http://kariera.mk

Miqësorja Gjermani – Argjentinë mbyllet në barazim

para 8 muajve - Insajderi

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar në ndeshjen e sotme miqësore mes tyre. Sfida u mbyll me rezultatin 2:2, më shumë në Insporti.com.

Neuer në stol, Argjentina barazon në fund me Gjermaninë

para 8 muajve - Top Channel

Gjermania dhe Argjentina kanë zhvilluar sonte një miqësore luksi, ku takimi pati shumë emocione. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2, me pjesën e parë që përfundoi me rezultatin 2-0 për djemtë e Low. Në...

Argjentina pa Messin i shpëton humbjes kundër Gjermanisë, falë Ocampos

para 8 muajve - Gazeta Express

I ardhur nga stoli, Lucas Ocampos me një gol të vonshëm e ka shpëtuar Argjentinën nga humbja kundër Gjermanisë në një ndeshje miqësore në Dortmund. Në mungesë të kapitenit Lionel Messit, Argjentina e gjeti...

Argjentina barazon rezultatin ndaj Gjermanisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Argjentina e ka barazuar në 2:2 rezultatin kundër Gjermanisë, në një ndeshje miqësore që po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Ocampos shënoi për 2:2 në minutën e 85-të, raporton Gazeta Express....

Argjentina e ngushton epërsinë e Gjermanisë me një supergol

para 8 muajve - Gazeta Express

Argjentina e na ngushtuar në 1:2 epërsinë e Gjermanisë, në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Alario e shënoi në minutën e 66-të, duke e kthyer Argjentinën në lojë,...

Miqësorja e luksit Gjermani-Argjentinë mbyllet në barazim

para 8 muajve - Albeu

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Sigal Iduna Park të Dortmundit. Katër herë kampionët e Botës kaluan të parët në epërsi me golin e Gnabry në minutën e 16-të...

Argjentina pa Messin i shpëton humbjes kundër Gjermanisë, falë Ocampos

para 8 muajve - Medial

I ardhur nga stoli, Lucas Ocampos me një gol të vonshëm e ka shpëtuar Argjentinën nga humbja kundër Gjermanisë në një ndeshje miqësore në Dortmund. Në mungesë të kapitenit Lionel Messit, Argjentina e gjeti...

Argjentina barazon në fund me Gjermaninë

para 8 muajve - Aktuale

Gjermania dhe Argjentina kanë zhvilluar sonte një miqësore luksi, ku takimi pati shumë emocione. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2, me pjesën e parë që përfundoi me rezultatin 2-0 për djemtë e Low. Në...

Gnabry frymëzon Gjermaninë, Argjentina “zgjohet” në pjesën e dytë

para 8 muajve - SuperSport

Tifozët në “Signal Iduna Park” të Dortmundit shijuan një 90-minutësh spektakolar në miqësoren e luksit mes Gjermanisë dhe Argjentinës, që prodhoi një përballje mjaft të fortë dhe plot 4 gola, por asnjë...

Paqe në miqësore

para 8 muajve - GazetaBlic

2-2 ka përfunduar miqësorja mes Gjermanisë dhe Argjentinës e zhvilluar në “Signal Iduna Park”. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e vendasve, 2-0, derisa ajo e dyta i takoi ameriko-latinëve, shkruan GazetaBlic...

Argjentina barazon rezultatin ndaj Gjermanisë

para 8 muajve - Medial

Argjentina e ka barazuar në 2:2 rezultatin kundër Gjermanisë, në një ndeshje miqësore që po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Ocampos shënoi për 2:2 në minutën e 85-të, raporton Gazeta Express....

Gol në ndeshjen Gjermani – Argjentinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjermania ka kaluar në epërsi kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Ylli i Bayern Munich, Serge Gnabry shënoi në minutën e 15-të, pas një veprimi individual...

Gjermania e dyfishon epërsinë kundër Argjentinës

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjermania e ka dyfishuar epërsinë kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Kai Havertz shënoi për 2:0 në minutën e 21-të, pas një super kundërsulmi të...

Ndeshje me dy “fytyra”, Gjermania dhe Argjentina bëjnë paqe në Dortmund

para 8 muajve - Koha Jone

Gjermania dhe Argjentina nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 2-2 në miqësoren e luajtur në “Signal Iduna Park”. Sfida dhuroi shumë emocione, me dy pjesë krejtësisht të ndryshme. Në 45 minutat e para...

Spektakël në duelin Gjermani – Argjentinë, në çastet e fundit shënohet goli i katërt

para 8 muajve - GazetaBlic

Argjentina ka barazuar rezultatin ndaj Gjermanisë në duelin miqësor që po zhvillohet në Signal Iduna Park. Pas pjesës së parë, Gjermania po avansonte 2-0, epërsi të cilën nuk arriti ta mbante, shkruan...

Argjentina e ngushton epërsinë e Gjermanisë me një supergol

para 8 muajve - Medial

Argjentina e na ngushtuar në 1:2 epërsinë e Gjermanisë, në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Lucas Alario e shënoi në minutën e 66-të, duke e kthyer Argjentinën në lojë,...

Argjentina realizon ndaj Gjermanisë, ngushtohet rezultati

para 8 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Argjentinës ka realizuar gol ndaj Gjermanisë. Argjentina ka shënuar ndaj Gjermanisë – për të ngushtuar epërsinë e vendasve, raporton GazetaBlic . Golin e parë për Argjentinën e ka shënuar...

Super Gnabry dhe Havertz, Gjermania “likuidon” Argjentinën në 45 minutat e para

para 8 muajve - Koha Jone

Gjermania ka dominuar totalisht në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Argjentinës duke e mbyllur në avantazh 2-0. Sergio Gnabry ka konfirmuar formën fantastike edhe në këtë miqësore, duke shënuar një...

Gjermania po triumfon ndaj Argjentinës

para 8 muajve - OraInfo

Po zhvillohet ndeshja Gjermani – Argjentinë. Gjermania e ka dyfishuar epërsinë kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Kai Havertz shënoi për 2:0 në minutën...

Për 5 minuta 2 gola, Gjermani hedh në “tapet” Argjentinën

para 8 muajve - Aktuale

Është zhbllokuar ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Argjentinës. Mesfushori I Bayern Munchen, Granby ka shënuar golin e parë të ndeshjes në minutën e 16-të. Brenda zonës Granbry ka devijaur një top mes...

Gjermania e dyfishon epërsinë kundër Argjentinës

para 8 muajve - Medial

Gjermania e ka dyfishuar epërsinë kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Kai Havertz shënoi për 2:0 në minutën e 21-të, pas një super kundërsulmi të...

Gjermania 'dopietë' përballë Argjentinës

para 8 muajve - Albeu

Eshtë zhbllokuar miqësorja e luksit. Gjermania ka arritur të shënojë dy gola përballë Argjentinës . Fillimisht ndeshja u zhbllokua në minutën e 15' me yllin e Byernit , Gnabry. Goli i dytë u shënua nga Havertz K. në minutën e 22'.

Dy gola të shpejtë në duelin Gjermani – Argjentinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Gjermani po avanson 2-0 ndaj Argjentinës në miqësoren që po zhvillohet në Signal Iduna Park. Gnabry dhe Havertz realizuan në minutat 16′ dhe 22′ për epërsinë e dyfishtë të “Die Manschaft”, shkruan GazetaBlic...

Gol në ndeshjen Gjermani – Argjentinë

para 8 muajve - Medial

Gjermania ka kaluar në epërsi kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Ylli i Bayern Munich, Serge Gnabry shënoi në minutën e 15-të, pas një veprimi individual...

Spektakël po, fitues jo në ‘Signal Iduna Park’

para 8 muajve - Zyrtare

Skuadra e Joachim Low e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen, kur në minutën e 15’ përmes Serge Gnabry kaluan në epërsi 1:0. Në minutën e 22’, Gjermania dyfishoi epërsinë me anë të Kai Havertz. Në pjesën...

Gjermania dhe Argjentina ndahen miqësisht në miqësore

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Sigal Iduna Park të Dortmundit. Katër herë kampionët e Botës kaluan të parët në epërsi me golin e Gnabry në minutën e 16-të...

VIDEO/ Nga dy gola për secilën pjesë, Gjermani-Argjentinë dhuron spektakël

para 8 muajve - Newsport

Gjermani-Argjentinë 2-2 Ka përfunduar ndeshja miqësore midis Gjermanisë dhe Argjentinës me rezultatin 2-2. Në një ndeshje ku kombëtaren kanë provuar veten e tyre me ndryshimet në skuadër, nuk mungoi rrjedhshmëria...

Gjermania dhe Argjentina ndahen baras në miqësore

para 8 muajve - Arbresh

Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar në miqësoren e zhvilluar mes tyre mbrëmjen e sotme (e mërkurë). Dy nga skuadrat kombëtare më të mëdha në botë kanë barazuar me rezultat 2 me 2 në ndeshjen miqësore...

Gjermania e dyfishon epërsinë kundër Argjentinës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Gjermania e ka dyfishuar epërsinë kundër Argjentinës në një ndeshje miqësore, e cila po zhvillohet momentalisht në Dortmund. Kai Havertz shënoi për 2:0 në minutën e 21-të, pas një super kundërsulmi të...

LIVE/ 5 minuta 2 gola, Gjermani hedh në “tapet” Argjentinën

para 8 muajve - Newsport

Gjermani-Argjentinë 2-0 Është zhbllokuar ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Argjentinës. Mesfushori I Bayern Munchen, Granby ka shënuar golin e parë të ndeshjes në minutën e 16-të. Brenda zonës Granbry...

Argjentina nuk është kërkah, Gjermania me lehtësi ia shënon edhe të dytin

para 8 muajve - Periskopi

Gjermania ka shënuar edhe golin e dytë si nikoqir i Argjentinës, në përballjen miqësore që është duke u zhvilluar aktualisht. Pasi fillimisht Gnabry kaloi gjermanët në epërsi, Havertz shënoi edhe të dytin...

Gnabry nuk është normal definitivisht, i pandalshëm edhe me Kombëtaren

para 8 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Gjermanisë ka kaluar në epërsi kundër Argjentinës së Lionel Messit me një gol në minutën e 15-të. I jashtëzakonshmi, lojtari që është në flakë aktualisht, Serge Gnabry ka shënuar për t’i kaluar...

FORMACIONET/ Përballje ”titanësh”, Gjermania sfidon Argjentinën pa Messin

para 8 muajve - Newsport

Në orën 20:45 në Dortmund do të luhet ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Argjentinës. Një sfidë që do t’I shërbejë skuadrës gjermane për eleminatoret EURO 2020. Për Argjentinën mungon Messi që nuk është...

Formacionet zyrtare, Gjermani – Argjentinë

para 8 muajve - Arbresh

Gjermania dhe Argjentina kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mbrëmjen e sotme (e mërkurë) mes tyre. Dy kombëtaret e mëdha botërore kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin miqësor...

Gjermani-Argjentinë, sonte miqësorja që kujton finalen e vitit 2014

para 8 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e sotme, Gjermania dhe Argjentina do të luajnë atë që cilësohet përsëritja e finales së Botërorit 2014, kur “pancerat” fituan në kohën shtesë, duke i mohuar Lionel Messi-t trofeun e vetëm të madh...

Trajneri i Argjentinës “fshin” Messin: Ata të dy janë e ardhmja jonë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar. Këtë deklaratë e bëri përpara miqësores së të mërkurës me Gjermaninë: “Unë mendoj se...

“Ata të dy janë e ardhmja jonë”, trajneri i Argjentinës “shpërfill” Messin

para 8 muajve - Lexo

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar. Këtë deklaratë e bëri përpara miqësores së të mërkurës me Gjermaninë: “Unë mendoj se...

Scaloni: Dybala dhe Martinezi janë e ardhmja e Argjentinës

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar, para ndeshjen miqësore të së mërkurës kundër Gjermanisë. Lionel Scaloni...

Scaloni: Dybala dhe Martinezi janë e ardhmja e Argjentinës

para 8 muajve - Medial

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni, beson se Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala janë e ardhmja e ekipit kombëtar, para ndeshjen miqësore të së mërkurës kundër Gjermanisë. Lionel Scaloni...

Argjentina grumbullon ekipin, lë jashtë yllin e madh

para 8 muajve - OraInfo

Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala do të fillojnë së bashku në miqësoren e Argjentinës kundër Gjermanisë, konfirmoi Lionel Scaloni. Sulmuesit ishin në shënjestër në fundjavë në Derby d’Italia, pasi Juventus...

Dybala – Martinez, Argjentina me ndryshime në sulm për miqësoren ndaj Gjermanisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala do të fillojnë së bashku në miqësoren e Argjentinës kundër Gjermanisë, konfirmoi Lionel Scaloni. Dybala dhe Lautaro Martinez së bashku me Angel Correa do të përbëjnë treshen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK