http://kariera.mk

Feronikeli kthehet te fitorja me një gol të minutave shtesë

para 8 muajve - Albeu

Skuadra e Feronikelit është kthyer te fitorja pas dy humbjeve dhe një barazimi, pasi e ka mposhtur Vushtrrinë në stadiumin “Ferki Aliu”, me rezultat 1:0, në kuadër të javës së 11-të në Ipko Superligë....

Vushtrria shkarkon trajnerin italian

para 8 muajve - Gazeta Express

Antonio Toma është shkarkuar nga pozita e kryetrajnerit te FC Vushtrria. Toma është shkarkuar nga drejtuesit e klubit në ditën e ndeshjes ndaj Feronikelit, ndërkohë që kanë mbetur detajet e kontratës për...

Momenti kur dy futbollistët e Feronikelit kapen mes veti në fushë

para 8 muajve - Infokusi

Feronikeli ka shënuar fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Vushtrrisë me rezultat minimal 1-0, në duelin e vlefshëm për javën e 11-të në elitën e futbollist kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja...

Feronikeli ‘fluturon’ në tabelë pas fitores në Vushtrri

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Feronikelit ka fituar në minutat e fundit ndaj Vushtrrisë. Mesfushori i Feronikelit, Bojku ka shënuar gol në minutën e 93’të të duelit, raporton GazetaBlic. Bojku i ka dhuruar Feronikelit tre...

Feronikeli fiton në minutat shtesë ndaj Vushtrrisë

para 8 muajve - Koha.net

Feronikeli ka fituar ngushtë ndaj Vushtrrisë në kuadër të xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës. 0 me 1 ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes, me golin që erdhi krejt në fund të takimit. Besmir Bojku...

Feronikeli u kthehet fitoreve me gol në minutat e fundit kundër Vushtrrisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas disfatave kundër Llapit e Gjilanit dhe barazimit kundër Trepçës ’89, Feronikeli iu kthye fitoreve sot në ndeshjen kundër klubit në pozitën e fundit në tabelë, Vushtrrisë, ndeshje kjo që përfundoi me...

​Feronikeli fiton në minutat e fundit në Vushtrri

para 8 muajve - RTV 21

Ndeshja është zhviluar në stadiumin e Vushtrrisë Ka përfunduar ndeshja e parë e javës së 10-të në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit. Ndeshja e luajtur në stadiumin e...

Dejan Vukiçeviq paralajmëron dënime të ashpëra për futbollistët e Feronikelit

para 8 muajve - GazetaBlic

Dejan Vukiçeviq, kryetrajner i KF Feronikelit nuk është ndarë aspak i kënaqur me paraqitjen dhe sjelljen e futbollsitëve të tij në fushën e lojës në duelin e fituar ndaj Vushtrrisë (0-1) Tekniku malazez...

Vushtrria e pëson në shtesë, Bujku i jep fitoren Feronikelit

para 8 muajve - SuperSport

Nga një gabim amatoresk i portierit të Vushtrrisë, Tahiri, në kontrollin e topit, në minutën e tretë shtesë, mori udhë goli i vetëm i sfidës mes Vushtrrisë dhe Feronikelit në stadiumin “Ferki Aliu”. Këndoren...

Feronikeli u kthehet fitoreve me gol në minutat e fundit kundër Vushtrrisë

para 8 muajve - Medial

Pas disfatave kundër Llapit e Gjilanit dhe barazimit kundër Trepçës ’89, Feronikeli iu kthye fitoreve sot në ndeshjen kundër klubit në pozitën e fundit në tabelë, Vushtrrisë, ndeshje kjo që përfundoi me...

Mbyllet gjithçka në ‘Fekri Aliu’ – Feronikeli e mposht Vushtrrinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh ka përfunduar takimi ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit. Dueli u zhvillua në kuadër të xhiros së 11’të në Superligën e Kosovës në Futboll, shkruan GazetaBlic. Kur po pritje se ndeshja...

Feronikeli fiton në minutat e fundit në Vushtrri

para 8 muajve - Sinjali

Ka përfunduar ndeshja e parë e javës së 10-të në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit. Ndeshja e luajtur në stadiumin e Vushtrrisë ka përfunduar me fitoren e mysafirëve...

Bojku më i shpejtë se vërshëllima e gjyqtarit, ia siguron fitoren Feronikelit

para 8 muajve - Lajm

Feronikeli ka triumfuar përballë Vushtrrisë në “Ferki Aliu” në një ndeshje tejet të tensionuar dhe me shumë raste diskutabile, shkruan Gazetasheshi.com. Ishte mesfushori Besmir Bojku, i cili realizoi në...

Minuta e 94+, Feronikeli në epërsi ndaj Vushtrrisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në minutat e fundit të takimit, Bujku shënon golin e epërsisë për Feronikelin. Golin e parë dhe të fitores për Feronikelin e ka shënuar, Bojku në minutën e 45’të të lojës shtesë, shkruan...

Trajneri i Feronikelit paralajmëron futbollistët që u përleshen: Do të keni pasoja

para 8 muajve - Gazeta Observer

Feronikeli ka mposhtur Vushtrrinë su mysafir me rezultat 0-1 në ndeshjen e xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Bojku, por pati një moment jo të mirë te futbollistët...

“Çartët” trajneri i Feronikelit, paralajmëron dënime për futbollistët e tij

para 8 muajve - Infokusi

Feronikeli ka shënuar fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Vushtrrisë me rezultat minimal 1-0, në duelin e vlefshëm për javën e 11-të në elitën e futbollist kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshje...

Përfundon ndeshja e ‘çmendur’ në “Ferki Aliu”

para 8 muajve - Infokusi

Feronikeli ka arritur të shënoj fitore të madhe në minutat e fundit të takimit ndaj Vushtrrisë me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri...

Përfundon ndeshja e çmendur në “Ferki Aliu”

para 8 muajve - Infokusi

Feronikeli ka arritur të shënoj fitore të madhe në minutat e fundit të takimit ndaj Vushtrrisë me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri...

Skandal: Lojtarët e Feronikelit kapen mes vete

para 8 muajve - GazetaBlic

Par pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë në takimin ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit, duel ky në kuadër të xhiros së 11’të në Superligë. Ndeshja po zhvillohet me aksione të shumta por mungon saktësia...

Mbyllet pjesa e parë në takimin Vushtrria – Feronikeli, ja rezultati interesant

para 8 muajve - GazetaBlic

Par pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë në takimin ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit, duel ky në kuadër të xhiros së 11’të në Superligë. Ndeshja po zhvillohet me aksione të shumta por mungon saktësia...

IPKO Superliga në mesjavë, kampioni sfidohet në Vushtrri

para 8 muajve - Gazeta Express

Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit do ta hapë sot xhiron e 11-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten IPKO Superliga e...

Shkarkohet trajneri italian Antonio Toma te Vushtrria

para 8 muajve - GazetaBlic

Antonio Toma është shkarkuar nga pozita e kryetrajnerit te FC Vushtrria. Toma është shkarkuar nga drejtuesit e klubit në ditën e ndeshjes ndaj Feronikelit, ndërkohë që kanë mbetur detajet e kontratës për...

Vushtrria e shkarkon trajnerin Antonio Toma

para 8 muajve - Ekonomia Online

Antonio Toma është shkarkuar nga pozita e trajnerit te FC Vushtrria. Toma është shkarkuar nga drejtuesit e klubit në ditën e ndeshjes ndaj Feronikelit, ndërkohë që kanë mbetur detajet e kontratës për tu...

IPKO Superliga në mesjavë, kampioni sfidohet në Vushtrri

para 8 muajve - Medial

Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit do ta hapë sot xhiron e 11-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten IPKO Superliga e...

Klubi i Superligës në ”kaos”, shkarkojnë trajnerin para sfidës dhe humbin në ”frymën e fundit”

para 8 muajve - Newsport

Feronikeli ka fituar në transfertën e sotme ndaj Vushtrrisë, me një gol në minutën e fundit dhe e vendos klubin blu të Superligës së Kosovës në kolaps total. Në minutën e 93 të takimit Besmir Bojku realizon...

Formacionet zyrtare: Vushtrria – Feronikeli

para 8 muajve - GazetaBlic

Vushtrria dhe Feronikeli do të zhvillojnë sot ndeshjen e xhiros së njëmbëdhjete në Superligë. Takimi ky që pritet të jetë mjaft interesant, pasi Vushtrria ndodhët në pozitën e fundit në tabelë dhe kërkon...

Fitore e mundimshme e ‘Niklit’ ndaj Vushtrrisë

para 8 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Feronikeli mezi e ka mposhtur Vushtrrinë (0-1), në ndeshjen e zhvilluar sot në kuadër të javës së njëmbëdhjetë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Pavarësisht dominimit në pjesën e parë...

Feronikeli fiton në minutat e fundit në Vushtrri

para 8 muajve - KosovaPress

Ndeshja e luajtur në stadiumin e Vushtrrisë ka përfunduar me fitoren e mysafirëve me rezultat minimal 0:1, me golin  e shënuar në minutat shtesë të ndeshjes. Gjatë pjesës së parë  vendësit kanë protestuar...

Feronikeli fiton me vështirësi në sekondat e fundit kundër Vushtrrisë

para 8 muajve - Periskopi

Feronikeli ka arritur me mjaftë vështirësi ta fitojë ndeshjen kundër Vushtrrisë me razultat 0-1, shkruan Periskopi. Pjesa e parë i takoi “Niklit” pasi që kishin raste të mira shënimi me Kastriot Rerxhën,...

Shkarkohet Toma, ky trajner po e drejton Vushtrrinë

para 8 muajve - Arbresh

Antonio Toma është shkarkuar nga pozita e kryetrajnerit te FC Vushtrria, raporton gazetasheshi. Toma është shkarkuar nga drejtuesit e klubit në ditën e ndeshjes ndaj Feronikelit, ndërkohë që kanë mbetur...

Sot në programin e Superligës zhvillohet vetëm një ndeshje

para 8 muajve - GazetaBlic

Vushtrria dhe Feronikeli do të zhvillojnë sot ndeshjen e xhiros së njëmbëdhjete në Superligë. Takimi ky që pritet të jetë mjaft interesant, pasi Vushtrria ndodhët në pozitën e fundit në tabelë dhe kërkon...

Gol apo jo? Feronikeli proteston ashpër se topi ka kaluar vijën fatale – pamjet

para 8 muajve - Periskopi

Dueli ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit hap siparin e javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Periskopi. Vushtrria e Feronikeli po e zhvillojnë takimin e parë të xhiros së 11-të...

Përplasje ndërmjet lojtarëve të Feronikelit: Rexha tenton ta godasë Da Silvan

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dueli ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit hap siparin e javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll. Në këtë ndeshje pati një incident ndërmjet lojtarëve të Feronikelit. Përplasje ndodhi ndërmjet...

Futbollistët e Feronikelit tentojnë t’i sqarojnë hesapet mes vete: Rexha gati për boks Da Silvas

para 8 muajve - Periskopi

Feronikeli është duke luajtur në udhëtim kundër Vushtrrisë, shkruan Periskopi. Rezultati momental është i barabartë pa gola. Gjatë një aksionit janë përleshur dy futbollistët e Feronikelit mes vete. Bëhet...

IPKO Superliga në mesjavë, kampioni sfidohet në Vushtrri

para 8 muajve - Arbresh

Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Feronikelit do ta hapë sot xhiron e 11-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Tri ndeshje të tjera do të luhen të mërkurën e dy të tjera të enjten IPKO Superliga e...

E BUJSHME/ Pak minuta para ndeshjes, klubi i Superligës shkarkon trajnerin italian

para 8 muajve - Newsport

Në orën 14:00 ka startuar ndeshja mes Vushtrrisë dhe Feronikelit, e vlefshme për javën e 11 të Ipko Superligës së Kosovës. Pak çaste përpara kësaj sfide, vendasit i kanë komunikuar shkarkimin kryetrajnerit...

Në Vushtrri hapet xhiro e 11-të e Superligës së Kosovës

para 8 muajve - Insajderi

Sot hapet xhiroja e 11-të e elitës së futbollit kosovar, e cila luhet në mesjavë. Vushtrria sot e pret skuadrën e Feronikelit në “Ferki Aliu”. Ndeshja pritet të jetë shumë interesante, pasi që të dy ekipet...

Ora 14:00, Vushtrria-Feronikeli, vetëm firoja largon krizën te kampionët

para 8 muajve - Infokusi

Duke nisur nga dita e sotme, ndeshjet e javës së 11-të, që mbyllin fazën e parë të kampionatit. Në njëfarë mënyre, pasi skuadrat të provojnë forcat me të gjithë kundërshtarët, do të kemi një lloj ndarjeje...

Sot derbi mes Vushtrrisë dhe Feronikelit

para 8 muajve - KosovaPress

Ndeshja pritet të jetë mjaftë interesante, pasi të dyja klubet nuk janë në formë të mirë, transmeton KosovaPress. Vushtrria në pesë ndeshjet e fundit ka vetëm një barazim dhe katër humbje, ndërsa Feronikeli...

Ora 14:00, Vushtrria-Feronikeli, vetëm firoja largon krizën te kampionët

para 8 muajve - SuperSport

Në IPKO Superligën e Kosovës luhen në mesjavë, duke nisur nga dita e sotme, ndeshjet e javës së 11-të, që mbyllin fazën e parë të kampionatit. Në njëfarë mënyre, pasi skuadrat të provojnë forcat me të...

Nisma e dobët nuk zmbraps kampionin në garën për titull

para 8 muajve - Koha.net

Kampioni në fuqi, Feronikeli, udhëton për në Vushtrri për të luajtur ndeshjen e fundit të fazës së parë të garave të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Kampionët nga Drenasi synojnë fitore ndaj Vushtrrisë,...

Sot zhvillohet kjo sfidë interesante në Superligën e Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Sot hapet xhiroja e 11-të e elitës së futbollit kosovar, e cila luhet në mesjavë. Vushtrria sot e pret skuadrën e Feronikelit në “Ferki Aliu”. Ndeshja pritet të jetë shumë interesante, pasi që të dy ekipet...

Nisma e dobët nuk zmbraps kampionin në garën për titull

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kampioni në fuqi, Feronikeli, udhëton për në Vushtrri për të luajtur ndeshjen e fundit të fazës së parë të garave të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Kampionët nga Drenasi synojnë fitore ndaj Vushtrrisë,...

Zbulohet orari i xhiros së 12-të në Superligë

para 8 muajve - Infokusi

Faza e dytë e kampionatit në Superligë apo xhiroja e 12-të do të zhvillohet në fundjavë, shkruan Gazeta inFokus. Vushtrria – Llapi dhe Drenica – Feronikeli të shtunën e hapin javën e 12-të në elitën e...

Ky është orari i javës së 12-të në Superligën e Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Superliga së Kosovës do të vazhdojë me ndeshjet e javës së 12-të, xhiro kjo e cila do të zhvillohet në fundjavë, shkruan Periskopi. Duelet ndërmjet Vushtrrisë dhe Llapit, si dhe Drenicës me Feronikelin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK