http://kariera.mk

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Neser ndeshja kundër Gjibraltarit, mësohet a do të luajë Rashica

para 8 muajve - OraInfo

Neser Kosova luan ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të...

“Fadil Vokrri” rrezikon të mos licencohet nga UEFA, Kosova mund ti luajë ndeshjet sërish jashtë vendit

para 8 muajve - GazetaBlic

Mungesa e një qendre stërvitore, apo një stadiumi tjetër alternativ ka bërë që kombëtarja e Gjibraltarit ti zhvillojë stërvitjet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit Me kushte të vështira infrastrukturore...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të tregojnë...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Medial

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Challandes: Ndeshjen me Gjibraltarin nuk e shoh vetëm si miqësore

para 8 muajve - Klan Kosova

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes miqësore që do të zhvillohet nesër me Gjibraltarin. Ai këmbënguli se nuk e sheh si miqësore...

Kombëtarja të premten luan ndaj Turqisë, flasin futbollistët

para 8 muajve - Ina

Ditën e premte Kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj Turqisë sfidën e radhës së kualifikueseve të Euro 2020, një përballje kjo që shihet nga kuqezinjtë si një përballje vendimtare për ecurinë e skuadrës...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: Rashica gati për Malin e Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

“Fitorja ndaj Kosovës është detyrim”

para 8 muajve - RTV 21

Kosova përballet me Shqipërinë me 15 tetor Sot në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21 të Shqipërisë, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë...

Konferenca e Kosovës, drejtpërdrejt

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Kastrati dhe Xhemajli pritet t’i bashkohen Kosovës U21

para 8 muajve - OraInfo

Lirim Kastrati dhe Arbenit Xhemajli pritet të rikthehen të Kosova U21. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes me Gjibraltarin. Ai është pyetur...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

para 8 muajve - Medial

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të tregojnë...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Nxehet Challandes: Çdo lojtar që nuk e bën këtë gjë kundër Gjibraltarit do të ketë problem me mua

para 8 muajve - OraInfo

Ndeshja kundër Gjibraltarit mund të jetë një miqësore për të gjithë, por jo edhe për trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes. Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin...

Mavraj dhe Hysaj nuk janë në dispozicion, ja kush do të marrë shiritin e kapitenit te Kombëtarja

para 8 muajve - Koha.mk

Për përballjen ndaj Turqisë, Shqipëria nuk do të ketë në dispozicion dy mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Njëherësh, për përfaqësuesen ata janë edhe kapiteni dhe zëvendëskapiteni. Tanimë, në mungesë...

Challandes: Me Gjibraltarin s?është lojë miqësore

para 8 muajve - Albeu

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Këto janë fjalët e Challandes para ndeshjes me Gjibraltarin

para 8 muajve - GazetaBlic

Nesër zhvillohet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Për Kosovën do të jetë ky një test i rëndësishëm para duelit me Malin e Zi, shkruan GazetaBlic . Gjithsesi, selektori Challandes ka qenë...

Challandes: Ai që nuk e jep maksimumin ndaj Gjibraltarit do të ketë probleme me mua

para 8 muajve - Sinjali

Trajneri Bernard Challandes i ka paralajmëruar lojtarët e Kosovës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin . Challandes ka thënë se kjo nuk është vetëm një miqësore e thjeshtë dhe një lojtar që nuk e jep...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Konferenca e Kosovës, drejtpërdrejt

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

para 8 muajve - Koha.net

Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj. Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se përballja...

Kosova – Gjibraltari, kjo është gjendja e fushës një ditë para ndeshjes

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë mbetur diçka më tepër se 24 orë deri te fillimi i ndeshjes miqësore, Kosovë-Gjibraltar. Mysafirët tashmë kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje, shkruan GazetaBlic . Kombëtarja që...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - GazetaBlic

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Në “Fadil Vokrri” Gjibraltari mbyll përgatitjet për sfidën ndaj Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë mbetur diçka më tepër se 24 orë deri te fillimi i ndeshjes miqësore, Kosovë-Gjibraltar. Mysafirët tashmë kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje, shkruan GazetaBlic . Kombëtarja që...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Koha.mk

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Fitorja me Turqinë me rëndësi/ Veseli dhe Trashi flasin për ndeshjen e së premtes

para 8 muajve - Top Channel

Ditën e premte Kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj turqisë sfidën e radhës së kualifikueseve të Euro 2020, një përballje kjo që shihet nga kuqezinjtë si një përballje vendimtare për ecurinë e skuadrës...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

"Jemi gati për të dhënë maksimumin për Kombëtaren"

para 8 muajve - Anadolu Agency

Durrës Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll vazhdon grumbullimin dhe përgatitjet e fundit në prag të ndeshjeve eliminatore për kampionatin e futbollit "Euro 2020" kundër Turqisë dhe Moldavisë, raporton Anadolu...

VIDEO/ Veseli mendon tri pikët në Stamboll, Trashi pret debutimin

para 8 muajve - BalkanWeb

Frederik Veseli dhe Lorenc Trashi ishin dy lojtarët që dolën përpara medias nga grumbullimi i Kombëtares së Shqipërisë. I pari është kandidat për një vend në formacion, teksa forcon bindjen e skuadrës...

VIDEO/ Veseli mendon tri pikët në Stamboll, Trashi pret debutimin

para 8 muajve - Medial

Frederik Veseli dhe Lorenc Trashi ishin dy lojtarët që dolën përpara medias nga grumbullimi i Kombëtares së Shqipërisë. I pari është kandidat për një vend në formacion, teksa forcon bindjen e skuadrës...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

Prekazi e publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Insajderi

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, e ka bërë të ditur listën me futbollistët e Kosovës për ndeshjen me Shqipërinë. Prekazi ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Një Kosovë ndryshe kundër Gjibraltarit? Përgjigjet Challandes

para 8 muajve - Arbresh

Kosova luan një ndeshje miqësore kundër Gjibraltarit mbrëmjen e së enjtes. Marrë parasysh faktin se mysafiri i ardhshëm në “Fadil Vokrri” u ka shkaktuar probleme skuadrave të tjera për shkak të lojës së...

Challandes tregon gjendjen e Rashicës, Muriqit e të tjerëve para ndeshjes

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur edhe për gjendjen e lojtarëve para ndeshjes së nesërme kundër Gjibraltarit. Zvicerani thotë se të gjithë pritet të jenë të gatshëm për takimin kryesor të...

U-21, Maloku dhe Qardaku: Fitorja ndaj Kosovës, detyrim

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin, përgatitjet...

Challandes: Gjibraltari një kundërshtar i mirë, nëse ne nuk luajmë si skuadër atëherë jemi budallenj

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes e ka vlerësuar rivalin e ardhshëm të Kosovës si një “kundërshtarë shumë i mirë”. Trajneri i Kosovës në një konferencë për shtyp pasditen e sotme (e mërkurë) ka folur për dy ndeshjet...

Challandes: Gjibraltari test para Malit të Zi, Rashica i gatshëm

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës, ka mbajtur konferencë për medie para ndeshjes së nesërme, ku janë dhënë informacione rreth këtij takimi, raporton EkonomiaOnline. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes...

Challandes: Gjibraltari një kundërshtarë i mirë, nëse ne nuk luajmë si skuadër atëherë jemi budallenj

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes e ka vlerësuar rivalin e ardhshëm të Kosovës si një “kundërshtarë shumë i mirë”. Trajneri i Kosovës në një konferencë për shtyp pasditen e sotme (e mërkurë) ka folur për dy ndeshjet...

Challandes: Duhet të japim maksimumin ndaj Gjibraltarit

para 8 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të përballet nesër (e enjte) me Gjibraltarin në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 18:00. Trajneri Bernard Challandes në konferencën e fundit para kësaj ndeshje, ka...

EURO2020/ Shqipëria, pse Turqia është një finale dhe roli i Francës në Grupin H

para 8 muajve - BalkanWeb

Fitorja përballë Islandës ishte jetike për fatin e Shqipërisë në Grupin H, pa atë fitore çdo diskutim tani nuk do të kishte vlerë. Po aq e rëndësishme është shndërruar tashmë transferta përballë Turqisë...

Challandes mesazh lojtarëve: Ndeshja ndaj Gjibraltarit, më shumë se miqësore

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes u ka dërguar një mesazh lojtarëve të Kosovës para ndeshjes miqësore të nesërme kundër Gjibraltarit. Trajneri i Kosovës ka thënë se takimi i ardhshëm në “Fadil Vokrri” duket të vlerësohet...

Kosova – Gjibraltari, kjo është gjendja e fushës një ditë para ndeshjes

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kanë mbetur diçka më tepër se 24 orë deri te fillimi i ndeshjes miqësore, Kosovë-Gjibraltar. Mysafirët tashmë kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje, shkruan GazetaBlic.Kombëtarja që u...

Challandes me një paralajmërim interesant për lojtarët para ndeshjes me Gjibraltarin

para 8 muajve - Zyrtare

Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin të enjten pasdite kur në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Gjibraltarin. Kosova në muajin tetor zhvillon dy ndeshje, të parën miqësore...

Gjilbratari dhe Mali i Zi, flet mesfushori Rashkaj: Ju tregoj pse është e rëndësishme kjo ndeshje, duhet të qendrojmë me këmbë në tokë

para 8 muajve - Newsport

Kosova do të luajë ditën e nesërme një ndeshje miqësore ndaj Gjibraltarit në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Një sfidë që do t’I shërbejë trajnerit dhe lojtarëve për të përgatitur më mirë ndeshjen...

Rashkaj për ndeshjen kundër Malit të Zi: Duhet të jemi të përgatitur sikur kundër Anglisë

para 8 muajve - Arbresh

Anel Rashkaj ka paralajmëruar bashkëlojtarët te skuadra e Kosovës para ndeshjes ndaj Malit të Zi mbrëmjen e së hënës. Në konferencën për shtyp pasditen e sotme, Rashkaj foli për fillimisht për ndeshjen...

Rashkaj flet për ndeshjet ndaj Gjibraltarit dhe Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Mesfushori Angel Rashkaj, ka thënë se miqësorja ndaj Gjibraltarit do të jetë e rëndësishme për lojtarët që nuk kanë luajtur shumë me skuadrat e tyre. Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet nesër me Gjibraltarin...

EURO2020/ Shqipëria, pse Turqia është një finale dhe roli i Francës në Grupin H

para 8 muajve - Medial

Fitorja përballë Islandës ishte jetike për fatin e Shqipërisë në Grupin H, pa atë fitore çdo diskutim tani nuk do të kishte vlerë. Po aq e rëndësishme është shndërruar tashmë transferta përballë Turqisë...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Sfida miqësore ndaj Gjilbratarit, Challandes: Nuk do të jetë e lehtë, mundësi për lojtarët që nuk kanë luajtur

para 8 muajve - Newsport

Kosova do të luajë ditën e nesërme një ndeshje miqësore ndaj Gjibraltarit në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Një sfidë që do t’I shëbrejë trajnerit për të parë gjendjen e skuadrës dhe për të provuar...

Challandes: Gjibraltari test para Malit të Zi, Rashica i gatshëm

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Kosovës, ka mbajtur konferencë për medie para ndeshjes së nesërme, ku janë dhënë informacione rreth këtij takimi. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes tha se në qoftë...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Gazeta Tema

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, shkojmë për fitore në Turqi

para 8 muajve - Koha Jone

Frederic Veseli beson te një fitore e mundshme e kombëtares sonë ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për afrimet e reja në skuadër...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: Rashica gati për Malin e Zi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - SuperSport

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Shqipëria U21 synon fitoren ndaj Kosovës U21

para 8 muajve - Koha.net

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21 të Shqipërisë, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin...

Mungojnë Mavraj dhe Hysaj, ja kush do ta mbajë shiritin e kapitenit

para 8 muajve - BalkanWeb

Berat Gjimshiti u shpreh I gatshëm për të marrë mbi vete një rol të vështirë siç është kapiteni i kombëtares së Shqipërisë. Por mbrojtësi që luan me Atalantën duhet të presë radhën për të vendosur shiritin...

​Kosova U21 nis përgatitjet, shpresojnë në rezultat pozitiv ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Sot në stadiumin "Rexhep Rexhepi" në Drenas përzgjedhësi, Rafet Prekazi pati nën urdhërat e tij të gjithë lojtarët e ftuar për këtë ndeshje. Kosova U21 për këtë ndeshje do të ketë disa mungesa, duke filluar...

Maloku dhe Qardaku: Fitorja ndaj Kosovës, detyrim

para 8 muajve - SuperSport

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin dhe përgatitjet...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Qardaku dhe Maloku: Atmosferë pozitive, duam fitoren me Kosovën

para 8 muajve - Koha Jone

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin, përgatitjet...

Mungojnë Mavraj dhe Hysaj, ja kush do ta mbajë shiritin e kapitenit

para 8 muajve - Medial

Berat Gjimshiti u shpreh I gatshëm për të marrë mbi vete një rol të vështirë siç është kapiteni i kombëtares së Shqipërisë. Por mbrojtësi që luan me Atalantën duhet të presë radhën për të vendosur shiritin...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Rafet Prekazi i U21: Ndeshja me Shqipërinë e një rëndësie të veçantë

para 8 muajve - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes me Shqipërinë. Ai tha se kjo ndeshje është e një rëndësie të veçantë për arsyen se ka shumë futbollistë shqiptarë,...

Veseli: I kemi mundësitë për ta mposhtur Turqinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë. Këto përballje janë shumë vendimtare për vazhdimësinë në Evropianin e 2020. Pas dëmtimit të Mërgim Mavrajt, Frederik Veseli ka shumë shanse...

Prekazi: Ndaj Shqipërisë, me krenari dhe përgjegjësi

para 8 muajve - SuperSport

Trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati dolën në konferencë për shtyp për të folur për përballjen e Shpresave të Kosovës me Shqipërinë në kuadër të kualifikueseve të Europianit. Prekazi...

Kosova U21 synon fitore ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - RTV 21

Kosovaq U21 në përballje me Shqipërinë Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Të pranishëm në këtë konferencë ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj Shqipërisë U21

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë U21. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati. Prekazi...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj Shqipërisë U21

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë U21. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati. Prekazi...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

Kosova U21 e gatshme për ndeshjen ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në një konferencë për media që ka mabjtur në prag të ndeshjes me kombëtaren e U21të Shqipërisë shpreson për rezultat pozitiv nga Elbasani. Sipas trajnerit Rafet Prekazi një...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Gjibraltari, testi final i Kosovës para ndeshjes së rëndësishme

para 8 muajve - Koha.net

Dy lojtarë që mund ta fitojnë rastin ndaj Gjibraltarit, kanë folur të martën mbrëma në konferencën e zakonshme të përfaqësueses së Kosovës në futboll. Kosova të enjten nga ora 18:00 takohet në "Fadil Vokrri"...

Kosova i bën sot përgatitjet e fundit para sfidës me Gjibraltarin

para 8 muajve - Gazeta Express

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e fundit stërvitore në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00,. Edhe ndeshja do të zhvillohet...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Përfaqësues U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15...

Maloku dhe Qardaku: Fitorja ndaj Kosovës, detyrim

para 8 muajve - Gazeta e re

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21 të Shqipërisë, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin...

Shqipëria U21 synon fitoren ndaj Kosovës U21

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ditën e sotme në stadiumin “Elbasan Arena”, kanë dalë në një konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares U-21 të Shqipërisë, Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku. Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Ndeshja ndaj Kosovës, Qardaku dhe Maloku njëzëri: Ndaj Kosovës do bëjmë kthesën, duam fitore

para 8 muajve - Newsport

Sot, në stadiumin “Elbasan Arena” Eridon Qardaku dhe Leonard Maloku kanë dalë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së 15 tetorit ndaj Kosovës, e vlefshme për Eleminatoret e Euro 2021. Qardaku ka theksuar...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Frederik VESELI flet “shkoqur”: E mundim TURQINË si në miqësore, koha për të gjetur një Lorik të ri

para 8 muajve - Newsport

Frederik Veseli ka folur në konferencën e zakonshme para ndeshjes së Kombëtares kundër Turqisë. Qendërmbrojtësi kuqezi deklaroi para mediave: “Besoj se kemi edhe lojtarët që përshtaten me skemën 3, por mund...

Maloku dhe Qardaku: Fitorja ndaj Kosovës, detyrim

para 8 muajve - KosovaPress

Kuqezinjtë folën në lidhje me grumbullimin dhe përgatitjet që po zhvillon tekniku Bushi dhe pritshmëritë për sfidën ndaj Kosovës, më 15 tetor, në Elbasan. “Atmosfera në skuadrën e shpresave është shumë...

Mavraj dhe Hysaj mungojnë, ky do të jetë kapiteni i Shqipërisë

para 8 muajve - Epoka e Re

Për përballjen ndaj Turqisë, Shqipëria nuk do të ketë në dispozicion dy mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Njëherësh, për përfaqësuesen ata janë edhe kapiteni dhe zëvendëskapiteni. Tanimë, në mungesë...

Shqipërisë i lëndohen dy sulmuesit para ndeshjes ndaj Kosovës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shqipëria U21 dhe Kosova U21 priten të luajnë ndeshjen e parë zyrtare “vëllazërore” me 15 tetor në “Elbasan Arena”. Tashmë, Alban Bushi, selektori i Shqipërisë ka publikuar ditë më parë listën e të ftuarve...

Kosova U21 e gatshme për ndeshjen ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas trajnerit Rafet Prekazi një fitore e mundshme ndaj Shqipërisë do t’i rriste gjasat për një kualifikim të mundshëm për Kosovën. “Sa i përket ndeshjes me Shqipërinë është ndeshja e radhës, sikur edhe...

​Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet Prekazi e cilësoi këtë ndeshje si mjaft të rëndësishme duke e ditur se fitorja në këtë rast do...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Prekazi para ndeshjes me Shqipërinë: Është e vështirë, kemi disa lëndime

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati, kanë mbajtur konferencë për medie para ndeshjes me Shqipërinë, raporton Ekonomia Online. Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi,...

Gjibraltari, testi final i Kosovës para ndeshjes së rëndësishme

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dy lojtarë që mund ta fitojnë rastin ndaj Gjibraltarit, kanë folur të martën mbrëma në konferencën e zakonshme të përfaqësueses së Kosovës në futboll. Kosova të enjten nga ora 18:00 takohet në “Fadil Vokrri”...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - Ina

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Futbollistët e Shqipërisë besojnë se do ta mposhtin Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Express

Futbollistët e ekipit kombëtar U21 të Shqipërisë besojnë se do ta mundin ekipin kombëtar motër U21 të Kosoës, në përpjekje për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian 2021. Kosova...

Ndeshja me Malin e Zi si finale për Kosovës, sipas Ujkanit dhe Nuhiut

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi do të jetë sikur një finale për Kosovën, sipas dy futbollistëve dardanë, kapitenit Samir Ujkani dhe Atdhe Nuhiut. Duke folur të martën mbrëma në një...

Futbollistët e Shqipërisë besojnë se do ta mposhtin Kosovën

para 8 muajve - Medial

Futbollistët e ekipit kombëtar U21 të Shqipërisë besojnë se do ta mundin ekipin kombëtar motër U21 të Kosoës, në përpjekje për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian 2021. Kosova...

Portieri i Kosovës i jep një këshillë Bernard Challandes

para 8 muajve - Sinjali

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për shtyp ka deklaruar se ndeshja me Malin e Zi është si një finale. Ujkani ka deklaruar se ndeshja miqësore me Gjibraltarin duhet të shfrytëzohet...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Ndeshja me Malin e Zi si finale për Kosovës, sipas Ujkanit dhe Nuhiut

para 8 muajve - Medial

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi do të jetë sikur një finale për Kosovën, sipas dy futbollistëve dardanë, kapitenit Samir Ujkani dhe Atdhe Nuhiut. Duke folur të martën mbrëma në një...

Ujkani: Ndeshja ndaj Malit të Zi është si finale për Kosovën

para 8 muajve - Telegrafi

Samir Ujkani (Foto: ffk-kosova.com)

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë: Pushon Muriqi, Rashica stërvitet ndaras

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: ffk-kosova.com)

Vedat Muriqi mungoi në stërvitje të Kosovës, kjo është arsyeja

para 8 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sot ka zhvilluar seancën e dytë stërvitore para ndeshjeve me Gjilbratarin dhe Malin e Zi. Kosova ka mbajtur seancë stërvitore në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ – ku ishin të pranishëm një...

Samir Ujkani ka një mesazh për Challandes

para 8 muajve - Insajderi

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për shtyp ka deklaruar se ndeshja me Malin e Zi është si një finale, më shumë Insporti.com.

Nuhiu: Ndeshja me Malin e Zi po aq e rëndësishme sa ndeshjet e kaluara

para 8 muajve - Insajderi

Sulmuesi shqiptar i Përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu është shprehur se ndeshja me Malin e Zi është shumë e rëndësishme për Kosovës, raporton Insporti.com.

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Medial

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Futbollistët e Shqipërisë: Duam fitoren ndaj Kosovës!

para 8 muajve - GazetaBlic

Shqipëri-Kosovë nuk do të jetë asnjëherë një ndeshje normale apo e thjeshtë për t’u luajtur, aq më tepër kur bëhet fjalë për një zyrtare, megjithatë Kombëtarja Shpresa, që do të përballet me atë të Kosovës...

Gjimshiti: Elsi do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - Koha.mk

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Kosova zhvillon stërvitjen – ky është lajmi i mirë për Challandes

para 8 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës është duke zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Në këtë seancë stërvitore që është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, të gjithë futbollistët...

Vedat Muriqi nuk paraqitet në stërvitje – kjo është arsyeja

para 8 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin, raporton Insporti.com. Në këtë seancë stërvitore që është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”,...

Nuhiu flet për rëndësinë e ndeshjes ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - GazetaBlic

Atdhe Nuhiu është një tjetër futbollist i cili po kalon në një formë të mirë personale. Sulmuesi shtatëlartë pritet të ketë minuta në dy ndeshjet e muajit tetor, të cilat Kosova i zhvillon ndaj Gjibraltarit...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Koha.mk

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Taulant Seferi: Gati jam për sfidat e reja

para 8 muajve - Alsat-M

Sulmuesi i Xamax-it, Taulant Seferi, është emri më i ri që i bashkohet kombëtares shqiptare. Ai e priste me ngulm këtë festë dhe afrimi në grupin e Edy Rejës i duket një ëndërr e kthyer në realitet. “E...

Kosova kompletoi stërvitjen e sotme pa Muriqin

para 8 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Seanca, natyrisht, u zhvillua në “Fadil Vokrri”, por në mungesë të sulmuesit kryesor Vedat Muriqi, raporton...

Futbollistët e Kombëtares flasin para neshjes me Malin e Zi

para 8 muajve - OraInfo

Në tetor Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme. Sulmuesi Atdhe Nuhiu së bashku me kapitenin Samir Ujkani është paraqitur në konferencë për shtyp, nga përgatitjet e Kosovës...

Vjen dhe Memolla, Kumbulla stërvitje të diferencuar

para 8 muajve - Koha.mk

Kombëtarja mbylli ditën e dytë të përgatitjeve për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë në program më 11 dhe 14 tetor, me kuqezinjtë e Edi Rejës që sërish u shfaqën entuziastë dhe në seancën e...

Ujkani: Të gjitha ndeshjet duhet t’i marrim si finale

para 8 muajve - GazetaBlic

Samir Ujkani është paraqitur në konferencë për shtyp në përgatitjet e Kosovës për ndeshjet e tetorit. “Jemi duke u përgatitur për Malin e Zi, kemi edhe një miqësore që është një test i mirë”, ka deklaruar...

Ademi e Çokaj njëzëri: Duam fitoren ndaj Kosovës

para 8 muajve - SuperSport

Shqipëri-Kosovë nuk do të jetë asnjëherë një ndeshje normale apo e thjeshtë për t’u luajtur, aq më tepër kur bëhet fjalë për një zyrtare, megjithatë Kombëtarja Shpresa, që do të përballet me atë të Kosovës...

Kosova e gatshme për ndeshjet e tetorit, në stërvitje mungon ylli i madh

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po bëhet gati për ndeshjet e tetorit. Milot Rashica është rikthyer në stërvitje me Kombëtaren pasi mungoi në ndeshjen kundër Çekisë dhe Anglisë. Ylli i Werder Bremen...

Vjen dhe Memolla, Kumbulla stërvitje të diferencuar

para 8 muajve - SuperSport

Kombëtarja mbylli ditën e dytë të përgatitjeve për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë në program më 11 dhe 14 tetor, me kuqezinjtë e Edi Rejës që sërish u shfaqën entuziastë dhe në seancën e...

Gjimshiti vlerëson se Kombëtarja ka gjasa ndaj Turqisë

para 8 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll po vazhdon përgatitjet për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë. Pas lëndimit të Elseid Hysajt, në kombëtare është ftuar Hysen Memolla që ishte në listën rezervë....

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Infokusi

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Ujkani e Nuhiu: Duam tri pikë ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Portieri Samir Ujkani dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, kanë folur për dy ndeshjet që i zhvillon Përfaqësuesja e Kosovës në ketë muaj. Miqësoren ndaj Gjibraltarit më 10 tetor dhe kualifikuesen më 14 tetor ndaj...

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë, Rashica i ndarë nga grupi

para 8 muajve - Koha.net

Kosova është duke zhvilluar stërvitjen e dytë për ndeshjet e tetorit. Të pranishëm janë të gjithë lojtarët, pos Vedat Muriqit të cilit i është dhënë pushim nga përzgjedhësi Bernard Challandes, raporton...

Në prag të sfidës me Turqinë, Seferi dhe Gjimshiti: E vështirë por duam të surprizojmë

para 8 muajve - Vizion Plus

Radha për te dale përpara medias ne prag te dy sfidave eliminatore i takoi një tjetër risie ne kombëtaren e Edi Rejes. Shqiptari i Maqedonisë Taulant Seferi i cili u thirr për here te pare ne kombëtare...

‘Dardanët’ vazhdojnë përgatitjet për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e dytë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji. Në stërvitjen e sotme përzgjedhësi Bernard Challandes ka pasur në dispozicion të gjithë...

Futbollistët e Shqipërisë: Duam fitoren ndaj Kosovës!

para 8 muajve - Periskopi

Shqipëri-Kosovë nuk do të jetë asnjëherë një ndeshje normale apo e thjeshtë për t’u luajtur, aq më tepër kur bëhet fjalë për një zyrtare, megjithatë Kombëtarja Shpresa, që do të përballet me atë të Kosovës...

Reja ndërron mendje, zëvendësuesin e Hysajt e merr nga Finlanda

para 8 muajve - Flaka

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

“Për neve kjo lojë nuk është kumedit çka” – Nuhiu për ndeshjen ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Arbresh

Atdhe Nuhiu ka paralajmëruar se Kosova do të luaj me mentalitet të njëjtë edhe në ndeshjen kundër Malit të Zi. Sulmuesi i Kosovës në konferencën mbrëmjen e sotme (e martë) për shtyp thekson se “Dardanët”...

Fjalët e Atdhe Nuhiut për rivalët e ardhshëm të Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Atdhe Nuhiu ka vënë në pah rëndësinë e ndeshjes kundër Malit të Zi në konferencën mbrëmjen e sotme (e martë) për shtyp. Sulmuesi i Kosovës shpreson në rezultat pozitiv në takimin e së hënës në kuadër të...

VIDEO/ “Në Turqi për fitore”, rriten dozat e optimizmit në Kombëtare

para 8 muajve - Medial

Në konfrencën e përditëshme për mediat nga grumbullimi i kombëtares së Shqipërisë kanë folur Berat Gjimshiti dhe Taulant Seferi. Mbrojtësi, i cili mund të marrë shiritin e kapitenit dhe sulmuesi që pret...

Kombëtarja gati për Turqinë, Gjimshiti: Kemi shanse të vërteta

para 8 muajve - Top Channel

Përfaqësuesja shqiptare është në prag të mbylljes së grumbullimit në Durrës pasi ditën e mërkurë në mëngjes do të niset drejt Stambollit ku më 11 tetor do të luaj përball Turqisë. Në konferencën e fundit...

Samir Ujkani: Ndeshja kundër Malit të Zi, si finale

para 8 muajve - Arbresh

Samir Ujkani ka folur pas stërvitje në konferencë për shtyp mbrëmjen e sotme (e martë) duke konfirmuar se gjithçka është në gjendje të mirë para ndeshjes tjetër. Kosova luan një ndeshje miqësore kundër...

Referët nga Shqipëria do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosovë-Gjibraltar

para 8 muajve - Klan Kosova

Të enjten me datën 10 tetor me fillim nga ora 18:00 Kosova luan ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit. Ndeshja luhet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. E veçantë këtu është se drejtësia do të ndahet...

VIDEO/ “Në Turqi për fitore”, rriten dozat e optimizmit në Kombëtare

para 8 muajve - BalkanWeb

Në konfrencën e përditëshme për mediat nga grumbullimi i kombëtares së Shqipërisë kanë folur Berat Gjimshiti dhe Taulant Seferi. Mbrojtësi, i cili mund të marrë shiritin e kapitenit dhe sulmuesi që pret...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kombëtarja e Kosovës po vazhdon përgatitjet për dy ndeshjet e radhës së muajit tetor. Kosova më 10 tetor zhvillon ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan lajmi.net. 14...

Referët nga Shqipëria do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosovë-Gjibraltar

para 8 muajve - GazetaBlic

Të enjten me datën 10 tetor me fillim nga ora 18:00 Kosova luan ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit. Ndeshja luhet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. E veçantë këtu është se drejtësia do të ndahet...

Edy Reja bën ndryshim në listën e Shqipërisë, e zëvendëson Hysajn me këtë lojtar

para 8 muajve - Insajderi

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

Kombëtarja gati për Turqinë, Gjimshiti: Kemi shanse të vërteta

para 8 muajve - Aktuale

Përfaqësuesja shqiptare është në prag të mbylljes së grumbullimit në Durrës pasi ditën e mërkurë në mëngjes do të niset drejt Stambollit ku më 11 tetor do të luaj përball Turqisë.Në konferencën e fundit...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt i ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për fatin...

Gjimshiti: Kemi gjasa të mira për t’u kualifikuar në EURO

para 8 muajve - Gazeta Express

Mbrojtësi shqiptar i Atalantas, Berat Gjimshiti, ka thënë se është gati për dy ndeshjet e muajit tetor me Kombëtaren e Shqipërisë, përkundër që e ka pranuar se ato nuk do të jenë sfida të lehta për t’i...

Atdhe Nuhiu: Mentaliteti nuk duhet të ndryshoj

para 8 muajve - Periskopi

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu së bashku me kapitenin Samir Ujkani janë paraqitur në konferencë për shtyp, shkruan Periskopi. Sipas Nuhiut, ndeshja kundër Malit të Zi është shumë e rëndësishme sikurse...

Ndryshime në listën e Shqipërisë, Reja zëvendëson Hysajn

para 8 muajve - Gazeta Express

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Medial

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kombëtarja e Kosovës po vazhdon përgatitjet për dy ndeshjet e radhës së muajit tetor. Kosova më 10 tetor zhvillon ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan lajmi.net. 14...

Kosova mban stërvitjen e dytë, vërehet atmosferë e mirë tek Kombëtarja

para 8 muajve - KosovaPress

Sot, Bernard Challandes kishte nën urdhëratë e tij një numër më të madh të lojtarëve sesa në grumbullimin e parë, pasi që disa prej tyre munguan për shkak të angazhimeve që patën me ekipet e tyre gjatë...

Gjimshiti: Do të na mungojë Hysaj, por do të mundohemi ta fitojmë takimin

para 8 muajve - GazetaBlic

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në një konferencë shtypi, ku theksoi se kuqezinjtë janë gati për të luajtur shanset...

E cakton UEFA, tre gjyqtarë shqiptarë ndajnë drejtësinë në sfidën Kosovë-Gjibraltar

para 8 muajve - Newsport

Ditën e enjte Kosova do të luaj miqësoren përballë kombëtares së Gjibraltarit, në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Së fundmi nga institucioni më i lartë I futbollit, UEFA, janë caktuar tre arbitrat...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt i ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për fatin...

Shqipërisë i lëndohen dy sulmuesit para ndeshjes ndaj Kosovës

para 8 muajve - Top Channel

Shqipëria U21 dhe Kosova U21 priten të luajnë ndeshjen e parë zyrtare “vëllazërore” me 15 tetor në “Elbasan Arena”. Tashmë, Alban Bushi, selektori i Shqipërisë ka publikuar ditë më parë listën e të ftuarve...

Ndeshja e jetës për Rashicën me Kosovën

para 8 muajve - OraInfo

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj. Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt i ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po...

Ndryshime në listën e Shqipërisë, Reja zëvendëson Hysajn

para 8 muajve - Medial

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

Kosova kompletoi stërvitjen e sotme pa Vedat Muriqin

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Seanca, natyrisht, u zhvillua në “Fadil Vokrri”, por në mungesë të sulmuesit kryesor Vedat Muriqi, raporton...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

para 8 muajve - Lajm

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt u ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për fatin...

Gjimshiti: Do na mungojë kapiteni, vetëbesimin te Atalanta dua ta përcjell në Kombëtare

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në konferencën për shtyp në kuadër të ndeshjes kualifikuese ndaj Turqisë më datë 11 tetor, mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti është shprehur i vjen keq për dëmtimin e Hysajt dhe shkodrani do t’i mungojë...

Taulant Seferi: Jam i befasuar nga pritja, luaj kudo që kërkon trajneri

para 8 muajve - Gazeta Tema

Taulant Seferi mezi po e priste një ftesë nga Shqipëria dhe tashmë që e ka marrë ndihet shumë i lumtur. Sulmuesi nga Kumanova duhet të bindë trajnerin Edy Reja, që të jetë i ftuar edhe në të ardhmen. Sot...

Dëmtimi i Hysajt, Reja vendos kush do ta zëvendësojë

para 8 muajve - Opinion

Elseid Hysaj nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Edi Reja për ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë. Kapiteni u dëmtua të dielën me Napolin, ndërsa vendin e tij do ta marrë Hysen Memolla. “Shqipëria...

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Gjimshiti: Hysaj do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - Albeu

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Mbrojtësi kavajas zëvëndëson Elseid Hysajn tek Shqipëria

para 8 muajve - Medial

Trajneri Edy Reja ka bërë një ndryshim të detyruar në listën e lojtarëve të grumbulluar për duelet kundrë Turqisë dhe Moldavisë për Euro 2020. Dëmtimi horror I Elseid Hysaj në duelin Torino-Napoli pak...

Mbrojtësi kavajas zëvëndëson Elseid Hysajn tek Shqipëria

para 8 muajve - Vizion Plus

Trajneri Edy Reja ka bërë një ndryshim të detyruar në listën e lojtarëve të grumbulluar për duelet kundrë Turqisë dhe Moldavisë për Euro 2020. Dëmtimi horror I Elseid Hysaj në duelin Torino-Napoli pak...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Gjimshiti: Gati të bëj liderin, kapiteni Hysaj është mungesë e madhe

para 8 muajve - Koha Jone

Berat Gjimshiti është një ndër të spikaturit në Seria A te skuadra e Atalantës, por në kombëtare ai është kritikuar shpesh herë. Duke folur për mediat nga grumbullimi ai u shpreh se është gati të bëjë...

Taulant Seferi: E prisja ftesën nga kombëtarja, i gatshëm të luajë kudo

para 8 muajve - Koha Jone

Një nga afrimet e reja të grumbullimit të radhës së kombëtares është Taulant Seferi. Talenti 22-vjeçar në daljen e parë për mediat ka rrëfyer mes emocionesh se mezi e priste ftesën nga kombëtarja. “E kam...

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - Medial

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Ndryshime në listën e Rejas, grumbullohet Memolla

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria nën drejtimin e trajnerit Edi Reja është duke kryer përgatitje intensive për ndeshjet zyrtare me Turqinë dhe Moldavinë në transfertë. Ditën e sotme ka pasur ndryshime në listën kuqezi. Hysen...

Gjimshiti: Elsi do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - SuperSport

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Reja ndërron mendje, zëvendësuesin e Hysajt e merr nga Finlanda

para 8 muajve - SuperSport

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

Kombëtarja zhvillon seancën e dytë të stërvitjes/ Reja befason sërish me vendimet e marra!

para 8 muajve - Standard

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Trajneri Edi Reja ka programuar dy seanca stërvitore në ditë,...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

para 8 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt u ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për fatin...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Kosovë – Gjibraltar, drejtësia do të ndahet nga gjyqtarët shqiptarë

para 8 muajve - Insajderi

Kosova luan një miqësore të enjten ku do të përballet me kombëtaren e Gjibraltarit. UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do...

Shqipërisë i lëndohen dy sulmuesit para ndeshjes ndaj Kosovës

para 8 muajve - Koha.net

Shqipëria U21 dhe Kosova U21 priten të luajnë ndeshjen e parë zyrtare “vëllazërore” me 15 tetor në “Elbasan Arena”. Tashmë, Alban Bushi, selektori i Shqipërisë ka publikuar ditë më parë listën e të ftuarve...

Dëmtimi i Hysajt, Reja thërret mbrojtësin goleador në Finlandë

para 8 muajve - Koha Jone

Përfaqësuesja shqiptare ka nisur përgatitjet për transfertat e 11 tetorit në Turqi dhe atë të datës 14 në Moldavi. Të gjithë lojtarët ishin në dispozicion të trajnerit Edy Reja, me përjashtim të Elseid...

SEFERI: I BEFASUAR, DO TË JAP MAKSIMUMIN PËR KOMBËTAREN

para 8 muajve - Shenja

Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet me Turqinë dhe Moldavinë në dy ndeshjet eliminatore të muajit tetor për Kampionatin Europian 2020. Një nga të ftuarit e ri të seleksionuesit Edy Reja, ishte Taulant...

Kombëtarja e Gjibraltarit arrin në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh skuadra e Gjibraltarit ka arritur në Kosovë, të cilët po akomodohen në njërin nga hotelet në vendin tonë. Kosova dhe Gjibraltari do të zhvillojnë ndeshjen miqësore me datën 10 tetor me...

“Dardanët” do t’i mbajnë sot stërvitjet e radhës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Express

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

Seferi dhe Gjimshiti optimistë para ndeshjeve me Turqinë dhe Moldavinë (VIDEO)

para 8 muajve - in7

Ekipi kombëtar vazhdon grumbullimin në prag të ndeshjeve kualifikuese kundër Turqisë në 11 Tetor dhe ndaj Moldavisë më 14 Tetor. Për të folur për grumbullimin dhe dy sfidat kualifikuese, sot kanë dalë...

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes së të enjtes mes Kosovës dhe Gjibraltarit

para 8 muajve - Koha.net

Kosova luan një miqësore të enjten, kur do të përballet me kombëtaren e Gjibraltarit. UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do...

Mungesa e Hysajt prish punë edhe në stërvitje, Edi Reja grumbullon lojtarin e Shpresave

para 8 muajve - Newsport

Skuadra kombëtare e Shqipërisë ka kryer seancën e radhës stërvitore. Nën urdhrat e trajnerit Edi Reja kanë zbritur në fushë të gjithë lojtarët, veç Marash Kumbullës që nuk është në formë optimale. Situata...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Lajm

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Xhaja gjyqtar kryesor në ndeshjen Kosovë-Gjibraltar

para 8 muajve - Periskopi

Janë publikuar emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në miqësoren që Kosova e luan kundër Gjibraltarit. “Dardanët” ndeshen me kundërshtarin e largët në “Fadil Vokrri” më 10 tetor, derisa katër...

“Dardanët” do t’i mbajnë sot stërvitjet e radhës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Medial

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

Para ndeshjeve të Kosovës, Bundesliga kujton supergolin e Rashicës

para 8 muajve - Gazeta Express

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e kaluar....

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - Lexo

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Turqia e vlerëson lart Shqipërinë

para 8 muajve - Koha.net

Turqia prin në Grupin H të eliminatoreve dhe kishte fituar 2:0 ndaj Shqipërisë më 22 mars në Shkodër. Por përzgjedhësi i Turqisë, Shenol Gunesh, ka paralajmëruar të përzgjedhurit e tij që të kenë kujdes...

Ndryshon lista e Shqipërisë, Reja gjen zëvendësuesin e Hysajt në Finlandë

para 8 muajve - Arbresh

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

Për herë të parë në Kombëtare, Seferi: Jam befasuar nga pritja, gjithmonë gati

para 8 muajve - Bota Press

Kombëtares shqiptare i është bashkuar për herë të parë edhe Taulant Seferi, një lojtar i cili ka qenë pjesë e skuadrës Shpresa në shumë ndeshje, ndërsa kohët e fundit ka pasur interes edhe nga Maqedonia...

Gjimshiti: Hysaj do të na mungojë, por do të japim maksimumin ndaj Turqisë

para 8 muajve - KosovaPress

Në konferencën për mediat, mbrojtësi kuqezi tha se Kombëtarja do të udhëtojë për të dhënë maksimumin që të marrë rezultat pozitiv. Mbrojtësi i Atalantës ka treguar se Elseid Hysaj do t'u mungojë, por nga...

Seferi: Jam i lumtur me ftesën e Shqipërisë, do të luajë ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Arbresh

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Ndeshja e jetës për Rashicën, lojtarët e Kosovës mund të bëhen heronj

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt i ka uruar suksese Milot Rashicës dhe Përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica mezi po e pret ndeshjen me Malin e Zi, e cila mund të jetë vendimtare për fatin...

Para ndeshjes me Gjilbratarin – Bundesliga kujton supergolin e Rashicës

para 8 muajve - GazetaBlic

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e kaluar....

Para ndeshjeve të Kosovës, Bundesliga kujton supergolin e Rashicës

para 8 muajve - Medial

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e kaluar....

Bundesliga kujton golin e Milot Rashicës

para 8 muajve - Albeu

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e kaluar....

Seanca stërvitore e paradites, Kombëtarja vazhdon përgatitjet për “finalen” ndaj Turqisë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kombëtarja e Shqipërisë ka zhvilluar ditën e sotme seancën e parashikuar në orën 10:30. Kuqezinjtë e trajnerit Edi Reja po vazhdojnë me intensitet përgatitjet për ndeshjen e 11 tetorit në transfertë ndaj...

Seferi rrëfen ftesën nga Kombëtarja: Ja kë e mora i pari në telefon

para 8 muajve - Lajm

Një nga risitë e trajnerit Reja në listën e publikuar për dy ndeshjet e radhës së Shqipërisë, ishte edhe Taulant Seferi. Një lojtar që e kishte dëshmuar në shumë raste dashurinë e tij të madhe për fanellën...

Gjimshiti: Shqipëria ka shanse reale, luajmë edhe për Hysajn

para 8 muajve - Epoka e Re

Shqipëria do të luajë dy përballje shumë të rëndësishme për kualifikueset e Evropianit në muajin tetor, teksa do të përballet me Turqinë dhe Moldavinë. Në prag të këtyre dy ndeshjeve ka qenë i pranishëm...

Ja kush do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen Kosovë – Gjibraltar

para 8 muajve - GazetaBlic

Të enjten do të luhet ndeshja miqësore në mes të Kosovës dhe Gjibraltarit. Tashmë FFK ka përgatitur gjithçka për ndeshjen miqësore, duel ky që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Pra...

Edi Reja ndryshon mendje, ndryshon sërish lista e Kombëtares (SHKAK BËHET HYSAJ)

para 8 muajve - Newsport

Hysen Memolla është lojtar i ri që i shtohet listës së Kombëtares për dy ndeshjet eleminatore. Lajmi është bërë me dije nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar...

Pret formacionin, Taulant Seferi “kërcënon” Turqinë: Shkojmë për fitore, gati të luaj kudo që do Reja

para 8 muajve - Newsport

Krahas Gjimshitit në konferencën e zakonshme për shtyp të Kombëtares, ka dalë edhe Taulant Seferi. Futbollisti i ftuar nga trajneri Edi Reja u shpreh i kënaqur dhe theksoi se priste të grumbullohej me...

Për Challandesin, ndeshja me Malin e Zi është më e rëndësishmja në histori

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur të hënën përgatitjet për ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj. Ndonëse Kosova ka luajtur me përfaqësuese të mëdha, së fundi me Çekinë dhe Anglinë, është...

Reja befason me këtë vendim! Kombëtarja zhvillon seancën e dytë të stërvitjes

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Trajneri Edi Reja ka programuar dy seanca stërvitore në ditë,...

Qendërmbrojtësi kuqezi është gati: Marr më shumë përgjegjësi pas largimit të Mavrajt, fitojmë për Elsi Hysajn

para 8 muajve - Newsport

Berat Gjimshiti ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp ku ka folur para ndeshjes së Kombëtares kundër Turqisë. Para medieve, qendërmbrotjësi kuqezi ka deklaruar: “Po i kemi dy ndeshje shumë të vështira,...

Challandes: Shpresoj që Kryeministri i ri, të na japë një shumë të mirë nëse kualifikohemi

para 8 muajve - Albeu

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes , është deklaruar nëse do të ftojë kryeministrin e ri në stadiumin “ Fadil Vokrri”. Ai në një konferencë për media, ku foli rreth përgatitjeve për...

Shqipërisë i lëndohen dy sulmuesit para ndeshjes ndaj Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Tashmë, Alban Bushi, selektori i Shqipërisë ka publikuar ditë më parë listën e të ftuarve për këtë takim. Ndërsa, selektori i Kosovës, Rafet Prekazi ende nuk e ka bërë një gjë të tillë. Gjithsesi, ende...

Bundesliga i bën një ‘befasi’ Rashicës, para ndeshjeve të Kosovës

para 8 muajve - Insajderi

Bundesliga i ka bërë një befasi Milot Rashicës teksa e ka kujtuar një gol spektakolar të tij. Faqja zyrtare e kampionatit gjerman në ‘Instagram’ ka postuar një prej golave më të bukur të Rashicës me fanellën...

“Mali i Zi kërkon të provokojë”, Challandes do qetësi

para 8 muajve - Infokusi

Për të vazhduar të lëkundet në ëndrrën e bukur të finaleve të Europianit të futbollit, Kosovës i duhet të fitojë me Malin e Zi. Në përballjen e javës së ardhshme në Prishtinë, ekipi i trajnerit Shaland...

Trajneri i Turqisë: Duhet të kemi kujdes nga Shqipëria

para 8 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Kombëtares turke, Senol Gunes, në konferencë për shtyp, përpara ndeshjeve me Shqipërinë dhe Francën, që do të luhen më 11 dhe 14 tetor. Gunes është shprehur se Turqia duhet të ketë kujdes, pasi...

Ja gjyqtarët e ndeshjes mes Kosovës dhe Gjibraltarit

para 8 muajve - KosovaPress

Kosova luan një miqësore të enjten ku do të përballet me kombëtaren e Gjibraltarit. UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do...

Kosovë – Gjibraltar, drejtësia do të ndahet nga gjyqtarët shqiptarë

para 8 muajve - Arbresh

Kosova luan një miqësore të enjten ku do të përballet me kombëtaren e Gjibraltarit. UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do...

“Dardanët” sot stërviten në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

Challandesi: Duhet të fitojmë ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Fitorja është synim i Kosovës në ndeshjen ndaj Malit të Zi për kualifikimet në Kampionat Evropian. Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë të hënën në konferencë për...

Mungesa e Hysaj-t në Kombëtare, Reja merr vendimin për plotësimin e grupit

para 8 muajve - Newsport

Është duke u zhvilluar në këto momente stërvitja e radhës e kuqezinjtë të drejtuar nga Edoardo Reja, në kuadër të kualifikueseve ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Sipas njoftimeve të fundit, tekniku Reja ka...

Caktohet katërshja e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen, Kosovë – Gjibraltar

para 8 muajve - Ekonomia Online

Janë mësuar emrat e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë në miqësoren që do ta zhvillojë Kosova me Gjibraltarin. Ndeshja që zhvillohet më 10 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të jetë si parapërgatitje...

Turqia e vlerëson Shqipërinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Turqia prin në Grupin H të eliminatoreve dhe kishte fituar 2:0 ndaj Shqipërisë më 22 mars në Shkodër. Por përzgjedhësi i Turqisë, Shenol Gunesh, ka paralajmëruar të përzgjedhurit e tij që të kenë kujdes...

Bundesliga i ka bërë një befasi Milot Rashicës

para 8 muajve - Albinfo

Rashica kishte munguar disa javë në fushën e blertë Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot...

Ndeshja Kosovë – Gjibraltar, do të gjykohet nga gjyqtarët shqiptarë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kosova luan një miqësore të enjten ku do të përballet me kombëtaren simpatike të Gjibraltarit. UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari...

Kosovë – Gjibraltar, drejtësia do të ndahet nga gjyqtarët shqiptarë

para 8 muajve - Zyrtare

UEFA ka caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë dhe të gjithë janë shqiptarë. Gjyqtari kryesor do të jetë Juxhin Xhaja, i cili do të ndihmohet nga Ilir Tartaraj dhe Nertil Bregasi, shkruan...

Kosova sot do ta mbajë stërvitjen e radhës për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji kundër Gjibraltarit, në miqësoren më 10 tetor dhe kundër...

Para ndeshjeve të Kosovës, Bundesliga kujton supergolin e Rashicës

para 8 muajve - Arbresh

Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka kujtuar supergoditjen e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Augsburgut sezonin e kaluar....

Për Challandesin, ndeshja me Malin e Zi është më e rëndësishmja në histori

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur të hënën përgatitjet për ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj. Ndonëse Kosova ka luajtur me përfaqësuese të mëdha, së fundi me Çekinë dhe Anglinë, është...

Bundesliga kujton golin ‘bombastik’ të Milot Rashicës

para 8 muajve - Gazeta Express

Milot Rashica e ka lënë pas lëndimin dhe do të jetë në gjendje t’i ndihmojë Kosovës në dy ndeshjet e radhës. Futbollisti i Kosovës me t’u rikthyer nga lëndimi, shfaqi potencialin e tij të plotë duke shënuar...

Bundesliga ia bën këtë nderë Milot Rashicës

para 8 muajve - OraInfo

Milot Rashica e ka lënë pas lëndimin dhe do të jetë në gjendje t’i ndihmojë Kosovës në dy ndeshjet e radhës. Futbollisti i Kosovës me t’u rikthyer nga lëndimi, shfaqi potencialin e tij të plotë duke shënuar...

Bundesliga kujton golin ‘bombastik’ të Milot Rashicës

para 8 muajve - Medial

Milot Rashica e ka lënë pas lëndimin dhe do të jetë në gjendje t’i ndihmojë Kosovës në dy ndeshjet e radhës. Futbollisti i Kosovës me t’u rikthyer nga lëndimi, shfaqi potencialin e tij të plotë duke shënuar...

Trajneri i Turqisë: ‘Kuqezinjtë’ janë kundërshtar të vështirë

para 8 muajve - RTV 21

Dy kombëtaret mbajnë pozicionet 1 dhe 4 në klasifikim Trajneri i Turqisë, Senol Gunes i druhet Shqipërisë në ndeshjen që do të zhvillohet në Stamboll të premten në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020.

Bundesliga kujton golin ‘bombastik’ të Milot Rashicës

para 8 muajve - Infokusi

Milot Rashica e ka lënë pas lëndimin dhe do të jetë në gjendje t’i ndihmojë Kosovës në dy ndeshjet e radhës. Futbollisti i Kosovës me t’u rikthyer nga lëndimi, shfaqi potencialin e tij të plotë duke shënuar...

Milot Rashica është gati për ta ndihmuar Kosovën drejt “Euro 2020”

para 8 muajve - Infokusi

Një ndër futbollistët më të mirë që ka Kosova, është rikthyer tashmë. Milot Rashica, që mungoi në ndeshjet e shtatorit, është rikthyer në skuadrën e Bernard Challandes. Ai ishte i dëmtuar dhe nuk mundi...

Mesazhi i trajnerit zviceran për Kurtin

para 8 muajve - Albinfo

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, është deklaruar nëse do të ftojë kryeministrin e ri në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ai në një konferencë për media, ku foli rreth përgatitjeve për ndeshjet...

Trajneri i Turqisë, Gunes: Kujdes nga Shqipëria, janë përmirësuar shumë

para 8 muajve - Arbresh

Senol Gunes paralajmëroi lojtarët e tij të kenë kujdes nga Shqipëria dhe të mos mendojnë aspak për ndeshjen ndaj Francës. Në një konferencë për shtyp numri 1 i stolit të Turqisë foli me superlativa për...

Kosova nisi përgatitjet për dy ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji kundër Gjibraltarit, në miqësoren më 10 tetor dhe kundër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK