http://kariera.mk

Ademi: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para një jave - Zyrtare

“Ne kemi qenë në dijeni për tentimin për ta zhvilluar këtë ndeshje, të cilën e kemi kundërshtuar qysh nga fillimi dhe kemi kërkuar nga autoritetet përgjegjëse në Kosovë ta përkrahin vendimin tonë për të...

Klubi serb Toplica u përpoq të futej në Kosovë disa herë brenda javës, por u ndalua

para një jave - Gazeta Express

Klubi serb i hendbollit Toplica u ndalua dy herë brenda javës në kufi dhe iu mohua hyrja në Kosovë nga Policia vendase, sipas sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Hendbollit e Kosovës (FHK), Izet...

Policia e Kosovës e kthen pas Cërvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Klan Kosova

Autobusët me lojtarë me tifozë të Cervena Zvezdës arritën në Jarinjë. Përkrahësit e ekipit nga Serbia, po bëheshin gati të bëjnë atmosferë në veri të Kosovës, në ndeshjen e paraparë me ekipin ilegal Trepça....

Klubi serb Toplica u përpoq të futej në Kosovë disa herë brenda javës, por u ndalua

para një jave - Medial

Klubi serb i hendbollit Toplica u ndalua dy herë brenda javës në kufi dhe iu mohua hyrja në Kosovë nga Policia vendase, sipas sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Hendbollit e Kosovës (FHK), Izet...

Policia konfirmon se ia ndaloi hyrën në Kosovë edhe një klubit tjetër serb

para një jave - Gazeta Express

Edhe një ekipit të dytë serb i është ndaluar hyrja në Kosovë brenda ditës së mërkurë, për shkak të mungesës së lejes për të zhvilluar gara në territorin e vendit, ka konfirmuar Policia e Kosovës për Gazetën...

Salihu: FFK bashkë me qeverinë treguan se jemi shtet serioz, u desh të ndalohet ajo ndeshje

para një jave - GazetaBlic

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka folur për ndalin e Cervena Zvezdas sot në Jarinë nga Policia e Kosovës, duke parandaluar zhvillimin e ndeshjes me Trepçën ilegale serbe....

Salihu: FFK bashkë me qeverinë treguan se jemi shtet serioz, u desh të ndalohet ajo ndeshje

para një jave - Koha.mk

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ka folur për ndalin e Cervena Zvezdas sot në Jarinë nga Policia e Kosovës, duke parandaluar zhvillimin e ndeshjes me Trepçën ilegale serbe. Salihu...

Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para një jave - Bashke

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Ademi: Asnjëherë nuk do ta lejojmë zhvillimin e ndeshjeve zyrtare të Serbisë në Kosovë

para një jave - Sinjali

Presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Ademi, ka reaguar pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të zhvillonte ndeshje në territorin e Kosovës. Ademi në një deklaratë...

Urdhër i qeverisë së Kosovës: Momenti kur polici kthen mbrapsht skuadrën serbe

para një jave - Koha Jone

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Policia konfirmon se ia ndaloi hyrën në Kosovë edhe një klubit tjetër serb

para një jave - Medial

Edhe një ekipit të dytë serb i është ndaluar hyrja në Kosovë brenda ditës së mërkurë, për shkak të mungesës së lejes për të zhvilluar gara në territorin e vendit, ka konfirmuar Policia e Kosovës për Gazetën...

Nuk ka futboll paralel, Crvena Zvezda jashtë Kosovës!

para një jave - Top Channel

Një incident ka ndodhur në Jarinë kur Policia e Kosovës nuk lejoi të hyjë në vend autobusin e skuadrës së Crvena Zvezdës në territorin kosovar për të zhvilluar ndeshjen e 1/16 të finaleve të Kupës së Serbisë...

Policia konfirmon se ia ndaloi hyrjen në Kosovë edhe një klubi tjetër serb

para një jave - Tetova Sot

Edhe një ekipit të dytë serb i është ndaluar hyrja në Kosovë brenda ditës së mërkurë, për shkak të mungesës së lejes për të zhvilluar gara në territorin e vendit, ka konfirmuar Policia e Kosovës për Gazetën...

Kosova kthen mbrapsht futbollistët serbë/ VIDEO

para një jave - Vizion Plus

Ekipi i futbollit serb Crvena Zvezda është kthyer mbrapsht në pikën kufitare të Jarinjës, nga policia Kufitare e Kosovës, duke mos u lejuar që të zhvillojë ndeshjen e parashikuar me ekipin e Trepçës. Ekipi...

Kosova ia ndalon Zvezdës hyrjen për ndeshje ilegale në veri

para një jave - Koha.net

Ballafaqimi i Kupës së Serbisë ndërmjet Trepçës së Zveçanit e Cërvena Zvezdës, nuk është lejuar të zhvillohet në Kosovë. Ekipi serb u ndal në pikën kufitare në Jarinje nga Policia e Kosovës dhe forcat...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para një jave - InfoShqip

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para një jave - Tetova1

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para një jave - Gazeta Tema

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Sipas Gjuriqit, pas ndalimit të ndeshjes “Zvezda” – “Trepça”, FFK duhet të përjashtohet nga UEFA e FIFA

para një jave - Portalb

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq , pas ndalimit të ndeshjes futbollistike midis “Cërvena Zvezdës” së Beogradit dhe “Trepçës” së Mitrovicës, që duhej të zhvillohej në Zveçan,...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para një jave - Presheva Jone

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Gazeta Express

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Presidenti i Federatës së Kosovës: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para një jave - Koha Jone

Policia e Kosovës sot nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në territorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës amatore mitrovicase...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Koha.mk

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Ademi: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para një jave - SuperSport

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para një jave - Gazeta Express

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para një jave - Koha.mk

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Momenti kur polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para një jave - Albeu

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas , Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Njësia Speciale kryen detyrën në veri, kthehet në Prishtinë

para një jave - Albeu

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës kishte zbarkuar herët në mëngjes në pikën e kalimit kufitar në Jarinje. Detyra e saj ishte ndalimi i hyrjes në Kosovë të ekipit serb të futbollit Cërvena Zvezda ....

Autoritetet nuk lejuan ekipin e futbollit nga Beogradi të luajë në Kosovë

para një jave - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Kosovë i ndaluan hyrjen në territorin e vendit klubit të futbollit nga Beogradi, “Cërvena Zvezva” (Ylli i Kuq) për të luajtur një ndeshje futbolli me një ekip lokal serb në veriun e Kosovës...

VIDEO/ Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para një jave - Lexo

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para një jave - Gazeta Express

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Eroll Salihu: Serbia po e përdor sportin për të bërë politikë

para një jave - Gazeta Observer

Eroll Salihu, sekretar i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), në emisionin “Imazh” në RTK, ka folur për ndalesën e Cervena Zvezdas për të luajtur në Kosovë. Zvezda sot është ndaluar në Jarinë nga Policia...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Medial

Federata e Futbollit e Serbisë ka bërë të ditur se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës, që dështoi sot për shkak të ndërhyrjes së Policisë së Kosovës, do të zhvillohet nesër në orën 15:00 në Stara Pazovë....

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para një jave - Gazeta Express

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Ademi: Ja pse nuk e lejuam Crvena Zvezdën të hynte në Kosovë!

para një jave - Fakti Ditor

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Crvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça-Crvena Zvezda

para një jave - Albeu

Federata e Futbollit të Serbisë ka reaguar për moszhvillimin e ndeshjes Trepça ilegale – Crvena Zvezda , e vlefshme për raundin e 1/16 të Kupës së Serbisë. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para një jave - Medial

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para një jave - Ina

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës...

Reagon FFK-ja pasi Crvena Zvezda s’u lejua të hyjë në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para një jave - Medial

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Policia nuk e lejoi ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para një jave - Portalb

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq),  i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Crvena Zvezda kthehet për Serbi, pasi policia ia ndaloi hyrjen në Kosovë

para një jave - Insajderi

Futbolli kosovar ka triumfuar, pasi takimi ndërmjet ekipeve serbe FC Trepça e Crvena Zvezda nuk do të luhet në Kosovë. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së Serbisë,...

Drejtori i ekipit të Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para një jave - Insajderi

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Nuk i lejuan të luanin në KOSOVË, klubi nga Mitrovica lajmëron për vendin e ri ku do zhvillohet takimi

para një jave - Newsport

Në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë ditën e sotme ndodhi një ngjarje paralajmëruar më parë, kthimi pas i ekipit serb Crvena Zvezda të cilët ishin nisur për të luajt ndeshje zyrtarë për kupën serbe me...

Diskutimi i policit kosovar me zyrtarin e Crvena Zvezdës: S’mund të kaloni!

para një jave - Sinjali

Crvena Zvezda është ndaluar të kalojë në territorin e Kosovës ku ishte menduar ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ‘Trepçës’. Ekspedita kuqezi u detyrua të kthehet nga Jarinja, pasi nuk u lejua...

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para një jave - Medial

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

JO PËR CRVENA ZVEZDËN NË KOSOVË

para një jave - Klan Macedonia

Policia e Kosovës ndalon autobusin me lojtarët dhe tifozët Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda) i cili ka arritur të...

VIDEO/ Ja si policia e Kosovës ndaloi hyrjen në kufi të skuadrës serbe

para një jave - BalkanWeb

Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka ndaluar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda. Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Koha.mk

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Momenti kur Policia e ndali autobusin e Crvena Zvezdës që po ia mësynte Kosovës

para një jave - Gazeta Express

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para një jave - Gazeta Express

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para një jave - Medial

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi u ndalua në Jarinje

para një jave - GazetaBlic

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Republika e Kosovës tregon autoritetin, ndalon ndeshjen serbe Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Gazeta Express

Policia e Kosovës e ka treguar autoritetin e Republikës së Kosovës karshi Serbisë edhe sot në pikën kufitare në Jarinë. Policia e shtetit e ka kthyer mbrapa gjigantin serb, Crvena Zvezdën, bashkë me disa...

VIDEO/ “Mirëserdhët” dhe“Mirupafshim”, Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para një jave - Gazeta Tema

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda, i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të Kosovës. Lojtarët...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Gazeta Express

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Policia nuk ka lejuar ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para një jave - Portalb

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq) i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Ndalimi i Cërvena Zvezdës nga policia kosovare, reagon ashpër Gjuriq

para një jave - Alsat-M

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, i ashtuquajturi shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para një jave - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës janë kthyer mbrapshtë nga pika kufitare e Jarinjës, përmes së cilës ia kishin mësyrë Kosovës për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës në ndeshjen ndaj Trepçës serbe, e vlefshme...

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Alsat-M

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës  së Kosovës....

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

para një jave - SuperSport

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale. Në pikën e kalimit kufitar...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para një jave - Medial

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para një jave - Tetova1

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës...

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit

para një jave - Bota Press

Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Cërvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare të vlefshme për 1/16-at e Kupës së Serbisë ndaj skuadrës...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Albeu

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Video/ Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës

para një jave - Top Channel

Situatë e tensionuar paraqitet në pikën kufitare të Jarinjës, në veri të Kosovës, aty ku autoritetet kanë ndaluar ekipin dhe tifozët serbë të Crvena Zvezdës. Një numër i madh personash ndodhen pranë pikës...

Crvena Zvezda dhe tifozët serb nuk lejohen të futen në Kosovë

para një jave - Vizion Plus

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zvezda  i cili arriti të mërkurën ne mesdite në vendkalimin kufitar Jarinjë në veri të...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Gazeta Express

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Ekipi i Serbisë “Crvena Zvezda” nuk u lejua të hyjë në Kosovë

para një jave - Illyria

Prishtinë, 9 tetor 2019 – Policia e Kosovës nuk ka lejuar të hyjë në Kosovë për të zhvilluar ndeshje me një klun kosovar. Në vendkalimin kufitar me Serbinë, në Jarinjë, policia e ka kthyer prapa autobusin...

Nuk lejuan skuadrën serbe të hynte në Kosovë, presidenti i Federatës kosovare tregon aryset

para një jave - Newsport

Policia e Kosovës ndali ditën e sotme në kufi skuadrën e Cervena Zvedës pasi këta të fundit dot ë zhvillonin ndeshje e vlefshme për Kupën e Serbisë në territorin shqiptar. Sfida ishte programuar për t’u...

U larguan kokëulur nga kufiri, ja ku zhvillohet ndeshja Trepça-Cërvena Zvezda

para një jave - OraInfo

Futbollistët serbë nuk u lejuan të hynin në Kosovë. Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cërvena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e...

Polici i Kosovës kthen pas drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës

para një jave - Albinfo

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas , Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Fol

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Tifozët e Crvena Zvezdës provokojnë në kufi: Oj Kosovë, o vendi im!

para një jave - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvezdës, “Delije” janë duke kënduar këngë nacionaliste në kufi të Jarinjës, teksa nuk po u lejohet atyre nga Policia e Kosovës të futen në territorin e Republikës së Kosovës. As kontingjenti...

Flet menaxheri i Crvena Zvezdës: E kemi të ndaluar hyrjen në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic, e ka konfirmuar se skuadra e tij e ka të ndaluar të hyjë në territorin e Kosovës, megjithatë ka shtuar se do të presin ta shohin se çfarë do të...

Nuk lejuam skuadrën serbe të hynte në Kosovë, presidenti i Federatës kosovare tregon aryset

para një jave - Newsport

Policia e Kosovës ndali ditën e sotme në kufi skuadrën e Cervena Zvedës pasi këta të fundit dot ë zhvillonin ndeshje e vlefshme për Kupën e Serbisë në territorin shqiptar. Sfida ishte programuar për t’u...

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit

para një jave - Gazeta Observer

Agim Ademi ka një mesazh për Cërvena Zvezdën e Zvezdanit Vetëm pak orë pasi Policia e Kosovës nuk lejoi klubin serb të Cërvena Zvezdës të hynte në terrotorin kosovar për të zhvilluar një ndeshje zyrtare...

Gjuriq thotë se Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Sinjali

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale. Gjuriq...

Përfaqësuesi i Trepçës ilegale serbe, Radovanovic: Ndalesa është më shumë sesa sport

para një jave - Telegrafi

Përfaqësuesit e klubit ilegal serb

Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë "Oj Kosovë o vendi im"

para një jave - Albeu

Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës , ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena Zvezdës, që tashmë janë duke u kthyer për në Serbi. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

Policia e Kosovës s’lejon hyrjen e Crvena Zvezda-s në Mitrovicë

para një jave - Koha Jone

Policia e Kosovës nuk ka lejuar autobusin e klubin serb të futbollit, Crvena Zvezda, të futet në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë për të zhvilluar një ndeshje në Mitrovicë. Mediat kosovare raportojnë...

Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para një jave - Gazeta Express

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - OraInfo

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Reagon Gjuriq: Kosova duhet të largohet nga UEFA dhe FIFA

para një jave - GazetaBlic

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para një jave - Opinion

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër të mos lejohet futja e autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq), i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Momenti kur Policia e ndali autobusin e Crvena Zvezdës që po ia mësynte Kosovës

para një jave - Medial

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Republika e Kosovës tregon autoritetin, ndalon ndeshjen serbe Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Medial

Policia e Kosovës e ka treguar autoritetin e Republikës së Kosovës karshi Serbisë edhe sot në pikën kufitare në Jarinë. Policia e shtetit e ka kthyer mbrapa gjigantin serb, Crvena Zvezdën, bashkë me disa...

Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

para një jave - Evropa e Lirë

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq) i cili ka arritur të mërkurën në vendkalimin...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para një jave - Gazeta Express

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Policia, e vendosur të mos i lejojë futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para një jave - Tetova Sot

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Alsat-M

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepçës, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet pasi që Policia e vendosur në Jarinë nuk i lejoi...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Medial

12:45 | 9 Tetor 2019 Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Koha.net

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Sipas Gjuriqit, pas ndalimit të ndeshjes “Zvezda” – “Trepça”, FFK duhet të përjashtohet nga UEFA e FIFA

para një jave - Koha.net

Beograd, 9 tetor - Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, pas ndalimit të ndeshjes futbollistike midis "Cërvena Zvezdës" së Beogradit dhe "Trepçës" së Mitrovicës, që duhej të...

Pamje nga momenti kur tifozët serb bëjnë thirrje ofenduese ndaj Kosovës në Jarinje

para një jave - GazetaBlic

Ndeshja ilegale ndërmjet Trepçës nga Veriu dhe skuadrës serbe, Crevena Zveza nuk do të zhvillohet në territorin e Republikës së Kosovës. Ndeshja ishte e paraparë të luhej sot me fillim nga ora 14:00, por...

Crvena Zvezda nuk u lejua të hynte në Kosovë, ja çka thonë mediat serbe

para një jave - Sinjali

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Federata e Futbollit e Kosovës kishte lajmëruar...

Tension dhe përplasje në Veri të Kosovës, ndërhyn policia, serbët provokojnë keq: Oj Kosovë, o vendi im!

para një jave - Sot News

Paraditja e sotme është shoqëruar me tensione në Kosovën e veriut. Futbollistët e Crvena Zvezdës nuk janë lejuar që të kalojnë në Kosovë dhe janë detyruar që të kthehen në Serbi. Ndeshja e planifikuar...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Medial

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para një jave - Medial

Tifozët e Crvena Zvezdës janë kthyer mbrapshtë nga pika kufitare e Jarinjës, përmes së cilës ia kishin mësyrë Kosovës për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës në ndeshjen ndaj Trepçës serbe, e vlefshme...

A do të zhvillohet ndeshja Trepça – Crvena Zvezda? Flet Agim Ademi

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se ata kanë vendosur që të mos e lejojnë zhvillimin e ndeshjes mes Trepçës dhe Crvenz Zvezdas në Kosovë, duke shtuar se pret që edhe Policia...

Policia e Kosovës i ndalon lojtarët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - RTV 21

Shtyhet ndeshja në Mitrovicën Veriore Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Crvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para një jave - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Kosovës që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Presidenti i Trepçës së Veriut: Nuk e kuptoj se si politika të ketë ndikim në sport

para një jave - GazetaBlic

Para një orë është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevena Zvezdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale të Republikës...

Momenti kur polici i Kosovës e përzë zyrtarin e lartë të Crvena Zvezdës: S’mund të kaloni

para një jave - Periskopi

Skuadrës serbe të futbollit, Crvena Zvezda, i është ndaluar hyrja në territorin e Kosovës pasi u planifikua një ndeshje ilegale kundër të ashtuquajturës Trepça, nga veriu i Mitrovicës. U nisën deri në...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para një jave - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Kosovës që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Ekipi i njohur serb “Crvena Zvezda” kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Koha Jone

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Tifozët e Crvena Zvezdës nga kufiri i Jarinjës ofendojnë rënd shqiptarët

para një jave - GazetaBlic

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Nuk u lejua nga policia e Kosovës, Crvena Zvezda kthehet në Serbi

para një jave - OraInfo

Crvena Zvezda nuk do të luaj në Kosovë. Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

Polici i Kosovës, drejtorit të ekipit serb: Nuk mund të hyni në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Policia e Kosovës tregoi forcën e saj duke mos e lënë ekipin serb, Crvena Zvezda të hyjë në Kosovë për ndeshjen e paraparë fillimisht të zhvillohet në Zveçan. Përfundimisht, ndeshja do të zhvillohet në...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Albeu

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Gazeta serbe, "Kurir" raporton se ndeshja...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para një jave - Gazeta Express

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Serbisë që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

FF e Serbisë dhe Crvena Zvezda gjunjëzohen para vendimit të FFK-së – Kthehen mbrapa përfundimisht

para një jave - GazetaBlic

Para pak çastesh është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevena Zvezdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale...

Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të hyni

para një jave - Gazeta e re

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje. Crvena Zvezda ishte...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Klan Kosova

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Medial

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Policia "bllokon" lojtarët e skuadrës serbe: Ndeshja Trepça-Crvena Zvezda nuk do të zhvillohet

para një jave - Albeu

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovë – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Dikujt në Serbi do t’i ulet rroga ose do ta humb punën – qesharake ajo që ndodhi sot në Jarinje

para një jave - Periskopi

Federata Serbe e Futbollit poshtëroi keq Crvena Zvezdën sot. I paqartë qëllimi Zvezda filloi një rrugëtim interesant me autobus ditën e djeshme. Futbollistët, të cilët në vend se të merren me angazhime...

Ky është momenti kur skuadra serbe arrin në pikën kufitare në Jarinje

para një jave - GazetaBlic

Para pak çastesh është ndaluar autobusi me lojtarët dhe stafin e Crevea Zvesdës, të cilit po hyni në Kosovë për të zhvilluar ndeshjen ilegale për Kupën e Serbisë ndaj Trepçës në Veri. Njësit speciale të...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Aktuale

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

ROSU merr vendim: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda nuk do të luhet

para një jave - Derveni

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para një jave - Medial

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Zhvendoset takimi, Trepça – Crvena Zvezda do të luhet nesër në Serbi

para një jave - GazetaBlic

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

ROSU nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para një jave - Medial

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para një jave - Medial

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - Medial

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë ua kanë ndaluar hyrjen...

Nuk do të luhet ndeshja mes Trepçës dhe Cërvenës në Zveçan

para një jave - RTV 21

Ndeshja në Mitrovicën Veriore shtyhet Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në...

Përfundimisht nuk do të lejohet ndeshja Cërvena Zvezda - Trepça në Mitrovicë

para një jave - Koha.net

Drejtori Sportiv i Klubit futbollistik "Trepça" nga Mitrovica, Bojan Jakshiq, i ka thënë RTS-së se ka marrë konfirmimin e Policisë së Kosovës se nuk do të lejojë ndeshjen me "Cërvena Zvezdën" në Mitrovicë...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Medial

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon Crvena Zvezdës të hyjë në Kosovë

para një jave - OraInfo

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - InfoShqip

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë “Oj Kosovë o vendi im”

para një jave - InfoShqip

Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës, ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena Zvezdës, që tashmë janë duke u kthyer për në Serbi. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet...

ROSU ishte në Jarinje, pritet të mos lejohet hyrja në Kosovë e delegacionit të “C. Zvezdës”

para një jave - Koha.net

Një grup gazetarësh dhe punonjësish mediatikë nga Beogradi janë pritur në pikëkalimin kufitar Jarinje nga krerët e Listës Serbe, bën të ditur B92. Ata janë nisur drejt Kosovës për të raportuar nga ndeshja...

Mediat serbe: Drejtori i Trepçës në Veri e anulon ndeshjen me Crvena Zvezdën

para një jave - GazetaBlic

Ndeshja ndërmjet klubit ilegal Trepça nga Veriu i Kosovës dhe asaj nga Beogradi, Crevena Zvezda nuk do të zhvillohet në territorin e Republikë së Kosovës. Pak minuta më parë njësit speciale të Policisë...

Momenti kur Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - GazetaBlic

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Tetova1

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës. Futbollistët...

Nga Crvena Zvezda thonë se kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para një jave - Albinfo

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

ROSU shkon në kufi, ndalohet hyrja e ekipit serb në Kosovë

para një jave - Sinjali

Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur forcat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU. Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs ,...

Policia ‘bllokon’ lojtarët e skuadrës serbe: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda nuk do të zhvillohet

para një jave - GazetaBlic

Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës – ROSU, se ndeshja me Crvena Zvezdan nuk ka asnjë shans të luhet. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen...

Policia nuk i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - OraInfo

Ndeshja mes Crvena Zvevdas dhe Trepçës nuk do të zhvillohet. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do...

Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës

para një jave - Flaka

Situatë e tensionuar paraqitet në pikën kufitare të Jarinjës, në veri të Kosovës, aty ku autoritetet kanë ndaluar ekipin dhe tifozët serbë të Crvena Zvezdës. Një numër i madh personash ndodhen pranë pikës...

A do të zhvillohet ndeshja Trepça – Crvena Zvezda? Flet Agim Ademi

para një jave - Medial

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se ata kanë vendosur që të mos e lejojnë zhvillimin e ndeshjes mes Trepçës dhe Crvenz Zvezdas në Kosovë, duke shtuar se pret që edhe Policia...

FFK-ja i përgjigjet Gjuriqit, që tha se Kosova duhet të “fluturojë” nga UEFA e FIFA

para një jave - Arbresh

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka cilësuar deklaratën e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit, qesharake, duke shtuar se FFK-ja është e barbartë me Federata...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

para një jave - Fakti Ditor

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat serbe...

Drejtori i Trepçës: I kemi kërkuar Policisë së Kosovës ta lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas

para një jave - Medial

Drejtori i klubit serb Trepça, Bojan Jaksic, ka konfirmuar se ai i ka kërkuar Policisë së Serbisë që të lejohet hyrja e Crvena Zvezdas sot në Kosovë, në mënyrë që të zhvillohet ndeshja mes tyre, e organizuar...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

para një jave - Lajm

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës  së Kosovës....

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Tetova Sot

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

para një jave - Tetova Sot

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndërkohë, ai...

VIDEO/ Policia kthen pas skuadrën serbe mes tensionit, nuk ka ndeshje në territorin shqiptar

para një jave - Newsport

Ditën e sotme ishte programuar që të luhej ndeshja e Kupës së Serbisë mes Trepçës serbe në Mitrovicë dhe Cervena Zvedës. Një ndeshje që kërkohej të luhej në tokën shqiptare, por që një gjë e tillë nuk...

FFK u bën ftesë klubeve serbe

para një jave - Gazeta Observer

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

para një jave - Ekonomia Online

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në mënyrë...

Crvena Zvezda reagon pasi iu ndalua hyrja në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

para një jave - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet, shkruan Periskopi. Policia e Kosovës ka ndaluar futbollistët...

Urdhër i prerë, Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë!

para një jave - OraInfo

Përmes sportit Serbia po tenton që ta cënojë sovranitetin e Kosovës. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës dhe...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Infokusi

Gazeta serbe, “Kurir” ka raportuar ndeshja e paraparë nga Serbia te zhvillohej në Zveqan mes ekipit Trepçës dhe Cervena Zvezdës përfundimisht u ndalua nga policia e Kosovës  dhe se ndeshja do të zhvillohet...

Konfirmohet: Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Policia ndalon skuadrën e Cërvena Zvezdës të futet në Kosovë

para një jave - Infokusi

Crvena Zvezda tentonte të zhvillonte një ndeshje futbollistike me “Trepçën”, klub i serbëve të veriut. Mësohet se forca të shumta të Policisë së Kosovës janë pozicionuar në kufirin në Jarinjë dhe kanë...

Crvena Zvezda s’u lejua të hyjë në Kosovë

para një jave - Albinfo

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para një jave - Periskopi

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

para një jave - Bota Press

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe. Klubi nga Beogradi konsideron...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Infokusi

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Dalin pamjet: Pjesëtarët e ROSU në pikën kufitare për ta ndaluar hyrjen e ekipit serb

para një jave - InfoShqip

Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes Trepçës dhe Zvezdës. Media serbe Kurir bën të ditur se tifozët e Zvezdas, rreth 50 prej tyre në 20 vetura, u ndaluan nga policia...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Zyrtare

Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në kuadër të Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale në Zveçan, raporton lajmi.net. FFK-ja kërkoi nga FIFA dhe Policia e Kosovës që të...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd

para një jave - Lajm

Posted by informer.rs on Wednesday, October 9, 2019 Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Zvezdës! Delija këndon: Oj Kosovo, Kosovo…, shkruan Informer. Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje...

Agim Ademi: Asnjëherë nuk do ta lejojmë zhvillimin e ndeshjeve zyrtare të Serbisë në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të zhvillohen...

Policia e Kosovës e kthen në Serbi ekipin e Cërvena Zvezdës

para një jave - Shenja

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Drejtori i Crvena Zvezdas, Terzic: Vendimi u mor nga Qeveria e Kosovës, fitore diplomatike për Serbinë

para një jave - Ekonomia Online

Delegacioni i Crvena Zvezdas, i udhëhequr nga Zvezdan Terzic, nuk u lejuan të hyjnë në Kosovës në vendkalimin në Jarinje dhe kjo sipas tij ishte një vendim që u mor nga Qeveria e Kosovës dhe është fitore...

Çasti, kur Policia e Kosovës ndaloi autobusin e ekipit serb të hynte në Kosovë [Video]

para një jave - Fakti Ditor

Ndeshja Cërvena Zvezda dhe Trepça përfundimisht u anulua dhe nuk do të zhvillohet në Kosovë. Policia e kosovës ndaloi hyrjen e ekipit serb në territorin e Kosovës, ndërsa në mediat serbe është shpërndarë...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Tetova Sot

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Drejtori i Crvena Zvezdas, Terzic: Vendimi u mor nga Qeveria e Kosovës, fitore diplomatike për Serbinë

para një jave - Arbresh

Delegacioni i Crvena Zvezdas, i udhëhequr nga Zvezdan Terzic, nuk u lejuan të hyjnë në Kosovës në vendkalimin në Jarinje dhe kjo sipas tij ishte një vendim që u mor nga Qeveria e Kosovës dhe është fitore...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për ndeshjen ndërmjet Trepçës së Veriut dhe Crvena Zvezda

para një jave - GazetaBlic

U paralajmërua se ndeshja ndërmjet Trepçës së Veriut dhe skuadrës nga serbe, Crvena Zvezda do të luhet sot me fillim nga ora 14:00 në Zveçan, duel ky në kuadër të ligës së Serbisë. Por Federata e Futbollit...

Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës (VIDEO)

para një jave - Zyrtare

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund...

STOP për Zvezdën e Beogradit, këtu është Republika e Kosovës

para një jave - Lajm

Ku po shkon Cërvena Zvezdë e Beogradit? Këtu është Republika e Kosovës,  kthehu pas, pa leje të shtetit asnjë hap në Jarinje! Këtu ka shtet, këtu ka Federatë të Futbollit të Kosovës, president i saj është...

Zvezda sot ia mësyn Zveçanit për ta sfiduar Kosovën

para një jave - Koha.net

Skuadra serbe e futbollit, Cërvena Zvezda, të martën pasdite ka marrë rrugë për në Kosovë, ku të mërkurën (sot, 14:00) pritet të luajë ndeshje për Kupë të Serbisë. Te klubi nga Beogradi janë të sigurt...

Momenti kur policia e Kosovës kthen mbrapa Cervena Zvezdan

para një jave - KosovaPress

Cervena Zvezda ishte nisur në drejtim të Kosovës për të tentuar hyrjen brenda territorit tonë për të zhvilluar ndeshjen ndaj klubit ilegal serb, Trepça, në Zveçan, mirëpo një gjë e tillë nuk i është lejuar...

Serbët dalin për ta pritur Cërvena Zvezdën, Policia e Kosovës, do t’i kthejë mbrapa futbollistët!

para një jave - Infokusi

Federata e Futbollist të Kosovës (FFK) nuk dhënë dritën jeshile që klubi i njohur serb, Crvena Zvezda të zhvillojë një ndeshje futbollistike me “Trepçën”, klub i serbëve të veriut. Ndonëse këta të fundit...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Ekonomia Online

Pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale, ka reaguar shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Gjuriq: Kosova duhet të përjashtohet nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Gazeta Observer

Pasi Crvena Zvezdas nuk iu lejua të hynte në Kosovë për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale, ka reaguar shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë...

Policia e Kosovës nuk do të lejojë hyrjen e Cërvena Zvezdës në Kosovë

para një jave - Lajm

Autoritetet shqiptare raportohet se kanë dërguar policinë në vendkalimin administrativ në Jarinje për të parandaluar delegacionin e Cërvena Zvezdës, i cili do të luajë sot një ndeshje të Kupës së Serbisë...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Gazeta Fjala

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Gazeta Fjala

Gazeta serbe, “Kurir” ka raportuar ndeshja e paraparë nga Serbia te zhvillohej në Zveqan mes ekipit Trepçës dhe Cervena Zvezdës përfundimisht u ndalua nga policia e Kosovës dhe se ndeshja do të zhvillohet...

Gjuriq: Prishtina duhet të ‘fluturojë’ nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Periskopi

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Reagon Gjuriq: Prishtina duhet të “fluturojë” nga UEFA dhe FIFA

para një jave - Arbresh

Pasi skuadrës së Crvena Zvezdas iu ndalua hyrja në Kosovë për ta luajtur ndeshjen e Kupës së Serbisë me Trepçën, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Kosova duhet...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Gazeta e re

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Gazeta e re

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri...

Veprimi qesharak i tifozëve serbë pasi autobusi i Crvena Zvezdës u kthye për në Beograd

para një jave - Gazeta Observer

Ndeshja e kupës së Serbisë midis Crvena Zvezdës dhe Trepçës është e paraparë të zhvillohet në Kosovë sot nga ora 14:00. Federata e Futbollit e Kosovës ka qenë kategorikisht kundër zhvillimit të kësaj ndeshje...

Policia e Kosovës anulon “sportin politik” të Listës Serbe: kthen mbrapsht “Crvena Zvezdën”

para një jave - Te Sheshi

Policia e Kosovës i ka ndaluar futbollistët e ekipit serb “Crvena Zvezda” të futen në territorin e Republikës së Kosovës për të luajtur me klubin e jashtëligjshëm të futbollit “Trepça” nga Mitrovica Veriore....

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para një jave - Zyrtare

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Zyrtare

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri i përgjithshëm i skuadrës së Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic, i cili ka thënë se e kanë të ndaluar hyrjen në Kosovë. “E kemi të ndalur të hyjmë në Kosovë, por do...

Presidenti i Trepçës akuzon Policinë e Kosovës: Ata përgatitën spektakël

para një jave - Arbresh

Presidenti i klubit serb nga Kosova Trepça, Vladan Radovanovic, nuk e fshehu zhgënjimin e tij pasi Policia e Kosovës s’e lejoi skuadrën e Crvena Zvezdas të hyjë në territorin kosovar për ta zhvilluar ndeshjen...

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

para një jave - Ekonomia Online

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të njohur...

Pamje të reja, kështu u ndalua Zvezda të futet në Kosovë

para një jave - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet, shkruan Periskopi. Policia e Kosovës ka ndaluar futbollistët...

Crvena Zvezda kthehet për Serbi, pasi policia ia ndaloi hyrjen në Kosovë

para një jave - Gazeta e re

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së...

Ekipit serb nuk i lejohet hyrja në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar edhe vet menaxheri i përgjithshëm i skuadrës së Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic, i cili ka thënë se e kanë të ndaluar hyrjen në Kosovë. “E kemi të ndalur të hyjmë në Kosovë, por do...

Ku do të luhet takimi Trepça – Crvena Zvezda? Këto janë detajet

para një jave - Arbresh

Pasi që Policia e Kosovës është e vendosur të mos e lejojë hyrjen e Crvena Zvezdas në territorin kosovar, ndeshja mes Trepçës dhe klubin nga Beogradi pritet të zhvillohet nesër në qytetin serb Stara Pazova....

Dorëzohen serbët: Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda pritet të luhet nesër në Serbi

para një jave - Zyrtare

Gazeta serbe Kurir raporton se ndeshja Trepça – Crvena Zvezda, në kuadër të Kupës së Serbisë, do të zhvillohet në Serbi nesër, e jo sot në orën 14:00 në Kosovë siç ishte planifikuar fillimisht. Federata...

Mediat serbe: Trepça-Crvena Zvezda luhet nesër në Serbi

para një jave - Periskopi

Para pak minutash u njoftua se ndeshja mes Trepçës dhe Crvena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë. Gazeta serbe, Kurir raporton se ndeshja do...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Gazeta e re

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, pasi ndalohet nga Policia e Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës është duke u kthyer për në Serbi, pasi që nuk iu lejua hyrja në Kosovë nga Policia. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova,...

‘Crvena Zvezda’ nuk lejohet nga njësiti special i Kosovës të kalojë në Jarinjë (VIDEO)

para një jave - in7

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Policia e Kosovës nuk e lë Crvena Zvezdën të futet në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Crvena Zvezda ka mbërri në kufirin e Jarinjës, ku është ndalur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU. Me këtë rast, klubit serb nuk i është lejuar futja në territorin e Kosovës, ku planifikonte...

Momenti kur Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - Bota Press

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës.Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Tifozët e Crvena Zvezdës ia mësyjnë Kosovës, mbërrijnë në kufi

para një jave - Fakti Ditor

Tifozët e Crvena Zvedës, të njohur si “Delije” ia kanë mësyrë Kosovës, për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës, i cili është paraparë të luajë sot në Kosovë kundër Trepçës serbe, në kuadër të Kupës së...

Anulohet ndeshja Trepça-Crvena Zvezda

para një jave - Fakti Ditor

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në gjuhën serbe në veri të Mitrovicës e...

ZYRTARE: Merret vendimi për ndeshjen Trepça – Crvena Zvezda

para një jave - Arbresh

Futbolli kosovar ka triumfuar, pasi takimi ndërmjet ekipeve serbe FC Trepça e Crvena Zvezda nuk do të luhe në Kosovë. Kurir ka konfirmuar nga terreni se është marrë vendim që ndeshja e Kupës së Serbisë,...

Dorëzohen serbët, anulohet ndeshja Trepça-Crvena Zvezda

para një jave - Periskopi

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet. Këtë për mediat në gjuhën serbe në veri të Mitrovicës e...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të kalojë Crvena Zvezdën në Jarinjë

para një jave - in7

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës. Crvena Zvezda po planifikonte të luante ndeshjen e raundit të 1/16 në...

Dalin pamjet: Pjesëtarët e ROSU në pikën kufitare për ta ndaluar hyrjen e ekipit serb

para një jave - Arbresh

Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur forcat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU. Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs ,...

Policia s’i lejon futbollistët serbë të hyjnë në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepça, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet. Forcat policore në Jarinë janë vendosur për të...

Lajmi i fundit: Ndalohet hyrja e tifozëve të Zvezdas në Kosovë

para një jave - Arbresh

Tifozëve të Crvena Zvezdas u është ndaluar të hyjnë në territorin e Kosovës. Tifozët e ekipit serb nga Beogradi, Crvena Zvezda, nuk kanë mundur të futen në territorin e Kosovës, raporton Insporti Media...

Ndalohet hyrja e tifozëve të Zvezdas në Kosovë

para një jave - Periskopi

Tifozët e Zvezdës janë ndaluar për të hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, shkruan Periskopi. Media serbe Kurir bën të ditur se tifozët e Zvezdas, rreth 50 prej tyre në 20 vetura, u ndaluan nga...

Policia e Kosovës: Crvena Zvezdas do t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka thënë se klubit serb, Crvena Zvezdas nuk ka mbërritur sot (e mërkurë) në Kosovë dhe se atyre do t’i ndalohet hyrja në territorin tonë për të zhvilluar ndeshjen ndaj Trepçës (klubit...

Kurir: Tensione në Jarinje, dërgohen forca të policisë për ta ndaluar hyrjen e Zvezdas

para një jave - Periskopi

Mediat serbe vazhdojnë të raportojnë për situatën, që sipas tyre është e tensionuar, në pikën kufitare në Jarinje, në veri të Kosovës. Sipas portalit serb Kurir , forca të policisë së Kosovës tashmë kanë...

Kurir: Tensione në Jarinje, dërgohen forca të policisë për ta ndaluar hyrjen e Zvezdas

para një jave - Arbresh

Mediat serbe vazhdojnë të raportojnë për situatën, që sipas tyre është e tensionuar, në pikën kufitare në Jarinje, në veri të Kosovës. Sipas portalit serb Kurir , forca të policisë së Kosovës tashmë kanë...

Crvena Zvezdës nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para një jave - Periskopi

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para një jave - Arbresh

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para një jave - Fakti Ditor

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Crvena Zvezdës së Serbisë nuk i lejohet hyrja në Kosovë, do të ndalohen në kufi

para një jave - Gazeta Observer

Serbia po tenton që sovranitetin e Kosovës ta cënojë edhe përmes sportit. Lidhur me këto veprime të Beogradit, sot është planifikuar të mbahet një ndeshje futbollistike ndërmjet ekipit të Crvena Zvezdës...

Zvezda sot ia mësyn Zveçanit për ta sfiduar Kosovën

para një jave - Ekonomia Online

Skuadra serbe e futbollit, Cërvena Zvezda, të martën pasdite ka marrë rrugë për në Kosovë, ku të mërkurën (sot, 14:00) pritet të luajë ndeshje për Kupë të Serbisë. Te klubi nga Beogradi janë të sigurt...

Nuk dihet ende nëse ndeshja e Kupës së Serbisë do të zhvillohet në Zveçan

para një jave - Evropa e Lirë

Nuk dihet ende nëse ndeshja midis klubit futbollistik "Crvena Zvezda" nga Serbia dhe "Trepçës" nga veriu i Kosovës - në kuadër të Ligës së Serbisë - do të zhvillohet të mërkurën në Zveçan, në veri të Kosovës,...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Skuadra nga Superliga e Serbisë, Crvena Zvezda të martën pasdite është nisur nga Beogradi në drejtim të Kosovës, për të zhvilluar ndeshje të kupës së Serbisë. Të mërkurën (nesër) është paraparë që të luhet...

Crvena Zvezda luan nesër në Mitrovicë, Federata: Ekipi serb të mos hyjë në Kosovë

para një jave - Koha Jone

Nesër kampionët në fuqi të Serbisë Crvena Zvezda luajnë në Zveçan të Kosovës, përballë Trepçës. Bëhet fjalë për një ndeshje të Kupës së Serbisë, e cila vendos përballë ekipin legjendar të ish- Jugosllavisë...

Crvna Zvezda niset për të luajtur një ndeshje në Kosovë

para një jave - Sinjali

Skuadra e futbollit nga Serbia, Crvna Zvezda, është nisur gjatë ditës së sotme për në Kosovë me arsyetimin për të zhvilluar një ndeshje me një skuadër serbe. Në llogarinë e këtij klubi janë publikuar disa fotografi,...

Ndeshja Trepça – Crvena Zvezda, klubit serb i arrin një letër nga FIFA

para një jave - Periskopi

Klubi serb, Crvena Zvezda ka publikuar një letër që ka arritur në adresë të tij dhe në adresë të Federatës së Futbollit të Kosovës. Kjo për shkak të ndeshjes së paraparë të zhvillohet në veri të Kosovës...

Crvena Zvezda niset për Kosovë

para një jave - Koha.net

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

​FFK e vendosur të mos lejojë zhvillimin e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - Insajderi

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë leje nga FFK....

Zvezda niset drejt Kosovës

para një jave - Gazeta Observer

Skuadra nga Beogradi, Crvna Zvezda është nisur drejtë Kosovës për ndeshjen me të ashtuquajturën, Trepca. Zvezda këtë ndeshje kërkon ta luaj në Kosovë në kuadër të Kupës së Serbisë. Nga ana tjetër, FFK...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës, klubi poston foto nga nisja e lojtarëve

para një jave - Gazeta e re

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë. Të mërkurën është paraparë që të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepçën nga Mitrovica....

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para një jave - Medial

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - Top Channel

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

para një jave - Lajm

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

Rritet tensioni me Serbinë, kërkohet ndalimi i ndeshjes së Crvena Zvezdës në Kosovë

para një jave - Newsport

Tensionet midis Serbisë dhe Kosovës vazhdojnë të jenë prezentë jo vetëm në politikë por edhe në futboll. Sëfundmi midis shteteve është hapur një “çështje” e re. Klubi serb Crvena Zvezda bënë të ditur se...

FFK: Ndeshja e futbollit me Crvena Zvezdës nuk lejohet, është provokim

para një jave - Infokusi

Ekipi i futbollit Crvena Zvezdës nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Kjo pasi që është paralajmëruar një ndeshje zyrtare sportive. FFK ka treguar se nuk do ta lejoj këtë gjë, konkretisht...

Federata e Futbollit të Serbisë sfidon FFK-në – A do të luhet nesër ndeshja Crvena Zvenda – Trepça në Veri

para një jave - GazetaBlic

Federata e Futbollit të Kosovës javë më parë, kishte reaguar në lidhje me ndeshjen ilegale ndërmjet skuadrës të ashtuquajtur Trepça dhe Crevena Zvezdës, takimi ky që pritet të zhvillohet ditën e nesërme...

FFK: Ndeshja e futbollit me Crvena Zvezdës nuk lejohet, është provokim

para një jave - Infokusi

Ekipi i futbollit Crvena Zvezdës nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Kjo pasi që është paralajmëruar një ndeshje zyrtare sportive. FFK ka treguar se nuk do ta lejoj këtë gjë, konkretisht...

Crvena Zvezda niset drejt Kosovës, klubi poston foto nga nisja e lojtarëve

para një jave - Arbresh

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë. Të mërkurën është paraparë që të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepçën nga Mitrovica....

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - Aktuale

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

Crvena Zvezda niset për Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

FFK nuk do të lejojë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - RTV 21

FFK e vendosur! Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë...

E frikshme: Crvena Zvezda niset për Kosovë

para një jave - Periskopi

Klubi i futbollit Crvena Zvezda, të martën rreth orës 16:00 është nisur nga Beogradi për në Kosovë, ku të mërkurën është paraparë të luhet ndeshja e Kupës së Serbisë me të ashtuquajturën Trepça nga Mitrovica,...

Eroll Salihu: Ndeshjet ilegale të Serbisë nuk do të zhvillohen në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Media serbe raportojnë se të mërkurën do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, ani pse ende nuk kanë marr leje nga...

Sekretari i FFK-së, Salihu: Crvena Zvezdës duhet t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para një jave - Arbresh

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - Infokusi

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdes së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marr leje nga FFK. Lojtarët...

Sekretari i FFK-së: Crvena Zvezdës duhet t’i ndalohet hyrja në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Media serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë, edhe pse për këtë gjë ende nuk është marrë...

Federata e Futbollit të Serbisë sfidon FFK-në – A do të luhet nesër ndeshja Crvena Zvenda – Trepça në Veri

para një jave - Gazeta Observer

Federata e Futbollit të Kosovës javë më parë, kishte reaguar në lidhje me ndeshjen ilegale ndërmjet skuadrës të ashtuquajtur Trepça dhe Crevena Zvezdës, takimi ky që pritet të zhvillohet ditën e nesërme...

Crvena Zvezda sonte e kalon natën në Novi Pazar, nesër luan ilegalisht në Kosovë – reagon FFK

para një jave - Periskopi

Në Serbi po raportohet se Crvena Zvezda e Beogradit nesër do të luajë kundër skuadrës ilegale nga veriu, Trepça, në kuadër të Kupës së Serbisë. Potencohet se futbollistët e Zvezdës sonte do ta kalojnë...

Insiston FFK-ja: S’do të lejojmë që Cërvena Zvezda të luajë në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Cërvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në Kosovë edhe pse ende nuk kanë marrë leje nga FFK-ja....

FFK e vendosur të mos lejojë zhvillim e ndeshjes së Kupës së Serbisë në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Lojtarët e skuadrës së Cërvena Zvezdës do të vendosen sonte në Novi Pazar për ta kaluar natën, ndërsa nesër në ora 11 pritet të jenë në pikën kufitare në Jarinë. Mirëpo një gjë të tillë nuk pritet ta lejojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK