http://kariera.mk

Kjo është shuma e çmendur që e kërkon Fenerbahce për Vedat Muriqin

para 9 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi ka qenë emri më i përfolur kohëve të fundit. Sulmuesi i Kosovës po kalon formë të jashtëzakonshme si me kombëtaren ashtu edhe me skuadrën e tij, Fenerbahce. Fantazisti që dikur djersiti fanellën...

Shkëlqeu me Kosovën, Fenerbahce i vendos çmim astronomik Vedat Muriqit

para 9 muajve - Sovrani

Fenerbahce po mendon të rinovojë kontratën e sulmuesit të Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Muriqi u transferua vetëm në verë te Fenerbahce nga Rizespori për një shifër të raportuar prej katër milion...

Shkëlqeu me Kosovën, Fenerbahçe i vendos çmim astronomik Vedat Muriqit

para 9 muajve - Arbresh

Fenerbahçe po mendon të rinovojë kontratën e sulmuesit të Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Muriqi u transferua vetëm në verë te Fenerbahce nga Rizespori për një shifër të raportuar prej katër milion...

E BUJSHME/ Atletico Madrid dhe Tottenham në garë për yllin e Kosovës, ish-sulmuesi i TEUTËS po çmend Europën

para 9 muajve - Newsport

Vedat Muriqi është njeriu i momentit për përfaqësuesen e Kosovës. Sistematik golashënues, por mbi të gjitha mjaft i rëndësishëm në fazën ofensive. Rrezik potent për kundërshtarin dhe në disa raste duke...

Super skuadra spanjolle kërkon Vedat Muriqin

para 9 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi padyshim se po kalon formën jetësore. Pas dy golave në dy ndeshjet e para në Superligën e Turisë me Fenerbahces, Muriqi ka shënuar edhe me kombëtaren e Kosovës, raporton GazetaBlic . Gol me...

Vedat Muriqi vëzhgohet nga pesë klube javën tjetër

para 9 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi ka tërhequr vëmendjen e një numri të madh klubesh në Evropë. Shumë skuadra gjigante kanë kthyer sytë te sulmuesi i Kosovës pas super performancave të tij gjatë ndeshjes me skuadrën e Fenerbahces...

Atletico Madridi dërgon dy zyrtarë në Turqi për vëzhgimin e Vedat Muriqit

para 9 muajve - Arbresh

Atletico Madridi është klubi i fundit që ka shfaqur interesim për nënshkrimin me Vedat Muriqin. Sulmuesi i Kosovës është në formë të lartë dhe ka arritur të gjej portën në dy ndeshjet skuadrës kombëtare...

Fenerbahce shkruan disa fjalë për Vedat Muriqin pas ndeshjes Angli – Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Fenerbahce i ka dërguar urime sulmuesit Vedat Muriqi pas ndeshjes Angli – Kosovë mbrëmjen e kaluar. “Dardanët” pësuan disfatën e parë pas 15 ndeshjeve kundër skuadrës së Gareth Soutgates duke u mposhtur...

E BUJSHME/ Tottenham pas Muriqit, dërgoi 2 agjentë për ta ndjekur ndaj Anglisë

para 9 muajve - Albeu

Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen. Së fundmi një lajm bombë vjen nga Anglia për të. Dje gjatë ndeshjesh Angli-Kosovë, Tottenham...

Pesë skuadra interesohen për Muriqin

para 9 muajve - Epoka e Re

Forma e lartë që ka treguar Vedat Muriqi me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, por edhe me Fenerbahçen e më herët edhe me Rizesporin, ka bërë që disa skuadra të interesohen për shërbimet e tij. “Teamtalk”...

Zhvillime të papritura, Vedat Muriqi po transferohet në Serie A

para 9 muajve - OraInfo

Vedat Muriqi është duke shkëlqyer në paraqitjet e tij me Kombëtaren e Kosovës. Sulmuesi 25 vjeçar i Fenerbahçe, Vedat Muriqi ka tërhequr interesimin e gjigantit nga Premier League, Tottenham. E sot Calciomercato...

Muriqi: Ai që nuk hyn për fitore nuk është serioz

para 9 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi edhe sonte ishte ndër futbollistët më të dalluar në Përfaqësuesen e Kosovës. Sulmuesi shtatlartë është shprehur i kënaqur vetëm me pjesën e dytë, ndërsa beson që në ndeshjet e ardhshme Kosova...

Vedat Muriqi thotë se në Angli shkuan për fitore

para 9 muajve - Sinjali

Vedat Muriqi edhe sonte ishte ndër futbollistët më të dalluar në kombëtaren e Kosovës. Sulmuesi është shprehur i kënaqur vetëm me pjesën e dytë, ndërsa beson që në ndeshjet e ardhshme Kosova të shënojë...

E gjithë Anglia po flet për të, po shënon si i çmendur: Këto janë fjalët e Muriqit pas ndeshjes së sontme

para 9 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte doli kryelartë nga stadiumi i Southamptonit, pavarësisht se u mposht me rezultat 5-3. Ishte një paraqitje spektakolare nga “Dardanët”, me Valon Berishën që shënoi...

Publikohet lista, Muriqi e deklason Kane

para 9 muajve - OraInfo

Anglia dhe Kosova do të luajnë sonte në kuadër të kualifikueseve ‘Euro 2020’. Luftë e zjarrtë do të jetë sonte për çdo top nga kosovarët në ndeshjen kundër Kombëtares së Anglisë, e cila starton nga ora...

Vedat Muriqi mund t’ia shoh hairin përballjes me Anglinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, sonte e ka edhe një arsye më shumë për ta dhënë krejt energjinë për ekipin tonë përfaqësues në ndeshjen kundër Anglisë, e cila zhvillohet prej orës 20:45. Muriqi gjatë verës...

Angli – Kosovë, vjen një lajm fantastik për Muriqin

para 9 muajve - GazetaBlic

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, sonte e ka edhe një arsye më shumë për ta dhënë krejt energjinë për ekipin tonë përfaqësues në ndeshjen kundër Anglisë, e cila zhvillohet prej orës 20:45. Muriqi gjatë verës...

Vedat Muriqi mund t’ia shoh hairin përballjes me Anglinë

para 9 muajve - Medial

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, sonte e ka edhe një arsye më shumë për ta dhënë krejt energjinë për ekipin tonë përfaqësues në ndeshjen kundër Anglisë, e cila zhvillohet prej orës 20:45. Muriqi gjatë verës...

Konfirmohet: Vedat Muriqi superior ndaj Harry Kane, publikohen statistikat që e dëshmojnë këtë

para 9 muajve - Periskopi

Luftë e zjarrtë do të jetë sonte për çdo top nga kosovarët në ndeshjen kundër Kombëtares së Anglisë, e cila starton nga ora 20:45. Pritet shumë nga Vedat Muriqi, i cili ka qenë një prej sulmuesve më në...

E BUJSHME/ Tottenham kërkon “bishën” e kombëtares së Kosovës

para 9 muajve - Koha Jone

Tottenham është në kërkim të një alternative në sulm për Harry Kane, pas largimit të Fernando Llorenten, që mbylli kontratën këtë verë për t’u transferuar te Napoli. Një nga opsionet e fundit që citon...

Punë e kryer, Vedat Muriqi do të transferohet të gjiganti anglez

para 9 muajve - OraInfo

Vedat Muriqi pritet të transferohet në Premier Ligë. Forma e mirë e Vedat Muriqit – si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti...

Skuadra nga Londra shfaqet e interesuar për super futbollistin e Kosovës

para 9 muajve - Sinjali

Skuadra nga Londra, Tottenham ka shprehur interesim për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin i cili aktualisht është pjesë e Fenerbahce. Sipas “The Guardian” Muriqi është në opsion që të jetë ndihmë për...

Muriqi, nën radarin e Tottenhamit

para 9 muajve - Gazeta Express

Forma e mirë e Vedat Muriqit – si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti i sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhami....

Skautët e “top-klubit” evropian do ta vëzhgojnë Muriqin

para 9 muajve - GazetaBlic

Kosova sot do ta zhvillojë ndeshjen kryesore të ciklit kualifikues për EURO 2020, ku në “St.Mary’s Stadium” do të jetë mysafire e Anglisë. Kuptohet, do të jetë tejet e vështirë për ne, duke u bazuar edhe...

Tottenham kërkon “bishën” e kombëtares së Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Tottenham është në kërkim të një alternative në sulm për Harry Kane, pas largimit të Fernando Llorenten, që mbylli kontratën këtë verë për t’u transferuar te Napoli. Një nga opsionet e fundit që citon...

Muriqi, nën radarin e Tottenhamit

para 9 muajve - Medial

Forma e mirë e Vedat Muriqit – si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti i sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhami....

Muriqi, nën radarin e këtij klubit anglez

para 9 muajve - Infokusi

Forma e mirë e Vedat Muriqit – si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti i sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhami....

Në Angli janë të bindur se Muriqi do të transferohet te Tottenhami si zëvendësues i Kane

para 9 muajve - Periskopi

Tottenhami raportohet se ka dërguar skautë për ta përcjellur nga afër yllin e Fenerbahces dhe Kosovës, Vedat Muriqi, derisa Spurs është në kërkim të një sulmuesi që do ta ndihmonte Harry Kanen në vijën...

Vedat Muriqi vëzhgohet sonte nga finalisti i Ligës së Kampionëve

para 9 muajve - Arbresh

Finalisti i Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/19 do të jetë i pranishëm sonte (e martë) në stadiumin St. Mary’s  për të vëzhguar sulmuesin Vedat Muriqi. Tottenhami raportohet të ketë dërguar skautët...

Pas mediave turke edhe “Daily Maili” konfirmon lajmin, gjigandët anglez pas Vedat Muriqit

para 9 muajve - Newsport

Paraqitjet pozitive të Vedat Murqit me përfaqësuesen kosovare dhe Fenerbaçen nuk ka kanë kaluar pa u vënë re edhe nga disa skuadra të mëdha europiane. Ditën e djeshme mediat turke raportuan lajmin se Tottenham, Lacio,...

Muriqi, nën radarin e Tottenhamit

para 9 muajve - Sovrani

Forma e mirë e Vedat Muriqit – si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti i sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhami....

Muriqi nën radarin e Tottenhamit

para 9 muajve - Ekonomia Online

Forma e mirë e Vedat Muriqit si me Fenerbahcen, ashtu edhe me ekipin kombëtar të Kosovës – ka ngjallur interesim për sulmuesin kosovar nga finalisti i sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, Tottenhami....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK