http://kariera.mk

Futbolli, reklama më e mirë e shtetit të Kosovës

para 9 muajve - Koha.mk

Paraqitja e Kosovës, në humbjen 5:3 nga Anglia, në eliminatoret e kampionatit evropian “Euro 2020” u vlerësua lart nga të gjitha mediet ndërkombëtare. Futbollistët e Kosovës i bënë reklamë të mirë shtetit...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi përse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Koha.mk

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

Sterlingu e zbulon një fakt interesant nga ndeshja me Kosovën

para 9 muajve - Insajderi

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi përse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Gazeta Express

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi përse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Lajm

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi përse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Medial

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

Anglia thotë se po përgatitet se si t’i përgjigjet racizmit në ndeshjet kundër Çekisë dhe Bullgarisë

para 9 muajve - Periskopi

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se lojtarët anglezë do të takohen për t’u përgatitur se si t’i përgjigjen racizmit para kualifikimeve të EURO 2020 në Bullgari më 14 tetor. Stadiumi Vasil...

I shënoi 3 gola Anglisë, prestigjozja britanike “ngre në qiell” Kosovën

para 9 muajve - Newsport

Prestigjozja britanike “The Guardian” ka shkruar me superlativa për përfaqësuesen e Kosovës, e cila arriti t’i shënonte plot 3 gola kombëtares britanike në mbrëmjen e së martës. Në 10 temat të diskutuara...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi përse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Arbresh

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

The Guardian: Kundër Anglisë, Kosova tregoi pse njerëzit po e lartësojnë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” beson se me gjithë humbjen kundër Anglisë, Kosova e ka arsyetuar lartësimin që e gjithë bota ia kishte bërë deri para kësaj përballje kualifikuese për Euro...

Sterling zbulon një detaj interesant për ndeshjen me Kosovën

para 9 muajve - Insajderi

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. më shumë në Insporti

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 9 muajve - Tetova Sot

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Angli – Kosovë, ky ishte veprimi i çuditshëm nga Edon Zhegrova

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë është mposhtur nga Anglia me rezultatin 5:3. Në këtë duel, për dallim me takimin nga Çekia, Bernard Challandes kishte bërë dy zëvendësime, raporton GazetaBlic. Elbasan Rashani...

Hysaj dha premtimin e madh

para 9 muajve - Portalb

Mbrëmja e 10 shtatorit 2019 do të mbahet mend gjatë nga Elseid Hysaj . 25 vjeçari i cili mbajti edhe shiritin e kapitenit në “Elbasan Arena” kundër Islandës, shënoi golin e parë me kombëtaren kuqezi, transmeton...

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Express

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Befason Sterling: Sancho m?u përgjërua t?i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 9 muajve - Albeu

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës

para 9 muajve - Medial

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Sterling: Ky ishte plani im dhe i Sanchos për takimin ndaj Kosovës

para 9 muajve - GazetaBlic

Jadon Sancho shënoi dy golat e tij të parë në Angli – me një ndihmë të vogël nga Raheem Sterling pas një plani një natë më parë. Jadon Sancho shijoi një natë të paharrueshme ndërsa Anglia mundi Kosovën...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 9 muajve - Gazeta Express

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 9 muajve - GazetaBlic

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 9 muajve - Medial

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

UEFA e vlerëson Berishën pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Anglisë

para 9 muajve - TV21

Berisha vlerësohet nga UEFA Berisha vlerësohet nga UEFA Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia mbrëmë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian “Euro 2020”. Në stadiumin “St...

UEFA e vlerëson Berishën pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Anglisë

para 9 muajve - RTV 21

Berisha vlerësohet nga UEFA Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia mbrëmë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Europian “Euro 2020”. Në stadiumin “St Mary”, djelmoshat e Bernard...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

para 9 muajve - Infokusi

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin “St....

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi Anglisë...

Muriç: Do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 9 muajve - Tetova Sot

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Sterling befason të gjthë: Ai mu lut t’i ndihmoja që t’i shënojë gol Kosovës

para 9 muajve - Sovrani

Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës. Anglia e fitoi 5:3 trillerin...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 9 muajve - Medial

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 9 muajve - Tetova Sot

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Nga puthja e zjarret e Anitës e Ramushit e deri tek ‘fitorja’ e Kosovës ndaj Anglisë

para 9 muajve - Insajderi

Momente magjike na sollën mbrëmë futbollistët e kombëtares tonë. Një ëndërr e cila po bëhej realitet, Kosova po luante në fushën e blertë kundër Anglisë. Loja nisi me gol ndaj Anglisë. Në minutat e parë...

Sterling: Kundër Kosovës e bëra paraqitjen më të mirë për Anglinë

para 9 muajve - Infokusi

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

Sterling për ndeshjen me Kosovën: Ndaj tyre unë…

para 9 muajve - Sovrani

Raheem Sterling beson se paraqitja e tij në fitoren e Anglisë kundër Kosovës të martën ishte më e mira që ai e ka bërë deri tani në fanellën e “Tre luanëve”. Anësori i Manchester City Sterling i ndihmoi...

FOTO/ Shënoi golin e parë në karrierë, mesazh special nga Elseid Hysaj

para 9 muajve - Newsport

Mbrëmjen e djeshme është luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Kuqezinjtë e drejtuar nga tekniku Edi Reja kanë fituar me rezultatin 4-2 dhe një prej golave...

Anglia dhe Kosova rrëmbejnë vëmendjen e botës: Gola, luftë e egër, puthje, hile

para 9 muajve - Periskopi

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës ishte ndoshta një ndër ndeshjet më të mira të futbollit evropian këtë vit. Kosova e humbi ndeshjen me rezultat 5-3, por provokoi një lum ndjenjash të forta te fanatikët...

Shkëlqeu ndaj Kosovës – Ja kujt ia dedikoj golin e parë Sancho

para 9 muajve - GazetaBlic

Jadon Sancho shënoi mbrëmë golin e parë në karrierën e tij për Kombëtaren angleze dhe qëlloi ta shënonte kundër Kosovës. Jadon Sancho shënoi një dopietë në minutat e fundit të pjesës së parë dhe menjëherë...

Vlera e Vedat Muriqit arrinë në 65 milionë euro

para 9 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi është duke shijuar një periudhë mjaftë të suksesshme në karrierën e tij. Ashtu si në klub te Fenerbace, sulmuesi 25-vjeçar është spektakolar edhe në ndeshjet me skuadrën kombëtare të Kosovës,...

Ja kujt ia dedikoj golin e parë Sancho

para 9 muajve - GazetaBlic

Jadon Sancho shënoi mbrëmë golin e parë në karrierën e tij për Kombëtaren angleze dhe qëlloi ta shënonte kundër Kosovës. Jadon Sancho shënoi një dopietë në minutat e fundit të pjesës së parë dhe menjëherë...

Ky është premtimi i Muricit për tifozët e Kosovës

para 9 muajve - GazetaBlic

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq ka bërë një reagim të ri pas takimit me Anglinë. Arijanet Muriq, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares...

Muriç: Do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 9 muajve - Gazeta Express

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Mbrojti penalltin, ky është reagimi i Aro Muriq

para 9 muajve - OraInfo

Gardiania i portës së Kombëtares së Kosovës ka folur pas humbjes nga Anglia. Arijanet Muriq, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së...

Gareth Southgate: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke ngritur epërsinë...

Lazio të lumtur me paraqitjen e Valon Berishën kundër Anglisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ishte ndër protagonistët kryesor për Kosovën duke realizuar dy gola nga tre gjithsej sa shënoi Kosova. Përkundër humbjes, “Dardanët” treguan fytyrën e vërtetë duke u treguar kundërshtarë...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Portalb

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 9 muajve - TV21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur...

Muriç në qendër të vëmendjes ndaj ndeshjes me Anglinë

para 9 muajve - RTV 21

Muriq e tregon përsëri veten në ndeshjen me Anglinë Arijanet Muriq ia prishi serinë pozitive Harry Kanet në gjuajtjet nga penalltitë, duke ia humbur kështu penalltinë e 15-të të tij. Portieri i Kosovës...

BBC bën vlerësimin e lojtarëve në ndeshjen Angli-Kosovë, Valon Berisha lë pas Sanchon dhe Sterlingun

para 9 muajve - Telegrafi

Valon Berisha (Foto: FFK-Kosova)

UEFA e vlerëson Valon Berishën pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Anglisë

para 9 muajve - KosovaPress

Në stadiumin “St Mary’s Stadium”, djelmoshat e Bernard Challandes u mposhtën me rezultat 5:3 në një ndeshje spektakolare. Dy-golësh për Kosovën dje shënoi mesfushori Valon Berisha i cili dhuroi një paraqitje...

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

para 9 muajve - Gazeta Express

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna. Anglia...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Lazio krenohet me Valon Berishën

para 9 muajve - Fakti Ditor

Valon Berisha ishte ndër protagonistët kryesor për Kosovën duke realizuar dy gola nga tre gjithsej sa shënoi Kosova. Përkundër humbjes, “Dardanët” treguan fytyrën e vërtetë duke u treguar kundërshtarë...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve të Kosovës

para 9 muajve - Insajderi

Para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Tifozët kosovarë kishin qenë në humor të mirë, teksa këndonin e vallëzonin në...

Veprimi i Valon Berishës pas golit e cila u censurua nga mediat

para 9 muajve - Gazeta e re

Kosova dje ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angli, -shkruan Gazeta e Re. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat...

Anglezët të mahnitur: Kosovarët, tifozët më të mirë mysafirë për atmosferë

para 9 muajve - Lajm

Ndeshje spektakulare luajtën Anglia dhe Kosova me tetë gola në Sauthempton (5-3), ndërsa përfaqësuesja e Kosovës kishte mbështetje të madhe dhe “Albionët krenar” përjetuan dicka që se mbajnë mend. Rreth...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Medial

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

BBC: Shkëlqeu Berisha, dëshpëroi Vojvoda

para 9 muajve - Alsat-M

Me të vërtetë përfaqësuesja e Kosovës pësoi mbrëmjen e djeshme disfatën e parë pas 15 ndeshjeve, megjithatë përballë ishte rivali më i fortë i grupit Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultatin 5-3, por...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 9 muajve - Medial

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

​Ja kujt ia dedikon golat e djeshme Sancho

para 9 muajve - TV21

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Jadon Sancho ia ka dedikuar dy golat e djeshme gjyshes së tij. Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, shënoi për herë të parë në kualifikimet për Euro 2020 dhe është i lumtur me...

​Ja kujt ia dedikon golat e djeshme Sancho

para 9 muajve - RTV 21

Anglezi për herë të parë në kualifikimet për Euro 2020 Sulmuesi i Borussia Dortmund, Jadon Sancho ia ka dedikuar dy golat e djeshme gjyshes së tij.

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - InfoMagazin

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Muric: Krenar me skuadrën, do të vazhdojmë të luftojmë deri në fund

para 9 muajve - Periskopi

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin në ndeshjen kundër Anglisë, por krenar me arritjet e Kombëtares së Kosovës. Ai gjithashtu i ka falënderuar tifozët për mbështetjen,...

Reagon Southgate pas ndeshjes me Kosovën: Jam i shqetësuar nga gabimet qesharake të Anglisë!

para 9 muajve - Standard

Gareth Southgate tha se ishte e shqetësuar me gabimet qesharake, të çmendura dhe themelore që e shqetësuan fitoren e Anglisë ndaj Kosovës, ndërsa përshëndeti Raheem Sterling për një shfaqje “të pandalshme”...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 9 muajve - BalkanWeb

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 9 muajve - Gazeta Express

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

BBC bën vlerësimin e lojtarëve në ndeshjen Angli-Kosovë, Valon Berisha lë pas Sanchon dhe Sterlingun

para 9 muajve - Sovrani

Mediumi i madh britanik BBC ka bërë vlerësimin e futbollistëve në sfidën eliminatore për Euro 2020. Kosova u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia, por humbja mbeti në plan të dytë, pasi paraqitja e djelmoshave...

Gazeta serbe: Kosova e heshti Anglinë qysh në minutën e parë, por s’i zgjati fati

para 9 muajve - Medial

Gazeta serbe Blic e publikoi mbrëmë një artikull për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës, të cilin e titulloi “Ndeshje e çmendur! E ashtuquajtura Kosovë e heshti Ishullin në minutën e parë, por anglezët e...

Ja kujt ia dedikon golat e djeshme Sancho

para 9 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Jadon Sancho ia ka dedikuar dy golat e djeshme gjyshes së tij. Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, shënoi për herë të parë në kualifikimet për Euro 2020 dhe është i lumtur me...

BBC e zgjedh këtë lojtar të Kosovës si futbollistin e ndeshjes

para 9 muajve - Insajderi

Futbollisti i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Mesfushori i Lazios ka marrë notën 7.54 për paraqitjen e tij dhe golat në këtë takim. Berisha...

Angli-Kosovë/ Njihuni me notat e lojtarëve

para 9 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 5-3 ndaj rivalit më të vështirë të grupit në eliminatoret për Europianin 2020, por disfata e kuptueshme me Anglinë, nuk i zbeh shanset për kualifikimin potencial....

Anglia – Kosova, notat e futbollistëve nga “The Guardian”

para 9 muajve - Ekonomia Online

E përditshmja britanike “The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve nga dueli Angli – Kosovë. “The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. E përditshmja...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 9 muajve - Lajm

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Rekord unik i Kombëtares, 3 pikë drithëruese dhe një fitore që ndez zemrat kuqezi

para 9 muajve - Lexo

Për herë të parë në histori Shqipëria fiton me një “poker” golash një ndeshje jo miqësore. Më shumë se sa ky rekord unik për futbollin kombëtarë, fitorja ndaj Islandës ishte një sukses i jashtëzakonshëm...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 9 muajve - Medial

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 9 muajve - Lajm

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Trajneri i Anglisë: Kosova duhet të jetë krenare me skuadrën që ka

para 9 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur pas fitores 5-3 kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Ai në një intervistë për “Supersport” ka thënë se Kosova duhet të jetë krenar me skuadrën...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 9 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

“Duhet të jeni krenarë!”, trajneri i Anglisë mbush me elozhe Kosovën dhe pranon se luajti me kundërsulme!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes së fituar 5-3 ndaj Kosovës, analizoi këtë paraqitje të ekipit të tij, por nuk harroi t’i thurte elozhe edhe djemve të Challandes. “Ishte super atmosferë!...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Sovrani

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 9 muajve - TV21

Super Kosova! Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe...

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

para 9 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3...

Referi anglez mahnitet me Dardanët

para 9 muajve - RTV 21

Super Kosova! Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e anglezëve me rezultat 5-3. Krahas lojës fantastike që dha ekipi fantastik i Kosovës, ishin edhe tifozët kosovarë...

Trajneri i Anglisë për Kosovë: Duhet të jeni krenarë!

para 9 muajve - Tetova1

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Njëri prej më të mirëve kundër Anglisë: Taktika e ndeshjes nuk ishte në rregull

para 9 muajve - Sinjali

Aro Muriç, ndonëse ishte njëri prej futbollistit më të mirë të Kosovës ndaj Anglisë, ai ka kritikuar taktikat e trajnerit ndaj njërës prej kombëtarëve më të forta në botë. Muriç ka thënë se plani i lojës...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 9 muajve - Medial

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së tifozëve ‘Dardan’

para 9 muajve - GazetaBlic

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

para 9 muajve - SuperSport

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e golit...

“Ne mund t’i pranojmë 10 gola, por jo të dorëzohemi”, deklarata qe motivoi lojtarët në zhveshtore

para 9 muajve - OraInfo

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim pas ndeshjes, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas pjesës...

Ja kujt ia dedikon golat e djeshme Sancho

para 9 muajve - KosovaPress

Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, shënoi për herë të parë në kualifikimet për Euro 2020 dhe është i lumtur me këtë gjë. Anglezi tha se është i lumtur me golin e parë dhe ka shumë rëndësi të madhe për të,...

Shqipëria mposht Islandën me rezultatin 4 me 2

para 9 muajve - Koha Jone

Shqipëria rikthehet në garë për tu kualifikuar për në kampionatin europian. Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 9 muajve - TelegrafiMk

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

para 9 muajve - KosovaPress

Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme, ka njoftuar Policia e Kosovës. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /KosovaPress/ Loading... ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo...

E bujshme: Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - Gazeta Express

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

para 9 muajve - Shenja

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola. Megjithatë,...

FOTO-LAJM: Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 9 muajve - Flaka

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe foto nga atmosfera në stadium

Rrah bashkëshorten, arrestohet

para 9 muajve - KosovaPress

Si pasojë e sulmit, viktima ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur mëngjesin e djeshëm./KosovaPress/...

E bujshme: Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - Medial

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

para 9 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, duke shtuar se, në sport dhe në shuma fusha...

Trajneri i Anglisë: Duhet të jeni krenarë me Kosovën

para 9 muajve - Albinfo

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se duhet të jeni krenarë me këtë ekipin e Kosovës. Mbrëmë Kosova është mundur nga Anglia me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

Polici anglez me plisin shqiptar në kokë feston me dardanët

para 9 muajve - PortaliOnline

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Fitore me poker dhe spektakël, Shqipëria shkruan ”historinë” ndaj Islandës

para 9 muajve - Newsport

Ditën e djeshme Shqipëria morri një fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Një fitore që do të futet në histori pasi kurrë më parë kombëtarja shqiptare nuk kishte arritur të fitonte një ndeshje zyrtare,...

Trajneri i Kombëtares së Anglisë: Kosova ishte një test i mirë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, mendon se ndeshja me Kosovën e cila përfundoi me rezultat 5-3, ishte një provë e mirë për lojtarët e tij të rinj. Edhe pse nikoqirët u rikuperuan duke...

BBC: Valon Berisha, lojtar i ndeshjes Angli-Kosovë

para 9 muajve - PortaliOnline

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Polici anglez, me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 9 muajve - Sovrani

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Polici anglez me plis në kokë, i bashkohet festës së kosovarëve

para 9 muajve - Periskopi

Në momentet para se të niste ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, “Dardanët” i pushtuan rrugët e Southamptonit, ku do të zhvillohej ndeshja. Në festën e tyre u përfshi edhe një polic anglez. Anglia shënoi...

Reagimet e disa nga mediat ndërkombëtare pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

para 9 muajve - Sovrani

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola. Megjithatë,...

BBC shpall futbollistin e ndeshjes, është i Kosovës

para 9 muajve - Fakti Ditor

Valon Berisha është shpallur futbollisti i ndeshjes nga BBC. BBC ka shpallur Valon Berishën si futbollistin e ndeshjes mes Anglisë dhe Kosovës. Realizatori i dy golave në humbjen e Kosovës me rezultat...

Trajneri anglez: Kosova duhet të jetë krenare me ekipin e saj, ka të ardhme të ndritur

para 9 muajve - PortaliOnline

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton,...

Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - Arbresh

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - Periskopi

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Angli-Kosovë/ Njihuni me notat e lojtarëve

para 9 muajve - Top Channel

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 5-3 ndaj rivalit më të vështirë të grupit në eliminatoret për Europianin 2020, por disfata e kuptueshme me Anglinë, nuk i zbeh shanset për kualifikimin potencial....

Angli – Kosovë, këto ishin notat e “Tre Luanëve”

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia e mposhti Kosovën sonte me rezultat 5:3 në një ndeshje mjaft emocionuese, e cila përfundoi 5:3. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve anglezë pas fitores ndaj “Dardanëve”...

Challandes: Krenarë me lojën e futbollistëve, treguam se kush jemi

para 9 muajve - Ina

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën e...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e futbollistëve “Dardanë”

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova pësoi humbje nga Anglia me rezultat 3:5, por bëri lojë të madhe në stadiumin e Southamptonit. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve Verdhekaltër, të cilët dolën me...

Hysaj: Jam i lumtur për golin, por edhe mbi të gjitha për fitoren

para 9 muajve - Ina

Elseid Hysaj ka gjetur golin e parë me fanellën e Kombëtares Shqiptare, në fitoren 4:2 ndaj Islandës, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, transmeton Shenja. Pas përfundimit të takimit Hysaj nuk i...

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës, rihapë garën në grupin H

para 9 muajve - Ina

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Kosova pësoi humbje nga anglezët, por treguan se nuk mposhten lehtë

para 9 muajve - Ina

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 9 muajve - Insajderi

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

Sancho shkruan historinë me Anglinë kundër Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Express

Jadon Sancho është bërë futbollisti i parë i lindur në vitin 2000 apo më vonë që shënon gol për Anglinë, pas dy golave kundër Kosovës të martën. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në një ndeshje kualifikuese në...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e “Tre Luanëve”

para 9 muajve - Medial

Anglia e mposhti Kosovën sonte me rezultat 5:3 në një ndeshje mjaft emocionuese, e cila përfundoi 5:3. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve anglezë pas fitores ndaj “Dardanëve”...

Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - Klan Kosova

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e futbollistëve “Dardanë”

para 9 muajve - Medial

Kosova pësoi humbje nga Anglia me rezultat 3:5, por bëri lojë të madhe në stadiumin e Southamptonit. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve Verdhekaltër, të cilët dolën me...

Angli – Kosovë, ky ishte lojtari i ndeshjes

para 9 muajve - Gazeta Express

Valon Berisha ishte lojtari i ndeshjes, në duelin ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Futbollisti kosovar bëri paraqitje fantastike, ndërsa shënoi edhe dy gola ndaj “Tre Luanëve” Valon Berisha është rikthyer...

Valon Berisha shpallet lojtar i ndeshjes nga BBC

para 9 muajve - GazetaBlic

Lojtari i Kosovës, Valon Berisha, është shpallur lojtar i ndeshjes nga mediumi prestigjioz britanik BBC. Berisha ka marrë notën 7.54. Valoni e kaloi në epërsi Kosovën pa kaluar as 40 sekonda. Edhe goli...

Southgate: Kosova mund të shkojë në “Euro 2020”, duhet të jeni krenarë për ekipin tuaj

para 9 muajve - Koha Jone

Anglia fitoi 5-3 ndaj Kosovës në një ndeshje spektakolare. Trajneri i “Tre Luanëve”, Southgate është shprehur se ndeshja ishte fantastike ndërkohë që vlerësoi “Dardanët”. ”Një ndeshje fantastike me të...

“Një ndeshje e çmendur” – titujt e mediave angleze për ndeshjen kundër Kosovës

para 9 muajve - GazetaBlic

Mediat angleze kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u përgjigj...

Lojtari i Kosovës befason pas humbjes: Plani taktik nuk ishte më i miri

para 9 muajve - Insajderi

Portieri i Kosovës, Aro Muriç, ka kritikuar planin e stafit të përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen me Anglinë. Muriç, për mikrofonat e Supersport Kosova, deklaroi se plani taktik i Kosovës ndaj Anglisë...

Sancho shkruan historinë me Anglinë kundër Kosovës

para 9 muajve - Medial

Jadon Sancho është bërë futbollisti i parë i lindur në vitin 2000 apo më vonë që shënon gol për Anglinë, pas dy golave kundër Kosovës të martën. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në një ndeshje kualifikuese në...

Trajneri i Anglisë: Ndeshje shumë bizare me plot gabime

para 9 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke...

Trajneri i Anglisë: Kosova duhet të jetë krenare me skuadrën që ka

para 9 muajve - Albeu

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur pas fitores 5-3 kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Ai në një intervistë për “Supersport” ka thënë se Kosova duhet të jetë krenar me skuadrën...

Muric: Na dështoi plani i lojës

para 9 muajve - Gazeta Express

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 9 muajve - Koha.mk

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Trajneri i Anglisë flet pas fitores ndaj Kosovës

para 9 muajve - Insajderi

“Ndeshje bizare” e ka cilësuar takimin kundër Kosovës, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër...

Challandes zbulon se çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 9 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes ka zbuluar se i kishte nxitur lojtarët e Kosovës pas pushimit mes pjesëve që të vazhdonin të luftonin kundër Anglisë, me gjithë se po humbnin 5:1 pas 45 minutave të parë. Kosova i pranoi...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 9 muajve - Aktuale

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Trajneri i Anglisë i befasuar me lojën e Kosovës, ka fjalë të mëdha për skuadrën tonë

para 9 muajve - OraInfo

Sonte u zhvillua ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Edhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur i befasuar me ndeshjen ndaj Kosovës. ‘Tre Luanët’ shënuan fitore 5-3 ndaj ‘Dardanëve’, por këta të...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim

para 9 muajve - Albeu

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

“Ndeshje e çmendur, jam i lumtur që shënova golin tim të parë për Anglinë”

para 9 muajve - Koha.mk

Anësori i Anglisë, Jadon Sancho, e ka cilësuar si lojë të çmendur fitoren 5 me 3 ndaj Kosovës. Kosova pësoi humbjen e parë pas 15 ndeshjeve pa humbje, por arriti të vështirësonte punët për Anglinë duke...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 9 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Southgate: Kosova ka mundësi të shkojë në Evropian, duhet të jeni krenar me ekipin tuaj!

para 9 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka një ekip shumë të mirë dhe zbulon se ‘Dardanët’ kanë shanse të mira për t’u kualifikuar në Evropian. Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5-3,...

Trajneri i Anglisë: Ndeshje shumë bizare me plot gabime

para 9 muajve - Medial

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka quajtur bizare ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Kosovës, për shkak të, siç tha, gabimeve të shumta për gola. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton,...

Muric: Na dështoi plani i lojës

para 9 muajve - Medial

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 9 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Challandes reagon pas ndeshjes me Anglinë

para 9 muajve - Insajderi

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se nuk ka qenë i kënaqur me pjesën e parë të skuadrës në ndeshjen me Anglinë, por është shprehur i kënaqur me reagimin e futbollistëve kosovarë. Nganjëherë...

Super fitorja e Kombëtares, reagon Rama (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

Southgate: Ndeshje bizare

para 9 muajve - Koha.mk

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate.  Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Kane i mposht 14 portierë në penallti, pastaj njoftohet me Arijanet Muriqin

para 9 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Anglisë Harry Kane sonte nuk ia doli të shënojë gol nga penalltia në portën e Kosovës. Ishte Arijanet Muriqi ai i cili ndaloi topin që të mos futej në portë në minutën 65-të. Paraprakisht Kane...

Angli – Kosovë, ky është “dështimi” i ndeshjes

para 9 muajve - Insajderi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Në ndeshjen...

Challandes merr përgjegjësinë pas humbjes nga Anglia

para 9 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro 2020

para 9 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Aro Muric: Ja pse kemi humbur nga Anglia!

para 9 muajve - GazetaBlic

Portieri i kombëtares së Kosovës, Aro Muric beson se Kosova ka luajtur futboll të mirë. Ai megjithatë thekson se plani i ndeshjes nuk ishte i mirë dhe Anglia na ka ndëshkuar në kundërsulmet e shpejta,...

Foto/ Rama dhe Meta festojnë fitoren e kombëtares: Shqiponjat…

para 9 muajve - Opinion

Kombëtarja shqiptare e futbollit ju kthye mbrëmjen e sotme fitores në stadiumin “Elbasan Arena”. Shqipëria ka mundur me rezultatin 4-2 Islandën në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Ndeshjen plot...

EURO 2020: Shqipëria fiton ndeshjen me Islandën, Kosova mposhtet nga Anglia

para 9 muajve - Anadolu Agency

Elbasan/Prishtinë Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar ndeshjen me Islandën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në Futboll "EURO 2020", raporton Anadolu Agency (AA). Ndeshja e zhvilluar në...

Kosova humbet me dinjitet me Anglinë

para 9 muajve - Medial

Kosova humbi 3-5 me Anglinë në eliminatoret për Europianin 2020, por takimi ka qenë mbresëlënës. Pjesa e parë e përballjes së luajtur në Sauthempton k a nisur në mënyrën më të pabesueshme , por është mbyllur...

Shqipëri e çmendur! 4 gola Islandës për një biletë në Euro

para 9 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka reaguar atëherë kur duhej. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë lënë pas shpine humbjen e shëmtuar ndaj Francës dhe duke qëndruar në korsinë e kualifikimit për në Euro 2020. Në përballjen...

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 9 muajve - Telegrafi

Bernard Challandes (Foto: FFK-Kosova)

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Notat e lojtarëve: Ja kush ishte më i miri nga Kosova

para 9 muajve - Sinjali

“Whoscored” e cila merret me vlerësimet e futbollistëve për një ndeshje ka dhënë vlerësimin e saj për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë. Lojtar i ndeshjes sipas “Whpscpred” ka qenë Raheem Sterling i cili...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 9 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër. Para se ta vizitonte Southamptonin të martën...

Challandesi i pakënaqur me pjesën e parë, por i lumtur me rikthimin në pjesën e dytë

para 9 muajve - Koha.net

Bernard Challandesit nuk i ka pëlqyer pjesa e parë në ndeshjen kundër Anglisë, megjithatë ai është shprehur i lumtur me atë që kombëtarja e Kosovës ka treguar në pjesën e dytë “Nganjëherë ne e humbëm topin...

Notat e lojtarëve për ndeshjen Angli – Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Uebfaqja “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve të Anglisë dhe Kosovës për përballjen e sotme në Grupin A kualifikues për Euro 2020. Ndeshja që u fitua nga anglezët 5 me 3 ishte dramatike deri në fund...

Trajneri i Anglisë flet pas ndeshjes, vjen me një deklaratë të çuditshme!

para 9 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate theksoi se ekipi i tij luajti një lojë të mirë – por gabimet janë të shumta dhe të dukshme. Kombëtarja e Anglisë ka mposhtur Kosovën me rezultatin 5-3, për të fituar...

Challandes flet pas disfatës nga Anglia

para 9 muajve - OraInfo

Pas disfatës nga Anglia, ka folur Bernard Challandes. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë që e zhvilluan futbollistët e tij. ‘’Nuk...

Shqipëria fiton bindshëm ndaj Islandës

para 9 muajve - Klan Kosova

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me katër gola ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Kjo deklaratë e trajnerit të Kosovës do t’i bëjë kosovarët ta duan edhe më shumë

para 9 muajve - Sinjali

Bernard Challandes, përkundër që ka befasuar të gjithë me lojë tejet të mirë ndaj Anglisë, ai ka marrë përgjegjësin për humbjen ndaj Anglisë. Kosova e pësoi humbjen e parë pas plot dy vjetëve dhe të parën...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 9 muajve - Alsat-M

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Stadiumi në këmbë! Triumfi i kuqezinjve në foto

para 9 muajve - Top Channel

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium Top Channel

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 9 muajve - SuperSport

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë “shpikësve”...

Kuqezinjtë dhuruan spektakël në ‘Elbasan Arena’, reagon kryeministri Rama

para 9 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare kundër Islandës. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto nga lojtarët, të cilët shfaqen duke festuar në fushë. ‘Shqiponjat’, shkruan...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 9 muajve - GazetaBlic

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Ndeshja Angli – Kosovë, këto janë notat e lojtarëve

para 9 muajve - OraInfo

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës. Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Lojtari i kësaj ndeshjes sipas “Ëhoscored” është Sterling...

Shqipëria ia jep katër gola Islandës, “çmenden” në festë shqiptarët

para 9 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar dy gola të shpejtë, për katër minuta, për ta dërguar në 4 me 2 rezultatin kundër Islandës. Odise Roshi realizoi golin e epërsisë për 3 me 2 në minutën e 79′. Lajmi i plotë

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 9 muajve - Bashke

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Shqipëri fantastike, katër gola për të harruar Francën

para 9 muajve - Koha.mk

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Kuqezinjtë “harrojnë” Francën dhe bindin ndaj Islandës, Hysaj “e bën sefte”

para 9 muajve - SuperSport

Trajneri Edi Reja bëri plot 6 ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën dhe Shqipëria e tij ia doli të marrë 3 pikët ndaj Islandës, falë një fitoreje të vuajtur me rezultatin 4-2, që u komplikua kryesisht...

Southgate deklarohet pas ndeshjes me Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 9 muajve - Medial

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi...

Shqipëria mposhti Islandën

para 9 muajve - TV21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Medial

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën  e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. BURIMI:

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 9 muajve - Medial

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan Kombëtares...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 9 muajve - Medial

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Shqipëria mposhti Islandën

para 9 muajve - RTV 21

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2. Për Shqipërinë golat u shënuan nga Dermaku (32), Hysaj (52), Roshi (79)...

Kuqezinjtë ia dalin para tifozëve dhe rihapin garën, Shqipëria shfryn me gola ndaj Islandës

para 9 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku ka mundur me rezultatin 4-2 skuadrën e Islandës . Kuqezinjtë kanë bërë autokritikë për humbjen e pak ditëve më parë në Francë,...

Sancho e cilëson si të çmendur ndeshjen me Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Anësori i Anglisë, Jadon Sancho, e ka cilësuar si lojë të çmendur fitoren 5 me 3 ndaj Kosovës. Kosova pësoi humbjen e parë pas 15 ndeshjeve pa humbje, por arriti të vështirësonte punët për Anglinë duke...

4-2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 9 muajve - Top Channel

Falë goditjes së Sokol Cikalleshit, Shqipëria kaloi në avantazh 4-2 ndaj Islandës. Top Channel

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 9 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Muric: Na dështoi plani i lojës

para 9 muajve - Tetova Sot

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar...

Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia. Ylli i ri i Dortmundit, Jadon Sancho realizoi dy gola në këtë takim dhe shprehet mjaft i lumtur, pasi për të ishin golat e parë me kombëtaren...

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 9 muajve - Aktuale

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Kosova nuk reziston, “rrëzohet” në Angli

para 9 muajve - Opinion

Pas 15 ndeshjeve pa humbur, Kosova është mposhtur mbrëmjen e sotme nga Anglia me rezultatin 5-3, duke bërë që “Tre luanët” të mbajnë kryesimin në gupin A. Valon Berisha kaloi Kosovën në avantazh që në...

6 gola të shënuar: Shqipëria shënon fitore të rëndësishme

para 9 muajve - Sinjali

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës. Kjo fitore mbanë Shqipërinë ende në garë për kualifikime. Shqipëria ishte më e mirë që nga fillimi i pjesës së parë të ndeshjes por golin e gjeti në...

‘Shqiponjat’ e përfunduan detyrën me sukses, Islanda mbesin të habitur

para 9 muajve - GazetaBlic

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me “poker” ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa e...

Angli – Kosovë, kjo është nota e çmendur e VEDAT MURIQIT

para 9 muajve - GazetaBlic

Kosova ka humbur nga Anglia me rezultatin 5-3. Kombëtarja e Kosovës ka humbur ndeshjen me rezultat të ngushtë nga një kombëtare shumë e fortë, raporton GazetaBlic . Valon Berisha realizoi dy gola dhe Vedat...

Ndeshje e çmendur: Kosova humbë ndaj Anglisë, por i tregon forcën e pabesueshme

para 9 muajve - Sinjali

Kosova ka humbur përballjen më të vështirë të Grupit A kualifikues për “Euro 2020”, duke u mposhtur nga Anglia 5 me 3. Kjo humbje vije pas 15 ndeshjeve pa pësuar asnjë disfatë. Pjesa e parë ishte shumë...

Shqipëria mban gjallë Europianin, mposht Islandën me rezultatin 4-2

para 9 muajve - Shekulli

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës

para 9 muajve - Albeu

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me " poker " ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup. Pjesa...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 9 muajve - RTV 21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë mirë e filluan ndeshjen, duke kaluar në...

Fitore e çmendur, Shqipëria mposht Islandën

para 9 muajve - Sot News

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm. Golat e Dermakut, Hysajt,...

Fitore karakteri! Shqipëria bën autokritikë, “shkërmoq” Islandën…

para 9 muajve - Standard

Fitore karakteri! Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai...

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 9 muajve - Gazeta Express

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Nuk u dorëzuam, nuk u poshtëruam, lojtarët e Kosovës ishin luanët e vërtetë!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin përfundimtar në 5:3. Djelmoshat e Challandes treguan se janë një kombëtare e fortë dhe mjaft kërkuese, por një Angli e tillë nuk mund të ndalet shumë lehtë, shkruan...

Kosova nuk u dorëzua, shënoi 3 herë ndaj Anglisë

para 9 muajve - TV21

Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Tetë gola u shënuan në ndeshjen Angli-Kosovë Kombëtarja e Kosovës sonte shënoi humbje nga kombëtarja e Anglisë me rezultat 5-3, shkruan rtv21.tv Kosovarët shumë...

Shqipëria mposht Islandën në “Elbasan Arena”

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria ka mposhtur me rezultatin 4-2 Islandën në stadiumin “Elbasan Arena”, e cila luhet në kuadër të kualifikueseve të evropianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me mbrojte të mirë dhe kundërsulme...

Ky është goli i Muriqit nga pika e bardhë

para 9 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi e ka shënuar golin e tretë kundër Anglisë. Lojatari kosovar ka shënuar nga penalltia, shkruan Insajderi. insajderi.com

4:2, Shqipëria në avantazh ndaj Islandës

para 9 muajve - Sinjali

Shqipëria 4, Islanda 2 ky është rezultati deri më tani. Më poshtë edhe fotot nga atmosfera në stadium.

Shpërthën “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e tretë

para 9 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin. Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara. 

Çmendet “Elbasan Arena”, shënon Roshi, Shqipëri-Islandë 3-2

para 9 muajve - BalkanWeb

Minuta e 79-të dhe tifozët shqiptarë po shikojnë një ndeshje për infarkt, teksa kuqezinjtë kanë kaluar sërish në epërsi. Ka qenë Odise Roshi, i sapofutur në lojë, që ka gjuajtur dhe topi i devijuar nga...

Shkëlqen Kombëtarja Shqiptare, triumfon përballë Isalndës

para 9 muajve - Vizion Plus

Kombëtarja Shqiptare ka triumfuar në “Elbasan Arena” me rezultatin 4 me 2 përballë Islandës. Në ndryshim nga ndeshja me Francen, Kombëtarja Shqiptare shfaqi një tjetër fytyrë ku dominoi takimin. Në pjesën...

E pabesueshme! Cikalleshi e çon ndeshjen në 4-2

para 9 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

2-2, Islanda barazon rezultatin

para 9 muajve - Top Channel

Pas golit të Elseid Hysajt ka shënuar sërish Islanda. Top Channel

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Shqipëria në avantazh, shënon golin e katërt

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 9 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur nga Vedat Muriqi.

Valoni fantastik – shënon edhe golin e dytë

para 9 muajve - Insajderi

Valon Berisha duket sonte të jetë me fat. Menjëherë pasi ka nisur pjesa e dytë, ai ka shënuar edhe golin e dytë fantastik, shkruan Insajderi. insajderi.com

Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt.

para 9 muajve - Shekulli

Ora 22:25 Shqipëria gjunjëzon Islandën në Elbasan, Cikalleshi shënon golin e katërt. E pabesueshme në Elbasan! Tre minuta pas golit të Odise Roshit, një kundërsulm i shpejtë i Shqipërisë është konkretizuar...

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon golin e tretë

para 9 muajve - Albeu

Shqipëria ka arritur të shënojë golin e tretë dhe të avantazhit në minutën e 79 me Odisen Roshin . Duket se zëvendësimit e Rejas janë të qëlluara.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Gazeta Express

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Hysaj: Jam i lumtur për golin, por mbi të gjitha për fitoren

para 9 muajve - Shenja

Elseid Hysaj ka gjetur golin e parë me fanellën e Kombëtares Shqiptare, në fitoren 4:2 ndaj Islandës, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, transmeton Shenja. Pas përfundimit të takimit Hysaj nuk i...

Anglia nuk realizon penallti, Muriç ndal gjuajtjen e Kane

para 9 muajve - Koha.mk

Kane nuk ka arritur të shënojë nga pika e bardhë. Gjuajtjen e tij arriti ta ndalë portieri Muriç duke ngelur kështu rezultati 5-3, informon gazeta KOHA.

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

Aro Muric: Ja pse kemi humbur nga Anglia!

para 9 muajve - Infokusi

Portieri i kombëtares së Kosovës, Aro Muric beson se Kosova ka luajtur futboll të mirë. Ai megjithatë thekson se plani i ndeshjes nuk ishte i mirë dhe Anglia na ka ndëshkuar në kundërsulmet e shpejta....

Roshi e Cikalleshi të pandalshëm, Shqipëria e tregon veten në ‘Elbasan Arena’

para 9 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i pestë në takimin Shqipëri – Islandë. Roshi dhe Cikalleshi shënuan për epërsinë 4:2, shkruan GazetaBlic. Shqipria po tregon lojë të bukur edhe në këto momenete e fundit të takimit, Stadiumi Elabasa Arena merr ‘flakë’.

Penalltia e Harry Kane-it mbrohet nga Muric

para 9 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht...

Barazohen shifrat në ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Insajderi

Shqipëra ka pësuar gol në fillim të pjesës së dytë nga Islanda, raporton Insporti.com. Me të filluar pjesa e dytë, një gabim në mbrojtje i kushtoi me gol kuqezinjve. Golin e barazimit e shënoi mesfushori Sigurdsson. Lajmi i plotë

2-1, Shqipëria përmbys rezultatin

para 9 muajve - Top Channel

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1. Top Channel

Anglia 5, Kosova 2. Valon Berisha shënon sërish

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më...

Challandes: Krenar me futbollistët e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 9 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

Shpërthën "Elbasan Arena", Shqipëria shënon 2 gola të tjerë

para 9 muajve - Sot News

Goli spektakolar i Odise Roshit rikthen Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës. Por nuk mjaftoi me kaq, në minutën e 82-të “Elbasan Arena” shpërthen në festën kuqezinj, pasi Cikalleshi shënoi një tjetër gol....

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

para 9 muajve - Infokusi

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter. Challandes thekson se ne...

Shqipëria në avantazh, shënon golin e tretë ndaj Islandës

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 9 muajve - Sinjali

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 9 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 9 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Penallti për Kosovën, shënon Vedat Muriqi për 5 me 3

para 9 muajve - Klan Kosova

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Anglisë në 5 me 3. Nga pika e bardhë shënoi sulmuesi Vedat Muriqi, i cili asistoi edhe tek goli i dytë i Valon Berishës. Golin Muriqi e shënoi vetëm 6 minuta nga goli i dytë.

Challandes: Krenar me futbollistë e mi, treguam karakter ndaj Anglisë

para 9 muajve - Shenja

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të  eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën...

Berisha surprizë e bukur, shënon edhe golin e dytë kundër Anglisë

para 9 muajve - BalkanWeb

Kosova ka reaguar, duke shënuar golin e dytë në Southempton. Ekipi kosovar realizoi gol sërish me anë të Berishës. Ky gol e dërgon rezultatin 5:2. Berisha shënoi edhe golin e parë ndaj Anglisë, në minutën e parë.

Muriç mbrojti penalltinë

para 9 muajve - RTV 21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi përsëri autori i golit të parë, Valon Berisha...

Shënon përsëri Kosova, golashënues Muriqi

para 9 muajve - Koha.mk

Pas dy asistimeve, ka shënuar më në fund Muriqi për 5-3. Sulmuesi shtatlartë golin e tij e shënoi nga pika e bardhë. Gol, i cili ka rikthyer kështu shpresat e kosovarëve, informon gazeta Koha.

“Dardanët” nuk dorëzohen/ Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, dy gola ndaj Anglisë

para 9 muajve - Standard

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Muriç mbrojti penalltinë – RTV21

para 9 muajve - TV21

Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Portieri i Kosovës mbrojti penalltinë e Kanes Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi...

Pjesa e dytë/ Kosova i shënon dy gola Anglisë

para 9 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Valon Berisha shënon golin e dytë për Kosovën

para 9 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën. Ashtu si në pjesën e parë dhe në të dytën Berisha shënoi në fillim. Tani rezultati është 5 me 2 për Anglinë.

Shqipëri-Islandë/ Festa kuqezi e golit të parë

para 9 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Berisha shënon të dytin për Kosovën

para 9 muajve - Koha.mk

Ashtu siç e filluan pjesën e parë, e filluan edhe të dytën. Pas asistimit të mrekullueshëm të Muriqit, Berisha shënon golin e dytë për Kosovën dhe të dytin për tij në këtë takim për rezultatin 5-2, bën të ditur gazeta Koha.

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

para 9 muajve - Tetova Sot

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia...

Barazohet përsëri rezultati në "Elbasan Arena"

para 9 muajve - Albeu

Shumë gola në pak minutat të pjesës së parë mes Shqipërisë dhe Islandës . Pas barazimit të Islandës dhe golit të dytë të Shqipërisë, miqtë kanë arritur të barazojnë përsëri më Sigthorsson në minutë e 58’.

Nuk përmbahet Shqipëria, kalon përsëri në avantazh

para 9 muajve - Albeu

Pjesa e dytë nisi keq për Shqipërinë që pësuan gol vetëm dy minuta pasi startojë pjesa e dytë. Mirëpo kuqezinjtë arrin të gjejnë menjeherë forcë dhe të kalojë sërish në avantazh falë një aksioni fantastik...

GOOL! Kosova nuk dorëzohet, shënon të dytin

para 9 muajve - Albeu

Valon Berisha ka shënuar golin e dytë për Kosovën duke e ngushtuar rezultatin në 5-2. Anglia shënoi pesë gola rresht në pjesën e parë pasi Kosova kishte kaluar në avantazh në minutën e dytë sërish përmes Berishës.

Festë në “Elbasan Arena”! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

para 9 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Kosova e nis frikshëm pjesën e dytë, shënon dy gola ndaj Anglisë

para 9 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur pjesën e dytë si të parën teksa ka realizuar sërish me Valon Berisha një gol mjaft të bukur dhe Vedat Muriqi me penallti për 5-3. Ndeshje e bukur e “Dardanëve” që nuk dorëzohen.

Gol pas goli, Islanda rikthehet kundër Shqipërisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i katër në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigthorsson në minutën e 58’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i...

Nuk ndalet Kosova, shënon dy gola të shpejtë ndaj Anglisë

para 9 muajve - OraInfo

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Angli – Kosovë. Në fillim të kësaj pjese Kosova shënoi dy gola të shpejtë, shkruan ORAinfo. Goli i parë u shënua në pjesën e dytë u shënua nga Valon Berisha. Ndërsa nga...

Shqipëria shënon golin e dytë ndaj Islandës

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit. Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me...

Muric: Luajtëm futboll të hapur, nuk luhet ashtu me Anglinë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar...

Southgate, tifozëve kosovar: Duhet të jeni krenarë me ekipin tuaj

para 9 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

Sancho shënon golin e dytë: Anglia – Kosova 5:1

para 9 muajve - Klan Kosova

Është sërish Jadon Sancho ai që shënuar në portën e Arianit Muriqit. Goli i pestë erdhi në fund të pjesës së parë.

Anglia mund Kosovën, paraqitje dinjitoze e “Dardanëve”

para 9 muajve - Flaka

Anglia ka fituar përballjen kundër Kosovës, me rezultat 5-3, të martën mbrëma në stadiumin e Southamptonit. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ u ballafaquan në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020,...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Shqipëria kalon përsëri në avantazh, Hysaj shënon golin e dytë

para 9 muajve - Shekulli

Pjesa e dytë nisi keq për Shqipërinë që pësuan gol vetëm dy minuta pasi startojë pjesa e dytë. Mirëpo kuqezinjtë arrin të gjejnë menjëherë forcë dhe të kalojë sërish në avantazh falë një aksioni fantastik...

Kosova e filloi pjesën e dytë me dy gola

para 9 muajve - RTV 21

Rezultati 5-3 Kombëtarja e Kosovës në pjesën e dytë të ndeshjes, ndaj Anglisë shënoi dy gola. Golin e dytë për Kosovën e shënoi përsëri autori i golit të parë, Valon Berisha në minutën e 49-të të ndeshjes....

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 9 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

Të papërmbajtshëm… Gooool Shqipëria! Hysaj shënon golin e parë me fanellën e Kombëtares

para 9 muajve - Standard

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

U rikthyem o burra, Vedat Muriqiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

para 9 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi ka shënuar golin e tretë për kombëtaren e Kosovës. Vedat Muriqi ka shënuar gol në minutën e 54’të nga pika e bardhë e penalltisë, raporton GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 5-3. FORCA, FORCA, FORCA!

Shqipëria e pandalshme, Hysaj nuk i fal islandezët

para 9 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e tretë dhe të epërsisë për Kombëtaren e Shqipërisë e ka shënuar, Hysaj në minutën e 52’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

BBC e shpall Valon Berishën lojtarin e ndeshjes

para 9 muajve - Arbresh

Valon Berisha ishte lojtari i ndeshjes, në duelin ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Futbollisti kosovar bëri paraqitje fantastike, ndërsa shënoi edhe dy gola ndaj “Tre Luanëve” Valon Berisha është rikthyer...

Shqipëri-Islandë/ Kuqezinjtë në avantazh, shënon Dermaku

para 9 muajve - Top Channel

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 3-1

para 9 muajve - Top Channel

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda. Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar...

Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë

para 9 muajve - Albeu

Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Islanda ka arritur të barazojë rezultatin përballë Shqipërisë. Është ylli i ekipit Sigurdsson që ka shënuar në minutën e 47’.

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 9 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express.

Berishaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

para 9 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar sërish ndaj Anglisë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Anglisë – për të ngushtuar sado pak epërsinë e Anglisë, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Kosovën...

Fillon pjesa e dytë dhe Islanda shënon kundër Shqipërisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e dytë dhe të barazimit për Kombëtaren e Islandës e ka shënuar, Sigurdsson në minutën e 47’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - TV21

Shqipëria 1:0 Islanda Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot...

Gol edhe në ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Insajderi

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë e Islandës, e vlefshme për kualifikimet në EURO 2020. Kuqezinjtë kanë kaluar në epërsi në minutën e 33-të me anë të Kastriot Dërmakut. Lajmi i plotë

Sancho shënon golin e dytë: Anglia 5 Kosova 1

para 9 muajve - Klan Kosova

Është sërish Jadon Sancho ai që shënuar në portën e Arianit Muriqit. Goli i pestë erdhi në fund të pjesës së parë.

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 9 muajve - Portalb

Kastriot Dermaku ka kaluar Shqipërinë në epërsi ndaj Islandës në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Dermaku realizoi me kokë për 1 me 0 në minutën e 32-të. Këto ishin formacionet fillestare:

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e tetë

para 9 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

Çka po ndodh me Kosovën, Anglia shënon dy gola të shpejtë për 5-1

para 9 muajve - Koha.mk

Ka vazhduar rënia e lojës tek futbollistët kosovarë bën të ditur gazeta Koha. Fillimisht në minutën e 44 Sancho shënoi për 4-1, ndërsa i njëjti futbollist një minutë më vonë shënoi për 5-1. Njëherit me...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - RTV 21

Shqipëria 1:0 Islanda Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës. Shqipëria udhëheqë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm gjatë kësaj pjese e shënoi Kastriot Dermaku në minutën...

Fiton edhe Shqipëria, mposht Islandën me rezultat 4-2

para 9 muajve - Shenja

Shqipëria fiton 4-2 përballë Islandës dhe rihap garën në grupin H për kualifikueset e Euro 2020. Kastriot Dermaku, Elseid Hysaj, Odise Roshi dhe Sokol Cikalleshi menduan t’i japin fitoren kuqezinjve përballë...

Anglia shënon edhe golin e katërt

para 9 muajve - Klan Kosova

Tre luanët kanë arritur që brenda 45 minutave të parë të shënojnë katër gola. Pas Sterling, Kane dhe autogolit të Vojvodes golin e katërt e shënoi Sancho. Goli i katërt u shënua në minutën e 44-të.

Kosova i jep fund serisë pa humbje – mposhtet nga Anglia

para 9 muajve - Infokusi

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë. Skuadra jonë...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

para 9 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe  ishin lojtarët që ia siguaruan...

Gjithçka rreth lojës “së çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 9 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

Anglia shkatërron Kosovën për 45 minuta

para 9 muajve - Opinion

Kosova po luan sot kundër Anglisë për ndeshjet kualifikuese të evropianit. Ndeshja nisi me ritme të shpejtë, Kosova kaloi në avantazh që në sekondë e 36 të takimit më anë të Valon Berishës. Por anglezët...

Anglia shënon 5 gola në 45 minuta, Vojvoda shënon autogol

para 9 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

​Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 9 muajve - Shenja

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 9 muajve - Koha.mk

Anglia ka thelluar epërsinë kundrejt Kosovës, por kësaj radhe me anë të autogolit të Vojvodës, bën të ditur gazeta Koha. https://clips.clippit.tv/bydgay/360.mp4

Gjithçka rreth lojës se “çmendur” ndërmjet Anglisë dhe Kosovës

para 9 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli ndeshjen ndaj Anglisë, duke shënuar gol ende pa përfunduar minuta e parë, shkruan Gazeta inFokus. Valon Berisha ishte heroi i parë i kësaj ndeshje në St’ Mari’s...

BBC e shpall Valon Berishën lojtarin e ndeshjes

para 9 muajve - Ekonomia Online

Valon Berisha ishte lojtari i ndeshjes, në duelin ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Futbollisti kosovar bëri paraqitje fantastike, ndërsa shënoi edhe dy gola ndaj “Tre Luanëve” Valon Berisha është rikthyer...

Southgate: Kosova ka potencial të shkojë në Euro 2020

para 9 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke e analizuar lojën e skuadrës së tij, ku fitoi 5-3. Ai tha se atmosfera ishte e mirë dhe lojë e bukur. “Kosova e bëri qatë që mendoja...

​​Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 9 muajve - Sinjali

Shqipëria e ka përfunduar me epërsi pjesën e parë ndaj Islandës, me rezultat 1-0. Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’). Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

para 9 muajve - Ina

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi...

Shqipëria e mbyll në avantazh, Kosova shpartallohet nga Anglia

para 9 muajve - Vizion Plus

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë përballë Islandës me rezultatin 1 me 0. Kombëtarja shqiptare në ndryshim, nga ndeshja me Francën tregoi një tjetër fytyrë përballë Islandës duke menaxhuar...

Anglia kalon në avantazh, 2-1

para 9 muajve - Top Channel

Sterling e nxjerr Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Kjo ndeshje ka qenë e fortë dhe plot gola që në minutat e para. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe...

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 9 muajve - RTV 21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë të ndeshjes, Kosova mori 5 gola nga Anglia, ndërsa...

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express.

Përfundon pjesa e parë, Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 9 muajve - Aktuale

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Angli – Kosovë që po zhvillohet në Southampton. Anglia është në epërsi me rezultat 5-1 kundër Dardanëve.

Angli-Kosovë, 6 gola u shënuan në pjesën e parë

para 9 muajve - TV21

Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Në pjesën e parë Kosova mori 5 gola, shënoi një Kombëtarja e Anglisë po fiton ndaj Kosovës në ndeshjen e sontme që zhvillohet në Angli. Në pjesën e parë...

Anglia përmbys rezultatin ndaj Kosovës [video]

para 9 muajve - Insajderi

Anglia ka përmbysur rezultatin ndaj Kosovës, pasi Harry Kane ka realizuar në minutën e 20-të të sfidës për të dërguar “Tre Luanët” në epërsi, 2-1. Golin e parë të takimit e realizoi Kosova përmes Valon...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 9 muajve - Medial

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia e kthen në stërvitje, shënohet GOLI i katërt

para 9 muajve - Albeu

U duk se Kosova do të prekte ëndrrën sonte ndaj Anglisë me golin e Berishës që u shtangu të gjithë por nuk po ndodh kështu. Jadon Sancho ka shënuar golin e katërt duke e çuar rezultatin final në 4-1 për...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 9 muajve - BalkanWeb

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Anglia 5, Kosova 3, Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

para 9 muajve - Shenja

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të...

Muric i madh, ia mbron penalltinë Harry Kane-it

para 9 muajve - Infokusi

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Infokusi

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të.

Edhe tre gola në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Tetova Sot

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë Islanda barazoi në minutën e 58-të me Kolbeinn Sigthorsson, kurse epërsinë Odise Roshi në minutën e 79-të kurse e katërfishoi Sokol Çikalleshi 83-të. > > Loading...

Anglia shkatërron Kosovën, u shënon 5 gola në 45 minutat e para

para 9 muajve - Koha Jone

Duhet të ishte një provë e vështirë dhe e tillë po rezulton transferta ndaj Anglisë për Kosovën, që ka pësuar 3 gola të tjerë, teksa e ka mbyllur pjesën e parë në shifrat 5-1. Në minutën e 38-të, Sancho...

Humbja ndaj Anglisë, trajneri i Kosovës pranon rezultatin: Kemi bërë gabime të pafalshme

para 9 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme është luajtur ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Takimi përfundoi me rezultation 5-3 për anglezët. Pas sfidës, trajneri I dardanëve, Bernard Challandes...

Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho!

para 9 muajve - Bota Press

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia.Ylli i ri i Dortmundit, Jadon Sancho realizoi dy gola në këtë takim dhe shprehet mjaft i lumtur, pasi për të ishin golat e parë me kombëtaren...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 9 muajve - Medial

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

Anglia përmbys dardanët, Kane shënon golin e dytë

para 9 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e shtatë

para 9 muajve - Top Channel

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u përgjigjën...

Kosova pësoi golin e tretë

para 9 muajve - RTV 21

Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa, në minutën e parë për...

4-1

para 9 muajve - GazetaBlic

Anglia shënon sërish, sërish dhe sërish. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e katërt për Anglinë e ka shënuar Jadon Sancho. Sancho ka shënuar...

Autogol nga Vojvoda, Anglia dyfishon epërsinë

para 9 muajve - OraInfo

Sërish gol në ndeshjen Angli – Kosovë. Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të.

Kosova pësoi golin e tretë

para 9 muajve - TV21

Anglia 3, Kosova 1 Anglia 3, Kosova 1 Kombëtarja e Anglisë është trefishoi epërsinë ndaj Kosovës me autogolin e Mërgim Vojvdës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të. Ndërsa,...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 9 muajve - Opinion

Sotme po luhet në Elbasan Arena ndeshja Shqipëri-Island, e vlefshme për kualifikueset e europianit. Shqipëria ka mundur që të kaloi në avantazh në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi...

Anglia – Kosova, shënohet goli i dytë

para 9 muajve - Insajderi

Është shënuar goli i dytë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, e vlefshme për GrupinA kualifikues për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Pas epërsisë së Kosovës që në minutën e parë, kur shënoi Valon...

Southgate flet pas fitores ndaj Kosovës, ishte ndeshje bizare

para 9 muajve - Ekonomia Online

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Trajneri i Anglisë: Duhet të jeni krenar për skuadrën tuaj

para 9 muajve - Periskopi

Edhe trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur i befasuar me ndeshjen ndaj Kosovës. ‘Tre Luanët’ shënuan fitore 5-3 ndaj ‘Dardanëve’, por këta të fundit zhvilluan një ndeshja fantastike. Southgate...

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

para 9 muajve - Medial

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur...

Krenari “luanësh”, Anglia përmbys dardanët, Kane shënon të dytin

para 9 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Express

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express.

Shënon Kane, Anglia përmbys rezultatin

para 9 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesja e Anglisë ka përmbysur rezultatin në favorin e saj, bën të ditur gazeta KOHA. Me golin e Kane në minutën 20-të, anglezët kaluan në epërsi me 2-1. Vlen të përmendet se asisutes i golit të...

Shqipëria në epërsi ndaj Islandës – Dermaku shënon gol fantastik

para 9 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin Shqipëri – Islandë. Golin e parë dhe të epërsisë për kombëtare shqiptare e ka shënuar, Dermaku në minutën e 33’të takimit, shkruan GazetaBlic. Ish-lojtari i Kosovës u gjet shumë...

Muric i madh, i mbron penalltinë Harry Kane-it

para 9 muajve - Tetova Sot

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester...

Trajneri i Anglisë, Southgate: Kosova mund të shkojë në Euro 2020

para 9 muajve - Arbresh

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka gjasa për kualifikim në Euro 2020. Pas fitores 5 me 3 ndaj kombëtares sonë, trajneri i “Tre Luanëve” ka lavdëruar skuadrën e Bernard Challandes duke...

“Dardanët” nuk e lënë vetë kombëtaren

para 9 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës kanë udhëtuar në Southampton për ta mbështur Kosovën në përballjen e shumëpritur Angli – Kosovë. Me brohoritje të ndryshme “Dardanët” po krijojnë atmosferë...

Ky është goli fantastik i Valon Berishës

para 9 muajve - Insajderi

Vetëm 45 sekonda pasi ka nisur loja – Kosova ka shënuar ndaj Anglisë. Golin fantastik e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti nga Vedat Muriqi, shkruan Insajderi. insajderi.com

Angli – Kosovë, ja notat e lojtarëve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Uebfaqja “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve të Anglisë dhe Kosovës (5-3) për përballjen e sotme në Grupin A kualifikues për “Euro 2020”. Sulmuesi Vedat Muriqi u cilësua si më i miri i Kosovës me...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 9 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Tetova Sot

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë. Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

Kosova në epërsi ndaj Anglisë

para 9 muajve - Insajderi

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë. Golin e ka shënuar Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi për rezultatin 0:1. /Insporti.com/

Anglia barazon rezultatin, shënon Sterling

para 9 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 9 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1.

Anglia në epërsi kundër Kosovës

para 9 muajve - Medial

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express. BURIMI:

KA GOL/ Anglia përmbys Kosovën në pak minuta

para 9 muajve - Albeu

Anglia ka kthyer rezultatin në pak minuta në favor të saj në ndeshjen me Kosovën . Golit të Berishës i është përgjigjur fillimisht Sterling duke barazuar rezultatin dhe tani, Harry Kane.

Anglia barazon rezultatin

para 9 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Ndeshje e çmendur Angli-Kosovë, shënohen 3 gola për 18 minuta lojë

para 9 muajve - Standard

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha. Reagon...

Southgate: Kosova ka potencial të kualifikohet

para 9 muajve - KosovaPress

Anglia e mundi sonte Kosovën 5:3 në Southampton, në garat kualifikuese për Euro 2020. Ai tha se Kosova ka potencial të kualifikohet, ndërsa i porositi lojtarët që të jenë të kënaqur me ekipin e tyre. I...

Valon Berisha me gol fantastik për Kosovën ndaj Anglisë

para 9 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar sërish në fillim të pjesës së dytë kundër Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha ka shënuar një gol fantastik në minutën...

Po ndodh ‘ҫmenduria’, shënohet edhe goli i tretë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 9 muajve - OraInfo

Po vazhdon edhe më tej ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi...

FOTO/ Shqipëria fiton ndaj Islandës, reagon Edi RAMA

para 9 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria ka fituar ndaj Islandës, me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena”. Ky reagim i kuqezinjve ka “ngrohur” zemrat e tifozëve, të cilët mbetën disi të zhgënjyer nga ajo ndeshje e pak...

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 9 muajve - TV21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve...

Aro Muric: Ja pse kemi humbur nga Anglia!

para 9 muajve - Bota Press

Portieri i kombëtares së Kosovës, Aro Muric beson se Kosova ka luajtur futboll të mirë.Ai megjithatë thekson se plani i ndeshjes nuk ishte i mirë dhe Anglia na ka ndëshkuar në kundërsulmet e shpejta.Muric...

Southgate: Kosova ka mundësi të shkojë në Evropian, duhet të jeni krenar me ekipin tuaj!

para 9 muajve - Bota Press

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate beson se Kosova ka një ekip shumë të mirë dhe zbulon se ‘Dardanët’ kanë shanse të mira për t’u kualifikuar në Evropian.Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5-3,...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 9 muajve - RTV 21

2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën shënoi Valon...

Barazon Anglia

para 9 muajve - Koha.mk

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e përfaqësueses së Kosovës, bën të ditur gazeta Koha. Me golin e Sterling, Anglia ka barazuar në minutën e tetë rezultatin në 1-1. https://clips.clippit.tv/dnxqbz/360.mp4

Anglia barazon rezultatin

para 9 muajve - Klan Kosova

Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka ardhur pas 7 minutash lojë. Raheem Sterling ka shënuar.

Goli më i shpejtë në historinë e futbollit shënohet nga Kosova ndaj Anglisë

para 9 muajve - Koha Jone

Kosova po luan në Angli. Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet...

Anglia përmbys Kosovën, Kane shënon golin e dytë

para 9 muajve - Koha Jone

Anglia arrin të përmbysë Kosovën vetëm brenda disa minutash. Sterling nis një aksion të bukur nga mesfusha, shërben për Kane, i cili me një të majtë vrastare e dërgon topin poshtë këmbëve të portierit Muric.

“Ishte ndeshje e çmendur” – Jadon Sancho pas fitores ndaj Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Jadon Sancho është gjithashtu i habitur për rezultatin e ndeshjes kundër Kosovës. Talenti i Anglisë, i cili gjeti portën dy herë në ndeshjen kundër kombëtares sonë në St. Mary’s,  ia ka dedikuar golat...

Anglia dyfishoi epërsinë ndaj Kosovës

para 9 muajve - TV21

2-1 për Anglinë 2-1 për Anglinë Kombëtarja e Anglisë shënoi golin e dytë ndaj Kosovës. Golin e dytë për Anglinë e shënoi Harry Kane në minutën e 19-të, shkruan rtv21.tv Ndërsa, në minutën e parë për Kosovën...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 9 muajve - Sinjali

2-1 është rezultati aktual i ndeshjes Angli-Kosovë . Në minutat e parë të ndeshjes Kosova ishte në epërsi. Golin e  parë e shënoi Valon Berisha, pas një asisti të Vedat Muriqi. Por më pas Anglia barazoi rezultatin...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Medial

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 9 muajve - BalkanWeb

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Shqipëri-Islandën, më shumë se 8 mijë tifozë në "Elbsasan Arena"

para 9 muajve - Albeu

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena ’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Për këtë ndeshje janë shitur afërsisht...

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish GOL në Angli-Kosovë

para 9 muajve - Albeu

Barazohet shumë shpejt rezultati në ndeshjet Angli-Kosovë. Reagim i shpejtë i nikoqirëve, të cilët shënojnë përmes Raheem Sterling. Më parë, Berisha kishte kaluar Kosovën në avantazh që në minutën e dytë...

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Berishës

para 9 muajve - Koha.mk

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të,...

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish gol në Angli-Kosovë

para 9 muajve - Sot News

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

Challandes: Jam krenar me skuadrën time

para 9 muajve - KosovaPress

Anglia e mundi Kosovën 5:3 të martën në Southampton, duke e forcuar vendin e parë në Grupin A. Kombëtarja kosovare bie në pozitën e tretë në grup me një pikë më pak se Republika e Çekisë, pas humbjes ndaj...

Kosova pas 50 sekondash në epërsi ndaj Anglisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Valon Berisha ka shënuar golin e parë ndaj Anglisë. Goli i epërsisë ka ardhur pas vetëm 50 sekondash.

Shënohet goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 9 muajve - OraInfo

Po vazhdon ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi...

Kane dhe 2-1!

para 9 muajve - GazetaBlic

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Angli – Kosovë, ja notat e lojtarëve

para 9 muajve - Epoka e Re

Uebfaqja “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve të Anglisë dhe Kosovës (5-3) për përballjen e sotme në Grupin A kualifikues për “Euro 2020”. Sulmuesi Vedat Muriqi u cilësua si më i miri i Kosovës me...

Anglia barazoi rezultatin

para 9 muajve - RTV 21

Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi për Anglinë...

Nis sfida/ Shqipëri, vetëm fitorja të bën punë ndaj Islandës!

para 9 muajve - BalkanWeb

Humbja e rëndë me Francën duhet lënë pas sepse në këto çaste luhet takimi ndaj Islandës dhe praktikisht shanset e fundit të Shqipërisë për të shpresuar një vend në Europianin e vitit 2020. Edi Reja për...

Challandes: Treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

para 9 muajve - Arbresh

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët...

Anglia barazoi rezultatin – RTV21

para 9 muajve - TV21

Rezultati 1-1 Rezultati 1-1 Kombëtarja e Anglisë barazoi rezultatin ndaj Kosovës 1-1, shkruan rtv21.tv Pak minuta pas kalimit të epërsisë nga Kosova, Anglia shënoi golin e barazimit. Raheem Sterling shënoi...

Kosova i shënon gol për 36 sekonda Anglisë

para 9 muajve - Opinion

Sot luhet ndeshja Angli- Kosovë të cilat janë kryesuesit e Grupit A. Ndeshja ka nisur me ritme të shpejta, pasi u deshën vetëm 36 sekonda që kosova të kalonte në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Challandes: Nuk jam i kënaqur me pjesën e parë, unë ju thashë të provojmë…

para 9 muajve - Ekonomia Online

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Kosova e papërmbajtshme, i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 9 muajve - Medial

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Etiketa: gol kosova shenon Burimi: https://www.balkanweb.com/

Nis sfida/ Shqipëri, vetëm fitorja të bën punë ndaj Islandës!

para 9 muajve - Medial

Humbja e rëndë me Francën duhet lënë pas sepse në këto çaste luhet takimi ndaj Islandës dhe praktikisht shanset e fundit të Shqipërisë për të shpresuar një vend në Europianin e vitit 2020. Edi Reja për...

Kosova i shënon gol Anglisë në minutën e parë

para 9 muajve - Shekulli

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes.

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Anglia barazon menjëherë ndaj Kosovës, shënon Sterling

para 9 muajve - Koha Jone

Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Kosovës, pasi Anglia ka vendosur menjëherë baraspeshën me Sterling, që shënon me kokë brenda zonë pas një goditje nga këndi.

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 9 muajve - TV21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha...

Vjen goli i dytë në takimin Angli – Kosovë

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Anglisë ka reaguar shpejtë ndaj Kosovës. Pas një dalje të gabuar të Aro Muricit, Sterling ka shënuar me kokë në portën e Kosovës, raporton GazetaBlic. Sterling ka shënuar në minutën e shtatë...

Challandes flet pas ndeshjes, tregon pse humbën nga Anglia

para 9 muajve - Albinfo

Trajneri zviceran ka marrë përgjegjësinë për humbjen e parë pas 15 ndeshjeve Kosova pësoi humbje pas 15 ndeshjeve në garat zyrtare, por ishte një humbje që dhemb pak, sepse pësoi nga Anglia 5:3, shkruan...

Kosova shënon që minutën e parë kundër Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Goli u realizua nga Valon Berisha.

Super Kosova, shënoi ndaj Anglisë

para 9 muajve - RTV 21

Kosova në epërsi ndaj Anglisë Kombëtarja e Kosovës shënoi gol në minutën e parë të ndeshjes ndaj Anglisë. Golin e epërsisë për kombëtaren e Kosovës e shënoi Vlaon Berisha në minutën e parë të ndeshjes./ 21Media

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

E pabesueshme/ Kosova shënon pas 30 sekondash ndaj Anglisë

para 9 muajve - Koha Jone

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë sfidën ndaj Anglisë, duke kaluar në avantazh që në minutën e parë me Valon Berishën.

Challandes: Krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbjen e imja

para 9 muajve - PortaliOnline

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 9 muajve - Tetova Sot

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Kosova ia ‘terron’ Anglisë, shënon super-gol

para 9 muajve - OraInfo

Po zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Që në sekondat e parë të kësaj ndeshje Kosova kaloi në epërsi, shkruan ORAinfo. Goli u shënua nga Valon Berisha. Rezultati vazhdon të jetë 1 me 0 në favor të Kosovës. /ORAinfo/

Kosova në epërsi kundër Anglisë me golin e Valon Berishës

para 9 muajve - Aktuale

Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të, raporton Gazeta Express

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

para 9 muajve - GazetaBlic

Valon Berisha ka shënuar golin e parë në takimin Angli – Kosovë. Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Anglisë, raporton GazetaBlic. Valon Berisha ka  realizuar ndaj Anglisë në minutën...

Trajneri i Anglisë, Southgate: Ishte një ndeshje vërtetë e çuditshme

para 9 muajve - Arbresh

Trajneri i Anglisë e ka vlerësuar “vërtetë të çuditshme” ndeshjen kundër Kosovës mbrëmjen e sotme (e martë). Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5 me 3 në takimin në kuadër të ndeshjeve kualifikuesve...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia për humbje është e imja

para 9 muajve - Epoka e Re

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij. Anglia e...

Challandes tregon çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova pësoi 5 gola në pjesën e parë derisa bëri një paraqitje shumë të mirë në pjesën e dytë. Në një prononcim për Supersport, trajneri Bernard Challandes ka treguar se çfarë iu ka thënë lojtarëve pas...

E gjithë vëmendja te Kosova dhe Anglia

para 9 muajve - RTV 21

Fillon ndeshja Kosovë-Angli Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve për Europianin...

LIVE/ Starton dueli në “Elbasan Arena”, Shqipëria sfidon Islandën

para 9 muajve - Koha Jone

Në “Elbasan Arena” ka startuar ndeshja e kombëtares sonë ndaj Islandës, e cila do të jetë vendimtare për fatin e kuqezinjve për një biletë në “Euro 2020”. Skuadra e drejtuar nga Reja luan shanset e fundit,...

Notat e lojtarëve pas ndeshjes Angli – Kosovë, ky ishte lojtari i ndeshjes

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Lojtari i kësaj ndeshjes sipas “Whoscored” është Sterling me notën 10. Te Kosova më i miri, dhe i dyti më i mirë...

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij

para 9 muajve - Bota Press

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3.Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter.Challandes thekson se ne duhet...

Mbyllet pjesa e parë Angli-Kosovë me këtë rezultat

para 9 muajve - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 9 muajve - Gazeta Express

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës

para 9 muajve - Flaka

Kombëtarja shqiptare, e cila po luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian ka mundur të shënojë duke kryesuar përballë Islandës. Goli u shënua nga Kastriot Dermaku duke e çuar rezultatin aktual në 1-0. Top Channel

Shqipëria deklason Islandën, arkëton 3 pikë

para 9 muajve - PortaliOnline

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë...

Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 9 muajve - Standard

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. Ja a tmosfera para ndeshjes, ndërsa shihet se  shkallët e stadiumit...

Southgate flet pas fitores ndaj Kosovës

para 9 muajve - Epoka e Re

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

Para ndeshjes, Challandes kërkoi ‘lojë të çmendur’ dhe atë e mori, këto janë fjalët e tij pas ndodhive të sontme

para 9 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas disfatës 5-3 ndaj Anglisë. Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë...

Kosova po e “terrorizon” Anglinë

para 9 muajve - Infokusi

Përballja e shumëpritur Angli – Kosovë ka filluar me një entuziazëm shumë të madhë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Ishte Valon Berisha ai i cili shënoi...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 9 muajve - Flaka

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Gazeta Express

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon epërsinë në 5:1

para 9 muajve - Shenja

Ndonëse Kosova e pa veten në avantazh që në minutën e parë, megjithatë Anglia është rikthyer menjëherë në lojë. Fillimisht Stërling barazoi shifrat në 1:1, ndërsa më pas Kejn shënon për 2:1. Disa minuta...

Anglia 5:3 Kosova, notat e lojtarëve

para 9 muajve - Arbresh

Anglia ka fituar me rezultat 5 me 3 ndeshjen kundër Kosovës mbrëmjen e sotme (e martë). “Tre Luanët” i kanë dhënë fund serisë së njëpasnjëshme të fitoreve të skuadrës sonë prej 15 ndeshjeve në ndeshjen...

Sancho pas ndeshjes me Kosovën: Ishte ndeshje e çmendur

para 9 muajve - Periskopi

Anësori i Anglisë, Jadon Sancho, e ka cilësuar si lojë të çmendur fitoren 5 me 3 ndaj Kosovës Kosova pësoi humbjen e parë pas 15 ndeshjeve pa humbje, por arriti të vështirësonte punët për Anglinë duke...

Southgate deklarohet pas ndeshjes me Kosovën

para 9 muajve - Periskopi

Ndeshje bizare e ka cilësuar ndeshjen me Kosovën, përzgjedhësi i Anglisë Gareth Southgate. Anglia fitoi 5 me 3 në një ndeshje dramatike, në të cilën “Dardanët” u kthyen nga disavantazhi prej katër golave...

"Dardanët" pushtojnë Southampton

para 9 muajve - Albeu

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton , ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

VIDEO+FOTO/ Elbasani vishet kuq e zi, ndizet atmosfera në “Elbasan Arena”

para 9 muajve - BalkanWeb

Kombëtarja e Shqipërisë ka marrë të gjitha udhëzimet e teknikut italian, Edi Reja, për sfidën e sotme ndaj përfaqësuese së Islandës. Djemtë e Kombëtares janë më të motivuar se kurrë , ndërsa duket se kanë...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Gazeta Express

Mirë se vini në komentimin e drejtpërdrejt të ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës.

Kosovari Dërmaku e kalon Shqipërinë në epërsi

para 9 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka kaluar në Shqipëri kundër Islandës me rezultat 1-0 Është Kastriot Dërmaku futbollisti që ka kaluar Shqipërinë në epërsi në minutën e 32-të. Ishte një gol me kokë nga Dërmaku pasi mori një...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 9 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, Loading...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 9 muajve - InfoMagazin

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Angli-Kosovë 4-1

para 9 muajve - Infokusi

Angli-Kosovë 4-1

Kosova fantastike sonte pavarësisht disfatës: Këto janë notat e lojtarëve

para 9 muajve - Periskopi

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Lojtari i kësaj ndeshjes sipas “Whoscored” është Sterling me notën 10. Te Kosova më i miri, dhe i dyti më i mirë...

Shqipëri-Islandë, një mbrojtës kalon kuqezinjtë në avantazh

para 9 muajve - Lexo

Në “Elbasan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës Në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi Kastriot Dermaku kalon kuqezinjtë në avantazh.

Vjen goli i parë në “Elbasan Arena”, Shqipëria shënon golin e epërsisë ndaj Islandës

para 9 muajve - Shenja

Shqipëria tani është në epërsi prej një goli ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në “Elbasan Arena”. Golin e parë për Shqipërinë e shënoi Kastriot Dermaku në minutën e 33. /SHENJA/

Lojë dramatike në Angli, Kosova humbi (5:3)por nuk u korit

para 9 muajve - PortaliOnline

Kosova humbi në Angli me rezultat 5:3, por mund të thuhet se nuk u korit. Në pjesën e parë të lojës Anglia ishte më e mirë dhe të gjitha golat i shënoi në atë pjesë. Në fakt Kosova avansoi qysh në minmutën...

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

para 9 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! Ishte mbrojtësi Kastriot Dermaku ai që hapi serinë e...

Lojtarët e Kosovës ishin luanët e vërtetë në ndeshjen me Anglinë

para 9 muajve - Bota Press

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin përfundimtar në 5:3.Djelmoshat e Challandes treguan se janë një kombëtare e fortë dhe mjaft kërkuese, por një Angli e tillë nuk mund të ndalet shumë lehtë.Edhe...

Shqipëria harron Francën, demolon Islandën

para 9 muajve - Fol

Shqipëria ka reaguar pas humbjes 4-1 të pësuar tri ditë më parë në Francë. Skuadra e Reja-s, në fakt, është kthyer te fitorja në kualifikueset e Euro 2020 pasi ka mundur 4-2 Islandën në shtëpi. Ka qenë...

Prishtinë a Southampton? Dardanët ‘djegin’ atmosferën në Angli!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

Formacionet zyrtare të takimit Angli-Kosovë, befasi në zgjedhjet e Challandes

para 9 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ekipeve të Kosovës dhe Anglisë para takimit mes tyre, që do të zhvillohet sonte në Saint Mary’s Stadium të Southamptonit. Edhe në këtë takim, Kombëtarja dardane nuk...

Shqipëria bindëse ndaj Islandës

para 9 muajve - Epoka e Re

Shqipëria ka fituar përballjen e vështirë ndaj Islandës në xhiron e gjashtë të Grupit H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë arritën të fitojnë 4 me 2 me golat e Dermakut, Hysajt, Roshit e Cikalleshit....

Kosova mbyll serinë e 15 ndeshjeve pa humbje, por jep 3 gola midis Anglisë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka humbur sfidën e parë pas 16 ndeshjesh. Anglia fitoi me rezultatin 5-3, ndaj Dardanëve. Valon Berisha në sekondën 35-të, shënoi për epërsinë fillestare të Kosovës. Më pas pësuan golat e Anglisë...

Kosova nuk gjunjëzohet, ia shënon tre gola Anglisë në shtëpi

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova e ka përjetuar humbjen e parë pas dy viteve. ‘Dardanët’ kanë pësuar disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon anglezëve...

VIDEO+FOTO/ Elbasani vishet kuq e zi, ndizet atmosfera në “Elbasan Arena”

para 9 muajve - Medial

ELBASAN Kombëtarja e Shqipërisë ka marrë të gjitha udhëzimet e teknikut italian, Edi Reja, për sfidën e sotme ndaj përfaqësuese së Islandës. Djemtë e Kombëtares janë më të motivuar se kurrë , ndërsa duket...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - RTV 21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga...

Formacionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë – RTV21

para 9 muajve - TV21

Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Mbrojtja shqiptare do të jetë me tre futbollistë Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte ndaj Islandës në grupin H ndeshjen vendimtare për vazhdimin e ëndrrës...

Shqipëri – Islandë, këto janë formacionet zyrtare

para 9 muajve - OraInfo

Shqipëria dhe Islanda do të luajnë sonte në kuadër të kualifikuesve ‘Euro 2020’. Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje...

Super Shqipëria, e mposht Islandën

para 9 muajve - Albinfo

Kuqezinjtë kanë shënuar një fitore të rëndësishme përballë Islandës Shqipëria ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kualifikimet për Euro 2020, shkruan albinfo.ch. Kuqezinjtë triumfuan 4:2 përballë...

Kosova mundet nga Anliga, por tregon paraqitje dinjitoze

para 9 muajve - Gazeta e re

Kosova ka pësuar humbje, kështu duke e mbyllur serinë prej 15 ndeshje pa humbje në Angli. Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

para 9 muajve - Medial

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre...

Tifozët e Kosovës ia thurin këngës midis Southamptonit: ‘’Besa Besë’’

para 9 muajve - Koha.mk

Skuadra e Bernard Challandes përballet me ‘Tre Luanët’ në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, njëherësh testi më i vështirë që nga viti (2016) kur u pranuam në UEFA e FIFA. Futbollistëve të Kosovës...

Anglia i kundërpërgjigjet me dy gola Kosovës

para 9 muajve - Shenja

Nuk shkoi më shumë se shtatë minuta, Anglia i përgjigjët Kosovës dhe barazon rezultatin. Raheem Sterling në minutën e 8 të ndeshjes shënon golin e barazimit. Ndërsa në minutën e 19 Harry Kane rrit epërsinë...

Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze

para 9 muajve - KosovaPress

Anglezët që ishin favorit qysh para ndeshjes, arritën të shënonin fitore me rezultat 5:3. Valon Berisha ishte ai që kaloi Kosovën në epërsi qysh në minutën e parë në ndeshje, epërsi e cila nuk zgjati shumë....

Humbje e bukur: Luftuam si të çmendur dhe dolëm kryelartë kundër Anglisë

para 9 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur me rezultat dinjitoz 5-3, si mysafire e Anglisë, të martën mbrëma në Southampton. Valon Berisha na dërgoi në qiellin e shtatë të gjithëve kur shënoi pas vetëm...

Kosova shfaq karakterin kundër Anglisë në disfatën e parë pas 15 ndeshjeve

para 9 muajve - Arbresh

Anglia i ka dhënë fund rekordit prej 15 ndeshjeve të pamposhtura Kosovës. “Tre Luanët” kanë regjistruar fitore në ndeshjen si nikoqir në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër “Dardanëve” në stadiumin...

VIDEO/ Spektakël dhe gola, Shqipëria rikthen shpresën e kualifikimit

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

VIDEO/ Anglia shuplakë Kosovës, dardanët kthehen me “këmbë në tokë”

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-3 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG, Sancho 44′, Sancho 45, Berisha 49′, Muriqi 54′ 11-m) Është mbyllur ndeshja në Southampton midis Anglisë dhe Kosovës me rezultatin...

Spektakël ne Southampton, Anglia-Kosova 5:3

para 9 muajve - Albinfo

Kosova është mundur nga Anglia, me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Southampton. Fillimi i lojës në mes Kosovës dhe Anglisë nisi me golën e shpejtë të parë nga Valon...

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 9 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra...

Harry Kane kalon Anglinë në epërsi

para 9 muajve - Tetova1

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në St Mary Stadium. Goli i epërsisë u shënua në minutën e 19-të. Harry Kane ka realizuar për 2 me 1. Anglia ka barazuar rezultatin në 1 me 1. Goli i barazimit ka...

Kosova humbet, por nuk koritet në Angli

para 9 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka pësuar humbje pas plotë 15 ndeshjeve pa humbje. “Dardanët” janë mposhtur në ndeshjen e zhvilluar “St. Mary’s Stadium” nga Anglia me rezultat 5-3, por nuk janë koritur,...

Ky është formacioni i kombëtares shqiptare përballë Islandës

para 9 muajve - Ina

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Pamje të tifozëve të Kosovës në Angli

para 9 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet me Kombëtaren e Kosovës, në Angli. Para fillimit të ndeshjes Angli-Kosovë, qindra njerëz kanë dalë në rrugë për...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Express

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 9 muajve - Koha Jone

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “Koha Jone” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se ...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Tetova Sot

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, Loading...

Aro Muric, fantastik pret penalltinë

para 9 muajve - Gazeta e re

Çmenduritë nuk kanë të ndalur në ndeshjen Kosovë – Angli. Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë...

Ky do të jetë formacioni i djelmoshave që të luajnë përballë Anglisë (LISTA)

para 9 muajve - Ina

Kosova tashmë ka gati formacionin që do të zbarkojë në stadiumin St Mary’s në Southampton në përballjen me Anglinë për kualifikueset Euro 2020. Kosova synon ta ruajë ecurinë prej 15 ndeshjeve pa humbje,...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 9 muajve - BalkanWeb

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se ...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Kosova shënon gol ë minutë të parë, Anglia barazon shumë shpejt

para 9 muajve - Lexo

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria, shënohen 2 gola për 4 minuta

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 4 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 / Cikalleshi 83′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj,...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shqipëria rikthen avantazhin

para 9 muajve - KosovaPress

Pas golit të Elseid Hysajt, i cili e riktheu avantazhin e Shqipërisë, kishte shënuar sërish Islanda duke e shpënë rezultatin në 2-2. Golin e parë për shqipërinë e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’), raporton...

LIVE/ Odise ROSHI hesht kritikët, vjen goli numër 5 në Elbasan

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 3 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ / Roshi 79 Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula,...

Shënohet edhe goli i dytë, Angli-Kosovë

para 9 muajve - Infokusi

Është shënuar edhe goli dytë në ndeshjen Angli-Kosvë. Anglezet kanë barazuar rezultatin, duke shënuar vetëm pak minuta para golit të parë, të bërë nga Valon Bërisha. Kombëtarja e Kosovës ka nisur për mrekulli...

Publikohen formacionet/ Reja rreshton një tjetër Kombëtare, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 9 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Goooool: Kosova kalon në epërsi kundër Anglisë në minutën e parë!

para 9 muajve - Lajm

Berisha ka shenuar gol në minutën e parë të ndeshjes dhe ka sjellur Kosovën në epërsi 1:0 kundër Anglisë.

6 ndryshime ndaj Islandës, Reja rreshton një tjetër Kombëtare

para 9 muajve - BalkanWeb

Edi Reja ka vendosur të ndryshoj më shumë se 50% të formacionit që zbriti në fushë ndaj Francës dhe kësaj radhe shpreson të ndreqë shumë nga telashet që u vunë re në 90 minutëshin ndaj kampionëve të botës,...

Kosova ndëshkon Anglinë që në minutën e parë

para 9 muajve - Shenja

Kosova si mysafir ndëshkon Anglinë në shtëpi të vet. Ishte Valon Berisha i cili shfrytëzoi një mundësi të mirë që në minutën e parë të ndeshjes dhe i solli golin e epërsisë Kosovës në minutën e parë të...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tre ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Koha.mk

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Super Kosova, Valon Berisha shënon gol të bukur ndaj Anglisë

para 9 muajve - Infokusi

Valon Berisha ka pasur drejt portës së ekipit të Anglisë. Ai dha golë në minutat e parë të lojës./Gazeta inFokus/

Harry Kane dështon nga pika e bardhë kundër Aro Muric

para 9 muajve - Arbresh

Aro Muric ka bërë një pritje të jashtëzakonshme në ndeshjen kundër Anglisë. Portieri i Kosovës ka arritur të ndalë goditjen nga pika e bardhë përballë njërit nga sulmuesit më të mirë në botë – Harry Kanes,...

Nuk dorëzohet Kosova, ngushton rezultatin ndaj Anglisë -Muriqi mbron penalltinë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë. ‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e dytë...

Angli-Kosovë: Dalin formacionet zyrtare

para 9 muajve - Klan Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli-Kosovë. Bernard Challandes ka vendosur të zbarkoj me këtë 11-she në St Mary Stadium në Southampton. Muriq, Hadergjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Voca,...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Medial

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Publikohen formacionet, 6 ndryshime ndaj Islandës

para 9 muajve - Shekulli

Mbrëmjen e kësaj të marte, kombëtarja shqiptare pret Islandën në “Elbasan Arena”, në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupi H, nis në orën 20:45, ndërkohë që...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 9 muajve - Top Channel

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Formacionet zyrtare/ Reja bën 6 ndryshime, Kosova vetëm 3

para 9 muajve - SuperSport

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës eliminatore përballë Islandës, në orën 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa trajneri Edi Reja ka ndarë mendjen edhe për formacionin me të cilin do të kërkojë fitoren....

Aro Muric fantastik, pret penalltinë

para 9 muajve - KosovaPress

Harry Kane nuk ka arritur të shënoj nga pika e bardhë. “Gardiani” i Kosovës, Aro Muric ka arritur ta ndalë goditjene  fortë të Harry Kane. Kujtojmë që Kosova arriti të shënoj dy gola të shpejtë në pjesën...

Kombëtarja e Kosovës arrin në stadiumin ‘St Mary’s’

para 9 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh kombëtarja e Kosovës ka arritur në stadiumin St Mary’s, për të zhvilluar ndeshjen e kualifikimeve për ‘Euro 2020’ kundër Anglisë. Pra, Challandes së bashku me djelmoshat e tij sapo kanë...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 9 muajve - Medial

ELBASAN Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet...

Atmosfera e “Dardanëve” para stadiumit ku do të luhet ndeshja Angli-Kosovë

para 9 muajve - Sinjali

Rreth një orë para fillimit të ndeshjes historike të Kosovës kundër Anglisë, tifozët e Kosovës të cilët kanë shkuar në qytetin e Southamptonit për t’i mbështetur futbollistët tanë, kanë krijuar një atmosferë...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 9 muajve - Koha.mk

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën. Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë:...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Periskopi

Islanda ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë por Shqipëria është kthyer shpejtë në lojë Ka filluar e furishme dhe me dy gola pjesa e dytë në mes të Shqipërisë dhe Islandës. Gulfi Siggurdson barazoi...

LIVE/ Fantastik Murici, pret penallti dhe mban në lojë Kosovën

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-3 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG, Sancho 44′, Sancho 45, Berisha 49′, Muriqi 54′ 11-m) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen...

Angli – Kosovë, ndryshime të mëdha në formacionet startuese

para 9 muajve - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të...

Super aksion nga Shqipëria, shënon Hysaj

para 9 muajve - Albinfo

Kapiteni ka shënuar golin e parë në fanellën kuqezi Shqipëria sërish ka kaluar në epërsi ndaj Islandës, shkruan albinfo.ch. Fillimisht ishte Dermaku, i cili kaloi Shqipërinë në epërsi, por më pas mysafirët...

Angli-Kosovë, fomacionet zyrtare: Muslija në vend të Zhegrovës (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Anglia favorite e madhe ndaj Kosovës, sipas bastoreve

para 9 muajve - Gazeta Express

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar bindshëm Anglinë kundër Kosovës në përballjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila do të zhvillohet sonte në Southampton. Anglia...

Para ndeshjes mediat angleze transmetojnë dokumentare me pamje nga lufta në Kosovë

para 9 muajve - Infokusi

Edhe pak minuta kanë mbetur në fillimin e ndeshjes ndërmjet Anglisë-Kosovës. E mediat angleze kanë zgjedhur një formë interesante për të treguar se kush janë “Dardanet”, shkruan Gazeta inFokus. Dokumentare...

Ndryshim skeme dhe 5 lojtarë, del formacioni zyrtar, si do luajë Shqipëria kundër Islandës

para 9 muajve - Sot News

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

Publikohen formacionet zyrtare të Shqipërisë në ndeshjen me Islandën

para 9 muajve - Standard

Edi Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen e sotme ndaj Islandës. Siç edhe e paralajmëroi gjatë konferencës së djeshme, që nga kapiteni Mavraj dhe deri në sulm janë aktivizuar të tjerë...

2-1, Shqipëria kalon në avantazh

para 9 muajve - Arbresh

Elseid Hysaj ka shënuar ndaj Islandës duke e shpënë rezultatin në 2-1.

LIVE/ S’kanë fund golat në Elbasan, topi shkon sërish në rrjetë

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 2 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47’/ Hysaj 52’/ Sigthorsson 58′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi,...

Kosova befason Anglinë edhe në pjesën e dytë

para 9 muajve - Arbresh

“Dardanët” janë duke u treguar të paparashikueshëm kundër Anglisë mbrëmjen e sotme (e martë). Valon Berisha ka shënuar sërish në ndeshjen kundër Anglisë. Mesfushori kosovar i Lazios ka realizuar edhe gjatë...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Kombëtarja shqiptare e udhëhequr nga tekniku, Reja do ta pret në stadiumin ‘Elbasan Arena’ përfaqësuesen e Islandës,...

LIVE/ Rihapet sfida në Angli, Muriqi shënon nga pika e bardhë

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-3 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG, Sancho 44′, Sancho 45, Berisha 49′, Muriqi 54′ 11-m) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen...

Kosova shënon golin e tretë ndaj Anglisë

para 9 muajve - Bota Press

Botapress 10 Shtator – Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Anglisë. Golin e dytë e ka shënuar mesfushori Valon Berisha me të filluar pjesa e dytë, pas një pasimi të bukur...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Medial

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare/ Reja bën surpriza në mesfushë dhe sulm, ndërron gjysmën e skuadrës

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë...

1-1, Islanda barazon ndaj Shqipërisë

para 9 muajve - Periskopi

Është barazuar rezultati mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo e fundit e ka shpënë rezultatin në 1-1. Shpërndaje në:

LIVE/ “Ringjallet” Kosova, Berisha dopietë ndaj Anglisë

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-2 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG, Sancho 44′, Sancho 45) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të...

Formacionet Angli-Kosovë

para 9 muajve - TV21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë...

Kosova shënon edhe dy gola kundër Anglisë

para 9 muajve - Albinfo

Goli i pare u shenua nga Valon Berisha, ndersa i dyti ishte penallti per Kosoven ku shenoi Vedat Muriqi. Tashme rezultati mes Anglisw dhe Kosovws eshte 5:3

Publikohet formacioni, si do të luaj Shqipëria kundër Islandës

para 9 muajve - Opinion

Shqipëria do të luaj mbrëmjen e sotme në stadiumin “Elbasan Arena” kundër Islandës. Mësohet se lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi,...

Formacionet zyrtare Angli-Kosovë, Zhegrova jashtë

para 9 muajve - Sinjali

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Kosova do të paraqitet me formacionin e njëjtë sikund ndaj Çekisë, me përjashtim të...

Berisha shënon golin e dytë ndaj Anglisë

para 9 muajve - Epoka e Re

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ka shënuar golin e dytë personal dhe të dytin për Kosovën në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “St. Mary’s Stadium”.  Aktualisht rezultati është 5-2. Për anglezët...

Berisha “mashtron” mbrojtjen angleze, shënon golin e dytë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka shënuar golin e dytë në ndeshjen kundër Anglisë. Golin e dytë e realizoi Valon Berisha në minutën e 49-të të ndeshjes. Asistues për Valonin edhe kësaj radhe ishte Vedat Muriqi. https://www.dailymotion.com/video/x7ktxwq

E FUNDIT/ Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare: Plot ndryshime te kuqezinjtë

para 9 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës, Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

BBC shkruan për tifozin kosovar: I qerasi të gjithë anglezët me birra!

para 9 muajve - GazetaBlic

Janë të shumtë në numër tifozët kosovarë – të cilët ndodhen në Southampton. Kosova dhe Anglia sonte takohen në St Mary’s me fillim nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes për kualifikimeve për kampionatin...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

LIVE/ SPEKTAKOLARE! Hysaj shënon golin e parë në karrirë, super asist nga Manaj

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 2 – 1 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Sigurdsson 47′ / Hysaj 52′ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli...

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 9 muajve - TV21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një...

Formacionet Angli-Kosovë

para 9 muajve - RTV 21

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”....

Atmosfera në Angli para ndeshjes me Kosovën

para 9 muajve - RTV 21

Pamje nga atmosfera para ndeshjes Sonte duke filluar nga ora 20:45 kombëtarja e Anglisë do të ndeshet në vend të vetë me Kombëtaren e Kosovës, shkruan rtv21.tv Rreth një orë e gjysmë para fillimit të sfidës...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Këto janë përbërjet:

Kombëtarja e Anglisë arrin në stadiumin e Southamptonit

para 9 muajve - GazetaBlic

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020. Challandes ka një sfidë të vështirë sot, por do të mundohet...

LIVE/ Starton pjesa e dytë në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Francës

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Southampton ‘pushtohet’ nga tifozët kosovar

para 9 muajve - OraInfo

Ndeshja Kosovë – Angli do të zhvillohet sonte. Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600 tifozë...

Anglia favorite e madhe ndaj Kosovës, sipas bastoreve

para 9 muajve - Medial

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar bindshëm Anglinë kundër Kosovës në përballjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila do të zhvillohet sonte në Southampton. Anglia...

Kosovarët këndojnë rrugëve të Anglisë

para 9 muajve - Infokusi

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Shqipëria fiton pjesën e parë ndaj Islandës

para 9 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar pjesën e parë të ndeshjes kualifikuese ndaj Islandës (1-0). Kuqezinjtë kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Kastriot Dermaku. Ky i fundit shënoi në minutën e 32-të,...

Dardanët ‘pushtojnë’ Southamptonin, të entuziazmuar para ndeshjes

para 9 muajve - Koha.mk

Rreth 1600 tifozë kosovarë kanë mbërritur në Southampton për ta parë nga afër ndeshjen e sontme, e cila fillon nga ora 20:45. ‘Dardanët’ tani duket se janë mbledhur afër stadiumin, ku kanë mbetur edhe...

​Shqipëria në epërsi ndaj Islandës

para 9 muajve - KosovaPress

Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku (33’), raporton KosovaPress. Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës së Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga ndeshja...

UEFA: Këta janë tifozët kosovarë!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Anglinë, në ndeshjen më të rëndësishme të ‘Dardanëve’ që pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosova dhe Anglia përballen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve...

“Shthuret” totalisht Kosova, dardanët pësojnë 5 gola që në pjesën e parë

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-1 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG, Sancho 44′, Sancho 45) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të...

Perfundon pjesa e pare: Anglia 5:1

para 9 muajve - Albinfo

Anglia është duke fituar 5:1 kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të Ndërsa, Anglia...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton Gazeta...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

para 9 muajve - Sovrani

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1,...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Shenja

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës eliminatore përballë Islandës, në orën 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa trajneri Edi Reja ka ndarë mendjen edhe për formacionin me të cilin do të kërkojë fitoren....

Zhegrova merr një lajm aspak të mirë një orë para ndeshjes me Anglinë

para 9 muajve - Tetova Sot

Edon Zhegrova do të jetë në stol dhe kjo tashmë është konfirmuar. Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova nuk do të luajë nga minuta e parë në takimin ndaj Anglisë – pasi trajneri Bernard Challandes e ka...

Përfundon pjesa e parë, Anglia e fortë për Kosovën

para 9 muajve - KosovaPress

Kombëtarja e Anglisë është duke avancuar me rezultat 5:1, pas përfundimit të pjesës së parë. Ishte Valon Berisha që shënoi për Kosovën qysh në minutën e parë. Mirëpo epërsia e Kosovës nuk zgjati më shumë...

“Shthuret” totalisht Kosova, talenti i Dortmund hedh në tapet dardanët

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 5-1 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′, Vojvoda 38′ OG) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë....

Pjesa e parë: Anglia 5 – 1 Kosova

para 9 muajve - Arbresh

Pavarësisht një fillimi të jashtëzakonshëm duke gjetur golin e epërsisë pas vetëm 34 sekondave, gjërat nuk shkuan mirë tutje për Kosovën kundër Anglisë. Kombëtarja jonë arriti të kalojë në avantazh qysh...

Anglia e fiton bindshëm pjesën e parë ndaj Kosovës

para 9 muajve - Epoka e Re

Anglia e ka fituar bindshëm pjesën e parë të ndeshjes ndaj Kosovës (5-1). Kosova shënoi e para në minutën e parë nëpërmjet Valon Berishës, por vendasit u rikthyen duke shënuar pesë gola. Sterling e barazoi...

Shënon Dermaku, Shqipëria në epërsi

para 9 muajve - Periskopi

Shqipëria ka kaluar në epërsi kundër Islandës që po zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Golin e parë në ndeshje e shënoi Kastrot Dermaku në minutën e 363-të të ndeshjes. Kjo është ndeshje shumë e...

Mbyllet pjesa e parë: Pësuam pesë e shënuam një, në intervalin e dytë luftohet për fytyrë

para 9 muajve - Periskopi

Ka përfunduar pjesa e parë me epërsi thellë 5-1 të Anglisë kundër Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020” që po zhvillohet në “St Mary’s” aktualisht. Valon Berisha dërgoi fansat...

Formacionet zyrtare: Angli – Kosovë

para 9 muajve - Shenja

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

para 9 muajve - Lexo

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “BalkanWeb” sjell atmosferën para ndeshjes, ndërsa shihet se...

VIDEO/ 45 minuta pozitive në Elbasan, Shqipëria “gjunjëzon” Islandën

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 32’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

para 9 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton Gazeta Express

Këtë moment Vojvoda nuk do ta harroj për gjithë jetën

para 9 muajve - Bota Press

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të. VIDEO

Ndeshja me Anglinë, Kosova ka një tifoz special

para 9 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600...

Shqipëria po fiton ndaj Islandës

para 9 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Kastriot Dermaku me kokë Shqipëria ka kaluar në epërsi ndaj Islandës, në ndeshjen që po zhvillohet në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Golin në minutën e 33-të, e ka shënuar Kastriot Dermaku...

LIVE/ Gabim amator, Kosova pëson të tretin

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 2-1 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Formacionet:...

LIVE/ “Çmendet” Shqipëria me superskemë, Dermaku dërgon topin në rrjetë

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 1 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Dermaku 20’/ Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson,...

Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Tetova Sot

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Anglia përmbysë rezultatin ndaj Kosovës

para 9 muajve - Fakti Ditor

Anglia e ka marrë avantazhin përballë Kosovës pas vetëm 20 minutave. Ishte Harry Kane (19’) që realizoi për 2-1, pas një depërtimi të bukur nga Raheem Sterling në mesfushë. Ky është goli i sulmuesit të...

Përmbyset rezultati, Anglia 2-1 Kosova

para 9 muajve - Sovrani

Anglia ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, teksa ka gabuar mesfusha dhe mbrojtja e “Dardanëve”. I zakonshmi Harry Kane ka goditur brenda zone dhe portieri Muric e ka pësuar poshtë këmbëve. Facebook Twitter Google Plus

Kane kalon Anglinë në epërsi

para 9 muajve - KosovaPress

Sulmuesi I Tottenhamit, Harry Kane ka shënuar golin e parë personal dhe të dytin për Anglinë. Një aksion mirë i ndërtuar nga Sterling dhe Kane me një goditje precize arriti ta mposhtë Aro Muric. Kujtojmë...

LIVE/ “Shokohet” Kosova, Harry Kane kalon në avantazh Anglinë

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 2-1 (Berisha 1′, Stërling 8′, Kane 19′) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Formacionet:...

Angli – Kosovë, ja sa tifozë kosovar do të jenë sonte në stadium

para 9 muajve - GazetaBlic

Anglia dhe Kosova takohen sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian. Ndeshja mes ‘Dardanëve’ dhe ‘Tre Luanëve’ zhvillohet në St Mary’s Stadium në Southampton, raporton...

Anglia përmbys rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Anglia ka arritur të realizojë dy gola duke përmbysur kështu rezultatin kundër Kosovës. “Tre Luanët” kanë shënuar për 2 me 1 në ndeshjen si nikoqir në stadium St. Mary’s në kuadër të kualifikimeve për...

Anglezët në epërsi

para 9 muajve - Bota Press

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës.Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton Botapress.Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18’të...

Kane dhe 2-1!

para 9 muajve - Gazeta Observer

Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës, raporton GazetaBlic . Golin e dytë për Anglinë e ka shënuar, Harry Kane, në minutën e 18-të...

Anglia në epërsi ndaj Kosovës

para 9 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës (2-1). Kosova shënoi e para, por vendasit reaguan shpejtë dhe shënuan dy gola. Golashënues i dytë p[ër Anglinë ishte Harry Kane, në minutën e 19-të. /Epoka e re/

Ndeshja Angli-Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 9 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

LIVE/ Shqipëria nuk ndalet, Rei Manaj gjuan shtyllën

para 9 muajve - Newsport

Shqipëri – Islandë / 0 – 0 / Eleminatoret, Euro 2020-të Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Hysaj, Xhimshiti, Bare, Memushaj, Manaj, Gjasula, Cikalleshi, Dermaku, Ismajli Islanda: Halldorsson, Hermannsson,...

Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare. Ja 11 kuqezinjtë e përzgjedhur nga Edi Reja

para 9 muajve - Lexo

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Anglia favorite e madhe ndaj Kosovës, sipas bastoreve

para 9 muajve - Tetova Sot

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar bindshëm Anglinë kundër Kosovës në përballjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila do të zhvillohet sonte në Southampton. Anglia...

Anglia favorite e madhe ndaj Kosovës, sipas bastoreve

para 9 muajve - Infokusi

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar bindshëm Anglinë kundër Kosovës në përballjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila do të zhvillohet sonte në Southampton. Anglia...

Muslija titullar në vend të Zhegrovës, Anglia me tri ndryshime, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Tetova Sot

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë Anglia...

Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Angli – Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Ende ka kaluar dhjetë minuta lojë janë shënuar dy gola në ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. “Tre Luanët” janë përgjigjur menjëherë pas golit befasues nga skuadra e Bernard Challandes në minutën e parë...

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Bota Press

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të.

Anglia e barazon rezultatin kundër Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Observer

Anglia e ka barazuar rezultatin kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Raheem Sterling shënoi në minutën e 8-të, raporton Gazeta Express....

E pabesueshme/ Kosova shënon në Angli golin më të shpejtë të histori

para 9 muajve - Fakti Ditor

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova. Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Shënon Anglia, barazohet rezultati

para 9 muajve - KosovaPress

Kombëtarja angleze ka barazuar rezultatin në minutën e 7 të ndeshjes. Pas një harkimi të mirë nga goditja e këndit, ishte Sterling i cili u gjend më së miri në 16 metërshin e Kosovës, për të shënar me...

Tifozët e Kosovës ia thurin këngës midis Southamptonit: ‘’Besa Besë’’

para 9 muajve - Tetova Sot

1600 dardanët që do ta ndjekin Kosovën nga shkallët e stadiumit në ndeshjen e sontme ndaj Anglisë, kanë ndezur atmosferën në qytetin e Southampton. Skuadra e Bernard Challandes përballet me ‘Tre Luanët’...

LIVE/ Zgjat shumë pak avantazhi i Kosovës, Anglia barazon rezultatin

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 1-1 (Berisha 1′, Stërling 8′) Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Formacionet: Anglia:...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës...

Barazohet rezultati në ndeshjen Angli – Kosovë

para 9 muajve - Epoka e Re

Kosova ka shënuar gol vetëm pas një minute lojë në ndeshjen ndaj Anglisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Kjo nuk e ka demoralizuar kombëtaren angleze, pasi arritën të...

Anglia barazon menjëherë rezultatin

para 9 muajve - Ekonomia Online

Vetëm shtatë minuta ka zgjatur epërsia e Kosovës ndaj Anglisë. Raheem Sterling ka barazuar gjithçka në minutën e tetë.

Tifozët e Kosovës dhe të Anglisë bëhen bashkë për disa birra para ndeshjes

para 9 muajve - Koha Jone

Tifozët e Kosovës dhe ata të Anglisë janë bërë së bashku pak orë para ndeshjes së sotme, duke treguar se atmosfera do të jetë mëse miqësore. Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Dardanët janë duke...

Fillon ndeshja Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - KosovaPress

Ndeshja zhvillohet në Grupin H edhe është vendimtare për vazhdimin e ëndrrës së Shqipërisë për kualifikimin në Euro 2020. Ndryshe nga ndeshja me Francën, trajneri italian Edi Reja ka bërë ndryshime në...

E pabesueshme, Kosova në epërsi

para 9 muajve - KosovaPress

Kosova ka arritur të kalojë në epërsi qysh në minutën e 2-të të ndeshjes më anë të Valon Berishës. Një gabim nga lojtarët anglez, dhe superasistimi i Muriqit e bëri të lehtë që Berisha të shënoj përballë...

LIVE/ 20 sekonda lojë, Kosova kalon në avantazh ndaj Anglisë

para 9 muajve - Newsport

EURO 2020/ Angli-Kosovë 0-1 Berisha 1′ Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Formacionet: Anglia: Pickford, Alexander-Arnold,...

E jashtëzakonshme: Kosova i shënon Anglisë në minutën e parë

para 9 muajve - Arbresh

Kosova ka befasuar të gjithë duke gjetur golin e epërsisë qysh në minutën e parë mbrëmjen e sotme (e martë). “Dardanët” kanë shënuar për 0 me 1 në ndeshjen kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për...

Gooool, Kosova në epërsi kundër Anglisë

para 9 muajve - Albinfo

Golin e ka shënuar Valon Berisha në minutën e parë Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë në udhëtim dhe ka shënuar qysh në minutën e parë, shkruan albinfo.ch. Golin e ka shënuar Valon Berisha pas asistimit nga Vedat Muriqi.

Kosova në epërsi

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e parë të ndeshjes. Valon Berisha realizoi pas një gabimi në mbrojtjen e vendasve.

E pabesueshme, e pabesueshmeeee – JEMI NË EPËRSI pas vetëm 50 sekondave

para 9 muajve - Periskopi

E papërshkrueshme. Kemi kaluar në epërsi kundër Anglisë në Southampton pas vetëm 50 sekondave lojë. Vedat Muriqi ka asistuar në mënyrë brilante për Valon Berishën, i cili ka shënuar nga afërsia. Shikoni...

50 sekonda, Kosova i shënon Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova ka kaluar në persi në ndeshjen kundër Anglisë. E golin e ka dhënë mesfushori Valon Berisha.

Fillon ndeshja Angli – Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës në stadiumin St. Mary’s ka nisur. Takimi i shumëpritur për “Dardanët” ndaj kombëtares së Anglisë në stadiumin e Southamptonit sapo ka filluar, shkruan portali arbresh.info....

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

para 9 muajve - Gazeta Observer

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Kosova-Anglia, ja se ku mund ta ndiqni drejtpërdrejt

para 9 muajve - Bota Press

Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre dy...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Fakti Ditor

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës...

Kosova-Anglia, ja se ku mund ta ndiqni drejpërdrejt

para 9 muajve - Bota Press

Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes këtyre dy...

Atmosferë gjigande rrugëve të Southampton

para 9 muajve - Bota Press

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020. Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli...

Vetëm 8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Periskopi

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Për dallim nga ndeshja e së shtunës...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Shqipërisë e Islandës në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Kuqezinjtë dhe islandezët përballen me fillim në orën 20:45 në Elbasan Arena me këto përbërje:

Tifozët shqiptarë ”pushtojnë” Anglinë, zbulohet numri i të pranishmëve në sfidën e Kosovës

para 9 muajve - Newsport

Kosova do të luajë sot një ndeshje të rëndësishme ndaj Anglisë. Pas fitores së arritur ndaj Çekisë, të besuarit e Challandes do të provojnë sërish të bëjnë një tjetër surprizë. Skuadra kosovare do të ketë...

8 mijë bileta të shitura për ndeshjen Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gjashtë të vlefshme për ‘Euro 2020’ në grupin H. Pas humbjes së thellë ndaj Francës,...

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”

para 9 muajve - Koha.mk

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në...

Formacionet zyrtare: Angli-Kosovë

para 9 muajve - Epoka e Re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020”. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton.

Shqipëri-Islandë, “braktiset” kombëtarja, atmosferë e vakët në Elbasan

para 9 muajve - Vizion Plus

Elbasani rikthehet të jetë kryeqendra e futbollit shqiptar, të paktën për një natë, teksa sot në mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena” do të zhvillohet sfida midis Kombëtares shqiptare dhe asaj të Islandës....

Formacionet Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - KosovaPress

Ndryshe nga ndeshja me Francën, trajneri italian Edi Reja ka bërë ndryshime në emra, ndërkohë që skema është e njëjta me atë që u aplikua edhe në Francë. Strakosha do të jetë mes shtyllave të portës, ndërkohë...

Pak para ndeshjes, ndyshim i madh i kuotave të bastoreve

para 9 muajve - OraInfo

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Kjo është kuota e Kosovës në bastoren e famshme ndaj Anglisë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesja e Kosovës sonte do të zhvillojë ndeshjen historike ndaj Anglisë, në kuadër të eliminatoreve të Kampionatit Evropian “Euro2020”. “Tre luanët” janë lider të grupit me 9 pikë nga tri ndeshje...

Formacionet zyrtare Shqipëri-Islandë, Reja me 6 ndryshime

para 9 muajve - Albinfo

Edy Reja ka vendosur të bëjë gjashtë zëvendësime për ndeshjen kundër Islandës Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Islandë, që fillon nga ora 20:45 në Elbasan, shkruan albinfo.ch. Në...

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Observer

Kosova është mysafir i Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Trajneri Bernard Challandes, në ndeshjen kundër Tre Luanëve ka bërë dy ndryshime. Ai nga minuta e parë ka inkuadruar Valon Berishën...

Shqipëri-Islandë: Publikohen formacionet zyrtare, mungon Mavraj

para 9 muajve - Periskopi

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020 Shqipëria sot pret në Elbasan...

Ja formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë

para 9 muajve - PortaliOnline

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë. Anglia...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Anglia dhe Kosova kanë zbuluar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjes mbrëmjen e sotme (e martë). Ndeshja mes tyre zhvillohet në stadiumin St. Mary’s në Southampton të Anglisë dhe të dy skuadrat kombëtare...

Formacionet Angli-Kosovë, Challandes me disa ndryshime

para 9 muajve - Albinfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes, Anglia-Kosova Pak minuta më parë janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli-Kosovë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020, shkruan albinfo.ch....

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet të ndeshjes, Anglia – Kosova. Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin...

Sot Shqipëri-Islandë/ Interes i vakët në Elbasan Arena

para 9 muajve - Flaka

Janë drejt fundit përgatitjet për ndeshjen Shqipëri-Islandë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në Elbasan Arena. Në një lidhje direkte me gazetaren e Top Channel, Bruna Kercyku shprehet se ka një interes...

Angli = Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

para 9 muajve - KosovaPress

Challandes i ka qëndruar besnik skemës, 4-2-3-1, ndërsa nga ndeshja e kaluar shihen dy ndryshime, Zhegrova dhe Rashani janë lënë jasht, ndërsa vendin e tyre e ka zënë Berisha dhe Muslija. Muric, Hadergjonaj,...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 9 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë e Kosovës, e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020. Takimi nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në Southampton. Këto janë përbërjet: Facebook Twitter Google Plus

Tifozët e Kosovës e “bllokojnë” rrugën rreth stadiumit të Southamptonit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Jo vetëm në Prishtinë tifozët e Kosovës krijojnë atmosferë kur luan Kosova. Dardanët janë prezent gjithandej ku luan Kombëtarja, madje edhe në cepin e Anglisë në Southampton. Shumë tifozë janë mbledhur...

Kosova përballë Anglisë. Ekipi i pamposhtur luan sot në atdheun e futbollit

para 9 muajve - Flaka

Përveç Kombëtares shqiptare në mbrëmjen e sotme vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të shkojë edhe në Angli, kur skuadra e Tre Luanëve do të presë surprizën e bukur të kualifikueseve të Euro 2020, Kosovën....

FORMACIONET/ Kosova sfidon Anglinë, gati për spektakël në “St Mary’s Stadium”

para 9 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme, me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë ndeshjen e vlefshme për Euro 2020-të në transfertë ndaj Anglisë. Trajneri Challandes ka hedhur në fushën e lojës lojtarët që do të startojnë...

Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

para 9 muajve - Arbresh

Anglia dhe Kosova kanë zbuluar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjes mbrëmjen e sotme (e martë). Ndeshja mes tyre zhvillohet në stadiumin St. Mary’s në Southampton të Anglisë dhe të dy skuadrat kombëtare...

Shqipëri-Islandë, ja formacionet zyrtare

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës. Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar...

Shiko: ‘Dardanët’ krijojnë atmosferë të jashtëzakonshme në rrugët e Southamptonit para ndeshjes

para 9 muajve - Periskopi

Një grup i madh “Dardanësh” kanë vërshuar rrugët e Southamptonit para ndeshjes mes Kombëtares së Anglisë dhe Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, raporton Periskopi. Përkrahja pritet të...

Mesazhi i veçantë nga tifozi kosovar në Angli para ndeshjes së shumëpritur

para 9 muajve - Arbresh

Kanë mbetur më pak se dy orë deri në fillimin e ndeshjes së shumëpritur mes Anglisë dhe Kosovës. Dy kombëtaret do të përballen për herë të parë mes tyre në stadiumin St. Mary’s të Southamptonit në kuadër...

Meta gati për “Elbasan Arena”

para 9 muajve - KosovaPress

Paradite në stadiumin e Elbasanit shkoi edhe kryeministri Rama. Ai takoi trajnerin Reja e bisedoi me lojtarët. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 9 muajve - Albeu

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës , ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “ Elbasan Arena ” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e...

Rama ndjek stërvitjen e kombëtares: Kur fitojnë mbajnë radhë …

para 9 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i pranishëm në resortin “Tropical”, ku kombëtarja e drejtuar nga Edoardo Reja, po zhvillon përgatitjet e fundit për ndeshjen kualifikuese të “Euro 2020” kundër...

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi përpara ndeshjes

para 9 muajve - GazetaBlic

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Kosova përballë Anglisë. Ekipi i pamposhtur luan sot në atdheun e futbollit

para 9 muajve - Top Channel

Përveç Kombëtares shqiptare në mbrëmjen e sotme vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të shkojë edhe në Angli, kur skuadra e Tre Luanëve do të presë surprizën e bukur të kualifikueseve të Euro 2020, Kosovën....

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 9 muajve - Gazeta Express

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Formacionet Angli-Kosovë

para 9 muajve - KosovaPress

Tashmë janë publikuar edhe formacionet e të dyja përfaqësuesve, të cilat luftojnë për vendin e parë në grupin A. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Anglia – Kosova, bastoret zbulojnë kuotat për fitore dhe golashënuesin e parë

para 9 muajve - Insajderi

Anglia është favorite absolute për fitore në takimin kundër Kosovës që zhvillohet sonte në stadiumin e Southamptonit, “St Mary’s”. ‘Dardanët’ përkundër ecurisë impresive të 15 ndeshjeve pa humbje (e fundit...

‘’Besa Besë’’, tifozët e Kosovës ia thurin këngës midis Southamptonit

para 9 muajve - Ekonomia Online

1600 dardanët që do ta ndjekin Kosovën nga shkallët e stadiumit në ndeshjen e sontme ndaj Anglisë, kanë ndezur atmosferën në qytetin e Southampton. Skuadra e Bernard Challandes përballet me ‘Tre Luanët’...

Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë

para 9 muajve - Tetova Sot

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës, ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 20:45. Përgatitjen e kombëtares ditën e sotme...

Ndeshja ndaj Islandës, ja sa bileta janë shitur për të parë Kombëtaren në “Elbasan Arena”

para 9 muajve - Newsport

Sonte në mbrëmje, në orën 20:45 luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2020-të. Ajo që pritej me shumë interes ishte prezenca e tifozëve në “Elbasan Arena”. Sikurse...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 9 muajve - Medial

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Fotografia emocionuese që po bënë bujë: Një fëmijë Kosovarë luan futboll me një ushtar Anglez

para 9 muajve - Infokusi

20 vjet pas luftës, në paqe kombëtarja e Kosovës në futboll ka udhëtuar drejt Anglisë, ku mbrëmjen e së martës do të luajë një ndeshje kualifikuese për evropianin e vitit 2020. E në rrjetet sociale ka...

Kosova me një tifoz special për ndeshjen me Anglinë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Rreth 1600 tifozë kosovarë kanë mbërritur në Southampton për ta...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 9 muajve - Infokusi

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 9 muajve - Albinfo

Është diçka për të cilën Gareth Southgate është shumë i vetëdijshëm, por mund t’i zë njerëzit e tjerë në befasi. Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 9 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

Sfida e sotme me Islandën, Rama takon futbollistët kuqezi në Durrës

para 9 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Ekipi i drejtuar nga Edy Reja është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen...

“Zot na beko dhe na mbroj neve” – Edon Zhegrova para ndeshjes kundër Anglisë

para 9 muajve - Arbresh

Edon Zhegorova është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes së shumëpritur kundër Anglisë mbrëmjes së sotme (e martë). Kosova do të përballet me “Tre Luanët” në stadiumin St. Mary’s në kuadër të...

Anglia – Kosova, ndryshim drastik i kuotave të bastoreve

para 9 muajve - Ekonomia Online

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 9 muajve - TV21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur...

Ndeshja Shqipëri – Islandë, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 9 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja Shqipëri – Islandë Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”, nga ora 20:45. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës...

Blindohet “Elbasan Arena” në prag të ndeshjes Shqipëri-Islandë

para 9 muajve - Koha.net

Policia e Elbasanit ka ndërmarrë një plan masash për ndeshjen, që do të luhet mbrëmjen e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe Islandës. Për mbarëvajtjen e kësaj sfide do të angazhohen...

Pamje të tifozëve kosovar në Angli

para 9 muajve - Gazeta Observer

Sonte Kosova do të luaj kundër Anglisë, duke filluar nga ora 20:45. Tifozët kosovar kanë filluar përgaditjet për këtë lojë, ku edhe pritet që numri i “Dardanëve” të jetë i madh. Këtu janë disa foto të...

Kështu duket stadiumi ku do të luhet ndeshja Angli – Kosovë

para 9 muajve - OraInfo

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”. Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse...

Blindohet “Elbasan Arena” në prag të ndeshjes Shqipëri – Islandë

para 9 muajve - Arbresh

Policia e Elbasanit ka ndërmarrë një plan masash për ndeshjen, që do të luhet mbrëmjen e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena” ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Për mbarëvajtjen e kësaj sfide do të angazhohen...

Independent: Kosova i sjell Anglisë diçka të re, një sfidë të vërtetë

para 9 muajve - Sovrani

Mediumi i madh britanik, Independent, e ka vlerësuar Kosovën si “dukshëm” skuadrën e dytë më të mirë në Grupin A, pas Anglisë, duke shtuar se “Tre Luanët” s’do të përballen sonte vetëm kundër një skuadre...

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

para 9 muajve - Ekonomia Online

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”.Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

Ndeshja me Islandën, Edi Rama takon futbollistët e Shqipërisë

para 9 muajve - KosovaPress

Kryeministri Edi Rama ka takuar nga afër ekipin kombëtar të futbollit. Përfaqësuesja kuq e zi është duke zhvilluar përgatitjet e fundit përpara se të zbresin në fushë në orën 20:40 për ndeshjen kundër...

“Dardanët” udhëtojnë nga Lipjani për në Angli për ta përkrahur Kosovën

para 9 muajve - Bota Press

Kosova sante zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme. Kombëtarja e Kosovës në futboll do të luajë sante ndeshje mjaft të rëndësishme, pas fitores me Çekinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me 7 shtator, “Dardanët”...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 9 muajve - Gazeta e re

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”. Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi...

Angli – Kosovë, kështu duket stadiumi pak orë para ndeshjes

para 9 muajve - Arbresh

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton. “Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

para 9 muajve - KosovaPress

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK