http://kariera.mk

“E shpëtuam Milanin në falimentimi dhe rënia në Serie D”

para 8 muajve - Gazeta Express

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis zbuloi...

“E shpëtuam Milanin në falimentimi dhe rënia në Serie D”

para 8 muajve - Medial

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis zbuloi...

Prezantohet te Milan Stefano Pioli, trajneri që askush nuk e do

para 8 muajve - Top Channel

Në zbarkimin e tij në qendrën stërvitore nuk ishte asnjë tifoz për ta pritur, një nga rastet e rralla kur ndryshimet në stafin teknik të Milanit shihen me mosbesim e madje shoqërohen me kontestime. E kaluara...

Gazidis mesazh për tifozët: Shpëtuam Milanin nga Seria D, ngrihemi gradualisht

para 8 muajve - SuperSport

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis zbuloi...

Zbulohet telefonata që dështoi kalimin e Spallettit te Milani

para 8 muajve - Koha Jone

“Nëse Conte merr 12 milionë, mua duhet të më jepni të paktën 5”. Këto janë fjalët që i ka thënë Luciano Spalletti administratorit të deleguar të Interit Beppe Marotta në një telefonatë të bërë ditën e...

Gazdis tregon se sa keq ishte Milani

para 8 muajve - OraInfo

Gazidis thotë se e shpëtuam Milanin nga falimentimi. Ivan Gazidis ka siguruar tifozët se bordi i tij e shpëtoi Milanin nga falimentimi dhe se Stefano Pioli mund të forcojë lojtarët e rinj. Drejtori gjeneral...

ZYRTARE: AC Milan me trajner të ri

para 8 muajve - Portalb

Ai e merr Milan në një pozitë delikate, pasi pas 7 javësh kampionat ka 9 pikë dhe renditet në vendin e 13, transmeton Klan . Stefano Pioli është zgjedhur trajneri i ri i Milan, duke zëvendësuar Marco Giampaolo...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

para 8 muajve - Top Channel

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe Interi...

A je interist? Kjo është përgjigjja e trajnerit të ri të Milanit

para 8 muajve - Lexo

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme, ish-trajneri i Lazios dhe Interit...

Këta janë lojtarët që Pioli vlerëson shumë te Milani

para 8 muajve - Albeu

Stefano Pioli është emëruar trajner i Milanit pas një starti katastrof nga Marco Giampaolo. Ai sot nënshkroi kontratën me kuqezinjtë dhe tani puna e tij është ta nxjerrë skuadrën nga kjo krizë, shkruan...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

para 8 muajve - Koha.mk

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe Interi...

Ky është formacioni që do ta përdorë Pioli te Milan

para 8 muajve - OraInfo

Gjithçka duket se është në vend: pas 24 orësh që u përfol në media, Stefano Pioli e mori përgjegjësinë e AC Milan. Mbretërimi i Marco Giampaolo si kryetar trajner i kuqezinjve ka përfunduar, me ish-shefin...

Milani prezantoi Piolin, si trajner i ri

para 8 muajve - Alsat-M

Pas largimit të Marko Xhampaollos, drejtuesit e Milanit reguan shpejtë dhe plotësuan vendin e zbrazët të stafit teknik me trajnerin Stefan Pioli. Rezultatet e dobëta kohëve të fundit ishin bazë e mjaftueshme...

“E shpëtuam Milanin në falimentimi dhe rënia në Serie D”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis zbuloi...

Deja Vu/ Stefano Pioli injoron tifozerinë për Interin: Isha fëmijë, nuk kisha ide të qarta

para 8 muajve - Shprehja

Ajo që po ndodh në Seria A në këtë sezon mes trajnerëve, është padyshim një “Deja Vu”. Nëse tifozët e Interit po ngacmonin disi ata juventinë, rreth trajnerit Antonio Conte që ndryshoi kursin në mënyrë...

Stefano Pioli: Jam i sigurt se do të bëj një punë të shkëlqyeshme në Milan

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot dhe zyrtarisht skuadra e Milanit e ka konfirmuar trajnerin e ri. Menaxheri i ri i Milanit, Stefano Pioli beson se do të bëjë një punë të shkëlqyeshme te kuqezinjtë, tani që është emëruar si shefi i...

AC Milan konfirmoi trajnerin e ri

para 8 muajve - RTV 21

Pioli nënshkroi kontratë dy vjeçare Stefano Pioli zyrtarisht mori drejtimin e Milanit, pas shkarkimit të Marco Giampaolo. Piloi firmosi një kontratë 2-vjeçare. Klubi Italian e shkarkoi Giampaolo, pas paraqitjeve...

Pioli tregon se si do ta bëjë të “gjallë” Milanin, flet edhe për Interin

para 8 muajve - OraInfo

Milani tashmë ka trajnerin e ri. Stefano Pioli ka kaluar ditën e parë si trajner i Milanit, teksa ka bërë edhe prezantimin zyrtar. Në konferencën për shtyp të mbajtur në zyrat e klubit, strategu italian...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t?ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

para 8 muajve - Albeu

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe Interi...

Pioli: S’kam lidhje me Interin, ja si do ta ringjallë Milanin

para 8 muajve - Koha Jone

Stefano Pioli ka kaluar ditën e parë si trajner i Milanit, teksa ka bërë edhe prezantimin zyrtar. Në konferencën për shtyp të mbajtur në zyrat e klubit, strategu italian i ka të qarta idetë për Milanin...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

para 8 muajve - SuperSport

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe Interi...

Zyrtare/ Festa e tifozëve të Milanit nuk zgjat shumë, vjen trajneri që nuk dëshironin

para 8 muajve - Shprehja

Zyrtarizimi i shkarkimit të Giampaolos ka sjellë edhe festë te tifozët e Milanit, që ishin kategorikisht kundër këtij tekniku. E nisi në mënyrën më të keqe të mundshme, teksa kuqezinjtë ishin tërësisht...

Milan prezanton Stefano Pioli: Kritikat e tifozëve më motivojnë…

para 8 muajve - BalkanWeb

Edhe më parë nuk kishte dyshime, por tani është zyrtare. Stefano Pioli merr drejtimin e Milanit, duke zëvendësuar në pankinë Marco Giampaolo të shkarkuar nga detyra pas paraqitjeve zhgënjyese në shtatë...

Zbulohen prapaskenat: Pse Milani dështoi të merrte Spalletin

para 8 muajve - Albeu

Dëshira e Milanit ishte të nënshkruante me Luciano Spallettin, por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e “Djallit” ishin të detyruar të zgjidhnin Stefano...

Pioli, trajner i ri i Milanit

para 8 muajve - Gazeta Express

Stefano Pioli është emëruar trajner i ri i Milanit. Ai ka nënshkruar kontratë dyvjeçare dhe do ta pasojë Marco Giampaolon, i cili u shkarkua mbrëmë. Ndërkohë, tifozët “Rossoneri” e kanë shprehur menjëherë...

Nuk e duan tifozët, këto janë fjalët e para të Piolit në krye të Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Milani tashmë ka trajnerin e ri. Edhe më parë nuk kishte dyshime, por tani është zyrtare. Stefano Pioli merr drejtimin e Milanit, duke zëvendësuar në pankinë Marco Giampaolo të shkarkuar nga detyra pas...

Milani emëron trajnerin e ri, tifozët shpërthejnë në kritika

para 8 muajve - Opinion

Pas shkarkimit të Marko Xhampaolos, Milani ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Bëhet fjalë për Stefano Piolin i cili më parë ka drejtuar Lacion, Interin dhe Fiorentinën. Ai ka nënshkruar një kontratë 2 vjeçare...

Milan prezanton Stefano Pioli: Kritikat e tifozëve më motivojnë…

para 8 muajve - Medial

Edhe më parë nuk kishte dyshime, por tani është zyrtare. Stefano Pioli merr drejtimin e Milanit, duke zëvendësuar në pankinë Marco Giampaolo të shkarkuar nga detyra pas paraqitjeve zhgënjyese në shtatë...

Maldini: Ne menduam gjatë dhe firmosëm me një trajner të mirë

para 8 muajve - Albeu

Sot dhe zyrtarisht klubi i AC Milan ka zbuluar emrin e trajneri të ri. Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës Kështu, Milani shkarkoi Giampaolon dje dhe...

AC Milan emëron trajner të ri, Stefano Pioli

para 8 muajve - Anadolu Agency

Milan AC Milan ka emëruar trajnerin e ri Stefano Pioli për të zëvendësuar Marco Giampaolo, i cili u shkarkua pasi pësoi tre humbje në katër ndeshjet e fundit në ligën italiane, transmeton Anadolu Agency...

Maldini: Ne menduam gjatë dhe firmosëm me një trajner të mirë

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot dhe zyrtarisht klubi i AC Milan ka zbuluar emrin e trajneri të ri. Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës, përcjellë GazetaBlic. Kështu, Milani shkarkoi...

Kaq do të jetë paga e Piolit te Milan

para 8 muajve - OraInfo

Te Milani ka ndryshime. Sot,u bë zyrtarizimi i Stefano Pioli te Milani. Tekniku do të firmosë një kontratë prej 2 sezonesh me një pagë prej 1,5 milionë euro në sezon. Sikurse shihet edhe nga video e mëposhtme,...

Zyrtare: Pioli, trajner i ri i Milanit

para 8 muajve - Telegrafi

Stefano Pioli (Foto: AC Milan/Twitter)

Zyrtare: Milani e zbulon emrin e trajnerit të ri

para 8 muajve - GazetaBlic

AC Milani ka konfirmuar emërimin e trajnerit të ri të skuadrës. Ai është Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës. Milani shkarkoi Giampaolon dje i cili...

Zbulohet arsyeja pse Milan dështoi ta merrte Spallettin

para 8 muajve - OraInfo

Stefano Pioli është zyrtarizuar trajner i ri i Milanit. Për këtë post ishte përmendur edhe Luciano Spalletti. Por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e...

Milani prezanton trajnerin e ri

para 8 muajve - Koha.net

AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës. Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me "Djajtë”, transmeton kp. Pas shkarkimit, Giampaolo hyri...

Këta janë lojtarët që Pioli vlerëson shumë te Milani

para 8 muajve - Fakti Ditor

Stefano Pioli është emëruar trajner i Milanit pas një starti katastrof nga Marco Giampaolo. Ai sot nënshkroi kontratën me kuqezinjtë dhe tani puna e tij është ta nxjerrë skuadrën nga kjo krizë, shkruan...

Zyrtare, Pioli trajner i Milanit, sot zhvillon stërvitjen e parë

para 8 muajve - SuperSport

Stefano Pioli është zyrtarisht trajner i Milanit. 53-vjeçari ka firmosur në orët e mëngjesit kontratën 2-vjeçare me kuqezinjtë, nga e cila do të përfitojë rreth 2 milionë euro në sezon. Pas prezantimit...

Milan zyrtarizon Stefao Piolin

para 8 muajve - OraInfo

AC Milani ka konfirmuar emërimin e trajnerit të ri të skuadrës. Ai është Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës. Milani shkarkoi Giampaolon dje i cili...

Ja pse Milani dështoi të merrte Spallettin

para 8 muajve - Sinjali

Dëshira e Milanit ishte të nënshkruante me Luciano Spallettin, por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e “Djallit” ishin të detyruar të zgjidhnin Stefano...

Zyrtare/ Milani del kundër dëshirës së tifozëve, prezanton trajnerin interist

para 8 muajve - Gazeta Tema

Pak orë pasi Milani largoi nga drejtimi i skuadrës trajnerin Marko Xhampaolo, sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i teknikut të ri. Ashtu siç edhe pritej, Stefano Pioli është zyrtarisht trajner i Milanit dhe...

Zbulohen prapaskenat, ja pse Milani dështoi të merrte Spallettin

para 8 muajve - SuperSport

Dëshira e Milanit ishte të nënshkruante me Luciano Spallettin, por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e “Djallit” ishin të detyruar të zgjidhnin Stefano...

ZYRTARE/ Pioli merr drejtimin e skuadrës së Milanit, firmos për dy sezone

para 8 muajve - Koha Jone

Stefano Pioli është zyrtarisht trajneri i ri i Milanit. Zyrtarizimi ka ardhur gjatë mesditës së sotme. Ish-strategu i Napolit, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 1.5 milionë...

Prezantohet Pioli: Gjykimet t’ia lëmë fushës, këtu për të çuar Milanin në Champions

para 8 muajve - Shenja

Stefano Pioli është prezantuar zyrtarisht para mediave si trajneri i ri i Milanit. Pasi hodhi firmën mbi kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për dy vitet e ardhshme ish trajneri i Lazios dhe Interi...

Pioli arrin në Milano!

para 8 muajve - OraInfo

Derisa Stefano Pioli arrin në zyrat e Milanos për të nënshkruar kontratën e tij, më shumë detaje janë shfaqur në lidhje me kushtet e marrëveshjes së tij dy-vjeçare. Pioli u vërejt duke kontrolluar në Casa...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

para 8 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Prezantohet Pioli, tregon synimet që ka me Milanin

para 8 muajve - Epoka e Re

Stefano Pioli është prezantuar si trajner i ri i skuadrës së Milanit. Pioli do të zëvendësojë Marco Giampaolon, i cili u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta me skuadrën kuqezi. “Jam entuziast për...

Zyrtare, Pioli trajner i Milanit, sot zhvillon stërvitjen e parë

para 8 muajve - Shenja

Stefano Pioli është zyrtarisht trajner i Milanit. 53-vjeçari ka firmosur në orët e mëngjesit kontratën 2-vjeçare me kuqezinjtë, nga e cila do të përfitojë rreth 2 milionë euro në sezon. Pas prezantimit...

Pioli, trajner i ri i Milanit

para 8 muajve - Tetova Sot

Stefano Pioli është emëruar trajner i ri i Milanit. Ai ka nënshkruar kontratë dyvjeçare dhe do ta pasojë Marco Giampaolon, i cili u shkarkua mbrëmë. Ndërkohë, tifozët “Rossoneri” e kanë shprehur menjëherë...

Giampaolo i shkarkuar thyen rekord në Milan

para 8 muajve - Gazeta Express

Marco Giampaolo e ka thyer një rekord në Milan, duke zgjatur vetëm 111 ditë në pozitën e trajnerit të kuqezinjve, pasi dje u konfirmua shkarkimi i tij nga ai post. Ish-trajneri i Empolit dhe Sampdorias...

Zyrtare/ Trajneri i ri i Milan firmos për dy vite, por te ‘djalli’ nuk e nis me këmbën e mbarë

para 8 muajve - Lexo

Stefano Pioli është zyrtarisht trajneri i ri i ekipit të Milan. ‘Djalli’ me anë të një postimi në faqen zyrtare ka njoftuar se 53-vjeçari do të zëvendësojë Marco Xhampaolo-n të shkarkuar vetëm pas 7 javësh....

Ja pse Milani dështoi të merrte Spallettin

para 8 muajve - Infokusi

Dëshira e Milanit ishte të nënshkruante me Luciano Spallettin, por në pamundësi ish-trajneri i Interit të çlirohej nga kontrata me zikaltrit drejtuesit e “Djallit” ishin të detyruar të zgjidhnin Stefano...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

para 8 muajve - Iliria News

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Milani prezanton trajnerin e ri, kontratë 2-vjeçare

para 8 muajve - Infokusi

AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës. Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me “Djallin”. Pas shkarkimit, Giampaolo hyri dhe në historinë...

Stefano Pioli thotë fjalët e para si trajner i Milanit: Slogani im është vetëm fitorja

para 8 muajve - Newsport

Sot, Stefano Pioli ka firmosur kontratën dy vjeçare me Milanin dhe më pas ka folur në konferencën për mediat, duke thënë edhe fjalët e para si teknik i kuqezinjve. “Cili është slogani im? Vetëm për të...

Tifozët e Milanit i reagojnë ashpër klubit – Mësoni deklaratën e tyre

para 8 muajve - GazetaBlic

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Zyrtare: Pioli, trajner i ri i Milanit

para 8 muajve - Arbresh

Milani ka emëruar zyrtarisht ish-trajnerin e Fiorentinas, Interit dhe Lazios, Stefano Pioli, si trajner i tyre i ri në një marrëveshje dy-vjeçare. Rossonerët vendosën dje (e martë) për të shkarkuar Marco...

Ja kur zyrtarizohet Pioli te Milan!

para 8 muajve - OraInfo

Stefano Pioli do të jetë trajner i Milanit. Në mbrëmje, AC Milan njoftoi shkarkimin e Marco Giampaolo, gjë që do t’i hapë rrugën ish-trajnerit të Fiorentinës për të nënshkruar kontratën e tij me kuqezinjtë,përcjell...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

para 8 muajve - Medial

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Giampaolo i shkarkuar thyen rekord në Milan

para 8 muajve - Medial

Marco Giampaolo e ka thyer një rekord në Milan, duke zgjatur vetëm 111 ditë në pozitën e trajnerit të kuqezinjve, pasi dje u konfirmua shkarkimi i tij nga ai post. Ish-trajneri i Empolit dhe Sampdorias...

ZYRTARE: Milan prezanton trajnerin e ri

para 8 muajve - Zyrtare

“AC Milan njofton emërimin me efekt të menjëhershëm të Stefano Pioli si trajnerin e ri të ekipit të parë”, lexohet në një deklaratë të klubit, përcjell lajmi.net. “Lindur më tetor 1965 në Parma, Stefano...

ZYRTARE: Milan prezanton trajnerin e ri

para 8 muajve - Fakti Ditor

Milani ka emëruar zyrtarisht ish-trajnerin e Fiorentinas, Interit dhe Lazios, Stefano Pioli, si trajnerin e tyre më të ri në një marrëveshje dy vjeçare. “AC Milan njofton emërimin me efekt të menjëhershëm...

Pioli, trajner i ri i Milanit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Milani ka emëruar zyrtarisht ish-trajnerin e Fiorentinas, Interit dhe Lazios, Stefano Pioli, si trajner i tyre i ri në një marrëveshje dy-vjeçare. Rossonerët vendosën dje (e martë) për të shkarkuar Marco...

Milani prezanton trajnerin e ri, kontratë 2-vjeçare

para 8 muajve - KosovaPress

Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me "Djallin". Pas shkarkimit, Giampaolo hyri dhe në historinë e Milanit si një ndër trajnerët më afatshkurtër,...

Ja pse Milani dështoi të merrte Spallettin

para 8 muajve - KosovaPress

Mediet italiane ka zbuluar dhe prapaskenat e dështimit të bisedimeve me 60-vjeçarin, i cili mësohet se ka patur një debat të ashpër me Beppe Marottan. “Nëse Conte merr 12 milionë euro, mua duhet të më...

ZYRTARE/ Milani me trajner të ri, Stefano Pioli merr drejtimin e skuadrës

para 8 muajve - Newsport

Stefano Pioli është trajneri më i ri i Milanit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi kuqezi me anë të një postimi në kanalin zyrtar. Tekniku ka firmosur një kontratë prej 2 sezonesh me një pagë prej 1,5...

Zyrtare: Milani cakton trajnerin e ri

para 8 muajve - Periskopi

AC Milani ka konfirmuar emërimin e trajnerit të ri të skuadrës. Ai është Stefano Pioli, i cili para se të marrë drejtimin e Milanit, ishte trajneri i Fiorentinës. Milani shkarkoi Giampaolon dje i cili...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

para 8 muajve - Lexo

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Pioli pritet të bëhet trajneri i tetë që ka drejtuar Interin dhe Milanin

para 8 muajve - Shenja

Stefano Pioli do të bëhet trajneri i tetë që ka përfaqësuar si Milanin ashtu edhe Interin, pas emrave tjerë si Leonardo dhe Giovanni Trapattoni. Pioli do të emërohet trajner pas shkarkimit të Marco Giampaolo...

Tifozët e Milanit dalin me deklaratë të fuqishme kundër klubit

para 8 muajve - Arbresh

Tifozët e Milanit e kanë publikuar një deklaratë në të cilën thonë se klubi është i dobët dhe sërish po dështon në arritjen e synimeve, pasi raportohet se trajneri i shkarkuar mbrëmë, Marco Giampaolo,...

Giampaolo i shkarkuar thyen rekord në Milan

para 8 muajve - Arbresh

Marco Giampaolo e ka thyer një rekord në Milan, duke zgjatur vetëm 111 ditë në pozitën e trajnerit të kuqezinjve, pasi dje u konfirmua shkarkimi i tij nga ai post. Ish-trajneri i Empolit dhe Sampdorias...

Milan shkarkon Giampaolon, ja kush pritet ta zëvendësojë

para 8 muajve - Top Channel

Zyrtarizimi i Stefano Piolit në krye të Milanit mbetet çështje orësh, por më parë klubi kuqezi duhej të shkarkonte Marco Giampaolon. E bën më në fund nëpërmjet një komunikate të shkurtër për shtyp. “AC...

Vjen vendimi/ Festa e madhe për tifozët e Milanit, zyrtarizohet shkarkimi i trajnerit

para 8 muajve - Shprehja

Tashmë është mbyllur përfundimisht çështja e trajnerit te Milanit. Trajneri Marco Giampaolo është shkarkuar nga klubi pas rezultateve të dobëta që ka marrë në këtë fillim kampionati në Seria A. Ndoshta...

Milan shkarkoi trajnerin, vjen reagimi i papritur nga tifozët

para 8 muajve - OraInfo

Milan është në krizë të thellë. Tifogrupi i Milanit, Curva-Sud kanë reaguar në rrjetet sociale me situatën e fundit që po ndodh tek Milani. Sot është shkarkuar trajneri Marco Giampaolo dhe pritet që në...

Trajneri i ri i AC Milan mbërrin në Milano

para 8 muajve - Zyrtare

‘Rossonerët’ në orët e mbrëmjes kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo, pas ecurisë së dobët në Serie A. Mediet në Itali raportojnë se Stefano Pioli do të jetë trajner i ri i Milanit,...

Zyrtare: Milani e shkarkon Giampaolon

para 8 muajve - Gazeta Express

Milani edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin. Milani njoftoi në një komunikatë për media se e...

Vetëm 7 javë në krye të ekipit, Milan shkarkon Marco Giampaolo

para 8 muajve - Vizion Plus

Ka zgjatur vetëm 7 javë aventura e teknikut Marco Giampaolo tek Milan, duke u bërë kështu tekniku I parë kuqezi që shakrkohet në një periudhë kaq të shpejtë. Lajmin e shkarkimit e ka njoftuar vetë klubi...

Milan shkarkon Giampolon, befason me trajnerin e ri

para 8 muajve - Insajderi

Prej kohësh qarkullonin lajme se Marco Giampaolo, ishte pranë shkarkimit nga detyra e trajnerit të Milanit, teksa tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi. më shumë në Insporti.com

Ja sa para do t”i kushtoj trajneri i ri Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Milan është në kërkim të një trajneri të ri. Një kontratë dy-vjeçare për Stefano Pioli po përgatitet nga Milani. Siç është raportuar nga SportMediaset. është arritur një marrëveshje midis Milanit dhe ish-trajnerit...

Shkarkimi i Giamapaolos, dalin detaje të reja

para 8 muajve - OraInfo

Tani ish-trajneri i Milanit Marco Giampaolo ka marrë tre telefonata këtë mëngjes nga anëtarë të ndryshëm të menaxhimit të Milan duke e informuar atë për shkarkimin e tij. Ish-trajneri i Sampdoria ka qenë...

Milani shkarkon zyrtarisht trajnerin

para 8 muajve - Sinjali

Milani edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin. Milani njoftoi në një komunikatë për media se e...

Zyrtare: Milani e shkarkon Giampaolon

para 8 muajve - Medial

Milani edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin. Milani njoftoi në një komunikatë për media se e...

Milan shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Aktuale

Marco Giampaolo nuk është më trajner i Milanit. Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo. “Milan njofton se ka liruar Marco Giampaolon...

Stefano Pioli do të ulet në pankinën e Milanit

para 8 muajve - Alsat-M

Stefano Pioli do të emërohet trajneri i ri Milanit, duke hyrë në një grup shumë të vogël trajnerësh që kanë drejtuar si kuqezinjtë, ashtu edhe rivalët e tyre zikaltër të Interit. Tekniku do të bëhet i...

Zyrtare, Milani ndërron kurs! Shkarkon Xhampaolon dhe e falënderon për punën e bërë

para 8 muajve - BalkanWeb

Pritej që ditën e djeshme, por divorci mes Milanit dhe Marko Xhampaolos ka ardhur vetëm pak çaste më parë, me njoftimin e bërë nga vetë klubi kuqezi, që vendos të shkëpusë marrëdhëniet me trajnerin e parë...

ZYRTARE: E prezantuan si strateg dhe gjeni, Milani shkarkon trajnerin me dy fjali!

para 8 muajve - Gazeta Tema

Milani ka shkarkuar zyrtarisht Marco Giampaolon pas 111 ditësh dhe pasi ky i fundit arriti të merrte vetëm 3 fitore (Brescia, Verona, Genoa) në 7 javët e para, ku u pësuan edhe katër humbje (Udinese, Torino,...

Giampaolo në histori të Milani, asnjë trajner nuk qëndroi më pak tek ‘Rossonerët’

para 8 muajve - GazetaBlic

Milani e ka shkarkuar edhe zyrtarisht Marco Giampaolo. Giampaolo kishte katër humbje në shtatë xhirot e para të Serie A dhe kjo ndikoi që drejtuesit ta shkarkojnë teknikun, raporton GazetaBlic. Trajneri...

Zyrtare, Milani ndërron kurs! Shkarkon Xhampaolon dhe e falënderon për punën e bërë

para 8 muajve - Koha Jone

Pritej që ditën e djeshme, por divorci mes Milanit dhe Marko Xhampaolos ka ardhur vetëm pak çaste më parë, me njoftimin e bërë nga vetë klubi kuqezi, që vendos të shkëpusë marrëdhëniet me trajnerin e parë...

ZYRTARE: Milani shkarkon trajnerin Marco Giampaolo

para 8 muajve - Albeu

Milani ka shkarkuar nga posti i trajnerit, italianin Marco Giampaolo . Përmes faqes zyrtare, skuadra nga Serie A ka falënderuar trajnerin për kontributin e dhënë në këtë fillim të sezonit. Pas shtatë ndeshjesh,...

Zyrtare, Milani ndërron kurs! Shkarkon Xhampaolon dhe e falënderon për punën e bërë

para 8 muajve - Medial

Pritej që ditën e djeshme, por divorci mes Milanit dhe Marko Xhampaolos ka ardhur vetëm pak çaste më parë, me njoftimin e bërë nga vetë klubi kuqezi, që vendos të shkëpusë marrëdhëniet me trajnerin e parë...

Giampaolo vendos rekord në histori të Milanit !

para 8 muajve - OraInfo

Marco Giampaolo, ka vendosur një rekord të ri të klubit në të gjitha kohërat, duke zgjatur vetëm 111 ditë si Trajner i Milanit para shkarkimit të tij. Ish-shefi i Empoli dhe Sampdoria u shkarkua sot, me...

Milani shkarkon Giampaolon, gati zyrtarizimi i Piolit

para 8 muajve - SuperSport

Zyrtarizimi i Sefano Piolit në krye të Milanit mbetet çështje orësh, por më parë klubi kuqezi duhej të shkarkonte Marco Giampaolon. E bën më në fund nëpërmjet një komunikate të shkurtër për shtyp. “AC...

Zyrtare: Milani shkarkon trajnerin

para 8 muajve - GazetaBlic

Milani e ka shkarkuar edhe zyrtarisht Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish trajnerin e Fiorentinës dhe Interit, Stefano Pioli. “AC Milan njofton se e ka shkarkuar z. Marco Giampaolo nga...

ZYRTARE: Shkarkohet Giampaolo!

para 8 muajve - OraInfo

Milan nuk do ta ketë më Giampaolin si trajner. AC Milan njofton se e ka shkakrkuar, Marco Giampaolo nga pozita e tij si trajner i Ekipit të Parë, përcjell ORAinfo. Lajmi është bërë zyrtar nga faqja zyrtare...

Zyrtare: Milani shkarkon Giampaolon

para 8 muajve - Koha.net

Milani ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e Marcio Giampaolos nga pozita e kryetrajnerit. Klubi ka falënderuar trajnerin duke i uruar fat për të ardhmen. Milani me Giampaolon ka nisur dobët sezonin e ri...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin

para 8 muajve - Albeu

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin, nesër e mban stërvitjen e parë me ekipin

para 8 muajve - Gazeta Express

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Zyrtare: Milani e shkarkon Giampaolon

para 8 muajve - Infokusi

Milani edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin. Milani njoftoi në një komunikatë për media se e...

Trajneri i ri i AC Milan mbërrin në Milano

para 8 muajve - Gazeta Observer

Stefano Pioli ka mbërritur në qytetin e Milanos, për të marrë drejtimin e skuadrës së Milan. ‘Rossonerët’ në orët e mbrëmjes kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo, pas ecurisë së dobët...

Milani e shkarkon Giampaolon

para 8 muajve - Epoka e Re

AC Milan edhe zyrtarisht e ka shkarkuar trajnerin Marco Giampaolo dhe pritet ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Interit dhe Sampdorias, Stefano Piolin. Milani njoftoi në një komunikatë për media se...

Milani i jep “duart” Giampaolit, në stolin e kuqezinjve vjen një interist

para 8 muajve - Shprehja

Dilema për stolin e Milanit ka marrë fund, pasi drejtuesit e klubit vendosën t’a ndërpresin marrëdhënien me Giampaolin, i cili kishte kohë që rrezikonte shkarkimin. Shkak për këtë ishin rezultatet e dobëta...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin, nesër e mban stërvitjen e parë me ekipin

para 8 muajve - GazetaBlic

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin, nesër e mban stërvitjen e parë me ekipin

para 8 muajve - Medial

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Milan e bën zyrtare, zgjat vetëm shtatë javë aventura e Giampaolo-s te ‘djalli’

para 8 muajve - Lexo

Marco Giampaolo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Klubi kuqezi me anë të një njoftimi të shkurtër në faqen zyrtare ka lajmëruar se italo-zvicerani është larguar nga drejtimi i skuadrës. Edhe pse nuk...

Shkarkuan trajnerin, “shpërthejnë” tifozët e Milanit: Jemi të mërzitur me këto lloj talljesh nga ju

para 8 muajve - Newsport

Tifogrupi i Milanit, Curva-Sud kanë reaguar në rrjetet sociale me situatën e fundit që po ndodh tek Milani. Sot është shkarkuar trajneri Marco Giampaolo dhe pritet që në vendin e tij të vijë Stefano Pioli. Kjo...

Ja kur Pioli firmosë për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratën e tij të Milanit këtë mbrëmje dhe të marrë përsipër seancën e parë stërvitore nesër, duke zëvendësuar Marco Giampaolo. Vendimi duket se është marrë dhe raporte...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin

para 8 muajve - InfoShqip

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Stefano Pioli do të ulet në pankinën e Milanit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Stefano Pioli do të emërohet trajneri i ri Milanit, duke hyrë në një grup shumë të vogël trajnerësh që kanë drejtuar si kuqezinjtë, ashtu edhe rivalët e tyre zikaltër të Interit. Tekniku do të bëhet i...

E KRYER/ Milani vendos për trajnerin e ri, zbulohet kontrata e teknikut

para 8 muajve - Newsport

Stefano Pioli do të jetë trajneri më i ri i Milanit. Sikurse raportojnë mediet italiane, tekniku do të ketën jë kontratë prej thuajse 2 sezonesh, sepse do skadojë në qershorin e vitit 2021. Pioli pritet...

Milani shkarkon Giampaolon, gati zyrtarizimi i Piolit

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Zyrtarizimi i Stefano Piolit në krye të Milanit mbetet çështje orësh, por më parë klubi kuqezi duhej të shkarkonte Marco Giampaolon. E bën më në fund nëpërmjet një komunikate të shkurtër për shtyp. “AC...

Pioli nënshkruan sonte me Milanin, nesër mban stërvitjen e parë me ekipin

para 8 muajve - Lexo

Stefano Pioli pritet të nënshkruajë kontratë me Milanin këtë mbrëmje dhe ta mbajë seancën e parë stërvitore me ekipin kuqezi nesër në mëngjes, duke e zëvendësuar Marco Giampaolon. Mediat e shumta në Itali...

Tifozët e Milanit kundër Piolit: S’e duam sërish një tifoz të Interit si trajner

para 8 muajve - Gazeta Express

Përderisa Stefano Pioli po bëhet gati për ta nënshkruar një kontratë dyvjeçare me Milanin, tifozët kuqezi janë të pakënaqur që sërish një tifoz i Interit do ta drejtojë skuadrën e tyre. Stefano Pioli pritet...

ZYRTARE: Milan shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Fakti Ditor

Marco Giampaolo nuk është më trajner i Milanit. Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Marco Giampaolo. “Milan njofton se ka liruar Marco Giampaolon...

Zyrtare: Milani shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Periskopi

Lajmi i fundit që vjen nga Italia është se Milani ka shkarkuar trajnerin, Marco Giampaolo. Klubi e ka konfirmuar lajmin me anë të një postimi në faqen zyrtare, derisa i është uruar fat, ndërsa në ditët...

ZYRTARE/ Milani shkarkon trajnerin dhe ka gati tjetrin

para 8 muajve - Newsport

Marco Giampaolo nuk është më trajneri i Milanit. Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë klubi me anë të një postimi në kanalin zyrtar. Vendin e tij tek kuqezinjtë pritet ta zërë Stefano Pioli, por në orët...

Giampaolo vendos rekord të ri në Milan

para 8 muajve - Arbresh

Marco Giampaolo ka vendosur një rekord të ri në klub duke qëndruar për vetëm 111 ditë si trajner i Milanit para se të shkarkohej. Ish trajneri i Empolit dhe Sampdorias është shkarkuar mbrëmjen e sotme...

Zyrtare: Milani shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milani ka shkarkuar nga posti i trajnerit, italianin Marco Giampaolo. Përmes faqes zyrtare, skuadra nga Serie A ka falënderuar trajnerin për kontributin e dhënë në këtë fillim të sezonit. Pas shtatë xhirosh,...

Milan thyen një rekord të ri me Giampaolon

para 8 muajve - OraInfo

Duke përjashtuar menaxherët e përkohshëm, Marco Giampaolo ka vendosur një rekord të ri në Milan, pasi pritet të shkarkohet sot pasdite. Në fakt, menaxheri ka qenë në krye të kuqezinjve për vetëm 111 ditë,...

Zyrtare: Marco Giampaolo shkarkohet nga AC Milani

para 8 muajve - Arbresh

Pas shtatë ndeshje në detyrë këtë sezon në Serie A, Marco Giampaolo është liruar nga detyra e tij si trajner i AC Milanit. Ish trajneri i Sampdorias mbajti detyrën për vetëm 111 ditë pas arritjes në San...

Arsyeja kryesore që Milani vendosi të shkarkojë Giampaolo në favor të Pioli

para 8 muajve - OraInfo

Milan vendosi të shkarkojë trajnerin Marco Giampaolo pas një momenti kyç. Kuqezinjtë janë larguar nga Marco Giampaolo pas vetëm shtatë ndeshjeve në krye. Megjithë raportet e përhapura që sugjerojnë se...

Mediat italiane zbulojnë trajnerin e ri të Milanit

para 8 muajve - RTV 21

Në vend të Giampaolos vjen… Milani është i vendosur për të shkarkuar trajnerin, Marco Giampaolo. Rezultatet e dobëta në Serie A kanë bërë që drejtuesit e klubit kuqezi të kontaktojnë me trajnerin e ardhshëm....

Tifozët e Milanit kundër Piolit: S’e duam sërish një tifoz të Interit si trajner

para 8 muajve - Medial

Përderisa Stefano Pioli po bëhet gati për ta nënshkruar një kontratë dyvjeçare me Milanin, tifozët kuqezi janë të pakënaqur që sërish një tifoz i Interit do ta drejtojë skuadrën e tyre. Stefano Pioli pritet...

Mediat italiane: Pioli, trajner i Milanit

para 8 muajve - Gazeta Express

Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon. Ai pritet të firmosë ditën e sotme kontratën, ndërsa nesër do të kryejë stërvitje me skuadrën. Pioli ka...

Drejtuesit e Milanit nuk dëgjojnë tifozët, Pioli drejt San Siros

para 8 muajve - OraInfo

Stefano Pioli raportohet se ka grumbulluar stafin stërvitës, të cilin do të përdorë në Milano, sapo të shpallet zyrtarisht si trajneri i ri. Kuqezinjtë janë larguar nga Marco Giampaolo pas vetëm shtatë...

Stefano Pioli pranon ofertën e Milanit, "shpërthejnë" memet kundër tij (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Pas takimit të drejtuesve të Milanit Boban e Maldini, me ish trajnerin e Interit dhe Fiorentinës, Stefano Pioli , i cili ka pranuar të ulet në stolin e kuqezinjve dhe pritet të hedhë firmën mbi kontratë...

Merret vendimi, ja kur prezantohet Stefano Pioli tek Milani

para 8 muajve - Newsport

Stefano Pioli do të jetë trajneri i ri i Milanit. Prezantimi i tij do të bëhej ditën e sotme, por diçka e tillë nuk ka ndodhur dhe gjithçka është spostuar për ditën e nesërme, raportojnë mediat italiane....

Stefano Pioli – AC Milan, sonte nënshkruhet marrëveshja

para 8 muajve - Arbresh

Stefano Pioli pritet të nënshkruaj kontratën e tij me Milanin këtë mbrëmje dhe do të kryej seancën e parë stërvitore nesër duke zëvendësuar Marco Giampaolon. Vendimi duket se është marrë dhe raporte të...

Punë e kryer: Milan sot nënshkruan me trajnerin e ri

para 8 muajve - OraInfo

Mediat italiane: Pioli, trajner i Milanit. Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon. Ai pritet të firmosë ditën e sotme kontratën, ndërsa nesër do...

Mediat italiane: Pioli, trajner i Milanit

para 8 muajve - Medial

Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon. Ai pritet të firmosë ditën e sotme kontratën, ndërsa nesër do të kryejë stërvitje me skuadrën. Pioli ka...

Milan zgjedh Piolin, por tifozët shpërthejnë kundër drejtuesve

para 8 muajve - Gazeta Tema

Milani është pranë zyrtarizimit të Stefano Piolit si trajner i ri. Boban dhe Maldini kanë në program një takim këtë të martë me ish trajnerin e Lazios, Interit dhe Fiorentins për ti shpjeguar projektin...

Milani zgjedh Piolin për stolin, tifozët nuk e fshehin zhgënjimin

para 8 muajve - SuperSport

Ka “tym të bardhë” pas takimit të drejtuesve të Milanit Boban e Maldini, me ish trajnerin e Interit dhe Fiorentinës, Stefano Pioli, i cili ka pranuar të ulet në stolin e kuqezinjve dhe pritet të hedhë...

Tifzët e Milanit nisin protestat, refuzojnë qe ky trajner ta zëvendësojnë Giampaolon!

para 8 muajve - OraInfo

Milan pritet që gjatë ditës të shkarkojë trajerin Marco Giampaolo. Në vend të tij është pëmendur ish-trjaneri i Interit, Stefano Pioli. Ndaj këtij lajmi kanë reaguar tifozët e AC Milan. Ata nuk e kanë...

“Bombë” nga Italia: Milan- Mourinho, vjen lajmi i madh

para 8 muajve - OraInfo

Pioli takohet sot me Milanin, në listë është edhe Mourinho. Stefano Pioli pritet të takohet sot me Milanin përpara se të bëhet trajneri i tyre i ri, pavarësisht thashethemeve të reja se Jose Mourinho është...

Giampaolo në prag të largimit nga Milan

para 8 muajve - Klan Kosova

Menaxheri Marco Giampaolo është i gatshëm që ta paguajë çmimin për performancën e dobët të skuadrës AC Milan. Klubi italian ka rënë në vendin e 13-të në tabelë pasi humbi katër nga shtatë ndeshjet në Serie...

Giampaolo pranë shkarkimit, ja kush do të jetë trajneri i ri i Milanit

para 8 muajve - Koha Jone

Pas tentativës për Sallettin, Milani ka nisur kontaktet për të afruar një tjetër trajner, teksa ermi i parë që mund të zëvendësojë Giampaolon (në prag shkarkimi) është Stefano Pioli. Ish-trajneri i Interit...

Zbulohet se kush do të jetë trajneri i ri i Milanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Stefano Pioli do të jetë menaxheri i ri i AC Milan, i cili u konfirmua më herët sot. Siç zbulohet nga Gazzetta Dello Sport, djali i Stefano, Gianmarco do të jetë pjesë e stafit të ri të kuqezinjve, duke...

Milani shkarkon Giampaolo – Klubi nis bisedimet me një trajner të njohur

para 8 muajve - GazetaBlic

Aventura e trajnerit Marco Giampaolo nuk ka zgjatur më shumë se 5 muaj te Milani. “Rosonerët” e kanë shkarkuar nga detyra italianin. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur, Fabrizio Romano. Sipas...

Mungon vetëm zyrtarizimi, Giampaolo pret shkarkimin, Milan gjen zëvendësuesin

para 8 muajve - BalkanWeb

Stefano Pioli është shumë pranë emërimit si trajneri i ri i Mianit. Sot në mëngjes është parashikuar një takim ku Zvominir Boban dhe Paolo Maldini do ti paraqesin formalisht projektin kuqezi ish trajnerit...

Milan zgjedh Piolin, por tifozët shpërthejnë kundër drejtuesve

para 8 muajve - Vizion Plus

Milani është pranë zyrtarizimit të Stefano Piolit si trajner i ri. Boban dhe Maldini kanë në program një takim këtë të martë me ish trajnerin e Lazios, Interit dhe Fiorentins për ti shpjeguar projektin...

E FUNDIT/ Milan shkarkon trajnerin Giampaolo

para 8 muajve - Albeu

Aventura e trajnerit Marco Giampaolo nuk ka zgjatur më shumë se 5 muaj te Milani . Kuqezinjte kanë shkarkuar nga detyra italianin. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur Fabrizio Romano. Sipas tij,...

Mediat italiane: Pioli, trajner i Milanit

para 8 muajve - Tetova Sot

Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon. Ai pritet të firmosë ditën e sotme kontratën, ndërsa nesër do të kryejë stërvitje me skuadrën. Pioli ka...

Në këtë kohë Milan shkarkon Marco Giampaolon

para 8 muajve - OraInfo

Marco Giampaolo i ka orët e numëruara në Milan. Sipas raportimeve të medieve italiane, Luciano Spalletti do të bëhet trajneri i ardhshëm i Milanit. “SkySport Italia” dhe “Sportitalia” po raportojnë se...

Mungon vetëm zyrtarizimi, Giampaolo pret shkarkimin, Milan gjen zëvendësuesin

para 8 muajve - Medial

Stefano Pioli është shumë pranë emërimit si trajneri i ri i Mianit. Sot në mëngjes është parashikuar një takim ku Zvominir Boban dhe Paolo Maldini do ti paraqesin formalisht projektin kuqezi ish trajnerit...

Tifozët e Milanit nuk e duan Piolin, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Zyrtare

Pioli është gati të zëvendësojë Marco Giampaolo si trajner i Milanit, dhe Gazzetta dello Sport vëren se ai do të fitojë vetëm 1 milion euro këtë sezon, me 1.5 milion të tjera që do fitohen sezonin tjetër...

Fansat e Milanit të frustruar me zgjedhjen e klubit për trajner të ri

para 8 muajve - Periskopi

Derisa Stefano Pioli po përgatitet të nënshkruajë një kontratë jo shumë luksoze dy-vjeçare me Milanin, fansat janë të frustruar që një tjetër fans i Interit po merr drejtimin e klubit. Pioli pritet ta...

Zbulohet arsyeja pse Milani do ta shkarkojë Giampaolon

para 8 muajve - OraInfo

Mediat italiane kanë zbuluar pse Milani ka venduar të shkarkojë trajnerin Marco Giampaolo. Siç është analizuar nga botimi i sotëm i Corriere Della Sera, ekzistojnë dy arsye kryesore pas vendimit të Milan...

Milani zgjedh Piolin për stolin, tifozët nuk e fshehin zhgënjimin

para 8 muajve - Shenja

Ka “tym të bardhë” pas takimit të drejtuesve të Milanit Boban e Maldini, me ish trajnerin e Interit dhe Fiorentinës, Stefano Pioli, i cili ka pranuar të ulet në stolin e kuqezinjve dhe pritet të hedhë...

Mediat italiane zbulojnë trajnerin e ri të Milanit

para 8 muajve - KosovaPress

Rezultatet e dobëta në Serie A kanë bërë që drejtuesit e klubit kuqezi të kontaktojnë me trajnerin e ardhshëm. Nuk ka më dyshime, në Itali janë të bindur: Stefano Pioli do të pasojë në stol Marco Giampaolon....

Interi “bllokon” Spallettin, Milani kontakton një tjetër ish zikaltër

para 8 muajve - SuperSport

Deri pasditen e djeshme dukej e sigurt që stoli i Milanit do t’i besohej ish trajnerit të Interit, Luciano Spalletti, por gjatë orëve të mbrëmjes ngjarjet kanë marrë një kthesë dhe tani favorit ka kaluar...

Milan sot takohet me Spalettin, ja çfarë pritet të vendoset

para 8 muajve - OraInfo

Milan nuk po heq dorë nga Luciano Spalletti si shefi i tyre i radhës dhe ata raportohet se presin zhvillime të martën në lidhje me të ardhmen e tij. Duket se roli i Marco Giampaolo si trajner kryesor i...

Zbulohet trajneri i ri i Milanit

para 8 muajve - Ina

Milani tani mund të shkojë për Stefano Pioli ose një trajner të huaj pasi pretendohet se Luciano Spalletti po i kërkon Interit dëmshpërblim për shkarkimin që i bëri në fund të sezonit të kaluar. Rossonerët...

Mungon vetëm zyrtarizimi, Giampaolo pret shkarkimin, Milan gjen zëvendësuesin

para 8 muajve - Lexo

Stefano Pioli është shumë pranë emërimit si trajneri i ri i Mianit. Sot në mëngjes është parashikuar një takim ku Zvominir Boban dhe Paolo Maldini do ti paraqesin formalisht projektin kuqezi ish trajnerit...

Lamtumirë Giampaolo, zbulohet trajneri i ri i Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Mediat në Itali: Spalletti jo, por Pioli te Milani. Milani tani mund të shkojë për Stefano Pioli ose një trajner të huaj pasi pretendohet se Luciano Spalletti po i kërkon Interit dëmshpërblim për shkarkimin...

Dështon Spalleti, Milan takohet me këtë trajner

para 8 muajve - Arbresh

Stefano Pioli pritet të takohet sot me Milanin përpara se të bëhet trajneri i tyre i ri. Milano është drejtuar te Pioli pasi Interi refuzoi të përmbushë kërkesat e Luciano Spalletti për shkëputjen e kontratës....

Stefano Pioli, favoriti kryesor për stolin e Milanit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Zhvillime të reja në kampin e Milanit. Ditën e sotme, u raportua që Luçiano Spaleti i kishte thënë “Po” ofertës së Milanit për të marrë vendin e Xhampaolos, por mesa duket ai nuk do të jetë i gatshëm....

Dështon Spalleti, Milan takohet me këtë trajner

para 8 muajve - Zyrtare

Milano është drejtuar te Pioli pasi Interi refuzoi të përmbushë kërkesat e Luciano Spalletti për shkëputjen e kontratës. Gazzetta dello Sport raportn se sinjalet janë pozitive midis klubit dhe trajnerit...

Ja kush mund ta zëvendësoj Giampaolon tek Milan

para 8 muajve - KosovaPress

“SkySport Italia”, “Sportitalia” dhe “Tuttomercatoweb” po raportojnë se Spalletti do të jetë trajner i ri i Milanit. Krejt kjo do të sqarohet pasi që Interi të arrijë marrëveshje me trajnerin, pasi ai...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK