http://kariera.mk

Challandes: Ndeshja ndaj Gjibraltarit është e rëndësishme

para 8 muajve - Top Channel

Kosova do të luajë nesër një miqësore ndaj Gjibraltarit, vetëm 4 ditë para sfidës mjaft të rëndësishme eliminatore të Euro 2020-ës ndaj Malit të Zi, ndërsa trajneri i “Dardanëve” Bernard Challandes doli...

Rashkaj: Unë do të jem i përkushtuar për Kosovën edhe nëse luaj vetëm pesë minuta

para 8 muajve - Klan Kosova

Futbollisti i Kosovës Anel Rashkaj, në një konferencë për media ka thënë se nuk ka rëndësi se sa minuta luan në fushë, por e rëndësishme është të jesh i fokusuar në maksimum në minutat që të jepen. “Mendimi...

Raskaj: Gjibraltari mundësi për të marrë minuta, kujdes ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - SuperSport

Në krah të trajnerit Bernard Challandes, në konferencën për shtyp ditën e sotme ishte mesfushori i Kosovës Anel Raskaj, i cili tha se takimi ndaj Gjibraltarit do të shërbejë për të marrë minuta lojtarët...

Challandes: Jemi budallenj, nëse nënvlerësojmë Gjibraltarin

para 8 muajve - SuperSport

Kosova do të luajë nesër një miqësore ndaj Gjibraltarit, vetëm 4 ditë para sfidës mjaft të rëndësishme eliminatore të Euro 2020-ës ndaj Malit të Zi, ndërsa trajneri i “Dardanëve” Bernard Challandes doli...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Neser ndeshja kundër Gjibraltarit, mësohet a do të luajë Rashica

para 8 muajve - OraInfo

Neser Kosova luan ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të tregojnë...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Challandes: Ndeshjen me Gjibraltarin nuk e shoh vetëm si miqësore

para 8 muajve - Klan Kosova

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes miqësore që do të zhvillohet nesër me Gjibraltarin. Ai këmbënguli se nuk e sheh si miqësore...

Përfaqësuesja mban stërvitjen e fundit

para 8 muajve - RTV 21

Nesër miqësorja Kosova-Gjibraltari Përfaqësuesja e Kosovës në futboll , përfundoj fazën e përgatitore për takimin miqësor me Gjibraltarin. Kjo ndeshje do të jetë testin i fundit për duelin vendimtar kualifikues...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: Rashica gati për Malin e Zi

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Konferenca e Kosovës, drejtpërdrejt

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Kastrati dhe Xhemajli pritet t’i bashkohen Kosovës U21

para 8 muajve - OraInfo

Lirim Kastrati dhe Arbenit Xhemajli pritet të rikthehen të Kosova U21. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes me Gjibraltarin. Ai është pyetur...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

para 8 muajve - Medial

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të tregojnë...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Anel Rashkaj: Kurdo që luaj për Kosovën, jap 100 %-shin

para 8 muajve - GazetaBlic

Nesër zhvillohet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Për Kosovën do të jetë ky një test i rëndësishëm para duelit me Malin e Zi, shkruan GazetaBlic . Gjithsesi, selektori Challandes ka qenë...

Rashkaj: Duhet të jemi shumë të kujdesshëm kundër Malit të Zi

para 8 muajve - Infokusi

Anel Rashkaj është i vetëdijshëm për rëndësinë që ka për Kosovën ndeshja e së hënës kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, prandaj mesfushori prizrenas u ka bërë thirrje bashkëlojtarëve të tregojnë...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Infokusi

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Nxehet Challandes: Çdo lojtar që nuk e bën këtë gjë kundër Gjibraltarit do të ketë problem me mua

para 8 muajve - OraInfo

Ndeshja kundër Gjibraltarit mund të jetë një miqësore për të gjithë, por jo edhe për trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes. Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin...

Challandes: Me Gjibraltarin s?është lojë miqësore

para 8 muajve - Albeu

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ndeshjen...

Këto janë fjalët e Challandes para ndeshjes me Gjibraltarin

para 8 muajve - GazetaBlic

Nesër zhvillohet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Për Kosovën do të jetë ky një test i rëndësishëm para duelit me Malin e Zi, shkruan GazetaBlic . Gjithsesi, selektori Challandes ka qenë...

Challandes: Ai që nuk e jep maksimumin ndaj Gjibraltarit do të ketë probleme me mua

para 8 muajve - Sinjali

Trajneri Bernard Challandes i ka paralajmëruar lojtarët e Kosovës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin . Challandes ka thënë se kjo nuk është vetëm një miqësore e thjeshtë dhe një lojtar që nuk e jep...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Konferenca e Kosovës, drejtpërdrejt

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

para 8 muajve - Koha.net

Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj. Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se përballja...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për takimin...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

Prekazi e publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Insajderi

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, e ka bërë të ditur listën me futbollistët e Kosovës për ndeshjen me Shqipërinë. Prekazi ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Një Kosovë ndryshe kundër Gjibraltarit? Përgjigjet Challandes

para 8 muajve - Arbresh

Kosova luan një ndeshje miqësore kundër Gjibraltarit mbrëmjen e së enjtes. Marrë parasysh faktin se mysafiri i ardhshëm në “Fadil Vokrri” u ka shkaktuar probleme skuadrave të tjera për shkak të lojës së...

A do të luajë kundër Gjibraltarit? Përgjigje epike nga Rashkaj

para 8 muajve - Zyrtare

Lojtari që i është bashkuar Kosovës që nga viti 2014, ka thënë se nuk ka rëndësi se sa minuta luan në fushë, por e rëndësishme është të jesh i fokusuar në maksimum në minutat që të jepen. Në pyetjen e...

Challandes tregon gjendjen e Rashicës, Muriqit e të tjerëve para ndeshjes

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur edhe për gjendjen e lojtarëve para ndeshjes së nesërme kundër Gjibraltarit. Zvicerani thotë se të gjithë pritet të jenë të gatshëm për takimin kryesor të...

Challandes: Gjibraltari një kundërshtar i mirë, nëse ne nuk luajmë si skuadër atëherë jemi budallenj

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes e ka vlerësuar rivalin e ardhshëm të Kosovës si një “kundërshtarë shumë i mirë”. Trajneri i Kosovës në një konferencë për shtyp pasditen e sotme (e mërkurë) ka folur për dy ndeshjet...

Challandes: Gjibraltari test para Malit të Zi, Rashica i gatshëm

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës, ka mbajtur konferencë për medie para ndeshjes së nesërme, ku janë dhënë informacione rreth këtij takimi, raporton EkonomiaOnline. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes...

Challandes: Gjibraltari një kundërshtarë i mirë, nëse ne nuk luajmë si skuadër atëherë jemi budallenj

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes e ka vlerësuar rivalin e ardhshëm të Kosovës si një “kundërshtarë shumë i mirë”. Trajneri i Kosovës në një konferencë për shtyp pasditen e sotme (e mërkurë) ka folur për dy ndeshjet...

Challandes: Duhet të japim maksimumin ndaj Gjibraltarit

para 8 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të përballet nesër (e enjte) me Gjibraltarin në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 18:00. Trajneri Bernard Challandes në konferencën e fundit para kësaj ndeshje, ka...

Challandes mesazh lojtarëve: Ndeshja ndaj Gjibraltarit, më shumë se miqësore

para 8 muajve - Arbresh

Bernard Challandes u ka dërguar një mesazh lojtarëve të Kosovës para ndeshjes miqësore të nesërme kundër Gjibraltarit. Trajneri i Kosovës ka thënë se takimi i ardhshëm në “Fadil Vokrri” duket të vlerësohet...

Challandes me një paralajmërim interesant për lojtarët para ndeshjes me Gjibraltarin

para 8 muajve - Zyrtare

Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin të enjten pasdite kur në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Gjibraltarin. Kosova në muajin tetor zhvillon dy ndeshje, të parën miqësore...

Gjilbratari dhe Mali i Zi, flet mesfushori Rashkaj: Ju tregoj pse është e rëndësishme kjo ndeshje, duhet të qendrojmë me këmbë në tokë

para 8 muajve - Newsport

Kosova do të luajë ditën e nesërme një ndeshje miqësore ndaj Gjibraltarit në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Një sfidë që do t’I shërbejë trajnerit dhe lojtarëve për të përgatitur më mirë ndeshjen...

Rashkaj për ndeshjen kundër Malit të Zi: Duhet të jemi të përgatitur sikur kundër Anglisë

para 8 muajve - Arbresh

Anel Rashkaj ka paralajmëruar bashkëlojtarët te skuadra e Kosovës para ndeshjes ndaj Malit të Zi mbrëmjen e së hënës. Në konferencën për shtyp pasditen e sotme, Rashkaj foli për fillimisht për ndeshjen...

Rashkaj flet për ndeshjet ndaj Gjibraltarit dhe Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Mesfushori Angel Rashkaj, ka thënë se miqësorja ndaj Gjibraltarit do të jetë e rëndësishme për lojtarët që nuk kanë luajtur shumë me skuadrat e tyre. Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet nesër me Gjibraltarin...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Medial

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Sfida miqësore ndaj Gjilbratarit, Challandes: Nuk do të jetë e lehtë, mundësi për lojtarët që nuk kanë luajtur

para 8 muajve - Newsport

Kosova do të luajë ditën e nesërme një ndeshje miqësore ndaj Gjibraltarit në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Një sfidë që do t’I shëbrejë trajnerit për të parë gjendjen e skuadrës dhe për të provuar...

Challandes: Gjibraltari test para Malit të Zi, Rashica i gatshëm

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Kosovës, ka mbajtur konferencë për medie para ndeshjes së nesërme, ku janë dhënë informacione rreth këtij takimi. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes tha se në qoftë...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: Rashica gati për Malin e Zi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor. Miqësoren me Gjibraltarin të enjten në orën 18:00....

​Kosova U21 nis përgatitjet, shpresojnë në rezultat pozitiv ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Sot në stadiumin "Rexhep Rexhepi" në Drenas përzgjedhësi, Rafet Prekazi pati nën urdhërat e tij të gjithë lojtarët e ftuar për këtë ndeshje. Kosova U21 për këtë ndeshje do të ketë disa mungesa, duke filluar...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Rafet Prekazi i U21: Ndeshja me Shqipërinë e një rëndësie të veçantë

para 8 muajve - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes me Shqipërinë. Ai tha se kjo ndeshje është e një rëndësie të veçantë për arsyen se ka shumë futbollistë shqiptarë,...

Hadergjonaj mezi pret ndeshjet ndaj Gjibraltarit dhe Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj mezi po i pret dy ndeshjet e radhës që Përfaqësuesja e Kosovës i zhvillon në muajin tetor. “Dardanët” fillimisht përballen në miqësore me Gjibraltarin me 10 nëntor,...

Prekazi: Ndaj Shqipërisë, me krenari dhe përgjegjësi

para 8 muajve - SuperSport

Trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati dolën në konferencë për shtyp për të folur për përballjen e Shpresave të Kosovës me Shqipërinë në kuadër të kualifikueseve të Europianit. Prekazi...

Kosova U21 synon fitore ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - RTV 21

Kosovaq U21 në përballje me Shqipërinë Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Të pranishëm në këtë konferencë ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj Shqipërisë U21

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë U21. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati. Prekazi...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj Shqipërisë U21

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë U21. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe mbrojtësi Lirim Kastrati. Prekazi...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Kosova U21: Vetëm Ballkani nga klubet kosovare përfaqësohet me dy lojtarë

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kombëtares U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, e ka publikuar listën e lojtarëve të zgjedhur për ndeshjen e radhës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-21. Në listën e Prezakit,...

Kosova U21 e gatshme për ndeshjen ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në një konferencë për media që ka mabjtur në prag të ndeshjes me kombëtaren e U21të Shqipërisë shpreson për rezultat pozitiv nga Elbasani. Sipas trajnerit Rafet Prekazi një...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Gjibraltari, testi final i Kosovës para ndeshjes së rëndësishme

para 8 muajve - Koha.net

Dy lojtarë që mund ta fitojnë rastin ndaj Gjibraltarit, kanë folur të martën mbrëma në konferencën e zakonshme të përfaqësueses së Kosovës në futboll. Kosova të enjten nga ora 18:00 takohet në "Fadil Vokrri"...

Kosova i bën sot përgatitjet e fundit para sfidës me Gjibraltarin

para 8 muajve - Gazeta Express

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e fundit stërvitore në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00,. Edhe ndeshja do të zhvillohet...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Epoka e Re

Përzgjedhësi i Përfaqësues U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Prekazi e Kastrati shfaqen optimistë për ndeshjen me Shqipërinë

para 8 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati janë shfaqur optimistë për ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, që do ta zhvillojnë më 15 tetor...

Kosova U21 e gatshme për ndeshjen ndaj Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas trajnerit Rafet Prekazi një fitore e mundshme ndaj Shqipërisë do t’i rriste gjasat për një kualifikim të mundshëm për Kosovën. “Sa i përket ndeshjes me Shqipërinë është ndeshja e radhës, sikur edhe...

​Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë. Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet...

Kosova U21 shpreson në fitore ndaj kombëtares së Shqipërisë

para 8 muajve - KosovaPress

Në këtë konferencë të pranishëm ishin trajneri Rafet Prekazi si dhe lojtari Lirim Kastrati. Trajneri Rafet Prekazi e cilësoi këtë ndeshje si mjaft të rëndësishme duke e ditur se fitorja në këtë rast do...

Prekazi flet për përballjen Shqipëri – Kosovë: Është si çdo ndeshje tjetër

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka insistuar se përballja e së martës me Shqipërinë është si çdo ndeshje tjetër dhe se “Dardanët” shkojnë atje me përgjegjësi të madhe dhe me krenari për shtetin...

Prekazi para ndeshjes me Shqipërinë: Është e vështirë, kemi disa lëndime

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi dhe futbollisti Lirim Kastrati, kanë mbajtur konferencë për medie para ndeshjes me Shqipërinë, raporton Ekonomia Online. Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi,...

Gjibraltari, testi final i Kosovës para ndeshjes së rëndësishme

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dy lojtarë që mund ta fitojnë rastin ndaj Gjibraltarit, kanë folur të martën mbrëma në konferencën e zakonshme të përfaqësueses së Kosovës në futboll. Kosova të enjten nga ora 18:00 takohet në “Fadil Vokrri”...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - Ina

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Ndeshja me Malin e Zi si finale për Kosovës, sipas Ujkanit dhe Nuhiut

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi do të jetë sikur një finale për Kosovën, sipas dy futbollistëve dardanë, kapitenit Samir Ujkani dhe Atdhe Nuhiut. Duke folur të martën mbrëma në një...

Portieri i Kosovës i jep një këshillë Bernard Challandes

para 8 muajve - Sinjali

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për shtyp ka deklaruar se ndeshja me Malin e Zi është si një finale. Ujkani ka deklaruar se ndeshja miqësore me Gjibraltarin duhet të shfrytëzohet...

Nuhiu dhe Ujkani: Duam fitoren me Malin e Zi, e kemi finale

para 8 muajve - SuperSport

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu dhe portieri Samir Ujkani dolën në konferencë për shtyp për të folur për ndeshjen miqësore me Gjibraltarin dhe eliminatoren me Malin e Zi. Futbollisti i Sheffield Wednesday...

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Gazeta Express

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Ndeshja me Malin e Zi si finale për Kosovës, sipas Ujkanit dhe Nuhiut

para 8 muajve - Medial

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi do të jetë sikur një finale për Kosovën, sipas dy futbollistëve dardanë, kapitenit Samir Ujkani dhe Atdhe Nuhiut. Duke folur të martën mbrëma në një...

Ujkani: Ndeshja ndaj Malit të Zi është si finale për Kosovën

para 8 muajve - Telegrafi

Samir Ujkani (Foto: ffk-kosova.com)

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë: Pushon Muriqi, Rashica stërvitet ndaras

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: ffk-kosova.com)

Vedat Muriqi mungoi në stërvitje të Kosovës, kjo është arsyeja

para 8 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës sot ka zhvilluar seancën e dytë stërvitore para ndeshjeve me Gjilbratarin dhe Malin e Zi. Kosova ka mbajtur seancë stërvitore në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ – ku ishin të pranishëm një...

Samir Ujkani ka një mesazh për Challandes

para 8 muajve - Insajderi

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për shtyp ka deklaruar se ndeshja me Malin e Zi është si një finale, më shumë Insporti.com.

Nuhiu: Ndeshja me Malin e Zi po aq e rëndësishme sa ndeshjet e kaluara

para 8 muajve - Insajderi

Sulmuesi shqiptar i Përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu është shprehur se ndeshja me Malin e Zi është shumë e rëndësishme për Kosovës, raporton Insporti.com.

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Medial

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Kosova zhvillon stërvitjen – ky është lajmi i mirë për Challandes

para 8 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës është duke zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Në këtë seancë stërvitore që është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, të gjithë futbollistët...

Vedat Muriqi nuk paraqitet në stërvitje – kjo është arsyeja

para 8 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin, raporton Insporti.com. Në këtë seancë stërvitore që është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”,...

Nuhiu flet për rëndësinë e ndeshjes ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - GazetaBlic

Atdhe Nuhiu është një tjetër futbollist i cili po kalon në një formë të mirë personale. Sulmuesi shtatëlartë pritet të ketë minuta në dy ndeshjet e muajit tetor, të cilat Kosova i zhvillon ndaj Gjibraltarit...

Kosova kompletoi stërvitjen e sotme pa Muriqin

para 8 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Seanca, natyrisht, u zhvillua në “Fadil Vokrri”, por në mungesë të sulmuesit kryesor Vedat Muriqi, raporton...

Futbollistët e Kombëtares flasin para neshjes me Malin e Zi

para 8 muajve - OraInfo

Në tetor Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme. Sulmuesi Atdhe Nuhiu së bashku me kapitenin Samir Ujkani është paraqitur në konferencë për shtyp, nga përgatitjet e Kosovës...

Ujkani: Të gjitha ndeshjet duhet t’i marrim si finale

para 8 muajve - GazetaBlic

Samir Ujkani është paraqitur në konferencë për shtyp në përgatitjet e Kosovës për ndeshjet e tetorit. “Jemi duke u përgatitur për Malin e Zi, kemi edhe një miqësore që është një test i mirë”, ka deklaruar...

Kosova e gatshme për ndeshjet e tetorit, në stërvitje mungon ylli i madh

para 8 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po bëhet gati për ndeshjet e tetorit. Milot Rashica është rikthyer në stërvitje me Kombëtaren pasi mungoi në ndeshjen kundër Çekisë dhe Anglisë. Ylli i Werder Bremen...

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

para 8 muajve - Infokusi

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar. Kombëtarja e Kosovës...

Ujkani e Nuhiu: Duam tri pikë ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Portieri Samir Ujkani dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, kanë folur për dy ndeshjet që i zhvillon Përfaqësuesja e Kosovës në ketë muaj. Miqësoren ndaj Gjibraltarit më 10 tetor dhe kualifikuesen më 14 tetor ndaj...

Kosova zhvillon stërvitjen e dytë, Rashica i ndarë nga grupi

para 8 muajve - Koha.net

Kosova është duke zhvilluar stërvitjen e dytë për ndeshjet e tetorit. Të pranishëm janë të gjithë lojtarët, pos Vedat Muriqit të cilit i është dhënë pushim nga përzgjedhësi Bernard Challandes, raporton...

‘Dardanët’ vazhdojnë përgatitjet për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e dytë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji. Në stërvitjen e sotme përzgjedhësi Bernard Challandes ka pasur në dispozicion të gjithë...

“Për neve kjo lojë nuk është kumedit çka” – Nuhiu për ndeshjen ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Arbresh

Atdhe Nuhiu ka paralajmëruar se Kosova do të luaj me mentalitet të njëjtë edhe në ndeshjen kundër Malit të Zi. Sulmuesi i Kosovës në konferencën mbrëmjen e sotme (e martë) për shtyp thekson se “Dardanët”...

Fjalët e Atdhe Nuhiut për rivalët e ardhshëm të Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Atdhe Nuhiu ka vënë në pah rëndësinë e ndeshjes kundër Malit të Zi në konferencën mbrëmjen e sotme (e martë) për shtyp. Sulmuesi i Kosovës shpreson në rezultat pozitiv në takimin e së hënës në kuadër të...

Samir Ujkani: Ndeshja kundër Malit të Zi, si finale

para 8 muajve - Arbresh

Samir Ujkani ka folur pas stërvitje në konferencë për shtyp mbrëmjen e sotme (e martë) duke konfirmuar se gjithçka është në gjendje të mirë para ndeshjes tjetër. Kosova luan një ndeshje miqësore kundër...

Atdhe Nuhiu: Mentaliteti nuk duhet të ndryshoj

para 8 muajve - Periskopi

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu së bashku me kapitenin Samir Ujkani janë paraqitur në konferencë për shtyp, shkruan Periskopi. Sipas Nuhiut, ndeshja kundër Malit të Zi është shumë e rëndësishme sikurse...

Nuhiu deklarohet për ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

para 8 muajve - Zyrtare

Nuhiu ka thënë se ndeshja kundër Malit të Zi është shumë e rëndësishme, por ashtu kanë qenë edhe ato kundër Bullgarisë dhe Çekisë. “Ndeshja kundër Malit të Zi është shumë e rëndësishme, por ashtu kanë...

Kosova mban stërvitjen e dytë, vërehet atmosferë e mirë tek Kombëtarja

para 8 muajve - KosovaPress

Sot, Bernard Challandes kishte nën urdhëratë e tij një numër më të madh të lojtarëve sesa në grumbullimin e parë, pasi që disa prej tyre munguan për shkak të angazhimeve që patën me ekipet e tyre gjatë...

Kosova kompletoi stërvitjen e sotme pa Vedat Muriqin

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot stërvitjen e dytë para ndeshjes miqësore me Gjibraltarin. Seanca, natyrisht, u zhvillua në “Fadil Vokrri”, por në mungesë të sulmuesit kryesor Vedat Muriqi, raporton...

Kombëtarja e Gjibraltarit arrin në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh skuadra e Gjibraltarit ka arritur në Kosovë, të cilët po akomodohen në njërin nga hotelet në vendin tonë. Kosova dhe Gjibraltari do të zhvillojnë ndeshjen miqësore me datën 10 tetor me...

“Dardanët” do t’i mbajnë sot stërvitjet e radhës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Express

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

“Dardanët” do t’i mbajnë sot stërvitjet e radhës në “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Medial

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

Për Challandesin, ndeshja me Malin e Zi është më e rëndësishmja në histori

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur të hënën përgatitjet për ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj. Ndonëse Kosova ka luajtur me përfaqësuese të mëdha, së fundi me Çekinë dhe Anglinë, është...

Challandes: Shpresoj që Kryeministri i ri, të na japë një shumë të mirë nëse kualifikohemi

para 8 muajve - Albeu

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes , është deklaruar nëse do të ftojë kryeministrin e ri në stadiumin “ Fadil Vokrri”. Ai në një konferencë për media, ku foli rreth përgatitjeve për...

“Mali i Zi kërkon të provokojë”, Challandes do qetësi

para 8 muajve - Infokusi

Për të vazhduar të lëkundet në ëndrrën e bukur të finaleve të Europianit të futbollit, Kosovës i duhet të fitojë me Malin e Zi. Në përballjen e javës së ardhshme në Prishtinë, ekipi i trajnerit Shaland...

“Dardanët” sot stërviten në stadiumin “Fadil Vokrri”

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00, në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, që do të zhvillohet në po të...

Challandesi: Duhet të fitojmë ndaj Malit të Zi

para 8 muajve - Epoka e Re

Fitorja është synim i Kosovës në ndeshjen ndaj Malit të Zi për kualifikimet në Kampionat Evropian. Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë të hënën në konferencë për...

Kosova sot do ta mbajë stërvitjen e radhës për ndeshjet e tetorit

para 8 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e këtij muaji kundër Gjibraltarit, në miqësoren më 10 tetor dhe kundër...

Për Challandesin, ndeshja me Malin e Zi është më e rëndësishmja në histori

para 8 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur të hënën përgatitjet për ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj. Ndonëse Kosova ka luajtur me përfaqësuese të mëdha, së fundi me Çekinë dhe Anglinë, është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK