http://kariera.mk

Gaboi himnin e Shqipërisë, fajtori francez: S’kam fjetur dy ditë

para 9 muajve - Top Channel

Mediat franceze kanë intervistuar personin që bëri njoftimin në stadium gjatë ndeshjes Francë Shqipëri dhe ngatërroi emrin. Ai quhet Max dhe punon prej vitesh në Stad de France. Në përpjekje për të kërkuar...

Gaboi himnin e Shqipërisë, fajtori: S’kam fjetur dy ditë

para 9 muajve - Koha Jone

Mediat franceze kanë intervistuar personin që bëri njoftimin në stadium gjatë ndeshjes Francë Shqipëri dhe ngatërroi emrin. Ai quhet Max dhe punon prej vitesh në Stad de France. Në përpjekje për të kërkuar...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës: Nuk fjeta për 2 ditë

para 9 muajve - Koha.mk

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Flet spikeri që bëri gafën me Shqipërinë: Ishte një gabim njerëzor, nuk kam fjetur dy ditë!

para 9 muajve - Klan Kosova

Nga sportdashësit shqiptarë u cilësua si një veprim qëllimshëm që mori përmasa të mëdha në të cilën u përfshi edhe politika por spikeri i stadiumit nuk mund ta pranojë diçka të tillë. Ndeshja mes Francës...

Flet spikeri që bëri gafën me Shqipërinë: Ishte një gabim njerëzor, nuk kam fjetur dy ditë!

para 9 muajve - SuperSport

Nga sportëdashësit shqiptarë u cilësua si një veprim qëllimshëm që mori përmasa të mëdha në të cilën u përfshi edhe politika por spikeri i stadiumit nuk mund ta pranojë diçka të tillë. Ndeshja mes Francës...

Skandali i himnit, flet spikeri i stadiumit francez: nuk fjeta dy ditë nga keqardhja

para 9 muajve - Te Sheshi

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës që u mbajt të shtunën që shkoi la për të dëshiruar jo vetëm nga rezultati i Kombëtares, por edhe nga trajtimi që iu bë përfaqësueses në stadium. Ngatërrimi i himnit shqiptar...

Rrëfimi i njeriut të skandalit mes Francës dhe Shqipërisë

para 9 muajve - Sinjali

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”, i...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës: Nuk fjeta për 2 ditë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës: Nuk fjeta për 2 ditë

para 9 muajve - Medial

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës rrëfen tmerrin

para 9 muajve - GazetaBlic

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Ngatërroi emrin e Shqipërisë, flet spikeri francez

para 9 muajve - Sinjali

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën ndaj Francës shkaktoi edhe incident diplomatik mes dy vendeve, por nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët  e ndeshjes. Presidenti francez Macron i kërkoi...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës: Nuk fjeta për 2 ditë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Dopio-gafë në ndeshjen Francë-Shqipëri, spikeri i stadiumit: Nuk fjeta për dy ditë

para 9 muajve - Albeu

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të "Stade le France",...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, spikeri i stadiumit të Francës rrëfen tmerrin: Nuk fjeta për dy ditë

para 9 muajve - Arbresh

Ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në sfidën në transfertë ndaj Francës, nuk ishte e vetmja gafë nga organizatorët. Teksa kërkonte ndjesë për incidentin, ishte spikeri i stadiumit të “Stade le France”,...

Ngatërroi himin e Shqipërisë me të Armenisë, komentatori: Nuk më zuri gjumi dy ditë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Incidenti me himnin e Shqipërisë, në ndeshjen ndaj Francës, ishte vetëm episodi i parë i asaj nate. Më vonë, spikeri i stadiumit tha se kërkon ndjesë për ngatërrimin e himnit të Armenisë, ndërkohë që duhet...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, flet spikeri: Gabim i rëndë nga ana ime

para 9 muajve - Shekulli

Ditën e shtunë, një situatë e sikletshme ndodhi në stadiumin “Stade de France” pasi para nisjes së sfidës Francë-Shqipëri, gabimisht u ngatërrua himni shqiptar. Kjo gafë bëri xhiron e botës dhe vuri në...

Ngatërroi himnin e Shqipërisë, flet spikeri: S’kam fjetur dy ditë

para 9 muajve - Medial

Ajo që ndodhi ditën e shtunë në “Stade De France” bëri xhiron e botës dhe e vuri në një pozitë shumë të sikletshme Francës, e cila kërkoi ndjesë zyrtarisht te pala shqiptare për ngatërrimin e himnit përpara...

Ngatërroi himnin e Shqipërisë, flet spikeri: S’kam fjetur dy ditë

para 9 muajve - Koha Jone

Ajo që ndodhi ditën e shtunë në “Stade De France” bëri xhiron e botës dhe e vuri në një pozitë shumë të sikletshme Francës, e cila kërkoi ndjesë zyrtarisht te pala shqiptare për ngatërrimin e himnit përpara...

Ngatërroi himnin e Shqipërisë, flet spikeri: S’kam fjetur dy ditë

para 9 muajve - BalkanWeb

Ajo që ndodhi ditën e shtunë në “Stade De France” bëri xhiron e botës dhe e vuri në një pozitë shumë të sikletshme Francës, e cila kërkoi ndjesë zyrtarisht te pala shqiptare për ngatërrimin e himnit përpara...

Ngatërroi Shqipërinë më Armeninë, komentatori: Nuk më zuri gjumi dy ditë

para 9 muajve - Lexo

Incidenti me himnin e Shqipërisë, në ndeshjen ndaj Francës, ishte vetëm episodi i parë i asaj nate. Më vonë, spikeri i stadiumit tha se kërkon ndjesë për ngatërrimin e himnit të Armenisë, ndërkohë që duhet...

Gafa me himnin në ndeshjen ndaj Francës, Spikeri: S’kam fjetur gjumë…

para 9 muajve - Opinion

Ndeshja ndaj Francës nuk do të mbahet mend vetëm për humbjen e thellë të kombëtares, por dhe për gafat që u bën në “Stade De France” ndaj himnit dhe tifozëve shqiptarë. Lidhur me këto ngatërresa, Franca...

Ngatërroi himnin e Shqipërisë, flet për herë të parë spikeri: S’kam fjetur dy ditë, jam gati të marr përsipër pasojat

para 9 muajve - Sot News

Ajo që ndodhi ditën e shtunë në “Stade De France” bëri xhiron e botës dhe e vuri në një pozitë shumë të sikletshme Francës, e cila kërkoi ndjesë zyrtarisht te pala shqiptare për ngatërrimin e himnit përpara...

Poshtërimi në ndeshjen me Francën

para 9 muajve - Shekulli

Albert V. Nikolla Vendosja e Himnit të Andorës në vend të Himnit Shqiptar, të shtunën në darkë më 7 shtator 2019, në ndeshjen France-Shqipëri, nuk ishte e rastësishme, por një akt i qëllimshëm nga ana...

Francezët gabuan himnin shqiptar, UEFA hap procedim!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Të shtunën e shkuar në “Stade de France”, ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë do të niste 7 minuta me vonesë dhe kjo erdhi pasi u ekzekutua himni i Andorrës në vend të atij shqiptar, gjë që solli indinjatën...

Gafa me himnin shqiptar, UEFA hap procedim për Francën

para 9 muajve - Koha Jone

UEFA hap procedim për Francën pas gafës me himnin shqiptar në ndeshjen që kombëtarja jonë luajti në Paris ditën e shtunë. Në vend që të luhej himni i Shqipërisë, organizatorët vendosën himnin e Andorrës....

U tallën me himnin shqiptar, UEFA dënon rëndë Francën

para 9 muajve - Sot News

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit. “L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, që ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”....

Ngatërrimi i himnit shqiptar me të Andorrës, UEFA nis procedimin

para 9 muajve - Gazeta Observer

Federata Franceze e Futbollit rrezikon që të dënohet me gjobë deri në 10 mijë euro, për gabimin e bërë në ndeshjen Francë-Shqipëri, e vlefshme për kualifikuese të Euro 2020. Sipas prestigjozes francezë,...

Ngatërrimi i himnit në Francë, reagon Cana: Mungesë respekti

para 9 muajve - Albeu

Përballja ndaj kampionëve të botës nisi me një incident për skuadrën tonë. Organizatorët dhe drejtuesit e stadiumit “Stade de France” ngatërruan himnin , teksa u ekzekutua një i gabuar dhe jo ai shqiptar....

Ngatërrimi i himnit në Francë, reagon Cana: Mungesë respekti

para 9 muajve - Fakti Ditor

Përballja ndaj kampionëve të botës nisi me një incident për skuadrën tonë. Organizatorët dhe drejtuesit e stadiumit “Stade de France” ngatërruan himnin, teksa u ekzekutua një i gabuar dhe jo ai shqiptar....

Skandali me himnin, reagon Ambasada franceze: Nuk kemi dyshime te ndeshja e kthimit

para 9 muajve - Koha Jone

Gafa me himnin kuqezi para nisjes së përballjes Francë-Shqipëri ka marrë përmasa të mëdha dhe reagimet kanë qenë të shumta. Stafi i Kombëtares dhe lojtarët nuk pranuan të nisnin takimi, derisa u këndua...

Himni, Federata e Francës me shkresë kërkoi falje nga Shqipëria

para 9 muajve - Alsat-M

Federata Franceze e ka parë të arsyeshme që të dërgojë një shkresë zyrtare në FSHF, duke kërkuar ndjesë edhe një herë për atë që ka ndodhur, si me himnin, ashtu edhe me spikerin e stadiumit që ngatërroi...

Kryeministri Rama zbret në fushë me kuqezinjtë para Islandës

para 9 muajve - SuperSport

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit pak orë para takimit me Islandën (ora 20:45, “Elbasan Arena”). Kreu i qeverisë mësohet se ka shkëmbyer disa batua me kuqezinjtë,...

Himni, Federata e Francës me shkresë kërkoi falje nga Shqipëria

para 9 muajve - InfoMagazin

Federata Franceze e ka parë të arsyeshme që të dërgojë një shkresë zyrtare në FSHF, duke kërkuar ndjesë edhe një herë për atë që ka ndodhur, si me himnin, ashtu edhe me spikerin e stadiumit që ngatërroi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK