http://kariera.mk

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Medial

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Kombëtarja të premten luan ndaj Turqisë, flasin futbollistët

para 8 muajve - Ina

Ditën e premte Kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj Turqisë sfidën e radhës së kualifikueseve të Euro 2020, një përballje kjo që shihet nga kuqezinjtë si një përballje vendimtare për ecurinë e skuadrës...

Mavraj dhe Hysaj nuk janë në dispozicion, ja kush do të marrë shiritin e kapitenit te Kombëtarja

para 8 muajve - Koha.mk

Për përballjen ndaj Turqisë, Shqipëria nuk do të ketë në dispozicion dy mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Njëherësh, për përfaqësuesen ata janë edhe kapiteni dhe zëvendëskapiteni. Tanimë, në mungesë...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - GazetaBlic

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Koha.mk

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Fitorja me Turqinë me rëndësi/ Veseli dhe Trashi flasin për ndeshjen e së premtes

para 8 muajve - Top Channel

Ditën e premte Kombëtarja shqiptare do të luajë ndaj turqisë sfidën e radhës së kualifikueseve të Euro 2020, një përballje kjo që shihet nga kuqezinjtë si një përballje vendimtare për ecurinë e skuadrës...

"Jemi gati për të dhënë maksimumin për Kombëtaren"

para 8 muajve - Anadolu Agency

Durrës Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll vazhdon grumbullimin dhe përgatitjet e fundit në prag të ndeshjeve eliminatore për kampionatin e futbollit "Euro 2020" kundër Turqisë dhe Moldavisë, raporton Anadolu...

VIDEO/ Veseli mendon tri pikët në Stamboll, Trashi pret debutimin

para 8 muajve - BalkanWeb

Frederik Veseli dhe Lorenc Trashi ishin dy lojtarët që dolën përpara medias nga grumbullimi i Kombëtares së Shqipërisë. I pari është kandidat për një vend në formacion, teksa forcon bindjen e skuadrës...

VIDEO/ Veseli mendon tri pikët në Stamboll, Trashi pret debutimin

para 8 muajve - Medial

Frederik Veseli dhe Lorenc Trashi ishin dy lojtarët që dolën përpara medias nga grumbullimi i Kombëtares së Shqipërisë. I pari është kandidat për një vend në formacion, teksa forcon bindjen e skuadrës...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - Gazeta Tema

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, shkojmë për fitore në Turqi

para 8 muajve - Koha Jone

Frederic Veseli beson te një fitore e mundshme e kombëtares sonë ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për afrimet e reja në skuadër...

Veseli: Na mungon një lider si Cana, në Turqi vetëm për fitore

para 8 muajve - SuperSport

Edhe Frederic Veseli beson te një triumf i Shqipërisë të premten në mbrëmje në Stamboll ndaj Turqisë. Mbrojtësi i Empolit në Serie B, në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure foli me superlativa për...

Mungojnë Mavraj dhe Hysaj, ja kush do ta mbajë shiritin e kapitenit

para 8 muajve - BalkanWeb

Berat Gjimshiti u shpreh I gatshëm për të marrë mbi vete një rol të vështirë siç është kapiteni i kombëtares së Shqipërisë. Por mbrojtësi që luan me Atalantën duhet të presë radhën për të vendosur shiritin...

Mungojnë Mavraj dhe Hysaj, ja kush do ta mbajë shiritin e kapitenit

para 8 muajve - Medial

Berat Gjimshiti u shpreh I gatshëm për të marrë mbi vete një rol të vështirë siç është kapiteni i kombëtares së Shqipërisë. Por mbrojtësi që luan me Atalantën duhet të presë radhën për të vendosur shiritin...

Veseli: I kemi mundësitë për ta mposhtur Turqinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë. Këto përballje janë shumë vendimtare për vazhdimësinë në Evropianin e 2020. Pas dëmtimit të Mërgim Mavrajt, Frederik Veseli ka shumë shanse...

Frederik VESELI flet “shkoqur”: E mundim TURQINË si në miqësore, koha për të gjetur një Lorik të ri

para 8 muajve - Newsport

Frederik Veseli ka folur në konferencën e zakonshme para ndeshjes së Kombëtares kundër Turqisë. Qendërmbrojtësi kuqezi deklaroi para mediave: “Besoj se kemi edhe lojtarët që përshtaten me skemën 3, por mund...

Mavraj dhe Hysaj mungojnë, ky do të jetë kapiteni i Shqipërisë

para 8 muajve - Epoka e Re

Për përballjen ndaj Turqisë, Shqipëria nuk do të ketë në dispozicion dy mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Njëherësh, për përfaqësuesen ata janë edhe kapiteni dhe zëvendëskapiteni. Tanimë, në mungesë...

Ndryshon lista/ Ja kush është lojtari që do të bashkohet pas dëmtimit të Hysaj

para 8 muajve - Top Channel

Elseid Hysaj ka pësuar një dëmtim të tmerrshëm në ndeshjen që Napoli luajti kundër Torinos në fundjavë dhe si pasojë ai për të paktën 20 ditë e ka të ndaluar që të futet në fushën e blertë. Kjo ka bërë...

Gjimshiti: Elsi do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - Koha.mk

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Koha.mk

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Taulant Seferi: Gati jam për sfidat e reja

para 8 muajve - Alsat-M

Sulmuesi i Xamax-it, Taulant Seferi, është emri më i ri që i bashkohet kombëtares shqiptare. Ai e priste me ngulm këtë festë dhe afrimi në grupin e Edy Rejës i duket një ëndërr e kthyer në realitet. “E...

Vjen dhe Memolla, Kumbulla stërvitje të diferencuar

para 8 muajve - Koha.mk

Kombëtarja mbylli ditën e dytë të përgatitjeve për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë në program më 11 dhe 14 tetor, me kuqezinjtë e Edi Rejës që sërish u shfaqën entuziastë dhe në seancën e...

Hysaj mungon një muaj pas lëndimit të tmerrshëm

para 8 muajve - Klan Kosova

Elseid Hysaj dje ka pësuar një dëmtim me ç’rast është dashur ta lë në gjysmë ndeshjen kampionale. Në takimin ndaj Torinos, Hysaj pas një dueli në ajër ku ka rënë pa kontroll në tokë. Pas ekzaminimeve të...

Dëmtimi i rëndë, Hysaj rrezikon të humbasë edhe inaugurimin në “Arenën Kombëtare”

para 8 muajve - Koha Jone

Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport” në Itali, mbrojtësi i Napolit Elseid Hysaj do të qëndrojë një muaj jashtë fushave të lojës. Futbollisti i kombëtares sonë ka pësuar një frakturë në sternumit...

Vjen dhe Memolla, Kumbulla stërvitje të diferencuar

para 8 muajve - SuperSport

Kombëtarja mbylli ditën e dytë të përgatitjeve për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë në program më 11 dhe 14 tetor, me kuqezinjtë e Edi Rejës që sërish u shfaqën entuziastë dhe në seancën e...

Gjimshiti vlerëson se Kombëtarja ka gjasa ndaj Turqisë

para 8 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll po vazhdon përgatitjet për ndeshjet eliminatore me Turqinë dhe Moldavinë. Pas lëndimit të Elseid Hysajt, në kombëtare është ftuar Hysen Memolla që ishte në listën rezervë....

Në prag të sfidës me Turqinë, Seferi dhe Gjimshiti: E vështirë por duam të surprizojmë

para 8 muajve - Vizion Plus

Radha për te dale përpara medias ne prag te dy sfidave eliminatore i takoi një tjetër risie ne kombëtaren e Edi Rejes. Shqiptari i Maqedonisë Taulant Seferi i cili u thirr për here te pare ne kombëtare...

Reja ndërron mendje, zëvendësuesin e Hysajt e merr nga Finlanda

para 8 muajve - Flaka

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

VIDEO/ “Në Turqi për fitore”, rriten dozat e optimizmit në Kombëtare

para 8 muajve - Medial

Në konfrencën e përditëshme për mediat nga grumbullimi i kombëtares së Shqipërisë kanë folur Berat Gjimshiti dhe Taulant Seferi. Mbrojtësi, i cili mund të marrë shiritin e kapitenit dhe sulmuesi që pret...

Kombëtarja gati për Turqinë, Gjimshiti: Kemi shanse të vërteta

para 8 muajve - Top Channel

Përfaqësuesja shqiptare është në prag të mbylljes së grumbullimit në Durrës pasi ditën e mërkurë në mëngjes do të niset drejt Stambollit ku më 11 tetor do të luaj përball Turqisë. Në konferencën e fundit...

VIDEO/ “Në Turqi për fitore”, rriten dozat e optimizmit në Kombëtare

para 8 muajve - BalkanWeb

Në konfrencën e përditëshme për mediat nga grumbullimi i kombëtares së Shqipërisë kanë folur Berat Gjimshiti dhe Taulant Seferi. Mbrojtësi, i cili mund të marrë shiritin e kapitenit dhe sulmuesi që pret...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Edy Reja bën ndryshim në listën e Shqipërisë, e zëvendëson Hysajn me këtë lojtar

para 8 muajve - Insajderi

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

Kombëtarja gati për Turqinë, Gjimshiti: Kemi shanse të vërteta

para 8 muajve - Aktuale

Përfaqësuesja shqiptare është në prag të mbylljes së grumbullimit në Durrës pasi ditën e mërkurë në mëngjes do të niset drejt Stambollit ku më 11 tetor do të luaj përball Turqisë.Në konferencën e fundit...

Gjimshiti: Kemi gjasa të mira për t’u kualifikuar në EURO

para 8 muajve - Gazeta Express

Mbrojtësi shqiptar i Atalantas, Berat Gjimshiti, ka thënë se është gati për dy ndeshjet e muajit tetor me Kombëtaren e Shqipërisë, përkundër që e ka pranuar se ato nuk do të jenë sfida të lehta për t’i...

Ndryshime në listën e Shqipërisë, Reja zëvendëson Hysajn

para 8 muajve - Gazeta Express

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Medial

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Hysaj mungon një muaj pas lëndimit të tmerrshëm

para 8 muajve - Ekonomia Online

Elseid Hysaj dje ka pësuar një dëmtim me ç’rast është dashur ta lë në gjysmë ndeshjen kampionale. Në takimin ndaj Torinos, Hysaj pas një dueli në ajër ku ka rënë pa kontroll në tokë. Pas ekzaminimeve të...

Gjimshiti: Do të na mungojë Hysaj, por do të mundohemi ta fitojmë takimin

para 8 muajve - GazetaBlic

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në një konferencë shtypi, ku theksoi se kuqezinjtë janë gati për të luajtur shanset...

Ndryshime në listën e Shqipërisë, Reja zëvendëson Hysajn

para 8 muajve - Medial

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur se trajneri Edy Reja e ka zëvendësuar Elseid Hysajn e lënduar me Hysen Memollën në listën e ekipit kombëtar të Shqipërisë për ndeshjet e muajit tetor. Napoli...

Gjimshiti: Do na mungojë kapiteni, vetëbesimin te Atalanta dua ta përcjell në Kombëtare

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në konferencën për shtyp në kuadër të ndeshjes kualifikuese ndaj Turqisë më datë 11 tetor, mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti është shprehur i vjen keq për dëmtimin e Hysajt dhe shkodrani do t’i mungojë...

Taulant Seferi: Jam i befasuar nga pritja, luaj kudo që kërkon trajneri

para 8 muajve - Gazeta Tema

Taulant Seferi mezi po e priste një ftesë nga Shqipëria dhe tashmë që e ka marrë ndihet shumë i lumtur. Sulmuesi nga Kumanova duhet të bindë trajnerin Edy Reja, që të jetë i ftuar edhe në të ardhmen. Sot...

Dëmtimi i Hysajt, Reja vendos kush do ta zëvendësojë

para 8 muajve - Opinion

Elseid Hysaj nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Edi Reja për ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë. Kapiteni u dëmtua të dielën me Napolin, ndërsa vendin e tij do ta marrë Hysen Memolla. “Shqipëria...

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Gjimshiti: Hysaj do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - Albeu

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Mbrojtësi kavajas zëvëndëson Elseid Hysajn tek Shqipëria

para 8 muajve - Medial

Trajneri Edy Reja ka bërë një ndryshim të detyruar në listën e lojtarëve të grumbulluar për duelet kundrë Turqisë dhe Moldavisë për Euro 2020. Dëmtimi horror I Elseid Hysaj në duelin Torino-Napoli pak...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Mbrojtësi kavajas zëvëndëson Elseid Hysajn tek Shqipëria

para 8 muajve - Vizion Plus

Trajneri Edy Reja ka bërë një ndryshim të detyruar në listën e lojtarëve të grumbulluar për duelet kundrë Turqisë dhe Moldavisë për Euro 2020. Dëmtimi horror I Elseid Hysaj në duelin Torino-Napoli pak...

Taulant Seferi: E prisja ftesën nga kombëtarja, i gatshëm të luajë kudo

para 8 muajve - Koha Jone

Një nga afrimet e reja të grumbullimit të radhës së kombëtares është Taulant Seferi. Talenti 22-vjeçar në daljen e parë për mediat ka rrëfyer mes emocionesh se mezi e priste ftesën nga kombëtarja. “E kam...

Gjimshiti: Gati të bëj liderin, kapiteni Hysaj është mungesë e madhe

para 8 muajve - Koha Jone

Berat Gjimshiti është një ndër të spikaturit në Seria A te skuadra e Atalantës, por në kombëtare ai është kritikuar shpesh herë. Duke folur për mediat nga grumbullimi ai u shpreh se është gati të bëjë...

Flet agjenti i Hysaj, tregon gjendjen dhe të ardhmen e tij

para 8 muajve - Tetova Sot

Elseid Hysaj pritet të rikthehet shumë shpejtë dhe në janar të largohet nga Napoli. Këtë e ka konfirmuar vet menaxheri i Hysajt, Maroi Giuffredi i cili ka folur në lidhje me gjendjen e tij pas lëndimit...

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - Medial

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Ndryshime në listën e Rejas, grumbullohet Memolla

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria nën drejtimin e trajnerit Edi Reja është duke kryer përgatitje intensive për ndeshjet zyrtare me Turqinë dhe Moldavinë në transfertë. Ditën e sotme ka pasur ndryshime në listën kuqezi. Hysen...

Gjimshiti: Elsi do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë

para 8 muajve - SuperSport

Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot ishte në konferencën për shtyp, ku theksoi se kuqezinjët janë gati për të luajtur shanset...

Reja ndërron mendje, zëvendësuesin e Hysajt e merr nga Finlanda

para 8 muajve - SuperSport

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

Kombëtarja zhvillon seancën e dytë të stërvitjes/ Reja befason sërish me vendimet e marra!

para 8 muajve - Standard

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Trajneri Edi Reja ka programuar dy seanca stërvitore në ditë,...

U ftua për herë të parë nga Shqipëria, Seferi rrëfen përvojën

para 8 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi shqiptar nga Kumanova që luan për Nauchatel Xamax, Taluant Seferi, ka rrëfyer se si po ndihet tani që ëndrra e tij, të jetë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, i është bërë realitet. Gjatë ditëve...

Dëmtimi i Hysajt, Reja thërret mbrojtësin goleador në Finlandë

para 8 muajve - Koha Jone

Përfaqësuesja shqiptare ka nisur përgatitjet për transfertat e 11 tetorit në Turqi dhe atë të datës 14 në Moldavi. Të gjithë lojtarët ishin në dispozicion të trajnerit Edy Reja, me përjashtim të Elseid...

Dëmtimi nuk ndryshon planet, Hysaj i vendosur për të ardhmen

para 8 muajve - BalkanWeb

Elseid Hysaj kërkon të largohet nga Napoli, kjo është një dëshirë fikse e lojtarit e cila nuk ka ndryshuar aspak me kalimin e kohës, përkundrazi, është përforcuar dhe më shumë. C.Ancelotti vendosi ta aktivizoj...

SEFERI: I BEFASUAR, DO TË JAP MAKSIMUMIN PËR KOMBËTAREN

para 8 muajve - Shenja

Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet me Turqinë dhe Moldavinë në dy ndeshjet eliminatore të muajit tetor për Kampionatin Europian 2020. Një nga të ftuarit e ri të seleksionuesit Edy Reja, ishte Taulant...

Dëmtimi nuk ndryshon planet, Hysaj i vendosur për të ardhmen

para 8 muajve - Medial

Elseid Hysaj kërkon të largohet nga Napoli, kjo është një dëshirë fikse e lojtarit e cila nuk ka ndryshuar aspak me kalimin e kohës, përkundrazi, është përforcuar dhe më shumë. C.Ancelotti vendosi ta aktivizoj...

Seferi dhe Gjimshiti optimistë para ndeshjeve me Turqinë dhe Moldavinë (VIDEO)

para 8 muajve - in7

Ekipi kombëtar vazhdon grumbullimin në prag të ndeshjeve kualifikuese kundër Turqisë në 11 Tetor dhe ndaj Moldavisë më 14 Tetor. Për të folur për grumbullimin dhe dy sfidat kualifikuese, sot kanë dalë...

Mungesa e Hysajt prish punë edhe në stërvitje, Edi Reja grumbullon lojtarin e Shpresave

para 8 muajve - Newsport

Skuadra kombëtare e Shqipërisë ka kryer seancën e radhës stërvitore. Nën urdhrat e trajnerit Edi Reja kanë zbritur në fushë të gjithë lojtarët, veç Marash Kumbullës që nuk është në formë optimale. Situata...

Agjenti i Hysajt: Rikthehet brenda muajit, në janar kompletojmë transferimin te Roma

para 8 muajve - Gazeta Tema

Elseid Hysaj pësoi një rënie të rrezikshme ditën e diel në sfidën mes Torinos dhe Napolit, që do ta lërë jashtë ndeshjeve eliminatore të Kombëtares Shqiptare, ndërsa për dëmtimin e shkodranit ka folur...

Seferi: Jam në formë të mirë, luaj ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Lajm

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Flet agjenti i Hysajt, tregon gjendjen dhe të ardhmen e tij

para 8 muajve - RTV 21

Hysaj pësoi lëndim në ndeshjen Torino – Napoli Elseid Hysaj pritet të rikthehet shumë shpejtë dhe në janar të largohet nga Napoli. Këtë e konfirmoi menaxheri i Hysajt, Maroi Giuffredi, i cili foli në lidhje...

Edi Reja merr vendimin e rëndësishëm, ja kush e zëvendëson Hysaj

para 8 muajve - Lexo

Pas 24 orësh reflektimi, por edhe hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e...

Ndryshon lista e Shqipërisë, Reja gjen zëvendësuesin e Hysajt në Finlandë

para 8 muajve - Arbresh

Dëmtimi i Elseid Hysajt në ndeshjen Torino-Napoli bëri që shkodrani të humbë ndeshjet eliminatore të Kombëtares Shqiptare, duke prishur jo pak planet e trajnerit Edi Reja, që fillimisht vendosi të mos...

Për herë të parë në Kombëtare, Seferi: Jam befasuar nga pritja, gjithmonë gati

para 8 muajve - Bota Press

Kombëtares shqiptare i është bashkuar për herë të parë edhe Taulant Seferi, një lojtar i cili ka qenë pjesë e skuadrës Shpresa në shumë ndeshje, ndërsa kohët e fundit ka pasur interes edhe nga Maqedonia...

Gjimshiti: Hysaj do të na mungojë, por do të japim maksimumin ndaj Turqisë

para 8 muajve - KosovaPress

Në konferencën për mediat, mbrojtësi kuqezi tha se Kombëtarja do të udhëtojë për të dhënë maksimumin që të marrë rezultat pozitiv. Mbrojtësi i Atalantës ka treguar se Elseid Hysaj do t'u mungojë, por nga...

Seferi: Jam i lumtur me ftesën e Shqipërisë, do të luajë ku të dojë trajneri

para 8 muajve - Arbresh

Sulmuesi nga Kumanova, që luan me zviceranët e Xamax, Taulant Seferi ishte një nga risitë e listës së trajnerit Edi Reja për ndeshjet e radhës eliminatore, ndërsa sot ishte në krah të Berat Gjimshitit...

Seanca stërvitore e paradites, Kombëtarja vazhdon përgatitjet për “finalen” ndaj Turqisë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kombëtarja e Shqipërisë ka zhvilluar ditën e sotme seancën e parashikuar në orën 10:30. Kuqezinjtë e trajnerit Edi Reja po vazhdojnë me intensitet përgatitjet për ndeshjen e 11 tetorit në transfertë ndaj...

Ndryshon lista e Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Ditën e sotme ka pasur ndryshime në listën kuqezi Hysen Memolla është lojtari i ri i cili do ti bashkohet grumbullimit me skuadrën për ndeshjen në Stamboll më 11 Tetor dhe atë ndaj Moldavisë në 14 Tetor....

Dëmtimi i Hysajt, zbulohet përfundimisht sa mungon lojtari shqiptar

para 8 muajve - Newsport

Vetëm dy ditë më parë Elseid Hysaj ka pësuar një dëmtim të rëndë, në transfertën që Napoli luajti ndaj Torinos (0-0), e vlefshme për javën e 7-të të Serie A. Mirëpo, sa do të mungojë mbrojtësi shqiptar?...

Seferi rrëfen ftesën nga Kombëtarja: Ja kë e mora i pari në telefon

para 8 muajve - Lajm

Një nga risitë e trajnerit Reja në listën e publikuar për dy ndeshjet e radhës së Shqipërisë, ishte edhe Taulant Seferi. Një lojtar që e kishte dëshmuar në shumë raste dashurinë e tij të madhe për fanellën...

Agjenti i Hysajt: Rikthehet brenda muajit, në janar kompletojmë transferimin

para 8 muajve - Albeu

Elseid Hysaj pësoi një rënie të rrezikshme ditën e diel në sfidën mes Torinos dhe Napolit, që do ta lërë jashtë ndeshjeve eliminatore të Kombëtares Shqiptare, ndërsa për dëmtimin e shkodranit ka folur...

Gjimshiti: Shqipëria ka shanse reale, luajmë edhe për Hysajn

para 8 muajve - Epoka e Re

Shqipëria do të luajë dy përballje shumë të rëndësishme për kualifikueset e Evropianit në muajin tetor, teksa do të përballet me Turqinë dhe Moldavinë. Në prag të këtyre dy ndeshjeve ka qenë i pranishëm...

Agjenti i Hysajt: Rikthehet brenda muajit, në janar kompletojmë transferimin

para 8 muajve - Ina

Elseid Hysaj pësoi një rënie të rrezikshme ditën e diel në sfidën mes Torinos dhe Napolit, që do ta lërë jashtë ndeshjeve eliminatore të Kombëtares Shqiptare, ndërsa për dëmtimin e shkodranit ka folur...

Edi Reja ndryshon mendje, ndryshon sërish lista e Kombëtares (SHKAK BËHET HYSAJ)

para 8 muajve - Newsport

Hysen Memolla është lojtar i ri që i shtohet listës së Kombëtares për dy ndeshjet eleminatore. Lajmi është bërë me dije nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar...

Zbulohet e ardhmja e Hysajt, këmbana alarmi për Napolin

para 8 muajve - Lexo

Menaxheri i Hysajt, Mario Giuffredi, ka folur në lidhje me gjendjen e shqiptarit pas përplasjes së frikshme dhe të ardhmes së tij. Ai sqaroi gjithçka në një intervistë për Punto Nuovo Sport Show. “Hysaj...

Pret formacionin, Taulant Seferi “kërcënon” Turqinë: Shkojmë për fitore, gati të luaj kudo që do Reja

para 8 muajve - Newsport

Krahas Gjimshitit në konferencën e zakonshme për shtyp të Kombëtares, ka dalë edhe Taulant Seferi. Futbollisti i ftuar nga trajneri Edi Reja u shpreh i kënaqur dhe theksoi se priste të grumbullohej me...

Agjenti i Hysajt: Rikthehet brenda muajit, në janar kompletojmë transferimin

para 8 muajve - SuperSport

Elseid Hysaj pësoi një rënie të rrezikshme ditën e diel në sfidën mes Torinos dhe Napolit, që do ta lërë jashtë ndeshjeve eliminatore të Kombëtares Shqiptare, ndërsa për dëmtimin e shkodranit ka folur...

Reja befason me këtë vendim! Kombëtarja zhvillon seancën e dytë të stërvitjes

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Trajneri Edi Reja ka programuar dy seanca stërvitore në ditë,...

Lajm i keq për Kombëtaren, dëmtohet rëndë Elsi Hysaj

para 8 muajve - Lajme.al

Elseid Hysaj ka braktisur fushen e lojes pas nje demtimi horror që pësoi kunder Torinos në minutën e 31′. Në dyluftim me Ansaldin mbrojtësi i Kombëtares bie në një pozicion shumë të keq. Dyshimet e para...

Qendërmbrojtësi kuqezi është gati: Marr më shumë përgjegjësi pas largimit të Mavrajt, fitojmë për Elsi Hysajn

para 8 muajve - Newsport

Berat Gjimshiti ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp ku ka folur para ndeshjes së Kombëtares kundër Turqisë. Para medieve, qendërmbrotjësi kuqezi ka deklaruar: “Po i kemi dy ndeshje shumë të vështira,...

Flet agjenti i Hysaj, tregon gjendjen dhe të ardhmen e tij

para 8 muajve - Periskopi

Elseid Hysaj pritet të rikthehet shumë shpejtë dhe në janar të largohet nga Napoli. Këtë e ka konfirmuar vet menaxheri i Hysajt, Maroi Giuffredi i cili ka folur në lidhje me gjendjen e tij pas lëndimit...

Flet agjenti i Hysaj, tregon gjendjen dhe të ardhmen e tij

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar vet menaxheri i Hysajt, Maroi Giuffredi i cili ka folur në lidhje me gjendjen e tij pas lëndimit të cilin e pësoi gjatë ndeshjes së fundjavës. “Hysaj është mirë, ka pak dhembje në...

Zbulohet dëmtimi i Hysajt, ka thyer kockën e Sterumit

para 8 muajve - Infokusi

apoli ka konfirmuar se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj pësoi një thyerje të Sterumit gjatë dëmtimit që pati dje në ndeshjen kundër Torinos e cila u mbyll me rezultatin 0-0. Mbrojtësi ra me...

Mungesa e Hysaj-t në Kombëtare, Reja merr vendimin për plotësimin e grupit

para 8 muajve - Newsport

Është duke u zhvilluar në këto momente stërvitja e radhës e kuqezinjtë të drejtuar nga Edoardo Reja, në kuadër të kualifikueseve ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Sipas njoftimeve të fundit, tekniku Reja ka...

Zbulohet dëmtimi i Hysajt, ka thyer kockën e Sterumit

para 8 muajve - Gazeta Fjala

apoli ka konfirmuar se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj pësoi një thyerje të Sterumit gjatë dëmtimit që pati dje në ndeshjen kundër Torinos e cila u mbyll me rezultatin 0-0. Mbrojtësi ra me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK