http://kariera.mk

Salihu: FFK bashkë me qeverinë treguan se jemi shtet serioz, u desh të ndalohet ajo ndeshje

para 8 muajve - Koha.mk

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka folur për ndalin e Cervena Zvezdas sot në Jarinë nga Policia e Kosovës, duke parandaluar zhvillimin e ndeshjes me Trepçën ilegale serbe. Salihu...

Urdhër i qeverisë së Kosovës: Momenti kur polici kthen mbrapsht skuadrën serbe

para 8 muajve - Koha Jone

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Nuk ka futboll paralel, Crvena Zvezda jashtë Kosovës!

para 8 muajve - Top Channel

Një incident ka ndodhur në Jarinë kur Policia e Kosovës nuk lejoi të hyjë në vend autobusin e skuadrës së Crvena Zvezdës në territorin kosovar për të zhvilluar ndeshjen e 1/16 të finaleve të Kupës së Serbisë...

Kosova kthen mbrapsht futbollistët serbë/ VIDEO

para 8 muajve - Vizion Plus

Ekipi i futbollit serb Crvena Zvezda është kthyer mbrapsht në pikën kufitare të Jarinjës, nga policia Kufitare e Kosovës, duke mos u lejuar që të zhvillojë ndeshjen e parashikuar me ekipin e Trepçës. Ekipi...

Kosova ia ndalon Zvezdës hyrjen për ndeshje ilegale në veri

para 8 muajve - Koha.net

Ballafaqimi i Kupës së Serbisë ndërmjet Trepçës së Zveçanit e Cërvena Zvezdës, nuk është lejuar të zhvillohet në Kosovë. Ekipi serb u ndal në pikën kufitare në Jarinje nga Policia e Kosovës dhe forcat...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Sipas Gjuriqit, pas ndalimit të ndeshjes “Zvezda” – “Trepça”, FFK duhet të përjashtohet nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Portalb

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq , pas ndalimit të ndeshjes futbollistike midis “Cërvena Zvezdës” së Beogradit dhe “Trepçës” së Mitrovicës, që duhej të zhvillohej në Zveçan,...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Presheva Jone

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Gazeta Express

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Presidenti i Federatës së Kosovës: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para 8 muajve - Koha Jone

Policia e Kosovës sot nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në territorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës amatore mitrovicase...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Koha.mk

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Ademi: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para 8 muajve - SuperSport

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Koha.mk

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para 8 muajve - Albeu

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas , Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Njësia Speciale kryen detyrën në veri, kthehet në Prishtinë

para 8 muajve - Albeu

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës kishte zbarkuar herët në mëngjes në pikën e kalimit kufitar në Jarinje. Detyra e saj ishte ndalimi i hyrjes në Kosovë të ekipit serb të futbollit Cërvena Zvezda ....

Autoritetet nuk lejuan ekipin e futbollit nga Beogradi të luajë në Kosovë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Kosovë i ndaluan hyrjen në territorin e vendit klubit të futbollit nga Beogradi, “Cërvena Zvezva” (Ylli i Kuq) për të luajtur një ndeshje futbolli me një ekip lokal serb në veriun e Kosovës...

VIDEO/ Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para 8 muajve - Lexo

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Medial

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para 8 muajve - Gazeta Express

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Ademi: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça-Crvena Zvezda

para 8 muajve - Albeu

Federata e Futbollit të Serbisë ka reaguar për moszhvillimin e ndeshjes Trepça ilegale – Crvena Zvezda , e vlefshme për raundin e 1/16 të Kupës së Serbisë. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Medial

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para 8 muajve - Ina

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës...

Reagon FFK-ja pasi Crvena Zvezda s’u lejua të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para 8 muajve - Medial

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

“Plan i fëlliqur i shqiptarëve kundër ‘Crvena Zvezdës’”/ Mediat serbe me tërbim ndaj Kosovës, e quajnë provokim të hapur

para 8 muajve - Sot News

Mediat serbe kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të Federatës së Futbollit të Kosovës për të mos lejuar zhvillimin e ndeshjes mes ekipit serb të Trepçës në Mitrovicë dhe ekipit të Crvna Zvezdës. Pasi nuk...

Policia nuk e lejoi ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Portalb

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq),  i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Crvena Zvezda kthehet për Serbi, pasi policia ia ndaloi hyrjen në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Futbolli kosovar ka triumfuar, pasi takimi ndërmjet ekipeve serbe FC Trepça e Crvena Zvezda nuk do të luhet në Kosovë. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së Serbisë,...

Drejtori i ekipit të Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Nuk i lejuan të luanin në KOSOVË, klubi nga Mitrovica lajmëron për vendin e ri ku do zhvillohet takimi

para 8 muajve - Newsport

Në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë ditën e sotme ndodhi një ngjarje paralajmëruar më parë, kthimi pas i ekipit serb Crvena Zvezda të cilët ishin nisur për të luajt ndeshje zyrtarë për kupën serbe me...

Diskutimi i policit kosovar me zyrtarin e Crvena Zvezdës: S’mund të kaloni!

para 8 muajve - Sinjali

Crvena Zvezda është ndaluar të kalojë në territorin e Kosovës ku ishte menduar ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ‘Trepçës’. Ekspedita kuqezi u detyrua të kthehet nga Jarinja, pasi nuk u lejua...

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para 8 muajve - Medial

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Plan i fëlliqur i shqiptarëve kundër "Crvena Zvezdës": Mediat serbe me tërbim ndaj Kosovës (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Mediat serbe kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të Federatës së Futbollit të Kosovës për të mos lejuar zhvillimin e ndeshjes mes ekipit serb të Trepçës në Mitrovicë dhe ekipit të Crvna Zvezdës. Pasi nuk...

JO PËR CRVENA ZVEZDËN NË KOSOVË

para 8 muajve - Klan Macedonia

Policia e Kosovës ndalon autobusin me lojtarët dhe tifozët Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda) i cili ka arritur të...

VIDEO/ Ja si policia e Kosovës ndaloi hyrjen në kufi të skuadrës serbe

para 8 muajve - BalkanWeb

Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka ndaluar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda. Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Koha.mk

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

Momenti kur Policia e ndali autobusin e Crvena Zvezdës që po ia mësynte Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Express

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para 8 muajve - Medial

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Tetova Sot

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi u ndalua në Jarinje

para 8 muajve - GazetaBlic

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Republika e Kosovës tregon autoritetin, ndalon ndeshjen serbe Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës e ka treguar autoritetin e Republikës së Kosovës karshi Serbisë edhe sot në pikën kufitare në Jarinë. Policia e shtetit e ka kthyer mbrapa gjigantin serb, Crvena Zvezdën, bashkë me disa...

VIDEO/ “Mirëserdhët” dhe“Mirupafshim”, Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda, i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të Kosovës. Lojtarët...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Gazeta Express

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Policia nuk ka lejuar ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Portalb

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq) i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Ndalimi i Cërvena Zvezdës nga policia kosovare, reagon ashpër Gjuriq

para 8 muajve - Alsat-M

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, i ashtuquajturi shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para 8 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës janë kthyer mbrapshtë nga pika kufitare e Jarinjës, përmes së cilës ia kishin mësyrë Kosovës për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës në ndeshjen ndaj Trepçës serbe, e vlefshme...

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Alsat-M

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës  së Kosovës....

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para 8 muajve - SuperSport

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para 8 muajve - Medial

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para 8 muajve - Tetova1

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës...

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit

para 8 muajve - Bota Press

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Cërvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Albeu

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Video/ Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Top Channel

Situatë e tensionuar paraqitet në pikën kufitare të Jarinjës, në veri të Kosovës, aty ku autoritetet kanë ndaluar ekipin dhe tifozët serbë të Crvena Zvezdës. Një numër i madh personash ndodhen pranë pikës...

Crvena Zvezda dhe tifozët serb nuk lejohen të futen në Kosovë

para 8 muajve - Vizion Plus

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zvezda  i cili arriti të mërkurën ne mesdite në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Express

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Ekipi i Serbisë “Crvena Zvezda” nuk u lejua të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – Policia e Kosovës nuk ka lejuar të hyjë në Kosovë për të zhvilluar ndeshje me një klun kosovar. Në vendkalimin kufitar me Serbinë, në Jarinjë, policia e ka kthyer prapa autobusin...

Nuk lejuan skuadrën serbe të hynte në Kosovë, presidenti i Federatës kosovare tregon aryset

para 8 muajve - Newsport

Policia e Kosovës ndali ditën e sotme në kufi skuadrën e Cervena Zvedës pasi këta të fundit dot ë zhvillonin ndeshje e vlefshme për Kupën e Serbisë në territorin shqiptar. Sfida ishte programuar për t’u...

U larguan kokëulur nga kufiri, ja ku zhvillohet ndeshja Trepça-Cërvena Zvezda

para 8 muajve - OraInfo

Futbollistët serbë nuk u lejuan të hynin në Kosovë. Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cërvena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e...

Polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para 8 muajve - Albinfo

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas , Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Fol

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Flet menaxheri i Crvena Zvezdës: E kemi të ndaluar hyrjen në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic, e ka konfirmuar se skuadra e tij e ka të ndaluar të hyjë në territorin e Kosovës, megjithatë ka shtuar se do të presin ta shohin se çfarë do të...

Tifozët e Crvena Zvezdës provokojnë në kufi: Oj Kosovë, o vendi im!

para 8 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës, “Delije” janë duke kënduar këngë nacionaliste në kufi të Jarinjës, teksa nuk po u lejohet atyre nga Policia e Kosovës të futen në territorin e Republikës së Kosovës. As kontingjenti...

Nuk lejuam skuadrën serbe të hynte në Kosovë, presidenti i Federatës kosovare tregon aryset

para 8 muajve - Newsport

Policia e Kosovës ndali ditën e sotme në kufi skuadrën e Cervena Zvedës pasi këta të fundit dot ë zhvillonin ndeshje e vlefshme për Kupën e Serbisë në territorin shqiptar. Sfida ishte programuar për t’u...

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Cërvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare...

Gjuriq thotë se Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Sinjali

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale. Gjuriq...

Përfaqësuesi i Trepçës ilegale serbe, Radovanovic: Ndalesa është më shumë sesa sport

para 8 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesit e klubit ilegal serb

Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë "Oj Kosovë o vendi im"

para 8 muajve - Albeu

Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës , ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena Zvezdës, që tashmë janë duke u kthyer për në Serbi. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

Policia e Kosovës s’lejon hyrjen e Crvena Zvezda-s në Mitrovicë

para 8 muajve - Koha Jone

Policia e Kosovës nuk ka lejuar autobusin e klubin serb të futbollit, Crvena Zvezda, të futet në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë për të zhvilluar një ndeshje në Mitrovicë. Mediat kosovare raportojnë...

Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Gazeta Express

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - OraInfo

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Reagon Gjuriq: Kosova duhet të largohet nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - GazetaBlic

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Opinion

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq), i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Momenti kur Policia e ndali autobusin e Crvena Zvezdës që po ia mësynte Kosovës

para 8 muajve - Medial

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Republika e Kosovës tregon autoritetin, ndalon ndeshjen serbe Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Medial

Policia e Kosovës e ka treguar autoritetin e Republikës së Kosovës karshi Serbisë edhe sot në pikën kufitare në Jarinë. Policia e shtetit e ka kthyer mbrapa gjigantin serb, Crvena Zvezdën, bashkë me disa...

Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq) i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Policia, e vendosur të mos i lejojë futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para 8 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para 8 muajve - Tetova Sot

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Alsat-M

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepçës, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet pasi që Policia e vendosur në Jarinë nuk i lejoi...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Medial

12:45 | 9 Tetor 2019 Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Koha.net

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Sipas Gjuriqit, pas ndalimit të ndeshjes “Zvezda” – “Trepça”, FFK duhet të përjashtohet nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Koha.net

Beograd, 9 tetor - Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, pas ndalimit të ndeshjes futbollistike midis "Cërvena Zvezdës" së Beogradit dhe "Trepçës" së Mitrovicës, që duhej të...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Pamje nga momenti kur tifozët serb bëjnë thirrje ofenduese ndaj Kosovës në Jarinje

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndeshja ilegale ndërmjet Trepçës nga Veriu dhe skuadrës serbe, Crevena Zveza nuk do të zhvillohet në territorin e Republikës së Kosovës. Ndeshja ishte e paraparë të luhej sot me fillim nga ora 14:00, por...

Crvena Zvezda nuk u lejua të hynte në Kosovë, ja çka thonë mediat serbe

para 8 muajve - Sinjali

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Federata e Futbollit e Kosovës kishte lajmëruar...

Tension dhe përplasje në Veri të Kosovës, ndërhyn policia, serbët provokojnë keq: Oj Kosovë, o vendi im!

para 8 muajve - Sot News

Paraditja e sotme është shoqëruar me tensione në Kosovën e veriut. Futbollistët e Crvena Zvezdës nuk janë lejuar që të kalojnë në Kosovë dhe janë detyruar që të kthehen në Serbi. Ndeshja e planifikuar...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Medial

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para 8 muajve - Medial

Tifozët e Crvena Zvezdës janë kthyer mbrapshtë nga pika kufitare e Jarinjës, përmes së cilës ia kishin mësyrë Kosovës për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës në ndeshjen ndaj Trepçës serbe, e vlefshme...

A do të zhvillohet ndeshja Trepça – Crvena Zvezda? Flet Agim Ademi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se ata kanë vendosur që të mos e lejojnë zhvillimin e ndeshjes mes Trepçës dhe Crvenz Zvezdas në Kosovë, duke shtuar se pret që edhe Policia...

Policia e Kosovës i ndalon lojtarët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Shtyhet ndeshja në Mitrovicën Veriore Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Crvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para 8 muajve - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Kosovës që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Presidenti i Trepçës së Veriut: Nuk e kuptoj se si politika të ketë ndikim në sport

para 8 muajve - GazetaBlic

Para një orë është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevena Zvezdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale të Republikës...

Momenti kur polici i Kosovës e përzë zyrtarin e lartë të Crvena Zvezdës: S’mund të kaloni

para 8 muajve - Periskopi

Skuadrës serbe të futbollit, Crvena Zvezda, i është ndaluar hyrja në territorin e Kosovës pasi u planifikua një ndeshje ilegale kundër të ashtuquajturës Trepça, nga veriu i Mitrovicës. U nisën deri në...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para 8 muajve - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Kosovës që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Ekipi i njohur serb “Crvena Zvezda” kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Koha Jone

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Tifozët e Crvena Zvezdës nga kufiri i Jarinjës ofendojnë rënd shqiptarët

para 8 muajve - GazetaBlic

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Nuk u lejua nga policia e Kosovës, Crvena Zvezda kthehet në Serbi

para 8 muajve - OraInfo

Crvena Zvezda nuk do të luaj në Kosovë. Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

Polici i Kosovës, drejtorit të ekipit serb: Nuk mund të hyni në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Policia e Kosovës tregoi forcën e saj duke mos e lënë ekipin serb, Crvena Zvezda të hyjë në Kosovë për ndeshjen e paraparë fillimisht të zhvillohet në Zveçan. Përfundimisht, ndeshja do të zhvillohet në...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Albeu

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Gazeta serbe, "Kurir" raporton se ndeshja...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para 8 muajve - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Serbisë që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

FF e Serbisë dhe Crvena Zvezda gjunjëzohen para vendimit të FFK-së – Kthehen mbrapa përfundimisht

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevena Zvezdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale...

Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para 8 muajve - Gazeta e re

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - Klan Kosova

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Medial

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Policia "bllokon" lojtarët e skuadrës serbe: Ndeshja Trepça-Crvena Zvezda nuk do të zhvillohet

para 8 muajve - Albeu

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovë – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Ky është momenti kur skuadra serbe arrin në pikën kufitare në Jarinje

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevea Zvesdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale të...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - Aktuale

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

ROSU merr vendim: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda nuk do të luhet

para 8 muajve - Derveni

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Medial

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Zhvendoset takimi, Trepça – Crvena Zvezda do të luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - GazetaBlic

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

ROSU nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para 8 muajve - Medial

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - Medial

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë ua kanë ndaluar hyrjen...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para 8 muajve - Medial

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Nuk do të luhet ndeshja mes Trepçës dhe Cërvenës në Zveçan

para 8 muajve - RTV 21

Ndeshja në Mitrovicën Veriore shtyhet Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në...

Përfundimisht nuk do të lejohet ndeshja Cërvena Zvezda - Trepça në Mitrovicë

para 8 muajve - Koha.net

Drejtori Sportiv i Klubit futbollistik "Trepça" nga Mitrovica, Bojan Jakshiq, i ka thënë RTS-së se ka marrë konfirmimin e Policisë së Kosovës se nuk do të lejojë ndeshjen me "Cërvena Zvezdën" në Mitrovicë...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - Medial

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon Crvena Zvezdës të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - OraInfo

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë “Oj Kosovë o vendi im”

para 8 muajve - InfoShqip

Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës, ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena Zvezdës, që tashmë janë duke u kthyer për në Serbi. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - InfoShqip

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

ROSU ishte në Jarinje, pritet të mos lejohet hyrja në Kosovë e delegacionit të “C. Zvezdës”

para 8 muajve - Koha.net

Një grup gazetarësh dhe punonjësish mediatikë nga Beogradi janë pritur në pikëkalimin kufitar Jarinje nga krerët e Listës Serbe, bën të ditur B92. Ata janë nisur drejt Kosovës për të raportuar nga ndeshja...

Mediat serbe: Drejtori i Trepçës në Veri e anulon ndeshjen me Crvena Zvezdën

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndeshja ndërmjet klubit ilegal Trepça nga Veriu i Kosovës dhe asaj nga Beogradi, Crevena Zvezda nuk do të zhvillohet në territorin e Republikë së Kosovës. Pak minuta më parë njësit speciale të Policisë...

Momenti kur Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - GazetaBlic

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Tetova1

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Nga Crvena Zvezda thonë se kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para 8 muajve - Albinfo

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

ROSU shkon në kufi, ndalohet hyrja e ekipit serb në Kosovë

para 8 muajve - Sinjali

Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur forcat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU. Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs ,...

Policia nuk i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - OraInfo

Ndeshja mes Crvena Zvevdas dhe Trepçës nuk do të zhvillohet. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do...

Policia ‘bllokon’ lojtarët e skuadrës serbe: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda nuk do të zhvillohet

para 8 muajve - GazetaBlic

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Flaka

Situatë e tensionuar paraqitet në pikën kufitare të Jarinjës, në veri të Kosovës, aty ku autoritetet kanë ndaluar ekipin dhe tifozët serbë të Crvena Zvezdës. Një numër i madh personash ndodhen pranë pikës...

A do të zhvillohet ndeshja Trepça – Crvena Zvezda? Flet Agim Ademi

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se ata kanë vendosur që të mos e lejojnë zhvillimin e ndeshjes mes Trepçës dhe Crvenz Zvezdas në Kosovë, duke shtuar se pret që edhe Policia...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para 8 muajve - Arbresh

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Crvena Zvezdës iu ndalua hyrja në Kosovë, Federata Serbe e Futbollit nuk dorëzohet – ja çka shkruan

para 8 muajve - Periskopi

Një falenderim i veçantë nga stafi i Periskopit shkon për Policinë e Kosovës, e cila ia ndaloi hyrjen skuadrës Crvena Zvezda në territorin tonë, me skuadrën serbe që po planifikonte të zhvillonte ndeshje...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para 8 muajve - Medial

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Serbisë që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para 8 muajve - Lajm

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës  së Kosovës....

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Tetova Sot

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

FFK u bën ftesë klubeve serbe

para 8 muajve - Gazeta Observer

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para 8 muajve - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet, shkruan Periskopi. Policia e Kosovës ka ndaluar futbollistët...

Crvena Zvezda reagon pasi iu ndalua hyrja në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Urdhër i prerë, Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë!

para 8 muajve - OraInfo

Përmes sportit Serbia po tenton që ta cënojë sovranitetin e Kosovës. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës dhe...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Infokusi

Gazeta serbe, “Kurir” ka raportuar ndeshja e paraparë nga Serbia te zhvillohej në Zveqan mes ekipit Trepçës dhe Cervena Zvezdës përfundimisht u ndalua nga policia e Kosovës  dhe se ndeshja do të zhvillohet...

Konfirmohet: Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Policia ndalon skuadrën e Cërvena Zvezdës të futet në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Crvena Zvezda tentonte të zhvillonte një ndeshje futbollistike me “Trepçën”, klub i serbëve të veriut. Mësohet se forca të shumta të Policisë së Kosovës janë pozicionuar në kufirin në Jarinjë dhe kanë...

Crvena Zvezda s’u lejua të hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Albinfo

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para 8 muajve - Bota Press

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Infokusi

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Dalin pamjet: Pjesëtarët e ROSU në pikën kufitare për ta ndaluar hyrjen e ekipit serb

para 8 muajve - InfoShqip

Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës dhe Zvezdës. Media serbe Kurir bën të ditur se tifozët e Zvezdas, rreth 50 prej tyre në 20 vetura, u ndaluan nga policia...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Zyrtare

Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në kuadër të Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale në Zveçan, raporton lajmi.net. FFK-ja kërkoi nga FIFA dhe Policia e Kosovës që të...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para 8 muajve - Lajm

Posted by informer.rs on Wednesday, October 9, 2019 Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Zvezdës! Delija këndon: Oj Kosovo, Kosovo…, shkruan Informer. Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje...

Agim Ademi: Asnjëherë nuk do ta lejojmë zhvillimin e ndeshjeve zyrtare të Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Policia e Kosovës e kthen në Serbi ekipin e Cërvena Zvezdës

para 8 muajve - Shenja

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Drejtori i Crvena Zvezdas, Terzic: Vendimi u mor nga Qeveria e Kosovës, fitore diplomatike për Serbinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Delegacioni i Crvena Zvezdas, i udhëhequr nga Zvezdan Terzic, nuk u lejuan të hyjnë në Kosovës në vendkalimin në Jarinje dhe kjo sipas tij ishte një vendim që u mor nga Qeveria e Kosovës dhe është fitore...

Çasti, kur Policia e Kosovës ndaloi autobusin e ekipit serb të hynte në Kosovë [Video]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndeshja Cërvena Zvezda dhe Trepça përfundimisht u anulua dhe nuk do të zhvillohet në Kosovë. Policia e kosovës ndaloi hyrjen e ekipit serb në territorin e Kosovës, ndërsa në mediat serbe është shpërndarë...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Tetova Sot

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Drejtori i Crvena Zvezdas, Terzic: Vendimi u mor nga Qeveria e Kosovës, fitore diplomatike për Serbinë

para 8 muajve - Arbresh

Delegacioni i Crvena Zvezdas, i udhëhequr nga Zvezdan Terzic, nuk u lejuan të hyjnë në Kosovës në vendkalimin në Jarinje dhe kjo sipas tij ishte një vendim që u mor nga Qeveria e Kosovës dhe është fitore...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për ndeshjen ndërmjet Trepçës së Veriut dhe Crvena Zvezda

para 8 muajve - GazetaBlic

U paralajmërua se ndeshja ndërmjet Trepçës së Veriut dhe skuadrës nga serbe, Crvena Zvezda do të luhet sot me fillim nga ora 14:00 në Zveçan, duel ky në kuadër të ligës së Serbisë. Por Federata e Futbollit...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës (VIDEO)

para 8 muajve - Zyrtare

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

STOP për Zvezdën e Beogradit, këtu është Republika e Kosovës

para 8 muajve - Lajm

Ku po shkon Cërvena Zvezdë e Beogradit? Këtu është Republika e Kosovës,  kthehu pas, pa leje të shtetit asnjë hap në Jarinje! Këtu ka shtet, këtu ka Federatë të Futbollit të Kosovës, president i saj është...

Zvezda sot ia mësyn Zveçanit për ta sfiduar Kosovën

para 8 muajve - Koha.net

Skuadra serbe e futbollit, Cërvena Zvezda, të martën pasdite ka marrë rrugë për në Kosovë, ku të mërkurën (sot, 14:00) pritet të luajë ndeshje për Kupë të Serbisë. Te klubi nga Beogradi janë të sigurt...

Momenti kur policia e Kosovës kthen mbrapa Cervena Zvezdan

para 8 muajve - KosovaPress

Cervena Zvezda ishte nisur në drejtim të Kosovës për të tentuar hyrjen brenda territorit tonë për të zhvilluar ndeshjen ndaj klubit ilegal serb, Trepça, në Zveçan, mirëpo një gjë e tillë nuk i është lejuar...

Serbët dalin për ta pritur Cërvena Zvezdën, Policia e Kosovës, do t’i kthejë mbrapa futbollistët!

para 8 muajve - Infokusi

Federata e Futbollist të Kosovës (FFK) nuk dhënë dritën jeshile që klubi i njohur serb, Crvena Zvezda të zhvillojë një ndeshje futbollistike me “Trepçën”, klub i serbëve të veriut. Ndonëse këta të fundit...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale, ka reaguar shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale, ka reaguar shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Policia e Kosovës nuk do të lejojë hyrjen e Cërvena Zvezdës në Kosovë

para 8 muajve - Lajm

Autoritetet shqiptare raportohet se kanë dërguar policinë në vendkalimin administrativ në Jarinje për të parandaluar delegacionin e Cërvena Zvezdës, i cili do të luajë sot një ndeshje të Kupës së Serbisë...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Gazeta serbe, “Kurir” ka raportuar ndeshja e paraparë nga Serbia te zhvillohej në Zveqan mes ekipit Trepçës dhe Cervena Zvezdës përfundimisht u ndalua nga policia e Kosovës dhe se ndeshja do të zhvillohet...

Gjuriq: Prishtina duhet të ‘fluturojë’ nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Periskopi

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para 8 muajve - Arbresh

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Gazeta e re

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Gazeta e re

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Policia e Kosovës anulon “sportin politik” të Listës Serbe: kthen mbrapsht “Crvena Zvezdën”

para 8 muajve - Te Sheshi

Policia e Kosovës i ka ndaluar futbollistët e ekipit serb “Crvena Zvezda” të futen në territorin e Republikës së Kosovës për të luajtur me klubin e jashtëligjshëm të futbollit “Trepça” nga Mitrovica Veriore....

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para 8 muajve - Zyrtare

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Zyrtare

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri i përgjithshëm i skuadrës së Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic, i cili ka thënë se e kanë të ndaluar hyrjen në Kosovë. “E kemi të ndalur të hyjmë në Kosovë, por do...

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Crvena Zvezda kthehet për Serbi, pasi policia ia ndaloi hyrjen në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta e re

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së...

Pamje të reja, kështu u ndalua Zvezda të futet në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet, shkruan Periskopi. Policia e Kosovës ka ndaluar futbollistët...

Ekipit serb nuk i lejohet hyrja në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri i përgjithshëm i skuadrës së Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic, i cili ka thënë se e kanë të ndaluar hyrjen në Kosovë. “E kemi të ndalur të hyjmë në Kosovë, por do...

Ku do të luhet takimi Trepça – Crvena Zvezda? Këto janë detajet

para 8 muajve - Arbresh

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Dorëzohen serbët: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Zyrtare

Gazeta serbe Kurir raporton se ndeshja Trepça – Crvena Zvezda, në kuadër të Kupës së Serbisë, do të zhvillohet në Serbi nesër, e jo sot në orën 14:00 në Kosovë siç ishte planifikuar fillimisht. Federata...

Mediat serbe: Trepça-Crvena Zvezda luhet nesër në Serbi

para 8 muajve - Periskopi

Para pak minutash u njoftua se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Gazeta serbe, Kurir raporton se ndeshja do...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - Gazeta e re

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

‘Crvena Zvezda’ nuk lejohet nga njësiti special i Kosovës të kalojë në Jarinjë (VIDEO)

para 8 muajve - in7

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Momenti kur Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - Bota Press

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës.Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Anulohet ndeshja Trepça-Crvena Zvezda

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në gjuhën serbe në veri të Mitrovicës e...

ZYRTARE: Merret vendimi për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para 8 muajve - Arbresh

Futbolli kosovar ka triumfuar, pasi takimi ndërmjet ekipeve serbe FC Trepça e Crvena Zvezda nuk do të luhe në Kosovë. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së Serbisë,...

Dorëzohen serbët, anulohet ndeshja Trepça-Crvena Zvezda

para 8 muajve - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në gjuhën serbe në veri të Mitrovicës e...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para 8 muajve - in7

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Dalin pamjet: Pjesëtarët e ROSU në pikën kufitare për ta ndaluar hyrjen e ekipit serb

para 8 muajve - Arbresh

Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur forcat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU. Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs ,...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Lajmi i fundit: Ndalohet hyrja e tifozëve të Zvezdas në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Tifozëve të Crvena Zvezdas u është ndaluar të hyjnë në territorin e Kosovës. Tifozët e ekipit serb nga Beogradi, Crvena Zvezda, nuk kanë mundur të futen në territorin e Kosovës, raporton Insporti Media...

Ndalohet hyrja e tifozëve të Zvezdas në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Tifozët e Zvezdës janë ndaluar për të hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, shkruan Periskopi. Media serbe Kurir bën të ditur se tifozët e Zvezdas, rreth 50 prej tyre në 20 vetura, u ndaluan nga...

Policia e Kosovës: Crvena Zvezdas do t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka thënë se klubit serb, Crvena Zvezdas nuk ka mbërritur sot (e mërkurë) në Kosovë dhe se atyre do t’i ndalohet hyrja në territorin tonë për të zhvilluar ndeshjen ndaj Trepçës (klubit...

Kurir: Tensione në Jarinje, dërgohen forca të policisë për ta ndaluar hyrjen e Zvezdas

para 8 muajve - Periskopi

Mediat serbe vazhdojnë të raportojnë për situatën, që sipas tyre është e tensionuar, në pikën kufitare në Jarinje, në veri të Kosovës. Sipas portalit serb Kurir , forca të policisë së Kosovës tashmë kanë...

Kurir: Tensione në Jarinje, dërgohen forca të policisë për ta ndaluar hyrjen e Zvezdas

para 8 muajve - Arbresh

Mediat serbe vazhdojnë të raportojnë për situatën, që sipas tyre është e tensionuar, në pikën kufitare në Jarinje, në veri të Kosovës. Sipas portalit serb Kurir , forca të policisë së Kosovës tashmë kanë...

Crvena Zvezdës nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para 8 muajve - Periskopi

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para 8 muajve - Arbresh

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Zvezda sot ia mësyn Zveçanit për ta sfiduar Kosovën

para 8 muajve - Ekonomia Online

Skuadra serbe e futbollit, Cërvena Zvezda, të martën pasdite ka marrë rrugë për në Kosovë, ku të mërkurën (sot, 14:00) pritet të luajë ndeshje për Kupë të Serbisë. Te klubi nga Beogradi janë të sigurt...

Nuk dihet ende nëse ndeshja e Kupës së Serbisë do të zhvillohet në Zveçan

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Nuk dihet ende nëse ndeshja midis klubit futbollistik "Crvena Zvezda" nga Serbia dhe "Trepçës" nga veriu i Kosovës - në kuadër të Ligës së Serbisë - do të zhvillohet të mërkurën në Zveçan, në veri të Kosovës,...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra nga Superliga e Serbisë, Crvena Zvezda të martën pasdite është nisur nga Beogradi në drejtim të Kosovës, për të zhvilluar ndeshje të kupës së Serbisë. Të mërkurën (nesër) është paraparë që të luhet...

Crvena Zvezda e Beogradit i shpall luftë Kosovës!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kampioni i Serbisë, klubi i futbollit Cërvena Zvezda e Beogradit, tregon hapur lidhjet me ushtrinë e Serbisë dhe që besa edhe janë pritur nga garda e tyre në mënyrën me të mirë të mundshme. Provokim i...

Crvena Zvezda luan nesër në Mitrovicë, Federata: Ekipi serb të mos hyjë në Kosovë

para 8 muajve - Koha Jone

Nesër kampionët në fuqi të Serbisë Crvena Zvezda luajnë në Zveçan të Kosovës, përballë Trepçës. Bëhet fjalë për një ndeshje të Kupës së Serbisë, e cila vendos përballë ekipin legjendar të ish- Jugosllavisë...

Crvna Zvezda niset për të luajtur një ndeshje në Kosovë

para 8 muajve - Sinjali

Skuadra e futbollit nga Serbia, Crvna Zvezda, është nisur gjatë ditës së sotme për në Kosovë me arsyetimin për të zhvilluar një ndeshje me një skuadër serbe. Në llogarinë e këtij klubi janë publikuar disa fotografi,...

Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda, klubit serb i arrin një letër nga FIFA

para 8 muajve - Periskopi

Klubi serb, Crvena Zvezda ka publikuar një letër që ka arritur në adresë të tij dhe në adresë të Federatës së Futbollit të Kosovës. Kjo për shkak të ndeshjes së paraparë të zhvillohet në veri të Kosovës...

Crvena Zvezda niset për Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

​FFK e vendosur të mos lejojë zhvillimin e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë leje nga FFK....

Zvezda niset drejt Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Observer

Skuadra nga Beogradi, Crvna Zvezda është nisur drejtë Kosovës për ndeshjen me të ashtuquajturën, Trepca. Zvezda këtë ndeshje kërkon ta luaj në Kosovë në kuadër të Kupës së Serbisë. Nga ana tjetër, FFK...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës, klubi poston foto nga nisja e lojtarëve

para 8 muajve - Gazeta e re

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë. Të mërkurën është paraparë që të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepçën nga Mitrovica....

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para 8 muajve - Medial

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - Top Channel

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para 8 muajve - Lajm

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

Rritet tensioni me Serbinë, kërkohet ndalimi i ndeshjes së Crvena Zvezdës në Kosovë

para 8 muajve - Newsport

Tensionet midis Serbisë dhe Kosovës vazhdojnë të jenë prezentë jo vetëm në politikë por edhe në futboll. Sëfundmi midis shteteve është hapur një “çështje” e re. Klubi serb Crvena Zvezda bënë të ditur se...

FFK: Ndeshja e futbollit me Crvena Zvezdës nuk lejohet, është provokim

para 8 muajve - Infokusi

Ekipi i futbollit Crvena Zvezdës nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Kjo pasi që është paralajmëruar një ndeshje zyrtare sportive. FFK ka treguar se nuk do ta lejoj këtë gjë, konkretisht...

Federata e Futbollit të Serbisë sfidon FFK-në – A do të luhet nesër ndeshja Crvena Zvenda – Trepça në Veri

para 8 muajve - GazetaBlic

Federata e Futbollit të Kosovës javë më parë, kishte reaguar në lidhje me ndeshjen ilegale ndërmjet skuadrës të ashtuquajtur Trepça dhe Crevena Zvezdës, takimi ky që pritet të zhvillohet ditën e nesërme...

FFK: Ndeshja e futbollit me Crvena Zvezdës nuk lejohet, është provokim

para 8 muajve - Infokusi

Ekipi i futbollit Crvena Zvezdës nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Kjo pasi që është paralajmëruar një ndeshje zyrtare sportive. FFK ka treguar se nuk do ta lejoj këtë gjë, konkretisht...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës, klubi poston foto nga nisja e lojtarëve

para 8 muajve - Arbresh

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë. Të mërkurën është paraparë që të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepçën nga Mitrovica....

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - Aktuale

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

Crvena Zvezda niset për Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

FFK nuk do të lejojë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

FFK e vendosur! Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë...

E frikshme: Crvena Zvezda niset për Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

Eroll Salihu: Ndeshjet ilegale të Serbisë nuk do të zhvillohen në Kosovë

para 8 muajve - Epoka e Re

Media serbe raportojnë se të mërkurën do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, ani pse ende nuk kanë marr leje nga...

Sekretari i FFK-së, Salihu: Crvena Zvezdës duhet t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

Sekretari i FFK-së: Crvena Zvezdës duhet t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

Federata e Futbollit të Serbisë sfidon FFK-në – A do të luhet nesër ndeshja Crvena Zvenda – Trepça në Veri

para 8 muajve - Gazeta Observer

Federata e Futbollit të Kosovës javë më parë, kishte reaguar në lidhje me ndeshjen ilegale ndërmjet skuadrës të ashtuquajtur Trepça dhe Crevena Zvezdës, takimi ky që pritet të zhvillohet ditën e nesërme...

Crvena Zvezda sonte e kalon natën në Novi Pazar, nesër luan ilegalisht në Kosovë – reagon FFK

para 8 muajve - Periskopi

Në Serbi po raportohet se Crvena Zvezda e Beogradit nesër do të luajë kundër skuadrës ilegale nga veriu, Trepça, në kuadër të Kupës së Serbisë. Potencohet se futbollistët e Zvezdës sonte do ta kalojnë...

Insiston FFK-ja: S’do të lejojmë që Cërvena Zvezda të luajë në Kosovë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë leje nga FFK-ja....

Crvena Zvezda e Beogradit i shpall luftë Kosovës

para 8 muajve - Lajm

Kampioni i Serbisë, klubi i futbollit Cërvena Zvezda e Beogradit, tregon hapur lidhjet me ushtrinë e Serbisë dhe që besa edhe janë pritur nga garda e tyre në mënyrën me të mirë të mundshme. Provokim i...

‘Crvena Zvezda’ e Beogradit i shpall luftë Kosovës!

para 8 muajve - in7

Kampioni i Serbisë, klubi i futbollit Cërvena Zvezda e Beogradit, tregon hapur lidhjet me ushtrinë e Serbisë dhe që, besa edhe, janë pritur nga garda e tyre në mënyrën me të mirë të mundshme. Provokim...

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Lojtarët e skuadrës së Cërvena Zvezdës do të vendosen sonte në Novi Pazar për ta kaluar natën, ndërsa nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Mirëpo një gjë të tillë nuk pritet ta lejojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK