6 muajve - Shenja

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e...

Futbollistët që duhen ndjekur te Kosova dhe Anglia

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do të mundohet ta vazhdojë serinë pa humbje, ku deri më tani nuk ka pësuar në 15 takimet e fundit. “Dardanët” do të ballafaqohen gjatë mbrëmjes së sotme me Anglinë, me fillim në ora 20:45 në stadiumin...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja e Shqipërisë do të tentojë të marrë tri pikë sot në ndeshjen kundër Islandës, me shpresën që t’i kthehen garës, e cila e dërgon më Euro 2020. Ndeshja do të zhvillohet sonte me fillim nga ora...

Ndeshje historike, sonte “Dardanët” përballen me “Tre Luanët”

para 6 muajve - Sinjali

Sonte në orën 20:45, do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin e Southampton. Kosova dhe Anglia do të luajnë ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2020. Dje lojtarët e përfaqësueses...

Formacionet e mundshme: Angli – Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Në “St. Mary’s Stadium” zhvillohet ndeshja kualifikuese në mes Anglisë dhe Kosovës. Kjo ndeshje i takon grupit A dhe fillon nga ora 20:45.

Pacolli u premton ‘mirënjohje’ futbollistëve të Kosovës nëse barazojnë ose fitojnë ndaj Anglisë

para 6 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës do ta luajë gjatë mbrëmjes së të martës kundërshtarit më të madh deri tash. Në stadiumin e Southamptonin, Anglia do ta presë Kosovën, në ndeshjen ku luajnë i pari dhe i dyti i grupit,...

Meta këshillon tifozët: Mos u mërzisni me kombëtaren se edhe Brazili humbi 7-1, unë se kisha në plan, por …

para 6 muajve - Lexo

Kombëtarja është në tranzicion dhe Presidenti kërkon që të mos kritikohet për humbjen në Francë, por të mbështetet sonte në ndeshjen përballë Islandës në ‘Elbasan Arena’. Kreu i shtetit thotë se nuk e...

Shqipëria me ndryshime në përbërje në kërkim të fitores vendimtare

para 6 muajve - InfoMagazin

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Eddy Reja ka paralajmëruar ndryshime në formacion për duelin eliminator të “Euro 2020” kundër Islandës. Në konferencën e mbajtur për shtyp të martën,...

Shqipëria pritet të sjellë ndryshime në skuadër për ndeshjen kundër Islandës

para 6 muajve - Arbresh

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

Tifozët shqiptarë nisen nga Zvicra për ta përkrahur Kosovën

para 6 muajve - Albinfo

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A Tifozët shqiptarë janë mobilizuar nga Zvicra për ta përkrahur Kosovën në ndeshjen e sotme kundër Anglisë....

Ky pritet të jetë formacioni i kombëtares në ndeshjen ndaj Islandës

para 6 muajve - Lexo

Djemtë kuq e zinj do të zbresin sot në fushën e ‘Elbasan Arena’ në ndeshjen kundër Islandës, për të provuar të përmbysin lojën e keqe me të cilën u paraqitën tre ditë më parë në Francë. Ndeshja do të nisë...

‘Dardanët’, të gatshëm për ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova në krye me trajnerin zviceran Bernard Challandes sonte e zhvillon ndeshjen ndaj Anglisë e cila është më e rëndësishmja në histori të “Dardanëve”. Ecuria prej 15 ndeshjeve pa humbje dhe fitorja në...

Ilir Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht...

Presidenti Meta kritikon tifozët kuq-e-zi se e duan kombëtaren si interesxhinj: Iu mban ligjëratë dhe përmend Kosovën

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë një status në profilin e tij në Facebook në formë ligjërate ku shprehet për futbollin dhe tifozërinë në përgjithësi. Ai ka thënë se ka ndërruar...

Haradinaj parashikon ndeshjen Angli – Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se e do fitoren në ndeshjen e sotshme të Kosovës kundër Anglisë, përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook. Ekipi kombëtar i Kosovës...

Ndeshja me Islandën, Presidenti Meta: Të mbështesim kuqezinjtë, mos harroni si humbi…

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do të jetë një prej të pranishmëve në stadiumin ”Elbasan Arena”, ku sot në mbrëmje do të luhet ndeshja Shqipëri-Islandë. Edhe pse siç e tregon përmes një postimi në facebook...

Meta: Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se e di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën. Ai ka thënë se duhet mësuar nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh,...

Pacolli premton “përkujdesje” për futbollistët tanë në rast fitoreje apo barazimi me Anglinë

para 6 muajve - PortaliOnline

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka premtuar premie për Kombëtaren e Kosovës në futboll. Pacolli ka bërë me dije se nëpërmjet një postimi në “Facebook” se do të përkujdeset personalisht...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta vazhdojë rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020 me ndeshjen e sotshme kundër Anglisë, e cila nis në orën 20:45 në stadiumin e Southamptonit, “St. Mary’s”,...

Formacionet e mundshme Kosovë-Angli

para 6 muajve - Periskopi

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Pacolli u premton shpërblim lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Sovrani

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Media angleze: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - Periskopi

Sot do të luhet super ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në “St Mary Stadium” nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë...

TalkSport: Shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj Anglisë

para 6 muajve - KosovaPress

Media angleze TalkSport ka thënë fjalë të mira për Kosovën duke thënë se shteti i shkatërruar nga lufta kërkon fitore ndaj kombëtares së Anglisë, transmeton KosovaPress. “Shumica e skuadrës së Kosovës...

“Dardanët” apo “Tre luanët”, ndeshja historike për Kosovën

para 6 muajve - Fakti Ditor

Pa dyshim se Kosovën sonte e pret një ndeshje mjaftë e vështirë si mysafirë i Anglisë, mirëpo presim që djelmoshat tanë të triumfojnë. “Dardanët” po ashtu edhe “Tre Luanët” e kanë harruar se çfarë është...

Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - InfoMagazin

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Kosovë – Angli, me këtë formacion pritet ta nis ndeshjen Challandes

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45, në stadiumin Southamptonit, i cili kapacitet prej 32505 ulësesh. Bernard Challendes, trajneri i përfaqësueses sonë, pritet të...

Pacolli u premton “mirënjohje” lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - Arbresh

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se ai do t’i shpërblejë lojtarët e Kombëtares së Kosovës, në rast fitoreje ose barazimi në ndeshjen e sotshme kundër Anglisë. Ekipi...

Kosovë – Angli, me këtë formacion pritet ta nisë ndeshjen Challandes

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45, në stadiumin Southamptonit, i cili kapacitet prej 32505 ulësesh. Bernard Challendes, trajneri i përfaqësueses sonë, pritet të...

Trajneri i Anglisë: Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme

para 6 muajve - Periskopi

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Formacioni i mundshëm i Kosovës, Challendes me dy ndryshime kundër Anglisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova do ta ketë përballjen më të vështirë deri më tani në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të jenë mysafirë të kombëtares angleze me fillim në ora 20:45,...

Shqipëria me ndryshime në përbërje në kërkim të fitores vendimtare

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Eddy Reja ka paralajmëruar ndryshime në formacion për duelin eliminator të “Euro 2020” kundër Islandës. Në konferencën e mbajtur për shtyp të martën,...

Pacolli premton premi për futbollistët e Kosovës

para 6 muajve - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka premtuar premie për Kombëtaren e Kosovës në futboll. Pacolli ka bërë me dije se nëpërmjet një postimi në “Facebook” se do të përkujdeset personalisht...

Southgate me respekt maksimal: Jam i impresionuar nga Kosova

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri i Anglisë ka folur vetëm fjalë të mëdha për Kosova, duke u shprehur se është i impresionuar me formën e Dardanëve Kosova sonte zhvillon ndeshjen më të madhe që nga pranimi në UEFA dhe FIFA. Dardanët...

Pikë kthese ndaj Islandës, Meta konfirmon prezencën në stadium: Nuk kisha në plan të shkoja, le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot një prej takimeve më delikate në grupin kualifikues të Euro 2020 atë ndaj Islandës. Një kundërshtar mjaft cinik, me nordikët që e kanë fituar ndeshjen e vajtjes...

Lajm fantastik për Kosovën para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin St. Mary’s në Southampton me fillim nga ora 20:45. Anglia dhe Kosova nuk janë përballur kurrë më parë në ndeshje ndërkombëtare me njëra-tjetrën. Por, përkundër ndeshjes...

Southgate para ndeshjes: I njoh Muriqin, Celinën, Vojvodën…

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës...

Sot super-ndeshja: “Tre luanët” e Anglisë, përballë 11 “luanëve” të Kosovës

para 6 muajve - PortaliOnline

Sot do të luhet super përballja mes kombëtares së Anglisë dhe Kosovës. Sot do të luhet super përballja mes kombëtares së Anglisë dhe Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat...

Pacolli premton “mirënjohje” në rast të një rezultati pozitiv të Kosovës

para 6 muajve - KosovaPress

Ai madje ka premtuar “mirënjohje” për lojtarët, pa e sqaruar më tej se çfarë do të kjo, në rast të një rezultati pozitiv të “dardanëve”. “Mirëmëngjesi miq. Sot është një ditë e madhe! Kombëtarja e Kosovës...

Anglia me tri ndryshime në formacion kundër Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Gareth Southgate pritet të fillojë me Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell dhe Jadon Sanchon kundër Kosovës. Anglia në ndeshjen e tyre të katërt të kualifikueseve për Euro 2020 vjen pas fitores bindëse...

Çfarë iu premton Behgjet Pacolli lojtarëve të Kosovës në rast se fitojnë apo barazojnë sonte?​

para 6 muajve - Bota Press

Ministri I Punëve të Jashtme në largim dhe Presidenti I Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli përmes një  postimi në Facebook ka shkruar se sot është një ditë e madhe duke aluduar në ndeshjen që Kosova ...

Pacolli për lojën Kosovë-Angli: Në rast fitoreje ose barazimi do kujdesem për një “mirënjohje” për djemtë tanë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Behgjet Pacolli, ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, ka thënë se sot është një ditë e madhe pasi Kombëtarja e Kosovës do të luajë me atë të Anglisë. “Mirëmëngjes miq. Sot është një ditë e madhe! Kombëtarja...

Shqipëria kërkon fitoren ndaj Islandës

para 6 muajve - KosovaPress

Ndeshja do të luhet sonte në “Elbasan Arena” në orën 20:45, transmeton KosovaPress. “Kuq e Zitë”, ndeshjen e kaluar u turpëruan në “Stade de France” duke humbur nga France me rezultat 4-1. Islanda është...

Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Angli – Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Kosova sot e luan ndeshjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Arbresh

Sot do të luhet super përballja ndërmjet kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kosovës Kosovës. “Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv....

Anglia me tri ndryshime në formacion kundër Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Gareth Southgate pritet të fillojë me Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell dhe Jadon Sanchon kundër Kosovës. Anglia në ndeshjen e tyre të katërt të kualifikueseve për Euro 2020 vjen pas fitores bindëse...

Shqipëria sonte synon fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO 2020

para 6 muajve - Periskopi

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Dueli me Islandën/ Çikalleshi i merr vendin Balaj, Reja “ARNON” mesfushën dhe mbrojtjen (FORMACIONI I MUNDSHEM)

para 6 muajve - Newsport

Kombëtarja shqiptare e futbollit kërkon që ta harrojë sa më shpejt atë “dush të ftohtë” të pësuar në fundjavë ndaj Francës. Islanda do të jetë kundërshtari i radhës për kuqezinjtë, të cilët kërkojnë kthesën...

Shqipëria synon sonte fitore kundër Islandës për t’iu kthyer garës për EURO

para 6 muajve - Arbresh

Shqipëria do të tentojë t’i fitojë tri pikë të rëndësishme sonte kundër Islandës, në mënyrë që t’i kthehet garës në Grupin H për ta siguruar një vend kualifikues në Kampionatin Evropian 2020. Sonte në...

Kosova përballet sonte me Anglinë

para 6 muajve - Albinfo

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta vazhdojë rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020 me ndeshjen e sotshme kundër Anglisë, e cila nis në orën 20:45 në stadiumin e Southamptonit, “St. Mary’s”...

Kosova synon ta vazhdojë serinë e takimeve pa humbje edhe kundër Anglisë

para 6 muajve - Sovrani

Kosova do të ketë ballafaqimin më të vështirë të mundshëm në kualifikimet për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të luajnë sonte kundër kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit...

Sot super ndeshja Angli-Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

“Dardanët” dhe “Tre luanët” nuk dinë për humbje dhe të dy skuadrat dëshirojnë ta vazhdojnë këtë rezultat pozitiv. Anglia nuk e ka provuar shijen e hidhur të humbjes në ndeshjet kualifikuese që nga tetori...

Kosova synon ta vazhdon serinë e takimeve pa humbje edhe kundër Anglisë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova do të ketë ballafaqimin më të vështirë të mundshëm në kualifikimet për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” do të luajnë sonte kundër kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin, Mërgim Vojvodën!

para 6 muajve - Gazeta Express

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Gazeta Express

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Muriqin, Mërgim Vojvodën!

para 6 muajve - Medial

Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë...

Dardanët të gatshëm, Challandes shpreson të gjejë zgjidhje për t’i ndalur “Tre Luanët”

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës ka mbërritur sot pasdite në Southampton, derisa në mbrëmje e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në “St.Mary’s Stadium” para ndeshjes me Kombëtaren e Anglisë, e cila luhet nesër...

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”

para 6 muajve - Medial

Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për...

Trajneri i Anglisë thotë fjalë të mëdha për Kombëtaren e Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Trajneri i Anglisë: “Taktika, shpirti dhe pasioni që ka treguar Kosova, është e mrekullueshme”. Southgate ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën. Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje....

Trajneri i Anglisë: “Do të jetë ndeshje e madhe, Kosova do të ketë shumë tifozë në stadium”

para 6 muajve - Gazeta Express

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për humbje....

Sancho nga fillimi ndaj Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Ylli i Dortmundit, Jadon Sancho, do të luajë për Anglinë nga fillimi në ndeshjen me Kosovën, të martën në mbrëmje. Sipas burimeve të “Sky Sports”, 19-vjeçari sulmues do të jetë pjesë e ekipit të parë duke...

Përballjen me Kosovën Anglia e cilëson si sfidën më të vështirë deri më tani!

para 6 muajve - Sinjali

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Challandes flet për disa lojtarë të Anglisë, zbulon se cilën skuadër angleze e mbështet

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë nesër ndeshjen më të madhe që prej pranimit në instancat më të larta të futbollit botëror – FIFA dhe UEFA. “Dardanët” do të përballen me Anglinë në kuadër të eliminatoreve...

Southgate befason me fjalët për Kosovën, tregon a do të luajë Kane titullar

para 6 muajve - Insajderi

Pas vetëm 24 orëve, Anglia e Kosova do të zbresin në fushën e “St Mary’s” për të përballur në ndeshjen e grupit A të kualifikueseve të Evropianit. Në prag të kësaj përballjeje, selektori Bernard Challandes...

Southgate: Përballja me Kosovën, sfida më e vështirë deri tash

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

Kosova nis stërvitjet e fundit nën reshjet e shiut para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kosova ka nisur stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme me Anglinë. Në “St Mary’s Stadium”, Bernard Challandes do t’i ketë në dispozicion gjithë lojtarët e grumbulluar, përveç mungesave që tashmë...

Southgate pret lojë të vështirë ndaj Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Anglisë në futboll, Gareth Southgate, ka përsëritur se pret përballje të vështirë me Kosovën të martën në kualifikimet për Euro 2020. Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate...

A do të startojë Valon Berisha? Përgjigjet Bernard Challandes

para 6 muajve - Gazeta Express

Challandes ka dhënë sinjale se Berisha mund ta nisë nga fillimi sfidën e së martës kundër Anglisë. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes...

Southgate befason me fjalët për Kosovën, tregon a do të luajë Kane titullar

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas vetëm 24 orëve, Anglia e Kosova do të zbresin në fushën e “St Mary’s” për të përballur në ndeshjen e grupit A të kualifikueseve të Evropianit. Në prag të kësaj përballjeje, selektori Bernard Challandes...

Challandes i veçon këta lojtarë të Anglisë para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Challandes ka veçuar lojtarë si Sancho,...

Trajneri i Kosovës befason: Nëse them që humbim, duhet ta lë punën

para 6 muajve - Sinjali

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej jepte dorëheqje nga posti i trajnerit të Kosovës nëse do të thoshte se nuk mund ta fitojë ndeshjen kundër Anglisë....

Challandes: Nuk i frikohemi Anglisë, nuk do të mbyllemi

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se është i vetëdijshëm për kundërshtarin e nesërm në kualifikime për Euro 2020. “Nuk jam i marrë. Frikë nuk është fjala e duhur, nuk mund...

Challandes në konferencë për shtyp: Anglia më e forta në botë sipas meje, jemi të lumtur që luajmë me ta

para 6 muajve - Telegrafi

Bernard Challandes (Foto: FFK-Kosova)

Challandes: Nuk do të jetë e lehtë, mirëpo ne jemi Kosova

para 6 muajve - Shenja

Nesër përfaqësuesja e futbollit të Kosovës përballet me Anglinë në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-të, transmeton Shenja. Seleksionuesi Bernard Challandes në një konferencë...

Fidan Aliti për ndeshjen kundër Anglisë: Nuk kemi frikë nga askush

para 6 muajve - Klan Kosova

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka thënë se me vetëbesimin që lojtarët kanë pasur në fitoren kundër Çekisë, duhet të luhet edhe ndaj Anglisë nesër. “Është nivel tjetër dhe cilësi tjetër,...

Challandes tregon cili është misioni i Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë

para 6 muajve - OraInfo

Një ditë para ndeshjes, përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur për ndeshjen me Anglinë. Challandesi e konsideron Anglinë si një nga kombëtaret...

A do të startojë Valon Berisha? Përgjigjet Bernard Challandes

para 6 muajve - GazetaBlic

Challandes ka dhënë sinjale se Berisha mund ta nisë nga fillimi sfidën e së martës kundër Anglisë. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes...

Challandes: Duhet ta lë punën nëse them se s’mund ta mposhtim Anglinë

para 6 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë. Dy kombëtaret përballen...

Challandes: Ja cila është arritja e madhe e Kosovës deri më tani

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Kosovës në futboll, Bernard Challandes beson se ‘Dardanët’ janë një befasi deri më tani në grupin A të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020. Kosova dhe Anglia takohen nesër në Southampton...

Southgate: Kosova ka rezultatin më të mirë aktualisht në Evropë

para 6 muajve - KosovaPress

Në konferencën për media, një ditë para ndeshjes, Southgate ka thënë se pret përballje më të vështirë se ajo e fundjavës me Bullgarinë. “Jam i impresionuar me Kosovën. Do të jetë stil ndryshe i lojës....

Southgate: Kosova më ka impresionuar, është rivali ynë kryesor për në Europian

para 6 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka vlerësuar jashtë mase Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në nesërme. Ai beson se “Tre Luanët” i pret një detyrë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit,...

A do të startojë Valon Berisha? Përgjigjet Bernard Challandes

para 6 muajve - InfoShqip

Challandes ka dhënë sinjale se Berisha mund ta nisë nga fillimi sfidën e së martës kundër Anglisë. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes...

Befason mbrojtësi i Kombëtares, kjo është porosia e tij para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, ka thënë se me vetëbesimin që lojtarët kanë pasur në fitoren kundër Çekisë, duhet të luhet edhe ndaj Anglisë nesër. “Është nivel tjetër dhe cilësi tjetër,...

Challandes tregon lojtarët e rrezikshëm të Anglisë dhe se për cilin klub bën tifo

para 6 muajve - Gazeta e re

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur edhe për shumë gjëra. Ai e ka falënderuar homologun e tij Gareth Southgate, i cili tregoi respekt ndaj Kosovës...

Aliti: Nuk ia kemi frikën Anglisë, por kemi respekt për ta!

para 6 muajve - Tetova Sot

Fidan Aliti, mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media me trajnerin Bernard Challandes, para ndeshjes së nesërme me Anglinë. “Ishte një ndeshje e mirë, jo vetëm unë, por...

Challandes i veçon këta lojtarë të Anglisë para ndeshjes me Kosovën

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Challandes ka veçuar lojtarë si Sancho,...

Pikëpyetja e Challandes para ndeshjes me Anglinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Challandes shpreson që lojtarët e tij të...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. “Frikë nuk është fjala e duhur ta përdorim,...

A do të startojë Valon Berisha? Përgjigjet Bernard Challandes

para 6 muajve - Tetova Sot

Challandes ka dhënë sinjale se Berisha mund ta nisë nga fillimi sfidën e së martës kundër Anglisë. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes...

Trajneri i Anglisë: “Do të jetë ndeshje e madhe, Kosova do të ketë shumë tifozë në stadium”

para 6 muajve - Bota Press

Angli – Kosovë, do të jetë më shumë se një ndeshje, skuadrat luftojnë për pozitën e parë në Grupin A. Të martën, në “St Mary’s Stadium” nga ora 20:45, do të përballen dy skuadrat që s’dinë për humbje....

Aliti flet para ndeshjes me Anglinë: Nuk ia kemi frikën askujt

para 6 muajve - InfoMagazin

Qendër mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka dhënë komentet e tij para ndeshjes Angli – Kosovë. Kombëtarja Dardane luan në udhëtim kundër Anglisë, në ndjekje të ëndrrës për Kampionatin Evropian. Para kësaj...

Trajneri i Anglisë, Southgate: Kosova do të sjellë shumë tifozë me vete, do të jetë natë e madhe

para 6 muajve - Arbresh

Gareth Soutgate është deklaruar para ndeshjes që Anglia do ta zhvillojë me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i ‘Tre Luanëve’ ka thënë se Përfaqësuesja jonë do të sjellë shumë tifozë...

Ja parashikimi i Challandesit për ndeshjen ndaj Anglisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se e di sa e vështirë do të jetë përballja me Anglinë, por ka shprehur besimin në lojën e lojtarëve të tij. “Jemi Kosova dhe jemi këtu për...

Aliti: Nuk kemi frikë ndaj Anglisë, por vetëm respekt

para 6 muajve - Epoka e Re

Fidan Aliti, mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media me trajnerin Bernard Challandes, para ndeshjes së nesërme me Anglinë. “Ishte një ndeshje e mirë, jo vetëm unë, por...

Challandes në konferencë për shtyp: Anglia më e forta në botë sipas meje, jemi të lumtur që luajmë me ta

para 6 muajve - Arbresh

Një ditë para ndeshjes, përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur në konferencën për shtyp, ku ka folur për ndeshjen me Anglinë. Challandesi e konsideron Anglinë si një nga kombëtaret...

Challandes: “Frikë kundër Anglisë? Nuk është fjala e duhur ta përdorim, kemi respekt”

para 6 muajve - Albinfo

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK